Sobota 20. července 2024 16:02
reklama
Dukascopy new
reklama
FTMO král
reklama
Fintokei Payout
reklama
CapXmaster srovnani

Bohatí

img

USA jsou v režimu Fiskální dominance

17.07.2024 Americká ekonomika se zdá být výrazně méně ovlivnitelná vyššími úrokovými sazbami v současném hospodářském cyklu. To potenciálně implikuje, že i následné snižování úrokových sazeb pozbude velkých účinků. Tento jev lze vysvětlit tím, že Spojené státy jsou nyní v režimu fiskální dominance.
img

Co je důvodem pro růst zadlužení ve většině zemí?

03.06.2024 Je třeba pochopit jednu věc a sice to, že zadlužování se ekonomik není výběrem ale v podstatě nutností už. Před 100 lety situace byla na západě jiná a dařilo se mít vyrovnaný rozpočet a dokonce se považovalo za dobré mít mírný přebytek a některým zemím se to i dařilo (např USA). Ovšem nyní je západ v úplně jiné situaci: jsme již silně rozvinutí, přirozený růst je těžší, populace stárne (sociální účet narůstá), rozdíl v bohatství se prohlubuje (střední třída v reálných číslech nebohatne už velmi dlouho, naopak chudne) a v důsledku toho roste populismus, voliči jsou zklamaní z reality a z toho, že ty komodity (byty, akcie apod.) rostou rychleji, než jejich příjmy a tlačí politiky k tomu, aby více zadlužovali zemi a ulevili svým voličům.
img

Trhy Trumpovo odsouzení nezneklidnilo, počítaly s ním. Za Trumpem stojí také Wall Street a bohatí finančníci, učaroval jim slibem snížit daně

31.05.2024 Trhy zatím výrazněji nereagují na včerejší odsouzení amerického exprezidenta Donalda Trumpa – historicky první v trestním procesu. To, že porota takový přelomový verdikt vyřkne, investoři víceméně čekali, takže už jej do cen akcií a dalších aktiv promítli. Zneklidnilo by je až to, pokud by se vlivem verdiktu začaly preference veřejnosti od Trumpa zásadněji odklánět ve prospěch jeho rivala v letošním boji o Bílý dům, stávajícího prezidenta Joea Bidena.
img

Boháči zastřeně skupují rekordně drahé zlato, investorská drobotina se jej naopak zbavuje. Co profesionálové vědí, co ostatní ne?

10.04.2024 Legendární americký velkobankéř John Pierpont Morgan svého času pravil, že „zlato jsou peníze, všechno ostatní je úvěr.“ Současnost jeho slova, zdá se, pečetí.
C:\fakepath\prop-trading-10042024-1.jpg

Jak se stát prop obchodníkem?

10.04.2024 V minulé kapitole jsme si sepsali výhody a nevýhody prop tradingu, což jsou velmi důležité faktory ve volbě toho, zda se vůbec prop tradingem zabývat, což jak jsme si řekli, tak tato volba je pro každého tradera individuální a záleží na mnoha okolnostech. Pokud jste si zvolili ano, tak tato kapitola bude přímo pro vás, dnes si totiž řekneme, jak se stát prop obchodníkem a ideálně i tím ziskovým, co vše je potřeba dodržovat a jaká je hlavní cesta k úspěchu. Celou kapitolu pojmeme ve stylu jednotlivých bodů, které je dobré si uvědomit a následně po celou dobu dodržovat a aplikovat, jelikož i na těchto bodech je postaven budoucí úspěch vás jako prop obchodníka.
img

Nejdřív březen, teď červen

29.01.2024 Pozvolna a v klidu se blížíme k týdnu, kdy se uskuteční zasedání centrálních bank Spojeného království a Spojených států. Zasedání Evropské centrální banky, pokud nezklamalo, přinejmenším nepřineslo nové informace, které by trhy potěšily. Trhy reagovaly rychle a nevýrazně. Celkově jsme se dozvěděli jen to, že ECB možná v létě sníží sazby, ale slovo "možná" se dá vykládat různě. Může to tak být, ale nemusí. Z hlediska konkrétních informací se trh příliš nedozvěděl.
C:\fakepath\turecka lira.jpg

DPA: Inflace v Turecku - když se z másla a masa stane luxus

15.01.2024 Když se Sabri Yavuz vydá ráno prodávat na trh bílé zelí a citrony, už ví, že se večer vrátí domů s málo penězi. Na stole před ním leží hromady zelných hlávek, lidé ale nic nekupují, mnozí si stěžují na ceny. Yavuz coby otec rodiny často neví, jak dál. Míra inflace v Turecku nedávno překročila 64 procent a v příštích měsících pravděpodobně dál poroste. To přivádí zejména lidi ze středních a nižších vrstev do existenční krize, píše agentura DPA.
img

Apple připravuje podcast o Viktoru Koženém, odsouzeném v Česku za podvod

08.11.2023 Americká společnost Apple připravuje podcast o Viktoru Koženém, jedné z hlavních tváří kuponové privatizace v porevolučním Československu ze začátku 90. let. Firma o tom informovala na svém webu. Kožený byl po rozpadu federace později v České republice odsouzen k deseti letům vězení za podvod v souvislosti s převody majetku akcionářů, už roky se ale skrývá na Bahamách.
img

Česko získává možnost danit zisky velkých nadnárodních firem, jako drtivá většina jiných zemí světa. Získá tím i miliardy korun, které ovšem veřejné finance moc ozdravit nepomohou

27.10.2023 Česko získá možnost danit zisky velkých nadnárodních firem. Dnes to schválila Sněmovna. Co tomu předcházelo a co čekat?
C:\fakepath\akcie-27102023.jpg

Akcie Tesly opět pod 200 dolarů?

27.10.2023 Probíhající výsledková sezona za třetí čtvrtletí 2023 má mnoho poražených. Jedná se o velké firmy jako Google, Meta nebo Tesla. Mezi poraženými však existují rozdíly. Společnosti Google a Meta sice publikovaly velmi dobré čísla, ale trh je neocenil. Zatímco Tesla neměla ani dobré výsledky a výhled do budoucnosti zůstává značně nejistý. Akcie Tesly by tedy s největší pravděpodobností měly opět zamířit pod 200 dolarů. Dnes chybí už jen kousek.
C:\fakepath\dolary.jpg

Studie: Globální miliardářská daň by mohla přinést až 250 miliard USD

23.10.2023 Vlády po celém světě by měly otevřít novou frontu v mezinárodním boji proti daňovým únikům a zavést globální minimální daň pro miliardáře. Ta by mohla vynést ročně až 250 miliard USD (5,7 bilionu Kč). Vyplývá to ze studie výzkumné organizace EU Tax Observatory, jejímž cílem je analýza a sledování daňové politiky v EU. Pokud by se tato částka opravdu vybrala, odpovídala by pouze dvěma procentům z téměř 13 bilionů USD majetku, který vlastní po celém světě 2700 miliardářů.
img

Záhadná Bitcoin velryba náhle přesune přes neuvěřitelných 134 milionů dolarů v BTC

28.08.2023 Významná bitcoinová velryba vzbudila intriky poté, co provedla významnou transakci s hlavní digitální měnou.
img

Česko zřejmě získá možnost danit zisky velkých nadnárodních firem, jako drtivá většina jiných zemí světa. ČR tím získá miliardy korun

16.08.2023 Česko zřejmě získá možnost danit zisky velkých nadnárodních firem. Co tomu předcházelo a co čekat?
img

Češi trpí fetišem vlastnického bydlení, které je a bude stále hůře dostupné

11.07.2023 Češi trpí fetišem vlastnického bydlení. V zemích, jako je Německo, Švýcarsko nebo Rakousko, které si jinak rádi Češi berou za příklad, přetrvává daleko nižší podíl populace bydlící ve vlastním bytě nebo domě. Nájemní bydlení je tam mnohem rozšířenější než v Česku. A nikomu to nepřipadá jako ekonomický nerozum. Jestliže tuto mentalitu Češi postupně přijmou za svoji také, usnadní jim to život. Navíc učiní věc v mnoha ohledech rozumnou i ryze z ekonomického hlediska.
img

Arthur Hayes se ve svém nedávném Crypto Trader Digestu zabývá dopadem koncentrace bohatství na kryptoměnové trhy

19.06.2023 Arthur Hayes, spoluzakladatel a bývalý CEO BitMEX, jedné z předních světových platforem pro obchodování s deriváty, 16. června vydal svůj nejnovější esej „Fungible“, neboli „Zaměnitelný“. Tento Crypto Trader Digest se zaměřoval na čtyři v poslední době nejčastěji rezonující témata v odvětví.
C:\fakepath\investorka-12062023.jpg

Očakávania verzus realita v tradingu a investovaní

12.06.2023 Každý človek je iný, každá osobnosť je iná. Sme individuality, sme špeciálni a jedineční. V množstve vecí podobní, no napriek tomu originálni. Nikto nie je presnou kópiou toho druhého. Niektoré myšlienky a vzorce správania však máme veľmi podobné. Väčšina začiatočníkov vstupuje na finančné trhy s veľmi vysokými očakávaniami, ktoré sú častokrát prehnané. Vidia v tomto obore príležitosť obživy, prípadne zbohatnutia. Chceme rýchlo zbohatnúť. Najlepšie už dnes, lebo už včera bolo neskoro. Sú však naše očakávania korešpondujúce s realitou? Alebo sú realita a očakávania na míle vzdialené od seba?
img

Bitcoin a další kryptoměny můžou očekávat další růst, Fed se totiž chystá obnovit tisk peněz

06.06.2023 Populární analytik tvrdí, že Bitcoin (BTC) a krypto trhy by mohly získat impuls z obnovení měnové expanze.
img

Veřejné finance ozdraví hlavně chudnoucí střední třída. Fialova vláda tak ale svůj slib jejich ozdravení splní

22.05.2023 Nová prognóza vývoje českých veřejných financí z pera Evropské komise vyznívá pro Fialovu vládu příznivě. Prognózovaná základní stabilizace veřejných financí ČR ale proběhne z velké části skrze „inflační zdanění“ lidí. Největší tíži inflačního zdanění nese střední vrstva. Tuzemské veřejné finance tak v současnosti neozdravuje ani tak vláda, jako spíše právě střední třída, jež se na rozdíl od nejchudších a nejbohatších musí smířit s opravdu citelným propadem své životní úrovně.
img

Mimořádná inflace roku 2022 drtila v Česku hlavně střední třídu, zjišťuje studie zveřejněná ČNB. Bohatství z Česka plynulo zejména do zahraničí a na účty bohatých, kteří těžili z vyvolání „válečné atmosféry“

16.05.2023 Za současnou mimořádnou inflaci platí v Česku hlavně střední třída. Její životní úroveň padá opravdu výrazně, a to na rozdíl od nejchudších a nejbohatších vrstev.
img

Akciím evropských firem zaměřených na luxus se mimořádně daří, z důvodu oživení čínské ekonomiky. Kvůli rostoucímu geopolitickému napětí jsou lepším způsobem, jak se vézt na růstové vlně Číny, než přímo čínské akcie

15.05.2023 Tyto dny patří na burzách třpytu okázalosti. Ikony luxusu jako švýcarská společnost Richemont, pod jejíž křídla patří třeba značka Cartier, rostou málem do nebes. Zrovna akcie Richemontu v pátek pokořily svůj historický cenový rekord poté, co firma zveřejnila lepší než předpokládané výsledky. Nečekaně výrazně jí svědčí ukončení covidových restrikcí v Číně, k němuž došlo loni koncem roku. Silnější než předpokládaná čínská poptávka zapříčila již dříve pozitivní překvapení při ohlášení výsledků za první letošní čtvrtletí jak v případě společnosti Louis Vuitton Hennessy Moet (LVHM), tak třeba i Prady.
img

Průzkum: Bohatí Češi chtějí v krizi zrušit povolenky, zestátnění ČEZ nepodporují

08.05.2023 Čeští dolaroví milionáři by energetickou krizi chtěli řešit zrušením emisních povolenek nebo povolením těžby břidlicového plynu. Naopak zestátnění ČEZ a další výdaje státu, které by mohly podpořit inflaci, nepodporují. Hlavním důvodem vysokých cen energií je podle nich dlouhodobé zanedbávání investic do energetiky. Vyplývá to z průzkumu J&T Banka Wealth Report 2022. Podle průzkumu se postoje k jednotlivým opatřením mezi bohatými a většinou české společností často liší.
C:\fakepath\dolary.jpg

Ve světě a hlavně v Číně kvůli oslabení technologického sektoru ubylo miliardářů

23.03.2023 Na světě a převážně v Číně loni ubylo více než 400 dolarových miliardářů. Vyplývá to ze seznamu Hurun Global Rich List 2023, který sestavuje čínský časopis o bohatství a luxusu Hurun Report. Na vině je oslabení velkých technologických firem, na které se zaměřila čínská vláda, zpřísňování měnové politiky a dopady pandemie covidu-19, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-09032023-39-zm.jpg

Biden chce v příštích deseti letech snížit rozpočtový deficit o 2,9 bil. USD

09.03.2023 Americký prezident Joe Biden představil svůj rozpočtový plán, který by v příštím desetiletí měl snížit deficit o 2,9 bilionu USD (64,7 bilionu Kč). To je vyšší cíl, než jaký slíbil ve svém projevu minulý měsíc, kdy uvedl, že plánuje snížení deficitu o dva biliony USD. Plán počítá hlavně s vyššími daněmi pro bohaté. Je však již jasné, že republikáni návrh odmítnou. Agentura Kjódó upozornila, že celkový rozpočtový deficit za deset let do fiskálního roku 2033 by měl činit 17,05 bilionu USD.
img

Buffett a jeho myšlenky ve zprávě akcionářům

27.02.2023 „V sobotu Berkshire Hathaway Inc. rozeslala svým akcionářům zprávu, ve které se Warren Buffett vyjádřil zejména ke zpětným odkupům akcií, výkonu společnosti, a investiční filosofii Berkshire, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
C:\fakepath\money.jpg

CNBC: Ekonomiky některých zemí díky konfliktu na Ukrajině posilují

27.11.2022 Mnohé ekonomiky se potýkají s negativními dopady ruské invaze na Ukrajinu, několik vybraných zemí ale těží z přílivu ruských migrantů a jejich majetku. Gruzie, malá bývalá sovětská republika na jižní hranici Ruska, stejně jako Arménie či Turecko patří k několika zemím, jejichž ekonomiky zažívají při současných nepokojích rozkvět, uvedl server zpravodajské televize CNBC.
img

Fidelity International: Propad cen nemovitostí v USA může tvrdě zasáhnout spotřebitelský sentiment

01.11.2022 Americký realitní sektor byl v roce 2008 v centru finančního krachu a trh nemovitostí je opět v centru pozornosti, protože nedostupnost bydlení se vrací na vrchol let 2005-2007, což vyvolává špatné vzpomínky.
img

Technická analýza ETH/USD na 18. října 2022

18.10.2022 Bank of America zjistila, že bohatí mladí Američané mají 7,5krát vyšší pravděpodobnost, že budou mít ve svých peněženkách kryptoměny, než investoři ve věku 43 let a starší. "Pokud si nejmladší kohorta není jistá akciovým trhem, kde vidí příležitosti pro růst investic? Alternativy, včetně kryptoměn, jsou jejich volbou číslo 1," napsala banka.
img

I přes pochybnosti na trhu investoři bitcoiny kupovat nepřestali

05.10.2022 Bitcoinové dilema, které začalo 13. září, když americká centrální banka oznámila CPI zprávu, zanechalo drobné investory v nevýhodné pozici.
C:\fakepath\Hongkong.jpg

Světová banka kvůli zpomalení růstu v Číně zhoršila výhled růstu východní Asie

27.09.2022 Hospodářský růst ve východní Asii a Tichomoří letos kvůli zpomalení růstu v Číně prudce oslabí. V příštím roce ale znovu nabere na tempu, uvedla v tiskové zprávě Světová banka (SB). Letos očekává zpomalení růstu v regionu na 3,2 procenta, zatímco v dubnu odhadovala tempo růstu na pět procent. Loni hospodářství regionu vykázalo růst o 7,2 procenta.
img

Vláda měla úsporný tarif zacílit – a mohla za stejné peníze ještě navíc snížit DPH na potraviny

24.08.2022 Stěžejní problém nynější koncepce vládní pomoci s drahými energiemi tkví v tom, že není dostatečně adresná. Pokud by například dnes blíže představený energetický úsporný tarif byl koncipován tak, aby od drahých energií ulevil pouze skutečně potřebným, tedy chudým a lidem z nižších středních vrstev, a ne plošně všem, bude sociálně a koneckonců i ekonomicky dávat daleko větší smysl. Jestliže by pomoc tarifu ulevovala pouze skutečně potřebným, tedy zhruba čtvrtině sociálně nejzranitelnějších domácností, vyjde tarif dokonce i při zdvojnásobení vyplácené pomoci opravdu potřebným stále jen na zhruba polovinu jeho nynějších nákladů.
img

Pokud vláda zacílí úsporný tarif jen na skutečně potřebné, může snížit trvale DPH na potraviny – a nezadluží se ani o haléř

16.08.2022 Výrobní ceny v zemědělství dramaticky rostou. V červenci přidaly ceny zemědělských producentů bezmála 40 procent. Zemědělci se potýkají s dramaticky zdražujícími cenami energií. Ty se promítají do citelného růstu cen paliv, hnojiv či krmiv, což dále umocňuje inflační tlaky. Slabou náplastí na inflační bolístku je fakt, že třeba úroda obilovin by letos mohla být nejlepší od roku 2004. Inflace drtí jak zemědělce, tak návazně i potravináře. Z byznysu už odcházejí například někteří pekaři. Nejsou schopni se popasovat například se zdražením plynu tak, aby zůstali ziskoví.
img

S nákupem nemovitosti počkejte. Může být levněji

08.08.2022 Hypotéky v Česku prudce zdražují. Podle nejnovějších údajů Fincentra Hypoindexu odpovídala průměrná úroková sazba počátkem července 6,24 procenta, nyní už se blíží úrovni 6,5 procenta. Hypotéky jsou nejdražší od počátku milénia. Jsou dražší dokonce i než těsně před globální finanční krizí, jež vrcholila v letech 2008 a 2009. Ta tehdy následně způsobila pokles cen tuzemských nemovitostí.
img

Zlom: ECB poprvé říká, že uplatní měnovou politiku, která dle ní samotné může závažně zvýšit rozdíly mezi bohatými a chudými. Zvyšování úroků už nepodmiňuje ukončením nákupu dluhopisů

28.06.2022 Bohatí budou ještě bohatší a chudí ještě chudší. Takový může být výsledek měnové politiky, kterou si právě kvůli této hrozbě, již sama připouští, Evropská centrální banka až do dneška odpírala. Právě dnes však toto tabu ruší. Musí. Rozevírání nůžek bohatství v celé eurozóně vlivem měnové politiky je tak nyní hrozbou, kterou přiznává sama hlavní instituce měnové politiky, „strážkyně eura“.
img

Elon Musk navzdory turbulencím na krypto trhu zdvojnásobil podporu pro DOGE

21.06.2022 Elon Musk svou podporu dogecoinu (DOGE) zopakoval v dnešním rozhovoru na Katarském ekonomickém fóru navzdory pokračující slabosti na krypto trhu.
img

Jak nepřijít o peníze, ideálně vydělat při stagflaci. Tedy v době citelného růstu cen i nezaměstnanosti naráz

24.05.2022 Inflace vrcholí, brzy se nadějeme její zvolnění. I tak nás čeká ekonomicky nesmírně těžký čas. Stagflace. Tedy ekonomický propad spojený se stále výrazným růstem hladiny spotřebitelských cen. To vše lze vyčíst z nejnovějšího, květnového šetření mezi více než třemi stovkami předních světových ekonomů a investorů, které každý měsíc provádí Bank of America.
img

Zalando padá do ztráty, lidé kvůli inflaci přestávají nakupovat zejména oděvy a obuv střední cenové kategorie. Mohou se „ulouct“ po slevách

05.05.2022 Lidé mají kvůli inflaci méně peněz, takže přestávají nakupovat oblečení a obuv střední cenové kategorie, plyne z dnes zveřejněných údajů společnosti Zalando. Ta je největším provozovatelem e-shopů s oblečením a obuví v Evropě, od roku 2018 působí také v Česku.
img

Do Salvadoru přijíždějí krypto milionáři aby investoři do projektu Bitcoin City

22.04.2022 Investoři již obyvatelům Salvadoru v okolí navrhované oblasti výstavby Bitcoin City nabízejí až pětinásobek částky, kterou zaplatili za své pozemky.
C:\fakepath\swiss_franc2.jpg

Švýcarsko navzdory neutralitě uvalí sankce na Rusko po vzoru EU

28.02.2022 Švýcarsko přijme sankce proti ruským činitelům a firmám po vzoru postihů Evropské unie a zmrazí také jejich majetek, oznámila dnes švýcarská vláda. Alpská země v posledních dnech lavírovala mezi tradiční neutralitou a solidaritou se Západem a dnešní rozhodnutí je pro ni velice nezvyklé, poznamenávají média. Podle švýcarského prezidenta Ignazia Cassise jde o unikátní a těžký krok, který vyžadoval pečlivé posouzení.
C:\fakepath\svycarsko frank.jpg

Švýcarsko nejspíš bude následovat EU a zmrazí majetek Rusů pod sankcemi

28.02.2022 Švýcarsko nejspíš bude následovat EU a zmrazí účty představitelům Ruska a firmám, na něž se vztahují sankce. Řekl to včera prezident Ignazio Cassis. Rozhodnutí by mohlo padnout už v pondělí na zasedání Spolkové rady, která má ve Švýcarsku funkci celostátní vlády.
C:\fakepath\Scholz.jpg

Scholz v projevu ke Světovému ekonomickému fóru navrhl změnu klimatické politiky

20.01.2022 K zásadní změně přístupu ke klimatické politice včera v on-line projevu ke Světovému ekonomickému fóru (WEF) vyzval nový německý kancléř Olaf Scholz. Prohlásil, že jeho země využije svého letošního předsednictví ve skupině vyspělých zemí G7 k prosazení norem pro boj s globálním oteplováním. Informovala o tom agentura AP. Letošní fórum v Davosu stejně jako loni kvůli pandemii nahradila alternativní akce nazvaná Davos Agenda, která se koná pouze virtuálně.
C:\fakepath\dolar usa.jpg

Skupina především amerických milionářů vyzvala ke zdanění bohatých

19.01.2022 Skupina více než 100 miliardářů a milionářů především ze Spojených států se obrátila na politiky a podnikatele, kteří se sešli virtuálně na Světovém ekonomickém fóru (WEF), s výzvou "nechte nás platit vyšší daně". Skupina, která si říká vlastenečtí milionáři, uvedla, že extrémně bohatí nejsou v současnosti nuceni platit svůj podíl na celosvětové obnově hospodářství po pandemii.
img

Fialova vláda pomůže lidem s energiemi adresně, vyjde ji to na zhruba 350 milionů měsíčně. Inflaci tak už nebude stlačovat nulová DPH na energie, takže v lednu stoupne až na deset procent

29.12.2021 Fialova vláda dnes schválila soubor opatření kvůli vysokým cenám energií. Klíčovým rozdílem oproti běžící pomoci schválené ještě Babišovou vládou je jejich vyšší adresnost. Ta znamená, že opatření budou sice celkově výrazně levnější, avšak zdraží se jejich samotná realizace, neboť vzroste administrativní náročnost.
C:\fakepath\Tesla.png

Akcie Tesly dál klesají, důvodem jsou i Muskovy narážky na senátora Sanderse

16.11.2021 Akcie americké automobilky Tesla pokračují v poklesu a z maxima nad 1240 dolary, kde se ocitly začátkem listopadu, odepsaly už kolem 20 procent. Podle analytiků k tomu vedle Muskova plánovaného prodeje akcií firmy přispěly i jeho tweety, v nichž se Musk nevybíravě vyjadřoval na adresu levicového senátora Bernieho Sanderse. Příčinou byly daně.
img
img

Lídři zemí skupiny G-20 dnes dají zelenou přelomové změně světového daňového systému: zavedení minimální podnikové daně a zdanění technologických obrů. Česku tyto daně vynesou až šest miliard korun ročně

31.10.2021 Lídři skupiny ekonomicky nejvyspělejších a nejvýznmanějších zemí dnes na summitu v Římě dají zelenou přelomové změně světového daňového pořádku.
C:\fakepath\pozornost-24102021-1.jpeg

Peníze leží na „zemi“, jen je sebrat – sociální experiment

25.10.2021 V tomto vzdělávacím článku se podíváme na „zoubek“ fenoménu, který v praktickém životě může nejen burzovním obchodníkům velmi ulehčit jejich cestu k ziskům, ale také v obecném měřítku může každému jedinci dopomoci nalézt to, čemu se mu v životě nedostává. Jako je například láska, rodina, peníze atd.
C:\fakepath\1634800163-Pondln_nedokavost.jpg

Pondělní nedočkavost

21.10.2021 Těšit se na nový obchodní týden je jistě příjemné, víme co nás baví, ale přehnané natěšení může přinést i bolestivé vystřízlivění, hlavně v pondělí.
img

Přes 130 zemí včetně ČR se přelomově dohodlo na minimální podnikové dani. Česku přinese zhruba dvě miliardy korun ročně

10.10.2021 Celkem 136 zemí a jurisdikcí, které dohromady vytváří přes 90 procent světového hrubého domácího produktu, včera uzavřelo přelomovou dohodu, jež přitvrdí boj proti daňovým rájům. Dohodly se totiž na minimální podnikové dani ve výší alespoň patnácti procent, které od roku 2023 budou čelit nadnárodní podniky. Ty dosud využívají třeba zemí typu Irska, kam účetně přelévají vlastní zisky, aby snížily svoji daňovou povinnost. Země, jako je Irsko, přestože je součástí EU, tak představuje svého druhu „offshore“. Dalšími „offshory“ jsou v rámci EU Nizozemsko nebo Lucembursko.
img

Eloktroauta v ČR jezdí hlavně na uhlí a na plyn a uran z Ruska. Mnohem zelenější je veřejná doprava

26.09.2021 Na pustém ostrově se ocitnou tři tlouštíci – Američan, Číňan a Ind – a jeden trosečník poměrně normální postavy, ani tlustý, ani hubený, odněkud z Evropy. Z několika palem, které na ostrově našli, vyrobí malý vor. Další palmy už tam nejsou. Ouha. Na vor se všichni nevejdou. Musí se snížit „tělesná rozměrnost“ kvarteta. Musí omezit konzumaci konzerv, které moře po jejich ztroskotání taktéž vyplavilo. Musí co nejrychleji zhubnout. Trosečník z Evropy se hubnutí proaktivně chopí jako první, přestože moc nemá, co shazovat. Sádelnatí spolutrosečníci sledují, co to s ním udělá. Vyčkávají. Bez jejich zhubnutí se však na vor všichni nevejdou. Má pak Evropanova těžká dieta smysl? Notabene když jej může i zabít…
C:\fakepath\akcie-15092021-4.png

Kupte si od Gucciho akcie místo kabelky

15.09.2021 V mém prvním blogu bych se ráda věnovala akcii skupiny Kering, která je podle mého názoru zajímavou obchodní příležitostí pro swingový obchod.
img

Kompletním přechodem na elektromobilitu sníží EU globální emise oxidu uhličitého o 2 %. O tolik je pak Čína zase zvýší za pouhé dva roky jen svojí horečnou výstavbou uhelných elektráren

12.09.2021 Elektromobilitu vítejme, ovšem jen za té zásadní podmínky, že se prosadí tržně. Čemuž aktuálně související diskuse nenasvědčuje. Stoupenci elektromobility se zaklínají tím, že tento druh pohonu bude již za pár levnější než pohon spalovacích motorů. Fajn. Pokud tomu tak tedy bude, není třeba žádných podpůrných dotací, ani daňových úprav vedoucích k umělému zdražení benzínu či nafty. Široká veřejnost přece ráda sama od sebe pořídí vůz, který je levnější… a navíc třeba i tišší.
img

Výplááách

08.09.2021 Představte si že jste včera ráno přišli z velmi vydařené oslavy a spali až do dneška. Co jste měli slavit? No koupili jste si přeci (jakoukoli) kryptoměnu po předešlých propadech. Vypadá to ale že dnes pijete na žal. Výplach a strmý sešup postihl snad všechny kryptoměny.
img

Itálie žádá Brusel, aby ferrari a lamborgini mohly mít spalovací motor i po roce 2035. Auta pro bohaté by tak na rozdíl od těch pro chudší tolik nezdražovala

05.09.2021 Italská vláda nyní usilovně v Bruselu lobuje za to, aby se na vozy ferrari a lamborghini po roce 2035 nevztahoval zákaz prodeje aut používajících spalovací motory. Tento zákaz plošně navrhuje Evropská komise v rámci klimatického baličku „Fit for 55“, jejž představila letos v červenci.
C:\fakepath\analyza-01082021-5.jpg

Prečo nežijeme v deflačnom svete?

01.08.2021 Nie ľahko sa pozerá na to ako sa časom vytráca kúpna sila peňazí snáď každému už niekedy napadlo, že by bolo lepšie keby to bolo naopak. Pozrime sa na to bližšie
C:\fakepath\bitcoin2.jpg

Úřady v Británii omezují činnost největší kryptoměnové burzy Binance

28.06.2021 Britský Úřad pro finanční etiku (FCA) v zemi omezil činnost největší světové kryptoměnové burzy Binance. Varoval i před reklamou, která slibuje vysoké zisky z investic do kryptoměn a podobných aktiv. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC. Proti kryptoměnám v poslední době zasahují regulační úřady po celém světě, ty čínské například zakázaly jejich těžbu.
img

Sekačky, zahradní traktory, vozy lamborghini. To vše lidé vykupují jako diví, dluh budou splácet jejich děti a vnuci, nůžky bohatství se rozevírají

13.06.2021 Zahradní technika či superluxusní vozy. A mnoho dalších věcí. Po tom všem se mohou lidé s odezníváním pandemie doslova „utlouct“. Lidé v ČR i v zahraničí totiž mají peníze. Během pandemie odkládali svoji spotřebu, přičemž centrální banky a vlády podpořily ekonomiku nevídanou injekcí miliard nových peněz.
C:\fakepath\dolar usa 05122013.jpg

WSJ: Americký prezident Joe Biden se chystá utrácet jak za války

28.05.2021 Americký prezident Joe Biden se chystá utrácet takové sumy peněz, jaké snesou srovnání jen s částkami vynaloženými za druhé světové války. A k oznámení si vybral i dobu, která s tímto tématem úzce souvisí - Američané totiž v pondělí oslaví Den obětí války. Napsal to komentátor amerického ekonomického listu The Wall Street Journal (WSJ) James Freeman, který dříve působil například v Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC), kde hájil práva investorů.
img

Biden i FED požehnali raketovému růstu ekonomiky

29.04.2021 Americká ekonomika se podle posledních dat definitivně vymanila z pandemické recese. V prvním čtvrtletí letošního roku vzrostla o anualizovaných 6.4 % a jako jedné z prvních se jí podařilo vrátit na předkrizové úrovně. Současné oživení má široké základy s výrazným příspěvkem spotřeby i investic, ačkoliv segment služeb se musel nadále vyrovnávat s brzdou ve formě pandemických omezení. Ta jsou nyní díky úspěšnému zkrocení pandemie odbourávána, a pandemií postižené služby by se proto měly stát klíčovým tahounem růstu v následujících měsících.
C:\fakepath\dolar usa 05122013.jpg

Biden chce dalších 80 miliard dolarů na financování rodinné politiky

27.04.2021 Americký prezident Joe Biden bude požadovat dalších 80 miliard dolarů (1,7 bilionu Kč) na zlepšení výběru daní. Vybrané peníze mají následně sloužit na financování předškolní péče a placené dovolené pro zaměstnance, napsal dnes deník The New York Times (NYT). Biden za tímto účelem navrhne zvýšit rozpočet úřadu pro výběr daní IRS na deset let. Dodatečné prostředky by úřadu umožnily omezit daňové úniky, neboť by se mohl zaměřit na audit osob s vysokými příjmy a velkých korporací a dokázal od nich vybrat více daní.
C:\fakepath\krypto-01042021.jpg

Veľký kritik Bitcoinu ho ide nakupovať

01.04.2021 Zdá sa, že kryptomenový sektor je aktuálne plný nových a stále lepších noviniek. Bullish scenár sa evidentne napĺňa, pričom teraz nehovoríme len o cene. Tá aj tak za posledných 6 mesiacov narástla približne 5-násobne. Aktuálne si na seba ale pýtajú stále viac pozornosti rôzne spoločnosti, ktoré sa s kryptomenami začínajú zaoberať, či ponúkať ich svojim klientom. Tesla, PayPal či Morgan Stanley, taký je zoznam naozaj obrovských celosvetových spoločností, ktoré už kryptomeny nejako zmienili a plánujú ich do svojej ponuky služieb či produktov nejako zapracovať v najbližšej dobe (alebo už aj zapracovali). No a novinky o vstupe ďalšej veľkej spoločnosti do kryptomenového sveta nenechali na seba dlho čakať.
C:\fakepath\koronavirus-22032021.jpg

Koronavirus - rok poté

22.03.2021 Na rok 2020 nikdo z nás nezapomene. Budeme si pamatovat, jaký měla pandemie zásadní dopad na naše osobní životy, i na to, jak nečekané zastavení našich životů zamávalo s finančními trhy.
C:\fakepath\b-15032021-lv.gif

Bloomberg: Biden chystá první velké zvýšení daní od roku 1993

15.03.2021 Nový americký prezident Joe Biden plánuje první velké zvýšení daní ve Spojených státech od roku 1993. Informovala o tom dnes agentura Bloomberg s odvoláním na zdroje obeznámené se situací. Zvýšení daní má podle nich pomoci pokrýt náklady na dlouhodobý ekonomický program, který má následovat po balíku opatření ke zmírnění hospodářských dopadů koronavirové krize.
img

Sociální sítě mění svět investic

01.02.2021 Obchodování na finančních trzích se stává stále dostupnější a ve Spojených státech se za poslední rok roztrhl pytel s internetovými brokery, kde si stačí k obchodování pouze stáhnout aplikaci jako Robinhood. Ačkoliv si to regulátoři nechtějí připustit, tak obchodování se mění a katalyzátory pohybů musíme už hledat také na sociálních sítích jako Reddit. Stejně jako dokáže akciemi pohnout velká objednávka, tak stejně efektivní mohou být tisíce menších objednávek.
C:\fakepath\spce-26012021.JPG

Vesmírne lietanie ako investícia?

26.01.2021 Na trhu je zatiaľ pár firiem, ktoré vyvíjajú vlastné lietadlá, ktorými chcú robiť komerčné lety do vesmíru, high-speed lety z mesta do mesta a pravdepodobne aj objavovať vesmír. Nič extra nové však? Ľudia už boli vo vesmíre aj na mesiaci. Ale čo keby sa táto vec stala komerčnou záležitosťou? Lety nebudú síce pre každého lebo nie sú lacné, ale na planéte je dosť bohatých ľudí ktorí môžu tento typ trhu naštartovať.
img

Ekonomické nerovnosti komplikují špičkovou ropnou diplomacii

03.12.2020 Bohatí producenti jako Saudská Arábie a Spojené arabské emiráty nadále požadují ceny ropy kolem 80 dolarů za barel, aby vyrovnali své rozpočty a vlastnili velké devizové rezervy anebo státní investiční fondy na tlumení ekonomických šoků. „Slabší“ členové, včetně Iráku, Nigérie, mají méně ekonomických rezerv a jsou zranitelnější vůči nízkým cenám. Rusko může lépe absorbovat ropné šoky než jeho arabští spojenci v Perském zálivu díky flexibilnímu výměnnému kurzu k americkému dolaru.
img

Elektronická evidence tržeb zbytečně "buzerovala" podnikavé lidi

27.11.2020 Elektronická evidence tržeb (EET) byla zbytečná buzerace podnikavých lidí. Zvláště to je patrné právě v těchto dnech, kdy se ve veřejných rozpočtech jen tak přehazují vidlemi stovky miliard. EET mělo maximálně vynést o řád méně.
C:\fakepath\Biden2.jpg

Biden: Balík pomoci ekonomice USA se musí rychle schválit

17.11.2020 Balík pomoci americké ekonomice stižené dopady pandemie covidu-19 je třeba "rychle" schválit. Zdůraznil to příští prezident Spojených států Joe Biden ve svém rodném městě Wilmington ve státě Delaware, odkud se předtím spojil se zástupci odborů a šéfy velkých maloobchodních, technologických a automobilových společností. Biden po virtuální schůzi zopakoval ty hlavní ekonomické cíle, jež propagoval během kampaně, tedy vytvoření milionů "dobře placených" pracovních míst a minimální mzdu 15 dolarů (334 Kč) na hodinu.
C:\fakepath\l-21102020-lv.gif

Lagardeová se snaží do transformace ECB zapojit i veřejnost

21.10.2020 Prezidentka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová zahájila veřejné "naslouchací" turné, v rámci kterého se mají poprvé vyjádřit ke strategii banky občané. Lagardeová usiluje o úpravu strategie banky a o to, aby byla lépe schopná reagovat na sociální problémy. Zapojení společnosti je v kontrastu s tradicemi hluboce technokratické instituce, která se své činnosti zaměřuje primárně na banky a finanční trhy a jen relativně málo času věnuje běžným lidem, napsala agentura Reuters.
img

Nejbohatší Brit a zastánce brexitu Ratcliffe přesídlil do Monaka

27.09.2020 Nejbohatší Brit Jim Ratcliffe, který podporoval vystoupení Británie z Evropské unie, přesídlil do Monaka. S odvoláním na aktualizované dokumenty Ratcliffovy společnosti sídlící v Londýně to uvedla agentura Bloomberg. Sedmašedesátiletý miliardář, který byl před dvěma lety pasován na rytíře, drží většinový podíl v chemickém gigantu Ineos. Bloomberg Ratcliffův majetek vyčíslil na 22,5 miliardy dolarů (524,7 miliardy Kč).
img

Světu hrozí citelná inflace i nová studená válka. Bohatí lidé proto ve velkém investují do fyzického zlata

21.09.2020 Cena zlata letos stoupá na svůj třetí vrchol od roku 1971, kdy byl opuštěn takzvaný brettonwoodský systém směnných kursů a s ním i navázání amerického dolaru právě na zlato. První z vrcholů nastal v roce 1980, druhý pak před devíti lety.
C:\fakepath\forex.png

4 běžné obchodní chyby, které obchodník dělá, a jak jim zabránit

31.08.2020 V dnešním vzdělávacím článku se podíváme na čtyři běžné obchodní chyby, které obchodník dělá, a jak jim zabránit.
img

V reakci na bejrútskou explozi stoupá cena zlata, stříbra i ropy

05.08.2020 Cena zlata včera poprvé v historii uzavřela nad úrovní 2000 dolarů za troyskou unci. Konkrétně včerejší uzavírací cena žlutého kovu činí 2021 dolarů za unci. Během obchodování však cena zlata stoupá i výše, a to až nad 2030 dolarů za unci, což je cena z dnešního časného rána středoevropského času.
img

Obří exploze v Bejrútu vystřelila zlato nad 2000 dolarů za unci, poprvé v historii. Napětí celosvětově stoupá, nelze vyloučit růst ke 2500 dolarů za unci

05.08.2020 Bezprostředním důvodem dnešního růstu ceny zlata k novému rekordu nad 2000 dolary za unci je obří exploze v libanonské metropoli Bejrútu, která citelně zvyšuje geopolitické napětí a vyostřuje situaci na Blízkém východě. Zlatu svědčí i další balík fiskálních opatření v USA, který Spojené státy ještě více zadluží, a tedy ještě více znehodnotí americký dolar.
img

Koruna prudce posiluje vůči dolaru. Padající dolar zdražuje zlato, mnozí se začínají obávat citelnějšího celosvětového nárůstu inflace

02.08.2020 Bohatí lidé a zámožné rodiny z celého světa se začínají vážně obávat o další osud dolaru. Americká měna v posledních týdnech citelně oslabuje. Je za tím strach z války i z inflace.
img

Bohatí lidé a rodiny v rekordní míře žádají fyzické zlato, bojí se. Hrozí celosvětový „run na zlato“?

27.07.2020 Cena zlata v těchto dnech stoupá na svůj třetí vrchol od roku 1971, kdy byl opuštěn takzvaný brettonwoodský systém směnných kursů a s ním i navázání amerického dolaru právě na zlato. První z vrcholů nastal v roce 1980, druhý pak před devíti lety.
C:\fakepath\1581838400-Tesla.png

Akcie TESLA: Bublina nebo reálná hodnota

21.07.2020 Tesla je miláčkem akciových trhů letošního roku. Ještě před zásahem koronaviru prudce rostla cena akcií této automobilky, za letošní rok pak přidala už téměř 300 %. Po úspěšném startu čínské Gigafactory a jen nepatrném poklesu výroby v druhém letošním čtvrtletí se začaly množit spekulace, že v době pokoronavirové to bude právě Tesla, která bude z automobilového trhu ždímat zisky za podpory vlád po celém světě hrající nízkouhlíkovou kartu a ostatní automobilky se budou jen vypořádávat s rostoucími náklady.
C:\fakepath\wall street.jpg

CNN: K nerovnosti v USA přispívají i akciové trhy

19.06.2020 Nerovnost byla ve Spojených státech obrovská už před vypuknutím pandemie. Rostoucí akciový trh ji nyní ale díky hotovosti, kterou na něj hrnou vlády a centrální banky, ještě zhoršuje, protože držení akcií je rozšířeno především mezi bohatými. Píše o tom zpravodajský web CNN Business.
C:\fakepath\hk-22052020-lv.jpg

Bankéři: Bezpečnostní zákon z Hongkongu vyžene kapitál a talenty

22.05.2020 Plán Číny zavést v Hongkongu zákon o národní bezpečnosti z této asijské finanční metropole vyžene kapitál a talenty. Myslí si to bankéři a rekrutéři, kterých se dotazovala agentura Reuters. Navrhovaný zákon vyvolává obavy ohledně svobody tohoto poloautonomního města. Peking jím reaguje na vlnu loňských masivních a často násilných prodemokratických demonstrací.
C:\fakepath\warren-buffett-net-worth-over-time.jpg

Cesta Warrena Buffetta

19.05.2020 Nie každý vie kto to vlastne Warren Buffett je, takže si to poďme objasniť. Warren Buffett je nielen jeden z najúspešnejších investorov všetkých čias, ale takisto aj jeden z najbohatších ľudí na svete a filantrop. Je to veľmi dobrý kamárat s Billom Gatesom a okrem zarobenia všetkých veľkých peňazí ich aj pravidelne daruje na charitu. Založil spolu s Billom Gatesom známu „Giving Pledge“, čo je záväzok, ktorý môžu bohatí ľudia dobrovoľne podpísať a zaväzujú sa tým k darovaniu časti svojho majetku na charitatívne účely.
C:\fakepath\trader.jpg

Drawdown

25.04.2020 Drawdown. Slyšíš, jak to slovo zní? Slyšíš tam ten down na konci? Down znamená dolů. Už jsi téměř na nule se svým účtem, to musíš být zřejmě nevyhnutelné i na nule nebo poblíž nuly se svojí psychikou. Kolika drtivými drawdowny jsi prošel? Bylo jich hodně? Dostal ses z drtivých drawdownů, kde jsi třeba ztratil i 70-80 % účtu? Dokázal ses z toho dostat? Jak? Co se stalo, že ses z toho dostal? Měl jsi štěstí? Možná, ale nemyslím si to.
img

Měsíčník finančních trhů – Leden 2020

04.02.2020 Globální ekonomika loni vzrostla o 2,3 %, což byl nejpomalejší růst za deset let. Letos by tempo růstu mohlo zrychlit na 2,5 %. Vyplývá to ze zprávy o situaci a vyhlídkách světové ekonomiky (WESP), kterou zveřejnila OSN. OSN upozornila, že i deset let po finanční krizi je globální ekonomika pomalá. Obchodní a geopolitické napětí mohou dál podkopat její oživení. "V letošním roce je tu naděje na oživení, ale rizika poklesu a zranitelnosti zůstávají velmi výrazná," varoval vedoucí oddělení strategie pro globalizaci a rozvoj při Konferenci OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) a spoluautor studie Richard Kozul-Wright. Upozornil, že oživení z velké části bude záviset na výkonu velkých rozvíjejících se ekonomik, jako jsou Argentina, Mexiko, Turecko a Rusko. Vyhlídky letošního oživení růstu může zhatit zesílení obchodního napětí, problémy na finančních trzích nebo eskalace geopolitického napětí. Pokud by tyto problémy nastaly, růst by výrazně zpomalil a činil by zřejmě jen 1,8 %, varovala OSN. Ekonomický růst většiny rozvinutých zemí, včetně USA, zůstane podle OSN letos nevýrazný. Lépe by si mohlo vést pouze Japonsko, které letos pořádá olympijské hry. Evropa by měla růst o pouhých 1,6 %. Jedenáct zemí, které do EU vstoupily po roce 2004, tedy včetně České republiky, by však mělo růst nad průměrem celé unie a některé budou expandovat i o více než čtyři %. Výhled pro Evropu ohrožuje hlavně možná eskalace napětí v mezinárodním obchodě, výkon regionu však bude také záviset na tom, jak dopadne odchod Británie z EU a jak se bude vyvíjet měnová politika Evropské centrální banky. Světová banka předminulý týden snížila odhad globálního růstu na loňský a letošní rok kvůli pomalejšímu oživení obchodu a investic. Letos rovněž očekává globální růst o 2,5 %.
img

Česká republika je příjmově rovnostářskou zemí

17.01.2020 Podle analýzy dat Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj došlo od roku 1985 k výraznému růstu nerovnosti v příjmech v ekonomicky rozvinutých státech světa. Zajímavé je, že se tak stalo i v zemích, které se pyšní rozsáhlým sociálním systémem jako je Norsko, Švédsko, Finsko či Dánsko. Nerovnost v příjmech mírně narostla i v České republice. V porovnání s ostatními státy však patří k extrémně nízkým. (více graf 1 a 2)
C:\fakepath\obeazek.png

Indikátory a oscilátory – pomocníci?

02.10.2019 Pamatuji si, jak jsem v začátcích svého obchodování hledal a zkoušel kde co, co by mně pomohlo dlouhodobě a hlavně profitabilně fungovat na FOREXu. Četl jsem o nejrůznějších přístupech, strategiích, o všemožných pomůckách, které by mně mohly téměř zaručeně pomoci a vzpomínám si, že jsem byl celý říčný najít něco, co mi bude potvrzovat má správná rozhodnutí vstoupit do obchodu a tím pádem je budu mít všechny ziskové a žádné ztrátové.
C:\fakepath\global economy.jpg

CNBC: Bohatí v USA po novém varování před recesí škrtí výdaje

01.09.2019 Movití lidé ve Spojených státech začali omezovat celou škálu svých výdajů, od realit až po šperky. Zatímco méně bohatí dál utrácejí, náhlý pokles výdajů nejvyšší společenské vrstvy by se podle ekonomů mohl přelít do zbytku ekonomiky a být tak další brzdou hospodářskému růstu, píše zpravodajský server CNBC.
meny 14122014.png

Daňové ráje prý nemají opodstatnění

09.05.2016 Nositel Nobelovy ceny za ekonomii Angus Deaton, autor ekonomického bestselleru Thomas Piketty a dalších více než 300 ekonomů z více než 30 zemí vybídlo světové lídry, aby skoncovali s érou daňových rájů. Jejich existence podle nich nemá "žádné ekonomické opodstatnění". Napsali to v dopise, který byl zveřejněn jen pár dnů před mezinárodním protikorupčním summitem v Londýně.
kiyosaki seminar.jpg

Robert Kiyosaki v Praze: Nové finanční zákonitosti

11.07.2011 Legendární investor a autor knižních bestsellerů řady Bohatý táta se v červnu poprvé představil na veřejném semináři v České republice. Portál FXstreet.cz, hlavní partner celé akce, vám přináší shrnutí toho, co se Robert snažil předat českým zájemcům o globální investování. Exkluzivně pro FXStreet také Robert se svojí ženou Kim odpověděli na několik otázek při osobním rozhovoru.
Související klíčová slova: Jak fungují prop firmy | Trump Media | Krypto milionáři | Měsíčník finančních trhů | Zpomalení čínské ekonomiky | Celebrity | Vývoj tržní kapitalizace | Uvolněné měnové politiky | Realitní trh | Nositel Nobelovy ceny | Zpravodajský server | Výplach | Cap | Daňový úřad IRS | Zvolení Joe Bidena | Výnosy dluhopisů | Jack Ma | Dostupný kapitál | Války | Vývoj | Češi | Dolarový index DXY | Take Profit | Kvalitní vzdělání | Trh nemovitostí | Globální růst | Vládní pomoc | Velký propad | Firma SPCE | Fiskální dominance | Zdražovat | DPH | EUR | Trading u prop firmy | Spotřebitelské výdaje | Investor | Levné peníze | Obchodování u brokera na vlastní účet | Kalifornie | Finanční ústav | Výkyvy | Itálie | Hurun Global Rich List 2023 | Koníček | Kabelky | Obchodní deficit | CBDC | Důležité aspekty tradingu | Akcie firmy | Daňové povinnosti | EU Tax Observatory | Očekávání | Jüan | Globální dluhopisové trhy | Cena žlutého kovu | Evropské centrální banky | Daňové ráje | Nikl | Binance.US | Filantrop | Veřejné finance | Ruské invaze na Ukrajinu | Market cap | Trh práce | Evropská komise | Pro investory | LVMH | Crypto | Investice | Přijmout ztrátu | DXY | Vlastní účet | Geopolitické riziko | Potenciál | MACD | Anomálie na trhu | Support | Pohádková marže | Posílení | Úroková sazba Fedu | Ifo | Mimořádná inflace | Klíčové události ve světě | Kim Kiyosaki | Aspekty tradingu | První vydělané peníze z tradingu | Obchodní pravidla | Invaze na Ukrajinu | Blackstone | Prognózy | NYSE | Intervence | Juliána Mochnaľová | Bohatí v USA | Experti | Čínské fondy | Chování | Rekord | Bitcoiny | Průměrný výnos | Maserati | Stop-Loss | Psychické rozpoložení | Zlato a bitcoin | Dění na trzích | Společnost Apple | Úrokové sazby v USA | Uvolňování měnové politiky | Český statistický úřad | Impuls | Prezident Ignazio Cassis | Nejvyšší inflace | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Krypto burzy | Stimul | Reality | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | Konkurenti | Akcie společnosti | ETH | Chování trhu | Flat pattern | Efekt na psychiku | Obavy z ekonomického dopadu | Obchodování s finančními deriváty | Milionáři | Lagardeová | Většinový podíl | Průměrné mzdy | Cenné papíry | Výnos | P/S | Oxfam | Brent | Erkanová | Tisk peněz | BreakEven | Zalando | Lari | SMA | Vzdělávání | Šéf Fedu | Reddit | Exploze v Bejrútu | Velký zmatek | Splátky dluhů | Společnost Huawei | Státní dluh | Zasedání centrálních bank | Hluboké recese | Věštec z Omahy | Kontrakty | Vydělané peníze z tradingu | Protistrana | Strach | Eloktroauta | Oživení čínské ekonomiky | Propad cen | Británie | Investiční výhled | Euronext | Analytický tým FXstreet.cz | Data ČSÚ | AI | Ekonomiky | Znehodnocení | Peníze | Ukazatel | Výrobní sektor | Nižší daně | FTX | Reálné ekonomiky | Trpělivost | Nakupovat akcie | Elektronická evidence tržeb | Denní limit ztráty | Prognóza | Nerovnosti bohatství | Barel ropy | Index CAC 40 | Americký Fed | Tržní hodnota | Vývoj ceny akcií Tesla | Klaus Wohlrabe | Milionář | DOGE | Akcie Coca-Coly | Omega | Implikace | Burzy | Největší světové ekonomiky | Boháči | Americké ekonomiky | Kapitál | Americký prezident Joe Biden | Robinhood | Odliv kapitálu | Bond | Akcionáři | Proražení | Prodeje aut | Mezinárodní tlak | Investovat | USD | Velké firmy | Export | Banka Goldman Sachs | Dluhopisový index | Nové podmínky | Spekulativní investoři | Britové | Technická analýza | Kurz zlata | Posilování koruny | Trh s nemovitostmi | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Unie | Kupní síla v Číně | Tržní hodnota firmy | Více peněz | Plány | Energetická společnost | Na burze | Šok | Síla amerického dolaru | Hongkong | Fialova vláda | Ekonomická aktivita | Regulace | Ceny BTC | Maďarsko | Coface | Makléři | Noviny | Měnový fond | Úroková sazba | Cenné kovy | Split | Hypotéky v Česku | Sociální sítě | Ztráty z obchodování | P.A. | Česká zbrojovka | Odkupy akcií | Prezidentské kampaně | GBP/USD | Vládní výdaje | Německý export | Agentura Kjódó | Dovoz | Automobilka Tesla | Budoucnost | Velké instituce | Nejbohatší | Obchodování na finančních trzích | Bidenovy plány | Finanční vzdělání | Jeffrey Sachs | Bankroty | The New York Times | Výrobní ceny | Komoditní | Santiment | Aktivita na odreagování | Minimální mzda | Pokles ceny akcií | Globální finanční systém | Progres | Zdravotní péče | Zájem investorů | Válka na Ukrajině | Důstojné stáří | Nigérie | Elon Musk | Euforie | Český nemovitostní trh | Investoři | BitMEX | Investing.com | Myšlenkové pochody | Portfolio | Bezpečnostní zákon | Myšlení | Globální ekonomiky | Nejistoty | Americký prezident | Fidelity | BaFin | B/E | Coca-Cola | Moderna | Jeff Bezos | Média | Vyšší úrokové sazby | Christine Lagardeová | Vliv na gruzínskou ekonomiku | MSCI Emerging Markets | Venezuela | Statistický úřad Eurostat | Zisk | Superluxusní vozy | Zpřísňování měnové politiky | Arthur Hayes | Rekordní minima | Vyšší hodnoty | Globální akciové trhy | Nová prognóza | Hurun Report | CAC 40 | Britský premiér | Roboti | Prezident | WSJ | Bitfinex | BP | Úsporný tarif | Vývoj akcií | Ropné společnosti | Reálné mzdy | Analýzy | Investiční | Průzkum | Zvýšení úrokových sazeb | Týdenní pivotní body | Poradenská společnost | Vývoj měnového páru | Hlavní úroková sazba | Zasedání Evropské centrální banky | Sociální nepokoje | Demokraté | Ifo Klaus Wohlrabe | Brusel | Patria | Ceny Bitcoinu | Covid | Tržní podíl | Úrok | Válka | Pokles ceny | Davos | Agentura Reuters | Nobelovy ceny za ekonomii | Obchodní plán | Spotřebitelský sentiment | Prodej | Znárodnění | P/E | Zpráva | Bohatý | Apple | Tržní kapitalizace | Švýcarská banka | Kevin McCarthy | Huawei | Firemní daně | Nový koronavirus | Peníze z tradingu | Emoce | Ministerstvo obchodu | Warren Buffett | S&P | The New York Times (NYT) | Vzdělání | Obchodování | Zvýšení daní | Zasedání Fedu | České koruny | Technický výhled trhu | Obří exploze v Bejrútu | Chevron Corporation | Automobilka | Kryptoaktivum | Meta | S&P Global | Nabídka | GBP | Management | Obchodování s deriváty | Obchodní týden | Admiral Markets | Příležitost spekulace | Dobré výsledky | Centrální banky | Fenomén | Zpomalení ekonomického růstu | Alert | Největší švýcarská banka | Eurostat | Majitel | Uran | Předpověď | Zprávy | Deflace | Dolary | Výroční zpráva | Island | Akciový index | Virgin Galactic | Moody's | Vývoj ceny bitcoinu | PwC | Události ve světě | Odchod z Evropské unie | Praha | Ceny ropy | Berkshire Hathaway | Míra | Generovat zisk | Hospodářské cykly | Byty | Sazby v USA | Bitcoin | FOREX | Kroger | Úvěrování | Spoření | Vyhlídky | Firmy | Snížení DPH | CZ | Vláda USA | Nákupy zlata | Zadlužování | Tržní podmínky | Luxusní segment | Cena ropy brent | Futures | Rostoucí nerovnost v majetku | Růst zadlužení | Automobilky | Gucci | Kryptoměnové burzy | Počet investorů | Výsledky | Ekonomické oživení | Obchodovanie | Inflace v Česku | Nejistota | Hedgeové fondy | Ruský plyn | Nio | Inflační tlaky | Fundamentální úrovně | Cena ropy WTI | Bank of America | Úroda | TIM | Alibaba Jack Ma | René Remšík | Koruna | Ekonomický propad | Měny rozvíjejících se ekonomik | Ekonom Ifo | Hypoteční trh | Hospodářská politika | OPEC+ | Francie | Pandemie nemoci COVID-19 | Země OECD | Dopady koronaviru | BHS | Elektromobily | Objem | Propad | Platit daně | Postoj k tradingu | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Vytváření bohatství | Hennessy | Evropský statistický úřad Eurostat | Výkonnost | HDP eurozóny | Pandemie koronaviru | Federální rezervní systém | Údaje | Bitcoinová velryba | Klima | Skladování ropy | Burzovně obchodované fondy | Globální miliardářská daň | Zákonodárci | Cenné papíry a burzy | Podnikatelská nálada | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Očekávání analytiků | Alibaba | Výsledky průzkumu | DPA | Regulátor | Vládní dluh | Arnault | Míra zisku | Státní rozpočet | Barack Obama | Nejbohatší Brit | Televize CNBC | Nové systémy | Důchod | AMC | Pfizer | Snížit emise | Offshore | Studie | Obchody | Průraz | Deficit | Graf | Polsko | Index S&P 500 | Hodnota firmy | Plyn | Ruská invaze na Ukrajinu | Bankéř | Ropa Brent | Kering | Americké automobilky | Wall Street Journal (WSJ) | Hypotéky | Hrubý domácí produkt | Recep Tayyip Erdogan | Lukáš Kovanda | Miliardářská daň | Nájmy | LEN | Přijetí | Mezinárodní skupina | Evropa | Blue Origin | Bohatí lidé | OPEC | Short | Inflace roku 2022 | Institut Ifo | Dogecoiny | Akciový růst | Bezpečné útočiště | Disciplína | Lamborghini | Blog | Zveřejněná data | Americká centrální banka | Inflace v eurozóně | Trump | Stavebnictví | SEBA | Placení daní | Moët | Technické analýzy | Italská vláda | USD/CZK | Příjmy z obchodování | Mimořádná inflace roku | Rostoucí trend | Finanční krize | High | Vydělat peníze | Situace | Obchodní strategie | FXstreet.cz | Rakousko | Stříbro | Instituce | Česká koruna | Turecko | Dogecoin | Bank of Japan | OECD | Chamtivost | Válečná daň | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Ropné futures | Americké akcie | Durace | Finanční televize | BBC | Majetek amerických miliardářů | Tlak na miliardáře | Czech Fund | Kongres | Český rozpočet | Výdělky | Drahý kov | Obchodní výsledky | Náhoda | Ministerstvo financí USA | Invaze | Být bohatý | Nejprudší pokles | Rozpočtový deficit | Martin Krištoff | Klíčová rizika | Server BBC | Trh | Snížení daní | Obchodovat na finančních trzích | Globální likvidita | Komise | Války na Ukrajině | Vládní podpory | Doporučení | Fed | Reálná hodnota | Zakladatel | Korekce | Mimořádná inflace roku 2022 | Příliv kapitálu | Rubl | Pozornost | Cena akcií podniku | Buffett | Money management | Největší ekonomika světa | Kjódó | Růst ceny | Ignorování trendu | Drawdown | Světová banka (SB) | S&P 500 | Splatnost | Globální recese | Automobilový průmysl | Zájem o kryptoměny | Yahoo | Prosincová inflace | JDE | ANO | IRS | ProCent | Obchodní systém | Rostoucí akciový trh | Nayib Bukele | Zestátnění | Prezident Joe Biden | Ruská invaze | Zlepšení | Microsoft | Investiční plán | Příležitosti | Kering SA | Růst čínské ekonomiky | Balík pomoci ekonomice USA | Výhody a nevýhody | Vládní dluhopisy | Daňové úlevy | Začátečník | Alza.cz | Volatility | Úspory | Inflační vývoj | Flat | Národní ekonomická rada vlády | Dražší energie | Drahé energie | Zásahy čínské vlády | INEOS | Důvěra | Kraken | Pravděpodobnost | Markets | Světová banka | Akcie technologických společností | Unce zlata | ECB dnes | Analytické oddělení bank | Zdanění bohatých | Agentura AP | Spotřební zboží | Trendové linie | Hodnota akcií | Myšlenkové plánování | Krypto | Japonsko | TD Ameritrade | Invest | Luxusní značky | Plán Číny | Nájemné | Sazby ECB | Centrální banka | Životní prostředí | Analytici | Německá vláda | Grafy | QE | Růst HDP | Donald Trump | Čistý zisk | Standard & Poor’s 500 | Šíření koronavirové nákazy | Kovy | Analytika | Krach | Centrum | Společnosti | Zpomalení ekonomiky | Rozpočet | Další růst | Spoluzakladatel | Aukce | Nárůst objemů | Propad cen nemovitostí | Break Even | Reuters | Konsenzus ekonomů | Podcast | CZK | Chevron | Finanční metropole | Tesla luxusní | Česká republika | Předseda | Radek Zalubil | Profesionálové | Utahování měnové politiky | J&T | Aktuální konsenzus ekonomů | Praní špinavých peněz | Americká obchodní komora | PROP Trading | Roční výnos | Fórum v Davosu | Cenový rekord | Prime | Evropské banky | Americký dolar | Rekordní inflace | Gruzínská vláda | Evropská unie | Cena akcie | Růst ceny zlata | Populismus | Benjamin Graham | Prop firma | Financovat | Rostoucí náklady | Americké ministerstvo obchodu | Vývoj čistého zisku | Nákup akcií Tesly | Objem zlata | Úroky | Strategie prop tradingu | Cena | Investiční banky | Akcie luxusního segmentu | Dopady pandemie covidu | Analytik J&T | Prudké zdražování | Gemini | Money-Management | Snižování úrokových sazeb | Globální rizika | Ztráta | The Information | Transformace ECB | Ceny akcií | Leasing | Životní úroveň | Dluhy | Dolar | Čínská ekonomika | Vklady Rusů | Ceny | Koronakrize | Opce | Energetická krize | ČNB | VW | Investujeme | Agentura Bloomberg | Drahé auto | Peníze z prodeje akcií | Pokles | Vládní koalice | Globální inflace | Slabost koruny | Úroveň vzdělání | Vývoj akciového indexu | NYT | Koupení výzvy u prop firmy | Investiční portfolia | Take-Profit | Pandora Papers | Hedge | Švédsko | Bitcoin (BTC) | Poplatek | Zemědělci | Rabobank | Mercedes | Velké korporace | Americká ekonomika | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Cesta želvy | Akciové alokace | Americký trh | Obchodník | Webináře | Řetězec | Nižší zisky | Negativní dopad | COVID-19 | Google | Velikost pozice | Hodnota majetku | Dluhopisy | Bitcoin a další kryptoměny | Vytrvalost | Růst mezd | Výhled pro Evropu | Regulátoři | Evropská centrální banka | BHS Timur Barotov | Slušné zisky | Ředitelka | Index PX | Čínská vláda | Salvador | Vánoce | Daně | Růst americké ekonomiky | Lídři | Investment Management | Pivot | Rizika | Kryptoměna | ECB | Nákup akcií | Otevřený drawdown | Inflace v Turecku | Coinbase | Brokerské společnosti | Argentina | Česká ekonomika | Institucionální investoři | Pandemie nemoci | Momentum | Daně z příjmů | Fond | Finanční prostředky | Čína | Vývoj ceny ropy WTI | Sunday Times | Zisky | SNY | HICP | Trader | FCA | Konsenzus | Globální ekonomika | Průmyslové firmy | Anomálie | Miliardy eur | Úroda obilovin | Robert Kiyosaki | Bývalá britská kolonie | American Express Company | Shortování akcií | Technická analýza ETH/USD | Cena zlata | Bukele | Obchodníci | Hedge fondy | Množství peněz | Conseq | Trinity Bank | Breakout | Podílové fondy | Turecký prezident | Růst cen | JCB | Indikátor | Zdravotní pojištění | Měnová politika | Vysoké inflace | Alokace | Úspěšné investování | Delaware | Dnes na trzích | Financování | ČSÚ | Celkový drawdown | Richard Branson | Růst světové ekonomiky | Finance | Investice do bitcoinu | Dividenda | Republikáni | Švýcarská národní banka | Inflace v ČR | Cenový propad | Poptávka | Express | Banka Morgan Stanley | Psychologie | Guvernér | Rozpočtové politiky | Zasedání WEF | Nejbohatší člověk světa | Mali | Obchodovat | Pivotní body | Hospodářský růst | Analytik J&T Banky | Vydělávat peníze | Bernard Arnault | Odhodlání | Příjmy obyvatelstva | Vydělané peníze | Akcie Gamestop | WTI | FinTech | Zisková strategie | Bod | Miliardy korun | Koncentrace | Počasí | Rozpočtové deficity | Reporty | Tlak na výkonost | Medvědi | Hrubý domácí produkt Německa | Kapitálové trhy | FRED | Co bude | Řemeslo | Vyšší daně | Americká měna | Tweet | Saúdská Arábie | Ziskovost | Bankéři | Sázet | Podnikání | Cena ropy | Paradox | Banky pro mezinárodní platby | Inflace | Problémy | Kiyosaki | Drobní investoři | Marže | ROCE | Fiskální politika | SpaceX | Německá ekonomika | Hlavní akciový index | Technology | Zlato a stříbro | HDP | Bill Gates | Váš trading | Ignazio Cassis | Zprostředkovatelé | Alphabet | Struktura | Vývoj akcií Tesly od začátku roku | Nedostupnost bydlení | Inflace roku | Sazba Fedu | Vedení společnosti | Členské státy | Zkušenosti | Lehman Brothers | Firma | Asset alokace | Zbrojovky | Signály | Vysoké zisky | Tweety | Ropa | Statistiky | Byznys | Světová ekonomika | Korporátní dluhopisy | Viktor Kožený | Dluhopisové trhy | Diverzifikovat | Spolkový statistický úřad | Ekonom | Demo účet | Michal Stupavský | Deutsche Bank | Americké firmy | Američané | Kurz | Market | KER | Martin Klass | Forexu | Růst akcií | UST | Předkrizové úrovně | I-Trader | BH Securities | Skleníkové plyny | Podíl na daních | Break/Even | USA | Manažeři velkých fondů | Období volatility | Měď | Fiskální stimuly | Průzkum společnosti | Rozvíjející se trhy | Euro | Yield | Binance | Agentura DPA | Clemens Fuest | Oscilátory | Risk | Daňový úřad | Hospodářství | Stagflace | Výraznější pokles | Nepříznivé situace | Indikátor důvěry | Moody's Analytics | JP Morgan | Zpomalení růstu | Obchod | Řízení peněz | Úrokové sazby | Short obchody | Globální akciový index | Nižší ceny | Záměna | EU | Ekonomická krize | Credit Suisse | Portfolia | Zavedení EET | Conseq Investment Management | Vydělávat na burze | Koronavirové krize | Vývoz | Prodeje akcií | Světové finanční krize | Emise | Samsung | Recese | James Dyson | Ropný gigant | Alokace investičních portfolií | Erdogan | CZK/EUR | Růst globální ekonomiky | LVMH - Moët Hennessy Louis Vuitton | Napětí na Blízkém východě | Digitalizace | SEC | Inflace ve světě | Nižší DPH | Miliardy | Spekulace | Denní graf | Mary Barraová | Globální finanční krize | Trumpovo odsouzení | Daňové reformy | Know-how | Oscilátor | Matěj Široký | David Cameron | Postavení dolaru | Ceny energií | Globální HDP | Úrokové platby | Meziroční míra inflace | Index důvěry | Jerome Powell | Tržní kapitalizace Keringu | Úspěchy | Další kryptoměny | Prezident Donald Trump | OSN | Soud | Eskalace napětí | Saudi Aramco | Teoretický výklad | Studie EU Tax Observatory | Moje obchodování | Bankman-Fried | Prostředí vysokých úrokových sazeb | Mince | Tomáš Raputa | Investiční stratég | Ceny plynu | Světové ekonomiky | TradingView | Rostoucí ceny | Živnostníci | Trend | Evropské luxusní značky | Investigativní novinář | Zastánce brexitu | Nejbohatší člověk | Švýcarská společnost | Míra inflace | Fyzické zlato | RTS | MMF | Soukromý sektor | MAN | CNN | Náklady na úvěry | Jim Ratcliffe | Ekonomický výhled | Oslabení | Šéfka ECB | Harmonised Index of Consumer Prices | Oslabení technologického sektoru | Nemovitostní trh | Schodek | Farmaceutické společnosti | BTC | Indexy | Zvyšování sazeb | Hospodářské krize | Ticker | Akcie automobilky | Finanční polštář | Mezinárodní měnový fond | Bezpečnostní zákon z Hongkongu | Průmysl | Vývoj čistého zisku Tesly | Sankce na Rusko | Anthony Bamford | Míra inflace v Turecku | Spuštění automatického sdílení informací | Východní Asie | Tempo růstu | Bern | Meziroční inflace | Dosahovat zisku | Bohatí Číňané | Biliony | Bilion dolarů | ETF | Držení akcií | Akciové trhy | Finančníci | Myšlenka | Vystoupení Británie z Evropské unie | Cykly | Long | Bottega Veneta | Recese v USA | Komoditní index | Pandemie | Střední třída | Parametry obchodu | Nálady na trhu | Mezinárodní dohody | Aktiva | Pokles inflace | Časopis Forbes | Ceny v zemědělství | Ministerstvo financí | Šance | Tuzemský průmysl | Tax Observatory | Švýcarská banka UBS | Business | Příležitost spekulace na snížení sazeb | Emise oxidu uhličitého | Indikátory | Slábnoucí dolar | Zdanění | Technický výhled | Pokles cen | Bohatí Češi | Investiční společnosti | Psychická zátěž | Veřejný dluh | Cena stříbra | Technologická společnost | Výzkumná společnost | Řešení energetické krize | Helena Horská | Eloktroauta v ČR | Tržní kapitalizace Tesly | Fiskální politiky | Inovace | Akcie Berkshire Hathaway | Zdravotnictví | Energetické krize | Inflační vlna | Akcie Tesly | Zpětné odkupy | Čínské akcie | Technologický pokrok | Brazílie | Vývoj na finančních trzích | Společnost BP | Čeští dolaroví milionáři | Ifo Clemens Fuest | | Pochybnosti | Zákonné platidlo | Vedení ECB | Trinity | Nájemní bydlení | Stratég | Podnikatelská nálada v Německu | Majetek | Ekonomika eurozóny | Řetězce | Sentiment | Short pozice | Lucembursko | WEF | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | ECB Christine Lagardeová | Michal Lukáč | Politika | Riziková aktiva | Crypto trader | Čínský jüan | Pražská burza | Britská kolonie | Kapitalizace | Tisknout peníze | Míra nezaměstnanosti | Spoření na důchod | Yahoo Finance | Nespokojenost | MAM | Tým Admiral Markets | Poplatky | Zakladatel firmy | Ziskový obchod | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | FOMC | FTX Sam Bankman-Fried | Nálada | Indie | J&T Banka | Španělsko | Nákupy | Měnové politiky | Ekonomika | Bloky | Výnosová křivka | Zpomalení světové ekonomiky | Elektřina | Flexibilita | Sankce | Nezaměstnanost v EU | Zhodnocení | Poradenské společnosti | Úrokové sazby ECB | Ceny zlata | Výhled | Členové OPEC | Auta | Volume | Americký akciový index | Americké ministerstvo | Timur Barotov | Americký trh práce | Finanční televize CNBC | GM | Deriváty | Legendární investor | Akciový trh | Vysoké ceny | Hry | Superluxusní | Digitální daň | Zlevnění potravin | Obchodní dohody | Americká společnost Apple | Prezident Nayib Bukele | Zaměstnanci | PayPal | Akcie | Bankovní krize | Forex trading | Finanční trhy | Miliardáři | Nepoužívání ​​Stop-Loss | Investiční poradce | Expanze | Full-time trader | Největší ekonomika | Nerovnost v majetku | General Motors | Fondy | Americká centrální banka FED | Bílý dům | Komoditní trhy | ČEZ | Apple Inc. | Peter Boockvar | S&P Global Platts Analytics | Trading | Spekulace na snížení sazeb | Dopady pandemie covidu-19 | USD za barel | CZK/USD | Iniciativa | Návrh rozpočtu | New York | Swing | Průměrná úroková sazba | Epidemie koronaviru | Portál FXstreet.cz | Invaze ruských vojsk | Luxusní zboží | Vlastní akcie | ETH/USD | CoinGecko | Míra inflace v eurozóně | Meziroční míra inflace v eurozóně | Elektronická evidence tržeb (EET) | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Druhá vlna | NERV | Vývoj ceny ropy | Boj proti inflaci | Pocity | Poradci | Sazby | Zrušení superhrubé mzdy | Akcie Tesla | Generální ředitel | Ceny aktiv | Devizové rezervy | Cíle | Semináře | Volkswagen | Index MSCI | Rozvoj | Zvyšování úrokových sazeb | Investovat do akcií | Likvidita | Klouzavé průměry | Rozhovor | Transakce | Švýcarské banky | Slabší dolar | Vstup na pražskou burzu | Měny | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | Největší švýcarské banky | Profitovat | Irsko | Ekologie | Světové soukromé banky | Fundamenty | Společnosti Blackstone | Ekonom Jeffrey Sachs | Soupeření | Železná ruda | The Wall Street Journal | Daňové příjmy | Yavuz | Investování | Ichimoku | Teroristický útok | MSCI | Wealth Report 2022 | Nákupy centrálních bank | Akcia | Ceny realit | Hypoindex | AmCham | 100 SMA | SPCE | Kapitalismus | Globální finanční trhy | Prop firmy | Světová ekonomická krize | Sociální experiment | Auto pro střední vyšší třídu | Nadnárodní firmy | Rusko | Miliardy USD | Poradce | Obchodní den | Makroekonomické události | Zkušenost | Signál | Írán | Zdražování | Česká národní banka | Pozemky | Přijetí eura | Biliony dolarů | Kupní síla | Joe Biden | Ropy | Úspěšné obchodování | EET | Pracovní síly | City | Silný trend | Ekonomický dopad | Společnost | Sázky | Obchodování s kryptoměnami | Uhlí | Bohatý díky příjmům z tradingu | Forbes | Obchodované fondy | Studie EU | Vstupní poplatek | Retailoví investoři | BMW | Cena akcií | Guvernér ČNB | Tesla luxusní značka | Schodek veřejných financí | Volatilita | Umělé inteligence | Burze | Eura | Nizozemsko | Organizace | Obilí | VIX | Růst | Bankrot | Inflační výhled | Příjmy | Prezident Ifo | Odhad letošního růstu | Propad ceny | Proti trendu | Ekonomické nerovnosti | Podnikové investice | Vášeň | Zajištění | TradingEconomics | Výrobce aut | Index | Wall Street Journal | Nevýhody prop tradingu | Expanzivní měnová politika | Fundament | Bohatství | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Pandemie covidu-19 | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | CFDWorld | Příjmy domácností | Zdražuje zlato | Prodej kryptoměn | Zpracovatelský sektor | Šíření koronaviru | Vlády | Výzvy u prop firmy | Stará strategie | Pandora | Hlavní cesta k úspěchu | Nižší úrokové sazby | Výhody a nevýhody prop tradingu | Rozvojové ekonomiky | 5G | Limit ztráty | Prohlášení | Michal Stupavský, CFA | Úřad pro finanční etiku (FCA) | GameStop | Nastavení obchodní strategie | Euro vůči americkému dolaru | Chrysler | Chuť něčeho dosáhnout | Chudí | Balenciaga | Tesla | Přerozdělení bohatství | Manažeři | Investování na finančních trzích | Dluh státu | Bidenova vláda | Nový Zéland | Gabriel Zucman | Volnost v obchodování | Ministerstvo financí ČR | Akcie společnosti Trump | Saint Laurent | Ferrari | Výhody | Vyrovnaný rozpočet | Nákupy luxusního zboží | Moët Hennessy Louis Vuitton | Hafize Gaye Erkanová | Komerční nemovitosti. | Znehodnocování měn | Úroky na hypotékách | Veřejně obchodované fondy | Daimler | Mary Rich | Luxusní značka | Elektroauta | České nemovitosti | Komentátor | Hlavní ekonom | Odvětví | Čínská poptávka | Panama papers | Krypto trh | Pracovní místa | Richard Kozul-Wright | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | Cesta k úspěchu | Banka | Výplaty od prop firmy | Budoucí úspěch | Firma Alphabet | Přesídlení do Monaka | Aramco | The Sunday Times | Ekonomika USA | Vlastnictví | Ministr financí | Norsko | Dopady pandemie | Certifikát | Umění | Americký index | Akciový index S&P 500 | Akcie společnosti Trump Media & Technology Group | Nízké úrokové sazby | Reentry | Americké centrální banky | Yves Saint Laurent | Akcie Kering | Bloomberg | Platební neschopnost | Odreagování | Nadnárodní společnosti | Gruzie | UBS | Balík pomoci ekonomice | Bidenův plán | Bydlení | Vyšší mzdy | François-Henri Pinault | Proč začít s tradingem? | ONE | Vysoké ceny energií | Výsledky od traderů | Obchodní války | Trader 2.0 | Podpora | Zamyšlení | Mzda v ČR | Rozhodnutí Tesly | Biden | Padající dolar | Zadlužení | Hospodaření | Zdražení ropy | Nejbohatší lidé | Americká společnost | Dopad vysokých úrokových sazeb | Nemovitosti | Kering (KER.FR) | Deutsche Bank Securities | Ticker KER.FR | Soukromé banky | Zemědělství | Snížení sazeb | Objem majetku | První obchod | Americké měny | Znárodnění ČEZ | Týdenní pivot | Začít s tradingem | Investování peněz | Obchodní konflikt | Hermes International | Jobs Plan | Materiální cíle | Mzdy v ČR | Sektor služeb | Fáze obchodní dohody | Bitcoin City | Německo | Start-upy | MT4 | CEO skupiny | Eurasia | KER.FR | Akcie společnosti Trump Media | Shanghai Composite | Vice | Obchodování s povolenkami | Forex trading pro začátečníky | Nové daně | Statistika | Louis Vuitton | Domácnosti | Cartier | Swingový obchod | Akcie společnosti Trump Media & Technology | Kurzotvorné události | Sam Bankman-Fried | Kontrakt | Státní dluhopisy | Koš | Obchodní výhled | Londýnské společnosti | Inflační očekávání | Podíl majetku | Vysoká inflace | AFL-CIO | Veřejný sektor | Ekonomická nerovnost | Pozice | Brock Pierce | Obchodujeme | Závislost | HDP v Evropě | První vydělané peníze | Riziko | Situace na live účtu | Amazon | Vzestup cen akcií | Marika Čupa | Motivace | Prognóza vývoje | Arménie | Trading jako business | Proč s tradingem začínáte | Snížení schodku | Investing | Holubice | CoinDesk | Splnit obchodní výzvu | Býčí trend | Index MSCI All Country World | Další pokles | Investiční rozhodnutí | Rozvojové země | New York Times | Wealth Report | Uspět v tradingu | Podnikatelé | Ekonomický cyklus | Dolaroví milionáři | Finanční systém | Jak profitovat | ZIL | CEO | Rostoucí úrokové sazby | 500 nejbohatších | Hurun Global Rich List | Společnost Microsoft | Velké volatility | Ceny amerických akcií | Zvyšování úroků | Banky | Aktivum | Peking | Majetek 500 nejbohatších lidí | Dividendy | Burza | Mzda | Průměrné mzdy v ČR | Majitelé firem | Vládní intervence | Nominální úrok | Závislost na americkém dolaru | Miliardy dolarů | Vývoj objemu depozit | Lockdowny | Demo trading | Řízení rizik | Partneři | Market conditions | Virgin Galactic (SPCE) | Disney | Inflační cíl | Měnový pár | Aktuální klíčová rizika | Rupert Hoogewerf | Opatření | Emerging markets | Švýcarská vláda | Vývoj akcií Tesly | Propad cen nemovitostí v USA | Novinky | Ministryně spravedlnosti | Velké investice | Energie | Retail | Risk Management | Žlutý kov | Nůžky bohatství | Tým FXstreet.cz | Edelman | Daň z příjmu | Měna | Ekonomický růst | Trh s cizími měnami | Akciové burzy | Nasdaq | Brokerský dům | Nový americký prezident | Zákon o národní bezpečnosti | Hang Seng | Run na zlato | Geopolitické napětí | Hurun | Počet obchodů | Richemont | Asijské finanční metropole | Vlastní nemovitost | CFA | Stochastic | Práce | Výroba aut | Hermes | Výkyvy na finančních trzích | Čínské vlády | Nedostatek disciplíny | Investment | Krize | Příběh akcií Gamestop | Boucheron | Jak se stát prop obchodníkem | Pravidla prop firmy | Celkový limit ztráty | Fidelity International | Spojené státy | Rekordní pokles | Zadluženost | Zpomalení hospodářského růstu | Ernst & Young | Vysoké úrokové sazby | Zlaté mince | Obchodování u brokera | Daně z příjmů právnických osob | Kryptoměny | Snižovat daně | Nové peníze | Kryptoměnový sektor | Miliardář | Úvěr | Úspěch | Conchagua | Ekonomové | Získávání peněz | MSCI All Country World | Realitní sektor | Bohatí jedinci | G7 | Hodnota Muskova majetku | Vývoj nových systémů | Volby | Poradci Bílého domu | Statistický úřad | Ukazatele | Seriózní business | Koupení výzvy | Program ECB | Stagnace | Tržby | Eurozóna | Americká vláda | Ondřej Hartman | Hladomor | Ceny nemovitostí v USA | Kurz české koruny | Zlaté cihly | Koronavirus | FXstreet | Zásobníky | Dánsko | Belgie | Podniky | Akcie v Číně | Příliv migrantů | Politici | Ziskový trader | Analytický tým | Trump Media & Technology Group | Očkování | B2Gold | Zlato | Mzdy | Platidlo | Obchodní komora | Procentuální risk | Šíření nákazy | Zestátnění ČEZ | Wall Street | Michal Uma | WESP | Hobby | Poradenství | Jakub Kraľovanský | Investování do Tesly | ČR | Důvěra v českou ekonomiku | American Express | Akcie americké automobilky | OTC | CNBC | Olaf Scholz | Obchodní příležitosti | Vývoj ceny | Analytik | Návratnost | Hurun Global Rich | Státní rozpočty | UNCTAD | Výnosy | Výdaje | Banka UBS | ČTK | Stimuly | Inflace v USA | Ztráty | Akcie Kering (KER.FR) | Komodity | Změny úrokových sazeb | Biliony USD | Crypto.com | Analýza
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

B.O. Financialtrades
B.O. Financialtrades Ltd.
BOFIT
Bogdan Maioreanu
Bogdan Zvarich
Bogo Finance
Boháč
Boháči
Bohai Leasing
Bohaté zkušenosti

Následující klíčová slova

Bohatí Češi
Bohatí Číňané
Bohatí jedinci
Bohatí lidé
Bohatí v USA
Bohatství
Bohatství samurajů
Bohatý
Bohatý díky příjmům z tradingu
Bohatý táta, chudý táta
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaForex
Potvrďte prosím... Zavřít