Úterý 19. březen 2024 04:17
reklama
Purple trading AI
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Purple pivot points
reklama
XTB trading konference 2024

Situace na Ukrajině

C:\fakepath\USA-Indie.jpg

Biden s Módím se dohodli na obranné či technologické spolupráci

23.06.2023 Indicko-americké vztahy jsou nejsilnější v dějinách, uvedl včera po jednání s indickým premiérem Naréndrou Módím americký prezident Joe Biden. Obě země se dohodly na blízké obranné spolupráci a kooperaci na poli umělé inteligence (AI), v moderních technologiích, polovodičích, či při výzkumu vesmíru, řekl šéf indického kabinetu. Zároveň je podle něj Indie připravená podpořit mírové řešení konfliktu na Ukrajině.
img

Forex: Eurodolar se posunul nad 1,0900

16.06.2023 Kombinace jestřábí ECB (viz úvod) a slabších dat z amerického trhu práce posunula eurodolar výrazně nad 1,0900. Úrokový diferenciál se začíná utahovat, což bude obecně tlačit eurodolar výše (za předpokladu, že situace na Ukrajině se ještě více nevyhrotí). Ve zbytku týdne bude trh vstřebávat dvě důležitá zasedání centrálních bank, přičemž může být celkem v klidu, že další globálně důležitá centrální banka - Bank of Japan - svoji ultra uvolněnou měnovou politiku nikterak nezměnila (aneb japonský jen je celkem v klidu).
img

Ozvěny trhu: Éra nadhodnoceného dolaru pomalu končí, euro by si do konce roku mělo polepšit

30.03.2023 Poslední dva roky na globálním devizovém trhu kraloval americký dolar. A platilo to jak při pohledu na dolarový index měřící výkonnost zelených bankovek vůči měnám šesti nejvýznamnějších světovým měnám, jak i pokud se podíváme na nejobchodovanější měnový pár na světě – kurz eura vůči dolaru. Právě na něm je patrné dlouhodobé nadhodnocení dolaru proti společné evropské měně. Například podle parity kupní síly by měl kurz dle propočtu OECD činit více než 1,3000 EUR/USD.
img

Válečná ekonomika: Zlato na 2 000 dolarech

21.02.2023 Rostoucí geopolitické napětí by mohlo podpořit zlato a vytáhnout ho časem nad 2 000 dolarů za unci, tvrdí komoditní analytici z BCA Research.
img

V důsledku zpráv z USA evropské akcie klesají

06.01.2023 Přední západoevropské akciové indexy se ve čtvrtek obchodovaly převážně v červeném pásmu. Evropští investoři byli pod tlakem kvůli zveřejněnému zápisu z prosincového zasedání Federálního rezervního systému.
img

Evropské akcie stoupaly, převzaly štafetu od asijských burz

05.01.2023 Přední západoevropské akciové indexy uzavřely ve středu v plusu. Sentiment podpořily výsledky obchodního dne v asijské seanci.
img

Zprávy z Číny vyvolaly prudký růst evropských akciových trhů

04.01.2023 V úterý se hlavní západoevropské akciové indexy obchodovaly stabilně v zeleném pásmu. Evropské trhy obchodovaly výš, protože investoři hodnotili znovuotevření Číny a uvolnění jejích covidových restrikcí. Růst hlavního indexu podpořily potravinářské a farmaceutické společnosti.
img

Zprávy z USA tlačily evropský akciový trh dolů

23.12.2022 Přední akciové indexy západní Evropy uzavřely čtvrteční obchodní seanci v červených číslech. Na začátku dne navíc vytrvale stoupaly, později však začaly klesat. Hlavní příčinou závěrečného poklesu trhu bylo zveřejnění nejnovější zprávy o americkém HDP.
img

Má dolar nějakou šanci v příštích šesti nebo dvanácti měsících zvýšit svou hodnotu?

22.11.2022 Na devizovém trhu mohou v současnosti probíhat významné strukturální změny. Připomeňme, že trh byl v posledních dvou letech zaneprázdněn vytvářením úseku klesajícího trendu. Tento úsek byl nakonec velmi zdlouhavý a složitý. Jelikož v něm zatím nevidíme žádné klasické (5 vln dolů, 3 nahoru) nebo alespoň jim podobné struktury, musíme některé vlny ještě identifikovat. Geopolitická situace na Ukrajině a rostoucí sazby Fedu byly hlavními faktory, které v roce 2022 podněcovaly růst poptávky po americké měně. Pokud jde o geopolitiku, nic se nemění, pokud jde ale o úrokové sazby Fedu, začínají se věci vyvíjet opačným směrem.
img

Další zhoršení výhledu, další varování. Akcie zůstávají pod tlakem

11.10.2022 Finanční trhy, už tak nervózní z toho, co přinesou inflační data a firemní výsledky, dnes dostaly pro jistotu další negativní impuls v podobě zhoršeného výhledu MMF. Měnový fond sice posunul odhad růstu globální ekonomiky v příštím roce jen o dvě desetinky na 2,7 z 2,9 pct, to by ale znamenalo nejhorší výkon od roku 2009. MMF také přidal varování, že riziko propadu se týká třetiny světa, že roste nebezpečí chyb v hospodářské politice a že důsledky utahování Fedu a silného dolaru se projeví globálně. Fond v reportu přímo píše, že to nejhorší je zatím ještě před námi.
C:\fakepath\Polsko-zloty.jpg

Dvě pětiny Poláků považují válku na Ukrajině za velkou hrozbu pro ekonomiku

18.08.2022 Zhruba dvě pětiny Poláků se domnívají, že válka na Ukrajině představuje velkou hrozbu pro polskou ekonomiku. Vyplývá to podle agentury PAP ze srpnového průzkumu, jehož výsledky zveřejnil polský statistický úřad.
C:\fakepath\trader-04072022-20-zm.jpg

PwC: Fúze a akvizice letos zpomalily, jejich počet klesl o čtvrtinu

04.07.2022 Aktivita u fúzí a akvizic letos ve světě kvůli přibývajícím ekonomickým překážkám proti rekordnímu roku 2021 zpomalila. V prvním pololetí letošního roku se ve světě uskutečnilo 24.124 transakcí, což bylo o čtvrtinu méně než ve stejném období loni. Aktivita se tak vrátila na úroveň roku 2019. Hodnota transakcí činila dva biliony dolarů, což je meziroční pětinový pokles. Vyplývá to z aktuální studie společnosti PwC, kterou má ČTK k dispozici.
img

Země G7 zakáží dovoz zlata z Ruska, co to udělá s jeho cenou?

28.06.2022 Rusko je druhým největším těžařem zlata na celém světě. Zároveň patří také mezi 5 světových zemí s největšími zlatými rezervami. Zákazem dovozu zlata, který mu země G7 udělily, nebude Rusko moci prodat desítky až stovky tun, které mají ve svých státních rezervách. Zlato přitom tvoří až 20 % jejich celkových rezerv. Za rok 2021 získalo Rusko prodejem zlata 15 mld. dolarů, které jim teď budou ve státním rozpočtu chybět. Zároveň bude toto zlato chybět na západních trzích, kde ho hojně nakupovaly centrální banky a instituce různých zemí. Rusko může nyní hledat kupce zlata v Číně nebo Indii, jako to udělalo s ropou.
img

Embargo na ruské zlato: další komáří píchnutí, nebo se už mám začít bát?

27.06.2022 Včera čtyři ze sedmi zemí G7 oznámily svůj záměr uvalit embargo na dovoz zlata z Ruska. Pojďme zjistit, co to znamená pro trh s drahými kovy, a jsou sankce tak hrozné, jak jsou prezentovány?
img

Frank na vzestupu. Vysoká inflace by mohla "probudit" švýcarské jestřáby.

03.06.2022 Poslední pevnost padla. Ve Švýcarsku, kterému se do té doby dařilo vyhnout se růstu cen, dosáhla inflace v květnu nejvyšší úrovně za posledních 14 let. Donutí to švýcarskou centrální banku (SNB) zvýšit sazby?
img

Česko zasáhla práva inflační smršť, inflace je nejvyšší od roku 1993. Pádivá inflace poškodí i střední třídu, třeba jízdné na vlak zdraží o 20 %, důchodcům ale o 140 %

10.05.2022 Dubnová míra inflace v ČR opět všem vyrazila dech. Jak v meziměsíčním pohledu, tak meziročně překonala veškerá očekávání. Meziročně činí 14,2 procenta, takže je nejvýraznější od prosince roku 1993. Závratná je na dubnové poměry také meziměsíční dynamika inflace.
img

Ranní komentář: Růstové firmy znovu pod extrémním tlakem, Nasdaq -4,29 %, S&P500 je 17% pod ATH

10.05.2022 Máme za sebou další velmi divokou seanci, kterou znovu odnesla celá řada hlavně růstových společností. Výprodej se týkal ale všech sektorů a pod silným tlakem byly také dosud velmi silné energie. Téma výprodejů je přitom stále stejné. Obavy z vysoké inflace, která nutí centrální banky utahovat měnovou politiku, což stupňuje strach z recese. K obavám z recese dál samozřejmě přispívají i problémy s dodavatelsko-odběratelskými řetězci a situace na Ukrajině.
img

České dráhy letos plánují masivní zdražování. Třeba seniorům tak zdraží jízdné o 140 % za necelý rok

09.05.2022 České dráhy letos masivně zdraží jízdné. Vyplývá to ze slov jejich generálního ředitele Michala Krapince, která pronesl v rozhovoru pro deník Právo. Novopočený šéf národního dopravce uvádí, že letos kvůli rapidní inflaci bude muset podnik změnit zažitý způsob úpravy cen jízdného. České drahý tradičně upravují ceny – zpravidla směrem nahoru – vždy v prosinci, a to na základě inflace předešlého roku. V uplynulé řadě let tak zdražovaly jen o nižší jednotky procent ročně.
img

Předseda Fedu Jerome Powell vylučuje červnové zvýšení sazeb o 75 bazických bodů

05.05.2022 Na zlatě, bitcoinu a americkém akciovém trhu je významná rally, protože předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell v rozporu s očekáváním trhu na červen vyloučil, že by na nadcházejících zasedáních došlo ke zvýšení sazeb o 75 bazických bodů. Powell se ke svým plánům vyjádřil na tiskové konferenci po rozhodnutí Fedu zvýšit sazby o 50 bazických bodů, tedy nejvíc od roku 2000.
img

Fundamentální faktory ovlivňující ceny zlata

02.05.2022 V minulém týdnu byly patrné obrovské výkyvy ceny zlata způsobené řadou faktorů. Tento týden se pozornost investorů soustředí na zasedání FOMC, které se bude konat ve středu. Očekává se zvýšení úrokové sazby o procento.
C:\fakepath\SP-500-29042022.png

Co s americkými akciemi?

29.04.2022 Akcie na Wall Street se obchodují již několik měsíců bez jasného trendu. Americká centrální banka (Fed) svým výhledem růstu úrokových sazeb i nejistá situace na Ukrajině postavily býčímu trhu stopku. Investoři pak mohou být rádi za zelenou nulu, zvlášť pokud mají prostředky vložené v technologických akciích, kterým se poslední dobou příliš nedaří.
img

Polovina Američanů si stěžuje na finance. Inflace v eurozóně na novém maximu

29.04.2022 Euro před zveřejněním údajů o inflaci vzrostlo v očekávání výraznějšího nárůstu v dubnu letošního roku. Samotná zpráva byla docela nevýrazná, protože se shodovala s prognózami ekonomů. Inflace v eurozóně tak vzrostla na nové historické maximum, což nutí Evropskou centrální banku aktivněji omezovat stimulační program a zvyšovat úrokové sazby.
img

Pohonné hmoty v ČR zatím odpojení Polska a Bulharska od ruského plynu výrazněji nezdraží. Největší provozovatel čerpacích stanic v ČR, polský Orlen, ale hlásí 50procentní nárůst zisku, i kvůli válce a sankcím

28.04.2022 Pohonné hmoty v Česku po několika týdnech zlevňování opět zdražují. Cena benzinu v uplynulém týdnu stoupla v průměru o 32 haléřů na 42,72 koruny za litr. Za naftu dají řidiči o 28 haléřů více než minulou středu, nyní stojí průměrných 44,95 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.
C:\fakepath\putin.png

Rusko podle prezidenta Putina ustálo sankce Západu

27.04.2022 Ruská ekonomika ustála nové sankce, které Západ přitom považoval za drtivé, prohlásil dnes podle agentury TASS ruský prezident Vladimir Putin. Na setkání s poradním sborem ruského parlamentu v Petrohradu také sdělil, že Rusko na tyto "nešikovné" pokusy o izolaci ruského hospodářství zareaguje zavedením velké svobody a otevřenosti podnikání. Západní země přijaly sankce v reakci na ruskou vojenskou invazi na Ukrajinu, která začala na konci února.
img

Jak Macronovo vítězství ovlivní euro?

25.04.2022 Francie rozhodla: prezidentem byl na druhé funkční období znovu zvolen proevropský centrista Emmanuel Macron. Co to znamená pro evropskou měnu?
img

Broker Consulting Index podílových fondů: Komoditní fondy v březnu pokračovaly ve výrazném posilování a dosáhly 7,40 %. Na druhé straně spektra skončily dluhopisové fondy se ztrátou -3,58 %

19.04.2022 Dopady neutěšené situace na Ukrajině se podle očekávání stále výrazněji projevují na světových trzích. Jak ukázaly výsledky březnového Broker Consulting Indexu podílových fondů, nejviditelnější dopady lze sledovat u komoditních fondů, které si vlivem nárůstu cen komodit meziměsíčně připsaly 7,40 %.
img

Ranní komentář: Indexy přešlapují na místě, výnosy i komodity pokračují v růstu

19.04.2022 Nový týden začal kvůli velikonočním svátkům v klidu a zatímco v Evropě se neobchodovalo, v USA si indexy připisovaly jen nepatrné zisky. Nálada na trzích je stále spíše nervózní. Indexy přešlapují na místě a válka na Ukrajině dál žene výše ceny potravin a energií. To zvyšuje inflační tlaky a obavy z agresivnějšího zvyšování úrokových sazeb.
img

Inflace trhá rekordy, ochrání před ní alternativní investování – do umění, vína i známek

15.04.2022 Máme rekordní inflaci za skoro 24 let. V březnu ceny meziročně vzrostly o 12,7 procenta, tedy nejvíce od května 1998. Inflace tak překonává očekávání, která byla už tak vyšponována. Počítalo se totiž inflací 12,4 procenta. Inflace ovšem překonává očekávání také svojí meziměsíční dynamikou. Meziměsíčně totiž činí 1,7 procenta, zatímco mezinárodní analytici oslovení agenturou Bloomberg předpokládali ve střední hodnotě svých odhadů růst cen mezi únorem a březnem „pouze“ o 1,4 procenta.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Nynější postoj Číny vůči Rusku ovlivní její světové postavení, řekla Yellenová

14.04.2022 Postoj Číny vůči Rusku za současných okolností ohrožuje její hlubší zapojení do světové ekonomiky, řekla včera americká ministryně financí Janet Yellenová a vyzvala Peking, aby pomohl co nejrychleji ukončit konflikt na Ukrajině. Varovala rovněž, že všichni, kdo budou podrývat západní sankce vůči Moskvě, budou čelit ekonomickým následkům.
img

Inflace trhá rekordy, důchodci se proto dočkají třetí valorizace. Oproti loňsku dramaticky zdražují ještě i potraviny, nejlepší ochranou proti inflaci je sbírání známek, vína či umění

11.04.2022 Český statistický úřad dnes zveřejnil čísla k březnové inflaci. Vykázala hodnotu 12,7 procenta, nejvyšší od května 1998. Překonala tak očekávání. Počítalo s inflací pouze 12,4 procenta. Inflace ovšem překonává očekávání také svojí meziměsíční dynamikou. Meziměsíčně totiž činí 1,7 procenta, zatímco mezinárodní analytici oslovení agenturou Bloomberg předpokládali ve střední hodnotě svých odhadů růst pouze o 1,4 procenta.
img

Před inflací nejlépe ochrání sbírání poštovních známek – lépe než akcie nebo nemovitosti. Zhodnocení filatelistických sbírek překonává rapidní inflaci průměrně o 9 % ročně

11.04.2022 Český statistický úřad dnes zveřejní čísla k březnové inflaci. Bude obří. Alespoň tedy na poměry tohoto tisíciletí. Nejpravděpodobněji vykáže hodnotu 12,4 procenta, nejvyšší od května 1998. Nelze ovšem vyloučit, že bude vyšší i než třináct procent. V krajním případě může dokonce překonat hodnoty ze začátku roku 1998, kdy dvakrát po sobě vykázala úroveň 13,4 procenta. To by znamenalo, že ceny v Česku rostou nejvýrazněji od prvního roku jeho existence, konkrétně od prosince 1993.
img

Česku hrozí nejvyšší inflace za 30 let. Ochranu před ní nejspíše poskytne stříbro, umění, víno, zlato nebo bitcoin, nikoli však akcie nebo nemovitosti

10.04.2022 Český statistický úřad zítra zveřejní čísla k březnové inflaci. Bude obří. Alespoň tedy na poměry tohoto tisíciletí. Nejpravděpodobněji vykáže hodnotu 12,4 procenta, nejvyšší od května 1998. Nelze ovšem vyloučit, že bude vyšší i než třináct procent. V krajním případě může dokonce překonat hodnoty ze začátku roku 1998, kdy dvakrát po sobě vykázala úroveň 13,4 procenta. To by znamenalo, že ceny v Česku rostou nejvýrazněji od prvního roku jeho existence, konkrétně od prosince 1993.
img

Nezaměstnanost v březnu opět klesla, pomohla zejména sezónnost

08.04.2022 Podíl nezaměstnaných osob v březnu poklesl o 0,1 p.b na 3,4 %, což bylo v souladu s naší prognózou. Za zlepšujícím se trendem lze hledat především typickou sezónnost, kdy v jarních měsících dochází k obsazování některých pracovních pozic, které v zimě nebylo možné vykonávat.
C:\fakepath\eurusd-08042022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 8.4.2022

08.04.2022 Americké akcie včera posílily. Růst v závěru seance podpořily společnosti Microsoft, Tesla a Apple. Investoři sledují vývoj na Ukrajině. Počítají s potenciálně agresivnějším postupem americké centrální banky (Fed).
img

Ukrajinsko-ruský konflikt, den 43. Co se děje ve světě?

07.04.2022 Klíčové americké akciové indexy – Dow Jones, NASDAQ a S&P 500 – zakončily středu novým poklesem. Podle nás je v tuto chvíli nejpravděpodobnějším scénářem pokles trhu. Pořád nerozumíme, co bylo příčinou růstu trhu v posledních 2 až 3 týdnech, ale faktem zůstává, že pro růst akciových indexů a amerických akcií nyní žádný dobrý důvod není. Tento týden jsme slyšeli už několik projevů představitelů Fedu, přičemž všichni jednohlasně říkali, že s inflací je třeba bojovat radikálněji, než bylo původně v plánu. Téměř nikdo už nepochybuje, že klíčová sazba bude na květnovém zasedání zvýšena najednou o 0,5 %. Velká investiční banka Goldman Sachs uvedla, že sazba bude zvýšena o 0,5 % i v červnu. Navíc, a to je ještě důležitější než zvýšení sazeb, v květnu s největší pravděpodobností začne snižování bilance Fedu, která v současnosti činí téměř 9 bilionů dolarů. To znamená, že bude zahájen program "anti-QE". Státní a hypoteční dluhopisy nyní nebudou Fedem vykupovány, ale rozprodávány. Je snadné si domyslet, že pokud byl nákup cenných papírů stimulačním opatřením, pak bude prodej cenných papírů zpřísňujícím opatřením. Ve výsledku dostaneme nový faktor poklesu všech rizikových aktiv.
img

Dolar se nejspíš brzy propadne

06.04.2022 Komentáře přišly poté, co byly výnosy dvouletých a desetiletých státních dluhopisů podle zveřejněných zpráv poprvé od roku 2019 inverzní. Mnoho účastníků trhu tuto situaci vnímalo jako možnou známku recese, zejména proto, že aktuální geopolitická situace na Ukrajině nejspíš nakonec ovlivní americký dolar.analytics624d4764af039.jpg
img

Bitcoin se stane světovým digitálním zlatem

05.04.2022 S pokračujícím přijímáním kryptoměn do světových ekonomik a pokračujícím růstem cen krypto trh dozrává a bitcoin je podle agentury Bloomberg Intelligence na nejlepší cestě stát se světovým digitálním zlatem.
img

Ranní komentář: Musk kupuje podíl v Twitteru, indexy pokračují v pozvolném růstu

05.04.2022 Akciové trhy včera dokázaly opět růst. Dařilo se hlavně technologiím. Nasdaq přidal 1.9 %, zatímco S&P 500 rostl o 0.81 %. Z jednotlivých akcií se včera dočkal prudkého růstu hlavně Twitter, který přidal 27 % v reakci na zprávu o tom, že Elon Musk koupil ve společnosti 9.2% podíl.
C:\fakepath\patrik-urban-03042022.jpg

VIDEO: Příležitosti na japonském jenu 🔥 | důležitá zpráva pro ropu 💲 | situace na Ukrajině 🇺🇦 - ANALÝZA

04.04.2022 Pravidelný týdenní komentář k aktuálnímu vývoji na finančních trzích (forex, komodity, akcie, akciové indexy a kryptoměny) od profesionálního tradera a analytika Patrika Urbana ze společnosti FXstreet.cz - https://www.fxstreet.cz
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 4.4.2022

04.04.2022 V reakci na ústup ruské armády z předměstí Kyjeva, vyplývají na povrch pravděpodobné válečné zločiny. V reakci na tyto skutečnosti zvažuje EU zpřísnění sankcí. K jednání o sankcích by mělo dojít ve středu. Více se skloňují restrikce na dovoz energetických komodit z Ruska. V praxi bych však zavedení tohoto opatření neočekával.
img

Ranní komentář: Evropa zvažuje nové sankce na Rusko, Inflace v EZ prudce zrychluje

04.04.2022 Závěr minulého týdne přinesl několik zajímavých fundamentů. Za pozornost stály jak výsledky amerických NFP, tak především evropská inflace, která výrazně zrychlila a překonala většinový konsenzus. K růstu přispěl především strmý růst cen energií, které meziměsíčně stouply o více než 12 %. Euro přesto výraznější změnu nezaregistrovalo, což signalizuje, že se trh nedomnívá, že by měla vysoká inflace větší dopad na urychlení utahování měnové politiky v eurozóně.
img

PMI ve zpracovatelském průmyslu, březen 2022

01.04.2022 Na tuzemský zpracovatelský průmysl začínají dopadat komplikace a nejistoty spojené v válkou na Ukrajině.
img

Asijské akciové indexy vzhledem k nové vlně covidu-19 klesají

31.03.2022 Asijské akciové indexy po předchozím mírném růstu opět klesají. Čínské indexy Shanghai Composite a Shenzhen Composite klesly o 0,1 %, resp. 0,61 %, a index Hang Seng se propadl o 0,95 %. Japonský Nikkei 225 se snížil o 0,37 %. Australský S&P/ASX 200 zároveň vystoupal o 0,15 % a korejský KOSPI si připsal 0,44 %.
img

Zasedání ČNB a zvyšování úrokových sazeb

31.03.2022 Bankovní rada ČNB dnes dle očekávání zvýšila úrokové sazby o 0,50 bazických bodů, tedy na 5 %. Důvodem zvyšování sazeb je nadále rostoucí inflace umocněná válečným konfliktem na Ukrajině. Inflace v ČR je přitom nejvíce tažená zdražením energií (elektřina a plyn), pohonných hmot a nájmů. Všechny tyto aspekty se podepíší do finální hodnoty inflace za měsíc březen. Zvýšení sazeb ČNB bude mít za následek další zvyšování úrokových sazeb u úvěrů a hypoték.
img

Ranní okénko - ČNB dnes zvýší sazby a poodhalí další postup

31.03.2022 Dnes bude nejdůležitějším bodem zasedání ČNB a následná tisková konference. Místo jemného dolaďování to totiž vypadá, že zvyšovací jízda bude i nadále pokračovat a všechny bude zajímat, kde vlastně skončí. Kromě změny sazeb dorazí finální údaj ohledně vývoje české ekonomiky ve Q4 minulého roku, druhá revize už ale změny obvykle nepřináší. Z eurozóny dnes dorazí informace ohledně únorové nezaměstnanosti a z dalších evropských států data o inflaci – včerejší čísla z Německa a Španělska ukázala, že o překvapení na vyšší straně nebude nouze. V USA bude stát za pozornost informace a osobních příjmech a výdajích.
img

V kurzu je investování s konzervativním výnosem. Fond na domovy seniorů hlásí nárůst

30.03.2022 Válečná situace na Ukrajině zasáhla také investiční svět, globální akciové trhy zažívají po nástupu pandemie další tvrdou ránu. Řada investorů tak přehodnocuje strategii a vyhledává nové možnosti pro zhodnocení svých peněz. „Je patrné, že lidé nyní hledají investičně klidné přístavy s konzervativním výnosem.
img

Ukrajinsko-ruský konflikt, den 34. Co se děje ve světě?

29.03.2022 Klíčové indexy amerického akciového trhu – Dow Jones, NASDAQ a S&P 500 – dál vykazují rekordní růst. Ačkoli Fed vcelku nedávno zvýšil klíčovou sazbu a oznámil šestero dalších zvýšení v roce 2022, našel akciový trh důvody k aktivnímu nákupu akcií. Z našeho pohledu se jedná o velmi zajímavý moment, protože americké akciové indexy během posledních dvou týdnů výrazně vzrostly a proti korekci, kterou jsme zaznamenali na začátku letošního roku, se upravily už o 50 %. Proč investoři spěšně nakupují akcie a bitcoiny, jejichž cena také roste?
img

USA zakazují transakce se zlatem v Rusku

28.03.2022 Západní ekonomické sankce nadále způsobují zmatek v ruské ekonomice. Země nemůže využívat své obrovské zásoby zlata.
img

Ranní komentář: Desetileté US výnosy na 2,5 %, polovina Šanghaje v lockdownu, krypto znovu roste

28.03.2022 Akciové trhy vstupují do nového týdne poměrně klidně, a to navzdory výraznému snížení dluhopisových výnosů, nebo stále velmi napjaté situaci na Ukrajině. Přesto všechno se americké indexy drží jen necelých 6 % pod svými all time high a úspěšně čelí výraznějším prodejním tlakům.
img

Rostoucí akcie mohou utlumit poptávku po bezpečných aktivech

24.03.2022 Jelikož Federální rezervní systém zahajuje cyklus agresivního zpřísňování s cílem dostat inflaci pod kontrolu, znepokojuje investory stav americké ekonomiky a to, co říká trh s dluhopisy. A podle toho reaguje i cena zlata.
img

Česká zbrojovka: Podstatný meziroční růst hospodaření, silný výhled, vyšší dividenda

24.03.2022 Výsledky hospodaření: Výsledky České zbrojovky (CZG) za celý minulý rok podstatně vzrostly. Je to dáno zejména konsolidací akvírovaného Coltu a silnou poptávkou ve všech zemích CZG. Vedení Zbrojovky zároveň představilo silný výhled na tento rok. Navrhne akcionářům dividendu 25 CZK. Zbrojovka dnes oznámila opravdu dobé výsledky, vysokou dividendu a výhled, který je nad očekáváním trhu.
img

Jak zpomalit inflaci?

23.03.2022 Svět se potýká s vysokou inflací, zpomalujícím se hospodářským růstem a nedostatkem zboží. Pokud se podle generálního ředitele Almonty Industries Lewise Blacka Federálnímu rezervnímu systému nepodaří dostat situaci pod kontrolu, může řešení těchto problémů trvat roky.
img

Evropské akciové trhy vykazují silné zisky

22.03.2022 V úterý evropské akciové indexy znatelně rostou po vzoru asijsko-pacifických akciových trhů. Britský FTSE 100 si připsal 0,59 % na bilanci 7481,4 bodu, německý DAX vystoupal o 1,06 % na 14477,84 bodu a francouzský CAC 40 se vyšplhal o 0,86 % na 6639,09 bodu.
img

Rozbřesk: Jak může české ekonomice pomoci příchod uprchlíků z Ukrajiny?

22.03.2022 Počet uprchlíků z Ukrajiny v Česku podle posledních údajů mobilních operátorů přesáhl 270 tisíc, zatímco registrovaných (s jednoročním dočasným vízem) jich je přes 205 tisíc. A při pohledu na humanitární katastrofu v Mauriopolu a v dalších městech na jihovýchodě Ukrajiny je pravděpodobné, že počet válečných uprchlíků bude ještě dál narůstat. Podle migračních studií z jiných válečných konfliktů je pravděpodobné, že se velká část nově příchozích v Česku usadí natrvalo. Pro českou společnost a ekonomiku proto nakonec bude důležité, jak dobře zvládneme nově příchozí integrovat.
img

Ranní komentář: Indexy za sebou mají silný týden, situace na ukrajině a sazby zůstávají TOP tématy

21.03.2022 Minulému týdnu dominovala dvě klíčová témata - situace na ukrajině a úrokové sazby. Dění na Ukrajině zatím příliš dobrých zpráv nepřináší a k diplomatickému řešení konfliktu máme stále ještě daleko. Sazby v minulém týdnu zvýšil Fed a výnosy v USA pokračovaly v růstu. Americká výnosová křivka díky tomu začíná být poměrně plochá, a to především u splatností od dvou let.
img

Akcie na pražské burze během týdne posílily o 1,9 procenta na 1327 bodů

18.03.2022 Akcie na pražské burze během uplynulého týdne po čtyřech týdnech poklesů posílily. Index PX stoupl o 1,9 procenta na 1326,9 bodu. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Největší pokles postihl cenné papíry Avastu, největší růst zaznamenaly akcie Komerční banky. V předchozím týdnu akcie ztratily 0,3 procenta.
img

Americký akciový trh si pravděpodobně udrží vzestupný trend

18.03.2022 Hlavní americké akciové indexy ve čtvrtek po třídenním růstu výrazně vzrostly. Dow si připsal 1,2 %, NASDAQ vzrostl o 1,3 % a S&P 500 poskočil o 1,2 %. Index S&P 500 se obchodoval na 4 388 bodech. Zůstal v pásmu 4 360 – 4 420 bodů.
img

Inflace v Kanadě dosahuje vrcholu

18.03.2022 Rostoucí ceny komodit vyvolané geopolitickou situací na Ukrajině budou dál zvyšovat inflaci v Kanadě, jejíž celková míra nyní dosahuje vrcholu nad 6 % a nutí centrální banku k agresivnějšímu zvyšování úrokových sazeb. Míra inflace v Kanadě je už teď výrazně nad úrovní 5,1 %, kterou Bank of Canada v lednu prognózovala pro první čtvrtletí s důrazem na fakt, že ji čeká náročná cesta za snížením růstu cen na 2% inflační cíl.
img

Americký akciový trh dne 16. března 2022

16.03.2022 Situace ohledně rusko-ukrajinského konfliktu se stabilizovala. Dnes se uskuteční zasedání Fedu. V úterý americký trh poprvé za týden vykázal silné zisky díky známkám stabilizace situace na Ukrajině. Dow přidal 1,8 %, NASDAQ vzrostl o 2,9 %, S&P 500 si připsal 2,1 %.
img

Rusko-ukrajinský konflikt, den 21.

16.03.2022 Hlavní indexy amerického akciového trhu – DOW Jones, NASDAQ a S&P 500 – uzavřely úterý s poměrně silnými zisky, které však nemají na současný technický obraz vůbec žádný vliv. Americký akciový trh po dlouhém vzestupném trendu nadále ustupuje a většina odborníků se stále ještě domnívá, že rok 2022 bude velmi náročný. Během včerejšího dne se neobjevila jediná skutečně důležitá zpráva týkající se geopolitiky. Stojí za zmínku, že investoři a obchodníci nyní nejvíce reagují právě na geopolitiku. Domníváme se, že včerejší růst indexů byl způsoben dnešním zasedáním Fedu, protože jiné důvody k tomu nebyly. Nicméně tato předběžná reakce trhu jen stěží odhaluje smýšlení Fedu. Jinými slovy, je nepravděpodobné, že by to znamenalo, že Fed dnes zaujme k vlastní měnové politice holubičí postoj. Připomeňme, že jakékoli zpřísnění měnové politiky je pro akciový trh negativní, protože znamená, že výnosy bezpečných aktiv, jako jsou bankovní vklady, rostou. V důsledku toho klesá poptávka po rizikových aktivech, mezi něž patří i akcie. Růst akciového trhu den před oznámením výsledků zasedání Fedu proto teoreticky znamená, že investoři v utahování měnové politiky nevěří. V praxi se však mohou řídit názorem, že zvýšení sazeb nebude o 0,5 %, ale spíše o 0,25 %, což je za současných okolností stále velmi dobré, protože inflace nadále roste vysokým tempem a v dobrém slova smyslu měl Fed začít zvyšovat sazby již dávno.
img

Rozbřesk: Jak se Fed vypořádá s inflačními tlaky?

16.03.2022 Cena ropy Brent se včera dostala pod 100 USD za barel a snad tak poskytne částečnou úlevu spotřebitelům, i když jde samozřejmě o vývoj cen ropných produktů, a ne o ceny ropy surové. Ale i tak je zřejmé, že nabídkové inflační tlaky sílí. Nejen našemu pravidelnému čtenáři jistě neuniklo, že ceny energetických komodit a dalších v meziročním srovnání letí vzhůru.
img

Forex: Eurodolar se včera posunul mírně výše

16.03.2022 Špatná nálada v Německu (index Zew) euru nijak zvlášť nevadila a eurodolar se včera posunul mírně výše (díky poklesu ceny ropy se dařilo i akciím). Kromě situace na Ukrajině je dnes v centru pozornosti Fed. Zasedání může vyznít přísněji (z hlediska sazeb), než trh očekává, takže krátké dolarové výnosy by se podle nás po zasedání FOMC mohly pohnout nahoru a s nimi zpevnit i dolar.
img

Ranní komentář: Trhy kvůli Ukrajině stále nervózní. Výnosy rostou, Čína bojuje s covidem

16.03.2022 Včerejší seance pomohla akciovým indexům do zelených čísel. Zajímavé zisky si připisovaly hlavně indexy v USA, které ale navzdory svému růstu zůstávají i nadále 11 % pod lednovým high. Tématem číslo jedna zůstává situace na Ukrajině. Situaci, hlavně na růstových akciích, ale nijak nepomáhá ani růst dluhopisových výnosů, které se v USA u desetiletých splatností dostaly na 2.15 %.
img

Forex: Fed ve středu zvýší úrokové sazby

15.03.2022 Americká centrální banka na svém středečním zasedání zvýší úrokové sazby o 25 bazických bodů. Zároveň zveřejní i medián výhledu úrokových sazeb. Ten podle nás ukáže v letošním roce na pět až šest utažení měnové politiky. Náš odhad zatím počítá s pěti takovými kroky. V příštím roce by americká centrální banka měla k utažení měnových podmínek podle našeho odhadu sáhnout celkem třikrát. Klíčová úroková sazba by se tak měla zastavit na 2,00-2,25 %. Rizika se ovšem koncentrují ve směru ještě výraznějšího utažení měnových podmínek.
img

ECB ponechává úrokové sazby beze změny

15.03.2022 ECB ponechala svou základní úrokovou sazbu na nejnižší úrovni – od března 2016 je na nule. Ministři financí EU se dohodli, že v příštím roce mírně zpřísní fiskální politiku, a to po třech letech, kdy do ekonomiky vkládali miliardové injekce kvůli pandemii koronaviru. Uvedli také, že pokud to situace na Ukrajině bude vyžadovat, připraví další hotovost.
img

Denní makro postřehy: Měnová nákaza z období krize 15/03/2022

15.03.2022 BLÍZKOST BOLÍ: Čím blíže jsou měny k Ukrajině, tím více to bolí. Polský zlotý (PLN) je letos třetí nejhorší měnou, -7 % vůči americkému dolaru (USD), za ruským rublem (RUB) a tureckou lirou (TRY). Maďarský forint (HUF), česká koruna (CZK) a rumunský leu (RON) nejsou daleko za ním. Fundamenty vidíme sice napjaté, ale bezpečné. V rámci boje proti inflaci agresivně zvyšují sazby. Sazby v průměru dosahují 3,5 % u všech čtyř oproti 0 % u ECB.
img

Forex: ZEW index pod tíhou války na Ukrajině dramaticky klesá

15.03.2022 Dnešek přinese jeden z prvních sentiment indikátorů, který bude zatížen válečnou vřavou na Ukrajině. Ta samozřejmě postupně ovlivní i data z reálné ekonomiky. To ale ještě nebude případ lednové průmyslové výroby v eurozóně. Tuzemská i americká data cen průmyslových výrobců za únor poukážou na další cenový vzestup a podpoří očekávání ohledně dalších zvyšování úrokových sazeb ze strany centrálních bank.
img

Broker Consulting Index podílových fondů: Největší nárůst zaznamenaly v únoru komoditní fondy, připsaly si 9,30 %. Se ztrátou -1,38 % naopak skončily akciové fondy

14.03.2022 Po silném začátku roku zažily akciové fondy v únoru značný pokles. V důsledku zvýšené volatility a nejistoty na trzích si tak odepsaly -1,38 %. Meziměsíční ztrátu -0,98 % vykázaly také dluhopisové fondy, kterým se dlouhodobě nedaří kvůli zvyšování úrokových sazeb. Značný úspěch v únoru zaznamenaly komoditní fondy, které v porovnání s lednem vystoupaly až na 9,30 %. Mírný růst, 0,30 %, si udržely také fondy peněžního trhu i nemovitostní fondy, které si za únor připsaly 0,12 %.
img

Rusko-ukrajinský konflikt, den 19.

14.03.2022 Hlavní indexy amerického akciového trhu, jako jsou Dow Jones, NASDAQ a S&P 500, uzavřely v pátek s novými poklesy a stále se obchodují kolem svých lokálních minim. Podle očekávání zůstává americký akciový trh pod tlakem v důsledku několika faktorů. Zaprvé je zde nejvyšší pravděpodobnost zvýšení klíčových sazeb Fedu již tento týden. Zadruhé je tady složitá geopolitická situace na Ukrajině. Třetím faktorem je úplné stažení měnového stimulačního programu Fedu. Tyto faktory mohou vyvíjet tlak na akciový trh po velmi dlouhou dobu. Podívejme se na ně blíže.
img

Humanitární krize a prognózy vývoje zlata

14.03.2022 V důsledku napjaté geopolitické situace na Ukrajině, která trvá již dva týdny, se humanitární krize neustále prohlubuje. Do Evropy se valí více než 2 miliony ukrajinských uprchlíků. Inflace roste. Není překvapením, že nedávný růst zlata nad 2 000 USD je jen začátkem většího dlouhodobého pohybu.
img

Odliv kapitálu z Evropy podpoří dolar před zasedáním FOMC; Přehled USD, EUR, GBP

14.03.2022 Jak vyplývá ze zprávy CFTC, dvouměsíční pokles dolaru se možná chýlí ke konci – týdenní změnu -7 mil. lze považovat za bezvýznamnou. Trend je stále klesající, takže to zatím nevypadá, že by dolar nabíral na síle, zejména vzhledem k rychle rostoucí dlouhé pozici na zlatě, která za týden přidala +6,156 mld. a dosáhla 56,270 mld. EUR. Jedná se o maximální býčí míru od začátku roku 2021 – převaha je více než výrazná.
img

Mluvčí čínské ambasády v USA řekl, že neslyšel o žádosti Ruska o pomoc

14.03.2022 Prioritou Číny je zabránit tomu, aby se situace na Ukrajině vymkla kontrole, uvedlo v neděli čínské velvyslanectví ve Spojených státech. Učinilo tak v reakci na zprávy v některých médiích, podle nichž Moskva požádala Peking o vojenské vybavení poté, co podnikla invazi do sousední země.
C:\fakepath\USA.jpg

Yellenová: Fond koronavirové pomoci pomůže USA odolat otřesům kvůli Ukrajině

13.03.2022 Americká ekonomika je lépe připravena na ekonomické turbulence způsobené ruskou invazí na Ukrajinu díky balíčku 1,9 bilionu USD (43,7 bilionu Kč) na zmírnění dopadů koronavirové krize (ARP), který byl schválen před rokem. Uvedla to americká ministryně financí Janet Yellenová.
img

Benzín v ČR poprvé od invaze přestal zdražovat. I tak Česko čeká stagflace, však řešit ji nyní kurzarbeitem je nesmysl

13.03.2022 Česko se v důsledku ukrajinské války a sankcí musí letos připravit na závažnou stagflační krizi celé ekonomiky. Rozhodující bude míra odříznutí ruských dodávek ropy a plynu. V tuto chvíli je zhruba 66 procent ruské ropy neprodejných, protože možní kupující se obávají embarga ruské ropy. Embargu podléhá například íránská ropa, ale ruská zatím ne.
img

Čínu vystrašil delisting, evropské akcie však využívají klidnějšího pátku

11.03.2022 Evropské akciové trhy dnes stoupají a využívají tak situace, kdy na ně nepůsobí nové zásadní zprávy. Čínský trh sice srazila nervozita, když se znovu ke slovu přihlásil strašák delistingu v USA, ale vliv na Evropu nesledujeme. Pohyb dluhopisových trhů je dnes skromný, přičemž dochází ke zklidnění poté, co včera situaci rozvířila ECB. V klidu je také zlato či eurodolar, který se obchoduje u 1,0970. Investoři tedy příliš nemění svůj momentální vztah k riziku.
img

Čínu vystrašil delisting v USA, evropské akcie však využívají klidnějšího pátku

11.03.2022 Evropské akciové trhy dnes stoupají a využívají tak situace, kdy na ně nepůsobí nové zásadní zprávy. Čínský trh sice srazila nervozita, když se znovu ke slovu přihlásil strašák delistingu v USA, ale vliv na Evropu nesledujeme. Pohyb dluhopisových trhů je dnes skromný, přičemž dochází ke zklidnění poté, co včera situaci rozvířila ECB. V klidu je také zlato či eurodolar, který se obchoduje u 1,0970. Investoři tedy příliš nemění svůj momentální vztah k riziku.
img

Rozpočet je schválený: vláda dá na Ukrajince tolik, co člověk s běžným příjmem za jedno pivo. Kritika, že pomáhá „na úkor“ vlastních občanů, neobstojí

10.03.2022 Fialova vláda má svůj první rozpočet. Poslanci jej schválili dnes. Jeho již přijaté rámcové parametry se vlivem války na Ukrajině nezměnily. Plánovaný schodek zůstává na úrovni 280 miliard korun. Příjmy mají činit 1613,2 miliardy korun, zatímco výdaje 1893,2 miliardy. Na dílčích změnách se však poslanci shodli. Na humanitární pomoc související s Ukrajinou nově vyčlení 1,8 miliardy korun.
img

Účastníci trhu čekají na údaje o CPI v USA

10.03.2022 Ceny zlata se obchodovaly poblíž denních minim poté, co ztratily více než 70 USD a klesly pod 2 000 USD za unci. Výprodej na trhu se zlatem se shodoval s 10% poklesem na trhu s ropou, zatímco riziková aktiva, jako jsou akcie a kryptoměny, zaznamenala solidní zisky.
C:\fakepath\trader-08032022-30-zm.jpg

Polská centrální banka zvýšila hlavní úrok na 3,5 procenta

08.03.2022 Polská centrální banka (NBP) dnes s ohledem na inflaci zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,75 procentního bodu na 3,5 procenta. Je to více, než odhadovali analytici. Banka se též snaží podpořit zlotý, který v důsledku ruské invaze na Ukrajinu propadl na rekordní minimum vůči euru. Od října je to už šesté zvýšení sazeb v Polsku, základní úroková sazba je na devítiletém maximu. Většina ekonomů dotazovaných agenturou Bloomberg čekala zvýšení hlavního úroku o půl procentního bodu.
img

Globální krize na pozadí geopolitické situace na Ukrajině

08.03.2022 Ceny zlata nadále rostou na pozadí rostoucí inflace a současné krize na Ukrajině. Kombinace geopolitického napětí a vysoké inflace je velmi příznivá pro vyšší ceny zlata a stříbra i do budoucna.
img

Forex: ČNB brání koruně v dalším oslabení

07.03.2022 Koruna, stejně jako ostatní měny středoevropského regionu, zlotý a forint, podléhají od vypuknutí války na Ukrajině výprodejovým tlakům, kdy se investoři odklání od rizikových aktiv a přesouvají kapitál do bezpečných přístavů, jako například amerických státních dluhopisů. Od 22. února koruna oproti euru oslabila o téměř 6 % a dosáhla přechodně úrovně 25,92 EUR/CZK. Její oslabující jízdu stabilizovala až intervence ČNB v závěru týdne.
img

Zlato dosáhlo ceny 2 000 USD, ropa 130 USD

07.03.2022 Napjatá geopolitická situace na Ukrajině trvá již druhý týden a není divu, že lidé hledají bezpečí, kdekoli ho najdou. Nyní je to americký dolar a zlato, které dnes testovalo hodnotu 2 000 USD za trojskou unci.
C:\fakepath\zlato 17042013-ilu5.jpg

Cena zlata přesáhla poprvé po roce a půl 2000 dolarů za troyskou unci

07.03.2022 Cena zlata dnes přesáhla poprvé po roce a půl 2000 dolarů za troyskou unci (oz; 31,1 gramu). Kolem 08:45 SEČ cena mírně klesla na 1988,90 dolaru za unci. Investoři hledají ve zlatém kovu bezpečí v důsledku eskalující rusko-ukrajinské války. Zdražují i další drahé kovy, na maximu je palladium.
img

Akcie na pražské burze v týdnu opět oslabily nejvíce za poslední dva roky

04.03.2022 Akcie na pražské burze během uplynulého týdne opět oslabily nejvíce za poslední dva roky. Index PX klesl o 5,5 procenta na 1306,1 bodu. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Největší pokles postihl cenné papíry bankovní skupiny Erste, největší růst zaznamenaly akcie České zbrojovky. V předchozím týdnu akcie ztratily 3,6 procenta, už tehdy byl pokles nejvyšší za dva roky.
img

Ukrajinský konflikt zasáhl křídla leteckého průmyslu

04.03.2022 Ulehčení pravidel souvisejících s pandemií koronaviru způsobilo, že letecký průmysl s optimismem vzhlížel k roku 2022. V posledním únorovém týdnu však vojenský konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou vrhl velký stín na očekávané oživení cestovního ruchu a leteckého průmyslu. Sankce uvalené západními zeměmi již zasahují do cestování a způsobí tak postiženým leteckým společnostem další dodatečné náklady.
C:\fakepath\Rusko.jpg

AP: válka donutila mnoho firem odejít z Ruska, odhalila i rizika podnikání

03.03.2022 Dodávky automobilů se zastavily, pivo přestalo téct, přístavy neobsluhují nákladní lodě a těžařské společnosti zavřely ropovody. Invaze ruských vojsk na Ukrajinu vyvolala zmatek v podnikatelských plánech mnoha firem a řadu těch nejznámějších, jako je Apple, Mercedes-Benz nebo BP, donutila k odchodu z Ruska. Firmy se snaží zachovat si dobrou pověst a dostát svým závazkům korporátní zodpovědnosti.
img

Forex: Eurodolar propadl pod hranici 1,1100

03.03.2022 Eurodolar propadl pod hranici 1,1100, k čemuž mu pomohla nejen situace na Ukrajině, ale také dobrá data (ADP report z trhu práce za únor) a vystoupení představitelů Fedu. Sám jeho šéf Powell sice v americkém Kongresu řekl, že je připraven v březnu na zvýšení (jen) o 25 bazických bodů, ale zároveň dodal, že na dalších zasedáních se může postupovat rychleji. Kromě toho však tradičně holubičí Evans uvedl, že se sazby musí pohnout zásadně severním směrem. Z rétoriky Fedu tedy jasně vyplývá, že v březnu se půjde vzhůru jen o 25 bazických bodů, ale na začátku května čekejme agresivnější postup (+50 bazických bodů plus možná oznámení kvantitativního utahování).
C:\fakepath\analyza-02032022.jpg

Vyhodnocení obchodních příležitostí pro ropu WTI, GBP/CHF a AUD/CAD

02.03.2022 V dnešním blogu se podíváme na vyhodnocení obchodních příležitostí z předcházejících dní a další obchodní nastavení.
img

Akciové trhy v průběhu ruské invaze

02.03.2022 Ruské akcie na londýnské burze krvácejí a nejistota dosáhla maxima. Evropské sankce za poslední dny dosáhly dosud nepoznané úrovně. Investoři s čistě akciovým portfoliem by podle nás měli využít strategie diverzifikované alokace prostředků, aby lépe rozložili svá rizika, a v rámci akcií navýšit investice do sektoru komodit, kybernetického zabezpečení, obrany, logistiky a megafirem. V dnešních aktualitách z akciových trhů se podíváme na historickou změnu postojů k vojenské a energetické bezpečnosti v Německu a na to, jak se tato změna odrazí na akciích firem podnikajících v obraně a energetice, ať už jde o zelenou energii, LNG či výrobce tepelných čerpadel vzduch-voda. Také se budeme věnovat evropským bankám a zemím, které mohou nejvíc tratit na odstřihnutí Ruska od SWIFTu.
C:\fakepath\trader-01032022-23-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy se dál zvyšují, konflikt na Ukrajině vyvolává obavy o dodávky

01.03.2022 Ceny ropy dnes na světových trzích pokračují v silném růstu. Nad 100 dolarů za barel se vyšplhala i americká lehká ropa WTI. Obavy z možného přerušení dodávek po ruské invazi na Ukrajinu a souvisejících sankcích převážily nad dopady rozhovorů o koordinovaném uvolňování světových zásob ropy.
img

Index Exportu – Navzdory zanedbatelnému napojení na Rusko je český export ohrožen

28.02.2022 Výsledky posledních šetření mezi výrobními podniky jsou z pohledu vývoje exportu povzbudivé. Podle konjunkturálního průzkumu z dílny ČSÚ se v únoru oproti lednu zlepšilo hodnocení situace v zahraniční poptávce a přes nepatrnou korekci převládá optimismus také u očekávaného vývoje exportu v příštích třech měsících.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Bitcoin | Intervence | Intervence ČNB | Nový Zéland | Řecko | Patrik Urban | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Bank of Canada | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Equity | Inflace | OECD | EUR/USD | USD/CHF | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | Evropská unie | HDP | Bezpečný přístav | Měnová politika | Kanada | Německo | Francie | Pražská burza | Polsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Private equity | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | GBP/CHF | AUD/CAD | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Makroekonomie | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Dluhopisové fondy | Broker | Burza | CFTC | CME | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Diverzifikace | Dividenda | Dlouhá pozice | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | ECB | Ekonomika | Euro | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Komoditní fondy | Fondy peněžního trhu | Forex trader | Futures | Fúze | G7 | Gap | Grafy | High | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Komodity | Korekce | Koš | Kurz | Kurzy měn | MACD | MMF | MT4 | Risk | Marže | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Fluktuace | Nabídka | Nástroj | Obchodník | Portfolio | Pozice | Prémie | RSI | Rally | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Sentiment | Short | Směnný kurz | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Support | Trader | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | ZEW index | Bondy | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Bank of China | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Shanghai Composite | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | FTSE | Komerční banka | Bank of America | Americký prezident | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Investoři | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Trh s nemovitostmi | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Makroekonomické události | Zisk | Futures kontrakt | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Bohatství | IEA | Oanda | Ozvěny trhu | ČSOB | Obchodovat | CAC 40 | Stoxx 600 | Investiční banka | Analytický tým | Aktuální kurzy | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | BTC | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | ADP report | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Komunita | Centrální bankéři | EURUSD | GBPUSD | Raiffeisenbank | Akciové indikátory | Aktivum | Delta | Index | Průlom | Akcie Komerční banky | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Alternativní investice | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Brent | Broker Consulting | Burzovní indexy | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena rublu | Cena zlata dnes | Ceny stříbra | Ceny zlata | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomika USA | Elektřina | Etoro | Eura | Evropské burzy | Evropské měny | Finanční služby | Fiskální rok | Fondy | Frank | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Hang Seng | Hodnota akcií | Hodnota dolaru | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Instrument | Investiční | Zlaťáky | ISM | J&T | Jádrová inflace | Kiyosaki | Komoditní | Kurzy | Libra | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup dolaru | Nákup eura | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodní platformy | Oslabení koruny | Pád rublu | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Směnný kurz eura | Société Générale | SPX | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švédská koruna | Švýcarská měna | SWIFT | Švýcarské banky | Trh | Twitter | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zlata | WTI | Zlataky.cz | Země EU | Zemní plyn | Zkušenost | Zlaté rezervy | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Zprávy euro | Zisky | Diskontní sazba | ZEW | Benzín | CEE | Čistý dluh | EBITDA | Elon Musk | Indie | Intermediate | Měď | Ministerstvo financí | Redukce | ROCE | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | Čekací doba | Tržby | Zaměstnanost | INSEE | QE | Světové ekonomiky | Boháč | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | Cukr | Vzdělání | Frustrace | Burze | Dow Jonesův index | Danske Bank | The New York Times | Scotiabank | CNN | Microsoft | CME Group | Generali Investments CEE | MICEX | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Mitsubishi | NATO | PwC | Standard Chartered | BBC | Destatis | Washington Post | Zvyšování sazeb | Obchodní nastavení | Thomson Reuters | HUF/EUR | Polská centrální banka | Brazílie | Zasedání centrální banky | Zasedání centrálních bank | Finanční systém | Bavlna | Úspěch | Podnikání | Rolls-Royce | Ministr financí | Vývoj akciového indexu | Globální trhy | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Energie | Severomořská ropa | Rada ČNB | Podnikatelé | Globální akciové trhy | Příprava | Přehled | Rosněfť | Agentura Reuters | Evropské trhy | Index amerického dolaru | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Nejistoty na trzích | Fundamentální faktory | Pozornost investorů | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Standard & Poor's | České firmy | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Glencore | Vladimir Putin | Americké akciové indexy | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Pokles libry | S&P Global | Globální ekonomiky | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Hlavní indexy | Nervozita | Růst akcií | Utahování měnové politiky | Dnešní obchodování | Akcie ropných společností | Propad | Německý index DAX | Kryptoměny | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | S&P | Guvernér | Výzkumná společnost | Německý DAX | Akcie na pražské burze | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Index CAC 40 | Farmaceutické společnosti | Posílení koruny | Akcie na Wall Street | Nálada na trhu | SaxoSelect | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Finanční tituly | Erste | VIG | Euro k americkému dolaru | Zajištění | FTSE 100 | Tesla | Dluhové krize | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Globální krize | Bankéři | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Britská ekonomika | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Makléřské společnosti | Analytik J&T Banky | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Firemní výsledky | Hlavní burzovní indexy | Analytický tým FXstreet.cz | Short příležitost | Inflace v Česku | Ministři financí EU | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Očekávání analytiků | TRY | Odliv kapitálu | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Údaje o inflaci | Polský zlotý (PLN) | Maďarský forint (HUF) | Česká koruna (CZK) | Měny&Sazby | ČTK | Země G7 | Japonský Nikkei | Konsenzus | Pokles ekonomiky | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Bilance Fedu | Hlavní ekonom | Očekávání | Mercedes | CME FedWatch | Venture Capital | DoubleLine Capital | Jeffrey Gundlach | Generali Investments | Rystad Energy | Ruské akcie | Fúze a akvizice | Výkyvy kurzu koruny | Americký akciový trh | Zásoby zlata | Vývoj ceny platiny | Palladium | Jerome Powell | Trh kryptoměn | Nemovitostní fondy | Jirka Mazur | Tržní očekávání | Podnikáme na burze | Úspěšný trading | Investorský sentiment | Wood & Company | Akcie Avastu | Geopolitická rizika | Trhy dnes | Saxo | Očekávání investorů | Krypto | Bitcoiny | Raytheon | Lockheed Martin | Northrop Grumman | OPEC+ | Výsledky obchodování | Podniky | Evropské akciové trhy | Index nákupních manažerů (PMI) | Evropský akciový trh | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Geopolitické napětí | Forint | Obchodníci s ropou | Geopolitika | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Index Stoxx 600 | Obchodování akcií | Kompozitní index | Trh s ropou | NIESR | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Dodávky ropy | Roční výnos | Růst úrokových sazeb | Růst zisků | Pokles valuací | Zpomalení hospodářského růstu | Zvýšení úrokové sazby | EK | Náklady na úvěry | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Základní úroková sazba | Úroková sazba v USA | Mergermarket | Čínské firmy | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Majetek | Analytici společnosti | Snížení volatility | Zvýšení sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | Rekordní růst | Evropské akciové burzy | Norský fond | Zájem investorů | Inflace v ČR | Statistický úřad | Obavy investorů | Akciový stratég | Inflační očekávání | Ruský akciový trh | Podíl nezaměstnaných | Slabší dolar | Růst cen ropy | CNY | Infineon | Infineon Technologies | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Akcie klesají | Stav americké ekonomiky | Růst cen zlata | Dolarové sazby | Čínský trh | Wealth Management | FedWatch Tool | Výprodeje na akciovém trhu | Pokles dolaru | Americká výnosová křivka | Výnosové křivky | Pokles cen | Tomáš Pfeiler | Inverze výnosové křivky | Dánské banky | Pohonné hmoty | Shrnutí obchodování | Broker Consulting Index | Index podílových fondů | Růst mezd | Denní graf | Dot plot | Poptávka po ropě | Měnověpolitické zasedání | The Washington Post | Pohonné hmoty v Česku | Nejnovější výsledky | ESG | Banky pro mezinárodní platby | Geopolitické riziko | Equinor | Hypoteční sazba | Hospodářské dopady | Cenné papíry Avastu | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | TikTok | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Rozpočet | Milan Vaníček | Analytik J&T | Peter Garnry | Káva | Ceny benzínu | Trinity | LNG | Výkon amerického dolaru | Objem | Evropské firmy | Bílý dům | Obchod | Český trh práce | Trh práce | Vyšší sazby | Obchodní dohody | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Luis De Guindos | Riziko pro investory | Firma | Data ze Spojených států | Zasedání ČNB | Reálné ekonomiky | Kurz eura vůči dolaru | PLN/EUR | BAT | Risk-off | Průmyslová výroba v USA | Radomír Jáč | Poradce Bílého domu | Souhrn finančních trhů | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Maďarská centrální banka | Studie | Bilance | Index DOW | Americký Senát | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Avast | Generální ředitel | ECB Luis De Guindos | Největší pokles | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Lagardeová | Nízké úrokové sazby | Nadhodnocení | Úrok | Miliardy | All Time High | Američtí zákonodárci | Americká data | Walt Disney | Evropští investoři | Naše ekonomika | Domácí poptávka | Index Exportu | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Otto Daněk | Zveřejněná data | Nezaměstnanost v eurozóně | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Centrální banka USA | Impuls | Rostoucí náklady | ABC | Ceny potravin | Zvýšená volatilita | Špatná nálada | Stavebnictví | Viceprezident ECB | Zdražování | Německý ZEW index | Problémy | NAFTA | Cvičení | Pojišťovny | Fed dnes | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Ranní komentář | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Moskva | PKN Orlen | Airbus | Míra | Ohlédnutí | Měnové politiky | Předseda | Americké centrální banky | ČNB dnes | Regulátoři | Údaje o americké ekonomice | Bankovní vklady | Disney | TASS | Nike | Nejbližší support | Bydlení | Česká zbrojovka | Ztráta | NERV | Stratég | Miliardy korun | Peking | Ceny dluhopisů | Hospodaření | Zbrojovky | Růst poptávky | Klesající trend | Reakce eura | Pracovní trh | CFA | Prodej automobilů | Američané | Návratnost | Evropská inflace | Dobrá data | Washington | Ceny ropy dnes | Letecké společnosti | Čeští exportéři | Oslabení kurzu | Ekonomické sankce | Sezónnost | Asociace exportérů | Výpočet Raiffeisenbank | Prognóza IE | Budoucnost | Výsledky hospodaření | Mercedes-Benz | Míra inflace v ČR | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Podnik | Česká inflace | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Růst cen potravin | Analytička | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | SAP | Technologická společnost | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Inflace v Rusku | Americké ministerstvo | Ceny energií | Broker Consulting Index podílových fondů | Zajímavé zisky | Krach | Francouzský prezident | Emmanuel Macron | Macron | Čínské indexy | Prezident | Koronavirus | Nejnovější údaje | Google | Obchodní vztahy | Hodnota transakcí | Trhy | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Evropské ekonomiky | Souhrnný indikátor | Asijské indexy | Negativní dopad | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Zdražovat | Nejvýraznější pokles | Meziroční růst | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Boeing | Lehká ropa WTI | Japonský jen (JPY) | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Zlepšení | Úsilí | Růst akciových indexů | Obchody | Výdaje | BP | Zvýšení sazeb v Polsku | Adidas | Americká společnost | Sazby beze změny | SEC | NFP | Americké ekonomiky | Zdražování ropy | West Texas Intermediate | Medvědi | Organizace zemí vyvážejících ropu | Indikátor RSI | Inflace v lednu | COVID-19 | Kukuřice | Ekonomické aktivity | FedWatch | Cestovní kanceláře | Kanadská centrální banka | Japonská automobilka | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Šok | Vzestup inflace | DoubleLine | Výkyvy | Inflace v únoru | Míra inflace v únoru | Sazby hypoték | Restrikce | Cílování inflace | Bright Trading | Dennis Dick | Air France-KLM | Lufthansa | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Mince | Prudké výkyvy | Shenzhen Composite | Medvědí trend | Další vývoj | Íránská ropa | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Evropské země | Členové bankovní rady | Odhady ekonomů | Energetické společnosti | Zrychlení inflace | Historická zkušenost | New York Times | Obavy trhu | Nákupy aktiv | Viceprezident | Poptávky po dolaru | Spotřebitelé | Automobilka | Čerpací stanice | Aktuální situace | Značný pokles | Žádosti o podporu | Onemocnění | Texas | Investiční svět | Další pokles | Německý ministr financí | Škoda | Komerční banky | Domácnosti | Asociace | Výrobce letadel | Investiční banka Goldman Sachs | Hotovost | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Ministryně financí | Prodejní tlak | Úřad práce | Index podnikatelské aktivity | Spoření | Tomáš Raputa | Peněžní zásoby | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Delta Air Lines | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Biliony | Potenciál | Americká spotřebitelská důvěra | Allianz | Ceny elektřiny | Unijní země | Ekonomické ukazatele | Březnová inflace | Sberbank | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Jana Steckerová | Výkonnost dolaru | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Letecká společnost | Závislost | Práce | Změny sazeb | Podíl na trhu | Údaje | IATA | Eni | Pojišťovna | Ministři EU | Prezident Vladimir Putin | Nezaměstnanost v březnu | Pohonné hmoty v ČR | Ministři | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cena benzínu | Indický premiér | Oživení cen ropy | Oživení cen | Výpadky | Anglo American | Dodavatelské řetězce | Program pomoci | Nejvyšší pravděpodobnost | USD za barel | Cena americké ropy | Cena americké ropy WTI | S&P500 | Debata | Surové ropy | Air France | Posílení | Výrobce letadel Boeing | Nové zakázky | Joe Biden | Evropské méně | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | SAS | Cestování | Ekonomické vztahy | Sazba Fedu | Americká centrální banka (Fed) | Ryanair | Volvo | Propad exportu | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Shell | Energetická společnost | Maloobchod | Jiří Hruška | ATH | Zaměstnanci | Blízký východ | Dopravci | ISM pro sektor služeb | Růst výnosů | Dovoz | Vývoz | Zadlužení | Bezpečnost | Rezervní měny | Američtí regulátoři | Růst EBITDA | Dluhy | Toyota Motor | RBI | Auta | JD.com | Vývoj ekonomiky | Vakcína | Sektor služeb | Dění na trhu | Velké peníze | Spekulovat | Kupci | Podnikatelské aktivity | Renault | Umělé inteligence | Kia | JDE | Unie | ČR | Bohumil Trampota | Průraz | Akcie České zbrojovky | CZG | Zbrojovka | PEPP | Střední Evropa | Vedení společnosti | Společnost BP | Index Nasdaq Composite | Inflace v květnu | Zpomalení inflace | Francouzský index CAC 40 | Období krize | Světová poptávka po ropě | Inflace v Evropské unii | Roční míra inflace | Rostoucí trend | Sentiment na trhu | Covid | Americké technologické firmy | Technologické firmy | Tiff Macklem | Restrukturalizace | Příjmy a výdaje | Nejlepší strategie | Sankce proti Rusku | Stimulační program | ONS | Letecký průmysl | Apetit investorů | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | MAM | Sony | Větší riziko | Emirates | KLM | Americký výrobce letadel | Úspěchy | Šance | Růst tržeb | Ceny | Praha | Američtí politici | Rostoucí ceny komodit | Životní úroveň | Progres | Plynárenské společnosti | Pár EUR/USD | Nikl | Pozice dolaru | Světové rezervní měny | Důvěra | Výsledky ISM | Časový horizont | Kirin | Vyšší dividenda | Společnost Rosněfť | Zprávy z USA | BHP Group | Velký propad | Rystad | Výrobce pneumatik | Akcie softwarové společnosti | Kanadská ekonomika | Ruská vláda | Ceny v eurozóně | Odborníci | Sazba hypoték | Zasedání FED | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Bloomberg Intelligence | Nákup cenných papírů | Dnes na světových trzích | Politici | Vývoj ceny akcie | Diverzifikovat | Ropovody | Biden | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Pracovní místa | Test na koronavirus | Ranní okénko | Delivery Hero | Česká republika | Lockdown | Měnový fond | Ceny v Česku | AEX | CPI v USA | Americké měny | iPhone | Embargo | Množství peněz | Růst zlata | Interfax | Průzkum PMI | JPM | Futures na ropu | Moneta | Ruské společnosti | Tempo inflace | Dillí | Růst amerického HDP | Babcock | Babcock International | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Proražení | Siemens | BASF | Munich Re | Munich | Virgin Atlantic | H&M | Lego | Očkování | NBP | Voda | Utažení měnové politiky | Atraktivita zlata | Home office | Růst ceny | DOT | Rio Tinto | TUI | JD Sports | JD | Údaj o HDP | Evropské centrální banky | Express | Bilanční suma | Vypuknutí pandemie | Dnešní seance | Maersk | A.P. Moller-Maersk | Rostoucí úrokové sazby | Kov | Colt | Nastavení sazeb | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Nedostatečné dodávky | Trendové linie | Air | Světová poptávka | Celosvětová poptávka | Investoři a obchodníci | Siemens Energy | Mnoho peněz | Silný růst | Pandemie covidu-19 | Záchranný plán | Výrazný růst | Louise Dicksonová | Sýrie | Silný výhled | Data z reálné ekonomiky | Umění | Data o inflaci | Prudký růst cen | Krypto trh | Ceny ropy Brent | Všechny indikátory | Polymetal | LME | Raytheon Technologies | ERA | Rostoucí ceny | Objednávky | Události tohoto týdne | Hodnocení současné situace | Saxo Group | Hladiny supportu | Akvizice Coltu | Německé společnosti | Oslabení | Objem fúzí a akvizic | Růst cen nemovitostí | MNB | Ruský ministr | KOL | Zajištění proti inflaci | US výnosy | FAST | Plány | Cíle | Příležitosti | Dodávky plynu | Prodej | Platný signál | Navýšení kapitálu | Nové prognózy | České dráhy | Potaš | Obchodní výsledky | Obrovský potenciál | Dynamické prostředí | Report ADP | Cenové stability | Technologie | Americký výrobce | Hliník | UST | Budvar | Zvýšení produkce ropy | Zvýšení produkce | Včerejší seance | NortonLifeLock | Americký trh | AI | Inflace cen | Odvětví | BHP | Šíření mutace | Načasování | Pesimistická nálada | Boom | Rekord | CAR | Daňový poplatník | Chování | PIE | Ropné a plynárenské společnosti | Inflace ve Švýcarsku | Rekordní minimum | Společnost Virgin Atlantic | Aplikace TikTok | Společnost Equinor | Základní sazby | Vratislav Zámiš | Německý výrobce | Prostor pro růst | Medián | Americká ministryně financí | Funkční období | ASX | SXXP | David Vagenknecht | Exinity | Bloomberg News | Společnosti | Opatření | Vrcholy | Dna | Carrier Global | Carrier | Nájemní bydlení | ANO | Uhlí | Vysoká poptávka | Indexy amerického akciového trhu | Puma | Energetika | Společnost Siemens | Etherea | Airbus SE | Puma SE | Warner Bros | Německá skupina | BNP | Bankovní skupiny | Automotive | Nejnovější zprávy | Napjatá situace | Akcie zbrojovky | Vysoké ceny | JPG | Nedostatek surovin | Obilí | Rumunsko | Nová historická maxima | Pozornost | Ruská společnost | Equiti Capital | Christian Lindner | Ruský prezident | Allianz SE | Francouzský index | Fialova vláda | Indexy pohyb | Růst polské ekonomiky | Společnost | Stratégové | British Petroleum | Maloobchodní prodejce | Německé pojišťovny | Regulátor trhů | Lockdowny | TIM | Omikron | Akcie Gazpromu | Nálada na trzích | Euro (EUR) | | Ekonomické teorie | Kazachstán | Vojtěch Boháč | Zlotý | Rotace | Rostoucí inflace | Delisting | Trh se zlatem | David Madden | Jaromír Gec | Těžební společnost | Han Tan | Hodnoty měny | Uniper | CME FedWatch Tool | Předpokládaný růst | Ruský plyn | Japonská automobilka Toyota | BCA Research | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Analytik trhů | Qatar Airways | Instituce | Růst dluhopisových výnosů | Napětí na Ukrajině | Nový týden | Snížení daně | Pár USD/CAD | Napětí mezi Ruskem a Západem | Výplatní poměr | Ocado | London Bullion Market Association | Ebury | Tomáš Kudla | Polský podnik | Rusko-ukrajinský konflikt | Klesající struktury | LHA | LHA.DE | Lufthansa (LHA.DE) | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Deeskalace | Invaze na Ukrajinu | CITIC | Poradenské služby | Bezpečnostní situace | Separatisté | Míra inflace v Kanadě | Inflace v Kanadě | Ruské invaze na Ukrajinu | Vojenský konflikt | Elliottova vlnová teorie | Anexe Krymu | General Dynamics | Ruské hospodářství | TotalEnergies | Dění na Ukrajině | Ozbrojené složky | Sankce na Rusko | Sankce | Sankce vůči Rusku | DNR | LNR | Evropské vlády | Ruský prezident Vladimir Putin | Luhanské lidové republiky | Vyhodnocení obchodních příležitostí | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Moskevská burza | Ruské banky | Ruská agrese | Polymetal International | Ruský útok | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Ruská armáda | Nokian | Charkov | Kyjev | Evraz | Bogdan Maioreanu | Rusko a Ukrajina | BAE Systems | Uzavření vzdušného prostoru | Krize na Ukrajině | Ruská aktiva | Přerušení dodávek zemního plynu z Ruska | Přerušení dodávek zemního plynu | Kadri Simsonová | Evropská komisařka | Komisařka pro energetiku | Evropská komisařka pro energetiku | Evropští ministři | Závislost na ruských fosilních palivech | Japonský Nikkei 225 | Polská centrální banka (NBP) | Orsted | Dell Technologies | Raytheon Technologies Corp | L3Harris Technologies | TransDigm Group | Rolls-Royce Holdings | Thales | Howmet Aerospace | Dassault Aviation | Elbit Systems | Kongsberg Gruppen | Leonardo | Leonardo SpA | Rheinmetall | Ultra Electronics Holdings | QinetiQ Group | Babcock International Group | Chemring Group | INVISIO | Avon Protection | Avio SpA | Avio | Sempra Energy | Cheniere Energy | Flex LNG | Golar LNG | Awilco | NextDecade | Teekay | Mitsubishi Electric | Daikin Industries | Johnson Controls | Nibe Industrier | Raiffesen Bank International | Carlsberg | Rockwool | Sandvik | Sankce EU | Sankce EU proti Rusku | Rizika podnikání | Dodávky automobilů | Zpřísnění sankcí | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Invaze | Narušení dodávek | Obchod s Ruskem | Výkyvy kurzu | Akcie Exxon Mobil | Akcie Exxon | Nornickel | Společnost Nornickel | Řetězce | Největší ekonomika ve střední Evropě | Bank Pekao | Západní sankce | Delisting v USA | Sankce Západu | Zvyšování cen | Fond koronavirové pomoci | APP | Ukončení konfliktu | Dopady války na Ukrajině | Opatření v Číně | Britský FTSE | Zastavení dodávek | Růst cen energií | Klub Inteligentních investorů | Jirka Gajdošík | Le Penová | Inflační data | Zákonodárci | Světové postavení | Atlantic Council | Sbírka známek | Alternativní investování | Ceny pohonných hmot v Česku | Blue-chips index | Vývoj ceny akcie Exxon | Vývoj ceny akcie Exxon Mobil | Ceny akcie Exxon Mobil | Ceny akcie Exxon | Hladomor | Jan Kovařík | Nejobchodovanější měnový pár | Jestřábí ECB | Politické vztahy | Korporace | Válečná ekonomika | Farmaceutický sektor | Německá zajišťovna | Zajišťovna | Prezident Biden | Next | Partnerství | Vice
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | EUR/USD | ROCE

Předchozí klíčová slova

Situace na ropě
Situace na stříbře
Situace na světovém trhu
Situace na švýcarském franku
Situace na trhu
Situace na trhu práce
Situace na trhu s plynem
Situace na trhu s ropou
Situace na trzích
Situace na trzích s energiemi

Následující klíčová slova

Situace na volatilitě
Situace na Wall street
Situace na zlatě
Situace okolo First Republic
Situace okolo First Republic Bank
Situace okolo koronaviru
Situace okolo Nvidia
Situace při obchodování
Situace s Evergrande
Situace s likviditou
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Exness
TFIFX
GCI Financial
reklama
Purple MT4 platforma nova
Potvrďte prosím... Zavřít