Celní válka

Analytici: Obchod v březnu kladně ovlivnil růst exportu do USA
07.05.2025 Obchodní bilanci v březnu pozitivně ovlivnil nárůst exportu do USA před zvýšením cel, celkově však analytici, které oslovila ČTK, letos kvůli celním válkám očekávají horší výsledek zahraničního obchodu než loni. Přebytek zahraničního obchodu v březnu meziročně klesl o osm miliard korun na 32,5 miliardy korun. Výsledek mírně překonal očekávání analytiků, kteří počítali s přebytkem 31 miliard korun.

Komodity: Ceny ropy rostou po pondělním poklesu způsobeném rozhodnutím OPEC+ o vyšší těžbě
06.05.2025 Ceny ropy se dnes výrazně zvyšují po pondělním poklesu, za kterým stálo rozhodnutí skupiny OPEC+ urychlit zvyšování těžby. Severomořská ropa Brent si kolem 17:15 SELČ připisovala téměř 3,5 procenta a vrátila se nad 62 dolarů za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala nárůst o zhruba 3,8 procenta a dostala se nad 59 dolarů za barel.

Ozvěny trhu: Celní válka ukousne z růstu české ekonomiky
02.05.2025 Již příští týden se k projednání nové makroekonomické prognózy a posouzení inflačních rizik sejde bankovní rada ČNB. My v Komerční bance jsme naši novou makroekonomickou prognózu zveřejnili již před pár dny.

Solidní start české ekonomiky do roku 2025
30.04.2025 Předběžný odhad růstu HDP v prvním kvartále tohoto roku dopadl zcela v souladu s naší i tržní prognózou. V mezičtvrtletním srovnání tempo růstu české ekonomiky zpomalilo z 0,7 % na 0,5 %, ale meziročně tuzemské hospodářství naopak zrychlilo svůj růst na 2 %.

Čeká nás zveřejnění klíčových výsledků Microsoftu, Amazonu, Meta a Apple – pro technologické giganty nastane okamžik pravdy
29.04.2025 „Tento týden nepřichází jen další výsledková sezóna, ale okamžik pravdy pro technologické giganty, důvěru investorů a globální trhy. Nejcennějším aktivem, které přinese, budou jasné informace.“

Ruská centrální banka nechala základní úrok na 21 procentech, rizikem jsou cla
25.04.2025 Ruská centrální banka nechala na svém dnešním zasedání základní úrokovou sazbu na 21 procentech. Oznámila to v tiskové zprávě. Růst inflace podle banky zvolňuje, rizikem je ale celní válka ve světě a případný další pokles cen ropy spolu s poklesem ekonomické aktivity.

FT: Apple kvůli celní válce plánuje montovat iPhony pro USA mimo Čínu
25.04.2025 Americká společnost Apple se chystá do konce příštího roku přesunout montáž všech iPhonů prodávaných ve Spojených státech do Indie. Napsal to list Financial Times (FT), který se odvolává na informované zdroje. Amerického technologického giganta nutí k odklonu od Číny celní válka, kterou s Čínou vede americký prezident Donald Trump.

Ranní okénko - Německá ekonomika se nezvedne ani letos
25.04.2025 Konec tohoto zkráceného týdne se z pohledu ekonomických dat ponese v klidnějším módu. Dnes budou publikovány pouze finální výsledky dubnového průzkumu University of Michigan. Předběžné odhady naznačují, že bude pokračovat trend, který pozorujeme od začátku tohoto roku.

Zhoršení důvěry v českou ekonomiku podle analytiků souvisí s celní válkou
24.04.2025 Dubnové zhoršení důvěry v českou ekonomiku souvisí s celní válkou, kterou vyvolaly Spojené státy. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Upozornili také, že zhoršení podnikatelských i spotřebitelských nálad může tlumit hospodářské oživení. Růst tuzemského hrubého domácího produktu (HDP) by tak podle nich letos nemusel dosáhnout dříve očekávaných dvou procent.

Trumpova cla jako symptom něčeho vážnějšího
24.04.2025 „Cla jsou jen příznakem hlubší krize pod povrchem. Světový řád, na který jsme si zvykli se drolí a pokud to politici neuřídí, může být výsledek horší než pouhá recese,“ říká analytik BHS Timur Barotov.

ZLATO. Ceny zlata mohou v blízké budoucnosti výrazně klesnout
24.04.2025 Ceny zlata v poslední době prošly výraznou korekcí, a to v reakci na očekávání trhu, že mezi Spojenými státy a Čínou konečně začnou skutečná jednání o clech a mezinárodním obchodu obecně. Výrok ministra financí S. Bessenta, podle kterého je současná celní válka mezi Pekingem a Washingtonem neproduktivní, naznačuje, že jednání již v zákulisí probíhají a že mohlo být brzy dosaženo dohody.

Analýza Dow Jones, XAU/USD, EUR/USD: Zlato dále prudce posiluje
23.04.2025 Extrémně vyhrocená rétorika amerického prezidenta oslabuje dolar a žene zlato k novým rekordům dlouho nevídaným tempem. A zatímco eurodolar dosáhl na nejvyšší hodnoty od roku 2022, americké indexy jsou nadále pod tlakem extrémní volatility.

Obavy z recese a celní války dusí mediální sektor, Netflix zůstává světlou výjimkou
16.04.2025 Napětí kolem celní politiky prezidenta Trumpa a rostoucí strach z recese začínají citelně dopadat na americké mediální společnosti. Podle Wall Street analytiků by ekonomické zpomalení mohlo letos vést ke ztrátě až 45 miliard dolarů v reklamních výdajích, což by mohlo urychlit odliv inzerentů z tradiční televize k digitálním platformám.

Analýza Dow Jones, Nasdaq, XAU/USD: Chaotická celní politika mává s trhy
16.04.2025 Obchodní válka mezi USA a Čínou eskaluje. Obě z mocností se předhánějí v tom, která víc zničí globální ekonomiku. Akciové indexy jsou proto pod tlakem. Vítězem je samozřejmě zlato. To dosáhlo na nové rekordní hodnoty. Celním válkám se budeme věnovat na speciálním webináři. Odkaz na přihlášení najdete na konci tohoto článku.

Ranní okénko - Jak rozhodne v tomto týdnu ECB?
14.04.2025 V rámci tohoto týdne bude nejzajímavější událostí zasedání Evropské centrální banky. Ta od loňského června snížila úrokové sazby v rozsahu 150bb. Depozitní sazba aktuálně činí 2,50 %, ale další uvolnění měnové politiky není zdaleka tak jasné jako na předchozích zasedání. V oficiálním prohlášení po posledním měnově-politickém jednání totiž došlo ke změně hodnocení měnové politiky, která je aktuálně hodnocena jako „výrazně méně restriktivní“. Trh dává vysokou šanci dalšímu snížení sazeb, zatímco naše predikce předpovídá přerušení cyklu uvolňování měnové politiky vzhledem k výrazné ekonomické nejistotě. Obě varianty ale vnímáme jako zcela vyrovnané.

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (14.4.2025)
14.04.2025 V minulém týdnu jsme se nedočkali žádného obchodu podle mého týdenního komentáře. Trh neprolomil žádnou vstupní S/R zónu a nebyl tak aktivován žádný obchod.

Analýza: Česku stagflace kvůli americkým clům nehrozí
13.04.2025 Americká cla mohou zpomalit český hospodářský růst, není ale pravděpodobné, že by způsobila také rychlejší růst spotřebitelských cen. Riziko takzvané stagflace, tedy hospodářské stagnace za zvýšené inflace, panuje především ve Spojených státech. Vyplývá to z analýzy společnosti Purple Trading, kterou má ČTK k dispozici. Za nízké považuje riziko inflace v Česku kvůli americkým clům i ministerstvo financí.

Americké indexy v zeleném
11.04.2025 Index Dow Jones +1,09 % na 40026,21 b. S&P 500 +1,29 % na 5336,14 b. Nasdaq Composite +1,54 % na 16639,15 b.

Komodity: Ceny ropy se zvyšují, celkově ale směřují k dalšímu týdennímu poklesu
11.04.2025 Ceny ropy na světových trzích se dnes zvyšují, celkově ale směřují k druhému týdennímu poklesu za sebou. Investoři se nadále obávají negativních hospodářských dopadů stupňující se celní války mezi Spojenými státy a Čínou. Severomořská ropa Brent si kolem 18:15 SELČ proti čtvrtku připisovala 0,9 procenta a pohybovala se blízko 94 dolarů za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala nárůst skoro o procento a nacházela se pod 61 dolary za barel.

Spotřebitelská důvěra v USA opět klesla, panují obavy z dopadů celní války
11.04.2025 Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech v dubnu čtvrtý měsíc za sebou klesla. Stupňující se celní válka, kterou rozpoutal americký prezident Donald Trump, zvyšuje obavy amerických domácností ohledně pracovních míst a růstu cen. Inflační očekávání spotřebitelů na příštích 12 měsíců jsou teď nejvyšší od roku 1981, ukázaly dnes předběžné výsledky průzkumu Michiganské univerzity.

Další kolo obchodní války se pravděpodobně odehraje mezi EU a Čínou
11.04.2025 Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen varovala, že pokud jednání o clech s prezidentem Trumpem selžou, EU je připravena přijmout odvetná opatření – včetně možného zdanění amerických technologických firem. Přesto se zdá, že větší hrozbou než transatlantické napětí je potenciální celní válka mezi Evropskou unií a Čínou. Bílý dům již potvrdil, že cla na čínské zboží vzrostla až na 145 %. Kam jinam by tedy mělo čínské zboží směřovat, než právě na evropský trh?

Co udělat v týdnu, kdy trh „nedává smysl“ – přístup konzistentního tradera
11.04.2025 Ne každý týden přináší čitelné struktury, příležitosti podle plánu a trhy, které „reagují normálně“. Právě v těchto chvílích se ukazuje, jak dobře máte zvládnutý systém – nejen technický, ale i mentální. Co dělat, když trh nejde číst? A jak z toho vytěžit, i když vlastně vůbec neobchodujete?

Trumpova celní válka vyhnala zlato na nový rekord
11.04.2025 Zlato vzrostlo v pátek na rekordní hodnotu přes 3 200 dolarů za troyskou unci. Investoři se stahují k bezpečným aktivům, protože se prohlubují obavy z obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem po vyhlášení cel Donaldem Trumpem.

Na Wall Street zažívají další volatilní den
10.04.2025 Americké akciové trhy zažívají další volatilní obchodování, když po včerejší bezprecedentní rally o 10% dochází k výběru "zisků". Celkový stav kolem cel a mezinárodních vztahů zůstává nepřehledný a dlouhodobí investoři si musí nastavit značně hrubý filtr a reagovat pouze na skutečně podstatné zprávy, protože z Trumpovy administrativy sociálními sítěmi prší vyjádření a komentáře jak na Medarda. Asi nejpodstatnější hra probíhá na dluhopisovém trhu, který reflektuje dlouhodobá očekávání institucionálních investorů.

Čerpadláři v Česku se zlevněním nepospíchají, ceny pohonných hmot zatím neodrážejí výrazné zlevnění ropy. Její cena zůstává nízká i přes včerejší třetí nejvýraznější růst amerických akcií od druhé světové války
10.04.2025 Obava z výrazného útlumu světové ekonomiky, jejž mohou způsobit americká cla, nyní zejména americko-čínská obchodní válka, drží cenu ropy dole. V době, kdy americký prezident Donald Trump reciproční cla minulou středu ohlašoval, vyšel barel ropy Brent v přepočtu na nějakých 75 dolarů. Nyní už stojí jen přibližně 65 dolar. Jedná se o více než 13procentní zlevnění. Po zohlednění kursu koruny k dolaru, a ke zpevnění české měny v uplynulém týdnu, korunová cena barelu severomořské ropy Brent klesá dokonce o bezmála čtrnáct procent.

Ranní okénko - Trump lehce brzdí, dnes inflace v ČR a USA
10.04.2025 Již za pár okamžiků zveřejní Český statistický úřad finální údaj březnové inflace. Ta podle předběžného odhadu v meziročním srovnání stagnovala na 2,7 %. To bylo v souladu s naší prognózou, zatímco tržní odhad i České národní banky predikoval velmi mírný pokles na 2,6 %. Struktura inflace zůstává v průběhu letošního roku téměř nezměněna. Rostou zejména ceny potravin, alkoholu a tabákových výrobků a jejich tempo dokonce zrychlilo ze 4,7 % na 5,9 %. Inflace ve službách se drží viditelně nad cílovými 2 % a dezinflační proces v této oblasti se téměř zastavil. Naopak rychleji klesají ceny energií (v únoru -3,6 %, v březnu -4,9 %), k čemuž přispěl i výrazný pokles cen pohonných hmot. Očekává se potvrzení předběžného odhadu, dopad na finančních trzích byl tak neměl být významného charakteru.

Ranní okénko - Reciproční cla nejvíce pocítí Američané. Celní válka nemá vítěze, jen poražené
09.04.2025 Hlavní událostí dne bude večer zveřejněný zápis z posledního zasedání amerického Fedu. Ten ponechal sazby beze změny v pásmu 4,25-4,50 %. V oficiálním prohlášení Fed uvedl, že nejistota dalšího vývoje v USA se zvýšila. Výhled růstu pro letošní rok byl snížen z 2,1 % na 1,7 %, výhled pro průměrnou inflaci se zvýšil z 2,5 % na 2,7 %, pro nezaměstnanost platí 4,4 %. Medián měnového výboru u dot plotu zůstal stejný. Většina členů očekává, že se v tomto roce sníží sazby dvakrát o 25 bb. Měnový výbor bude dbát na opatrný postup v oblasti měnové politiky, zejména z důvodu zvýšené inflace a rizik, které s sebou vyšší inflace nese. Předpokládá se, že Fed v květnu sazby nesníží, ale možné snížení lze očekávat na červnovém zasedání. Je jisté, že Fed čelí problémům s naplněním svého duálního mandátu, což znamená zajištění maximální zaměstnanosti a cenové stability.

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 9. dubna: Libra uvízla na místě
09.04.2025 Pár GBP/USD v úterý provedl mírnou korekci směrem vzhůru, ale nepodařilo se mu prorazit nejbližší úroveň rezistence. Jinými slovy, po poklesu o 500 pipsů jsme zatím prakticky neviděli žádnou korekci. To však neznamená, že by obchodníci měli podlehnout falešnému pocitu klidu. Celní válka je totiž zdaleka nekončí – a nedostala se ani do fáze klidného uplatňování opatření. Trump každý den vydává nová prohlášení o clech vůči každému, kdo se mu odváží postavit. Zároveň trvá na tom, že mnoho zemí chce s USA podepsat obchodní dohody a "už jsou na cestě do Bílého domu".

Wall Street vymazal úvodní zisky, celní válka USA vs. Čína dále eskaluje
08.04.2025 Americké akciové indexy odevzdaly tučné zisky z úvodu seance a aktuálně se pohybují v blízkosti včerejších zavíracích hodnot za pokračující vysoké aktivity a fluktuace indexů. Zatímco mírné zisky ještě udržuje Dow Jones (+0,3 %), širší index S&P500 (-0,09 %) i technologický Nasdaq (-0,2 %) se již ponořily do červených čísel.

Forex: Koruna oproti pondělí nepatrně posílila k euru, naopak k dolaru mírně oslabila
08.04.2025 Česká koruna dnes v porovnání s pondělním závěrem posílila k euru o haléř na 25,19 EUR/CZK, naopak vůči dolaru o pět haléřů oslabila, v 17:00 se obchodovala za 23,09 USD/CZK. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

FT: Trumpova cla mohou snížit atraktivitu USA
08.04.2025 Firmy ze Spojených států a ze zahraničí se od nástupu Donalda Trumpa do funkce prezidenta zavázaly investovat v USA nejméně 1,9 bilionu USD (43,6 bilionu Kč), vyplývá z analýzy listu Financial Times (FT). Tyto slíbené investice ale teď ohrožuje celní válka, která může snížit atraktivitu USA pro investory. Mnoho těchto slibů je totiž od podniků s globálními dodavatelskými řetězci, takže je ovlivňují cla, která se Trump rozhodl uvalit na obchodní partnery, včetně Evropské unie, Indie a Číny.

Podíl nezaměstnaných osob v Česku mírně poklesl
08.04.2025 Podíl nezaměstnaných osob v březnu v souladu s naším a tržím očekáváním poklesl na 4,3 % z únorových 4,4 %. Úřady práce registrovaly 322 140 uchazečů, tedy o zhruba 4000 méně než tomu bylo o měsíc dříve. Volných pracovních míst přibylo 3 700 na téměř 92 000. Po sezónním očištění však nezaměstnanost mírně vzrostla (z únorových 4,10 % na 4,15 %). Zlepšení ukazatele tak připadá výhradně na vrub sezónním pracím, které se s jarními měsíci začínají opět objevovat.

Jak se nyní postavit k tržním propadům?
07.04.2025 „Trhy se intenzivně vyprodávají, na současných cenách spatřuji příležitost pro dlouhodobé investory, ale zároveň propady ještě nemusí být u konce,“ říká analytik BHS Timur Barotov.

Kupka: ČR by mohla více zasáhnout cla na dovoz automobilových dílů do USA
07.04.2025 Cla na dovoz automobilových dílů do Spojených států amerických, která by měla začít platit v sobotu 3. května, by se mohla dotknout českých výrobců více než tento týden oznámená takzvaná reciproční cla. Ta mají na Českou republiku v současnosti spíše sekundární dopad. V diskusním pořadu Otázky Václava Moravce to včera řekl ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Spojené státy jsou pro ČR desátým největším exportním trhem.

Celní válka je zde! Vítězové a poražení | Investiční Memento
04.04.2025 Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo další vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Čeští politici i ekonomové kritizují americká cla, růst HDP podle MF zpomalí
03.04.2025 Čeští politici, ekonomové i firmy považují cla ohlášená americkým prezidentem Donaldem Trumpem za nešťastná, očekávají negativní dopad. Podle odhadu ministerstva financí způsobí cla zpomalení českého hospodářského růstu o 0,6 až 0,7 procentního bodu. Asociace exportérů čeká, že v ČR bude negativně zasažen především subdodavatelský průmysl. Hrozí omezení výroby a propouštění. Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) plánuje posílit exportní podporu. Podle vládních politiků musí Evropa na Trumpovo oznámení odpovědět, opoziční hnutí ANO nesouhlasí.

Komentované měsíční odhady na duben
03.04.2025 V tomto článku najdete naše komentované měsíční odhady Raiffeisenbank a.s. na měsíc duben.

Ranní okénko - Započala ostrá fáze celní války
03.04.2025 Celý svět se včera se zatajeným dechem díval do Spojených států amerických, zda Donald Trump dostojí svým slovům o uvalení cel. A tentokrát dostál. Od půlnoci platí 25% clo na dovoz všech automobilů (na dovoz autodílů nejpozději od 3. května). Dále zavedl plošné clo ve výši 10 % na veškerý dovoz do Spojených států, ale některé země byly zasaženy ještě vyššími celními sazbami. Americký prezident přitom označil tato reciproční cla ještě jako milosrdná, protože jsou v poloviční výši, než která jsou údajně uvalena na americké zboží. Na tiskové konferenci ukázal tabulku, kde byly představeny celní sazby pro konkrétní země.

Trumpova celní smršť: 20 % na EU, 54 % na Čínu, 25 % na auta…
03.04.2025 Donald Trump včera opět ukázal, že umí překvapit. V Růžové zahradě Bílého domu sice panovala velmi uvolněná atmosféra, ale z úst amerického prezident vypadávala velmi tvrdá opatření. Kromě potvrzeného 25% cla na automobily dostali hlavní obchodní partneři USA naloženo, když např. Čína bude čelit clům v celkové výši 54 %, EU 20 %, Japonsko 24 %, Korea 25 %, Švýcarsko 31 %, Vietnam 46 % atd.

US100 maže ranní ztráty 📈
02.04.2025 Investoři se vracejí k americkým akciím a obracejí úvodní výprodej v očekávání tzv. „Dne osvobození“, během něhož americký prezident Donald Trump představí zcela novou celní politiku USA, včetně zavedení cel na blíže nespecifikovaný počet zemí a zboží.

Reforma veřejných financí musí pokračovat
01.04.2025 Plnění státního rozpočtu za první čtvrtletí letošního roku je na tom meziročně lépe o necelých 14 mld. Kč. Hospodaření státu s deficitem přes 90 mld. Kč za první tři měsíce roku ovšem není velkým důvodem k jásotu. Z hlediska naplnění naplánovaného deficitu ve výši 241 mld. Kč je zatím předčasné hodnotit.

Komodity: Ceny ropy mírně klesají, za týden ale mají k dobru přes dvě procenta
28.03.2025 Ceny ropy se dnes mírně snižují, za týden ale mají k dobru zatím přes dvě procenta. Severomořská ropa Brent krátce před 17:15 SEČ ztrácela 0,55 procenta na zhruba 73,60 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala pokles o zhruba 0,6 procenta a nacházela se mírně pod 69,50 dolaru za barel.

Ozvěny trhu: Jak na tom bude eurozóna v letošním roce?
27.03.2025 I přes celkovou nejistotu a globální roztřesenost se ekonomická situace eurozóny nezdá být nikterak špatná. V loňském roce její výkonnost stoupla o 0,8 %, přičemž pro ten letošní počítá naše prognóza s 1,1 %. K optimismu vybízí stále vysoké nahromaděné úspory domácností, které ani pět let od vypuknutí covidové krize spotřebitelé neutratili.

Ranní okénko - Dnes se dozvíme, jaká je aktuální nálada spotřebitelů v ČR a eurozóně
21.03.2025 Dnes Český statistický úřad ukáže, jak se vyvíjí nálada spotřebitelů a podnikatelů v rámci konjunkturálního průzkumu. Spotřebitelská důvěra klesá od loňského prosince, když rostou mezi domácnostmi obavy z možného zvýšení nezaměstnanosti, což by se negativně projevilo na jejich životní situaci. Podnikatelská důvěra je na mírně vyšší úrovni (98,0 bodů) než u spotřebitelů (96,6 bodů), nicméně nadále se nachází pod dlouhodobým průměrem (100 bodů). Na druhé straně nálada je nejlepší od dubna 2023, když podnikatelé vnímají zlepšení aktuální ekonomické situace a zároveň hledí do budoucna poměrně optimisticky. Ve světlé zítřky mohou firmy doufat i s plánovanými vyššími investicemi v Německu. České firmy by sice pravděpodobně na veřejných zakázkách neparticipovaly napřímo, ale skrze napojení na německé firmy by se mohl i jim zvýšit odbyt. Právě ten jim v současnosti chybí, kdy poptávka zůstává nízká především z hlavních trhů v Evropě.

Ranní okénko - Fed uvízl v pasti
20.03.2025 Dnes ráno byl již publikován první údaj tohoto dne, a tím byl vývoj výrobních cen v Německu. Ty podle německého statistického úřadu v únoru ve srovnání s lednem poklesly o 0,2 %, ačkoli trh naopak očekával jejich nárůst o 0,2 %. Meziročně se tak zvýšily o 0,7 % namísto predikovaného 1 %.

Zlato zdolalo další rekord, jeho cena přesáhla 3045 USD
19.03.2025 Cena zlata se dál zvyšuje a dopoledne se vyšplhala na rekordních více než 3045 dolarů (69.960 Kč) za troyskou unci (oz; 31,1 gramu). Obchodníci přesouvají peníze do zlata v době, kdy eskaluje napětí na Blízkém východě a kdy panuje nejistota kolem zavádění cel na dovoz zboží do Spojených států a kdy sílí obavy z dopadů obchodní války, uvedla agentura Reuters.

Evropa na vzestupu: Je čas dát sbohem americkým akciím?
18.03.2025 Investoři na americké burze zažili v posledních týdnech nepříjemný střet s realitou. Nejistota ohledně vývoje americké ekonomiky způsobila paniku. Ta vedla k propadu trhu, který se na krátký moment dokonce ocitl v korekci – tedy poklesu o více než 10 %. Na trzích mimo USA však žádné známky propadu nevidíme. Evropské trhy dokonce letos zaznamenávají již dvouciferné tempo růstu. Co stojí za odlivem investorů z amerických akcií?

OECD zhoršila výhled růstu globální ekonomiky na 3,1 procenta
17.03.2025 Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) zhoršila výhled růstu globální ekonomiky - na letošní rok na 3,1 procenta a na příští rok na 3,0 procenta. Zdůvodňuje to především celní válkou, kterou zahájila administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa. Organizace ve svém výhledu dnes také uvedla, že napětí v mezinárodním obchodě zvýší inflaci, zejména pak v Kanadě, Mexiku a ve Spojených státech.

VIDEO: 🔴 Trhy padají dolů z útesu 😱 | Trumpova celní válka 💣 | Investoři panikaří 💥 | Zlato na 3000 USD 🚀
17.03.2025 Pravidelný týdenní komentář k aktuálnímu vývoji na finančních trzích (forex, komodity, akcie, akciové indexy a kryptoměny) od profesionálního tradera a analytika Patrika Urbana ze společnosti FXstreet.cz.

Fed vs. celní válka: Zachrání měnová politika ekonomiku?
17.03.2025 Americkým akciovým trhem dál otřásá nejistý postoj Donalda Trumpa k dovozním clům. Investoři netrpělivě čekají na zasedání Federálního rezervního systému, které se uskuteční příští týden, a doufají v náznaky možného snížení úrokových sazeb. Uvedené by mohlo částečně stabilizovat trhy, které procházejí jedním z nejtěžších období letošního roku.

Spotřebitelská důvěra v USA v březnu výrazně klesla
14.03.2025 Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech v březnu výrazně klesla, mimo jiné sílí obavy z inflace. Vyplývá to z výsledků průzkumu Michiganské univerzity. Panují obavy, že celní politika amerického prezidenta Donalda Trumpa, která vyvolává odvetná opatření ze strany dotčených zemí, povede ke zvyšování cen a k útlumu ekonomiky. Napsala to dnes agentura Reuters.

Zlato láme nové rekordy po eskalaci celní války
14.03.2025 Cena zlata v pátek prolomila kritickou hranici 3 000 dolarů v reakci na eskalaci celní války mezi USA a EU. Ve čtvrtek večer Donald Trump oznámil zavedení 200% cla na veškerý dovoz alkoholu z Evropy, pokud EU neodstraní svá 50% cla na americkou whiskey. Tato cla EU zavedla v odvetě za Trumpova předchozí 25% cla na hliník a ocel, která vstoupila v platnost ve středu ráno. Kromě toho Evropa novými cly zasahuje importy z USA v hodnotě 28 miliard dolarů.

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 14.3.2025
14.03.2025 Americké akcie včera převážně klesaly v obavách investorů, že eskalující celní válka, kterou Spojené státy vedou proti svému největšímu obchodnímu partnerovi Kanadě, by mohla znovu zvýšit inflaci a uvrhnout ekonomiku do recese. Uvedla to agentura Reuters. Index S&P 500 se dostal do pásma korekce, což znamená, že klesl o více než deset procent od posledního maxima. Toho dosáhl 19. února.

Analytici: Celní válka se bude stupňovat, ohrozí hlavně malé ekonomiky
12.03.2025 Obchodní válka mezi USA a EU se bude nejspíš dále stupňovat. Zavádění cel ale nepomůže ani jedné ze stran, neboť hrozí růst inflace a zpomalení hospodářského růstu. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Největší riziko podle nich cla představují pro malé otevřené ekonomiky, mezi které se řadí i Česká republika.

Míra nezaměstnanosti je nejvyšší za takřka osm let. Bude hůře
10.03.2025 Míra nezaměstnanosti v Česku dosáhla letos v únoru úrovně 4,4 procenta, což je nejvyšší údaj od dubna 2017. Míra nezaměstnanosti je tak nejvyšší za posledních takřka osm let. Převyšuje dokonce hodnoty z nejkritičtější fáze covidové pandemie. Analytici s takto vysokou mírou nezaměstnanosti vesměs nepočítali. Ti oslovení agenturou Bloomberg předpokládali nejčastěji úroveň 4,3 procenta, objevil se však i odhad pouze 4,2procentní míry nezaměstnanosti.

Kryptoměnová past! Bude se opakovat? | Investiční Memento
07.03.2025 Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo další vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Nízká nezaměstnanost podporuje optimismus o české ekonomice
04.03.2025 Trh práce si udržuje nízkou nezaměstnanost na 2,7 %. Ekonomika loni vzrostla o 1 %, avšak export brzdí slabší poptávka a hrozba obchodní války. Letos by růst HDP mohl překročit 2 %, podpořen vyšší spotřebou a klesajícími úrokovými sazbami.

Zpráva CFTC: Investoři aktivně uzavírají dlouhé pozice na USD
04.03.2025 V pátek zveřejněná zpráva CFTC odhalila nečekaně silný impuls k výprodeji dolaru, přičemž celková spekulativní dlouhá pozice na USD vůči hlavním měnám se snížila o 8,2 mld. USD na 15,4 mld. USD.

Elon Musk největším nepřítelem Tesly? | Investiční Memento
14.02.2025 Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo další vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Cena zlata kvůli obavám z obchodní války dále roste
10.02.2025 Cena zlata dnes pokračuje v růstu a poprvé překonala hranici 2900 dolarů (přes 70.000 Kč) za troyskou unci (oz; 31,1 gramu). Vzhůru ji tlačí obavy, že plány amerického prezidenta Donalda Trumpa v oblasti cel vyvolají globální obchodní válku.

Jak obchoduje skutečný Wolf of Wall Street? | Investiční Memento
07.02.2025 Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo další vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Ranní okénko - Jestřábí snížení sazeb i přes vyšší inflaci v ČR a dnes klíčová data z amerického trhu práce
07.02.2025 Pozornost finančních trhů se dnes stočí do Spojených států amerických na klíčová data z tamního trhu práce. Ten je americkou centrální bankou hodnocen jako robustní, což potvrzoval po většinu minulého roku i počet nově vytvořených pracovních míst mimo zemědělský sektor. Na začátku roku se sice očekává jejich nižší tvorba (175 tis.) než na konci minulého roku (256 tis.), v historickém kontextu by se jednalo ale stále o nadprůměrnou hodnotu. Rovněž míra nezaměstnanosti zůstává nízká a podle mediánové predikce k žádné změně nyní nedojde (4,1 %). Takto odolný trh práce v kombinaci s mírně zvýšenou inflací a proinflačními riziky v souvislosti s hospodářskou politikou Donalda Trumpa dává jen velmi omezený prostor Fedu, aby obnovil cyklus snižování sazeb. Pravděpodobnost, že by se tak stalo již na březnovém zasedání, je necelých 16 %.

Trumpovy tarify: Vyjednávací nástroj nebo ekonomická katastrofa?
05.02.2025 Začíná to vypadat, že pondělky se pro investory stávají osudnými. Minulý týden finanční trhy otřásl DeepSeek, teď je to Donald Trump. Během víkendu obletěly svět zprávy, že se prezident USA rozhodl konečně zavést slibovaná cla. Nebyl to neočekávaný krok – šlo o jeden ze základních pilířů jeho volební kampaně. Překvapivá byla ovšem rychlost a rozsah, s jakými cla uvalil.

Bitcoin a obchodní války: katastrofa, nebo tržní příležitost?
04.02.2025 Únor začal otřesy na kryptoměnovém trhu, protože hodnota bitcoinu výrazně klesla, což vedlo k likvidacím přesahujícím 2 miliardy dolarů, a investoři byli zmateni. Nestabilitu vyvolalo oznámení Donalda Trumpa o zavedení nových obchodních cel na zboží z Kanady, Mexika a Číny. Teď je otázka, jestli tato celní válka negativně ovlivní kryptoměny, nebo třeba odstartuje novou vlnu růstu bitcoinu.

Býčí cyklus bitcoinu brzy skončí?
03.02.2025 Sentiment na trhu se změnil na medvědí a ovlivnil tak většinu kryptoměn. Bitcoin se nakrátko propadl o téměř 6 % na 93 890 USD a menší tokeny zaznamenaly ještě výraznější pokles. Ethereum, druhá největší kryptoměna podle tržní kapitalizace, se v pondělí 3. února propadlo o 27 % na 2 135 USD. Později se sice mírně odrazila, ale podle odborníků zaznamenala největší intradenní pokles od května 2021.

Evropské akcie po hrozbě Trumpových cel klesají
03.02.2025 Akcie na evropských trzích v úvodu týdne klesají, jejich hlavní index krátce po zahájení ztrácel více než jedno procento. Trhy reagují na hrozbu cel, která se na dovoz z Evropské unie chystá uvalit administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa. Opatření by se dotkla například automobilového sektoru, který ztrácí asi 3,5 procenta, ukazují burzovní data.

Nízká poptávka v průmyslu pokračuje
03.02.2025 Na začátku nového roku tempo zhoršování podmínek ve zpracovatelském průmyslu zpomalilo, když index PMI vzrostl ze 44,8 na 46,6 bodů, čímž překonal naši i tržní predikci. Je to sice nejlepší výsledek od loňského října, nicméně průmysl se nachází v pásmu kontrakce již více než dva a půl roku.

Nová realita: Trumpova celní válka otřásla akciemi a měnami
03.02.2025 Světové finanční trhy zahájily týden prudkým poklesem, přičemž asijské burzy v pondělí klesaly a evropské a americké futures byly pod tlakem. Důvodem jsou nové sankce ve formě cel, která americký prezident Donald Trump uvalil na Kanadu, Mexiko a Čínu. Tato opatření zvýšila obavy z možné eskalace obchodního konfliktu, což by mohlo zasáhnout globální hospodářský růst.

Průmyslová výroba v Česku se propadá rychleji, než se čekalo. Stav průmyslu se zhoršuje již více než 2,5 roku a světlo na konci tunelu zatím vidět není
09.01.2025 Průmyslová výroba v Česku loni v listopadu zklamala. Meziroční pokles o 2,7 procenta je nejslabším výsledkem od loňského června. Pokles se loni v listopadu sice čekal, ale výrazně slabší, jen o 0,5 procenta. Klíčovým důvodem poklesu je silný, více než sedmiprocentní propad automobilové výroby. Autoprůmysl vyčerpává impuls, který mu poskytlo post-covidové hromadění zakázek, související se zpřetrhanými mezinárodními logistickými řetězci. Zároveň na něj doléhá obecnější ztráta konkurenceschopnosti celého evropského autoprůmyslu a globální ochabnutí poptávky po automobilech, byť zrovna tuzemským výrobcům se zatím daří se jeho neblahým dopadům z velké části vyhýbat.

Obchodní deficit USA loni poprvé ze šest let klesl
05.02.2020 Deficit Spojených států v obchodování se zbožím a službami se loni snížil o 1,7 procenta na 616,8 miliardy dolarů (14 bilionů Kč). Zaznamenal tak první zlepšení za šest let, částečně proto, že celní válka mezi Washingtonem a Pekingem vedla k propadu dovozu zboží z Číny. Oznámilo to dnes americké ministerstvo obchodu.

Průmysl se propadá rychleji, než se čekalo, propouštění hrozí stále akutněji
10.01.2020 Listopadový propad tuzemského průmyslu byl ještě výraznější, než trh předpokládal. Není divu. Provozní podmínky v tuzemském zpracovatelském průmyslu se koncem loňského roku zhoršovaly, jako po celý loňský rok. Zhoršování podmínek probíhalo v posledních měsících roku 2019 prudčeji než po zbylou většinu roku. Česko zkrátka přestalo být „imunní“ vůči zhoršování mezinárodních ekonomických podmínek. Prudčeji než loni v listopadu se provozní podmínky v tuzemském průmyslu zhoršovaly naposledy v krizovém roce 2009.

Podmínky v tuzemském průmyslu se nadále prudce zhoršují, podniky musí propouštět
02.01.2020 Provozní podmínky v tuzemském zpracovatelském průmyslu se v prosinci zhoršovaly, jako po celý loňský rok. Jednalo se přitom navíc o jedno z nejprudších zhoršování situace v roce 2019, hůře bylo loni už jen v červenci a v listopadu. Prudčeji než loni červenci, listopadu a prosinci se provozní podmínky v tuzemském průmyslu zhoršovaly naposledy v krizovém roce 2009.

Pohonné hmoty v Česku může zlevnit nejednota kartelu OPEC a dalších těžařů v čele s Ruskem, kteří právě zasedají ve Vídni
05.12.2019 Ceny pohonných hmot v ČR v uplynulém týdnu opět mírně klesly. Benzín zlevnil o šest haléřů na průměrnou cenu 32,11 koruny za litr, což je jeho nejnižší cena za posledních takřka osm měsíců. Naposledy byl benzín levnější začátkem dubna. Nafta zlevnila o jeden haléř, na 31,71 koruny za litr. Je tak nejlevnější od poloviny září. V příštím týdnu nelze očekávat výraznější pohyb průměrné ceny pohonných hmot ani jedním směrem.

Pohonné hmoty v Česku může zlevnit krach jednání USA a Číny. Jeho riziko roste, Trump totiž podpořil Hongkong
28.11.2019 Ceny pohonných hmot v ČR v uplynulém týdnu opět mírně klesly. Benzín zlevnil o tři haléře na průměrnou cenu 32,17 koruny za litr, přičemž během týdne poklesl i na 32,12 koruny, což je jeho nejnižší cena za poslední více než půlrok. Naposledy byl benzín levnější začátkem dubna. Nafta zlevnila o pět haléřů, na 31,72 koruny za litr. Je tak nejlevnější od poloviny září. V příštím týdnu nelze očekávat výraznější pohyb průměrné ceny pohonných hmot ani jedním směrem. Pokud však dojde ke krachu jednání USA a Číny o dílčím smíru v celní válce, jehož pravděpodobnost nyní roste, pohonné hmoty v Česku by ještě před Vánoci citelněji zlevnily.

Portfolio pro Jourovou je zklamáním, na ekonomická portfolia Česko opět nedosáhlo
10.09.2019 Nejdůležitějším třemi portfolii v nadcházející Evropské komisi vedené Ursulou von der Leyenovou budou portfolia rozpočtu, obchodu a ekonomiky.

Ranní nadhoz finančních trhů 26.8.2019
26.08.2019 Dlouho vyhlížený páteční proslov prezidenta amerického Fedu J. Powella nepřinesl žádné překvapivé informace. Šéf americké centrální banky připomněl stávající rizika vývoje (obchodní války), ale také nezapomněl zmínit dobrou kondici tamní ekonomiky a inflaci přibližující se k cíli. Potvrdil, že Fed i nadále bude reagovat na potřeby americké ekonomiky a na globální rizika. Na rozdíl od některých jeho kolegů, kteří vidí potřebu snížení i o 50 bazických bodů v krátkém časovém horizontu, tak Powellův proslov nepřinesl očekávaný příslib výraznějšího uvolnění měnové politiky.

Ve Francii začal summit G7 věnovaný ekonomice i klimatu
25.08.2019 Ve francouzském přímořském letovisku dnes za rozsáhlých bezpečnostních opatření začal oficiální večeří summit sedmi ekonomicky vyspělých zemí světa (G7). Už na úvod summitu se ukázalo, že jedním z hlavních témat summitu bude kromě ochrany klimatu či bezpečnostních krizí, mezinárodní obchod, který ohrožuje znovu vystupňovaná celní válka mezi některými mocnostmi, zejména mezi USA a Čínou. Americký prezident Donald Trump totiž v pátek oznámil nové pětiprocentní zvýšení amerických cel na dovoz z Číny. Státníci mají jednat také o ochraně klimatu, nerovnosti, digitalizaci či o aktuálních ozbrojených konfliktech.

Spor USA s Čínou se stupňuje
23.08.2019 Obchodní konflikt mezi Spojenými státy a Čínou dnes opět nabral na intenzitě. Peking oznámil záměr uvalit nová cla na americké zboží a prezident Spojených států Donald Trump následně vyzval americké firmy k hledání alternativ k podnikání v Číně, včetně přesunu výroby z Číny do USA.

Trump tlačí americké podniky k omezování aktivit v Číně
23.08.2019 Prezident Spojených států Donald Trump dnes vyzval americké firmy k hledání alternativ k podnikání v Číně, včetně přesunu výroby z Číny do USA. Učinil tak krátce poté, co Čína ohlásila nová cla na americké zboží.

Ifo: Celní válka podkopává výhledy světové ekonomiky
12.08.2019 Globální ekonomické vyhlídky se zhoršily, na světovou ekonomiku má silně negativní vliv vystupňování obchodního konfliktu mezi Spojenými státy a Čínou. Informoval o tom dnes německý institut Ifo. Odvolává se přitom na průzkum mezi 1200 odborníky ze 110 zemí, podle nějž se ukazatele Ifo pro současné podmínky a hospodářská očekávání ve třetím čtvrtletí zhoršily.

Čínský HDP rostl ve 2. čtvrtletí nejpomaleji za 27 let
15.07.2019 Meziroční růst hrubého domácího produktu (HDP) Číny činil ve druhém čtvrtletí jen 6,2 procenta, podle očekávání analytiků tak čínská ekonomika rostla nejpomaleji za předchozích 27 let. Informovala dnes agentura Reuters s odvoláním na data zveřejněná čínským statistickým úřadem. Za zpomalením růstu je podle analytiků americko-čínská obchodní válka.

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (10.6.2019)
10.06.2019 Měnový pár EUR/USD v minulém týdnu aktivoval long obchod podle mého týdenního komentáře a to po prolomení horní vstupní S/R zóny. Eurodolar se rychle dostal do svého cíle na první nejbližší S/R zónu – Profit-Target 1 (PT1), kde byl posunul SL na B/E a ukončena část pozice. Pak ovšem došlo k prudkému obratu a trh již neměl dostatek síly na splnění PT2 a zbytek pozice tak skončila na nule. Následně se tam trh stejně nakonec dostal, ale to už bohužel beze mě. Byl to poměrně volatilní týden a snad to trhům vydrží.

Ministři G20: Rostoucí napětí v obchodních vztazích ohrožuje růst
10.06.2019 Napětí v obchodních vztazích ve světě se zintenzivnilo, a zvýšilo tak rizika pro zrychlení růstu globální ekonomiky. Uvádí to závěrečné prohlášení z dvoudenní schůzky ministrů financí a šéfů centrálních bank skupiny největších ekonomik světa (G20) v japonské Fukuoce. Dokument ale neobsahuje žádnou konkrétní výzvu k řešení obchodních sporů, z nichž největší vedou v poslední době Spojené státy a Čína.

Celní válka může snížit globální HDP o půl procenta
05.06.2019 Celní válka mezi Spojenými státy a Čínou by v příštím roce mohla snížit globální hrubý domácí produkt (HDP) o půl procenta, tedy zhruba 455 miliard dolarů (přes deset bilionů Kč). Uvedla to dnes šéfka Mezinárodního měnového fond (MMF) Christine Lagardeová.

Trumpova celní válka otevírá další frontu
03.06.2019 Americký prezident zjistil, že hrozba uvalení cel na své obchodní partnery funguje. Přiměje je dělat ústupky ve prospěch Spojených států nebo alespoň po letech odmítání témat zasednout k jednacímu stolu. A nutno podotknout, že největší ekonomika světa si to může dovolit.
Související klíčová slova:
Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Cybertruck | Byznys | Akcie včera | Český průmysl | Výzkumný institut | Tempo růstu | Gate | Apetit investorů | NFLX.US | Bretton Woods | Dominik Rusinko | Účet u XTB | EUR | Intradenní tradeři | Obchodní komora | Zkušenosti | Cenová hladina | Úřad práce | Výsledky průzkumu Michiganské univerzity | Alphabet | Výsledek inflace | Vstupy | Akciové trhy | Exporty | Pozitivní vliv | Jasný trend | MONETA Money Bank | Veřejné finance | Makroekonomické zprávy | Značka Apple | Celkový zisk | Radomil Doležal | Trend | Ruská ekonomika | eToro pro Českou republiku | Zvýšení cel | BTC | Mezinárodní měnový fond | Ministr dopravy | Kroky Fedu | Delegace | Martin Kupka | Žádný obchod | YouTube | Výsledky technologických gigantů | Americký prezident Donald Trump | Silný support | Aktiva | USD/PLN | Citigroup | Smart money concept | Širší index | BlackRock Larry Fink | Ranní zpráva pro tradery | Mmcité | Organizace zemí vyvážejících ropu | Americké domácnosti | PLN | Otevřené pozice | Evropská komise | Ztráty peněz | Závislost | Kolaps | Závislost na Číně | Zveřejnění výsledků | Investování do akcií | Oznámení | Zasedání ECB | Obchodní systém | Vliv na trh | Diverzifikace | Line | Albemarle | Analýzy | Pravděpodobnost | Cenové stability | Míra nezaměstnanosti v ČR | Dění na trzích | Zpráva CFTC | Ethereum | Pokles indexu | Investment Management | Širší index S&P 500 | Britská libra | Clo na dovoz | Exchange | Reality | Výkyvy | Příjmy státního rozpočtu | Administrativa prezidenta | Argos Capital | Dovoz z USA | Asijské akcie | Depozitní sazba | Financial Times | Ceny výrobců v eurozóně | Český statistický úřad | Goldman Sachs | Rozložení rizika | Petr Fiala | Index hongkongské burzy | Deflace | Scott Bessent | Asijské trhy | Nákupní manažeři | Administrativa amerického prezidenta | Expanze | Americké podniky | Německý DAX | DeFi | Hlavní ekonom | Současný propad | Geopolitické napětí | Bankovní rada ČNB | Saúdská Arábie | Burze | Čínské elektromobily | Vysoké inflace | E-shopy | Japonské ministerstvo | De-dolarizace | Propad cen | Trhy padají | Situace na Ukrajině | Aktuální prognózy | Cena zlata | Ceny dováženého zboží | Cenné papíry a burzy | Burzovní data | Strach | CME futures | Burza | Analytický tým | Akcie čínských technologických gigantů | Miliardový fond | Hlavní události | Globální ekonomické vyhlídky | Základní úrokové sazby | Rostoucí inflace | Přebytek zahraničního obchodu | Směrnice | Velké hospodářské krize | Graf | IDC | Tempo růstu ekonomiky | Gold | WTO | Trumpova celní válka | Paramount | Makroekonomické změny | Výnosy | Provident | Odvětví vyspělých technologií | Zdražení dovozů | Míra inflace v Rusku | Dovoz z Číny | Investiční analytik | Nejsilnější akcie S&P | Předseda Fedu | Comcast | Vývoj na trzích | Americká Komise pro cenné papíry | Klouzavé průměry | Znehodnocení | NIM | Špatná zpráva | Výsledkové sezóny | Americký prezident | Růst cen | CZK | Povolenky | Dovozní cla | Smartphony | Snížení úrokových sazeb | APA | Pandemie COVID-19 | Rostoucí obavy | Odvolání šéfa Fedu | Brexit | Implikace | Vysoké riziko | Hlavní index pařížské burzy CAC 40 | Proražení | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Vývoj měnového páru | Rubl | Ekonomika Spojených států | Inflace | Růstový pohyb | Evropská měna | Dolarový index | Humana (HUM) | Covid19 | Trumpová | Breakout | Krona | Gap | CzechTrade | Býčí fáze | Omezení dovozu | Prima | B/E | Silný impuls | Obavy investorů | Podnikání na kapitálovém trhu | J.D. Vance | Politická situace | Nezaměstnanost | International Data Corporation (IDC) | Vicepremiér | Propady na burzách | Propad cen ropy | Obchodní deficit USA | Nejslabší akcie | Podnikatelská důvěra | Výrobce polovodičů | Rizika a nejistota | Problémy | Zasedání Evropské centrální banky | ČSOB | Horší výsledky | Výhled | ČSÚ | Příkaz | Teroristické hnutí Hamás | Bank of Canada | Podnikání | Lednové přecenění | Pohonné hmoty v Česku | Analytika | Marka | Nejsilnější sektory | Dow Jonesův index | Analytický tým FXstreet.cz | Amerika na prvním místě | Americká Komise pro cenné papíry a burzy | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Úročení spořicích účtů | UnitedHealth Group | Zvyšování sazeb | Spotřební daně | Zimbabwe | Nejnovější zprávy | Macron | Zpomalování čínské ekonomiky | Han Tan | Uber | City Index | Historie | Výsledky průzkumu | Globální obchod | Výkon | Maloobchod | Sankce | Matt Simpson | Ekonomické výhody | Ursula von der Leyen | Dolary | Globální ekonomiky | Nabídka | Washington | Altria | Aktuální hodnoty měny | Spotřebitelské inflace | Výzkumy | Výprodeje | Centrální banky | Breakout strategie | EUR/PLN | Obchodní plán | Inflace spotřebitelských cen | Reserve Bank of Australia | CL | Bilion | Financial Times (FT) | Trump trade | Praní špinavých peněz | Ceny pohonných hmot | Úspěšné obchodování | Ministerstvo hospodářství | Reakce trhu | Ekonomiky | Dnešní makroekonomické ukazatele | Coinglass | Donald Trump | Vývoj akciového indexu CAC 40 | Suroviny | Ranní okénko | Čínský jüan | Volatilita | Koupěschopnost | Fio | Výhledy světové ekonomiky | Členové bankovní rady | Hrubý domácí produkt (HDP) | Možné scénáře | TSMC | Český trh práce | Průmyslová produkce | Manažeři | Jan Lipavský | Zápis z posledního zasedání Fedu | Státní dluh | Petr Fiala (ODS) | Bydlení | David Marek | P/E | Evercore ISI | Platina | Peníze | Zpráva | Výrobní index | Foreign Exchange | CySEC | Trpělivost | Brent | Timeframe | Stavební produkce | Čínský dovoz | CYLINDERS HOLDING | Prudký pokles | Politika | Exxon Mobil | Trumpovo oznámení | Zasedání australské centrální banky | Trh s bitcoinem | Jüan | Očekávání | Průraz trendové linie | Odvetná cla | Sociální sítě | Zápis ze zasedání Fedu | NFLX | Doosan Škoda | Palladium | STOXX Europe 600 | Světové finanční trhy | Streamovací platformy | Plaza Accord | Yardeni | Vybírání zisků | Příležitost k nákupu | Silné momentum | Vyšší výnosy | Investujeme | Trump včera | Ipsos | Napadení Ukrajiny | Celní války | Ozvěny trhu | Makroekonomické indikátory | Průmysl | Realita | Války na Ukrajině | Vývoj ceny ropy WTI | Invaze na Ukrajinu | Obchodní týden | Úspěšnost strategie | Základní sazby | Makroekonom | Vývoj na akciových trzích | List The Wall Street Journal | Směřování FEDu | Jana Steckerová | Vysoké ceny energií | DeepSeek | Uvolnění měnové politiky | Investment management | Nákupy | Dohoda USA - Mexiko - Kanada | Růst | Investiční rizika | Barel ropy Brent | Americký index | Příležitosti | Malé ekonomiky | Libération | Itálie | NBCUniversal | EUR/CZK | Americká lehká ropa | MiFID II | Válka | Fundamentální analýza | Americká společnost Apple | BreakEven | Nový rekord | Nové signály | Německé firmy | Sentiment na trhu | Analýzy společnosti Purple Trading | Prognóza | L.F. Investment | Váhavost | LULU | Informované zdroje | Long obchod | Goldman Sachs Group Inc | Použití finanční páky | Trh práce | Druhá největší kryptoměna | Mercedes | SMA 100 | CBOE | Hrozba | Vývoj ceny ropy Brent | AWS | Nová cla | Americké výrobky | Pochybnosti | Asociace exportérů | Micron | Býčí výhled | Hyundai | Duke Energy Corp | Izrael | Objem obchodů | Cla na autodíly | Podmínky v tuzemském průmyslu | Ekonomické zpomalení | Spike | Velká Británie | Spolupráce | Karel Havlíček | Evropské ekonomiky | Dovážené zboží | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Volatility | Nike | Exekutivní příkaz | Ceny výrobců | Národní investiční plán | Long | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Chování | Snižování sazeb | Trendová linie | Hospodářské krize | Zpomalení ekonomiky | Hospodaření státu | Důvěra spotřebitelů | Geopolitická rizika | Cla na americké zboží | Inflace v eurozóně | Stablecoin | Caterpillar | Administrativa prezidenta Donalda Trumpa | S&P500 | America first | Opatření | Meziroční růst | Šéfové států | Treasuries | GlassNode | Investujte zodpovědně | Covid | Rok 2025 | Drahé energie | Růst světového obchodu | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Objednávky | Trh | Barel ropy | Momentum | Lukáš Kovanda | Akcie Netflixu | Utility | Devalvace dolaru | Czech Fund | Vzdělávací materiály | Fair Value | Sociální síť X | PwC | Ekonom společnosti | Celní politika | Rozdílové smlouvy | Swapové body | Index | Nové clo | Politika amerického prezidenta | Futures | Dolar roste | MMF | Break of Structure | Eura | Komise | Nejistoty | Tržní kapitalizace | Bílý dům | Kapitál | Posílení | Devalvace | Warner Bros | Agentura Reuters | Tým Purple Trading | Meziroční nárůst tržeb | Vládní balíček | MarketAxess Holdings | Nejdůležitější události | Golden Gate Pavel Ryba | Údaje o inflaci | Týdenní shrnutí | Ministerstvo obchodu | Index STOXX Europe | Uvolnění obchodního napětí | Falešné průrazy | S&P | Společnosti | Covidové krize | Americké ministerstvo obchodu | BTC Markets | Intradenní pokles | Koruna | Unie | Vice | Masivní investice | Inflace ve Spojených státech | Investice v USA | Důvěra investorů | Historické maximum | Sázky | Akciové indexy | Naše prognóza | Northrop Grumman | Christine Lagardeová | Ropa Brent | Ekonomický kalendář | Zvolení Donalda Trumpa | Prezident Trump | Finanční společnosti | Obchodní napětí | Wall Street Journal | Ocel | Vítězové a poražení | Disciplína | Globální poptávka | Podnikatelé | Centene | E-commerce | Trhy v šoku | Cla na dovoz | Reakce trhů | Největší riziko | Prezident USA | Asie | Očekávání analytiků | Příležitosti pro obchodování | Propouštění zaměstnanců | Investice do AI | Rekordní hodnoty | Kurz EUR/USD | Deficit | Pandemie COVID | Negativní dopad | Zařízení | Technické analýzy | G7 | Inflační vlny | L3Harris | Index pařížské burzy | Cla na hliník | Index londýnské burzy | Ekonomické vyhlídky | Kina | Nejnovější údaje | Euro vůči americkému dolaru | Inflace zpomaluje | Vysoká inflace | Americká centrální banka | Palantir | Setkání ministrů financí EU | Invaze | Odvětví | Eskalace | Přesun výroby | Hamás | Trumpova vláda | Fair Value Gapy | Altcoiny | Automobilový sektor | Hospodářská politika | Česká koruna | Moneta | Benzín | Investiční Memento | Forexové trhy | Krach na burze | NCLH | Polský zlotý | Premiér Petr Fiala | Index Nasdaq Composite | Automobilka Stellantis | Pozornost | Obchodníci | Setkání ministrů financí | WBD | Obchodní války | Elektromobily | Micron Technology | Meziroční míra inflace | Forex trader FXstreet.cz | Bohatství | Dow Jones 30 | Stratégové | Ifo | Profit-Target | Offshore | Chaos na trzích | Pandemie covidu | Náklady | Zavádění cel | Proinflační rizika | International Data Corporation | Komentované měsíční odhady | Nižší zisky | Ripple | Šigeru Išiba | Americká měna | Vysoká volatilita | Statistický úřad | Domácnosti | Dovoz zboží | Sektory S&P | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Jednání mezi USA a Čínou | Další růst | Bitcoin | Viceprezident | Kanadský dolar | Albemarle Corp | Poptávka | Cena zlata dnes | Kov | USA a Čína | Micron Technology Inc | Video | Volby | Konjunkturální průzkum | Americké akcie včera | Maloobchodní tržby | Honeywell | Konglomerát | Zisk společnosti | Vývoj cen ropy | Capgemini | Analytik Raiffeisenbank | Saldo zahraničního obchodu | Snižování úrokových sazeb | Změna dohody NAFTA | NAFTA | Research | Odvetná opatření | Klaas Knot | Twitter | Pavel Ryba | Zboží dlouhodobé spotřeby | Ministr zahraničí | Marketingová komunikace | Bitwise | Hang Seng | Celní spor | Patria Online | Očekávání trhu | Miroslav Novák | Nárůst výnosů | Obchodovat | Americké indexy | Digitální zlato | Nastavení měnové politiky | Oblast kryptoměn | Finance | MIFID | Indikátor | Dluhopisy | Důvěra v ekonomiku | Dolar vůči japonskému jenu | Platformy | Investiční plán | Equity | Moskva | Prezident Donald Trump | Pár EUR/USD | Analytici | Mexická ekonomika | Zpomalení hospodářského růstu | Hlavní index pařížské burzy | Stříbro | eXchange | Finanční instituce | Akcie technologických firem | Úroveň rezistence | Pepa Zeman | Claudia Sheinbaumová | Pokles cen | Index PMI | Počasí | Michigan | Obchodování v Evropě | ETF | Představitelé Číny | BH Securities | Kupka | RBI | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | HealthCare | Norwegian Cruise Line | Ropa | Poptávka po zlatě | Firma | Omezení těžby | Barclays | Nový týden | T-Mobile US | Palmolive | West Texas Intermediate (WTI) | Ekonomické aktivity | Raiffeisenbank a.s. | Úrovně rezistence | Investiční cíle | Michael O'Leary | Farmacie | UBS | Bitcoiny | Komerční banka | Japonský index | USA | Softwarové firmy | Globální inflace | Futures na Nasdaq | Spojené státy | Ekonomové | Růst HDP | Pokles trhů | Pandemie | 3М | Purple Trading Jaroslav Tupý | Výkyvy na trhu | Investoři v USA | Sázka | Zvyšování úrokových sazeb | Fáze obchodní dohody | Pohonné hmoty | Spojené státy americké | Index volatility | Dow Jones | Velmi volatilní | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Purple Trading Petr Lajsek | Výrobní inflace | Americký viceprezident | Index londýnské burzy FTSE | Vývoj | Finanční aktiva | Risk off sentiment | Rušení pracovních míst | Úroková sazba | Dovoz z EU | Analytik ČSOB | Riziko inflace | BHS Timur Barotov | Investiční poradenství | TikTok | Glassnode | Gilead Sciences | FAST | Konkurenceschopnost | Obchodní dohody | Válka mezi USA a Čínou | Strach z recese | Facebook | Americké akcie | Ruská centrální banka | Pandemie covidu-19 | Kurz tradingu | Výdaje | Akcie třiceti předních amerických podniků | Trumpova protekcionistická politika | Ministerstvo průmyslu a obchodu | ManpowerGroup | České měny | Český vývoz | Spotřebitelská důvěra v USA | Volatilní | Riziko ztráty | Úrokové sazby | Spolehlivost | EUR/USD | Severomořská ropa Brent | FAIR | Prohlášení | Varování | Zisky firem | Konflikt na Ukrajině | Spotřebitelská důvěra | Ceny průmyslových výrobců | Dodržování pravidel | Amazon Web Services | AWK | Rezervní fond | Další vývoj | West Texas Intermediate | Recese v USA | Měnové politiky | G20 | Porsche | Plánované obchody pro EUR/USD | Investiční doporučení | CSI 300 | USTR | Dánové | Ekonomická katastrofa | Manufacturing | Rozhodnutí o sazbách | Group | Zbyněk Stanjura | Měnový výbor | Zlotý | Deficity vlád | Uvolnit měnovou politiku | Spojené státy a Čína | Lednová nezaměstnanost | Constellation Energy | Akcenta Miroslav Novák | Ekonomická situace | Klesající úrokové sazby | MF | Cenová válka | Trading | Dna | Implikované volatility | CNY | Fio banka, a.s. | Zavedená cla | Obchodní jednání | Strategie Ondřeje Hartmana | Fair Value Gap | Vítězství | Investiční strategie | Exinity | Bezpečný přístav | Národní banka | Mexické úřady | Styl obchodování | Odliv kapitálu | Deloitte | Christopher Waller | Miliardy dolarů | ADP | AI | Británie | Texas Instruments | Trader FXstreet.cz | Světové trhy | Status bezpečného přístavu | Vládní výdaje | Dovoz do USA | Nejnovější data | Silná koruna | Miliardy korun | Světový obchod | Tisková konference | Platební bilance | Honeywell International | Lululemon Athletica | Amazon | Automobilka | Eskalace obchodního napětí | Trumpovy tarify | Sazby | Linet | Ekonomický řád | Katastrofa | Mediální společnosti | Patria | Americký index S&P 500 | Krátkodobý výhled | Komise v přenesené pravomoci | Růst cen v USA | Vývoj akciového indexu | Nové rekordní hodnoty | Úrok | Investovat | Komoditní | Cena severomořské ropy Brent | Světlo na konci tunelu | Steven Mnuchin | Data o HDP | Provident Financial | Generální ředitel | Největší kryptoměna | Průmyslové objednávky | Regulátor | Boj s inflací | Průzkum | Hlavní analytik | Průmyslové podniky | Firmy | Inflace v Česku | Zvýšení mezd | Kroger | Konzistence | Budoucí vývoj | Nálady investorů | Nákupy plynu | Panika | Reálné mzdy | Zajištění | Cla EU | Celní politiky USA | Propad trhů | Banka Creditas | Partnerství | Vyšší ceny | Phillips 66 | Dovoz oceli | Premiér Justin Trudeau | Ekonomické podmínky | Cena termínového kontraktu | Státní svátek | Omezení investic | Podíl nezaměstnaných | Odhad růstu HDP | Investování | Distribuce | Nápad | Fed | Index spotřebitelské důvěry | Globální rizika | Předpokládaný růst | NASDAQ 100 | Boris Johnson | Volatilní obchodování | Technologický Nasdaq | Pokračující růst | Automobilový průmysl | Justin Trudeau | Dílčí index | Trhy | Trade | Otázky Václava Moravce | Fluktuace | Teroristické hnutí | Aktuální stav | Překoupení | ČSOB Dominik Rusinko | FTSE | Růst české ekonomiky | Cena indexu | USD/MXN | Rizika | Propady na akciových trzích | Americký dolar vůči japonskému jenu | Rada ČNB | Eurozóna | Fond | Eskalace obchodní války | USA inflace | ISM | Sdružení automobilového průmyslu | Zvýšení volatility | Aktuální nálada | Charter Communications | Globální trhy | Obchodujeme | Nárůst tržeb | Úspory | Lamač David | Obavy z recese v USA | Přeprodanost trhu | Hodnota akcií | Oblasti umělé inteligence | Scotiabank | Vysoké ceny | Riziková aktiva | Růst ekonomiky | Stagflace | Ředitelka | UnitedHealth | Goldman Sachs Group | Žádosti o podporu | Ministerstvo financí | Bilance | Americké akciové indexy | Ondřej Hartman | Tesla | Snížení sazeb Fedu | Příjmy domácností | LINET | Skepse | Odrazy | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Americké trhy | Cla na zboží | Inflace v USA | Komodity | Prezident Emmanuel Macron | Mzdy | Poradenství | Komise pro cenné papíry | Ruský rozpočet | CAD | Růst ekonomiky eurozóny | ZEW index ekonomického sentimentu | Aktuální Price Action | Měsíční odhady | Makroekonomická prognóza | Americká ropa WTI | Banka Goldman Sachs | Na burze | Zvyšování těžby | Základní materiály | Analytička | Společnost | Ruský rubl | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Advanced Micro Devices | Velké firmy | Evropské trhy | Maloobchodní sektor | Poptávka po bezpečných aktivech | Hospodaření | Zahraniční obchod | Ztráta | XRP | Severomořská ropa | FXstreet | Reporty | Globalizace | Fundamentální pozadí | Kukuřice | Obchod | Purple Trading | Investoři a obchodníci | Prodeje existujících domů | Výrobní náklady | Nejslabší sektory | Tradeři | Ceny ropy Brent | Hospodářské politiky | Volkswagen | Kryptoměna ethereum | Vývoj na trhu | EK | Celkové ztráty | Zajištění proti inflaci | Riziko | Analytik | Emise | Advanced Micro Devices (AMD) | Pražský PX | Trinity | MAM | Klesající ceny | Právo | JPY | Volatilita akciových trhů | FT | RSI | Otto Daněk | Hnutí ANO | Cigarety | Transakce | USDX | Finanční trh | Zvýšené volatility | Meta | Portfolio | Pesimismus | Nástroj | GBP | NATO | Pokles cen ropy | Karty | Německá ekonomika | Čína | Capital | Risk | Inovace | Úrovně supportu | Západní ekonomiky | USD/CNY | Ceny | T-Mobile | ETH | Financování | Recese | Pokles | Testovací účet | FTSE 100 | Obranný průmysl | Války | Impuls | Raiffeisenbank | Přebytek bilance | Nárůst nezaměstnanosti | Proinflační | Centrální banka | Predikce | Softbank | P/E poměr | ASML | WTI | Tržní odhad | Zápis z posledního zasedání | Stavební povolení | Digitální reklamy | Státy EU | SMA | Praxe | Největší ekonomika světa | Biliony | Cla na čínské zboží | Evropské centrální banky | Moneta Money Bank | MACD | EUR/JPY | CFTC | Libra | Extrémně volatilní | Comcast Corp | Odborníci | Cena severomořské ropy | Celní politiky | Sentix | Webinář | Stratég | Broadcom | Instituce | CFD na akcie | Americký ministr financí | Morgan Stanley | Ceny zlata | Výnos | Obchody pro EUR/USD | Patrik Urban | Pokles ekonomiky | Index DOW | IHNED | Trhy dnes | Německé ekonomiky | Zlevnění ropy | Kapitálové výdaje | Index Nasdaq | CFD | Humana | Azure | Informace z trhu | Discovery | Defi | 256/2004 | Trinity Bank | Izraelská armáda | Spotřeba domácností | Nové sankce | Minulá výkonnost | Snap | Vývoj měnového páru EUR/USD | Půlení | Posílení koruny | Miliardy USD | Obchodní den | Stoxx Europe 600 | Forex trader | Vietnam | Osvobození | Ceny akcií | Hongkong | Ceny energií | Zboží z Číny | S/R zóny | Falešné breaky | GBP/USD | Oživení trhu | Hospodářská stagnace | VIX | Akcie Tesla | Výhled růstu globální ekonomiky | Růst akciových trhů | Írán | Biliony dolarů | Index STOXX Europe 600 | Čínské zboží | Pracovní místa | Tržní hodnota | Zisk | ČNB | Bank of England | Fóra | Pozitiva | Spekulovat | Jan Kubíček | Martin Varecha | Analytik Purple Trading | Dovoz | Nasdaq Composite | CFD (Rozdílové smlouvy) | Obchodování | Jan Vejmělek | Vzdělání | Úroky | Eurostat | Prezident | Jakub Rochlitz | Růst inflace | Colgate-Palmolive | Stellantis | Odhad analytiků | Evropa | Olej | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Class A | Ceny ropy | HUM | Francie | Předpověď | Barrick Gold | Údaje | Spoření | Automobilky | List Financial Times | Eurodolar | Kontext | Růst zlata | Rýže | Finanční krize | Snížení spotřeby | FXstreet.cz | Obchody | Běžný účet | Nejslabší sektory S&P | Čínský vicepremiér Liou Che | Medián | Index CPI | xStation5 | Obchodní konflikt | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Zvýšení těžby | Zpráva pro tradery | Vyspělé ekonomiky | Portfólia | Japonsko | Exxon | Standard & Poor’s 500 | Velmoci | Zasedání americké centrální banky | Marže | Jarda Tupý | Směřování | Český trh | Lululemon athletica | Bollinger Bands | Aktivum | Společnost XTB | GMT | Situace | USD/CZK | Europe 600 | Nové zakázky | Sentiment spotřebitelů | Google | Tržby | Stagnace | Finanční systém | Aktuální prognóza | Hedge fondy | Světové války | Velký problém | Golden Gate | Býčí trh | FOREX | Růst světové ekonomiky | Signály | Index londýnské burzy FTSE 100 | Dovoz čínského zboží | Inflace v ČR | Sazby beze změny | Guvernér | Trader | Americké akciové trhy | Sociální síť | Peking | Spready | HDP | Technology | Warner Bros Discovery | Načasování | Index DAX burzy | Protekcionismus | Ekonom | Optimismus | Rozhodování | Čínské vlády | Velké téma | Dolar | Euro | Klid | Investování je rizikové | FED sazby | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | Zdanění | Ceny pohonných hmot v ČR | Etoro | Westpac | Temu | Politici | Obchodní bilance | Celý svět | Vyšší inflace | Brazílie | Apple TV+ | Výprodej | Měnové páry | Colgate | Slovensko | Microchip Technology | JPMorgan | Zdraví | ČTK | UNH | Stimuly | Ztráty | Dekarbonizace | Česká národní banka | 1D | Obchodní nastavení | Prodejní ceny | Americké firmy | Technický výhled | Dlouhodobé trendy | Meziroční inflace | Čínské firmy | Nakupovat | Blahobyt | Přísná měnová politika | Akcie | Výhody | Pražská burza | Základní úroková sazba | Podniky | Liou Che | Hnutí Hamás | Warner Bros. Discovery | Američtí zákonodárci | City | Propad indexu | AbbVie | Cardano | Vývoj ceny | Býčí trend | Tvrdá data | Tým FXstreet.cz | Ekonomické nejistoty | Finanční rezervy | Češi | Tuzemské hospodářství | Evercore | Obavy z inflace | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Price Action | Ekonomické škody | Index PPI | Napětí na Blízkém východě | Technologie | Kryštof Míšek | Emmanuel Macron | Společnost Apple | Prognózy | Globální recese | Zvyšování cen | Kurz | Daně | DNO | Růst zisků | Globální růst | Asijské burzy | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Lenka Kalivodová | Pozornost investorů | Shein | Americká ekonomika | Panevropský index | AMD | Konkurenti | Intermediate | Rekord | Světové ekonomiky | NVDA | Nejrychleji rostoucí | Výsledky | Komunikační služby | Míra inflace | BHS | Bolest | Norwegian Cruise Line Holdings | Obchodní rozhovory | Růst trhu | Rychlý růst | Norwegian Cruise | Růst amerických akcií | Bankovní rada | Uber Technologies | Gilead | Investice | Microsoft | Pro investory | Nejvýraznější růst | Britské společnosti | Potenciál | Rally | Investujte | Konkurence | Ranní nadhoz | Kapitalizace | Komunikace | Německý průmysl | Americké futures | Americká politika | Indie | Bod | Obchodování na burzách | Value Gap | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | Výdaje na obranu | Slovo recese | Index volatility CBOE | Zisky | ECOFIN | Šéf Fedu | Diverzifikovat | Cyrrus | USMCA | Účet platební bilance | Fondy | USD za barel | KMX | Hospodářství | Zotavení | Timur Barotov | Důvěra | Risk Off | Oslabení dolaru | Globální hospodářský růst | Kontrakce | CAC 40 | ODS | Americký akciový trh | Ukazatel | Běžný účet platební bilance | Dlouhá pozice | Korporátní zprávy | Slabší dolar | Lululemon | Měny | Profitovat | Předběžné výsledky | Ropa WTI | Finanční sektor | Daňové příjmy | Burzy | Hospodářský růst | Chaos | Thomson Reuters | UST | Trh s ropou | Obchodování s cizími měnami | Export | Rusko | Poradce | Vývoj ceny ropy | Kanadský premiér | České firmy | Unicredit | Petr Dufek | Partneři | Obchodování s kryptoměnami | Covidové pandemie | Geopolitická nejistota | UniCredit Bank | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Reakce investorů | Pro tradery | Services | Praha | Fundament | Jižní Korea | Valuace | Výsledková sezóna | Hodnota bitcoinu | Rozšíření | Technická analýza | Plány | Administrativa | DOGE | TXN | STAN | COVID-19 | Ranní zpráva | USD/oz | Brusel | Devizové rezervy | Vývoz do USA | Nikkei | Instagram | Americké společnosti | Data z amerického trhu práce | Oživení evropské ekonomiky | Elon Musk | ZEW | Evropské akcie | Tučné zisky | EOS | Inflace v Rusku | Americký trh práce | TIM | Futures na S&P 500 | Propouštění | Energie | Pozornost finančních trhů | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Enormní zájem | Americké centrální banky | Elvira Nabiullinová | Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) | Příjmy | Index US100 | MPO | Ekonomické dopady | Prodej | Evropská komise (EK) | Financial | Zasedání Fedu | Bloomberg | KB | XAU/USD | Evropská unie | Tokeny | Index pařížské burzy CAC 40 | NY FED | Rozvoj | Capital Economics | Rozhodnutí vlády | Silný růst | Mexiko | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Akcie S&P | Míra | Slabý dolar | Hong Kong | Divize | University of Michigan | EY | Korekce | LNG | Výrazný pokles | Summit G7 | Riziko recese | Asociace | HDP eurozóny | Výkonnost | Mluvčí Bílého domu | Spotřebitelská inflace | Obchodování s akciemi | Carry trade | Index S&P 500 | Hrubý domácí produkt | Trumpova administrativa | Trendové linie | Short | Stavebnictví | Spotřebitelská nálada | Krize | Institut Ifo | High | Rostoucí trend | CVS | Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | OECD | HDP USA | Index Nikkei | Nízká nezaměstnanost | Růst výnosů | Inflace v únoru | Zakladatel | Synergie | Půlení bitcoinu | S&P 500 | JDE | Podpora | Ministři financí | Ceny zboží | Obchodování s CFD | Geopolitické faktory | MT4 | Růst tržeb | Mexické peso | Cena | Vývoj akciového indexu DAX | S&P Global Inc | Německo | Makroekonomické ukazatele | Krach | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Dluh USA | Evropské indexy | Čeští spotřebitelé | Americký trh | TSM | Snížení sazeb | Prime | DOT | Nové úvěry | TSLA | Česká ekonomika | Kurzy | Čínské ministerstvo | Ekonomické údaje | Nové rekordy | Ekonomická data | Drahé kovy | Obnovení důvěry | Newmont | Etherea | Solana | Larry Fink | Možnost diverzifikace | Banka CREDITAS | Úrokový diferenciál | Co bude | Medvědi | Microsoft Corp | Prohloubení deficitu | Emisní povolenky | DAX | Ekonomická rizika | Rezervy | Zavedení cel | EMA | Zpráva CoT | Hliník | Akcie společnosti | Čínský vývoz | Obchodní válka | Kypr | Fiskální stimuly | Mercedes-Benz | Zlato | Ekonomika | Plánované obchody | Geopolitika | Znehodnocení měny | SEC | Indikátory | Odpovědnost | Oslabení | Finanční situace | Energetické krize | Japonská společnost | Práce | Úspěch | Intel | Likvidita | Cíle | Kryptoměny | Inflační data | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Holding | Banky | BlackRock | Buy | Automotive | Vlády | Americká vláda | INTC | Rychlost | Investiční společnosti | Australský index | Síť X | Altria Group | Bilance zahraničního obchodu | Fundamenty | Fox | Netflix | L3Harris Technologies | Ray Dalio | Wall Street | Průlom | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Ministr financí | Kurz EUR | L.F. Investment Limited | Zlepšení | Japonský index Nikkei | Duke Energy | Nejsilnější sektory S&P | ČR | XTB | Uzavření dohody | Jednatel | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Výraznější pokles | Čínské akcie | Pozice | Čínská ekonomika | Portfolia | Constellation | OCI | Mzdový růst | Demokratické strany | Nejslabší akcie S&P | Příprava | Dlouhé pozice | Creditas | Chevron | Kovy | Vývoj měnového páru USD/JPY | Jakub Seidler | Komise pro cenné papíry a burzy | Hedge | Foxconn | Cenné papíry | Stoxx | Lídři | Německé vlády | LSEG | Support | Accenture | Americký Senát | Vláda USA | Vývoj ceny zlata | Obchodní deficit | Globální HDP | Texas | Trumpova cla | Bilion dolarů | Uvolňování měnové politiky | Inflační tlaky | CarMax | Import | Mluvčí | Globální ekonomický výhled | Londýnské burzy | Finální odhad | Služby | CVS Health | Tržní očekávání | OPEC | Fio banka | Řetězce | Sentiment | SNB | Experti | Jaroslav Tupý | Investoři | Americká ropa | Míra nezaměstnanosti | Nejsilnější akcie | Petr Lajsek | Růst libry | Obchodní bariéry | Spotřebitelé | Akcenta | Přecenění | Růst hrubého domácího produktu | Čerpací stanice | Polsko | Ceny potravin | Výnosy německých dluhopisů | Rezistence | SEB | Index Dow Jones | ZEW index | Auta | Zpráva COT | Ichimoku | Základní úrok | Nařízení | The Wall Street Journal | Bond | Měny rozvíjejících se trhů | Ropy | RBA | Hodnocení současné situace | Struktura | Vývoj měnového páru EUR/JPY | IPO | Tržby z prodeje | Společnosti z indexu | Měnový pár EUR/USD | Čipové společnosti | Předseda | Škoda | Hospodářské výsledky | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Nejhorší scénář | Úročení | USD | Nová makroekonomická prognóza | Vývoj dolarového indexu | Co bude dál? | Peso | Rozhodnutí americké centrální banky | Propad cen akcií | Legislativa | Marek Kameništiak | Počet nových žádostí o podporu | D1 | Silný dolar | Tvůrci trhu | BMW | Tržní podíl | Odhad inflace | Země G20 | Co se děje na finančních trzích | Posilování eura | Cena ropy | Obavy z recese | Federální rezervní systém | mmBtu | Americké ministerstvo | Rotace | CZ | Průraz | Pokles investic | Inflace ve službách | AVGO | Rallye | Propad | Konec roku | Dezinflace | Ekonomické výkonnosti | Zpomalování ekonomiky | ANO | Britské libry | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Americká společnost | Agentura AP | Výhled na příští rok | Andrej Babiš | Ceny ropy WTI | Evropský trh | Data z americké ekonomiky | Markets | Dezinflační proces | Time-Frame | Rok 2024 | Kanada | Zájem o investice | Nejistota | CME | Makroekonomické údaje | Ministr průmyslu a obchodu | Akcie na evropských trzích | Kryptoměna | Smart money | Nvidia | Investment | Dlouhodobí investoři | Dluhový trh | Česká republika | Indexy | Tržní volatility | Prognózy inflace | Americký dolar | US100 | Makro | Evropská centrální banka | Výkon německé ekonomiky | Ceny v průmyslu | Americká centrální banka (Fed) | Koruna dnes | Německá centrální banka | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | Best Buy | ECB | Institut | Velikost pozice | Růst ceny | Měnová politika | Nálada spotřebitelů | Doporučení | Inflační očekávání | Francouzský prezident | Srovnávací základny | Oslabuje dolar | Výsledek zahraničního obchodu | Body | Zvýšení inflace | Krypto | ROCE | Spekulace | Navýšení | Evropské automobilky | BBY | Americká cla | Zasedání amerického Fedu | Hodnoty měny | Enphase Energy | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Ekonomický výhled | Miliardy | ENPH | Společná evropská měna | Americký dluh | MIC | Materiály | Trading pro začátečníky | Čínský vicepremiér | Globální finanční trhy | Prodeje | Základní sazba | Akciový trh | Uhlí | Rizikový apetit | Investovat peníze | Investor | Stochastic | USD/JPY | Předsedkyně Evropské komise | Volný obchod | Jerome Powell | Uvalení cel | Ukazatele | Měnový pár | Kryptoměnový trh | Nové údaje | Banka | Autoprůmysl | Úřady | Američané | CNBC | SPX | Výzvy | Spotřebitelské ceny | Domácí průmysl | Další pokles | COT | Disney | Ocenění | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Reuters | Obchodování | Banka | Pokles | Banky | ČTK | Indikátor | Trading | Cena | 3М | Pivot