Sobota 12. července 2025 10:31
reklama
RebelsFunding NEW
reklama
Fintokei Payouty
reklama
Swissquote Bank
reklama
Fintokei Payouty

Mean reversion

img

Intradenní strategie pro začínající obchodníky na 25. června

25.06.2025 Poptávka po rizikových aktivech zůstává silná a americký dolar dále oslabil po projevu Powella, který nevyloučil možnost dřívějšího snížení sazeb v USA.
img

Intradenní strategie pro začínající obchodníky na 24. června

24.06.2025 Euro může dnes ráno pokračovat v růstu, ale potřebuje k tomu zveřejnění solidních údajů. Očekává se německý index podnikatelského klimatu IFO, ukazatel aktuální situace a ukazatel očekávání. Důležitý bude také projev prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagardeové. Pozitivní údaje IFO – zejména zlepšení podnikatelské nálady – by mohly fungovat jako katalyzátor růstu eura. Investoři by je interpretovali jako potvrzení odolnosti německé ekonomiky, což by posílilo důvěru ve schopnost ECB dát do rovnováhy kontrolu inflace a podporu hospodářského růstu.
img

Intradenní strategie pro začínající obchodníky na 23. června

23.06.2025 Počáteční pokles eura a libry vůči USD byl rychle korigován, čímž se obchodování udrželo v rámci bočního kanálu z minulého týdne. Odolnost trhu lze přičíst několika faktorům. Za prvé, účastníci trhu pravděpodobně již do cen započítali geopolitická rizika spojená s Íránem. Za druhé, rozsah útoku mohl být vnímán jako omezený a nepředstavující hrozbu pro celkovou stabilitu regionu. Nicméně i přes současný klid rizika další eskalace konfliktu přetrvávají. Jakékoli další údery nebo odvetné kroky Íránu mohou vyvolat novou vlnu nejistoty a volatility na měnových trzích. Obchodníci by měli být obezřetní a pečlivě vyhodnocovat rizika při rozhodování o investicích.
img

Intradenní strategie pro začínající obchodníky na 19. června

19.06.2025 Tlak na riziková aktiva po středeční obchodní seanci pokračoval, zejména po rozhodnutí Federálního rezervního systému o úrokových sazbách. Nejednoznačná vyjádření amerického prezidenta ohledně situace na Blízkém východě navíc zvýšila poptávku po dolaru, protože obchodníci si nejsou jisti, zda se Spojené státy skutečně hodlají do konfliktu zapojit, nebo jen odvádějí pozornost.
img

Intradenní strategie pro začínající obchodníky – 18. června

18.06.2025 Ve druhé polovině včerejší americké seance zesílil tlak na riziková aktiva, když se na trhu začaly šířit spekulace o možné účasti USA v konfliktu na Blízkém východě.
img

Intradenní strategie pro začínající obchodníky na 17. června

17.06.2025 Tlak na riziková aktiva se během odpolední seance v USA vrátil. Stalo se tak, když se kupcům eura a libry nepodařilo navzdory silným makroekonomickým údajům z eurozóny a Spojeného království vytlačit ceny na nová měsíční maxima.
img

Intradenní strategie pro začínající obchodníky na 16. června

16.06.2025 Tlak na riziková aktiva polevil, přestože se situace na Blízkém východě dále zhoršuje. Euro, libra a jen zůstávají v rámci svých obchodních kanálů a zdá se, že trh vyčkává na nové a jasnější signály.
img

Intradenní strategie pro začínající obchodníky na 13. června

13.06.2025 Noční útok Izraele na íránská jaderná zařízení způsobil kolaps rizikových aktiv a obnovil poptávku po americkém dolaru jako bezpečném útočišti. Obchodníci, zaskočeni náhlou geopolitickou nejistotou, začali hromadně vyprodávat riziková aktiva a přesouvat kapitál do spolehlivějších nástrojů, které jsou v obdobích turbulencí tradičně považovány za bezpečné.
img

Úprava úrovní a cílů pro americkou seanci dne 12. června

12.06.2025 Australský a kanadský dolar dnes dosáhly dobrých výsledků díky strategii mean reversion, zatímco strategie momentum by...
img

Intradenní strategie pro začínající obchodníky na 12. června

12.06.2025 Po zveřejnění údajů o inflaci, které byly nižší než očekávání analytiků, americký dolar rychle ztratil půdu pod nohama, což umožnilo euru, libře a dalším rizikovým aktivům posílit. Obchodníci interpretovali tuto zprávu jako signál možného pokračování cyklu snižování úrokových sazeb Federálního rezervního systému, čímž se snížila atraktivita dolaru. Navzdory pozitivní reakci trhů však zůstává určitá opatrnost. Inflace sice zpomaluje, ale stále se drží nad 2% cílem Fedu, což naznačuje, že Fed pravděpodobně zachová vyčkávací přístup alespoň do konce tohoto léta.
img

Intradenní strategie pro začínající obchodníky na 11. června

11.06.2025 Euro mělo o něco větší štěstí než libra, která se dostala pod tlak kvůli slabým údajům z trhu práce a obnovila pokles po pokroku v jednáních mezi USA a Čínou
img

Intradenní strategie pro začínající obchodníky na 10. června

10.06.2025 Euro, libra a další riziková aktiva zůstávají uvězněna v bočních kanálech, ale americký dolar zaznamenal během americké seance po prvním dni jednání mezi Čínou a USA silnější poptávku.
img

Intradenní strategie pro začínající tradery na 9. června

09.06.2025 Všechna riziková aktiva, včetně eura a libry, v pátek po zveřejnění poměrně silných ekonomických údajů z USA oslabovala vůči americkému dolaru. Nestačila ale na spuštění kompletní změny směru uptrendů na mnoha obchodních instrumentech.
img

Intradenní strategie pro začínající obchodníky na 5. června

05.06.2025 Euro a libra pokračovaly v růstu spolu s dalšími rizikovými aktivy, zatímco americký dolar oslaboval — což vzhledem ke zveřejněným údajům nepřekvapuje.
img

Intradenní strategie pro začínající obchodníky na 4. června

04.06.2025 Posilování dolaru, podpořené poklesem inflace v eurozóně a protekcionistickými opatřeními Trumpovy administrativy, vytvořilo složitou situaci pro evropskou ekonomiku. Prudký pokles inflace je sice pozitivním signálem z dlouhodobého hlediska, avšak krátkodobě oslabil euro, protože zvýšil očekávání agresivnějšího snižování sazeb Evropskou centrální bankou.
img

Intradenní strategie pro začínající obchodníky na 3. června

03.06.2025 Včerejší slabá data ISM vyvolala vlnu výprodejů USD vůči rizikovým aktivům a podnítila možné přehodnocení výhledu měnové politiky Federálního rezervního systému. Účastníci trhu začali započítávat vyšší pravděpodobnost snížení sazeb v následujících měsících. To oslabilo dolar, který tradičně citlivě reaguje na změny v očekáváních ohledně sazeb. Dalším faktorem podporujícím euro byla očekávání, že Evropská centrální banka tento týden sazby sníží naposledy a poté přejde do vyčkávacího režimu.
img

Intradenní strategie pro začínající obchodníky – 2. června

02.06.2025 Euro, libra a další riziková aktiva posílila vůči americkému dolaru po zveřejnění údajů o inflaci v USA. Výrazný tlak na USD vyvolala také prohlášení Bílého domu, podle nichž jednání s Čínou o obchodní dohodě uvízla na mrtvém bodě.
img

Intradenní strategie pro začínající obchodníky na 30. května

30.05.2025 Euro, libra a další riziková aktiva, včetně japonského jenu, prudce posílily vůči americkému dolaru – a existovaly k tomu objektivní důvody.
img

Intradenní strategie pro začínající obchodníky na 29. května

29.05.2025 Euro, libra a další riziková aktiva, včetně japonského jenu, nadále prudce oslabují vůči americkému dolaru – a k tomu existují objektivní důvody.
img

Intradenní strategie pro začínající tradery na 30. dubna

30.04.2025 Růst eura a libry se zastavil. Včerejší slabá data o spotřebitelské důvěře v USA nedokázala vyvinout výraznější tlak na dolar a vedla jen k mírnému posílení eura a britské libry. Nicméně během dnešní asijské obchodní seance se tlak na tyto instrumenty obnovil.
img

Intradenní strategie pro začínající tradery na 29. dubna

29.04.2025 Obchodníci včera přesunuli pozornost na nové prohlášení týkající se obchodních jednání a geopolitické situace, což do určité míry pozitivně ovlivnilo riziková aktiva. Mnoho účastníků trhu očekává pokrok v řešení vojenského konfliktu na Ukrajině a uzavření obchodní dohody mezi Spojenými státy a Čínou. Nutno ale dodat, že růst eura zůstává omezený. Absence silných růstových faktorů a přetrvávající nejistota v globální ekonomice brání evropské měně v jistějším růstu. Svou roli hrají také opatření Evropské centrální banky ke snižování úrokových sazeb, které na euro vyvíjejí tlak.
img

Intradenní strategie pro začínající tradery na 28. dubna

28.04.2025 Euro a libra zůstaly v postranních kanálech a mohou v nich strávit celý den. Neexistují zvláštní důvody pro růst rizikových aktiv, ani důvody k jejich likvidaci.
img

Intradenní strategie pro začínající obchodníky na 25. dubna

25.04.2025 Zveřejněné údaje o vývoji na trhu práce v USA a silná čísla ohledně objednávek zboží dlouhodobé spotřeby byly obchodníky převážně ignorovány a nevedly k očekávanému posílení dolaru. Jedním z možných důvodů je, že trh již tato pozitivní makrodata započítal. Obchodníci možná očekávali ještě lepší výsledky, které by ospravedlnily další růst USD. Kromě toho se pozornost trhu mohla přesunout k jiným faktorům, jako jsou obchodní cla USA a potenciál jejich snížení vůči Číně.
img

Intradenní strategie pro začínající tradery na 24. dubna

24.04.2025 Silné údaje z USA o PMI a prodeji nových domů obnovily ve druhé polovině včerejší seance tlak na riziková aktiva a vyvolaly poptávku po americkém dolaru. Tradeři povzbuzení signály odolnosti americké ekonomiky revidovali svá portfolia ve prospěch dolarových aktiv, což zesílilo tlak na euro, libru a japonský jen.
img

Intradenní strategie pro začínající obchodníky na 14. dubna

14.04.2025 Euro a libra si udržely své pozice vůči americkému dolaru a odrazily se směrem vzhůru po zprávě, že americké výrobní ceny (PPI) za březen prudce poklesly – podobně jako jádrová inflace den předtím.
img

Intradenní strategie pro začínající obchodníky na 11. dubna

11.04.2025 Index spotřebitelských cen (CPI) ve Spojených státech v březnu oproti únoru klesl, a to navzdory očekáváním analytiků, kteří předpokládali nárůst. Tento nečekaný vývoj výrazně oslabil americký dolar. Deflační tendence vyvolala diskuse mezi investory a přiměla mnohé přehodnotit své představy o dalším postupu amerického Federálního rezervního systému. Nižší inflace by mohla vést Fed k aktivnějšímu snižování úrokových sazeb, což by snížilo atraktivitu dolaru pro investory hledající výnos. Někteří odborníci však varují před unáhlenými závěry, protože údaje za jediný měsíc nelze považovat za potvrzení udržitelného trendu – zejména v době, kdy ve Spojených státech platí nově zavedená cla.
img

Intradenní strategie pro začínající tradery na 9. dubna

09.04.2025 Euro i libra si držely pozice i pod novým prodejním tlakem, a během dnešní asijské seance dokonce mírně posílily.
img

Intradenní strategie pro začínající tradery na 8. dubna

08.04.2025 Euro si své pozice víceméně udrželo, zatímco libra na tom byla výrazně hůř. Průraz pod denní minimum spustil nový, rozsáhlejší výprodej na páru GBP/USD, čímž se fakticky potvrdil nový medvědí trend na trhu.
img

Intradenní strategie pro začínající tradery na 7. dubna

07.04.2025 EUR a GBP otevřely medvědím gapem, ale jejich propady byly brzy vyrovnány. Pravděpodobnost, že se klíčovým obchodním partnerům USA podaří rychle dosáhnout dohody o zrušení represivních cel, se snížila. Výsledkem byl prudký pokles poptávky po rizikových aktivech. Je pravděpodobnější, že zmínění partneři zavedou po vzoru Číny protiopatření v podobě cel na zboží z USA, což může dále eskalovat globální obchodní války.
img

Intradenní strategie pro začínající tradery na 4. dubna

04.04.2025 Euro a libra jsou znovu v kurzu, zatímco americký dolar je pod silným tlakem. Domnívám se, že důvod je zřejmý, i když takový průlom rizikových aktiv na měnovém trhu pravděpodobně očekával jen málokdo.
img

Intradenní strategie pro začínající obchodníky na 3. dubna

03.04.2025 Euro a libra obnovily růst po zprávě, že reciproční obchodní cla uvalená Spojenými státy byla zhruba v souladu s očekáváním trhu. Ačkoli se americký akciový trh setkal s novými problémy, na měnovém trhu takový vývoj zaznamenán nebyl.
img

Intradenní strategie pro začínající obchodníky na 2. dubna

02.04.2025 Euro i libra se obchodují v bočních kanálech, ale dochází ke zvýšení tlaku na obě měny. Dnes bude klíčovým faktorem očekávané oznámení obchodních cel ze strany Spojených států a jejich detaily. Z eurozóny ani z Británie dnes nečekáme žádná důležitá makroekonomická data.
img

Intradenní strategie pro začínající obchodníky na 31. března

31.03.2025 Euro i libra zaznamenaly růst, ale je stále příliš brzy na tvrzení, že korekce směrem dolů jsou u konce. Kupující budou muset vyvinout větší úsilí, aby změnili aktuální technickou situaci.
img

Intradenní strategie pro začínající obchodníky na 28. března

28.03.2025 Euro a libra ukázaly, že na velký výprodej není nikdo připraven. Aktivní podporu však nezaznamenali ani velcí účastníci trhu s dlouhými pozicemi na rizikových aktivech.
img

Intradenní strategie pro začínající obchodníky na 27. března

27.03.2025 Vedle včerejších silných údajů z USA, které podpořily dolar, vyvíjelo tlak na riziková aktiva také nové napětí související se cly. Prezident USA Donald Trump podepsal exekutivní příkaz, kterým zavádí 25% cla na dovoz automobilů. Jde o další eskalaci probíhající obchodní války, jejímž cílem je podpora amerického průmyslu. Toto opatření pravděpodobně zasáhne evropské, korejské a japonské automobilky. Ačkoli tento krok nebyl překvapením, prohloubil obavy z možného globálního zpomalení ekonomiky. Odborné názory na dlouhodobé důsledky se liší – podle někoho americký protekcionismus poškodí světový obchod a růst, kdežto jiný ho vnímá jako příležitost k oživení amerického průmyslu a tvorbě pracovních míst.
img

Intradenní strategie pro začínající obchodníky na 21. března

21.03.2025 Euro a libra zůstaly po zasedání amerického Federálního rezervního systému pod tlakem, protože trhy se nedočkaly očekávaného aktivního snižování sazeb, ani jeho náznaku.
img

Intradenní strategie pro začínající obchodníky na 20. března

20.03.2025 Euro a libra dokázaly odolat tlaku, kterému čelily před zasedáním Federálního rezervního systému, a bezprostředně po zasedání pokračovaly v růstu.
img

Intradenní strategie pro začínající obchodníky na 19. března

19.03.2025 Euro a libra jsou aktivně nakupovány, kdykoli se naskytne příznivá příležitost, a na diskusi o případné korekci směrem dolů je ještě příliš brzy.
img

Intradenní strategie pro začínající obchodníky na 18. března

18.03.2025 Euro a libra pokračují v růstu navzdory všem zoufalým pokusům prodejců rizikových aktiv dosáhnout na začátku týdne alespoň nějaké rozumné korekce.
img

Intradenní strategie pro začínající obchodníky na 17. března

17.03.2025 Navzdory zoufalým pokusům prodejců rizikových aktiv dosáhnout výrazné korekce nic nevyšlo. Euro a libra se nadále obchodují v bočních kanálech a udržují si dobré vyhlídky na další růstový trend.
img

Intradenní strategie pro začínající obchodníky na 14. března

14.03.2025 Euro i libra právě procházejí korekcí. Ta však není příliš výrazná a mohla by rychle přejít v novou vlnu růstu rizikových aktiv s aktualizací týdenních maxim.
img

Intradenní strategie pro začínající obchodníky na 13. března

13.03.2025 Libra i nadále dosahuje nových maxim, zatímco euro doprovází obavy, zejména po nedávných komentářích prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagarde. Navzdory jejím výrokům, které měly měnu podpořit, euro nereagovalo pozitivně.
img

Intradenní strategie pro začínající obchodníky na 12. března

12.03.2025 Euro a libra pokračují v růstu a každý den dosahují nových měsíčních maxim. Vzhledem k překoupenosti rizikových aktiv je však důležité být s novými dlouhými pozicemi velmi opatrný, protože by mohlo dojít k rychlé a výrazné korekci.
img

Intradenní strategie pro začínající obchodníky na 11. března

11.03.2025 Euro a libra se dál obchodují ve vymezených kanálech, což naznačuje dobré růstové příležitosti. Rizikovější měnová aktiva jsou nicméně kupodivu stále značně poptávána navzdory současné situaci na akciových trzích.
img

Intradenní strategie pro začínající obchodníky na 10. března

10.03.2025 Euro a libra aktuálně vykazují nízkou poptávku a jejich růst navzdory smíšeným ekonomickým údajům z USA z minulého pátku zpomalil. Mnoho obchodníků zaujalo opatrnější postoj, protože z Fedu nedostalo očekávaná prohlášení o opatřeních na podporu ekonomiky.
img

Intradenní strategie pro začínající obchodníky na 6. března

06.03.2025 Euro a libra vůči americkému dolaru dál rostou. Diskuse o potřebě dalšího snižování úrokových sazeb v USA vyvíjejí tlak na dolar, zatímco nové fiskální iniciativy Německa podporují riziková aktiva.
img

Intradenní strategie pro začínající obchodníky na 5. března

05.03.2025 Euro a libra zaznamenaly výrazný růst, což je trend, který jsme nepozorovali už poměrně dlouho. Nedávné zprávy o tom, že Německo plánuje vyčlenit stovky miliard eur na investice do obrany a infrastruktury, vyvolaly prudký nárůst nákupu rizikových aktiv. Ekonomické stimuly obvykle podporují aktivní oživení, což je něco, co německé ekonomice v poslední době chybí.
img

Intradenní strategie pro začínající obchodníky na 4. března

04.03.2025 Euro a libra během dne rostly navzdory hrozbám Donalda Trumpa, že uvalí obchodní cla na několik zemí včetně Číny. Překvapivě nepadla žádná konkrétní zmínka o EU, což dále podpořilo poptávku po rizikových aktivech.
img

Intradenní strategie pro začínající obchodníky na 3. března

03.03.2025 Euro a libra zaznamenaly na konci minulého týdne pokles, ale při zahájení dnešního obchodování se začaly zotavovat. Za tímto pohybem stojí především geopolitická agenda USA a EU.
img

Intradenní strategie pro začínající obchodníky na 28. února

28.02.2025 Euro i libra zaznamenaly pokles, když Donald Trump oznámil cla, která se týkají několika zemí včetně Kanady, Mexika, Číny a Evropské unie.
img

Strategie pro intradenní obchodování dne 17. února pro začátečníky

17.02.2025 Euro a libra pokračují v růstu v důsledku celkového oslabení amerického dolaru, který čelí tlaku v důsledku neuspokojivých fundamentálních údajů.
img

Intradenní strategie pro začínající obchodníky na 6. února

06.02.2025 Euro a libra zaznamenaly po silném růstu na začátku tohoto týdne mírný pokles. Tato korekce přímo souvisela s pozitivními ekonomickými údaji ze Spojených států, které dolaru v posledních týdnech chyběly.
C:\fakepath\trader-04022025.jpg

Stop-Loss: Dobrý sluha, ale zlý pán!

04.02.2025 Používání stop lossu na forexu je velmi diskutované téma. Pravdou je, že mohou existovat obchodní systémy, ve kterých je použití stop lossu téměř zbytečné.
img

Intradenní strategie pro začínající obchodníky na 24. ledna

24.01.2025 Trumpovy výroky o měnové politice USA obchodníky zaskočily a přiměly je prodávat americký dolar v obavách, že by Federální rezervní systém mohl přijmout návrhy nového prezidenta, ačkoli je to velmi nepravděpodobné. Trump vyjádřil přání prosazovat nižší úrokové sazby, aby podpořil stabilnější růst americké ekonomiky. To vedlo ke spekulacím mezi obchodníky a vyvolalo výprodej dolaru, což přispělo k jeho poklesu na mezinárodních trzích.
C:\fakepath\prop-trading-24012025-uvod.jpg

Kvantitativní analýza v prop tradingu

24.01.2025 V minulé kapitole jsme si rozebrali to, co nejčastěji prop obchodníci vyhledávají u prop firem. Data jsme přebírali z průzkumu a jednotlivé výsledky jsme si rozebrali více do hloubky. V dnešní kapitole se podíváme úplně na jiné téma, a to na kvantitativní analýzu, jak moc je v prop tradingu důležitá, v čem nám může pomoci a kde bychom neměli dělat chyby. První si ale řekneme pár teoretických věcí, bez kterých bychom nemohli udělat závěr, co je to tedy kvantitativní analýza?
img

Intradenní strategie pro začínající obchodníky na 12. prosince

12.12.2024 Euro se i nadále potýká s problémy a existují pro to objektivní důvody, které si rozebereme níže. Na druhou stranu libra za současných podmínek vykazuje větší odolnost, zůstává uvnitř svého horizontálního kanálu a zachovává si potenciál pro další býčí vývoj na trhu.
img

Intradenní strategie pro začínající obchodníky na 27. listopadu

27.11.2024 Euro a libra zůstávají v kanálech navzdory zjevné snaze kupujících o výraznější korekci. Tento pohyb však brzdí ekonomická data, která i nadále nahrávají americkému dolaru.
img

Intradenní strategie pro začátečníky na 3. dubna

03.04.2024 Dnes bude intradenní volatilita záviset na údajích o inflaci v eurozóně a na statistikách z amerického trhu práce, na což je potřeba položit důraz. Je velmi důležité zjistit vývoj zaměstnanosti v USA podle údajů z ADP za březen letošního roku. Pokles indikátoru, který by byl mnohem větší než konsenzus, by vedl k poklesu amerického dolaru a růstu libry a japonského jenu. Špatné výsledky ISM PMI pro sektor služeb také negativně ovlivní americký dolar. Nicméně projevy členů FOMC, vedené předsedou Fedu Jeromem Powellem, budou mít mnohem větší vliv na trh. Jeho holubičí tón a ochota snižovat úrokové sazby ještě víc poškodí dolarové pozice.
C:\fakepath\trader-30042023.jpg

Příklady úspěšných algoritmických obchodních strategií

30.04.2023 Vítejte u pokračování série příspěvků o algoritmickém obchodování tak, jak ho vnímám já. Dnes se zaměřím na příklady úspěšných algoritmických obchodních strategií.
img

Forex trading - EUR/USD a USD/JPY

08.09.2017 Měnový pár EUR/USD se bez jakýchkoliv známek nějaké změny či obav posouvá v klidu dále nahoru a obchoduje se již na 32měsíčních maximech, kolem úrovně 1,2100 +/-. A prozatím to vůbec z grafu nevypadá, že by mělo dojít brzy k obratu trendu či výrazné korekci.
img

Obchodujeme komodity

16.07.2017 V mém obchodování se mi dlouhodobě osvědčuje kombinace jak různých obchodních přístupů (swing trading, poziční trading) a metod (mean reversion, trend follow), tak i obchodování různých trhů (akcie a indexy, forex a komodity).
img

Které styly strategického myšlení jsou úspěšné ve forexu?

04.07.2017 Strategie je důležitá, protože pomáhá rozdělit dostupné zdroje tak, aby se co nejlépe využil čas, energie, i investice. Strategie se obecně skládá z vytyčování cílů, stanovení akcí, a využívání zdrojů na to, aby byl cíl dosažen. Podle firmy missiofacilitators.com, která dělá výzkumy toho, jak moc podnikatelům pomáhá strategie, mají byznysy se strategickým plánem v průměru profit vyšší o 12 % než byznysy bez podobného plánu. Naneštěstí 70 % firem, které mají strategický plán, jej neprovedou a ztratí tím profit. Po výzkumu firem, které patří mezi nejúspěšnější na trhu, missionfacilitators.com zjistilo, že tyto firmy mají alespoň 1% přírůstek příjmu každý rok. Jak logicky, tak statisticky, je strategie výhodná jak pro firmy, tak pro individuální investory.
img

Forex analýza: EUR/USD, GBP/USD a USD/JPY

23.06.2017 V dnešní forex trading analýze se podíváme na obchodníky oblíbené měnové páry EUR/USD, GBP/USD a USD/JPY optikou mou v tradingu používaného a oblíbeného Mean Reversion přístupu.
img

Analýza od tradera: Index S&P 500, EUR/USD a ropa WTI

16.06.2017 Americké akciové indexy (s výjimkou technologického Nasdaqu) zatím udržují úrovně poblíž svých historických maxim. Dow Jones je dokázal v posledních dnech ještě i navýšit. Ani další zvýšení úrokových sazeb a oznámení redukce bilance Fedu přibližně na podzim nevneslo na finanční trhy obavy o další vývoj.
img

Trading analýza: Indexy a forex

26.05.2017 Nadhodnocené americké akciové indexy ještě dolů nechtějí. Nevadí, nikam nespěcháme, dále zatím sbíráme pěkné zisky na forexu a komoditách, kde fundamenty a technika, na rozdíl od indexů, funguje v posledních měsících skvěle.
img

Forex analýza: EUR/USD, GBP/USD a USD/CAD

07.04.2017 Měnový pár EUR/USD zkorigoval za poslední dva týdny ze svých swing maxim již o téměř 350 pipů a obchoduje se v oblasti prvního supportu pod technickou Fair Value. To představuje dobrou úroveň pro první část long pozice, další vhodnou úrovní je pak 1,0500.
img

Trading analýza: Ropa, EUR/USD, GBP/USD a USD/CAD

17.02.2017 Na amerických akciových trzích dále pokračujeme ve vytváření nových maxim, což znamená jediné. Následná korekce bude o to větší a postupná řízená akumulace menších short pozic přinese ještě větší než dříve očekávané zisky.
img

Trading analýza: Index S&P 500 a měnové páry EUR/USD, USD/JPY a GBP/USD

10.02.2017 Stále dobrá nálada a nezohledňování jakýchkoliv rizik zatím nedovoluje důležitým akciovým trhům korigovat z nadhodnocených úrovní dolů. Pokud se k tomu přidá mediální zmínka o přípravě práce na předvolebních slibech nového amerického prezidenta (zrušení regulace bankovního sektoru, snížení daní společnostem), na nichž již akciové trhy na podzim a v zimě jednou rostly, indexy opět velmi ochotně poskočí na nová maxima.
img

Střednědobý S&P 500 Big Picture

13.02.2015 Při střednědobém a dlouhodobém portfoliovém investování je vhodné si udělat základní obrázek o vývoji důležitých trhů v delším časovém horizontu, analyzovat vývoj (nyní již s pomocí známých skutečností a událostí v uplynulém období) a stanovit pravděpodobný a logicky zdůvodnitelný výhled na další období.
Související klíčová slova: Údaje o indexu spotřebitelských cen | Údaje z USA | Ekonomické problémy | Kvantitativní analýza na Forexu | Očekávané výsledky | Aktuální situace | Aktuální stav trhů | Obchodování různých trhů | Volný trh | Long pozice | EUR | Margin call | Exporty | Nalezení souvislostí | Pozitivní vliv | Obchodník | Výkyvy ceny | Akciové trhy | Trend follow | Měřitelné informace | Boční kanál | Forex a komodity | Trvání fundamentální zprávy | Aktiva | Jasná pravidla | Příležitost k prodeji | Korelace | Situace v eurozóně | Mince | Trend | Vyhlášení inflace | Kolaps | Obchodní systém | Další snižování sazeb | Zasedání ECB | ISM ve službách | Uptrend | Nákupní pozice | Pokles indexu | Snižování cel | Britská libra | Výkyvy | Kroky Fedu | Sběr dat | Win rate | Pravděpodobnost | Oslabování měny | Short obchody | Období konsolidace | SL (stop-loss) | Zprávy o měnové politice | Vliv na trh | Index spotřebitelské nálady | Statistické metody | Holubičí tón | Zvýšení cel | Geopolitické napětí | Administrativa prezidenta | GDP | Diverzifikace | Expanze | Údaje o inflaci | Investice do infrastruktury | Americký akciový index | Zdraví ekonomiky | Údaje o maloobchodních tržbách | Turnaje pokeru | Analýza v prop tradingu | Pokles dolaru | Výhled | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Klidné období | Kvalitativní analýza | Rostoucí inflace | Data z Německa | Prohlášení | Amerika na prvním místě | Členitost forexu | Zprávy z USA | Longový obchod | Dolar dnes | Stochastické modely | Strach | Výrobní ceny v USA | Brexit | HFT (High-frequency trading) | Jak provést kvantitativní analýzu | Akče | Ekonomiky v eurozóně | Zahrady | High-frequency trading (HFT) | Backtestovat | Nová data | Klouzavé průměry | Obavy investorů | Snížení úrokových sazeb | Růst cen | Obchodní výkonnost | Makroekonomické zprávy | Směřování měnové politiky | Margin | Rozhodnutí centrálních bank | Růst nezaměstnanosti | Oznámení | Úvěrování | Důležité zprávy | Dividendy | Obchodní seance | Posilování dolaru | Trading u prop firmy | Uvolnění měnové politiky | Risk-off | Value at Risk (VaR) | Analýzy | Strategie mean reversion | Historie | Ceny aktiv | Nezaměstnanost | Diseminační | Proražení | Příležitosti k nákupu | Dumb money | Zvyšování sazeb | Data PMI | Příkaz | Zrušení cel | Risk On | Dnešní obchodní seance | Prohlášení Bílého domu | HFT strategie | Růst rizikových aktiv | Breakout | Trumpová | NFP report | Pravidla prop firmy | Tržní data | Konflikty | Výrazný růst | Josef Lukáč | Výprodeje | Trend-following | Co je to kvantitativní analýza? | Obchodní signály | Poziční obchody | Širší obraz | Náklady | Úspěšné obchodování | Ekonomiky | Události v eurozóně | Data z trhu | Volatilita | Statistická arbitráž | Zpomalení globálního růstu | Indikátor | Zajímavé zhodnocení | Vysoká inflace | Průmyslová produkce | Rostoucí obavy | Pokles ceny | Donald Trump | Změny trendu | Sazby v USA | Nejistota ohledně cel | Inflace | Zveřejněné údaje | Peníze | Bill Gates | Pozitivní očekávání | ForexFactory | Prudký pokles | Nové podmínky | Politika | Největší ekonomiky eurozóny | Očekávání | Současný stav | Odvetná cla | Evropská obchodní seance | Šance na úspěch | Nárůst nezaměstnanosti v USA | Příležitost k nákupu | Posílení eura | Obchodní historie | Průmysl | Evropské měny | Chamtivost | Časové řady | Agrokomodity | Globální ekonomiky | Nákupy | Růst | Příležitosti | Itálie | Klíčový ukazatel | Lepší výsledky | Reakce trhu | Scalping | Prognóza | Měnový pár USD/JPY | Situace na Blízkém východě | Trh práce | Změny cen | Dnešní seance | Růst amerického dolaru | Válka | Pochybnosti | Zpráva | Zápis ze zasedání Fedu | B/E | Objem obchodů | Velká Británie | Úrokové sazby v USA | Evropské ekonomiky | Index podnikatelské nálady | PoC | Negativní dopad | Systematický přístup | Long | Chování | Bullish | Zpomalení ekonomiky | Váš trading | Rozhodnutí soudu | Graf | Používání Stop-Lossů | Geopolitická rizika | Vývoj na Blízkém východě | Fundamentální zpráva | AUD | Silně volatilní | Portál FXstreet.cz | Celková míra nezaměstnanosti | Snižování úrokových sazeb v USA | Praktický příklad | PMI pro sektor | Oslabení eura | Nezaměstnanost v USA | Intradenní obchodování | Trh | Centrální banky | Analýzy v prop tradingu | Makroekonomické události | Rovnováha | Prop firmy | Cla USA | Průměrné mzdy | Očekávání trhu | Prezident USA | Index | Budoucí cenové pohyby | Vyšší náklady | Směnný kurz | Ekonomické ukazatele | MMF | Obchodní bilance eurozóny | Nabídka | USA | Výrobní ceny | Úrokové sazby | Eura | Dobré výsledky | Nejistoty | Snižování sazeb | Rovnováhy | Kapitál | Posílení | Chris Moneymaker | GBP/JPY | Podmínky na trhu | Komoditní obchodní příležitosti | Trading | Sentiment investorů | S&P | Podstata analýzy | Unie | Sázky | Trumpovo rozhodnutí | Akciové indexy | Vice | Kvantitativní modely | Ekonomický kalendář | Tržní podmínky | Fundamentální zprávy | Země EU | Pozornost | Setkání ministrů financí EU | Monte Carlo | Závazek | Úroda | Swing | IEA | Forex analýza | Zprávy s vysokým dopadem | Reakce trhů | EUR/GBP | Očekávání analytiků | Opatření | Deficit | Intradenní volatilita | Zařízení | Další růst | Kvantitativní analýzy | Budoucnost | Počet pracovních míst | Inflace v eurozóně | Mírný růst | Kvantitativní analýza v prop tradingu | Monte Carlo simulace | Situace v USA | Zveřejněná data | Sell | Společnosti | Range | Pair trading | Makroekonomická data | Stabilní růst | Velcí účastníci trhu | Ropa | Setkání ministrů financí | Správné strategie | Německý index | Obchodní války | Ifo | Akciový index | Řízení rizika | Vývoj eura | Statistické údaje | Momentum | Zisky na forexu | Domácnosti | Výhody algoritmického obchodování | Burze | Swing obchodování | Tržní sentiment | Hazard | Investiční mince | Eskalace | Volatility | Slabé výsledky | Crossové měnové páry | Prop firma | Vývoj inflace | Tlak na USD | Pokles důvěry | Počet žádostí o podporu | Největší ekonomika | Sektor služeb | RRR | Zpomalení růstu americké ekonomiky | Fair Value | Platformy | Pár EUR/USD | Snižování úrokových sazeb | Analytici | Diverzifikace prop firem | Fundamentální události | Závislost | Stříbro | Maloobchodní tržby | Obchodovat | Cla na dovoz | Prostor pro další růst | G7 | Vysoké inflace | Finance | Pozornost trhu | Cena drahých kovů | Firma | Odhadovat fundamentální zprávy | Podílové fondy | Obchodníci | Poptávka | Trading metody | Zasedání Bank of England | Zboží dlouhodobé spotřeby | Velikost pohybů | Strategie pair trading | Problémy | | Množství peněz | Kanadský dolar | Backtest | Růst HDP | Odvetná opatření | Index PMI | Euro vůči dolaru | Zpomalení hospodářského růstu | Algoritmické obchodní strategie | Christine Lagarde | Spojené státy | Výsledky ISM | Vývoj | Příznivé údaje | Úsilí | Euro posiluje | Vývoj situace | Ekonomové | Pokles nezaměstnanosti | Riziko inflace | Regresní analýza | AUD/NZD | Konkurenceschopnost | Pohonné hmoty | Short pozice | Financování vlády | Růst americké ekonomiky | Volatilní | EUR/USD | Množství peněz v oběhu | Trading analýza | Volby | Další vývoj | Dnes zveřejněná data | Konsolidace | Algo | Měnové politiky | Poptávka po dolaru | Předstihový ukazatel | Obchodní dohody | Inflační výhled | Momentum strategie | Exekutivní příkaz | Rozhodnutí o sazbách | Výdaje | Výnosy | Poker | Non-Farm Employment Change | Růstový potenciál | Dow Jones | Zavedená cla | Obchodní jednání | Backtestovat obchodní strategie | Nabídková cena | Ekonomické indikátory | Italský průmysl | Odliv kapitálu | ADP | Vládní výdaje | Prezidentské volby | Změny úrokových sazeb | Cenové pohyby | Obchodování s cenami cenných papírů | Světový obchod | Tisková konference | Maximalizovat potenciální zisk | Zvýšit win rate | Break/Even | Technické indikátory | Obchodní příležitosti | Sazby | Obchodní pozice | Funkce v excelu | Unemployment Claims | Británie | B/E (Break/Even) | Komoditní | Data o HDP | Ekonomické oživení | Risk-off aktivum | Nákup a prodej | Boj s inflací | Firmy | Budoucí vývoj | Zemědělství | Zájem investorů | Intradenní strategie | Supporty | Dolar včera | Dovoz oceli | Money management | Odhady ekonomů | HFT | Nová cla | Investování | Zpráva o měnové politice | Fed | Index spotřebitelské důvěry | Swing Trading | Účastníci trhu | Trhy | Aktuální stav | Vysokofrekvenční obchodování | Index Sentix | Měnové trhy | Rizika | Eurozóna | Algo trading | Denní obchodování | ISM | Obchodujeme | Pšenice | Kvantitativní analýza | Konfluence | Vysoké ceny | Riziková aktiva | Turtle Trading | Žádosti o podporu | Bilance | Americké akciové indexy | Stabilita | Španělsko | Vývoj měnových párů | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Forexový trh | Inflace v USA | Komodity | Mzdy | CAD | Odhady analytiků | Zájem analytiků | Deeskalace | Včerejší seance | Zprávy z eurozóny | PMI ve zpracovatelském průmyslu | FXstreet | Reporty | Pokles průmyslové produkce | Obchod | Investoři a obchodníci | Bilance Fedu | Obchodní přebytek | Tradeři | Hospodářské politiky | AUD/USD | Eskalace konfliktu | Vývoj na trhu | Riziko | MAM | JPY | NinjaTrader | Údaje o HDP | Trend na trhu | Nástroj | GBP | Čína | Risk | Ceny | Financování | Recese | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Potenciální rizika | Kompozitní index | Velmi bohatý | Války | Impuls | Zemědělské komodity | Data z trhu práce | Obchodní platformy | Severní Korea | Nárůst nezaměstnanosti | Centrální banka | WTI | Radek Zalubil | Praxe | Divergence | Evropské centrální banky | Libra | Odborníci | Údaje o vývoji inflace | Sentix | Stav trhů | Výnos | Německé ekonomiky | Algoritmy | Dobrá zpráva | Spotřeba domácností | Růstové momentum | Růstové vyhlídky | Kroky Bank of England | Money-Management | Ceny energií | Energetická krize | GBP/USD | Otevřený obchod | Írán | Údaje o průmyslové výrobě | Čínské zboží | Pracovní místa | Obchodujeme komodity | Change | Zisk | Bank of England | Dovoz | Silná data | Obchodování | Býčí sentiment | Obchodování ropy | Posílení dolaru | Prezident | Oslabování dolaru | Evropa | Měna | Management | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Úspěch v obchodování | Kupující | Francie | Předpověď | Směnný kurz eura | Údaje | Automobilky | Ekonomické události | Eurodolar | Ukazatel inflace | FXstreet.cz | Obchody | Britská měna | Aktuální sentiment | Index CPI | Růst spotřebitelských cen | Value at Risk | Portfólia | Marže | Směřování | Arbitráž | Příležitosti k prodeji | Aktivum | Značný zájem | Situace | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Růst dolaru | Tržby | Stagnace | Dolarová aktiva | FOREX | Konsenzus | Signály | Sazby beze změny | Psychologie | Guvernér | Trader | GfK | HDP | Devizový trh | Načasování | Zvýšení dovozních cel | Protekcionismus | Optimismus | Rozhodování | Dolar | Euro | Klid | JP Morgan | Zpomalení růstu | Průměrná cena | USD/CAD | Obchodní bilance | Výprodej | Měnové páry | Ekonomické zprávy | Akumulace | Obchodní systémy | Zdraví | Stav trhu práce | Stimuly | Ztráty | Obchodní styl | Dnešní události | Dlouhodobé trendy | Japonský jen | FOMC | Akcie | Medvědí trend | Prodejní pozice | Kupci | Nižší úrokové sazby | Největší ekonomiky | Index spotřebitelských cen | Štěstí | Institut ZEW | Asijské seance | Býčí trend | Tým FXstreet.cz | Světová ekonomika | Obavy z inflace | Hospodářská situace | Technické faktory | Index PPI | Prostor k růstu | Technologie | Prognózy | Ceny pšenice | Maloobchodní tržby v Německu | Kurz | Daně | Ministři | Poziční trading | Sell in May and go away | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Pozornost investorů | Index důvěry | Americká ekonomika | Růstový trend | Seance v USA | Výsledky | Vlna výprodejů | Nejlepší strategie | Investice | Microsoft | Pro investory | Objem úvěrů | Návrh zákona | Potenciál | Automatizace | Rally | Pokles inflace | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Tržní trendy | Vnímání | Prop obchodníci | Americký soud | Ekonomika eurozóny | Ekonomická aktivita | Makrodata | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zisky | Regulace | Deriváty | Fondy | Kurz eura | Hospodářství | Zotavení | Risk Off | Backtesting | Oslabení dolaru | Americký akciový trh | Ukazatel | Obchodní politika | Měny | Ropa WTI | Fundamentální faktory | Burzy | Hospodářský růst | Export | Rusko | Signál | NFIB | Řízení rizik | Partneři | Geopolitická nejistota | Mnozí investoři | Tržby v Německu | Zhodnocení | Fundamentální data | Algoritmické obchodování | High-frequency trading | Negativní sentiment | Technická analýza | Stav ekonomiky | Plány | Důležitá data | Administrativa | Krok za krokem | Brusel | NFP | Ekonomika USA | Rostoucí nezaměstnanost | Myšlení | ZEW | Americký trh práce | TIM | Propouštění | Energie | Objem | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Trh dnes | Příjmy | Fiskální rok | Prodej | Zasedání Fedu | Martin Malý | Evropská unie | Day trading | Silný růst | Vyhlídky | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Udržitelnost | Míra | Růst poptávky | Korekce | Špatné výsledky | Obchodní strategie | Riziko recese | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Výkonnost | Pokles libry | Šťastné obchodování | Index S&P 500 | Short | Andrew Bailey | Stavebnictví | Krize | High | Měnový trh | Zvýšení úrokových sazeb | Vysoké ztráty | S&P 500 | JDE | Podpora | Ministři financí | Geopolitické faktory | QE | Poziční obchodování | Spojené království | Cena | Německo | Makroekonomické ukazatele | Komodita | Čísla o inflaci | Americký trh | Snížení sazeb | Ekonomické údaje | Risk Management | Ekonomická data | Drahé kovy | Výhledy | Medvědi | Ekonomická rizika | Zavedení cel | Forexu | Poměr RRR | Obchodní válka | Zlato | Rozhodnutí Bank of England | Ekonomika | Evropské méně | Inflace v Německu | Pozitivní výsledky | Volume | Indikátory | Oslabení | Energetické krize | Práce | Úspěch | Cíle | Prognóza ECB | Forex trading | Inflační data | Bezpečnost | Banky | Buy | Vlády | Malý prostor | Šance | Fundamenty | Bankrot | PMI v eurozóně | Průlom | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Zlepšení | Pozice | Portfolia | Potenciální zisk | OCI | Pullback | Dlouhodobé důsledky | Market | Sestupný trend | Support | Americký Senát | Důležité informace | Poslanci | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Soud | Import | Služby | Algoritmus | Zvýšená volatilita | OPEC | Peněžní zásoby | Sentiment | Investoři | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Bohatý | Stop-Loss | Růst libry | Pokles průmyslové výroby | Spotřebitelé | Nákupní příležitosti | Měnový pár GBP/USD | Slabá poptávka | Rezistence | Projekce | Jasné signály | Zpravodajství | Určení trendu | Průmyslové aktivity | Ropy | Výrobní sektor | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Mimořádné zasedání | Pokles poptávky | CBI | Americké ekonomiky | USD | Emoce | Firemní zisky | Posilování eura | Cena ropy | Prezidentka ECB | Obavy z recese | Federální rezervní systém | CZ | Průraz | Propad | Bankovnictví | Zpomalování ekonomiky | Britské libry | Pokles eura | Významné zprávy | Bearish | Růst eura | Evropský trh | USA Donald Trump | CPI v USA | Nejistota | Ekonomie | Martin Klass | Indexy | Americký dolar | VaR | Evropská centrální banka | Market sentiment | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | ECB | Institut | HICP | Ekonomiky eurozóny | Stabilita sazeb | Doporučení | Inflační očekávání | Rozpočtové politiky | Největší ekonomika eurozóny | Body | Holubičí postoj | ROCE | Spekulace | Údaje o nezaměstnanosti | EU | Redukce | Časové rámce | PMI ve službách | PMI pro sektor služeb | Prodeje | Pracovní síly | Akciový trh | USD/JPY | Jerome Powell | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Nové údaje | Banka | Vlastnictví | Významné události | Úřady | Nízká inflace | Výzvy | COT | Ocenění
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

MDAX
MDB
MDB Capital
MDL/CZK
MDNA
MDNA Life
MDNA Life Sciences
MDNA Life Sciences Inc.
MDT
MDX 500

Následující klíčová slova

Mean-reversion
Mebitstock
MECIE
Měď
Medallion Fund
MEDAPP UK LTD
Měď (COPPER)
Médea
Médea Group
Médea Interactive
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RebelsFunding NEW
Potvrďte prosím... Zavřít