Středa 31. květen 2023 04:57
reklama
Dukascopy new
reklama
The Trading Pit
reklama
Purple - Panelova diskuze
reklama
Tickmill logo

Klíčová slova - Pokles tržeb

img

Colt CZG zveřejňuje snížení tržeb, manažeři ČEZ si vyplatí vysoké odměny

29.05.2023 Minulý týden se nesl v duchu poklesů na evropských akciových indexech, zatímco ten pražský mírně získal. V centru pozornosti byly výsledky Colt CZG, které přinesly meziroční pokles tržeb. V následujícím týdnu bude na pražské burze pokračovat výsledková sezóna, kdy své výsledky zveřejní Kofola a rakouská pojišťovna VIG. Více informací již nyní v našem videu.
img

Akcie Nvidia rostou o 25% díky výhledu pro AI 📈 Euforie se dostává do sektoru polovodičů 🔌

25.05.2023 Trh euforicky přijal samotnou zprávu i komentáře k vývoji podnikání Nvidie (NVDA.US). Ve skutečnosti byly ze strany společnosti vzneseny všechny možné komentáře, které by podpořily býky. Od vyšší poptávky po čipech pro AI aplikace, konkurenčních výhod, až po posun k vysokomaržovým prodejům celých AI superpočítačových systémů pro velké společnosti. Společnost poskytla o 50 % vyšší prognózu zisku za 2. čtvrtletí a uvedla, že zvyšuje výrobní kapacitu, aby uspokojila „rostoucí poptávku“ po polovodičích. Akcie rostou téměř 25 % před otevřením Wall Street, a pokud bude zachován pozitivní sentiment, kapitalizace společnosti se přiblíží téměř 1 bilionu dolarů.
img

Ztráty Nvidie před výsledky za 1. čtvrtletí 📊 Co od zprávy očekávat? 🔌🖥

24.05.2023 Nvidia (NVDA.US), dnes nejlépe hodnocený výrobce polovodičů na světě a jeden z hlavních beneficientů trendu umělé inteligence, oznámí výsledky za 1. čtvrtletí po skončení seance na Wall Street. Akcie dnes ztrácejí téměř 2,5 %, což může souviset s vybíráním zisků a obavami investorů z možného zklamání z reportu. Trh bude věnovat zvláštní pozornost tržbám ze segmentu datových center vzhledem k tomu, že společnost je předním dodavatelem vysoce výkonných čipů potřebných pro škálování výpočetního výkonu neuronových sítí, které jsou motorem rozvoje umělé inteligence.
img

BREAKING: CAD se po smíšených údajích o maloobchodních tržbách příliš nezměnil

19.05.2023 Dnes ve 14:30 hodin našeho času byly zveřejněny údaje o maloobchodních tržbách v Kanadě za březen. Očekávalo se, že zpráva vykáže druhý měsíc poklesu v řadě, přičemž se předpokládalo, že pokles tržeb bude hlubší než v únoru. Skutečná zpráva dopadla smíšeně - celkové maloobchodní tržby poklesly víceméně v souladu s očekáváním a hlouběji než v únoru. Jádrové maloobchodní tržby (bez aut) však zaznamenaly menší pokles, než se očekávalo a než v únoru.
img

Akcie týdne: Apple (05.05.2023)

05.05.2023 Společnost Apple (AAPL.US), výrobce iPhonů, včera po skončení seance na Wall Street oznámila zisk za 2. fiskální čtvrtletí 2023 (1. kalendářní čtvrtletí 2023). Výsledky dopadly lépe, než se očekávalo, a to díky lepšímu výsledku v oblasti prodeje iPhonů. Společnost rovněž oznámila navýšení programu zpětného odkupu v hodnotě 90 miliard USD a také zvýšení čtvrtletní dividendy, a to již jedenáctým rokem v řadě! Podívejme se blíže na to, jak se společnosti Apple dařilo v prvním čtvrtletí roku 2023.
C:\fakepath\trader-05052023-36-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

05.05.2023 1) Zlato má za sebou nejlepší týden za téměř dva měsíce, jeho cena se dostala nad 2000 dolarů za troyskou unci (oz; 31,1 gramu). Dnes cena mírně klesá, kov se ale dál obchoduje poblíž rekordu, za týden jeho cena přidává přes dvě procenta. Ve čtvrtek vystoupala až na 2072,19 dolaru (přes 44.000 Kč) za unci, zatímco dosavadní rekord činí 2072,49 USD/oz, ukazují burzovní data.
C:\fakepath\eu.jpg

Meziroční pokles maloobchodních tržeb v EU v březnu zrychlil na 4,1 procenta

05.05.2023 Maloobchodní tržby v Evropské unii se v březnu meziročně snížily o 4,1 procenta. Tempo jejich poklesu tak zrychlilo z 2,6 procenta v únoru, uvedl ve své dnešní zprávy statistický úřad Eurostat. Údaje za Českou republiku jeho zpráva nezahrnuje, spolu s Řeckem je Eurostat označuje za důvěrné. Český statistický úřad (ČSÚ) dnes nicméně oznámil, že pokles tržeb v Česku zrychlil v březnu na 8,1 procenta ze zpřesněného poklesu o 6,8 procenta v únoru.
img

Češi se nečekaně silně bojí utrácet, tržby maloobchodu tak zklamaly. Šetří se na všem, i na lécích, výjimkou jsou pohonné hmoty

05.05.2023 Tržby tuzemských maloobchodníků se v březnu nečekaně silně propadly, meziročně o 8,1 procenta. Tak silný propad nikdo z expertů oslovených agenturou Bloomberg nečekal. Očekával se propad jen o 6,6 procenta.
img

Maloobchodní tržby nadále v poklesu

05.05.2023 Zatímco v únoru překvapily tržby v maloobchodu lepším než očekávaným výsledkem, v březnu je tomu naopak. Vyjma prodejů automobilů tržby meziročně navýšily rozsah poklesu na 8,1 % z minulých 6,4 % (po očištění o cenový vývoj). Medián analytického odhadu se přitom zastavil na -6,6 %, náš dokonce na -6,1 %. V meziměsíčním srovnání se tržby snížily o 0,7 %. Za celé první čtvrtletí se maloobchodní tržby snížily reálně meziročně o 7,3 %.
img

Překvapí Meta Platforms výsledky za Q1 Wall Street? 🗽

26.04.2023 Meta Platforms (META.US) bude dalším gigantem ze Silicon Valley, který tento týden oznámí výsledky za 1. čtvrtletí. Reportovat bude ve středu po uzavření Wall Street. Po včerejším úspěšném reportu od Microsoftu (MSFT.US) a o něco slabší, ale stále pozitivním reportu od Alphabetu (GOOGL.US), trh soudí, že Zuckerbergova společnost má šanci překonat očekávání.
C:\fakepath\akcie-25042023.png

Bankovní krize nadále doutná - výsledky First Republic Bank nepřesvědčily

25.04.2023 I když jméno banky SVB již na dobro zmizelo z hlavním titulků světových médií, neznamená to, že je bankovní krize regionálních bank úplně zažehnána. Připomeňme si, že hlavní příčinou krachu SVB bank bylo špatné řízení rizik spojené se zvedáním úrokových sazeb. Regionální banky tak po celých USA ztratily důvěru klientů, kteří začali vybírat vklady. Podotkněme, že tato situace je v paradoxní, protože regionální banky jsou řízeny velmi konzervativně, protože nakupují bezrizikové produkty, jako jsou americké statní dluhopisy. Nejedná se tak jako v roce 2008 o složité konstrukce derivátových finančních produktů.
img

🔴US500 před daty z maloobchodu klesá

14.04.2023 V předchozím týdnu byly zveřejněny údaje z amerického trhu práce, které naznačily sílu tamního pracovního trhu, zatímco na začátku tohoto týdne se investoři dočkali většího než očekávaného oklesu americké inflace CPI a PPI. Nyní přišel čas na zveřejnění zprávy o maloobchodních tržbách v USA za březen, která ukáže kondici amerických spotřebitelů. Celkové tržby by měly podle odhadů poklesnout o 0,4 % m/m po podobném poklesu v únoru, zatímco tržby bez aut by měly klesnout o 0,3 % m/m po poklesu o 0,1 % m/m v předchozím měsíci. Na jedné straně jsou údaje z trhu práce solidní a ukazují na růst mezd, ale zároveň se američtí spotřebitelé zdráhají zvýšit výdaje. Navíc v reálném vyjádření vypadá situace mnohem hůře.
img

Maloobchodní tržby, ČR, únor 2023

05.04.2023 Tuzemský maloobchod v únoru pokračoval ve výrazném meziročním propadu, pokles tržeb o 6,4 % byl nicméně o něco mírnější, než co očekával finanční trh.
img

Maloobchodní tržby dopadly lépe, než se čekalo

05.04.2023 U dnes reportovaných ekonomických dat z Evropy převládají pozitivní překvapení ať už jde o německé tovární objednávky, francouzský průmysl či český maloobchod. Tržby vyjma prodejů aut byly v únoru meziročně nižší o 6,4 %, což na první pohled není důvod k optimismu. Nicméně s přihlédnutím k tomu, že data indikovala výraznější pokles, okolo 7 %, se pro finanční trh jedná o pozitivní zprávy ohledně stavu českého maloobchodu. Navíc byly revidovány údaje za leden z původních -7,7 % na -6,8 %. Z meziměsíčního pohledu zmíněný vývoj odpovídá poklesu o 0,4 % v únoru, zatímco v lednu došlo k růstu tržeb o 0,8 %. Z nominálního pohledu, tedy před očištěním o inflaci, tržby meziměsíčně v únoru vzrostly o 0,6 % po 2,4 % v lednu.
img

Tržby obchodníků dál klesají. Lidé začali ještě více šetřit na potravinách

05.04.2023 „Tempo poklesu tržeb za prodej potravin se zvýšilo. Mohou za to vysoké ceny, které spotřebitele nutí, aby nakupovali méně. Část tržeb se pak v České republice vůbec nerealizuje, protože lidé jezdí na nákupy do zahraničí, kde mohou potraviny koupit levněji,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Tržby skupiny HARTMANN v roce 2022 překonaly 2,3 miliardy eur. Stamilionové investice do infrastruktury pomáhají snižovat dopady krize

28.03.2023 Tržby skupiny HARTMANN se ve finančním roce 2022, který významně poznamenala nestabilní ekonomická i geopolitická situace, vyšplhaly na 2,3116 miliardy eur. Upravená EBITDA pak činila 190,8 milionu eur. Ve snižování dopadů současné krize přitom skupině pomáhají investice do vlastní infrastruktury. Ty se jen loni vyšplhaly na 180 milionů eur.
img

V lednu došlo k nepatrnému oživení spotřebitelské poptávky

14.03.2023 Tuzemské maloobchodní tržby bez prodejů aut v lednu meziměsíčně vzrostly o 0,3 % po předchozím poklesu o 0,7 %. S mírným oživením spotřebitelské poptávky na začátku letošního roku jsme počítali, i když naše prognóza předpokládala o něco rychlejší tempo (+0,6 % m/m). Na vyšší útraty domácností podle nás působil lednový nárůst spotřebitelské důvěry. K němu pravděpodobně pomohlo uklidnění situace kolem fyzické a cenové dostupnosti energií. Na začátku roku podle dostupných předstihových indikátorů navíc došlo k dalšímu zrychlení mzdového růstu. V průmyslu lednový meziroční růst průměrné mzdy dosáhl 11,9 % a ve stavebnictví pak 14,9 %.
img

Tržby obchodníků klesají již třičtvrtě roku

14.03.2023 „Kvůli vysokým cenám lidé omezují nakupování, což způsobuje pokles tržeb drtivé většiny obchodníků. Do problémů se mohou dostávat menší obchody, kterým rostou výdaje na provoz, ale chybějí jim příjmy od zákazníků,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Maloobchodní tržby, ČR, leden 2023

14.03.2023 Tuzemský maloobchod pokračoval ve výrazné meziročním propadu i na počátku letošního roku, pokles tržeb o 7,7 % byl nicméně nepatrně mírnější, než co očekával finanční trh.
img

Jak dopadla výsledková sezóna S&P 500 za 4. kvartál 2022?

28.02.2023 „94 % společností z indexu již vykázalo své zisky. Silný růst tržeb je doprovázen padajícími zisky. V první polovině roku se očekává pokračování tohoto trendu dolů, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

V Česku příštích měsíců může zkrachovat až 10 tisíc internetových obchodů. V zoufalství „posledního tažení“ nabídnou absurdně vysoké slevy, vyplatí se počkat

13.02.2023 Spotřebitelské výdaje lidí v Česku se aktuálně propadají jedním z nejvýraznějších temp v historii. Prosincový pád o 7,3 procenta je hlubší, než předpokládaly všechny expertní odhady. Nečekaně výrazný byl také meziměsíční propad, tedy pokles tržeb mezi loňským listopadem a prosincem. To o stabilizaci situace v oblasti maloobchodních tržeb nesvědčí. „Plná nákupní centra“ a „plné restaurace“ v předvánočním čase zjevně klamaly.
img

Analytický průzkum Fidelity International pro rok 2023: Světlo na konci tunelu

08.02.2023 Shrnutí: Správní rady společností mají plné ruce práce s hašením největších požárů, ale pozoruhodným zjištěním průzkumu analytiků společnosti Fidelity International pro rok 2023 je, že více než polovina z nich očekává u jimi sledovaných společností během tohoto roku obrat v hospodářském cyklu směrem k růstu.
img

Slabý maloobchod a spotřebitelská deprese

08.02.2023 Maloobchodní tržby v Česku skončily v prosinci za naším i tržním očekáváním, když meziměsíčně odepsaly 0,7 % (bez automobilů), zatímco meziročně se jejich propad díky nižší srovnávací základně z uplynulého roku zmírnil z 8,7 % na 7,3 %. Spotřeba domácností tak v posledním kvartále uplynulého roku táhla hospodářství dolů pravděpodobně o něco výrazněji, než jsme původně očekávali.
img

Další slabý maloobchod

07.02.2023 Maloobchodní tržby skončily v prosinci za naším očekáváním a spotřeba domácností v posledním kvartále uplynulého roku táhla pravděpodobně hospodářství dolů o něco výrazněji, než jsme očekávali. Meziměsíčně klesly tržby (bez automobilů) o 0,7 %, zatímco meziročně se propad tržeb díky nižší srovnávací základně z uplynulého roku trochu zmírnil z 8,7 % na 7,3 % (versus naše očekávání – 5 %). Překvapivý je především další reálný pokles tržeb z prodejů potravin - reálné nákupy potravin mezi domácnostmi meziročně spadly o více než 9 % (po sezónním očištění).
img

Objem prosincových maloobchodních tržeb zklamal

07.02.2023 Maloobchodní tržby bez prodejů aut v prosinci meziměsíčně klesly o 0,7 %, po předchozím poklesu o 0,3 %. Meziročně byly tržby nižší o 7,3 % (po očištění o rozdílný počet pracovních dní) a zaostaly tak za tržním konsensem ve výši -5,5 %. Za celý rok 2022 zaznamenaly maloobchodní tržby pokles o 3,6 %.
img

Tržby obchodníků v loňském roce klesly o 3,6 procenta

07.02.2023 „Lidé se snaží šetřit na potravinách, které v loňském roce skokově zdražily. Kvůli vysoké inflaci lidé za potraviny vydávají více peněz v nominálním vyjádření, přesto si domů odnášejí méně potravin. Výrobci navíc začali zmenšovat balení, aby drahotu částečně zamaskovali,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

„Plná nákupní centra“ před Vánoci klamala. Prosincový propad maloobchodních tržeb je jeden z největších v historii, za potraviny pak vůbec největší

07.02.2023 „Plná nákupní centra“ a „plné restaurace“ v předvánočním čase klamaly. Teď je to oficiální. Maloobchodní tržby se v prosinci propadly jedním z nejvýraznějších temp v historii. Pád o 7,3 procenta je hlubší, než předpokládaly všechny expertní odhady. Experti oslovení agenturou Bloomberg očekávali ve střední hodnotě svých odhadů meziroční pokles maloobchodních tržeb pouze o 5,5 procenta. Nečekaně výrazný je také meziměsíční propad, tedy pokles tržeb mezi loňským listopadem a prosincem, jenž činí 0,7 procenta. To o stabilizaci v oblasti maloobchodní tržeb nesvědčí.
img

Ranní okénko - Globální sentiment zůstává pod tlakem pátečních dat

07.02.2023 Dnes ráno vychází čísla z tuzemského maloobchodu, dopoledne pak statistika devizových rezerv. Zatímco předběžná data jasně naznačují, že aktivita ČNB potřeba nebyla, u dnešních čísel z maloobchodu je výsledek nejasný. Včera zveřejněná data z průmyslu opět výrazně ovlivnil vývoj v automotive, který dokázal udržet výsledek v kladných číslech. Bilance zahraničního obchodu pak po dlouhé době vykázala „pouze“ jednociferný deficit.
img

Prodeje iPhonů klesají, Apple poprvé od roku 2016 nedosáhl zisku

06.02.2023 „Po celá léta byl Apple jménem, ke kterému inovátoři ve výsledkové sezóně vzhlíželi, aby dosáhli solidních výsledků, ale u technologického giganta se konečně objevily trhliny, když s určitou rezervou nesplnil očekávání ohledně zisku a tržeb.
img

Slabé čtvrtletní zprávy společností Apple, Amazon a Alphabet 📉

03.02.2023 Finanční zprávy velkých technologických společností negativně zklamaly Wall Street a ukazují na další zpomalení. Navzdory svátečnímu čtvrtletí ve většině obchodních segmentů se technologickým megafirmám nepodařilo překonat očekávání analytiků. Vzhledem ke zpomalující ekonomice a slabší spotřebitelské náladě se zdá, že "dezinflační" rok 2023 by mohl být pro giganty ze Silicon Valley výzvou.
img

Blíží se výsledkové reporty Applu, Amazonu a Alphabetu ⌚ Co očekávat od BigTechu?

02.02.2023 Největší společnosti na Wall Street dnes po skončení seance zveřejní finanční výsledky za 4. čtvrtletí 2022. Trh bude věnovat pozornost zejména prodejům zařízení (Apple), tržbám z cloud computingu (Alphabet, Amazon) a reklamě (Alphabet) a také odhadovaným investicím, nákladům a samozřejmě prognózám na rok 2023. Analytici očekávají výrazné zpomalení technologických zpráv. Poměrně dobře přijatá zpráva Meta Platforms (META.US) však dávala býkům naději, že publikace ostatních tří technologických gigantů budou pozitivní. Akcie společností Alphabet a Amazon posilují o téměř 6 %, cena akcií společnosti Apple roste pomaleji.
img

Akcie týdne - Electronic Arts (02.02.2023)

02.02.2023 Nejdříve Ubisoft, nyní Electronic Arts snížili prognózy tržeb pro rok 2023. V případě EA je to způsobeno zpožděním vydání hry na motivy série "Star Wars'' a nižšími výdaji spotřebitelů za zábavu, včetně videoher. V důsledku toho se akcie společnosti v premarketu propadly o více než 9 %. Pesimistické prognózy tržeb pro rok 2023 zapadají do narativu společnosti Microsoft Corp. Minulý týden výrobce Xboxu představil chmurné prognózy herního průmyslu, což posílilo obavy, že zpomalení herního sektoru se může v roce 2023 prohloubit.
img

⚡ Meta Platforms před výsledkovým reportem. Překoná Zuckerbergova společnost očekávání Wall Street?

01.02.2023 Dnes po skončení americké obchodní seance oznámí společnost Meta Platforms (META.US) výsledky za 4. čtvrtletí 2022 a celý rok 2022, čímž zároveň zahájí výsledkovou sezónu gigantů ze Silicon Valley. Analytici předpokládají, že společnost vykáže třetí čtvrtletní pokles tržeb v řadě a 1. čtvrtletí 2023 bude slabé. Podaří se Marku Zuckerbergovi zlepšit náladu na Wall Street?
img

Společnost AMD se vyrovnává s oslabením trhu s PC a hrami - dosáhla lepších výsledků, než se očekávalo

01.02.2023 ‚‚Společnost Advanced Micro Devices vykázala lepší než očekávané výsledky a zaznamenala rekordní růst tržeb za 4. čtvrtletí, a to i přes oslabení trhu s PC a hrami. Tržby vzrostly o 30 % na 5,6 miliardy USD, ale zisk se oproti předchozímu roku snížil o 27 % a splnil očekávání Wall Street.
img

Akcie AMD v premarketu rostou, protože tržby za 4. čtvrtletí překonaly očekávání

01.02.2023 Akcie společnosti AMD (AMD.US) vyskočily před zahajovacím zvoněním o více než 3,0 % poté, co výrobce čipů zveřejnil optimistické údaje o zisku a tržbách a očekává, že se jeho hospodaření ve druhé polovině roku zlepší, na rozdíl od svého hlavního konkurenta Intel, který vykázal neuspokojivé výsledky a uvedl, že klesající poptávka po osobních počítačích bude tlačit na marže a bude mít negativní dopad na krátkodobé zisky.
img

PG se přibližuje k našemu prvnímu cíli pullbacku

19.01.2023 Společnost PG ve čtvrtek oznámila pokles tržeb a zisku. Cena včera průrazem pod úroveň 149 USD vyslala nový medvědí signál a nyní se blíží k Fibonacciho zóně 38 %, která je pro nás prvním cílem pullbacku. V předchozí analýze jsme znovu upozornili na medvědí signály ve čtyřhodinovém grafu PG. Krátkodobý trend se změnil na medvědí a cena podle nás bude dál vytvářet nižší minima a nižší maxima. První support se nachází na úrovni 142,30 USD. Průraz pod tuto úroveň otevře cestu k úrovním 138 a 135 USD, které jsou našimi dalšími cíli. Medvědi si nepřejí, aby se cena vrátila nad zelenou horizontální úroveň 149 USD. Dřívějí support je teď rezistence. Dokud bude cena pod touto úrovní, zůstaneme v medvědím trendu.
img

Forex: Inflace v eurozóně je za vrcholem, ECB ale ještě odpracováno nemá

18.01.2023 Prosincová inflace v eurozóně dnes bude zřejmě potvrzena na meziročních 9,2 %. Výrazný příspěvek energií k dezinflaci při současném zrychlování dynamiky jádrových cen napovídá, že boj s inflací ještě není z pohledu ECB u konce a zpřísňování měnové politiky bude pokračovat. Jádrová inflace totiž podle nás bude letos zpomalovat na rozdíl od té celkové spíše pozvolně, což si nakonec může vyžádat větší nárůst měnověpolitických sazeb, než s jakým aktuálně finanční trhy počítají.
img

Logitech se propadá o 16 % kvůli slabému finančnímu výhledu

12.01.2023 Akcie společnosti Logitech (LOGI.US) ve čtvrtek klesly o více než 16 % poté, co švýcarsko-americký výrobce počítačového vybavení vykázal neuspokojivé čtvrtletní výsledky a snížil svůj finanční výhled, protože poptávka spotřebitelů a firem po počítačích a souvisejícím vybavení klesá. 
img

Maloobchodní tržby setrvávají v poklesu

12.01.2023 Maloobchodní tržby v listopadu mírně snížily meziroční pokles na 8,7 % z 9,9 % v říjnu. Z meziměsíčního pohledu se jedná o pokles tržeb reálně o 0,3 %. To vnímáme s ohledem na klesající kupní sílu domácností a velmi nízkou důvěru spotřebitelů jako ještě „dobrý“ výsledek.
img

Tržby obchodníků opět výrazně klesly

12.01.2023 „Lidé reagují na drahotu tím, že méně nakupují. U sociálně slabších skupin obyvatelstva je omezování spotřeby vynucené napjatými rodinnými rozpočty. Bohužel hrozí, že některé rodiny finanční tlak nevydrží a budou se zadlužovat či v krajním případě skončí v exekucích,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\akcie-14122022.JPG

Bude rok 2023 cestou od akcií k dluhopisům?

14.12.2022 Čísla o americké inflaci jasně potvrdila, že USA jsou jistě za vrcholem inflace. Američtí investoři a analytici postupně přestávají mluvit o inflaci, ale zaměřují se na pojem „recese“. Už se neobáváme inflace, ale recese. Během inflace se vyplatí držet akcie firem, které mají schopnost power pricingu, tzn. schopnost přenést lehce náklady na výrobu do ceny produktu bez toho, aby zaznamenaly významný pokles tržeb. Držení takových akcií během inflace nám umožní ochránit naše investice. Nyní však vstupujeme do fáze recese. Tedy poklesu ceny většiny akcií.
img

Rozbřesk: Maloobchod ukazuje na další propad spotřeby

07.12.2022 Včerejší čísla z maloobchodu potvrdila, že čtvrtý kvartál bude pravděpodobně ve znamení pokračující recese, do které nás dostala vysoká inflace, prudký propad reálných mezd (v průměru skoro o 10 %) a z toho vyplývající slabá spotřeba domácností.
img

Maloobchod ukazuje na další propad spotřeby

07.12.2022 Včerejší čísla z maloobchodu potvrdila, že čtvrtý kvartál bude pravděpodobně ve znamení pokračující recese, do které nás dostala vysoká inflace, prudký propad reálných mezd (v průměru skoro o 10 %) a z toho vyplývající slabá spotřeba domácností. Říjnový maloobchod ukázal, že nominálně sice české domácnosti v obchodech kvůli vysoké inflaci utratí více peněz (meziročně o 7,4 %), reálně si však koupí výrazně méně (meziročně o 9,4 %). Ještě markantnější je toto porovnání s před-covidovým rokem 2019.
img

Tržby obchodníků dramaticky klesají

06.12.2022 „Vysoké ceny odrazují od nakupování. Lidé se ještě více než v minulosti zaměřují na akční nabídky a nejlevnější sortiment. Hrozí, že někteří výrobci začnou šidit kvalitu svých produktů, aby nemuseli dál zdražovat,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Best Buy v premarketu stoupá díky lepším výsledkům

22.11.2022 Akcie společnosti Best Buy (BBY.US) vyskočily v premarketu o více než 7,0 % poté, co tento prodejce spotřební elektroniky a spotřebičů zveřejnil optimistické výsledky za třetí čtvrtletí a zvýšil svůj celoroční výhled. Společnost uvedla, že poptávka po velkých položkách spotřební elektroniky se udržela navzdory inflaci.
C:\fakepath\eurusd-17112022-1.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 17.11.2022

17.11.2022 Americké akcie včera oslabily. Přispěl k tomu mimo jiné nepříznivý výhled řetězce Target, který vyvolal obavy ohledně maloobchodu před klíčovou sváteční sezonou. Avizované snížení dodávek společnosti Micron Technology, která je jedním ze tří největších dodavatelů paměťových čipů DRAM, vedla k poklesu v odvětví polovodičů.
img

Akcie společnosti Carvana klesají. Signál propadu prodeje ojetých vozů? 📉

16.11.2022 Akcie společnosti Carvana (CVNA.US), donedávna stále nejrychleji rostoucí platformy pro prodej ojetých automobilů v USA, jsou dnes pod tlakem a ztrácejí téměř 13 %. Od začátku roku akcie ztratily téměř 96 % kvůli značnému zadlužení, rostoucím úrokovým sazbám a zpomalujícím prodejům. Prodeje ojetých vozů v USA ve třetím čtvrtletí roku 2022 meziročně poklesly o zhruba 13 %, což se odrazilo i ve výsledcích společnosti. Obrovský pokles dnes oznámil také dodavatel "ojetých" autodílů Advance Auto Parts (AAP.US):
img

Nejvíce podhodnocené akcie ze světa kvantových počítačů

09.11.2022 Kvantová výpočetní technika, která se stále rozvíjí a má velkou šanci vyvolat revoluci v podnikání. Pokročilejší stroje umí řešit složité problémy mnohem rychleji než tradiční počítače, tím pádem jsou vhodné pro předpověď počasí, finanční modelování a výzkumné úkoly v oblasti materiálových věd. Podhodnocené akcie kvantových počítačů jsou tedy tím nejlepším řešením pro investory, kteří chtějí být o krok vpřed.
img

Evropské akcie kvůli obavám obyvatel EU klesají

09.11.2022 Vzhledem k celkovému pesimismu vyvolanému zhoršující se finanční situací občanů EU hlavní evropské akciové indexy v úterý klesly. Investoři kromě toho dál analyzují zprávy o výsledcích hospodaření klíčových evropských společností za třetí čtvrtletí roku 2022.
img

Lidé se omezují i při nákupu potravin

08.11.2022 „Vzhledem k prudkému zvyšování cen dochází k omezování spotřeby, což se negativně projevuje na tržbách obchodníků. Lidé se ještě více orientují na akční nabídky a často preferují nákupy nejlevnějších variant nabízených produktů,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Forex: Negativní trend tuzemské spotřebitelné poptávky pokračoval i v září

08.11.2022 V centru pozornosti globálních finančních trhů dnes budou americké volby do Sněmovny reprezentantů a třetiny Senátu. Předvolební průzkumy předpovídají vítězství republikánům, což by z legislativního hlediska významně ztížilo prezidentu Bidenovi druhou půlku jeho funkčního období. V ČR budou zveřejněna data o vývoji maloobchodních tržeb, podílu nezaměstnaných osob a objemu devizových rezerv ČNB. Tuzemských trh práce by měl nadále vykazovat známky významného nedostatku pracovních sil, poptávka spotřebitelů však pravděpodobně pokračovala, vlivem vysoké inflace a nejistoty, v poklesu.
img

Akcie BioNTech vzrostly díky silné prognóze prodejů

07.11.2022 Akcie BioNTech (BNTX.US) vymazaly rané ztráty a v pondělí vzrostly o více než 1 %, a to i přesto, že biotechnologická společnost vykázala 43% pokles tržeb ve 3. čtvrtletí oproti předchozímu roku a 44% pokles čistého zisku.
img

Růst spotřebitelských cen mírně zvolní

04.11.2022 Průmyslová produkce v září pravděpodobně meziměsíčně klesla. Problémy s dodávkami výrobních vstupů se nadále zmírňují, zároveň však dochází k poklesu poptávky po průmyslovém zboží. Spotřebitelská důvěra v září dosáhla nového minima, což se pravděpodobně projevilo v meziměsíčním poklesu maloobchodních tržeb. Ten by se měl týkat jak motoristického, tak i nemotoristického segmentu. Inflaci by směrem dolů měly tlačit vládní opatření odrážející se v nižších cenách elektřiny. Proti tomu však působil výrazný růst cen potravin. Meziroční inflace by podle našeho odhadu měla klesnout ze zářijových 18 % na 17,2 % v říjnu.
img

Akcie Tupperware se po zveřejnění finančních výsledků propadají o 40 %

02.11.2022 Tupperware (TUP.US) je dnes jednou z nejméně výkonných amerických akcií. Akcie společnosti se po zveřejnění neuspokojivé zprávy o výsledcích hospodaření za 3. čtvrtletí 2022 obchodují přibližně o 40 % níže. Tupperware oznámila zisk za 3. čtvrtletí 2022 na úrovni 0,14 dolaru na akcii, výrazně pod 0,42 dolaru očekávanými analytiky a téměř 90 % pod 1,19 dolaru hlášenými ve 3. čtvrtletí 2021. Tržby klesly o 20 % meziročně na 302,8 milionu USD a také nesplnily očekávání trhu (316 milionů USD). Vedoucí pracovníci uvedli, že společnost čelila vnitřním i vnějším výzvám, které ve 3. čtvrtletí 2022 dále narušovaly podnikání, přičemž růst tržeb se zpomaloval v severní Africe a Asii a Tichomoří, zatímco pokles tržeb pokračoval v Evropě. Tupperware také uvedl, že čelí větším FX protivětru, než se dříve očekávalo, protože americký dolar pokračuje v posilování vůči dalším hlavním měnám. Na druhou stranu společnost uvedla, že některé své produkty zpřístupní v obchodech Target (TGT.US), což signalizuje, že se možná začne poohlížet po partnerství s velkými maloobchodníky.
img

Apple, Amazon, Intel - co očekávat od výsledků?

27.10.2022 Navzdory nejistému výhledu ekonomiky a důkazům o poklesu spotřebitelských výdajů Amazonu nadále rostou tržby. Předpokládaný dvouciferný růst tržeb v tomto čtvrtletí bude více než dvojnásobný oproti předchozím dvěma čtvrtletím. Částečně je to způsobeno tím, že toto čtvrtletí bude snazší, protože obtížné srovnávací údaje vyplývající z pandemického boomu poptávky začnou polevovat, což povede k rychlejšímu růstu tržeb a plynulejšímu poklesu zisku.
img

Akcie Meta Platforms klesají po zveřejnění výsledků hospodaření na minima roku 2016 📉

27.10.2022 Společnost Marka Zuckerberga, Meta Platforms (META.US), tedy bývalý Facebook, po včerejší seanci vykázala překvapivě slabé finanční výsledky za 3. čtvrtletí, které překvapily analytiky. Meta doplnila obrázek o reporty společností FAANG, které včera zaznamenaly výprodej poté, co Microsoft a Alphabet rovněž nenaplnily očekávání investorů. Akcie před otevřením ztratily téměř 20 % a ustoupily na úrovně, které nebyly k vidění od roku 2016:
img

Akcie společnosti Procter & Gamble v premarketu rostou navzdory nepříznivým vyhlídkám prodejů

19.10.2022 Akcie společnosti Procter & Gamble (PG.US) před otevřením vyskočily o 2,0 % poté, co společnost se spotřebním baleným zbožím vykázala lepší než očekávané výsledky za první čtvrtletí. Společnost uvedla, že vyšší ceny měly pozitivní dopad na tržby, ale snížila své výhledy na celoroční prodeje, protože silnější dolar zatížil její příjmy ze zemí mimo USA.
img

Akcie Domino's Pizza získávají po zveřejnění zisků 10 % 🍕

13.10.2022 Cena akcií Domino's Pizza (DPZ.US) dnes vzrostla téměř o 10 % navzdory smíšeným finančním výsledkům. Zisk na akcii klesl, zatímco výnosy nad očekávání Wall Street mírně vzrostly:
C:\fakepath\trader-06102022-24-zm.png

Forex: Koruna oslabila k euru i dolaru

06.10.2022 Česká měna dnes oslabila k oběma hlavním světovým měnám. Koruna si vůči euru pohoršila k 17:00 proti předchozímu závěru o tři haléře na 24,52 EUR/CZK a k dolaru o sedm haléřů na 24,91 USD/CZK. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
img

Walmart vstupuje do Metaverse s Robloxem 🛒

27.09.2022 Americký maloobchodní gigant Walmart (WMT.US) včera informoval investory o dohodě se společností Roblox (RBLX.US) a otevření dvou pohlcujících zážitků ve virtuálním prostoru "metaverse“. Akcie obou společností před otevřením posilují:
img

Evropské trhy nedokázaly ustát negativní statistiky a začaly klesat

15.09.2022 Přední západoevropské akciové indikátory vykázaly ve středu pokles. Účastníci trhu se vzhledem ke slabým statistickým údajům z eurozóny vyhýbají riziku. Investoři navíc dál analyzují poslední informace o inflaci v USA.
img

Evropský trh v naději na optimistické údaje z USA roste

14.09.2022 Hlavní západoevropské burzovní indikátory vykázaly v úterý růst. Účastníci trhu s napětím očekávají zprávu amerického ministerstva práce s údaji o inflaci v zemi za srpen.
img

Ranní okénko - Zvýší dnes ECB sazby o 75bb?

08.09.2022 Hlavní pozornost dnes patří ECB, která ve 14:15 oznámí rozhodnutí o zvýšení sazeb. Většina analytiků se kloní k 75bb, stejný je i názor trhu (75bb hike naceněn zhruba z 80 %). Rozhodnuto ale ještě zdaleka není a lze očekávat složitou diskuzi s holubičím křídlem, které bude upozorňovat na hrozby recese a finanční stability. Kromě rozhodnutí bude trhy zajímat i upravená prognóza.
img

Maloobchodní tržby ukazují na oslabující poptávku

07.09.2022 Maloobchodní tržby dnes uzavírají trojici dat z české reálné ekonomiky přinášející první tvrdá data za třetí kvartál. Stejně jako průmysl a zahraniční obchod nestartuje maloobchod třetí kvartál v dobré formě. Očekávaný pokles tržeb vyjma prodejů aut (reálně a po očištění o kalendářní vlivy) ve výši 5,5 % oproti loňskému červenci byl nakonec překonán, když dosáhl -7,2 %. Současně byla k horším revidována data za červen, konkrétně z -6,0 % na -6,9 %. Z meziměsíčního pohledu poklesly tržby o 0,6 % po předchozí stagnaci. Trend meziměsíčně klesajících tržeb pozorujeme již od února. Po zahrnutí prodejů aut tržby poklesly o 0,7 % meziměsíčně a v meziročním srovnání setrvaly na -6,9 %.
img

Ranní okénko - Očekávání směřují k zítřejšímu zasedání ECB

07.09.2022 Dnes ráno zveřejněná data z ČSÚ ohledně vývoje v maloobchodu potvrdila očekáváný pokles tržeb. Meziměsíčně došlo k poklesu o 0,6 %, což po očištění o vývoj cen odpovídá meziročnímu poklesu o 7,2 %. Za necelou hodinu bude zveřejněna ještě statistika devizových rezerv. Z eurozóny dopoledne dorazí zpřesněný odhad HDP za druhý kvartál, který přinese strukturu vývoje ekonomiky.
img

Akcie Hewlett-Packard padají před otevřením burzy o 7 %📉

31.08.2022 Akcie Hewlett&Packard, běžně známý jako HP, před otevřením burzy ztrácí téměř 7 % kvůli slabším než očekávaným výsledkům a snížením odhadů do konce roku:
C:\fakepath\eurusd-09082022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 9.8.2022

09.08.2022 Americké akcie včera uzavřely bez větších změn. Páteční zpráva o vývoji amerického pracovního trhu posílila očekávání, že americká centrální banka (Fed) bude dále agresivně zvyšovat úrokové sazby. Výrobce čipů Nvidia snížil výhled, což investorům připomnělo zpomalování americké ekonomiky. Trh nyní čeká na středeční údaje o inflaci v USA.
img

Paradox plných nákupních košíků zahaluje pokles tržeb obchodníků

05.08.2022 „Plné košíky lidí v supermarketech zkreslují realitu dnešní doby. Narůstá počet lidí, kteří si nemohou dovolit koupit vše, co potřebují. Tito lidé však do obchodů příliš nechodí, proto jejich prázdné košíky nejsou vidět,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Facebook - "první krev"

04.08.2022 Výsledky Meta Platforms (mateřské společnosti Facebooku) analytiky neohromily. V dřívějších letech společnost zaznamenala trvalý nárůst tržeb a spousta investorů očekávala, že tento trend bude pokračovat i ve 2Q22. Je již tedy jasné, proč byla Wall Street z vykázaných výsledků zklamaná, když Meta vykázala poprvé v historii meziroční pokles tržeb. Je to vzhledem ke zhoršující se ekonomické situaci finální hřebíček do rakve, nebo jde jen o krátkodobý propad?
img

Ranní okénko - První zasedání v nové formaci, jak rozhodne ČNB o sazbách?

01.08.2022 PMI index pro tuzemský zpracovatelský sektor dnes ráno ukáže na další zhoršení situace. Trh počítá se ztrátou 1,5 bodu na úroveň 47,5. Následuje údaj o státním rozpočtu. Hlavní událost v českém ekonomickém kalendáři ale dorazí až ve čtvrtek, kdy zasedá ČNB. V nové sestavě by bankovní rada mohla rozhodnout o mírném zvýšení sazeb ve výši 25bb. Český kalendář uzavřou v pátek maloobchodní tržby, které pod tíhou vysokých spotřebitelských cen nemají moc prostoru pro pozitivní překvapení. Nápovědou v tomto směru je dnes ráno zveřejněný pokles tržeb v německém maloobchodu o 1,6 % meziměsíčně za červen. Z německé ekonomiky tento týden ještě dorazí statistika továrních objednávek a průmyslová výroba. V eurozóně ucelí ceny v průmyslu pohled na červencový vývoj cen. V USA bude zajímavý výsledek ISM indexu sledujícího ceny v průmyslu – od letošního března soustavně klesá, i když se stále nachází na nezvykle vysoké úrovni. Dále dorazí údaje o situaci v poptávce v tamním průmyslu. Hlavní zprávou bude páteční zveřejnění měsíční statistiky z trhu práce, nadále silné oblasti americké ekonomiky.
img

Co ukázaly zprávy technologických firem?

29.07.2022 Tento týden se nesl v duchu velké technologické nejistoty ze zámoří. Po velmi slabých výsledcích Snapu a panickém výprodeji se investoři ptali sami sebe, zda-li BigTech společnosti potvrdí obavy trhu z ekonomického zpomalení. Ukázalo se, že AAA firmy (Apple, Amazon, Alphabet) a Microsoft vykázali relativně uspokojivé výsledky, to se však nedá říct o Meta Platforms.
img

Ranní shrnutí (29.07.2022)

29.07.2022 Americké indexy zakončily včerejší obchodování výše i přes nedosažení růstu amerického HDP za 2. čtvrtletí 2022. S&P 500 přidal 1,21 %, Dow Jones si připsal 1,03 % a Nasdaq se posunul o 1,08 % výše. Russell 2000 obchodoval 1,34 %.
img

Ranní okénko - Zpomalení v maloobchodu reflektuje chmurnou náladu spotřebitelů

12.07.2022 Dnes z Česka přijde údaj ohledně červnové nezaměstnanosti. V květnu se podíl nezaměstnaných zastavil na 3,2 % a v červnu by už k výraznější změně dojít nemělo. Ještě před obědem pak stihne dorazit z Německa průzkum ekonomického sentimentu od agentury ZEW. Opětovné zhoršení se očekává jak od indexu hodnotícího aktuální situaci, tak i od indexu, který se zabývá očekáváními do budoucnosti. Včera nepříjemně překvapil tuzemský maloobchod, když meziročně poklesl o 6,9 % a výraznější pokles si připsal i na meziměsíční bázi. Po lepším výsledku průmyslu se tak opět navýšila šance na záporný mezikvartální výsledek české ekonomiky ve druhém čtvrtletí.
img

Maloobchodní tržby hlásí abruptní pokles

11.07.2022 Květnový výsledek maloobchodních tržeb zaskočil trh, jež očekával meziroční pokles tržeb vyjma prodejů aut reálně o 2,4 % (po očištění o kalendářní vlivy). Nakonec ale propad činí 6,9 %. Současně bylo mírně revidováno dubnové číslo na 5,7 % z 6,2 %. Včetně prodejů aut se dostavil meziroční pokles o 7,3 %.
img

Goldman snižuje rating Coinbase a akcie padají

27.06.2022 Akcie Coinbase (COIN.US) odepsaly přes 10 % poté, co Goldman Sachs snížil rating akcií z "neutral" na "sell". Ke snížení ratingu došlo kvůli odlivu likvidity z kryptoměnového trhu a zpomalení aktivity v tomto odvětví. Bankovná gigant snížil i cílovou cenu ze 70 na 45 USD, protože věří, že přijdou další výzvy. Analytik Goldman Will Nance řekl, že objem obchodovaných kryptoměn způsobuje další degradaci tržeb. Dle odhadů Willa Nancea, tržby meziročně klesnou o 61 %, přičemž se očekává 73% pokles tržeb ve druhé polovině letošního roku.
img

Coinbase propustí 18 % zaměstnanců před „kryptozimou“

14.06.2022 Akcie Coinbase (COIN.US) dnes klesají o více než 4,5 % kvůli informacím o plánovaném propouštění 18 % zaměstnanců, protože manažeři očekávají recesi a dlouhodobý kolaps na trhu s kryptoměnami.
img

Intel ztrácí více než 5 %!

08.06.2022 Akcie společnosti Intel (INTC.US) se v průběhu dnešní seance obchodují s více než 5% ztrátou! Důvodem rapidního poklesu akcií je skutečnost, že analytici Citigroup odhadují horší hospodářské výsledky za druhý kvartál. Jednat se tak může již o druhý kvartál za sebou, kdy Intel vykáže pokles tržeb v meziročním srovnání. Analytik Citigroup Christopher Danely tvrdí, že medvědí scénář dalšího vývoje přichází dříve, než očekával.
img

Ranní okénko - Dnes se dozvíme složení bankovní rady ČNB

08.06.2022 Podíl nezaměstnaných v květnu podle našeho odhadu stagnoval na 3,3 % s prostorem pro odchylku směrem k 3,2 %. Pro korunový trh je dnes důležitý den. Prezident Zeman by měl ve 14h jmenovat členy do ještě třech neobsazených pozic v bankovní radě ČNB. Složení bankovní rady by tak mělo být konečně finální.
img

Cisco Systems - špička ledovce ❓

19.05.2022 Cisco Systems je další americkou společností, která zveřejnila znepokojivé hospodářské výsledky. Je důležité zmínit, že report od společnosti Cisco se týkal období únor–duben, a proto už zachycuje dopad lockdownů v Číně. Vidíme riziko, že podobně špatný výkon uvedou ve svých výsledcích za 2. čtvrtletí také další společnosti. Mohl by být report finančních výsledků společnosti Cisco Systems jen špičkou ledovce současných korporátních problémů?
img

Americké akciové indexy klesly o 2,6–2,8 %

25.04.2022 Rostoucí očekávání rychlého zpřísnění měnové politiky Federálního rezervního systému (Fed) dál vyvíjejí tlak na finanční trhy a zhoršují sentiment investorů, kterým už tak dělá starosti přetrvávající růst inflace a covidová situace v Číně. Obchodníci se čím dál víc bojí, že cyklus zvyšování základní úrokové sazby Fedu by mohl vyvolat recesi americké ekonomiky.
img

Jak dlouho potrvá masivní prodej Netflixu?

22.04.2022 Po celou dobu pandemických restrikcí měla společnost Netflix, která se zabývá domácí zábavou, záviděníhodné místo v portfoliích investorů, její epický pád z výsluní v prvním čtvrtletí byl téměř stejně dramatický jako jeden z jejích filmových trháků.
C:\fakepath\letecka dopr.jpg

WTTC: Globální turistika se příští rok vrátí na úrovně z doby před pandemií

21.04.2022 Globální cestovní ruch a turistický sektor se v příštím roce vrátí na úrovně z období před pandemií covidu-19 a v nejbližších deseti letech porostou výrazně rychlejším tempem než celá světová ekonomika. Předpověděla to dnes Světová rada pro cestování a turistiku (WTTC).
img

Nic neroste až do nebe. Ani tržby na internetu

14.03.2022 „Pandemie prudce zvýšila zájem lidí o nakupování na internetu. S koncem nejtvrdších koronavirových opatření se však část zákazníků vrátila do kamenných prodejen. To vedlo k poklesu tržeb v e-shopech. Nicméně do stavu před pandemií se nevracíme a mnohé kamenné obchody začínají fungovat i jako výdejny zboží zakoupeného na internetu,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Akcie Beyond Meat prudce klesají po zveřejnění kvartálních výsledků

25.02.2022 Akcie Beyond Meat (BYND.US) během dnešní seance klesly o více než 10,0 % poté, co výrobce náhražek masa zveřejnil slabé čtvrtletní výsledky a zveřejnil neuspokojivý výhled na další kvartály, jelikož očekává dočasné narušení růstu maloobchodu.
img

Evropské akciové trhy zakončily obchodování poklesem

14.02.2022 Investoři analyzují údaje o lednové inflaci v USA, která aktualizovala rekord posledních 40 let. Domácí spotřebitelské ceny minulý měsíc meziročně vzrostly o 7,5 %, zatímco v prosinci vzrostly o 7 %. Jak uvádí Market Watch, rostoucí inflace zvyšuje očekávání agresivnějšího zpřísnění měnové politiky Federálního rezervního systému (Fedu).
img

Ranní okénko - Finanční trh vyčkává na americkou inflaci

09.02.2022 Dnes je ekonomický kalendář z pohledu důležitějších čísel zcela prázdný a globální trhy již netrpělivě vyčkávají na čtvrteční americkou inflaci. Ta by se v lednu měla dostat na nejvyšší úroveň za posledních 40 let. Obdobné statistiky z Česka se pak dočkáme až na začátku příštího týdne, i zde s největší pravděpodobností půjde o nejrychlejší dynamiku za posledních 23 let. Včera žádné výraznější překvapení nepřinesly data z tuzemského trhu práce, když nezaměstnanost mírně vzrostla zejména kvůli opakujícím se sezónním faktorům.
img

Maloobchodní tržby v závěru roku zvolnily tempo

08.02.2022 Maloobchodní tržby v prosinci vykázaly nižší tempo, než se očekávalo. Se zahrnutím prodejů automobilů došlo k meziročnímu nárůstu o 2,1 %, vyjma aut o 3,3 %. Oproti listopadu to znamená pokles tržeb (reálně) o 1,5 %, respektive o 1,0 %, když ze statistiky vyloučíme obchod s automobily.
C:\fakepath\USA.jpg

Maloobchodní tržby v USA v prosinci kvůli omikronu a nedostatku zboží klesly

14.01.2022 Maloobchodní tržby ve Spojených státech v prosinci klesly o 1,9 procenta. Spotřebitelé se totiž potýkali s nedostatkem zboží, růstem cen a zvýšením počtu nakažených nemocí covid-19. Oznámilo to dnes americké ministerstvo obchodu. Ani prosincový pokles tržeb ale podle analytiků zřejmě nezmění očekávání, že růst americké ekonomiky v posledním čtvrtletí zrychlil.
img

Virtuální boom maloobchodu

13.01.2022 Maloobchodní tržby se v listopadu meziročně zvýšily o 11,7 %, neočištěné dokonce o 13,2 %. Na první pohled vypadají dnes zveřejněná čísla z maloobchodu jako velmi silná – svědčící o boomu nakupování v ČR, avšak na ten druhý tomu až tak není, protože nelze přehlížet velmi nízký srovnávací základ z předloňského listopadu, kdy na toto odvětví dolehl poměrně tvrdý lockdown.
img

Maloobchodní tržby meziměsíčně poklesly

13.01.2022 Maloobchodní tržby v listopadu pozitivně překvapily. Meziročně se kromě prodejů aut vyšplhaly až na 13,2 % a po zahrnutí aut na 9,9 %. Navíc byly říjnové hodnoty revidovány mírně směrem nahoru. Po očištění o sezónní vlivy byl meziměsíční pokles tržeb vyjma aut nakonec menší, než jsme předpokládali, když dosáhl 1 % v reálném vyjádření. Po zahrnutí aut došlo meziměsíčně zhruba ke stagnaci.
img

Ranní okénko - Růst zaměstnanosti v USA a klesající objednávky v německém průmyslu

06.10.2021 Prvním dnešním údajem jsou německé průmyslové objednávky, které tamní statistický úřad zveřejnil před necelou hodinou. Jak se předpokládalo, dostavil se v srpnu meziměsíční pokles, který ovšem poměrně citelně předčil očekávání. Další na řadě jsou maloobchodní tržby v eurozóně, od kterých se čeká mírné meziměsíční zlepšení. Ekonomický kalendář uzavře report ADP z amerického trhu práce, který podá informaci o růstu zaměstnanosti v soukromém sektoru za září. Trh počítá oproti srpnu s vyšším počtem nově vytvořených pracovních míst, což by nastolilo pozitivní očekávání pro celkovou statistiku z trhu práce, jež vyjde tento pátek. Pozitivní zpráva z trhu práce dorazila včera i z tuzemska, kdy podíl nezaměstnaných dosáhl již na 3,5 %. Českou měnu nechalo včerejší dění na finančních trzích relativně v klidu, když pouze oscilovala poblíž úrovně EUR/CZK 25,30.
img

Wall Street zastavila propad a zavřela alespoň smíšeně

30.09.2021 Americké akciové trhy po úterním strmém propadu nalezly půdu pod nohami. Brilantní výsledky za minulý kvartál představil výrobce paměťových chipů Micron Technology, když jeho čistý zisk na akcii meziročně vzrostl o 170 % na 2,39 USD. Analytici a investoři však svou veškerou pozornost zaměřili na výhled společnosti v dalším kvartále, kde nás zřejmě čeká mezičtvrtletní pokles tržeb i zisku. Navzdory pokračujícímu impozantnímu meziročnímu růstu tyto projekce zaostaly za analytickým konsensem a akcie Micron oslabily přibližně o 2 %.
img

Důvod, proč by Bitcoin mohl být v bezpečí před globální krizí na akciovém trhu

22.09.2021 Někteří považují Bitcoin za tzv. digitální zlato, vzácného uchovatele hodnoty. Jiní Bitcoin považují za technologický projekt či typ softwaru s odpovídající sítí. To, že Salvador přijal Bitcoin jako zákonné platidlo bude podle všeho důkaz funkce směnných prostředků, kterou Lightning Network nabízí. Řešení škálování druhé vrstvy nabízí okamžité a levné převody, i když ke vstupu nebo výstupu ze sítě potřebuje pravidelné transakce na blockchainu.
img

Poptávkové i přetrvávající nákladové tlaky vytlačily inflaci nad 4 %

10.09.2021 Spotřebitelské ceny v srpnu vystřelily na 4,1 % z červencových 3,4 %. Meziměsíčně dosáhly 0,7 % oproti odhadovaným 0,2 %. Jedná se o pro srpen nebývale vysoký přírůstek. V jistém smyslu zažíváme aktuálně to, co bylo před pár měsíci pozorovatelné v USA, kde jsou s otevřením ekonomiky napřed. Tamní inflace výrazně přestřelovala očekávání a ustálila se až v červenci.
img

Ranní okénko - Sektor služeb v USA se svižně rozjíždí

04.06.2021 Dnešní den zahájíme informací o vývoji české průměrné mzdy za první kvartál letošního roku. Ta v něm byla podle nás opět hnána vzhůru netržním sektorem, když si letos opět přilepšili pracovníci ve zdravotnictví, sociálních službách či školství. Na zopakování překvapivě dobrého výsledku ze závěru loňského roku, kdy mzdy poskočily reálně o 3,8 %, to ovšem podle nás stačit nebude. Přesto čekáme poměrně solidní růst o 2,3 %, přičemž trh je o něco skeptičtější, když věří pouze v 1,7 %.
img

Maloobchod se odráží od loňských propadů

06.05.2021 Vládní opatření byla v platnosti i během března, a tak se od tržeb v maloobchodu nedaly čekat zázraky. Oproti únoru tržby po očištění o sezónní vlivy poklesly reálně o 1,6 %. V meziročním srovnání se ovšem dostavil líbivý výsledek +13,0 % včetně prodeje automobilů a +6,6 % vyjma automobilového sektoru. Růst je ale tažen nízkou srovnávací základnou. Zhruba od poloviny minulého března byla zavedena první restriktivní opatření a došlo tak prakticky k vypnutí aktivity v maloobchodu. Meziroční ztráty činily 12,9 %, o měsíc později, v dubnu 2020, dosahovaly již na 20,8 %.
img

Lidé začínají realizovat odloženou spotřebu

06.05.2021 „Lidé si v pandemii naspořili peníze, které postupně začnou utrácet. Díky tomu dojde k realizaci odložené spotřeby, což výrazně podpoří tržby obchodníků. Již nyní jsou patrné výrazné meziroční růsty tržeb u prodejů motorových vozidel. Data však částečně zkresluje nízká srovnávací základna z minulého roku,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Stavebnictví se silně propadá, průmysl je stabilnější

08.04.2021 „Lidé, kteří vyčkávali s nákupem nemovitostí, protože očekávali, že v ekonomické krizi klesnou ceny, výrazně prodělali. Omezení stavební produkce v kombinaci s pumpováním peněz do ekonomiky vyvolalo prudký růst cen na realitním trhu,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Ranní okénko - Potěší opět český průmysl?

08.04.2021 Dnešnímu dni budou dominovat data z České republiky, odkud v ranních hodinách dorazí únorová data o průmyslové výrobě a také zahraničním obchodu. Obě tyto oblasti přitom v období pandemie patří mezi majáky české ekonomické naděje a jako jedny z mála tak nabízejí alespoň trochu příjemné čtení. Průmysl se již v závěru roku 2020 dokázal vrátit na předkrizové objemy a místy je dokonce i překonat. Předstihové indikátory přitom ukazují, že průmyslová party ještě zdaleka neskončila a minimálně pro pár příštích měsíců v něm o poptávku nebude pouze. Naopak v poslední době čeští průmyslníci narážely spíše na kapacitní omezení, když jim v další expanzi bránily problémy v dodavatelských řetězcích či nedostatek zaměstnanců. Za únor tak očekáváme opět výsledek poblíž předkrizových objemů a trh je v tomto s námi zajedno. Prakticky to samé lze říct o bilance přeshraničního obchodu, jehož obsahem jsou velmi často právě průmyslové výrobky. Český export již předkrizové hodnoty taktéž překonal a import je naopak tlumen omezenou investiční aktivitou. Lze tak očekávat opět solidní bilanci poblíž 27 mld. Kč.
img

Maloobchod prochází radikální transformací

07.04.2021 „Kamenné prodejny se předělávají na výdejny zboží nakupovaného po internetu. Obchodníci, kteří nereflektují trend přechodu do online prostředí, jsou vytlačováni z trhu. V přímém přenosu tak můžeme sledovat radikální transformaci maloobchodního prodeje vyvolanou pandemií koronaviru,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Bitcoin | Čínský jüan | Intervence | Intervence ČNB | Čína | Japonsko | Peníze | Bank of Canada | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Korelace | Equity | Inflace | OECD | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | Ruský rubl | HDP | Fibonacci | Devizové rezervy | Měnová politika | Kanada | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | Výsledková sezóna | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Měnové trhy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | Advance | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bankovní rada | Bloomberg | Breakout | Burza | CAPEX | CEO | CFD | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | DAX | Demo účet | Dezinflace | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | Dow Jones Industrial | Downside | EBIT | ECB | Ekonomika | Euro | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Fibonacci retracement | Finanční trh | Finanční trhy | Forward | Futures | Fúze | GAAP | Gap | Holubice | IPO | ISIN | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Insider | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Long | MIFID | MT4 | Marže | MetaTrader | Měna | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Order | P/E | PEG | Platforma | Portfolio | Pozice | Prémie | Průmyslové objednávky | RRR | RSI | Rally | Rating | Resistance | Retracement | Rezistence | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Splatnost | Spread | Standard & Poor's 500 | Stop-Loss | Support | Swiss | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trendline | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Výkonnost | Výnos | Wall Street | ZEW index | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Evropa | Citigroup | Cena ropy | Investiční příležitosti | FTSE | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | XTB | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Čínské akcie | Investoři | Kurzový závazek | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | EU | Market Watch | Vývoj ceny | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Jaroslav Tupý | Sázka | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Deprese | Euforie | Optimismus | Výsledky | Emoce | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Hospodářský cyklus | Credit Suisse | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Jak obchodovat | Obchodovat | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Analytický tým | Financování | Investiční banky | Investovat | CZK/EUR | Nasdaq Composite | USDX | Index cen | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Facebook | LYNX | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | ADP report | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Centrální bankéři | EURUSD | USDCAD | Raiffeisenbank | Akciové indikátory | Aktivum | EPS | Index | Investiční strategie | Křiž smrti | Odpor | Podpora | Volatilní | Akcie Apple | Akcie dnes | Akcie Komerční banky | Akcie Micron | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Běžný účet | BH Securities | Brent | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | Conference Board | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | DAX 30 | Devizové rezervy ČNB | DJIA | Do čeho investovat | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický výhled | Etoro | Eura | Evropská měna | Finanční prostředky | Finanční rizika | Fiskální rok | FXstreet.cz | GfK | Graf | Hang Seng | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investing | Investovat do zlata | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jak obchodovat s akciemi | JP Morgan | Kurz eura k dolaru | Kurz rublu | Libra | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Odkup akcií | Oslabení koruny | Patria Online | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Rakousko | Reuters | Ropy | Rubl | Růst HDP | Řízení rizik | Signály | Société Générale | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švýcarské banky | Trh | Trh s akciemi | Tržní hodnota | Volkswagen | Výprodej | Vývoj inflace | Webináře | WTI | Zkušenost | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | ZEW | EIA | ING | Komise pro cenné papíry | Buy | CEE | Cílová cena | Čistý dluh | Dluhové trhy | EBITDA | Elon Musk | Hold | Hrubá marže | Indie | Mark Zuckerberg | P.A. | Provozní marže | ROCE | Sell | Tim Cook | Tovární objednávky | Vláda ČR | Itálie | Spojené státy | Čistá zisková marže | Hrubý domácí produkt (HDP) | Outperform | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | Western Union | Komise | Federální rezervní systém | Volby | Rozhovor | Retail | 1 milion | Burze | Investment | Dow Jonesův index | Intesa Sanpaolo | VP Bank | Wells Fargo | Microsoft | ABN Amro | CME Group | Generali Investments CEE | Caterpillar | Sentix | Investing.com | NATO | Destatis | Reálný obchodní účet | Reporty | Finanční trhy dnes | Zvyšování sazeb | Thomson Reuters | Dění na finančních trzích | HUF/EUR | Polská centrální banka | Průmyslová produkce | Trading Economics | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Zvyšování úrokových sazeb | Fundamentální ukazatele | Precedens | Energie | Zlevnění ropy | Earnings | Podnikatelé | Pro tradery | KBC | Ekonomický sentiment | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Evropské trhy | Ekonomická aktivita | City | Fidelity International | Posilování koruny | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Standard & Poor's | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | IBEX | Britská centrální banka | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Rizikovější aktiva | Nervozita | Globální finanční trhy | Růst akcií | AAA | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Fibo | Propad | Kryptoměny | FactSet | S&P | Agentura Moody's | Marže společností | Německý DAX | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Index CAC 40 | Farmaceutické společnosti | Posílení koruny | Nálada na trhu | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Evropský trh | Nejistota | VIG | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Euro k americkému dolaru | Zajištění | FTSE 100 | Baidu | Dogecoin | Ethereum | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Bankéři | Poplatky | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Obchodní proces | Dnešní zprávy | Americký trh práce | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Odhady trhu | Ekonomická situace | Bankovní krize | Průzkum | Krize | Investiční rozhodnutí | Inflace v Německu | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | Finanční ústav | Investovat do akcií | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Vývoj indexu S&P 500 | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Očekávání analytiků | Institucionální investoři | Čínský statistický úřad | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Údaje o inflaci | Alphabet | xStation | ČTK | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Rozjednané prodeje domů | Zpomalení ekonomiky | Vývoj úrokových sazeb | Cena akcií společnosti Apple | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Odhad HDP | Očekávání | Mercedes | ex | Akcie firem | Purple Trading | Generali Investments | Zahraniční forex | Daňové změny | Investopedia | ING Groep NV | BHS | Aleš Michl | Breakout Trader | Coinbase | Digitální zlato | Jerome Powell | MiFID II | LYNX Trading | KeyBanc | Lightning Network | Začít investovat | Podnikání na kapitálovém trhu | Trhy dnes | Očekávání investorů | Krypto | Vysoké standardy | Výsledky obchodování | Podniky | Evropské akciové trhy | Regionální měny | Long signál | Technologické akcie | FAANG | Vývoj koruny | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Objem obchodování | Geopolitické napětí | Americké dluhopisy | Forint | Pokles ceny | Geopolitika | Ekonomické krize | Royal Dutch Shell | Odvětví polovodičů | Horizon Investment Services | Korunový trh | Spotřebitelská inflace | Kompozitní index | Tržby Amazonu | Americké volby | Reakce trhu | Silnější dolar | Signál na akcie | Růst úrokových sazeb | Primární nabídka | Výkonnost akcií | Růst zisků | Španělský IBEX | Refinitiv | Odhady analytiků | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Transakční poplatky | Analytici společnosti | Obchodovat s akciemi | Data z ekonomiky | Pozornost trhu | Odhad analytiků | Zvýšení sazeb | Rekordní růst | Makroekonomická situace | Uber Technologies | Statistický úřad | Beyond Meat | Technologický Nasdaq | Růst americké ekonomiky | Splácení dluhu | Český průmysl | Podíl nezaměstnaných | Obchodní aktivity | GDPNow | Infineon | Infineon Technologies | Ceny pohonných hmot | Sharpe ratio | NVDA | Americké společnosti | Čínský trh | Wealth Management | Prezidentka ECB | Akcie a ETF | STAR | Pokles cen | Americké futures | XTB Research | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Obavy z recese | Akcie týdne | Raiffeisen Bank International | Oživení ekonomiky | AMZN | Pohonné hmoty | ISM index | Thyssenkrupp | CFD na akcie | Shrnutí obchodování | Růst mezd | US500 | Denní graf | Očekávání trhu | Nastavení úrokových sazeb | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | UCITS | Pictet | ESG | GOOGL | Investujte do akcií | Předstihové indikátory | Makroekonomický výhled | Tržby v maloobchodě | Stav ekonomiky | Očekávaný růst | Nejlepší výsledky | Bilance zahraničního obchodu | Očekávané Earnings | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | TikTok | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Obchodní model | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Mediální společnosti | Trinity | Medvědí signál | Objem | MSFT | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Český trh práce | Trh práce | Německý průmysl | FRED | Hluboká recese | Pojišťovna VIG | Včerejší obchodování | UCITS ETF | Růst spotřebitelských cen | Inflace v USA | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar k japonskému jenu | Cisco Systems | Firma | Zasedání ČNB | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Americká průmyslová produkce | Pokles průmyslové produkce | Technické analýzy | BAT | Radomír Jáč | UnitedHealth | Pfizer | Výrobce léků | Ceny v průmyslu | Růst cen | CBI | Dolar k japonskému jenu | Bilance | Přebytek obchodu | Index DOW | Ceny na čerpacích stanicích | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Nálada domácností | Vývoj trhu | Generální ředitel | GM | Negativní nálada | Česká měna dnes | Největší pokles | Lagardeová | Black Friday | Amazon | Nálada spotřebitelů | Úrok | LVMH | Miliardy | Sentiment v ČR | Vyhlídky | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | INTC | Federální rezervní banky | Walt Disney | Premarket | Evropští investoři | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Automobilový sektor | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Konkurenti | Financovat | SMA | Statistika | Předpovědi | E-shopy | Ceny výrobců | Průmysl | Předvolební průzkumy | ADP | HUF | PLN | Na burze | Deficit zahraničního obchodu | Tržní kapitalizace firmy | Vyšší poptávka | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Průmyslová výroba v Německu | Rostoucí náklady | Visa | General Motors | Enel | Výrazný pokles | Ceny potravin | Rozvoj | Stavební produkce | Data z průmyslu | Saldo zahraničního obchodu | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Zdražování | Německý ZEW index | Problémy | NAFTA | Člen bankovní rady | Breaking | Total | Americké ministerstvo práce | Prognózy | Nejistoty | Ranní zpráva | Evropský průmysl | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Celkový zisk | Nálada | Kofola | Ondrášovka | Prohlášení | United Technologies | Airbus | Společnost Microsoft | Zahájení obchodování | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Ceny stavebních prací | Ceny zemědělských výrobců | Úroky | Bilance běžného účtu | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Smartwings | Předseda | Investujte | Naše prognóza | Elektrárenská společnost | Vánoce | Kupní síla | AXA | Ředitelka | Záporné úrokové sazby | xStation5 | AAPL | Disney | Americké vlády | Nike | Forward PE | Bydlení | Vánoční svátky | Uber | Ztráta | Úbytek | NERV | Nejlepší akcie | BREAKING | Yandex | Roční růst | Miliardy korun | Kraft Heinz | Zájem o rizikovější aktiva | Průmyslové podniky | Peking | Investiční ředitel | Wirecard | Pozitivní zpráva | Růst hrubého domácího produktu | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Investiční aktivita | Hospodaření | Růst poptávky | Klesající trend | Prodej automobilů | Exact Sciences | Návratnost | Odškodné | Netflix | Inovace | Washington | Daimler | Micron Technology | Finální odhad | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Sezónnost | RBA | Hodnota společnosti | Experti | Spolkový statistický úřad | Negativní zprávy | Výsledky hospodaření | ASML | ASML Holding NV | Příjmy domácností | Poradenství | Mercedes-Benz | Německá společnost | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Česká inflace | Tuzemská inflace | Proinflační | Listopadové maloobchodní tržby | Tržby obchodníků | Maloobchodní tržby v listopadu | Zpřísnění měnové politiky | Prosincová inflace | Růst cen potravin | Analytička | Ukazatele | SAP | iRobot | IRBT | Technologická společnost | Silnější kurz | Solidní výsledky | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Nižší růst | Ceny energií | HPQ | Krach | Komunikace | Údaje o HDP | Stabilita sazeb | Trump | Pozitivní zprávy | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Google | Samsung | WhatsApp | Instagram | 100 miliard dolarů | Anglie | Trhy | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Souhrnný indikátor | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Šíření koronaviru | American Express | Jüan | Negativní dopad | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Globální sentiment | Zdražovat | České měny | Nejvýraznější pokles | Zisk EBITDA | Provozní zisk | Finanční ředitel | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | DISH | Vysoká inflace | Očekávané události | Boeing | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Tomáš Nidetzký | ČNB Tomáš Nidetzký | Viceguvernér ČNB | Zlepšení | Úsilí | BABA | Obchody | Výdaje | Daň z příjmu | Průmyslníci | Pesimismus | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor | Vývoj měnového páru EUR/CZK | BP | Prodeje aut | Fresenius Medical | Adidas | Americká společnost | Zrychlení růstu | Německé tovární objednávky | Sazby beze změny | SEC | Palantir | Americké ekonomiky | Americké banky | TNOTE | Průměrná cena | Medvědi | Prodávající | Galapagos | Indikátor RSI | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Akcie společnosti Apple | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Údaje z USA | Prudký propad | Noviny | Šíření onemocnění | Šíření koronavirové nákazy | Průmysl a zahraniční obchod | Zpřesněný odhad | Průměrná mzda | Stabilita | Sestupný trend | Cestovní ruch | Vývoj | Hospodářská politika | Nová data | Šok | Martin Gürtler | Mzda | Vládní opatření | Výkyvy | Překoupenost | Restrikce | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Hlavní měny | Aerolinky | Španělský IBEX 35 | IBEX 35 | Lufthansa | Vlna výprodejů | Nouzový stav | Euro včera | Akcie včera | Profitovat | Pozitivní impulz | Tencent | Maloobchodní tržby v Číně | Další vývoj | Restriktivní opatření | Silný propad | Letectví | Pokles HDP | Fiskální politiky | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Míra nejistoty | Cenový vývoj | Důvěra v německou ekonomiku | Špatné výsledky | Průzkum Fidelity | Pokles české ekonomiky | Situace kolem koronaviru | Šíření viru | Dnešní čísla | Obavy trhu | ECB dnes | Měnové podmínky | Spotřebitelé | Automobilka | Pandemie COVID-19 | Opatření vlád | Žádosti o podporu | Dopady krize | JPMorgan Chase & Co | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Člen bankovní rady Aleš Michl | Prodeje domů | Příležitosti k nákupu | Další pokles | Algoritmy | Situace v Číně | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | Unilever | MPSV | Ministryně práce a sociálních věcí | Ministryně práce | Jana Maláčová | OSVČ | Škoda | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Domácnosti | Asociace | Výrobce letadel | Hotovost | Spotřebitelská nálada | Prodejní tlak | Zápis z posledního zasedání | Tomáš Raputa | Prostor pro pokles | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | American Airlines | Koronavirové krize | Silná rezistence | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Počet Američanů žádajících o podporu | Potenciál | Allianz | Pokles sentimentu | Inflace zpomaluje | Reálné mzdy | E-commerce | Ekonomiky | Člen představenstva | Akciový index S&P 500 | Čtvrtletní pokles | Situace v průmyslu | Jana Steckerová | Vzdělávací webináře | Slovensko | Solidní růst | Války | EGAP | Schodek | Poradce | Růst nezaměstnanosti | Umělá inteligence | Cloud Computing | Nvidia Corp | Akcie Nvidia | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Aktivita ve službách | Podíl na trhu | Údaje | Hrozí krach | Mexiko | Průmyslová produkce v únoru | Raketový útok | Eni | Pojišťovna | Německá průmyslová produkce | Spotřebitelské úvěry | Výroba v Německu | Míra nezaměstnanosti v březnu | Stav devizových rezerv | UnitedHealth Group | Opětovný pokles | Ekonomické oživení | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Celková inflace | Výpadky | DPZ | WMT | Vývoj HDP | Více peněz | Long signál na akcie | Microsoft Corp | Maloobchodní tržby v USA | Dodavatelské řetězce | Majitel | Úspory | Otevírání ekonomiky | Procter & Gamble | Statistiky | Očekávaný zisk | Uzavření trhů | Uzavření továren | Colorado | CMC | Nizozemsko | Tweety | Surové ropy | Posílení | Omezení pohybu | Nové zakázky | Větší pokles | Podpůrná opatření | Evropské méně | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Očekávané výsledky | Cestování | Čtvrtletní výsledky | 3M | 737 MAX | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Volvo | Maloobchodní tržby v Německu | Výjimečná situace | SMA 100 | Náklady na financování | Shell | Maloobchod | Zaměstnanci | Čistá ztráta | Biofarmaceutické společnosti | Dopravci | Akcie padají | ISM pro sektor služeb | Růst výnosů | Poměr PE | Maloobchodní tržby v eurozóně | Německé průmyslové objednávky | Tržby maloobchodníků | PEPSICO | Thomas Gitzel | Dovoz | Vývoz | Turistika | Pozitivní očekávání | Předpokládaný zisk | Pokles ekonomické aktivity | Zadlužení | Expanze | Dluhy | Virová nákaza | Analýza makroindikátorů | ONE | Merck KGaA | Merck | RBI | Auta | Expedia | Royal Caribbean | Dopad na předpovědi | Hlavní trendy | Dnešní výsledky | Vývoj ekonomiky | Sektor služeb | Medvědí scénář | Negativní hodnoty | CL | Spekulovat | WMT.US | Advance Auto Parts | Manažeři | Důvěra spotřebitelů | Velký růst | AMZN.US | Kupci | Aktivity společnosti | Biotechnologická společnost | Renault | Umělé inteligence | Technologická revoluce | Předstihové ukazatele | Ztráty zaměstnání | Technologické centrum | JDE | Unie | ČR | Koronavirové pandemie | Akcie Intel | Měsíční mzda | Průraz | CZG | Rozhodnutí FOMC | Výrobní PMI | Pozitivní sentiment | Vedení společnosti | Antivirus | Zvyšování mezd | Akcie AMD | Býčí trend | Statistiky z trhu práce | Tchaj-wan | Tempo poklesu | Index Nasdaq Composite | Francouzský index CAC 40 | Globální poptávka | Investice do infrastruktury | Sanofi | Roční míra inflace | Prodeje automobilů | Foxconn | Výplata | Sentiment na trhu | Covid | Druhá vlna pandemie | Analytické společnosti | Představenstvo | Snížení nákladů | Druhá vlna | Práce z domova | Skupina Smartwings | ONS | Příchod krize | Dostupnost bydlení | Online hry | Situace na trhu práce | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Sony | Epic Games | Inflační šok | Generace Z | E.ON | Johnson & Johnson | Zdroj příjmů | Silicon Valley | Vysoké ocenění | Ocenění | Šance | Růst tržeb | Ceny | Kolaps | Verizon Communications | Průměrný příjem | Spotřební daně | Technologické společnosti | Možnost dalšího růstu | Společnost XTB | Akcie těžařů | Životní úroveň | HDP za Q2 | Možnost práce z domova | Důvěra | Philip Lane | Tuzemský maloobchod | Indonésie | Růst zaměstnanosti | Lepší výsledky | Zpomalování inflace | Koupěschopnost | Podhodnocené akcie | Deutsche Lufthansa | Oživení poptávky | Obchodní hodiny | Pandemická situace | Wedbush | Online nakupování | Marks & Spencer | Konec medvědího trhu | Vývoj Forward PE | Nižší požadovaná návratnost | Air Liquide | SMA 200 | Airbus Group | Akcie Airbus | Akcie Airbus Group (AIR) | Akcie Airbus Group | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Zisk a tržby | Nižší výdaje | Průměrné mzdy | České maloobchodní tržby | Badger | Southwest Airlines | Odborníci | Inspirace | Američtí investoři | Nvidia | Výkon ekonomiky | Inditex | Akcie Hennes & Mauritz AB | Akcie Hennes & Mauritz | Nákupní centra | Slabší kurz | Společnost Cisco | Politici | Ztráty společnosti | Epidemiologické situace | Micron | Biden | Softwarová společnost | Marathon | Pracovní místa | Vinci | Ranní okénko | Tržby v eurozóně | Průmyslové zakázky | Pokles průmyslové výroby | Největší centrální banky | Energetický sektor | Lockdown | iPhone | Výkon společností | Walgreens | Foot Locker | Akcie Sony | Koncern | Protiepidemická opatření | Nařízení | Newmont | Reebok | Intel | Výrobce čipů | Investice do solární energie | Solární energie | SolarEdge Technologies | SEDG | CSCO | Zveřejnění výsledků | Bankovní úvěry | SolarEdge | Zynga | ZNGA | Electronic Arts | Tempo inflace | Letecká doprava | NFIB | Růst amerického HDP | BNTX | BNTX.US | SUSHI | Růst průměrné mzdy | Proražení | Vývoj koronavirové pandemie | Ekonomické uzavírky | INTC.US | AAPL.US | Situace ve stavebnictví | Investice do vody | AQUA | Akcie Evoqua Water (AQUA) | Akcie Evoqua Water | Evoqua Water (AQUA) | Evoqua Water | XYL | Akcie Xylem (XYL) | Xylem (XYL) | Akcie Xylem | AWK | Akcie American Water Works Company | American Water Works Company (AWK) | American Water Works Company | Badger Meter | KSB | Lindsay | Pure Cycle | Suez Environment | Veolia Environment | Xylem | Akcie americké společnosti | Linde | Siemens | Bayer | BASF | Deutsche Post | Deutsche Boerse | Vonovia | Fresenius SE | Fresenius | Munich | Henkel | Beiersdorf | Continental | HeidelbergCement | Covestro | Vakcinace | H&M | Akcie H&M | BIDU | Očkování | NBP | IPO společnosti | MGM | Růst průmyslové produkce | Boeing 737 Max | Inflace v Polsku | Počasí | Online prostředí | Dobrý výsledek | Pandemie v Německu | Německá inflace | Komentář Radomíra Jáče | ADA | Zvýšení ceny | Počet pracovních míst | Brands | Zdravotní péče | TUI | Cestovní kancelář | Český maloobchod | Tržby z prodeje | Prodeje potravin | Shopify | Kofola ČeskoSlovensko | Průmysl v listopadu | Maloobchodní tržby ČR | Acacia Communications | CARA | Měsíční data | WU | Logitech | Společnost Logitech | Akcie společnosti Logitech | Situace na trhu | Philips | KFC | BYND | BYND.US | PEP | Akcie Beyond Meat | Express | ADP report zaměstnanosti | Dnešní seance | Akcie společnosti Alphabet | Rozvolnění protipandemických opatření | Rozvolnění | Finanční výsledky | XOH | Počet zahájených bytů | MIB | Sektor služeb v ČR | HAS | Anheuser-Busch inBev | Kov | MSFT.US | Colt | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Co je Sharpe Ratio? | Tyson Foods | Bilance obchodu | Kering | AIG | SPWR | Psychologický efekt | Zlepšení ekonomiky | Air | Sentiment investorů | Posílení české měny | Tvrdý lockdown | Riziková prémie | Admirals | Silný růst | Pandemie covidu-19 | Apple (AAPL.US) | Fidelity | Průzkum analytiků | Výrazný růst | Vývoj ceny akcií | Tržby ve službách | Společnost Procter & Gamble | Discovery | Sýrie | Data z reálné ekonomiky | Míra úspor | PMI index | Micron (MU.US) | Maloobchod v únoru | Electricite de France | EDF | HoReCa | Prudký růst cen | Advanced Micro Devices | AMD | COIN | COIN.US | Coinbase (COIN.US) | Akcie Coinbase | Akcie Coinbase (COIN.US) | British American Tobacco | P&G | Intel (INTC.US) | Advanced Micro Devices (AMD.US) | Alphabet (GOOGL.US) | Centene | AMD.US | GOOGL.US | Objednávky | Verizon | Tempo ekonomického růstu | Pandora | Hodnocení současné situace | Akcie společnosti Intel | Akcie společnosti Intel (INTC.US) | Populární značky | Oslabení | Zisk před zdaněním | Výsledky za Q1 | Sektor služeb v USA | Nadnárodní společnosti | Spotřeba domácností | Salvador | Plány | Cíle | Příležitosti | Platidlo | Konkurence | Prodej | Nové prognózy | Cyklus zvyšování sazeb | Zajištění bezpečnosti | Pozitivní vliv | Společnosti Netflix | Výplata dividendy | Paradox | Výkon společnosti | Report ADP | Dodavatelský řetězec | Technologie | Americký výrobce | MU.US | Spojené arabské emiráty | Očekávání zisku | Včerejší seance | USA inflace | TSM | TSM.US | Verizon Communications Inc. | AI | PG | Sledování ceny | Odvětví | Pokles poptávky | Divize | Načasování | Boom | Tržby ze služeb | Azure | Rekord | Příjmy z reklamy | Covidová situace | Wonderinterest Trading | Wonderinterest Trading Ltd | CAR | Nedostatek zboží | Provozní ztráty | Provozní náklady | HICP | Chování | Ovlivňování | Ubisoft | Projekce | Internetové obchody | Inflace ve Švýcarsku | Zajišťovny | Úrovně Fibonacciho retracementu | Úrovně Fibonacciho | BioNTech | BioNTech (BNTX.US) | Osobní počítače | Vratislav Zámiš | Společnost Admirals | Německý výrobce | Maloobchod v USA | Pozitivní korelace | Meituan | Medián | ASX | David Vagenknecht | Akcie BioNTech | Akcie BioNTech (BNTX.US) | Best Buy | BBY | BBY.US | Best Buy (BBY.US) | Společnosti | Opatření | Rivian | Dna | Evergrande | Nákladová inflace | Brian Armstrong | CEO skupiny | Vyšší hodnoty | Warner Bros | BNP | Pokračování trendu | UBS Group | UBS Group AG | Problémy v dodavatelských řetězcích | Cenový šok | Gamble | Energetická krize | Krize v Evropě | Energetická krize v Evropě | Zvýšení základní úrokové sazby | Automotive | Minulá výkonnost | Češi | Energetické krize | Vysoké ceny | Procter & Gamble (PG.US) | Horizon | Oculus | Zdravotnictví | Schlumberger | Snap | Pozornost | Amazon (AMZN.US) | Volvo Cars | Automobilka Volvo Cars | Automobilka Volvo | Zboží dlouhodobé spotřeby | Meta | Klima | Peněžní prostředky | Metaverse | Rivian Automotive | Meta Platforms | Francouzský index | Odkupy akcií | Electronic Arts (EA.US) | RIVN | Globální dodavatelské řetězce | RIVN.US | Společnost | Výsledky společnosti | Zoufalství | Walmart (WMT.US) | Target | Akcie Walmartu | Celoroční výhled | Macy's | Rivian Automotive (RIVN.US) | TIM | Dell (DELL.US) | HPQ.US | Akcie Meta Platforms | Akcie Meta | Omikron | Zveřejnění zprávy | | Zlotý | Předpověď počasí | Fibonacciho retracement | Rozšíření | Rostoucí inflace | Čipové společnosti | Akcie výrobce čipů | Primární nabídka firmy | Výkon průmyslu | Beyond Meat (BYND.US) | Akcie Beyond Meat (BYND.US) | Jaromír Gec | Krátkodobý výhled | Motley Fool | Purple Trading Jaroslav Tupý | Hodnoty měny | Uniper | Miliardy USD | Akcie AMD (AMD.US) | Alibaba (BABA) | Lucid Group | Lucid | Snap (SNAP.US) | SNAP.US | Cowen | Hry | Cena akcií společnosti | Upravený zisk | Reality | Válka na Ukrajině | Analytik trhů | Instituce | Electrolux | Výrobce domácích spotřebičů | Finanční rok | Ocado | Akciový graf | Chipotle Mexican Grill | Cisco Systems (CSCO.US) | CSCO.US | NVDA.US | Nvidia (NVDA.US) | Roblox | RBLX | RBLX.US | Roblox (RBLX.US) | Microsoft Corp. | Indexové trhy | TGT.US | Target (TGT.US) | TGT | Statista | Raiffeisen | Pokles inflace | Cox | Řetězec | Řetězce | Vliv války | Vliv války na Ukrajině | Zvyšování cen | Společnost Meta Platforms | Společnost Meta | Fiserv | Fortinet | Fortinet Inc | Britský FTSE | Akcie Nvidie | Nvidie (NVDA.US) | Warner Bros. Discovery | VEB | Pokles produkce | Carvana | Výsledky Amazonu | Nákupní aktivita | Boj s inflací | Chuck Carlson | Dow Jones Industrial Average | Nárůst zisků | Jan Frait | Stavební společnosti | Evropské akciové indexy | Úroveň parity | Marketingová komunikace | Zvýšení úroků | Pokles zisku | Centrum | Hike | AAA firmy | Prime | Neuspokojivé výsledky | Výrobce čipů Nvidia | Zpomalování americké ekonomiky | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Akcie výrobce čipů Nvidia | Akcie výrobce čipů Nvidia Corp | Softwarová společnost Palantir | Společnost Palantir | Index Philadelphia Semiconductor | Index Philadelphia | Philadelphia Semiconductor | Robert Schein | Blanke Schein Wealth Management | Investiční ředitel společnosti | Provozní výnosy | Počet uživatelů | U.S. Bancorp | Německé ekonomiky | Virtuální realita | Reálné příjmy domácností | Bolest | Hewlett&Packard | Akcie Hewlett-Packard | CVNA | CVNA.US | Carvana (CVNA.US) | StreetAccount | Marka | Český statistický úřad (ČSÚ) | DPZ.US | Domino's Pizza (DPZ.US) | Cena akcií Domino's Pizza (DPZ.US) | Zajímavé příležitosti | Velké centrální banky | Nejrychleji rostoucí | Josh Gilbert | Tupperware | Akcie Tupperware | Tupperware (TUP.US) | TUP.US | Akcie Tupperware (TUP.US) | Volby do Kongresu | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Index Dow Jones Industrial Average | Index Dow Jones Industrial | Matěj Široký | Vysoké inflace | Širší index | Taiwan Semiconductor | Ranní zpráva pro tradery | Zpráva pro tradery | Co se děje na finančních trzích | CZ | Akcie společnosti Carvana (CVNA.US) | Akcie společnosti Carvana | Pokles reálných mezd | Protivzdušná obrana | Ukrajinská protivzdušná obrana | Wonderinterest | XOH Trader | Akcie společnosti Best Buy (BBY.US) | Akcie společnosti Best Buy | Cloud computing | Nižší minima | Nižší maxima | Digitální reklamy | Podnikání společnosti | Timur Barotov | BHS Timur Barotov | Světlo na konci tunelu | Strukturální změny | Zpětné odkupy | Nabídka firmy | Bankovní rady ČNB | Další růst úrokových sazeb | ​​​​Hewlett&Packard | ​​​​Hewlett&Packard (HPQ.US) | Počítače Mac | Zvyšování úrokových sazeb v USA | ChatGPT | OpenAI | Znovuotevření Číny | Nákladové tlaky | Pokles reálné spotřeby | Společnost AMD | Pokračující pokles | Alphabet (Google) | Média | SVB | Vklady | Sport | First Republic | First Republic Bank | Válka | Odliv vkladů | Tržby skupiny HARTMANN | HARTMANN | Finanční rok 2022 | Skupina HARTMANN | Infection Management | Divize skupiny | Skupina CMC | Očekávání pro rok | Očekávání pro rok 2023 | Nižší EBITDA | Účetní rok | Účetní rok 2023 | Marek Třeška | Snižování nákladů | Asie a Tichomoří | Tichomoří | Asie | Propad zisku | Špatné řízení rizik | Snížení poptávky | Colt CZG | Výsledky First Republic Bank | Vývoj ceny akcií First Republic | Hospodářské výsledky First Republic Bank | Hospodářské výsledky First Republic | Výsledky First Republic | Výhled na hospodaření | Rating prioritních akcií | Kenvue | Akcie výrobce spotřebitelských produktů | Vice | Údaje o maloobchodních tržbách
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | Indikátor | EUR/USD | Graf | ROCE | Cena | Trading

Předchozí klíčová slova

Pokles sentimentu
Pokles společnosti
Pokles spotřebitelských cen
Pokles světové ekonomiky
Pokles švédské koruny
Pokles technologického indexu
Pokles technologických akcií
Pokles Tesly
Pokles trhů
Pokles trhů v budoucnu

Následující klíčová slova

Pokles turecké liry
Pokles tuzemské ekonomiky
Poklesu evropských akcií
Pokles úmrtí
Pokles úmrtí s nemocí covid-19
Pokles úrokových sazeb
Pokles úrokových sazeb USA
Pokles úroků
Pokles úroků dnes
Pokles USD/CAD
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít