Sobota 10. května 2025 13:57
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding
reklama
Purple e-book Reverzní cenové formace
reklama
InstaForex

Deeskalace

img

Čemu věnovat pozornost 9. května? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky

09.05.2025 Na pátek nejsou naplánovány žádné makroekonomické události. Fundamentální vývoj bude také omezený, ale je naprosto nejasné, které faktory ovlivňují tvorbu cen. Libra a euro měly ve středu a ve čtvrtek důvody k poklesu. Tyto důvody měly ale už dříve, kdy obě měny aktivně rostly, a to i bez korekcí. Pravděpodobnost dalšího dne s plochám pohybem je proto v pátek vysoká a obchodní rozhodnutí je třeba činit výhradně na základě technických signálů. A Trump by samozřejmě mohl opět přiživit volatilitu na trhu.
img

Akcie v asijsko-pacifickém regionu posilují, o víkendu proběhne jednání mezi USA a Čínou ohledně cel

07.05.2025 V závěru dnešní obchodní seance v asijsko-pacifickém regionu nejvíce posiluje jihokorejský index Kospi a čínský Shanghai Composite. V Hongkongu dnes byla zveřejněna makroekonomická data od S&P Global týkající se dubnového indexu nákupních manažerů (PMI), který dosáhl hodnoty 48,3 bodů. Oproti předchozímu měsíci tak zůstal beze změny.
img

Čemu věnovat pozornost dne 7. května? Přehled základních událostí pro začátečníky

07.05.2025 Na středu je naplánováno jen velmi málo makroekonomických událostí, a ani ty pravděpodobně nebudou mít žádný zásadní dopad na některý z měnových párů. Euro zůstává v absolutním pohybu do strany (flat), zatímco britská libra se také pohybuje v bočním trendu, byť v širším a méně zřetelném pásmu. Během dne by mohla mezi obchodníky vzbudit určitou pozornost pouze zpráva o maloobchodních tržbách v eurozóně – alespoň do večerních hodin. Ale jakou reakci očekávat? Pohyb o 20–30 pipsů v tom lepším případě? Ani večerní zasedání FOMC nemusí nutně vyvolat reakci trhu.
img

Čemu věnovat pozornost 6. května? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky

06.05.2025 Na úterý je naplánováno jen velmi málo makroekonomických událostí. V eurozóně a Německu bude zveřejněn druhý odhad dubnového indexu PMI ve službách, ale tyto údaje pravděpodobně nepřitáhnou větší pozornost. Připomeňme, že trh minulý týden fungoval bez problémů i přesto, že zcela ignoroval várku makroekonomických údajů z USA. Proto je nepravděpodobné, že by revidované indexy služeb v Evropě vzbudily zájem. Totéž platí i pro obdobný index ve Spojeném království. Co se týče USA, v dnešním kalendáři nejsou žádné významné události.
img

Trh vplouvá do rozbouřených vod

05.05.2025 Trh je přesvědčen, že cla nakonec nebudou zavedena nebo že firmy zvládnou přenést náklady na zákazníky. Naznačuje to osmidenní růst indexu S&P 500 – nejdelší od srpna nebo třeba hlubší pokles poměru ceny k zisku ve srovnání s poměrem ceny k tržbám. Emitenti přinášejí silné finanční výsledky a hodlají v tom pokračovat i přes dovozní cla. Ale není trh až příliš optimistický?
img

Čemu věnovat pozornost dne 5. května? Přehled základních událostí pro začátečníky

05.05.2025 Na pondělí je naplánováno jen velmi málo makroekonomických událostí. Jediným údajem, který stojí za zmínku, bude index ISM PMI ve službách z USA, ale panují vážné pochyby o tom, zda mu trh bude věnovat pozornost. V uplynulém týdnu totiž většinu makroekonomického pozadí trh zcela ignoroval. Je také důležité připomenout, že o víkendu je měnový trh uzavřen, takže žádná makrodata nejsou zveřejňována. Donald Trump však o víkendech volno nemá, takže v pondělí můžeme očekávat nová rezonující rozhodnutí nebo velmi sledovaná prohlášení, na která trh bude muset reagovat.
C:\fakepath\opec-04052025.jpg

OPEC+ opouští produkční škrty a podporu ceny ropy

04.05.2025 Virtuální setkání ropného kartelu a přidružených zemí bylo posunuto z pondělka již na tuto sobotu a přineslo překvapení zvýšení produkce pro červen o 411 tisíc barelů za den (bd), což je o téměř třikrát více než plánováno. Je tak následováním podobných zvýšení za duben-květen a je pravděpodobné, že dobrovolná část škrtů 2,2 miliónů bd z konce 2023 bude už eliminována do konce stávajícího roku.
img

Čemu věnovat pozornost dne 2. května? Přehled základních událostí pro začátečníky

02.05.2025 Na pátek je naplánováno jen několik makroekonomických událostí, ale některé z nich jsou poměrně významné. Přirozeně se pozornost soustředí na NonFarm Payrolls v USA a míru nezaměstnanosti, zároveň je však důležité poznamenat, že všechna předchozí americká data byla tento týden zklamáním.
img

Čemu věnovat pozornost dne 30. dubna? Přehled základních událostí pro začátečníky

30.04.2025 Na středu je naplánováno značné množství makroekonomických událostí, ale je nepravděpodobné, že by měly výraznější dopad na pohyby měnových párů. Trh totiž nadále ignoruje většinu makroekonomických dat. Zprávy z Německa — včetně maloobchodních tržeb, nezaměstnanosti, inflace a HDP — se sice jeví jako významné, ale týkají se pouze jedné země eurozóny, byť té největší. Dnes bude zveřejněn také předběžný odhad HDP eurozóny za 1. čtvrtletí 2025, ale trh historicky na tato data reaguje klidně. Ve Spojených státech budou zveřejněny údaje o HDP i zpráva o zaměstnanosti ADP. Přesto se očekává, že HDP bude trhem přehlížen a ADP je považována spíše za "mladší verzi" zprávy NonFarm Payrolls, která má pro trh mnohem větší váhu. Je možné, že tyto údaje dnes vyvolají určitou volatilitu, ale nebylo by překvapením, kdyby euro uzavřelo den stále v pohybu do strany.
img

Akciové trhy znovu nacházejí optimismus. Kde hledat nové vstupní body

30.04.2025 Evropské akcie vzrostly díky nadějím na zmírnění obchodního napětí mezi USA a Čínou. Cena ropy WTI klesla o 1,54 % na 62,05 USD, zatímco Brent oslabil o 1,51 % na 65,86 USD v očekávání zvýšení dodávek ze strany OPEC+. Index Dow Jones přidal 0,28 %, S&P 500 vzrostl o 0,06 %, zatímco Nasdaq klesl o 0,10 %. Index STOXX 600 posílil o 0,53 %, FTSEurofirst 300 o 0,49 %. Japonský Nikkei stoupl o 0,38 % na 35 839,99 b.
img

Nenechte se zmást rally na akciovém trhu

29.04.2025 Vlnový pattern v grafu 4H pro #SPX vypadá vcelku jasně. Celková pětivlnná struktura se nevejde do okna platformy ani v nejmenším měřítku. Zjednodušeně řečeno, americké akciové indexy už velmi dlouho rostou. A víme, že trendy se střídají. Aktuálně se zdá, že býčí segment trendu skončil. Instrument se čtyřikrát neúspěšně pokusil prorazit nad hladinu 6 093, která odpovídá Fibonacciho úrovni 200,0 % vlny 4. Podle mého názoru nás čeká nejspíš prodloužená série korekčních vln. Americký akciový trh byl příliš dlouho přehřátý a Trump spustil řetězovou reakci.
img

Čemu věnovat pozornost dne 29. dubna? Přehled základních událostí pro začátečníky

29.04.2025 Na úterý je naplánováno jen velmi málo makroekonomických událostí a žádná z nich není významná. Pokud pomineme všechny terciární zprávy, jako je index spotřebitelské důvěry GfK v Německu nebo spotřebitelská nálada v eurozóně, zbývá pouze zpráva JOLTS o volných pracovních místech v USA. Je třeba poznamenat, že tato zpráva je zveřejňována se značným zpožděním, a proto ji nelze považovat za zprávu odrážející současný ekonomický vývoj. Existují všechny důvody očekávat, že po zavedení rozsáhlých dovozních cel budou Spojené státy čelit zpomalení hospodářského růstu a nárůstu nezaměstnanosti. Proto budou dubnové zprávy Nonfarm Payrolls a o nezaměstnanosti mnohem důležitější než březnové údaje JOLTS.
img

Přehled vývoje EUR/USD dne 29. dubna: Slabí ustoupí, silní odolají

29.04.2025 Měnový pár EUR/USD se v pondělí nepohnul z místa. Během víkendu nebyly ze strany Donalda Trumpa zveřejněny žádné aktuální informace týkající se vývoje obchodu a na pondělí nebyly naplánovány žádné důležité údaje ani události. Trh tedy neměl během dne na co reagovat. Měnový pár EUR/USD se však již tři týdny obchoduje v bočním kanálu. V posledních dnech se také výrazně snížila volatilita. Přesto by se nemělo usuzovat, že se trh uklidnil – naopak, trh vyčkává. Málokdo věří, že se Trump zdrží zvyšování nebo zavádění nových cel. Již se objevily zprávy naznačující možné zvýšení cel pro EU až o 20 %. Čína se mezitím neúčastní jednání se Spojenými státy, což by mohlo Trumpa, který počítal s dosažením dohody během 3–4 týdnů, těžce frustrovat. Proto je zatím předčasné hovořit o konci či deeskalaci globální obchodní války.
img

EUR/USD. Týdenní výhled. Inflace v eurozóně, vývoj HDP USA, index ISM ve zpracovatelském sektoru, dubnové Nonfarm Payrolls

28.04.2025 Ekonomický kalendář nadcházejícího týdne je nabitý důležitými událostmi. Jak je obvyklé, začátek nového měsíce přináší významné makroekonomické zprávy z USA a eurozóny, které obvykle vyvolávají silnou volatilitu na páru EUR/USD. Tentokrát je však situace poněkud odlišná – zprávy z "první linie" obchodní války zastínily makroekonomické reporty. Jakákoli významná informace týkající se celního konfliktu bude mít přednost před všemi ostatními fundamentálními faktory. Pokud však v nadcházejících dnech dojde k pozvolnému vývoji situace (bez eskalace i bez známek deeskalace), klíčové makroekonomické údaje by si stále měly získat pozornost obchodníků. Zejména proto, že některé reporty budou odrážet dubnové trendy, což umožní posoudit dopad nového celního plánu USA.
img

Čemu věnovat pozornost dne 28. dubna? Přehled základních událostí pro začátečníky

28.04.2025 Na pondělí nejsou naplánovány žádné makroekonomické události. Pokud trh sotva reagoval na makroekonomická data minulý týden, nelze v pondělí očekávat nic zásadního. Samozřejmě, že Donald Trump může kdykoli učinit prohlášení, které by opět vyvolalo mezi obchodníky poplach, ale z pochopitelných důvodů nedokážeme předpovědět, co nebo kdy americký prezident oznámí.
img

Tři trhy, které stojí za pozornost příští týden (25. 4. 2025)

25.04.2025 Deeskalace obchodní války byla tento týden hlavním hybatelem tržních výkyvů. Přestože naděje na dohodu mezi USA a Čínou se ukázaly jako předčasné, americký akciový trh zaznamenal výrazné zisky — hlavní indexy Wall Street se vyšplhaly na nejvyšší úrovně od 3. dubna a téměř zcela smazaly ztráty způsobené oznámením cel.
img

Čemu věnovat pozornost dne 25. dubna? Přehled základních událostí pro začátečníky

25.04.2025 Na pátek je naplánováno několik makroekonomických událostí, ale to nevadí, protože trh nadále ignoruje 90 % všech zveřejněných informací. Z více či méně významných zpráv dnes můžeme zmínit maloobchodní tržby ve Velké Británii a index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity v USA. Jedná se o zajímavé zprávy, které by před třemi měsíci vyvolaly reakci trhu – ale ne nyní. V současné době vše závisí jen a pouze na Donaldu Trumpovi.
img

Čemu věnovat pozornost dne 24. dubna? Přehled základních událostí pro začátečníky

24.04.2025 Ve čtvrtek je na programu jen několik makroekonomických událostí, ale středeční vývoj znovu ukázal, že trh většinu makrodat jednoduše ignoruje. Do cen se propsalo jen pár vyvolených reportů. Přesto dnes Německo zveřejní index podnikatelského klimatu Ifo a ve Spojených státech budou zveřejněny údaje o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby a o prodejích nových domů. V minulosti mohly tyto statistiky výrazně ovlivnit cenový vývoj – to už ale v současné situaci neplatí. A i kdyby trh nějak zareagoval, 90 % pohybů obou měnových párů bude stejně záviset výhradně na Donaldu Trumpovi.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD 24. dubna: Deeskalace, nebo falešný poplach?

24.04.2025 Měnový pár GBP/USD sledoval ve středu tentýž trend jako pár EUR/USD. Britská libra se po dvou výrocích Donalda Trumpa přes noc také prudce propadla, pak se rychle zotavila a pak znovu klesla. Stojí za zmínku, že v první polovině dne libra převážně rostla, ačkoli britské makroekonomické údaje o podnikatelské aktivitě byly jen sotva "pozitivní". Americký dolar ve druhé polovině dne posílil, přestože údaje o podnikatelské aktivitě v USA lze také jen sotva považovat za silné. Dál tedy máme za to, že pohyby na trhu nejsou zcela logické.
img

Zpravodaj z amerického trhu – 23. dubna

23.04.2025 Americký trh znovu vykazuje známky nestability. Pozitivní signály o možné deeskalaci obchodního konfliktu s Čínou sice dodávají trhům naději, ale odborníci varují před přílišným optimismem. Scénář tzv. "medvědí pasti" zůstává tváří v tvář přetrvávající volatilitě a nejistotě stále aktuální.
img

Čemu věnovat pozornost dne 23. dubna? Přehled základních událostí pro začátečníky

23.04.2025 Na středu je naplánováno značné množství makroekonomických událostí. Všechny se týkají indexů nákupních manažerů (PMI) za duben – ve službách a výrobním sektoru. Indexy budou zveřejněny napříč mnoha evropskými zeměmi, včetně celé eurozóny, Spojeného království a Spojených států. V Evropě se očekává zpomalení obchodní aktivity, což býky zřejmě nepotěší. Zároveň nadále trhy ovládá Donald Trump. Makroekonomická data jen zřídka odpovídají cenovým pohybům a nedokážou výrazně ovlivnit náladu obchodníků. Pokles PMI v Evropě a Spojeném království může spustit další oslabování eura a libry.
img

Čemu věnovat pozornost 22. dubna? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky

22.04.2025 Na úterý nejsou naplánovány žádné makroekonomické události – v USA, v eurozóně, v Německu, ani ve Velké Británii. Takže i kdyby trh věnoval makroekonomickým údajům nějakou pozornost, dnes prostě žádné nejsou k dispozici. Trh dál obchoduje výhradně na základě "faktoru Trump". Pondělí navíc ukázalo, že dolar může výrazně klesnout i bez zpráv z Bílého domu. Nepřekvapilo by nás, kdyby dnes americká měna pokračovala v poklesu.
img

XAU/USD. Analýza a prognóza

22.04.2025 Zlato nadále vykazuje silnou poptávku a obchoduje se poblíž historického maxima, těsně pod klíčovou psychologickou úrovní 3 400 USD. Tvrdá mezinárodní obchodní politika amerického prezidenta Donalda Trumpa spolu s rostoucími obavami z recese v USA a eskalujícím obchodním napětím mezi USA a Čínou nadále doléhají na náladu investorů. To naopak podporuje trvalý zájem o zlato jakožto bezpečné útočiště.
img

Futures na Wall Street zahajují týden poklesem; US500 klesá o 1,3 % 📉

21.04.2025 Sentiment na Wall Street je během pondělního rána slabý, futures na US500 klesají o téměř 1,3 %. Hlavním důvodem je, že investoři stále nevidí žádné známky deeskalace obchodního napětí mezi USA a Čínou. Peking opakovaně prohlásil, že nehodlá akceptovat to, co označuje za „imperiální“ postoj Spojených států, a znovu zahájil vojenská cvičení v Tchajwanském průlivu.
C:\fakepath\trader-16042025-68-zm.jpg

Komodity: Ropa zdražuje po zprávách o možných obchodních jednání mezi USA a Čínou

16.04.2025 Ropa dnes na světových trzích zdražuje. Ceny podpořila jednak možnost obchodních jednání mezi Spojenými státy a Čínou, jednak zpráva, že Irák v dubnu sníží těžbu, informuje agentura Reuters. Barel severomořské ropy Brent kolem 17:45 SELČ zdražoval o 1,6 procenta nad 65,70 USD, americká lehká ropa WTI pak vykazovala růst o 1,9 procenta do blízkosti 62,50 USD.
img

EUR/USD: Severní trend, jižní pullbacky

15.04.2025 Pár euro-dolar se nadále obchoduje poblíž víceletých maxim v rozmezí 1,13–1,14. V pátek kupci dosáhli úrovně 1,1474 – nejvyšší ceny od února 2022. Úroveň 1,1400 se však ukázala jako příliš silná rezistence, a páteční seance tak uzavřela na 1,1363. Také dosavadní pokusy o průraz výše byly zatím neúspěšné. Aktuální situace má však i svou výhodu: silné pullbacky směrem dolů umožňují býkům znovu vstoupit do trhu za lepší ceny. Navzdory tomu, že prodávající pravidelně získávají krátkodobou kontrolu, celkový rostoucí trend zůstává platný – hlavním faktorem je přetrvávající slabost dolaru.
C:\fakepath\eurusd-11042025.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 11.4.2025

11.04.2025 Americké akcie se po středečním prudkém posílení vrátily k poklesu. Bílý dům včera potvrdil, že celkové clo na dovoz z Číny činí 145 procent. Akcie poté ztráty z úvodu obchodování ještě více prohloubily. Technologický index Nasdaq vykázal pokles o 4,31 procenta na 16.387,31 bodů. Širší index S&P 500 odepsal 3,46 procenta na 5268,05 bodů a Dow Jonesův index se snížil o 2,5 procenta na 39.593,66 bodů.
C:\fakepath\nasdaq.jpg

Americké akcie se na začátku obchodování vracejí k poklesu

10.04.2025 Americké akcie se v úvodu dnešního obchodování po středečním prudkém posílení vracejí k poklesu. Technologický index Nasdaq vykazoval kolem 16:30 SELČ pokles o 3,4 procenta na 16.356 bodů. Širší index S&P 500 odepisoval 2,7 procenta na 5310 bodů a Dow Jonesův index klesal o 2,2 procenta na 39.723 bodů.
img

USD/JPY: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 10. dubna. Analýza včerejšího vývoje obchodování na forexu

10.04.2025 Test ceny na úrovni 144,80 proběhl v okamžiku, když se indikátor MACD výrazně propadl pod nulu, čímž se omezil prostor pro další pokles páru. Druhý test úrovně 144,80 nastal, když byl MACD v zóně přeprodanosti, což umožnilo realizaci scénáře č. 2 pro nákup. Očekávaný prudký růst dolaru se však nedostavil, a tak došlo k uzavření pozic se ztrátou.
img

Ropa a plyn: obchodní války a dominový efekt

08.04.2025 Trh s ropou a plynem se ocitl v epicentru nové obchodní války, kde se ekonomické zájmy a politické ambice otevřeně střetávají. Technické úrovně se hroutí pod tíhou titulků a reakce Číny a Evropy může ovlivnit směr na několik týdnů dopředu.
img

Rheinmetall – Nvidia obrany?

24.03.2025 V posledních pár letech se globální bezpečnostní prostředí dramaticky proměnilo. Ruská invaze na Ukrajinu nejenže vzkřísila geopolitická rizika v Evropě, ale také urychlila dlouho odkládaný proces přezbrojení členských zemí NATO. Přístup Německa, dlouho známého svým umírněným postojem k výdajům na zbrojení, se v letošním roce změnil na „ať to stojí, co to stojí“. Tamní vláda se zavázala k trvalým investicím výrazně přesahujícím původních 100 miliard €.
img

Intradenní strategie pro začínající obchodníky na 12. března

12.03.2025 Euro a libra pokračují v růstu a každý den dosahují nových měsíčních maxim. Vzhledem k překoupenosti rizikových aktiv je však důležité být s novými dlouhými pozicemi velmi opatrný, protože by mohlo dojít k rychlé a výrazné korekci.
img

Forex: Důvěra v ekonomiku eurozóny mírně vzrostla, zásadně ale situaci nemění

27.02.2025 Indikátor důvěry v ekonomiku eurozóny z dílny Evropské komise zřejmě za únor mírně vzroste, a to především díky průmyslu, kde ale zůstává důvěra hluboko podprůměrná. Zhoršení ve službách by mělo být v souladu s již známým údajem PMI, což by mohlo souviset s politickou nestabilitou a obavami ohledně cel. Data HDP z USA by měla potvrdit silný závěr loňského roku pro americkou ekonomiku. Nicméně ani to nejspíše nezmírní lehce narůstající obavy ohledně růstu tamní ekonomiky.
img

Forex: Středoevropské měny se těší zlepšenému sentimentu

26.02.2025 Makroekonomický kalendář toho příliš nenabídl. Spotřebitelská důvěra v Německu se mírně zhoršila (z -22,6 b. na -24,7 b.), zatímco tržní konsensus počítal s mírným zlepšením. To se tak přidalo k várce ostatních sentiment indikátorů z tamní ekonomiky, které celkově nabídly smíšený obrázek. Situace v německé ekonomice je tak nadále vysoce nejistá, a to i vzhledem k politické nestabilitě. Průmyslová aktivita ale zůstává zvláště utlumená. Zhoršení spotřebitelské nálady v Německu je zároveň varující, když právě spotřeba domácností by měla být jedním z klíčových faktorů růstu ekonomiky v letošním roce, byť pomalého.
img

Trh s ropou čeká na rozhodnutí OPEC+

19.02.2025 Futures kontrakty na ropu Brent se v současnosti obchodují kolem 75,00 USD za barel a konsolidují se v úzkém pásmu. Nejbližší rezistence je na ceně 75,90 USD, zatímco support lze nalézt kolem 74,20 USD.
img

Ropa na pokraji kolapsu

26.11.2024 Slabá poptávka, zvýšená produkce mimo OPEC+ a vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách v USA s heslem "Vrtejte, vrtejte, vrtejte" pevně nasměrovaly ropný trh k medvědímu trendu. Díky geopolitice a spekulacím, že by kartel mohl přehodnotit svůj prosincový plán na postupné zrušení snížení produkce o 2,2 mil. barelů denně (bpd), se ropa stále drží. Bohužel podle Íránu má OPEC+ omezené možnosti. Prodloužení omezení by alianci připravilo o flexibilitu a umožnilo konkurentům bez obav zvyšovat produkci.
C:\fakepath\Rusko-Ukrajina.jpg

Axios: USA povolily Ukrajině útočit svými střelami v Rusku jen v Kurské oblasti

18.11.2024 Spojené státy povolily Ukrajině používat americké střely k útokům v Rusku pouze v Kurské oblasti, napsal americký server Axios. Souvisí to podle něj s rozmístěním severokorejských vojáků v tomto regionu u hranic s Ukrajinou. List The New York Times a agentury Reuters a AP v neděli s odvoláním na americké představitele napsaly, že prezident Joe Biden povolil Kyjevu použít Spojenými státy dodané střely proti cílům na ruském území. Český ministr zahraničí Jan Lipavský krok USA uvítal, naopak slovenský premiér Robert Fico krok USA kritizoval.
img

Ropa WTI klesla o 1,5 % pod 70 dolarů; hurikán Rafael zeslábl na tropickou bouři

11.11.2024 Ropa WTI (OIL.WTI ) se v pondělí usadila pod hranicí 70 USD za barel, přičemž hodnocení hurikánu Rafael, který způsobil jen asi 27% výpadek těžební kapacity v Mexickém zálivu, snížilo NHC na tropickou bouři, která pravděpodobně nezpůsobí významné škody na těžbě ropy.
img

Ranní shrnutí (17.10.2024)

17.10.2024 V Číně zůstává nálada investorů i přes dnešní mírné oživení akciových indexů o 0,40-0,50 % slabá. Japonský index JP225 rovněž ztrácí a obchoduje se kolem 39 000 bodů, což představuje pokles o téměř 1,20 %. Australský index se mezitím obchoduje bez výraznějších změn.
img

Denní shrnutí: USDJPY získává 1 % na síle amerického dolaru 💵 Wall Street maže ranní zisky, nejistota poblíž místních maxim.

25.09.2024 Hongkongský index Hang Seng nedokázal zopakovat včerejší zisky a čínské indexové futures dnes zaznamenaly téměř 3% korekci v odrazu, poháněnou jestřábími signály od PBoC. Evropské indexy CAC40 a FTSE vykázaly poklesy blízko 0,5 %, DAX mírně ustoupil; WIG20 vzrostl o 0,4 %, přičemž zisky dominovaly akcie společnosti Dino, které vzrostly o více než 5 %.
img

Euro se podpoří samo

09.05.2024 První známky slabosti amerického trhu práce poskytly silný argument, že korekce páru EUR/USD přeroste v průraz klesajícího trendu. K tomu je potřeba další ochlazení americké ekonomiky, ale býkům eura může pomoci také eurozóna. Ačkoli HDP bloku zatím neoživilo, pozitivní známky podnikatelské aktivity a další ukazatele naznačují zářnou budoucnost eurozóny.
C:\fakepath\trader-24042024-62-zm.jpeg

Komodity: Ropu zlevňuje nižší napětí na Blízkém východě a slabší aktivita podniků v USA

24.04.2024 Ceny ropy klesají kvůli zmírnění napětí na Blízkém východě a slabší aktivitě amerických podniků. Větším ztrátám brání pokles zásob ropy ve Spojených státech.
img

Je zlato už opravdu drahé?

24.04.2024 Kontrasty na trhu se zlatem jsou v současnosti viditelnější než kdykoli předtím. Ještě nedávno byla zaznamenána historická maxima na úrovni těsně nad 2430 USD za unci a o několik dní později byla zaznamenána největší denní ztráta za mnoho let. Navíc zlato zůstává jen 5 % od historických maxim, výnosy v USA přesahují 4,6 % a fondy ETF drží nejmenší množství zlata od září 2019. Nezdá se vám při takových extrémech cena zlata nad 2 300 USD za unci příliš vysoká? Nebo by snad zvrat některých podmínek mohl naplnit prognózy některých finančních institucí o dosažení ceny drahého kovu 3 000 USD za unci.
img

Zlato klesá, neboť napětí na Blízkém východě polevuje

24.04.2024 Žlutý kov nadále klesá, kvůli čemuž jsou investoři sklíčení a přehodnocují své obchodní strategie. Někteří analytici jsou však přesvědčeni, že se drahý kov odrazí ode dna, a považují jeho pokles za přirozený krok před další rally. Optimismus odborníků investory povzbuzuje, i když někteří hráči na trhu zůstávají ohledně krátkodobých vyhlídek zlata skeptičtí.
img

DE40: DAX otevírá výš, prolomuje rezistenci 18,000 bodů 📌

22.04.2024 Na začátku nového týdne akciové trhy v Evropě otevírají výše v reakci na propady před víkendem. Většina indexových kontraktů získává kolem 0,80-1,10 %. Tento týden by se však pro trhy také mohl ukázat jako volatilní. Tento týden se dozvíme o mnoha zprávách o výdělcích společností, které by mohly ovlivnit sentiment investorů na akciovém trhu. Navíc neexistují žádné známky deeskalace blízkovýchodního konfliktu. Jakékoli další pohyby na obou stranách by mohly znovu vyvolat paniku na trhu a velké pohyby především v USD, ZLATU a ropě
img

Ropa zahajuje nový týden medvědí mezerou

08.04.2024 Brent a WTI zahájily nový týden medvědí cenovou mezerou v návaznosti na zprávy o možném uvolnění napětí na Blízkém východě. Izrael se rozhodl stáhnout část svých vojáků z jižního pásma Gazy, přibližně 6 měsíců po zahájení vojenských operací. Na druhé straně Írán nadále ohrožuje Izrael, ačkoli se objevily obavy, že po útoku na íránské diplomatické zařízení v Damašku by mohlo dojít k plnohodnotné válce mezi Izraelem a Íránem. Nyní Írán hrozí, že žádná z izraelských diplomatických misí není v současné době v bezpečí. V některých médiích se však také objevily zprávy, podle nichž Írán Spojeným státům sdělil, že se zdrží odvetných opatření za úder na Damašek, pokud bude dosaženo příměří v Gaze.
img

Forex: Do centra pozornosti se dostanou centrální bankéři v portugalské Sintře

27.06.2023 Dnešní makroekonomický kalendář bude poměrně chudý na data. O dění na finančních trzích se tak zřejmě postará symposium ECB v portugalské Sintře, které dnes zahájí odbornou část a bude zároveň prostorem pro vystoupení prezidentky ECB Lagardeové. Na druhé straně Atlantiku v USA budou zveřejněné květnové údaje objednávek zboží dlouhodobé spotřeby, které podle nás celkově klesly o 0,3 % m/m, resp. téměř stagnovaly (+0,1 % m/m) v případě objednávek bez dopravních zařízení.
img

Forex: Rostoucí pesimismus v tuzemské ekonomice

26.06.2023 Dnešní měkké indikátory sentimentu vykreslují poněkud ponurý obrázek tuzemské ekonomiky. Konjunkturální průzkum za červen ukázal na zhoršení nálady v domácí ekonomice, a to napříč všemi podnikatelskými odvětvími s výjimkou stavebnictví a zároveň také u spotřebitelů. Nejhlouběji pod dlouhodobými průměry se současně nachází nálada v průmyslu, která je nejnižší zhruba od začátku covidové pandemie (duben-červen 2020). U průmyslníků došlo především ke zhoršení vnímání ekonomické situace a výhledu výrobní činnosti, zatímco hodnocení současné poptávky zůstalo poměrně slabé. Ani nálada českých domácností se v červnu nezvedla, což opět příliš nesvědčí o začátku oživení spotřebitelských výdajů.
C:\fakepath\dolar-usa344.jpg

Forex a klesající ceny plynu

21.10.2022 Situace na evropském trhu s energiemi se pomalu stabilizuje. Co se týče dovozů, tak se ropa drží pod 100 USD za barel, což je víceméně standardní cena blízko 10letého o inflaci očištěného průměru.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 25.07.2022

25.07.2022 Během minulého týdne burzy citelně posílily. S&P 500 přidal 2,5 %, evropské indexy posílily pod vlivem taktické deeskalace napětí ze strany Ruska více než jejichž americké protějšky (+2,9 %). Volatilita sestoupila pod hranici 25, aktuálně dosahuje zhruba 23. Hlavní obavou investorů zůstává ochabování ekonomického růstu. V tomto momentě však burzy prozatím nezaceňují hospodářské ochlazení adekvátně. Přestože vidíme, revize hospodářských výsledků směrem dolů, stále zůstávají odhady zisků poměrně euforické. Investoři jako by jednostranně vnímali pouze pozitivní aspekty hospodářského zpomalení – tj. nižší sazby a dluhopisové výnosy. Rizika tedy zůstávají dále asymetricky nakloněna směrem dolů.
img

Rok 2022: Jak to bude dál?

12.07.2022 Myslím, že je třeba zmínit, že vytváříme rámec, nikoli konkrétní pohled. Pomocí rámce můžeme poskytnout makro scénář, který považujeme za nejpravděpodobnější – to, čemu říkáme náš "základní scénář" -, ale také nabídnout dva další alternativní scénáře spolu s důsledky pro aktiva v případě, že se některý z těchto scénářů naplní.
img

Rozbřesk: Co může přinést obměna bankovní rady koruně a sazbám?

23.05.2022 Obměna v bankovní radě ČNB bude zásadním momentem, který určí podobu měnové politiky v Česku pro následujících šest let. Zásadní rozhodnutí ohledně třech jmen učiní prezident Miloš Zeman v nejbližších týdnech. Pracujeme v tuto chvíli se dvěma základními scénáři - “holubičí revoluce” a “zachování kontinuity” v bankovní radě.
img

Forex: Eurodolar startuje z 1,0600

23.05.2022 Eurodolar startuje nový týden z pozic v blízkosti 1,0600, když delší americké sazby jsou pod tlakem strachu z recese. Naopak euro může těžit z náznaků možné deeskalace na Ukrajině (viz návrh italského premiéra Draghiho na příměří). Týden začne pohledem na německá data - konkrétně index Ifo. Index předznamená, jak by mohly dopadnout zítra indexy PMI, rizikem je lehké zhoršení v kontextu lockdownů v Číně a pokračujících cenových tlaků (viz německá výrobní inflace na 33 %).
img

Výhled české koruny - předpověď od Romana Ziruka, analytika od společnosti Ebury

03.05.2022 Ruská invaze na Ukrajinu vytvořila tlak na pokles české koruny a smazala tak její několikaměsíční posilování. Ztráty měny byly nicméně omezenější než u většiny jejích regionálních protějšků a koruna se od té doby nadále zotavuje. Domnívám se, že tento vývoj bude pokračovat i v následujících čtvrtletích, přičemž vysoké úrokové sazby a solidní fundamenty umožní měně dále posilovat.
img

Ukrajinsko-ruský konflikt, den 48. Švédsko a Finsko jsou připraveny vstoupit do NATO.

12.04.2022 Klíčové indexy amerického akciového trhu, Dow Jones, NASDAQ a S&P 500, skončily v pondělí silným propadem. V zásadě se trh za současných okolností vrací do nejlogičtějšího stavu. Opakovaně jsme říkali, že vážné fundamentální a geopolitické pozadí bude vyvíjet silný tlak na akciový trh. Před dvěma týdny však americké akciové indexy vykázaly působivý růst, což okamžitě vyvolalo řeči o tom, že ve skutečnosti propad nebude tak silný. Pád trhu na základě tak závažných faktorů, které ovlivní celý svět, však není pádem do týdne nebo dvou. Mnoho odborníků se shoduje, že pokles akcií a indexů bude pozorován během celého cyklu zvyšování sazeb Fedu. A to je minimálně rok a půl. Máme tedy situaci, kdy akciové indexy mohou čas od času růst, ale obecně již začal sestupný trend, který může trvat velmi dlouho.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 4.4.2022

04.04.2022 V reakci na ústup ruské armády z předměstí Kyjeva, vyplývají na povrch pravděpodobné válečné zločiny. V reakci na tyto skutečnosti zvažuje EU zpřísnění sankcí. K jednání o sankcích by mělo dojít ve středu. Více se skloňují restrikce na dovoz energetických komodit z Ruska. V praxi bych však zavedení tohoto opatření neočekával.
img

Trh se zlatem je kvůli geopolitice silně "rozbouřený"

31.03.2022 Naděje na příměří mezi Ruskem a Ukrajinou byly nakonec velmi vratké. Po včerejších zprávách se zhroutily jako domeček z karet. Cena zlata v tomto kontextu prudce vzrostla
img

RANNÍ SOUHRN AKCIOVÝCH TRHŮ PRO DEN 30.3.2022

30.03.2022 S&P během včerejší seance přidal 1,2 %, aktuálně pouze 3 % pod historickým maximem. Hlavním faktorem za včerejším růstem je určitá deeskalace napětí na rusko-ukrajinské frontě. Rusko by mělo odsunout své jednotky od Kyjeva (i když přes noc došlo k leteckým útokům). Z ruské strany zmizel požadavek na „denacifikaci“ Ukrajiny – to lze číst tak, že Moskva nepožaduje exit současného kyjevského vedení. Taktéž se mluví o jednání na úrovni Putin - Zelenský. Nicméně, tato jednání mohou předstovat úhybný taktický manévr Za euforií investorů však stojí zejména fakt, že válka zůstane lokálním konfliktem a zřejmě nehrozí zapojení NATO.
img

Pochybná deeskalace a možné vypnutí plynu. Evropské trhy korigují svůj růst

30.03.2022 Americká výnosová křivka se už dostala do lehké inverze i na nejsledovanějším úseku 2-10Y. Bylo to zatím jen přechodně, načež se obnovil mírně pozitivní sklon při celkovém poklesu výnosů. Varování však bylo vysláno. Evropské výnosy dnes rostou.
img

Zlato vzroste nad 2 000 USD

23.03.2022 Zdá se, že jestřábí komentáře Jeromea Powella měly na ceny zlata negativní vliv. Analytici jsou ale přesvědčeni, že zlato zvýšení sazeb v dlouhodobém horizontu využije, stejně jako to udělalo v minulosti.
img

Obchodní plán pro páry EUR/USD a GBP/USD na 3. března 2022

01.03.2022 Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou zatím k ničemu nevedlo, strany ale oznámily konání druhého setkání. Zatím není upřesněno, kdy se uskuteční, ale fakt, že strany začaly jednat, je mimořádně pozitivní moment.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Finanční trh bude vstřebávat válku na Ukrajině a ruskou finanční krizi

28.02.2022 Makroekonomický kalendář nabídne tento týden mnoho dat silného kalibru, ale ta budou hrát druhé housle. Na prvním místě bude eskalující konflikt na východě Evropy. Přijaté sankce odstřihnou Rusko od cizoměnového financování a vyvolají v něm finanční krizi. Otřes na finančním trhu může vyvolat potřebu dodávek likvidity od hlavních centrálních bank. Silná data z trhu práce v USA by současně měla trhy udržet v očekávání začátku růstu úrokových sazeb v březnu. Zvýšení inflace za únor připomene, jakým směrem se ubere příští prognóza ECB.
img

Americký akciový trh rozšiřuje ztráty kvůli geopolitickému napětí ve východní Evropě

23.02.2022 Hlavní americké akciové indexy, Dow Jones, NASDAQ a S&P 500, se včera uzavřely v červených číslech. Jejich pokles byl však spíše mírný. Akciový trh klesá již více než týden, přičemž index NASDAQ Composite dosáhl 8měsíčního minima. V současné době zažívají akcie těžké časy. Analytici se domnívají, že Wall Street bude neklidná po celý rok 2022. Dříve bylo zvyšování sazeb hlavním medvědím faktorem ze strany Fedu v tomto roce. Nyní se objevují geopolitická rizika.
img

Proč ceny zlata klesají, když se situace na Ukrajině vyhrocuje? Měli bychom tento týden očekávat růst?

21.02.2022 Předválečná atmosféra na Ukrajině je stále hlavním tématem světových médií. Defenzivní aktivum však již na znepokojivé titulky nereaguje rychlým růstem. Jaký je důvod?
img

Americký pre-market 16. 2. 2022

16.02.2022 Ve středu futures na americké akciové indexy po úterní rally mírně klesly, uprostřed známek deeskalace mezi Ruskem a Ukrajinou. Futures Dow Jones ztratily 49 bodů, zatímco futures S&P 500 a Nasdaq 100 se pohnuly jen zanedbatelně.
img

Forex: Zlotý včera zpevnil

16.02.2022 Zlotý včera zpevnil, takže se měnový pár vrací pod hranici 4,5000. Posílení nastartovala především deeskalace napětí na Ukrajině, ale svoji roli měla i zveřejněná makro data: velmi dobrý výsledek HDP za 4. kvartál a inflace za leden. Ta dále zrychlila, byť zůstala v meziročním srovnání jen jednociferná. Lednové inflační číslo (9,2 %) totiž nebylo dvouciferné jen díky tomu, že vláda snížila sazby DPH u některých klíčových položek spotřebitelského koše (benzín, elektrická energie či potraviny).
Související klíčová slova: Standard Chartered | Situace v Rusku | Bankéř | Tempo růstu | Geopolitické riziko | Kvalitní akcie | HSBC | Mluvčí Kremlu | AMC | Take Profit | EUR | Konsorcium | Vstupy | Akciové trhy | US2000 | Zpřísnění sankcí | Exporty | Port of Los Angeles | Očekávané výsledky | Opětovný pokles | Pád dolaru | Indexy S&P | Trend | Bank of Japan | Pokračování klesajícího trendu | Zvýšení cel | Long pozice | Americké investice | Statistiky | Investiční banky | Ochranné příkazy | Další růst | Odvetná cla vůči USA | Dow Jones Industrial | Bělorusko | Aktiva | Utahování měnové politiky | Citigroup | Energetika | Bezpečné útočiště | Širší index | Riziko na trhu | Berkshire Hathaway | Ranní zpráva pro tradery | Nákupní pozice | PLN | Střední Evropa | Obchodování CFD | Bespoke | Akcie vzrostly | Evropská komise | Závislost | Lockheed Martin | Makroekonomické zprávy | Knorr-Bremse | Konzervativní strana | Oznámení | Zasedání ECB | Diverzifikace | Výnosy dluhopisů | Hurikán | Ruské invaze na Ukrajinu | Analýzy | Pravděpodobnost | Onet | Graf | Saab | Optimismus investorů | Chování trhu | Počet pracovních míst | Podíl na trhu | Ethereum | Pokles indexu | Růst sazeb | Pokles indexu S&P 500 | Britská libra | Clo na dovoz | Uchování kapitálu | Reality | Výkyvy | Trump minulý týden | Přezbrojení | BAE | Uzavření příměří | Posilování dolaru | Goldman Sachs | Deflace | Scott Bessent | Asijské trhy | Ekonomické aktivity | Expanze | Geopolitické napětí | Varovný signál | Burze | Mitsui O.S.K. | Nová data | Čínské elektromobily | Japonský akciový trh | Vysoké inflace | Vliv na cenu | Snížení produkce | Příležitosti k nákupu | Nálada v eurozóně | Situace na Ukrajině | Cena zlata | Bob Haberkorn | Clarksons | Brent (OIL) | CPC | Analytický tým | Fox News | Akče | JP225 | Pokles dolaru | Cla vůči USA | Základní úrokové sazby | Rostoucí inflace | Směrnice | Ukrajinský prezident | FedWatch Tool | Gold | Paramount | Zprávy z USA | Vývoj těžby ropy | KLDR | Rychlý nárůst | Iveco | Dovoz z Číny | Předseda Fedu | Sazby hypoték | Index spotřebitelské důvěry GfK | Americký prezident | Růst cen | CZK | Podnikatelská aktivita v USA | Dovozní cla | Dolar (USDIDX) | Tipy pro začínající obchodníky | New York | Snížení úrokových sazeb | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Vysoké riziko | Proražení | Vývoj měnového páru | Rubl | Daňové škrty | Dodávky ruského plynu | ANZ Research | Americký dolar (USDIDX) | EIA | Inflace | Růstový pohyb | Dolarový index | Nord Stream | Trumpová | Gap | Striker Securities | Zvýšení úrokové sazby | Sell | Obavy investorů | Nezaměstnanost | UCITS | Wealth | Možnost obchodovat | Obchodní seance | Výrobce polovodičů | Pověst | Výnos indexu S&P 500 | Výsledková sezóna v USA | Ruská invaze na Ukrajinu | Širší index S&P 500 | Pojišťovací společnost | ČSOB | Těžební kapacity | Formace hlava a ramena | Martin Lembák | Výsledky firem | Nové pozice | ViacomCBS | Příkaz | Oslabování eura | Strategie mean reversion | Ceny aktiv | Bankéři | Podnikání | Analytika | Mitsui O.S.K. Lines | John Williams | Obchodní války USA | Dow Jonesův index | Analytický tým FXstreet.cz | Výhled | Geopolitická situace | Zvyšování sazeb | Výnosy | Dnešní obchodní seance | Macron | Onet.pl | Pokračování poklesu | Více obchodů | Vojtěch Benda | Celková inflace | Future of Defence UCITS ETF | Globální obchod | Výkon | Invesco | Sankce | Pár euro-dolar | Zveřejněná data | Dolary | Globální ekonomiky | Washington | Zisky české měny | Spotřebitelská nálada v eurozóně | Prodat USD | Technologický vývoj | Zvýšení produkce ropy | Aktivní kontrakt | Útok dronů | Zasedání FOMC | Data z USA | Reálné výnosy | Výprodeje | Rabobank | Asia-Pacific | Inflace v Japonsku | Obchodní plán | Inflace spotřebitelských cen | Akciový index | Charu Chanana | Komunální dluhopisy | CL | Dovoz ropy | Ekonomické zájmy | Podnikání na kapitálovém trhu | Ztráta indexu | EUR/PLN | Vzestup cen akcií | Cyklus zvyšování sazeb | Bydlení | WRB | Indexy aktivity | Kontrakty na zemní plyn | Pohyb ceny | Jan Lipavský | Giovanni Staunovo | Úspěšné obchodování | Reakce trhu | Ekonomiky | Odhodlání | Donald Trump | Data z trhu | CISCO | PLN/EUR | Volatilita | Poplatek | Maďarsko | Fio | Klíčové oblasti | Dění na finančních trzích | Lembros Commodity Advisors LLC | Předstihové indikátory | Airbus | Centrální banky | P/E | Zpráva | Vývoz ropy | Brent | HUF | Ředitel investic | Nové podmínky | Politika | Exxon Mobil | HUF/EUR | Cla USA | Očekávání | HDP ve Spojených státech | Odvetná cla | Vývoj obchodní bilance | Kurz EUR/CZK | Obchodní pásmo | Flat | Příznivé faktory | Vypnutí plynu | BAE Systems | STOXX Europe 600 | Vybírání zisků | Český ministr | Cisco Systems | Pohyby cen | Forint dnes | Zvýšení sazeb | Deeskalace napětí | Boom | Celní války | Průmysl | Realita | Války na Ukrajině | Konflikt na Blízkém východě | Vývoj ceny ropy WTI | Invaze na Ukrajinu | Nakupovat akcie | Výhled české koruny | Commodity | Silná rezistence | InstaForex | Zásoby ropy | Politická nejistota | Inverze výnosové křivky | Saxo | Nárůst zásob | Obchodní signály | CZK/EUR | Nákupy | Růst | Příležitosti | Itálie | EUR/CZK | Americká lehká ropa | Zaměstnanost | Futures kontrakty | MiFID II | Válka | Rheinmetall AG | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Uvolnění měnové politiky | BreakEven | Prognóza | Výnosová křivka | Vládní dluh | Nálada investorů | Použití finanční páky | Situace na Blízkém východě | Zásoby ropy v USA | Trh práce | První obchodní den | Růstový impuls | Dnešní seance | xStation | Mercedes | Aktuální kurzy měn | Polovodiče | Vývoj ceny ropy Brent | Nová cla | Pochybnosti | Země EU | Hyundai | CNH Industrial | Představitelé Evropské unie | Izrael | Dobrý výsledek | Velká Británie | Spolupráce | Puma | CME FedWatch | ABN AMRO Bank | Ropný trh | Volatility | Nike | Maďarský forint dnes | Nesplácené úvěry | Ceny výrobců | Long | Sentiment investorů | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Chování | Trendová linie | Kontrakty | Indikátor RSI | Geopolitická rizika | Cla na americké zboží | AUD | JOLTS | Inflace v eurozóně | Technologická firma | Patterny | S&P500 | FTSEurofirst 300 | Raketový útok | Opatření | Cvičení | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Investujte zodpovědně | Covid | OIL.WTI | Trh | Sezónnost | Karlsruhe | Vývoj těžby ropy v USA | Makroekonomické události | Nastavit stop-loss | MSCI | Falešné signály | Ruský prezident | Fair Value | Ceny plynu | Celní politika | Ukrajinské jednotky | Rozdílové smlouvy | Swapové body | Dot plot | Index | Index MSCI World | Politika amerického prezidenta | Futures | Měď | Platidla | Akcie výrobce | MMF | Rok 2025 | Obchodní bilance eurozóny | Zpřísnění měnové politiky | Eura | Důvěra amerických spotřebitelů | Terminál | Komise | Nejistoty | Objednávky | Rovnováhy | Tržní kapitalizace | Bílý dům | Demokratický kandidát | Posílení | Index KOSPI | Upravený zisk | Agentura Reuters | Rušení cel | Bank of Canada | Skupina OPEC+ | Obchodní války mezi USA a Čínou | Vzdělávací materiály | Striker | Zásady money managementu | Shanghai Composite | Intuitive Machines | Pokles valuací | S&P | Regulátoři | Společnosti | Akciové trhy v Evropě | Polský prezident | Koruna | Futures na Wall Street | Unie | Vice | Volodymyr Zelenskyj | Výnosové křivky | Inflace ve Spojených státech | Sentiment na Wall Street | Akciové indexy | Momentum | Americké měny | Ekonomický kalendář | Lembros | Makroekonomické reporty | Index JP225 | Prezident Trump | Obchodní napětí | Snižování cel | Ocel | Dodávky ropy | Souhrn finančních trhů | Ekonomický vývoj | Podnikatelé | Měsíční data | COT reporty | Reakce trhů | Prezident USA | Týdenní výhled | Asie | Polský premiér | Deficit | Negativní dopad | Index Stoxx 600 | TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana | Zpráva o inflaci | Technické analýzy | Dodávky ropy z Kazachstánu | G7 | Bespoke Investment Group | Bespoke Investment | Budoucnost | Euro-dolar | Gerrit Marx | Pokles ceny | KOL | Cíl růstu HDP | Nová éra | Index Hang Seng | Vysoká inflace | Americká centrální banka | Christine Lagarde | Invaze | Odvětví | Tržní sentiment | Česká koruna | Hapag | Nord Stream 1 | Benzín | Asijské indexy | Ficova vláda | Index Nasdaq Composite | Ceny zemního plynu | Pozornost | Ropa Brent | Obchodníci | Klesající trend | Obchodní války | Elektromobily | Eskalace | Dow Jones Industrial Average | Futures na americké akciové indexy | Bohatství | Ifo | Stratégové | Cla na Čínu | Stabilní růst | Polský zlotý | Participace | Dopad konfliktu na Ukrajině | Conference Board | Růst výnosů dluhopisů | Náklady | Budoucí úrokové politiky | Index nákupních manažerů | Růst cen zlata | Americká měna | Domácnosti | Jednání mezi USA a Čínou | Jednoduché tipy | Mainstream | Bitcoin | První support | Makroekonomická data | Kanadský dolar | Pozornost obchodníků | Poptávka | Kov | USA a Čína | Konjunkturální průzkum | Maloobchodní tržby | Obchodní aktivity v USA | Applied Materials | NHC | Unijní země | Snižování úrokových sazeb | Nastavení měnové politiky | Obyvatelé eurozóny | Pravidla obchodního systému | Data o inflaci | Zboží dlouhodobé spotřeby | Ministr zahraničí | Technologický index Nasdaq | Marketingová komunikace | Předseda Fedu Jerome Powell | Hang Seng | Očekávání trhu | Obchodovat | Americké indexy | Válka na Ukrajině | Obchodní aktivita | Regrese | Finance | MIFID | Indikátor | Dluhopisy | Důvěra v ekonomiku | Růst úrokových sazeb | Skupina OPEC | Platformy | Fundamentální události | Equity | Moskva | ERA | Prezident Donald Trump | Hlubší pokles | Pár EUR/USD | Analytici | Růst akcií | Bývalý prezident | Západní státy | Stres | Pohyby měnových párů | Pozornost trhu | Zmírnění obchodního napětí | Akcioví investoři | Úroveň rezistence | Pokles cen | Index PMI | Indikátor CCI | Počasí | Zvyšování sazeb Fedu | ETF | Ropa | Hapag-Lloyd | Lineární regrese | Firma | SWIFT | Trendový pohyb | Úrokové politiky | Letecká doprava | Zájem o akcie | Současné ceny | West Texas Intermediate (WTI) | Short pozice | Úrovně rezistence | Signál k nákupu | Členské státy | UBS | ANZ | FTSEurofirst | Indexy PMI | Komerční banka | Japonský index | Hodnota eura | USA | Globální inflace | Spojené státy | Ekonomové | Vstoupit do trhu | Zpomalení hospodářského růstu | Le Figaro | Zpomalování americké ekonomiky | Pandemie | Euro vůči dolaru | Odliv zahraničního kapitálu | | Volby | Zvyšování úrokových sazeb | Andrzej Duda | Dow Jones | Směr trhu | Výrobní inflace | Vysoká cena | Nový týden | Fondy ETF | Japonský Nikkei 225 | Americká data | Jestřábí komentáře | Signál k nákupu (buy) | Vývoj | Investice do zlata | Zmírnění sankcí | Časový rámec | Snížení základní úrokové sazby | Technologický index | Investiční období | Michal Brožka | Podpůrná opatření | Výprodej dolaru | Futures na zemní plyn | Obchodní dohody | Americké akcie | Výdaje | Trumpova protekcionistická politika | Indikátor důvěry v ekonomiku | Akcie Applu | LemBros | České měny | Růst americké ekonomiky | Plynovod Nord Stream 2 | Volatilní | AGSI | Riziko ztráty | Úrokové sazby | EUR/USD | Severomořská ropa Brent | Indexy amerického akciového trhu | Prohlášení | Varování | Situace kolem Ukrajiny | Intervence | Joe Biden | Spotřebitelská důvěra | Analýza makroekonomických zpráv | Lembros Commodity | Další vývoj | První odhad | West Texas Intermediate | Recese v USA | Měnové politiky | Investiční doporučení | Onemocnění | S&P/ASX 200 | Dánové | Aktuální situace | Geopolitické události | Durace | Hodnocení rizik | Zvedání úrokových sazeb | Likvidita na trhu | Group | Zlotý | Vítězství Donalda Trumpa | Produkční škrty | Odhad HDP | Růstový potenciál | Trading | Dna | Hongkongský index Hang Seng | Centrální bankéři | CNY | Trh se zlatem | Fio banka, a.s. | KOSPI | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Vítězství | Investiční strategie | Bezpečný přístav | Riziko deflace | Výrobce polovodičů Nvidia | Intradenní strategie | Miliardy dolarů | ADP | AI | Británie | Daimler | Kazachstán | Růst poptávky po ropě | Obilí | Cenové pohyby | Europe | Těžba ropy v USA | Eskalace na Blízkém východě | Aktivity v USA | Forexoví obchodníci | Růst mezd | Mean reversion | Automobilka | Reálné ekonomiky | Sazby | GBP/EUR | Zemědělství | Roman Ziruk | Zemní plyn (NYMEX) | České koruny | Krátkodobý výhled | Růstové akcie | Komise v přenesené pravomoci | Zvýšení produkce | Vývoj akciového indexu | Amazon | Investovat | Generální ředitel | Snížení úrokových sazeb v USA | Hlavní pravidla | Překážky | Regulátor | Ekonomické sankce | Vlnový pattern v grafu | Obchodní dohoda | Úspěšné obchody | Berlín | Průzkum | Průmyslové podniky | Firmy | Firemní výsledky | Panika | Murray | Zajištění | Napětí mezi USA a Čínou | Zájem investorů | Cena ropy brent | Money management | Situace ve Spojených státech | Kroky centrálních bank | Povětrnostní podmínky | Globální ceny | Odhad růstu HDP | Poměr P/E | Výsledky společnosti | Investování | Fed | Nonfarm Payrolls | Index spotřebitelské důvěry | Maďarský forint | Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou | NASDAQ 100 | Boris Johnson | Společnost InstaForex | Ropa Brent (OIL) | Jens Stoltenberg | Italský ministr zahraničí | Logitech | Hry | Obchodování akciových indexů | Trhy | Emerging markets | Nejbližší rezistence | Hongkongský Hang Seng | UBS Giovanni Staunovo | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Ceny futures kontraktů | FTSE | Australský S&P/ASX | Rizika | Žlutý kov | Eurozóna | ISM | Thales | Indexy pohyb | Globální trhy | Obchodujeme | Pšenice | Nárůst tržeb | LemBros Commodity Advisors | Akcie ViacomCBS | Bulvár | Ropa a Plyn | Úspory | Nákupy Fedu | Japonský Nikkei | Kyjev | Prodávající | xStation 5 | Cyklické sektory | Představitelé centrální banky | Začínající obchodníci | Riziková aktiva | Stagflace | Cenový vývoj | TradingEconomics | Výsledky hospodaření | Ministerstvo financí | Chuť k riziku | Rizika globální | Bilance | Sentiment v eurozóně | Americké akciové indexy | Holubice | Čínský Shanghai Composite | Vladimir Putin | Tesla | Španělsko | Solidní růst | Ekonomický růst | Komodity | Prezident Emmanuel Macron | MSCI Emerging Markets | Poradenství | General Motors | CAD | Deeskalace napětí na Ukrajině | Odhady analytiků | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Zájem analytiků | Vlnový pattern | Včerejší seance | Americká ropa WTI | Na burze | Cenové úrovně | Zvednutí sazeb | Společnost | Ruský rubl | The New York Times | Zpřísňování měnové politiky | Evropské trhy | Příměří na Ukrajině | Posilování české koruny | Poptávka po bezpečných aktivech | Hospodaření | Ztráta | Indikátory sentimentu | Severomořská ropa | EUR/HUF | USDIDX | Institucionální investoři | Setkání ropného kartelu | Obchodování na měnovém trhu | FXstreet | Reporty | Fundamentální pozadí | Obchod | Tomáš Raputa | Bilance Fedu | Obchodní rozhodnutí | Dmitrij Peskov | Ceny ropy Brent | Obavy ze stagflace | AUD/USD | Index relativní síly | Pracovní trh | Eskalace konfliktu | Vývoj na trhu | Bezpečná aktiva | Riziko | Analytik | Německé dluhopisy | MAST | Právo | Adaptace | JPY | Axios | Zasedání ČNB | Adidas | Citi | Yahoo Finance | RSI | Bank of America | Transakce | USDX | Údaje o HDP | Šok | Finanční trh | Meta | Portfolio | Pesimismus | Nástroj | GBP | NATO | Plyn | Vývoj dolaru | UCITS ETF | ISM indexy | Čínský růst | Čína | Capital | Pokles akcií | Libanon | Úrovně supportu | J.P. Morgan | BMO | CZK/USD | Západní ekonomiky | Ceny | Financování | Recese | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Pohyby na trhu | Obranný průmysl | COT report | Války | Impuls | Ukrajina | Analýza a prognóza | Data z trhu práce | Proinflační | Centrální banka | Prezident newyorského Fedu | Předpovědi | DPH | Softbank | Zhodnocení akcií | WTI | Berkshire | SMA | Yahoo | Biliony | Cla na čínské zboží | Evropské centrální banky | MACD | CFTC | Libra | Odborníci | Údaje o vývoji inflace | Průmyslový sektor | Celní politiky | USD/EUR | Paříž | Stratég | Index FTSEurofirst 300 | Instituce | SXXP | USDCAD | Forint | RTX | Ceny zlata | Dopad na sentiment | Výnos | Dobře definovaný obchodní plán | Technické rezistence | ESG | Index DOW | Frank | Index Nasdaq | CFD | Benchmark | Pár USD/CAD | 256/2004 | US30 | Spotřeba domácností | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Historická maxima | Průměrná volatilita | Obchodní den | Stoxx Europe 600 | Singapur | Vietnam | Ceny energií | Barometr | Zboží z Číny | Cena akcií | GBP/USD | ASX | Josep Borrell | Index Dow Jones Industrial | Pravděpodobnost recese | Írán | Rychlý růst cen | Jasný signál | Čínské zboží | Histogram | Aktuální informace | Zisk | Futures na zlato | ČNB | Bank of England | Důvěra v ekonomiku eurozóny | WTI a Brent | EURUSD | Nord Stream 2 | Velké pohyby | Středoevropské měny | Dovoz | Nasdaq Composite | Aktuální kurzy | Venture Capital | Pozitivní zprávy | Progres | Obchodování | Daimler Truck | Nové prognózy | Dnešní data | Úroky | MSCI World | Prezident | Růst inflace | Prémie | Evropa | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | CCI | Ceny ropy | Lockdown | Podvážení | Finanční výsledky | Francie | Předpověď | Zelenskyj | Údaje | Dodávky plynu | Spoření | Michelle Bowmanová | Automobilky | Srovnávací základna | Eurodolar | Zájem o bitcoin | Biden | Riziko stagflace | Růst zlata | Finanční krize | FXstreet.cz | Obchody | Producent ropy | Růst amerického HDP | Drahý kov | Analytici Citi | xStation5 | Obchodní konflikt | ProCent | Čínská společnost | Platforms | Futures kontrakty na ropu | Zpráva pro tradery | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Portfólia | Japonsko | Exxon | Zemní plyn | ABN | Marže | Visa | Velké objemy | Bollinger Bands | Příležitosti k prodeji | Aktivum | Společnost XTB | CARA | Velcí institucionální investoři | Situace | Europe 600 | Portfolio manager | Růst dolaru | Miliardy eur | Tržby | Konsensus | Euro STOXX | Velký problém | FOREX | Podnikatelská aktivita | Signály | Guvernér | Peking | GfK | New York Times | DE40 | Aliance | Pokles zásob | Index relativní síly (RSI) | Spready | HDP | Měnové kurzy | COMEX | Důvěra v Německu | Hlava a ramena | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Ekonomka | Dolar | Euro | Investování je rizikové | JP Morgan | Zpomalení růstu | Ohlédnutí | Index euro | Úrovně podpory | Politici | USD/CAD | Obchodní bilance | Celý svět | Vyšší inflace | Členské země | Výprodej | Měnové páry | Ekonomické zprávy | AAPL | Private equity | AMZN | Zdraví | Premiér Boris Johnson | ČTK | Novinky | Stimuly | Mitsui | Ztráty | Zásobníky | Zprávy z Německa | Výhled trhů | Technický výhled | Japonský jen | Čínské firmy | Index amerického dolaru | FOMC | Pokles zlata | Slabost dolaru | Akcie | Medvědí trend | Kupci | Výsledek amerických voleb | Návratnost | Vzestupný trend | Podniky | Američtí regulátoři | Index spotřebitelských cen | Zrychlení růstu | Asijské seance | Koš | Vývoj ceny | Tým FXstreet.cz | Dodavatelské řetězce | Vitol | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Týdenní zpráva | Technické faktory | USDJPY | Nálada v průmyslu | Napětí na Blízkém východě | Technologie | Emmanuel Macron | Prognózy | Globální recese | CATL | Kurz | SOK | Růst zisků | Globální růst | Index Dow Jones Industrial Average | Jádrová inflace | Americká ekonomika | Panevropský index | Americký prezident Joe Biden | Intermediate | Rekord | Analýza fundamentálních událostí | Výsledky | Míra inflace | Rychlý růst | Bankovní rada | Investice | Čínský index | Microsoft | Pro investory | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Kevin Tran Nguyen | Rally | Investujte | Kapitalizace | Obchodování akcií | Vládní bondy | Komunikace | Americké futures | Lehká ropa WTI | Bod | Vnímání | Hospodářská recese | Výdaje na obranu | Tipy pro začínající | Růst ceny zlata | Makrodata | Zisky | Cyrrus | USMCA | Fondy | USD za barel | SAP | Základní pravidla | MSFT | Důvěra | Oslabení dolaru | Kontrakce | Americký akciový trh | Ukazatel | Index MSCI | Korporátní zprávy | Amgen | Obchodní politika | Měny | Profitovat | Předběžné výsledky | Ropa WTI | Dialog | Burzy | Hospodářský růst | Chaos | Spread | UST | Trh s ropou | Export | Prezident Putin | Rusko | Vývoj ceny ropy | Signál | Vývoj akciového indexu Dow Jones | Partneři | Obchodování s kryptoměnami | Letectví | Mark Carney | Zvýšení úroků | Mnozí investoři | List The New York Times | Zhodnocení | Nervozita | Pro tradery | Federální rezervní systém (FED) | Média | Technologičtí giganti | Globální akciové trhy | Výsledková sezóna | Kontrakty na ropu | FedWatch | Potenciální ztráty | Plány | Toyota | Administrativa | Ropa dnes | DJI | COVID-19 | Ranní zpráva | Silný trh | Cena ropy WTI | WIG20 | Dluhopisové výnosy | Hypotéky | Nikkei | Signál k prodeji | Americké společnosti | Dubnová čísla | Data z amerického trhu práce | Asijská seance | Rostoucí nezaměstnanost | Úrokový výnos | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | TIM | Propouštění | Energie | Objem | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Bondy | Prodej | Rok 2024 | Zasedání Fedu | Bloomberg | XAU/USD | Evropská unie | Rozvoj | Hlavní indexy | Vyhlídky | Vojenský konflikt | Míra | Rebranding | Divize | Růst poptávky | Korekce | LNG | Výrazný pokles | Obchodní strategie | Panevropský index STOXX 600 | Riziko recese | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Výkonnost | Pomoc Ukrajině | Průzkumy | Denison Mines | Index S&P 500 | Instrument | Hráči na trhu | Trumpova administrativa | Přehled | Zhoršení nálady | Obraty | Trendové linie | Short | Tomáš Pfeiler | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Spotřebitelská nálada | Krize | Rostoucí trend | CHF | Napětí na Ukrajině | Měnový trh | Centrum | HDP USA | Supercyklus | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Těžba ropy | Zpráva o zaměstnanosti | S&P 500 | JDE | Definovaný obchodní plán | Prezident Joe Biden | MT4 | Růst tržeb | Amundi | Mexické peso | Cena | NYMEX | Překoupenost | Německo | Prodeje domů | Makroekonomické ukazatele | Apple | Pepperstone | Komodita | Dluh USA | Evropské indexy | Americký trh | Snížení sazeb | DOT | Kurzy | Zpomalující růst | Ekonomické údaje | Situace na trhu | Přehled kurzů | Obchodování indexů | Výhledy | Medvědi | DAX | Podnik | EMA | Forexu | Hliník | Debata | Kurzy měn | Reputace | Akcie společnosti | Obchodní válka | Mercedes-Benz | Indikátor důvěry | Zlato | RHM.DE | Ekonomika | Měny&Sazby | Geopolitika | Hlavní rizika | Barel WTI | Denní graf | CFA | SEC | Indikátory | Odpovědnost | Sankce na Rusko | Oslabení | Akciové futures | Finanční situace | Indikátor MACD | Energetické krize | Evropské akciové trhy | Práce | Certifikace | Likvidita | Jihokorejský Kospi | Cíle | Prognóza ECB | Kryptoměny | Inflační data | Bezpečnost | Odhady růstu | Zásoby benzinu | Banky | Buy | Petr Veselý | Bublina | Země G7 | Vlády | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Širší trh | Kotace | Australský index | Šance | Tržby společnosti | FIXED | Fundamenty | Denní ztráta | Fox | Zisk na akcii | GM | Wall Street | Průlom | Analýza | Velké ztráty | Ministr financí | Kurz EUR | Zlepšení | Irák | Sazby Fedu | ČR | XTB | Kontrakt | Meta Platforms | Výraznější pokles | Analytici banky | Pozice | Portfolia | Pullback | Inflace v EU | Dlouhé pozice | Chevron | Švýcarský frank | Market | Technologický sektor | Stoxx | Sestupný trend | Německé vlády | Americká lehká ropa WTI | Vývoj HDP | Support | Farmaceutické společnosti | Důležité informace | Rozvíjející se trhy | Uznání nezávislosti | Obchodní deficit | Globální HDP | Texas | Posílení amerického dolaru | Trumpova cla | Uvolňování měnové politiky | Inflační tlaky | Inflace ve Španělsku | Obchodní aktivity | Chuť riskovat | Rizikovější aktiva | Spotřební zboží | OPEC | Plynovod Nord Stream | Peněžní zásoby | Fio banka | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | Jestřábí hlasy | Index ISM | Experti | Investoři | Americká ropa | Nižší sazby | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Ceny ropy dnes | Stop-Loss | Největší pokles | Pokles zisku | Spotřebitelská důvěra v Německu | Obchodní bariéry | Spotřebitelé | Rheinmetall | Měnový pár GBP/USD | Indexy nákupních manažerů | Slabá poptávka | Tradestation | Report ADP | Nikkei 225 | AUDUSD | Rezistence | Index Dow Jones | Dnes na světových trzích | Saxo Bank | Denní data | W1 | Ichimoku | RHM | Obchodujte | Nařízení | Další růst sazeb | Ropy | RBA | Struktura | ABN Amro | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Škoda | Americké ekonomiky | USD | CAC40 | Vývoj dolarového indexu | Zveřejnění zprávy | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Peso | D1 | Aerospace | Konflikt mezi Izraelem | US500 | Co se děje na finančních trzích | Cena ropy | CME FedWatch Tool | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Rusové | mmBtu | Island | Průraz | Australský dolar | Propad | Konec roku | Dezinflace | Zpomalování ekonomiky | Britské libry | Pokles eura | Finanční ztráty | Nemovitosti | Makro data | Ceny ropy WTI | Jihokorejský KOSPI | Ebury | Markets | Úrokové sazby Fedu | Dluhopisoví investoři | Kanada | Ruská invaze | Nejistota | CME | CMA | Makroekonomické údaje | Německý Ifo index | Makroekonomický kalendář | Los Angeles | Nvidia | Investment | Take-Profit | Technické patterny | Ceny komodit | Fixed income | Indexy | Kurz CZK | Státní dluhopisy | Americký dolar | US100 | Lockheed | Makro | Evropská centrální banka | Švédsko | IFO index | ECB | Stoxx 600 | NBP | CFD na indexy | Prodej ropy | Růst ceny | Alokace | Index euro stoxx 50 | Doporučení | Objem fúzí a akvizic | Inflační očekávání | Francouzský prezident | Body | Zvýšení inflace | Obilniny | Payrolls | Jaderné elektrárny | ROCE | Spekulace | HDP v ČR | Averze vůči riziku | Navýšení | Americká výnosová křivka | Lockdowny | Hizballáh | EU | Redukce | Miliardy | PBOC | ASX 200 | Materiály | PMI ve službách | Trading pro začátečníky | Obchodní hodiny | Výnosy 10letých dluhopisů | Poptávky po ropě | Applied Materials | Prodeje | Pracovní síly | Akciový trh | USD/JPY | Jerome Powell | Uvalení cel | Ukazatele | Měnový pár | Emitenti | Nové údaje | Banka | Produkce ropy | Země eurozóny | Obchodování na forexu | Zvýšený zájem | Výnos dluhopisů | Nákupy zlata | Významné události | Američané | Počet zaměstnaných | Rozhodnutí Číny | SPX | Výzvy | Spotřebitelské ceny | Další pokles | COT | Německá inflace | News | Ocenění
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Reuters | Obchodování | Banka | Pokles | Banky | ČTK | Indikátor | Trading | Cena | | Pivot

Předchozí klíčová slova

DeepL
Deep Learning
DeepMind
DeepSeek
DeepSeek R1
DeepSeek V3
Deere
Deere & Company
Deermarket
Deermarket.online

Následující klíčová slova

Deeskalace napětí
Deeskalace napětí na Ukrajině
Default v USA
Defenzivní akcie
Defenzivní dividendové akcie
Defenzivní Investiční portfolio
Defenzivní král
Defenzivní příkazy
Defenzivní strategie
Defenzivní tituly
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
FXlift
GKFX
EightCap
reklama
RebelsFunding PIXAR styl
Potvrďte prosím... Zavřít