Pátek 21. leden 2022 08:13
reklama
InstaMarkets
reklama
BidAskBit
reklama
XTB Investicni rady 2022
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Bohatí

C:\fakepath\Scholz.jpg

Scholz v projevu ke Světovému ekonomickému fóru navrhl změnu klimatické politiky

20.01.2022 K zásadní změně přístupu ke klimatické politice včera v on-line projevu ke Světovému ekonomickému fóru (WEF) vyzval nový německý kancléř Olaf Scholz. Prohlásil, že jeho země využije svého letošního předsednictví ve skupině vyspělých zemí G7 k prosazení norem pro boj s globálním oteplováním. Informovala o tom agentura AP. Letošní fórum v Davosu stejně jako loni kvůli pandemii nahradila alternativní akce nazvaná Davos Agenda, která se koná pouze virtuálně.
C:\fakepath\dolar usa.jpg

Skupina především amerických milionářů vyzvala ke zdanění bohatých

19.01.2022 Skupina více než 100 miliardářů a milionářů především ze Spojených států se obrátila na politiky a podnikatele, kteří se sešli virtuálně na Světovém ekonomickém fóru (WEF), s výzvou "nechte nás platit vyšší daně". Skupina, která si říká vlastenečtí milionáři, uvedla, že extrémně bohatí nejsou v současnosti nuceni platit svůj podíl na celosvětové obnově hospodářství po pandemii.
img

Fialova vláda pomůže lidem s energiemi adresně, vyjde ji to na zhruba 350 milionů měsíčně. Inflaci tak už nebude stlačovat nulová DPH na energie, takže v lednu stoupne až na deset procent

29.12.2021 Fialova vláda dnes schválila soubor opatření kvůli vysokým cenám energií. Klíčovým rozdílem oproti běžící pomoci schválené ještě Babišovou vládou je jejich vyšší adresnost. Ta znamená, že opatření budou sice celkově výrazně levnější, avšak zdraží se jejich samotná realizace, neboť vzroste administrativní náročnost.
C:\fakepath\Tesla.png

Akcie Tesly dál klesají, důvodem jsou i Muskovy narážky na senátora Sanderse

16.11.2021 Akcie americké automobilky Tesla pokračují v poklesu a z maxima nad 1240 dolary, kde se ocitly začátkem listopadu, odepsaly už kolem 20 procent. Podle analytiků k tomu vedle Muskova plánovaného prodeje akcií firmy přispěly i jeho tweety, v nichž se Musk nevybíravě vyjadřoval na adresu levicového senátora Bernieho Sanderse. Příčinou byly daně.
img
img

Lídři zemí skupiny G-20 dnes dají zelenou přelomové změně světového daňového systému: zavedení minimální podnikové daně a zdanění technologických obrů. Česku tyto daně vynesou až šest miliard korun ročně

31.10.2021 Lídři skupiny ekonomicky nejvyspělejších a nejvýznmanějších zemí dnes na summitu v Římě dají zelenou přelomové změně světového daňového pořádku.
C:\fakepath\pozornost-24102021-1.jpeg

Peníze leží na „zemi“, jen je sebrat – sociální experiment

25.10.2021 V tomto vzdělávacím článku se podíváme na „zoubek“ fenoménu, který v praktickém životě může nejen burzovním obchodníkům velmi ulehčit jejich cestu k ziskům, ale také v obecném měřítku může každému jedinci dopomoci nalézt to, čemu se mu v životě nedostává. Jako je například láska, rodina, peníze atd.
C:\fakepath\1634800163-Pondln_nedokavost.jpg

Pondělní nedočkavost

21.10.2021 Těšit se na nový obchodní týden je jistě příjemné, víme co nás baví, ale přehnané natěšení může přinést i bolestivé vystřízlivění, hlavně v pondělí.
img

Přes 130 zemí včetně ČR se přelomově dohodlo na minimální podnikové dani. Česku přinese zhruba dvě miliardy korun ročně

10.10.2021 Celkem 136 zemí a jurisdikcí, které dohromady vytváří přes 90 procent světového hrubého domácího produktu, včera uzavřelo přelomovou dohodu, jež přitvrdí boj proti daňovým rájům. Dohodly se totiž na minimální podnikové dani ve výší alespoň patnácti procent, které od roku 2023 budou čelit nadnárodní podniky. Ty dosud využívají třeba zemí typu Irska, kam účetně přelévají vlastní zisky, aby snížily svoji daňovou povinnost. Země, jako je Irsko, přestože je součástí EU, tak představuje svého druhu „offshore“. Dalšími „offshory“ jsou v rámci EU Nizozemsko nebo Lucembursko.
img

Eloktroauta v ČR jezdí hlavně na uhlí a na plyn a uran z Ruska. Mnohem zelenější je veřejná doprava

26.09.2021 Na pustém ostrově se ocitnou tři tlouštíci – Američan, Číňan a Ind – a jeden trosečník poměrně normální postavy, ani tlustý, ani hubený, odněkud z Evropy. Z několika palem, které na ostrově našli, vyrobí malý vor. Další palmy už tam nejsou. Ouha. Na vor se všichni nevejdou. Musí se snížit „tělesná rozměrnost“ kvarteta. Musí omezit konzumaci konzerv, které moře po jejich ztroskotání taktéž vyplavilo. Musí co nejrychleji zhubnout. Trosečník z Evropy se hubnutí proaktivně chopí jako první, přestože moc nemá, co shazovat. Sádelnatí spolutrosečníci sledují, co to s ním udělá. Vyčkávají. Bez jejich zhubnutí se však na vor všichni nevejdou. Má pak Evropanova těžká dieta smysl? Notabene když jej může i zabít…
C:\fakepath\akcie-15092021-4.png

Kupte si od Gucciho akcie místo kabelky

15.09.2021 V mém prvním blogu bych se ráda věnovala akcii skupiny Kering, která je podle mého názoru zajímavou obchodní příležitostí pro swingový obchod.
img

Kompletním přechodem na elektromobilitu sníží EU globální emise oxidu uhličitého o 2 %. O tolik je pak Čína zase zvýší za pouhé dva roky jen svojí horečnou výstavbou uhelných elektráren

12.09.2021 Elektromobilitu vítejme, ovšem jen za té zásadní podmínky, že se prosadí tržně. Čemuž aktuálně související diskuse nenasvědčuje. Stoupenci elektromobility se zaklínají tím, že tento druh pohonu bude již za pár levnější než pohon spalovacích motorů. Fajn. Pokud tomu tak tedy bude, není třeba žádných podpůrných dotací, ani daňových úprav vedoucích k umělému zdražení benzínu či nafty. Široká veřejnost přece ráda sama od sebe pořídí vůz, který je levnější… a navíc třeba i tišší.
img

Výplááách

08.09.2021 Představte si že jste včera ráno přišli z velmi vydařené oslavy a spali až do dneška. Co jste měli slavit? No koupili jste si přeci (jakoukoli) kryptoměnu po předešlých propadech. Vypadá to ale že dnes pijete na žal. Výplach a strmý sešup postihl snad všechny kryptoměny.
img

Itálie žádá Brusel, aby ferrari a lamborgini mohly mít spalovací motor i po roce 2035. Auta pro bohaté by tak na rozdíl od těch pro chudší tolik nezdražovala

05.09.2021 Italská vláda nyní usilovně v Bruselu lobuje za to, aby se na vozy ferrari a lamborghini po roce 2035 nevztahoval zákaz prodeje aut používajících spalovací motory. Tento zákaz plošně navrhuje Evropská komise v rámci klimatického baličku „Fit for 55“, jejž představila letos v červenci.
C:\fakepath\analyza-01082021-5.jpg

Prečo nežijeme v deflačnom svete?

01.08.2021 Nie ľahko sa pozerá na to ako sa časom vytráca kúpna sila peňazí snáď každému už niekedy napadlo, že by bolo lepšie keby to bolo naopak. Pozrime sa na to bližšie
C:\fakepath\bitcoin2.jpg

Úřady v Británii omezují činnost největší kryptoměnové burzy Binance

28.06.2021 Britský Úřad pro finanční etiku (FCA) v zemi omezil činnost největší světové kryptoměnové burzy Binance. Varoval i před reklamou, která slibuje vysoké zisky z investic do kryptoměn a podobných aktiv. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC. Proti kryptoměnám v poslední době zasahují regulační úřady po celém světě, ty čínské například zakázaly jejich těžbu.
img

Sekačky, zahradní traktory, vozy lamborghini. To vše lidé vykupují jako diví, dluh budou splácet jejich děti a vnuci, nůžky bohatství se rozevírají

13.06.2021 Zahradní technika či superluxusní vozy. A mnoho dalších věcí. Po tom všem se mohou lidé s odezníváním pandemie doslova „utlouct“. Lidé v ČR i v zahraničí totiž mají peníze. Během pandemie odkládali svoji spotřebu, přičemž centrální banky a vlády podpořily ekonomiku nevídanou injekcí miliard nových peněz.
C:\fakepath\dolar usa 05122013.jpg

WSJ: Americký prezident Joe Biden se chystá utrácet jak za války

28.05.2021 Americký prezident Joe Biden se chystá utrácet takové sumy peněz, jaké snesou srovnání jen s částkami vynaloženými za druhé světové války. A k oznámení si vybral i dobu, která s tímto tématem úzce souvisí - Američané totiž v pondělí oslaví Den obětí války. Napsal to komentátor amerického ekonomického listu The Wall Street Journal (WSJ) James Freeman, který dříve působil například v Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC), kde hájil práva investorů.
img

Biden i FED požehnali raketovému růstu ekonomiky

29.04.2021 Americká ekonomika se podle posledních dat definitivně vymanila z pandemické recese. V prvním čtvrtletí letošního roku vzrostla o anualizovaných 6.4 % a jako jedné z prvních se jí podařilo vrátit na předkrizové úrovně. Současné oživení má široké základy s výrazným příspěvkem spotřeby i investic, ačkoliv segment služeb se musel nadále vyrovnávat s brzdou ve formě pandemických omezení. Ta jsou nyní díky úspěšnému zkrocení pandemie odbourávána, a pandemií postižené služby by se proto měly stát klíčovým tahounem růstu v následujících měsících.
C:\fakepath\dolar usa 05122013.jpg

Biden chce dalších 80 miliard dolarů na financování rodinné politiky

27.04.2021 Americký prezident Joe Biden bude požadovat dalších 80 miliard dolarů (1,7 bilionu Kč) na zlepšení výběru daní. Vybrané peníze mají následně sloužit na financování předškolní péče a placené dovolené pro zaměstnance, napsal dnes deník The New York Times (NYT). Biden za tímto účelem navrhne zvýšit rozpočet úřadu pro výběr daní IRS na deset let. Dodatečné prostředky by úřadu umožnily omezit daňové úniky, neboť by se mohl zaměřit na audit osob s vysokými příjmy a velkých korporací a dokázal od nich vybrat více daní.
C:\fakepath\krypto-01042021.jpg

Veľký kritik Bitcoinu ho ide nakupovať

01.04.2021 Zdá sa, že kryptomenový sektor je aktuálne plný nových a stále lepších noviniek. Bullish scenár sa evidentne napĺňa, pričom teraz nehovoríme len o cene. Tá aj tak za posledných 6 mesiacov narástla približne 5-násobne. Aktuálne si na seba ale pýtajú stále viac pozornosti rôzne spoločnosti, ktoré sa s kryptomenami začínajú zaoberať, či ponúkať ich svojim klientom. Tesla, PayPal či Morgan Stanley, taký je zoznam naozaj obrovských celosvetových spoločností, ktoré už kryptomeny nejako zmienili a plánujú ich do svojej ponuky služieb či produktov nejako zapracovať v najbližšej dobe (alebo už aj zapracovali). No a novinky o vstupe ďalšej veľkej spoločnosti do kryptomenového sveta nenechali na seba dlho čakať.
C:\fakepath\koronavirus-22032021.jpg

Koronavirus - rok poté

22.03.2021 Na rok 2020 nikdo z nás nezapomene. Budeme si pamatovat, jaký měla pandemie zásadní dopad na naše osobní životy, i na to, jak nečekané zastavení našich životů zamávalo s finančními trhy.
C:\fakepath\b-15032021-lv.gif

Bloomberg: Biden chystá první velké zvýšení daní od roku 1993

15.03.2021 Nový americký prezident Joe Biden plánuje první velké zvýšení daní ve Spojených státech od roku 1993. Informovala o tom dnes agentura Bloomberg s odvoláním na zdroje obeznámené se situací. Zvýšení daní má podle nich pomoci pokrýt náklady na dlouhodobý ekonomický program, který má následovat po balíku opatření ke zmírnění hospodářských dopadů koronavirové krize.
img

Sociální sítě mění svět investic

01.02.2021 Obchodování na finančních trzích se stává stále dostupnější a ve Spojených státech se za poslední rok roztrhl pytel s internetovými brokery, kde si stačí k obchodování pouze stáhnout aplikaci jako Robinhood. Ačkoliv si to regulátoři nechtějí připustit, tak obchodování se mění a katalyzátory pohybů musíme už hledat také na sociálních sítích jako Reddit. Stejně jako dokáže akciemi pohnout velká objednávka, tak stejně efektivní mohou být tisíce menších objednávek.
C:\fakepath\spce-26012021.JPG

Vesmírne lietanie ako investícia?

26.01.2021 Na trhu je zatiaľ pár firiem, ktoré vyvíjajú vlastné lietadlá, ktorými chcú robiť komerčné lety do vesmíru, high-speed lety z mesta do mesta a pravdepodobne aj objavovať vesmír. Nič extra nové však? Ľudia už boli vo vesmíre aj na mesiaci. Ale čo keby sa táto vec stala komerčnou záležitosťou? Lety nebudú síce pre každého lebo nie sú lacné, ale na planéte je dosť bohatých ľudí ktorí môžu tento typ trhu naštartovať.
img

Ekonomické nerovnosti komplikují špičkovou ropnou diplomacii

03.12.2020 Bohatí producenti jako Saudská Arábie a Spojené arabské emiráty nadále požadují ceny ropy kolem 80 dolarů za barel, aby vyrovnali své rozpočty a vlastnili velké devizové rezervy anebo státní investiční fondy na tlumení ekonomických šoků. „Slabší“ členové, včetně Iráku, Nigérie, mají méně ekonomických rezerv a jsou zranitelnější vůči nízkým cenám. Rusko může lépe absorbovat ropné šoky než jeho arabští spojenci v Perském zálivu díky flexibilnímu výměnnému kurzu k americkému dolaru.
img

Elektronická evidence tržeb zbytečně "buzerovala" podnikavé lidi

27.11.2020 Elektronická evidence tržeb (EET) byla zbytečná buzerace podnikavých lidí. Zvláště to je patrné právě v těchto dnech, kdy se ve veřejných rozpočtech jen tak přehazují vidlemi stovky miliard. EET mělo maximálně vynést o řád méně.
C:\fakepath\Biden2.jpg

Biden: Balík pomoci ekonomice USA se musí rychle schválit

17.11.2020 Balík pomoci americké ekonomice stižené dopady pandemie covidu-19 je třeba "rychle" schválit. Zdůraznil to příští prezident Spojených států Joe Biden ve svém rodném městě Wilmington ve státě Delaware, odkud se předtím spojil se zástupci odborů a šéfy velkých maloobchodních, technologických a automobilových společností. Biden po virtuální schůzi zopakoval ty hlavní ekonomické cíle, jež propagoval během kampaně, tedy vytvoření milionů "dobře placených" pracovních míst a minimální mzdu 15 dolarů (334 Kč) na hodinu.
C:\fakepath\l-21102020-lv.gif

Lagardeová se snaží do transformace ECB zapojit i veřejnost

21.10.2020 Prezidentka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová zahájila veřejné "naslouchací" turné, v rámci kterého se mají poprvé vyjádřit ke strategii banky občané. Lagardeová usiluje o úpravu strategie banky a o to, aby byla lépe schopná reagovat na sociální problémy. Zapojení společnosti je v kontrastu s tradicemi hluboce technokratické instituce, která se své činnosti zaměřuje primárně na banky a finanční trhy a jen relativně málo času věnuje běžným lidem, napsala agentura Reuters.
img

Nejbohatší Brit a zastánce brexitu Ratcliffe přesídlil do Monaka

27.09.2020 Nejbohatší Brit Jim Ratcliffe, který podporoval vystoupení Británie z Evropské unie, přesídlil do Monaka. S odvoláním na aktualizované dokumenty Ratcliffovy společnosti sídlící v Londýně to uvedla agentura Bloomberg. Sedmašedesátiletý miliardář, který byl před dvěma lety pasován na rytíře, drží většinový podíl v chemickém gigantu Ineos. Bloomberg Ratcliffův majetek vyčíslil na 22,5 miliardy dolarů (524,7 miliardy Kč).
img

Světu hrozí citelná inflace i nová studená válka. Bohatí lidé proto ve velkém investují do fyzického zlata

21.09.2020 Cena zlata letos stoupá na svůj třetí vrchol od roku 1971, kdy byl opuštěn takzvaný brettonwoodský systém směnných kursů a s ním i navázání amerického dolaru právě na zlato. První z vrcholů nastal v roce 1980, druhý pak před devíti lety.
C:\fakepath\forex.png

4 běžné obchodní chyby, které obchodník dělá, a jak jim zabránit

31.08.2020 V dnešním vzdělávacím článku se podíváme na čtyři běžné obchodní chyby, které obchodník dělá, a jak jim zabránit.
img

V reakci na bejrútskou explozi stoupá cena zlata, stříbra i ropy

05.08.2020 Cena zlata včera poprvé v historii uzavřela nad úrovní 2000 dolarů za troyskou unci. Konkrétně včerejší uzavírací cena žlutého kovu činí 2021 dolarů za unci. Během obchodování však cena zlata stoupá i výše, a to až nad 2030 dolarů za unci, což je cena z dnešního časného rána středoevropského času.
img

Obří exploze v Bejrútu vystřelila zlato nad 2000 dolarů za unci, poprvé v historii. Napětí celosvětově stoupá, nelze vyloučit růst ke 2500 dolarů za unci

05.08.2020 Bezprostředním důvodem dnešního růstu ceny zlata k novému rekordu nad 2000 dolary za unci je obří exploze v libanonské metropoli Bejrútu, která citelně zvyšuje geopolitické napětí a vyostřuje situaci na Blízkém východě. Zlatu svědčí i další balík fiskálních opatření v USA, který Spojené státy ještě více zadluží, a tedy ještě více znehodnotí americký dolar.
img

Koruna prudce posiluje vůči dolaru. Padající dolar zdražuje zlato, mnozí se začínají obávat citelnějšího celosvětového nárůstu inflace

02.08.2020 Bohatí lidé a zámožné rodiny z celého světa se začínají vážně obávat o další osud dolaru. Americká měna v posledních týdnech citelně oslabuje. Je za tím strach z války i z inflace.
img

Bohatí lidé a rodiny v rekordní míře žádají fyzické zlato, bojí se. Hrozí celosvětový „run na zlato“?

27.07.2020 Cena zlata v těchto dnech stoupá na svůj třetí vrchol od roku 1971, kdy byl opuštěn takzvaný brettonwoodský systém směnných kursů a s ním i navázání amerického dolaru právě na zlato. První z vrcholů nastal v roce 1980, druhý pak před devíti lety.
C:\fakepath\1581838400-Tesla.png

Akcie TESLA: Bublina nebo reálná hodnota

21.07.2020 Tesla je miláčkem akciových trhů letošního roku. Ještě před zásahem koronaviru prudce rostla cena akcií této automobilky, za letošní rok pak přidala už téměř 300 %. Po úspěšném startu čínské Gigafactory a jen nepatrném poklesu výroby v druhém letošním čtvrtletí se začaly množit spekulace, že v době pokoronavirové to bude právě Tesla, která bude z automobilového trhu ždímat zisky za podpory vlád po celém světě hrající nízkouhlíkovou kartu a ostatní automobilky se budou jen vypořádávat s rostoucími náklady.
C:\fakepath\wall street.jpg

CNN: K nerovnosti v USA přispívají i akciové trhy

19.06.2020 Nerovnost byla ve Spojených státech obrovská už před vypuknutím pandemie. Rostoucí akciový trh ji nyní ale díky hotovosti, kterou na něj hrnou vlády a centrální banky, ještě zhoršuje, protože držení akcií je rozšířeno především mezi bohatými. Píše o tom zpravodajský web CNN Business.
C:\fakepath\hk-22052020-lv.jpg

Bankéři: Bezpečnostní zákon z Hongkongu vyžene kapitál a talenty

22.05.2020 Plán Číny zavést v Hongkongu zákon o národní bezpečnosti z této asijské finanční metropole vyžene kapitál a talenty. Myslí si to bankéři a rekrutéři, kterých se dotazovala agentura Reuters. Navrhovaný zákon vyvolává obavy ohledně svobody tohoto poloautonomního města. Peking jím reaguje na vlnu loňských masivních a často násilných prodemokratických demonstrací.
C:\fakepath\warren-buffett-net-worth-over-time.jpg

Cesta Warrena Buffetta

19.05.2020 Nie každý vie kto to vlastne Warren Buffett je, takže si to poďme objasniť. Warren Buffett je nielen jeden z najúspešnejších investorov všetkých čias, ale takisto aj jeden z najbohatších ľudí na svete a filantrop. Je to veľmi dobrý kamárat s Billom Gatesom a okrem zarobenia všetkých veľkých peňazí ich aj pravidelne daruje na charitu. Založil spolu s Billom Gatesom známu „Giving Pledge“, čo je záväzok, ktorý môžu bohatí ľudia dobrovoľne podpísať a zaväzujú sa tým k darovaniu časti svojho majetku na charitatívne účely.
C:\fakepath\trader.jpg

Drawdown

25.04.2020 Drawdown. Slyšíš, jak to slovo zní? Slyšíš tam ten down na konci? Down znamená dolů. Už jsi téměř na nule se svým účtem, to musíš být zřejmě nevyhnutelné i na nule nebo poblíž nuly se svojí psychikou. Kolika drtivými drawdowny jsi prošel? Bylo jich hodně? Dostal ses z drtivých drawdownů, kde jsi třeba ztratil i 70-80 % účtu? Dokázal ses z toho dostat? Jak? Co se stalo, že ses z toho dostal? Měl jsi štěstí? Možná, ale nemyslím si to.
img

Měsíčník finančních trhů – Leden 2020

04.02.2020 Globální ekonomika loni vzrostla o 2,3 %, což byl nejpomalejší růst za deset let. Letos by tempo růstu mohlo zrychlit na 2,5 %. Vyplývá to ze zprávy o situaci a vyhlídkách světové ekonomiky (WESP), kterou zveřejnila OSN. OSN upozornila, že i deset let po finanční krizi je globální ekonomika pomalá. Obchodní a geopolitické napětí mohou dál podkopat její oživení. "V letošním roce je tu naděje na oživení, ale rizika poklesu a zranitelnosti zůstávají velmi výrazná," varoval vedoucí oddělení strategie pro globalizaci a rozvoj při Konferenci OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) a spoluautor studie Richard Kozul-Wright. Upozornil, že oživení z velké části bude záviset na výkonu velkých rozvíjejících se ekonomik, jako jsou Argentina, Mexiko, Turecko a Rusko. Vyhlídky letošního oživení růstu může zhatit zesílení obchodního napětí, problémy na finančních trzích nebo eskalace geopolitického napětí. Pokud by tyto problémy nastaly, růst by výrazně zpomalil a činil by zřejmě jen 1,8 %, varovala OSN. Ekonomický růst většiny rozvinutých zemí, včetně USA, zůstane podle OSN letos nevýrazný. Lépe by si mohlo vést pouze Japonsko, které letos pořádá olympijské hry. Evropa by měla růst o pouhých 1,6 %. Jedenáct zemí, které do EU vstoupily po roce 2004, tedy včetně České republiky, by však mělo růst nad průměrem celé unie a některé budou expandovat i o více než čtyři %. Výhled pro Evropu ohrožuje hlavně možná eskalace napětí v mezinárodním obchodě, výkon regionu však bude také záviset na tom, jak dopadne odchod Británie z EU a jak se bude vyvíjet měnová politika Evropské centrální banky. Světová banka předminulý týden snížila odhad globálního růstu na loňský a letošní rok kvůli pomalejšímu oživení obchodu a investic. Letos rovněž očekává globální růst o 2,5 %.
img

Česká republika je příjmově rovnostářskou zemí

17.01.2020 Podle analýzy dat Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj došlo od roku 1985 k výraznému růstu nerovnosti v příjmech v ekonomicky rozvinutých státech světa. Zajímavé je, že se tak stalo i v zemích, které se pyšní rozsáhlým sociálním systémem jako je Norsko, Švédsko, Finsko či Dánsko. Nerovnost v příjmech mírně narostla i v České republice. V porovnání s ostatními státy však patří k extrémně nízkým. (více graf 1 a 2)
C:\fakepath\obeazek.png

Indikátory a oscilátory – pomocníci?

02.10.2019 Pamatuji si, jak jsem v začátcích svého obchodování hledal a zkoušel kde co, co by mně pomohlo dlouhodobě a hlavně profitabilně fungovat na FOREXu. Četl jsem o nejrůznějších přístupech, strategiích, o všemožných pomůckách, které by mně mohly téměř zaručeně pomoci a vzpomínám si, že jsem byl celý říčný najít něco, co mi bude potvrzovat má správná rozhodnutí vstoupit do obchodu a tím pádem je budu mít všechny ziskové a žádné ztrátové.
C:\fakepath\global economy.jpg

CNBC: Bohatí v USA po novém varování před recesí škrtí výdaje

01.09.2019 Movití lidé ve Spojených státech začali omezovat celou škálu svých výdajů, od realit až po šperky. Zatímco méně bohatí dál utrácejí, náhlý pokles výdajů nejvyšší společenské vrstvy by se podle ekonomů mohl přelít do zbytku ekonomiky a být tak další brzdou hospodářskému růstu, píše zpravodajský server CNBC.
meny 14122014.png

Daňové ráje prý nemají opodstatnění

09.05.2016 Nositel Nobelovy ceny za ekonomii Angus Deaton, autor ekonomického bestselleru Thomas Piketty a dalších více než 300 ekonomů z více než 30 zemí vybídlo světové lídry, aby skoncovali s érou daňových rájů. Jejich existence podle nich nemá "žádné ekonomické opodstatnění". Napsali to v dopise, který byl zveřejněn jen pár dnů před mezinárodním protikorupčním summitem v Londýně.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Offshore | Bitcoin | Intervence | Nový Zéland | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Disciplína | Stříbro | Akciový index | Moody's | Inflace | Nasdaq | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Koruna | Evropská unie | HDP | Obchodní plán | Devizové rezervy | Bezpečný přístav | Měnová politika | Německo | Francie | Pražská burza | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Analytik | New York | Take-Profit | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | USD/CZK | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Robert Kiyosaki | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Oscilátory | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | B/E | BaFin | Bank of Japan | Bloomberg | Bod | Bond | Break/Even | Breakout | Burza | CEO | Cap | Centrální banka | Centrální banky | Certifikát | Dolarový index | Drawdown | Durace | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Evropská centrální banka | FOMC | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Hedge fondy | Futures | G7 | Grafy | Hedge | High | Index PX | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investor | Investování | Komodity | Koš | Kurz | MACD | MMF | MT4 | Risk | Marže | Momentum | Měna | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Obchodní systém | Obchodník | Oscilátor | P/E | Poplatek | Pozice | Riziko | Ropa | S&P 500 | Short | Splatnost | Split | Stochastic | Stop-Loss | Support | Swing | Take Profit | Ticker | Trader | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | VIX | Volatilita | Volume | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Warren Buffett | Yield | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | ČEZ | Obchodování | Forex trading | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Index MSCI | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Patria | Barack Obama | Americký prezident | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Globální ekonomika | Investoři | Fundamenty | Fond | EU | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Ekonom | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | Zisk | Ziskový obchod | Berkshire Hathaway | Dluhopisové trhy | Obchodování na finančních trzích | Euforie | Výsledky | Chamtivost | Strach | Emoce | Obchodní příležitosti | Bohatství | Euronext | Credit Suisse | Obchodovat | CAC 40 | Deutsche Bank | Analytický tým | Regulace | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | Daňové ráje | Money-Management | Eurostat | Český statistický úřad | Conseq | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Wall Street Journal | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Semináře | Aktivum | Index | Podpora | Akcie Tesla | Akciové burzy | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Banka | Barel ropy | Break Even | Brent | Brokerské společnosti | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Dolar | Dolary | Ekonomická krize | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Elektřina | Fondy | Forex trading pro začátečníky | Forexu | FXstreet.cz | Fyzické zlato | Graf | Hang Seng | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | Ichimoku | Index S&P 500 | Investiční | Investiční plán | Investing | Irsko | Kiyosaki | Komoditní | Komoditní index | Kurz zlata | Maďarsko | Management | Market | Markets | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup akcií | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | PayPal | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prognóza | Reuters | Risk Management | Ropy | Růst HDP | Řízení rizik | Signály | Státní dluhopisy | Trh | Tržní hodnota | Unce zlata | Volatility | Volkswagen | Vydělat peníze | Vývoj ceny ropy | Webináře | WTI | Zkušenost | Zpráva | Zprávy | Zisky | CNBC | BreakEven | DXY | Buffett | Bill Gates | Dluhopisový index | IRS | Jeff Bezos | Ministerstvo financí | Nominální úrok | Obchodní den | P.A. | P/S | ROCE | Itálie | Spojené státy | WSJ | Tržby | QE | Světové ekonomiky | Milionář | Miliardář | Bohatý | Být bohatý | Komise | Kontrakt | Vydělávat na burze | Know-how | Blog | Retail | Vzdělání | Poradenská společnost | Burze | Investment | Aramco | Ernst & Young | Rabobank | The New York Times | CNN | Microsoft | MSCI | Institut Ifo | Investing.com | Členové OPEC | The Sunday Times | TD Ameritrade | Moody's Analytics | PwC | Agentura AP | BBC | Reporty | UNCTAD | Expanzivní měnová politika | Průmyslová produkce | Úspěch | Podnikání | BMW | Automobilový průmysl | Panama papers | Vývoj akciového indexu | Evropské banky | Výnosová křivka | Yahoo Finance | Energie | Podnikatelé | Globální akciové trhy | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | David Cameron | Ekonomická aktivita | Brokerský dům | Posilování koruny | Milionáři | Forbes | Vývoj ceny ropy WTI | Americké firmy | Zpravodajský server | Index důvěry | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru | Realitní trh | Finanční metropole | Pokles ceny akcií | Vývoj akciového indexu S&P 500 | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Globální finanční trhy | Růst akcií | Odchod z Evropské unie | Utahování měnové politiky | Richard Branson | Propad | Finanční televize | Finanční televize CNBC | Kryptoměny | Ropné společnosti | TradingView | S&P | Guvernér | Teroristický útok | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Bezpečné útočiště | Farmaceutické společnosti | Nejistota | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Zajištění | Tesla | Odhodlání | Obchodování s finančními deriváty | Kapitalizace | Výhled | Investiční výhled | Hlavní úroková sazba | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Držení akcií | Rekordní minima | Mzdy | Německý export | Hrubý domácí produkt Německa | Úspěšné obchodování | Řízení peněz | Průzkum | Krize | Investiční stratég | Analytický tým FXstreet.cz | FCA | Úřad pro finanční etiku (FCA) | Finanční ústav | Investovat do akcií | Inflace v Česku | Výnosy | Americká vláda | Očekávání analytiků | Indikátor důvěry | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Alphabet | ČTK | Konsenzus | Fiskální stimuly | HDP eurozóny | Výkyvy na finančních trzích | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Deutsche Bank Securities | Spekulativní investoři | CoinDesk | Vydělávat peníze | René Remšík | Benjamin Graham | Objem zlata | Veřejně obchodované fondy | Vývoj ceny akcií Tesla | Akcie Tesly | Obchodování s kryptoměnami | Jerome Powell | Hypoindex | Binance | Věštec z Omahy | Oxfam | Robinhood | Conseq Investment Management | Drobní investoři | Kryptoměnové burzy | Obchodní války | Hodnota majetku | Bitcoiny | Obchodní týden | OPEC+ | Spoření na důchod | Události ve světě | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Podniky | Globální růst | Full-time trader | Inflace v eurozóně | Geopolitické napětí | Pokles ceny | Šéf Fedu | Měny rozvíjejících se ekonomik | Czech Fund | Nové peníze | Vývoj ceny bitcoinu | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Průzkum společnosti | Daňové reformy | Zpomalení hospodářského růstu | Poradci Bílého domu | Náklady na úvěry | Evropská komise | Obchodované fondy | Inflační vývoj | Michal Stupavský | Společnost Apple | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Majetek | The Wall Street Journal | WEF | Zpomalení světové ekonomiky | Ekonomická nerovnost | Vysoké zisky | Podnikové investice | Michal Uma | Zájem investorů | Inflace v ČR | Globální rizika | Moje obchodování | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Tržní hodnota firmy | Hodnota firmy | Čínské fondy | Akcie firmy | MSCI Emerging Markets | Vyšší mzdy | Globální HDP | Ferrari | Digitální daň | Asset alokace | Klíčové události ve světě | Obchodní konflikt | Růst ceny zlata | Akciový růst | Akcie automobilky | Akcia | Ministerstvo obchodu | Britský premiér | SEBA | Bohatí v USA | Kurz české koruny | Akciové alokace | Růst mezd | Cena žlutého kovu | Saudi Aramco | Televize CNBC | Dění na trzích | Denní graf | Italská vláda | Vlastní akcie | Snížení daní | Měsíčník finančních trhů | Cena akcie | Největší ekonomika | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Hospodářské krize | Huawei | Investigativní novinář | Digitalizace | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | Investment Management | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | Postoj k tradingu | Ropný gigant | Německá vláda | Hongkong | Trinity | Ziskový trader | Objem | Klíčová rizika | Obchod | Obchodní dohody | Myšlenka | FRED | Nositel Nobelovy ceny | Nobelovy ceny za ekonomii | Inflace v USA | ČSÚ | Trader 2.0 | Statistický úřad Eurostat | Firma | Reálné ekonomiky | Technické analýzy | Martin Krištoff | CFDWorld | Pfizer | TradingEconomics | Růst cen | Server BBC | Globální dluhopisové trhy | Studie | Počet obchodů | Jakub Kraľovanský | Ekologie | Co bude | GM | Růst světové ekonomiky | Lagardeová | Amazon | Ceny amerických akcií | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | Louis Vuitton | LVMH | Arnault | Nejbohatší | Bernard Arnault | Miliardy | Vyhlídky | Fáze obchodní dohody | 5G | Helena Horská | Záměna | Konkurenti | Financovat | EET | Aktuální konsenzus ekonomů | Konsenzus ekonomů | SMA | Alza.cz | Průmysl | Na burze | Drahý kov | CBDC | Impuls | General Motors | Velikost pozice | Rozvoj | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Celebrity | Zdražování | Sociální sítě | Problémy | AFL-CIO | Britové | Prodeje akcií | Nejistoty | Plyn | Nálada | Kontrakty | Čínské vlády | Yahoo | Časopis Forbes | Společnost Huawei | Společnost Microsoft | Míra | Elektronická evidence tržeb (EET) | Úroky | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Hypotéky | Hypoteční trh | Důchod | Předseda | Americké centrální banky | Vánoce | Kupní síla | Regulátoři | Meziroční míra inflace v eurozóně | Disney | Rozpočtové politiky | Boháči | Nákupy centrálních bank | Bydlení | Česká zbrojovka | Vstup na pražskou burzu | První obchod | Ztráta | NERV | Stratég | Miliardy korun | 500 nejbohatších | Majetek 500 nejbohatších lidí | Nerovnosti bohatství | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | Podíl majetku | Peking | Americký index | Aktuální klíčová rizika | Shortování akcií | Napětí na Blízkém východě | Placení daní | Zbrojovky | CFA | Londýnské společnosti | Američané | Eskalace napětí | Návratnost | Tržní kapitalizace Tesly | Inovace | Míra inflace v eurozóně | Výroba aut | Daimler | Miliardy eur | Írán | Budoucnost | Ifo | Clemens Fuest | Experti | Spolkový statistický úřad | Příjmy domácností | Poradenství | Růst globální ekonomiky | Wall Street Journal (WSJ) | Iniciativa | Peníze z prodeje akcií | Cena akcií podniku | Bloky | Prosincová inflace | Růst cen potravin | Ukazatele | Bankroty | Technologická společnost | Americké ministerstvo | WESP | Výhled pro Evropu | Richard Kozul-Wright | Americké ministerstvo obchodu | Ceny energií | Zamyšlení | Banka Morgan Stanley | Krach | Edelman | Kapitalismus | Trump | Davos | Fórum v Davosu | Plán Číny | Prezident | Koronavirus | Nový koronavirus | Výsledky průzkumu | Průměrná úroková sazba | Michal Stupavský, CFA | Google | Samsung | Trhy | Filantrop | Šíření koronaviru | Většinový podíl | Negativní dopad | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Zdražovat | Klaus Wohlrabe | Ekonom Ifo | Ifo Klaus Wohlrabe | Ifo Clemens Fuest | Prezident Ifo | Odhad letošního růstu | Meziroční růst | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Přijmout ztrátu | Psychické rozpoložení | Zlepšení | Nedostatek disciplíny | Nezaměstnanost v EU | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Akcie Berkshire Hathaway | Zdanění bohatých | Obchody | Výdaje | Akcie v Číně | Zpracovatelský sektor | Dopady koronaviru | Akcie americké automobilky | Firma Alphabet | Alokace investičních portfolií | BP | Prodeje aut | SEC | Americké ekonomiky | AmCham | Ministerstvo financí ČR | Noviny | Šíření koronavirové nákazy | Vývoj | Mzda v ČR | Mzda | Poradci | Olaf Scholz | Mince | Brusel | Fiskální politiky | New York Times | Světová ekonomická krize | Spotřebitelé | Mary Barraová | Automobilka | Dopady pandemie | Zásobníky | Bilion dolarů | Další pokles | Daňové povinnosti | Komentátor | Kalifornie | Kongres | Lamborghini | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Fundament | Spoření | Tým Admiral Markets | Anomálie na trhu | Anomálie | Tomáš Raputa | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Státní rozpočty | Biliony USD | Biliony | Potenciál | Šíření nákazy | Ekonomiky | Nigérie | VW | Války | Český rozpočet | Poradce | Organizace | Práce | Výraznější pokles | Koronakrize | Údaje | Emise oxidu uhličitého | DPH | Coface | Sociální nepokoje | Velké volatility | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Delaware | Více peněz | Úspory | AMC | Poradenské společnosti | USD za barel | Propad ceny | Nizozemsko | Reddit | Tweety | Posílení | Cesta želvy | Bohatý díky příjmům z tradingu | Joe Biden | Lucembursko | Období volatility | Energetická společnost | Zaměstnanci | Tweet | Dovoz | Zdražení ropy | Generovat zisk | Skladování ropy | Zadlužení | Leasing | Dluhy | Členské státy | Technologický pokrok | Auta | Levné peníze | Sunday Times | Moderna | Zákon o národní bezpečnosti | Bezpečnostní zákon z Hongkongu | Bezpečnostní zákon | Bohatí jedinci | Světové soukromé banky | Soukromé banky | Americká obchodní komora | Bývalá britská kolonie | Britská kolonie | Asijské finanční metropole | Obavy z ekonomického dopadu | Proti trendu | Vládní pomoc | JDE | Unie | ČR | Vedení společnosti | Start-upy | Majetek amerických miliardářů | Předkrizové úrovně | Býčí trend | Společnost BP | Rostoucí akciový trh | Covid | INEOS | Vyšší daně | Živnostníci | Velké investice | MAM | Michal Lukáč | Úspěchy | Šance | Chrysler | Ceny | Výplach | Reálná hodnota | Vývoj tržní kapitalizace | Vývoj čistého zisku Tesly | Vývoj čistého zisku | Investování do Tesly | Market cap | Run na zlato | Bohatí lidé | Padající dolar | Zdražuje zlato | Obří exploze v Bejrútu | Exploze v Bejrútu | Myšlenkové pochody | Blue Origin | Slábnoucí dolar | NYT | Velký zmatek | Virgin Galactic | Snížení DPH | Zvýšení daní | Nepoužívání ​​Stop-Loss | Ignorování trendu | Venezuela | Zdanění | Elektromobily | Politici | Nejbohatší Brit | Jim Ratcliffe | Vystoupení Británie z Evropské unie | Zastánce brexitu | Přesídlení do Monaka | James Dyson | Zakladatel firmy | JCB | Anthony Bamford | The New York Times (NYT) | Prezidentské kampaně | Snížit emise | Biden | Pracovní místa | Česká republika | Jeffrey Sachs | Ekonom Jeffrey Sachs | Množství peněz | Transformace ECB | Bidenovy plány | Balík pomoci ekonomice | Balík pomoci ekonomice USA | Elektronická evidence tržeb | Zavedení EET | Ekonomické nerovnosti | S&P Global Platts Analytics | Zasedání WEF | Životní prostředí | Nio | GameStop | Očkování | LEN | Cenné papíry a burzy | Počasí | Růst ceny | Zdravotní péče | SPCE | Firma SPCE | Virgin Galactic (SPCE) | Akcie Gamestop | Retailoví investoři | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Kering | KER.FR | KER | Nový americký prezident | Fundamentální úrovně | Ropné futures | Short obchody | Slabost koruny | Síla amerického dolaru | Kurzotvorné události | Vývoj objemu depozit | Příběh akcií Gamestop | Ministerstvo financí USA | Zvolení Joe Bidena | Bidenův plán | Kryptoměnový sektor | Mary Rich | Jobs Plan | Firemní daně | Uran | Rostoucí ceny | Pandora | Martin Klass | Tax Observatory | Studie EU Tax Observatory | Studie EU | EU Tax Observatory | Superluxusní vozy | Superluxusní | Nůžky bohatství | Cíle | Příležitosti | Platidlo | Daňový úřad IRS | Daňový úřad | Obchodní výsledky | UST | HICP | Harmonised Index of Consumer Prices | Společnosti | Opatření | ANO | Uhlí | Ceny plynu | Akcie Kering | Kering (KER.FR) | Akcie Kering (KER.FR) | Marika Čupa | Tržní kapitalizace Keringu | Gucci | Saint Laurent | Bottega Veneta | Balenciaga | Hermes International | Moët Hennessy Louis Vuitton | LVMH - Moët Hennessy Louis Vuitton | Swingový obchod | Luxusní značky | Parametry obchodu | Boucheron | Yves Saint Laurent | Kering SA | Ticker KER.FR | Mezinárodní skupina | CEO skupiny | François-Henri Pinault | Bohatí Číňané | Nákupy luxusního zboží | 100 SMA | Evropské luxusní značky | Luxusní segment | Akcie luxusního segmentu | Kupní síla v Číně | Zásahy čínské vlády | Vyšší hodnoty | Eloktroauta | Eloktroauta v ČR | Energetická krize | Pandora Papers | Pozornost | Teoretický výklad | Sociální experiment | Získávání peněz | Myšlenkové plánování | Klima | Fialova vláda | Hodnota Muskova majetku | TIM | | Podíl na daních
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Dolar

Předchozí klíčová slova

Boeing 737 Max
BofA
BofA Global Research
BofA Merrill Lynch Global Research
BofAML
BofA Securities
Bogo Finance
Boháč
Boháči
Bohai Leasing

Následující klíčová slova

Bohatí Číňané
Bohatí jedinci
Bohatí lidé
Bohatí v USA
Bohatství
Bohatství samurajů
Bohatý
Bohatý díky příjmům z tradingu
Bohatý táta, chudý táta
Bohatý trader
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
InstaMarkets
Beam FX
FXDD
reklama
InstaMarkets
Potvrďte prosím... Zavřít