Úterý 24. květen 2022 01:18
reklama
virarosi krypto
reklama
Swissquote Bank
reklama
virarosi krypto
reklama
Instaforex webinar kveten

Klíčová slova - US500

img

BREAKING: US500 testuje hladinu 4 000 bodov po zverejnení údajov z Michiganskej univerzity

13.05.2022 Predbežné údaje z University of Michigan za apríl boli zverejnené o 16:00 a ukázali veľký pokles v podindexoch súčasných podmienok a očakávaní. V dôsledku toho hlavný index spotrebiteľského sentimentu výrazne sklamal a dosiahol hodnotu 59,1. Pri pohľade na pozitíva možno povedať, že jednoročné inflačné očakávania nenaplnili očakávania trhu a zostali nezmenené na úrovni 5,4 %.
img

Před propady na trzích se není kam, schovat. Klesá vše od akcií po dluhopisy a ETF

11.05.2022 Dopady ruské agrese na světovou ekonomiku přišly v nejméně vhodnou chvíli, kdy celý svět teprve začal boj s rostoucí inflací. Tu primárně způsobila umělá stimulace poptávky prostřednictvím navýšení objemu peněz v ekonomice. Rusko je však vývozce několika zásadních komodit jako je nikl, zinek nebo pšenice, ale především energetických komodit, jako je ropa nebo plyn.
img

📆 Indexy před zveřejněním CPI z USA rostou

11.05.2022 Report CPI za duben z USA je na programu ve 14:30. Je zároveň hlavní makroekonomickou událostí tohoto týdne. Trh čeká pokles růstu cen v USA z březnových 8,5 % na 8,1 % za duben. Jádrový index CPI by měl korigovat z 6,5 % na 6,0 % y/y. Hlavní inflační šok spojený s ruskou agresí na Ukrajině už by mohl být za námi, nicméně inflace by měla klesat v následujících měsících pouze velmi pomalu. Pokud se však začnou inflační tlaky skutečně snižovat, tlak na Fed k rychlému utahování měnové politiky by mohl povolit. V případě tohoto scénáře by na tom měly vydělat akcie, naopak růst dolaru by měl oslabit.
img

Americké akcie klesajú po tom, čo vymazali skoré zisky

10.05.2022 Americké akcie zahájili dnešnú seansu vyššie, avšak pozitívny sentiment rýchlo vyprchal a hlavné indexy z Wall Street klesli na včerajšie minimá. Dow Jones stratil 0,38 % po raste o viac ako 500 bodov na začiatku seansy. S&P 500 a Nasdaq Composite klesli o 0,30 %, resp. 0,20 %, keď trh strávil ďalšiu sériu jastrabích komentárov od prezidentky Clevelandskej Federálnej rezervnej banky Loretty Mester a prezidenta New York Fedu Johna Williamsa, ktorí poukázali na to, že zvýšenie sadzieb o 50 bázických bodov je pravdepodobné na ďalších zasadnutiach Fedu. Zdá sa, že obavy z dôsledkov agresívneho sprísnenia politiky na pozadí prudko rastúcej inflácie a náročného výhľadu rastú a budú naďalej ovplyvňovať sentiment na trhu.
img

Ekonomický kalendář: Čeká nás německý ZEW a projevy z Fedu

10.05.2022 Indexy evropských akciových trhů zahájily dnešní seanci na vyšších úrovních. Trhy se po včerejším výprodeji snaží nabrat dech – futures S&P 500 (US500) se vyšplhaly zpět nad hranici 4 000 bodů, bitcoin se vzpamatoval z poklesu pod 30 000 dolarů a německý DAX (DE30) se opět obchoduje nad 13 500 body. Na pražské burze excelují akcie společnosti ČEZ po hospodářských výsledcích (+2,3 % na 1033 Kč)
img

Ranní shrnutí (10.05.2022)

10.05.2022 Americké indexy včera klesly kvůli obavám ze zpřísnění měnové politiky a celkového zhoršení globálního ekonomického výhledu kvůli pandemické situaci v Číně.
img

Graf dňa - US500 (02.05.2022)

02.05.2022 Americké futures sa obchodujú vyššie v porovnaní s piatkovými uzatváracími cenami. Index môže v najbližších dňoch zaznamenať určité pohyby, keďže FOMC má v stredu oznámiť svoje ďalšie rozhodnutie o menovej politike. Trhový konsenzus hovorí o zvýšení sadzieb o 50 bázických bodov. Trh navyše očakáva, že Fed oznámi rozhodnutie o spustení kvantitatívneho uťahovania. Takýto krok, čiastočne zameraný na odstránenie prebytočnej likvidity z trhu, môže byť spúšťačom hlbšej korekcie na americkom akciovom trhu. Americký výrobný index ISM za apríl bude zverejnený dnes o 16:00. Trh očakáva mierne vyššie hodnoty ako v marci. Je však nepravdepodobné, že by vydanie ISM vyvolalo veľkú reakciu trhu.
img

📢Zachrání NFP americký dolar?💲

31.03.2022 Americký dolar zaznamenal tři kvartály růst, ale poslední týden rozhodně nebyl pro býky ten, který by si pamatovali. Inverze výnosové křivky v USA ukazuje, že riziko ekonomického zpomalení, či dokonce recese je reálné. Americký trh práce je pevný, což naznačuje, že pokračující ekonomická expanze je stále možná. Co bychom měli očekávat od zítřejšího vydání NFP? Zajímá trh ještě tato data? Co bude dál s dolarem, zlatem a S&P 500?
img

Kľúčové body z Powellovej tlačovky

16.03.2022 Trhové pohyby počas tlačovej konferencie boli pomerne malé a vo veľkej miere išlo o vymazanie predchádzajúcich pohybov, ktoré nastali po rozhodnutí o MP. Americký dolár vymazal zisky a EURUSD sa teraz obchoduje tam, kde sa obchodoval pred oznámením rozhodnutia FOMC. Americké indexy vymazali väčšinu strát po rozhodnutí, ale S&P 500 sa naďalej obchoduje o niečo nižšie. Zlato sa začalo zotavovať z poklesu, keď americký dolár začal oslabovať. V súčasnosti sa zlato obchoduje nad úrovňou pred rozhodnutím. Kľúčovým poznatkom z dnešného zasadnutia FOMC je, že kvantitatívne uťahovanie môže začať na májovom zasadnutí a že nemožno vylúčiť zvýšenie sadzieb o 50 bázických bodov už v máji.
img

BREAKING: Fed očakáva 6 zvýšení sadzieb v roku 2022, EURUSD zaznamenal len malé zmeny

16.03.2022 Federálny výbor pre voľný trh (FOMC) Fedu dnes o 19:00 oznámil svoju najnovšiu menovú politiku. FOMC zvýšil základnú sadzbu o 25 bázických bodov, pričom cieľová sadzba Fed Funds je teraz v rozmedzí 0,25-0,50%, čo je v súlade s očakávaniami trhu. Stredná prognóza úrokových sadzieb v dot-plot sa posunula vyššie a teraz naznačuje, že členovia Fedu očakávajú úrokovú sadzbu 1,9 % na konci roka 2022 a 2,8 % na konci roka 2023. Decembrový bodový graf ukázal na strednú hodnotu 0,9 %. Fed preto tento rok očakáva celkovo 6 zvýšení sadzieb – v súlade s aktuálnymi trhovými cenami.
img

🎆US500 roste díky komentářům Putina❗

11.03.2022 Ruský prezident Vladimir Putin oznámil, že jednání s Ukrajinou nabrala několik pozitivních obratů, což vyvolalo okamžitou reakci akciových a komoditních trhů. Nebyly však poskytnuty žádné podrobnosti.
img

Akcie rostou po zprávách, že Ukrajina netrvá na členství v NATO

08.03.2022 Večer jsme svědky silné korekce na akciových trzích. Investoři se vrhli na nákup akcií po zveřejnění informací, že Ukrajina nebude trvat na členství v NATO. Taková deklarace je důležitým krokem směrem k vyjednávání s Ruskem. Konec války to však neznamená a je otázkou zda se obě strany konfliktu dohodnou na zastavení bojů.
img

📊 Indexy klesají a ropa dále roste

01.03.2022 Zatímco hlavní evropské akciové indexy zahájily dnešní obchodování téměř beze změny, stabilizace dlouho nevydržela a poslala indexy níže. Indexy z Německa, Francie a Nizozemska se dnes obchodují o 1,0-1,5 % níže. Brent vyskočil zpět nad 100 dolarů, zatímco WTI se blíží této psychologické úrovni. Sentiment nadále negativně ovlivňuje pokračující válka na Ukrajině. Západní rozvědka vidí riziko, že se Rusové stanou násilnějšími, a to kvůli počátečním neúspěchům a pomalému postupu jejich invaze. Objevily se nové zprávy o ostřelování obytných čtvrtí v ukrajinských městech. Kromě toho ukrajinské úřady oznámily, že běloruští vojáci překročili hranice, přestože Lukašenko jen několik hodin předtím ujistil, že se Bělorusko nepřipojí k ruským vojákům na Ukrajině. Západní země mezitím pokračují v uvalování nových sankcí na Rusko. Společnosti nadále přerušují vztahy s Ruskem. Maersk, největší lodní společnost na světě, dnes oznámila, že její masivní flotila více než 700 lodí, nezakotví v ruských přístavech.
img

Ranní shrnutí (25.02.2022)

25.02.2022 Americké indexy včera zaznamenaly velký obrat poté, co Joe Biden oznámil nový balíček sankcí na Rusko. S&P 500 přidal 1,50 %, Dow Jones vzrostl o 0,28 % a Nasdaq vyskočil o 3,35 %. Russell 2000 přidal 2,67 %.
img

Ekonomický kalendář: Čekáme na PMI z Evropy, Severní Amerika hlásí svátek

21.02.2022 Evropské indexy by dnes měly otevřít do pozitivního teritoria. Americké a evropské futures indexy vzrostly v reakci na zprávy o summitu k situaci okolo Ukrajiny. Dnes na trzích čekáme sníženou volatilitu, protože američtí i kanadští obchodníci si díky státnímu svátku prodlužují víkend. Níže naleznete dnešní pozměněné obchodní hodiny dotčených instrumentů. Hned ráno se obchodníci zaměří na výsledky flash indexů PMI. Nejvyšší dopad má obvykle report z Německa, který je na programu v 9:30.
img

📉 Rusko vyhostilo amerického diplomata

17.02.2022 Přestože Rusko pokračuje v ujišťování, že stahuje své jednotky od ukrajinských hranic, tak situace zůstává napjatá. Američtí ani evropští představitelé zatím nemají žádné důkazy, že se tak skutečně děje. Navíc americký velvyslanec při OSN řekl, že existují důkazy, které naznačují bezprostřední invazi. Toto nařčení bylo Ruskem vyvráceno s tím, že žádná invaze na Ukrajinu nebude a žádná není plánována. Nicméně dle posledních zpráv se Rusko rozhodlo vyhostit zástupce amerického velvyslance.
img

BREAKING: Indexy v Evropě vyskočily v reakci na návrat ruských vojáků na základny

15.02.2022 Evropské akciové trhy a futures na americké indexy vyskočily krátce po začátku evropské seance. Rusové oznámili, že jeho jednotky opouštějí ukrajinskou hranici. Důvodem má být ukončení vojenského cvičení. Tato zpráva je v rozporu s nočními reporty, které na základě satelitních údajů hovořily o tom, že přítomnost ruských vojáků u ukrajinských hranic se zvýšila. Nicméně trhy reagovaly na nové zprávy pozitivně. DE30 vyskočil o více než 200 bodů a US500 vzrostl o 40 bodů.
img

BREAKING: Akcie rastú vďaka Lavrovovým komentárom

14.02.2022 Európske akciové indexy a americké futures vzrástli v skorých popoludňajších hodinách po komentároch ruského ministra zahraničných vecí Lavrova. Lavrov povedal, že hoci sa nedosiahla dohoda medzi Ruskom a Západom o deeskalácii napätia, vždy existuje šanca nájsť dohodu. Lavrov povedal, že bude pokračovať v rozhovoroch so západnými krajinami, ale zároveň varoval, že v súčasnej situácii nie sú možné rozhovory na dobu neurčitú. Lavrov zopakoval, že budovanie ruských jednotiek v blízkosti ukrajinských hraníc je reakciou na to, že krajiny NATO presúvajú jednotky a techniku ​​do krajín východnej Európy. Putin súhlasil s Lavrovovým návrhom pokračovať v rozhovoroch s NATO.
img

Ranné zhrnutie (11.02.2022)

11.02.2022 Americké indexy včera klesli po ďalšom zvýšení inflácie CPI v USA. S&P 500 (US500) klesol o 1,81 %, Dow Jones (US30) sa znížil o 1,47 %, Nasdaq (US100) a Russell 2000 (US2000) klesli o 2 %.
img

Ranné zhrnutie (10.02.2022)

10.02.2022 Americké indexy zaznamenali ďalšiu silnú seansu po sebe. S&P 500 (US500) si včera pripísal 1,45 %, zatiaľ čo Nasdaq (US100) vzrástol o 2,08 %. Dow Jones (US30) si pripísal 0,86 % a Russell (US2000) uzavrel o 1,86 % vyššie.
img

Ranní shrnutí (09.02.2022)

09.02.2022 Přes nárůst výnosů zakončily americké indexy včera v zisku. S&P 500 přidal 0,84 %, Dow Jones vzrostl o 1,06 %, Nasdaq přidal 1,28 % a Russell 2000 povyskočil o 1,63 %.
img

Ranné zhrnutie (04.02.2022)

04.02.2022 Americké indexy ukončili včerajšiu seansu výrazne nižšie. S&P 500 (US500) klesol o 2,44 %, Dow Jones (US30) sa znížil o 1,45 %, Nasdaq (US100) klesol o 3,74 %, zatiaľ čo Russell 2000 (US2000) klesol o 1,97 %.
img

Ranné zhrnutie (03.02.2022)

03.02.2022 Americké indexy skončili včerajšiu seansu väčšinou vyššie. S&P 500 (US500) vzrástol o 0,94 %, Dow Jones (US30) sa posunul o 0,63 % vyššie, Nasdaq (US100) si pripísal 0,50 %, zatiaľ čo Russell 2000 (US2000) klesol o 0,95 %.
img

📈Americké indexy otevřely smíšeně

28.01.2022 Index US500 a další indexy dnes pozitivně reagovaly na data z USA. Index nákladů na pracovní sílu ukázal jejich zpomalení v Q4 2021. To by mohlo znamenat, že pracovní trh v USA se nasytil, takže inflační tlaky by nemusely být tak vysoké, jak se dosud spekulovalo. A Fed by nemusel zvyšovat sazby tak razantně, jak vyplynulo z posledního zasedání v tomto týdnu.
img

Akcie rastú a USD sa obchoduje pred zasadaním Fedu zmiešane

26.01.2022 Dnešné rozhodnutie FOMC (20:00 - rozhodnutie, 20:30 - tlačová konferencia) je dlho očakávané a bude pozorne sledované, pretože ponúkne náznaky o časovom pláne sprísnenia politiky. Dnes sa zatiaľ neočakáva žiadne zvýšenie sadzieb, ale budú poskytnuté jasné usmernenia pre budúce stretnutie. Účastníci trhu tiež preskúmajú akékoľvek rozhodnutie o súvahe. Indexy amerických akciových trhov sa pred oznámením rozhodnutia obchodujú vyššie. Nasdaq dosahuje najväčšie zisky, pričom sa obchoduje o 2,4 % vyššie. Dobre sa darí aj indexu S&P 500, ktorý pridal 1,5 %. Na devízovom trhu však nie je možné vidieť jasný obraz. Obchodovanie s USD je zmiešané, získava voči JPY, CHF a EUR a klesá voči CAD, NZD, AUD a GBP. Zlato sa obchoduje nižšie a vracia väčšinu nedávnych ziskov. Drahé kovy testujú zónu blízko 1 830 USD.
img

👁‍🗨Co dnes večer očekávat od Fedu❓

26.01.2022 Inflace v USA je nejvyšší za posledních takřka 40 let na úrovni 7 %. V těchto výšinách si už ani Fed nedovolí tvrdit, že se jedná pouze o dočasný fenomén. Ať už je za změnou narativu Fedu jakýkoliv důvod (ekonomický či politický), tak se zdá, že americká centrální banka začala konečně brát problematiku inflace vážně. A to znamená utahování měnové politiky. Po výrazné rally na akciích a kryptoměnách, kterou podpořil masivní přiliv likvidity z centrálních bank, jsme se dostali do období, kdy se začíná likvidita pomalu stahovat. Není tak vůbec překvapením, že jsou trhy nervózní. Co dnes můžeme čekat od guvernéra Fedu Powella?
img

Ranné zhrnutie (25.01.2022)

25.01.2022 Indexy na Wall Street začali včerajšie obchodovanie nižšie a boli pripravené na ďalší deň veľkých strát. Indexy však zaznamenali masívny obrat a podarilo sa im skončiť deň vyššie.
img

Ranní shrnutí (21.01.2022)

21.01.2022 Indexy na Wall Street se včera snažily o korekci, nicméně nálada se postupně zhoršovala a mnohé akcie končily seanci okolo denních minim. S&P 500 (US500) nakonec spadl o 1,10 %, Dow Jones (US30) ztratil 0,89 %, Nasdaq (US100) propadl o 1,30 % a Russell 2000 (US2000) zakončil v mínusu o 1,88 %.
img

Ranné zhrnutie (20.01.2022)

20.01.2022 Americké indexy včera pokračovali vo výpredajoch. S&P 500 (US500) klesol o 0,97 %, Dow Jones (US30) sa posunul o 0,96 % nižšie a Nasdaq (US100) klesol o 1,15 %. Russell 2000 (US2000) klesol o 1,60 %.
img

Ranní shrnutí (19.01.2022)

19.01.2022 Americké indexy včera propadly v reakci na další růst dluhopisových výnosů. S&P 500 (US500) spadl o 1,83 %, Dow Jones (US30) klesl o 1,51 % a Nasdaq (US100) ztratil 2,60 %. Russell 2000 (US2000) propadl o 3,06 %.
img

Ekonomický kalendář: Svátek v USA přináší změnu obchodních hodin + výsledková sezóna v tomto týdnu

17.01.2022 Evropa začala pondělní seanci v pozitivním teritoriu. Optimismus se přenesl z asijské seance, kde převažoval růst. Stojí za zmínku, že na globálních trzích dnes bude nižší kvůli státnímu svátku v USA. Akciové a dluhopisové trhy dnes zůstanou zavřené a obchodování futures dnes bude zkráceno - viz info níže. Standardních makrodat dnes bude pomálu a neměly by dění na trzích příliš ovlivnit.
img

Graf dňa - US500 (14.01.2021)

14.01.2022 Americké indexy včera zaznamenali pokles, keď trh si začal uvedomovať, že prichádza potenciálne rýchle sprísnenie politiky. Komentáre od členov Fedu sú čoraz jastrabie a vyvíjajú silný tlak na akcie, najmä na technologický sektor. Výsledková sezóna na Wall Street sa však začala a môže priniesť určitú úľavu pre akcie. Veľké banky zo Spojených štátov amerických a iné finančné inštitúcie sú zvyčajne medzi prvými, ktoré zverejnia výsledky a tentoraz tomu nie je inak. JPMorgan (JPM.US), Wells Fargo (WFC.US), Citigroup (C.US) a BlackRock (BLK.US) dnes oznámia výsledky pred otvorením obchodovania na Wall Street a tieto správy môžu upvlyvniť náladu zvyšku dňa. Zverejnenie správy o maloobchodnom predaji v USA o 14:30 môže tiež ovplyvniť dnešnú náladu na Wall Street.
img

Trhy zaujímavé trhy budúceho týždňa (07.01.2022)

07.01.2022 Prvý týždeň nového roka bol na trhoch veľmi zaujímavý. FOMC minutes vyvolali určité rizikové nálady, keďže sa zvýšili očakávania rýchlejšieho poklesu sadzieb v Spojených štátoch. Aj budúci týždeň vyzerá zaujímavo, keďže budú zverejnené údaje o CPI v USA za december, správa o nemeckom HDP za rok 2021 a hospodárske výsledky bánk z Wall Street za 4. štvrťrok 2021. V nadchádzajúcom týždni určite sledujte GOLD, US500 a DE30!
img

💲 USD pred zverejnením NFP oslabuje

07.01.2022 Správa NFP za december bude zverejnená dnes o 14:30. Trhový konsenzus poukazuje na prírastok pracovných miest mierne presahujúci 400 tisíc. Tieto očakávania sú však pravdepodobne vyššie po stredajšej hviezdnej správe ADP (+807 tis.). Zápisnice FOMC ukázali, že politika Fedu sa môže sprísniť ešte rýchlejšie, než sa očakávalo, kvôli obavám, že vysoká inflácia môže trvať dlhšie. Z tohto dôvodu môžu dnes investori venovať väčšiu pozornosť údajom o raste pracovných miest ako údajom o zamestnanosti. Vysoký rast miest by znamenal pretrvávanie inflačných tlakov, čo môže podporiť americké výnosy, oslabiť zlato a zvýšiť neistotu medzi akciovými investormi.
img

Ranní shrnutí (06.01.2022)

06.01.2022 Zápis z posledního zasedání FOMC vyzněl výrazně jestřábím směrem. Centrální bankéři viděli zvýšenou potřebu dřívějšího růstu sazeb (než bylo odhadováno). Navíc mnoho členů FOMC by rádo začalo snižovat bilanci Fedu brzy poté, co sazby začnou růst (potvrdil se tak únik z WSJ).
img

Čo očakávať od NFP❓

05.01.2022 Po pokojnom dovolenkovom období na trhoch, čaká investorov rušný prvý týždeň nového roka. Na čele kalendára pre tento týždeň je výrobný PMI index, FOMC minutes, ako aj správa z trhu práce zo Spojených štátov. Správa NFP na december naplánovaná na piatok 14:30 bude pozorne sledovaná, pretože investori sa budú snažiť odhadnúť ďalšie kroky Fedu. Čo očakávať? Pozrite si našu analýzu!
img

Ranné zhrnutie (28.12.2021)

28.12.2021 Americké indexy včera vzrástli. S&P 500 si pripísal 1,38 % a dosiahol nové historické maximum. Dow Jones si pripísal 0,98 %, Nasdaq sa posunul o 1,39 % vyššie a Russell 2000 pridal 0,63 %.
img

🚀S&P 500 dosahuje nové historické maximum❗

27.12.2021 Pozitívny sentiment z predchádzajúceho týždňa pokračuje aj dnes a tak index S&P 500, ako aj kontrakty US500 dosahujú nové rekordné maximá. Ako si môžeme všimnúť, riziko súvisiace s Omikrónom, malo len krátkodobý dopad na americký akciový trh, aj keď nemôžeme predpokladať, že hrozba úplne pominula. Goldman Sachs očakáva, že ekonomická aktivita v prvom štvrťroku výrazne poklesne v dôsledku nového variantu koronavírusu.
img

Tri trhy, ktoré treba sledovať tento týždeň

27.12.2021 Posledný týždeň roka sa začal a trhy sú pripravené uzavrieť ďalší rok zasiahnutý pandémiou. Hoci koronavírus nezohrával v roku 2021 na trhoch takú veľkú úlohu ako v roku 2020, pandémia a reakcia na ňu zostali jedným z kľúčových faktorov. Ekonomický kalendár na týždeň dopredu je dosť prázdny, no koncoročné zmeny v pozíciách môžu zohrať kľúčovú úlohu.
img

📉 US2000 klesá o takmer 3 %

20.12.2021 Hlavné akciové indexy v pondelok klesli, keď investori naďalej zápasili s opätovným nárastom prípadov Covid, ktoré boli vyvolané novým variantom omikrónu. Dow Jones Industrial Average (US30) klesol o 650 bodov, S&P 500 (US500) klesol o 1,7% a Nasdaq Composite (US100) klesol o 1,5%. Benchmark s malou kapitalizáciou Russell 2000 (US2000) stratil 2,8 %. Pohyb na trhoch smerom nadol je výsledkom odmietnutia Bidenovho návrhu zákona „Build Back Better“, ako aj rastúcej neistoty okolo toho, či prudký nárast Omikronu prinesie nové rozsiahle lockdowny.
img

Powellova tisková konference: Klíčové body

15.12.2021 Tisková konference po dnešním zasedání Fedu skončila. Guvernér Powell nepřekvapil a naopak naplnil očekávání trhu.
img

Denné zhrnutie: US500 nedokázal dosiahnuť historické maximá

13.12.2021 Napriek pozitívnemu začiatku európskej seansy, hlavné indexy uzavreli obchodovanie nižšie. Nemecký DAX stratil 0,05 %, francúzsky CAC 0,7 %, britský FTSE 100 0,8 % a španielsky Ibex 0,45 %. Začiatok obchodnej seansy na Wall Street nedopadol dobre a hlavné indexy sa tiež obchodujú nižšie.
img

Podpoří NFP americký Fed v utahování❓

02.12.2021 V pátek ve 14:30 bude zveřejněn oficiální report z amerického pracovního trhu. Přestože tato data jsou vždy podrobně sledována, tak tentokrát by jejich výsledky mohly mít ještě vyšší váhu než obvykle. Z posledních vyjádření představitelů Fedu je patrné, že by se americká centrální banka mohla rozhodnout utahovat měnovou politiku rychleji, než zveřejnila na svém minulém zasedání. Vývoj na trhu práce je zásadním faktorem, na který se Fed soustředí a může o dalším vývoji měnové politiky rozhodnout.
img

Ekonomický kalendár: Trhy reagujú na nový variant vírusu

26.11.2021 Ázijské akcie sa dnes prepadli, keďže nový juhoafrický variant koronavírusu vystrašil investorov a prinútil ich znížiť investície do rizikových aktív. Niektoré indexy, ako napríklad japonský Nikkei, sa prepadli až o 2,5 %. Európske akciové trhy tiež zaznamenali prudký pokles. Brent a WTI vymazali všetky zisky od oznámenia SPR začiatkom tohto týždňa. Na devízovom fronte dominujú bezpečné útočiská ako CHF a JPY.
img

Ekonomický kalendár: ECB minutes v centre pozornosti

25.11.2021 Európske akciové trhy začali dnešné obchodovanie vyššie. Očakáva sa, že obchodovanie počas dňa a najmä popoludní bude trochu tlmené kvôli neprítomnosti amerických obchodníkov, ktorí budú oslavovať Deň vďakyvzdania. Obchodovanie na Wall Street bude zrušené. Dôjde aj k zmenám obchodných hodín futures kontraktov.
img

Obchodné hodiny počas amerického sviatku Dňa vďakyvzdania

24.11.2021 Spojené štáty tento týždeň oslávia sviatok Deň vďakyvzdania, ktorý bude mať vplyv na obchodné hodiny amerických aktív. Vo štvrtok 25. novembra sa obchodná seansa na NYSE zruší, zatiaľ čo obchodná seansa v piatok 26. novembra bude skrátená na 19:00. Jednotlivé americké akcie sa nebudú obchodovať mimo burzy NYSE. Keďže americké federálne agentúry budú zatvorené, zo Spojených štátov nebudú zverejnené žiadne údaje. Väčšina údajov, ktoré by za normálnych okolností boli zverejnené vo štvrtok alebo piatok, bude namiesto toho zverejnená dnes.
img

Americké indexy dosahujú počas Powellovej tlačovky historické maximá

03.11.2021 Federálny rezervný systém oznámil rozhodnutie obmedziť nákupy aktív o 15 miliárd dolárov mesačne. Nákupy vládnych dlhopisov sa znížia o 10 miliárd USD a nákupy MBS o 5 miliárd USD. Úrokové sadzby zostali podľa očakávania nezmenené.
img

❗ US500 rastie vďaka rozhodnutí Fedu

03.11.2021 Federálny výbor pre voľný trh (FOMC) práve oznámil svoje najnovšie rozhodnutie o menovej politike. Americká centrálna banka podľa očakávania ponechala úrokové sadzby nezmenené. Konečne však prišlo dlho očakávané oznámenie o znižovaní QE. Fed uviedol, že uťahovanie sa začne v novembri a nákupy sa budú znižovať tempom 15 miliárd USD mesačne (10 miliárd USD v štátnych dlhopisoch a 5 miliárd USD v MBS). Centrálna banka uviedla, že v prípade potreby je pripravená upraviť tempo znižovania. USD po oznámení oslabil a EURUSD krátko vyskočil nad 1,16. Akciové indexy sa posunuli vyššie – US500 dosiahol 4 360 a DE30 dosiahol 15 960 bodov.
img

Ranné zhrnutie (22.10.2021)

22.10.2021 Americké indexy zakončili včerajšie obchodovanie vyššie, index S&P 500 vzrástol o 0,30% a dosiahol nové historické maximá. Nasdaq pridal 0,62%, zatiaľ čo Dow Jones klesol o 0,02%.
img

Ranné zhrnutie (21.10.2021)

21.10.2021 Americké indexy včera zaznamenali solídnu obchodnú seansu, keď S&P 500 skončil menej ako 10 bodov pod svojim rekordným maximom. S&P 500 získal 0,37%, Dow Jones sa posunul o 0,43% vyššie, zatiaľ čo Nasdaq klesol o 0,05%.
img

Graf dňa - US500 (11.10.2021)

11.10.2021 V USA sa dnes oslavuje Deň Columbusa. Toto je čiastočný trhový sviatok v USA, pretože trhy s dlhopismi budú dnes uzavreté, zatiaľ čo obchodovanie na burzách NYSE a Nasdaq sa bude konať ako obvykle. Popoludní však možno na trhoch očakávať o niečo redšiu likviditu. Okrem toho dnes z USA nebudú k dispozícii žiadne makroekonomické údaje.
img

Graf dňa - US500 (30.09.2021)

30.09.2021 Indexy akciového trhu sa naďalej zotavujú z nedávneho prudkého výpredaja. Investori dúfajú, že to bola len krátka korekcia a trh zaznamená oživenie. Podarí sa býkom opäť získať kontrolu napriek obavám z normalizácie menovej politiky?
img

Top tri grafy tohto týždňa (27.09.2021)

27.09.2021 Stretnutie FED -u je už za nami, ale budúci týždeň sa koná zasadanie ECB. Okrem toho je situácia v okolí čínskeho Evergrande účastníkmi trhu naďalej pozorne sledovaná ako potenciálny katalyzátor väčších pohybov na trhu. V neposlednom rade si členovia japonskej vládnej strany vyberú vo štvrtok nového lídra, ktorý sa stane aj novým predsedom vlády krajiny. Tento týždeň určite sleduje CHNComp, US500 a EURJPY!
img

BREAKING: Indexy dostaly zásah kvůli novinkám okolo Evergrande

23.09.2021 Na trzích je k vidění vzestup rizikové averze. Evropské indexy a americké futures dostaly zásah, zatímco zlato vyskočilo vzhůru. Dle posledních zpráv požádala čínská administrativa lokální vlády, aby se připravily na pád developera Evergrande a zhodnotily dopad takového scénáře. Projekty započaté společností Evergrande by mohli převzít jiní developeři. Lokální vlády však byly požádány o zásah pouze v případě, že by se nepodařilo zabránit neřízenému bankrotu. Zprávy tak ukazují, že přestože by se mohlo podařit vyrovnat aktuálně splatné závazky společnosti Evergrande, tak problém není zdaleka vyřešen.
img

📉 Výprodej se prohlubuje, DE30 ztrácí 3 %

20.09.2021 Výprodej na globálních akciových trzích pokračuje. Propad spustily obavy z krachu čínského developera Evergrande a možného průsaku problémů napříč trhy. Indexy dnes předvádějí hluboké výprodeje. Evropa klesá mezi 2 a 3 % a ztráty futures na americké indexy se blíží 2 %.
img

📉US500 bez výraznejších zmien pred UoM

17.09.2021 Volatilita pred začiatkom obchodovania na Wall Street je veľmi obmedzená. Poklesy v skutočnosti nepresahujú 0,1%, aj keď popoludní sme videli jasné poklesy na európskych indexoch. Veľká časť pohybu nadol bola však vymazaná. Napriek tomu, že volatilita bola zatiaľ nízka, zvyšok dňa vyzerá zaujímavo. Najprv bude o 16:00 zverejnený index spotrebiteľskej dôvery UoM. V auguste dáta negatívne prekvapili, keď index klesol na 70,3 bodu, čo je najnižšia úroveň od roku 2011. Teraz sa očakáva veľmi mierny nárast na 72 bodov. Pred pandémiou hodnoty často presahovali 95-100 bodov.
img

Ekonomický kalendář: Zámořské trhy dnes nabízejí pouze omezené obchodování

06.09.2021 Evropské indexy otevřely na mírně vyšších úrovních. V USA a Kanadě dnes slaví státní svátek, takže tradičně na data chudý první den v týdnu je tentokrát ještě chudší. V těchto zemích dnes neproběhne standardní akciová seance a obchodování na futures trzích bude zkráceno.
img

BREAKING: ISM PMI dáta sektora služieb za august prekonali očakávania

03.09.2021 Index US500 sa v súčasnosti zotavuje po poklesoch spôsobených slabou slabými NFP dátami. Na základe predchádzajúcich cenových akcií môže byť oblasť blízko 4 538 bodov odporom, ktorý stojí za to sledovať (tu je vidieť na intervale M15).
img

Graf dňa - US100 (02.09.2021)

02.09.2021 Napriek slabým údajom o zamestnanosti ADP sa hlavným americkým indexom ako S&P 500 (US500) alebo Nasdaq-100 (US100) podarilo dokončiť včerajšie obchodovanie vyššie. Trhy opäť brali zlé správy ako dobré správy s očakávaním, že oddialia zúženie QE Fedu. Technologickému indexu US100 sa dokonca podarilo dosiahnuť nové rekordné maximá blízko hranice 15 700 bodov, a to vďaka dobrému výkonu amerických veľkých technologických firiem.
img

BREAKING: Wall Street koriguje. Buduje pozice před Jackson Hole?

26.08.2021 Na Wall Street jsme dnes svědky korekce. Index S&P 500 se obchoduje nejníže od 23. srpna a klesl pod předchozí historické maximum z poloviny měsíce. Pokles může souviset s projevem šéfa Dallaského Fedu Kaplana pro CNBC. Dle jeho názoru by Fed mohl oznámit začátek utahování měnové politiky na svém zářijovém zasedání. To by mohlo znamenat, že reálně by tapering mohl začít v listopadu nebo prosinci. Kaplan však není členem FOMC a nemusí mít tedy přístup ke všem důležitým informacím.
img

📉 Indexy padají kvůli strachu z taperingu

19.08.2021 Včera zveřejněný zápis z posledního zasedání FOMC odhalil, že většina centrálních bankéřů chce začít utahovat měnovou politiku už v tomto roce. Trhy toto vnímají jako jestřábí posun. Do konce roku už zbývají jen 4 měsíce a oznámení o začátku taperingu by mohlo přijít už na zářijovém zasedání. Tyto novinky vystrašily trhy. S&P 500 futures (US500) propadly a dosáhly na čtyřtýdenní minima. DAX (DE30) klesá okolo 2 % a obchoduje se v blízkosti 15 650 bodů. Evropské indexy si procházejí nejhorším výprodejem za poslední měsíc.
img

Ekonomický kalendář: Čekáme na výsledky amerických maloobchodníků

19.08.2021 Na trzích zůstává horší nálada po včerejším zveřejnění zápisu z posledního zasedání FOMC. Futures na DAXu (DE30) klesly pod support na 15 800 bodech, ale s otevřením evropské seance vidíme postupný návrat indexu k této hladině. Futures S&P 500 (US500) se obchodují v blízkosti dvoutýdenního minima. Z měn zemí skupiny G10 se nejvíce daří americkému dolaru.
img

BREAKING: USD prudce roste v reakci na dobrá čísla NFP

06.08.2021 Data z amerického trhu práce pozitivně překvapila. Americká ekonomika vytvořila v červenci 943 tis. nových pracovních míst při očekávání 900 tis. míst. Navíc data za červen byla revidována výše (938 tis. vs předchozích 850 tis.).
img

BREAKING: US500 testuje hranicu 4400 bodov

23.07.2021 Počas dnešného obchodovania naberá na sile vzostupná dynamika a tri najväčšie indexy na Wall Street pokračujú v pohybe nahor. Index S&P 500 sa šplhá k novým historickým maximám, rovnako ako kontrakt na US500, ktorý testuje psychologickú hranicu 4 400 bodov. Rozsah odrazu môže byť pôsobivý vzhľadom na skutočnosť, že v utorok večer sa index obchodoval okolo hladiny 4220 bodov. Vytvára to dojem, že trhy úplne zabudli na prudké poklesy spred týždňa.
img

Ranné zhrnutie (23.07.2021)

23.07.2021 Americké indexy skončili včerajšie obchodovanie vyššie. Dow Jones získal 0,07%, S&P 500 pridal 0,20% a Nasdaq sa posunul o 0,36% vyššie. Russell 2000 klesol o 1,55%
img

Ranné zhrnutie (21.07.2021)

21.07.2021 Americkým indexom sa včera podarilo získať späť veľkú časť pondelkových strát. Index S&P 500 pridal 1,52%, index Nasdaq vyskočil o 1,57%, zatiaľ čo index Dow Jones sa posunul o 1,62% vyššie. Russell 2000 vzrástol o 3%
img

📈Wall Street rastie❗

20.07.2021 Prebiehajúce obchodovanie na Wall Street naberá na obrátkach. Pozitívny sentiment sa vrátil za posledných pár hodín a americké indexy sa dynamicky zotavujú zo včerajších strát. To je čiastočne spôsobené výpredajom dlhopisov, ktorý zvyšuje výnosy miestnych dlhopisov. To môže naznačovať, že investori sa opäť zameriavajú na rizikové aktíva. Zatiaľ čo US500 vzrástol o takmer 1,50%, index s nízkou kapitalizáciou - US2000 - je najlepší, keď získal takmer 3%.
img

Graf dňa - US500 (20.07.2021)

20.07.2021 Akciové trhy v Európe a v USA včera zaznamenali prudký výpredaj. Nemecký DAX (DE30) poklesol o 2,6%, zatiaľ čo americký Dow Jones (US30) poklesol o 2,1%. Zdá sa, že trh je znepokojený dvoma vecami. Po prvé, zvyšujúci sa počet prípadov variantov koronavírusu Delta môže viesť k novým obmedzeniam, a tým k spomaleniu rastu. Okrem toho naďalej vzbudzuje obavy aj inflácia. Kombinácia týchto dvoch vecí by mohla znížiť účinnosť menovej politiky a budúcich programov QE.
img

VOLX vyskočil na najvyššiu úroveň od mája pri výpredaji akciových trhov

19.07.2021 Zvyšovanie volatility na trhu v posledných dňoch ovplyvňuje najmä investorov na trhoch s akciami. Zatiaľ čo niektoré akciové indexy dnes klesli o viac ako 3%, index volatility (VOLX) dosahuje úrovne, ktoré neboli zaznamenané od polovice mája. Preto stoja za zváženie dve otázky - čo spôsobilo pokles a kde sú dôležité úrovne indexu VOLX, ktorý investori často považujú za druh „poistenia“ proti stratám spôsobeným zvýšením volatility trhu (zisky z dlhej pozície VOLX) môžu kompenzovať straty vzniknuté pri obchodovaní s rizikovými aktívami, ako sú napríklad akcie).
img

Graf dňa - US500 (19.07.2021)

19.07.2021 Index US500 stratil v piatok viac ako 300 bodov a zaznamenal najhorší týždeň za viac ako mesiac uprostred rastúcich obáv z inflácie a prudkého nárastu prípadov koronavírusu. Dnes je vidieť, že v klesaní sa pokračuje a index v súčasnosti testuje podporu na hodnote 4295 bodov, ktorá je označená spodnou hranicou štruktúry 1:1 a 23,6 Fibonacciho retracementom poslednej rastovej vlny, ktorá začala v polovici mája. Ak by došlo k zlomu nižšie, potom je ďalší cieľ pre medvede umiestnený okolo podpory vo výške 4295 bodov, ktorá je posilnená o 200 SMA (červená čiara). Na druhej strane, ak sa kupujúcim podarí zastaviť poklesy, môže sa začať ďalší pohyb smerom nahor k historickému maximu vo výške 4385 bodov.
img

BREAKING: Michigan Consumer Sentiment nenaplnil očakávania

16.07.2021 Spotrebiteľský sentiment University of Michigan pre USA klesol v júli 2021 na päťmesačné minimum 80,8 z 85,5 bodov, čo nenaplnilo očakávania trhov vo výške 86,5 bodov. Pokles bol spôsobený predovšetkým menej priaznivými vyhliadkami pre národné hospodárstvo.
img

Uťahovanie bilancie Fedu sa zdá byť vzdialenejšie

15.07.2021 Šéf FEDu – Powell dementoval akékoľvek zmeny týkajúce sa súčasného tempa nákupov aktív. Zdá sa, že Powellov názor je blízky Evansovi, ktorý poukazuje na to, že Fed musí dosiahnuť svoje ciele čo najskôr a že predčasné zužovanie by mohlo proces oddialiť. Evans navyše vidí možné zvýšenie úrokových sadzieb v roku 2024. Je potrebné pripomenúť, že stredná hodnota očakávaní poukazuje na 2 zvýšenia sadzieb v roku 2023. To naznačuje, že Powell nemusí byť medzi „bodkami“, ktoré naznačujú rýchlejšie kroky týkajúce sa zmeny politiky.
img

❗ Inflace v USA vystřelila vzhůru

13.07.2021 Inflace se v USA utrhla ze řetězu. Index spotřebitelských cen CPI vzrostl v červnu na 5,4 % YoY. V květnu dosáhl CPI na 5,0 %. Analytici očekávali naopak mírný pokles na 4,9 %. Výrazně nad konsenzus vzrostl také jádrový ukazatel. Dosáhl na 4,5 % YoY. V květnu dosáhl na 3,8 %. Byl očekáván vzestup na "pouze" 4,0 %. Hlavními tahouny růstu cen byla doprava a ceny paliv. Na trhu jsme svědky výrazné reakce. Americký dolar sílí, slábne naopak zlato a akcie. US500 ztratil v okamžité reakci více než 100 pips. EUR/USD klesl výrazně až do blízkosti úrovně 1,18.
img

BREAKING: Statistiky žádostí o podporu překvapivě vzrostly

08.07.2021 Prvotní žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA překvapivě vzrostly na 373 tisíc po 371 tisíc v předcházejícím týdnu (revidovány z 364 tisíc). Počet prvotních i pokračujících žádostí zároveň nedosáhl na konsenzus - byl horší.
img

🔍 TOP 3 grafy tohoto týdne

07.07.2021 Čtyřhodinový graf EUR/USD ukazuje, že medvědi začali nedávno dominovat situaci na tomto trhu. Cena se aktuálně pohybuje mírně nad supportem na úrovni 1,1805. Sentiment však zůstává stále negativní. Pokud se dočkáme průrazu, tak dalším supportem je hladina 1,1715. Pokud se naopak probudí býci a poklesy zde zastaví, tak se cesta vzhůru opět otevře. Poslední korekce dosáhla úrovně 100 období klouzavého průměru a měla by sloužit z krátkodobé perspektivy jako klíčová rezistence. Další úroveň odporu leží na 1,1925, kde se nachází horní limita struktury 1:1.
img

Ranní shrnutí (07.07.2021)

07.07.2021 Indexy na Wall Street zakončily včerejší seanci na nižších úrovních. Index S&P 500 klesl o 0,2 %, Dow Jones ztratil 0,6 % a Russell 200 propadl o 1,36 %. Naopak Nasdaq přidal 0,17 %
img

📊 US500 roste před NFP

02.07.2021 Data NFP jsou klíčovým makrem dnešního dne. Budou zveřejněna v 14:30. Poslední zveřejnění byla negativním překvapením. Středeční ADP report ukázal na vzestup o 692 tis. pracovních míst, což je v souladu s konsenzem na dnešní výsledek ve výši 700 tisíc. ADP a NFP data se však v poslední době výrazně rozcházela.
img

BREAKING: Výrobný ISM index za jún mierne pod očakávaniami

01.07.2021 Práve boli zverejnené údaje o výrobnom ISM indexe za jún zo Spojených štátov. Údaje boli mierne pod prognózami, pretože index skončil na úrovni 60,6 bodov oproti konsenzuálnemu odhadu vo výške 61,0 bodov. Ostatné kľúčové indexy vyšli takto:
img

🗓 Dočkáme se od NFP pozitivního překvapení?

01.07.2021 V posledních měsících jsme byli svědky spíše horších dat z amerického trhu práce. Přes postpandemický vzestup ekonomiky se Američanům kvůli různým pobídkám do práce příliš nechtělo. Existují nějaké signály zlepšení situace? Jak se vyvíjejí mzdy, které jsou stěžejní pro odhad dalšího cenového vývoje? A jaký dopad můžeme čekat na trzích?
img

🚀 US500 překonal úroveň 4 300 bodů

01.07.2021 Trhy začaly druhou polovinu roku 2021 na pozitivní vlně. Evropské akciové trhy rostou, když většina hlavních evropských indexů přidává více než 1 %. Dobrá nálada je k vidění také za oceánem. Futures S&P 500 (US500) rostou nad úroveň 4 300 bodů. Trhy zatím takřka ignorují rizika spojená s šířením mutace Delta. Dobrá nálada může souviset také s vysokým očekáváním na zítřejší statistiky z amerického trhu práce. Pokud bychom se však dočkali opět zklamání, mohlo by se jednat o příznak zpomalování růstu americké ekonomiky a potenciál dalšího růstu indexů by se ztenčil.
img

Powellova tisková konference - hlavní body

16.06.2021 Fed upozorňuje, že problémy na straně dodavatelských řetězců jsou zodpovědné za problémy s dodávkami zboží, což zvyšuje ceny (a čeká se, že problémy budou pouze dočasné).
img

📉Akcie klesly po rozhodnutí FOMC o sazbách❗

16.06.2021 Americká centrální banka ponechala na dnešním zasedání hlavní úrokovou sazbu v rozmezí 0 - 0,25 % a nákupy dluhopisů ve výši $120 mld. měsíčně. Fed zvýšil sazbu na přebytečné rezervy (IOER) z 0,10 % na 0,15 %. Hlavním důvodem je tlak trhu na krátkodobé sazby. Medián projekcí ukazuje na dvoje zvýšení sazeb v roce 2023.
img

Tři trhy, které stojí za to v tomto týdnu sledovat (7.6.2021)

07.06.2021 Máme za sebou opět úspěšný týden s pozitivními výsledky na finančních trzích. Páteční data z amerického trhu práce mírně zklamala, když bylo vytvořeno pouze 559 tisíc pracovních míst při tržním konsenzu ve výši 650 tisíc. Trh však reagoval pozitivně. Zlepšení na trhu práce ukázalo, že americká ekonomika pokračuje v růstovém trendu, který však zatím není tak rychlý, aby změnil holubičí rétoriku Fedu. Zastavení přílivu likvidity tak v brzké době nehrozí a „všichni jsou spokojeni“.
img

Denné zhrnutie: Bidenova administratíva mení daňovú politiku, akcie vymazali časť strát

03.06.2021 Americké akciové indexy sa dnes obchodujú ako na hojdačke. V prvej polovici obchodného dňa zaznamenali akciové indexy pokles vďaka lepším makroekonomickým dátam, ktoré poukázali na prudšie ekonomické oživenie jak v EÚ tak v USA. Dáta z amerického trhu práce (ADP) dnes poukázali na najvyššiu tvorbu nových pracovných miest v krajine za viac ako rok. Taktiež žiadosti o podporu v USA klesli prvýkrát od pandémie pod hladinu 400 000. Tieto dáta vzbudzujú na trhoch isté obavy, že Fed môže na základe prudšieho ekonomického oživenia pristúpiť ku skoršiemu uťahovaniu monetárnych podmienok. Neskôr však boli zverejnené správy o tom, že americký prezident Joe Biden uvažuje o tom, že upustí od svojho plánu zvýšiť dane pre právnické osoby z 21 na 28 percent. Administratíva uviedla, že sa skôr bude zameriavať na efektívnejšie vyberanie daní, keďže niektoré americké podniky sa plateniu daní vyhli. Cieľom americkej administratívy je, aby podniky platili aspoň 15 percentnú daň. Tieto vyjadrenia podporili náladu na trhoch, vďaka čomu reagovali americké akciové indexy rastom.
img

General Motors navyšuje produkciu vozidiel, akcie zaznamenali nárast

03.06.2021 Spoločnosť General Motors dnes uviedla, že od júla plánuje navýšiť výrobu pickupov v jej závodoch v Michigane a v Missouri. Automobilka plánuje navýšiť produkciu modelov Chevrolet Silverado a GMC Sierra o približne 1000 vozidiel mesačne, pričom spoločnosť tiež plánuje navýšiť produkciu modelov Chevrolet Colorado a GMC Canyon. Vďaka nárastu produkcie sa teda očakáva, že spoločnosť by mala dosiahnuť vyšší zisk za prvú polovicu tohto roka, ako sa pôvodne čakávalo vo výške 5,5 miliardy dolárov. K navýšeniu výroby automobilke dopomohlo lepšie zásobovanie oproti jej konkurentom, na základe ktorého si dokázala zabezpečiť dostatok čipov na navýšenie výroby, s čím majú ostatné automobilky problém.
img

📈 Hlava a ramena na US500❗

03.06.2021 Dnešní evropská seance nezačala jednoznačně. Volatilita zůstávala nízká v prvních hodinách obchodování. Po 13. hodině se však většina evropských indexů sesunula na nižší úrovně. Obdobně na tom jsou také futures na americké indexy. Na US500 vidíme pokus o průraz úrovně neckline formace hlava a ramena na nižší úrovně. Tato formace může předpovídat obrat trendu. Stojí za zmínku, že zóna supportu vyplývající z předchozích cenových reakcí (4 180 bodů) leží nedaleko neckline. Až její průraz by tak mohl znamenat hlubší korekci.
img

Tři trhy, které stojí za to v tomto týdnu sledovat (31.5.2021)

31.05.2021 Máme za sebou klidný týden. Akciové indexy mírně rostly v čele s technologiemi. Také na komoditách převážily růsty. Naopak výnosy mírně klesaly. Výnosy z amerických desetiletých dluhopisů klesly pod 1,6 %. O dobré náladě na trhu svědčí i pokles rizikových přirážek. Index volatility VIX se dostal pod 17. A v neposlední řadě opět roste zájem o „meme“ akcie typu AMC nebo GameStop, kam se přesunula část spekulantů z nejistého trhu s kryptoměnami. Z makrodat byl zajímavý trh s bydlením v USA, kde se snižují prodeje nových domů kvůli nedostatečné nabídce na trhu. Naopak medián ceny nového domu vzrostl meziročně o 19,1 %! Boom na trhu s bydlením v USA však začíná alespoň v některých ohledech slábnout. Ceny dřeva klesly ze svého historického maxima dosaženého před 3 týdny už o více než pětinu.
img

BREAKING: Spotrebiteľská dôvera CB nečakane klesla

25.05.2021 Práve bol zverejnený súbor ekonomických údajov zo Spojených štátov. Spotrebiteľská dôvera CB klesla v máji na 117,2 z aprílových 117,5 bodov (aprílové dáta boli revidované nižšie zo 121,7 bodov), čo bolo pod konsenzuálnym odhadom vo výške 119,4 bodov.
img

BREAKING: Indexy PMI z USA vystoupaly na rekordy

21.05.2021 Flash indexy PMI z USA za květen byly zveřejněny v 16. hodin. Po dobrých ranních výsledcích z Evropy jsme se opět dočkali pozitivního překvapení. Data jsou vážná dobrá - každý ze sledovaných PMI indexů vystoupal na historické rekordy
img

Rychlé shrnutí

13.05.2021 Americké indexy včera pokračovaly v korekci. Index S&P 500 klesl o 2.15 %, Dow Jones klesl o 1.99 % a nasdaq odepsal o 2.67 %.
img

📉Wall Street začala v červených číslech

11.05.2021 Nálada investorů na finančních trzích dnes není dobrá. Na červenou seanci v Evropě navázala hned po otevření Wall Street. Hlavní americké indexy začaly obchodní den medvědím cenovým gapem. Přes určitou snahu o pozitivní korekci se indexy Dow Jones, S&P 500, Nasdaq a Russell 2000 stále obchodují se ztrátou vyšší než 1 %.
img

📈 Indexy před zveřejněním NFP rostou.

07.05.2021 Futures na americké indexy se před zveřejněním NFP ve 14:30 obchodují v zisku. Fed ve svém půlročním reportu varoval před zvýšenými cenami aktiv a s tím spojenými riziky. Nicméně trhy na to příliš nehledí.
img

Tři trhy, které stojí za to v tomto týdnu sledovat (3.5.2021)

03.05.2021 Obchodování na finančních trzích v poslední době znejistělo. Wall Street dokázala v minulém týdnu růst, ale německý akciový index DAX 30 ztrácel už druhý týden v řadě. Zajímavý byl vývoj na technologickém indexu NASDAQ. Přestože v posledních dnech zveřejnilo své hospodářské výsledky 5 technologických gigantů (Apple, Microsoft, Facebook, Amazon, Alphabet) a ve všech pěti případech se jednalo o excelentní reporty, tak index nakonec ztratil 0,4 %. A dobré hospodářské výsledky hlásí také další firmy. V aktuální výsledkové sezóně už reportovala většina společností indexu S&P 500 (305 z 500). Očekávání na poli tržeb překonalo 71 % společností a 87 % společností vykázalo vyšší než očekávaný zisk. Reakce na trzích však vypadá na to, že trh už s velmi dobrými výsledky počítal.
img

Wall Street sa zotavuje z piatkového poklesu

03.05.2021 Opäť došlo k využitou korekcie na Wall Street na nákup, pretože nedostatok okamžitých rizík sa ukazuje ako dostatočný na to, aby došlo k nárastu indexov.
img

Ranní shrnutí (03.05.2021)

03.05.2021 Pátek přinesl na Wall Street menší korekci. Index S&P 500 (US500) klesl o 0,72 %, Nasdaq100 (US100) ztratil 0,78 % a Russell2000 (US2000) klesl o 1,26 %. Přesto v dubnu tyto indexy přinesly obstojné zisky - v pořadí růst o 5,24 %, 5,88 % a 2,07 %
img

Jak mohou slabší data dopadnou na americký trh s bydlením?

29.04.2021 Realitní trh v USA si teoreticky vede velmi dobře. Ceny dřeva rostou na historická maxima mnohdy až do abstraktních úrovní. Guvernér Fedu Powell včera také mluvil o realitním trhu. Zmínil nízkou nabídku a vysokou poptávku, což vede k výraznému nárůstu cen.
img

👉Čo očakávať od FOMC❓

28.04.2021 Zasadanie FOMC sa končí rozhodnutím, ktoré bude zverejnené dnes večer o 20.00. Ide o medzikvartálne stretnutie, čo znamená, že nebudú zverejnené žiadne ďalšie materiály. Zverejnené bude vyhlásenie s rozhodnutím, pričom powellova konferencia začne 30 minút po zasadaní.
img

Ekonomický kalendář: data z USA, Tesla zveřejní hospodářské výsledky

26.04.2021 Index US500 dosáhl v pátek na nový intradenní rekord a zdá se, že dobrá nálada pokračuje také na počátku nového týdne. Akcie v Asii vzrostly a evropské indexy otevřely novou seanci do pozitivního teritoria. Dnes jsou na programu zajímavá makrodata. Německý index IFO za duben by měl růst a očekává se, že americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby budou korigovat pokles z předcházejícího měsíce. V neposlední řadě dnes bude po uzavření trhu reportovat hospodářské výsledky automobilka Tesla.
img

Ekonomický kalendář: Výsledky amerických bank a průzkum University of Michigan

16.04.2021 Evropské trhy otevřely do plusu po rekordní seanci na Wall Street a růstu v Asii. DE30 otevřel v blízkosti 15 300 bodů a vzápětí se vydal na nové rekordy. US500 se pohybuje v blízkosti 4 160 bodů. Odpoledne budou zveřejněna data z trhu s bydlením v USA (14:30) a následně spotřebitelský sentiment University of Michigan (16:00). Reakce na tyto statistiky již tradičně není vysoká, nicméně trh s bydlením je v poslední době zajímavý díky výraznému nárůstu povolenek i nových staveb (nová likvidita v ekonomice je poznat). V neposlední řadě zveřejní své hospodářské výsledky další finanční instituce - včetně Morgan Stanley nebo Bank of New York Mellon.
img

BREAKING: Indexy klesajú v súvislosti s vakcínami Johnson & Johnson

13.04.2021 Indexy európskych a amerických akciových futures poklesli dnes krátko po 13:00 po negatívnej správe New York Times o vakcíne proti koronavírusom spoločnosti Johnson & Johnson. Podľa NYT, USA odporúčajú pozastaviť očkovanie vakcínou Johnson & Johnson po hlásení prípadov krvných zrazenín.
Související klíčová slova: FOREX | Technická analýza | Bitcoin | Intervence | Nový Zéland | Price Action | Brexit | Čína | Japonsko | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Korelace | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | GBP/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | HDP | Fibonacci | Bezpečný přístav | Divergence | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Polsko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | XAU/USD | Export | Nikkei | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | AUD/CAD | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Elliott | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Alert | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Aussie | Bank of England | Bank of Japan | Benchmark | Bloomberg | Bod | Bond | Breakout | Bundesbank | CEO | CFTC | CPI index | Centrální banka | Centrální banky | Channel | Close | Konsolidace | DAX | Devizový trh | Distribuce | Diverzifikace | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Downtrend | ECB | EMA | Ekonomika | Elliott Wave | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Fibonacci retracement | Finanční trhy | Flat | Futures | G10 | Gap | Vyplnění GAPU | Grafy | High | Hlava a ramena | IFO index | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investování | Japonský jen | Kiwi | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kurz | LTRO | Leverage | Likvidita | Long | Low | MMF | Risk | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Neckline | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Overnight | P/E | Portfolio | Pozice | RSI | Rally | Resistence | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Rizikové měny | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Short | Short Term | Long Term | Short pozice | Spotový trh | Support | Swing | T-Bill | Tightening | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trendline | Trendová čára | Ukazatel | Uptrend | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Warren Buffett | Yield | ZEW index | Zlato | Časový rámec | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Objem obchodů | Evropa | Index MSCI | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Patria | Bank of America | Americký prezident | XTB | Indexy | OSN | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Blue chips | Fundamenty | Fond | Trh s nemovitostmi | EU | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Makroekonomická data | Makroekonomické data | Zisk | Dluhopisové trhy | Futures kontrakt | Obchodování na finančních trzích | Panika | Optimismus | Výsledky | Chamtivost | Strach | Trpělivost | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Recesia | RBNZ | Gold | Obchodovat | Online trading | Deutsche Bank | Makrokalendář | Financování | Investovat | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | Index CPI | Obchodní seance | Makrodata | Facebook | Riziková averze | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Burzy | FX trhy | Žlutý kov | Zásoby ropy | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Obchodníci | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | USDCHF | GBPUSD | USDCAD | GBPJPY | EURJPY | Aktivum | Delta | EPS | Formace hlava a ramena | Index | Odpor | Podpora | Přenos | Volatilní | Akcie dnes | Akcie Komerční banky | Americká centrální banka | Analýzy | Argentinské peso | Banka | Brent | Brokeři | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena ropy dnes | Cena ropy WTI | Cena zlata dnes | Ceny drahých kovů | Ceny zlata | Čínská ekonomika | DAX 30 | Dnešní události | Dolar | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | ETF fondy | Eura | Fondy | Forexu | Frank | GfK | Graf | Graf EURUSD | Graf zlata | Hang Seng | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Instrument | Instrumenty | ISM | Jádrová inflace | Japonská ekonomika | Jiří Tyleček | JP Morgan | Libra | Makroekonomický kalendář | Market | Markets | Nákup akcií | Největší světové ekonomiky | Norská koruna | NZDJPY | Paládium | PinBar | Pips | Portfolia | Prognóza | Pšenice | Risk Off | Ropy | Rubl | Signály | Státní dluhopisy | SWIFT | Tapering | Trh | Twitter | USDRUB | Velká Británie | Volatility | Výprodej | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj libry | Webinář | WTI | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | CNBC | ZEW | DXY | EIA | Benzín | Buffett | DMA | Put | Báze | Buy | DCF | Ekonomika EU | Christine Lagarde | Intermediate | Měď | Obchodní den | P/S | Range | ROCE | Sell | Itálie | Spojené státy | WSJ | P/E Ratio | M2 | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Bohatý | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Session | Volby | Futures trhy | 1 milion | Burze | Graf EUR/USD | Aramco | Markit | Sky News | Bank of New York Mellon | Jackson Hole | Wells Fargo | Microsoft | MSCI | State Street | Sentix | NATO | Agentura AP | Sója | Sentix index | Reporty | Ekonomická expanze | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Riksbank | Technický výhled | Short squeeze | Brazílie | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Zasedání centrálních bank | Nákupy dluhopisů | Bavlna | XAG/USD | Úspěch | Pokles cen akcií | Korekce na akciích | USOil | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Globální trhy | Internetová bublina | Energie | Prezident Fedu | Earnings | Globální akciové trhy | BlackRock | Přehled | Jádrový index | Hodnota bitcoinu | Bezpečné přístavy | Evropské trhy | Americké trhy | Futures kontrakty | Ekonomická aktivita | City | Rozdávání peněz | US akcie | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru | Economic | Inflační tlaky | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | IHS | IBEX | Globální finanční krize | Turbulence na trzích | Americké státní dluhopisy | Dollar Index | Realitní trh | Velké banky | Vladimir Putin | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Hlavní indexy | Nervozita | Růst akcií | Černé pondělí | Reálné obchody | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Fibo | Dnešní obchodování | Dnes na trzích | Propad | Bělorusko | Prezidentský kandidát | Kryptoměny | TradingView | S&P | Guvernér | Cena mědi | Německý akciový index DAX | Německý DAX | Ztráty | Nálada na trhu | Pokles výnosů | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | VIG | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | FTSE 100 | Ethereum | Tesla | Kryptoměna | Výhled | Akciový index DAX | Globální krize | Bankéři | Britská vláda | Americké akciové trhy | Payrolls | Mzdy | Dobré výsledky | Německý export | Non-Farm Payrolls | Americký trh práce | Britský FTSE 100 | Predikce | Ekonomická situace | Globální obchod | Ministr obchodu | General Electric | Bankovní krize | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Firemní výsledky | Historické rekordy | Výběr zisků | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Japonská vláda | Americká vláda | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Softbank | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Čistý příjem | Indexy PMI | Alphabet | xStation | Zvýšení volatility | Japonský Nikkei | Konsenzus | Pokles ekonomiky | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Bilance ECB | Bilance Fedu | Švédsko | Odhad HDP | Očekávání | HDP v eurozóně | IHS Markit | Index KOSPI | Obchody s akciemi | Coinbase | Americký akciový trh | Kvantitativní utahování | Palladium | Jerome Powell | Fox Business | Crypto | Obchodování na trzích | Vzácné kovy | Cena bitcoinu | Obchodování Futures | Zápis ze zasedání Fedu | Trhy dnes | Ekonomické výsledky | Obchodní války | Výkonnost indexů | Lockheed Martin | Růstové akcie | OPEC+ | Vývoj na finančních trzích | Podniky | Evropské akciové trhy | Technologické akcie | Schwab | NYFANG | Akcie společnosti | Pokles ceny | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Norges Bank | Pražský index PX | HKD | Zasedání OPEC | USMCA | Trendové čáry | Růst amerických výnosů | Trhy v USA | Trh s ropou | Reakce trhu | Akcie společnosti ČEZ | Výnosy z amerických dluhopisů | Růst zisků | Tlak na akcie | Politika Fedu | EK | Prezident Trump | Steven Mnuchin | Americké podniky | Šéf ECB | Ceny kryptoměn | Hodnota indexu | Odhady analytiků | Prezident USA | Akciová rally | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | The Wall Street Journal | Růst dolaru | Výsledková sezóna v USA | Výsledky bank | Velké riziko | Pozornost trhu | Silný trh | Zvýšení sazeb | Volatilní obchodování | Vývoj na dluhopisovém trhu | Market alert | Technická situace | Statistický úřad | Ropovod | Americké HDP | Inflační očekávání | GOLDEN POCKET | Nasdaq100 | Akciové futures | Pokles sazeb | Marek Vaňha | Elliott Wave Teorie | Německé firmy | Elliottovy vlny | Brexit bez dohody | Boris Johnson | Americké společnosti | DE30 | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Fibo retracement | NATGAS | Prezidentka ECB | Akcioví býci | NASDAQ 100 | Coffee | Pokles dolaru | Výnosové křivky | Pokles cen | Německé HDP | Americké futures | US dluhopisy | Globální akciové indexy | XTB Research | Nejlepší reálné obchody | Obchody XTB | Nejlepší reálné obchody XTB | Ministerstvo obchodu | Recese v USA | Digitální aktiva | Inverze výnosové křivky | Obavy z recese | Konglomerát | Americká cla | Cla na čínské zboží | Cena niklu | AMZN | Volby v Británii | ISM index | Růst mezd | Dění na trzích | Denní graf | Breaking news | Očekávání trhu | Dot plot | Povídání o trzích | Overbalance | Pokles ceny ropy | Data z Německa | iShares | Kurzarbeit | MetLife | GOOGL | Obchodní dohoda | APEC | Projevy centrálních bankéřů | 10Y US NOTES | US NOTES | EXY | EURO INDEX | RISK-ON | RISK-ON mód | Cena akcie | Banka Goldman Sachs | Huawei | Trump dnes | S&P 500 Index | US30 | Dow Jones (US30) | Automobilky | KOSPI | Rozpočet | Čínská média | Deficit | Prezident Donald Trump | Káva | HDP v USA | Hongkong | Larry Kudlow | Obchodní dohoda s Čínou | Medvědí signál | Objem | Instant view | Data z USA | Dvojitý vrchol | Bílý dům | MSFT | Obchod | Trh práce | Čínský export | Obchodní dohody | Pojišťovna VIG | Obrat trendu | QQQ | Inflace v USA | Americký dolar dnes | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Ekonomiky eurozóny | Americká průmyslová produkce | Maloobchodní prodeje | Americké maloobchodní prodeje | Výsledky CPI | Hlavní události | Technické analýzy | BAT | Risk-off | UnitedHealth | Pfizer | USA a Čína | Rostoucí trendová čára | Růst cen | CBI | Maďarská centrální banka | Vysoké riziko | Crypto trhy | Time Frames | Predikce na EUR/USD | BTC/GOLD | Graf BTC/GOLD | Bilance | Index DOW | Americký Senát | Co bude | GM | Čínský prezident | Ukrajina | Lagardeová | Amazon | Placebo | Indexy nákupních manažerů | Philip Lowe | Miliardy | Technologie blockchainu | Hong Kong | Legislativa | Administrativa prezidenta Donalda Trumpa | Administrativa prezidenta | INTC | Čínský vicepremiér | Vicepremiér | Fáze obchodní dohody | Americká data | Pozornost obchodníků | Zveřejněná data | CHNComp | KOSP200 | Nezaměstnanost v eurozóně | Financovat | SMA | Předpovědi | Predikce vývoje | Technologický sektor | Napětí mezi USA a Čínou | ADP | Drahý kov | Dnešní data | Impuls | Zasedání RBA | USDIDX | ABC | General Motors | Výrazný pokles | Čtyřhodinový graf | Špatná nálada | Hlavní trend | Klíčová rezistence | Klíčový support | Lukáš Lipovský | Nízká inflace | Německý ZEW index | Problémy | Elliott Wave predikce | EW | Růstový impuls | Cvičení | Breaking | Fed dnes | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Výsledek voleb | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Termínové kontrakty | Kontrakty | HDP Německa | Míra | PMI z Německa | Konec roku | Měnové politiky centrálních bank | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Týdenní analýza FX | Týdenní analýza | Předseda | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | Impeachment | Philadelphia Fed index | Fed index | xStation5 | AAPL | FB | Disney | Andrew Bailey | Nejbližší support | Dot-com | Růst mezd v USA | Americké objednávky | COCOA | COTTON | SOYBEAN | WHEAT | SUGAR | CORN | BREAKING | Hlavní akciové indexy | Akciové indexy v USA | Peking | US100 | Index US100 | Americký index | Singapur | Ziskovost | Hospodaření | Bernie Sanders | Pracovní trh | Commodity index | German DAX | Netflix | NFLX | Dobrá data | Ceny ropy dnes | Írán | Ministr zahraničí | Von der Leyenová | RBA | Ifo | Předběžné výsledky | Nejbližší rezistence | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Smíšené výsledky | Americké akcie dnes | Americké ministerstvo | Spotřebitel | Dobrá čísla | Nájmy | Úspěšný týden | Německá kancléřka | Volatilita je nízká | Astrazeneca | Trump | Čínské indexy | Plán Číny | Prezident | Pokračování výsledkové sezóny | Výsledkové sezóny | Nezaměstnanost v Británii | Koronavirus | Kapitalizácia | Trhy | ASX 200 | S&P/ASX 200 | WHO | Šíření koronaviru | Rostoucí trendové čáry | Virus | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Pokles | Situace | Coronavirus | Americký kongres | SARS | Pandemie koronaviru | Pandemie | Španielsky Ibex | Starbucks | Boeing | Vstupy | IOER | Virus SARS | Zlepšení | Americká administrativa | Obchody | Výdaje | Hlavní úrokové sazby | DCF model | BP | Vakcína na koronavirus | Výsledek NFP | NFP | Rozhodování | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Americké banky | TNOTE | NFP data | Obchodovanie | Medvědi | Růst sazeb | Valuace | COVID-19 | Britské měny | Zemědělské komodity | Empire State Index | TWTR | OIL.WTI | Ekonomické aktivity | Gilead Sciences | Globální indexy | Prudký propad | Americký Fed | Vývoj | Šok | Vzestup inflace | Výkyvy | Kolaps cen | Kolaps cen ropy | VOLX | Změna sazeb | Makroekonomické údaje | Restrikce | Zásoby ropy v USA | Americké výnosy | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Program nákupu aktiv | Další vývoj | S&P 500 futures | Stimuly | Dopad na finanční trhy | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Zrychlení inflace | Výrazný vzestup | Špatné výsledky | Asijská seance | Stimul | Důležitý support | New York Times | ECB dnes | Nákupy aktiv | Prostor k růstu | Měnové podmínky | Spotřebitelé | Návrat koronaviru | Výhled poptávky | Automobilka | Dopady pandemie | Počet nakažených | Žádosti o podporu z USA | Žádosti o podporu | Texas | Hlavní americké indexy | Další pokles | Koronavirová krize | REGN | Kongres | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Fundament | Hotovost | Spotřebitelská nálada | Ministryně financí | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Německý akciový index | Dávky v nezaměstnanosti | Německý index IFO | Prostor pro pokles | Další růst | Růst | United Airlines | Koronavirové krize | Signál | Americká banka | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Biliony | Potenciál | Spotřebitelská důvěra v USA | Propad HDP | Historické pohyby | Výkonnost indexu S&P 500 | Výkonnost indexu | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Války | Special Report | Práce | Výraznější pokles | Koronakrize | Změny sazeb | Tesla dnes | Údaje | Ekonomické škody | Pojišťovna | Prezident Vladimir Putin | Velké americké banky | UnitedHealth Group | CDC | Ekonomické oživení | JPM.US | WFC.US | Výpadky | Vyjednavači EU | Inflace v březnu | Index US500 | Negativní data | Hospodářské oživení | AMC | Procter & Gamble | Statistiky | Program pomoci | Očekávaný zisk | Uzavření trhů | Malé podniky | Colorado | USD za barel | Japonský export | Madrid | Rizikové averze | Trade | S&P500 | Cenové pohyby | Debata | PMI ve službách | Evropské indexy | Posílení | NY FED | Joe Biden | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Cestování | Ekonomické vztahy | Pracovní síly | Osobní příjmy | Rozhodnutí o sazbách | HDP report | Maloobchod | ATH | Zaměstnanci | PMI z výroby | Akcie padají | Rozhodnutí australské centrální banky | Růst výnosů | Rally na akciích | Federal Reserve | ADP report z pracovního trhu | Dovoz | Vývoz | Expanze | Bezpečnost | Výsledky NFP | Zveřejněné údaje | Průmyslové kovy | Indexy v Asii | Dnešní výsledky | Vývoj ekonomiky | Volatility trhu | Vakcína | Sektor služeb | Býčí scénář | Silná rally | Moderna | Společnost Moderna | MRNA.US | Fiskální stimul | Více riskovat | Manažeři | AMZN.US | Předsedkyně Evropské komise | JDE | FRA40 | Salesforce | Nissan | Průraz | Stringency index | Rozhodnutí FOMC | Výrobní PMI | Pozitivní sentiment | Výrazný pokles ekonomiky | PEPP | Kommersant | Berlín | Statistiky z trhu práce | Oracle | Pokračování růstu | Nikola | Vysoké valuace | Cronos | Členové Fedu | Japonský vývoz | Rostoucí trend | Sentiment na trhu | Covid | Správce aktiv | ZIL | Druhá vlna | Zásoby zemního plynu v USA | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Vlna koronaviru | Boom na trhu | Ukrajinský prezident | Situace na trhu práce | Výdaje japonských domácností | Inflační šok | Johnson & Johnson | Ocenění | Šance | Americký maloobchod | Růst tržeb | Ceny | Technologické společnosti | Merkelová | Reálná hodnota | HDP za Q2 | Nikl | Důvěra | Slabý dolar | Růst zaměstnanosti | NYT | Cenové hladiny | Lepší výsledky | Nejlepší obchody | Obchody na reálných účtech | Obchodní hodiny | Analytik XTB | Zápis ze zasedání FOMC | Přístup k inflaci | Příliv kapitálu | Výrobní index | Vývoj vakcíny | TSLA | Nvidia | Ropa dnes | Politici | Žádosti o podporu v USA | Americký trh s bydlením | Biden | Pracovní místa | Data z pracovního trhu | Česká republika | Lockdown | CPI v USA | Americké měny | Akciové portfolio | Nástup druhé vlny koronaviru | Mluvčí Bílého domu | CZKCASH | Intel | Zásoby benzinu | JPM | GS | Technologické tituly | Vlny koronaviru | Zveřejnění výsledků | Očekávané výnosy | NCLH | Norwegian Cruise Line Holdings | Norwegian Cruise Line | Electronic Arts | Bidenovy plány | Tempo inflace | BioNTech vakcína | Pfizer/BioNTech | Pfizer/BioNTech vakcína | Nové zprávy | Akcie spoločnosti | Proražení | INTC.US | GameStop | Index DAX 30 | Futures na DAX | Britský ministr zahraničí | Vakcinace | Očkování | LEN | Coinbase Global | Účinnosti vakcín | GS.US | PTON | PTON.US | Peloton | US2000 | Index DE30 | Index US2000 | Nálada investorů | Norwegian Cruise | Výhled na rok | Pokles zásob | Online prostředí | Dobrý výsledek | Senátní volby | Volby v Georgii | Senátní volby v Georgii | DOT | Trumpův impeachment | Dopad na trhy | Cronos Group | CRON | CARA | MJ | Indexy na Wall Street | Situace na trhu | DAX (DE30) | Tržní reakce | Jestřábí přístup | Retailoví investoři | Investoři z Redditu | Retailoví investoři z Redditu | Hype na stříbru | Nasdaq (US100) | Dnešní seance | Rozvolnění | Brent (OIL) | Automobilka Tesla | General Motors (GM.US) | GM.US | Russell 2000 (US2000) | TWTR.US | Twitter (TWTR.US) | UNH | Maersk | Zinek | Kov | Spotify | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Den prezidentů | Futures na Wall Street | FOMC minutes | WFC | Rostoucí výnosy | PMI indexy | Manufacturing PMI | TSLA.US | Tesla (TSLA.US) | Graf US500 | Index Nasdaq (US100) | Nárůst výnosů | Silný růst | Supplementary Leverage Ratio | SLR | Rozvolnění SLR | PMI index | Síla indexu | Goldman Sachs (GS.US) | COIN | COIN.US | NCLH.US | NFLX.US | Intel (INTC.US) | Výkonnost zlata | Objednávky | Události tohoto týdne | Americký technologický sektor | Futures na americké indexy | Colonial Pipeline | JAP225 | Japonský akciový trh | Výprodej na globálních akciových trzích | Analytické fórum | KSS.US | KSS | API | Oslabení | Meme akcie | Ceny dřeva | Impulzy | Plány | Příležitosti | Úroveň supportu | Úroveň rezistence | Snižování nákupu aktiv | Konkurence | Mali | Report ADP | JPMorgan (JPM.US) | Michigan Consumer Sentiment | Sentiment University of Michigan | Americký trh | PG | Nasdaq-100 (US100) | FB.US | Výsledky za Q2 | University of Michigan | Chování | Occidental Petroleum | OXY.US | OXY | Occidental Petroleum (OXY.US) | VIAC | Trh práce v USA | Index Sentix | Nikkei (JAP225) | Americká ministryně financí | Graf S&P 500 | ASX | Indexy v Číně | ECB minutes | Společnosti | Opatření | Rivian | Dna | Evergrande | Výběr daní | ANO | Novozélandský premiér | 100 SMA | Závazky společnosti | Gamble | Wells Fargo (WFC.US) | Morgan Stanley (MS.US) | MS.US | Citigroup (C.US) | C.US | Bank of America (BAC.US) | BAC.US | Procter & Gamble (PG.US) | Netflix (NFLX.US) | Bank of New York Mellon (BK.US) | ProShares | Snap | Pozornost | Amazon (AMZN.US) | Ruský prezident | Meta | Electronic Arts (EA.US) | Společnost | Guvernér BoE | Lockdowny | TIM | Svátek v USA | Omicron | Mutace omicron | | Index S&P 500 (US500) | Jestřábí Fed | Desetileté výnosy | Miliardy USD | Válka na Ukrajině | S&P 500 ETF | Instituce | Pozitivní výsledky | SYY.US | Sysco | Fox Corporation | FOXA.US | Fox Corporation (FOXA.US) | Peloton Interactive | Peloton Interactive (PTON.US) | Invaze na Ukrajinu | Sankce | Ruský prezident Vladimir Putin | Prezident Putin | Ruské banky | Členství v NATO | NFP americký dolar
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet

Předchozí klíčová slova

Ústup strachu z koronaviru
US Vegan Climate
US Vegan Climate ETF
US výnosy
US00724F1012
US100
US100 index
US2000
US2546871060
US30

Následující klíčová slova

US.500
Utáhnout měnovou politiku
Utahování měnové politiky
Utahování měnových podmínek
Utahování měnových politik
Utažení měnové politiky
Utažení úrokových sazeb
UTC
UTC Broker
Utility Settlement Coin
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
IronFX
BidAskBit
Deltastock
reklama
InstaMarkets
Potvrďte prosím... Zavřít