Pátek 08. prosinec 2023 00:43
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple trading AI
reklama
Dukascopy new
reklama
Instaforex krypto ebook

Klíčová slova - Tištění peněz

img

Ekonomická válka mezi USA a Čínou je pro Bitcoin skvělá, tvrdí Arthur Hayes

07.11.2023 Spoluzakladatel burzy BitMEX Arthur Hayes tvrdí, že probíhající ekonomická válka mezi Spojenými státy a Čínou je pro Bitcoin (BTC) přínosná, protože obě země soupeří o dominanci v globálním finančním prostředí.
C:\fakepath\zlato-06112023.jpeg

INVESTIČNÍ GLOSA: Zlato se probouzí z klinické smrti. Konečně reaguje podle učebnice

06.11.2023 Nalijme si čistého karátu – poslední roky nebyly pro zlato kdovíjak zlaté. Drahý kov dělal radost možná tak příznivcům blýskavých věcí, o nějaké výnosnější investici ale nemohla být řeč. Až na válku na Blízkém východě zlato zareagovala způsobem jako vystřiženým z učebnice: prudkým růstem.
img

Ukrajina už dál nebude financovat válku tištěním peněz, řekl guvernér

27.03.2023 Ukrajina už dál nebude financovat válku proti Rusku tištěním peněz. Deníku Firnancial Times (FT) to v dnes zveřejněném rozhovoru řekl guvernér ukrajinské centrální banky Andrij Pyšnyj. Tištění peněz je podle něj nebezpečné, protože představuje velké riziko pro makrofinanční stabilitu. Spor s vládou na toto téma je vyřešen, řekl.
C:\fakepath\trader-10032023-41-zm.jpg

Banky stáhly evropské akcie na sedmitýdenní minimum

10.03.2023 Evropské akcie se dnes propadly na sedmitýdenní minimum. Oslaboval zejména finanční sektor, neklid vyvolaly problémy a následný krach americké banky SVB. Evropské akciové indexy oslabovaly od počátku seance, reagovaly na čtvrteční propad cen akcií ve Spojených státech, kde ztrácely také zejména banky.
C:\fakepath\Stoxx600.jpg

Evropské akcie jsou po výrazném čtvrtečním poklesu v USA na měsíčním minimu

10.03.2023 Hlavní indexy akciových trhů v západní Evropě se dnes dopoledne propadly zhruba na měsíční minimum, dolů zamířily zejména bankovní tituly. Trhy poklesem reagují na čtvrteční propad cen akcií ve Spojených státech, kde ztrácely hlavně banky.
img

Česko letos asi spadne do recese, koruna ale přesto dále sílí. To je ale paradoxy

23.01.2023 Doma není nikdo prorokem, říká se. Tak posuďme, jak vidí letošní výkon české ekonomiky v zahraničí. Lednové prognózy hovoří poměrně jasně: skončí v recesi. Americká banka Morgan Stanley jí předpovídá pokles o 0,9 procenta, italská banka UniCredit o 0,6 procenta a třeba švýcarská Credit Suisse nebo americká Citi o 0,7 procenta. Neměla by to však být žádná hluboká recese. Půjde spíše o pokračování technické recese, do níž Česko velmi pravděpodobně (čísla ČSÚ se teprve ještě dozvíme) zabředlo už v loňském druhém pololetí.
img

Česko letos čeká recese, i když jen mělká. Platíme účty za pandemii

20.01.2023 Lednové prognózy letošního výkonu české ekonomiky hovoří poměrně jasně: letos skončí v recesi. Americká banka Morgan Stanley jí předpovídá pokles o 0,9 procenta, italská banka UniCredit o 0,6 procenta a třeba švýcarská Credit Suisse nebo americká Citi o 0,7 procenta. Neměla by to však být žádná hluboká recese. Půjde spíše o pokračování technické recese, do níž Česko velmi pravděpodobně (čísla se teprve ještě dozvíme) zabředlo už v loňském druhém pololetí.
img

Americké akciové trhy panikaří. Ne kvůli válce

04.10.2022 Wall Street je v panice. Oficiálně. V minulém týdnu se takzvaný „index strachu“, ukazatel VIX, dostával opakovaně do reverzního módu. Jeden obchodní den za druhým tedy burziány děsilo více to, co přijde záhy než to, co nastane za tři měsíce. Přitom běžně je tomu spíše naopak. Investoři jsou totiž zpravidla více nejistí stran toho, co je čeká ve vzdálenější budoucnosti – třeba právě za ony tři měsíce –, než co je na spadnutí hned teď. Je to přirozené. Vzdálenější budoucnost zkrátka bývá méně jistá než ta nejbližší, protože se v delším časovém úseku samozřejmě může odehrát více nepříznivých nečekaných dějů než v úseku kratším. Pokud tedy burzy děsí více nejbližší budoucnost, je to cosi právě „inverzního“, cosi nepřirozeného – je to panika.
img

Nutnost zastropovat cenu energií je i důsledkem velkého tištění peněz v podání centrálních bank

18.09.2022 Inflace ještě ani pořádně neklesla ze svých maxim za několik desetiletí a už vláda rozjíždí novou. Tentokrát se tomu říká zastropování. Celkové náklady zastropování se realisticky mohou pohybovat kolem 200 miliard korun ročně. Záleží ale pochopitelně na vývoji cen elektřiny. Stát jej bude muset z nemalé části financovat na dluh. Politici by měli lidem na rovinu říct, že zastropování cen elektřiny znamená jen úročené odložení platby za ni. Lidé si to později doplatí vyššími daněmi. A také inflací. A to i s úroky, které mezitím stát zaplatí z ještě výrazněji zvýšeného dluhu. Politici žádné peníze negenerují. Budou tak muset své rostoucí zadlužení utopit v inflačním znehodnocení měny.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 2. června 2022

02.06.2022 Americký Federální rezervní systém zahajuje proces snižování rozvahy přibližně o 7,5 bil. USD. Co to znamená pro kryptoměnový trh?
img

Za inflaci mohou „autisté“. Návody, které píší centrálním bankéřům, jsou odtržené od politické a sociální reality

11.05.2022 Česko má nejvyšší inflaci za skoro třicet let, poprvé od prosince 1993 přesahuje čtrnáct procent. A bude hůř. Blbě jsou na tom i jinde. Třeba v Estonsku je inflace takřka devatenáctiprocentní. Takže neobstojí tvrzení, že s eurem by byla inflace v ČR nutně nižší.
C:\fakepath\trader-22042022-30-zm.jpg

Lagardeová: ECB patrně ukončí program nákupu dluhopisů na začátku 3. čtvrtletí

22.04.2022 Evropská centrální banka (ECB) pravděpodobně ukončí program nákupu dluhopisů na začátku třetího čtvrtletí a zvýší sazby ještě před koncem letošního roku. V rozhovoru s televizí CNBC to dnes řekla šéfka ECB Christine Lagardeová.
C:\fakepath\Lagarde.jpg

ECB pokračuje ve své měnové politice beze změny

14.04.2022 Evropská centrální banka ponechala svůj postoj k měnové politice v podstatě beze změny. Nynější údaje posilují očekávání, že čisté nákupy aktiv v rámci programu APP by měly být ukončeny ve třetím čtvrtletí a další vývoj měnové politiky bude záviset na aktuálních údajích a hodnocení výhledu, uvádí se v dnešním prohlášení zveřejněném po zasedání Rady guvernérů ECB.
C:\fakepath\ecb brusel.jpg

ECB potvrdila plány na ukončení nákupu aktiv ve třetím čtvrtletí

14.04.2022 Evropská centrální banka ponechala svůj postoj k měnové politice v podstatě beze změny. Nynější údaje posilují očekávání, že čisté nákupy aktiv v rámci programu APP by měly být ukončeny ve třetím čtvrtletí a další vývoj měnové politiky bude záviset na aktuálních údajích a hodnocení výhledu, uvádí se dnešním prohlášení zveřejněném po zasedání Rady guvernérů ECB. Trhy nyní čekají na tiskovou konferenci prezidentky ECB Christine Lagardeové.
img

Fed preview: Nastal čas pro růst sazeb❗

16.03.2022 Rozhodnutí o růstu sazeb by mělo být nejméně komplikovanou záležitostí. Fed v minulosti růst sazeb velmi obsáhle komunikoval, takže jejich růst o 25 bps by měl být takřka zaručen. Jednalo by se o první vzestup sazeb od roku 2018 a zároveň tedy první od jejich dramatického poklesu na počátku pandemie. Na trhy by však měly mít dopad spíše další okolnosti.
img

👁‍🗨Co dnes večer očekávat od Fedu❓

26.01.2022 Inflace v USA je nejvyšší za posledních takřka 40 let na úrovni 7 %. V těchto výšinách si už ani Fed nedovolí tvrdit, že se jedná pouze o dočasný fenomén. Ať už je za změnou narativu Fedu jakýkoliv důvod (ekonomický či politický), tak se zdá, že americká centrální banka začala konečně brát problematiku inflace vážně. A to znamená utahování měnové politiky. Po výrazné rally na akciích a kryptoměnách, kterou podpořil masivní přiliv likvidity z centrálních bank, jsme se dostali do období, kdy se začíná likvidita pomalu stahovat. Není tak vůbec překvapením, že jsou trhy nervózní. Co dnes můžeme čekat od guvernéra Fedu Powella?
img

Co bude mít vliv na BTC v roce 2022?

03.01.2022 Navzdory tomu, že konec roku 2021 nedopadl podle plánu s dosažení ceny BTC na 100 000 dolarů, s chladnou hlavou je třeba zpětně zhodnotit, že uplynulý rok byl pro krypto trh úspěšným.
C:\fakepath\investovani-10122021.jpg

Nejdůležitější ekonomické události roku 2021

13.12.2021 Rok 2021 se blíží ke svému konci, a tak je na čase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice, které ovlivňovaly vývoj na světových finančních trzích v tomto roce.
img

Bitcoin dnes prudce padá, až o více než 20 procent. Trhy se bojí omikronu i toho, že je centrální banky přestanou podporovat

05.12.2021 Nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna bitcoin dnes prudce ztrácí na své ceně. Ta klesla o více než 20 procent na necelých 42 300 dolarů za kus. Před necelým měsícem přitom bitcoin vyšel na více než 67 700 dolarů, což je tedy dosud jeho historicky rekordní cena.
C:\fakepath\dolary.jpg

Kvantitativní uvolňování je alternativní nástroj měnové politiky

04.11.2021 Výběr informací o takzvaném kvantitativním uvolňování měnové politiky (americká centrální banka - Fed - oznámila, že začíná omezovat svá rozsáhlá opatření na podporu ekonomiky, tedy takzvané kvantitativní uvolňování):
img

10 důvodů, proč vlastnit zlato

11.10.2021 Zlato je jedním z nejstarších aktiv vůbec. Ve starověku se používalo jako platidlo, dnes je zlato investičním nástrojem, vždy však bylo uchovatelem hodnoty. V dnešní době nadměrného tištění peněz je zpochybněna důvěryhodnost fiat měn a státních dluhopisů. Ty dříve investorům poskytovaly větší jistotu a hodnotu.
img

Nová éra zlaté horečky způsobená COVID-19

09.09.2021 Drahé kovy jsou považovány za bezpečný přístav v době politické, ekonomické a společenské krize. První vlna koronavirové krize v 2020 způsobila strmý růst a pád zlata. V reakci na rostoucí cenu zlata roste i zájem Čechů o nákup tohoto kovu a obchodníci s drahými kovy dokonce hovoří o nové éře zlaté horečky. Jak se bude cena zlata dál vyvíjet a proč teď rozhodně neprodávat?
C:\fakepath\investice-14062021-1.jpg

Jak je možné investovat 10 000 USD?

14.06.2021 Abychom našli správnou odpověď na otázky jak a kam investovat 10 000 USD, měli bychom vzít v úvahu několik věcí. Nejprve cíle a období investic. Pokud je období poměrně krátké, pak je možné riskovat a zvážit agresivní metody investování. Pokud potřebuje člověk peníze, které chcete investovat, použít za pár měsíců nebo spíše roků, může si vybrat možnost jejich investování do akcií, které mohou během let přinést zisk. Proto jsou investiční horizonty velmi důležitým parametrem.
img

Kryptoměny jsou teď spíše prostředkem pro spekulace než pro investice

11.06.2021 Kryptoměny dělají velké pohyby nahoru i dolů a dostávají se do hledáčku médií i lidí, kteří by takto rádi zhodnotili své peníze. Spojovat nákupy kryptoměn s investicemi je ale z mého pohledu spíše omyl, vymykají se totiž většině pravidel, podle kterých se můžeme při investování například do komodit rozhodovat.
img

Japonské ponaučení

02.06.2021 Na konci 80. let minulého století bylo Japonsko nejrychleji rostoucí ekonomikou z vyspělých zemí. Japonské společnosti dobývaly světové trhy a všichni předpokládali, že takový vývoj bude i nadále pokračovat. V té době japonská ekonomika rostla průměrným čtyřprocentním tempem, v některých letech tempo růstu atakovalo téměř 10% hranici.
C:\fakepath\spx-02052021.png

Výsledky velkých technologických firem zabránily ztrátám indexu S&P 500

02.05.2021 Americký akciový index S&P 500 uzavřel týden silnější o 0,02 %. Ve čtvrtek po zasedání FOMC a silných výsledcích Applu a Facebooku uzavřel o 0,7 % výše, jinak ale strávil celý týden v úzkém pásmu.
C:\fakepath\EURUSDH1.png

Forex: Euro oslabuje kvůli nejistotě trhu ohledně postupu ECB po zotavení ekonomiky

22.04.2021 Euro dnes oslabuje k dolaru. Přispěla k tomu nejistota trhu po vystoupení šéfky Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeové. ECB zatím ponechala svoji mimořádně uvolněnou měnovou politiku beze změn, ale investoři si nejsou jistí, jak bude postupovat poté, až se ekonomika zotaví.
C:\fakepath\Lagarde.jpg

ECB dnes ponechala měnovou politiku podle očekávání beze změn

22.04.2021 Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání ponechala svoji mimořádně uvolněnou měnovou politiku beze změn. Nadále tak poskytuje eurozóně zasažené pandemií rekordní podporu, přestože zrychlení očkovací kampaně zvyšuje naději na oživení ekonomiky. Hlavní úroková sazba tak zůstává na nule. Minulý měsíc banka rozhodla o výrazném zrychlení tempa dalšího tištění peněz ve druhém čtvrtletí, než jaké uplatňovala v prvních měsících letošního roku.
C:\fakepath\ecb dluhopis.jpg

ECB ponechala měnovou politiku podle očekávání beze změny

22.04.2021 Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání ponechala svoji mimořádně uvolněnou měnovou politiku beze změn. Nadále tak poskytuje eurozóně zasažené pandemií rekordní podporu, přestože zrychlení očkovací kampaně zvyšuje naději na oživení ekonomiky. Hlavní úroková sazba tak zůstává na nule. Minulý měsíc banka rozhodla o výrazném zrychlení tempa dalšího tištění peněz ve druhém čtvrtletí, než jaké uplatňovala v prvních měsících letošního roku. Trhy nyní čekají na tiskovou konferenci prezidentky ECB Christine Lagardeové, která začíná ve 14:30.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Inflace v EU v březnu výrazně vzrostla, dostala se na 1,7 procenta

16.04.2021 Meziroční míra inflace v zemích Evropské unie dosáhla v březnu 1,7 procenta. Pokračovala tak v růstu z předchozích dvou měsíců. Proti únorové hodnotě se zvýšila o čtyři desetiny procentního bodu. Stejným tempem se zvýšila proti únoru také inflace ve státech platících eurem, kde se vyšplhala na 1,3 procenta. Uvedl to dnes statistický úřad Eurostat.
img

Klíčové centrální banky tisknou peníze jako o závod

12.04.2021 Jak názorně ukazuje graf, klíčové centrální banky tisknou nové peníze od začátku pandemie jako o závod. Celkový objem bilanční sumy Evropské centrální banky nyní činí 8,9 bilionu dolarů, amerického Fedu 7,6 bilionu dolarů, japonské centrální banky (BOJ) 6,8 bilionu dolarů a čínské centrální banky (PBOC) 5,9 bilionu. Na grafu je taky dobře vidět, jakým zásadním způsobem tištění peněz zrychlilo při začátku globální pandemie na začátku loňského roku.
img

Měsíčník finančních trhů – Březen 2021

07.04.2021 Mezi klíčové události uplynulého měsíce patřily zasedání Evropské centrální banky a amerického Fedu. ECB zasedala 9. března a klíčovým výstupem bylo, že se evropská měnová autorita rozhodla výrazně akcelerovat nákupy vládních dluhopisů v příštích třech měsících tak, aby byly udrženy požadované výnosy do doby splatnosti vládních dluhopisů na historických minimech. Podle vyjádření představitelů ECB je cílem udržet co nejvíce uvolněné měnové podmínky, aby nebylo ohroženo křehké ekonomické oživení.
C:\fakepath\euro2.jpg

Míra inflace v EU v únoru vystoupila na 1,3 procenta

17.03.2021 Meziroční míra inflace v Evropské unii v únoru vzrostla proti lednové hodnotě o desetinu procentního bodu na 1,3 procenta. Po půlročním období pomalého růstu tak ceny druhý měsíc v řadě stoupají výrazněji. Stabilní růst cen pokračoval v únoru v eurozóně, kde inflace stejně jako v prvním měsíci roku dosáhla 0,9 procenta. Uvedl to dnes statistický úřad Eurostat, který v případě 19 zemí platících eurem potvrdil údaje ze svého rychlého odhadu z počátku března.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (15.3.2021)

15.03.2021 V minulém týdnu došlo na měnovém páru EUR/USD k aktivaci krátkodobého long obchodu podle mého týdenního komentáře. Trh totiž prolomil horní vstupní S/R zónu, čímž se aktivoval nákupní obchod, který velmi rychle došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu.
img

Dluhopisová korekce ještě pravděpodobně zdaleka neskončila

12.03.2021 Výnos do doby splatnosti vůbec nejsledovanějšího dluhopisu – amerického vládního dluhopisu s 10letou splatností (10-year US Treasury Bond) – dosáhl historického minima na úrovni 0,5 % v srpnu loňského roku. Vzhledem k tomu, že tržní ceny dluhopisů a dluhopisové výnosy do doby splatnosti se pohybují protisměrně (když jedno roste, druhé klesá a naopak) v srpnu loňského roku dosáhla tržní cena tohoto dluhopisu historického maxima. Od tohoto okamžiku začal výnos do doby splatnosti poměrně strmě růst. Na konci loňského roku byl na úrovni 0,9 %. Na začátku letošního roku růst tohoto výnosu do doby splatnosti pokračoval. Zatím vzrostl o 0,64 procentního bodu a jeho aktuální úroveň činí 1,55 %.
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Forex: Dolar oslabuje, investoři preferují rizikovější měny

11.03.2021 Americký dolar oslabuje, děje se tak už třetí den po sobě. Dnešní rozhodnutí Evropské centrální banky (ECB) a statistiky americké ekonomiky zvyšují chuť investorů riskovat. Dolarový index, který sleduje výkon dolaru ke koši šesti předních světových měn, kolem 18:15 SEČ klesal o 0,4 procenta na 91,47 bodu.
C:\fakepath\Lagardeova.jpg

Evropská centrální banka mění tempo nákupů dluhopisů

11.03.2021 Evropská centrální banka (ECB) v příštím čtvrtletí výrazně zrychlí tempo dalšího tištění peněz, než jaké uplatňovala v prvních měsících letošního roku. ECB v tiskové zprávě po dnešním zasedání Rady guvernérů uvedla, že za tímto účelem bude rychleji nakupovat dluhopisy. Objem peněz, který má pro tento program k dispozici, však nezměnila.
C:\fakepath\ecb brusel.jpg

Evropská centrální banka zrychlí tempo nákupů dluhopisů

11.03.2021 Evropská centrální banka (ECB) v příštím čtvrtletí výrazně zrychlí tempo dalšího tištění peněz, než jaké uplatňovala v prvních měsících letošního roku. ECB v tiskové zprávě po dnešním zasedání Rady guvernérů uvedla, že za tímto účelem bude rychleji nakupovat dluhopisy. Objem peněz, který má pro tento program k dispozici, však nezměnila. Trhy nyní čekají na tiskovou konferenci prezidentky ECB Christine Lagardeové.
img

Za akciovým růstem hledejte především tištění peněz

08.02.2021 Investoři často diskutují faktory, které stojí za aktuálními historickými rekordy akciových trhů. Konec konců celková globální akciová tržní kapitalizace je aktuálně na historickém maximu na úrovni 107 bilionů dolarů. Ne, není to dynamika HDP, inflace, úrokové sazby, ani korporátní fundamenty jako tržby, zisky či cash flow. Ukazuje se, že klíčovým faktorem silného růstu globálních akciových trhů v posledních 11 letech je bezprecedentní růst objemu globální peněžní zásoby.
img

Racionální bublina

24.01.2021 V posledních dnech se v médiích čím dál více objevuje názor, že aktuální situace na globálních akciových trzích by se dala označit za „racionální bublinu“. Označení „bublina“ kvůli tomu, že aktuální valuace neboli ocenění globální akciových trhů je extrémně vysoké, blízko historických maxim. Například podle našeho proprietárního valuačního modelu, jenž je založen na ukazatelích P/E, P/B a P/S, je momentálně nejširší globální akciový index MSCI All Country World nadhodnocen o přibližně 50 %. Konec konců aktuální hodnota globálního P/E činí extrémních 33. Podle klasických valuačních indikátorů jsou tedy globální akciové trhy velice drahé, tzn. jde o „bublinu“.
img

Jak nepřijít o majetek v roce 2021?

10.01.2021 Minulý rok jsme byli svědky skokové změny v globální ekonomice. V souvislosti s pandemií covid-19 přišel nevídaný pokles, který byl výrazně hlubší a delší než při poslední velké globální krizi v letech 2008 až 2009. Takový vývoj výrazně zvyšuje investiční riziko. Kam bychom tedy měli investovat, abychom ochránili svůj majetek?
img

Výkonnost globálních finančních trhů byla i přes pandemii fenomenální

08.01.2021 Pokud odhlédneme od pozitivních zpráv z konce roku ohledně vakcín proti koronaviru, fundamentální zprávy ovlivňující globální finanční trhy byly v loňském roce vesměs extrémně negativní. Měli bychom zmínit zejména následující:
C:\fakepath\akcie3.jpg

Expert: Komodity i americké akcie jsou investičními příležitostmi

06.01.2021 Komodity, řada amerických akcií, ale i třeba těch ruských jsou velkými příležitostmi pro investory na světovém trhu v letošním roce. Na dnešní on-line konferenci na téma "Kam úspěšně investovat v roce 2021" to řekl šéfredaktor portálu Investičníweb.cz Petr Novotný. Aktiva budou podle něj těžit z rekordně nízkých úrokových sazeb a tištění peněz centrálními bankami.
img

Česká národní banka schválila IPO společnosti SAB Finance, ta se chystá vstoupit na Burzu cenných papírů Praha

21.12.2020 Česká národní banka vydala rozhodnutí o schválení prospektu zaknihovaných akcií společnosti SAB Finance a.s. Ta se chystá vstoupit na Standard Market Burzy cenných papírů Praha. Zahájení obchodování na burze je plánováno na konec ledna 2021 a bude se jednat o třetí největší emisi na trhu Standard. SAB Finance a.s. nabídne dividendové akcie s dividendou vyplácenou dvakrát ročně. Dividendové akcie jsou v České republice velmi oblíbené.
C:\fakepath\bitcoin2.jpg

Analytici: Cena bitcoinu dál poroste, může ale přijít korekce

17.12.2020 Další růst ceny bitcoinu, který sice může přerušit krátkodobá korekce, očekávají analytici oslovení dnes ČTK. Za zhodnocením bitcoinu je podle nich především přetrvávající ekonomická nestabilita ve světě, ale i zájem některých velkých finančních institucí. Růst ceny nejznámější kryptoměny pokořil dnes další rekord a překonal hranici 23.000 dolarů. Ve středu se přitom poprvé dostal přes 20.000 USD.
img

Monetizace vládních dluhů je bezprecedentní

10.11.2020 Graf níže ukazuje rozvahu klíčových centrálních bank (FED, ECB, Bank of England, Bank of Japan) jako podíl na nominálním HDP. Můžeme vidět, že před 25 lety byl objem cenných papírů v bilancích těchto centrálních bank zanedbatelný.
img

Americké prezidentské volby skončily, výsledek zatím nejistý, zlato vyčkává

06.11.2020 Událost, na kterou se upírají zraky celého světa, se blíží ke svému závěru. Americké prezidentské volby jsou bezesporu nejočekávanější, nejsledovanější a nejnapínavější v historii USA. Celý svět nyní sleduje, jak asi dopadnou a jakou cestou se USA vydají příští čtyři roky. Zbývá dopočítat poslední hlasy, v několika státech a celý svět se dozví, kdo se stane na čtyři roky nejmocnějším mužem světa. Jak na tuto událost reagují finanční trhy?
C:\fakepath\cnb 1110.jpg

Rusnok: Použití dalších nástrojů měnové politiky není potřebné

14.10.2020 Použití dalších nástrojů měnové politiky mimo úrokové sazby, tedy například devizových intervencí, záporných úrokových sazeb nebo kvantitativního uvolňování Českou národní bankou není nyní potřebné. Důvodem je vývoj inflace a kurz koruny, který zatím působí v ekonomice jako stabilizátor a další nástroj měnové politiky. Vyplývá to z vyjádření guvernéra České národní banky Jiřího Rusnoka v rozhovoru s ČTK.
C:\fakepath\top-30092020-lv-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

30.09.2020 1) Republikánský prezident Donald Trump a jeho demokratický soupeř Joe Biden se v první debatě kandidátů před americkými prezidentskými volbami přeli o obsazení nejvyššího soudu, o přístupu k pandemii covidu-19, násilí kolem demonstrací v amerických městech, klimatické změně či o regulérnosti voleb.
img

Globální pandemie Covid-19 aneb návrat do roku 1993

24.08.2020 Bank of America vytvořila vynikající graf, který ukazuje, kolik kvartálů růstu HDP bylo ztraceno kvůli recesi způsobené globální pandemií Covid-19. V některých případech jsou poklesy reálného ekonomického výstupu stěží uvěřitelné. Například Itálie ztratila téměř 120 kvartálů růstu HDP a úroveň ekonomické aktivity se tak v letošním druhém kvartálu dostala na úroveň třetího kvartálu roku 1993!
img

Zatímco americký dolar oslabuje, drahé kovy rostou…

14.08.2020 Zdá se, že v důsledku koronakrize ztrácí americký dolar pomalu ale jistě svou sílu. Jeho „poškozená hodnota“ ale nahrává ve prospěch investicí do komodit v podobě drahých kovů. Tak jako v běžném životě i v tomto případě platí staré známé „kde jeden vyhrává, druhý prohrává“.
img

Pokoření rekordní hranice zlatem byl jen začátek

06.08.2020 Zlato vzrostlo v roce 2020 o více než 35 %, překonalo tak růst z roku 2019, kdy zaznamenalo posílení na úrovni 18 procent. Analytici společnosti Wells Fargo označili vzácný kov za "chameleona", protože příčiny jeho shromažďování mezi investory se v posledních letech neustále vyvíjely a měnily. „Od roku 2016 do roku 2019 zlato následovalo klesající globální dlouhodobé úrokové sazby. Začátkem roku 2020 se zlatá rallye připojila k obavám z koronaviru a nadměrnému globálnímu tisku peněz,” uvádí se ve vyjádření společnosti.
C:\fakepath\zlato-cihly.jpg

Zlato posouvá rekordy, pomáhá slabý dolar a podpora ekonomice

05.08.2020 Cena zlata dnes pokračuje v růstu, dopoledne vystoupila nad 2030 dolarů za troyskou unci (oz; 31,1 gramu), což znamená další rekord. K zájmu o nákup zlata přispívá slabší dolar, pokles výnosů klíčových dluhopisů americké vlády a zejména očekávání, že Spojené státy a zřejmě i některé další země budou muset přistoupit k další podpoře ekonomiky. Cena zlata podle analytiků v delším horizontu ještě poroste.
img

Měsíčník finančních trhů – Červenec 2020

04.08.2020 Přestože to minimálně v USA momentálně vypadá na druhou velkou vlnu pandemie koronaviru a dynamika globálního ekonomického oživení na začátku třetího kvartálu zpomaluje, na globálních finančních trzích se udržela velice pozitivní nálada. Hlavní příčinou jsou pravděpodobně pokračující masivní monetární stimuly klíčových centrálních bank v čele s americkým Fedem a Evropskou centrální bankou. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zhodnocení 5,1 %. Přitom od začátku roku tento index ztrácí již pouze 2,4 %. Výrazně se dařilo také globálním dluhopisovým trhům, jejichž nejširší index Bloomberg Barclays zaznamenal zhodnocení 3,2 %. Od začátku roku přitom globální dluhopisové trhy připisují zhodnocení již 6,3 %.
img

Zlatu se letos daří

14.07.2020 Zlato je v letošním roce se ziskem 20 % jednoznačně nejlépe performujícím aktivem. V úterý se poprvé od roku 2011 přehouplo přes hranici 1800 dolarů za trojskou unci a aktuálně se obchoduje na úrovni 1823 dolarů. Historický rekord přitom činí 1890 dolarů z 22. srpna 2011. Do tohoto rekordu tak už zlatu zbývají pouze 4 %.
img

Zlato dnes dopoledne zdražilo na úroveň 1800 dolarů za unci, prvně od roku 2011, míří k dějinnému rekordu

08.07.2020 Zlato dnes dopoledne zdražilo na úroveň 1800 dolarů za unci, prvně od roku 2011, míří k dějinnému rekordu. Investoři se bojí závažného, systémového znehodnocení papírových peněz, neboť americká centrální banka už za nově vytvářené peníze nakupuje i dluh firem jako General Motors nebo Volkswagen.
img

Zlato dnes odpoledne zdražilo na nejvyšší cenovou úroveň od října 2012

07.07.2020 Zlato dnes odpoledne zdražilo na nejvyšší cenovou úroveň od října 2012, míří k dějinnému rekordu. Investoři se bojí závažného, systémového znehodnocení papírových peněz, neboť americká centrální banka už za nově vytvářené peníze nakupuje i dluh firem jako General Motors nebo Volkswagen.
C:\\fakepath\\eurozona.jpg

Růst cen v EU v dubnu dál zpomalil, inflace je pouze 0,7 procenta

20.05.2020 Růst spotřebitelských cen v zemích eurozóny i v celé Evropské unii v dubnu pokračoval ve výrazném zpomalování. Meziroční inflace v zemích platících eurem činila 0,3 procenta a byla čtyři desetiny procentního bodu pod březnovou úrovní. Potvrdila to dnes konečná zpráva evropského statistického úřadu Eurostat. V celé sedmadvacítce pak ceny meziročně vzrostly o 0,7 procenta, což je o polovinu procentního bodu méně, než činil březnový růst.
C:\fakepath\top-06052020-lv-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

06.05.2020 1) Akcie v Asii dnes rostly, v záporných hodnotách pak zakončily obchodování pouze akcie v Austrálii. Investoři očekávají posun ve stimulačních opatřeních vlád, díky kterým dnes mají akcie v Asii a Tichomoří nejvyšší ocenění od ledna.
C:\fakepath\ecb dluhopis.jpg

Eurozóna se na loňskou úroveň možná nevrátí před rokem 2022

01.05.2020 Ekonomika eurozóny zřejmě ve druhé polovině roku oživí, ale hrubý domácí produkt (HDP) se kvůli dopadům pandemie koronaviru zřejmě nevrátí na loňskou úroveň před rokem 2022. Ve svém dnes zveřejněném květnovém ekonomickém výhledu to uvedla Evropská centrální banka (ECB).
C:\fakepath\ecb-30042020-lv.jpg

ECB: Rychlost a rozsah hospodářského oživení jsou nejisté

30.04.2020 Evropská centrální banka (ECB) na dnešním zasedání zlepšila podmínky programu levných úvěrů pro soukromý finanční sektor. Svou základní úrokovou sazbu ale nechala beze změny a nepřikročila k žádným výraznějším novým opatřením na podporu ekonomiky. Šéfka banky Christine Lagardeová nicméně označila dopady koronaviru na ekonomiku za bezprecedentní a varovala, že rychlost a rozsah hospodářského oživení jsou nejisté.
C:\fakepath\ecb.jpg

ECB zmírnila podmínky programu levných úvěrů pro banky

30.04.2020 Evropská centrální banka (ECB) na svém dnešním zasedání ještě více zmírnila podmínky programu levných úvěrů pro soukromý finanční sektor TLTRO III. Základní úrokové sazby ale nechala beze změny. Trhy nyní čekají na odpolední tiskovou konferenci prezidentky ECB Christine Lagardeové.
C:\fakepath\euro-17062015.jpg

Růst cen v EU i v eurozóně v březnu výrazně zpomalil

17.04.2020 Růst spotřebitelských cen v eurozóně i v celé Evropské unii v březnu výrazně zpomalil. Meziroční inflace v zemích platících eurem činila 0,7 procenta a byla polovinu procentního bodu pod únorovou úrovní. Potvrdila to dnes konečná zpráva evropského statistického úřadu Eurostat. V celé sedmadvacítce pak vzrostly ceny o 1,2 procenta, což je o čtyři desetiny bodu méně než v únoru.
img

Devizové trhy čeká nový svět

16.04.2020 Na devizových trzích se viditelně podepisuje prostředí, kde se neustále střídá chuť a nechuť k riziku. V nadcházejícím týdnu bude zajímavé sledovat, jak se EU postaví k řešení naléhavých existenciálních otázek.
C:\fakepath\top-16042020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.04.2020 1) Akcie v Asii a Tichomoří pokračují ve střídání dobrých a špatných dnů, protože investoři stále nemají jistotu, jak se bude vyvíjet situace na trzích a v ekonomice ovlivněné pandemií koronaviru.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Inflace v eurozóně v březnu prudce zvolnila, činí 0,7 procenta

31.03.2020 Růst spotřebitelských cen v eurozóně v březnu prudce zvolnil, meziroční inflace činila pouze 0,7 procenta a byla polovinu procentního bodu pod únorovou úrovní. Ve svém rychlém odhadu to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat. Po mírném růstu z minulých měsíců tak inflace v době šíření koronaviru a dopadů na ekonomiku eurozóny opět klesla navzdory snaze Evropské centrální banky (ECB).
C:\fakepath\eurusd-tydenik-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (30.3.2020)

30.03.2020 Minulý týden byl opět velmi ziskový na měnovém páru EUR/USD podle mého týdenního komentáře, který jsem s dostatečným předstihem uveřejnil zde. Přesně podle mého obchodního nastavení došlo k průrazu horní vstupní S/R zóny, čímž se aktivoval long obchod, který velmi přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Následně v průběhu týdne došlo k aktivování také druhého čekajícího obchodu buy-stop příkazem, který vyčkával na vyšší hodnotě a také tento obchod došel naprosto přesně do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu.
C:\fakepath\akcie-26032020-lv.jpg

Evropské akcie třetí den za sebou posílily

26.03.2020 Evropské akcie dnes už třetí seanci za sebou posílily. Následovaly tak akcie ve Spojených státech. Investoři čekají na hlasování evropských zákonodárců o návrzích ke zmírnění dopadů koronavirové krize. Panevropský index STOXX 600 dnes stoupl o 2,6 procenta na 321,38 bodu a za poslední tři dny si připsal téměř 15 procent.
C:\fakepath\top-26032020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

26.03.2020 1) Americký Senát v noci na čtvrtek jednomyslně schválil rekordní soubor na podporu ekonomiky zasažené pandemií nemoci COVID-19. Hodnota stimulačních opatření dosahuje 2,2 bilionu dolarů. Sněmovna reprezentantů o nich bude hlasovat v pátek a prezident Donald Trump řekl, že návrh podepíše, jakmile ho dostane na stůl.
C:\fakepath\ecb dluhopis.jpg

ECB ruší limit pro nákup dluhopisů, může tisknout víc peněz

26.03.2020 Evropská centrální banka (ECB) zrušila limit pro nákup dluhopisů z jednotlivých zemí eurozóny, čímž si připravila cestu k potenciálně neomezenému tištění peněz na boj s koronavirem. ECB to uvedla v noci na dnešek. Nově už nebude uplatňovat limit 750 miliard eur (20,6 bilionu Kč), který si pro nákupy dluhopisů kvůli pandemii způsobené koronavirem sama stanovila.
img

Loni v korunách zvláště vydělávaly řecké či ruské akcie, dále třeba bitcoin; palladium a zlato dosáhly historického maxima. Nafta v ČR během roku 2019 zlevnila navzdory zdražení ropy a oslabení koruny k dolaru

01.01.2020 V loňském roce po přepočtu do korun nejvýrazněji rostla řecká, ruská, novozélandská, americká a rumunská burza. V korunovém vyjádření hlavní indexy těchto burz přidaly po řadě 47,7 procenta, 46,1 procenta, 33,2 procenta, 29,9 procenta a konečně 29,8 procenta. Pokud vezmeme v potaz nejen hlavní burzovní indexy (jakým je třeba v případě burzy americké ukazatel Standard & Poor’s 500), ale také indexy ostatní, pořadí se poněkud změní.
img

Zlato letos dosáhlo nejvyšší korunové ceny v dějinách, bitcoin vzrostl o skoro sto procent. Na burzách bylo letos větším uměním o peníze přijít, než je vydělat

22.12.2019 Pokud v posledních dnech roku nedojde k nečekanému zvratu, investoři po celém světě, včetně Česka, zaznamenají nejlepší výnos svých investic za poslední desetiletí. Takřka všechno v letošním roce vydělávalo, tedy samozřejmě kromě vkladů na bankovních účtech.
img

Hypotéky v Česku dále zlevňují. ČNB přitom zítra základní sazbu nezvýší, takže hypotéky v dohledné době nezdraží

05.11.2019 S hypotékami v Česku je to momentálně nadále jako s lehce prošlým jogurtem. Banky je zlevňují, přesto o ně mezi Čechy není kdovíjaký zájem. Bankéři by rádi půjčovali víc, protože hypotéka je pro ně zlatý důl, avšak naráží na neochotu Čechů kupovat drahé, dost možná předražené a cenově nafouknuté nemovitosti. A naráží také na regulace České národní banky, které jim znemožňují půjčovat rizikovější klientele.
img

Hypotéky v Česku jsou jako prošlý jogurt. Výrazně zlevňují – nejvíce za osm let –, ale není o ně zájem

16.10.2019 S hypotékami v Česku je to momentálně jako s lehce prošlým jogurtem. Banky je zlevňují, seč mohou, přesto o ně mezi Čechy není kdovíjaký zájem. Bankéři by rádi půjčovali víc, protože hypotéka je pro ně zlatý důl, avšak naráží na neochotu Čechů kupovat drahé, dost možná předražené a cenově nafouknuté nemovitosti. A naráží také na regulace České národní banky, které jim znemožňují půjčovat rizikovější klientele.
img

Týdenní výhled akciových trhů CYRRUS

18.06.2019 Akciové trhy v uplynulých dvou týdnech rostly za pomoci vyšších spekulací na budoucí měnově-politické uvolnění centrálních bank. K tomu navíc polevila hrozba okamžitého zavedení cel USA na dovozy z Mexika.
img

ECB neublížila ani nepotěšila

06.06.2019 Evropská centrální banka na dnešním zasedání ponechala úrokové sazby beze změny. Hlavní refinanční sazba zůstává na 0,00 % a depositní sazba na -0,40 %.
img

Perly týdne: Obchodní válka doléhá na akcie, kryptoměny nejsou měny a u nás je dluhopisové Las Vegas

10.05.2019 Akciové oběti obchodní války: Analytici na Wall Street vyjadřují stále větší obavy z dopadů možné obchodní války mezi USA a Čínou. Jak píše CNBC, nejvíce na ráně by mohly být akcie maloobchodních společností, ale také automobilky, výrobci součástek a náhradních dílů a polovodiče. Goldman Sachs se domnívá, že nejvíce ohroženi jsou výrobci a prodejci nábytku a také maloobchody, které mají pevně dané prodejní ceny a dováží hodně zboží z Číny. Tedy například Dollar Tree a Five Below.
img

Svět potřebuje oslabení dolaru

10.04.2019 Globální politická panika zaznamenána v prvním čtvrtletí letošního roku ukázala, že svět není schopen uniknout své závislosti na tištění peněz. Podpora centrálních bank je pro ekonomiky tak důležitá, že tento stav zůstane v platnosti až do úplného strukturálního selhání. Nekonečné kvantitativní uvolňování má své důsledky, vidíme ho zejména v Číně.
img

Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2019

04.12.2018 Čeho se dočkáme v příštím roce? Recese v Německu, finanční injekce od Apple pro potápějící se Teslu, odchod Jerome Powella z pozice guvernéra Fedu nebo jmenování Jeremyho Corbyna britským premiérem a pád měnového páru GBP/USD až na paritu? Společnost Saxo Bank zveřejnila svých 10 šokujících předpovědí pro rok 2019. Předpovědi se zaměřují na sérii nepravděpodobných, a proto podhodnocených událostí, které by mohly na finančních trzích vyvolat vlnu paniky. Tyto předpovědi nejsou oficiální prognózy Saxo Bank, ale jde o varování před možným nesprávným sdílením rizik investory.
img

Bude jednou ČNB tancovat tak, jak vláda píská?

09.03.2018 Takzvanou fiskální dominancí se myslí stav, kdy centrální banka přímo, či nepřímo ztrácí svou nezávislost a její politika se stává „otrokem“ politiky fiskální. Jde o jakousi měkčí verzi naprosto přímočarého a doslovného tištění peněz, které financuje vládní výdaje utržené ze řetězu. V současném kontextu se o fiskální dominanci hovoří zejména ve vztahu k relativně vysokému vládnímu zadlužení mnoha zemí a hrozbě, kterou v této souvislosti může představovat růst sazeb. Míříme ale skutečně ke stavu, kdy třeba i taková ČNB bude tancovat tak, jak vláda píská?
img

Kdy nám ECB řekne, co dál s programem QE?

25.07.2017 Nejpravděpodobnější datum, kdy Evropská centrální banka (ECB) provede rozhodnutí, ohledně utlumování stimulačních opatření v eurozóně, se s největší pravděpodobností jeví zasedání bankovní rady 26. října. Většina trhu sice spoléhá na projev Maria Draghiho v Jackson Holen na konci srpna, případně na zářijové zasedání centrální banky, avšak reálny může být až říjen, pro nějž mluví několik argumentů.
img

Japonská centrální banka cílí na nulové výnosy 10letých dluhopisů

21.09.2016 Japonská centrální banka (BoJ) ve středu ponechala úrokové sazby beze změny stejně jako program nákupu aktiv (kvantitativního uvolňování (QE)) na ročním objemu 80 bilionů jenů. Program QE by měl trvat, dokud se zemi vycházejícího slunce nepodaří dosáhnout 2procentní inflace. Banka ponechala v platnosti negativní úrokovou sazbu na hodnotě mínus 0,1 procenta, kterou uplatňuje na přebytečnou likviditu, jež si k ní ukládají finanční instituce.
euro penize.jpg

Skupina europoslanců vyzývá ECB k rozdávání peněz lidem

17.06.2016 Skupina europoslanců vyzývá Evropskou centrální banku (ECB), aby zvážila možnost podpory ekonomiky...
img

Detailní rozbor zasedání ECB a analýza amerického dolaru

22.04.2016 Prezident Evropské centrální banky (ECB) Mario Draghi ve čtvrtek odmítl kritiku Německa za ultra uvolněnou měnovou politiku. Zdůraznil, že ECB je...
nemecko 08012014.png

Německý ministr vyzval k investicím

20.04.2016 Německý ministr hospodářství Sigmar Gabriel se dnes zastal šéfa Evropské centrální banky (ECB) Maria...
argentina 27012014.png

Argentina se vrátila na trh dluhopisů

20.04.2016 Argentina se v úterý po patnáctiletém vyloučení triumfálně vrátila na mezinárodní trh dluhopisů. Emise...
img

Je čas na shazování peněz z vrtulníku?

07.04.2016 I přes marnou snahu centrálních bank o podporu hospodářského růstu to vypadá, že světová ekonomika uvízla na mělčině zvané nízká inflace. Navzdory snižování úrokových sazeb až do mínusových hodnot a rozsáhlým investicím v podobě programů kvantitativních uvolňování aplikovaných několika světovými centrálními bankami, vlak řízený deflací jen tak z vyjetých kolejí neuhne.
ecb 14122014.png

ECB nechystá přímou distribuci peněz lidem

07.04.2016 Evropská centrální banka (ECB) je v případě potřeby připravena k dalšímu uvolňování měnové politiky...
devizove rezervy.jpg

Pimco varuje banky před tištěním peněz

25.03.2016 Přední světový dluhopisový fond Pimco vyzval centrální banky, aby v rámci snahy o podporu ekonomiky...
ecb.jpg

ECB by mohla opět snížit úroky

18.03.2016 Evropská centrální banka (ECB) by mohla opět snížit úrokové sazby, pokud to budou hospodářské podmínky...
usdjpy-23022016-6.png

Averze k riziku budí zájem o JPY a CHF

23.02.2016 Japonský jen a švýcarský frank dnes na forexových trzích zpevňují, k růstu jim pomáhá útlum na akciových trzích...
euro mena zona.jpg

Lidé v eurozóně nahromadili přes bilion eur

12.02.2016 Hodnota peněz v hotovosti loni v celé eurozóně vystoupila na více než bilion eur a skoro 30 procent z této...
img

Jaká byla nejslabší a nejsilnější měna proti USD v roce 2015?

31.12.2015 Poskytování úvěrů podnikům a domácnostem v eurozóně v listopadu opět zrychlilo, když zaznamenalo meziroční růst o 0,9 procenta, respektive...
rok-2015-shrnuti-2.png

Nejdůležitější ekonomické události roku 2015

14.12.2015 Blíží se konec roku, a tak se pojďme společně podívat na nejdůležitější události ve světové ekonomice, které ovlivnily vývoj nejen na měnových trzích v roce 2015. Klíčových ekonomických událostí bylo opravdu mnoho, a jelikož není možné je všechny popsat v jednom článku, tak přinášíme zkrácený výběr těch opravdu nejdůležitějších tak, jak po sobě následovaly.
usdx-12112015-5.png

Forex: Dolar klesá k euru i dalším měnám

12.11.2015 Americký dolar dnes klesl k euru a dalším předním světovým měnám. Investoři vybírali zisky po nedávném vzestupu americké měny na mnohaměsíční maxima. Analytici ale očekávají, že v dlouhodobějším výhledu bude dolar nadále zpevňovat.
ecb draghi 03102014.jpg

ECB prý může prodloužit nákupy dluhopisů

12.11.2015 Evropská centrální banka (ECB) je připravena prodloužit a rozšířit program nákupů dluhopisů, jímž...
img

Holubičí ECB, srpnová NFP, analýza EUR/USD, DAX, EUR/JPY

04.09.2015 Evropská centrální banka (ECB) ve čtvrtek ponechala úrokové sazby beze změny na historickém minimu, zatímco pokračuje v programu...
img

Německo hlasuje o řeckých reformách, dnes data CPI z USA, výsledková sezóna v plném proudu; analýza UAD/CAD , DOW JONES, SP 500

17.07.2015 Evropská centrální banka(ECB) ve čtvrtek ponechala úrokové sazby beze změny na historickém minimu, hlavní sazba pro refinanční...
ecb 14122014-2.png

ECB: Banky očekávají růst zájmu o úvěry

14.04.2015 Banky v eurozóně očekávají v příštích měsících velký zájem o půjčky ze strany firem a zájemců o bydlení...
euro foto ecb.jpg

Tištění peněz podpořila většina členů ECB

19.02.2015 Rozhodnutí Evropské centrální banky (ECB) zahájit nákupy vládních dluhopisů podpořila velká většina...
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Korelace měn | George Soros | Kathy Lien | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Exotické měny | Investiční zlato | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Brexit | Řecko | Patrik Urban | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Australský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | Euroskupina | Evropská unie | SYRIZA | Grexit | Ruský rubl | HDP | Turecká lira | Bezpečný přístav | Divergence | Monetární politika | Měnová politika | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Pimco | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Private equity | Světové akcie | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | EUR/CHF | Hyperinflace | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | EUR/AUD | AUD/CAD | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Ekonomické události | Měnový trh | Objemy obchodů | Obchodování na burze | Investiční web | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Balance | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Ben Bernanke | Benchmark | Bloomberg | Bod | Bond | Broker | Bundesbank | Burza | Běžný výnos | CME | Call opce | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Devalvace | Distribuce | Dividendový výnos | Dluhopis | Dluhopisový fond | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Durace | ECB | ECOFIN | EFSF | ERM | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | Fiskální politika | Hedge fondy | Forex trader | Fundamentální zprávy | Futures | Fúze | G10 | G7 | Grafy | Hedge | High | High Yield | IFO index | IPO | Index DAX | Index PX | Indikátor | Indikátory | Investice | Investiční riziko | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Jestřáb | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | LTRO | Likvidita | Long | Long pozice | Low | MACD | MMF | MT4 | Makléř | Margin | Marže | MetaTrader | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Neckline | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Obchodování s měnami | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Operace Twist | P/E | Parita | Peněžní trh | Peněžní zásoba | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Profit Target | Prémie | Pákový efekt | Rally | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Rezistence | Platina | Riziko | Rolování | Ropa | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Sentiment | Směnný kurz | Splatnost | Spot | Spotová cena | Státní dluhopis | Support | Swiss | Swiss National Bank | Termínový kontrakt | Tightening | Timeframe | Trader | Trading | Trend | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Tržní riziko | Ukazatel | VAT | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Warren Buffett | YTD | Yield | ZEW index | Bondy | Zlato | Šedá ekonomika | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Analytici | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | FTSEurofirst | Euro STOXX | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Asijské akcie | Index MSCI | Panevropský index | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Komoditní trhy | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | BOSSA | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | PBOC | Investoři | Fundamenty | Fond | Ekonomie | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Michala Moravcová | Vývoj ceny | Aukce | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | BitStock | Myšlení | Byznys | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Josef Košťál | Carry obchody | Makroekonomická data | Nick Beecroft | John Hardy | Zisk | Berkshire Hathaway | Komise pro cenné papíry a burzy | Britská měna | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Sázka | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Deprese | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Obchodování na páku | Index nákupních manažerů | Bohatství | Credit Suisse | Vývoj eura | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | BK Asset Management | Partners | Deloitte | Golden Gate | Gold | Obchodovat | Ondřej Hartman | Investment Banking | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Makro | USDX | Výrobní ceny | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Portugalsko | Facebook | Index strachu | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Colosseum | Japonská centrální banka | ADP report | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | USDCHF | Abenomika | Aktivum | Burzovně obchodované produkty | Delta | Index | Likvidní | Odpor | Podpora | Přenos | Volatilní | Zlatý důl | Akcie dnes | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Alternativní investice | Americká burza | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Argentinské peso | Banka | Bankrot Řecka | Brent | Britské libry | Broker Consulting | Burzovní indexy | Capital Markets | Cena | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Cena zlata dnes | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | Colosseum.cz | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Členské země eurozóny | Devizové trhy | Dolar | Dolar vůči koruně | Dolary | Egyptská libra | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Elektřina | Eura | EURGBP | EURCHF | Euro dnes | Euro posiluje | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Finanční prostředky | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GDP | Graf | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP Číny | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do nemovitostí | Investice do podnikání | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční nástroje | Investiční nemovitosti | Investiční portfolio | Zlaťáky | Investing | Investování do akcií | Investování peněz | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak investovat peníze | Jak vydělat | Jak vydělat peníze | Japonská ekonomika | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kam investovat | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Korporátní dluhopisy | Kurz amerického dolaru | Kurz EUR | Kurz eura k dolaru | Kurz franku | Kurz USD | Kurzy | Libra | Lira | Londýnská burza | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | Měšec.cz | Meta Trader | Meta Trader 5 | MetaTrader 4 | MetaTrader 4 download | MetaTrader 5 | MetaTrader 5 demo | MetaTrader demo | Metoda Price Action | Mezinárodní investiční společnost | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Minimální mzda | Míra inflace | MSCI index | Nákup akcií | Nákup dluhopisů | Nemovitosti | Obchodní platformy | Online obchodování | Oslabení koruny | Pivot | Pokles eura | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej akcií | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Reuters | Roboti | Ropy | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řecká krize | Řízení rizika | SaxoBank | Sázky | Signály | Société Générale | Státní dluh | Státní dluhopisy | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové burzy | Světové ceny ropy | Světové měny | Švýcarské banky | TopForex | Trh nemovitostí | Trh | Tržní hodnota | Twitter | Ukrajinská hřivna | Unce zlata | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Vydělat peníze | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj cen zlata | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu USD | Vývoj mezd | Vývoj zlata | WTI | Zavedení eura | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zlaté rezervy | Zlato a stříbro | Zlato jako investice | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Merrill Lynch | Zisky | Tradeři | GLOBEX | Diskontní sazba | Fed Funds Rate | CNBC | Marc Faber | Rozkolísanost trhu | ZEW | DXY | ING | Benzín | Buffett | Komise pro cenné papíry | Long equity | Put | Báze | Buy | Čistý dluh | Dluhopisový index | Durace portfolia | EBITDA | Ekonomika EU | Elon Musk | EV | Hodnota dluhopisu | Indie | Intermediate | Jeff Bezos | Matthias Müller | Měď | Medvědí strategie | Ministerstvo financí | Obchodní den | P/S | Private banking | Redukce | ROCE | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Bod zlomu | Úvěr | QE | Investiční výzkum | Světové ekonomiky | Miliardář | Bohatý | Investiční analytik | Commission | Komise | Kontrakt | Pokles kapitálu | Federální rezervní systém | Volby | S/R zóny | Rozhovor | E-mini | Know-how | Futures trading | Blog | Cukr | Vzdělání | Frustrace | Burze | Cena eura | Commodity futures | Commodity futures trading | Currency | Dividendové akcie | Investment | Saxo Capital Markets | Wells Capital Management | Unicredit | Rabobank | DPA | Bank of America Merrill Lynch | Jackson Hole | KPMG | Wells Fargo | RBS | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Westpac Banking | Westpac | ICAP | ANZ | FTSEurofirst 300 | Sentix | SaxoTrader | DIHK | Investing.com | TLTRO | Ole Hansen | Fond Pimco | Standard Chartered | FX Strategy | Agentura AP | Wrightson Icap | Hospodářské vyhlídky | Oslabení eura | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | UNCTAD | Ceny nemovitostí | Halifax | Expanzivní měnová politika | Finanční regulace | Technický výhled | Uložení peněz | IG Markets | HUF/EUR | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Brazílie | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Firemní dluhopisy | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | BMW | Investičníweb.cz | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Der Spiegel | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj indexu volatility | Vývoj akciového indexu | Investovaný kapitál | Cizí měny | Londýnská City | Evropské banky | Futures euro | Snižování úrokových sazeb | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Energie | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Intradenní vývoj kurzu | Vývoj kurzu USD/EUR | Index FTSEurofirst 300 | Podnikatelé | Globální akciové trhy | Index německých akcií DAX | Index londýnské burzy FTSE 100 | BlackRock | Oddělení forexu | Podnikatelská důvěra | Ekonomické indikátory | Přehled | Klid | Dluhopisový fond Pimco | Vrtulníkové peníze | Christine Lagardeová | Thomas Jordan | Agentura Reuters | Hodnota bitcoinu | Averze vůči riziku | Zadlužené Řecko | Sázet | Evropské trhy | Americké trhy | Index amerického dolaru | Bankovnictví | La Repubblica | Referendum | Dopady na euro | City | Rozdávání peněz | Program OMT | Golden Gate CZ | Ministři financí eurozóny | Německý ústavní soud | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Forbes | Prezident ECB | Nejistoty na trzích | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Měnový stratég | Standard & Poor's | Panevropský index FTSEurofirst 300 | Strategy Research | Economist | Economic | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Akcie bank | Akcie v Asii | Měnová autorita | IBEX | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Turbulence na trzích | Americké státní dluhopisy | Forexové trhy | Broker Trust | Program nákupu dluhopisů | Známý investor | Velké banky | Americký akciový index | Index volatility VIX | Vývoj indexu volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Forexoví obchodníci | Velikosti pozic | Pád měnového páru GBP/USD | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Znehodnocování měn | Nervozita | Globální finanční trhy | Britský ministr financí | Standard & Poor's (S&P) | Summit EU | Americké burzy | Světové centrální banky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Propad | Handelsblatt | Kryptoměny | Nejprudší jednodenní pokles | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | Index Nikkei | Specifikace kontraktu | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Výzkumná společnost | Index bank | Německý akciový index DAX | Benchmarky | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Hlavní index francouzských akcií CAC 40 | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Posílení koruny | Finanční injekce | Pokles výnosů | Ekonomická data | Ekonomická data z USA | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Erste | Světové finanční krize | Světová finanční krize | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | Obchodování na devizových trzích | Euro k americkému dolaru | Daně z příjmů | Obchodování na forexovém trhu | Libra vůči dolaru | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | Výrobní index PMI | Úvěrová krize | FTSE 100 | Šéf společnosti | Digitální měny | Ripple | Litecoin | Ethereum | E*Trade | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Odhodlání | Odvrátit deflaci | Kryptoměna | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Investiční výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Úroková sazba ECB | Akciový index DAX | Bankéři | Bankéř | Držení akcií | Hlavní index německých akcií DAX | Hlavní index londýnské burzy FTSE 100 | Rekordní minima | Americké akciové trhy | Propad akcií | Organizace ADP | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Silné euro | Úspěšné obchodování | Britská ekonomika | Opatřením na podporu ekonomiky | Predikce | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomická situace | Světový obchod | General Electric | Bankovní unie | Bankovní krize | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Investiční stratég | Hlavní burzovní indexy | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | FCA | Světové trhy | Inflace v Česku | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Měnová politika ECB | Snížení úrokových sazeb | Index amerických akcií | Výběr zisků | Výnosy | Měnové stimulace | Shazování peněz z vrtulníku | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Měnový pár USD/JPY | Japonská vláda | Americká vláda | Americký index S&P 500 | Distribuce peněz mezi obyvatele | Hřivna | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Americké investiční banky | Akcie Bank of America | Institucionální investoři | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Návratnost investice | Oslabování libry | Oslabování dolaru | ExxonMobil | Finanční domy | Údaje o inflaci | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Zasedání americké centrální banky | HDP Británie | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Bilance Fedu | Vývoj úrokových sazeb | Tisková konference ECB | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Kurz EURUSD | Commodity Futures Trading Commission | Norsko | Dánsko | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Burzovně obchodované fondy | Burzovně obchodované fondy (ETF) | HDP v eurozóně | Audi | Politico | Devizy | Purple Trading | Spekulativní investoři | Chicago Mercantile Exchange (CME) | Tržní kapitalizace společnosti | Keystone XL | Ruské akcie | Alokace aktiv | Silicon Valley Bank | Chicago Mercantile Exchange | Cena palladia | Pohyby na finančních trzích | Snižování rozvahy Fedu | Návratnost investic | Coinbase | BitMEX | Bitcoin (BTC) | Kvantitativní utahování | Palladium | Investování do kryptoměn | Václav Pech | Jan Dvořák | Obchodování kryptoměn | BTC/USD | Digitální zlato | Obchodování s bitcoinem | Jerome Powell | Trh kryptoměn | Akcie z portfolia | Bitcoin futures | XRP | Ray Dalio | Fincentrum Hypoindex | Fincentrum | Hypoindex | Index Topix | Panevropský index STOXX 600 | Binance | Cena kryptoměny ethereum | Růst bitcoinu | Štěpán Hájek | RoboMarkets | Krypto burzy | Nákupy kryptoměn | Krypto aktiva | Investiční skupiny | Investorský sentiment | Conseq Investment Management | Globální akciové valuace | Akciové valuace | Akciové výnosy | Wood & Company | Cena bitcoinu | Saxo | Obchodní války | Krypto | Bitcoiny | Virtuální měny | Růstové akcie | Obchodní válka | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Podniky | Evropské akciové trhy | Globální růst | Evropský akciový trh | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Portu | CSI 300 | Americká investiční banka | Americké dluhopisy | Pokles ceny | Nákup zlata | Volný kapitál | Fond kvalifikovaných investorů | Měny rozvíjejících se ekonomik | Index Stoxx 600 | Czech Fund | Nové peníze | Dluhopisové výnosy | Růst výnosů dluhopisů | I-Trader | Reakce trhu | Long obchod | Roční výnos | Předpovědi Saxo Bank | IG | Nejznámější kryptoměna | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Prognóza ECB | Zvyšování úroků | Výkonnost dluhopisů | Růst zisků | Politika Fedu | EK | Evropská komise | Základní úroková sazba | Obchodované fondy | Šéf ECB | Německé akcie | Vývoj finančních trhů | Evropský stabilizační mechanismus | Globální index | Financial Times (FT) | Zadluženost | Hodnota indexu | Michal Stupavský | Kryptoměna Bitcoin | Čínské firmy | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Úrokové sazby ČNB | Majetek | Analytici společnosti | Výsledková sezóna v USA | Nemovitostní trh | Bitcoin ETF | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Sazby ČNB | Zpomalení světové ekonomiky | Dolarová aktiva | Velké riziko | Pozornost trhu | Odhad analytiků | Zvýšení sazeb | Světové finanční trhy | Zájem investorů | Inflace v ČR | Technická situace | Odchod z eurozóny | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Splácení dluhu | Slabší dolar | Nejznámější kryptoměny | MSCI Emerging Markets | Tencent Holdings | Globální HDP | TLTRO III | Boris Johnson | BrandZ | Economist Intelligence Unit | Americké společnosti | Guvernér Fedu | Wealth Management | Prezidentka ECB | Zhodnocení financí | Společnost Gazprom | Gazprom | Capital Partners | Pokles dolaru | Asset alokace | Růst ceny zlata | Výnosové křivky | Pokles cen | Akciový růst | Globální akciové indexy | Snížení úroků | Záporný úrok | XTB Research | Ministerstvo obchodu | Situace na trzích | Recese v USA | Digitální aktiva | Poskytování úvěrů | Obavy z recese | Konglomerát | Oživení ekonomiky | Krypto ETF | Index londýnské burzy | Broker Consulting Index | Růst mezd | SAB Finance | US500 | Televize CNBC | Denní graf | Pravidla strategie | Pictet | Přístup k investování | Energetické firmy | Tuzemské banky | Měsíčník finančních trhů | Makroekonomický výhled | Hypotéky v Česku | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Hospodářské krize | Huawei | Manažer Hedge Fondu | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | Investment Management | Rozpočtový schodek | Deficit | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Hongkong | Trinity | Radomír Lapčík | ČNB Jiří Rusnok | Býčí signál | Objem | Klíčová rizika | Obchod | SAB Finance a.s. | Trh práce | Vyšší sazby | Myšlenka | Hluboká recese | Nobelovy ceny za ekonomii | Růst spotřebitelských cen | Průmyslová výroba v eurozóně | Snižování úroků | Inflace v USA | ČSÚ | Lukáš Jankovský | Předseda představenstva | Statistický úřad Eurostat | Firma | Technologický index | Období nejistoty | Dynamika HDP | Ekonomiky eurozóny | Hlavní události | Technické analýzy | Index MSCI Emerging Markets | Parlamentní volby | Olívia Lacenová | Tesla Elon Musk | Pfizer | Výrobce léků | IIF | Celosvětový dluh | USA a Čína | Růst cen | Jeremy Corbyn | Globální dluhopisové trhy | Studie | Dolar k japonskému jenu | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Americký Senát | Co bude | Erste Group | Generální ředitel | PSA | GM | Největší pokles | Ukrajina | Ukrajinská centrální banka | Lagardeová | Vyšetřování | Labouristická strana | Amazon | Nízké úrokové sazby | Philip Lowe | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | EBRD | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Walt Disney | AFP | Finanční rezervy | Předseda Evropské komise | Bankovní tituly | FT | Automobilový sektor | Martin Stránský | Financovat | Statistika | Předpovědi | Šokující předpovědi | ČSOB Petr Dufek | Petr Dufek | Průmysl | ADP | Radim Krejčí | Průmyslové zakázky v Německu | Růst eurozóny | Na burze | Drahý kov | Centrální banka USA | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Firma Apple | General Motors | Ceny potravin | Rozvoj | Stavebnictví | Zdražování | Sociální sítě | Problémy | NAFTA | Cvičení | Globální ekonomická recese | Ekonomická recese | Fed dnes | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Válka mezi USA a Čínou | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Chuť k riziku | Světové obchodní organizace | Konzervativci | Výsledek voleb | Plyn | Nálada | Prohlášení | Yahoo | Moskva | EASA | Americká automobilka | Farmaceutická společnost | Allergan | Centrální banky USA | Londýnské akciové burzy | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Akciový index Dow Jones | Purdue Pharma | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Zahájení obchodování | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | Míra | Vivendi | Jaderná elektrárna | Úroky | Konec roku | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Geely | Předseda | Uchovatel hodnoty | Americké centrální banky | Kupní síla | Automobil | Regulátoři | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Záporné úrokové sazby | Meziroční míra inflace v eurozóně | Biotechnologické společnosti | AT&T | Disney | Tým RoboMarkets | Americké vlády | Nike | Bydlení | Uber | Ztráta | NERV | Stratég | ACEA | Miliardy korun | Vývoj měnové politiky | Investiční platformy | US100 | Index US100 | Americký index | Ceny dluhopisů | Ziskovost | Hospodaření | Zvýšení inflace | Klesající trend | CFA | Netflix | Míra inflace v eurozóně | Washington | Daimler | Letecké společnosti | Miliardy eur | RBA | Budoucnost | ProfitLevel | Experti | Spolkový statistický úřad | Poradenství | Vliv na investice | Nový rekord | Ministerstvo práce | Dow Jonesův akciový index | Geopolitická situace | Podnik | Vyšší inflace | Snížit úrokové sazby | Analytička | Ukazatele | Výroba v eurozóně | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Kryptoměny bitcoin | Americké akcie dnes | Meziroční růst spotřebitelských cen | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Ceny energií | Banka Morgan Stanley | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Zajímavé zisky | Krach | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Trump | Prezident | Koronavirus | Nový koronavirus | Michal Stupavský, CFA | Brand Finance | Google | Samsung | WhatsApp | Instagram | Trhy | Šíření nového koronaviru | Americký miliardář | Evropské ekonomiky | Šíření koronaviru | American Express | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | České měny | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Meziroční růst | Pandemie koronaviru | Pandemie | Ceny Bitcoinu | Boeing | Vstupy | FIAT | Zpomalení růstu | Zlepšení | Lukáš Baloga | Obchody | Akcie v Číně | Dopady koronaviru | Alokace investičních portfolií | Adidas | Americká společnost | Universal Music Group | SEC | NFP | Rozhodování | Vyhlídky americké ekonomiky | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Americké banky | Britský statistický úřad | Hospodářství Evropské unie | Dopady koronaviru na ekonomiku | Růst sazeb | Marek Mora | Rovnovážné hodnoty | Politika centrálních bank | Valuace | Navýšení úrokových sazeb | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Portál FXstreet.cz | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Investiční portfolia | Společnost Berkshire Hathaway | Globální indexy | Ekonomický dopad koronaviru | Dopad koronaviru | Noviny | Ekonomické recese | Největší ztráty | Výhled růstu globální ekonomiky | Šířením nového typu koronaviru | Šéfka ECB | Tržní úrokové sazby | Míra nezaměstnanosti v EU | Americký Fed | Guvernér japonské centrální banky | Haruhiko Kuroda | Japonská automobilka | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Analytická společnost | Šok | Výkyvy | Aktuální Price Action | VOLX | Inflace v únoru | Nejrozšířenější kryptoměna | Aerolinky | Air France-KLM | Lufthansa | Program nákupu aktiv | Tržní podmínky | Nejprudší pokles v historii | Tencent | Další vývoj | Mimořádné kroky | Stimuly | Evropské země | Letectví | Záchranné balíčky | Pokles HDP | Fiskální politiky | Kabinet | Tržby společnosti | Zisk společnosti | Zrychlení inflace | Standard & Poor’s 500 | Největší propad | Strach a panika | Vyšší úrok | Třída aktiv | Pokles tuzemské ekonomiky | Fiskální balíček | Stimul | Důležitý support | Burzy cenných papírů | Růst cen v eurozóně | Inflace v EU | ECB dnes | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Nákupy vládních dluhopisů | Měnové podmínky | Vznik nouzového fondu | Zotavení ekonomiky | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Aktuální situace | Nejslabší růst | Žádosti o podporu | Dopady krize | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění | Bilion dolarů | Prodeje domů | Milton Friedman | Trhy nadhodnocené | Koronavirová krize | Kroky centrálních bank | Škoda | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Páka | Fundament | Výrobce letadel | Neomezené kvantitativní uvolňování | Hotovost | Dramatický dopad | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Ministryně financí | Nákup aktiv | Sněmovna reprezentantů | Riziko dalšího poklesu | Peněžní zásoby | Další růst | Růst | Delta Air Lines | Objem dluhopisů | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Americká banka | Limit pro nákup dluhopisů | Ratingová agentura S&P | Pictet Wealth Management | Frederik Ducrozet | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Biliony | Sněmovna reprezentantů USA | Boj s koronavirem | Výroba automobilů | Fundamentální zprávy z USA | Nouzový úvěr | Farmaceutické firmy | Ceny elektřiny | Šíření nákazy | Buy-stop | Izrael | Fiat Chrysler | Klid před bouří | Ekonomiky | Ekonomický propad | Akciový index S&P 500 | Slovensko | Globální dluhopisový index | Index vládních dluhopisů | Globální index vládních dluhopisů | Index DXY | Výkonnost dolaru | Výkonnost dolaru vůči koši hlavních světových měn | Války | Schodek | Organizace | Realitní firmy | Letecká společnost | Práce | Koronakrize | Podíl na trhu | Údaje | IATA | AOL | DPH | Omyl | Opatření proti šíření koronaviru | Ministři | Ekonomické oživení | Nejsilnější růst | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nejvyšší soud | FANG | Massachusetts | Více peněz | Inflace v březnu | Dodavatelské řetězce | Fundamentalisti | FX Aktuality | Úspory | Růst cen v EU | Otevírání ekonomik | Procter & Gamble | Statistiky | Demokraté a Republikáni | ZEW index ekonomického sentimentu | USD za barel | Cena americké ropy | Cena americké ropy WTI | Purple Trading Štěpán Hájek | S&P500 | Tlak medvědů | Guvernér australské centrální banky | Dílčí index | Air France | Posílení | Omezení pohybu | Zoom Video Communications | Amazon Jeff Bezos | Výkon dolaru | Joe Biden | Grayscale | Větší pokles | Evropské méně | Binance Coin | Cestování | Americký HDP | Bitcoin dnes | 737 MAX | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Ryanair | Volvo | Zasedání Evropské centrální banky | Rozhodnutí o sazbách | Warren Patterson | Omezení kvůli koronaviru | Čistá ztráta | Tweet | Růst výnosů | Rally na akciích | Mandát ECB | Soud | Koncern Volkswagen | Maloobchodní tržby v eurozóně | PEPSICO | Dovoz | UNWTO | Dlouhodobý trend | MSCI World | Wolt | Alternativní taxislužby | Soud EU | Regulační orgány | Historicky nejnižší | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Akcie a dluhopisy | Dluhy | Členské státy | Míra inflace v dubnu | Členské země | Dopad na cenu | Xiaomi | Vývoj ekonomiky | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Levné peníze | Moderna | Jukos | Marek Brávník | Nekonvenční měnové politiky | Růst Bitcoinů | Evropské sdružení výrobců automobilů | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Renault | Umělé inteligence | Spoluzakladatel | Investovat peníze | Roční zhodnocení | Investment management | JDE | Rizikovější měny | Unie | Republikánský prezident | ČR | Vakcíny proti koronaviru | Koronavirové pandemie | Hertz | Výrobce aut | Francouzská automobilka | Automobilka Renault | Průraz | PEPP | Střední Evropa | Londýnské burzy | Internetová firma | CVC Capital | Square | Pokračování růstu | Poptávka po zlatě | Finanční krize 2008 | Nestlé | Sanofi | Inflace v Evropské unii | Míra inflace v Evropské unii | Propad cen | Covid | Druhá vlna pandemie | Technologické firmy | Správce aktiv | Správy kapitálu | Cardano | Banka JP Morgan | Restrukturalizace | Druhá vlna | Makléř Wood & Company | Analytik Purple Trading | Index německých akcií | Státní pomoc | Nízké sazby | Stimulační program | Ziskové marže | Dopad pandemie | Setkání ministrů financí eurozóny | Prostor pro další růst | Červnová inflace | Sony | Fond obnovy | Větší riziko | KLM | DoorDash | Silicon Valley | Vysoké ocenění | Ocenění | Americká společnost Apple | Chrysler | Kyrylo Ševčenko | Ceny | Praha | Verizon Communications | Trendová strategie | Technologické společnosti | Merkelová | Společnost Twitter | Společnost Amazon | Softwarový gigant | Fond obnovy EU | Ceny nových bytů | Porušení pravidel | Letecká osobní doprava | Plynárenské společnosti | Pár EUR/USD | Čínská společnost | Důvěra | Turistický ruch | Slabý dolar | Podpora ekonomice | Lepší výsledky | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Erdogan | Recep Tayyip Erdogan | Čas na nákup | Upozornění na rizika | Bitstock.com | Goodyear | Výrobce pneumatik | Kryptoměnový trh | Globální pandemie Covid-19 | Globální pandemie | Coca-Cola | Akciová tržní kapitalizace | Výrobní index | Seznam Zprávy | Odborníci | Transparentnost | Fiat Chrysler (FCA) | Čínské technologické firmy | Universal Music | Zadlužení Německa | Propad cen akcií | Pandemie v Evropě | Politici | Primární veřejné nabídky akcií | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Biden | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Internetová společnost | Americká internetová společnost | Pokles spotřebitelských cen | Digitální euro | Česká republika | McAfee | Antimonopolní úřad | Bloomberg Barclays | Index Bloomberg Barclays | Centrální banky světa | Změna politiky | Lockdown | Měnový fond | Americké prezidentské volby | iPhone | Výrobce letecké techniky | Jack Dorsey | Významné riziko | Koncern | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Množství peněz | Způsob investování | Reebok | Intel | Výrobce čipů | Technologické tituly | Pandemický program | JP Morgan Chase | Podvážení | Výsledky voleb | Výhra Joe Bidena | Výhra Donalda Trumpa | Apollo | Apollo Global Management | Letecká doprava | Akcie bankovních domů | MRNA | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Proražení | Společnost DoorDash | Munich Re | Vonovia | Munich | Vakcinace | Očkování | Rozpočtové deficity | Zadlužování | IPO společnosti SAB Finance | Veřejné emise akcií | Emise akcií | IPO společnosti | Mutace koronaviru | MGM | Cenné papíry a burzy | Voda | Boeing 737 Max | Centrální bankéř | Inflace v Polsku | Růst ceny | Německá inflace | DOT | Hodnota trhu s kryptoměnami | Globální pandemie koronaviru | Brands | KKR | Salutem | Fond Salutem | Salutem Fund | Akcie americké internetové společnosti | Zoom Video | Carrefour | Couche-Tard | Evropské centrální banky | CARA | MJ | Nákupní obchod | Toshiba | Express | Tržní ceny | Jestřábí přístup | Retailoví investoři | ADP report zaměstnanosti | Globální letecká osobní doprava | Automobilka Tesla | Dialog | Dialog Semiconductor | HAS | Nákup bitcoinu | Kov | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Evropský výrobce letecké techniky | Makroekonomický vývoj | Air | Britská společnost | Pandemie covidu-19 | Tempo očkování | Míra inflace v EU | Inflace v EU v únoru | Klíčové zasedání | Suezský průplav | Očekávání vyšší inflace | Discovery | Loď Ever Given | Ever Given | Hodnota trhu kryptoměn | Klíčové centrální banky | COIN | Debut na trhu Nasdaq | Krypto trh | Pepco | Odhad letošního růstu ekonomiky | Výkonnost zlata | ERA | Objednávky | Tištění peněz ve Fedu | Internetové společnosti | Verizon | Společnost Verizon | Cena emisních povolenek | Cena emisních povolenek v EU | Cena povolenek | Větší korekce | Japonský konglomerát | Inflace v České republice | Zvýšené riziko | Deutsche Wohnen | Vonovia a Deutsche Wohnen | About You | Růst cen nemovitostí | Pershing Square Tontine Holdings | PSTH | Pershing Square Tontine Holdings (PSTH) | Salvador | Plány | Cíle | Platidlo | Konkurence | Prodej | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) | Regulační úřad | Didi | Cenové stability | Společnost Didi | Technologie | Americký výrobce | Nabídky akcií | Ekonomický šok | Andy Jassy | Hliník | Kontejnerová loď | Kontejnerová loď Ever Given | UST | TSMC | Didi Global | Plány obnovy | Rada guvernérů | Úřad pro hospodářskou soutěž | Čínský výrobce | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Základní úrokové sazby ČNB | GlobalFoundries | Odvětví | Divize | Rotterdam | Výrobce elektromobilů Tesla | Americké technologické společnosti | Softwarová společnost Microsoft | Rekord | Suez | Bilion | Německý automobilový koncern | Automobilový koncern | Objem nouzových rezerv | Členské státy Mezinárodního měnového fondu | Členské státy Mezinárodního měnového fondu (MMF) | Státy Mezinárodního měnového fondu | Rekordní minimum | Zajišťovny | CVC Capital Partners | CVC | Základní sazby | Cena kryptoměny | Výrobce sportovního oblečení | Německý výrobce | Authentic Brands Group | Dovoz oceli | SpaceX | Zájem Čechů | Vlna pandemie | Nedostatek čipů | Společnosti | Axel Springer | Vydavatelství Axel Springer | Německé vydavatelství | Opatření | Rivian | Katastrofy | ANO | Uhlí | Roman Pilíšek | Solana | Společnost AT&T | WarnerMedia | Mediální skupina | Skupina Vivendi | Tečkový graf | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Zvýšení základní úrokové sazby | Mathias Cormann | Mediální podnik | David Card | Joshua Angrist | Guido Imbens | Nobelovy ceny | Německé aerolinky | Aerolinky Lufthansa | Vysoké ceny | ITA | Italia Trasporto Aereo | Italia Trasporto Aereo (ITA) | Veolia | Giphy | Americká automobilka Tesla | Volvo Cars | Akcie švédské automobilky | Meta | Metaverzum | Dceřiná firma | Meta Platforms | Společnost Yahoo | Ceny kryptoměny | Hlavní index francouzských akcií | Index francouzských akcií | Česká národní banka (ČNB) | Společnost | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Obchodní výhled | TIM | Ceny BTC | Zprávy z krypto | Globální nedostatek čipů | Nová varianta covidu | Varianta covidu | Nové mutace | Omikron | Zprávy z krypto průmyslu | Parag Agrawal | | Britský antimonopolní úřad | CMA | Grayscale Bitcoin Trust | Nové vakcíny | Nejvýraznější propad | Kartel při obchodování s měnami | Kartel při obchodování | NatWest | Postavení na trhu | Rozšíření | Jestřábí Fed | Výrobce čipů Intel | Tržní hodnota americké společnosti | Kryptoměnové transakce | Ukončení nákupu aktiv | Italská banka | Rozvahy Fedu | Ceny domů | Reality | Válka na Ukrajině | Časový plán | Základní úrok | Arthur Hayes | Silvergate Capital | Index londýnské burzy FTSE | Sankce | Sankce vůči Rusku | APP | Dopady války na Ukrajině | Vysoké ceny energií | Zastavení dodávek | Růst cen energií | Ekonomické vzdělání | GMT | Technický výhled trhu | Kvantitativní zpřísňování | Přijetí | Silné inflační tlaky | Znehodnocení | Evropské akciové indexy | Zkrocení inflace | Zastavení dodávek ruského plynu | Centrum | Zastropování cen | Daňové škrty | Kwasi Kwarteng | Ministr financí Kwasi Kwarteng | Vysoké inflace | Německé podnikové objednávky | Podnikové objednávky | Bankovní rady ČNB | Společnost BlackRock | Silvergate | Invest | SVB Financial | SVB | Bankovní regulační orgány | SVB Financial Group | Krach americké banky | Krach americké banky SVB | Činnosti banky | Zastavení činnosti banky | Zastavení činnosti | Problémy amerických bank | Zranitelnost bankovního sektoru | Kalifornské bankovní regulační orgány | Válka | Andrij Pyšnyj | Guvernér ukrajinské centrální banky | Válka na Blízkém východě | Filip Kalčák | Investiční glosa | Covidová pandemie
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | Indikátor | Trading | Graf | EUR/USD | Cena | ROCE

Předchozí klíčová slova

Tisková konference Fedu
Tisková konference FOMC
Tisková konference Christine Lagardové
Tisková konference šéfa Fedu
Tisková konference šéfa Fedu Powella
Tisková mluvčí Raiffeisenbank
Tisková zpráva
Tiskové agentury
Tiskový mluvčí WHO
Tisk peněz

Následující klíčová slova

Tištění peněz ve Fedu
TITAN FTX
Titan FX
TITAN FX
TITAN FX LIMITED
TitanGap
Titanium Tech Solutions
TIT.IT
Title Transfer Facility
Title Transfer Facility (TTF)
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Ebook velky Makro vyhled 2024 (V5)
Potvrďte prosím... Zavřít