Občané

Bulharsko míří do eurozóny. Mělo by se Česko přidat?
10.07.2025 Evropská unie je blízko přijetí další země do eurozóny. Bulharsko má podle ministrů financí členských zemí Unie splněno a od ledna 2026 se může stát 21. členem eurozóny. Česká republika zůstává nadále stranou měnové unie jako jedna z posledních zemí. Navzdory formálnímu závazku k jejímu přijetí neexistuje politická vůle, ani veřejná podpora. Část veřejnosti tento postoj dlouhodobě kritizuje jako promarněnou příležitost. Realita je však složitější. Díky promyšleným legislativním změnám a přirozenému vývoji může už dnes český soukromý sektor čerpat hlavní výhody společné měny, aniž by se země vzdávala vlastní měnové suverenity a čelila dalšímu tlaku na růst cen.

Němečtí poslanci debatují o rozpočtu na letošek
08.07.2025 Poslanci německého Spolkového sněmu se dnes začali zabývat návrhem rozpočtu na letošní rok. Ministr financí Lars Klingbeil na počátku několikadenní rozpravy německým občanům slíbil výrazné zlepšení stavu země, které podle něj přinesou plánované investice. Návrh rozpočtu počítá s výdaji 503 miliard eur (12,4 bilionu Kč). Investovat bude vláda ale nejen z něj, k dispozici bude mít také dva zvláštní fondy. Hlasovat by poslanci o rozpočtu měli až v polovině září.

Inflace klesá, ale dlouhodobá očekávání zůstávají relativně vysoká
19.06.2025 Míra inflace v České republice dosáhla v květnu 2,4 %, což je mírně nad cílem 2 %, ale zároveň výrazně pod loňskými úrovněmi. To je pozitivní signál pro ekonomiku a naznačuje návrat k cenové stabilitě. Bude to v praxi znamenat levnější hypotéky?

Trump vyzval Írán ke kapitulaci a pohrozil nejvyššímu vůdci
18.06.2025 Americký prezident Donald Trump včera přiživil spekulace, že by se Spojené státy mohly zapojit do izraelsko-íránské války, která pokračovala pátým dnem. Několik hodin poté, co vyzval k evakuaci Teheránu, šéf Bílého domu prohlásil, že zabití íránského nejvyššího duchovního vůdce Alího Chameneího zatím není v plánu, ale dodal, že Spojené státy vědí, kde se ukrývá. Americký prezident též vyzval Írán k bezpodmínečné kapitulaci. Podle nejmenovaných amerických činitelů, na něž se odvolává agentura Reuters, posílá americká armáda do regionu další stíhací letouny.

Přehled pro pár GBP/USD na 18. června: Bílý dům slaví! První obchodní dohoda je podepsána
18.06.2025 Měnový pár GBP/USD se v úterý dál obchodoval lehce zdrženlivě a zůstával poblíž tříletých maxim. Libra si tuto pozici drží už pátý měsíc v řadě. Korekce byly vzácné a relativně mělké, což naznačuje, že trh jen příležitostně vybírá zisky z long pozic a pak obnoví nákupy.

Izrael při útoku na Írán zasáhl stovku cílů
13.06.2025 Izrael při dnešních nočních útocích na Írán zasáhl více než stovku cílů. Do útoků se zapojilo na 200 stíhaček, uvedl mluvčí izraelské armády. Izraelský prezident Jicchak Herzog prohlásil, že Izrael spustil cílenou operaci, aby zneškodnil bezprostřední a existenční hrozbu pro svůj lid. Dodal, že Izrael má přirozené právo a povinnost se bránit, což bude i nadále činit se vší rozhodností, informovala agentura Reuters.

Americká ekonomika utrpí kvůli clům víc než ostatní
04.06.2025 Donald Trump ohrožuje vlastní ekonomiku. K tomuto závěru dospěly země skupiny G20 na svém nedávném summitu. Podle účastníků summitu se diskuze soustředily na cla uvalená Trumpem. Obchodní válka nevyhnutelně povede ke zpomalení globálního hospodářského růstu, což ovlivní jednotlivé státy. Nejvíce by ale měla utrpět americká ekonomika, která se bude muset vypořádat nejen s Trumpovými vlastními cly – ta povedou k růstu inflace a vyšší nezaměstnanosti – ale také s odvetnými cly ze strany ostatních zemí. Účastníci konference dále uvedli, že ekonomická nejistota, která se objevila v roce 2025, výrazně sníží objem investic.

Změnili jste nebo plánujete letos změnit zaměstnání? Co to znamená z hlediska daní?
27.05.2025 Česko zažívá období nízké nezaměstnanosti. Lidem se tak nabízí možnost zkusit si najít novou, lepší práci. Nástup do nového zaměstnání má však zaměstnance daňové dopady. Kdy vzniká při změně zaměstnání povinnost podat daňové přiznání a kdy nikoliv? Kdy se podepisuje prohlášení k dani a proč se vyplatí registrovat se na úřadu práce i kvůli jednomu měsíci?

Šéfka bulharského parlamentu prezidentovi vrátila návrh na referendum o euru
13.05.2025 Předsedkyně bulharského parlamentu Natalija Kiselová prezidentovi Rumenu Radevovi vrátila návrh na vypsání referenda o přijetí eura. Nestranička a ústavní právnička konstatovala, že návrh je v rozporu s ústavou, informovala agentura BTA. Prezident podle ní prohlásil, že ústavu a zákony naopak pošlapala nová většina v parlamentu, když předsedkyni využila k přijetí nařízení, kterým odmítla předložit návrh hlavy státu k projednání Národnímu shromáždění.

Macron odsoudil Trumpova cla jako nepodložená, vyzval k pozastavení investic
03.04.2025 Americká plošná cla, jejichž zavedení ve středu oznámil americký prezident Donald Trump, budou mít mohutný dopad na evropskou ekonomiku. Řekl to dnes podle agentury AFP francouzský prezident Emmanuel Macron. Pro mezinárodní obchod jsou Trumpova cla podle něj šokem, označil je za "brutální a nepodložená". Macron při setkání s představiteli francouzského průmyslu řekl, že jedním z možných kroků v reakci na ty americké je přerušení investic v USA, dokud se vše nevyjasní. Slíbil také jednotnou reakci Evropské unie.

Donald Trump zavádí reciproční cla na všechny exportéry do USA
03.04.2025 Americký prezident Donald Trump včera po uzavření amerických burz představil svůj plán pro „den osvobození“. Oznámil cla, která se týkají všech exportérů do USA.

Hotovost už není ve Švýcarsku hlavní platební metodou
25.03.2025 Hotovost přestala být ve Švýcarsku nejpoužívanější platební metodou. Zhruba 35 procent spotřebitelských transakcí v obchodech loni bylo vypořádáno prostřednictvím debetních karet, v hotovosti to bylo 30 procent. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnila švýcarská centrální banka (SNB). Pro srovnání - v roce 2017 bylo v hotovosti zaplaceno 70 procent transakcí a debetními kartami 21 procent.

EK zatím odložila plán na ukončení dovozu ruské energie
19.03.2025 Evropská komise měla původně již na konci března předložit "cestovní mapu k ukončení dovozu ruské energie", její zveřejnění ale bylo odloženo. Podle komisaře pro energetiku Dan Jörgensena na dokumentu odborníci dál intenzivně pracují, je potřeba vše ale nastavit tak, aby konec závislosti na ruském plynu nepoškodil občany Evropské unie. Jörgensen to uvedl v rozhovoru s novináři z projektu European Newsroom (ENR), který sdružuje tiskové agentury z celé Evropy a jehož je ČTK členem. Cestovní mapu podle něj zveřejní EK do několika týdnů.

Index prosperity regionů: Nejlepší podmínky k životu v Česku má Turnov. Nejhůře jsou na tom Podbořany
11.02.2025 Index prosperity a finančního zdraví nově sleduje i kvalitu života v českých regionech. Jeho nové rozšíření, Index prosperity regionů, porovnává 206 tuzemských mikroregionů podle 37 indikátorů v oblastech jako ekonomika, zdravotní péče nebo vzdělávání. Nejlépe si vede Turnov, na opačném konci žebříčku skončily Podbořany v Ústeckém kraji. Ačkoli Praha v řadě oblastí dominuje, její celkové hodnocení snižuje vyšší kriminalita a horší dostupnost škol, což ji posunulo až na 23. místo. Největší problémy přetrvávají v Ústeckém, Karlovarském a Moravskoslezském kraji, kde se regiony potýkají s odlivem vzdělaných lidí, exekucemi a nižší délkou života. Data tak potvrzují dlouhodobé regionální rozdíly, které brzdí ekonomickou prosperitu v některých částech Česka.

Měnu v Indonésii zaváděli Nizozemci i Japonci. Nakonec ale vyhrála nezávislá rupie
11.02.2025 Indonéská rupie je platidlem pro více než 270 milionů lidí. Čtvrtá nejlidnatější země světa ale musela o svoje platidlo pořádně bojovat. Podstatnou část historie totiž její měnové okovy svírali Nizozemci. Jaká byla cesta indonéské rupie, si povíme v dalším díle CASH HISTORY.

V Praze se investování nebojí. Zkušenost s ním má více než 71 % občanů
29.01.2025 Napříč regiony vede Praha ve zkušenostech s investováním. Celkem 71,5 % obyvatel Prahy má nějakou zkušenost s investicemi, zatímco na Moravě a v Čechách je to 59 %. Tento rozdíl se odráží i v přístupu k riziku: zatímco třetina obyvatel Moravy a Čech preferuje nižší výnos s menším rizikem, Pražané jsou ochotni riskovat více v naději na vyšší zisky. Vyplývá to z průzkumu investiční platformy InvestBay. Rozdíly v investičním chování by do budoucna mohl smazávat v prosinci schválený zákon o digitalizaci finančního trhu, který má usnadnit přístup k bezpečným investicím a umožnit širší zapojení i menších investorů.

Index investiční gramotnosti: Akciové trhy loni sice rekordně stoupaly, investiční znalosti Čechů ale naopak klesly
14.01.2025 Investiční gramotnost v České republice poprvé v historii měření klesla a vrátila se na úroveň roku 2022. Zhoršení se týká téměř všech regionů a demografických skupin. Vyplývá to z posledního Indexu investiční gramotnosti, který vypracovala investiční platforma Portu na základě výzkumu agentury IPSOS.

Byli jste letos na úřadu práce? Možná vám stát něco vrátí na daních
10.12.2024 Zaměstnanci, kteří byli po část roku 2024 nezaměstnaní, obdrží zpravidla roční daňový přeplatek. Jak vysoká může být částka daňového přeplatku za letošní rok? Proč se vyplatí evidovat na úřadu práce i v případě obdržení odstupného? Musí si nezaměstnaní platit pojistné?

Téměř 80 % vysokoškolsky vzdělaných lidí má zkušenost s investováním. Za nejatraktivnější považují investice do nemovitostí
29.11.2024 Investování láká stále více Čechů, jejich přístup k němu však často ovlivňuje dosažené vzdělání. Z průzkumu platformy InvestBay vyplývá, že alespoň jednou investovalo 78 % vysokoškolsky vzdělaných lidí, zatímco u těch se základním vzděláním nebo výučním listem to není ani polovina. Občané s vysokou školou mají nejen větší odvahu riskovat, ale čtvrtina z nich investuje primárně z toho důvodu, že disponuje volnými finančními prostředky. Naproti tomu u lidí s výučním listem je to jen 8,8 % a zároveň by 40,8 % při investování uvítalo pomoc finančního poradce. Co dalšího nám data prozradila o rozdílném přístupu k investicím?

ČR zvládla transformaci ekonomiky, dohánění Západu však zpomalilo
24.11.2024 Česku se po sametové revoluci před 35 lety podařilo úspěšně přejít k tržní ekonomice a hospodářsky dohnat některé západní státy, přibližování k nejsilnějším ekonomikám se ale v posledních letech zpomalilo. V e-mailovém rozhovoru s ČTK u příležitosti svých 80. narozenin to uvedl bývalý ministr financí Ivan Kočárník, který se v 90. letech na transformaci ekonomiky podílel. Činnost svých nástupců na ministerstvu financí hodnotí kriticky, současné hospodaření státu se podle něj vyvíjí problematicky.

Ruské ekonomice se po 1000 dnech války daří
19.11.2024 Ruská ekonomika se na konci třetího válečného roku stala systémem naprosto odolným vůči vnějším otřesům. Ale myslet si, že ruský prezident Vladimir Putin vyhrál, by byla chyba, píší v polském listu Gazeta Wyborcza ruští ekonomové Vladislav Inozemcev a Dmitrij Někrasov.

Hlasovací místnosti se otevřely také v Nevadě, posledním z klíčových států
05.11.2024 Hlasovací místnosti se v 07:00 místního času (16:00 SEČ) otevřely také v Nevadě, posledním ze sedmi klíčových států, v nichž se především rozhodne o tom, zda se příští americkou hlavou státu stane demokratka Kamala Harrisová, nebo republikán Donald Trump. V Nevadě jsou ve hře hlasy šesti z celkem 538 volitelů.

Kdo nic nedělá, nic nezkazí. Prezidentské volby v USA začínají
05.11.2024 Dnes je velmi významný den, tak pozor na to, ať si jej nepamatujete jako den, kdy jste přišli o hodně peněz.

Kde je v Číně zakopán pes?
17.10.2024 Říjen 2024 bude navždy spjat s raketovým růstem čínských akcií. Po několik let byly čínské akcie naprosto opomíjeny.

V digitalizaci a infrastruktuře Česko pokulhává. Meziročně se v rámci unijní sedmadvacítky propadlo o 6 příček. Na vině je pomalá digitalizace veřejné správy i slabé pokrytí internetem
02.10.2024 Česko se v pilíři digitalizace a infrastruktury meziročně propadlo o 6 příček, ukazuje to analýza Indexu prosperity a finančního zdraví. Přestože se stále může pochlubit nejhustší železniční sítí v EU a patří mezi státy s nejvyššími investicemi do dopravy, úroveň digitalizace veřejných služeb zaostává za unijním průměrem. Nedostatečné je také pokrytí vysokorychlostním internetem, které je dostupné jen v 53 % domácností, menší podíl pokrytí má pouze Řecko.

Seznamte se s CFA frankem. Nejkontroverznější měnou světa, kterou tíží koloniální minulost
02.10.2024 S touto měnou se platí hned ve 14 státech, má ale podstatně menší vliv na globální ekonomiku než dolar nebo euro. Řeč je o CFA franku, který se používá ve vybraných afrických zemích, z nichž mnohé mají spojitost s francouzskou koloniální minulostí. Na historii tohoto kontroverzního platidla se podíváme v dalším díle CASH HISTORY.

Zlato letos zdražilo téměř o 25 procent. Cena může klesnout po amerických volbách
20.09.2024 Cena zlata se dere neustále vzhůru a investoři netrpělivě očekávají její korekci. Ještě před ní by se ale cena drahého kovu mohla vyšplhat až na 60 tisíc korun za trojskou unci.

DIP si našel své místo na trhu
06.09.2024 Dlouhodobý investiční produkt (DIP) si v prvním pololetí roku 2024 sjednalo více než 50 000 osob. Přesto jsem z mnoha stran zaznamenal kritiku DIP i názory, že Čechy tento nástroj zatím příliš neláká. Ve skutečnosti si na startu vede lépe než doplňkové penzijní spoření. Svůj potenciál DIP naplno ukáže v příštích měsících, píše výkonný ředitel České asociace společností finančního poradenství a zprostředkování (ČASF) Marek Černoch.

Výsledky voleb v Sasku a Durynsku dělají vrásky na čele expertům na ekonomiku
02.09.2024 Výsledky nedělních voleb v Sasku a Durynsku dělají vrásky na čele ekonomům, firmám i hospodářským svazům. Obávají se, že výrazné posílení krajní pravice a levice zhorší nedostatek pracovních sil, protože může ztížit zaměstnávání kvalifikovaných pracovníků ze zahraničí. Informuje o tom týdeník Der Spiegel. Ohroženy by podle nich mohly být i plánované polovodičové továrny v Sasku.

Finanční správa pravděpodobně získá přístup k údajům o transakcích s kryptoaktivy
22.08.2024 Poskytovatelé služeb spojených s kryptoaktivy zřejmě budou muset jednou ročně hlásit Finanční správě obchody, které lidé s těmito aktivy uskutečnili. Povinnost se bude týkat poskytovatelů se sídlem v Česku. Informace o českých držitelích kryptoaktiv, kteří je mají prostřednictvím zahraničních poskytovatelů služeb, získá Finanční správa z automatické mezinárodní výměny informací. Příslušný návrh zákona včera schválila vláda, ještě ho musí posoudit Parlament.

Olympiáda v Paříži je ekonomické fiasko. Pařížané litují, že se do ní nechali „uvrtat“, na rozdíl od prozíravějších občanů Budapeště či Hamburku
29.07.2024 Olympiáda v Paříži zatím zanechává spíše „upatlaný“ otisk. Špinavou vodu v Seině. Sabotáž na železnici. Nešťastný zahajovací ceremoniál, který, ať už si o něm myslíme cokoli, objektivně promarnil příležitost alespoň trochu pospojovat nyní tak rozdělený svět. A podobně nešťastné Pařížany, kteří lamentují nad dramatickým úbytkem hostů v restauracích či hotelech, ale také nad drakonickými bezpečnostními opatřeními.

Kanada schválila převzetí divize ocelářského uhlí Teck Resources
05.07.2024 Kanadská vláda ve čtvrtek schválila převzetí firmy Elk Valley Resources, což je divize ocelářského uhlí těžařské společnosti Teck Resources, švýcarským nadnárodním těžařským gigantem Glencore za 6,93 miliardy USD (161 miliard Kč). Podmínkou akvizice jsou záruky ohledně zachování pracovních míst, uvedl ministr průmyslu François-Philippe Champagne.

Německá vláda čelí rostoucímu tlaku, aby se dohodla na rozpočtu
04.07.2024 Německá vláda kancléře Olafa Scholze se dostává pod tlak, aby urychlila přípravy návrhu rozpočtu pro rok 2025. Scholzovi sociální demokraté (SPD) naléhají na kabinet, aby k dohodě dospěl ještě do pátku, naopak ministr financí z liberálních svobodných demokratů (FDP) Christian Lindner požadavky na rychlé řešení tlumí. Sporným bodem vznikajícího rozpočtu je otázka takzvané dluhové brzdy, kterou by SPD a Zelení rádi uvolnili, naopak Lindner na udržení rozpočtové disciplíny trvá.

Politická nestabilita, záminka k prodeji CAC 40 ?
25.06.2024 Francouzskou politickou scénou otřásl nečekaný zvrat ve stejný večer, kdy se konaly volby do Evropského parlamentu, tedy 9. června. Ne proto, že by radikální pravice získala většinu křesel v parlamentu – to předpovídaly již předběžné průzkumy –, ale spíše proto, že prezident přijal náhlé rozhodnutí rozpustit Národní shromáždění. V důsledku toho půjdou občané 30. června a 7. července opět k volbám, přičemž jim hrozí, že budou čelit dalšímu soužití. Jak po této zprávě reagoval akciový trh ?

Francouzský centrální bankéř před volbami varuje před růstem deficitu
18.06.2024 Šéf francouzské centrální banky François Villeroy de Galhau varuje před růstem deficitu. Občané si podle něj před nadcházejícími předčasnými parlamentními volbami zaslouží vědět, na čem jsou, aby nemuseli čelit vyšším rozpočtovým deficitům, které nelze financovat. Villeroy de Galhau to podle agentury Reuters řekl dnes na předávání ceny za ekonomii.

Spoření na důchod v daňově podporovaných produktech
16.05.2024 Plánovaná důchodová reforma počítá s postupným zhoršováním výpočtu starobního důchodu a poklesu náhradového poměru při odchodu do starobního důchodu. Vlastní spoření a investování na důchod bude ještě důležitější, než je tomu nyní. Zodpovědní občané si přitom mohou díky penzijnímu spoření snižovat daňový základ.

INVESTIČNÍ GLOSA: Argentinský prezident spustil ekonomickou revoluci. Přijede i do Prahy
13.05.2024 Kontroverzní argentinský prezident Javier Milei dodržel řadu volebních slibů a pustil se do zeštíhlení státního aparátu. Argentina tak pod jeho rukama prochází ekonomickým experimentem, jehož výsledek nedokáže nikdo předpovídat. Milei – pro někoho pomatenec, pro jiného génius – brzy zavítá i do Prahy.

Macron je v ofenzivě vůči Německu, Čína tleská
10.05.2024 Francouzský prezident Emmanuel Macron tuší příležitost. Vnímá ekonomické i politické slábnutí Německa, které se chytlo do pasti závislosti na ruských energiích a své nezvládnuté energetické přeměny, Energiewende. Z Německa je dnes opět „nemocný muž Evropy“ a Macron podniká ofenzivu. Nemastná neslanost kancléře Olaf Scholz mu ji jen usnadňuje.

V Rakousku zadrželi šest lidí podezřelých z kryptoměnového podvodu
08.05.2024 Rakouská policie ve spolupráci s úřady v dalších zemích zadržela šest lidí podezřelých z rozsáhlého kryptoměnového podvodu. Mezi zadrženými je také 34letý Čech. V dnešní tiskové zprávě o tom informoval spolkový kriminální úřad, který je součástí rakouského ministerstva vnitra. Škoda, kterou skupina způsobila, se podle zprávy odhaduje na šest milionů eur (zhruba 150 milionů Kč).

Macron chce využít slábnutí Německa a zásadně změnit Evropu. Namlouvá si Čínu, chce přetvořit ECB a eurozónu a tolerovat vyšší inflaci a koketuje s ideou „hodit přes palubu“ von der Leyenovou
05.05.2024 Francouzský prezident Emmanuel Macron tuší příležitost. Vnímá ekonomické i politické slábnutí Německa, které se chytlo do pasti závislosti na ruských energiích a své nezvládnuté energetické přeměny, Energiewende. Z Německa je dnes opět „nemocný muž Evropy“ a Macron podniká ofenzivu. Nemastná neslanost kancléře Olaf Scholz mu ji jen usnadňuje.

Macron žádá revoluční změnu fungování Evropské centrální banky. Na dluh Francie a dalších vysoce zadlužených zemí by se „skládali“ občané celé eurozóny
29.04.2024 Francouzský prezident Emmanuel Macron žádá revoluční změnu fungování Evropské centrální banky. Měla by být v důsledku tolerantnější k inflaci. Francii by to ulevilo od nákladů dluhu. Ovšem občané eurozóny by tím více ztráceli na kupní síle svých úspor a příjmů.

Vstup do EU pomohl rozvoji české ekonomiky
25.04.2024 Vstup do Evropské unie před 20 lety pomohl rozvoji české ekonomiky. Otevření evropského trhu podpořilo český vývoz, který patří mezi hlavní příspěvky k tuzemskému hrubému domácímu produktu (HDP). Po vstupu do unie se zvýšily i investice v Česku. V poměru HDP na obyvatele ale Česko dosud evropský průměr nedohnalo, dosahuje zhruba 90 procent průměru. Novinářům to dnes řekl předseda Českého statistického úřadu (ČSÚ) Marek Rojíček.

Válka o prodlužování věku odchodu do důchodu
16.04.2024 Prezident Pavel se rozhodl vstoupit jako moderátor do politického jednání mezi vládou a opozicí o jedné z nejdůležitějších reforem pro budoucnost České republiky. Toto vlídné gesto, aby bylo dosaženo konsenzu alespoň nad základními obrysy hned na začátku vyjednávání, mělo ale trvání jen pár hodin.

ČR se zavázala přijmout euro v přístupové smlouvě
14.04.2024 Vybrané údaje o problematice budoucího možného přijetí společné evropské měny euro Českou republikou k 20. výročí (1. května 2004) vstupu ČR do Evropské unie (EU):

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
11.04.2024 1) Rada guvernérů Evropské centrální banky (ECB) na dnešním zasedání podle očekávání opět ponechala základní úrokovou sazbu beze změny na 4,50 procenta. Informovala o tom v tiskové zprávě. Úrokové sazby se tak nezměnily již páté zasedání za sebou. Banka nicméně signalizovala, že by se mohlo blížit jejich snížení.

Přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 5. dubna 2024
05.04.2024 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek také obchodoval na vyšší úrovni, ale rozhodně mnohem níže než den předtím. Volatilita se předvídatelně snížila, protože makroekonomické pozadí bylo celý den velmi slabé. Obchodníci se v podstatě mohli soustředit pouze na druhý odhad britského indexu nákupních manažerů ve službách a na zprávu o nových žádostech o podporu v nezaměstnanosti v USA. Ani první, ani druhá zpráva neměly na náladu na trhu výraznější vliv.

Geopolitické události – politické změny (3. díl)
01.04.2024 V dnešním článku se podíváme na politické změny a jejich fungování. Budeme hovořit o tom, kdo řídí politické změny a co je ovlivňuje. Nakonec nastíníme, na co si dnes dát pozor a jaké faktory politické změny nejvíce ovlivňují.

Makroekonomické faktory – ekonomické modely (12. díl)
22.03.2024 V tomto článku si představíme ekonomické modely a jejich vlastnosti. Poté přejdeme k ekonomickým prognózám a jejich důležitosti. Nakonec, jak je zvykem, se budeme zabývat tím, jaké faktory ovlivňují ekonomické modely a prognózy.

Finanční krize burze kvůli cenovým bublinám. Je Bitcoin bublina rizikem?
12.07.2018 Titulky New York Times v posledních měsících často nadnášejí otázky, zda se blíží další finanční krize. Světová ekonomika ovšem stále roste. Zdá se, že hlavní světové orgány se z minulosti poučily a tvorbou cenových bublin se nenechají zaskočit.

Finanční krize kvůli cenovým bublinám. Je Bitcoin bublina rizikem?
12.07.2018 Titulky New York Times v posledních měsících často nadnášejí otázky, zda se blíží další finanční krize. Světová ekonomika ovšem stále roste. Zdá se, že hlavní světové orgány se z minulosti poučily a tvorbou cenových bublin se nenechají zaskočit.
Související klíčová slova:
Index investiční gramotnosti | Mikroekonomické a makroekonomické modely | Nizozemský gulden | Ekonomické problémy | Národní sdružení (RN) | Daňové výhody | Prognózovaní | LYNX | Co to ovlivňuje? | Infografika | Mezinárodní měnový fond | Long pozice | Bankéř | Kč/EUR | Globální ekonomická integrace | EUR | Středoafrický CFA frank | Burkina Faso | Výdaje na podporu ekonomiky | Zkušenosti | Cenová hladina | CSR | Řecko | Souostroví | Husajn | Podat daňové přiznání | Autoritářský režim | Ruský HDP | Oznámení výsledků | Daňové povinnosti | Agentura APA | Obchodník | Matěj Široký | Akciové trhy | Ázerbájdžán | Javier Milei | Dovoz ze Švýcarska | Geopolitické konflikty | Etnické rozdíly | Životní prostředí | Co jsou to ekonomické modely? | Vlastnosti ekonomických modelů | Předpovědi a politická rozhodnutí | Ochranné příkazy | Historické události | Volný pád rupie | Aktiva | Investiční banky | Hlavy států | Severní Karolína | Balíček recipročních cel | Korelace | Roman Vykouřil | Index strachu | Sabotáž | Mince | Tulipánové horečky | Trend | Neočekávané události | USD/IDR | Guinea | Arizona | Důležité vlastnosti ekonomických modelů | Teck Resources | Spořící účet | Proces prognózovaní | Index prosperity | Pokles indexu | Pensylvánie | Cenové stability | Britská libra | Další finanční krize | Scott Bessent | Americký prezident Donald Trump | Výkyvy | Zadlužování země | Podnikatel | Přesnost | Spojení | Pravděpodobnost | Evropská komise | Dovoz z USA | Swiss Life Hypoindex | Šéfka bulharského parlamentu | Letošní rozpočet | Nifty 50 | Zahraniční intervence | Francouzské úřady | Republikáni | Znehodnocení | Nejlidnatější země | Snížení emisí | Příprava na krizi | Investiční gramotnost | Mazars | Krajní pravice | Císařské Japonsko | Investing | Země skupiny G20 | Český statistický úřad | Atraktivní investice | Evropské záležitosti | Snížení cen | Robert E. Lucas Jr. | Prosperity | Světové krize | Clo na dovoz | Diverzifikace | S&P 500 futures | Typy ekonomických modelů | Investice do infrastruktury | Krize a konflikty | Roman Pilíšek | Směrnice | Kolonie Portugalska | Výhled | WTO | Nevada | Reality | Francouzský dohled | Toyota Motor | Úložka | Prohlášení | Rovníková Guinea | Cena zlata | Nezávislá rupie | Burza | Elk Valley Resources | Státní televize | Politické a mezinárodní události | Povinnost podat daňové přiznání | Přijetí | Nizozemsko | New York | Tržní cena | Bulhaři | Dopad na ekonomiku | Strach | Gibraltar | Zaměstnanost | Glencore | Akče | Průměrná úroková sazba | Náročný proces | Spoření na důchod | Velké ekonomiky | New Hampshire | Snížení úrokových sazeb | Růst cen | Dynamic Stochastic General Equilibrium | Teorie Johna Maynarda Keynese | Clo na dovoz zboží | Válka o měnu | Hlavní ekonom | Pád rupie | Západoafrický CFA | SRI | Gulden | Oznámení | FBI | Forvis Mazars | Starší generace | Dostatek peněz | Další regulace | Tulipánová horečka | Rumunsko | Petr Fiala | Asociace pro kapitálový trh | Development | Rupie | Rizika a nejistota | Francouzský dluh | Agent-based modely | Český vývoz | Důchody | Jiří Šindelář | Embargo na ropu | Analýzy | ČSÚ | Historie | Evropská měnová unie | Nezaměstnanost | Používání hotovosti | Mocenské struktury | Nizozemci | Yaoundé | Rizika a nedostatky | Kyrgyzstán | Vyšší daň | Finanční krize 2008 | Wallis | Rovnovážné modely | Izraelský premiér | Způsob investování | Americký prezident | Příkaz | Zrušení cel | Nový rekord | Zkušenost s investováním | Bydlení | Čínské komunistické strany | Prvky prognózování | Petr Zahradník | Irsko | Silný býčí trend | Vývoj měnového páru | Dmitrij Někrasov | Trumpová | Maloobchod | Dovozní cla | Lukáš Přikryl | Duchovní vůdce | Vatikán | Konflikty | Neziskové organizace | Západní země | Washington | Výrazný růst | Burzy cenných papírů | Daně z příjmů | Nová indonéská rupie | Gabriela Ivanco | Politické změny | Evropská měna | Rabobank | Ruský plyn | Investiční platforma | Byznys | Trumpovy požadavky | Zavedení eura v ČR | Flat | Jordánsko | Bitcoin futures | Mezinárodní vliv | Rozpoutání války | Futuna | Vnímání problému | Náklady | Černé pondělí | Saddám Husajn | Výpočetní inteligence | Ekonomiky | Teck | Americké prezidentské volby | Dovoz z Číny | Česká měna | Volatilita | Kdo řídí politické změny? | Maďarsko | Covid | CZK | Indikátor | Vysoká inflace | Nizozemská Nová Guinea | Macron | Gazeta | Economist | Francouzská Polynésie | Systém CFA | Donald Trump | Snížení nákladů | Benin | Inflace | Více peněz | Sociální hnutí | Peníze | Gazeta Wyborcza | E-book o investování | Faktory ovlivňující ekonomické modely | Rozpočtový přebytek | Vliv na rozhodování | Politika | Očekávání | Popularita kryptoměn | Harrisová | Vzdušný prostor | Zpomalení čínské ekonomiky | Vstupu do EU | Daňové přiznání | Ministr hospodářství | Porušování lidských práv | Hospodářské svazy | Trump včera | Fosilní paliva | Zvýšení minimální mzdy | Prodeje akcií | Boom | Realita | Oldřich Dědek | Výjimečná situace | Deprese | XOF | Tržní prostředí | Majetek | Měnový fond | Evropské měny | Financovat | Středoafrický CFA frank (kód XAF) | Důvěryhodnost | Tiskové agentury | Vláda Spojených států | Americké volby | Vysoké ceny energií | APA | Krize 2008 | Nákupy | Růst | Kosovo | Ceny bydlení | Koruna | Dlouhodobý investiční produkt | Akademie věd | AFP | Příklady z praxe | Příležitosti | Francouzské africké společenství | Premiér Benjamin Netanjahu | Itálie | EUR/CZK | Hospodaření státu | Zajištění na důchod | MiFID II | Konkrétní společnosti | Lepší výsledky | Národní měny | Reakce trhu | Zboží z Evropské unie | Zdanění příjmů | Rozvoj umělé inteligence | Karoline Leavittová | Hodnota indonéské rupie | Růstový směr | Obligace | Trh práce | Federální rezervní banka | Agent-based | Swiss | Pád banky | CBOE | CL | Akvizice | Čech | Válka | Zpráva | Světová válka | Období krize | Nové clo | Ratingová agentura | Sociální demokraté (SPD) | Suroviny | Historický kontext | Portu | Sazby hypoték | Skupina investorů | Vývoj kurzu české koruny | Velká Británie | Kamala Harrisová | Spolupráce | Challenge | Guinea-Bissau | Obrat trendu | Výjimečný stav | Negativní dopad | Long | Chování | Kontrakty | Hospodářské krize | Graf | Ekonomické modely | InvestBay | Návrh rozpočtu | Portál FXstreet.cz | XAF/CZK | Ztrátový obchodník | Olympijské hry | Vypsání referenda | Cvičení | Vzpomínky | Zdravotní péče | Politická ekonomika | Ipsos | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Vladislav Inozemcev | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Trh | Souvislost s hospodářskými změnami | Cena cibule | Centrální banky | Společné evropské měny | Používaná platidla | Východní Indie | Zkušenost | ERM-2 | Argentinský prezident | EMU | Cla USA | Ruský prezident | Ruská ekonomika | Indonéská rupie | Kapitálový trh | Prezident USA | Index | Studie | Kolonie v Africe | Platidla | Směnný kurz | CFA frank | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Mikroekonomické modely | Pravděpodobnost ztráty | Nabídka | USA | Úrokové sazby | Zlaté rezervy | Eura | Komise | Nejistoty | Bílý dům | XPF | Provozní zisk EBITDA | Kapitál | Fungování | Železnice | Posílení | Agentura Reuters | Mezinárodní události | Trading | Tereza Hrtúsová | Lidské chování | TRUTH | Majitel | S&P | xStation | Šéf centrální banky | Hnutí Hizballáh | Agentura Kjódó | BankID | Císařství | Obrovský potenciál | Unie | Masivní investice | Ministerstvo obchodu | Důvěra investorů | Tomáš Odstrčil | Investiční portfolia | Lukáš Kovanda | Selský rozum | Niger | Vstup do eurozóny | Dovoz zboží | Trumpovo rozhodnutí | Rubl | Nerovnováha | Akciové indexy | Vice | Togo | Scholzova vláda | Švýcarská centrální banka | Soukromý sektor | Ministr zahraničí | Hlavní výzvy prognózování v USA | Fundamentální zprávy | Země EU | Disciplína | Pozornost | Závazek | Úroda | Rada guvernérů Evropské centrální banky | Ocel | Sociální nepokoje | Swing | USD/XOF | Ekonomický vývoj | Reakce trhů | DIA | Firemní daně | Čisté bohatství | Parlamentní volby | Leva | Opatření | Migrace | Deficit | Tom Kadeřábek | Výpočetní ekonomické modely | Prognózovaní a jeho význam | Makroekonomické modely | Zařízení | BTA | Koloniální minulost | Počet investorů | Další růst | Budoucnost | Fiskální politiky | Americké výrobky | Asian Development Outlook | Prasknutí bubliny | Náhoda | Institucionální stabilita | Americká centrální banka | EUR/XOF | Ministerstvo spravedlnosti | Společnosti | Wisconsin | Futures | Ceny hypoték | Česká koruna | Marcel Fratzscher | Prognózování a Spojené státy | Izrael | Terminál | Premiér Petr Fiala | Historické data | HDP na obyvatele | Obchodní války | Environmentální trendy | Tulipány | Japonské společnosti | FRA40 | Vládní koalice | Bohatství | Kov | Starmer | Indonéské rupie | Hormuzský průliv | Dynamic Stochastic General Equilibrium (DSGE) | Íránský duchovní vůdce | Tvrdé sankce | Domácnosti | Bankovky | Bitcoin | Ministr obrany | Filip Kalčák | Burze | Jiří Kovařík | Sociální nespokojenost | Investiční platforma Portu | Globální ceny ropy | CFP | Kalendářní měsíc | Šigeru Išiba | Hamás | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Sazba ČNB | Ekonomické problémy Francie | Kurz koruny | Natalija Kiselová | Návratnosti investice | Volby a demokratické procesy | Volatility | Výkonná ředitelka | Research | Moody's | Elektromobily | Správně vypracované prognózy | Rada guvernérů | Podnikatelé | Vývoj kurzu CFA franku | Regulace trhů | Francouzské kolonie | Server BBC | Strukturální faktory | Válka na Ukrajině | Regrese | Futures kontrakty | Volby do Evropského parlamentu | Růst úrokových sazeb | Pandemie nemoci | Znalost | Růst akciových indexů | Asociace pro kapitálový trh ČR | Platformy | Měny států | Prezident Donald Trump | Snižování úrokových sazeb | Analytici | Aukce | Západní státy | Marketingová komunikace | Důstojné stáří | Wonderinterest | Manažerka | Ostrovy | Obchodovat | Faktory ovlivňující politické změny | Cla na dovoz | Finanční instituce | Hlavní prvky prognózování | Robert E. Lucas | Pokles cen | Podnikání na kapitálovém trhu | Ekonomická nerovnost | Největší problém | Keynesiánské modely | G7 | Měnové intervence | ERA | Finance | Indikátor CCI | Kandidáti | Michigan | Přijetí eura | ETF | CDU/CSU a SPD | Arménie | Lineární regrese | Dluhopisy | Firma | Obchodníci | Poptávka | Hang Seng | Analytik Portu | Bulharsko | Odpor | Přijetí bitcoinu | Finanční správa | Německý index DAX | Daňová poradkyně | Prezident Javier Milei | Neoklasické modely | Západoafrický CFA frank (kód XOF) | Straits Times | Klouzavý průměr | Francouzské kolonie v Africe | MIFID | Video | Různá platidla | Monetární politika | Obchodní aktivita | Problémy | 3М | Podnikání | Sociální hnutí a technologie | Indický akciový trh | Technologický vývoj | Statistický úřad | Institut německého hospodářství | TRUTH social | CDU/CSU | Mezinárodní podpora | Dlouhodobý investiční produkt (DIP) | Odvetná opatření | Legitimita vlády | ZEN | Kód XOF | Náročný proces prognózovaní | Daniel Rajnoch | Politické rozhodnutí | Demokratické procesy | Kočárník | Úrovně rezistence | Referendum o euru | Česká národní banka (ČNB) | Spojené státy | Dosažené vzdělání | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Pařížské dohody | Vývoj | Systém CFA franku | Úsilí | Nové kryptoměny | IW | Ekonomové | Izraelský ministr obrany | Úroková sazba | Vývoj kurzu eura | Kurz domácí měny | Likvidity na trhu | Časový rámec | BIS | Kalifornie | XAF | Počet obyvatel | CZK/IDR | Sebevědomí | Západní Papua | Vstup do EU | Lucembursko | Slevy | Agentura Fitch | CFP frank | Platforma | Prop Trading | Národní bezpečnost | Ivan Kočárník | M1 | Soubor opatření | Španělé | Plánování | Short pozice | Výrobci automobilů | Investice do nemovitostí | Vliv na ekonomiku | Sankce | Zvyšování úrokových sazeb | Průměrný Čech | Spolehlivost | EUR/USD | Kurz libry | OSN | Atraktivní nemovitosti | Nová fáze | Intervence | Světové obchodní organizace | Problémy Francie | Tokelau | Pandemie | Prognózování v USA | Členské země Evropské unie | Volby | Dění ve světě | Měnové politiky | G20 | Investování do nemovitostí | Volební den | Osud CFA franku | Bývalý ministr financí | Referendum o přijetí eura | Jaderná elektrárna | Ceny nemovitostí | Eco | Politická rozhodnutí | Dánové | Obchodní dohody | Fiskální politika | Exekutivní příkaz | Výdaje | Výnosy | Vliv politických změn na ekonomiku | Agentura BTA | Asijská rozvojová banka (ADB) | Ekonomická situace | Klesající úrokové sazby | Hypoindex | Japonci | Fio banka, a.s. | Dow Jones | Cenová bublina | Milei | Investiční strategie | Národní banka | Hypoteční sazby | Část Indonésie | Africké společenství | Americká centrální banka FED | Fio | Pakt stability | Miliardy dolarů | Ekonomické modely a prognózy | Občané eurozóny | Odliv vkladů | BBC News | François-Philippe Champagne | Zdravotní pojišťovny | Citát | Používání nové měny | Geopolitické vlivy | Středoafrický CFA | Investiční doporučení | Vládní výdaje | Událost letošního roku | Prezidentské volby | Wood Mackenzie | ADB | Udržení cenové stability | Miliardy korun | Šéf Elysejského paláce | Odvětví | Růst cen nemovitostí | Belgie | Posilování koruny | Vývoj indexu Hang Seng | Sazby | Inflace v České republice | Kognitivní psychologie | Vítězství | Nové peníze | Daň z příjmu | Média a veřejné mínění | Investiční produkt | České koruny | Africké kolonie | Převzetí firmy | Komise v přenesené pravomoci | Británie | Geopolitické dění | Konzervativní strany | Investovat | Elk Valley | Liberálové | Ruští ekonomové | Africké státy | Hotovost | Regulátor | Úvěrová krize | Obchodní dohoda | Celní režim | Berlín | Sociální a environmentální trendy | Státní příspěvek | Průzkum | Firmy | Konzervativní unie | Mezinárodní vztahy | Andorra | Západoafrický CFA frank | Malebné souostroví | Zvýšení mezd | Geopolitické události | Nespokojenost | XOF/XAF | Soupeření | Panika | Murray | Agentura Moody's | Zajištění | Překážky | Kanadská vláda | Důležitost správných prognóz | Zájem investorů | Území Indonésie | Militantní hnutí | Dovoz oceli | Občané Západní Papuy | Nový celní režim | Ekonomické podmínky | Provozní zisk | Měny států světa | Press TV | Nová cla | Kód XAF | Olympiáda v Paříži | Globální ceny | První fáze | Argentina | Daňoví poplatníci | Investování | Kurz XOF/XAF | Plán zavedení eura | Fed | NASDAQ 100 | Vyšetřování | Specifika kontraktu | Na co si dát v dnešní době pozor? | Ratingová agentura Fitch | Hry | Trhy | Vliv na globální ekonomiku | Těžařská společnost | Pakt stability a růstu | Georgia | Změna režimu | Rizika | Eurozóna | Portugalsko | Investiční rozhodnutí | Fond | Vypracované prognózy | CZK/XAF | Fitch | Vyšetřovatelé | Americké banky | Nemovitý majetek | Úspory | Implementace | Vymazání obchodního účtu | Výkyvy kurzu | Asijská rozvojová banka | Dánsko | Senegal | Sláva | Vysoké ceny | DSGE | DSGE modely | Růst ekonomiky | Americký ekonom | Ředitelka | TradingEconomics | Sucha | Ministerstvo financí | Poptávka po americkém dolaru | Nová Kaledonie | Vladimir Putin | Finanční poradci | Stabilita | Španělsko | XAF/EUR | Regulační změny | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Cena aktiva | Platforma InvestBay | Cla na zboží | Prezident Emmanuel Macron | Rakouská policie | Mzdy | Poradenství | Národní sdružení | Deeskalace | Na burze | Významný dopad | Hazardování | Analytička | Dopad na hospodářství | Společnost | The New York Times | François Villeroy de Galhau | Zadlužování | Fairfax | Hospodaření | Ztráta | FXstreet | EBITDA | Globalizace | Obchod | Francouzský index | Pracovní trh | Evropa v datech | EK | Riziko | Izraelský ministr | Analytik | Trinity | MAM | Právo | Swing states | Zdravotní pojištění | Axios | Swiss Life | Transakce | Nástroj | GBP | Plyn | Mali | Životní úroveň | Karty | Lukáš Raška | Čína | Inovace | Úrovně supportu | Platidlo | Ceny | T-Mobile | Financování | Recese | Pokles | Potenciální rizika | Války | Impuls | Ukrajina | Trh nemovitostí | Centrální banka | BBC | Předpovědi | Kryptoaktiva | Jedno euro | Praxe | Biliony | Makroekonomické faktory | Evropské centrální banky | Libra | Truth Social | Nedostatky | Trump dnes | Odborníci | Wonderinterest Trading | Zákonodárci | E.ON | Klima | Paříž | Instituce | Důchod | Americký ministr financí | Morgan Stanley | Vývoj kurzu amerického dolaru | Prezident Vladimir Putin | Francouzská ekonomika | Ceny zlata | Výnos | Michal Bárta | Nová měna | Výsledky amerických voleb | Index DOW | IHNED | Německé ekonomiky | Frank | ERM | Milton Friedman | CEO | 256/2004 | Trinity Bank | Izraelská armáda | Austrálie | Silný pokles | Minulá výkonnost | Miliardy USD | Průměrná volatilita | Vietnam | Osvobození | Hongkong | Ceny energií | Tržní ekonomiky | Zboží z Číny | Pobřeží slonoviny | GBP/USD | VIX | Výběr zisků | Nové měny | Propad poptávky | Malta | Růst akciových trhů | Euforie | Írán | Petr Pavel | Rychlý růst cen | Švýcarská centrální banka (SNB) | CASH HISTORY | Zisk | ČNB | Ruské ropy | Bank of England | Oživení hospodářství | Sociální média | Demokraté | Christian Lindner | Swapy | Překoupené oblasti | Dovoz | Zůstatek | České hospodářství | Vklady | Obchodování | Vzdělání | Daňový poplatník | Prezident | Finanční pomoc | Jednotná evropská měna | Prémie | Evropa | Olej | Měna | Nasdaq | Trump | Rada guvernérů Evropské centrální banky (ECB) | Zprávy | Dow Jones index | CCI | Ceny ropy | Ekonomické cykly | Francie | Předpověď | Měsíční časový rámec | Údaje | Spoření | Pojišťovny | Kontext | Finanční krize | DPA | FXstreet.cz | Teherán | Obchody | Vláda ČR | Drahý kov | Jakub Matis | Medián | Investiční nástroje | ProCent | Portfólia | Japonsko | Americké sankce | Psychologické faktory | Demokratka | Arbitráž | Přenos | Značný zájem | Společnost XTB | Prezident Pavel | Chorvatsko | Situace | Miliardy eur | Stagnace | Rozvojová banka | Černá Hora | ERM II | Pozitivní výsledek | Dluhy | Světové války | Předpovídání | Investiční produkty | Psychologie | Zvýšení rizika | New York Times | HDP | Načasování | Protekcionismus | Ekonom | Optimismus | Rozhodování | Čínské vlády | Ekonomka | Dolar | Euro | Klid | Instant Research | Zdanění | Radim Krejčí | Úrovně podpory | Objem investic | Politici | Dopady na ekonomiku | Rizikové prémie | Investiční glosa | Celý svět | Členské země | Nouzový stav | Burzovní cena | Výprodej | Energiewende | Přírodní katastrofy | Slovensko | Měnové unie | Zdraví | Domácí měny | ČTK | Lehman Brothers | Katastrofy | Stimuly | Otevřenost | Ztráty | Česká národní banka | Americké firmy | NIFTY | Blahobyt | Akcie | Ekonomické nerovnosti | Americké úřady | Největší ekonomiky | Investiční nástroj | Návratnost | Lepší zítřky | Vzestupný trend | Výhody | Pražská burza | Základní úroková sazba | Zůstatek na účtu | Sociální demokraté | Podniky | Hnutí Hamás | Štěstí | City | Demografické trendy | Americký ministr zahraničí | Býčí trend | SPD | Švýcarská vláda | Světová ekonomika | Češi | Vývoz | Reuters | Hospodářská situace | AKAT | Úroková míra | Cenový kanál | Přeprodané oblasti | Technologie | Filantrop | Největší propad | Mezinárodní kontext | Emmanuel Macron | Prognózy | Zvyšování cen | Kurz | Daně | Tichomoří | Spoluzakladatel | Spotřebitelské výdaje | Americká ekonomika | Konkurenti | Nejlidnatější země světa | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | Unipetrol | Rychlý růst | Investice | Keir Starmer | Pro investory | Návrh zákona | Potenciál | Finanční produkty | Zdravotnictví | Joseph Stiglitz | Členství v EU | Sýrie | Nezávislost | Komunikace | Americké futures | Indie | Bod | Vnímání | Fitch Ratings | Levice | Výdaje na obranu | Ministr vnitra | Demografie | Zisky | tradingeconomics.com | Zhodnotit své peníze | Regulace | Zaměstnanci | Deriváty | USMCA | Fondy | Hospodářství | Důvěra | Daňové zvýhodnění | Protipandemická opatření | CAC 40 | ODS | Ukazatel | Evropské firmy | Měny | Profitovat | Návratnost investic | Burzy | Hospodářský růst | Cena akcie | Chaos | Spread | Politická stabilita | F-35 | Export | Rusko | Poradce | Signál | Kanadský premiér | Mark Carney | Mnozí investoři | Britské měny | List The New York Times | Zhodnocení | Organizace | Prezident Petr Pavel | Praha | Fundament | Jižní Korea | Média | Rozšíření | Technická analýza | Ruský prezident Vladimir Putin | Plány | Bankovní skupiny | Toyota | Politická nestabilita | STAN | COVID-19 | Pozitivní signál | Brusel | NFP | Hypotéky | FDP | Myšlení | Fenomén | TIM | Energie | Šéf Bílého domu | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Ženy | Americké centrální banky | Čínské ministerstvo obchodu | Elvira Nabiullinová | Příjmy | Prodej | Rok 2024 | Bloomberg | Evropská unie | Rozvoj | Silný růst | Mexiko | Míra | Pandemie nemoci COVID-19 | Divize | Korekce | LNG | Výrazný pokles | Makroekonomie | Obchodní strategie | Summit G7 | Ekonomický model | Asociace | Výkonnost | Premiér Benjamin | Předčasné parlamentní volby | Průzkumy | Elektrické vozy | Kjódó | Riskování | Přehled | Short | Agentura Bloomberg | Krize | Novela zákona | OECD | Otočení trendu | Zakladatel | Volby v USA | S&P 500 | JDE | Dopad na centrální banku | Podpora | MT4 | Japonský premiér | Světová banka | Cena | Aktéři | Německá vláda | Německo | Digitalizace | Makroekonomické ukazatele | CNN | Zadlužení | Rozpočet | Americký trh | Snížení sazeb | Vysoká hodnota | Prime | Česká ekonomika | Finanční prostředky | Čínské ministerstvo | Situace na trhu | Teroristické útoky | Drahé kovy | Obnovení důvěry | Medvědi | DAX | Rezervy | Zavedení cel | Zelené energie | Hliník | Agentura DPA | Obchodní válka | Kypr | Zlato | Ekonomika | Ekonomické teorie | Exprezident | CFA | SEC | Střední podniky | Schodek | Odpovědnost | Kultura | Nebraska | Finanční situace | Politické události | Energetické krize | Práce | Investiční příležitosti | Banky pro mezinárodní platby | Benjamin Netanjahu | Navyšování cen | Cíle | Ekonomické prognózy | Kryptoměny | Bezpečnost | Evropský akciový trh | Nifty | Důchodový systém | Banky | Hodně peněz | Vlády | Nebezpečí | Americká vláda | Investiční platformy | Fundamenty | NIFTY 50 | Martin Schlegel | Správa | Ray Dalio | Průlom | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Ministr financí | Elektroauta | Zlepšení | ČR | Horší časy | XTB | Ministerstvo financí dnes | Burzovní trhy | Čínské akcie | Ratingové agentury | Pozice | Čínská ekonomika | Portfolia | Francouzi | OCI | Demokratické strany | Příprava | LES | Soudní řízení | Platební neschopnosti | Kovy | Robert Habeck | Cenné papíry | Las Vegas | Přijmout euro | Eurokomisař | Lídři | Německé vlády | Ozbrojený konflikt | Americký Senát | Amsterdam | Transparentnost | Posílení amerického dolaru | Trumpova cla | Poslanci | Import | Mluvčí | Životní pojištění | Služby | Litva | Rizikovější aktiva | Ministryně financí | Technologický pokrok | Broker | Pokročilé technologie | Fio banka | Sentiment | SNB | Investoři | Největší pokles | Růst libry | Spotřebitelé | Centrální bankéř | Výkonný ředitel | Vzdělávání | Embargo | Měnový pár GBP/USD | Růst hrubého domácího produktu | Polsko | Ekonomické trendy | Čínská vláda | Rezistence | Index Dow Jones | Auta | Zpravodajství | W1 | Nová vláda | Nepředvídané události | Nařízení | Zavedení eura | Zdražování | Ropy | Struktura | Zisk EBITDA | Pomalý růst | Předseda | Škoda | Investování do Bitcoinu | DIW | Americké ekonomiky | Nárůst ceny | Úročení | Obchodní vztahy | USD | Kamala | Internetové bankovnictví | Trh s nemovitostmi | Rozhodnutí americké centrální banky | Tokio | Olympiáda | Měnová unie | Kabinet | Hospodářský vývoj | Legislativa | Japonské vlády | Der Spiegel | D1 | Investing.com | Dominik Stroukal | Americké ministerstvo spravedlnosti | Rusové | Americké ministerstvo | Kupní síla | CZ | Rallye | Propad | Maastrichtská kritéria | Bankovnictví | Rakousko | ANO | Britské libry | Vlnová struktura | Prestiž | Agentura AP | Nemovitosti | MiCA | Mezinárodní spolupráce | Rok 2024 | Kanada | Nejistota | CME | Ekonomie | Los Angeles | Martin Klass | Britský regulátor | Zahraniční investice | Česká republika | Swap | Indexy | DIP | Státní dluhopisy | Americký dolar | Zamyšlení | Evropská centrální banka | Prezidentské volby v USA | ECB | LoopX | Spiegel | Hospodářská krize | MAAE | Bankovky a mince | Ziskovost | Doporučení | Technologické inovace | Francouzský prezident | Body | Parita | Swiss Life Select | Vyšší daně | ROCE | Spekulace | Reálné příjmy | Vysoké zisky | Referendum | Americká cla | Negativní vývoj | Cykly | Politická opatření | Hizballáh | EU | Bankovní sektor | Miliardy | Poradci | Teroristický útok | Prodeje | Pracovní síly | Komunistické strany | Akciový trh | Uhlí | Bitcoin a kryptoměny | Vyšší cla | Stochastic | Předsedkyně Evropské komise | Americké vlády | Ukazatele | Měnový pár | Ovlivňování | Banka | Vlastnictví | Jana Brodani | Úřady | Američané | Čínské investice | Olaf Scholz | Politické nepokoje | CNBC | Statistika | Indonésie | Finanční kapitál | News | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | 3М | Cena | Pivot