Neděle 06. července 2025 17:23
reklama
Purple jak obchodovat zlato
reklama
Fintokei Payouty
reklama
Purple jak obchodovat zlato
reklama
RebelsFunding NEW

Dnešní ekonomický kalendář

img

Ekonomický kalendář: Trumpův zákon a PPI eurozóny v centru pozornosti, Wall Street si bere přestávku (04.07.2025)

04.07.2025 Očekává se, že volatilita a likvidita na trzích budou dnes omezené, protože se na Wall Street neobchoduje (Den nezávislosti). V centru pozornosti nicméně zůstávají Spojené státy - hlavním motorem pohybu na forexových a komoditních trzích bude pravděpodobně plánovaný podpis „Big Beautiful Bill” prezidentem Trumpem a případné komentáře týkající seukončení obchodních jednání.
img

Ranní shrnutí (26.06.2025)

26.06.2025 Navzdory relativnímu geopolitickému klidu, který přineslo trvalé příměří mezi Izraelem a Íránem, se trh začíná soustředit na vypršení vzájemných cel mezi USA a Čínou 9. července.
img

Ranní okénko - Americká inflace zatím clům odolává

12.06.2025 Dnešní ekonomický kalendář je spíše prázdnější, když jedním z mála zajímavějších údajů bude výrobní inflace ve Spojených státech amerických. Trh predikuje, že po meziměsíčním poklesu o 0,5 % v dubnu tentokrát cenová hladina vzroste o 0,2 %. Podobný vývoj je očekáván i u její jádrové složky (bez potravin a energií), kdy dubnový pokles o 0,4 % by měl být v květnu takřka úplně smazán (+0,3 %). Pokud se zaměříme na meziroční čísla, inflace by dle mediánového odhadu trhu měla vzrůst z 2,4 % na 2,6 % a jádrová inflace pak stagnovat na 3,1 %. I v těchto číslech budeme zejména sledovat potenciální dopady amerických cel, které se mohou a nejspíše se odrazí na konečných cenách pro spotřebitele.
img

Makro kalendář - Bude inflace v EMU ovlivňovat ECB?

03.06.2025 Dnešní ekonomický kalendář přináší několik klíčových údajů. Začínáme švýcarskými údaji o inflaci, i když větší význam budou mít nepochybně údaje o inflaci v eurozóně, zejména před čtvrtečním zasedáním ECB. Je důležité poznamenat, že půjde o předběžné údaje za květen. Dalším klíčovým bodem kalendáře bude zveřejnění amerických údajů, zejména statistik z trhu práce.
img

Ekonomický kalendář: Údaje o americkém PCE a inflace v Německu v centru pozornosti (30.05.2025)

30.05.2025 Dnešní ekonomický kalendář se soustředí na kritické údaje o inflaci v USA, které by mohly ovlivnit politiku Federálního rezervního systému v situaci pokračující nejistoty ohledně obchodních cel. Index cen PCE - preferovaný ukazatel inflace Fedu - je v čele nabitého dne, který zahrnuje také německý index spotřebitelských cen, kanadský HDP a údaje o spotřebitelském sentimentu v USA. Trhy zůstávají nervózní po včerejším rozhodnutí odvolacího soudu o obnovení Trumpových cel a zastavení obchodních jednání s Čínou.
img

Ekonomický kalendář: Maloobchodní tržby ve Velké Británii a německý HDP v centru pozornosti (23.05.2025)

23.05.2025 Dnešní ekonomický kalendář obsahuje klíčové údaje o růstu a spotřebě hlavních ekonomik, přičemž maloobchodní tržby ve Spojeném království vykazují odolnost a německý HDP poskytuje náhled na oživení v eurozóně. Trhy budou také sledovat údaje o bydlení v USA a počty ropných plošin, zatímco představitelé centrálních bank budou pokračovat ve svých komentářích na pozadí přetrvávající fiskální a obchodní nejistoty.
img

Ekonomický kalendář: Kanadský CPI a data z eurozóny v centru pozornosti (20.05.2025)

20.05.2025 Dnešní ekonomický kalendář obsahuje klíčová rozhodnutí centrálních bank, přičemž čínská PBoC sníží základní úrokové sazby a očekává se, že RBA přistoupí ke snížení sazeb. Trhy se také zaměří na údaje o spotřebitelské důvěře v eurozóně a kanadské inflaci, protože obchodní napětí nadále ovlivňuje globální ekonomické vyhlídky.
img

Ekonomický kalendář: Údaje o bydlení v USA, spotřebitelský sentiment a prognózy EU (16.05.2025)

16.05.2025 Dnešní ekonomický kalendář zahrnuje klíčové údaje o trhu s bydlením v USA a spotřebitelské náladě, jakož i hospodářské prognózy EU a údaje o obchodní bilanci. Trhy budou pozorně sledovat michiganský spotřebitelský sentiment a inflační očekávání, aby zjistily, jak může nedávný vývoj v oblasti obchodu ovlivnit spotřebitelské vyhlídky, zejména po včerejších smíšených údajích o indexu cen výrobců.
img

Ekonomický kalendář: Inflace, HDP a průmyslová produkce za Atlantikem (15.05.2025)

15.05.2025 Dnešní ekonomický kalendář je mimořádně nabitý a bude bohatý na klíčové údaje z eurozóny i USA, které jsou z tržního hlediska klíčové.
img

Ranní okénko - Další pokles americké inflace

14.05.2025 Dnešní ekonomický kalendář není úplně nabitý, přesto byly již dnes ráno publikovány finální údaje dubnové inflace v Německu, které potvrdily prvotní odhady. Meziroční inflace dle národní metodiky tak aktuálně činí 2,1 % a podle metodiky Eurostatu je o 0,1 p.b. vyšší.
img

Ekonomický kalendář: Inflace v USA, údaje o práci ve Velké Británii a německý sentiment v centru pozornosti (14.05.2025)

13.05.2025 Dnešní ekonomický kalendář obsahuje kritické údaje o inflaci v USA, údaje o zaměstnanosti ve Spojeném království a údaje o ekonomickém sentimentu v Německu. Trhy budou pozorně sledovat údaje o americkém indexu spotřebitelských cen, aby zjistily, jak může nedávné snížení cel mezi USA a Čínou ovlivnit vývoj inflace, zejména poté, co Fed na zasedání minulý týden zachoval sazby.
img

Ekonomický kalendář: PMI ve stavebnictví, maloobchodní tržby v EU a rozhodnutí Fedu (07.05.2025)

07.05.2025 Dnešní ekonomický kalendář zahrnuje údaje o PMI ve stavebnictví a maloobchodních tržbách v Evropě a několik zpráv o hospodářských výsledcích významných amerických společností. Hlavním bodem dne je politické rozhodnutí Federálního rezervního systému, přičemž trhy neočekávají žádnou změnu úrokových sazeb, ale velmi se soustředí na komentáře předsedy Powella týkající se inflačních rizik v důsledku cel a známek ekonomického ochlazení. Ministr financí Scott Bessent bude také svědčit před Kongresem a později se setká s republikánskými zákonodárci ohledně daňové politiky před svými víkendovými obchodními jednáními s čínskými představiteli ve Švýcarsku.
img

Ekonomický kalendář: Data PMI a obchodní bilance USA v centru pozornosti, začátek zasedání FEDu (06.05.2025)

06.05.2025 Dnešní ekonomický kalendář obsahuje klíčové údaje ze sektoru služeb v Evropě a údaje o obchodní bilanci v USA a Kanadě. Trhy budou tyto ukazatele pečlivě sledovat, zda se na pozadí pokračujícího obchodního napětí mezi hlavními ekonomikami neprojeví známky ekonomického zdraví. Dnes začíná dvoudenní zasedání Federálního rezervního systému, přičemž investoři se zaměří zejména na to, jak se centrální banka dokáže orientovat ve složitém prostředí potenciálních inflačních tlaků v důsledku cel proti známkám ekonomického ochlazení.
img

Ekonomický kalendář: Index spotřebitelských cen v eurozóně a mzdy mimo zemědělství v USA v centru pozornosti

02.05.2025 Dnešní ekonomický kalendář zahrnuje klíčové údaje o inflaci v eurozóně a kritickou zprávu o mzdách mimo zemědělský sektor v USA. Trhy budou tyto ukazatele pečlivě sledovat, aby zjistily známky ekonomického zdraví a potenciální dopady na měnovou politiku v podmínkách pokračujícího obchodního napětí. V tomto týdnu již došlo k významnému vývoji, když Čína signalizovala svou otevřenost potenciálním obchodním rozhovorům se Spojenými státy, i když zdůraznila, že jakýkoli dialog musí být založen na „upřímnosti“ a odstranění jednostranných cel. Na pozadí tohoto nejistého diplomatického pokroku nabývají dnešní údaje o zaměstnanosti a inflaci na významu, protože trhy hodnotí ekonomický dopad nedávných obchodních politik a to, co by mohly znamenat pro rozhodnutí centrálních bank v nadcházejících měsících.
img

USD/CAD: Pár se pod tlakem konsoliduje

30.04.2025 Pár USD/CAD vykazuje pohyb do strany a spotové ceny se aktuálně obchodují kolem úrovně 1,3840. Pokles cen ropy na třítýdenní minimum – související s obavami, že plnohodnotná obchodní válka by mohla vyvolat globální recesi a snížit poptávku po pohonných hmotách – působí na kanadský dolar, jelikož kanadská ekonomika je silně závislá na vývozu ropy. Situaci by mohlo dále zhoršit navýšení nabídky ze strany OPEC+, protože několik členských států tohoto kartelu oznámilo, že v červnu už druhý měsíc po sobě urychlí růst těžby. Kromě toho poskytuje páru USD/CAD určitý podporující vítr i mírný růst amerického dolaru. Tento růst však postrádá jasný katalyzátor – zdá se, že je tažen především očekáváním před zveřejněním klíčových makroekonomických údajů z USA. Výhled na agresivnější uvolňování měnové politiky Fedu, podpořený včerejším zklamáním z amerických ekonomických údajů, by však mohl obchodníky odrazovat od nákupů amerického dolaru. Nestabilní kroky prezidenta Donalda Trumpa v oblasti obchodní politiky navíc v poslední době vedly k masivnímu exodu investorů od amerických aktiv, což by mělo celkově stále omezovat růst amerického dolaru i páru USD/CAD.
img

Ranní okénko - Nabitý přelom dubna a května

28.04.2025 Tento zkrácený pracovní týden bude nabitý velmi zajímavými ekonomickými údaji. Uprostřed týdne se dozvíme první odhady růstu HDP za první čtvrtletí napříč západním světem, které naznačí dynamiku světové ekonomiky v letošním roce. Zároveň tyto údaje budou důležité pro centrální bankéře při jejich rozhodování o dalším nastavení měnových politik. Dále dorazí také nejnovější údaje o inflaci (HICP v Německu a eurozóně, PCE v USA) a také klíčové údaje z amerického trhu práce.
img

Ekonomický kalendář: Maloobchodní tržby ve Velké Británii a spotřebitelský sentiment v USA (25.04.2025)

25.04.2025 Dnešní ekonomický kalendář zahrnuje údaje o maloobchodních tržbách ve Spojeném království a údaje o náladě spotřebitelů v Michiganu v USA. Trhy budou tyto ukazatele sledovat z hlediska známek posílení spotřebitelů a inflačních očekávání v situaci pokračujícího napětí v globálním obchodě, přičemž nejsou naplánováni žádní významní řečníci z centrálních bank.
img

Ekonomický kalendář: Švýcarský PPI, zápis z RBA (14.04.2025)

14.04.2025 Dnešní ekonomický kalendář je i na pondělí mimořádně chudý. Jsme těsně před zveřejněním švýcarského indexu cen výrobců za březen, který pravděpodobně dodá USDCHF určitou volatilitu, na kterou silně tlačí současná honba za bezpečnou měnou tváří v tvář krizi důvěryhodnosti dolaru. Kromě toho si dnes později vyslechneme představitele Fedu a v noci obdržíme zápis z jednání RBA.
img

Ekonomický kalendář: HDP ve Velké Británii, evropská inflace a index cen výrobců v USA (11.04.2025)

11.04.2025 Dnešní ekonomický kalendář zahrnuje údaje o HDP Spojeného království, údaje o evropské inflaci a údaje o cenách výrobců v USA. Trhy budou tyto ukazatele pečlivě sledovat, zda se na pozadí eskalujícího obchodního napětí mezi USA a Čínou neprojeví známky ekonomického zdraví, přičemž je naplánováno vystoupení prezidentky ECB Lagardeové a představitele Fedu Williamse, kteří by mohli nabídnout náhled na směřování měnové politiky.
img

Ekonomický kalendář: Německý Ifo a údaje o bydlení v USA v centru pozornosti

25.03.2025 Dnešní ekonomický kalendář zahrnuje údaje o podnikatelské náladě v Německu, údaje o bydlení v USA a údaje o spotřebitelské důvěře. Trhy budou tyto ukazatele sledovat kvůli známkám ekonomického zdraví v prostředí pokračujícího obchodního napětí a řečníci z centrálních bank včetně Williamse z Fedu a Nagela z Bundesbanky mohou nabídnout politické postřehy.
img

Ekonomický kalendář: Summit lídrů EU a kanadské maloobchodní tržby v centru pozornosti

21.03.2025 Dnešní ekonomický kalendář zahrnuje údaje o kanadských maloobchodních tržbách, údaje o běžném účtu platební bilance eurozóny a několik řečníků z centrálních bank. Trhy budou sledovat summit lídrů EU a komentáře člena FOMC Williamse, aby získaly politické poznatky na pozadí pokračujícího obchodního napětí a ekonomické nejistoty.
img

Forex: Německá průmyslová inflace zůstává utlumená

20.03.2025 Dynamika cen průmyslových výrobců v Německu vzhledem k situaci v tamním průmyslu zůstává utlumená. Očekávání zrychlení meziročního růstu jde především na vrub nízké statistické základny. Z USA se odpoledne dočkáme podle mediánu odhadů analytiků solidních čísel z trhu práce (Jobless Claims) a zhoršení ukazatele monitorujícího vyhlídky podnikatelů z okolí Philadelphie. Z regionu se pozornost zaměří na polská data, zejména na únorovou průmyslovou výrobu.
img

Ekonomický kalendář: Trhy se zaměří na CPI v Evropě a spotřebitelský sentiment v USA

14.03.2025 Dnešní ekonomický kalendář zahrnuje údaje o HDP Spojeného království, německou inflaci a průzkum spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity. Evropské ukazatele nabídnou vhled do ekonomického zdraví regionů, zatímco údaje o výrobě z několika zemí pomohou posoudit výkonnost průmyslového sektoru v podmínkách pokračujícího obchodního napětí.
img

USD/CAD: analýza a prognóza

07.03.2025 Index amerického dolaru klesl do blízkosti listopadových minim, protože byl pod tlakem cel Donalda Trumpa a rostoucích očekávání, že Federální rezervní systém by v roce 2025 mohl několikrát snížit úrokové sazby. Nejnovější zpráva z Automatic Data Processing (ADP) ukázala, že zaměstnanost v soukromém sektoru USA v únoru vzrostla o pouhých 77 000 pozic, takže výrazně zaostala za prognózovanými 140 000. Tyto slabé údaje vyvolaly obavy z možného zpomalení ekonomiky navzdory pokračující expanzi v sektoru služeb.
img

Ekonomický kalendář: Zpráva o zaměstnanosti v USA, HDP v eurozóně, předseda Fedu Powell v centru pozornosti

07.03.2025 Dnešní ekonomický kalendář zahrnuje kritické údaje o zaměstnanosti v USA, údaje o růstu v Evropě a několik řečníků z centrálních bank v situaci zvýšené citlivosti trhu na obchodní napětí. Únorová zpráva o mzdách mimo zemědělský sektor bude pozorně sledována z hlediska známek ochlazení na trhu práce, zatímco projev předsedy Fedu Powella později během dne by mohl poskytnout interpretaci údajů v reálném čase. Evropské ukazatele nabídnou pohled na ekonomické zdraví v regionu.
img

Čemu věnovat pozornost dne 7. března? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky

07.03.2025 Páteční kalendář makroekonomických událostí je nabitý. Eurozóna zveřejní zprávu o vývoji HDP za třetí čtvrtletí ve třetím odhadu, který se může lišit od předchozích dvou. Očekávání hospodářského růstu v Evropě zůstávají nízká, přesto euro bez ohledu na tento faktor roste. Ve Spojených státech budou mezitím zveřejněny klíčové zprávy o nezaměstnanosti, mzdách a trhu práce. Tyto zprávy mají pro trh značný význam a mají silný vliv na rozhodování Federálního rezervního systému. Tento týden však trh ignoruje všechny události kromě politiky Donalda Trumpa. Je dost možné, že i dnes budeme svědky nelogických pohybů na trhu.
img

Forex: Schnabelová z ECB chce diskutovat konec snižování sazeb

19.02.2025 Dnešní ekonomický kalendář byl téměř prázdný, když zveřejněna byla pouze britská inflace a data z nemovitostního trhu USA. Inflace ve Velké Británii za leden překvapila vyšší úrovní, když se v meziročním vyjádření zvýšila z 2,5 % na 3,0 % oproti 2,8 %, které očekával finanční trh i tamní centrální banka. Překvapení šlo však z velké části na vrub volatilních, a tedy i hůře předvídatelných cen potravin, jejich meziroční růst zrychlil o 1,3 pb na 3,3 %. Růst cen služeb naopak mírně zaostal za očekáváními, i tak ale byl stále zvýšený (v lednu +5,0 % y/y) a vykazoval vyšší míru perzistence.
img

Ekonomický kalendář: Obchodní bilance eurozóny, prohlášení členů FOMC, Wall Street zavřeno

17.02.2025 Pondělní ekonomický kalendář zůstává chudý na události. Po klíčových údajích z Japonska může být volatilita trhu ovlivněna diplomatickou výměnou názorů mezi EU a Trumpem ohledně Ukrajiny a také výsledky mimořádného zasedání evropských lídrů, které dnes do Paříže svolal Emmanuel Macron.
img

Forex: Zmatek kolem amerických cel

04.02.2025 Dnešní ekonomický kalendář nabídne pouze americké statistiky prosincových JOLTSů a továrních objednávek. Tématem tak zůstanou zmatky kolem zavádění dovozních cel ze strany USA. Dnes měly začít platit v případě Mexika, Kanady a Číny. Uvalení cel na Mexiko a Kanadu bylo na poslední chvíli o měsíc odloženo, v očekávání je telefonát Trumpa s Čínou. Dle amerického prezidenta se brzy můžeme dočkat i cel na vývozy evropských produktů do Spojených států.
img

Ranní okénko - Akciové trhy oslavily první den Trumpa v úřadu, ale dolaru se zatím nedaří

22.01.2025 Dnešní ekonomický kalendář nabídne jediný údaj, a tím bude tzv. Leading Economic Index ze Spojených států amerických publikovaný organizací Conference Board. Jedná se o méně nápadný, ale respektovaný indikátor, jelikož jde o souhrn předstihových ukazatelů, které bývají klíčové pro odhad budoucího ekonomického vývoje. Zahrnuje např. objem nových objednávek v průmyslu, počet stavebních povolení, míru spotřebitelské důvěry nebo žádosti o podporu v nezaměstnanosti, ale také výkonnost akciového trhu. Ačkoli od roku 2022 se index postupně snižoval, v prosinci loňského roku naznačil obrat, když meziměsíčně vzrostl o 0,3 %. Mediánový odhad analytiků předpokládá, že na stejné hodnotě index zůstane i v lednu, a meziměsíčně tedy zůstane beze změny.
img

Ekonomický kalendář: Kanadský CPI jako klíčová makroekonomická zpráva v úterý 📌

21.01.2025 Dnešní ekonomický kalendář je poměrně chudý. Kromě údajů o inflaci z Kanady nejsou naplánovány žádné významné zprávy, které by mohly výrazně ovlivnit mezinárodní finanční trhy.
C:\fakepath\jak-obchodovat-price-action.jpg

Technická situace na vybraných měnových párech před zítřejším NFP reportem nezaměstnanosti

09.01.2025 V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action pro nadcházející období. V rámci svého týdenního obchodního plánu byste měli provést technickou analýzu vybraných měnových párů. To zahrnuje prozkoumání cenových grafů, identifikaci klíčových úrovní podpory, odporu, zhodnocení potenciálních formací a patternů, které by mohly naznačovat příležitosti pro příští týden. Nezapomeňte také sledovat ekonomický kalendář.
img

EUR/USD: 7. ledna – zpráva o inflaci v Německu mění pravidla hry

07.01.2025 Pár EUR/USD v pondělí pokračoval v pohybu nahoru, což obchodníci nepředpokládali. Pár se konsolidoval nad zónou rezistence 1,0336–1,0346 a dosáhl zóny rezistence 1,0405–1,0420. Obrat od ní by podpořil americký dolar a nový downtrend směrem k úrovni 127,2 % (1,0255), protože medvědí trend zůstává neporušený.
img

Forex: Na německý trh práce dopadá hospodářský útlum

03.01.2025 Německá ekonomika zřejmě v loňském roce měřeno reálným HDP poklesla, přičemž trpí zejména průmysl. Ruku v ruce s tím se zhoršuje situace na tamním trhu práce. Prosincové statistiky ukáží jak na zvyšující se počet nezaměstnaných Němců, tak i nárůst v míře nezaměstnanosti. Příliš povzbudivá nálada ale nepanuje ani u amerických průmyslníků, jak odhalí prosincový ISM index průmyslové aktivity. Z domova se dnes dočkáme potvrzení růstu českého HDP za Q3 24 o 0,4 % q/q, respektive o 1,3 % y/y. Zveřejněn též bude výsledek hospodaření státního rozpočtu za celý loňský rok. Očekáváme schodek v blízkosti plánu upraveném po zářijových povodních. Centrální banka pak zveřejní zápis z prosincového jednání bankovní rady, kde došlo k přerušení cyklu snižování úrokových sazeb.
img

Forex: Inflace v USA zrychlila, její struktura ale vesměs trhy potěšila

11.12.2024 Americká inflace se v listopadu vyvíjela zcela v souladu s očekáváními. Ta celková se v meziročním vyjádření mírně zvýšila z říjnových 2,6 % na 2,7 %, zatímco jádrová složka zůstala beze změny na 3,3 %. Tržní konsensus se naplnil i z hlediska meziměsíčních dynamik, když celková inflace v listopadu dosáhla 0,3 % po říjnových 0,2 %, zatímco jádrová složka již čtvrtý měsíc v řadě stagnovala na stále zvýšených 0,3 % m/m. Ze zhruba 40 % se na celkové meziměsíční inflaci podílely ceny bydlení, jejichž meziměsíční růst ale zpomalil z 0,4 % na 0,3 %. Váhově důležitá položka imputovaného nájemného vykázala růst o 0,2 % m/m, což byla nejnižší úroveň od roku 2021. V oblasti bydlení tak došlo k potvrzení trendu zmírňujících se cenových tlaků. Zejména v důsledku toho finanční trhy zvýšily sázky na prosincové snížení sazeb Fedu o dalších 25 bb, a to z původních 86 % na 95 %.
img

Ekonomický kalendář: Data PMI dominují, Powellův projev a zásoby EIA v centru pozornosti

04.12.2024 Dnešní ekonomický kalendář je nabitý listopadovými hodnotami PMI v Evropě a USA a klíčovými projevy centrálních bankéřů. Trhy budou pečlivě sledovat projev předsedy Fedu Powella, který se bude zabývat pokyny k sazbám, zatímco obchodníci s ropou se zaměří na údaje o zásobách EIA. Důležité ekonomické signály před páteční zprávou NFP poskytnou také údaje o zaměstnanosti ADP v USA a údaje ISM ve službách.
img

Forex: Americký trh práce zůstává relativně robustní

03.12.2024 Dnešní ekonomický kalendář toho moc nepřinese. Americké JOLTS za říjen budou pouze slabým předskokanem důležitějších listopadových čísel z tamního trhu práce, které ale přinese až závěr týdne. Platí, že tamní trh práce slábne, nicméně nikterak razantně a stále tak zůstává relativně robustní.
img

Aktuální prognóza pro EUR/USD na 22. listopadu 2024

22.11.2024 Ve středu zástupci Evropské centrální banky varovali před riziky dluhové krize v eurozóně. Včera přešli k ujišťování trhů o dalším uvolňování měnové politiky centrální banky – samozřejmě výhradně proto, aby zabránili rozvoji dluhové krize. Není překvapením, že taková prohlášení způsobila, že euro nadále ztrácelo půdu pod nohama.
img

Forex: Další opatrné zlepšení spotřebitelské důvěry v eurozóně

21.11.2024 Předběžný odhad listopadové spotřebitelské důvěry by měl ukázat na její další mírné zlepšení. Obdobně přepokládáme mírné zlepšení i u dílčích indikátorů francouzského sentimentu podnikatelů, respektive průmyslníků. Odpolední americká data pak přinesou další solidní číslo z tamního trhu práce v podobě relativně nízkého počtu nových uchazečů o podporu v nezaměstnanosti za minulý týden.
img

Ekonomický kalendář: Růst ve Velké Británii zklamal, maloobchodní tržby v USA v centru pozornosti

15.11.2024 Dnešní ekonomický kalendář obsahuje klíčové údaje o maloobchodních tržbách v USA a různé údaje o průmyslové výrobě.Účastníci trhu budou pozorně sledovat projevy představitelů Fedu a ECB.V Brazílii jsou trhy zavřené kvůli Dni republiky a v Indii kvůli svátku Guru Nanak Jayanti.Ekonomika Spojeného království ve třetím čtvrtletí ochladla rychleji, než se očekávalo, což znamenalo neuspokojivý začátek plnění slibu premiéra Keira Starmera o nastartování růstu.
img

Ekonomický kalendář: Konečné údaje PMI ve službách ve stínu amerických voleb 📄🖋️

06.11.2024 Dnešní ekonomický kalendář je z hlediska důležitých makroekonomických zpráv poměrně prázdný.Jediné zprávy, které stojí za pozornost, jsou údaje o PMI ze zemí eurozóny a Kanady.
img

Forex: Inflace v eurozóně zůstala v říjnu pod 2 %

31.10.2024 Inflace v eurozóně za říjen zůstane podle předběžných dat pod cílem, jádrová složka se k němu ze shora ale blíží velmi pomalu. Obáváme se, že zářijová míra nezaměstnanosti v eurozóně mírně vzrostla. Data osobních výdajů v USA za září poukáží na stále robustní spotřebitelskou poptávku při stále silném tamním trhu práce, jak potvrdí Jobless Claims. Jádrový PCE cenový index sice proti předchozímu měsíci zrychlí, podle nás ale pomaleji, než s tím počítá trh.
img

Ekonomický kalendář: Údaje o HDP v Evropě a USA a rozpočet Spojeného království v centru pozornosti

30.10.2024 Dnešní ekonomický kalendář obsahuje klíčové údaje o HDP z hlavních evropských ekonomik a Spojených států a také podzimní prognózu Spojeného království.Účastníci trhu budou pozorně sledovat údaje o inflaci ze Španělska a Německa a americkou zprávu o zaměstnanosti ADP.Po skončení tržních hodin budou v centru pozornosti klíčové technologické výsledky společností Meta a Microsoft.
img

Ekonomický kalendář: JOLTS a výsledková sezóna v centru pozornosti

29.10.2024 Dnešní ekonomický kalendář obsahuje směs důležitých údajů o spotřebitelském sentimentu, obchodní bilanci a sdělení centrálních bank, přičemž zvláštní pozornost je věnována německému spotřebitelskému klimatu a ekonomickým ukazatelům USA. Mezi hlavní události patří údaje o spotřebitelské důvěře v USA a o počtu volných pracovních míst JOLTS spolu s projevy několika představitelů Bank of Canada. Den zahájilo německé spotřebitelské klima, které mírně překonalo očekávání. Účastníci trhu budou pozorně sledovat údaje o obchodní bilanci USA a ukazatele cen bydlení, které poskytnou další náhled na ekonomické podmínky.
img

Ekonomický kalendář: V centru pozornosti jsou údaje o zásobách ropy v USA, několik řečníků z ECB a hospodářské výsledky podniků

22.10.2024 Dnešní ekonomický kalendář zahrnuje údaje o zásobách ropy v USA, několik projevů představitelů ECB a důležité zprávy o hospodářských výsledcích podniků. Pozornost bude věnována summitu BRICS, komunikaci centrálních bank a čtvrtletním výsledkům významných amerických společností včetně General Motors a Verizon. Později během seance budou pozorně sledovány údaje o zásobách ropy.
img

Ekonomický kalendář: Lepší než očekávané údaje o maloobchodních tržbách ve Velké Británii, bydlení v USA a summit lídrů EU v centru pozornosti

18.10.2024 Dnešní ekonomický kalendář zahrnuje zveřejnění významných údajů z Velké Británie a USA, projevy centrálních bankéřů a zprávy o hospodářských výsledcích klíčových společností. V centru pozornosti budou údaje o inflaci, údaje o maloobchodních tržbách, ukazatele trhu s bydlením a postřehy představitelů Federálního rezervního systému. Investoři by také měli sledovat summit lídrů EU. Dnes před zahájením trhu věnujte pozornost výsledkům společností American Express (AXP.US) a Procter & Gamble (PG.US). Údaje o maloobchodních tržbách ve Velké Británii dopadly lépe, než se očekávalo, GBP na těchto zprávách posiluje.
img

Ekonomický kalendář: V centru pozornosti jsou údaje o inflaci ve Velké Británii, kanadské bydlení, údaje o obchodu v USA a projev prezidentky ECB Lagardeové

16.10.2024 Dnešní ekonomický kalendář obsahuje směs důležitých údajů a sdělení centrálních bank se zvláštním zaměřením na Spojené království, Spojené státy a eurozónu. Mezi hlavní události patří údaje o inflaci ve Spojeném království, údaje o zahájených stavbách bytů v Kanadě a o obchodu v USA a projevy představitelů Federálního rezervního systému a Evropské centrální banky.
img

Ekonomický kalendář: Projevy centrálních bankéřů v pozadí

14.10.2024 Čínské akcie, alespoň prozatím, neztrácejí naději na nové balíčky ekonomických stimulů. Nicméně optimismus a prudké zisky od minulého týdne poněkud zpomalily. Na sobotní tiskové konferenci Čína uvedla jen málo podrobností o nových stimulech pro ekonomiku, což bylo mírným zklamáním. Přesto finanční regulátor uvedl, že sníží náklady na financování malých a středních podniků. Prozatím však indexy v pevninské Číně posilují, zatímco Hang Seng mírně ztrácí.
img

Ranní shrnutí (14.10.2024)

14.10.2024 Čínské akcie, alespoň prozatím, neztrácejí naději na nové balíčky ekonomických stimulů. Přesto optimismus a prudký růst od minulého týdne poněkud zpomalily. Na sobotní tiskové konferenci Čína uvedla jen málo podrobností o nových stimulech pro ekonomiku, což bylo mírným zklamáním. Přesto finanční regulátor uvedl, že sníží náklady na financování malých a středních podniků. Navíc čtení čínského indexu spotřebitelských cen, které jsme se dozvěděli včera, ukázalo na další ekonomické problémy Číny. Čtení za září dosáhlo 0,4 % r/r oproti očekávaným 0,8 % r/r a poslednímu čtení 0,6 %. Prozatím však indexy v pevninské Číně posilují, zatímco Hang Seng mírně ztrácí.
img

Ekonomický kalendář: Projevy představitelů FOMC a zápis z jednání Fedu v centru pozornosti📃

09.10.2024 Pro investory, kteří se zajímají o evropský trh, je dnešní ekonomický kalendář poměrně chudý.Odpoledne se však investoři na americkém trhu dočkají několika zajímavých zpráv, včetně zápisu z posledního zasedání FOMC a projevů představitelů Fedu.
img

Ekonomický kalendář: Projevy bankéřů v centru pozornosti

07.10.2024 Čínské trhy jsou po víkendu stále zavřené, nicméně zítra skončí zlatý týden a obchodování s indexy v pevninské Číně bude obnoveno. Přesto Hang Seng, který se obchoduje jako obvykle, prodlužuje dnešní růstovou vlnu a přidává více než 1,5 %. Na zítřek jsou naplánovány další konference establishmentu PBoC, který bude zvažovat, jak dlouhodobě implementovat další stimulační nástroje pro čínskou ekonomiku.
img

Ranní shrnutí (07.10.2024)

07.10.2024 Páteční seance na Wall Street skončila růstem většiny akciových indexů. Nasdaq si připsal 1,22 %, S&P500 0,9 % a Russell 2000 1,5 %. Hlavním motorem těchto pohybů byly mnohem vyšší než očekávané údaje NFP, které snížily obavy z recese americké ekonomiky.
img

Ekonomický kalendář: V centru pozornosti jsou údaje o zaměstnanosti v USA a projevy centrálních bankéřů

04.10.2024 Dnešní ekonomický kalendář je nabitý významnými údaji a projevy centrálních bank, zejména z Evropy a Spojených států. Mezi hlavní události patří zpráva o mzdách mimo zemědělský sektor v USA, PMI ve stavebnictví ve Spojeném království a několik projevů představitelů Evropské centrální banky (ECB). Den také nabídne důležité ekonomické ukazatele z Německa a Ruska. Kromě toho budou účastníci trhu pozorně sledovat údaje o počtu vrtných souprav společnosti Baker Hughes v USA. Kombinace údajů o zaměstnanosti, stavební aktivitě a komunikaci centrálních bank poskytne zásadní informace o současném ekonomickém prostředí a potenciálním směřování politiky. Za zmínku stojí, že Čína dnes slaví státní svátek, což může ovlivnit aktivitu na trhu v regionu.
img

Ekonomický kalendář: Evropská nezaměstnanost, údaje o inflaci a projevy centrálních bankéřů v centru pozornosti

02.10.2024 Dnešní ekonomický kalendář je nabitý významnými údaji a projevy centrálních bank, zejména z Evropy. Mezi hlavní události patří údaje o nezaměstnanosti ve Španělsku, údaje o inflaci v Brazílii a několik projevů představitelů Evropské centrální banky (ECB). Den také nabídne důležité ekonomické ukazatele z Německa a USA, včetně aukce německých desetiletých dluhopisů a změny zaměstnanosti mimo zemědělský sektor podle ADP. Kromě toho budou účastníci trhu pozorně sledovat zasedání OPEC a údaje o zásobách ropy. Kombinace údajů o zaměstnanosti, inflaci a komunikaci centrálních bank poskytne zásadní informace o současném ekonomickém prostředí a potenciálním směřování politiky. Stojí za zmínku, že Čína a Indie dnes slaví svátky, přičemž Čína slaví Národní den a Indie si připomíná Mahátma Gándhí Džajánthí. To může ovlivnit aktivitu na trzích v těchto regionech.
img

Ekonomický kalendář: Evropské výrobní PMI, inflace v eurozóně a americké ekonomické ukazatele v centru pozornosti

01.10.2024 Dnešní ekonomický kalendář je nabitý významnými údaji, zejména z Evropy a Spojených států. Mezi hlavní události patří výrobní PMI v Evropě, údaje o inflaci v eurozóně a důležité ekonomické ukazatele v USA. Údaje o inflaci v eurozóně budou klíčové pro posouzení budoucího směřování politiky ECB. Ve Spojených státech poskytnou vhled do ekonomického zdraví země údaje ISM ve zpracovatelském průmyslu a JOLTs o počtu volných pracovních míst. Projevy představitelů centrálních bank mohou nabídnout další souvislosti k nedávným politickým rozhodnutím a ekonomickým výhledům.
img

Forex: Neradostné zprávy od indikátorů sentimentu

24.09.2024 Po včerejším zklamání, které přinesly evropské PMI, to pro dnešní den zřejmě nebude o moc lepší. Obáváme se oproti srpnu dalšího zhoršení německého Ifo indexu hodnotící současnou situaci i očekávání. A o moc radostnější čtení zřejmě nepřinese ani tuzemský konjunkturální průzkum za září. Naopak na druhé straně Atlantiku předpokládáme v souladu s trhem zlepšení spotřebitelské důvěry od Conference Board v září. V Maďarsku zasedá centrální banka, od které se očekává snížení klíčové sazby o 25 bb.
img

Forex: Trh práce v USA se zchlazuje pouze pomalu

19.09.2024 Po včerejším rozhodnutí americké centrální banky snížit úrokové sazby o 50 bb bude dnešní ekonomický kalendář nezajímavý. Tradiční týdenní počty nových uchazečů o podporu v nezaměstnanosti v USA ukážou na pouze pomalé zmírňováni napětí na tamním trhu práce. Z regionu se dočkáme polské průmyslové výroby za srpen. Podle tržního konsensu není ani u našich severních sousedů důvod k radosti.
img

Forex: Americký dolar sílil, i tak je ale nejslabší za poslední rok

28.08.2024 Americký dolar dnes částečně korigoval předchozí ztráty, podpořit ho v tom mohl slabší růst peněžní zásoby v eurozóně. Peněžní zásoba vyjádřená agregátem M3 výrazně zaostala za očekáváními, když meziročně v červenci vzrostla o 2,3 %, tedy stejně jako v červnu. Tržní konsensus přitom očekával růst o 2,7 %. To jen podpořilo dnešní zpevňující trend amerického dolaru vůči euru, který však probíhal již před zveřejněním těchto dat. Mimo nich dnešní ekonomický kalendář nic dalšího nenabídl. Dolar vůči společné evropské měně během dnešního evropského obchodování posílil o zhruba 0,6 %, s kurzem mírně nad 1,1110 EUR/USD.
img

Ekonomický kalendář: Údaje o HDP za Q2 v Evropě, výsledky Microsoftu a AMD

30.07.2024 Futures na evropské indexy naznačují, že hlavní indexy ze starého kontinentu otevřou dnešní peněžní seanci beze změny nebo mírně níže. Stalo se tak po spíše poklesu během dnešní asijsko-pacifické seance a po včerejším smíšeném obchodování na Wall Street. Příliv zpráv během asijsko-pacifického obchodování byl nevýrazný a zdá se, že investoři se před klíčovými událostmi tohoto týdne – rozhodnutími centrálních bank a výsledky hospodaření velkých technologických společností – dostávají do režimu „vyčkávání“.
img

Aktuální předpověď pro EUR/USD na 8. července 2024

08.07.2024 Ačkoli bylo mimo zemědělský sektor vytvořeno 206 000 nových pracovních míst, což výrazně překročilo prognózu 160 000, celkový obsah zprávy Ministerstva práce USA se ukázal být prostě otřesný. To bylo hlavně kvůli revizi předchozích údajů z 272 000 směrem dolů na 218 000. To znamená, že po tři po sobě jdoucí měsíce bylo vytvořeno méně než 250 000 nových pracovních míst, což nestačí ani na udržení stability trhu práce. V důsledku toho se míra nezaměstnanosti zvýšila z 4,0 % na 4,1 %. Jinými slovy, nezaměstnanost roste tři měsíce v řadě. To prudce zvyšuje pravděpodobnost snížení úrokových sazeb na nadcházejícím zasedání Federálního výboru pro volný trh, což vedlo k oslabení dolaru. Problém spočívá ve velmi slabých datech, která byla výrazně horší než očekávaná.
img

Ekonomický kalendář: Zpráva ADP a zápis ze zasedání FOMC v centru pozornosti 📃

03.07.2024 Dnešní ekonomický kalendář obsahuje několik významných publikací, které by mohly ovlivnit globální finanční trhy. Investoři obdrží konečné údaje o PMI v sektoru služeb z hlavních světových ekonomik a zprávu ADP o zaměstnanosti z USA. Následně bude zveřejněna zpráva ISM mimo zpracovatelský průmysl a zpráva o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby za květen. A na závěr dne bude zveřejněn zápis z posledního zasedání FOMC, který osvětlí potenciální perspektivu měnové politiky Fedu.
img

Forex: Spotřebitelská důvěra v Německu se zlepšuje hodně pomalu

26.06.2024 Dnešní ekonomický kalendář je relativně chudý. Z Německa se dočkáme spotřebitelské důvěry pro červenec, z USA pak květnových prodejů nových domů. Nepředpokládáme, že by tyto statistiky nějakým zásadním způsobem ovlivnily finanční trhy.
img

Ekonomický kalendář: Data z Evropy a Kanady, výsledky Walt Disney a Arista

07.05.2024 Evropské indexy zahájily dnešní peněžní seanci růstem a navázaly na předchozí včerejší zisky. Německý DAX se obchoduje o 0,5 % výše, francouzský CAC40 získává 0,6 %, zatímco španělský IBEX, italský FTSE MIB a nizozemský AEX přidávají 0,7 %. Britský FTSE 100 roste o více než 1 %. Děje se tak po včerejších silných výsledcích na Wall Street a po dnešní poměrně optimistické asijsko-pacifické seanci. AUD je nejhůře si vedoucí měnou G10 poté, co RBA ponechala sazby beze změny a ponechala i pokyny k sazbám.
img

Aktuální prognóza pro pár EUR/USD na 18. dubna 2024

18.04.2024 Při absenci ekonomických nebo jiných zpráv, které by mohly ovlivnit trh, investoři konečně věnovali pozornost překoupenému dolaru. Nic tedy nebránilo lokální korekci, která mimochodem ještě ani zdaleka nekončí. Nerovnováha na trhu se sice zmenšila, ale úplně nezmizela. A kromě údajů o žádostech o podporu v nezaměstnanosti ve Spojených státech je dnešní ekonomický kalendář prázdný. A se stále překoupeným americkým dolarem nejsou tyto zprávy zvlášť důležité. Navíc se očekává nárůst žádostí o podporu v nezaměstnanosti o 4 000, což je neuvěřitelně málo. Takže v podstatě lze říct, že se nic nezmění. Takovéto drobné změny nedokážou ovlivnit sentiment investorů. Jinými slovy, pár bude ve čtvrtek pravděpodobně korigovat nahoru.
img

Ekonomický kalendář: Údaje o HDP z USA a Kanady, projevy členů ECB

28.03.2024 Evropské indexy zahájily dnešní obchodování s malými změnami, a to navzdory včerejšímu optimistickému obchodování na Wall Street a poměrně smíšené seanci v Asii na začátku dne. Trhy se dostávají do sváteční nálady, většina trhů bude zítra zavřená. To znamená, že dnes je poslední obchodní seance před prodlouženým víkendem, což může ovlivnit náladu na trhu. Navíc se jedná také o poslední seanci 1. čtvrtletí 2024, což znamená, že se mohou objevit i určité rebalanční toky.
img

Ranní okénko - Nálada v eurozóně se liší napříč sektory

27.03.2024 Dnešní ekonomický kalendář nenabízí významnější data, a patrně nejzajímavější tak bude v dopoledních hodinách trhem obvykle opomíjený výsledek konjukturálního průzkumu na úrovni eurozóny. Očekávat lze zlepšení, což ostatně naznačil již dříve zveřejněný dílčí výsledek týkající se důvěry spotřebitelů.
img

Ranní okénko - Americká inflace znovu překonala očekávání trhu

13.03.2024 Dnešní ekonomický kalendář je relativně prázdný, kdy jedinou zajímavější informaci bude představovat výsledek průmyslové produkce v rámci eurozóny. Očekáván je meziměsíční i meziroční pokles daný mj. obecně více volatilním vývojem v Irsku. Globální trh tak bude spíše dozpracovávat včerejší vyšší výsledek americké inflace, tuzemský finanční trh pak bude i nadále ovlivněn očekáváními ohledně březnového zasedání ČNB (20. března). Zatímco nižší lednová inflace je silným argumentem pro razantnější snížení sazeb o 75bb, komentáře členů bankovní rady naznačují přetrvávající opatrnost, zejména kvůli slabšímu kurzu koruny.
img

Forex: Americká inflace těsně nad třemi procenty

12.03.2024 V souladu s tržním konsensem předpokládáme únorovou stagnaci meziroční dynamiky spotřebitelských cen v USA na lednových 3,1 %. Jádrová inflace by měla jít níže, my předpokládáme podkonsensuální výsledek. Finálních čísel únorové inflace se dočkáme i z Německa. Tady překvapení nečekáme, potvrzen by měl být předběžný odhad. Z domova zveřejní ČSÚ lednové statistiky maloobchodních tržeb. Známky oživení domácí spotřebitelské poptávky budou zřejmé, vzhledem k tržnímu očekávání se ale obáváme zklamání.
img

Ekonomický kalendář: Druhý den Powellovy výpovědi, rozhodnutí ECB o sazbách

07.03.2024 Evropské indexy zahájily dnešní obchodování poklesem po smíšeném obchodování během dnešní asijsko-pacifické seance. JPY je po několika jestřábích komentářích představitelů BoJ nejvýkonnější měnou G10, přičemž USDJPY testuje oblast 148,00. Zlato se drží na rekordních hodnotách nad 2 150 USD za unci.
img

Ekonomický kalendář: Údaje o ISM ve službách v USA, Bitcoin na rekordních hodnotách

05.03.2024 Futures na evropské indexy ukazují na nižší otevření dnešní hotovostní seance na starém kontinentu. Bitcoin během dnešní asijsko-pacifické seance vyskočil nad 68 000 USD a obchodoval se necelých 300 USD pod historickými maximy z listopadu 2021. Od té doby se však mince stáhla zpět do oblasti 67 000 USD. ZLATO se obchoduje o 0,1 % výše poté, co zaznamenalo první denní závěr nad 2 100 USD za unci v historii. Nejvýkonnějšími hlavními měnami jsou USD a JPY, zatímco AUD a NZD nejvíce zaostávají.
img

Ekonomický kalendář: Revize PMI a ISM ve zpracovatelském průmyslu USA

01.03.2024 Evropské indexy mají dnes našlápnuto k vyššímu otevření hotovostní seance. Futures na německý DAX se obchodují nad úrovní 17 800 bodů. To přichází po optimistické asijsko-pacifické seanci, během níž japonský Nikkei vyskočil o 1,9 % a poprvé v historii otestoval oblast 40 000 bodů. Výše se obchodují také kryptoměny. AUD a NZD jsou nejvýkonnějšími měnami G10, zatímco JPY a CHF nejvíce zaostávají.
img

Ekonomický kalendář: zaměření na projevy bankéřů Fedu a HDP USA 🔔

28.02.2024 Dnešní ekonomický kalendář je v první části dne poměrně chudý. V druhé polovině se však pozornost investorů zaměří na USA. Nejprve budou zveřejněny údaje o HDP za 4. čtvrtletí 2023 a poté budou následovat plánované projevy několika členů Federálního rezervního systému.
img

Forex: Úvěrová aktivita v eurozóně se pomalu ale jistě zvyšuje

27.02.2024 Lednový měnový přehled z eurozóny podle nás překvapí robustnějším meziroční růstem peněžního agregátu M3 a postupně oživující úvěrovou aktivitou. Spotřebitelská důvěra v Německu i ve Francii ukáže pouze nepatrné zlepšení z velmi nízkých hodnot. Nálada spotřebitelů je podprůměrná i v USA, v posledních měsících se ale solidně zotavuje, což potvrdí i únorové číslo. Z regionu se dočkáme snížení sazeb ze strany maďarské centrální banky. Obáváme se mírnějšího poklesu, než s jakým počítá tržní konsensus.
img

Ekonomický kalendář: Inflace v USA v centru pozornosti

13.02.2024 Evropské indexy zahájily dnešní obchodování poklesem, a to navzdory včerejšímu smíšenému obchodování na Wall Street a dnešnímu optimistickému obchodování v Asii. Německý DAX klesá o 0,5 %, britský FTSE 100 se obchoduje o 0,2 % níže, francouzský CAC40 klesá o 0,3 % a nizozemský AEX se propadá o téměř 0,8 %.
img

Ekonomický kalendář: Údaje druhé úrovně z USA a Kanady, výsledky Alibaby

07.02.2024 Futures na evropské indexy ukazují na víceméně stabilní zahájení dnešní hotovostní seance na starém kontinentu. Stalo se tak po smíšeném obchodování během dnešní asijsko-pacifické seance a po včerejším smíšeném obchodování na Wall Street. Nejvýkonnějšími měnami skupiny G10 jsou EUR a GBP, zatímco CHF a USD nejvíce zaostávají. Obchodní rozpětí na devizovém trhu jsou však poměrně úzká.
img

Ekonomický kalendář: Rozhodnutí BoE o sazbách, výsledky amerických technologických megapodniků

01.02.2024 Futures na evropské indexy ukazují na nižší otevření dnešní seance na starém kontinentu. Stalo se tak poté, co FOMC na včerejším zasedání ponechal úrokové sazby beze změny, přičemž předseda Fedu Powell na tiskové konferenci po zasedání naznačil, že březnové snížení sazeb není základním scénářem. USD zachytil nabídku a zůstává dnes nejvýkonnější měnou G10, přičemž EUR/USD klesl pod hranici 1,08.
img

Ekonomický kalendář: před zítřejšími zprávami o indexech PMI je dnes na programu málo 🔎

23.01.2024 Dnešní ekonomický kalendář je na významné události slabý. Jedinými zprávami, které stojí za pozornost, mohou být údaje z Nového Zélandu a Austrálie, kde budou na konci dne zveřejněny čtvrtletní údaje o CPI a bleskový PMI za leden. Očekává se, že inflace CPI klesne jak mezičtvrtletně, tak meziročně (z 5,6 % na 4,7 % meziročně). Zprávy PMI v Austrálii jsou první za leden, před zítřejším zveřejněním z dalších zemí včetně USA, eurozóny, Německa a Japonska.
img

Ekonomický kalendář: Projevy členů FOMC a zprávy o maloobchodních tržbách

19.01.2024 Dnešní ekonomický kalendář obsahuje několik zajímavých publikací. Ačkoli z USA nepřicházejí žádné významné makroekonomické zprávy, investoři budou mít přístup ke klíčovým údajům za další země, především evropské.
img

Forex: Tuzemská nezaměstnanost v závěru roku vzrostla

09.01.2024 V souladu s tržním konsensem přepokládáme pro prosinec zvýšení tuzemského podílu nezaměstnaných na 3,7 %, a to u zejména kvůli sezónnosti. Statistika devizových obchodů ukáže na objemy realizovaných výnosů z devizových rezerv za listopad. Z evropských dat bude za pozornost stát listopadová průmyslová produkce z Německa; opět se obáváme zklamání. Ve Spojených státech bude pozornost soustředěna na prosincovou důvěru malých podniků a listopadový zahraniční obchod.
img

Ekonomický kalendář: Údaje druhé úrovně z USA a Evropy, zpráva o zásobách ropy

28.12.2023 Futures na evropské indexy naznačují mírně vyšší otevření dnešní seance na starém kontinentu. Stalo se tak poté, co včera byly na Wall Street zaznamenány malé zisky a poté, co se indexy z asijsko-pacifické oblasti během dnešní seance obchodovaly výše. JPY je nejvýkonnější hlavní měnou, zatímco USD nejvíce zaostává.
img

Ekonomický kalendář: Údaje z německých průzkumů, řečníci v ECB

18.12.2023 Futures na evropské indexy ukazují na mírně nižší otevření dnešní hotovostní seance na starém kontinentu. Stalo se tak poté, co indexy na Wall Street v pátek přerušily šestidenní vítěznou sérii a indexy z asijsko-pacifické oblasti se během dnešní seance obchodovaly níže. USD se stahuje, což poskytuje podporu drahým kovům. Mezi měnami G10 si nejlépe vedou měny protinožců (AUD a NZD). Zpravodajský tok byl zatím nevýrazný a během asijské seance se neobjevily žádné významné, trh ovlivňující titulky.
img

Ekonomický kalendář: Zprávy z trhu práce v USA

07.12.2023 Futures na evropské indexy ukazují na nižší otevření dnešní hotovostní seance na starém kontinentu. Stalo se tak po včerejším poklesu obchodování na Wall Street a po dnešní medvědí asijsko-pacifické seanci. Bitcoin po jednodenní pauze obnovil vzestup a dnes se obchoduje o 0,5 % výše. Ropa roste o 1 %, čímž se částečně vzpamatovává ze včerejšího propadu, zatímco ceny zemního plynu klesají o téměř 2 %.
img

Ranní okénko - Americký trh práce dále rychle brzdí

06.12.2023 Dnešní ekonomický kalendář pokračuje čísly z amerického trhu práce, pro náš trh je ale zajímavější za několik minut zveřejňovaný výsledek maloobchodních tržeb. Ten by měl za říjen potvrdit pokračující slabý vývoj v českém maloobchodu, byť s možností mírného meziměsíčního nárůstu. Meziročně u maloobchodních tržeb bez aut očekáváme pokles o 2,5 %, medián analytiků počítá s o něco mírnějším poklesem o 1,9 %. Zásadní negativní faktor i nadále představuje pokračující pokles reálných mezd, který během Q3 dosáhl -0,8 % a k mírnému poklesu patrně dojde i během závěrečného kvartálu letošního roku.
img

Aktuální prognóza pro GBP/USD na 27. 11. 2023

27.11.2023 Podle předběžných odhadů PMI služeb ve Spojených státech vzrostl v listopadu na 50,80 bodu z 50,60 bodu v říjnu 2023, přičemž se očekával pokles na 50,5 bodu. Díky tomu zůstal kompozitní index obchodní aktivity na stejné úrovni, i když se očekávalo jeho snížení z 50,7 bodu na 50,6 bodu. Index zpracovatelského průmyslu však místo toho, aby zůstal beze změny, klesl z 50,0 bodů na 49,4 bodů. To naznačuje, že americký průmysl začíná přinejlepším stagnovat. Tento závěr naznačuje, že celková ekonomika postupně sklouzává do recese, které se zdálo být zabráněno. Ukazuje se, že hospodářský pokles začíná, ale o něco později, než se očekávalo. V podmínkách hospodářského poklesu začne Federální rezervní systém pravděpodobně stimulovat ekonomiku snižováním úrokových sazeb. Není tedy divu, že dolar opět klesá. Vzhledem k tomu, že dnešní ekonomický kalendář je zcela prázdný, může tento trend klidně pokračovat.
img

Ranní okénko - Zápisky z posledního zasedání Fedu nepřekvapily, zvyšování nic nenahrává

22.11.2023 Dnešní ekonomický kalendář nabídne vývoj spotřebitelské důvěry v eurozóně, z USA pak dílčí data o investicích amerických firem. Ani jeden z údajů by ale neměl výrazněji dopadat na trh a investoři tak budou spíše dozpracovávat zápisky Fedu zveřejněné včera ve večerních hodinách.
img

Forex: Maďarská centrální banka dnes sníží úrokové sazby

21.11.2023 Klíčovou regionální událostí dne je zasedání maďarské centrální banky, kde ekonomové SG očekávají hlubší pokles sazeb, než s čím počítá tržní konsensus. Z našeho pohledu budou zajímavá polská data, primárně říjnová průmyslová produkce. Naznačí, jak se v daném měsíci vyvíjela situace u nás. Ve Spojených státech bude zveřejněno několik sentiment indikátorů a říjnové prodeje stávajících nemovitostí. Večer pak bude publikován zápis z posledního zasedání FOMC. Evropský ekonomický kalendář je prázdný, vystoupí pouze prezidentka ECB Ch. Lagardeová.
img

Ekonomický kalendář: CPI údaje z Evropy, německý HDP za 3. čtvrtletí

30.10.2023 Futures na evropské indexy ukazují na vyšší otevření dnešní hotovostní seance na starém kontinentu. Izraelská armáda o víkendu zintenzivnila pozemní operace v pásmu Gazy. Jelikož se však boje omezují na pásmo Gazy a nerozšiřují se po celém regionu, lze na trzích zaznamenat určitou úlevu. Ropa Brent stahuje 0,5 % a měny bezpečných přístavů zaostávají za ostatními měnami zemí G10.
img

Ekonomický kalendář: Blízkovýchodní eskalace, projevy centrálních bankéřů

09.10.2023 Na začátku nového týdne je na trzích patrná riziková nálada poté, co Hamás o víkendu překvapivě zaútočil na Izrael. Nepřátelské akce pokračují a hrozí, že se na Blízký východ vrátí nestabilita. Futures na americké a evropské indexy se obchodují o více než 0,5 % níže, zatímco ceny ropy vzrostly o 3,5 %. Zlato si připisuje více než 1 % a šplhá zpět nad 1 850 USD za unci.
img

Ekonomický kalendář: Další údaje z amerického trhu práce!

05.10.2023 Trhy s futures ukazují na vyšší otevření dnešní hotovostní seance v Evropě. Pokles výnosů umožňuje globálním akciovým trhům nabrat dech. Výnosy desetiletých amerických státních dluhopisů jsou o více než 15 bazických bodů níže než včerejší denní maximum. Uvidíme však, zda se jedná pouze o korekci, nebo bylo dosaženo lokálního vrcholu výnosů.
img

Ranní okénko - Závěr týdne patří inflaci v eurozóně

29.09.2023 Dnešní ekonomický kalendář nabízí hned několik důležitých čísel, kdy za několik minut dorazí od Českého statistického úřadu třetí revize českého růstu HDP za letošní druhý kvartál. Očekáváme potvrzení mírného mezikvartálního růstu o 0,1 % s kladným příspěvkem ze strany spotřeby domácností.
img

Ekonomický kalendář: Údaje o inflaci v eurozóně a Kanadě

19.09.2023 Evropské akciové indexy zahájily dnešní obchodování mírným poklesem, který následoval po nevýrazném obchodování během dnešní asijsko-pacifické seance. Zdá se, že trhy jsou ve vyčkávacím režimu před maratonem událostí nejvyššího významu v druhé polovině týdne, včetně FOMC, BoE a bleskových PMI za září.
img

Forex: Meziroční jádrová inflace v eurozóně naposledy nad 5 %

19.09.2023 Celková meziroční srpnová inflace za eurozónu i její jádrová složka budou potvrzeny na již publikovaných odhadech ve výši 5,3 %. V dalších měsících půjde jádrová inflace pod 5 %. Odpoledne se ještě dočkáme srpnových čísel počtu nově zahájených staveb a vydaných stavebních povolení v USA.
img

Forex: Nálada poskytovatelů služeb v Evropě zůstává nízko

05.09.2023 Finální čísla evropských PMI ze služeb za srpen potvrdí již publikované předběžné odhady ukazující na pokles aktivity v eurozóně jako celku. V červenci zřejmě pokračoval trend klesajících cen průmyslových výrobců v eurozóně. Odpolední červencové podnikové objednávky z USA ukážou podle tržního konsensu na minimální meziměsíční růst po očištění o objednávky z dopravy.
img

Aktuální prognóza pro EUR/USD na 15. 8. 2023

15.08.2023 Dolar během americké obchodní seance prudce vzrostl, i když k tomu neměl žádný významný důvod. Takže nakonec dolar stejným tempem ustoupí. To vše vypadá jako obyčejná spekulace, nebo dokonce nějaká chyba na straně velkého institucionálního investora, což je docela možné, vzhledem k tomu, že včerejší ekonomický kalendář byl prázdný. Obchodníci nebyli aktivní, což vedlo k tzv. tenkému trhu. Za takových podmínek může trhem pohnout pouze jeden pokyn od významného hráče. Ale když vezmeme v úvahu, že se trh téměř okamžitě vrátil do své původní pozice, je velmi pravděpodobné, že šlo pouze o lidskou chybu. To se děje ve všech oblastech a neměli bychom si myslet, že finanční sektor je jakousi pozoruhodnou výjimkou.
img

Forex: Průmysl v regionu zůstává utlumený

01.08.2023 Regionální PMI za červenec ukážou na pokračující pokles průmyslové aktivity v regionu, když číslo za eurozónu jako celek bude potvrzeno na nízkých 42,7 bodu. Vrásky na čele mají i průmyslníci v USA, jak ukáže ISM. Úrovňově jsou ale na tom ve srovnání se svými evropskými protějšky lépe. Nejenom evropský průmysl čelí potížím i na straně nabídky práce, což potvrdí červencové míry nezaměstnanosti za Německo i eurozónu. Z domova se kromě zmíněného průmyslového PMI dočkáme výsledku hospodaření ve státním rozpočtu ke konci července. Ten může upřesnit odhady, jak moc reálné je splnit letošní naplánovaný rozpočet.
img

Forex: Trhy se chystají na příští týden, kdy zasedne Fed i ECB

21.07.2023 Dnešní ekonomický kalendář ze světa je naprosto prázdný, z regionu se dočkáme červnových čísel polských maloobchodních tržeb. Ty ale žádný impuls pro finanční trhy nepřinesou.
img

Forex: Inflace v Německu v červnu stoupla

29.06.2023 Z pohledu zveřejňovaných ekonomických dat bude dnešek proti první polovině týdne bezesporu zajímavější. Z Eurozóny se dočkáme sady ekonomických sentiment indikátorů (ESI) z dílny Evropské komise. Ve světle zhoršující se nálady v produkční sféře, jak ukázaly například již zveřejněné PMI indikátory, není překvapivé, že se předpokládá zhoršení ve službách (kde je náš odhad v souladu s tržním konsensem). Trh se pak obává dalšího zhoršení situace v průmyslu, kde my ale již vidíme šanci na pozitivní překvapení vůči tržnímu očekávání.
img

Forex: ECB dnes opět zvýší úrokové sazby

15.06.2023 Zatímco americká centrální banka včera v souladu s očekáváním ponechala úrokové sazby nezměněné, u ECB dnes společně s tržním konsensem předpokládáme, že eurové měnověpolitické sazby půjdou výše o 25 bb. Příliš povzbudivá data neočekáváme v odpoledních hodinách z USA. Růst tamní průmyslové produkce zpomaluje, nijak silné nebudou ani maloobchodní tržby. Americký trh práce zůstává napjatý, nicméně první známky ochlazování začínají být patrné.
img

Trhy před červnovým zasedáním Fedu dál kolísají

09.06.2023 Globální trhy dál obchodovaly po straně s občasnými pohyby, které vyvolaly lokální události. Pozornost zůstává upřena na výsledky zasedání Fedu, které proběhne příští týden.
img

Ekonomický kalendář: Druhořadá data z Evropy i USA

08.05.2023 Evropské akciové trhy zahájily nový týden bez větších změn. Stalo se tak po optimistické asijské seanci, kdy hlavní indexy posílily v reakci na solidní páteční seanci na Wall Street. Ropa se na začátku nového týdne obchoduje výše a stejně tak zemní plyn. Drahé kovy těží z oslabení amerického dolaru.
Související klíčová slova: Republikáni | Údaje o indexu spotřebitelských cen | PMI z Německa | Mezinárodní měnový fond | Ekonomické problémy | Údaje z USA | Aktuální kurz libry | Kalendář dnešních ekonomických událostí | Daytrading | Retracement | Jackson Hole | Kurz libry Česká spořitelna | Vládní dluhopisy | Sílící euro | Oživení cen | AMC | Fortuna | Obchodní komora | MAE | EUR | Maďarská inflace | Veřejné finance | Výsledek hospodaření | Hospodářské problémy | Cenová hladina | Bank of China | Řecko | Tempo růstu | Alphabet | Vstupy | Německý ministr financí | Koronavirové krize | Exporty | AA.US | Měnový kurz | Devizoví obchodníci | Oznámení výsledků | Pozitivní vliv | Znovuotevírání ekonomiky | Obchodování CFD | Scott Bessent | Las Vegas Sands | Akciové trhy | Abbott Laboratories (ABT.US) | Australská centrální banka | František Táborský | Cenový pohyb | Čínská PBoC | Javier Milei | Nová data | Rozkolísaný | Zpracovatelský sektor | Prohloubení schodku | SSI index | Trend | Pip | Take Profit | Inflační čísla | Pfizer | Tyson Foods (TSN.US) | US2000 | DDOG.US | Německé ceny výrobců | Merck & Co (MRK.US) | Japonská měna | Agentura S&P | Vývoj eurodolaru | PLATINUM | Bank of Japan | Pokles sazeb | Nálada amerických spotřebitelů | ISM ve službách | Hypoteční sazba | Mince | Aktiva | Alligator | USD/PLN | Citigroup | NKLA.US | Statistiky | Příležitost k prodeji | Index PX | Kreditní aktivita | Korelace | Zpráva WASDE | Schodek státního rozpočtu | Summit BRICS | HCOB PMI | Indexy na Wall Street | Pravděpodobnost | Kurz polský zlotý | Počet nezaměstnaných | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Zveřejnění výsledků hospodaření | Zveřejnění výsledků | Forwardový kurz | Zasedání ECB | Další snižování sazeb | Zaměstnanost a ekonomika | FTSE MIB | Výnosy dluhopisů | Míra nezaměstnanosti v dubnu | M&T Bank | Ekonomika Spojených států | Důvěra ve Francii | Komunita | CZK | Šéf Fedu Powell | Vládní opatření | Výrobní PMI | Recese v eurozóně | BioNTech (BNTX.US) | Německá průmyslová produkce | Narůstající ceny | Pokles indexu | Intradenní technická analýza | Hlavní ekonom | Utahování měnové politiky | Britská libra | Středoevropské devizové trhy | Riziková nálada | Reality | Výkyvy | Lagardeová | TTWO.US | Tuzemský průmysl | Depozitní sazba | HUM.US | Evropská komise | Goldman Sachs | Regionální měny | Mezinárodní ratingová agentura | Americké dluhopisy | Asijské trhy | Kurz CHF | Zpřesněná data | Český běžný účet | Crocs | Obchodování na globálních trzích | Běžný účet platební bilance ČR | Zlepšování sentimentu | Prodeje nových domů | Celsius | Index spotřebitelské nálady | Růst akcií | PFE | Western Digital | Microsoft (MSFT.US) | Lockheed Martin | Český statistický úřad | Statistika z amerického trhu práce | Potvrzení trendu | Nálada v eurozóně | Pohyby cen | Asijské obchodování | Dolarový index | Ethereum | Německé ceny v průmyslu | Upstart Holdings | Novavax (NVAX.US) | Španělský CPI | Kurzy EUR | Znehodnocení | SBUX.US | Clo na dovoz | GDP | Vývoj kurzu USD/EUR | Vlna omikronu | Expanze | Měna euro | Údaje o inflaci | PLN | Recese ve Spojených státech | Americký akciový index | Údaje o maloobchodních tržbách | PYPL.US | Deflace | Evropská nezaměstnanost | Aktuální kurz novozélandského dolaru | Přebytek zahraničního obchodu | Směrnice | Výhled | Oliver Wyman | Gold | Nová historická maxima | Podnikatelská důvěra ve Francii | Asijské akcie | Vratislav Zámiš | Problém s nedostatkem čipů | Ruský trh | Tvorba pracovních míst | Nařízení Evropského parlamentu | Pfizer (PFE.US) | Fungování trhů | 3M (MMM.US) | Výdaje | TLTRO4 | Data z Německa | TNOTE | Aktuální kurz Česká spořitelna | Danske Bank | Burza | Ross Stores (ROST.US) | Graf EURUSD | Polské maloobchodní tržby | Philip Morris International | Hrubý domácí produkt (HDP) | Základní úrokové sazby | Americko-čínské vztahy | Proti trendu | NZD/USD | Inflace v prosinci | Německý DAX | Meziroční míra inflace v eurozóně | Polský průmysl | Rezervní měna | New York | Raytheon Technologies (RTX.US) | Dolar dnes | Pandemie COVID-19 | Dovozní cla | Tržní volatilita | Strach | Brexit | Oslabení polského zlotého | Lokální finanční trhy | Jaderný program | Fibonacci retracement | Prognóza Evropské komise | SYY.US | Klouzavé průměry | Obavy investorů | Kurzy měn dolar | Snížení úrokových sazeb | Oznámení | Jádrová inflace v Polsku | EIA | Růst cen | UPS | HDP za Q2 | Krach na burze | Makroekonomické zprávy | Vysoká inflace | Bankovní rada ČNB | Pozitivní sentiment | Dnešní makroekonomické ukazatele | Aktuální kurzovní lístek | Tuzemská ekonomika | Směřování měnové politiky | Podpůrné programy | Trpělivost | CHNComp | Představitelé Fedu | Mutace omicron | Marvell | Důležité zprávy | Vybírání zisků | LYFT.US | Silné oživení | Klid před bouří | Obchodní seance | Arista Networks (ANET.US) | Bydlení | Možnost obchodovat | Financial Times | Podnikatelská důvěra | Uvolnění měnové politiky | Risk-off | COST.US | Kurzovní lístek České spořitelny | Forex měnový pár | Tuzemská měna | Analýzy | ČSOB | ČSÚ | Oslabování eura | Sysco | Nezaměstnanost | Představitelé ECB | Aktuální kurzy měn dolar | Vysoké riziko | United Parcel Services | Pravděpodobnost snížení úrokových sazeb | Rozhodnutí ECB o sazbách | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Výsledkové sezóny | Proražení | Malé zisky | Hlavní události | Kurz novozélandského dolaru | Kathimerini | Zvyšování sazeb | Data PMI | Americký prezident | Příkaz | Zajišťování | Americká inflace | Snižování nákupu aktiv | Dnešní obchodní seance | Inflace v Maďarsku | Dnešní statistiky | HSBC | Kurzovní lístek ČNB | USD index | Více obchodů | LMT | Uber | Německá spotřebitelská důvěra | Irsko | Vývoj měnového páru | Světové burzy | Zvýšení úrokové sazby | Aktuální technická analýza | Breakout | Index spotřebitelské důvěry GfK | Maloobchod | NFP report | Implikace | Zaměstnanost | Coca-Cola | Výrazný růst | Náklady | HOOD.US | PayPal Holdings (PYPL.US) | Rozhodnutí centrálních bank | Daně z příjmů | Aktuální hodnoty měny | Jestřábí Fed | Akciový trh v USA | Dnešní zprávy | Aktuální kurzy měn ČSOB | Evropská měna | Ross Stores | Burze | Viceguvernér ČNB | Kurzový vývoj eura | Reserve Bank of Australia | Medvědí signál | Vývoj eura vůči dolaru | Vít Hradil | Gap | Normalizace trhu | Kurz koruny a zlotého | Vývoj kurzu USD | Vakcinace | Flat | Euroval | Aktuální kurzy měn porovnání | Garance | Aktuální kurzy zlotý koruna | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Úspěšné obchodování | Polská centrální banka | Rychlý růst mezd | Ekonomiky | Korekční pohyb | Politická situace | Růst německé ekonomiky | Prezident Erdogan | Kurzy měn ČSOB | Data z trhu | RIVN | MMM.US | Čínský jüan | Česká měna | Řešení energetické krize | EFSF | MAR.US | Zasedání FED | Philip Morris | Volatilita | Maďarsko | Covid | Ministerstvo práce | CBRT | Aktuální kurzy USD | Členové bankovní rady | Rostoucí akciové trhy | Klesající trend | Záchranný fond | Průmyslová produkce | Macron | Daniel Beneš | Optimismus investorů | Economist | Donald Trump | GOOGL.US | Sazby v USA | Státní dluh | Průmyslová produkce v eurozóně | Inflace | Peníze | Výrobní index | Aktuální měna euro | Odhodlání | SCHW | Brent | Stavební produkce | Moderna | Vliv na rozhodování | Politika | HUF/EUR | Ceny pohonných hmot | Indikátor | Jüan | Očekávání | Expert | Futures na DAX | Shanghai Composite | Úrokové sazby | Bankovní fond | Evropské burzy | Palladium | Index cen domů | Nejistota na trzích | Vyšší výnosy | Aktuální kurz polský zlotý | První odhad HDP | Posílení eura | Zvýšení sazeb | Obchodní spolupráce | Spotřebitelský sentiment v USA | Videokonference | Reakce trhu | Celní války | Průmysl | Události tohoto týdne | Ekonomická dynamika | Války na Ukrajině | Kurzy ČNB | Základní sazby | PM.US | Ustupující inflace | Evropské měny | Ekonomické výhledy | Standard & Poor's | Býčí signál | Alibaba | Hlavní úrokové sazby | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Zásoby ropy | Globální ekonomiky | Politická nejistota | Zasedání Evropské centrální banky | Aktuální kurzy měn Česká spořitelna | Inverze výnosové křivky | Situace na trzích | Zprávy o inflaci | Nárůst zásob | CZK/EUR | Listopadová inflace | Nákupy | Růst | Ceny bydlení | Koruna | Pomalé oživení | Nálada domácností | Příležitosti | Itálie | Snížit úrokové sazby | NKLA | Výpadky | EUR/CZK | Zasedání FOMC | Neckline | Aktuální kurz stříbra | Program kvantitativního uvolňování | MiFID II | Amazon | Fundamentální analýza | UBS Group | BreakEven | Trendový kanál | Hlediska technické analýzy | Jednání FOMC | Sentiment na trhu | Charles Schwab | General Electric (GE.US) | Prognóza | Výnosová křivka | Data z USA | Pozitivní nálada | Měnový pár USD/JPY | Použití finanční páky | Obligace | Trh práce | Prezident Fedu | LVS | US Bancorp | Dnešní seance | Britská centrální banka | Mercedes | Spotřebitelské úvěry | Aktuální kurzy měn | Ask | Tempo poklesu | CL | Aktuální kurzovní lístek české spořitelny | Akvizice | Růst amerického dolaru | Válka | Průmyslové zakázky | Pochybnosti | Nastavení úrokových sazeb | Zpráva | Soukromí zaměstnavatelé | Španělský IBEX | Býčí výhled | Ratingová agentura | Trumpův zákon | Globální obchod | Německý sentiment | Zprávy a události | Sazby hypoték | Dobrý výsledek | AXP.US | Uzdravování | Velká Británie | Americká průmyslová produkce | Spolupráce | Evropské ekonomiky | Obrat trendu | George Soros | Dopad pandemie | UPST.US | CRWD.US | Zásoby ropy v USA | JPMorgan Chase | Negativní dopad | Výnos desetiletého dluhopisu | Mortgage | Ceny výrobců | Long | Kontrakty | Tržní úrokové sazby | Hospodářské krize | Zpomalení ekonomiky | Evropská inflace | Německé tovární objednávky | Americký index | Lira | Koruna posílila | E15 | Graf | Dolary | Americká spotřebitelská důvěra | AUD | Obchodní příležitost | JOLTS | Dnešní ADP report | Podnikání na kapitálovém trhu | Caterpillar | Exxon Mobil | S&P500 | Meziroční růst | Tapering | Evropský statistický úřad Eurostat | Investujte zodpovědně | Indikátor RSI | Trh s dluhopisy | Oslabení eura | Marriott International (MAR.US) | Index ekonomické aktivity | Denní minima | Výsledky voleb | Sektor služeb | Vývoj kurzu | OIL.WTI | Raytheon Technologies (RTX.US) | Intradenní obchodování | ASML.NL | Trh | Reálný HDP | Index výrobní aktivity | Centrální banky | Maloobchodní tržby v EU | Janet Yellenová | Digitální aktiva | Makroekonomické události | Zkušenost | Marka | Friedrich Merz | EMU | Britský pracovní trh | Překoupené zóny | Riziková averze | Průměrné mzdy | Falešné signály | Ranní zpráva z akciového trhu | Řecká krize | Charles Schwab (SCHW.US) | Open | Očekávání trhu | AA | Rozdílové smlouvy | Swapové body | Dot plot | Index | Celková ekonomika | Data z reálné ekonomiky | Futures | State Street (STT.US) | Směnný kurz | Vládní podpory | Zveřejněná data | Zpomalení v Číně | Komise v přenesené pravomoci (EU) | MMF | Intradenní analýza | Německý maloobchod | Obchodní bilance eurozóny | Nabídka | Take-Two Interactive Software (TTWO.US) | USA | Výrobní ceny | CIPS | Zpřísnění měnové politiky | NY Empire state index | Jednání ČNB | Eura | Otevřené obchody | Dobré výsledky | Český index nákupních manažerů | Komise | Nejistoty | Snižování sazeb | Dnešní kalendář | Bílý dům | Kapitál | Posílení | Merck (MRK.US) | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Agentura Reuters | Chemický průmysl | Rubl | Výsledky Alphabet | Včerejší obchodování | Trading | Makroekonomická data | Nejdůležitější události | Úvěrové krize | USB.US | Američtí centrální bankéři | Inflace v eurozóně | Index cen domů v USA | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Ústup inflace | Sentiment investorů | Předstihové indikátory | Kurzy eura | Futures trhy | S&P | xStation | Akciové trhy v Evropě | Unie | Krach na newyorské burze | Obchodování na finančních trzích | Výnosové křivky | Inflace ve Spojených státech | Důvěra investorů | Zpřesněný odhad | Dnešní posílení | Sázky | UPST | Trumpovo rozhodnutí | DJIA | Kurzy měny | Akciové indexy | Vice | Christine Lagardeová | Ekonomický kalendář | Kurzy USD | MSFT.US | Švýcarská centrální banka | Globální finanční krize | Monetární politika | Fannie Mae | Fundamentální zprávy | Země EU | Obchodování na Wall Street | Take-Two Interactive Software | Pozornost | Obchodní napětí | Wall Street Journal | AMC.US | Přeprodaný trh | EUR Index | Devizové trhy | Treasuries | Ekonomický vývoj | Centene | Zprávy z ekonomiky | Raiffeisenbank a.s. | Forex analýza | IRS | Pokračující medvědí trend | Reakce trhů | Novozélandský dolar | Snížení DPH | EUR/GBP | Očekávání analytiků | Pinterest (PINS.US) | Nová prognóza | Range | Ropa | CVS.US | Dnešní aukce | Kurz EUR/USD | Deficit | Volatility | PLUG | Výsledky průzkumu | Kurz rublu k dolaru | Varianty koronaviru | Technické analýzy | Joachim Nagel | McDonald's (MCD.US) | Americká měna | Další růst | LIBOR | Běžný účet eurozóny | Lídři EU | Kurz dolaru | Medvědí Engulfing | Ekonomické ukazatele | Výsledky hospodaření společností | Odliv dividend | Globální ekonomické vyhlídky | Kurzový vývoj | Společná měna | Počet pracovních míst | Pokračující pokles | Chipotle Mexican Grill (CMG.US) | ROST.US | Mírný růst | Rating dlouhodobých závazků | CVNA.US | Americká centrální banka | Prezident Trump | Zpráva o inflaci | Obchodování s českou korunou | Sell | Společnosti | Měsíční data | Francouzská obchodní bilance | Americké měny | Polská inflace | Alibaba Group (BABA.US) | Automobilový sektor | Vývoj na devizovém trhu | Česká koruna | Vývoj na komoditních trzích | Výroba aut | PEPSICO | Izrael | Benzín | TLTRO | Československo | Tuzemští obchodníci | Program QE | Obchodování s dolarem | Prodej v USA | Německý index | Volná pracovní místa | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Ropa Brent | Inflace cen | G10 | Obchodní války | CAT | Meziroční míra inflace | Konec pandemického programu | United Parcel Services (UPS.US) | ECB dnes | Konference FOMC | Ifo | Akciový index | M&T Bank (MTB.US) | Alcoa (AA.US) | Aktuální kurz švýcarského franku | Fundamentální pohled | Standard Chartered | Nomura | Kurzy měn Česká spořitelna | Nejnovější údaje | Vývoj eura | Euro včera | Aktuální kurz libry Česká spořitelna | Momentum | Asijské indexy | Ekonomické vyhlídky | MRK.US | MCD | Index nákupních manažerů | Domácnosti | Bankovky | Erste Group | Hamás | Kurz České národní banky | Bitcoin | Polský zlotý | Freeport-McMoRan | Nio | Obchodování na zámořských trzích | Dna | Pandemický program | Aligator | Tržní sentiment | ISM index | Snižování úrokových sazeb | Rozhodnutí ČNB | Kurz koruny | Saldo zahraničního obchodu | Celková inflace | Překoupenost dolaru | Aktuální kurzy měn devizové kurzy | Makroekonomická zpráva | Polská průmyslová produkce | Rebalanční toky | Moody's | Aukce státních dluhopisů | Procter & Gamble (PG.US) | Směrodatná odchylka | 3M Company | Seznam Zprávy | Energetický sektor | Pozitivní zpráva | Ranní okénko | Ceny zemního plynu | General Motors (GM.US) | ASML Holding | Podnikatelé | Silnější euro | Vývoj inflace | Bancorp | Tovární objednávky | Americké indexy | Abbott Laboratories | Počet žádostí o podporu | Válka na Ukrajině | Jednání ECB | Futures kontrakty | Důvěra v ekonomiku | Měna v Polsku | Equity | Pár EUR/USD | Konjunkturální průzkum | Maloobchodní tržby | Finanční poradce | Analytici | Occidental | Aukce | Marketingová komunikace | Cenový index | Propouštění zaměstnanců | Oslabení forintu | Fundamentální události | Kurz USD/CZK | Datadog (DDOG.US) | Obchodovat | Rivian Automotive (RIVN.US) | Cla na dovoz | Tuzemská inflace | Evropský bankovní úřad (EBA) | TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana | G7 | Pokles cen | Technický pohled | Trh práce v USA | Finance | Pozornost trhu | State Street | Michigan | UTC | RBI | SCHW.US | TGT.US | Dluhopisy | Obchodní zásoby | Obchodníci | Poptávka | EUR USD | Nálada na trzích | Uzavření trhů | Zasedání Bank of England | Hang Seng | Investiční aktivita | Výrobní index ISM | Zboží dlouhodobé spotřeby | Bulharsko | Odpor | Situace na trzích s energiemi | Obchodníci s ropou | Gamble | Jádrová inflace v eurozóně | Prezident Javier Milei | Nastavení měnové politiky | Conference Board | Dnešní údaje | Navýšení úrokových sazeb | Politické napětí | Italský PMI | Nárůst výnosů | Rozvolnění restrikcí | Klouzavý průměr | UBS | Rok 2025 | Aktuální kurz České národní banky | Aktuální měna v Polsku | Podnikání | Úsilí | MIFID | Bankéři | Prezidentka Christine Lagardeová | Obchodní aktivita | Vývoj kurzu EUR/USD | Analýza forex | Problémy | Hodnota eura | PSX.US | | PLUG.US | STOXX50 | US Bancorp (USB.US) | Kanadský dolar | Statistický úřad | Participace | Oslabení české koruny | Růst HDP | Lucid Group (LCID.US) | Tyson Foods | Buy Stop | Index PMI | Komerční banka | Euro vůči dolaru | HDP (Hrubý domácí produkt) | AMZN.US | Bank of Canada | Kalendář událostí | Sílící dolar | Hospodaření státního rozpočtu | Throwback | PMI index | Mervyn King | Zpracování kovů | Politické rozhodnutí | Výsledky NFP | Cenová akce | Index volatility | Deutsche Bank | Ekonomové | Kurz USD | Vývoj kurzu eura | Spojené státy americké | Pravidla obchodního systému | Korporátní dluhopisy | Christine Lagarde | PEP.US | Boeing | Spojené státy | Americká data | Tuzemská nezaměstnanost | Kurz dolarů | Bollingerova pásma | Vývoj | Komplexní analýzy | Aktuální kurzy eura | Indexy PMI | Záchranný bankovní fond | Euro posiluje | GE.US | AMC Entertainment | Úroková sazba | Dění v Katalánsku | Windfall tax | Dluhová krize | HDP Francie | Německý parlament | Volby | Začátek výsledkové sezóny | Rekordní propad | Aktuální nejlevnější kurz eura | Agentura Fitch | Rizikové averze | Německé průmyslové objednávky | Empire State Index | Konkurenceschopnost | Japonská ekonomika | Aktuální nabídka Fortuna | RTX.US | Facebook | Americké akcie | Nový týden | Futures na americké akciové indexy | Snížení základní úrokové sazby | Zasedání České národní banky | Short pozice | Erdogan | Aktuální kurz libra | Pohonné hmoty | Očekávání úrokové sazby | BRICS | České měny | Růst americké ekonomiky | Objednávky | COTTON | Data z průmyslu | Spotřebitelská důvěra v USA | Volatilní | Zvyšování úrokových sazeb | Riziko ztráty | EUR/USD | Sentix index | Kurz libry | Blackstone | Intervence | Konflikt na Ukrajině | Pandemie | Spotřebitelská důvěra | Ceny průmyslových výrobců | Analýza makroekonomických zpráv | Člen bankovní rady ČNB | Konsolidace | Moody's Investors Service | Další vývoj | Chipotle Mexican Grill | První odhad | Recese v USA | Měnové politiky | Výrobní inflace | G20 | Finanční služby | Phillips 66 (PSX.US) | Summit EU | Ústup rizik | Uptrend | Řecká ekonomika | BNTX.US | Kurz libra | Ceny nemovitostí | PINS.US | Dánové | Aktuální situace | Člen bankovní rady | SHOP.US | PepsiCo (PEP.US) | Fiskální politika | Manufacturing | Rozhodnutí o sazbách | Výnosy | Ekonomické problémy Číny | MTB.US | Americké žádostí o podporu | Starbucks (SBUX.US) | Americké statistiky | Zlotý | Ekonomická situace | BPI | Odhad HDP | Klesající úrokové sazby | Rozvaha | Ekonomický sentiment | Aktuální kurz ČNB | NextEra Energy | Podnikové objednávky | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | KOSPI | Index FTSE 100 | Dow Jones | Kapitálové rezervy | AXP | Americká administrativa | Inditex | Čínské indexy | Milei | Podnikové investice | Investiční strategie | IBEX | Bezpečný přístav | DDOG | Národní banka | Lockheed Martin (LMT.US) | Centrální bankéři | Ekonomické indikátory | Klesající trendový kanál | Odliv kapitálu | Kalendář ekonomických dat | Miliardy dolarů | Nervozita na finančních trzích | ADP | Pracovní den | Joe Biden | Druhá vlna pandemie | OXY.US | Obchodování eura | Investiční doporučení | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | CMG.US | Prezidentské volby | Silná koruna | Texas Instruments | Globální ekonomický kalendář | Miliardy korun | Tisková konference | Vítězství | Bankovní systém | STT.US | Americký trh nemovitostí | Platební bilance | Aktuální kurz rublu | Růst mezd | Prezident ECB | Futures na indexy | Tempo růstu PPI | Fibonacci | Snížení inflace | Reálné ekonomiky | Zprávy euro | Koronavirus | Obchodní příležitosti | Odvětví | Belgie | Ford Motor | Nákupy dluhopisů | Společnost Nvidia | Palantir | Sazby | Dnešní ADP | Mezinárodní ratingové agentury | Odhad spotřebitelské důvěry | PMI ve výrobě | Británie | Ekonomické aktivity | Cenový skok | Kurzovní lístek | Americký index S&P 500 | Americké automobilky | České koruny | DIS.US | NIO.US | Komise v přenesené pravomoci | Kompenzace | Tržby v eurozóně | Las Vegas Sands (LVS.US) | Vzdělávací materiály | Aktuální kurzy eur dle ČNB | Zasedání OPEC | Investovat | Komoditní | Manpower | Data o HDP | Prohlášení | Evropská data | Technická situace | Expanzivní fiskální politika | Atlanta Fed | Ekonomické oživení | Ruské akcie | OTM | TSN.US | CVS Health (CVS.US) | Průmyslové objednávky | Gándhí | BNTX | Zavřené automobilky | Regulátor | Obchodní dohoda | Úvěrová aktivita v eurozóně | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Dluhopis | Průzkum | CVNA | Firmy | Inflace v Česku | Kroger | Index výrobních cen | Graf EUR/USD | Agentura Moody's | Reálné mzdy | Zajištění | Zemědělství | Averze k riziku | Napětí mezi USA a Čínou | Klidné obchodování | Spotový kurz koruny | Americké dovozy | Fundamentální informace | Vyšší ceny | Velké pohyby na trhu | OIBDA | Phillips 66 | Politická krize ve Francii | Ekonomické podmínky | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Swapová výnosová křivka | Aktuální kurz rublu k dolaru | Státní svátek | Euro vůči americkému dolaru | Aktuální kurzovní lístek ČNB | Stagflační vývoj | Inflace ve Velké Británii | Podíl nezaměstnaných | Robinhood Markets | Výsledky společnosti | Investování | Zpráva o měnové politice | Fed | MRK | Inflace v EA | Euroskupina | M2 | Stát New York | Index spotřebitelské důvěry | Maďarský forint | Rozpočtový deficit | Účastníci trhu | Euro k dolaru | Federální odvolací soud | Technologický Nasdaq | Index NFIB | Automobilový průmysl | Počet nezaměstnaných v Německu | Česká vláda | Vývoj událostí | Hry | Dílčí index | Volkswagen AG | CORN | Akcie bank | Denní kalendář událostí | LVS.US | Trhy | Rivian | Paypal Holdings | Sada dat | Polská měna | Kurzový závazek | FTSE | Problémy Číny | Německý ústavní soud | Důvěra v eurozóně | Index Sentix | Měnové trhy | Oscilátor | Rizika | Kurz Česká spořitelna | Výrobní sektor v USA | Rada ČNB | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Eurozóna | Portugalsko | Horší data | Čínský premiér | Fond | USA inflace | ISM | Zvýšení volatility | Měnověpolitické zasedání | Globální trhy | Charter Communications | Měkké přistání | UPS.US | Fitch | Průzkum ČSÚ | Kurz stříbra | Dluhopisový trh | HDP v Evropě | Kanadský CPI | Celkový výsledek | Úspory | Měnová politika ECB | Celsius Holdings | Velcí hráči | MIB | Philip Lowe | Japonský Nikkei | Počet stavebních povolení | Raytheon Technologies | Verizon Communications | Zasedání centrální banky | Rating bank | Vysoké ceny | Investment Banking | Riziková aktiva | Britský FTSE | Růst ekonomiky | Cenový vývoj | Říjnová inflace v eurozóně | Žádosti o podporu | Výsledky hospodaření | Ministerstvo financí | Bilance | Americké akciové indexy | CEE | Ondřej Hartman | Ekonomický indikátor | Záporné úrokové sazby | Low | David Vagenknecht | Stabilita | Španělsko | Solidní růst | Ekonomický růst | Středoevropský region | Globální sentiment | RBNZ | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | Index spekulativního sentimentu | USDCHF | Nálada na finančních trzích | Druhá vlna | Mzdy | Poradenství | Zlepšení nálady | Evropský průmysl | General Motors | CAD | Kurz britské libry | Sentiment trhu | Shares | Aktuální kurzy ČNB | Včerejší seance | Banka Goldman Sachs | Významný dopad | Aktuální měnový kurz | Akcionáři | Cenové úrovně | Analytička | Společnost | Tisková konference ECB | Zpřísňování měnové politiky | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Advanced Micro Devices | Evropská dluhová krize | Evropské trhy | Jihoamerická země | Květnová inflace | Hospodaření | Finanční regulátor | Dnešní výsledky | Zahraniční obchod | Ztráta | Indikátory sentimentu | ADP report zaměstnanosti | Riksbank | Dluhové krize | Alphabet (GOOGL.US) | USDIDX | Ztráty zaměstnání | Situace na trhu práce | FXstreet | Maďarská centrální banka | Reporty | Projevy centrálních bankéřů | Reserve Bank of New Zealand | Fundamentální pozadí | Nio (NIO.US) | Obchod | Pips | Prodeje existujících domů | Plug Power (PLUG.US) | Bilance Fedu | Tradeři | Kurz koruny vůči euru | Velkoobchodní tržby | Volkswagen | Polská data | Čas na nákup | AUD/USD | Průmyslová výroba v USA | Aktuální kurz turecká lira | Pracovní trh | Prezident Federální rezervní banky | Hospodářský pokles | Pokles reálných mezd | Riziko | Analytik | Emise | Německé dluhopisy | Pražský PX | Spotové ceny | JPY | Credit Suisse | Zasedání ČNB | Citi | Pivot | Pokles výnosů | Kurz rublu | RSI | Bank of America | Transakce | Údaje o HDP | Šok | Úvěrová aktivita | Evropské obchodování | Volatilita trhů | Finanční trh | Meta | Turecká lira | Pesimismus | GBP | Santander | Buffett | Plyn | Pokles cen ropy | BioNTech | PFE.US | INSEE | Index tokijské burzy | Spekulativní pozice | Nálada v USA | Německá ekonomika | Čína | Pokles akcií | Risk | Úrovně supportu | J.P. Morgan | CZK/USD | Ceny | Spotový kurz | Financování | Recese | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Pohyby na trhu | Kompozitní index | Německý ZEW index | FTSE 100 | COT report | Mondelez | Ben Bernanke | Války | Impuls | Analýza a prognóza | Raiffeisenbank | Bundesbank | Míra nezaměstnanosti v USA | Data z trhu práce | Společnosti Netflix | Trh nemovitostí | Proinflační | Předstihové ukazatele | Centrální banka | BBC | Předpovědi | DPH | Predikce | ABNB | OXY | LCID | ASML | Jedno euro | WTI | Zápis z posledního zasedání | Objem objednávek | Stavební povolení | Fed index | Restriktivní opatření | Hurikány | HOOD | SMA | Blízký východ | Vyhlášení nouzového stavu | Divergence | Take-Two Interactive | Evropské centrální banky | Moneta Money Bank | MACD | EUR/JPY | CFTC | Libra | Mondelez International | Novartis | Rozvolnění | Dopad na trhy | Průmyslový sektor | Zákonodárci | Carvana | USD/EUR | Sentix | Klima | Prodeje automobilů | Broadcom | Instituce | USDCAD | Forint | Amazon (AMZN.US) | Novavax | Americký ministr financí | Morgan Stanley | ABNB.US | Francouzská ekonomika | Říjnová inflace | Proticyklické kapitálové rezervy | Náklady na financování | Stav trhů | Výnos | Zasedání RBA | Prodeje domů v USA | Trhy dnes | ČEZ | Německé ekonomiky | Frank | CFD | Humana | UBER.US | Oživení cen ropy | Pár USD/CAD | CEO | 256/2004 | US30 | Dvojitý vrchol | Automatic Data Processing | Izraelská armáda | Rozhovor | Spotřeba domácností | MNB | ANET.US | Dlouhodobý trend | Kalendář makroekonomických dat | Austrálie | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Historická maxima | Eni | Posílení koruny | Rozhodnutí FOMC | Zasedání MNB | Obchodní den | David Cameron | Ceny energií | Cena akcií | Skutečný výsledek | Utažení měnové politiky | Non-Farm Payrolls | GBP/USD | Bezpečné přístavy | AAPL.US | Inflační cíl | Tovární objednávky v USA | Hospodářská stagnace | VIX | CrowdStrike | Německý index IFO | Euforie | Největší světové ekonomiky | Kurz eura k dolaru | Den prezidentů | Apple (AAPL.US) | Údaje o průmyslové výrobě | Histogram | Pracovní místa | Shopify | Merck & Co | FRA | Akciové trhy v USA | Evropské PMI | PG | AT&T | Zisk | Dodávky plynu do Evropy | Koronavirové pandemie | ČNB | Bank of England | Overweight | PCE index | EURUSD | Fóra | Demokraté | Swapy | Huawei | Velké pohyby | Verizon Communications (VZ.US) | Středoevropské měny | Šíření mutace | Rating | Dovoz | Aktuální kurzy | Tržní sazby | PLTR | Pozitivní zprávy | Německé maloobchodní tržby | The Guardian | Progres | Obchodování | Jan Vejmělek | Býčí sentiment | Falešné proražení | Dnešní data | TGT | Posílení dolaru | Sell Stop | Zlepšení sentimentu | Eurostat | Prezident | Akciový index S&P 500 | COCOA | Colgate-Palmolive | Raytheon | Akciové trhy ve Spojených státech | WHEAT | Jednotná evropská měna | Odhad analytiků | Prémie | Oslabování dolaru | Statistiky z trhu práce | Státní rozpočet | Evropa | Cena eura | Měna | S&P Global | Nasdaq | Trump | SaxoBank | Zprávy | Čínské trhy | CCI | Ceny ropy | Lockdown | Mutace delta | Zprávy z trhů | HUM | Francie | Předpověď | Barrick Gold | Epidemické situace | Den díkůvzdání | Index cen průmyslových výrobců | Údaje | Údaje o obchodu | Krize v eurozóně | Dodávky plynu | Dolarové sazby | Automobilky | Srovnávací základna | Hospodářské výsledky podniků | Inflační vývoj | Eurodolar | Biden | PYPL | Finanční krize | Ukazatel inflace | FXstreet.cz | Německý PMI | Obchody | TTWO | Běžný účet | ex | Medián | Index CPI | Electronic Arts | Marriott | Růst spotřebitelských cen | Platforms | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Exxon | Zemní plyn | Historické rekordy | Zasedání americké centrální banky | Marže | Směřování | Visa | Grafy | Fiserv | Aktivum | Bid | Japonská centrální banka | Přenos | Aktuální předpověď | Společnost XTB | Propad akcií | Dohoda o brexitu | Pokles spotřebitelských cen | Dobré zprávy | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Nové zakázky | Růst dolaru | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Obchodování forex | Destatis | Konsensus | Aktuální prognóza | Pozitivní výsledek | Costco | Euro STOXX | NATGAS | FOREX | Podnikatelská aktivita | Konsenzus | Turecké liry | Signály | Dovoz čínského zboží | Sazby beze změny | Guvernér | Cizí měny | Americké akciové trhy | GfK | Resistance | Výrobní aktivity | LLY.US | Pokles zásob | Hospodářské noviny | Spready | HDP | Důvěra v Německu | Hlava a ramena | Devizový trh | Načasování | Walt Disney (DIS.US) | Manufacturing PMI | Ekonom | Optimismus | Rozhodování | Dolar | Výsledky společnosti Meta | Euro | Federální rezervní banky | Deere | Klid | Visa (V.US) | Investování je rizikové | FED sazby | JP Morgan | Výnosy státních dluhopisů | Fibonacciho úrovně | Pandemická situace | HCOB | Ropa roste | Politici | USD/CAD | ABT | Obchodní bilance | Meziroční růst spotřebitelských cen | Vyšší inflace | Brazílie | Trhy v USA | Nejnovější údaje o inflaci | Hospodářský cyklus | Známky oživení | Výprodej | Měnové páry | Průmyslové ceny | Ekonomické zprávy | Zápis ze zasedání FOMC | AAPL | Martin Gürtler | Míra inflace v eurozóně | JPMorgan | AMZN | EUR/CHF | Zdraví | ČTK | Lehman Brothers | Odhad letošního růstu | Retail | Otevřenost | Guvernér ČNB | Volební vítězství | Ztráty | Osobní výdaje | GM.US | Česká národní banka | Americký ISM | Analýza indikátorů | Česká inflace | 1D | Lyft (LYFT.US) | Obchodní nastavení | Dnešní události | Abbott | Americké firmy | Záchranný balík | Recese americké ekonomiky | Japonský jen | Meziroční inflace | Index amerického dolaru | Coffee | FOMC | CRWD | Akcie | Medvědí trend | Průmyslníci | Měnové podmínky | Kupci | Nákup aktiv | Nový Zéland | Société Générale | Vzestupný trend | Pražská burza | Target | Základní úroková sazba | Očkování | Aktuální kurz | Podniky | Lucid | Index spotřebitelských cen | Předpokládaný vývoj | Downgrade | MCD.US | Napětí na trzích | Zrychlení růstu | Asijské seance | AAA | Raytheon Technologies Corp | Ekonomické nejistoty | Index cen | Banco Santander | Světová ekonomika | Finanční rezervy | Převis | VZ | ADP report | Podpora ekonomiky | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Týdenní zpráva | Hospodářská situace | PEPP | Jednání o brexitu | USDJPY | Price Action | Index PPI | Britská ekonomika | Největší propad | Pokles vývozu | Emmanuel Macron | Ekonomický výzkum | Uvolněné měnové politiky | Prognózy | SSI | Euro k americkému dolaru | Airbnb | Kurz | SBUX | Daně | SOK | Dnešní zpráva | Technický indikátor | DXY | Makrokalendář | Jádrová inflace | Využití kapacit | Spotřebitelské výdaje | Lenka Kalivodová | Barack Obama | Pozornost investorů | Index důvěry | Růst prodejů | Americká ekonomika | Růstový trend | AMD | Americký prezident Joe Biden | PCE inflace | Index cen výrobců | Pokladniční poukázky | Rekord | Světové ekonomiky | Analýza fundamentálních událostí | Výsledky | Míra inflace | Unipetrol | Údaj o HDP | Růst trhu | Silnější dolar | Rychlý růst | Bankovní rada | Uber Technologies | Peněžní zásoba | Target (TGT.US) | Investice | Osobní příjmy | Evropské banky | NVAX | Microsoft | Business | Pro investory | Plug Power | Potenciál | AMD.US | Zdravotnictví | Podnikatelské aktivity | Obchodování v Asii | Robinhood | Rally | Investujte | Pokles inflace | Komunikace | Pravidla hry | Německý průmysl | Zpráva z akciového trhu | Indie | Bod | Die Welt | Vnímání | Sentiment v USA | Ekonomika eurozóny | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | ESM | Makrodata | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zisky | ECOFIN | Soukromá spotřeba | Delta | Regulace | Šéf Fedu | Dluhopisové trhy | Účet platební bilance | Johnson & Johnson | Fondy | Kurz eura | Základní pravidla | Walt Disney | Hospodářství | Zotavení | MSFT | Důvěra | České dluhopisy | Čistý příjem | Oslabení dolaru | Kontrakce | PMI za leden | Nikola | Americký akciový trh | Russell 2000 | Ukazatel | Členové Fedu | Běžný účet platební bilance | Reinvestice | Slabší dolar | Měny | Profitovat | Key level | Silné měny | Inaugurace | Předběžné výsledky | Nezaměstnanosti v Německu | Ropa WTI | Dialog | Fundamentální faktory | Prodej automobilů | Finanční sektor | Burzy | Ukončení nákupu aktiv | Oslabování české měny | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Thomson Reuters | Spread | UST | Krize v Řecku | Cash flow | Hlavní kryptoměna | RIVN.US | Export | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Signál | WASDE | Advanced Micro Devices (AMD.US) | Kofola | GBPUSD | SoFi | SUGAR | Britské měny | Zhodnocení | Nervozita | Services | Nemovitostní trh | Výsledky HDP | Česká spořitelna | SOYBEAN | Fundament | Média | Engulfing | Medvědí scénář | Globální akciové trhy | Liz Truss | Výsledková sezóna | Prodeje aut | Tranše | BABA | Technická analýza | AEX | Nižší poptávka | Resistence | Administrativa | TXN | COVID-19 | Ranní zpráva | Béžová kniha | Cenové tlaky | Disney (DIS.US) | Silný trh | NFP | Devizové rezervy | Hypotéky | Nikkei | Ekonomika USA | American Express (AXP.US) | Data z amerického trhu práce | Asijská seance | ZEW | Zprávy o nezaměstnanosti | Evropské akcie | BABA.US | Americký trh práce | TIM | Futures na S&P 500 | After-market | Propouštění | Energie | Prodeje rodinných domů | Supporty a rezistence | Objem | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Trh dnes | Příjmy | Lyft | Fiskální rok | Shopify (SHOP.US) | Coca-Cola (KO.US) | Bondy | Ekonomické dopady | Prodej | Evropská komise (EK) | Rok 2024 | Financial | Zasedání Fedu | Jobless Claims | Bloomberg | Eli Lilly | Zhoršování situace | Guvernér centrální banky | Německé ceny | Evropská unie | Odezvy trhu | Guru | Halifax | Růst amerických výnosů | Britský FTSE 100 | Akcie v Evropě | NY FED | Hlavní indexy | Silný růst | Devizové kurzy | Mexiko | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Míra | University of Michigan | Růst poptávky | PLTR.US | Korekce | Odhady trhu | Výrazný pokles | Kvantitativní uvolňování | Riziko recese | HDP eurozóny | Vakcína | Očekávání investorů | Výkonnost | Spotřebitelská inflace | Průzkumy | Kurz koruny k euru | Downtrend | Index S&P 500 | Instrument | GDPNow | Occidental Petroleum (OXY.US) | Hrubý domácí produkt | Hráči na trhu | Přehled | Pokles úrokových sazeb | Trendové linie | Short | Aktivita na trhu | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Spotřebitelská nálada | Krize | Koronavirová situace | Kanadská ekonomika | Investiční výzkum | Rostoucí trend | High | CVS | MS.US | Pivot Point | Guvernér banky | OECD | CHF | Měnový trh | HDP USA | Index Nikkei | USD/CNH | Oslabení koruny | Zprávy o vakcíně | ABB | Zdražení ropy | Zvýšení úrokových sazeb | Německý HDP | Trendline | Arista Networks | Volby v USA | Index nákupních manažerů (PMI) | Dlouhé (long) pozice | Zpráva o zaměstnanosti | Průmysl v eurozóně | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Podpora | Ministři financí | Prezident Joe Biden | QE | Růst tržeb | Intuitive Surgical | Důvěra v průmyslu | Spojené království | Cena | Inflace cen v průmyslu | CMG | Maloobchodní prodeje | Vystoupení z EU | Vlny koronaviru | Robinhood Markets (HOOD.US) | Německá vláda | Překoupenost | Německo | Prodeje domů | Makroekonomické ukazatele | MJ | Jádrový index spotřebitelských cen | Apple | Rozpočet | Setkání centrálních bankéřů | Evropské indexy | Americký trh | Arm | Snížení sazeb | DOT | Close | Česká ekonomika | Kurzy | Finanční prostředky | Ekonomické údaje | COST | Rozvolnění protipandemických opatření | Ekonomická data | Situace na trhu | Silná americká data | Drahé kovy | Inflace v listopadu | Obchodování indexů | Zastavení výroby | Evropské akciové indexy | Ekonomická data z USA | Tempo inflace | CIA | PSX | Výhledy | Tisková konference Fedu | Úrokový diferenciál | Co bude | Medvědi | Microsoft Corp | Odhad růstu ekonomiky | DAX | ANET | Erste | Ekonomická rizika | NVAX.US | Zavedení cel | EMA | Forexu | Merck | Debata | Kurzy měn | Obchodní válka | Kypr | Mercedes-Benz | Indikátor důvěry | Oscilátory | Dolarové úrokové sazby | Zlato | V.US | Rozhodnutí Bank of England | Ekonomika | Evropské méně | Pinterest | PEP | Inflace v Německu | Pozitivní výsledky | Denní graf | Schodek | Míra nejistoty | Indikátory | Odpovědnost | Nejnovější zpráva | Verizon | Oslabení | Finanční situace | Odvolací soud | Indikátor MACD | Energetické krize | Evropské akciové trhy | Šéfka Fedu | Práce | Schwab | Úspěch | Depozitní sazba ECB | Likvidita | Cíle | Ekonomické prognózy | Kryptoměny | Maloobchodní tržby v USA | Repo sazba | Inflační data | Maloobchodní prodej | Odhady růstu | Zásoby benzinu | Holding | Banky | Buy | Produktivita práce | Automotive | Vlády | Americká vláda | Express | Kotace | Šance | Ministři financí EU | Ministři financí eurozóny | Bilance zahraničního obchodu | Fundamenty | Bankrot | Očekávaný růst | Maloobchodní tržby v eurozóně | PMI v eurozóně | Netflix | Zisk na akcii | GM | Rivian Automotive | Svíčková formace | Wall Street | Analýza | Úrovní podpory | KO | Procter & Gamble | Americké tovární objednávky | Ministr financí | Kurz EUR | Tisková konference FOMC | CSX | Zlepšení | Japonský index Nikkei | Omicron | ČR | Vyšší ceny ropy | XTB | Meta Platforms | Výraznější pokles | Intervenovat | Lucid Group | Americký Fed | Program nákupu dluhopisů | Čínské akcie | API | Ratingové agentury | Jádrový CPI | Pozice | Euro proti dolaru | Čínská ekonomika | Současná situace | Americké zásoby ropy | Objem transakcí | Aktivity v eurozóně | Pullback | Měnové politiky centrální banky | Saldo běžného účtu | Platební neschopnosti | Chevron | Švýcarský frank | Červencová inflace | Vyšší volatilita | Market | Měnová autorita | Las Vegas | PMI indexy | Stoxx | Lídři | Sestupný trend | Německé vlády | LSEG | Obchodní rozpětí | Support | General Electric | McDonald's | FX | SoFi Technologies | Texas | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Soud | LLY | Import | Obchodní aktivity | Koronavirové mutace | Finální odhad | Electronic Arts (EA.US) | PINS | Lednová inflace | Meta Platforms Inc | Americký průmysl | CVS Health | Tržní očekávání | OPEC | Peněžní zásoby | Sentiment | SNB | Index ISM | Nízká volatilita | Alcoa | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Evropský index | Alibaba Group | Bohatý | Stop-Loss | Indikátory důvěry | Největší pokles | Occidental Petroleum | Spotřebitelská důvěra v Německu | Politická krize | Spotřebitelé | Program nákupů dluhopisů | Karanténa | Proinflační působení | Prodejní cena | Erste Group Bank | Indexy nákupních manažerů | Polsko | Airbnb (ABNB.US) | Ceny potravin | Nikkei 225 | Rezistence | Bankovní rady ČNB | Meziroční růst cen | Výrobní index PMI | Index Dow Jones | ZEW index | Březnová data | Auta | Projekce | Vývoj měnového páru AUD/USD | Saxo Bank | Uber Technologies (UBER.US) | Zpravodajství | Spotřebitelská poptávka | W1 | Velké banky | Nová vláda | Průmyslové aktivity | Obchodujte | Nařízení | Měny rozvíjejících se trhů | Zdražování | Ropy | Guvernér Rusnok | RBA | Hodnocení současné situace | Struktura | Výrobní sektor | Vývoj měnového páru EUR/JPY | STT | Dnešní obchodování | Očekávaná inflace | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Koruna posiluje | Hospodářské výsledky | Dostatek hotovosti | Nikola (NKLA.US) | Americké ekonomiky | Jádrový index | Únorová inflace | Deficit státního rozpočtu | PayPal (PYPL.US) | USD | CAC40 | Zveřejnění zprávy | VMware | Sentiment indikátory | Rozhodnutí americké centrální banky | Ekonomický dopad | Americký dolar dnes | Turbulence na finančních trzích | NextEra | PayPal | Počet nových žádostí o podporu | Der Spiegel | D1 | Vyšší úrokové sazby | Morgan Stanley (MS.US) | 3M | Nízké úrokové sazby | Odhad inflace | Hlavní úroková sazba | US500 | Posilování amerického dolaru | Údaje ISM | Země G20 | Posilování eura | Cena ropy | Akcie v Japonsku | Prezidentka ECB | Obavy z recese | Akciové burzy | Federální rezervní systém | Situace v průmyslu | Americký maloobchod | Krize ve Francii | Čínská centrální banka | Kupní síla | Earnings | Průraz | Program nákupu aktiv | Australský dolar | Pokles investic | Futures na evropské indexy | Pokles HDP | Objem exportu | Propad | Růst spotřebitelských cen v USA | Britské libry | Vlnová struktura | Majoritní vlastník | Významné zprávy | Guvernéři centrálních bank | Dogecoin | United Parcel Service | Finanční ztráty | Ruský akciový trh | Economic | Růst eura | Nemovitosti | Makro data | Turecká centrální banka | Evropský trh | Upstart | Markets | Data z americké ekonomiky | USD/CHF | Platební bilance ČR | Kurz ČNB | Arbitráže | Rok 2024 | Kanada | CPI v USA | Nejistota | CME | HDP v eurozóně | Den nezávislosti | Německý Ifo index | Kryptoměna | Marriott International | Makroekonomický kalendář | Nvidia | Investment | Take-Profit | Ceny komodit | Indexy | Kurz CZK | Vývoj kurzu koruny | Státní dluhopisy | Americký dolar | Kurz švýcarského franku | US100 | Lockheed | Makro | Situace v Německu | Evropská centrální banka | Příjmy a výdaje | Kofola ČeskoSlovensko | Ceny v průmyslu | Slušné zisky | Mutace koronaviru | Starbucks | Prezidentské volby v USA | Německá centrální banka | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | IFO index | ECB | HICP | NBP | SPAD | CFD na indexy | Měnová politika | CPI index | Nálada spotřebitelů | Doporučení | Inflační očekávání | Konec kurzového závazku | Makroekonomické data | Obchodování s indexy | Body | Korekční fáze | Stavební výroba | Krypto | Evropské země | Payrolls | Palantir (PLTR.US) | ROCE | Spekulace | Měny regionu | HDP v ČR | Navýšení | Referendum | Konjukturální průzkum | Zasedání amerického Fedu | Hodnoty měny | LMT.US | Údaje o nezaměstnanosti | GOOGL | Banka JP Morgan | EU | Bankovní sektor | Ekonomický výhled | Redukce | Miliardy | ARM | PBOC | Dostupnost bydlení | Úroveň supportu | Silné euro | Společná evropská měna | Zpracovatelský průmysl | Materiály | PMI ve službách | Spekulanti | Trading pro začátečníky | Obchodní hodiny | Cushing | Globální trh | Globální finanční trhy | Protiepidemická opatření | Poptávky po ropě | Bezpečné měny | LCID.US | Prodeje | AMC Entertainment (AMC.US) | Základní sazba | Akciový trh | Zasedání bankovní rady | Finančníci | Investor | Nákup dluhopisů | Stochastic | USD/JPY | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Jerome Powell | Uvalení cel | NZD | Ukazatele | American Express | Měnový pár | MMM | Šíření koronaviru | Strategy Research | Dynamika HDP | Banka | Země eurozóny | Makro zprávy | Polský zlotý a maďarský forint | Situace na americkém trhu práce | Podnikatelské klima | Významné události | Jihokorejské akcie | Banka UBS | UBS Group AG | Baker Hughes | NIO (NIO.US) | Domácí poptávka | Statistika | Další pokles | Spotřebitelské ceny | COT | Německá inflace | Disney
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Dnešní ADP report
Dnešní aktivita
Dnešní asijské obchodování
Dnešní aukce
Dnešní aukce státních dluhopisů
Dnešní cena ropy
Dnešní cena zlata
Dnešní čísla
Dnešní data
Dnešní datový kalendář

Následující klíčová slova

Dnešní euro
Dnešní finanční trhy
Dnešní fundamenty
Dnešní globální kalendář
Dnešní HDP
Dnešní jednání ministrů
Dnešní jednání ministrů zahraničí
Dnešní Jordánsko
Dnešní kalendář
Dnešní krok Fedu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RebelsFunding NEW
Potvrďte prosím... Zavřít