Pátek 09. červen 2023 10:22
reklama
ProTradery Purple - appka
reklama
The Trading Pit
reklama
The Trading Pit
reklama
Purple - Panelova diskuze

Klíčová slova - Švýcarské banky

img

Robert Kiyosaki počítá s úpadkem USA, prosazuje investice do kovů a bitcoinu

29.05.2023 Kurz bitcoinu se zastavil na poměrně silné úrovni rezistence, stejně jako Ethereum. Než však proberu technický obrázek, rád bych řekl pár slov o tom, jak se renomovaný spisovatel a autor knihy "Bohatý táta, chudý táta" Robert Kiyosaki dívá na dluhovou krizi v USA a na prodloužená jednání o dluhovém stropu. "Politici diskutující o zvýšení amerického dluhového stropu ve výši 30 bilionů dolarů – špatná komedie, divadlo Kabuki," řekl Kiyosaki.
C:\fakepath\trader-26052023-31-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

26.05.2023 1) Turecká lira se před víkendovými prezidentskými volbami propadla na rekordní minimum. Za dolar se ráno přechodně platilo i 20 lir, než se měna odpoutala ode dna. Čtvrteční obchodování lira uzavřela na 19,8695 USD/TRY a letos zatím oslabila o 6,4 procenta.
C:\fakepath\trader-25052023-46-zm.jpg

Brusel schválil převzetí Credit Suisse domácím konkurentem UBS

25.05.2023 Evropská komise dnes schválila převzetí druhé největší švýcarské banky Credit Suisse větším domácím konkurentem UBS. Dospěla k závěru, že transakce výrazněji nenaruší hospodářskou soutěž v Evropském hospodářském prostoru (EHP). Komise to uvedla v dnešní tiskové zprávě.
img

Sázky na červnové zvýšení sazeb Fedu rostou

24.05.2023 Úrokové sazby ve vyspělých zemích se pomalu přibližují k hodnotám, na kterých jsme je viděli před bankovní mini-krizí v USA a před nuceným převzetím švýcarské banky Credit Suisse. Na obě události trhy pomalu zapomínají a vedle debaty o dluhovém stropu v USA se pozornost upíná na inflační a konjukturální data. Ta zůstávají relativně silná a tak se se pečlivě naslouchá komunikaci klíčových centrálních bank - Fedu a ECB. Zatímco v případě Evropské centrální banky je další krok celkem jasný (zvýšení úroků o +25bps), tak v případě Fedu narůstá nejistota jak červnové zasedání FOMC dopadne.
img

Mimořádná inflace roku 2022 drtila v Česku hlavně střední třídu, zjišťuje studie zveřejněná ČNB. Bohatství z Česka plynulo zejména do zahraničí a na účty bohatých, kteří těžili z vyvolání „válečné atmosféry“

16.05.2023 Za současnou mimořádnou inflaci platí v Česku hlavně střední třída. Její životní úroveň padá opravdu výrazně, a to na rozdíl od nejchudších a nejbohatších vrstev.
img

Výhled ceny zlata: 2 200 USD do 11 měsíců

03.05.2023 Podle švýcarské banky UBS je do konce roku vysoká pravděpodobnost, že zlato stoupne na 2100 dolarů za unci a do konce března 2024 pak na 2200 dolarů za unci.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

ZEW: Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se nečekaně zhoršila

18.04.2023 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se v dubnu nečekaně zhoršila, finanční trhy v následujících měsících očekávají přísnější úvěrové podmínky. V dnešní zprávě to uvedl německý hospodářský institut ZEW. Jeho index ekonomické nálady klesl ve srovnání s minulým měsícem o 8,9 bodu na 4,1 bodu. Analytici naopak očekávali, že hodnota za duben se výrazně zvýší a dostane se na 15,3 bodu.
img

Cena zlata v korunách vzrostla až o 12 procent. Letos může překročit historická maxima

12.04.2023 Rozložení úspor do zlata láká drobné střadatele i velké investory. Poptávka se za poslední rok udržuje na rekordních úrovních z roku 2021. Roste i cena zlata. Ta začátkem dubna překonala hranici dvou tisíc dolarů za trojskou unci. Podle odhadů poroste dál.
C:\fakepath\Credit suisse2.jpg

Vedení UBS se snaží uklidnit akcionáře ohledně převzetí rivala Credit Suisse

05.04.2023 Vedení největší švýcarské banky UBS se dnes na valné hromadě snaží uklidnit akcionáře po narychlo dohodnutém převzetí konkurenční banky Credit Suisse, která se dostala do problémů. Dohodu prosadila švýcarská vláda, za svého rivala zaplatí UBS tři miliardy švýcarských franků (zhruba 71 miliard Kč). Akcionáři teď chtějí znát podrobnosti a plány vedení. Spojení obou bank budí právní i veřejné pochybnosti, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-05042023-27-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

05.04.2023 1) Objem obchodů s kryptoměnami v Česku v březnu meziročně klesl o zhruba 15 procent na 340 milionů korun. Proti únoru to ale bylo o 21 procent více. Za první čtvrtletí Češi zobchodovali v kryptoměnách přes 810 milionů Kč, což je o čtvrtinu méně než loni. Vyplývá to z aktuálních údajů obchodníka Bit.plus.
img

Euro má mnoho důvodů k dalšímu růstu

03.04.2023 Euro na začátku tohoto měsíce poměrně silně korigovalo vůči americkému dolaru, ale statistiky zveřejněné na konci minulého týdne naznačují, že Evropská centrální banka, byť si to přeje, nebude schopna ustoupit ze své politiky zvyšování úrokových sazeb. Důvodem je vysoká jádrová inflace, která letos v březnu dosáhla v eurozóně rekordního maxima.
img

Zlato a stříbro jsou mezi Čechy stále populárnější. Jejich prodejci, společnosti Zlaťáky.cz, vzrostly meziročně tržby o desetinu

03.04.2023 Češi v loňském roce nakupovali výrazně více investičního zlata i stříbra než v předešlých letech. Dokládají to data společnosti Zlaťáky.cz, která patří mezi největší prodejce fyzického zlata a stříbra v České republice. Zatímco v roce 2021 společnost realizovala přes 25 tisíc transakcí a prodala 44 tisíc zlatých a 239 tisíc stříbrných mincí, v loňském roce šlo už o více než 29 tisíc transakcí a 55 tisíc zlatých a 277 tisíc stříbrných mincí. Obrat společnosti díky tomu vzrostl o více než desetinu na 1,9 miliardy korun. Celkově v loňském roce společnost prodala víc než tunu zlata a přes 7 tun stříbra.
C:\fakepath\graf global.jpg

Objem fúzí a akvizic byl v prvním čtvrtletí nejnižší za více než deset let

31.03.2023 Celosvětová aktivita u fúzí a akvizic byla v prvním čtvrtletí letošního roku nejnižší za více než deset let. Zájem podniků o uzavírání obchodních transakcí snižovaly rostoucí úrokové sazby, vysoká inflace a také obavy z recese. Hodnota fúzí a akvizic se za první tři měsíce propadla meziročně o 48 procent na 575,1 miliardy USD (12,4 bilionu Kč), uvedla společnost Dealogic.
C:\fakepath\trader-30032023-45-zm.jpg

Evropské akcie zpevnily, obavy ohledně bankovního sektory odeznívají

30.03.2023 Evropské akcie dnes zpevnily, hlavní index je blízko třítýdenního maxima. Vzpruhou byly výsledky švédské oděvní firmy H&M a na trhu také odeznívají obavy o globální bankovní sektor. Panevropský index STOXX Europe 600 si připsal 1,03 procenta na 454,84 bodu, je tak nejvýše od 10. března.
C:\fakepath\trader-29032023-39-zm.jpg

Evropské akcie výrazně posílily díky bankám a technologickým firmám

29.03.2023 Evropské akcie dnes výrazně posílily, k jejich růstu velkou měrou přispěly bankovní a technologické společnosti. Panevropský akciový index STOXX Europe 600 si připsal 1,3 procenta na 450,21 bodu. Uzavřel tak obchodování na nejvyšší úrovni za téměř tři týdny a od začátku roku vykazuje zhruba pětiprocentní nárůst.
C:\fakepath\trader-29032023-28-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

29.03.2023 1) Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes i na jednání v novém složení ponechala základní úrokovou sazbu na sedmi procentech. Informovala o tom mluvčí ČNB Petra Krmelová. Na stejné úrovni je sazba od loňského června. Bankovní rada dnes také rozhodla, že bude i nadále bránit nadměrným výkyvům kurzu koruny.
img

Akcie bank: panika o konci světa je zbytečná

29.03.2023 V březnu zaplavily trhy poměrně negativní zprávy z bankovního sektoru USA i Evropy. Diskuze ohledně zdraví bankovních domů stále neutichají a staví většinu investorů i běžných uživatelů bankovních produktů před otázku, v jaké situaci se skutečně nacházíme. „V tuto chvíli v evropském bankovním sektoru vidíme spíše strach živený nejistotou investorů než reálnými ekonomickými problémy. Ty začínají až ve chvíli, kdy lidé v nedůvěře spouští vlnu vybírání svých vkladů. Tomu jsme prozatím vzdáleni,“ říká ve svém komentáři Richard Bechník, hlavní analytik společnosti Fincentrum & Swiss Life Select.
C:\fakepath\eurusd-29032023-1.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 29.3.2023

29.03.2023 Americké akcie včera mírně oslabily. Investoři prodávali technologické akcie a vyhodnocovali vystoupení zástupce americké centrální banky (Fed) Michaela Barra před výborem Kongresu. Americký prezident Joe Biden konstatoval, že krize bankovního sektoru ještě neskončila.
img

Guvernér BoE Bailey sees nevidí rizika pro britské banky

28.03.2023 Andrew Bailey, guvernér Bank of England, stejně jako další dva členové BoE (Sam Woods a Dave Ramsden) dnes vystoupili před užším výborem ministerstva financí na slyšení o kolapsu banky Silicon Valley. Bailey poznamenal, že kolaps SVB byl nejrychlejší bankovní krach od krachu Barings Bank, která se zhroutila v roce 1995 po masivní ztrátě 827 milionů GBP, kterou utrpěl obchodník Nick Leeson. Tyto dva případy však nelze srovnávat, protože společnost Barings zkrachovala v důsledku jednání nepoctivých obchodníků, zatímco společnost SVB zkolabovala v důsledku bankovního runu a špatného řízení úrokového rizika. Bailey v rozhovoru řekl o Credit Suisse, že problémy švýcarské banky jsou specifické pro tuto společnost a neměly by být vnímány jako riziko pro domácí britské banky. Celkově Bailey uvedl, že si nemyslí, že by některý z rysů nedávných bankovních krachů (SVB a CS) způsobil stres ve finančním systému Spojeného království. Řekl však také, že se nacházíme v období zvýšeného napětí na trzích a je zapotřebí vyšší úrovně ostražitosti.
img

Co bude mít vliv na směřování finančních trhů?

27.03.2023 Během pouhých deseti krátkých dní letošního roku byli lidé svědky krachu několika amerických bank, včetně newyorské Signature Bank, Silicon Valley Bank a Silvertonu. Předseda Fedu Jerome Powell navíc na tiskové konferenci FOMC jmenoval zhruba šest bank, které – mají-li zůstat solventní – mohou potřebovat pomoc.
C:\fakepath\Credit suisse.jpg

Analytici: Současné problémy některých bank jsou jiné než v roce 2008

27.03.2023 Současné problémy některých bank představují první krizi bankovního sektoru v éře twitteru, jsou ale jiné, než byly za globální finanční krize v roce 2008. V době, kdy sociální sítě umožňují bleskově šířit informace včetně spekulací a polopravd, je pro banky o to důležitější dbát na svou pověst a budovat si u klientů důvěru. Vyplývá to z názorů analytiků na serveru finanční televize CNBC.
C:\fakepath\evropska centralni banka.jpg

Situace evropských bank je stabilní, shodují se lídři EU po summitu

24.03.2023 Situace evropských bank a návrat k pozastaveným fiskálním pravidlům Evropské unie byly zásadními tématy druhého dne jednání summitu EU v Bruselu. Lídři se v závěrečném prohlášení shodli na tom, že bankovní systém je odolný a má dostatek likvidity. To novinářům řekl také český premiér Petr Fiala, podle nějž nic nenasvědčuje tomu, že by v Evropě hrozily podobné problémy jako ve Švýcarsku či Spojených státech. Podle nizozemského premiéra Marka Rutteho je však třeba vyjasnit například rozložení rizik. Německý kancléř Olaf Scholz ujistil, že situace Deutsche Bank, která čelí poklesu svých akcií, je stabilní.
C:\fakepath\eu.jpg

Lídři EU proberou situaci bank a návrat k fiskálním pravidlům

24.03.2023 Jednání o dalším prohlubování hospodářské a měnové unie eurozóny mají dnes na programu prezidenti a premiéři zemí Evropské unie. V rámci druhého dne summitu v Bruselu budou probírat také plán návratu k pozastavenému uplatňování rozpočtových a dluhových pravidel EU, na jehož podrobnostech se členské země zatím neshodují. Řeč bude podle očekávání diplomatů rovněž o stavu evropských bank v souvislosti s nedávným kolapsem švýcarské banky Credit Suisse.
C:\fakepath\trader-23032023-34-zm.jpg

Forex: Dolar oslabuje, po Fedu zvýšily úrokové sazby i další centrální banky

23.03.2023 Dolar dnes šestou seanci za sebou oslabuje. Po americké centrální bance (Fed) zvýšily úrokové sazby i další centrální banky. Euro naopak šestou seanci za sebou posiluje, vůči dolaru vystoupalo na sedmitýdenní maximum. Krátce po 18:10 SEČ si jednotná evropská měna k dolaru připisovala 0,3 procenta na 1,0892 EUR/USD.
C:\fakepath\trader-23032023-24-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.03.2023 1) Britská centrální banka podle očekávání zvýšila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 4,25 procenta. Uvedla to ve svém dnešním sdělení. Učinila tak navzdory problémům ve finančním sektoru kvůli vysoké inflaci, která je stále nad deseti procenty. Centrální banka se ale domnívá, že inflace začne z nynějších mnohaletých maxim klesat rychleji.
C:\fakepath\svycarsko frank.jpg

Švýcarská centrální banka zvýšila úroky, navzdory krizi kolem Credit Suisse

23.03.2023 Švýcarská centrální banka dnes kvůli snaze bojovat s inflací zvýšila základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 1,50 procenta. Uvedla to v tiskové zprávě a dodala, že další zvyšování úrokových sazeb nevylučuje. Ke zpřísnění měnové politiky sáhla navzdory krizi kolem druhé největší švýcarské banky Credit Suisse.
C:\fakepath\trader-22032023-32-zm.jpeg

Komodity: Ceny ropy před rozhodnutím Fedu o sazbách rostou

22.03.2023 Ceny ropy dnes rostou navzdory zprávě o překvapivém růstu zásob v USA v minulém týdnu. Americký dolar totiž před koncem zasedání měnového výboru centrální banky USA (Fed) oslabuje, což podporuje poptávku po ropě.
C:\fakepath\euro zone.jpg

Lagardeová: ECB rázně zakročí, aby inflaci stlačila zpět ke dvěma procentům

22.03.2023 Inflace v eurozóně je podle prezidentky Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeové stále příliš vysoká. ECB ale podle ní rázně zakročí, aby inflaci vrátila zpět ke dvěma procentům. Lagardeová to dnes řekla na konferenci ve Frankfurtu nad Mohanem. Euro po jejích slovech zpevnilo.
img

Trhy čekají na rozhodnutí Fedu o měnové politice

22.03.2023 Trhy čekají, jak se Fed vypořádá s vysokou inflací a současnou krizí bankovního sektoru. Většinou se domnívají, že předseda Fedu Jerome Powell se pokusí obě záležitosti vybalancovat, což ale půjde poměrně těžce.
img

Forex: Americká centrální banka zvýší sazby o 25 bb

22.03.2023 Stěžejní událostí dnes bude zasedání americké centrální banky. Ta podle našeho odhadu zvýší klíčovou úrokovou sazbu o 25 bb. Medián výhledu úrokových sazeb Fedu zůstane ve srovnání s prosincem beze změny. Terminální úrokovou sazbu bude vidět, stejně jako my, na úrovni 5,0-5,25 %. Zveřejněna bude i nová makroekonomická prognóza, která může přinést mírnou revizi HDP a jádrové inflace pro letošní rok ve směru nahoru a míry nezaměstnanosti dolů. V eurozóně je kalendář prázdný. Se svými projevy vystoupí celá řada centrálních bankéřů z ECB, a to včetně prezidentky Lagardeové.
C:\fakepath\trader-21032023-41-zm.jpg

Evropské akcie po zklidnění situace kolem Credit Suisse pokračovaly v růstu

21.03.2023 Akcie na evropských trzích po hektickém přelomu týdne dnes pokračovaly v růstu, zájem byl znovu také o bankovní tituly. Akcie podle analytiků zpevňují díky tomu, že se zmírnila nervozita kolem druhé největší švýcarské banky Credit Suisse, kterou převezme její domácí rival UBS. Trh ale dál vyhodnocuje podmínky transakce.
C:\fakepath\trader-21032023-34-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy kvůli zmírnění obav o zdraví bank rostou

21.03.2023 Ceny ropy pokračují v oživení z nejnižší hodnoty za 15 měsíců, kam se propadly předchozí den. Záchrana švýcarské banky Credit Suisse zmírnila obavy z bankovní krize, která by mohla poškodit hospodářský růst a snížit poptávku po pohonných hmotách.
C:\fakepath\trader-21032023-30-zm.png

Forex: Koruna dnes posílila vůči oběma hlavním světovým měnám

21.03.2023 Koruna dnes posílila vůči oběma hlavním světovým měnám. Vůči euru zpevnila o 17 haléřů na 23,81 EUR/CZK, k dolaru oproti poslednímu závěru posílila o 27 haléřů na 22,10 USD/CZK. Vyplývá to z údajů, které dnes kolem 17:00 zveřejnil server Patria Online.
C:\fakepath\trader-21032023-29-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.03.2023 1) Akcie na evropských trzích po hektickém přelomu týdne dnes pokračují v růstu, zájem je znovu také o bankovní tituly. Akcie podle analytiků zpevňují díky tomu, že se zmírnila nervozita kolem druhé největší švýcarské banky Credit Suisse, kterou převezme její domácí rival UBS. Trh ale dál vyhodnocuje podmínky transakce.
img

Zlato v důsledku krize překonalo hranici 2000 dolarů. Srazit ho může rozhodnutí FEDu i odkup Credit Suisse

21.03.2023 V pondělí se cena zlata přehoupla přes magických 2 000 dolarů za unci. Stojí za tím hrozba finanční krize vyvolaná krachem tří amerických bank včetně Sillicon Valley s kapitalizací přes 200 miliard dolarů i nejistá situace druhé největší švýcarské banky Credit Suisse. Tváří v tvář hrozící krizi a nejistotě se investoři po celém světě začali uchylovat právě k bezpečné investici v podobě zlata. Jeho hodnota by nicméně mohla v dohledné době zase klesnout – roli v tom může hrát jak avizovaný odkup Credit Suisse konkurenční společností UBS, tak skutečnost, že bude americká centrální banka pokračovat v navyšování úrokových sazeb.
C:\fakepath\akcie3.jpg

Evropské akcie po zklidnění situace kolem Credit Suisse pokračují v růstu

21.03.2023 Akcie na evropských trzích po hektickém přelomu týdne dnes pokračují v růstu, zájem je znovu také o bankovní tituly. Akcie podle analytiků zpevňují díky tomu, že se zmírnila nervozita kolem druhé největší švýcarské banky Credit Suisse, kterou převezme její domácí rival UBS. Trh ale dál vyhodnocuje podmínky transakce.
C:\fakepath\eurusd-21032023-1.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 21.3.2023

21.03.2023 Americké akcie včera zpevnily. Dohoda o převzetí švýcarské banky Credit Suisse, kterou získá její větší rival UBS, a snaha americké centrální banky (Fed) posílit důvěru ve finanční systém uklidnily investory. Ti dále čekají na výsledek dvoudenního zasedání Fedu, které skončí tuto středu.
C:\fakepath\trader-20032023-45-zm.jpg

Forex: Dolar oslabuje, investoři vyhodnocují dopady převzetí banky Credit Suisse

20.03.2023 Dolar dnes na forexových trzích oslabuje, investoři vyhodnocují dopady víkendových jednání o převzetí švýcarské banky Credit Suisse, kterou získá její větší rival UBS. Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, krátce po 17:15 SEČ odepisoval 0,3 procenta a pohyboval se v blízkosti 103,37 bodu.
img

Pražská burza po dopoledním propadu nakonec vzrostla o víc než půl procenta

20.03.2023 Pražská burza zahájila týden růstem. Index PX stoupl o 0,53 procenta na 1324,55 bodu, dopoledne přitom ztrácel dvě procenta. K růstu burzu postrčily akcie Erste Bank a energetické společnosti ČEZ. Vyplývá to z internetových stránek pražské burzy a vyjádření analytiků. Česká koruna k euru zakončila téměř beze změny, vůči dolaru pokračovala v posilování.
img

Forex: Nejistota plynoucí z vývoje v bankovním sektoru přetrvává

20.03.2023 Globální finanční trh má za sebou další více volatilní týden, který se nesl především ve znamení snahy o stabilizaci vývoje v bankovním sektoru. Ta vyústila víkendovým odprodejem dlouhodobě problémové švýcarské banky Credit Suisse do rukou jejího rivala UBS. Společně s rozšířením nástrojů na poskytování likvidity ze strany hlavních centrální bank se tak podařilo uklidnit situaci a začátkem tohoto týdne je obchodování až na výjimky prozatím klidnější. Paniku nedopustila ani ECB, která na čtvrtečním zasedání rozhodla o 50bb zvýšení a naznačila tak, že finanční sektor považuje za dostatečně stabilní proto, aby zvládl další zvyšování sazeb.
img

Akcie poslední velké švýcarské banky padají dnes až o 14 %, nejvíce od světové finanční krize roku 2009. Investoři se bojí, že ji problémy nuceně a nouzově převzaté Credit Suisse stáhnou také

20.03.2023 Zřejmě největším negativním překvapením dnešního pohnutého obchodování na světových trzích je silný propad akcií poslední velké švýcarské banky, UBS. Ty jsou dnes dole až o 14 procent. Pokud by s takovým propadem dnešní obchodování i zakončily, půjde o jejich největší jednodenní cenovou ztrátu od světové finanční krize roku 2009.
img

EUR/USD. Přehled na 20. 3. 2023. UBS může převzít Credit Suisse Bank.

20.03.2023 Po dlouhou dobu bylo měnovému páru EUR/USD bráněno v dalším poklesu, což by bylo nejlogičtější vyústění. Nicméně je třeba uznat, že podvědomě očekáváme, že se pár bude každý den pohybovat trendově a nestále. Na trhu se věci často ubírají různými směry. Dva z pěti pracovních dnů mohou být zcela bez pohybu. Můžeme si připomenout dobu, kdy byla volatilita eura několik měsíců stabilní na úrovni 40 až 50 bodů. Zároveň byl viděn boční trend. Obchodování bylo v té době prostě nemožné, ale trh si není možné "objednat", protože se skládá z velkého počtu jednotlivců, kteří fungují nezávisle na sobě. Se swingem, ke kterému nyní dochází tedy není možné nic dělat.
img

Graf dne - SUI20 (20.03.2023)

20.03.2023 Švýcarské banky jsou na začátku nového týdne v centru pozornosti. UBS se dohodla na koupi Credit Suisse v rámci vládou zprostředkované transakce, jejímž cílem je obnovit klid a důvěru v evropský bankovní sektor. UBS koupí Credit Suisse za 3 miliardy CHF a získá dalších 9 miliard CHF ve vládních zárukách. Kromě toho bude sloučenému subjektu poskytnuta také dodatečná likvidita. Vládní záruky pro UBS by neměly být překvapením vzhledem k tomu, že banka rovněž převezme přibližně 5 miliard CHF ztrát Credit Suisse.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 20.03.2023

20.03.2023 Během minulého týdne americké burzy posilovaly. S&P 500 poklesl o 1,4 %. Volatilita během minulého týdne vzrostla nad hranici 27 bodů. Evropské akcie odepsaly 3,8 %. Na starém kontinentě se v závěru týdne šířila nervozita s ohledem na situaci kolem Credit Suisse. Americké akcie držel nad vodou pokles dluhopisových výnosů a s ním spojený měně agresivní výhled Fedu. Domníváme se, že trh nakonec výhled úroků opět přecení. Korekci na amerických akciích tak vnímáme jako silně pravděpodobnou.
img

Zlato dnes zdražuje nad 2000 dolarů za unci, poprvé od invaze. Svět se bojí pádů dalších bank, nutnost nouzového převzetí Credit Suisse jej vylekala

20.03.2023 Cena zlata dnes překonala psychologickou úroveň 2000 dolarů za troyskou unci. Stalo se tak vůbec poprvé od loňského března, tedy od začátku ruské invaze na Ukrajinu. V celé historii se unce zlata prodávala za více než 2000 dolarů pouze právě loni v první polovině března a pak také přechodně v části srpna roku 2020, kdy se svět obával ještě nikoli dopadů invaze, ale dopadů pandemie onemocnění covid-19, na něž tehdy ještě neexistovala účinná vakcína.
img

Forex: Dolaru se aktuálně příliš nedaří

20.03.2023 UBS sice převezme Credit Suisse, ale držitelé dluhopisů problémové švýcarské banky v hodnotě 16 mld. euro nedostanou své peníze zpět. Aneb finanční drama pokračuje. Úrokové sazby spolu s akciemi tak sestupují níže i na začátku tohoto týdne a averze k riziku opět roste. Zajímavé je, že dolaru se aktuálně příliš nedaří. Může to být spojeno s tím, že část problémů ve finančním systému má kořeny v USA, což obrací pozornost ke středečnímu zasedání Fedu. Ještě v pátek to přitom vypadalo, že by Fed mohl navzdory tomu, co se děje, zvýšit sazby alespoň o 25bps, nyní již pravděpodobnost tohoto kroku klesla k 50 %. A to vše samozřejmě dolaru nesvědčí (ačkoliv v době globálního finančního napětí se mu spíše daří).
C:\fakepath\Credit suisse2.jpg

Osud Credit Suisse má v rukou hrstka lidí, mezi nimi i matematik

19.03.2023 Ve Švýcarsku se dál jedná o záchraně druhé největší švýcarské banky Credit Suisse. Její osud má v rukou jen hrstka lidí, mezi nimi politik, ekonom či matematik, který posuzuje, zda má kdysi prestižní banka vůbec šanci sama se dostat z problémů. Do nich se dostala kvůli chybným rozhodnutím z minulosti a zejména kvůli ztrátě důvěry, která vyvrcholila tento týden a která odstartovala masivní odliv klientských vkladů.
C:\fakepath\Credit suisse.jpg

Bloomberg: UBS žádá o vládní podporu v případě převzetí Credit Suisse

19.03.2023 Švýcarská banka UBS žádá švýcarskou vládu o podporu v případě koupě upadajícího konkurenta Credit Suisse, informovala agentura Bloomberg. Obě největší švýcarské banky o víkendu o případné fúzi jednají, UBS má podle listu Financial Times (FT) zájem o částečné nebo úplné převzetí. Ke spojení banky vyzvali švýcarští regulátoři a švýcarská vláda podle informací FT připravovala krizová opatření pro urychlení procesu. UBS a Credit Suisse dnes odmítly situaci komentovat.
img

Banky kolabují, ve Švýcarsku jednají o nouzovém spojení dvou tamních největších, euroatlantické bankovnictví se otřásá. Je třeba se i v Česku bát o úspory?

18.03.2023 V Americe padají banky. Ve Švýcarsku se otřásá jedna ze světově nejdůležitějších bank tak moc, že ji záchrannou půjčkou v přepočtu až za 1200 miliard korun musí na nohy stavět tamní centrální banka. Ale ani to asi nestačí. O tomto víkendu proto budou v režii i této centrální banky probíhat jednání o možné nouzovém převzetí Credit Suisse jejím arcirivalem, UBS. Spojily by se tak dvě suverénně největší švýcarské banky a dvě z devíti nejdůležitějších bank světa. Euroatlantické bankovnictví se po čase třese věru pořádně. Co se to děje? A hrozí něco podobného i v Česku? Je třeba se bát o úspory?
C:\fakepath\trader-17032023-26-zm.png

Forex: Koruna posílila k euru i dolaru

17.03.2023 Česká měna dnes posílila k euru i dolaru. K 17:00 zpevnila koruna oproti předchozímu závěru vůči euru o šest haléřů na 23,99 EUR/CZK a k dolaru o 11 haléřů na 22,54 USD/CZK. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
C:\fakepath\trader-16032023-37-zm.PNG

Komodity: Ropa díky zprávám o setkání Saúdů a Rusů oživuje po propadu na 15měsíční minimum

16.03.2023 Ropa dnes po propadu na téměř 15měsíční minimum oživuje. Pomohla jí mimo jiné zpráva o setkání producentů ze Saúdské Arábie a z Ruska, kteří měli diskutovat o způsobech, jak zvýšit stabilitu na trhu.
img

Pražská burza obrátila směr a posílila, nahoru ji táhly akcie Komerční banky

16.03.2023 Pražská burza po středečním poklesu kvůli obavám o finanční stabilitu švýcarské banky Credit Suisse dnes posílila. Index PX vzrostl o 0,49 procenta na 1318,54 bodu. Nahoru ho táhly hlavně akcie Komerční banky, dařilo se i Moneta Money Bank, zatímco Erste Bank dál ztrácela. Vyplývá to z údajů na webu burzy.
C:\\fakepath\\trader-16032023-26-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.03.2023 1) Evropská centrální banka dodala 50bodové zvýšení úrokových sazeb, tak jak slíbila. Depozitní sazba se tedy dostala na 3 %, refi sazba na 3,5 %. Zároveň dodala, že inflace zůstává příliš vysoká po příliš dlouhou dobu. Zopakovala, že bankovní sektor je silný a odolný a že má nástroje, jak mu případně dodat likviditu. Nová makroekonomická prognóza vyzněla víceméně v souladu s očekáváními. Inflační výhled pro letošní rok byl snížen na 5,3 % z původních 6,3 %, pro rok 2024 pak byl nepatrně zvýšen na 2,9 % z původních 2,8 %. Výhled pro růst ekonomiky byl naopak vzestupně revidován z 0,5 % na 1 % pro letošní rok, pro příští rok pak mírně snížen na 1,6 % z 1,9 %. Tyto odhady byly nicméně připraveny ještě před posledními událostmi v bankovním sektoru.
img

ECB zvedla sazby o 50 bodů tak, jak slíbila

16.03.2023 Evropská centrální banka dodala 50bodové zvýšení úrokových sazeb, tak jak slíbila. Depozitní sazba se tedy dostala na 3 %, refi sazba na 3,5 %. Zároveň dodala, že inflace zůstává příliš vysoká po příliš dlouhou dobu. Zopakovala, že bankovní sektor je silný a odolný a že má nástroje, jak mu případně dodat likviditu. Nová makroekonomická prognóza vyzněla víceméně v souladu s očekáváními. Inflační výhled pro letošní rok byl snížen na 5,3 % z původních 6,3 %, pro rok 2024 pak byl nepatrně zvýšen na 2,9 % z původních 2,8 %. Výhled pro růst ekonomiky byl naopak vzestupně revidován z 0,5 % na 1 % pro letošní rok, pro příští rok pak mírně snížen na 1,6 % z 1,9 %. Tyto odhady byly nicméně připraveny ještě před posledními událostmi v bankovním sektoru.
img

ECB zvýšila sazby o 50 bodů, více než bankovní nákazy z USA se bojí inflace

16.03.2023 Evropská centrální banka (ECB) dnes zvýšila svoji základní úrokovou sazbu o 0,5 procentního bodu na 3,5 %. Zatímco ještě před týdnem o tomto rozhodnutí nikdo nepochyboval, dnes je pro část trhu překvapením. Po nedávném krachu americké banky Silicon Valley a zprávách o možných problémech švýcarské banky Credit Suisse, se totiž část investorů začala obávat o stabilitu finančního sektoru v Evropě i USA. ECB se však podle našeho názoru aktuálně obává více nepolevujících inflačních tlaků než případné bankovní nákazy, proto zůstala věrná svému únorovému prohlášení, že i v březnu plánuje úrokové sazby zvýšit právě o 0,5 procentního bodu.
img

GBP/USD. Přehled na 16. 3. 2023

16.03.2023 Ve středu měnový pár GBP/USD zahájil nové kolo sestupného pohybu, přesně jak jsme předpovídali. Znovu a znovu jsme uvedli, že libra je ve "swingu" podobně jako pár EUR/USD. Jsou vidět pravidelné zvraty. Přestože včera nebyly zveřejněny žádné významné makroekonomické ukazatele, nový pokles hodnoty libry nás nepřekvapil. Zveřejněny byly pouze zprávy o cenách amerických výrobců a maloobchodních prodejích. Vzhledem k tomu, že první zpráva naznačovala pokles a druhá také pokles, což má zvláštní význam, ani jedna zpráva nemohla teoreticky podpořit dolar. Ve skutečnosti platí, že čím rychleji inflace klesá, tím menší má Fed důvod k agresivnímu zpřísňování měnové politiky. A abych byl upřímný, jde o "medvědí" aspekt dolaru. Stejně tak problémy švýcarské banky Credit Suisse nedokázaly způsobit pokles libry. Jednoduše proto, že mezi touto bankou a britskou ekonomikou neexistuje žádné spojení. Velká Británie vystoupila z EU. Globální finanční systém je samozřejmě obrovské množství bank s úzkými vazbami, ale teoreticky by selhání jedné významné banky (která ještě nezkrachovala, ale má problémy) mohlo vyvolat prodej mnoha měn z jiných zemí, protože švýcarské banky (považované za nejspolehlivější na světě) mají mnoho spojení po celém světě.
C:\fakepath\Stoxx600.jpg

Akcie v Evropě zpevňují, Credit Suisse díky záchraně o více než 30 procent

16.03.2023 Akcie druhé největší švýcarské banky Credit Suisse zahájily dnešní obchodování růstem o více než 30 procent. Reagují tak na masivní podporu, kterou si finanční ústav kvůli potížím s likviditou zajistil u centrální banky. Díky tomu zpevňují i velké akciové burzy v Evropě.
img

Nervozita v evropském bankovním sektoru

16.03.2023 Zatímco na začátku týdne strašily trhy krachy bank v USA, včera se nervozita přelila i do Evropy v souvislosti s problémy banky Credit Suisse. Akcie druhé největší švýcarské banky včera odepsaly téměř 25 %, zatímco pravděpodobnost bankrotu (měřeno CDS) vystřelila nad 50 %, což spustilo výprodej napříč evropským bankovním sektorem. Do toho bude dnes zasedat ECB, která se v únoru zavázala zvýšit úrokové sazby o 50bps. Minimálně peněžní trhy ale o takto razantním zpřísnění měnové politiky pochybují a přehodnotily sázky jen na +25bps.
img

Forex: Koruna se dostala nad 24,00 EUR/CZK

16.03.2023 Koruna včera prudce oslabovala v reakci na výprodeje v evropském bankovním sektoru spojeného s problémy švýcarské banky Credit Suisse. Oproti euru odepsala česká měna více než procento a poprvé od ledna se dostala nad hranici 24,00 EUR/CZK, téměř tříprocentní ztrátu si pak připsala na frontě s dolarem. Nervozita v evropském bankovním sektoru tak přebila veškerá makro data, přičemž nejinak tomu bude i dnes, kdy zamíchá kartami zasedání ECB.
img

Forex: Eurodolar směřoval až k úrovni 1,0550

16.03.2023 Dramatické pohyby na úrokových křivkách, které trhy neviděly za posledních třicet let, se projevily i na obchodování s eurodolarem. Krize okolo švýcarské banky Credit Suisse způsobila, že původně americké bankovní problémy se přeměnily v globální averzi k riziku a v těchto časech se daří samozřejmě dolaru. Eurodolar tedy směřoval až k úrovni 1,0550, přičemž obrat a jisté oživení na straně eura nastalo až v noci, kdy na trhy směřovaly zprávy o pomoci švýcarské centrální banky ve prospěch Credit Suisse (dostala prozatím likviditní linku 50 mld. CHF).
C:\fakepath\Credit suisse2.jpg

Credit Suisse si půjčí od centrální banky až 50 miliard švýcarských franků

16.03.2023 Švýcarská banka Credit Suisse, která se dostala do potíží, posílí svou likviditu tím, že využije možnost půjčit si od švýcarské centrální banky až 50 miliard švýcarských franků (1,2 bilionu Kč). Informuje o tom agentura Reuters s odvoláním na prohlášení druhé největší švýcarské banky.
img

Forex: Splní dnes ECB, co slíbila? Toť otázka

16.03.2023 ECB se svou vlastní vinou dostala do prekérní situace. Poněkud nezvykle se totiž již na minulém zasedání zavázala, že i na tom dnešním zvýší úrokové sazby o 50 bb. Ve světle aktuálních potíží v bankovním trhu, dnes již na obou stranách Atlantiku, se ale uvedený slib může jevit jako silný závazek. Moc si ale nedovedeme představit, že by ho evropští centrální bankéři nedodrželi. Na druhou stranu zvýšení sazeb v současné době může sentiment na trzích dále zhoršit.
C:\fakepath\eurusd-16032023-1.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 16.3.2023

16.03.2023 Americké akcie včera převážně oslabovaly. Problémy švýcarské banky Credit Suisse oživily obavy z bankovní krize. Indexy Dow Jones a S&P 500 na závěr seance smazaly část ztrát vlivem zprávy, že švýcarská vláda jedná o možnostech, jak druhou největší švýcarskou banku stabilizovat.
C:\fakepath\Credit suisse.jpg

Švýcarská centrální banka dodá Credit Suisse likviditu, bude-li třeba

16.03.2023 Švýcarský finanční regulátor FINMA a tamní centrální banka uvedly, že centrální banka poskytne bance Credit Suisse likviditu, "bude-li to nutné". Informovala o tom agentura Reuters. Podle obeznámených zdrojů cizí vlády a nejméně jedna banka vyvíjely tlak na Švýcarsko, aby jednalo.
C:\fakepath\trader-15032023-36-zm.jpg

Evropské akcie kvůli potížím Credit Suisse zažily nejhorší den za více než rok

15.03.2023 Evropské akcie dnes prudce oslabily, impulzem k jejich poklesu se stala zpráva o mohutném propadu akcií švýcarské banky Credit Suisse. Panevropský index STOXX Europe 600 se snížil o 2,92 procenta a uzavřel na 436,45 bodu. Zaznamenal tak nejvýraznější jednodenní propad za více než rok. S akciemi některých evropských bank muselo být během dne přerušeno obchodování.
img

Credit Suisse je jen „špička ledovce“, varuje člen vedení největší banky v USA. Strach z pádu švýcarské banky oslabuje korunu i akcie bank v ČR, radovat se ale mohou řidiči

15.03.2023 Pojištění proti krachu Credit Suisse dnes odpoledne zdražilo na krizové úrovně. Odpovídá ceně pojištění třeba americké banky Morgan Stanley v září 2008, po krachu Lehman Brothers. Tímto krachem tehdy odstartovala nejkritičtější fáze světové finanční krize let 2008 a 2009. Cenu pojištění proti pádu Credit Suisse nyní zhusta vyhánějí banky, které s ní uskutečňovaly obchody a transakce, a nyní si ve strachu a shonu pojištění kupují.
C:\fakepath\trader-15032023-34-zm.jpg

Forex: Evropské měny oslabují kvůli propadu akcií banky Credit Suisse

15.03.2023 Evropské měny dnes oslabují. Propad akcií švýcarské banky Credit Suisse obnovil obavy o evropský bankovní sektor po pádu banky Silicon Valley (SVB). Vůči americkému dolaru oslabuje euro, britská libra i švýcarský frank.
img

Pražská burza klesla o víc než tři procenta, ovlivnily ji problémy Credit Suisse

15.03.2023 Pražská burza po úterním růstu dnes klesla o 3,18 procenta na 1312,14 bodu. Zavřela nejníže od 25. ledna. Ovlivnily ji obavy o finanční stabilitu švýcarské banky Credit Suisse. Ztrácela většina titulů, nejvíce finanční sektor. Aktivita na trhu byla vysoká, celkový objem obchodů přesáhl 1,3 miliardy korun. Vyplývá to z údajů burzovního webu.
img

Forex: Dolar je zpět

15.03.2023 Zatímco na počátku týdne byly trhy pod talkem nepříznivých zpráv z amerického bankovního sektoru, ve středu týdne se tématem číslo jedna staly potíže švýcarské banky Credit Suisse. Dramatický pád jejich akcií (-29 % během dneška, -43 % od počátku roku) s sebou přinesl tlak na výprodej akcií v celém evropském bankovním sektoru. To samozřejmě zvyšuje tlaky na ECB, aby s dalším zpřísňováním měnové politiky minimálně počkala, tržní sazby výrazně opadaly. Na trzích byl jednoznačně patrný útěk ke kvalitě.
C:\fakepath\trader-15032023-27-zm.png

Forex: Koruna po dvou měsících oslabila pod 24 EUR/CZK, ztrácela také k dolaru

15.03.2023 Česká měna po dvou měsících oslabila pod 24 EUR/CZK, během dneška spadla o dvacetník na 24,02 EUR/CZK. Vůči dolaru si dnes koruna pohoršila o téměř 60 haléřů na 22,80 USD/CZK. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online. Trhy podle analytiků reagují na obavy z přelévání problémů v bankovním sektoru z USA do Evropy.
C:\fakepath\Credit suisse2.jpg

Credit Suisse je druhou největší švýcarskou bankou, založena byla v roce 1856

15.03.2023 - Credit Suisse je druhou největší švýcarskou bankou, o prvenství soutěží s bankou UBS.
C:\fakepath\trader-15032023-26-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

15.03.2023 1) Akcie druhé největší švýcarské banky Credit Suisse dnes prudce klesají, před polednem se propadly až o čtvrtinu a dostaly se na rekordní minimum. Důvodem je vyjádření největšího investora Credit Suisse, kterým je Saudi National Bank (SNB), že nemůže švýcarské bance poskytnout další finanční pomoc. Dopoledne bylo obchodování s akciemi Credit Suisse několikrát pozastaveno, uvedl zpravodajský server CNBC. SNB je největší komerční bankou v Saúdské Arábii.
img

Česká koruna výrazně oslabuje kvůli strachu z pádu největší švýcarské banky, Credit Suisse. V Praze na burze padají také akcie tuzemských bank, v čele s těmi matky České spořitelny

15.03.2023 Česká koruna dnes citelně oslabuje. Poprvé za uplynulého takřka půldruhého měsíce se během dnešního poledního obchodování vrátila nad úroveň 24 korun za euro. Důvodem je obava světových trhů z pádu Credit Suisse, největší švýcarské banky.
C:\fakepath\Ropa4.jpg

Ropa prohlubuje ztráty kvůli obavám kolem situace banky Credit Suisse

15.03.2023 Ceny ropy se po úterním poklesu na tříměsíční minimum dál snižují. Dolů je dnes tlačí propad na finančních trzích vyvolaný obavami kolem situace druhé největší švýcarské banky Credit Suisse. Tyto obavy překonaly vliv nadějí na oživení poptávky po ropě v Číně, jejíž ekonomika se otevírá po protipandemických uzávěrách.
C:\fakepath\Credit suisse.jpg

Akcie Credit Suisse klesly o čtvrtinu, hlavní investor vyloučil další pomoc

15.03.2023 Akcie druhé největší švýcarské banky Credit Suisse dnes prudce klesají, před polednem se propadly až o čtvrtinu a dostaly se na rekordní minimum. Důvodem je vyjádření největšího investora Credit Suisse, kterým je Saudi National Bank (SNB), že nemůže švýcarské bance poskytnout další finanční pomoc. Dopoledne bylo obchodování s akciemi Credit Suisse několikrát pozastaveno, uvedl zpravodajský server CNBC. SNB je největší komerční bankou v Saúdské Arábii.
C:\fakepath\Stoxx600.jpg

Evropské akcie výrazně oslabují, impulzem je propad Credit Suisse

15.03.2023 Evropské akcie dnes výrazně oslabují, impulzem k jejich poklesu se stala zpráva o mohutném propadu akcií švýcarské banky Credit Suisse. Panevropský index STOXX Europe 600 krátce po poledni odepisoval zhruba 2,7 procenta a nacházel se v blízkosti 435 bodů. S akciemi některých evropských bank muselo být přerušeno obchodování.
img

Credit Suisse pod tlakem po ztrátě největšího akcionáře

06.03.2023 Akcie švýcarské banky Credit Suisse (CSGN.US) jsou na začátku nového týdne pod tlakem kvůli zprávě o prodeji všech akcií banky společností Harris Associates, která byla téměř 20 let největším akcionářem Credit Suisse, uvedl list Financial Times. Jak FT dodaly s odvoláním na Davida Herra, výkonného ředitele Harris Associates, budoucnost banky je velmi nejistá.
img

UBS: Chatovací robot ChatGPT je nejrychleji rostoucí aplikace v historii

02.02.2023 Chatovací robot ChatGPT, který využívá umělou inteligenci, se stal nejrychleji rostoucí spotřebitelskou aplikací v historii. Uvedli to analytici největší švýcarské banky UBS. Podle nich systém vyvinutý společností OpenAI dosáhl v lednu, dva měsíce od svého spuštění, hranice 100 milionů aktivních uživatelů měsíčně. Firma dnes oznámila zpoplatnění aplikace, nejprve ve Spojených státech. Informovala o tom agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-05122022-33-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

05.12.2022 1) Míra inflace v Turecku v listopadu podle očekávání poprvé zhruba za rok a půl klesla, činila 84,4 procenta po říjnové hodnotě 85,5 procenta. Oznámil to dnes turecký statistický úřad. Polevil růst cen v dopravě a pomaleji se zvyšoval i růst cen bydlení a energií. Meziměsíčně ceny vzrostly o 2,9 procenta po růstu o 3,5 procenta v říjnu.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Ekonomové: Eurozónu čeká výrazná hospodářská recese, zotavovat se bude pomalu

16.11.2022 Eurozóna v příštích měsících pravděpodobně vstoupí do hospodářství recese, která nebude mírná. Následné hospodářské oživení navíc bude obtížné a jen pomalé. Předpovídají to ekonomové z předních světových bank. Členské země eurozóny se nyní potýkají s energetickou krizí, za kterou částečně stojí válka na Ukrajině. Vysoké ceny energií tlačí vzhůru inflaci, což nutí Evropskou centrální banku (ECB) ke zvyšování úrokových sazeb.
img

Zlato by se mohlo dostat na 1 900 USD za unci

10.11.2022 Trh zlata pokračuje v oživení, přičemž ceny drží nový support nad 1 700 USD za unci. Podle švýcarské banky UBS by to mohl být začátek většího pohybu.
img

Evropský akciový trh je ve ztrátě kvůli alarmujícím zprávám z regionu

01.11.2022 V době psaní tohoto článku ztratil kompozitní ukazatel předních evropských společností STOXX Europe 600 0,04 % a klesl na 410,58 bodu.
C:\fakepath\trader-25102022-34-zm.jpg

Evropské akcie opět posílily, uzavřely na pětitýdenním maximu

25.10.2022 Evropské akcie dnes opět posílily, k růstu přispěly překvapivě příznivé hospodářské výsledky některých významných podniků. Panevropský akciový index STOXX Europe 600 dnes stoupl o 1,44 procenta a obchodování zakončil na 407,61 bodu. To představuje jeho nejvyšší závěrečnou úroveň za pět týdnů.
img

Evropské akcie navzdory dobrým zprávám z EU klesají

20.10.2022 Hlavní evropské akciové indexy ve středu klesly navzdory čerstvým statistikám, které naznačují, že inflace v eurozóně zrychluje méně výrazně, než trh předpokládal. Investoři navíc pozorně sledují zprávy předních evropských společností o výsledcích hospodaření za třetí čtvrtletí roku 2022.
img

Evropské akcie prudce rostou díky dobrým zprávám z Německa

19.10.2022 V souvislosti se zveřejněním dobrých statistických údajů z Německa v úterý hlavní evropské akciové indexy stoupaly. Investoři navíc bedlivě sledují zveřejnění zpráv o výsledcích hospodaření klíčových evropských firem za třetí čtvrtletí roku 2022.
img

Akcie týdne - Credit Suisse (06.10.2022)

06.10.2022 Rostoucí nervozita na akciích Credit Suisse kvůli restrukturalizaci probíhající od konce července a zhoršující se finanční výsledky mohou naznačovat, že investoři se obávají opakování černého scénáře, který nastal u Lehman Brothers.
img

Evropa prodlužuje zisky, tuzemské banky pod tlakem

03.10.2022 Evropské indexy prodlužují sérii zisků. Nejvýkonnějším evropským indexem byl italský FTSE MIB (ITA40), který si dnes připsal 1,57 % Německý blue chip benchmark DAX (DE30) uzavřel dnešní seanci na 12 209 bodech, což odpovídá 0,79% růstu. Index pražské burzy PX (CZKCASH) uzavřel seanci o 0,25 % níže na 1 120,57 bodech.
C:\fakepath\trader-03102022-24-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.10.2022 1) Ceny ropy se dnes výrazně zvyšují, podle analytiků je to kvůli vyhlídkám na rozsáhlé omezení těžby ve státech ze skupiny OPEC+. Severomořská ropa Brent si kolem poledne připisovala přes čtyři procenta a blížila se k 89 dolarům za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala také více než čtyřprocentní nárůst a pohybovala se mírně pod úrovní 83 dolarů za barel.
C:\fakepath\Credit suisse.jpg

Akcie Credit Suisse prudce klesají, letos už ztratily rekordních 60 procent

03.10.2022 Akcie Credit Suisse dnes na burze v Curychu prudce klesají, dopoledne spadly až o 12 procent. Od začátku roku odepsaly zhruba 60 procent hodnoty a jsou na cestě vykázat nejhorší rok v historii této švýcarské banky. Generální ředitel Ulrich Körner ale ujišťuje, že banka je finančně zdravá a že avizovaná restrukturalizace ji stabilizuje. Informovala o tom agentura Bloomberg.
img

BREAKING: Akcie Credit Suisse dnes ztrácejí 8,5 %

03.10.2022 Akcie švýcarské banky Credit Suisse (CSGN.CH) ztrácejí na počátku dnešní seance 8,5 %, a to přes ujištění CEO banky o dostatečném kapitálovém polštáři a likviditě. Připomeňme si, že CDS deriváty (Credit Default Swaps) banky dosáhly v pátek nejvyšších úrovní od roku 2009. Nový strategický plán banky bude oznámen 27. října.
C:\fakepath\trader-23092022-20-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.09.2022 1) Maďarská ekonomika zřejmě bude po několik příštích čtvrtletí klesat, k růstu by se měla vrátit až koncem příštího roku. Vyplývá to z prognóz, které dnes představil maďarský ministr financí Mihály Varga. Maďarsko by tak mělo vstoupit do hospodářské recese, která se obvykle definuje jako minimálně dvě čtvrtletí poklesu ekonomiky za sebou. Informuje o tom agentura Reuters.
img

Evropské trhy nedokázaly ustát negativní statistiky a začaly klesat

15.09.2022 Přední západoevropské akciové indikátory vykázaly ve středu pokles. Účastníci trhu se vzhledem ke slabým statistickým údajům z eurozóny vyhýbají riziku. Investoři navíc dál analyzují poslední informace o inflaci v USA.
img

Evropský trh v naději na optimistické údaje z USA roste

14.09.2022 Hlavní západoevropské burzovní indikátory vykázaly v úterý růst. Účastníci trhu s napětím očekávají zprávu amerického ministerstva práce s údaji o inflaci v zemi za srpen.
C:\fakepath\trader-25082022-21-zm.png

Banka UBS: Eurozóna už je v mírné recesi kvůli prudkému zdražování energií

25.08.2022 Ekonomika eurozóny se už dostal do "mírné recese", kterou vyvolal prudký růst cen energií a jež přetrvá nejméně do konce roku. Ve své dnešní zprávě pro klienty to uvádí ekonomové švýcarské banky UBS. Zároveň odhadli, že ekonomika eurozóny ve třetím čtvrtletí klesne o 0,1 procenta a ve čtvrtém kvartálu o 0,2 procenta.
C:\fakepath\trader-26072022-20-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

26.07.2022 1) Státy Evropské unie se kvůli očekávanému omezení dodávek plynu z Ruska dohodly na pravidlech omezení spotřeby této suroviny pro nadcházející topnou sezonu. Po první části jednání unijních ministrů energetiky o tom informovalo české předsednictví Rady EU. Ministři jednali o upraveném návrhu Evropské komise (EK), který počítá s dobrovolnými úsporami ve výši 15 procent. Jeho součástí je i možnost vyhlášení plynové nouze, v níž budou úspory povinné. Řada států si z původního návrhu vymohla ústupky.
img

Akcie švýcarské banky Julius Baer reagují na výsledky

25.07.2022 Švýcarská banka Julius Baer (BAER.CH) zahájila dnešní obchodní seanci se značným prodejním gapem vyvolaným slabými výsledky za první polovinu roku 2022. Přesto se býkům podařilo dnešní prodej smazat a akcie aktuálně posilují o více než 1,5 %.
C:\fakepath\trader-30062022-27-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

30.06.2022 1) Ruská plynárenská společnost Gazprom za loňský rok nevyplatí žádné dividendy, jejich výplatu zrušila poprvé od roku 1998. Cena akcií firmy, nad kterou má kontrolu Kreml, se v reakci na oznámení propadla o více než čtvrtinu, informovala dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-30062022-23-zm.jpg

UBS: Eurozóna směřuje ke stagflaci, hospodářský růst se letos téměř zastaví

30.06.2022 Eurozóna směřuje ke stagflaci, tedy do situace, kterou charakterizuje vysoká inflace, stagnace poptávky a případně i vysoká nezaměstnanost. Myslí si to analytici největší švýcarské banky UBS, kteří dnes předpověděli, že hospodářský růst v eurozóně se ve druhém pololetí téměř zastaví. Největší ekonomikou v eurozóně je Německo, kam směřuje značná část exportu českých firem.
C:\fakepath\Dubai.jpg

Bloomberg: Dubaj se stává novým Švýcarskem pro obchodníky s ruskými komoditami

22.06.2022 Obchodníci s ruskými komoditami si narychlo zřizují podniky v Dubaji, neboť Švýcarsko jim čím dál více ztěžuje dohody s Moskvou. Švýcarsko přitom bylo desítky let domovem prostředníků, kteří pomáhali zprostředkovávat styky mezi ruskými producenty a odběrateli po celém světě. Nyní je zpřísnění sankcí nutí přesunout se do Spojených arabských emirátů. Informuje o tom agentura Bloomberg.
img

Budeme moci sledovat akvizici Credit Suisse?

08.06.2022 Akcie švýcarské banky Credit Suisse, nečekaně vzrostly kvůli zprávám o možném převzetí této společnosti americkou firmou State Street. Uskuteční se však tento obchod?
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Offshore | Fundamentální analýza | Intervence | Exotické měny | Manipulace na forexu | Investiční zlato | Price Action | Brexit | Řecko | Patrik Urban | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Australský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | GBP/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | Euroskupina | Evropská unie | SYRIZA | HDP | Turecká lira | Bezpečný přístav | Divergence | Měnová politika | Forexový trh | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Turecko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Měnový výbor Fedu | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Profit-Target | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Světové akcie | Dividendy | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | EUR/CHF | Hyperinflace | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | EUR/AUD | AUD/JPY | CHF/JPY | AUD/CHF | USD/TRY | USD/CZK | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Důvěra investorů | Ekonomické události | Robert Kiyosaki | Obchodování na burze | Měnové trhy | Investujeme | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | BRICS | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Ben Bernanke | Benchmark | Bloomberg | Blue chip | Bod | Bond | Dluhopisové fondy | Break/Even | Burza | CCI | CEO | CFD | CME | Carry trade | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | DAX | Diverzifikace | Dluhopis | Dolarový index | Dow Jones Industrial | ECB | ECOFIN | EFSF | ESM | European Stability Mechanism | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FINMA | FOMC | Index FTSE 100 | FX | Fannie Mae | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | Hedge fondy | Futures | G7 | Grafy | Hedge | IPO | ISIN | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Insider | Intradenní obchodník | Investice | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Komodity | Korekce | Kotace | Kupón | Kurz | Kurzy měn | LIBOR | Likvidita | Long | MAE | MIFID | MMF | MT4 | Makléř | Makro data | Margin | Margin call | Marže | MetaTrader | Mezibankovní | Měna | Měna fondu | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Obchodování s měnami | Opce | Open | Platební bilance | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prémie | Rally | Rating | Ratingová agentura | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Sentiment | Short | Short pozice | Směnný kurz | Splatnost | Spread | Standard & Poor's 500 | Statut | Stop-Loss | Státní dluhopis | Support | Swing | Swiss | Swiss National Bank | Termínový kontrakt | Timeframe | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Yield | ZEW index | Bondy | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Nomura | Obchodování s cennými papíry | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Panevropský index | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Komerční banka | Patria | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Zisk | Berkshire Hathaway | Jaroslav Tupý | Kurz dolaru | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Bohatství | IEA | Euronext | Credit Suisse | Burzovní makléř | RBNZ | Intervenovat | ČSOB | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Swissquote | Index cen | Index CPI | Eurostat | Obchodní seance | Portugalsko | EUR/HUF | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Zásoby ropy | Wall Street Journal | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Centrální bankéři | EURUSD | GBPUSD | Raiffeisenbank | Akciové indikátory | Aktivum | Delta | Index | Investiční strategie | Likvidní | Podpora | Volatilní | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie Erste Bank | Akcie Komerční banky | Akcie Philip Morris | Akcie Societé | Akcie Societé Generale | Akcie VIG | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Banka | Barel ropy | Bohatý táta, chudý táta | Brent | Britské libry | Burzovní indexy | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena zlata dnes | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Členské země eurozóny | DJIA | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Eura | EURCHF | Euro dnes | Evropská měna | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Finanční prostředky | Fio | Fiskální rok | Fondy | Frank | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Hang Seng | Hodnota zlata | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Indikátor CCI | Instrument | Investice do akcií | Investice do dluhopisů | Investice do fondů | Investiční | Investiční doporučení | Investiční kovy | Investiční poradenství | Zlaťáky | Investing | Investovat do zlata | Jádrová inflace | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Kiyosaki | Komoditní | Konec eura | Kurz bitcoinu | Kurz britské libry | Kurz dolar | Kurz dolarů | Kurzy | E15 | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | MetaTrader 4 | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodní platformy | Obchodování s komoditami | Odkup akcií | Oslabení koruny | Patria Online | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Rakousko | Reuters | Ropy | Růst HDP | Řízení rizik | Sázky | Signály | Société Générale | SPX | Státní dluh | Státní dluhopisy | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švýcarská měna | Swingy | Španělská ekonomika | Švýcarská banka | Švýcarská centrální banka | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Unce zlata | USD JPY | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj inflace | WTI | Zlataky.cz | Zahraniční měny | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zhodnocení peněz | Zlaté rezervy | Zlato a stříbro | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | EUR/PLN | CNBC | ZEW | EIA | Komise pro cenné papíry | Andrej Babiš | Čistá úroková marže | EBITDA | Elon Musk | Christine Lagarde | Indie | Intermediate | Ministerstvo financí | Obchodní den | OIBDA | Peněžní trhy | Petr Kellner | Private banking | ROCE | Small caps | Tovární objednávky | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Euromoney | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Úvěr | INSEE | Světové ekonomiky | Miliardář | Boháč | Bohatý | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Mezinárodní banky | Volby | Burza dnes | Burze | Commodities | Currency | Dividendové akcie | Asijské obchodování | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | KPMG | Institut ZEW | RBC Capital Markets | CNN | Julius Bär | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | State Street | Westpac | Sentix | Berenberg | Nomura Securities | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | NATO | City Index | American Eagle | BNY Mellon | PwC | RBC Capital | PVM | BBC | Destatis | Propad na finančních trzích | Oslabení eura | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Růst ekonomiky eurozóny | Short squeeze | HUF/EUR | Brazílie | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Pokles cen akcií | Podnikání | Euro proti dolaru | BMW | Investičníweb.cz | Erste Bank | Index pražské burzy PX | Mark Carney | Averze k riziku | Kurz české měny | Index pražské burzy | Pokles akcií | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Měnové riziko | Stock Exchange | Hargreaves Lansdown | Finanční centrum | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Saxo PrivatBank | Multi-Asset obchodování | Výnosová křivka | Energie | Společná evropská měna | Severomořská ropa | PriceWaterhouseCoopers | Pro tradery | Panevropský akciový index | KBC | Index londýnské burzy FTSE 100 | BlackRock | Podnikatelská důvěra | Přehled | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Volby v USA | Rosněfť | Christine Lagardeová | Thomas Jordan | Šéf švýcarské centrální banky | Agentura Reuters | Evropské trhy | Bankovnictví | Referendum | SRF 1 | Ekonomická aktivita | Dopady na euro | City | Ministři financí eurozóny | Německý ústavní soud | Forbes | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Index důvěry | Setrvání Británie v EU | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Standard & Poor's | Britské akcie | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Glencore | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Akcie bank | Měnová autorita | Otřesy na finančních trzích | IBEX | Globální finanční krize | Akcie evropských bank | Britská centrální banka | Americké státní dluhopisy | Velké banky | Deutsche Börse | Pokles ceny akcií | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Britské hospodářství | Globální ekonomický růst | Pokles libry | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Americký ministr financí | Oslabení japonského jenu | Akcie Credit Suisse | Britské banky | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Britský ministr financí | Fitch Ratings | AAA | Rating AAA | Americké burzy | Zpřísňováním měnové politiky | Dnešní obchodování | Propad | Finanční televize | Finanční televize CNBC | Úvěrový rating | Kryptoměny | Likérka Stock | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Dow Jones Newswire | Makroekonomické analýzy | Hospodářský růst Evropské unie | Bezpečné dluhopisy | Německý akciový index DAX | Německý DAX | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Index CAC 40 | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Nálada na trhu | Ekonomická data | Historická maxima | Historická minima | Člen rady guvernérů | Evropský trh | Nejistota | Analytik Komerční banky | Erste | Philip Morris | VIG | Světové finanční krize | Zasedání Bank of England | Největší banky | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | Euro k americkému dolaru | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Obchodování na forexovém trhu | Libra k dolaru | Zajištění | Úvěrová krize | FTSE 100 | Baidu | Digitální měny | Blockchain | Ethereum | Digitální měna | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Agentura AFP | Odhodlání | Credit Suisse Group | Kapitalizace | Výhled | Depozitní sazba | Akciový index DAX | Globální krize | NYSE Euronext | Burzovní společnost | Bankéři | Spolčení za účelem manipulovat | Britská bankovní asociace | Poplatky | Hlavní index londýnské burzy FTSE 100 | Index pařížské burzy CAC 40 | Rekordní minima | Rekordní maxima | Britská vláda | Propad akcií | Exxon | Konsensus | Mzdy | Úspěšné obchodování | Dnešní zprávy | Hlavní evropské indexy | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Makléřské společnosti | Odhady trhu | Ekonomická situace | Záchranný fond | Bankovní domy | Bankovní krize | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Hlavní burzovní indexy | Inflace v Německu | Krize bankovního sektoru | Zisky firem | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | FCA | Úřad pro finanční etiku (FCA) | Finanční ústav | Theresa Mayová | Firemní zisky | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Měnový pár USD/JPY | Japonská vláda | Americká vláda | Očekávání analytiků | Americký index S&P 500 | Libra k americkému dolaru | TRY | Odliv kapitálu | Softbank | Příjmy | Finanční domy | Alphabet | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Světový finanční systém | Japonský Nikkei | Konsenzus | Sillicon Valley | Růst ekonomiky | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Obchodování na měnovém trhu | Zpomalení ekonomiky | Tisková konference ECB | Americký dolar vůči japonskému jenu | Hlavní ekonom | Norsko | Očekávání | Index ekonomické nálady | Evropský statistický úřad Eurostat | Tempo růstu ekonomiky | Mercedes | Euromoney Institutional Investor | CME FedWatch | Devizy | Fondy rizikového kapitálu | Purple Trading | MUFG | Zklamání investorů | Finanční příležitosti | Kurz americké měny | J.P. Morgan | Skupina PPF | Funding currency | Akcie českých bank | Bankovní index | Swiss Life Select | Index německé burzy | Index německé burzy DAX | Hlavní index německé burzy | Vstup na burzu | Manipulace s trhem | Silicon Valley Bank | UniCredit SpA | Obchodování na zámořských trzích | Cena palladia | Ranní zpráva z akciového trhu | Zpráva z akciového trhu | BHS | Nákupy zlata | Nákupy zlata centrálními bankami | Coinbase | Utility Settlement Coin | USC | NEX | Canadian Imperial Bank of Commerce | Clearmatics Technologies | Velký třesk | Kvantitativní utahování | Vývoj ceny palladia | Palladium | Technologie blockchain | Jerome Powell | Trh kryptoměn | MiFID II | ETH | Dealogic | Hodnota fúzí a akvizic | Fincentrum | Panevropský index STOXX 600 | Kosdaq | Investiční skupiny | Obchodování na trzích | Tržní očekávání | Asijské trhy | Výnosy desetiletých dluhopisů | Wedbush Securities | Wood & Company | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Hodnota majetku | Bitcoiny | Německá centrální banka | Slabší koruna | Kartel OPEC | OPEC+ | Výsledky obchodování | Podniky | Regionální měny | Rakouské emise | Technologické akcie | Evropský akciový trh | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Objem obchodování | Geopolitické napětí | Americká investiční banka | Forint | Pokles ceny | Nákup zlata | Šéf Fedu | Cenový kanál | Index Stoxx 600 | Czech Fund | Profesionální obchodník | Íránská měna | Kurz íránské měny | Nové peníze | Akcie v Evropě | Kompozitní index | Úrokový výnos | Julius Baer | Trh s ropou | Finanční skupina | Reakce trhu | Trh s kryptoměnami | Výprodej akcií | Silnější dolar | Cena plynu | Propad cen ropy | Hodnota amerického dolaru | Nervozita na trzích | Prognóza ECB | Aktivita na trhu | Průzkum společnosti | Zvyšování úroků | FTSE/MIB | Růst zisků | Zvýšení úrokové sazby | Izraelské akcie | EK | Náklady na úvěry | Evropská komise | Základní úroková sazba | Úroková sazba v USA | Německé akcie | Prezident Evropské centrální banky | Veřejný dluh | Pojištění vkladů | Nejbohatší lidé | Financial Times (FT) | Hodnota indexu | Posílení kapitálu | Refinitiv | Cenné papíry Erste | Odhady analytiků | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | The Wall Street Journal | Heiken Ashi | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Makléřská společnost | Makroekonomické statistiky | Volatilita eura | Pozornost trhu | Burzovní debut | Odhad analytiků | Zvýšení sazeb | Státní fond | Zájem investorů | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | UBS Global Wealth Management | Obavy investorů | Zpětný odkup akcií | Vyjádření analytiků | Hodnota firmy | Slabší dolar | Akciové futures | CNY | Infineon | Analytici Morgan Stanley | Akcie firmy | Vyšší mzdy | Finanční svět | Americké společnosti | DE30 | Snížení sazeb | Wealth Management | Prezidentka ECB | Banky na Wall Street | Zhodnocení financí | Býčí výhled | Společnost Gazprom | Gazprom | FedWatch Tool | Napětí na trzích | Růst ceny zlata | Pokles cen | Výnos dluhopisů | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Tomáš Pfeiler | SIX | Švýcarské finanční centrum | Poskytování úvěrů | Obavy z recese | Akcie týdne | Bohatí | Oživení ekonomiky | Burzovní průvodce | Index londýnské burzy | Tokyo Stock Exchange (TSE) | Thyssenkrupp | Růst mezd | Stříbrné mince | Stříbrná mince | SAB Finance | Hospodářská recese | Televize CNBC | PPF | Očekávání trhu | Dot plot | Nastavení úrokových sazeb | Poptávka po ropě | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Tamás Varga | Jakub Petruška | Obchodování dluhopisových ETF | iShares | Nejlepší dluhopisové ETF | Dluhopisové ETF | Klesající úrokové sazby | Tuzemské banky | Oslabení české koruny | Nízká nezaměstnanost | Nejlepší výsledky | Projevy centrálních bankéřů | Equinor | Vyšší úrokové sazby | Nízké daně | Obchodujte | Trinity Bank | Investice do fondu | Hypoteční trh v USA | Hurun | TikTok | Střadatelé | Automobilky | Čistý zisk | Deficit | Mediální společnosti | Kryptoměnová burza | Trinity | Radomír Lapčík | LNG | Výkon amerického dolaru | Objem | Index milánské burzy | Obchod | Cenné papíry ČEZ | Muhammad bin Salmán | Společnost SAB Finance | SAB Finance a.s. | Trh práce | Provozní zisk před odpisy | Achim Wambach | Růst spotřebitelských cen | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | Předseda představenstva | Luis De Guindos | Vyšší riziko | Firma | Ekonomiky eurozóny | Kurz eura vůči dolaru | PLN/EUR | BAT | Parlamentní volby | Švédská centrální banka | Pfizer | Výrobce léků | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Global Finance | Server BBC | Produkty obchodované s finanční pákou | Studie | Server CNBC | Bilance | Zápis z Fedu | Index DOW | Celkový objem obchodů | Negativní sentiment | Co bude | Jiří Šmejc | Vývoj trhu | Generální ředitel | Skupina OPEC+ | ECB Luis De Guindos | Česká měna dnes | Lagardeová | Klesly akcie | Vyšetřování | Amazon | Ekonomiky v eurozóně | Úrok | Nejbohatší | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | Bez reakce trhu | Guvernér polské centrální banky | Adam Glapiński | Vyhlídky | Domácí měny | Vicepremiér | 5G | AFP | SECO | Hospodářské záležitosti | Bankovní tituly | FT | Evropští investoři | Dluhopisoví investoři | Zveřejněná data | Objem obchodů s kryptoměnami | Vládní bondy | Omezení těžby | Předpovědi | Jan Vejmělek | HUF | PLN | Šéf euroskupiny | Na burze | Drahý kov | Centrální banka USA | Propouštění | General Motors | Další rozvoj | Rozvoj | Poptávka centrálních bank | Viceprezident ECB | Dolar vůči japonskému jenu | Koruna dnes | Zdražování | Německý ZEW index | Sociální sítě | Problémy | Breaking | Pojišťovny | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Ranní zpráva | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Světové obchodní organizace | Plyn | Nálada | Kofola | Prohlášení | Moskva | Jim Yong Kim | David Malpass | Farmaceutická společnost | Centrální banky USA | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Akciový index Dow Jones | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Zahájení obchodování | Porsche | Míra | Inflační výhled | Úroky | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Hypoteční trh | Předseda | Americké centrální banky | Regulátoři | Ředitelka | FedEx | xStation5 | Biotechnologické společnosti | Andrew Bailey | Bydlení | Ztráta | BREAKING | Propad akciových trhů | Hlavní akciové indexy | Roční růst | ACEA | Miliardy korun | Zasedání měnového výboru | Cenné papíry Erste Bank | Koruna posílila | AJ Bell | Investiční ředitel | Russ Mould | Růst hrubého domácího produktu | Singapur | Obchodování na akciové burze | Index pařížské burzy | Hospodaření | Paschal Donohoe | Zbrojovky | Vladimír Vávra | Růst poptávky | CFA | Prodej automobilů | Teherán | Hospodářské recese | List Financial Times | Míra inflace v eurozóně | Daimler | Ceny ropy dnes | Tamas Varga | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Ministr energetiky | Budoucnost | Švýcarská vláda | Ifo | Experti | Tvorba zisku | Rekordní maximum | Negativní zprávy | ASML | ASML Holding NV | Příjmy domácností | Poradenství | Mercedes-Benz | Růst globální ekonomiky | Nový rekord | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Podnik | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Tržní sazby | Analytička | Ukazatele | SAP | Technologická společnost | Silnější kurz | Meziroční růst spotřebitelských cen | Růst spotřebitelských cen v Německu | Americké ministerstvo | Nájemné | Ceny energií | Banka Morgan Stanley | Krach | Komunikace | Astrazeneca | Prezident institutu | Prezident | Hodnota transakcí | Trhy | Světová zdravotnická organizace | WHO | Souhrnný indikátor | Banka UBS | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Finanční regulátor | Eva Čerešňáková | Asijské indexy | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Meziroční růst | Růst inflace | SARS | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Vysoká inflace | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Spotřebitelská důvěra v Británii | Úsilí | Růst v eurozóně | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Obchody | Výdaje | Pesimismus | Čínská vláda | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Hlavní úrokové sazby | Švýcarská banka UBS | Moneycorp | Thomas Anderson | Sazby beze změny | SEC | Francouzský statistický úřad | Americké ekonomiky | Americké banky | West Texas Intermediate | Medvědi | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Galapagos | Růst sazeb | Politika centrálních bank | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Aktivita v sektoru služeb | Axel Weber | Největší švýcarské banky | Údaje z USA | ITA40 | Prudký propad | FedWatch | Akcie na evropských trzích | České banky | Výhled růstu globální ekonomiky | Šéfka ECB | Stabilita | Cestovní ruch | Vývoj | Šok | Martin Gürtler | Výkyvy | Obrovské ztráty | Lídři EU | Makroekonomické údaje | Restrikce | Technická recese | Prudký pokles | IBEX 35 | Lufthansa | Panevropský akciový index STOXX 600 | Akcie včera | Index DAX burzy | Olaf Scholz | Mince | Profitovat | Dostatek likvidity | Americká centrální banka dnes | Další vývoj | Karanténní opatření | Silný propad | Brusel | Vlastnit akcie | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Provozní zisk před odpisy (EBITDA) | Zisk společnosti | Zrychlení inflace | Burzy cenných papírů | ECB dnes | Viceprezident | Spotřebitelé | Výhled poptávky | Dopady pandemie | Historie | Německý hospodářský institut | Opatření vlád | Britská centrální banka dnes | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Volatilita akciových trhů | Mluvčí ČNB | Zásobníky | Texas | Německý ministr financí | Unilever | Salmán | Kongres | Komerční banky | Domácnosti | Asociace | Hotovost | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Prodejní tlak | Ukazatel zdraví | Extrémní volatilita | Německý akciový index | Úvěrové linky | Graf dne | Další růst | Růst | Výhled tvorby zisku | Tvorby zisku | Hospodářská činnost | Signál | Americká banka | Instituty | Banka JPMorgan | Potenciál | Viry | Ekonomiky | Jana Steckerová | Války | Březnová data | Poradce | Organizace | Saúdové | Závislost | Práce | Údaje | Dlužník | Ekonomické škody | Skupina OPEC | DPH | Eni | Ruské podniky | Propouštění zaměstnanců | Jihoevropské země | Ministři | Německé automobilky | Abdalazíz bin Salmán | Celková inflace | Více peněz | Credit Suisse Group AG | Výhled poptávky po ropě | Úspory | Hospodářské oživení | Statistiky | USD za barel | Global Wealth Management | Trade | Prezident institutu ZEW | ZEW Achim Wambach | Dílčí index | Producenti ropy | Finanční pomoc | Nizozemsko | ODS | Cenové pohyby | SARS-CoV-2 | Evropské indexy | Posílení | Premiéři zemí Evropské unie | Výkon dolaru | Joe Biden | Evropské méně | Data z trhu práce | Období volatility | Úřad INSEE | Sazba Fedu | Americká centrální banka (Fed) | Zasedání Evropské centrální banky | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | Zaměstnanci | FDA | Biofarmaceutické společnosti | UBS Global | Růst výnosů | Čtvrtletní zisk | Dovoz | Vývoz | Rekordní zisk | Hugo | Regulační orgány | Dodání likvidity | Expanze | Investice do startupů | Členské země | ONE | Výzkumné společnosti | CNN Prima News | Konsorcium | Vakcína | CL | Prezident SB | Manažeři | Podnikatelské aktivity | Pokles podnikatelské aktivity | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Aktivity v eurozóně | Vrcholní představitelé | Renault | Umělé inteligence | Spoluzakladatel | Inflace v Turecku | Jacobs | JDE | Unie | ČR | Soběstačnost | Prezidenti a premiéři | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Hospodářský institut | Lukoil | Gazprom Něfť | Bohumil Trampota | Prime Market | Zbrojovka | Výrobní PMI | Dluh USA | Sentiment na trzích | PEPP | Londýnské burzy | Nová prognóza | Vedení společnosti | Pokračování růstu | Saúdskoarabský ministr energetiky | Rekordní pokles | Poptávka po zlatě | Index Nasdaq Composite | Inflace v květnu | Zpomalení inflace | Globální poptávka | Bern | Nestlé | Sanofi | Roční míra inflace | Propad cen | Úvěrové podmínky | Sentiment na trhu | Covid | Analytické společnosti | Finanční ústavy | Restrukturalizace | Ukončení činnosti | Makléř Wood & Company | Wood & Company Vladimír Vávra | Analytik Purple Trading | ONS | MAM | Francouzský statistický úřad INSEE | Reputace | Silicon Valley | Ocenění | Šance | Stellantis | Růst tržeb | Statistiky z eurozóny | Ceny | Praha | Kolaps | Spotřební daně | Technologické společnosti | Společnost XTB | Životní úroveň | Reliance | Bohatí lidé | OMV | Plynárenské společnosti | Konkurenční společnosti | Pár EUR/USD | Důvěra | Hugo Boss | Cenové hladiny | Zisk z obchodování | Lepší výsledky | Deutsche Lufthansa | Oživení poptávky | Wedbush | Marks & Spencer | Pokles tržeb | Holdingová společnost | Představitelé ECB | SPAC | Seznam Zprávy | Odborníci | Mezinárodní agentura pro energii | Výkon ekonomiky | Inditex | Ropa dnes | Dnes na světových trzích | Politici | Objemy peněz | Biden | Delivery Hero | Česká republika | Dnes na pražské burze | Cena akcií firmy | Centrální banky USA (Fed) | Jens Klatt | Americké měny | Hodnota fúzí | Jack Dorsey | Speciální dluhopisy | CZKCASH | Nařízení | Výrobce čipů | Pokles indexu | Akcie Pilulky | Holger Schmieding | Burzy v Evropě | Moneta | JP Morgan Chase | Zveřejnění výsledků | Nepříznivý signál | RBAG | Státy Evropské unie | Ruské společnosti | CEZ1 | Trade Center | Oživení poptávky po ropě | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Výdělky | Siemens | Alexion Pharmaceuticals | RBAG.CZ | KOMB | KOMB.CZ | Alexion | H&M | Očkování | Americká kryptoměnová burza | Burza Coinbase | Kryptoměnová burza Coinbase | Rozpočtové deficity | IPO společnosti SAB Finance | Veřejné emise akcií | Emise akcií | IPO společnosti | Investice do bankovního sektoru | Trh Standard | Trh Standard pražské burzy | Očkování proti covidu-19 | Růst průmyslové produkce | Banky v EU | Inflace v Polsku | Dow Jones a S&P 500 | Indexy Dow Jones a S&P 500 | Růst ceny | Zvýšení těžby | DOT | Rio Tinto | Evropské centrální banky | CARA | MJ | ACT | Situace na trhu | Philips | InPost | Očkování proti covidu | DAX (DE30) | Sociální média | Tržní ceny | Problémy s likviditou | Výrobní aktivity | Poměrové ukazatele | Dnešní seance | Finanční výsledky | MIB | Rostoucí úrokové sazby | Kov | Colt | Just Eat Takeaway | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | CVS Health | CVS | Makroekonomický vývoj | Systémové riziko | Míra inflace v Německu | PPF Telecom | Maďarská ekonomika | Intervenovat na devizovém trhu | Pandemie covidu-19 | Největší americká kryptoměnová burza | CEZ1.CZ | ČEZ (CEZ1.CZ) | Společnost Baidu | Akcie Volkswagenu | SimilarWeb | Liberty Steel | xStation 5 | Archegos Capital | Archegos | Reuters analytik | Globální finanční systém | Data o inflaci | Prudký růst cen | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | Průmyslová produkce v eurozóně | Zátěžové testy | Ceny ropy Brent | Makroekonomická prognóza | Nová makroekonomická prognóza | Objednávky | Hospodaření firem | Boční trend | Praní peněz | Populární značky | Obavy z inflace | Oslabení | Zisk před zdaněním | Objem fúzí a akvizic | Bit.plus | Aktuální problémy | Nadnárodní společnosti | Plány | Cíle | Příležitosti | Německé softwarové firmy | Softwarové firmy | Konkurence | Prodej | Leoš Rousek | PPF Leoš Rousek | Mluvčí PPF | Nové prognózy | Graf akcie | Dolar dnes | Dovoz ropných produktů | Neuralink | Obchodní výsledky | Trh dnes | Varianty koronaviru | Dopady pandemie covidu-19 | Sazby daně | Spojené arabské emiráty | Koncentrace | UST | Zvýšení produkce ropy | Zvýšení produkce | Evropská unie dnes | Rada guvernérů | AI | Ermenegildo Zegna | Luxusní skupina | Firma Ermenegildo Zegna | Mutace delta | Zpomalení hospodářského oživení | Současný trend | Odvětví | Akcie švýcarské banky | Divize | Dodávky suroviny | Energetická skupina | Měnověpolitické zasedání Fedu | Rekord | Společný podnik | Bankovní skupina | Chování | Ropné a plynárenské společnosti | Projekce | Internetové obchody | Inflace ve Švýcarsku | Rekordní minimum | Předseda správní rady | Zajišťovny | Německý výrobce | Medián | SXXP | Společnosti | Měnové unie | Opatření | Dna | ANO | Uhlí | RBC | Sartorius | Ceny plynu | Roman Pilíšek | Hospodářský růst v eurozóně | Reakce centrální banky | Cyklus zvyšování úroků | Etherea | Výrobní podniky | Dnešní asijské obchodování | Airbus SE | Utahování měnových podmínek | BNP | Požadavky na kapitál | P/B | UBS Group | UBS Group AG | Telecom | Zemní plyn (LNG) | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Inflace ve Francii | Míra inflace ve Francii | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Minulá výkonnost | Akcie zbrojovky | Češi | Energetické krize | Zdražování energií | Dmitrij Peskov | Vysoké ceny | Americký podnikatel | Pozornost | Bankovní společnosti | Christian Lindner | Návrh rozpočtu | Index francouzských akcií | Indexy pohyb | Velkoobchodní ceny plynu | Poskytování likvidity | Společnost | Obchodní ředitel | Guvernér BoE | Celoroční výhled | Regulační úřady | TIM | Ruský trh | Průměrná volatilita | Omikron | Hirojuki Kikukawa | Tacufumi Okoši | | Zlotý | Největší švýcarská banka | NatWest | Míra inflace v Turecku | Rozšíření | Rostoucí inflace | Vyjádření České národní banky | Ekonomické ztráty | Mozkové čipy | Liz Trussová | Mluvčí Kremlu | Purple Trading Jaroslav Tupý | Uniper | Miliardy USD | CME FedWatch Tool | Průmyslová výroba v Maďarsku | Výroba v Maďarsku | Credit Suisse (CSGN.CH) | CSGN | CSGN.CH | Hry | Politické problémy | Dražší energie | Reality | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Hospodářská data | Instituce | Nový týden | Základní úrok | Snížení daně | Murray | Společnost H&M | Electrolux | Výrobce domácích spotřebičů | Advent International | Závislost na Číně | Ocado | Ebury | Tomáš Kudla | Banka Credit Suisse | Žádné dividendy | Glapinski | Susannah Streeterová | Invaze na Ukrajinu | Zmírnění obav | Situace kolem Ukrajiny | Ruské invaze na Ukrajinu | Index londýnské burzy FTSE | Sankce | Konflikt na Ukrajině | Cena plynu pro evropský trh | Švýcarská národní banka | Ministr dopravy | MWh | Situace na Ukrajině | Rheinmetall | Zkapalněný zemní plyn | Prima | Turecký statistický úřad | Zpřísnění sankcí | Andrej Melničenko | SUEK | Invaze | Pokles inflace | Zákaz dovozu ruské ropy | Řetězce | Sankce Západu | Optimistická nálada | Tok ruského plynu | Nord Stream 1 | Porsche AG | Dopady války na Ukrajině | Britský FTSE | Nákupy plynu | Ruský vicepremiér | Skupiny PPF | Vysoké ceny energií | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Míra inflace v Polsku | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | Trh zlata | Růst cen energií | Petr Fiala | Zákonodárci | VEB | Vlastnictví | Pozastavení aktivit v Rusku | Recyklovat | Miliardář Elon Musk | Dow Jones Industrial Average | Realitní sektor | Index milánské burzy FTSE/MIB | Asos | Roche | Akcie Uniper | Výhled ceny zlata | Stagnace poptávky | Růstový směr | Obchodní instrument | Evropské akciové indexy | Cenový strop | Marketingová komunikace | Plán restrukturalizace | Zvýšení úroků | Centrum | Hike | Investiční ředitel společnosti | Burzovní ukazatele | Zákaz dovozu | Provozní výnosy | Současná situace | Premiér Petr Fiala | Dopady pandemie covidu | Reálné příjmy domácností | Akcie banky | Společnost S&P Global | Ceny energetických komodit | Premiérka Liz Trussová | Zveřejnění zpráv | Fenomén | Photon Energy | Index frankfurtské akciové burzy | Evropské akcie dnes | Marka | Barel ruské ropy | Ruské ropy | Mihály Varga | Inflace ve Španělsku | Kwasi Kwarteng | Recese v eurozóně | Energetický trh | Koordinovaná intervence | Mimořádný zisk | Zisk výrobců energie | Mimořádný zisk výrobců energie | Ulrich Körner | Pojištění proti úpadku | PX (CZKCASH) | Index pražské burzy PX (CZKCASH) | Vienna Insurance Group | VIG.CZ | Vienna Insurance Group (VIG.CZ) | Kofola (KOFOL.CZ) | KOFOL.CZ | ERSTE (RBAG.CZ) | Komerční banka (KOMB.CZ) | Jeremy Hunt | Český premiér Petr Fiala | Northern Rock | Credit Suisse dnes | Orpea | Americká ropa | Nejrychleji rostoucí | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Administrativa amerického prezidenta | Administrativa | Války na Ukrajině | Petra Krmelová | ČNB Petra Krmelová | Americký fond | Širší index | Výběry | Ranní zpráva pro tradery | Zpráva pro tradery | Co se děje na finančních trzích | CZ | Ministr financí Jeremy Hunt | Qatar | Problémy odvětví | Moldavsko | Michael James | Pověst | Line | Uvolnění čínských opatření proti covidu | Uvolnění čínských opatření | Donohoe | Varování | Střední třída | FED sazby | Společnost BlackRock | Růstový potenciál | Výprodeje | Skandály | Federální společnost pro pojištění vkladů | FDIC | Federální společnost pro pojištění vkladů (FDIC) | ChatGPT | OpenAI | Společnost OpenAI | Inflace v Argentině | Míra inflace v Argentině | Hindenburg Research | Hindenburg | OCI | Nejvyšší inflace | Vyšší náklady | Chatovací robot | Výrobce větrných turbín Vestas | Výrobce větrných turbín | Vestas | Menšinový podíl | Ajay Banga | Média | CSGN.US | Credit Suisse (CSGN.US) | Akcie švýcarské banky Credit Suisse | Internetové bankovnictví | SVB | Pád Silicon Valley Bank | Bankovní krach | Největší banky v USA | Signature Bank | Vklady | Silicon Valley Bank (SVB) | Pád amerických bank | Heraeus | Krachy bank | SVB a Signature | First Republic | Saudi National Bank | Saudi National Bank (SNB) | Hlavní investor | Amar Chudajrí | SNB Amar Chudajrí | Miliardy švýcarských franků | Propad akcií Credit Suisse | Vrcholové vedení | Greensill | Pojištění proti krachu | Cena pojištění proti krachu | Cena pojištění | Pojištění proti krachu Credit Suisse | Problémy Credit Suisse | Tlak na americký bankovní sektor | Americký bankovní sektor | Švýcarský finanční regulátor | Švýcarský finanční regulátor FINMA | Finanční regulátor FINMA | Regulátor FINMA | Americká banka First Republic | Banka First Republic | First Citizens BancShares | Převzetí Credit Suisse | Osud Credit Suisse | First Republic Bank | Zklidnění situace | Situace kolem Credit Suisse | Yettel Hungary | Magyar Telekom | Telekom | Yettel | Moldovagaz | Převzetí banky | Převzetí banky Credit Suisse | Válka | Hurun Report | Hurun Global Rich List 2023 | Hurun Global Rich List | Hurun Global Rich | Akcie Block | Situace evropských bank | First Citizens | Jon Danielsson | Šíření informací | Stefan Legge | CED Capital | CED Capital Ltd | Guvernér ČNB Michl | ČNB Michl | Sergio Ermotti | Europe 600 | Evropský realitní sektor | Akcie bankovního sektoru | Akcie dánského výrobce větrných turbín | Akcie dánského výrobce větrných turbín Vestas | Švédské oděvní firmy | Oděvní firmy | Celosvětová aktivita u fúzí a akvizic | Aktivita u fúzí a akvizic | Spojení | Vedení UBS | Převzetí rivala | Colm Kelleher | UBS Colm Kelleher | Předseda představenstva UBS | Záchrana Credit Suisse | Akcionáři na valné hromadě | Nespokojenost | Gfs.bern | Společnost Fedex | Dceřiné společnosti | Krize v USA | Vice | Mimořádná inflace roku 2022 | Mimořádná inflace | Mimořádná inflace roku | Inflace roku 2022 | Inflace roku | Zvýšení sazeb Fedu | InPost od Advent International | Mluvčí PPF Leoš Rousek | Milník | Významný milník
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | Indikátor | EUR/USD | Graf | ROCE | Cena | Trading

Předchozí klíčová slova

Švýcarská měna
Švýcarská národní banka
Švýcarská potravinářská firma
Švýcarská potravinářská společnost
Švýcarská prokuratura
Švýcarská společnost
Švýcarská vláda
Švýcarská zemědělská společnost
Švýcarská zemědělská společnost Syngenta
Švýcarské bankovní společnosti

Následující klíčová slova

Švýcarské finanční centrum
Švýcarské franky
Švýcarské rafinerie
Švýcarské společnosti
Švýcarské ústavy
Švýcarské zboží
Švýcarsko - burza
Švýcarsko měna
Švýcarský akciový index
Švýcarský celní úřad
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple - Panelova diskuze
Potvrďte prosím... Zavřít