Sobota 04. červenec 2020 13:49
reklama
RoboMarkets copyfx
reklama
Dukascopy
reklama
Dukascopy

Klíčová slova - Historie

C:\fakepath\leto-forex.jpg

Co čekám od prázdnin

02.07.2020 Prázdniny jsou příjemná část roku. Dovolená, cestování, zábava, voda, hory, adrenalinové aktivity, prostě příjemná část roku asi pro všechny. Ale stejně jako u jiných profesí, které jedou v tzv. prázdninovém režimu, tak i finanční trhy pokračují ve své jízdě, ačkoliv jejich tempo je prázdninami rovněž ovlivněno.
img

Nestahujme kalhoty před brodem, který nemusí přijít

30.06.2020 Český statistický úřad v rámci svého posledního odhadu mírně zhoršil hodnocení výkonu české ekonomiky v prvním letošním kvartálu, kdy HDP oproti konci loňského roku poklesl o 3,4 %. S právě končícím druhým čtvrtletím se jedná o pohled daleko do minulosti. I tak může být ohlédnutí se za situací panující v české kotlině užitečné.
C:\fakepath\Británie.jpg

Johnson slibuje investice, aby dostal britskou ekonomiku z krize

30.06.2020 Britský premiér Boris Johnson plánuje zmírnit negativní dopady pandemie na ekonomiku zvýšenou výstavbou. V projevu, při kterém měl před sebou nápis Build Build Build (Stavět, stavět, stavět), například slíbil, že vláda urychlí investice do infrastrukturních projektů za pět miliard liber (147 miliard Kč). Řekl, že právě teď je vhodný čas na to, aby Britové byli ambiciózní a věřili ve svou zemi.
img

Hedging – mocný nástroj pro zajištění vašeho portfolia

26.06.2020 Hedging je strategie řízení rizik, která se v praxi používá k k vyrovnání ztrát investic tím, že zaujímá opačné postavení v souvisejících aktivech. Na druhou stranu, snížení rizika zajištěného hedgingem obvykle také vede ke snížení potenciálního zisku. Pro hedgingové strategie se obvykle používají finanční deriváty, jako opce či futures.
C:\fakepath\GOLDH1.png

Komodity: Zlato překonalo osmileté maximum, letos zdražilo o 16 procent

23.06.2020 Cena zlata dnes překonala osmileté maximum. Po 17:10 se troyská unce na promptním trhu prodávala podle agentury Reuters za téměř 1769 dolarů, což byla nejvyšší hodnota od roku 2012. Zlato tak od začátku roku zdražilo o více než 16 procent. Za růstem v poslední době jsou podle analytiků především obavy z příchodu druhé vlny pandemie i přetrvávající nízká úroveň úrokových sazeb.
C:\fakepath\cta.jpg

Kolik lze dlouhodobě vydělávat na finančních trzích (část 3.)

22.06.2020 Tímto článkem budeme pokračovat v našem seriálu o tom, kolik lze realisticky dlouhodobě vydělávat na finančních trzích. Ve třetím dílu se společně podíváme na další účastníky tradingového světa – na takzvané Commodity Trading Advisor (CTA).
C:\fakepath\banking_and_capital_market-1030x685.jpg

Výběr z nedělní přípravy: GBP/USD, EUR/AUD a první signál na NZD/USD

21.06.2020 V tomto blogu technické analýzy se podíváme na měnové páry GBP/USD, EUR/AUD a NZD/USD. GBP/USD pracuje na změně trendu, EUR/AUD vytvořil pattern 123 na týdenním supportu a na NZD/USD jsme se dočkali po dvou týdnech prvního signálu.
C:\fakepath\obrazek2.jpg

Straty – súčasť obchodovania

15.06.2020 Mám za to, že motivačným faktorom je nielen písať o úspešných obchodoch či obdobiach, ale aj o tých neúspešných. Tak, ako som písal o úspešnom vstupe do predchádzajúceho týždňa (24.), sa zmienim a aj o nie príliš úspešnom vstupe do tohto (25.). Napriek dodržaniu risk manažmentu, nemôžem byť spokojný a verím, že moja priama sebakritika bude inšpiráciou vyhnutiu sa prípadných chýb iných obchodníkov.
C:\\fakepath\\ekonomika.jpg

4 základné scenáre pre ekonomiku do konca tohto roka

09.06.2020 Ahojte, traderi. Dnes sa povenujem ani nie tak analýze, ako skôr mojej úvahe a celkovému názoru. Každý má na túto situáciu iný pohľad a ja tu priložím ten môj s tým, čo by sa v najbližšom čase mohlo stať.
C:\fakepath\Interbank-ilustrace.jpeg

VIP zóna FXstreet.cz: Výsledky obchodování za květen

08.06.2020 Měsíc květen pro členy VIP zóny FXstreet.cz nabídl velké množství naprosto jedinečných obchodních příležitostí napříč různými měnovými páry, které bylo možné velmi ziskově zobchodovat na základě denních expertních výhledů vydávaných každý obchodní den v naší VIP zóně. V tomto článku bychom vám rádi ukázali, jaké exkluzivní obchodní příležitosti nabídl uplynulý měsíc.
C:\fakepath\spx.png

Býci si troufají, americké akcie jsou již překoupené

07.06.2020 Za první červnový týden index S&P 500 posílil o 4,91 % a zapsal tak do historie divokého roku 2020 třetí zelenou týdenní svíčku v řadě. Chystá se snad donedávna pro letošní rok těžko představitelný útok na únorová historická maxima?
img

Market Insider: EURUSD, GBPUSD, DAX, Brent

02.06.2020 Market insider je pravidelný report tak trochu ze „zákulisí“ finančních trhů. Žádná makrodata, žádné vyjádření politiků, žádné centrální banky, pouze historie obchodů a cen, které byly předchozí seanci pro finanční trhy nejvíce zajímavé. Report připravujeme pro EURUSD, GBPUSD, DAX, a ropu Brent.
img

Market Insider: EURUSD, GBPUSD, DAX, Brent

01.06.2020 Market insider je pravidelný report tak trochu ze „zákulisí“ finančních trhů. Žádná makrodata, žádné vyjádření politiků, žádné centrální banky, pouze historie obchodů a cen, které byly předchozí seanci pro finanční trhy nejvíce zajímavé. Report připravujeme pro EURUSD, GBPUSD, DAX, a ropu Brent.
img

Market Insider: EURUSD, GBPUSD, DAX, Brent

29.05.2020 Celkový počet obchodů na jednotlivých cenách během minulé obchodní seance. Úrovně, na kterých se minulou obchodní seanci daný měnový pár nejčastěji zdržoval, mohou působit jako účinný magnet také dnes. Market insider je pravidelný report tak trochu ze „zákulisí“ finančních trhů. Žádná makrodata, žádné vyjádření politiků, žádné centrální banky, pouze historie obchodů a cen, které byly předchozí seanci pro finanční trhy nejvíce zajímavé. Report připravujeme pro EURUSD, GBPUSD, DAX, a ropu Brent.
img

Market Insider: EURUSD, GBPUSD, DAX, Brent

28.05.2020 Market insider je pravidelný report tak trochu ze „zákulisí“ finančních trhů. Žádná makrodata, žádné vyjádření politiků, žádné centrální banky, pouze historie obchodů a cen, které byly předchozí seanci pro finanční trhy nejvíce zajímavé. Report připravujeme pro EURUSD, GBPUSD, DAX, a ropu Brent.
C:\fakepath\coronavirus.jpg

IEA: Kvůli pandemii rekordně klesnou investice do energetiky

27.05.2020 Koronavirová krize letos povede k největšímu poklesu investic do energetiky v historii, uvedla dnes Mezinárodní agentura pro energii (IEA). Zatímco před pandemií agentura prognózovala nárůst investic o dvě procenta, nyní očekává jejich propad o 20 procent čili o 400 miliard dolarů (9,87 bilionů Kč).
C:\fakepath\fondy.jpg

Kolik lze dlouhodobě vydělávat na finančních trzích (část 2.)

25.05.2020 Dnešním článkem budeme pokračovat v novém seriálu o tom, kolik lze realisticky dlouhodobě vydělávat na finančních trzích. Ve druhém dílu se společně podíváme na investiční fondy.
img

30 nejlepších filmů, seriálů a dokumentů s investiční tématikou

22.05.2020 Vzdělávání je klíčem k úspěchu na kapitálových trzích. Žádný investor se nikdy nedostane do stádia, kdy by se již nemohl naučit nic nového. Filmů z investičního prostředí existuje obrovské množství. Kinematografické umění je jednou z možností, jak si investoři mohou zábavnou metodou osvojit nové vědomosti z jiného než ryze akademického hlediska.
img

Pandemie v Češích překvapivě povzbudila zájem o hypotéky, během měsíců nouzového stavu si napůjčovali o 25 procent více než loni. Hypotéky letos ještě dále zlevní

20.05.2020 Je to poměrně nečekaný výsledek, leč počet i objem nově poskytnutých hypoték byl letos v měsících březnu a dubnu vyšší než loni ve stejnou dobu roku. A to navzdory tomu, že od 12. března platil v ČR nouzový stav z důvodu boje s nákazou koronaviru.
C:\fakepath\USA.jpg

Sněmovna reprezentantů schválila tři biliony na podporu ekonomiky

17.05.2020 Americká Sněmovna reprezentantů v noci z pátku na sobotu SELČ těsně schválila rekordní balíček na podporu ekonomiky, který dosahuje mamutí částky tří bilionů dolarů (72,92 bilionu korun). Zákon navržený demokraty nyní poputuje do republikány ovládaného Senátu. Zákonodárci schválili také legislativu potřebnou k zavedení bezprecedentního hlasování na dálku, informovala agentura AP.
C:\fakepath\Ferrari.jpg

Něco o Ferrari

17.05.2020 V tomto týdnu jsem jakousi náhodou přepnul na nějaký program v televizi, ve kterém běžel pořad o tom, jak Ferrari vyrábí model Portofino. V tomto pořadu mluvili lidé, kteří jej navrhovali a celé to bylo protkáno ukázkami z výroby, ale i z historie značky.
img

Čas epidemiologů skončil. Nyní musí převzít otěže ekonomové

14.05.2020 „Po amputaci podstatné části naší ekonomiky se nyní musíme pokusit přišít tuto část ke zbytku našeho hospodářství. Bohužel však postupně zjišťujeme, že amputovaná část odumírá a zbytek hospodářství krvácí,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\\fakepath\\platforma1.jpg

Jak jsem si přenesl data

13.05.2020 Nedávno jsem psal o tom, jak poměrně nedůležité je mít supermoderní technické vybavení, které nám má vydělat peníze. Také jsem psal o svých zážitcích se svými „veteránskými“ notebooky. Samo o sobě to, že dojde ke kolapsu takového zařízení, problém není. Co ale problém je, jsou ztracená data z MT4 pro backtestování.
img

Hrozba stagflace může být reálná

12.05.2020 Česká národní banka opět uvolnila svoji měnovou politiku dalším výrazným snížením hlavní úrokové sazby. Z hlediska mainstreamu se jedná o očekávaný krok, když všechny velké centrální banky konají v tomto duchu; z hlediska malé otevřené ekonomiky s vlastní měnou lze toto rozhodnutí také brát jako potvrzení návratu k diskreci, tedy odklonu ČNB od dřívějších pravidel.
img

Májový krypto report

07.05.2020 Hlavná udalosť, ktorá sa v posledné dni skloňuje pri slove Bitcoin, je práve halving a jeho odhadovaná cena po tejto udalosti. Môžeme vidieť dva tábory ľudí: tí, ktorí predpokladajú výrazný rast ceny smerom nahor a tí, ktorí nepredpokladajú žiaden výrazný skok resp. sa viac prikláňajú k poklesu.
img

Jaký další vývoj cen ropy můžeme očekávat?

06.05.2020 Cena ropy v průběhu března a dubna propadala v reakci na koronavirovou krizi. Doprava byla výrazně omezena, přičemž například letecká doprava takřka zkolabovala. Poptávka po ropě se logicky vydala stejným směrem. V dubnu klesla o 35 mil. barelů denně, což představuje přibližně třetinu globální denní poptávky. Naproti tomu nabídka ropy na trhu se téměř nezměnila. Dle dat agentury Bloomberg dosud nabídka ropy ve Q2 2020 dosahuje na 99 mil. barelů ropy denně. Oproti prvnímu kvartálu se tak jedná o pokles o pouhých 1 - 2 mil. barelů denně. Důsledkem masivního přebytku nabídky nad poptávkou je rychlý růst zásob na souši i ve formě plovoucích zásobníků (tankerů) na moři. Růst zásob byl dokonce tak rychlý, že se americká ropa poprvé v historii obchodovala v negativním teritoriu. Tuto epizodu sice máme za sebou, ale jednalo se o poslední podobnou situaci? Čeho se můžeme na ropě dočkat v následujících týdnech a měsících?
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Zajímavější data dnes přijdou pouze z USA

05.05.2020 Dnešní den přinese zveřejnění cen průmyslových výrobců v eurozóně za březen. Očekává se další prohloubení jejich poklesu, jak v meziměsíčním, tak i meziročním vyjádření. Hlavní vliv na to bude mít nižší cena ropy na světových trzích. V USA dnes zveřejní březnová data zahraničního obchodu, která pravděpodobně ukáží na další prohloubení obchodního deficitu. Historicky nejpesimističtější náladu v americkém sektoru služeb by měl pak indikovat index ISM.
img

Letečtí dopravci v Evropě čelí „tsunami“ propouštění, bez pomoci vlád mnozí nepřežijí. V těžké situaci je i tuzemská Smartwings

04.05.2020 Evropské aerolinky čelí nejtěžší situaci své moderní historie. Víra v rychlé oživení po koronakrizi bere zasvé a dopravci se připravují na novou realitu: lidé budou trvaleji létat o dost méně než před úderem koronaviru.
img

Graf dne: Eurozóna utrpěla nejvyšší propad ekonomiky v historii

30.04.2020 První kvartál se nezapíše do historie ekonomického vývoje v Evropě zlatým písmem. Naopak, ekonomika eurozóny klesla v prvních třech měsících roku dle očekávání o 3,8 % a zaznamenala tak nejvyšší propad v historii. K nelichotivému výsledku významně přispěla pandemie koronaviru a opatření proti jejímu šíření. Zastavily se významné průmyslové podniky a výrazně utlumen byl také sektor služeb. Ještě horší výsledky hospodaření se očekávají za druhý kvartál. Přestože se Evropa začíná pomalu vzpamatovávat z nejhoršího, tak v posledních 4 týdnech byla situace značně komplikovaná a očekává se pouze pozvolný návrat k předkrizovému stavu.
img

Koronavirus nahrává streamovací společnostem. Akcie Netflix rostou

30.04.2020 Přestože akcie streamovací společnosti Netflix v polovině března ztrácely stejně jako většina instrumentů obchodovaných na kapitálových trzích v důsledku obav ze začátku koronavirové krize, nakonec akcie společnosti ze zavedených restrikcí jednotlivých států z dlouhodobějšího hlediska dokázali vytěžit. Za poslední měsíc a půl si totiž připsali k hodnotě 38 procent.
img

Ropa v roli černé ovce

28.04.2020 Zatímco americké akciové trhy, vedené technologiemi, zdravotní péčí a médii, i nadále vysílají signál, že je vše v pořádku, stačí jen nahlédnout pod povrch, abyste zjistili, že tomu tak není. Obrovské stimuly si sice našly cestu na akciový trh, ale nikoliv k lidem.
img

Netflixu přibylo díky koronaviru 16 milionů předplatitelů

22.04.2020  Americkému provozovateli streamovacích služeb Netflix přibylo v prvním čtvrtletí díky koronavirovým omezením 16 milionů předplatitelů - dvakrát více, než odhadoval, a nejvíce za 13 let jeho historie. Firma nicméně v úterý po skončení burzovního obchodování varovala, že druhá polovina roku bude pravděpodobně slabší, protože přestanou platit nařízení o tom, že lidé mají trávit maximum času doma. Akcie Netfkixu na zveřejnění čtvrtletních hospodářských výsledků zareagovaly růstem.
C:\fakepath\Italie-EU.jpg

Bloomberg: V bouřlivém vztahu Itálie s Evropou se něco pokazilo

22.04.2020 Základy Evropské unie byly položeny před šesti desítkami let v Římě a někteří státní představitelé si nyní ve věčném městě začínají myslet, že jsou svědky počátku jejího rozpadu, napsala agentura Bloomberg. Poté co (britský premiér) Boris Johnson a zastánci brexitu pohřbili pečlivě pěstěný mýtus o nezvratnosti unie, její přívrženci začali tvrdit, že Británie je zvláštní případ, ostrovní národ, který se nikdy nemůže zcela kontinentu oddat. Jinak se to ale má, když se proti Bruselu staví Itálie.
C:\fakepath\dHSDnzB4-1.png

Technická analýza BTC/USD: Bitcoin nevydržel tlak medvědů a ztratil na hodnotě

21.04.2020 Bitcoin v pondělí nevydržel tlak medvědů a ztratil na hodnotě 250 USD. Dnes jsme se tak dostali na 6 840 USD. Bitcoin může ale propadnout více.
img

Na ropném trhu se přepisuje historie. Cena ropy padá v přímém přenosu

21.04.2020 „Tlak na extrémně nízké ceny ropy se přenáší z květnových do červnových kontraktů. Během úterý 21. dubna dopoledne se cena ropy WTI na červnových kontraktech propadla z 22 na 12 dolarů za barel. Na květnových kontraktech se ropa WTI aktuálně obchoduje za zápornou cenu -7 dolarů za barel,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\trader-kapital.jpeg

Kolik lze dlouhodobě vydělávat na finančních trzích (část 1.)

20.04.2020 Dnešním článkem začne nový a myslím si, že velmi zajímavý seriál o tom kolik lze realisticky dlouhodobě vydělávat na finančních trzích. Podíváme se na toto téma velmi detailně, prozkoumáme všechny dostupné oficiální statisticky, výsledky investičních fondů, profesionálních traderů či takzvaných strategy providerů. Věřím, že takovýto seriál bude velkým přínosem, protože nic podobného na internetu v takové formě není a bude to tak velmi unikátní co se týče rozsahu témat, statistik a zpracování dat.
img

Market Insider: EURUSD, GBPUSD, DAX, Brent

17.04.2020 Market insider je pravidelný report tak trochu ze „zákulisí“ finančních trhů. Žádná makrodata, žádné vyjádření politiků, žádné centrální banky, pouze historie obchodů a cen, které byly předchozí seanci pro finanční trhy nejvíce zajímavé. Report připravujeme pro EURUSD, GBPUSD, DAX, a ropu Brent.
img

Ropa v reakci na včerejší mezinárodní dohodu o omezení těžby zlevňuje, převis nabídky je stále silný. Pohonné hmoty v ČR budou zlevňovat i nadále

13.04.2020 Obchodníci s ropou a další investoři nevěří, že včera dojednaná mezinárodní dohoda o masivní redukci těžby cenu ropy stabilizuje. Světový trh tak signalizuje, že by nadále měly klesat ceny pohonných hmot v České republice, byť mírnějším tempem než v uplynulých týdnech. Cenová válka Saúdské Arábie a Ruska sice díky dohodě končí, omezení těžby však zřejmě nebude stačit na to, aby se trh při stávající cenové úrovni dostal do rovnováhy.
C:\fakepath\usd dolar.jpg

Bernanke: Ekonomika USA může ve čtvrtletí klesnout o 30 procent

08.04.2020 Ekonomika Spojených států by se v letošním druhém čtvrtletí mohla kvůli opatřením proti šíření koronaviru propadnout o 30 i více procent. Předpověděl to bývalý šéf americké centrální banky (Fed) Ben Bernanke. Ekonomice by podle něj mohlo trvat i několik let, než se z nynějšího šoku zotaví, informovala agentura Reuters. Spojené státy jsou největší ekonomikou na světě.
img

Saxo Bank oznámila výsledky za rok 2019

07.04.2020 Skupina Saxo Bank vykázala za rok 2019 čistý zisk 40 milionů DKK a to včetně mimořádných položek. V roce 2018 to bylo 963 milionů DKK. Příjmy z provozní činnosti skupiny dosáhly v roce 2019 2 611 milionů DKK oproti 2 786 milionům DKK v roce 2018, což představuje 6% meziroční pokles. Od 1. srpna 2019 je do výkaznictví zahrnuta i společnost BinckBank N.V. Silnou kapitálovou pozici si skupina udržela i v posledním kvartálu 2019, kdy dosáhla celkového poměru kapitálu k rizikově váženým aktivům 32,9 %.
img

Optimismus nabírá na síle a táhne akcie dál vzhůru

07.04.2020 Dnes ráno vyšlo další relativně dobré číslo z Německa. Konkrétně průmyslová výroba za únor, která meziročně klesla méně, než se čekalo. Znovu ale platí, že únorová čísla jsou nyní pro trhy pohledem do příliš vzdálené historie.
img

Legendární Porsche 911 Clubsport je novou investiční příležitostí Portu Gallery

06.04.2020 V pořadí pátou investiční lahůdkou české on-line investiční galerie Portu Gallery je legendární Porsche 911 3.2L Clubsport M637 z roku 1989, jehož hodnota úpisu činí 4,2 milionu korun. Využít příležitosti a zakoupit podíl na tomto unikátním veteránu mohou investoři do upsání cílové částky, nejpozději však do konce června. Do dvou uzavřených a dvou probíhajících úpisů na Portu Gallery zainvestovalo k dnešnímu dni téměř 550 investorů částku přesahující 7,6 milionu korun.
img

Market Insider: EURUSD, GBPUSD, DAX, Brent

03.04.2020 Market insider je pravidelný report tak trochu ze „zákulisí“ finančních trhů. Žádná makrodata, žádné vyjádření politiků, žádné centrální banky, pouze historie obchodů a cen, které byly předchozí seanci pro finanční trhy nejvíce zajímavé. Report připravujeme pro EURUSD, GBPUSD, DAX, a ropu Brent.
C:\fakepath\jim-rogers.jpg

Jim Rogers v najbližších rokoch očakáva najhorší medvedí trh za svoj život

02.04.2020 Kým sa globálne akcie pokúšajú zotaviť zo svojej najväčšej štvrťročnej straty od globálnej finančnej krízy, veteránsky investor Jim Rogers vraví, že bude ešte horšie.
img

Nejlepší technologické akcie roku 2020

01.04.2020 Investice do technologických akcií byly po celá desetiletí fascinující a mnoho z těchto společností stálo v tomto tisíciletí opakovaně na stupních vítězů. Společnosti zabývající se technologiemi nejen změnily naše každodenní životy, ale také přinášely skvělé výnosy na akciovém trhu.
C:\fakepath\bitcoin-1.png

Našiel Bitcoin svoje dno? V akej fáze sa nahcádzame?

31.03.2020 Ahojte traderi. V prvej časti tohto článku by som sa zameral na udalosti pred panikou a vírusom.
img

Akciové trhy ukázaly svoji zranitelnost. V dobách, kdy byly nakažlivé nemoci a předčasná úmrtí běžnou součástí života, byly burzy mnohem odolnější

30.03.2020 Reakce trhů na stávající pandemii nového koronaviru je přecitlivělá. Přední americký akciový index S&P 500 se propadl za jediný měsíc o třetinu, podobně významný Dow Jones ztratil ještě více. Historická data z období předchozích pandemií ale ukazují, že tak prudký propad není opodstatněný. A to i přesto, že v tuto chvíli ještě není jasné, do jaké míry se tato pandemie rozšíří a jaký bude její celkový ekonomický dopad. Dokonce i v důsledku Španělské chřipky, která si vyžádala více než 50 milionů životů, se ale S&P 500 v roce 1918 propadl jen o necelou čtvrtinu. Už o rok později se ale vrátil k růstu.
img

Market Insider: EURUSD, GBPUSD, DAX, Brent

27.03.2020 Celkový počet obchodů na jednotlivých cenách během minulé obchodní seance. Úrovně, na kterých se minulou obchodní seanci daný měnový pár nejčastěji zdržoval, mohou působit jako účinný magnet také dnes. Market insider je pravidelný report tak trochu ze „zákulisí“ finančních trhů. Žádná makrodata, žádné vyjádření politiků, žádné centrální banky, pouze historie obchodů a cen, které byly předchozí seanci pro finanční trhy nejvíce zajímavé. Report připravujeme pro EURUSD, GBPUSD, DAX, a ropu Brent.
img

ČNB zatím QE nespouští a koruna posiluje. ECB ruší limity pro nákup dluhopisů

26.03.2020 Česká národní banka přistoupila k další podpoře ekonomiky, od níž podle dnešních prohlášení čeká recesi po zbytek roku. Nakonec nebylo ohlášeno QE, ke kterému položila základy nedávná diskuse s vládou. Možnost nákupu dluhopisů si centrální banka nechává pro krizové situace a nemá bezprostřední potřebu se do něj pouštět. Zato úrokové sazby klesly rovnou o 75 bazických bodů a nikoli 50, jak se čekalo. ČNB uvádí, že je připravena snížit sazby ještě dál. Zároveň je připravena bránit přílišné volatilitě měny.
img

Koronavirová ekonomika: Proč začít vydávat koronabondy

24.03.2020 Je jasné, že v krizi obvyklá pravidla neplatí. V rámci boje s jedním z nejvýznamnějších ekonomických šoků moderní historie se Německo rozloučilo se svou „Schwarze Null“, EK pozastavila platnost rozpočtových pravidel a ECB významně uvolnila bankovní a finanční předpisy. Zpočátku byla odezva ze strany EU příliš pomalá a nevýrazná, ale tento týden by mohl být rozhodující. Mohl by ukázat, že v EU nejde jen o suchopárné finanční transakce, ale také o demonstraci solidarity s ostatními evropskými zeměmi v neveselých časech.
img

Market Insider: EURUSD, GBPUSD, DAX, Brent

23.03.2020 Market insider je pravidelný report tak trochu ze „zákulisí“ finančních trhů. Žádná makrodata, žádné vyjádření politiků, žádné centrální banky, pouze historie obchodů a cen, které byly předchozí seanci pro finanční trhy nejvíce zajímavé. Report připravujeme pro EURUSD, GBPUSD, DAX, a ropu Brent.
img

Nejlepší defenzivní akcie roku 2020

20.03.2020 V dobách, kdy ceny akcií prudce kolísají a akciové indexy mají tendenci klesat, se investoři zaměřují na defenzivní, antiticyklické akcie stabilních společností. Cyklické růstové akcie, jako jsou například akcie společností v polovodičovém sektoru nebo sektoru cloudového softwaru naopak investoři často opouštějí v chaotických fázích trhu, což zpravidla přinese dlouhou spirálu směrem dolů u hodnoty těchto akcií.
img

Rub a líc rizik a trhů. Spojit síly je jen začátek

19.03.2020 Dosáhli jsme části krizového cyklu, kde již navzdory stále se horšícím zprávám musíme začít řešit hodnoty, předvídat další politické kroky a snažit se odhadnout minimální hodnotu, na které se trh zastaví. Pohybujeme se tedy na velmi tenkém ledě. V podobných situacích je totiž naší přirozenou reakcí obrana nebo útěk, nikoliv výpočet rizik a jejich srovnávání s možnými výnosy, zatímco se dál přitápí pod kotlem.
C:\fakepath\trader.jpg

Možnosti technické analýzy, s pomocí kterých obchodníci určují směr trendů a významné tržní pozice

19.03.2020 Každý trh se mění a z části pak tyto změny vznikají cyklicky a z části nahodile. Znamená to tedy, že například u Forexového trhu vznikají situace, které je jen velmi těžké předvídat (např.: reakce trhu na nový vir), a naopak zde také vznikají situace, které bývají předvídatelnější (např.: cyklické změny), čímž je možné se na ně připravit a potenciálně na nich i vydělat.
img

Akcie 3M jsou růstovým příběhem i po více než 100 letech existence

22.10.2015 V seriálu věnovanému akciím z indexu Dow Jones se po představení samotného indexu a akcií Procter & Gamble (PG) budeme věnovat dalšímu americkému gigantu – dříve známému jako Minnesota Mining & Manufacturing Company, dnes zkráceně 3M.
img

Měnový trh: Klid před bouří?

24.01.2013 Stabilita na měnových trzích dosahuje úrovně, které byly naposled viděny před vypuknutím krize v roce 2007. Jde jenom o ticho před bouří? Kterých měn by se to mělo potenciální riziko nejvíc dotknout?
C:\fakepath\meny3.jpg

Rating - S&P, Moody's a Fitch

06.06.2011 Aktuální informace o schopnostech států splácet své závazky podle agentur Moody's, S&P nebo Fitch. Aktuální známky od těchto ratingových agentur jsme pro vás připravili v přehledné tabulce. Snížení nebo zvýšení ratingu jednotlivého státu může výrazně pohnout měnou daného státu a proto je pro forexové fundamentální obchodníky tento údaj důležitý. Například v poslední době jsme mohli vidět snížení ratingu Řecka, což téměř vždy vedlo alespoň k dočasnému oslabení eura (z důvodu zvyšování obav o rozšiřování krize v eurozóně).
fx trading chart.jpg

Technická analýza - indikátory

19.07.2010 Indikátory obecně mají schopnost předvídat nebo ukazovat na jevy a situace, které jsou jinak špatně pozorovatelné. Indikátory mají své uplatnění ve velké škále oborů ve společnosti. Stejně tak si našly své místo i oblasti tradingu, kde jsou používány tradery v různých situacích za různým účelem, většinou však pro dosažení nebo maximalizaci zisku. Existuje mnoho indikátorů a mnoho matematických modelů. Dnes si představíme obecně dva základní typy indikátorů.
bild_makler.jpg

Technická analýza - silná zbraň v ruce forex tradera

13.07.2009 Technická analýza je jeden ze stěžejních nástrojů většiny profesionálních obchodníků. Tato metoda studie trhů má své kořeny z doby asi před 100 lety. Základní teoretické principy popsal jako jeden z prvních Charles H. Dow. Na rozdíl od fundamentální analýzy využívá technická analýza pouze informace poskytované trhem samotným, jako je cena, objem obchodů a volatilita. Cílem technické analýzy je především určení budoucího vývoje cen, eventuálně pokračování či změna trendu s co největší pravděpodobností. Základní principy by se daly shrnout do následujících odstavců.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Bitcoin | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Live trading | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Stříbro | VIP zóna | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Equity | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Euroskupina | HDP | Obchodní deník | Fibonacci | Dluhová krize | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Profit-Target | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Americké akcie | Medvědí trh | ETF | Investiční fondy | Dividendy | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | EUR/AUD | Měnový trh | Objemy obchodů | Spready | Jak se stát forexovým obchodníkem | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Oscilátory | AMEX | AOS | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Analýza | Zhodnocení | B/E | Transakce | Bankovní rada | Ben Bernanke | Beta | Bloomberg | Blue chip | Bod | Breakout | Bundesbank | Burza | CCI | CEO | CFD | CFTC | CME | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Close | Konsolidace | DAX | Demo účet | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dividendový výnos | Downtrend | Drawdown | ECB | ESM | Ekonomika | Emise | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Fed | Finanční deriváty | Finanční trhy | Floor | Large Cap | Hedge fondy | Futures | Grafy | HFT | Hedging | Hedge | High | IPO | ISIN | Indikátor | Indikátory | Insider | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční horizont | Investor | Investování | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Kurzy měn | Long | Long pozice | Low | MACD | MT4 | Makléř | Management Fee | Margin | Margin call | Risk | Marže | MetaTrader | Momentum | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | NFA | NYSE | Nabídka | Nástroj | Obchodník | Obligace | Opce | Open | Open interest | P/E | PEG | Platforma | Podkladové aktivum | Politické riziko | Poplatek | Portfolio | Pozice | Put opce | RRR | RSI | Rating | Ratingová agentura | Resistence | Rezistence | Riziko | Rolování | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Sloupcový graf | Spread | Stagflace | Stochastic | Stop-Loss | Support | Svíčkový graf | Termínový kontrakt | Trader | Trading | Trend | Trendová čára | Trigger | Ukazatel | Uptrend | VIX | VaR | Volatilita | Volume | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Warren Buffett | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Čárový graf | Úrokové sazby | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Objem obchodů | Evropa | Index MSCI | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Investiční příležitosti | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | Social Trading | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | EU | Finanční sektor | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Ekonom | Cenový graf | Pravděpodobnost | Josef Košťál | Makroekonomická data | Zisk | Těžba ropy | Gordon Gekko | Futures kontrakt | Sázka | Kurz eura | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Deprese | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | IEA | Burzovní makléř | Market Insider | Expirace opce | Golden Gate | Obchodovat | Alexander Elder | Investiční bankovnictví | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | High frequency trading | Nasdaq Composite | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Facebook | LYNX | Index strachu | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Time-Frame | Wall Street Journal | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Praxe | EURUSD | GBPUSD | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Podpora | Volatilní | Akcie Alibaba | Akcie Amazon | Akcie Apple | Akcie dnes | Akcie Microsoft | Akcie Netflix | Akcie Stock | Aktuální kurzy měn | Analýzy | Banka | Bollinger Bands | Brent | Cena | Cena akcií | Cena ropy na světových trzích | Cena ropy WTI | Cena zlata dnes | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CZK | Černá labuť | DJIA | Dolar | Ekonomika USA | Engulfing | ETF fondy | Eura | Expirace | Fitch rating | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | Graf | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index volatility | Inside | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradce | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investování do akcií | Investování do fondů | Irsko | ISM | Jak investovat | Jak investovat peníze | JP Morgan | Komoditní | Koruna posiluje | Kurz eura k dolaru | Kurzy | Maďarsko | Makléři | Management | Market | MetaTrader 4 | Nákup akcií | Nákup dluhopisů | Nemovitosti | Online obchodování | Pips | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Převodník měn | Rakousko | Rating států | Reuters | Ropy | RUB | Řízení rizik | Řízení rizika | Sázky | Signály | Société Générale | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Strategie řízení | Světové měny | Termínované vklady | Těžba ropy v USA | TopForex | Trh | Tržní podíl | Velká Británie | Volatility | Vydělat peníze | Výprodej | Vývoj cen akcií | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj nezaměstnanosti | Webinář | Webináře | WTI | Zemní plyn | Zkušenost | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | ROIC | CNBC | Backtestování | Rozkolísanost trhu | Benzín | Buffett | Put | Bill Gates | Buy | Buyout | Cenové rozpětí | Čistá marže | Čistý dluh | DCF | Diskont | EBITDA | Hold | Indie | Jeff Bezos | Obchodní den | P/S | Range | Redukce | ROCE | ROE | Sell | CTA | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Černé zlato | Převis | Tržby | Zaměstnanost | QE | Bohatý | Zhodnocení kapitálu | Commission | Komise | Kontrakt | Managed account | Backtesty | Volby | Futures trading | Retail | Vzdělání | Velcí hráči | Disciplinovaný trader | Burze | Commodity futures | Commodity futures trading | Commodity trading | Dividendové akcie | Investment | Traders | Mark DOUGLAS | Jim Rogers | Unicredit | Danske Bank | DPA | CNN | Microsoft | MSCI | UniCredit Bank | Caterpillar | Ole Hansen | Agentura AP | BBC | Agentura DPA | Forex asistent | Oslabení eura | Finanční analýzy | Fundamentální pohled | HUF/EUR | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Finanční systém | Firemní dluhopisy | Backtestovat | Úspěch | Podnikání | Tomáš Kadeřávek | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj indexu volatility | Vývoj akciového indexu | Zajištění investice | Otočení trendu | Komoditní stratég | Fundamentální ukazatele | Výnosová křivka | Energie | Earnings | Podnikatelé | BlackRock | Ekonomický a strategický výzkum | Znalost | Přehled | Vytrvalost | Klid | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Bankovnictví | Futures kontrakty | Contango | Swapy | City | Golden Gate CZ | Institucionální objednávky | Svatý grál | Cena Brentu | Fundamentální faktory | Zpravodajský server | Firmy | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Měnový stratég | Standard & Poor's | Širší index S&P 500 | Ekonomické dopady | Investiční bankéř | Pavel Kohout | Pokles ceny akcií | Klidné obchodování | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Vývoj indexu volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Algoritmus | Supporty a rezistence | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Fitch Ratings | AAA | Alibaba | Procter & Gamble (PG) | Fibo | Propad | Bělorusko | FactSet | S&P | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Ztráty | Oslabení dolaru | Historická maxima | Historická minima | Nejistota | Erste | Indikátor Stochastic | Rozpočtová pravidla | Akcionáři | Obchodování na devizovém trhu | CySEC | Zajištění | Baidu | Tesla | Zahraniční firmy | Steen Jakobsen | Výhled | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Historická data | Americké akciové trhy | Mzdy | Predikce | Ekonomická situace | General Electric | Bankovní unie | Krize | Světové trhy | Inflace v Česku | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Očekávání analytiků | Quantum | Příjmy | Vydávání dluhopisů | Spotřebitelské výdaje | Nástroje technické analýzy | Volatilita trhů | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Aktuální cena | Belgie | Hlavní ekonom | Commodity Futures Trading Commission | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Ekonomické průzkumy | Purple Trading | Makléřské firmy | Obchodování ropy | Cena palladia | BHS | René Remšík | Aleš Michl | Quant | Investování na finančních trzích | Breakout Trader | Palladium | BTC/USD | LYNX Trading | Fincentrum Hypoindex | Fincentrum | Hypoindex | NEST | Štěpán Hájek | Jak fungují akcie | Možnost diverzifikace | Výkonnost fondů | Investování s LYNX | Wood & Company | Cena bitcoinu | Portfolio manažeři | Skupina Saxo Bank | Saxo | Obchodní války | FinTech | Výkonnost indexů | Očekávání investorů | Krypto | Hodnota majetku | Růstové akcie | Wood Mackenzie | Kartel OPEC | OPEC+ | Posilování dolaru | Výsledky obchodování | Podniky | Technologické akcie | Akcie Facebooku | FAANG | Amazon (AMZN) | Apple (AAPL) | L.F. Investment Limited | Akcie společnosti | Portu | Investiční platforma | Objem obchodování | Forint | Obchodníci s ropou | Pokles ceny | Volný kapitál | Fond kvalifikovaných investorů | TradeCentrum | Czech Fund | HKD | Trendové čáry | FKI | Brookings | Trh s ropou | Finanční skupina | Reakce trhu | Pokles cen ropy | Automatické obchodní strategie | Christopher Dembik | Sázka na nejistotu | The Big Short | Steve Carell | Obchodování se CFD | BinckBank | Kim Fournais | Růst zisků | Anticyklické akcie | EK | Prezident Trump | Majetek | Obchodovat s akciemi | Makroekonomické strategie | Palladiové akcie | Investiční platforma Portu | Michal Uma | Světové finanční trhy | Vysoké zhodnocení | Akcie herních vývojářů | Finanční produkty | Statistický úřad | Inflační očekávání | Reakce koruny | Euroskepticismus | Cena pohonných hmot | Podíl nezaměstnaných | Slabší dolar | CNY | Ceny pohonných hmot | Tencent Holdings | Vysoké zhodnocení kapitálu | Boris Johnson | Ferrari | Čínský trh | Banky na Wall Street | Akcie a ETF | Akcie Netflixu | NASDAQ 100 | Defenzivní akcie | Maržové obchodování | Maržový účet | Saxo Bank Group | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | XTB Research | Štěpán Křeček | Silný dolar | Britský premiér | Konfirmační zkreslení | Investiční kapitál | AMZN | Burzovní průvodce | Pohonné hmoty | Úspěšný live trading | Tržní pozice | Denní graf | Poptávka po ropě | Investiční galerie | Portu Gallery | Investiční galerie Portu Gallery | Kurzarbeit | Vyzkoušet si trading | GOOGL | Investujte do akcií | Akcie roku | F1 | Formule 1 | Jak se stát lepším investorem | Antiticyklické akcie | Akcie stabilních společností | Cyklické růstové akcie | Edge | Profesionální obchodníci | Snižování rizika | RISK-ON | Růst čínského HDP | Největší ekonomika | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Hospodářské krize | Mnoho ziskových obchodů | Digitalizace | New Deal | Čistý zisk | Investment Management | Obchodní model | Rozpočet | Prezident Donald Trump | Michal Dvořák | Politická situace | Tomáš Lébl | AXA ČR a SR | Hongkong | Objem | MSFT | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Myšlenka | Historie obchodů | Hluboká recese | Future kontrakt | Alibaba Group | Ceny pohonných hmot v ČR | Trader 2.0 | Firma | Technologický index Nasdaq Composite | Technologický index Nasdaq | Technologický index | PLN/EUR | Technické analýzy | BAT | Jakub Hodan | TradingEconomics | Studie | Vysoké riziko | Počet obchodů | Jakub Kraľovanský | Generální ředitel | Skupina OPEC+ | IPO Alibaba | Ukrajina | Lagardeová | Amazon | Buy-and-Hold | Úrok | Miliardy | Průzkumy | Walt Disney | Billions | České hospodářství | Ekonomka | Wall Street Warriors | Vzestup peněz | Vlk z Wall Street | Záměna | Trading Places | Enron: The Smartest Guys in the Room | Quants: The Alchemists Of Wall Street | Outsider | Team Spirit | | Život Warrena Buffetta | Becoming Warren Buffett | Konkurenti | Glengarry Glen Ross | The Wall Street Code | Banking On Bitcoin | Den před krizí | Betting on Zero | Boiler Room | Rogue Trader | Velká krize | Too Big to Fail | Wall Street: Peníze nikdy nespí | Peníze nikdy nespí | Money Never Sleeps | Barbaři za branou | Barbarians at the Gate | Floored | Chasing Madoff | Quicksilver | Financovat | SMA | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Průmysl | Radim Krejčí | HUF | PLN | Na burze | Propouštění | Formule | Výrazný pokles | Klesající trendové čáry | Rozvoj | Bývalý šéf americké centrální banky | Problémy | Kolísání ceny | NAFTA | Britové | Nejistoty | Ranní zpráva | Obchodujte přes LYNX | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Yahoo | United Technologies | Porsche | Míra | RWE | Ohlédnutí | Úroky | Měnové politiky | Hypotéky | Hypoteční trh | Smartwings | Premiér Boris Johnson | Geely Holding Group | Geely | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Evoluce | Automobil | AXA | Záporné úrokové sazby | Optimismus investorů | xStation5 | AAPL | Snap Inc | Disney | Nejbližší support | Dot-com | Bydlení | První obchod | Ztráta | NERV | Nejlepší akcie | Stratég | Propad akciových trhů | Snižování stavů | Purple Strike | Miliardy korun | Demokratické strany | Průmyslové podniky | Americký index | Singapur | Halving | Ziskovost | Stabilní společnosti | Hospodaření | Vladimír Vávra | Růst poptávky | Nízké ceny ropy | Klesající trend | Dlouhodobí investoři | Návratnost | Hospodářské recese | Netflix | Inovace | Washington | Analytik skupiny AXA | Miliardy eur | Von der Leyenová | Hodnota společnosti | Experti | Zemědělství | Výsledky hospodaření | Poradenství | Podnik | Bloky | Analytička | Ukazatele | Spotřebitel | Alibaba Group Holding | Zamyšlení | Ptačí chřipka | Vladimír Beszédes | Pattern 123 | Komunikace | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Trump | Prezident | Ján Kopil | Koronavirus | Průměrná úroková sazba | Google | WhatsApp | Trhy | Ursula von der Leyenová | Akcie roku 2020 | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Šíření koronaviru | Virus | Vir | Negativní dopad | Pokles | Situace | Provozní zisk | SARS | Stratég Saxo Bank | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Analytik skupiny | IHNED | Výstupy | L.F. Investment | Snížení těžby ropy | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | BABA | Akcie v roce 2020 | Akcie Alphabet | Obchody | Výdaje | Nálada výrobců | Fond Quant | Pesimismus | Hlavní úrokové sazby | Dopady koronaviru | FCF | SEC | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Hodnota aktiv | Traderky | Analýza BTC | Technická analýza BTC | Medvědi | Poptávky po ropě | Trendové indikátory | COVID-19 | Portál FXstreet.cz | Akcie 3M | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Ekonomické dopady koronaviru | Prudký propad | Krize v eurozóně | Ekonomické recese | AXA ČR | Tržní úrokové sazby | Americký Fed | Technická analýza BTC/USD | Stabilita | Cyklické akcie | Cestovní ruch | Vývoj | Šok | Snížení těžby | Martin Gürtler | Guru | Akcie Microsoft (MSFT) | Extrémní výkyvy | Výkyvy | Obraty trendu | Změny trendu | Cenová válka | WP | Videokonference | Rishi Sunak | Sazby hypoték | Vysoká rizika | Prudký pokles | Aerolinky | Air France-KLM | Lufthansa | Nouzový stav | Evropské dividendové akcie | Dividendové akcie 2020 | Akcie 2020 | Tržní podmínky | Profitovat | Akcie Tencent | Tencent | Další vývoj | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Stimuly | Evropské země | Brusel | Záchranné balíčky | Největší pády | Tržby společnosti | Cenový vývoj | Honba za hotovostí | Duck Sauce | MMXXV | Svěřenský fond | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | Nemoc COVID-19 | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Cyklické změny | Možnosti technické analýzy | Směr trendů | Významné tržní pozice | Charles Dow | Historie se opakuje | Určení trendu | Jak se používá technická analýza | Horizontální linie | Potenciální změny | Aktuální situace | Onemocnění | Zásobníky | Akcie Waste Management | Waste Management | Waste Management (WM) | Akcie Waste Management (WM) | Bilion dolarů | Lukáš Foral | Přísná opatření | Další pokles | Co to jsou defenzivní akcie? | Koronavirová krize | Akcie Ahold Delhaize (AD) | Ahold Delhaize | Ahold Delhaize (AD) | Akcie Unilever (UNA) | Unilever (UNA) | UNA | Akcie Ahold Delhaize | Akcie Wolters Kluwer (WKL) | Akcie Wolters Kluwer | Wolters Kluwer (WKL) | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | WM | Akcie Church & Dwight (CHD) | Church & Dwight (CHD) | CHD | Akcie Church & Dwight | Church & Dwight | Akcie Regeneron Pharmaceutical (REGN) | REGN | Akcie Regeneron Pharmaceutical | Regeneron Pharmaceutical | Regeneron Pharmaceutical (REGN) | Kongres | Škoda | Index ISM | Manufacturing | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Fundament | Stop-Lossy | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Počet potvrzených případů | Koronavirová ekonomika | Koronabondy | Vznik koronabondů | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Dávky v nezaměstnanosti | Graf dne | Sell & Sell Short | Růst | Koronavirové krize | Signál | Biliony | Fatih Birol | Potenciál | Platební neschopnosti | Dopady pandemie na ekonomiku | Propad HDP | Výhody obchodování | Investiční fond Quant | Bulharsko | Nejlepší palladiové akcie | Izrael | Klid před bouří | Ekonomiky | Společnost Walt Disney | Psychologie tradera | Vzdělávací webináře | Italové | Slovensko | Války | Schodek | Březnová data | Poradce | Organizace | Nejlepší technologické akcie | Technologické akcie roku 2020 | Akcie Amazon (AMZN) | Akcie Alphabet (GOOGL) | Alphabet (GOOGL) | Tencent (700) | Akcie Tencent (700) | Akcie Alibaba Group | Alibaba Group (BABA) | Akcie Apple (AAPL) | Microsoft (MSFT) | Wopke Hoekstra | British Airways | Práce | Výraznější pokles | Afrika | Údaje | Skupina OPEC | Mexiko | Legendární Porsche | Porsche 911 Clubsport | Společnost Saxo Bank | Pohonné hmoty v ČR | Big Short | Světoví těžaři | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cena benzínu | Nadprodukce | Pákistán | Emitenti | Více peněz | Úspory | Bankovní vzdělání | Procter & Gamble | Statistiky | Strategy Provider | Portfolio manageři | Poskytovatelé signálů | Investiční manažer | Commodity trading advisor | Commodity Trading Advisor (CTA) | National Futures Association (NFA) | Privátní fondy | Způsobilí k obchodování | Managed futures | Ověřená historie | Fantastické zhodnocení | Ověřené výsledky | Zhodnocování peněz | Vydělávání na finančních trzích | Dosahovat stabilních zisků | Fantastické zhodnocení kapitálu | Zhodnocování peněz na finančních trzích | Výsledky traderů | Sell obchody | Vydělávat na finančních trzích | Dlouhodobě vydělávat | Obchodování klientských peněz | Výsledky investičních fondů | SaxoStrats | USO | Purple Trading Štěpán Hájek | Procentuální zhodnocení kapitálu | Zhodnocení kapitálu obyčejných traderů | Americké produkce | Chaos na burzách | Tlak medvědů | Ekonomická omezení | Ekonomická omezení ve světě | Historie ropy | Nabídka ropy | Producenti ropy | Nizozemsko | Selský rozum | ETF USO | Air France | Posílení | Lucembursko | Burza CME | Cestování | 3M | Fundamentální náhled | Historie 3M | Minnesota Mining and Manufacturing Company | Minnesota Mining & Manufacturing Company | Náhled na akcie | Technický náhled | Čas na nákup akcií | Vhodný čas na nákup akcií | Ryanair | Akce Netflix | Hodnota společnosti na burze | Letečtí dopravci | Letečtí dopravci v Evropě | Dopravci v Evropě | Dopravci | Hrozba stagflace | Koronavirová nákaza | Enzo Ferrari | Scuderia Ferrari | Scuderia | Proxy voting | Velké peníze | Potenciální zisk | Marek Brávník | Manažeři | Zájem o hypotéky | The Ascent of Money | Inside Job | The Wolf of Wall Street | Enron | Quants | America Psycho | The Corporation | The China Hustle | Argentina | Provoz fondu | Historie fondů | Historie fondů BlackRock | Investovat peníze | Finanční prospěch | Prostředky pro investování | Výše kapitálu | Minimální výše kapitálu | Kapitálové zázemí | Analytické týmy | Roční zhodnocení | Průměrné roční zhodnocení | Roční zhodnocení kapitálu | Investment management | Investment management společnost | Silné kapitálové zázemí | Ztráty zaměstnání | JDE | ČR | Investice do energetiky | Propad investic | Pokles investic | Agentura IEA | Průraz | Tchaj-wan | Trend je tvůj přítel | Covid | Správce aktiv | High-Water mark | Single Managed Account | CTA společnosti | Barclay CTA index | SG CTA index | Odvětví CTA | Index SG CTA | Výkonnost traderů | CTA trader | Největší kapitál | Index Barclay CTA | FORT LP Global Contrarian | QQFund.com | QQFund | Vlastní trading | Trading na vyšší level | Dlouhodobá výkonnost | Forma správy kapitálu | Definice CTA | Správy kapitálu | Roční výkonnost | Makléř Wood & Company | Wood & Company Vladimír Vávra | Analytik Purple Trading | Poptávka po zlatých fondech | Jak funguje hedging? | Co je to hedging? | Zajištění diverzifikací | Rizika hedgingu | Vertical spread
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Indikátor | Dolar | Graf

Předchozí klíčová slova

Historické rekordy
Historické snížení těžby
Historické události
Historické výsledky
Historicky nejnižší
Historicky nejnižší výnosy
Historicky největší obchod
Historický pád cen
Historický pád cen ropy
Historický propad ceny ropy

Následující klíčová slova

Historie amerického dolaru
Historie burzovního obchodování
Historie dluhů
Historie eura
Historie fondů
Historie fondů BlackRock
Historie Forexu
Historie fundamentální analýzy
Historie hedge fondů
Historie kurzů
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RoboMarkets copyfx
Potvrďte prosím... Zavřít