Neděle 26. červen 2022 09:32
reklama
Bidaskbit ebook
reklama
Dukascopy forex
reklama
Coinfy
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Růst inflace

img

Akcie Winnebago vyskočily po oznámení kvartálních výsledků

22.06.2022 Během středeční seance se cena akcií Winnebago (WGO.US) zvýšila o více než 6 % poté, co automobilka oznámila lepší, než očekávané finanční výsledky za 3. čtvrtletí, zejména díky vyšším prodejním cenám a vyšší hrubé marži.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Ropa výrazně zlevňuje, Biden podle médií plánuje dočasné zrušení daně na benzin

22.06.2022 Ceny ropy se dnes výrazně snižují, cena severomořské ropy Brent krátce před 13:00 SELČ vykazovala pokles téměř o čtyři procenta zhruba na 110,20 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) pak ve stejnou dobu ztrácela zhruba 4,4 procenta a podávala se asi za 104,70 dolaru za barel. Americký prezident Joe Biden se podle médií chystá požádat Kongres, aby kvůli vysokým cenám u čerpacích stanic schválil dočasné zrušení federální daně z pohonných hmot na nulu.
C:\fakepath\usa4.jpg

Média: Biden požádá Kongres, aby přechodně snížil daň z benzinu na nulu

22.06.2022 Americký prezident Joe Biden požádá Kongres, aby kvůli vysokým cenám u čerpacích stanic schválil snížení federální daně z pohonných hmot na nulu. S odkazem na představitele americké administrativy o tom dnes informují zahraniční tiskové agentury. Ve Spojených státech se budou na podzim konat volby do Kongresu i místních úřadů a lidé si na vysoký růst životních nákladů stěžují čím dál častěji.
img

Swingový výhled 24. týden 2022

21.06.2022 Máme za sebou týden, ve kterém se hlavní světové akciové indexy vykoupaly v krvavé lázni v reakci na rostoucí inflaci, která postupuje rychleji, než se předpokládalo. Hlavní part v tomto dramatu sehrály centrální banky. Podle očekávání USA, Velká Británie a překvapivě také Švýcarsko zvyšovaly úrokové sazby. Japonsko naopak jako jedna z mála zemí se rozhodlo ponechat nadále úrokovou sazbu na původní hodnotě – 0,10 %.
C:\fakepath\CNB3.jpg

Rada ČNB může podle odhadů zvýšit základní úrokovou sazbu až na sedm procent

19.06.2022 Bankovní rada České národní banka zřejmě ve středu zvýší úrokové sazby až o 1,25 procentního bodu, základní úroková sazby by se tak dostala až na sedm procent, tedy nejvýše od roku 1999. Vyplývá to z vyjádření ekonomů, které oslovila ČTK. Důvodem je podle nich aktuální vývoj inflace a rostoucí inflační očekávaní. Vliv na rozhodování bude mít pravděpodobně i obměna bankovní rady na konci července v čele s novým guvernérem Alešem Michlem, který je odpůrcem dosavadního zvyšování sazeb. Mělo by tak jít o poslední razantní zvýšení sazeb před obměnou bankovní rady na konci června, tvrdí analytici.
C:\fakepath\trader-17062022-20-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.06.2022 1) Míra inflace v zemích Evropské unie v květnu opět překonala rekord a vystoupila na 8,8 procenta. Dosud nejvyšší hodnotu z dubna převýšila o sedm desetin procentního bodu, oznámil dnes evropský statistický úřad Eurostat. Česká republika měla podle jeho údajů po trojici pobaltských států nejvyšší inflaci z celé unijní sedmadvacítky, a to 15,2 procenta.
C:\fakepath\Británie3.jpg

J.P. Morgan: Britská ekonomika se v příštích dvou let patrně dostane do recese

17.06.2022 Britská ekonomika se v příštích dvou letech pravděpodobně dostane do recese, a to v důsledku zpřísňování měnové politiky v Británii i v zahraničí. Předpověděli to dnes analytici finančního ústavu J.P. Morgan. Centrální banky po celém světě v poslední době zpřísňují měnovou politiku v reakci na růst inflace, ke kterému přispívá mimo jiné válka na Ukrajině.
img

Swingový výhled 23. týden 2022

17.06.2022 Hlavní světové akciové indexy po několika dnech klidu prorazily svoje hladiny supportů jako reakci na utahování ekonomiky, pokračující válku na Ukrajině, zpomalující ekonomický růst a vysokou inflaci. Australská centrální banka zvýšila úrokovou sazbu o 0, 50 %. ECB rozhodla, že úrokovou sazbu začne zvyšovat o 0,25 % od července 2022. Vítězem minulého týdne je americký dolar, který pokračuje v posilování.
C:\fakepath\Madarsko.png

Maďarsko prodloužilo platnost stropu cen pohonných hmot a základních potravin

16.06.2022 Maďarská vláda s ohledem na rostoucí inflaci prodloužila do 1. října platnost stropu na některé základní ceny potravin a pohonných hmot. Strop na úrokové sazby hypoték zůstane v platnosti až do konce roku. Na svém facebookovém profilu o tom bez bližších podrobností dnes informoval maďarský premiér Viktor Orbán.
C:\fakepath\trader-16062022-18-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.06.2022 1) Britská centrální banka dnes podle očekávání zvýšila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 1,25 procenta. Informovala o tom v tiskové zprávě. Základní sazba je tak v Británii teď nejvyšší od ledna 2009. Podle některých kritiků postupuje ale centrální banka příliš pomalu na to, aby růst inflace zastavila.
C:\fakepath\Británie.jpg

Britská centrální banka zvýšila základní úrok o čtvrt procentního bodu

16.06.2022 Britská centrální banka dnes podle očekávání zvýšila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 1,25 procenta. Informovala o tom v tiskové zprávě. Základní sazba je tak v Británii teď nejvyšší od ledna 2009. Podle některých kritiků postupuje ale centrální banka příliš pomalu na to, aby růst inflace zastavila.
C:\fakepath\fed usa.jpg

Americká centrální banka pravděpodobně urychlí zvyšování úrokových sazeb

15.06.2022 Americká centrální banka (Fed) dnes přikročí k dalšímu zpřísnění měnové politiky, aby zmírnila dopady vysoké inflace. Za jisté analytici považují zvýšení základní sazby o půl procentního bodu, stále více se jich ale přiklání k názoru, že Fed bude razantnější a základní úrok zvýší o tři čtvrtě procentního bodu, to znamená do pásma 1,50 až 1,75 procenta.
C:\fakepath\trader-13062022-45-zm.jpg

Akcie v Evropě po překvapivě silném růstu inflace v USA oslabily

13.06.2022 Akcie na evropských trzích v úvodu týdne oslabily a jejich hlavní index odepsal více než dvě procenta. Navázaly tak na propad asijských trhů, kde byly ztráty ještě výraznější. K negativní náladě mezi investory přispěla páteční zpráva o překvapivě silném růstu inflace ve Spojených státech.
C:\fakepath\Stoxx600.jpg

Akcie v Evropě po překvapivě silném růstu inflace v USA oslabují

13.06.2022 Akcie na evropských trzích v úvodu týdne oslabují, jejich hlavní index odepisuje více než jedno procento. Navazují tak na propad asijských trhů, kde byly ztráty ještě výraznější. K negativní náladě mezi investory přispěla páteční zpráva o překvapivě silném růstu inflace ve Spojených státech.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Inflace stoupla v květnu na 16 pct. a ještě poroste, je devátá nejvyšší v Evropě

10.06.2022 Meziroční inflace v květnu stoupla na 16 procent z dubnových 14,2 procenta. Nadále se zvyšovaly zejména ceny bydlení, potravin a pohonných hmot. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Inflace tak zůstává nejvyšší od prosince 1993, kdy se ceny meziročně zvýšily o 18,2 procenta. Z analýzy společnosti Portu vyplývá, že inflace v ČR je devátá nejvyšší v Evropě a 26. nejvyšší ve světě. Podle Hospodářské komory bude mít vysoká inflace za následek, že více podniků letos utlumí své investice. Podle analytiků budou ceny dále růst a inflace bude kulminovat ve třetím čtvrtletí až kolem 17 procent. Podle některých ekonomů se tak zvyšuje pravděpodobnost, že se ekonomika dostane do recese.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Analytici: ČNB kvůli inflaci v červnu opět výrazně zvýší úrokové sazby

10.06.2022 Překvapivě vysoká inflace v květnu povede k dalšímu výraznému zvýšení úrokových sazeb České národní banky (ČNB), a to minimálně o 0,75 procentního bodu. Většinou ale ekonomové odhadují růst sazeb o jeden procentní bod i více. Základní úroková sazba nyní činí 5,75 procenta. Tahounem květnové inflace bylo především zdražování potravin. Ceny by přitom měly růst dále a inflace by měla kulminovat ve třetím čtvrtletí až kolem 17 procent, odhadují ekonomové. Podle některých se tak zvyšuje pravděpodobnost, že se ekonomika dostane do recese.
img

Swingový výhled 22. týden 2022

07.06.2022 Akciové indexy pokračovaly v růstu již druhým týdnem navzdory rostoucí inflaci a sankcím vůči Rusku. Ekonomické ukazatele naznačují optimistická očekávání spotřebitelů a úlevu trhům přineslo také zmírnění opatření proti Covid-19 v Číně. Kanadská centrální banka zvýšila úrokovou sazbu na 1,5 %. Inflace v eurozóně dosáhla nového rekordu 8,1 % a dala tak další palivo ECB ke zvýšení sazeb, které podporuje euro v posilování.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD 7. června

07.06.2022 Analýza transakcí páru EUR/USDPár EUR/USD testoval úroveň 1,0744, když byla linie MACD daleko nad nulou, a udržel si š...
C:\fakepath\trader-06062022-24-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

06.06.2022 1) Ropa bude v letošním i příštím roce proti původním předpokladům výrazně dražší, z nynějších vysokých hodnot ale sestoupí. Ve svém aktualizovaném výhledu to dnes uvedli analytici finančního ústavu Citigroup. Odhad průměrné ceny severomořské ropy Brent na příští rok zvýšili o 16 dolarů na 75 USD za barel. V současné době se barel Brentu i kvůli dopadům války na Ukrajině prodává zhruba za 120 USD.
C:\fakepath\akcie4.jpg

Hodnota primárních veřejných nabídek akcií v USA a v Evropě klesla o 90 procent

06.06.2022 Hodnota primárních veřejných nabídek akcií (IPO) ve Spojených státech a v Evropě od začátku roku klesla o 90 procent. Hlavním důvodem je válka na Ukrajině a růst inflace i úrokových sazeb, což přimělo podniky odložit plány na prodej akcií. S odvoláním na údaje společnosti Dealogic o tom informuje list Financial Times (FT). Celkem 157 společností získalo do konce května z nabídky akcií 17,9 miliardy USD (411,7 miliardy Kč), zatímco ve stejném období loni 628 firem získalo 192 miliard USD.
img

Setkání mezi Joe Bidenem a Jeromem Powellem mělo čistě poradní charakter.

01.06.2022 Jak jsme si řekli v předchozím článku, inflace nyní zůstává hlavním problémem nejen ve Spojených státech, ale na celém světě. Tento problém je tak akutní, že včera dokonce proběhlo jednání amerického prezidenta Bidena s předsedou Fedu Powellem, které bylo věnováno tématu inflace.
C:\fakepath\forint.jpg

Maďarská centrální banka zvýšila základní úrok na 5,9 procenta

31.05.2022 Maďarská centrální banka na dnešním zasedání zvýšila svou základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 5,9 procenta. Oznámila to v tiskové zprávě. Banka tak pokračuje ve snaze omezit růst inflace. Zpřísňování měnové politiky nicméně zpomalila ve srovnání s předchozími dvěma zasedáními, na kterých základní sazbu zvýšila vždy o celý procentní bod.
img

Euro může zatížit zpomalení inflace v eurozóně

31.05.2022 Zdá se, že nárůst pozitivního sentimentu, který zachvátil trhy na konci minulého týdne, dnes začal slábnout. Trhy plně ocenily Powellovo prohlášení o možném měkkém přistání pro americkou ekonomiku a pravděpodobnosti pozastavení růstu úrokových sazeb Fedu po očekávaném zvýšení o 1,0 % až 2,0 % do podzimu, které bylo oznámeno na květnovém zasedání.
C:\fakepath\trader-30052022-33-zm.jpg

Forex: Americký dolar kvůli zájmu o rizikové investice zahájil týden poklesem

30.05.2022 Americký dolar na počátku nového týdne oslabuje, protože mezi investory stoupla chuť k rizikům. Náladu investorů zlepšila poslední statistika a sázky na to, že americká centrální banka (Fed) bude měnovou politiku zpřísňovat pomalejším tempem. Objem obchodování je však nízký, protože americké trhy jsou kvůli státnímu svátku zavřené.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Inflace v Německu vystoupila na 7,9 procenta, je nejvyšší od 70. let

30.05.2022 Tempo meziročního růstu spotřebitelských cen v Německu se v květnu zvýšilo na 7,9 procenta, což je maximum od první ropné krize na přelomu let 1973 a 1974. V předběžné zprávě to dnes oznámil německý statistický úřad Destatis. Růst inflace překonal o 0,3 procentního bodu očekávání analytiků agentury Reuters. Motorem inflačního růstu je podle statistiků především růst cen energií, což souvisí s ruskou invazí na Ukrajinu.
img

Cena bitcoinu stagnuje, ale odborníci věří v její růst

26.05.2022 Ve čtvrtek se bitcoin obchoduje bez trendu. V době psaní článku jeho cena přešlapuje u hladiny 29 758 USD. Podle CoinMarketCap se bitcoin posledních 24 hodin obchoduje v rozpětí 28 384 až 30 157 USD.
img

Průzkum: Inflace ovlivňuje 9 z 10 Čechů, chránit svoje finance plánují dvě třetiny lidí

23.05.2022 Téměř 90 % Čechů už zaznamenalo dopady rostoucí inflace, která v dubnu vystoupala na meziroční hodnotu 14,2 %. Nejvíce si lidé všímají růstu cen běžného zboží a ztráty hodnoty svých úspor. Vyplývá to z průzkumu společnosti ČSOB Asset Management. Dvě třetiny dotázaných proto plánují využít investice a další produkty, aby své finance před inflací ochránili.
img

Evropské akcie dramaticky změnily vektor pohybu

12.05.2022 Během středeční aukce vykazují akciové evropské indikátory na pozadí optimistického sentimentu účastníků trhu působivý růst.
C:\fakepath\trader-10052022-25-zm.jpeg

Forex: Koruna na vysokou inflaci nereagovala, k euru se obchodovala za 25 EUR/CZK

10.05.2022 Koruna dnes prakticky nereagovala na zveřejnění meziroční inflace, která v dubnu stoupla na 14,2 procenta a dostala se na nejvyšší úroveň za posledních téměř 30 let. V 17:00 se česká měna obchodovala v kurzu 25 EUR/CZK, oproti předchozímu závěru ztratila jeden haléř. K dolaru koruna o tři haléře oslabila na 23,75 USD/CZK. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online.
img

Inflace v Česku vystoupala nejvýše od 1993‼️

10.05.2022 Inflace v dubnu opět zrychlila. Ceny se meziročně zvedly o 14,2 % při očekávání růstu o 13,3 %. Na měsíční bázi se spotřebitelské ceny zvýšily o 1,8 procenta při očekávání vzestupu o 0,9 %. Růst cen nejvíce ovlivnily ceny bydlení, pohonných hmot a potravin. Elektřina zdražila o 30,1 % a plyn o 44,2 %. Z potravin meziročně nejvíce zdražila mouka (o 52,3 %). Meziroční růst cen zrychlil už desátý měsíc v řadě. Aktuální růst cen v Česku je nejvyšší od roku 1993! Na vysoký růst inflace reagovala v minulém týdnu Česká národní banka. Zvýšila základní úrokovou sazbu už na 5,75 %. Reakce české koruny na inflační data byla velmi malá. Pár EURCZK se pohybuje v blízkosti úrovně 24,90.
img

Rozbřesk: ČNB zvýšila sazby o 75bps, má v ruce překvapivě jestřábí prognózu

06.05.2022 Česká národní banka na svém květnovém zasedání zvýšila sazby o 75bps na 5,75 % - o něco více, než jsme očekávali my i trh (50bps). Relativně holubičí komentáře posledních dní tedy nakonec na dnešním zasedání přebilo velmi jestřábí vyznění květnové prognózy.
img

ČNB zvýšila sazby o 75bps

06.05.2022 Česká národní banka na svém květnovém zasedání zvýšila sazby o 75bps na 5,75 % - o něco více, než jsme očekávali my i trh (50bps). Relativně holubičí komentáře posledních dní tedy nakonec na včerejším zasedání přebilo velmi jestřábí vyznění květnové prognózy. Ta počítá s inflačním vrcholem v polovině roku okolo 15 % (náš odhad činí 14,3 %) a celkovou letošní inflací nad 13 % (náš odhad je 12,3 %).
img

Forex: Prognóza ČNB nabádá ke zvýšení úrokových sazeb nad 8 %

06.05.2022 ČNB zvedla základní repo sazbu o 75 bb na 5,75 %, zatímco se čekalo 50 bb. Oproti březnu tak opět urychlila tempo zpřísňování měnové politiky. Důvodem jsou přetrvávající silné tlaky na růst cen, které se promítají ve vyšších inflačních očekáváních. Podle nové prognózy ČNB letos inflace dosáhne v průměru 13,1 %, zatímco růst ekonomiky bude pouze ve výši 0,8 %.
img

Zvýšení úrokových sazeb ČNB

05.05.2022 Ekonomická situace v Česku zůstává nadále nestabilní a má za výsledek další výrazný růst inflace. Ta má za výsledek rychlé zdražování cen napříč všemi trhy, stejně tak ovlivňuje segment stavebnictví a bydlení. Ať už se jedná o nedostupný stavební materiál, dražší stavební práce nebo ceny energií pro podniky i koncové zákazníky, všechny tyto položky se nakonec podepisují do konečných nákladů domácností. Vysoké ceny nemovitostí v kombinaci se stále rostoucími úrokovými sazbami hypotečních úvěrů nutí vyčkávat stále více zájemců o koupi nemovitosti.
img

Pandemie, válka a pevný výnos

26.04.2022 Globální trhy opakovaně utrpěly různé rány. Po pandemii, obchodní válce, brexitu a velkým finančním krizím v USA a eurozóně je to nyní velký konflikt.
img

Americké akciové indexy klesly o 2,6–2,8 %

25.04.2022 Rostoucí očekávání rychlého zpřísnění měnové politiky Federálního rezervního systému (Fed) dál vyvíjejí tlak na finanční trhy a zhoršují sentiment investorů, kterým už tak dělá starosti přetrvávající růst inflace a covidová situace v Číně. Obchodníci se čím dál víc bojí, že cyklus zvyšování základní úrokové sazby Fedu by mohl vyvolat recesi americké ekonomiky.
img

Swingový výhled 16. týden 2022

22.04.2022 Jerome Powell potvrdil, že Fed bude agresivně postupovat v boji proti inflaci a naznačil přísnější zvyšování úrokových sazeb již od května. Akciové indexy v návaznosti na to silně poklesly. Rekordních hodnot dosáhla inflace v eurozóně, která za březen činila 7,4 %. I přes tuto zprávu ale euro nadále oslabovalo. Výprodeje pokračují také na japonském jenu, který je vůči americkému dolaru nejslabší za posledních 20 let.
img

Inflace vrátila ceny zlata k 2 000 USD

19.04.2022 Federální rezervní systém a světové centrální banky stojí před téměř nemožným úkolem snížit rostoucí inflaci. Bude nutné přijmout drastická opatření, včetně zvýšení sazeb minimálně na polovinu aktuální míry inflace, tzn. na 4–6 %.
img

Ranní shrnutí (19.04.2022)

19.04.2022 Americké indexy zakončily včerejší seanci níže. Dow Jones klesl o 0,11 %, Nasdaq ztratil 0,14 % a S&P 500 zakončil seanci na otevírací hodnotě. Russell 2000 ztratil 0,74 %.
C:\fakepath\trader-18042022-20-zm.jpg

Putin: Inflace v Rusku se stabilizuje, Západ sankcemi uškodil sám sobě

18.04.2022 Inflace v Rusku se stabilizuje a k normálu se vrací i kurz rublu. Na poradě s vládními činiteli věnované otázkám domácí ekonomiky to dnes řekl ruský prezident Vladimir Putin. Podle agentury TASS rovněž upozornil, že snaha Západu ochromit ruskou ekonomiku v reakci na rozpoutání války selhala a že sankce západních zemí se obrátily proti nim samotným.
img

Češi za čtvrtletí zobchodovali kryptoměny za miliardu

14.04.2022 V prvním čtvrtletí letošního roku investoři v Česku zobchodovali kryptoměny za zhruba 1,1 miliardy korun. To je zhruba o polovinu méně než ve stejném období loni během takzvané bitcoinové horečky. Největší objem obchodů i nadále připadá na bitcoin a ethereum, říká ředitel a zakladatel české společnosti Bit.plus Martin Stránský.
C:\fakepath\kryptomeny2.jpg

Objem obchodů s kryptoměnami do března klesl meziročně o polovinu na 1,1 mld. Kč

14.04.2022 Češi v prvním čtvrtletí letošního roku zobchodovali kryptoměny zhruba za 1,1 miliardy korun. Je to asi o polovinu méně než ve stejném období loni během takzvané bitcoinové horečky. Největší objem obchodů i nadále připadá na bitcoin a ethereum. Vyplývá to z údajů největšího obchodníka Bit.plus.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Reuters: Německé instituty sníží letošní výhled růstu HDP na 2,7 ze 4,8 pct.

12.04.2022 Přední německé ekonomické instituty sníží výhled letošního růstu hrubého domácího produktu (HDP) Německa na 2,7 ze 4,8 procenta, uvádějí zdroje agentury Reuters. Na pozadí rostoucí inflace a očekávání poklesu hospodářského růstu totiž musí zohlednit také dopady války na Ukrajině. Oficiální čísla instituty zveřejní ve středu.
C:\fakepath\eurusd-08042022-3.png

Forex: Dolar posiluje, dolarový index po téměř dvou letech vystoupal nad 100 bodů

08.04.2022 Dolar posiluje. Trh očekává agresivnější zvyšování úrokových sazeb americké centrální banky (Fed). Dolarový index po téměř dvou letech přesáhl hranici 100 bodů. Po 16:30 SELČ si připisoval 0,3 procenta na 100,05 bodu.
img

Dolar se stal spojencem Fedu a euru se nedaří

06.04.2022 Americká měna opět nabrala na síle a porazila tu evropskou. Pokusy eura demonstrovat vedení nad dolarem narážejí na sebevědomou sílu dolaru. Dolar se snaží posílit své pozice a tyto snahy jsou vcelku úspěšné.
img

Forex: Čekáme, že úrokové sazby ČNB ještě mírně porostou

31.03.2022 Česká národní banka na dnešním zasedání rozhodla o zvýšení hlavní úrokové sazby o 50 bb na úroveň 5,0 %. To bylo blízko tržního očekávání a tržní reakce byla relativně střídmá. Guvernér na tiskové konferenci jasně vyzdvihl pro-inflační rizika. Do určité míry bude ČNB odhlížet od prvotních cenových dopadů spojených s válkou. Domníváme se proto i nadále, že úrokové sazby ČNB budou ještě mírně zvýšeny na 5,5 % na květnovém zasedání. Devizové intervence čekáme jen v případě výraznějších výkyvů kurzu koruny.
img

ČNB – rozhodnutí bankovní rady, 31. března 2022

31.03.2022 Bankovní rada ČNB na dnešním měnově-politickém zasedání zvýšila repo sazbu o půl procentního bodu, na úroveň 5,00 %, což je nejvyšší úroveň od listopadu 2001.
img

ČNB bude muset zvedat sazby dál, budeme žít s dvoucifernou inflací

31.03.2022 ČNB zvedla sazby půl procentního bodu. Reaguje na další růst inflace, který je vyvolán zejména válkou na Ukrajině. Růst sazeb bude mít dopad jak na úvěry, tak na spořicí produkty. Průměrná sazba hypotečních úvěrů se dá očekávat v krátkém horizontu okolo pěti procent. Úročení spořících účtu a depozit bude atakovat čtyři procenta.
img

Zasedání ČNB a zvyšování úrokových sazeb

31.03.2022 Bankovní rada ČNB dnes dle očekávání zvýšila úrokové sazby o 0,50 bazických bodů, tedy na 5 %. Důvodem zvyšování sazeb je nadále rostoucí inflace umocněná válečným konfliktem na Ukrajině. Inflace v ČR je přitom nejvíce tažená zdražením energií (elektřina a plyn), pohonných hmot a nájmů. Všechny tyto aspekty se podepíší do finální hodnoty inflace za měsíc březen. Zvýšení sazeb ČNB bude mít za následek další zvyšování úrokových sazeb u úvěrů a hypoték.
img

Čeká nás stagflace a zamrzlý trh s byty, význam zlata poroste, říká Pavel Ryba

30.03.2022 Česko zřejmě čeká v dalším období zvyšování inflace, pokles hospodářského růstu, tedy takzvaná stagflace, a snížený zájem o nemovitosti v důsledku zvyšování úrokových sazeb. Trh s bydlením coby oblíbená oblast českých investorů tedy mírně zamrzne. Kvůli tomu dále poroste zájem o drahé kovy coby uchovatele hodnoty peněz, říká ve svém komentáři analytik Golden Gate CZ Pavel Ryba.
img

Přehled USD, EUR, GBP. V eurozóně se zvyšuje riziko stagflace

28.03.2022 Týdenní zpráva CAES naznačila několik trendů najednou, které budou pravděpodobně dominovat v krátkodobém výhledu. Za prvé, dolar přidal 4,6 miliardy do kumulativní dlouhé pozice. Za dva týdny byly výprodeje za 8 týdnů získány zpět a kurz dolaru je nyní nejvyšší od ledna.
img

Zlato na pozadí rostoucích cen energií prudce stoupá

24.03.2022 Ceny zlata v polovině týdne vzhledem k eskalaci geopolitického napětí na Ukrajině a rozhodnutí Ruska přijímat platby za dodávky plynu pouze v rublech prudce vzrostly.
C:\fakepath\trader-23032022-31-zm.jpeg

EK: Spotřebitelská důvěra v EU v březnu výrazně klesla kvůli válce na Ukrajině

23.03.2022 Spotřebitelská důvěra v eurozóně i v celé Evropské unii v březnu výrazně klesla a dostala se pod dlouhodobý průměr. Za jejím poklesem stojí válka na Ukrajině. Vyplývá to z dnešní tiskové zprávy Evropské komise. Index důvěry pro eurozónu se snížil o 9,9 bodu na minus 18,7 bodu a index pro EU klesl o 9,4 bodu na minus 19,6 bodu.
img

Swingový výhled 11. týden 2022

23.03.2022 Pád indexů, který jsme zaznamenávali v posledních dnech, se zastavil. Indexy posilovaly pod vlivem očekávání diplomatického řešení války na Ukrajině, která trvá již déle než tři týdny. Tato jednání ale zatím k žádnému významnému průlomu nedospěla, takže růst indexů by mohl mít omezený prostor.
C:\fakepath\FXstreet-clanek-obecny-20022022.jpg

Jaké fundamenty sledovat během inflace?

20.03.2022 V jednom z předchozích článků jsme se věnovali příčinám, které vedou k inflaci a různým možnostem jak ji čelit. Dnes si tuto problematiku ještě o něco více rozšíříme a povíme si o tom, jaké fundamenty v souvislosti s inflací pojící se k ČR je vhodné sledovat a kde sehnat nejaktuálnější informace ohledně vývoje české koruny.
img

USD/CAD. Rekordní inflace v Kanadě: další argument ve prospěch short pozic

17.03.2022 Kanadský dolar dál ukazuje svou sílu a vnucuje svou hru americké měně. Loonie se cítil vcelku sebejistě i během nedávné dolarové rally – spoléhal přitom na růst trhu s ropou, jestřábí postoj Bank of Canada a růst klíčových makroekonomických indikátorů. Dnes dostal další důvod k posílení: údaje o růstu inflace v Kanadě vyšly v "zelených číslech" a překonaly tak očekávání odborníků. Tato zpráva umožnila medvědům páru USD/CAD zahájit protiútok, v jehož důsledku cena klesla na základnu 27. čísla. Kanadská měna patří k několika málo měnám, které jsou za současných podmínek schopny konkurovat americkému dolaru. Proto je vhodné využít jakýkoli více i méně rozsáhlý pullback směrem vzhůru k otevření short pozic.
C:\fakepath\trader-16032022-29-zm.jpg

Americká centrální banka poprvé od roku 2018 zvýšila úrokové sazby

16.03.2022 Americká centrální banka (Fed) dnes zvýšila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 0,25 až 0,50 procenta. Ke zvýšení úroků přikročila poprvé od konce roku 2018. Zpřísňováním měnové politiky reaguje na prudký vzestup inflace ve Spojených státech.
C:\fakepath\trader-16032022-17-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.03.2022 1) Akciový trh v Hongkongu dnes vzrostl o více než 9 %, a smazal tak skoro 6% ztrátu z předchozího dne. Hlavní index čínských akcií pak zpevnil o více než 4 %, čímž reagoval na oznámení, že Peking zavede další opatření na podporu čínské ekonomiky. Čínský vicepremiér Liou Che také podle médií slíbil příznivé politické kroky pro kapitálové trhy.
img

Aktuální předpověď pro pár EUR/USD na 16. března 2022

16.03.2022 Přestože boje na Ukrajině neustávají a ukrajinští představitelé stále častěji hovoří o výrazném pokroku v procesu vyjednávání, světová média věnují veškerému dění o něco menší pozornost. Soudě podle novinových titulků se zdá, že se situace nijak nezměnila. Ve skutečnosti se však pozornost největších masmédií jednoduše přesunula na dnešní zasedání Federálního výboru pro volný trh. Je to dáno spíše tím, že se neukládají žádné nové sankce, a dokonce se na toto téma ani nevydávají žádná prohlášení. Federální rezervní systém však téměř jistě zvýší refinanční sazbu z 0,25 % na 0,50 %.
C:\fakepath\fed banka.jpg

Americká centrální banka zřejmě zvýší základní úrok, poprvé od roku 2018

16.03.2022 Americká centrální banka (Fed) dnes pravděpodobně zvýší svou základní úrokovou sazbu, což bude poprvé od konce roku 2018. Fed v minulých měsících opakovaně upozorňoval na rychlý růst inflace, změna v dosavadní měnové politice tak je podle analytiků prakticky jistá. Do plánů Fedu ale teď promlouvá i válka na Ukrajině a nejistota s ní spojená.
img

Ceny výrobců předznamenávají další vzestup inflace

15.03.2022 „Již před vypuknutím války na Ukrajině docházelo k mohutnému nárůstu cen výrobců. Nyní lze očekávat, že se situace ještě více vyhrotí, protože se bude komplikovat situace v dodavatelských řetězcích. K tomu navíc pokračuje energetická krize a vlivem příchodu uprchlíků vzroste poptávka, která umožní obchodníkům dál zdražovat,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Americký Fed tento týden začne se zvyšováním úrokových sazeb

14.03.2022 Finanční trhy budou nadále sledovat zejména dění kolem války na Ukrajině. Ve druhé polovině minulého týdne sice došlo k mírnému ústupu rizikové averze, na výrazné nejistotě kolem dalšího vývoje ekonomik to však nic nemění. Z ekonomických událostí bude tento týden nejdůležitější zasedání amerického Fedu. Ten by měl ve středu přistoupit k dlouho avizovanému kroku a poprvé od pandemie zvýšit úrokové sazby.
img

Americký akciový trh ke dni 11. března 2022

11.03.2022 Americký trh ve čtvrtek klesl, ale do závěru obchodování posílil. Dow ztratil 0,3 %, NASDAQ klesl o 0,9 % a S&P 500 se ve čtvrtek propadl o 0,4 %. V Asii se čínský akciový index propadl o 1,5 %, ten japonský klesl o 2 %.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Inflace v Česku v únoru stoupla na 11,1 procenta a zřejmě ještě poroste

10.03.2022 Meziroční inflace v Česku v únoru stoupla na 11,1 procenta z lednových 9,9 procenta a je tak nejvyšší od června 1998. Proti loňskému únoru nejvíce zdražily bydlení, doprava a potraviny. Růst inflace přitom bude podle ekonomů ještě pokračovat, což povede ke snížení kupní síly obyvatel a k poklesu tržeb obchodníků a spotřeby. Inflace by tak mohla v následujících měsících přesáhnout i 12 procent, odhadují analytici. Další růst inflace očekává i Česká národní banka, přičemž inflace v únoru byla o 1,4 procentního vyšší, než odhadovala ve své prognóze.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Meziroční inflace v únoru podle odhadů překonala hranici deseti procent

08.03.2022 Meziroční inflace v únoru stoupla na 10,3 až 10,6 procenta z lednových 9,9 procenta. Růst cen přitom pokračuje v téměř všech složkách spotřebního koše, přičemž se to týká především pohonných hmot, potravin a nákladů na bydlení včetně energií. Vyplývá to z odhadů analytiků, které oslovila ČTK. Inflace by přitom podle ekonomů v nejbližších měsících měla nadále růst a podle některých může překonat i hranici 11 procent. Nad desetiprocentní hranicí byla inflace naposledy v červenci 1998. Data zveřejní Český statistický úřad ve čtvrtek 10. února.
img

Ceny zlata, ropy a potravin rostou v souvislosti s nárůstem inflace a geopolitickou krizí

07.03.2022 Ceny zlata rostou tempem, které tady již dlouho nebylo. Při analýze cen od začátku roku 2022, tedy od 31. ledna do 4. února, vzrostly ceny zlata o 194,90 USD.
img

Inflace vzroste nad 10 % a ČNB zvýší sazby

04.03.2022 Data o vývoji české ekonomiky ukážou slušné tempo mezd na konci minulého roku, které ovšem nepřevýšilo růst inflace, takže uvidíme reálný pokles průměrné mzdy. Inflace za únor velmi pravděpodobně překročila 10 % y/y. Průmyslová výroba by z počátku roku mohla vykázat solidní čísla reflektující zlepšení v subdodávkách. Maloobchodní tržby s výjimkou prodeje aut budou spíše slabší. Centrální banka pravděpodobně přikročí k dalšímu zvýšení úrokových sazeb.
img

Boom komoditního trhu. Ropa může vyskočit na 200 USD, zatímco zlato pravděpodobně překročí 2 000 USD

03.03.2022 Trh se zlatem provází chaos. Na jedné straně makroekonomické údaje tlačí ceny dolů. Na druhé straně současná geopolitická situace cenu kovu zvyšuje.
img

Nejnovější sankce ze strany USA zvýšily poptávku po kryptoměnách

02.03.2022 Digitální aktiva získávají podporu díky sankcím, které nedávno zavedly USA. Také přetrvávající růst inflace podnítil zvýšenou poptávku po kryptoměnách, takže za poslední dva dny vzrostla o celých 20 %.
C:\fakepath\kryptomeny2.jpg

Objem obchodů s kryptoměnami v únoru klesl o 100 milionů na 300 milionů Kč

02.03.2022 Objem obchodů s kryptoměnami v Česku v únoru proti předchozímu měsíci klesl o zhruba 100 milionů na 300 milionů Kč. Za první dva měsíce letošního roku se objem obchodů s kryptoměnami meziročně snížil o čtvrtinu na 700 milionů korun. Dominantní zůstává bitcoin s nadpolovičním podílem na objemu obchodů. Vyplývá to z aktuálních údajů největšího tuzemského obchodníka Bit.plus.
img

Válka bude mít dopad na ceny energií, tvrdí Rusnok. Inflace v EU se vyšplhala na 5,1 %

25.02.2022 Index podnikatelské nálady v Německu z dílny institutu Ifo zaznamenal v únoru citelné zlepšení, když vystoupil z 96 bodů na 98,8 bodu. Za optimismem stojí očekávaný konec koronavirové krize ze strany tamních podnikatelů. Mezi nejoptimističtější sektory se zařadil průmysl a také sektor služeb. Podle institutu Ifo stál boj s pandemií německou ekonomiku přibližně 330 miliard eur.
C:\fakepath\USA.jpg

Americká ekonomika v závěru roku zrychlila tempo růstu na sedm procent

24.02.2022 Hrubý domácí produkt (HDP) Spojených států se ve čtvrtém čtvrtletí v přepočtu na celý rok zvýšil o sedm procent. Růst největší ekonomiky světa výrazně zrychlil z 2,3 procenta ve třetím kvartálu. Ve své zprávě to dnes uvedlo americké ministerstvo obchodu, které tak zpřesnilo svůj rychlý odhad z konce ledna. Ten růst za čtvrté čtvrtletí uváděl v tempu 6,9 procenta.
img

Americké akciové indikátory prudce reagují na rostoucí napětí mezi Ruskem a Ukrajinou

24.02.2022 Americké akciové indikátory prudce reagují na rostoucí napětí ve vztazích mezi Ruskem a Ukrajinou. Všechny indexy vykázaly na konci úterní seance pokles. Široký index S&P 500 ztratil 1 %, průmyslový The Dow Jones Industrial Average 1,4 % a technologický NASDAQ Composite 1,2 %.
img

Fidelity International: Růst sazeb není vždy špatný, pokud máte strategie s nízkou volatilitou

23.02.2022 Základní pravidla jsou atraktivní, ale to neznamená, že vždy fungují. Například rostoucí výnosy dluhopisů neznamenají automaticky špatnou zprávu pro strategie s nízkou volatilitou; pochopení proč však vyžaduje bližší pohled na síly, které pohánějí každý cyklus zvyšování sazeb.
img

Akcie Shell na vzestupu i díky rostoucím cenám ropy. Překoná cena akcie Shell 25 USD?

23.02.2022 Akcie Shell jsou zrovna v období, kdy se jim fundamentálně vcelku daří. A to především díky rychlému růstu ceny ropy. Ten by navíc mohl v blízké době pokračovat zejména kvůli eskalaci konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou. Ukážeme si, jak je na tom aktuálně trh s ropou a jaký by mohl být další vývoj ceny akcie Shell. Nebude chybět fundamentální analýza nejnovějších hospodářských výsledků, ani technická analýza cenového grafu a aktuální novinky ohledně Shell.
C:\fakepath\forint.jpg

Maďarská centrální banka zvýšila hlavní úrok o půl bodu na 3,4 procenta

22.02.2022 Maďarská centrální banka na dnešním zasedání svého měnového výboru zvýšila hlavní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 3,4 procenta. Oznámila to dnes v tiskové zprávě. Pokračuje tak ve zvyšování úroků, aby zbrzdila růst inflace, která v lednu vystoupila na nejvyšší hodnotu za posledních téměř 15 let. K nejistotě na trhu teď navíc přispívá i napětí mezi Ukrajinou a Ruskem.
img

Jak si povedou akcie, krypto aktiva a zlato, když se situace mezi Ruskem a USA vyostří? 

21.02.2022 V dnešní analýze si rozebereme několik válečných období na trzích jako je akciový index Dow Jones a zlato. Jedná se totiž o důležitý precedens, když by se konflikt mezi USA a Ruskem případně v budoucnu vyostřil. Leč z historického vývoje lze samozřejmě vycházet při jakémkoliv válečném konfliktu mezi světovými mocnosti. Nebo klidně v průběhu jakýchkoliv geopolitických otřesů.
img

Geopolitika a možný růst zlata na maxima z roku 2020

18.02.2022 Zlato se od 31. 1. 2022 metodicky pohybuje směrem k vysokým cenám a během dvou týdnů získalo více než 100 USD za unci. Pokud bude tento trend pokračovat, půjde o obrat o 180° oproti poklesu ceny, ke kterému došlo v roce 2021. V loňském roce se ceny zlata nezměnily, přestože inflační tlaky vzrostly. Rok 2021 zaznamenal nejprudší roční pokles zlata od roku 2015.
img

Americké akciové indexy se obchodují smíšeně

17.02.2022 Americké akciové indexy uzavřely ve středu smíšeně. Dow Jones a NASDAQ ztratily 0,16 % a 0,11 %. Index S&P 500 přidal 0,1 %. Indexy vykázaly 2 seance poklesu. Včera zveřejněný FOMC Minutes za leden však nastolil na trzích optimismus. Obchodníci se nyní snaží odhadnout, zda se příští měsíc bude jednat o zvýšení úrokových sazeb o čtvrt nebo půl procentního bodu.)
img

Proč drahé kovy mírně klesly?

16.02.2022 Ceny drahých kovů mírně klesly kvůli posledním zprávám, které naznačují, že geopolitické napětí začalo polevovat. Nejhlubší procentuální pokles cen zaznamenalo palladium, které ztratilo 4,18 %, resp. 98 USD. Výrazný pokles palladia přímo souvisí s možnou deeskalací geopolitického konfliktu.
img

EUR/USD. Mimořádné zasedání Fedu, geopolitika a projev Lagardeové

14.02.2022 Pár EUR/USD se dnes pomalu pokusil o korekci směrem vzhůru. Cena, která je zjevně pod tlakem, vykazuje nízkou volatilitu. Fundamentální pozadí z celkového hlediska prospívá americké měně, a tak se jako prioritní jeví scénář dalšího poklesu páru. Medvědi tohoto hlavního měnového páru stojí na straně rekordního růstu inflace v USA, růstu antirizikového sentimentu, posilování jestřábích očekávání ve věci kroků Fedu a současného zesilování holubičího sentimentu ve věci dalších kroků ECB. Kupující tohoto páru se mohou spoléhat jen na dočasné oslabení amerického dolaru, protože euro samo nemá téměř žádné důvody k růstu. Predikce obchodníků po výsledcích únorového zasedání ECB se minulý čtvrtek zhroutily, když byla Christine Lagardeová proti zpřísňování měnové politiky. Býci páru EUR/USD tudíž nedokázali z vlastních sil nic a musejí sledovat americkou měnu.
C:\fakepath\burza-11022022.jpg

Evropské akcie dnes oslabily, mají ale za sebou letošní první růstový týden

11.02.2022 Evropské akcie dnes kvůli ztrátám technologických titulů oslabily. Díky dobré výsledkové sezoně a vysokým cenám surovin ale mají za sebou letošní první růstový týden. Panevropský index STOXX Europe 600 odepsal 0,6 procenta, za týden je ale v plusu 1,6 procenta, což je jeho nejlepší výsledek od konce prosince.
img

Účastníci trhu jsou si po zveřejnění údajů o inflaci ohledně zvyšování klíčových sazeb jistější

11.02.2022 Tento týden vystoupilo s projevy několik členů FOMC. Jejich obsah jsme již probrali. Členové Fedu se vyslovili pro zvyšování sazeb. Jako obvykle neposkytli žádné nové podrobnosti, protože by to mohlo vyvolat paniku. Možná, že mnozí představitelé Fedu, kteří se účastní hlasování o sazbách (je jich 18), připouštějí skutečnost, že regulátor může zvýšit klíčovou sazbu více než třikrát nebo čtyřikrát.
img

Silný růst inflace v USA zvyšuje pravděpodobnost razantnějšího zvyšování sazeb ze strany Fedu

11.02.2022 Vyšší než očekávané inflační tlaky v Americe způsobily silný výprodej na akciových trzích, zatímco americký dolar posílil v souvislosti s prudkým nárůstem výnosů státních dluhopisů.
img

Aktuální informace z amerického akciového trhu na 11. února 2022

11.02.2022 Čtvrtek byl pro americké akcie, a také pro spoustu dalších akcií špatným dnem. Trh se těšil na zprávu o inflaci v USA za leden, a když se tak stalo, bylo to šok. Všechny prognózy předpovídaly růst inflace ze 7,0 % na 7,2 %, ale ve skutečnosti se zvýšila na 7,5 %. Takové číslo nebylo v Americe zaznamenáno již více než 40 let. Všechny analyzované nástroje proto při včerejším obchodování vykázaly negativní trend.
C:\fakepath\dolar usa.jpg

Míra inflace v USA v lednu vystoupila na 7,5 procenta, nejvýše od února 1982

10.02.2022 Míra inflace ve Spojených státech v lednu vystoupila na 7,5 procenta, a dostala se tak nejvýše od února 1982. Prudce rostly opět zejména ceny energií. Ve své zprávě o tom dnes informovalo americké ministerstvo práce. Vysoká inflace podporuje spekulace finančních trhů, že americká centrální banka (Fed) by na svém příštím zasedání v březnu mohla zahájit zvyšování úrokových sazeb.
C:\fakepath\island.jpg

Island zvýšil sazby nejvíce od roku 2008; kvůli inflaci a cenám nemovitostí

09.02.2022 Islandská centrální banka zvýšila svůj základní úrok nejvíce od finanční krize v roce 2008. V tiskové zprávě dnes uvedla, že tím reaguje na růst inflace, k němuž přispívá zvyšování cen nemovitostí. Sedmidenní depozitní sazbu banka zvedla o 0,75 procentního bodu na 2,75 procenta, nejvýše za téměř dva roky.
img

Tři bankovní giganti předpovídají cenu zlata pro rok 2022

09.02.2022 Obavy z inflace v posledních dnech zvyšují ceny zlata. Jak dlouho to však vydrží? Bude drahý kov v budoucnu schopen odolat rostoucím úrokovým sazbám?
img

Ani pět zvýšení sazeb v roce 2022 nemusí vrátit inflaci na cílovou úroveň

09.02.2022 Hlavní americké akciové indexy – DOW Jones, NASDAQ a S&P 500 – se v úterý uzavřely výše. Aktuální hodnoty však nejsou nijak významné. Akciový trh se zastavil a čekal nejen na kroky Federálního rezervního systému, ale také na spouštěcí mechanismus, který by mohl rozhodnout o jeho budoucnosti. Není již žádným tajemstvím, že centrální banka zahájila program normalizace měnové politiky, který by mohl trvat dva roky. To znamená, že po celou tuto dobu budou úrokové sazby zvyšovány. Americký regulátor také plánuje v létě zmenšit svou rozvahu. Od nynějška se bude Federální rezervní systém řídit inflací, kdykoli bude přijímat jakékoli rozhodnutí o úrokových sazbách. Inflace se nyní pohybuje na úrovni 7 %. Zítra však může vyjít najevo, že zrychlila na 7,3 %. Představme si tedy nyní, jaká opatření by měl Federální rezervní systém přijmout, aby se inflace vrátila k 2% cíli, a jak dlouho to může trvat.
img

Wells Fargo: Zlato se do konce roku dostane na 2 000 USD za unci

09.02.2022 Čtvrtá největší banka na světě Wells Fargo uvedla, že cena zlata dosáhne do konce roku 2 100 USD za unci. Zlato by se mohlo změnit z nejhoršího aktiva roku 2021 na jedno z nejlepších aktiv roku 2022.
img

Novým cílem páru EUR/USD je úroveň 1,1500

08.02.2022 Americká a evropská měna se snaží zvrátit předchozí trend na páru EUR/USD, který vykazoval především klesající tendenci. Novým cílem tohoto klasického měnového páru se stala úroveň 1,1500, které může být dosaženo při masivním posílení.
img

Aktuální informace z kryptoměnového trhu na 8. února 2022

08.02.2022 Bitcoin včera pokračoval v růstu. Úspěšný pokus o překonání úrovně 41 411 USD naznačuje ochotu investorů pokračovat v nákupu první kryptoměny. Jak dlouho jim to však vydrží? Již bylo zmíněno, že současná vlnová formace umožňuje několik scénářů.
img

Ranní okénko / ECB mění kurz, silný trh práce v USA a další zvýšení inflace potvrzují březnový hike

07.02.2022 V tomto týdnu nás čeká trojice dat z tuzemské ekonomiky – maloobchod, průmysl a zahraniční obchod. Jedná se o data za prosinec, což umožní zhodnotit vývoj za uplynulý rok. Současně budou prosincová čísla indicií pro strukturu růstu HDP v Q4´21, kterou ČSÚ zveřejnění během března. Ekonomický kalendář eurozóny je prázdný, z pohledu české ekonomiky ale bude zajímavý výkon německého průmyslu. Hlavní událostí v USA je lednová inflace.
img

GBP/USD. Únorové zasedání Bank of England nepřineslo překvapení

04.02.2022 Bank of England včera zvýšila úrokové sazby o 25 bazických bodů. Toto rozhodnutí bylo příliš očekávané a předvídatelné, takže toto zvýšení sazeb na obchodníky GBP/USD nezapůsobilo. Účastníci trhu také fakticky ignorovali skutečnost, že čtyři členové výboru pro měnovou politiku navrhovali jestřábí variantu, která zahrnovala zvýšení sazby o 50 bazických bodů. Většina hlasů však byla minimální – pět členů výboru stále trvalo na navýšení o 25 bodů. Pár GBP/USD reflexivně vzrostl o 30-40 bodů, načež se zastavil a čekal na vyjádření guvernéra BoE Andrewa Baileyho.
img

GBP/USD. Náhled na únorové zasedání BoE: subvarianta omikronu BA.2, rostoucí inflace a klesající nezaměstnanost

03.02.2022 Cena páru GBP/USD už několik obchodních dní roste a překonává hladiny rezistence. Od minulého pátku libra postupně nabírá na síle a dobývá ztracené pozice. Za necelý týden pár posílil o více než 200 bodů a vystoupal z hladiny 1,3364 na lokální maximum 1,3587. Navzdory impulsu k růstu se ale kupující neodvážili atakovat hladinu 1,36. Během čtvrteční asijské seance pár opustil týdenní maximum a stagnoval u hladiny 1,3550. Nejde jen o to, že pokles dolarového indexu zpomalil: libra čeká na únorové zasedání BoE, jehož výsledky budou zveřejněny dnes odpoledne.
C:\fakepath\trader-02022022-29-zm.jpg

Forex: Dolar klesá kvůli údajům o trhu práce, euro podpořil růst inflace v eurozóně

02.02.2022 Americký dolar dnes oslabuje po nepříznivých údajích o vývoji zaměstnanosti v soukromém sektoru Spojených států. Euro si kolem 18:30 SEČ vůči dolaru připisovalo 0,3 procenta na 1,1306 EUR/USD. Jednotná evropská měna těžila ze zprávy o růstu inflace v eurozóně, která by mohla zvýšit tlak na zpřísňování měnové politiky Evropské centrální banky (ECB).
img

Goldman Sachs se zatím nechce vzdát zlata

27.01.2022 Goldman Sachs není připraven vzdát se zlata ani po chmurném roce 2021. Finanční gigant investičních bankovních služeb zvyšuje cenovou předpověď a doporučuje uzavření rok trvajícího obchodu se zlatem.
img

Americké akciové indexy se opět uzavřely níže. Investoři čekají na rozhodnutí Federálního rezervního systému

26.01.2022 Nastal nejvýznamnější den měsíce. Dnes americký Federální rezervní systém oznámí výsledek prvního dvoudenního zasedání v roce 2022. Otázkou je, zda regulátor zvýší základní úrokovou sazbu již v lednu, nebo se bude držet plánu. Když už mluvíme o plánu, znamená to pokračování omezování měsíčních nákupů aktiv. Mnozí odborníci v poslední době uvádějí, že v letošním roce očekávají nejméně 3 nebo 4 zvýšení sazeb ze strany Federálního rezervního systému.
img

Trhy očekávají tvrdý postoj Fedu, ale situace se nemusí vyvinout podle očekávání

25.01.2022 Pondělí bylo před lednovým měnověpolitickým zasedáním Fedu ve znamení masivních výprodejů na světových akciových trzích, které s sebou stáhly i komoditní aktiva.
img

AUD/USD. Australská inflace kupující AUD nepovzbudila

25.01.2022 Během úterní asijské seance byly zveřejněny údaje o inflaci v Austrálii. Zveřejněné údaje předčily očekávání většiny odborníků, neboť všechny složky vyšly v "zeleném pásmu", což odráží silný růst inflace ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku. Australský dolar na toto zveřejnění reagoval pozitivně: kurz AUD/USD impulzivně vzrostl na úroveň 0,7180, a to navzdory skutečnosti, že australský dolar včera večer dosáhl nového měsíčního minima a dostal se až k cílové hodnotě 0,7090. Tato vzestupná dynamika však vyprchala.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Investiční zlato | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Price Action | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Evropská unie | HDP | Obchodní plán | Devizové rezervy | Turecká lira | Bezpečný přístav | Programování | Divergence | Pin Bar | Monetární politika | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Take-Profit | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/TRY | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Ekonomické události | Měnový trh | Objemy obchodů | Ekonomická teorie | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Advance | Akcie | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Ben Bernanke | Bloomberg | Bod | Dluhopisové fondy | Breakout | Broker | Bund | Burza | Buy Stop | Béžová kniha | CEO | CFD | CFTC | CME | CPI index | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Close | Konsolidace | Cyklické tituly | DAX | Demo účet | Devalvace | Dezinflace | Distribuce | Nesoulad | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dividendový výnos | Dlouhá pozice | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Durace | ECB | EMA | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Komoditní fondy | Fondy peněžního trhu | Forex trader | Futures | G7 | Gap | Hedge | High | Holubice | IPO | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Krátká pozice | Kurz | Kurzy měn | LIBOR | Long | Long pozice | Loonie | Low | MACD | MMF | MT4 | Makléř | Margin | Risk | Marže | MetaTrader | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Obligace | Opce | P/E | Peněžní trh | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Politické riziko | Portfolio | Pozice | Produktivita práce | Prémie | Průmyslové objednávky | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Retracement | Rezervní měna | Rezistence | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Sell Stop | Sentiment | Short | Short pozice | Směnný kurz | Splatnost | Split | Spotový trh | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Stop-Loss | Support | Swap | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | BOSSA | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Měnový výbor | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Ministři financí | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Aukce | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | John Hardy | Zisk | Finanční instrumenty | Breakout strategie | Jaroslav Tupý | Break-Even | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Trpělivost | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | Bohatství | Hospodářský cyklus | IEA | Credit Suisse | RBNZ | Oanda | Uvolnění měnové politiky | Ropné písky | Intervenovat | ČSOB | DailyFX | Deloitte | Golden Gate | Gold | Obchodovat | MT5 | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manager | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Stavební výroba | Roklen | Obchodní seance | Makrodata | Devizové intervence | EUR/HUF | Facebook | Riziková averze | LYNX | Index strachu | Akcenta | Australská centrální banka | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Time-Frame | Colosseum | Zásoby ropy | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | USDCAD | EURCZK | USDCZK | Raiffeisenbank | Akciové indikátory | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Volatilní | Akcie Alibaba | Akcie Amazon | Akcie Deutsche Bank | Akcie dnes | Akcie Google | Akcie Mastercard | Akcie Microsoft | Akcie Shell | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Bollinger Bands | Bollingerova pásma | Brent | Britské libry | Broker Consulting | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena investičního zlata | Cena ropy brent | Cena ropy za barel | Cena stříbra | Ceny drahých kovů | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České koruny | Daňové přiznání | Do čeho investovat | Dolar | Dolary | Kurzy.cz | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Elektřina | ETF fondy | Eura | Euro kurz | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Finanční prostředky | Fondy | Forex kalendář | Forexu | Frank | FXstreet.com | FXstreet.cz | Graf | Graf EURUSD | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP Francie | Hodnota dolaru | Hodnota zlata | Hrubý domácí produkt | HSBC | Ichimoku | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index inflace | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investiční nemovitosti | Investiční poradenství | Investiční výdaje | Investing | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | Jiří Tyleček | Jedno euro | Jaroslav Brychta | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kanadská měna | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Korporátní dluhopisy | Koruna posiluje | Kurz bitcoinu | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz forintu | Kurz koruny k euru | Kurz rublu | Kurzy | Volná pracovní místa | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Měna euro | Měnové kurzy | Měnový kurz | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Moving Average | Nákup akcií | Nákup dluhopisů | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodní platformy | Obchodování s komoditami | Online obchodování | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Paládium | Patria Finance | Patria Online | Pokles eura | Polská měna | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej akcií | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Reuters | Risk Off | Risk On | Ropy | Rubl | Růst HDP | Sázky | Seminář | Signály | Směnné kurzy | Société Générale | SP500 | Spořící účty | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | SWIFT | Švýcarská centrální banka | Švýcarské banky | Trh nemovitostí | Trh | Tržní hodnota | Twitter | Unce zlata | Úrokový swap | USD index | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj cen akcií | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu dolaru | Vývoj mezd | Webinář | Webináře | WTI | Zavedení eura | Země EU | Zemní plyn | Zlaté rezervy | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Diskontní sazba | ROIC | EUR/PLN | CNBC | Rozkolísanost trhu | ZEW | DXY | EIA | ING | Trading Central | Benzín | Andrej Babiš | Báze | Buy | CEE | Cílová cena | Current Ratio | EBITDA | Elon Musk | Ex-dividend | Hold | Hrubá marže | Christine Lagarde | Indie | Intermediate | IRS | Janet Yellen | Měď | Ministerstvo financí | Portfolio cenných papírů | Provozní marže | Průměrování | Redukce | ROCE | ROE | Sell | Tovární objednávky | Tranše | Výnos do splatnosti | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Western Union | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Mezinárodní banky | Majors | Volby | S/R zóny | Cukr | Vzdělání | 1 milion | Burze | Cena eura | Currency | Graf EUR/USD | Investment | Zlatý standard | Evropské obchodování | Capital Economics | Markit | Raymond James | Dow Jonesův index | Unicredit | TD Securities | DPA | Jackson Hole | CNN | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | ABN Amro | CME Group | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | Česká bankovní asociace | ANZ | DIW | Sentix | Guvernér centrální banky | David Marek | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | NATO | Ole Hansen | ANZ Bank | Moody's Analytics | PwC | Next Finance | Agentura AP | PVM | Destatis | Agentura DPA | Sentix index | Reálný obchodní účet | Reporty | Zvyšování sazeb | Obchodní nastavení | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Dění na finančních trzích | Fundamentální výhled | Technický výhled | HUF/EUR | Polská centrální banka | Brazílie | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Zasedání centrálních bank | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Pokles cen akcií | Podnikání | Euro vůči dolaru | BMW | Investičníweb.cz | Erste Bank | Index pražské burzy PX | Mark Carney | Averze k riziku | Index pražské burzy | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Creditas | Finanční aktiva | Globální trhy | Investovaný kapitál | Velcí investoři | Velcí obchodníci | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Cena kávy | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Precedens | Plodiny | Energie | Společná evropská měna | Rada ČNB | Earnings | Sentiment trhu | Zkušení investoři | Globální akciové trhy | Panevropský akciový index | Index německých akcií DAX | Index londýnské burzy FTSE 100 | BlackRock | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Klid | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Volby v USA | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Státní měny | Sázet | Americké trhy | Index amerického dolaru | Bankovnictví | Nervozita na finančních trzích | Futures kontrakty | Swapy | Helicopter money | Fidelity International | Golden Gate CZ | Posilování koruny | Investiční firma | Vývoj ceny ropy WTI | Fundamentální faktory | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Akcie energetických společností | Standard & Poor's | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | IHS | Měnová autorita | IBEX | Globální finanční krize | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Realitní trh | Vladimir Putin | Americké akciové indexy | Algoritmus | Klouzavý průměr EMA | Klouzavý průměr SMA | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Globální finanční trhy | Ekonomická rizika | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Halliburton | Dnešní obchodování | Dnes na trzích | Propad | Německý index DAX | Měnová opatření | Kurz domácí měny | Bělorusko | Světové akciové trhy | Úvěrový rating | Kryptoměny | Ropné společnosti | Index Nikkei | Země OPEC | Citi | S&P | Guvernér | Cena mědi | Vývoj na akciových trzích | Německý DAX | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Index CAC 40 | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Pokles výnosů | Dnešní údaje | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Evropský trh | Nejistota | Analytik Komerční banky | Erste | Philip Morris | Světové finanční krize | Zasedání Bank of England | Čínský akciový index | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Obchodování na devizovém trhu | Libra k dolaru | Zajištění | Investiční poradci | Výnosy amerických dluhopisů | FTSE 100 | Šéf společnosti | Baidu | Digitální měny | Blockchain | Ethereum | Digitální měna | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | Nákupní signál | Kryptoměna | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Steen Jakobsen | Výhled | Hlavní úroková sazba | Úrokové sazby centrálních bank | Francouzská ekonomika | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Hlavní index německých akcií DAX | Index pařížské burzy CAC 40 | Poptávka investorů | Rekordní maxima | Organizace ADP | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | ING Bank | Německý export | Silné euro | Úspěšné obchodování | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Dnešní zpráva | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Predikce | Ekonomická situace | Bankovní domy | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | Inflace v Česku | Měnová politika Fedu | Měnová politika ECB | Měnová politika ČNB | Snížení úrokových sazeb | Manažeři fondů | Europe 1 | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Rizikové investice | Americká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | ISTAT | Akciové trhy v USA | Quantum | Turecká centrální banka | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Čínský statistický úřad | Příjmy | Vydávání dluhopisů | Spotřebitelské výdaje | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Údaje o inflaci | cTrader | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Země G7 | Monopoly | Japonský Nikkei | Konsenzus | Růst ekonomiky | HDP eurozóny | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Bilance ECB | Vývoj úrokových sazeb | Vývoj meziroční spotřebitelské inflace | Americký dolar vůči japonskému jenu | Výhled ekonomiky | Cena akcií společnosti Apple | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Odhad HDP | Očekávání | Ekonomická nálada | Index ekonomické nálady | Evropský statistický úřad Eurostat | HDP v eurozóně | Pantheon Macroeconomics | JPMorgan Chase & Co. | IHS Markit | Bridgewater | Aleš Sosnovský | ex | ČSOB Asset Management | Akcie firem | Purple Trading | MUFG | Zklamání investorů | Generali Investments | Chase Investment Counsel | Finlord | J.P. Morgan | Okénko trhu | Vstup na burzu | Bridgewater Associates | BBVA | Zahraniční forex | Daňové změny | Makroekonomické zprávy | BlueBay Asset Management | BHS | Ceny pšenice | Aleš Michl | Breakout Trader | Objem zlata | Nákupy zlata | Kurzový vývoj | Virtuální mince | Protiruské sankce | André Kostolany | Investiční firmy | Americký akciový trh | BlueBay | MT4 Supreme Edition | Obchodování s kryptoměnami | Palladium | Jan Dvořák | Cena Etherea | Obchodování s Bitcoiny | Jerome Powell | Trh kryptoměn | Coinmarketcap | Burzovní trhy | Monero | Zcash | Obchodník s kryptoměnami | Invesco | Dealogic | Nemovitostní fondy | Panevropský index STOXX 600 | Dominik Stroukal | ČSOB Bohatství | Štěpán Hájek | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | Pokles bitcoinu | MSCI World Index | Krypto aktiva | Lithium | Patrik Klempár | Obchodování na trzích | Tržní očekávání | Asijské trhy | Drobní investoři | Akciové výnosy | Wood & Company | Cena bitcoinu | Odliv dividend | Geopolitická rizika | Zápis ze zasedání Fedu | Globální akcie | Trhy dnes | Ekonomické výsledky | Saxo | Výprodeje na akciových trzích | FinTech | Výkonnost indexů | Jamie Dimon | Krypto | Bitcoiny | Boris Tomčiak | Slabší koruna | Analytik Raiffeisenbank | Kartel OPEC | Obchodní týden | OPEC+ | Posilování dolaru | Členové Evropské unie | Události ve světě | Vývoj na finančních trzích | Podniky | Čínské měny | Globální růst | Regionální měny | Silný americký dolar | Long signál | Nejnovější statistika | Technologické akcie | Kurz EUR/CZK | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Objem obchodování | CSI 300 | Geopolitické napětí | Americké dluhopisy | Forint | Geopolitika | Šéf Fedu | Graf indexu | Fond kvalifikovaných investorů | Index Stoxx 600 | Poptávka po dolaru | Profesionální obchodník | Dluhopisové výnosy | Růst výnosů dluhopisů | Spotřebitelská inflace | Růst amerických výnosů | Akcie v Evropě | Použití finanční páky | Kompozitní index | Expobank | Expobank CZ | Trhy v USA | Trh s ropou | NIESR | IfW | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Silnější dolar | Vývoj ceny bitcoinu | Růst amerického dolaru | Cena plynu | Signál na akcie | Propad cen ropy | Předpovědi Saxo Bank | Výnosy z amerických dluhopisů | IG | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Obchodní platforma MetaTrader | Akciové trhy v Asii | Posilování eura | Daňové úlevy | Zvýšení mezd | Obchodování se CFD | Posilování české koruny | Zvyšování úroků | Zpomalení hospodářského růstu | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | EK | Prezident Trump | Nezávislost centrální banky | Náklady na úvěry | Evropská komise | Výprodej trhu | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Oživení akcií | Veřejný dluh | Ceny kryptoměn | Financial Times (FT) | Španělský IBEX | Zadluženost | Hodnota indexu | Úročení spořicích účtů | Zpomalení ekonomického růstu | Cíl ČNB | Inflační vývoj | Odhady analytiků | Čínské firmy | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Růst cen komodit | Úrokové sazby ČNB | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Majetek | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | Růst dolaru | Výsledková sezóna v USA | Nemovitostní trh | Obchodovat s akciemi | Sazby ČNB | Velké riziko | Makroekonomické strategie | Obchodní rozhodnutí | Data z ekonomiky | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Investment Counsel | Silný trh | Odhad analytiků | Zvýšení sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | Rekordní růst | Norská centrální banka | Začínající obchodníci | Zájem investorů | Inflace v ČR | Cena zemního plynu | Uber Technologies | Plánované obchody | Rozdílové smlouvy | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Technologický Nasdaq | Obavy investorů | Akciový stratég | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Splácení dluhu | Posilování kurzu koruny | Vyjádření analytiků | Český průmysl | Michal Brožka | Růst cen ropy | CNY | Obiloviny | Bitcoin a další kryptoměny | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Pokles kurzu | Akcie klesají | Vyšší mzdy | Společná měna | Riziko recese | Prodej ropy | Token | DE30 | Snížení sazeb | Reinvestování | Růst cen zlata | Wealth Management | Prezidentka ECB | Záporné sazby | Akcie a ETF | Komoditní výhled | Svět investování | Býčí výhled | Instant Trading EU | NASDAQ 100 | Nálada na akciových trzích | Růst ceny zlata | Výnosové křivky | Pokles cen | Výnos dluhopisů | Akcie automobilky | Americké futures | Snížení úroků | Výkonný ředitel | XTB Research | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Situace na trzích | Tomáš Pfeiler | Digitální aktiva | Akcie týdne | Raiffeisen Bank International | Oživení ekonomiky | AMZN | Akcie podniku | Index londýnské burzy | Pohonné hmoty | Thyssenkrupp | Shrnutí obchodování | Kristalina Georgievová | Broker Consulting Index | Index podílových fondů | Růst mezd | Cena žlutého kovu | KB | Pravděpodobnost recese | Pozornost finančních trhů | Dění na trzích | MT5 Supreme Edition | Globální recese | Denní graf | Očekávání trhu | Nastavení úrokových sazeb | Novozélandská centrální banka | Overbalance | Poptávka po ropě | Růst ceny ropy | Finanční situace | Centrální banka Nového Zélandu | Britská obchodní komora | Oslabení české koruny | Vyzkoušet si trading | ESG | Internet of Things | Islandská centrální banka | Předstihové indikátory | CFRA Research | Akcie roku | Nízká nezaměstnanost | Stav ekonomiky | Očekávaný růst | Nejlepší výsledky | Zlaté ETF | Zerohedge | Kakao | Bilance zahraničního obchodu | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Nízké daně | Cena akcie | Očekávané Earnings | Měnový systém | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Mnoho ziskových obchodů | Alipay | Světové akciové indexy | Střadatelé | Rozpočtová politika | US30 | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Peter Garnry | Káva | Rozhodnutí americké centrální banky | Politická situace | Ceny benzínu | Německá vláda | Německý vývoz | Trinity | Ekonom UniCredit Bank | Pavel Sobíšek | Jakub Seidler | Ekonom ING | ING Jakub Seidler | ČNB Jiří Rusnok | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Nová prognóza ČNB | Výkon amerického dolaru | Býčí signál | Medvědí signál | Objem | František Táborský | Bílý dům | MSFT | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Zpomalování ekonomiky | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Obchodní dohody | Myšlenka | Statistické údaje | Inflace v říjnu | FRED | Vyšší volatilita | Říjnová inflace | Včerejší obchodování | Obrat trendu | Zpomalování čínské ekonomiky | Supreme Edition | Alibaba Group | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Snižování úroků | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Příliv zahraničního kapitálu | List The Wall Street Journal | Předseda představenstva | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar dnes | Primární nabídky | Americký dolar k japonskému jenu | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Maloobchodní sektor | Období nejistoty | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Americká průmyslová produkce | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | Inflace ČNB | Technické analýzy | BAT | Risk-off | Americký průmysl | Parlamentní volby | Kroky Bank of England | Tesla Elon Musk | Průmyslová výroba v USA | Aktuální obchodní příležitosti | Radomír Jáč | Výše úrokových sazeb | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | Konfederace britského průmyslu (CBI) | CBI | Maďarská centrální banka | Zůstatek | Produkty obchodované s finanční pákou | Studie | Mazen Issa | Dolar k japonskému jenu | Vysoké riziko | Tomáš Vlk | Patria Finance Tomáš Vlk | Bilance | Zavedená cla | Přebytek obchodu | Index DOW | Ekonomický vývoj | Důchodový systém | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Avast | Generální ředitel | GM | Růst světové ekonomiky | Nejistota na trzích | Statistici | Negativní nálada | Česká měna dnes | Největší pokles | Dnešní růst | Ukrajina | Lagardeová | Čínská armáda | Souhrnný index | Akcie společnosti Tesla | Vyšetřování | Amazon | Millennium | ING Bank Jakub Seidler | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Philip Lowe | Buy-and-Hold | Nadhodnocení | Úrok | LVMH | Miliardy | All Time High | Technologie blockchainu | CENTRICA | Adam Glapiński | Vyhlídky | Průzkumy | Nálada podnikatelů | Blahobyt | Domácí měny | INTC | Čínský vicepremiér | Vicepremiér | Liou Che | Federální rezervní banka | Americká data | Pozornost obchodníků | Walt Disney | 5G | Důvod ke změně úrokových sazeb | Oblast rezistence | Ekonomická důvěra | Dlužníci | FT | Evropští investoři | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Tvorba fixního kapitálu | Meziroční růst HDP | Index Exportu | Helena Horská | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Automobilový sektor | Otto Daněk | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Nezaměstnanost v eurozóně | Martin Stránský | Konkurenti | Objem obchodů s kryptoměnami | Financovat | SMA | Statistika | Předpovědi | Šokující předpovědi | Technologický sektor | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | Zakázky německého průmyslu | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Centrální banka USA | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Zasedání RBA | Průmyslová výroba v Německu | General Motors | Výrazný pokles | Tvorba pracovních míst | Ceny potravin | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Stavebnictví | Investujte na Forexu | Klíčový support | Globální vývoj | Dolar vůči japonskému jenu | Koruna dnes | Zdražování | Listopadová inflace | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Rostoucí mzdy | Nízká inflace | Problémy | COPPER | Soukromé firmy | NAFTA | Britové | Finanční ztráty | Cvičení | Členové rady ČNB | Směřování měnové politiky | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Breaking | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Růst spotřebitelských cen v USA | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Ranní komentář | Evropský průmysl | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Soukromý sektor | Výsledek voleb | GBP/EUR | Celkový zisk | Penále | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Čínské vlády | Yahoo | Alstom | Moskva | HDP Německa | Americká automobilka | Amgen | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Akciový index Dow Jones | Zahájení obchodování | Míra | Premiér Babiš | Inflační výhled | Úroky | Konec roku | Bilance běžného účtu | Ústup rizik | Míra nezaměstnanosti v Británii | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Hypoteční trh | Míra inflace v Británii | Důchod | Předseda | Investujte | Naše prognóza | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | ČNB dnes | Vojtěch Benda | Kupní síla | Regulátoři | Ředitelka | Meziroční míra inflace v eurozóně | Italský premiér | FedEx | xStation5 | MasterCard | AT&T | Disney | Andrew Bailey | TASS | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Peter Altmaier | Káva Arabica | Nike | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Nejbližší support | Pojistka proti inflaci | Rychlý růst mezd | Bydlení | Uber | Ipsos | Martin Novák | Analytik Broker Consulting | Broker Consulting Martin Novák | Ztráta | NERV | BREAKING | SPD | Yandex | Stratég | Hlavní akciové indexy | Miliardy korun | Inflace v Maďarsku | Vývoj měnového páru EUR/HUF | Cena pšenice | Kraft Heinz | Demokratické strany | Zasedání měnového výboru | Výnosy státních dluhopisů | Koruna posílila | Vývoj měnové politiky | Peking | US100 | Americký index | Růst hrubého domácího produktu | Schodek státního rozpočtu | Ceny dluhopisů | Ziskovost | Index pařížské burzy | Hospodaření | Údaje ministerstva | Zbrojovky | Vladimír Vávra | Analytik Cyrrusu | Světová válka | Zvýšení inflace | Zvýšení inflačního cíle | Růst měnového páru | Růst poptávky | Klesající trend | Dlouhodobí investoři | Silný support | Objem objednávek | Eskalace konfliktu | Vyšší ceny ropy | Chris Williamson | Napětí mezi USA a Íránem | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Exact Sciences | Návratnost | Hospodářské recese | Netflix | CFRA | List Financial Times | Míra inflace v eurozóně | CRIF | Czech Credit Bureau | Dobrá data | Washington | Hospodářské statistiky | Micron Technology | Finální odhad | Tovární objednávky v Německu | FAA | Aktualizované údaje | Miliardy eur | Čeští exportéři | Oslabení kurzu | Počet volných míst | RBA | Asociace exportérů | Výpočet Raiffeisenbank | Prognóza IE | Budoucnost | ProfitLevel | Ifo | Experti | Zemědělství | Rekordní maximum | Spolkový statistický úřad | Negativní zprávy | Předběžné výsledky | Nejbližší rezistence | ASML | Příjmy domácností | Poradenství | Oslabení kurzu koruny | Zpřesněná data | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Wall Street Journal (WSJ) | Čínský vicepremiér Liou Che | Tuzemská inflace | Proinflační | Listopadové maloobchodní tržby | Vývoj měnového páru USD/TRY | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Vyšší inflace | Tržní sazby | Týden na trhu | Inflace v prosinci | Růst cen potravin | Míra zadlužení | Veřejné finance | Analytička | Eleanor Creagh | Ukazatele | Bankroty | Americké ministerstvo financí | SAP | iRobot | IRBT | Technologická společnost | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Zpevňování koruny | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Růst cen výrobců | Inflace v Rusku | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Dobrá čísla | Nájemné | Nájmy | Nižší růst | Ceny energií | Broker Consulting Index podílových fondů | Úspěšný týden | Britské podniky | Oživení globální ekonomiky | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Prognózy ČNB | Komunikace | Údaje o hrubém domácím produktu | Stabilita sazeb | Francouzský prezident | Macron | Kapitalismus | Trump | Pozitivní zprávy | Prezident | AMGN | Koronavirus | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Průměrná úroková sazba | Lepší zítřky | Google | Obchodní vztahy | Anglie | Trhy | Čínské úřady | ASX 200 | S&P/ASX 200 | WHO | Souhrnný index aktivity | Evropské ekonomiky | Banka UBS | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Počáteční zisky | Koruna oslabuje | American Express | Virus | Akciové trhy v Evropě | Jüan | Negativní dopad | Viceguvernéři | Lubomír Lízal | Pokles | Situace | Globální sentiment | Zdražovat | Závislosti na Číně | České měny | Důchody | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Odhad letošního růstu | Meziroční růst | Zdravotní pojištění | Vít Hradil | Útok dronů | Americká Federální rezervní banka | Závislost na dolaru | Dedolarizace | Stratég Saxo Bank | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Analytik skupiny | Raiffeisenbank Vít Hradil | IHNED | DISH | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Medvědí Pin Bar | Výstupy | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zpomalení růstu | Zpomalení růstu ekonomiky | Tomáš Nidetzký | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Lukáš Baloga | Růst v eurozóně | Růst akciových indexů | Aktuální rezistence | Obchody | Peníze na financování | Výdaje | Slevy na dani | Pesimismus | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Hlavní úrokové sazby | Výrazné ztráty | FCF | Prodeje aut | Převody peněz | Americká společnost | Údaje o vývoji trhu práce | Zrychlení růstu | Rekordní hodnoty | Německé tovární objednávky | Sazby beze změny | SEC | NFP | Rozhodování | Dnes ČNB | Pravděpodobnost hospodářské recese | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Spořicí produkty | Americké banky | Průměrná cena | Brent Crude Oil | Oživení britské ekonomiky | Britský statistický úřad | West Texas Intermediate | Medvědi | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Lednová inflace | Americká inflace | Inflace v lednu | Růst sazeb | Marek Mora | Valuace | London School of Economics | Navýšení úrokových sazeb | COVID-19 | Kukuřice | Expanzivní fiskální politika | Pokračování poklesu | Akcie společnosti Apple | Ekonomické aktivity | Lídři zemí Evropské unie | Bez rizika | Gilead Sciences | Konjunkturální průzkum | Craig Erlam | Krize v eurozóně | Akcie na evropských trzích | Spekulativní pozice | Šíření onemocnění | Šíření koronavirové nákazy | Index aktivity | Slabá čísla | Největší ztráty | Průmysl a zahraniční obchod | Šéfka ECB | Cestovní kanceláře | Zpřesněný odhad | Tržní úrokové sazby | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Shortovat | Longovat | Cyklické akcie | Sestupný trend | Cestovní ruch | Kanadská centrální banka | Haruhiko Kuroda | Vývoj | Nová data | Šok | Martin Gürtler | Americké tovární objednávky | Mzda | Vzestup inflace | České mzdy | Mediánová mzda | Vládní opatření | Výkyvy | Aktuální Price Action | Hlavní index čínských akcií | Index čínských akcií | Překoupenost | Příležitost k nákupu | Burza v New Yorku | Inflace v únoru | Nástroje měnové politiky | Obrovské ztráty | Únorová inflace | Změna sazeb | WP | Rishi Sunak | Sazby hypoték | Makroekonomické údaje | Restrikce | Cílování inflace | Americké výnosy | Negativní hospodářské dopady | Vysoká rizika | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Průmysl a stavebnictví | Rozhodnutí centrální banky | Poradci | Španělský IBEX 35 | IBEX 35 | Lufthansa | Panevropský akciový index STOXX 600 | Euro včera | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Asijské akcie dnes | Deficit státního rozpočtu | Olaf Scholz | Index strachu VIX | Bankovky | Mince | Profitovat | Technologičtí giganti | Buy the dip | Medvědí trend | Mimořádný růst | Dostatek likvidity | Další vývoj | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Stimuly | Oldřich Dědek | Silný propad | Evropské země | Letectví | Členové bankovní rady | Fiskální politiky | Odhady ekonomů | Kabinet | Guvernér Rusnok | Energetické společnosti | Zrychlení inflace | Největší propad | Vyšší úrok | Míra nejistoty | Cenový vývoj | Analytik České spořitelny | Jiří Polanský | Hlavní ekonom ING | Silný pokles | Fiskální balíček | Stimul | Dnešní čísla | Důležitý support | Růst cen v eurozóně | Inflace v EU | Analytici finančního ústavu | ECB dnes | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Extrémně levné | Měnové podmínky | Měnové zasedání | Poptávky po dolaru | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | Výhled poptávky | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Dopady pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Čerpací stanice | Aktuální situace | Nový výhled | Žádosti o podporu | Britská centrální banka dnes | JPMorgan Chase & Co | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Volatilita akciových trhů | Rozhodnutí bankovní rady | Markéta Fišerová | Tiskové agentury | Texas | Nouzová opatření | Další pokles | Algoritmy | Německý ministr financí | Situace v Číně | Koronavirová krize | Akcie Ahold Delhaize (AD) | Ahold Delhaize | Ahold Delhaize (AD) | Akcie Ahold Delhaize | MPSV | MF | Komentátor | OSVČ | Kongres | Škoda | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Fundament | Posílení amerického dolaru | Negativní korelace | Výrobce letadel | Hotovost | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Vyspělé ekonomiky | Nákupu státních dluhopisů | Alena Schillerová | Ministryně financí | Prodejní tlak | Babišova vláda | Zápis z posledního zasedání | Citrix | Citrix Systems | Index podnikatelské aktivity | Francouzský akciový index | Spoření | Sněmovna reprezentantů | Dávky v nezaměstnanosti | Tomáš Raputa | Prostor pro pokles | Politická rozhodnutí | Graf dne | Peněžní zásoby | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Objem dluhopisů | Koronavirové krize | Poslanci | Silná rezistence | Signál | Instituty | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Repo sazby | Dvoutýdenní repo sazby | Biliony | Potenciál | Americká spotřebitelská důvěra | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Platební neschopnosti | Spotřebitelská důvěra v USA | České vlády | Výroba automobilů | Rozsáhlé propouštění | Německý statistický úřad | Ministryně financí Alena Schillerová | Americký investor | Ceny elektřiny | Karanténa | Výkonnost indexu | Šíření nákazy | Ekonomické ukazatele | Izrael | Reálné mzdy | E-commerce | Ekonomiky | Hongkongský index Hang Seng | VW | Akciový index S&P 500 | Jana Steckerová | Vzdělávací webináře | Slovensko | Solidní růst | Ekonom IHS Markit | Ekonom IHS | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Akcie Alibaba Group | Poskytování hypoték | Růst nezaměstnanosti | Deficit veřejných financí | Americké žádostí o podporu | Umělá inteligence | Závislost | Práce | Jednání ČNB | Zelené energie | Aktivita ve službách | Podíl na trhu | Údaje | Týdenní nárůst | Dlužník | DPH | Nakupovat státní dluhopisy | Spotřebitelské úvěry | Opatření proti šíření koronaviru | Společnost Saxo Bank | Výroba v Německu | Prezident Vladimir Putin | Velké americké banky | UnitedHealth Group | Pohonné hmoty v ČR | Dopady koronavirové krize | Snaha Fedu | CBS | Ministři | Ekonomické oživení | Aktivita na finančních trzích | Nejsilnější růst | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Cena benzínu | Nejvyšší soud | Splátky dluhů | Celková inflace | Inflace v české ekonomice | Petr Král | ČNB Petr Král | Výpadky | WMT | Trh dluhopisů | Více peněz | Postoj investorů | Long signál na akcie | WisdomTree | Microsoft Corp | Maloobchodní tržby v USA | Dodavatelské řetězce | Data z americké ekonomiky | Výhled poptávky po ropě | Vedoucí představitelé | Úspory | Hospodářské oživení | Prognóza Evropské komise | Otevírání ekonomiky | Otevírání ekonomik | Dnešní statistiky | Statistiky | Vzrušení | Uzavření trhů | Indikace | Geopolitická krize | Malé podniky | Poradenské společnosti | USD za barel | Rizikové averze | Risk-off sentiment | S&P500 | Dílčí index | Kontrakty na ropu | Finanční pomoc | Nizozemsko | Důvěra v eurozóně | ODS | Premiér Andrej Babiš | Vyjádření ekonomů | Průměrná sazba hypotečních úvěrů | Sazba hypotečních úvěrů | Poptávka po pohonných hmotách | Debata | PMI ve službách | Evropské indexy | Posílení | Budoucnost komodity | Cena kávy stoupá | Náklady na obsluhu dluhu | Výkon dolaru | Joe Biden | Větší pokles | Podpůrná opatření | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Období volatility | Očekávané výsledky | Pokles světové ekonomiky | Důvěra amerických spotřebitelů | Cestování | Čtvrtletní výsledky | 3M | Meziroční inflace v Německu | Tempo růstu spotřebitelských cen | Sazba Fedu | Ekonomické útrapy | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Volvo | Německé ministerstvo hospodářství | Ministerstvo hospodářství | Zasedání Evropské centrální banky | Zájem zahraničních investorů | SMA 100 | Shell | Společnost Shell | Spotřebitelské výdaje v USA | Maloobchod | Finanční polštář | Zaměstnanci | Gilead | Čistá ztráta | Zisk firmy | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Tweet | Řecký dluh | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | HG měď | Růst výnosů | Nákupy dluhopisů ECB | Soud | Herbert Diess | Oddlužení | PEPSICO | Zasedání britské centrální banky | Dovoz | Vývoz | Dlouhodobý trend | MSCI World | Rekordní zisk | Regulační orgány | Centrální banka Japonska | Pokles ekonomické aktivity | Bilance aktiv | Riziko deflace | Historicky nejnižší výnosy | Nejnižší výnosy | Historicky nejnižší | Snižování cen | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Soudní řízení | Politika centrální banky | Zveřejněné údaje | Výsledky maloobchodních tržeb | Dluhy | Spotřebitelské ceny v USA | Evropská průmyslová produkce | Míra inflace v dubnu | Ceny zeleniny | NKE | Průmyslové kovy | Merck | RBI | Světové hospodářství | Účet platební bilance | Český běžný účet | T-Mobile | Auta | Expedia | Royal Caribbean | Vývoj ekonomiky | Volatility trhu | Plynovod Nord Stream | Čeští centrální bankéři | Levné peníze | Vakcína | Sektor služeb | Dění na trhu | Prémie koruny | Spekulovat | Obchodní platformy Metatrader | Britský trh práce | Fiskální stimul | Marek Brávník | Advance Auto Parts | Manažeři | Zájem o hypotéky | Důvěra spotřebitelů | Velký růst | Kupci | Podnikatelské aktivity | Aktivity v eurozóně | Renault | Umělé inteligence | Šéf firmy | Investovat peníze | Tisknout peníze | Inflace v Turecku | Ekonomické zotavení | Předstihové ukazatele | Mondelez | JDE | Rizikovější měny | Unie | ČR | Soběstačnost | Vakcíny proti koronaviru | Salesforce | Koronavirové pandemie | Inflace v Německu v květnu | Akcie Intel | Andrej Babiš (ANO) | Nissan | Automobilka Renault | Index spotřebitelských úvěrů | Průraz | Akcie České zbrojovky | CZG | Rozhodnutí FOMC | Chování trhu | Slabá poptávka | Výrobní PMI | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | PEPP | Střední Evropa | Špatné zprávy | Ruské úřady | Londýnské burzy | Nová prognóza | Obchodovaný objem | Vedení společnosti | Zvyšování mezd | Rekordní nárůst | Předkrizové úrovně | Francouzský ministr | Počet nových žádostí o podporu | Býčí trend | Statistiky z trhu práce | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Mateusz Morawiecki | Pokračování růstu | Tempo poklesu | Poptávka po zlatě | Banky v eurozóně | Index Nasdaq Composite | Míra inflace v květnu | Inflace v květnu | Zpomalení inflace | Květnová inflace | Rozpočtový deficit USA | Ropná krize | Národní rozpočtová rada | Britská obchodní bilance | Světové indexy | Index Nikkei 225 | Globální poptávka | Energetický gigant | Členové Fedu | Inflace v Evropské unii | Roční míra inflace | Prodeje automobilů | CapitalPanda | Jozo Perić | Agrofert | Propad cen | Projev šéfa Fedu | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | Míra nezaměstnanosti v USA | Covid | Technologické firmy | Ukončení činnosti | Spotřebitelská důvěra v EU | Sam Stovall | Počty nových případů | Ekonomické aktivity v eurozóně | Zlato v době pandemie | Makléř Wood & Company | Wood & Company Vladimír Vávra | Analytik Purple Trading | Index německých akcií | Nízké sazby | Nové žádosti o podporu | Práce z domova | Příjmy a výdaje | Živnostníci | Paušální daň | Vrcholoví manažeři | Sankce proti Rusku | ONS | Ziskové marže | Objem aktiv | Medtronic | Ukrajinská vláda | Jasný signál | Situace na trhu práce | Exporty | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Dopad pandemie | MAM | Tempo růstu PPI v USA | Tempo růstu PPI | PPI v USA | Fundamentální pozadí | Výhled vývoje ekonomiky | Výrazný propad | Nový trend | E.ON | Johnson & Johnson | Zbohatnutí | Ocenění | Šance | Americký maloobchod | Růst tržeb | Ceny | Viktor Orbán | Maďarský premiér | Premiér Viktor Orbán | Praha | Kolaps | Květnový růst | Verizon Communications | Spotřební daně | Technologické společnosti | Merkelová | Společnost Twitter | Společnost XTB | Korekční fáze | Životní úroveň | Exchange Traded Commodity | Celkový výsledek | Mírná korekce | Odhady HDP | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Vepřové maso | Pár EUR/USD | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Odhad růstu HDP | Silné momentum | Mezinárodní firmy | Důvěra | Spotřebitelské ceny v Česku | Správci fondů | Obnovení růstu | Philip Lane | Broker Consulting Index spotřebitelských úvěrů | Výzkumy | Odhad vývoje ekonomiky | WeCHat | Růst vývozu | Zpomalující růst | Časový horizont | Inflace v červenci | Cenové hladiny | Zpomalování inflace | Koupěschopnost | Počet Američanů bez práce | Letecká přeprava | Výhled na příští rok | Erdogan | Turecký prezident | Zalando | Růst cen v Česku | Worldometers | Počty nakažených | Analytik XTB | Pandemická situace | Marks & Spencer | Hnojiva | Pokles tržeb | Vládní koalice | Virgin Galactic | Koronavirový propad | Kryptoměnový trh | Světová rezervní měna | Snížení DPH v Německu | Snížení DPH | DPH v Německu | Finlord Boris Tomčiak | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Ruská vláda | Zisk a tržby | Ceny v eurozóně | Výrobní sektor | Růst eura | Průměrné mzdy | Představitelé ECB | SPAC | Statistika z amerického trhu práce | Bert | Klimatické změny | Rozšíření programu QE | QE ECB | Inflace spotřebitelských cen | Odborníci | Rentabilita | Transparentnost | Korunové úrokové sazby | Zasedání amerického Fedu | Zdanění | Pumpování peněz | Vakcína proti koronaviru | Prognóza Fedu | Qualcomm | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Snížení emisí | Zasedání FED | Bloomberg Intelligence | Kancelářské nemovitosti | Budoucí vývoj | Cena elektřiny | Evropský statistický úřad | Elektromobily | Šéf podniku | Očekávání ČNB | Politici | Němečtí politici | Vývoj ceny akcie | Koronavirus v USA | Vyhlídky světové ekonomiky | Vývoj měnového páru EUR/PLN | Micron | Biden | Internetová společnost | Americká internetová společnost | Marathon | Pracovní místa | Údaje o výkonu HDP | Pokles spotřebitelských cen | Ranní okénko | Česká republika | Snižování nezaměstnanosti | Celková míra nezaměstnanosti | Šéf centrální banky | Nejvýraznější růst | Zápis z posledního zasedání Fedu | Cena akcií firmy | Poptávka po akciích | Epidemická situace | Energetický sektor | Ropa a Plyn | Lockdown | Měnový fond | Negativní účinky | Ceny v Česku | Americké měny | Bezpečného útočiště | Nancy Pelosiová | Významné riziko | Nárůst případů koronaviru | Koncern | Embargo | Jitan Solanki | Růst zlata | CZKCASH | Interfax | Newmont | Epidemické situace | TPG | Intel | Solární energie | SolarEdge Technologies | SEDG | JPM | GS | Pokles indexu | Pokles indexu S&P 500 | Reálný HDP | Poptávka a nabídka | Futures na ropu | Moneta | Technologické tituly | Vlny koronaviru | Pandemický program | SAP AG | Banka Moneta | CVX | CSCO | MMM | JNJ | Bankovní úvěry | RBAG | Tržní výhled | Pokles EUR/USD | SolarEdge | Joseph Biden | Zynga | ZNGA | Electronic Arts | Tempo inflace | MCD | Vakcína proti covidu-19 | CEZ1 | Oživení čínské ekonomiky | Inflace v Číně | Slábnoucí euro | Hospodářský vývoj | Týdenní tržní výhled | Blockchainové technologie | QCOM | Polská vláda | Pád cen | Odhad amerického HDP | Činitelé Fedu | Představitelé americké centrální banky | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Spotřebitelská poptávka | Ministerstvo energetiky | Proražení | Daňový balíček | Přebytek obchodní bilance | Ekonomické uzavírky | Šokující předpovědi Saxo | Šokující předpovědi Saxo Bank | Dluhopis Republiky | Cenový skok | Futures na DAX | Siemens | Bayer | Vakcinace | Změny úrokových sazeb | Swingový výhled | RBAG.CZ | TABAK | KOMB | KOMB.CZ | Program QE | BIDU | Očkování | NBP | Maďarská vláda | Orbán | Účinnosti vakcín | Nový kmen koronaviru | Kmen koronaviru | Mutace viru | Ceny aktiv | MGM | Vývoj spreadu | Futures na ropu WTI | Očkování proti covidu-19 | Voda | Centrální bankéř | Inflace v Polsku | Nízké úroky | Dow Jones a S&P 500 | Indexy Dow Jones a S&P 500 | Počasí | Rychlé ekonomické oživení | Utažení měnové politiky | Růst ceny | Dobrý výsledek | PMI ve výrobě | Německá inflace | Sentiment v eurozóně | VET | Vývoj akcie | Zvýšení ceny | Joseph Trevisani | Bloomberg Markets | Počet pracovních míst | Brands | Paušální daně | Salutem | Salutem Fund | TUI | Shopify | Nové restrikce | Evropské centrální banky | Acacia Communications | Dopad na trhy | Vývoj inflačních očekávání | MRK | CARA | MJ | Měsíční data | WU | Inaugurace amerického prezidenta | Inaugurace | Nezaměstnanost v lednu | Situace na trhu | MONET.CZ | MONET | Agentura Interfax | Aligator | Mediánová cena | Týdenní Forex kalendář | PEP | Deliveroo | Očkování proti covidu | Přerozdělení bohatství | Nárůst ceny | Express | Tržní reakce | Klíčové faktory | Golem Finance | Nasdaq (US100) | Vypuknutí pandemie | Historická výkonnost | Bilionové stimuly | Stimuly v USA | Bilionové stimuly v USA | Vývoj měnového agregátu | Vývoj měnového agregátu M1 v USA | Vývoj měnového agregátu M1 | Vývoj obchodní bilance | Vývoj obchodní bilance v USA | Obchodní bilance v USA | Vývoj propadu HDP | Rozvolnění | Daň z nadměrných zisků | Finanční výsledky | MIB | Supercyklus | HAS | UNH | Ark Invest | Rostoucí úrokové sazby | Kov | Nastavení sazeb | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Tyson Foods | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | James Bullard | Kering | AIG | Výnos desetiletého dluhopisu | FOMC minutes | Zápis ze zasedání ECB | Rostoucí výnosy | SPWR | PMI indexy | Rozhodnutí vlády | Třetí vlna | Makroekonomický vývoj | Index Nasdaq (US100) | Sentiment investorů | Bank of America Global Research | Posílení české měny | Míra inflace v Německu | Nárůst výnosů | Oživování ekonomiky | Siemens Energy | Riziková prémie | Admirals | Intervenovat na devizovém trhu | Příznivé údaje | Oživení americké ekonomiky | Akcie společnosti Microsoft | Silný růst | Průměrná nominální mzda | Nominální mzda | Pandemie covidu-19 | IWH | Fidelity | 5G akcie | Nejlepší 5G akcie | Akcie roku 2021 | Velké ztráty | Výrazný růst | Dlouhodobý investor | Dnešní videokomentář | Výprodej dluhopisů | Chris Bailey | Výhled růstu ekonomiky | CEZ1.CZ | ForexNation | Síla amerického dolaru | Týdenní shrnutí | Nárůst sazeb | IPO Deliveroo | ViacomCBS | Discovery | Archegos | Kauza Archegos | Výhled Saxo Bank | Analytik Trinity Bank | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Data z reálné ekonomiky | Míra úspor domácností | Míra úspor | PMI index | Vesmírné akcie | Vesmírné akcie 2021 | GRMN | Reuters analytik | Nejvyšší růst | Globální daňové dohody | Daňové dohody | Korporátní daně | Rezervy zlata | K&H Bank | Dávid Németh | Special Purpose Acquisition Company | Data o inflaci | Prudký růst cen | AMD | Německé hospodářské instituty | Hospodářské instituty | Německé instituty | Graf indexu Nasdaq | Ark | Krypto trh | Optimistická očekávání | Vstupní náklady | Ceny ropy Brent | Island | TLTRO4 | Premiér Mario Draghi | Italský premiér Mario Draghi | Měď (COPPER) | Odhad letošního růstu ekonomiky | Vysoká cena | ERA | Akcie v roce 2021 | Rostoucí ceny | Cenový pohyb | Objednávky | Internetové společnosti | Verizon | Comcast | Santander | Trading.com | Větší zisky | Kellogg | Futures na americké indexy | Přeprodané oblasti | Obavy z růstu inflace | Hodnocení současné situace | Inflace v České republice | JAP225 | Goldman Sachs Group | Meziroční růst cen | Výprodej na globálních akciových trzích | Pandemie COVID | Výprodej bitcoinů | Hladiny rezistence | Hladiny supportu | cTrader Purple Trading | Riziko ztráty | Obavy z inflace | API | Zpřesněné údaje | Oslabení | Investice do kávy | Nejlepší kávové akcie | Kávové akcie | Historie kávy | About You | Růst úroků | Růst cen nemovitostí | První zvýšení sazeb | Naše hospodářství | MNB | Bit.plus | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Akcie Deutsche Bank (DBK) | Inflace v OECD | Hodnota kryptoměn | Spotřeba domácností | Zajištění proti inflaci | Proinflační faktory | Zlevnění potravin | Plány | Cíle | Příležitosti | Úroveň supportu | Úroveň rezistence | Snižování nákupu aktiv | Dodávky plynu | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | OK POINT | Zdražování cen | Akcie About You | Řetězec About You | Konkurence | Prodej | Cíl Evropské centrální banky | Wal-Mart Stores | Zdanění firem | Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb | Další kryptoměny | Zvyšování daní | McDonald's | Nové prognózy | Graf akcie | Cyklus zvyšování sazeb | Nový cyklus | Index podnikatelské nálady | Dolar dnes | Didi | Pozitivní vliv | Vyšší úroveň | Varianty koronaviru | Počet nezaměstnaných | Cíl cenové stability | Cenové stability | Dluh vládních institucí | Technologie | Obchodování v Evropě | Nabídky akcií | Zvyšování těžby | Zemědělské suroviny | Daňová pravidla | Minimální sazby daně | Sazby daně | Jednání kartelu OPEC | Koncentrace | Chování spotřebitelů | Strategie ECB | UST | Zvýšení produkce | Didi Global | Míra inflace v USA | Problémy se subdodávkami | USA inflace | JAR | Rada guvernérů | NortonLifeLock | TSM | Cyklické sektory | Americký trh | Verizon Communications Inc. | AI | Arlington Asset Investment | KO | Coca-Cola Company | Základní úrokové sazby ČNB | Mutace delta | Výprodej bitcoinu dnes | Přidaná hodnota kryptoměn | Přidaná hodnota | Bit.plus Martin Stránský | Sledování ceny | Sledování ceny kryptoměn | Platby u obchodníků | Využití v ekonomických transakcích | Odvětví | B Word | Divize | Načasování | Varianta delta | Boom | Spotřebitelský sektor | Energetická skupina | Rekord | Covidová situace | Současné ceny | Známý ekonom | Instant Research | CAR | Nedostatek zboží | University of Michigan | Štěstí | HICP | Chování | Růst aktivity | Logistika | Devon Energy | Occidental Petroleum | OXY | Albemarle Corp | Albemarle | Projekce | Analytik České bankovní asociace | Trh práce v USA | Jarda Tupý | Rekordní minimum | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Drahota | Aktuální prognózy | Sekce měnové | Vratislav Zámiš | Pioneer Natural Resources | Byty | První odhad HDP | První odhad | Home Depot | Tokeny | Medián | Bonusy | Výrobní inflace | Analytici banky | ASX | Indexy v Číně | Sympozium | Vlna pandemie | David Vagenknecht | Dominion Energy | Agilent | Nedostatek čipů | Best Buy | Očkování v zemi | Ranní glosa | Společnosti | Opatření | Cenový vrchol | Vrcholy | Dna | Finanční možnosti | HDP v Kanadě | Evergrande | Růst trhu | Rychlý růst | Hnutí ANO | ANO | Vysoká poptávka | Honeywell International Inc. | Analog Devices | Honeywell International | International Business Machines Corporation | Chevron Corporation | CDW | Dow Chemical Company | 3M Company | CSX Corporation | McDonald's Corporation | Moelis | Automatic Data Processing | Merck & Company | Ceny plynu | Program odkupu aktiv | Slabé akcie | Konfederace | Reakce centrální banky | Solana | Směnné kurzy forexového trhu | Nejdůležitější ukazatele | Průmyslová výroba Německa | Čínský index | Vyšší hodnoty | Etherea | Zájem o kryptoměny | Developer Evergrande | Potíže společnosti Evergrande | Akciový trh v Hongkongu | Růst sazeb ČNB | Chris Beauchamp | ČSSD | Kompenzace | Plány Fedu | Tim Ash | BNP | Problémy v dodavatelských řetězcích | TTF | Úročení | Cenový šok | Společnost Evergrande | Energetická krize | Zvýšení základní úrokové sazby | Piotr Bielski | Santander Bank Polska | Posilování amerického dolaru | Šéfka fondu | Hospodářské soutěže | České sazby | TUI AG | Nová vláda | Strategie Ondřeje Hartmana | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Úspěšnost strategie | Minulá výkonnost | Napjatá situace | Zhoršení nálady | Zdražování potravin | Úrok na dluhu vlády ČR | Úrok na dluhu vlády | Češi | Jan Sušánka | Sušánka & partneři | Energetické krize | Zdražování energií | Rychlý růst cen | Posílení polského zlotého | Vysoké ceny | Situace na finančních trzích | Předstihové ukazatele v Evropě | Zdravotnictví | Schlumberger | Rozpočtové schodky | Obilí | Rumunsko | Pozornost | Volvo Cars | Zprostředkovatelé | Equiti Capital | Meme mince | Ruský prezident | Očekávání dalšího růstu úroků | Barnabás Virág | Peněžní prostředky | Metaverse | Rychlejší růst inflace | Stephen Brennock | Fialova vláda | Louis Dreyfus | Olam | Volcafé | Libor Ostatek | Rekordní růst sazeb | CFIG | Martin Chovanec | Česká národní banka (ČNB) | Zvýšení minimální mzdy | Výnosy z devizových rezerv | Společnost | Oživování globální ekonomiky | Stratégové | Výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | Tým InstaForex | Reálné výnosy | Reálné úrokové sazby | Uhlíková stopa | Další růst sazeb | Jeremy Grantham | Spotřebitelské ceny v Británii | Výrazný růst inflace | Guvernér BoE | BoE Andrew Bailey | Macy's | Jason Tuvey | RIA Novosti | TIM | Nová varianta Covid-19 | Nové mutace | Nová mutace | Omikron | Rozhodnutí o úrokových sazbách | COVID-19 omikron | Varianta omikron | Euro (EUR) | | CMA | Omezování nákupů dluhopisů | Varianty covidu | Zlotý | Kmen omikron | Meziroční míra inflace v Turecku | Míra inflace v Turecku | Snížení nákupu aktiv | Cykly | Rozšíření | Technický nástroj | Rostoucí inflace | Participace | Digital Turbine | APPS | Digital Turbine (APPS) | Akcie Digital Turbine (APPS) | Akcie Digital Turbine | Informace z kryptoměnového trhu | Akcionáři společnosti | Krypto mince | Úrokové sazby v USA | Spotřebitelské inflace | Obavy z omikronu | Vánoční rally | Trh se zlatem | Ukončení nákupu aktiv | Pokles cen zlata | Obchodní tipy | Ekonom Komerční banky | Inflační spirála | Krátkodobý výhled | Nárůst sazeb ČNB | Cyklus utahování měnové politiky | Pavel Štěpánek | Fondee | Základní sazba | Dopad omikronu | Zvýšení slevy na poplatníka | Zvyšování úroků v USA | Amo Sahota | Klarity FX | Purple Trading Jaroslav Tupý | Hodnoty měny | Vstoupit na burzu | Miliardy USD | Rozvahy Fedu | Kartel OPEC+ | Jestřábí komentáře | Pokles zlata | Nepokoje v Kazachstánu | Petr Lajsek | Analytik společnosti Colosseum | John Kicklighter | Politická situace v Kazachstánu | Situace v Kazachstánu | Zvyšování sazeb Fedu | Předpokládaný růst | Růst inflace v USA | Gate | Míra inflace v Maďarsku | Inflace v zemích Evropské Unie | Current ratio | Ukazatel Běžné likvidity | Cena akcií společnosti | Vlna omikronu | Upravený zisk | Válka na Ukrajině | Shell Plc | Royal Dutch | Instituce | Napětí na Ukrajině | Spotřební zboží | Základní úrok | Snížení daně | Pár USD/CAD | Finanční rok | Ebury | Tomáš Kudla | Analýza indikátorů | Glapinski | Guvernér Glapinski | Akcie automobilky BMW | Akcie z oblasti cestovního ruchu | Rusko-ukrajinský konflikt | Škola obchodování | Jiří Feix | Vladimir Čižov | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Ruský velvyslanec | Roblox | Invaze na Ukrajinu | Poradenské služby | Inflace v Kanadě | Index londýnské burzy FTSE | Akciový boom | Dění na Ukrajině | Sankce | Ruský prezident Vladimir Putin | Ukrajina a Rusko | Prezident Putin | Lowe's | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Cena plynu pro evropský trh | Dopad konfliktu na Ukrajině | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Ruský útok | Boje na Ukrajině | Kyjev | Rusko a Ukrajina | Růst kryptoměn | MWh | EUR/MWh | Válečné dluhopisy | Krize na Ukrajině | Situace na Ukrajině | Situace v Rusku | Agentura TASS | Raiffeisen | Invaze | Pokles inflace | Bojkot | Řetězce | Západní sankce | Sankce Západu | Akcie Didi | Obchodní vztahy s Ruskem | APP | Nord Stream 1 | Plynovod Nord Stream 1 | Akcie Avast | Ukončení konfliktu | Dopady války na Ukrajině | Opatření v Číně | Cenové změny komodit | Cenové změny | Měnový kurz EUR/CZK | Co bude s českou korunou | Jaké fundamenty sledovat | Růst platů | Politika ČNB | Které fundamenty sledovat | Britský FTSE | Petr Kříž | PwC Petr Kříž | Jestřábí politika | Plynárenská společnost | MOL | Růst cen energií | Petr Fiala | Aktuální inflace | Inflační data | Zákonodárci | Vlastnictví | Sergej Sobjanin | Starosta Moskvy | Analýza transakcí | Kvantitativní zpřísňování | Swedish Match | Martin Vašek | Akcie DiDi Global | Akcie DiDi Global (ADR) | DiDi Global (ADR) | DiDi Global | Konfederace britského průmyslu | Akcie společnosti Asos | Asos | Jana Báčová | Akcie ABN | ABN | Daň z benzinu | Zrušení daně na benzin | Daně na benzin | Zrušení daně | Dočasné zrušení daně | Dočasné zrušení daně na benzin | Winnebago | Winnebago (WGO.US) | Akcie Winnebago | WGO | WGO.US
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet

Předchozí klíčová slova

Růst HDP
Růst HDP Itálie
Růst HDP Německa
Růst HDP v Americe
Růst hodnoty bitcoinu
Růst hodnoty firem
Růst hodnoty zlata
Růst hrubého domácího produktu
Růst indexu PX
Růst indické ekonomiky

Následující klíčová slova

Růst inflace v USA
Růst investiční aktivity
Růst irácké produkce ropy
Růst japonské ekonomiky
Růst japonských akcií
Růst jihoafrického randu
Růst kapitálu
Růst kapitálu a příjmů
Růst kryptoměn
Růst kurzu akcií
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple broker v ziskovosti
Potvrďte prosím... Zavřít