Světové finanční krize
Pohonné hmoty dále zlevní. Saúdská Arábie totiž přechází na politiku levné ropy, kterou chce „vyřídit“ americké břidličné těžaře – čímž též znesnadní přechod na elektromobilitu
26.09.2024 Pohonné hmoty v Česku dál zlevňují, v uplynulém týdnu ale tempo poklesu cen zpomalilo. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 35,28 koruny, před týdnem byl o 20 haléřů dražší. Nafta zlevnila o 13 haléřů na litru, za litr teď řidiči dají průměrně 33,59 koruny. Benzin zůstává nejlevnější téměř za poslední tři roky, naposledy se na podobných cenových úrovních prodával v říjnu 2021, nafta byla naposledy levnější loni na konci července.
Volkswagen byl tak zelený, až zapomněl, že ideologie a trh se moc nepotkávají. Největší evropskou automobilku táhnou ke dnu obří investice do elektromobility a nízký zájem o tyto vozy
22.09.2024 Březen 2019. Volkswagen oznamuje, že uspíší svůj přechod na elektromobilitu. Zelené neziskovky jásají. "Toto je první věrohodný klimatický plán kterékoli z významných automobilek," pochvaluje si jedna z nich. Považuje krok Volkswagenu za zlomový; bude jej prý následovat celá industrie.
Akcie Volkswagenu se propadly níže než během aféry Dieselgate či covidu, šéf dozorčí rady žádá o pomoc EU. Cla na čínská elektroauta prý řešením nejsou
12.09.2024 Běžné akcie Volkswagenu tento týden uzavřely pod hodnotou 95 eur za kus. To je nejníže od října 2011, kdy Evropa v důsledku světové finanční krize procházela závažnou krizí dluhovou. Akcie Volkswagenu jsou nyní níže než kdykoli během jeho emisní aféry Dieselgate, propuknuvší roku 2015, a také než kdykoli během pandemie covidu (viz graf Bloombergu níže).
Proč má dnešní celosvětový pád burz své epicentrum v Japonsku? A co to znamená pro investování v dalších dnech?
05.08.2024 Epicentrum dnešních celosvětových burzovních otřesů se nachází v Japonsku. Tamní akciové trhy dnes zaznamenaly svůj nejhorší den od roku 1987. To zní děsivě. Nabízí se proto jasná otázka. Může podobný propad čekat další světové burzy, v čele s těmi americkými? Proč je zatím největší obětí právě Japonsko a co to znamená pro vývoj na světových trzích v nadcházejících hodinách a dnech?
Agentura Standard & Poor’s zlomově zhoršuje rating Francii. Jde o předvolební fiasko pro Macrona a varování pro celou eurozónu
01.06.2024 Světově významná ratingová agentura Standard & Poor’s zlomově zhoršuje rating Francii, z hodnocení AA na AA-. Tak špatné hodnocení splácet svůj dluh země v jejích očích dosud nikdy v historii neměla. Z hlediska francouzského prezidenta Emmanuela Macrona jde o předvolební fiasko, neboť jeho klíčovým slibem bylo zkrocení veřejných výdajů Francie. Jenže podle agentury Standard & Poor’s má veřejný dluh země vzrůst do roku 2027 na 112 % HDP.
Dividendy: Úvod do světa dividendového investování (1. díl)
13.05.2024 Dividendové investování je styl investování, při kterém se investor zaměřuje na nákup akcií společností, které svým akcionářům pravidelně vyplácejí dividendy, tedy podíly na zisku.
Ceny nemovitosti v Česku se stabilizují, letos lze čekat růst. Zato v Německu stále výrazně padají
04.04.2024 Pokles kupních cen rezidenčních nemovitostí v Česku v posledním loňském čtvrtletí zpomalil, vyplývá z dnes zveřejněných dat Eurostatu. Meziročně totiž činil jen rovné jedno procento. To je slabší pokles cen, než jaký nastal loni ve druhém i třetím kvartále. Signalizuje, že se předchozí propad koncem loňska začal stabilizovat, zejména díky odeznívání mimořádně vysoké inflace a související vyhlídce snížení úrokových sazeb, včetně těch na hypotékách.
Záchrana Credit Suisse přinesla Švýcarsku nová rizika
14.03.2024 Záchrana švýcarské banky Credit Suisse, kterou před rokem převzala konkurenční UBS, přinesla švýcarské ekonomice nová rizika. Ve zprávě věnované této alpské zemi to dnes uvedla Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Spojení obou velkých bank sice zajistilo finanční stabilitu, transakce ale podle OECD vyvolává otázky ohledně dominantního postavení UBS na švýcarském trhu a potřeby silnější finanční regulace v budoucnu.
Fialův kabinet získává mezinárodní „štempl“, že ozdravil české veřejné finance, agentura Fitch totiž zlepšuje ratingový výhled Česka
25.02.2024 Fialův kabinet získává mezinárodní „štempl“, že ozdravil české veřejné finance, agentura Fitch totiž zlepšuje ratingový výhled Česka. Ke zlepšení výhledu však Fialově vládě stačilo jen málo, což svědčí o tom, že její předchozí řeči o rozvratu tuzemských veřejných financí byly nadsazené.
Plná nákupní centra klamala, propad útrat Čechů byl loni rekordní, čtyřnásobný oproti covidu či globální finanční krizi
11.02.2024 Nákupní centra či restaurace sice loni mnohdy plné byly, ale z toho nakonec – jak se ukazuje – nelze nic moc usuzovat. Dokládají to nově zveřejněná čísla statistiků za celý loňský rok. Tržby maloobchodu se totiž – v inflačním očištění – propadly o více než čtyři procenta. Že to není mnoho? Pak vězme, že je to nejhlubší propad minimálně v tomto miléniu.
Česká ekonomika se loni propadla teprve pošesté v celé novodobé historii země od roku 1993. Letos opět nelze vyloučit pokles, byť pravděpodobnější je mírný růst
30.01.2024 Česká ekonomika loni klesla, a to reálně o 0,4 procenta. Loňský rok tak představuje teprve šestý rok historie novodobé České republiky od roku 1993, kdy její hospodářství vykázalo pokles. Předtím se tak stalo v letech 1997 a 1998, v důsledku tehdejších finančních otřesů, dále pak v letech 2009 a 2012, vlivem nejprve světové finanční krize a následně evropské dluhové krize, resp. reakcí Česka a jeho vlád na ně. Naposledy se pak česká ekonomika propadla v roce 2020, a to kvůli covidové pandemii a souvisejícím restrikcím a omezením mezinárodního obchodu.
Euro používá 20 z 27 členských zemí EU
29.12.2023 Základní fakta o evropské měně euro k 25. výročí (1. ledna) zahájení používání jednotné evropské měny euro v obchodním a bankovním styku v 11 zemích Evropské unie (EU):
Stavebnictví se letos propadne, drtí jej vysoké úroky a neochota vlády stavět „hladové zdi“
07.12.2023 Říjnový výsledek tuzemského stavebnictví – meziroční pokles o 0,9 procenta – předznamenává celoroční vývoj tohoto segmentu. Předpokládáme, že letos ztratí 1,5 procenta ze svého loňského výkonu.
Americký index NFIB mírně nad očekáváním 📊 Průzkum BofA FMS
14.11.2023 Celkový obrázek průzkumu FMS je následující – Fed dokončil cyklus a v roce 2024 začne snižovat úrokové sazby, což pozitivně ovlivní jak silně přeprodané ceny dluhopisů (a výrazně sníží výnosy). Protože nedojde k žádnému tvrdému přistání ekonomiky, společnosti budou těžit z politiky uvolňování Federálního rezervního systému a akcie se stanou vedle dluhopisů jejími pozitivními příjemci. Investoři přitom berou v úvahu fakt, že makrosituace nemusí dopadnout tak optimisticky, ale nástroje Fedu minimalizují možné negativní dopady plynoucí z utahování.
Efekt konsolidačního balíčku mizí jak „pára nad hrncem“, ještě než vůbec začal platit
25.10.2023 Fialova vláda by při schodku 252 miliard, rozpočtovaném na příští rok, za tři roky svého vládnutí vytvořila větší souhrnný dluh než během osmi let 2014 až 2021 vytvořily vlády, v nichž působil Babiš.
Omezená bytová výstavba bude brzdit pokles cen nových bytů, míní odborníci
09.10.2023 Omezená bytová výstavba bude brzdit pokles cen nových nemovitostí na českém trhu. Shodují se na tom odborníci v reakci na srpnové výsledky Českého statistického úřadu (ČSÚ) ve stavebnictví. Hlavním důvodem pro meziroční pokles zahájené výstavby bytů v srpnu o 23 procent a dokončených bytů o 22 procent je podle nich hlavně nízká výstavba v Praze a Středočeském kraji. Jedná se o důsledek nižší poptávky, která je zapříčiněna vysokou inflací a hypotečními úvěry, a tedy nejistotou investorů v zahajování nové výstavby, míní.
Stavebnictví letos bude stagnovat, drtí jej vysoké úroky a neochota vlády stavět „hladové zdi“
09.10.2023 Srpnový výsledek tuzemského stavebnictví je povzbudivý, otázkou však je, zda se nejedná o přechodný výkyv – ovlivněný například načasováním dovolených v sektoru stavebnictví nebo developmentu. V porovnání s červencem byl srpnový výkon stavební produkce o dvě procenta vyšší. Za vzestupem stoji nárůst výkonu pozemního stavitelství, protože to inženýrské meziměsíčně pokleslo. Meziročně tak stavebnictví v srpnu klesalo jen nepatrně, o 0,2 procenta. Jde o znatelné zmírnění červencového meziročního poklesu, který činil 2,1 procenta. Za celý letošek by mělo stavebnictví stagnovat.
Obytné nemovitosti v Česku zlevňují nejvýrazněji za posledních více než třináct let, říkají dnešní data Eurostatu. Na vině je hlavně vysoká inflace a drahé hypotéky
03.10.2023 Nemovitosti v Česku zlevňují nejvýrazněji za posledních více než třináct let. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Eurostat. Podle něj ceny nemovitostí v ČR klesly v letošním druhém čtvrtletí meziročně o 2,9 procenta. Jedná se o nejvýraznější meziroční pokles cen rezidenčních nemovitostí od prvního čtvrtletí roku 2010, kdy se český nemovitostní trh ještě potýkal s dopady světové finanční krize.
Schodek má být příští rok 252 miliard, spíše však bude atakovat 300 miliard – efekt balíčku tak zmizel jak „pára nad hrncem“
28.09.2023 Fialova vláda by ale i při schodku 252 miliard za tři roky svého vládnutí vytvořila větší souhrnný dluh než během osmi let 2014 až 2021 vytvořily vlády, v nichž působil Andrej Babiš jako ministr financí nebo premiér.
Důvěra v českou ekonomiku spadla nejníže od covidu. Důvěra v průmyslu je nejnižší od roku 2009, od světové finanční krize, nebereme-li v potaz tři kritické covidové měsíce duben až červen 2020
25.09.2023 Důvěra v českou ekonomiku se letos v září propadla nejníže za celé období od března 2021. V březnu 2021 se přitom Česko potýkalo s pandemií covidu a souvisejícími restrikcemi, přičemž hrozily těžké lockdowny průmyslu. Není tedy divu, že tehdy byla důvěra v ekonomiku poměrně nízká. Nyní však k povážlivému poklesu důvěry na tehdejší úrovně dochází bez výraznější hrozby pandemických restrikcí.
Schodek má být příští rok 252 miliard. Fialova vláda by tak za tři roky svého vládnutí vytvořila větší souhrnný dluh než během osmi let 2014 až 2021 vytvořily vlády, v nichž působil Andrej Babiš jako ministr financí nebo premiér
01.09.2023 Vláda příští rok plánuje hospodařit se schodkem 252 miliard korun, vyplývá z dnes zveřejněného návrhu státního rozpočtu pro rok 2024. Resort financí tak potvrzuje několik dní starou neoficiální informaci. Částka 252 miliard korun se může jevit jako vysoká, když přece ta samá vláda tvrdila, že veřejné finance jsou rozvrácené. Pokud by byly rozvrácené, jak je možné, že vláda i v příštím roce hodlá hospodařit s jedním z nejvyšších schodků historie?
Zdraží Green Deal & etc. vládám půjčky a lidem dvojmo nájmy? Roztáčí se spirála dluhu, na jejímž konci bude celosvětová „měnová reforma“?
19.08.2023 Úroky na půjčkách vládám ve světě jsou nejvýše za 15 let. Zdražuje i půjčování české vlády. Bank of America říká, že svět čeká „nový normál“, kdy třeba úrok na desetileté půjčce vládě USA bude trvaleji činit kolem 5 %. Úrok na desetileté půjčce vládě USA je už dnes v podstatě na maximu od světové finanční krize let 2008 a 2009 (viz graf níže). Roste tedy i úrok na právě dlouhodobém dluhu, mezi nějž se ten s deseti lety do splatnosti řadí.
Řecké dluhopisy se po 13 letech vrací mezi investiční elitu. Čechy to může přesvědčit k přijetí eura
06.08.2023 Dluhopisy řecké vlády se vrací mezi investiční elitu. Alespoň tedy z pohledu ratingové agentury Scope. Ta jim včera večer středoevropského času, po zavření burz, zlepšila ratingové hodnocení ze stupně BB+ na BBB-. To znamená, že řecký dluh se z hlediska hodnocení agentury Scope ocitá v investičním pásmu.
Největší výrobce hnojiv Lovochemie z koncernu Agrofert loni navýšil zisk o 1225 procent. Firmy napříč obory měly loni „mejdan“, podařilo se jim náklady inflace přenést na řadového občana a leckdy na tom ještě vydělat dost navíc
24.07.2023 Výrobce hnojiv Lovochemie z koncernu Agrofert, největší v Česku, hlásí dramatický nárůst zisku. Ten mu loni stoupl o mimořádných 1225 procent. Navzdory prostředí mimořádně vysoké inflace. Či právě díky němu.
Firma Vodňanská drůbež z koncernu Agrofert loni navýšila zisk o 165 procenta. Firmy napříč obory měly loni „mejdan“, podařilo se jim náklady inflace přenést na řadového občana a leckdy na tom ještě vydělat dost navíc
14.07.2023 Společnost Vodňanská drůbež z koncernu Agrofert hlásí dramatický nárůst zisku. Ten jí loni stoupl o mimořádných 165 procent. Navzdory prostředí mimořádně vysoké inflace.
Češi trpí fetišem vlastnického bydlení, které je a bude stále hůře dostupné
11.07.2023 Češi trpí fetišem vlastnického bydlení. V zemích, jako je Německo, Švýcarsko nebo Rakousko, které si jinak rádi Češi berou za příklad, přetrvává daleko nižší podíl populace bydlící ve vlastním bytě nebo domě. Nájemní bydlení je tam mnohem rozšířenější než v Česku. A nikomu to nepřipadá jako ekonomický nerozum. Jestliže tuto mentalitu Češi postupně přijmou za svoji také, usnadní jim to život. Navíc učiní věc v mnoha ohledech rozumnou i ryze z ekonomického hlediska.
Více než polovina Čechů má potíže vyjít se mzdou, což je projev dramaticky se zhoršující životní úrovně lidé v Česku. Zaměstnanci se musejí přestat bát říci si o víc, firmy na to mají
09.07.2023 Hned 55 procent Čechů má potíže vyjít se mzdou, vyplývá z dat společnost LMC, jež provozuje pracovní portály Jobs.cz a Práce.cz. Na Čechy tak fatálně doléhá suverénně největší propad reálných mezd v celé historii České republiky, který je zároveň nejvýraznější ze všech zemí OECD.
V Česku poprvé po více než deseti letech klesají nabídkové ceny nemovitostí, ukazují nová data ČSÚ. V Praze uskutečněné ceny novostaveb padají více než během finanční krize před 14 lety
08.07.2023 V Česku nebývale zlevňují nemovitosti. V prvním letošním čtvrtletí klesly ceny nových bytů v Praze meziročně o šest procent, což je nejvýraznější propad minimálně od roku 2009, od kdy ČSÚ svoji příslušnou statistiku zveřejňuje. Jedná se přitom o realizované ceny bytů v novostavbách, tedy ceny, za které transakce skutečně probíhá.
Čeští občané si utahují opasky, omezují své nákupy, velké české firmy přesto bohatnou. V Česku se totiž roztočila maržově-inflační spirála
06.07.2023 Česko se tak dlouho bálo mzdově-inflační spirály, až se ve stínu strachu z ní roztočila maržově-inflační spirála. Zejména velké firmy a podniky – nejen energetické – hlásí dramatický nárůst svých zisků. Přitom Česko už několik čtvrtletí po sobě prochází spotřebitelskou recesí. Spotřeba je reálně stále pod úrovní roku 2019.
Velkým firmám v Česku rostou zisky v desítkách, ba stovkách procent, na dovolenou si ale lidé musí půjčovat nebo si brát druhou práci, aby na ni vůbec měli. Firmám se prostě podařilo náklady inflace přenést na řadového občana a leckdy na tom ještě vydělat
06.07.2023 Stát vybírá historicky suverénně nejvíce na daních. Alespoň tedy v nominálním vyjádření. Letos v prvním pololetí vybral na daních (bez pojistného na sociální zabezpečení) celkem 644,3 miliardy korun, vyplývá z dat ministerstva financí. To je o přes 36 procent více než v průměru v prvních pololetích let předpandemických a předválečných let 2016 až 2019.
Velkým firmám v Česku rostou zisky v desítkách, ba stovkách procent, na dovolenou si ale lidé musí půjčovat nebo si brát druhou práci, aby na ni vůbec měli. Firmám se prostě podařilo náklady inflace přenést na řadového občana a leckdy na tom ještě vydělat
05.07.2023 Stát vybírá historicky suverénně nejvíce na daních. Alespoň tedy v nominálním vyjádření. Letos v prvním pololetí vybral na daních (bez pojistného na sociální zabezpečení) celkem 644,3 miliardy korun, vyplývá z dat ministerstva financí. To je o přes 36 procent více než v průměru v prvních pololetích let předpandemických a předválečných let 2016 až 2019.
Stát vybírá historicky suverénně nejvíce na daních, a to se ještě dočká tučného inkasa mimořádné „daně z drahé elektřiny“. Státu svědčí výrazný růst ziskovosti nejen ČEZ, ale i podniků jako Agrofert – ten hlásí růst zisku o 124 procent
04.07.2023 Stát vybírá historicky suverénně nejvíce na daních. Letos v prvním pololetí vybral na daních (bez pojistného na sociální zabezpečení) celkem 644,3 miliardy korun, vyplývá z dat ministerstva financí. To je o přes 36 procent více než v průměru v prvních pololetích let předpandemických a předválečných let 2016 až 2019.
V Česku teď pracuje nejvíce žen v historii. Nutí je k tomu i rapidní inflace, Fialově vládě to může vynést 20 miliard korun ročně navíc na daních a odvodech
02.07.2023 V Česku právě teď pracuje nejvíce žen v historii. Vyplývá to z údajů, které nově zveřejnil ČSÚ. V květnu totiž vůbec poprvé v historii novodobé České republiky, píšící se od roku 1993, dosáhla míra zaměstnanosti žen úrovně 70 procent. To znamená, že letos v květnu právě 70 procent žen z věkové skupiny 15 až 64 let mělo zaměstnání, včetně toho na částečný úvazek, případně zaměstnávalo sama sebe, což se týká třeba podnikatelek nebo živnostnic. Mezi zaměstnané řadí statistici také ty ženy, které jsou na mateřské dovolené, přičemž před nástupem na ni pracovaly.
V Británii otestují nepodmíněný příjem, nápad se líbí i některým českým politikům. Průměrný starobní důchod v ČR by se ovšem při jeho prosazení mohl snížit na méně než polovinu nynější částky
05.06.2023 Další zemí, která otestuje základní nepodmíněný příjem, se stává Británie. V obci na severovýchodě Anglie a ve čtvrti na severu Londýna budou tamní obyvatelé dostávat pod dva roky 1600 liber měsíčně, tedy zhruba 44 tisíc korun. Badatelé přitom podrobí zkoumání duševní a fyzické zdraví účastníků experimentu.
Projev Janet Yellenové měl připravit trhy na měnově-politická rozhodnutí Fedu
22.03.2023 Včerejší projev americké ministryně financí Janet Yellenové měl jednoznačně připravit trhy a investory, kteří jsou ve stavu chaosu, na rozhodnutí Fedu.
Akcie poslední velké švýcarské banky padají dnes až o 14 %, nejvíce od světové finanční krize roku 2009. Investoři se bojí, že ji problémy nuceně a nouzově převzaté Credit Suisse stáhnou také
20.03.2023 Zřejmě největším negativním překvapením dnešního pohnutého obchodování na světových trzích je silný propad akcií poslední velké švýcarské banky, UBS. Ty jsou dnes dole až o 14 procent. Pokud by s takovým propadem dnešní obchodování i zakončily, půjde o jejich největší jednodenní cenovou ztrátu od světové finanční krize roku 2009.
Bitcoin „vstává z popela“. Prožívá svůj nejlepší týden za poslední více než dva roky, protože americká centrální banka musí opět „pumpovat dolary“, aby nepokrachovaly další banky
17.03.2023 Bitcoin „vstává z popela“. Nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna světa dnes překonala psychologickou hranici 27 tisíc dolarů. Poprvé od poloviny loňského června. Navíc má našlápnuto mít vůbec nejúspěšnější týden za poslední více než dva roky. Jeho zhodnocení od pondělí tohoto týdne činí zhruba 25 procent.
Stabilizace ropy, pokles zlata z maxima
17.03.2023 Ropa získává opět půdu pod nohama, jelikož banka Credit Suisse se chytla záchranného lana.
Credit Suisse je jen „špička ledovce“, varuje člen vedení největší banky v USA. Strach z pádu švýcarské banky oslabuje korunu i akcie bank v ČR, radovat se ale mohou řidiči
15.03.2023 Pojištění proti krachu Credit Suisse dnes odpoledne zdražilo na krizové úrovně. Odpovídá ceně pojištění třeba americké banky Morgan Stanley v září 2008, po krachu Lehman Brothers. Tímto krachem tehdy odstartovala nejkritičtější fáze světové finanční krize let 2008 a 2009. Cenu pojištění proti pádu Credit Suisse nyní zhusta vyhánějí banky, které s ní uskutečňovaly obchody a transakce, a nyní si ve strachu a shonu pojištění kupují.
Pád Silicon Valley Bank by neměl fatálně poškodit české banky, jejichž akcie se dnes propadly v důsledku situace kolem právě Silicon Valley Bank
10.03.2023 Americké úřady dnes převzaly kontrolu nad šestnáctou největší bankou USA, Silicon Valley Bank. Srovnatelně velká a významná finanční instituce v USA padla naposledy během vrcholné fáze finanční krize roku 2008.
Svět se bojí bankovní paniky v USA, kolem ústavu Silicon Valley Bank. Klesají i bankovní tituly pražské burzy
10.03.2023 Bankovní tituly dnes stahují dolů pražskou burzu. Akcie Erste Bank klesají o víc než tři procenta, Komerční banka ztrácí více než procento a Moneta zhruba půl procenta. Propad tuzemských bankovních titulů dokládá, že ani banky v ČR nejsou imunní vůči bankovní tísni, v některých případech až panice, která je patrná zvláště v USA. Tam musí nečekaně svůj kapitál nouzově navyšovat Silicon Valley Bank, tedy ústav zaměřený na obsluhu a financování startupových projektů.
Eurozónu tvoří 19 členských zemí EU, dvacátou zemí bude Chorvatsko
30.12.2022 - Evropská měnová unie (EMU) vznikla na základě Smlouvy o EU 1. ledna 1999, kdy 11 zemí unie začalo v bezhotovostním styku používat euro. O rok později (1. ledna 2000) převzala Evropská centrální banka (ECB) úlohy národních centrálních bank. Od 1. ledna 2002 byly v zemích EMU do oběhu uvedeny první bankovky a mince eura, které se dva měsíce používaly současně s národními měnami. Jedinou měnou je euro v zemích EMU od 1. března 2002.
Forex: Koruna se dnes dostala na nejsilnější úroveň k euru za 11 let
20.12.2022 Česká měna se dnes dostala na nejsilnější úroveň k euru za více než 11 let. Oproti pondělnímu závěru zpevnila k dnešním 17:00 o pět haléřů na 24,18 EUR/CZK. Silnější byla naposledy 31. srpna 2011. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online. K dolaru koruna také zpevnila, a to o 18 haléřů na 22,72 USD/CZK. Drží se tak na nejsilnější pozici k americké měně od letošního dubna.
Forex: Inflační tlaky ve výrobním sektoru zvolňují kvůli levnějším energiím
20.12.2022 Německé ceny průmyslových výrobců v listopadu opět výrazně meziměsíčně klesly, hlavně však vlivem levnějších energií. Meziměsíčně byly průmyslové ceny nižší v průměru o 3,9 % po předchozím poklesu o 4,2 %. Analytici přitom čekali pokles o 1,7 %. K pokračujícímu snižování cen ve výrobním sektoru nadále přispívaly především energie. Vlivem předchozí korekce na komoditních trzích výrazně zlevnila surová ropa, elektřina a plyn.
Čínské akcie se dnes propadly nejvíce do roku 2008, v důsledku komunistického sjezdu
24.10.2022 Akciové tituly pevninské Číny obchodované na hongkongské burze se dnes propadly o 7,3 procenta. Jedná se o nejhlubší propad příslušného ukazatele – Hang Seng China Enterprise Index – od světové finanční krize roku 2008. Prudce rovněž oslabil hlavní ukazatel hongkongských akciových titulů – Hang Seng –, jenž ztratil 6,4 procenta. Slábnou také čínské akcie obchodované jinde ve světě, třeba v USA.
Nový strašák českých domácností: obavu z drahoty střídá strach z propouštění a nezaměstnanosti
24.10.2022 České domácnosti se obávají zhoršení své vlastní finanční situace v nadcházející době jako dosud nikdy v historii měření od roku 2003. Jejich obava je hlubší dokonce než během světové finanční krize před třinácti lety a je mnohem hlubší než kdykoli během pandemie. Vyplývá to z říjnových dat k náladě v ekonomice, která dnes zveřejnil ČSÚ (viz graf níže).
Akcie týdne - Credit Suisse (06.10.2022)
06.10.2022 Rostoucí nervozita na akciích Credit Suisse kvůli restrukturalizaci probíhající od konce července a zhoršující se finanční výsledky mohou naznačovat, že investoři se obávají opakování černého scénáře, který nastal u Lehman Brothers.
Tuzemské banky nabízí Fialově vládě „obchod“: daly by až 50 miliard na pomoc ekonomice výměnou za to, že na ně kabinet neuvalí válečnou daň. Lidem by například pomohly se splátkami hypoték
22.09.2022 Česká bankovní asociace, jež sdružuje 34 tuzemských bank a představuje tak více než 99 procent tuzemského bankovnictví, nabízí Fialově vládě „obchod“. Členské banky by zajistily české ekonomice podporu až za 50 miliard korun. Výměnou za to by vláda upustila od svého záměru zavést válečnou daň právě na banky. Banky by v rámci uvedeného až 50miliardového podpůrného balíku mohly finančně podpořit například zajištění dostupného bydlení nebo poskytnout finance do rozvoje dopravy a dopravních projektů či digitalizace, případně také pomoci občanům s jejich závazky v podobě hypoték či úvěrů.
Ziskovost bank není mimořádná, je nižší než kdykoli v období let 2008 až 2019. Pouze se mimořádně rychle vrací rychle do normálu
17.09.2022 Ministr financí Zbyněk Stanjura stále počítá s mimořádnou daní uplatněnou na banky. Zatímco tedy ve věci mimořádného zdanění energetických a petrochemických podniků bude vláda postupovat v souladu s EU, při zdanění bank chce uplatnit národní řešení. Mimořádná daň EU se totiž na bankovní sektor vztahovat nebude.
Zisky bank ve skutečnosti letos nejsou vůbec mimořádné, vyplývá z nových dat ČNB. Ziskovější byly banky třeba i za Sobotkovy vlády, která je ani tak nijak mimořádně nedanila
16.09.2022 Ministr financí Zbyněk Stanjura stále počítá s mimořádnou daní uplatněnou na banky. Zatímco tedy ve věci mimořádného zdanění energetických a petrochemických podniků bude vláda postupovat v souladu s EU, při zdanění bank chce uplatnit národní řešení. Mimořádná daň EU se totiž na bankovní sektor vztahovat nebude.
Češi splácí hypotéky nejvzorněji v celé historii. Nemá smysl, aby jim stát se splácením pomáhal – na úkor chudých – zohledněním splátek v příspěvku na bydlení
20.08.2022 Češi splácí své hypotéky nejvzorněji v celé historii. Nemá tak vůbec žádný smysl, aby Fialova vláda do výpočtu příspěvku na bydlení zahrnula splátky hypotéky. Včera se ovšem pro zvážení takové možnosti vyslovil ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka.
Chcete své portfolio ochránit před recesí? Tohle jsou americké akcie, které v nedávné době překonaly výkonnost trhů v období poklesu
17.08.2022 Trhy se zotavily, ale riziko recese v ekonomikách po celém světě zůstává vysoké. Sociální investiční síť eToro zveřejňuje seznam amerických akcií, které během předchozích poklesů překonaly výkonnost trhu a daří se jim i nadále.
Bydlení s rodiči, „mama hotely“, se kvůli inflaci vrací do módy. Mladí lidé mohou ušetřit až milion korun
16.08.2022 „Mamahotely“ až do loňska vycházely z módy. To se ale nyní zřejmě změní – kvůli inflaci a růstu cen nájmů. Mladí lidé totiž mohou bydlení s rodiči ušetřit až milion korun.
Ruská ekonomika letos poklesne jen o 3,5 %, méně než Česko v letech 2009 nebo 2020, očekává největší americká banka. Kreml zatím počítá s propadem o 12 %, ale toto číslo sníží směrem k odhadu Američanů
06.07.2022 Pokles ruské ekonomiky letos bude nečekaně mělký, prognózují největší americké banky jako JP Morgan nebo Citigroup. První jmenovaná, největší banka USA, nově počítá s poklesem ruské ekonomiky čítajícím pouze 3,5 %. Jednalo by se tak o dramaticky slabší propad, než jakému ruské hospodářství čelilo v letech 2008 a 2009, v době světové finanční krize, nebo v roce 2020, kdy propukla covidová pandemie.
Eurozónu tvoří 19 členských zemí EU, dvacátou zemí bude Chorvatsko
24.06.2022 - Evropská měnová unie (EMU) vznikla na základě Smlouvy o EU 1. ledna 1999, kdy 11 zemí unie začalo v bezhotovostním styku používat euro. O rok později (1. ledna 2000) převzala Evropská centrální banka (ECB) úlohy národních centrálních bank. Od 1. ledna 2002 byly v zemích EMU do oběhu uvedeny první bankovky a mince eura, které se dva měsíce používaly současně s národními měnami. Jedinou měnou je euro v zemích EMU od 1. března 2002.
Vedení ECB dnes narychlo mimořádně zasedá. Ve hře je budoucnost předlužené Itálie, a tedy i eura
15.06.2022 Vedení Evropské centrální banky na dnešek narychlo svolává své mimořádné zasedání. Téma se zdá být zřejmé: Itálie. Úrok na dluhu této předlužené ekonomiky se začíná nebezpečně zvyšovat. Rozevírají se totiž nůžky mezi úrokem na dluhu právě Itálie a na dluhu Německa, jenž je obecně považován za bezproblémový. Takovéto rozevírání nůžek je nyní zásadním bolehlavem vedení ECB. Z hlediska ekonomů jde o příznak možného tříštění neboli fragmenatce eurozóny. Jestliže by takovéto tříštění nabylo krajní polohy, je ohrožena samotná existence eura.
GBP/USD: Hodlá Bank of England pokračovat ve zvyšování repo sazby?
25.04.2022 Co je pro měnu lepší, když vaše centrální banka vyčkává nebo udělala dva kroky a slíbila třetí a pak náhle zmáčkla brzdu? Růst kotací EUR/GBP ukazuje, že investorům se více líbí první možnost. Zatímco ECB se teprve chystá dát sbohem QE a začít zvyšovat sazby, Bank of England je zvýšila již dvakrát. S ohledem na třetí akt monetární restrikce v řadě se objevil zádrhel, kvůli kterému libra padá do propasti.
Hypotéka za 7 %? Nejspíše ještě letos. Hypotéky v Česku rekordně rychle zdražují
16.02.2022 Mezi prosincem 2021 a lednem 2022 zdražily hypotéky v ČR v průměru nejvýrazněji za posledních takřka dvacet let. Jedná se totiž o nejrapidnější meziměsíční růst průměrné úrokové sazby hypoték od roku 2003, od kdy daná časová řada Fincentrum Hypoindex existuje. Nutno však říci, že i lednová průměrná sazba hypoték v ČR, 3,43 procenta, navýšená oproti prosinci o celých 44 bazických bodů, je už dnes dávno minulostí.
Zájem Čechů o hypotéky citelně opadá, jsou pro ně příliš drahé. Z dnes zveřejněného zápisu z jednání bankovní rady ČNB navíc plyne, že drahé zřejmě zůstanou déle, než mnozí čekají
11.02.2022 Mnoha Čechům se rozplývá sen o vlastnickém bydlení. Nemají totiž na hypotéku. V lednu banky a stavební spořitelny poskytly hypotéky za 32,6 miliardy korun, oproti prosinci o čtvrtinu méně, vyplývá z dnes zveřejněných údajů České bankovní asociace. Jde o výraznější lednový pokles, než jaký je běžný.
Euro používá 19 z 27 členských zemí EU
30.12.2021 Základní fakta o evropské měně euro k 20. výročí (1. ledna) zavedení eura do oběhu v zemích Evropské měnové unie (EMU):
Nejdůležitější ekonomické události roku 2021
13.12.2021 Rok 2021 se blíží ke svému konci, a tak je na čase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice, které ovlivňovaly vývoj na světových finančních trzích v tomto roce.
Analytici: Rekordní růst sazeb ukazuje, že ČNB bere inflaci vážně
04.11.2021 Rozhodnutí České národní banky o nejvyšším růstu úrokových sazeb od roku 1997 ukazuje, že centrální banka bere enormní růst inflace vážně. Shodli se na tom dnes analytici oslovení ČTK. Připomněli, že základní sazba ČNB bude s platností od pátku nejvyšší od prosince 2008. Tehdy ČNB snižovala základní sazbu v důsledku světové finanční krize, která kulminovala po pádu investiční banky Lehman Brothers v září 2008. ČNB dnes zvedla sazby o 1,25 bodu na 2,75 procenta
Česká národní banka šokuje Česko i svět, nečekaně razantně zvyšuje základní úrokovou sazbu. Hypotéky prudce zdraží, v průměru až nad čtyři procenta
04.11.2021 Česká národní banka šokuje Česko i svět. Česká národní banka se dnes rozhodla zcela nečekaně razantním způsobem navýšit základní úrokovou sazbu. Na dnešním zasedání bankovní rada ČNB rozhodla o zvýšení základního úroku o 1,25 procentního bodu. A to ze stávající úrovně 1,5 procenta.
Vláda má problém, Česká národní banka jí zdražuje dluh na víceletá maxima a hrozí dluhová spirála. ČNB má problém také – je nejrozpolcenější minimálně od 90. let
03.10.2021 V pátek před tímto víkendem zdražil dluh české vlády nejvýše od listopadu 2018. Úrok na desetiletém vládním dluhopisu vystoupal dle údajů agentury Bloomberg až na 2,143 procenta. Naposledy byl výše 5. listopadu 2018. Potíž je v tom, že v roce 2018 – a vlastně kdykoli v minulosti – byla absolutní výše vládního dluhu ČR o dost nižší než dnes. Česko si dnes v EU půjčuje společně s Polskem, Maďarskem a Rumunskem vůbec nejdráže.
Pandemie vrací „mamahotely“ do módy. Mladí lidé ušetří bydlením s rodiči průměrně až milion korun
13.08.2021 „Mamahotely“ se v důsledku pandemie vrací do módy. Mladí lidé totiž během ní z důvodu ekonomické nejistoty a zhoršených vyhlídek na získání práce zůstávají bydlet u rodičů déle. Zároveň pokračující růst cen nemovitostí během pandemie snížil dostupnost bydlení, zejména právě pro mladé.
Rozbřesk: Jak se nám skládá obrázek české ekonomiky?
05.05.2021 Pomalu a jistě se nám již skládá obrázek české ekonomiky za první čtvrtletí. Podle předběžného odhadu sice po půlroční přestávce došlo k mírnému poklesu HDP v důsledku lockdownu, avšak dopad na trh práce už byl nesrovnatelně menší než na začátku pandemie. Míra nezaměstnanosti vzrostla v prvních třech měsících roku o tři desetiny procentního bodu na sezónně očištěná 3,3 %, nicméně zaměstnanost zůstala vysoká (téměř 5,2 mil. lidí) a ve srovnání s koncem roku už jen v podstatě stagnovala. Tak to alespoň vypadá z pohledu velkých čísel, za kterými se ovšem skrývá mnoho protichůdných trendů, které nepřekvapivě ukazují relativně vysokou flexibilitu tuzemského trhu práce.
Podezření ze zapojení Ruska do výbuchu ve Vrběticích patrně zhorší i ekonomické vztahy Česka s ním. Loni poprvé mělo Česko kladnou bilanci obchodu s Ruskem
18.04.2021 V souvislosti s důvodným podezřením ze zapojení příslušníků ruské tajné služby do výbuchu skladu munice ve Vrběticích, k němuž došlo před sedmi lety, lze očekávat zhoršení nejen politických, ale také ekonomických vztahů ČR a Ruska. Míra dalšího zhoršení ekonomických vztahů však bude tlumena tím, že ČR je závislá na ruském dovozu ekonomicky prakticky nezbytných surovin ropy a zemního plynu.
Češi během roku pandemie nastřádali 230 miliard korun úspor, spořili více než čtyřikrát rychleji, než je běžné. Obchodníci budou mít po otevření obchodů „žně“
09.04.2021 Lidem v České republice v posledním roce rekordně narostly úspory. Vzhledem k tomu, že se v pondělí otevírá část dosud otevřených obchodů a provozoven, mohou jejich provozovatelé očekávat „žně“. Češi totiž začnou nastřádané peníze „pouštět“ do ekonomiky.
Řecká dluhová krize dneškem definitivně končí, Atény po třinácti letech vydávají 30letý dluhopis. Řecko si nyní půjčuje za polovinu toho, zač Česko
17.03.2021 Řecká vláda si jde na trh půjčit si na třicet let. Poprvé od roku 2008 proto vydává svůj dluhopis s nejdelší dobou splatnosti. Představuje to symbolickou tečku za řeckou dluhovou krizí. Ta ekonomicky vrcholila v letech 2009 až 2012, politicky pak v roce 2015, kdy vážně hrozil takzvaný grexit, tedy vystoupení Řecka z eurozóny, ba dokonce z EU (právně není možné opustit eurozónu, jedinou možností, jak se vrátit k národní měně, je vystoupit z EU).
Rozbřesk: Největší propad ekonomiky v novodobé historii
03.03.2021 Výsledek české ekonomiky za poslední čtvrtletí loňského roku byl, alespoň podle zpřesněného odhadu statistického úřadu, ještě lepší, než naznačoval bleskový odhad. Ve srovnání s ním totiž HDP mezikvartálně rostl dvojnásobným tempem (o 0,6 %), což v časech nouzového stavu a téměř nepřetržitého lockdownu bylo docela překvapivé. Hlavní zásluhu na tom měl export, respektive exportně orientovaný průmysl, který se vezl na vlně rostoucí poptávky nejenom po autech, ale i výrobcích chemického a elektrotechnického průmyslu. Zatímco zahraniční poptávka rostla, ta domácí opět zejména v důsledku restrikcí klesala. Vidět to bylo především na spotřebě domácností, které výrazně omezily především výdaje za služby.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
24.02.2021 1) Asijské burzy dnes klesaly v důsledku vyjádření šéfa americké centrální banky (Fed) Jeroma Powella. Před americkým Kongresem uvedl, že "zaměstnanost a inflace jsou ve Spojených státech velmi vzdálené svým cílům". Negativní sentiment investorů posílilo také zpomalení růstu platů v Austrálii.
Světová poptávka po zlatě loni klesla o 14 procent na 3760 tun
24.02.2021 Celosvětová poptávka po zlatě loni klesla o 14 procent na 3759,6 tuny. Bylo to poprvé od roku 2009, kdy klesla pod 4000 tun. Důvodem byla omezení v souvislosti s epidemií covid-19. Vyplývá to z údajů Světové rady pro zlato. Ve čtvrtém čtvrtletí zájem o zlato meziročně klesl o 28 procent na 783,4 tuny, což z něj činí nejslabší čtvrtletí od doby světové finanční krize ve druhém čtvrtletí 2008.
V Británii ve čtvrtletí ztratilo práci rekordních 314.000 lidí
10.11.2020 Míra nezaměstnanosti v Británii v tříměsíčním období do konce září vystoupila na 4,8 procenta, což znamená čtyřleté maximum. V předchozím tříměsíčním období do konce srpna činila 4,5 procenta. Oznámil to dnes britský statistický úřad. O práci přišlo za třetí čtvrtletí rekordních 314.000 lidí.
Schodek českého rozpočtu je historicky rekordní, hrozí zhoršení ratingu a prodražení zadlužení. Stát by proto měl například upustit od výplaty letošních prémií státním zaměstnancům
02.11.2020 Hospodaření českého státního rozpočtu vykázalo ke konci letošního října schodek čítající 274 miliard korun. Jedná se o nejvyšší schodek státního rozpočtu v novodobé historii České republiky, počínající rokem 1993. Dosavadní nejvyšší schodek, ten z prosince roku 2009, z doby světové finanční krize, převyšuje ten současný, říjnový už o více než 80 miliard korun. Stále jsou přitom před námi ještě takřka dva měsíce roku, přičemž tempo prohlubování deficitu je tradičně koncem roku obzvláště rychlé.
Češi mají letos rekordní zájem o stavební spoření. Kvůli koronaviru i obavě z dalšího zdražování nemovitostí
30.08.2020 Češi v letošním prvním pololetí měli historicky rekordní zájem o stavební spoření. Podle nových údajů ministerstva financí bylo za prvních šest měsíců roku v ČR uzavřeno 237 579 nových smluv o stavebním spoření. Přitom celková hodnota cílové částky těchto smluv činí 103,5 miliardy korun. Tak vysoká tato částka v prvním pololetí v historii ČR nikdy nebyla. Dosud bylo rekordní první pololetí roku 2008. Tehdy daná částka činila 98 miliard korun (viz graf níže). V té době vrcholil nemovitostní boom a éra prosperity před úderem světové finanční krize v roce 2009.
Základní nepodmíněný příjem vyzkouší v Německu. V Česku by jeho zavedení znamenalo, že průměrný starobní důchod se sníží ani ne na polovinu nynější úrovně
21.08.2020 Další zemí, která otestuje základní nepodmíněný příjem, se stává Německo. Naši západní sousedi jej otestují pilotní studií pod vedením berlínského Institutu pro ekonomický výzkum (DIW). Institut to oznámil tento týden. Studie se bude účastnit 1500 lidí, z nichž 120 obdrží 1200 eur (31 270 korun) měsíčně bez jakýchkoli podmínek. Financovat to bude 140 tisíc drobných soukromých dárců.
Proč citelná česká inflace není zlé znamení
15.08.2020 Růst cen v Česku ani po půl roce koronakrize nepolevuje. Ale je to stále ještě docela přijatelná daň za jen velmi pomalu rostoucí nezaměstnanost.
Česká ekonomika se rekordně zřítila, o nevídanou více než desetinu. Nakonec to ale „není až taková hrůza, jak se čekalo“
31.07.2020 Česká ekonomika se rekordně propadla, o nevídanou více než desetinu. Nakonec to ale „není až taková hrůza, jak se čekalo“. V druhém letošním čtvrtletí se zřítila nejvíce ve své moderní historii. V meziročním vyjádření se v období od dubna do června letošního roku zřítila o 10,7 procenta. V celé dosavadní historii ČR od roku 1993 bylo vykazovalo dosud nejvýraznější meziroční propad druhé čtvrtletí roku 2009. Tehdy, v době vrcholící světové finanční krize, činil pokles 5,4 procenta. V letošním druhém čtvrtletí ovšem nastal absolutně rekordní propad také v případě mezičtvrtletního porovnávání. Mezičtvrtletně se tuzemská ekonomika dosud nejvýrazněji propadla v prvním čtvrtletí roku 2009 a také v prvním čtvrtletí roku letošního, kdy pokles činil shodně 3,4 procenta. Nyní mezičtvrtletní propad představuje 8,4 procenta.
Koronavirus hotovost „nezabil“. Právě naopak, vyvolal v Češích takovou sháňku po „cashi“, jaká tu nebyla skoro dvanáct let
20.07.2020 V době vrcholící koronavirové krize mnozí upozorňovali, že virus může „zabít“ hotovost. Do popředí se dostala otázka její hygieničnosti. Třeba virus lidské chřipky přežívá na bankovkách až 17 dní a zůstává po celou tuto dobu infekční (studie zde). Mnozí lidé se proto obávali, že koronavirem, který je vysoce nakažlivý (viz), se lze nakazit právě i manipulací s fyzickými penězi.
Dostupnost bydlení v ČR je jedna z nejhorších na světě. Češi přitom trpí fetišem vlastnického bydlení a také se v tuzemsku rozevírají nůžky mezi majiteli a nájemci
02.07.2020 Dostupnost nového bydlení v Česku byla loni ve srovnání s vybranými evropskými zeměmi třetí rok po sobě nejhorší. Nový byt vyjde na 11,4 průměrného ročního platu, v roce 2018 to bylo 11,2 platu. Vyplývá to ze studie poradenské společnosti Deloitte
Státní rozpočet vykazuje absolutně nejhorší plnění v historii ČR, zvláště varovné je to kvůli stále nízké nezaměstnanosti. Schodek letos dosáhne nejspíše 500 miliard korun, pomoc firmám je však stále nedostatečná
01.07.2020 Červnové hospodaření státního rozpočtu dopadlo nejhůře v novodobé historii ČR od roku 1993. Výsledkem je totiž schodek ve výši 195,2 miliardy korun. Hůře státní kasa během prvních šesti měsíců roku dosud nikdy nehospodařila. A hůře nehospodařila ani v žádném z jakýchkoli jiných období toho či onoho roku v celé historii od roku 1993.
Ticho před bouří? Podmínky v českém i německém průmyslu se dále zhoršují, avšak slabším tempem . A také výrazně slabším tempem než během finanční krize
01.07.2020 V červnu se podmínky v tuzemském zpracovatelském průmyslu zhoršovaly slabším tempem než v květnu a zejména než v dubnu. Svědčí to o tom, že ekonomika se dále navracela k běžnému provozu. Pozitivem je, že zhoršování podmínek v tuzemském průmyslu nebylo v letošním prvním pololetí v žádném z měsíců, ani v dubnu, výraznější než během světové finanční krize z let 2008 a 2009.
Český stát „sekal historické dluhy“ už v prvním letošním čtvrtletí, kdy koronavirová krize teprve propukala. „Sekera“ za druhé čtvrtletí bude ještě závažnější
01.07.2020 Český stát „sekal historické dluhy“ už v prvním letošním čtvrtletí, kdy koronavirová krize teprve propukala. „Sekera“ za druhé čtvrtletí bude ještě závažnější. Hospodaření českého státu, neboli jeho sektoru vládních institucí, skončilo v letošním prvním čtvrtletí schodkem 4,83 procenta HDP. Ve čtvrtletním sledování se jedná se o nejvýraznější deficit v poměru k HDP od posledního čtvrtletí roku 2012. V roce 2012 se tuzemské veřejné finance potýkaly s dopady světové finanční krize a vlastním útlumem české ekonomiky.
Kritika půlbilionového schodku ze strany Národní rozpočtové rady je pochopitelná, celková vládní pomoc ekonomice je totiž o řád níže než uvažovaný schodek rozpočtu
11.06.2020 Národní rozpočtová rada považuje zvýšení schodku státního rozpočtu na 500 miliard korun za předčasné, nadměrné a neopodstatněné. Podle ní by bylo lepší vyčkat na předběžné údaje o vývoji ekonomiky za druhé čtvrtletí a další ukazatele. Tato data přitom budou k dispozici již na přelomu července a srpna.
Státní rozpočet vykazuje nejhorší květnové plnění v historii ČR, zvláště varovné je to kvůli stále nízké nezaměstnanosti. Schodek letos dosáhne 500 miliard korun
01.06.2020 Dubnové hospodaření státního rozpočtu dopadlo nejhůře v novodobé historii ČR od roku 1993. Výsledkem je totiž schodek ve výši 163,7 miliardy korun. Hůře státní kasa během prvních pěti měsíců roku dosud nikdy nehospodařila. A to ani v roce 2009 nebo 2010, kdy se v plnění rozpočtu bezprostředně promítaly dopady světové finanční krize a míra nezaměstnanosti byla tehdy citelně vyšší než dnes. Pokud se vezmou v potaz všechna měsíční plnění státního rozpočtu za období od vzniku republiky v roce 1993, tedy nejen plnění květnová, je výsledek za letošní květen třetí nejhorší v historii. Vyšší schodek totiž státní rozpočet vykázal v listopadu a pak v prosinci roku 2009, kdy se v českých veřejných financích nejtíživěji projevily důsledky světové finanční krize.
Nálada v tuzemském průmyslu se v rámci možností zlepšila, už není pod bodem mrazu, ale na něm. Průmyslníkům vadí slabá koruna
01.06.2020 Nálada v tuzemském průmyslu se v květnu v rámci možností zlepšila, už není pod bodem mrazu, ale na něm. Tak lze také číst květnová čísla indexu nákupních manažerů v tuzemském zpracovatelském průmyslu, který zpracovává společnost Markit. Index v květnu vykázal lepší než očekávaný výsledek. Také si polepšil oproti dubnu. Vykázal hodnotu 39,6 bodu, zatímco trh očekával hodnotu 38,5 bodu. Dubnový údaj činil 35,1 bodu.
Dnes odpoledne se budou psát hospodářské dějiny, v USA zveřejní katastrofální čísla z trhu práce. Akcie však přesto rostou, jak to?
08.05.2020 Dnes ve 14:30 středoevropského času se budou psát hospodářské dějiny. Temným písmem. V USA tamní statistici práce vydají dubnová čísla k nárůstu počtu lidí bez práce. Analytici v konsensu předpokládají, že během dubna přišlo o práci 22 milionů obyvatel USA (viz graf níže). V celém období od roku 1938 nastal dosud nejhlubší propad v září 1945. V souvislosti s poválečnou demobilizací tehdy přišly přechodně o práci takřka dva miliony Američanů. Propad, který se čeká dnes, tak bude jedenáctkrát hlubší než tento dosavadní demobilizační rekord.
ČNB razantně snížila základní úrok, na technickou nulu to však ještě není, neboť si banka nechává otevřená dvířka pro případ druhé vlny nákazy
07.05.2020 Česká národní banka dnes dle očekávání snížila svoji základní úrokovou sazbu. Poněkud nečekaná je razance tohoto snížení, která je vyšší, než trh předpokládal. Většina analytiků totiž předpokládala, že ČNB sníží základní sazbu pouze o 0,5 procentního bodu. Nicméně ani redukce o 0,75 procentního bodu není úplně překvapivá, zejména v kontextu nynějšího mezinárodního dění v oblasti měnové politiky.
Státní rozpočet vykazuje nejhorší dubnové plnění v historii ČR, zvláště varovné je to kvůli stále nízké nezaměstnanosti. Schodek letos převýší 400 miliard korun, může dosáhnout až 600 miliard
04.05.2020 Dubnové hospodaření státního rozpočtu dopadlo nejhůře v novodobé historii ČR od roku 1993. Výsledkem je totiž schodek ve výši 93,8 miliardy korun. Hůře státní kasa během prvních čtyř měsíců roku dosud nikdy nehospodařila. A to ani v roce 2009 nebo 2010, kdy se v plnění rozpočtu bezprostředně promítaly dopady světové finanční krize a míra nezaměstnanosti byla tehdy citelně vyšší než dnes.
Poprvé za více než jedenáct let teď stojí benzín i nafta méně než 26 korun na litr. Pohonné hmoty jsou nyní nejdostupnější v tomto tisíciletí – a bude ještě lépe
03.05.2020 Průměrná cena obou základních druhů pohonných hmot, benzínu Natural 95 a nafty, včera poprvé za více než jedenáct let činila méně než 26 korun na litr. Vyplývá to z dnešních dat společnosti CCS. Benzín se včera prodával průměrně za 25,79 koruny za litr, nafta za 25,98 koruny za litr. Naposledy stál litr obou těchto pohonných hmot méně než 26 korun dne 22. dubna 2009, tedy před více než jedenácti lety, vyplývá dále z dat CCS. Na přelomu let 2008 a 2009 klesala cena ropy – a tedy i pohonných hmot v ČR – v důsledku tehdejší světové finanční krize.
Nezaměstnanost v USA letí vzhůru, podle Fedu může přesáhnout 32 procent. Ve 30. letech přitom činila „jen“ necelých 25 procent
12.04.2020 Američtí ekonomové jsou v děsu a úžasu zároveň. Jeden z nich se dokonce vyjádřil v tom smyslu, že by jej nikdy ani ve snu nenapadalo, že taková čísla během své kariéry uvidí. Leč stalo se. Počet nových nezaměstnaných v USA vylétl v týdnu, který končil 28. březnem, doslova astronomicky. Celkem 6,65 milionu lidí se totiž v daném týdnu v USA nově přihlásilo o podporu v nezaměstnanosti. Podobné to bylo i v týdnu následujícím, končícím 4. dubna. To se o podporu nově přihlásilo 6,6 milionu lidí (viz graf).
Pohonné hmoty v ČR dále rapidně zlevňují, benzín letos už o více než pět korun na litr. Čerpací stanice přerušují provoz – úpěnlivě vyhlížejí návrat ekonomiky do normálu
09.04.2020 Ceny pohonných hmot v ČR pokračují ve svém citelném zlevňování. Zlevňování je v posledních necelých třech měsících prakticky soustavné. Oproti své letošní nejvyšší průměrné ceně, dosažené v polovině ledna, zlevnil benzín již o více než pět korun na litr, a to z 32,40 na včerejší úroveň 27,35 koruny za litr. Nafta oproti svému letošnímu maximu, 32,11 koruny za litr, na které vstoupala před polovinou ledna, zlevnila takřka o 4,60 koruny za litr, na včerejší cenu 27,53. Nafta zlevňuje pomaleji než benzín, neboť se výrazněji využívá v průmyslu – např. jako topná nafta –, který není opatřeními pro boj s koronavirem dotčen tak závažně jako osobní automobilová přeprava.
Míra nezaměstnanosti v březnu stagnovala, „náraz“ přijde v dubnu. Letos může vystoupat k úrovni deseti procent
08.04.2020 Míra nezaměstnanosti v ČR v březnu ještě na opatření spojená s šířením koronaviru prakticky nereagovala. Vykázala tak úroveň tří procent, což je výrazně lepší výsledek, než s jakým trh počítal (ve střední hodnotě analytických odhadů trh dle Bloombergu počítal s úrovní 3,6 procenta). Mezi analytiky se dokonce objevovaly odhady, že by míra nezaměstnanosti mohla už právě za březen překonat pětiprocentní úroveň.
MMF vidí povzbudivé signály oživení v Číně, i když omezené
06.04.2020 Mezinárodní měnový fond vidí omezené, ale povzbudivé signály oživení v Číně, která byla první zemí zasaženou pandemií nemoci covid-19. Současně ale varoval, že nelze vyloučit obnovení pandemie v Číně i jinde ve světě.
Ropa minulý týden zdražila nejvíce v historii, pohonné hmoty v ČR však dále prudce zlevňují. Trh s ropou je křeči, na které královsky vydělávají majitelé tankerů, českým benzínkám hrozí krach
05.04.2020 Ceny pohonných hmot v ČR dále citelně klesají. Včera benzín zlevnil v porovnání s pátkem průměrně o více než dvacet haléřů na 27,44 koruny, nafta pak zlevnila o patnáct haléřů na litr a vychází na 27,61 koruny. Benzín je nejlevnější od dubna 2016, nafta pak od srpna 2016.
Míra nezaměstnanosti v ČR v příštích měsících zřejmě dosáhne úrovně deseti i více procent
03.04.2020 Míra nezaměstnanosti v ČR vykáže za měsíc březen dle našeho předpokladu úroveň 3,8 procenta. Jedná se o nejvyšší míru nezaměstnanosti od ledna 2018, kdy však ovšem vrcholila zimní sezóna, takže míra nezaměstnanosti byla právě z důvodu běžné sezónnosti vyšší než ve zbytku roku. Poměrně razantní nárůst letošní březnové míry nezaměstnanosti, z únorové úrovně rovných tří procent, je i tak jen „slabým odvarem“ toho, co přinesou další měsíce. Během dubna lze čekat opravdový „náraz“ koronavirové krize, takže tuzemský trh práce se otřese jako už dlouho ne. Míra nezaměstnanosti stoupne úrovni k šesti až sedmi procent, v dalších měsících roku se pak přiblíží k desetiprocentní hranici, v horším případě ji překoná. Míra nezaměstnanosti tak bude vyšší než v nejhorší etapě světové finanční krize z doby před deseti lety. Záleží ovšem také na tom, jak razantní budou vládní opatření na podporu ekonomiky, jako jsou výhodné půjčky či kurzarbeit, a samozřejmě na tom, jak dlouho nakonec potrvá nouzový stav a další omezující opatření pro boj s koronavirem, a to jak v ČR, tak v zahraničí, zejména v zemích našich významných přímých a nepřímých obchodních partnerů. V tuto chvíli se ale předpoklad opětovného rozjetí převážné části nyní „vypnuté“ ekonomiky ještě před koncem letošního prvního pololetí jako až příliš optimistický, což nahrává tomu, že se v rámci tuzemského trhu práce naplní výše uvedené prognózované údaje.
Nezaměstnanost v USA giganticky narostla, v Česku se čeká nárůst na 3,6 procenta. Světové ceny potravin padají nejvýrazněji od roku 2015
02.04.2020 Američtí ekonomové jsou v děsu a úžasu zároveň. Jeden z nich se dokonce vyjádřil v tom smyslu, že by jej nikdy ani ve snu nenapadalo, že taková čísla během své kariéry uvidí. Leč stalo se. Počet nových nezaměstnaných v USA vylétl v týdnu, který končil 28. březnem, doslova astronomicky. Celkem 6,65 milionu lidí se totiž v daném týdnu v USA nově přihlásilo o podporu v nezaměstnanosti (viz graf níže).
Dobrá zpráva: Češi loni spořili nejvíce za deset let, jakoby tušili blížící se úder koronaviru
31.03.2020 Češi loni spořili nejvíce za deset let, jakoby tušili blížící se úder koronaviru .České domácnosti začaly v loňském roce opět výrazněji spořit. V loňském čtvrtém čtvrtletí dokonce jejich míra úspor dosáhla hodnoty 15,1 procenta, což je nejvyšší údaj od roku 2010. Rok 2010 byl ovšem citelně poznamenán dopady světové finanční krize.
Rada ČNB bude jednat o sazbách, čeká se jejich snížení
26.03.2020 Bankovní rada České národní banky dnes bude jednat o nastavení úrokových sazeb. Podle odhadů analytiků rada zřejmě dále sníží úrokové sazby, a to o půl procentního bodu. Rada ČNB naposledy snížila jednomyslně úrokové sazby nečekaně na mimořádném jednání v pondělí 16. března. Základní úroková sazba tehdy klesla o 0,5 procentního bodu na 1,75 procenta.
Babišova vláda si bude moci snáze půjčovat, a to masivně i koruny nově tištěné Českou národní bankou. Kvantitativní uvolňování se zabydluje ve střední a východní Evropě
24.03.2020 Kvantitativní uvolňování se plně zabydluje v zemích střední a východní Evropy. I v těch, které nesdílí euro, jako je Polsko, Rumunsko, Maďarsko nebo Česko. Vlády a centrální banky těchto zemí podnikají legislativní kroky k tomu, aby ke kvantitativnímu uvolňování mohlo docházet, případně už takové opatření přímo provádějí či signalizují.
Související klíčová slova:
FOREX | FXstreet | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Exotické měny | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Price Action | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Euroskupina | Evropská unie | Grexit | Ruský rubl | HDP | Fibonacci | Devizové rezervy | Mexické peso | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Monetární politika | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | ETF | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | Hyperinflace | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/MXN | EUR/TRY | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Ekonomické události | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Apreciace | Transakce | BaFin | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Ben Bernanke | Bid | Bloomberg | Blue chip | Bod | Bond | Break/Even | Bundesbank | Burza | Béžová kniha | CFD | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Depreciace | Devalvace | Distribuce | Nesoulad | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Doba návratnosti | Dolarový index | Dollar | Downgrade | Downtrend | ECB | ECOFIN | EFSF | ERM | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská investiční banka | Evropská komise (EK) | Euroval | Exit strategy | FINMA | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Finančník | Fiskální politika | Fundamentální zprávy | Futures | Fúze | G10 | G7 | Grafy | Hedge | High | IPO | Index DAX | Index PX | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Komodity | Korekce | Koš | Kurz | Kurzy měn | LIBOR | Likvidita | Long | Long pozice | Low | MIFID | MMF | MT4 | Maastrichtská kritéria | Risk | Marže | Mezibankovní | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | Nabídka | Stavební povolení | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Obchodník s cennými papíry | Obchodování s měnami | Overnight | P/E | PPI index | Pakt stability | Parita | Platební bilance | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Produktivita práce | Prémie | Průmyslové objednávky | RSI | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Short pozice | Směnný kurz | Spread | Statut | Support | Swap | Pokladniční poukázky | Termínový kontrakt | Timeframe | Tištění peněz | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Warren Buffett | ZEW index | Zlato | Šedá ekonomika | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Index CSI300 | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | HighSky Brokers | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Thajský bat | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Měnové války | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Ekonomie | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Carry obchody | Mezibankovní trh | Makroekonomická data | Makroekonomické události | John Hardy | Zisk | Finanční instrumenty | Berkshire Hathaway | Britská měna | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Jaroslav Tupý | Futures kontrakt | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Deprese | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitost | Bohatství | IEA | Credit Suisse | Japonská měna | Crash Proof | Euro Pacific | Peter Schiff | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Partners | Deloitte | Golden Gate | Obchodovat | Ondřej Hartman | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Výrobní ceny | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Stavební výroba | Roklen | Obchodní seance | Portugalsko | Obchodní deficit | Facebook | Index strachu | Akcenta | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | ADP report | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Praxe | Centrální bankéři | GBPUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Akcie Apple | Akcie Deutsche Bank | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie Erste Bank | Akcie Societé | Akcie Societé Generale | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Atlantik | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Brent | Brokers | Burzovní indexy | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | CISCO | Conference Board | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České koruny | Členské země eurozóny | Členské země Evropské unie | Devizové trhy | Dobrá investice | Dolar | Dolary | Ekonomická krize | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Elektřina | Emisní povolenky | Etoro | EUR PLN | EUR USD | Eura | Euro dnes | Evropská měna | Evropská měnová unie | Evropské měny | Finanční prostředky | Fitch rating | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GDP | Graf | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP Číny | HDP USA | HighSky | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index PMI | Index S&P 500 | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do fondů | Investice do nemovitostí | Investiční | Investiční doporučení | Investiční nemovitosti | Investiční poradenství | Investiční výdaje | Investing | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jak vydělat | Japonská ekonomika | Jedno euro | Jiří Rusnok | JP Morgan | Komoditní | Krize eurozóny | Kurs koruny | Kurz dolarů | Kurz GBP | Kurz kanadského dolaru | Kurz koruny k euru | Kurz NZD | Kurz švédské koruny | Kurzy | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | Měnová krize | Měnový kurz | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup akcií | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Ocenění akcií | Online obchodování | Oslabení koruny | Oslabení měny | Oslabování koruny | Pád rublu | Patria Online | Polská měna | Portfolia | Pro investory | Prodej akcií | Prognóza | Rakousko | Ratingové hodnocení | Reuters | Roboti | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řecká ekonomika | Řecká krize | Řízení rizik | Sázky | Signály | Société Générale | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Surová ropa | Světové burzy | Světové ceny ropy | Světové měny | Španělská ekonomika | Švédské koruny | Švýcarská banka | Švýcarská centrální banka | Švýcarské banky | Tesla Motors | TopForex | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Úrokový swap | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu koruny k euru | Vývoj kurzu USD | WTI | Highsky.cz | Zavedení eura | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zprávy z Řecka | Železná ruda | Předpověď | Zisky | Tradeři | EUR/PLN | CNBC | ZEW | ING | Benzín | Buffett | Komise pro cenné papíry | Andrej Babiš | Bill Gates | Buy | CEE | Čistý dluh | Ekonomika EU | Elon Musk | Indie | Intermediate | Jeff Bezos | Měď | MIC | Ministerstvo financí | Obchodní den | Petr Kellner | Povinné minimální rezervy bank | Redukce | ROCE | Tim Cook | Výroční zpráva | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | Převis | Primární emise | Hrubý domácí produkt (HDP) | M2 | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Úvěr | INSEE | QE | Investiční výzkum | Světové ekonomiky | Miliardář | Bohatý | eBook | Investiční analytik | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | S/R zóny | Know-how | Cukr | Retail | Vzdělání | Burza dnes | Burze | Dividendové akcie | Investment | Stock market | Rhodium | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | Danske Bank | Royal Bank of Scotland | DPA | Charles Schwab | PVM Oil Associates | Jackson Hole | Institut ZEW | Wells Fargo | RBS | Microsoft | Bankovní sektor | Oxford Economics | Shenyin & Wanguo Securities | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | Česká bankovní asociace | Caterpillar | CSI300 | ANZ | DIW | Sentix | Guvernér centrální banky | David Marek | DIHK | Nordea | BMO Capital Markets | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | NATO | PwC | FX Strategy | Agentura AP | PVM | BBC | Hospodářské vyhlídky | Oslabení eura | Reporty | Index Fedu | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Obchodní nastavení | UNCTAD | Kolaps finančních trhů | Ceny nemovitostí | Halifax | Finanční regulace | Fundamentální výhled | Fundamentální pohled | Technický pohled | HUF/EUR | Polská centrální banka | Brazílie | Průmyslová produkce | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Dovoz ropy | Úspěch | Podnikatel | Pokles cen akcií | Růst cen akcií | Podnikání | Euro vůči dolaru | BMW | Ekonomický výzkum | Automobilový průmysl | Erste Bank | Mark Carney | Averze k riziku | Index pražské burzy | Pokles akcií | Ministr financí | Creditas | Globální trhy | Rizikový kapitál | Renminbi | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Trendový kanál | Multi-Asset obchodování | Energie | Severomořská ropa | Finanční stabilita | Rada ČNB | Fundamentální informace | Earnings | Podnikatelé | Pro tradery | Zkušení investoři | Index německých akcií DAX | KBC | Index londýnské burzy FTSE 100 | Oddělení forexu | Ekonomický sentiment | Ekonomické indikátory | Přehled | Vytrvalost | Klid | Konzistence | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Polská ekonomika | Firemní investice | Thomas Jordan | Agentura Reuters | Sázet | Bankovnictví | Futures kontrakty | Contango | Referendum | Ekonomická aktivita | Helicopter money | Fidelity International | Golden Gate CZ | Posilování koruny | Miliardáři | Apreciace dolaru | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Forbes | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident ECB | Fundamentální faktory | Bezpečné investice | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Aktuální vývoj | Technický pohled a výhled | Mezinárodní ratingové agentury | Mezinárodní instituce | Standard & Poor's | České firmy | Economist | Economic | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie bank | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | Evropská dluhová krize | Globální finanční krize | Akcie evropských bank | Britská centrální banka | Euro Stoxx 600 | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Realitní trh | Velké banky | Daňové příjmy | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Britské hospodářství | Globální ekonomický růst | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Výsledek referenda | Vládní dluhopisy | Americký ministr financí | Akcie Credit Suisse | Britské banky | Odchod z EU | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Globální finanční trhy | Britský ministr financí | Růst akcií | Fitch Ratings | Odchod z Evropské unie | Standard & Poor's (S&P) | AAA | Rating AAA | Summit EU | Americké burzy | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Fibo | Dnešní obchodování | Dnes na trzích | Propad | Světové akciové trhy | Index burzy | Handelsblatt | Úvěrový rating | Kryptoměny | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Index Nikkei | TradingView | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Výzkumná společnost | Zahraniční investice | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Hlavní index francouzských akcií CAC 40 | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Čínské akciové trhy | Nálada na trhu | Finanční injekce | Pokles výnosů | Akciové trhy ve Spojených státech | Dnešní údaje | Ekonomická data | Nejistota | Finanční tituly | Abu Dhabi Commercial Bank (ADCB) | Erste | VIG | Světová finanční krize | Saúdská Arábie | ADCB | Největší banky | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Úřad pro regulaci finančního sektoru | Tradiční měny | Libra k dolaru | CySEC | Zajištění | Zpomalení v Číně | FTSE 100 | Šéf společnosti | Digitální měny | Ethereum | Tesla | Dluhové krize | Odhodlání | Kryptoměna | Finanční svoboda | Kapitalizace | Výhled | Depozitní sazba | Globální krize | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Hlavní index německých akcií DAX | Hlavní index londýnské burzy FTSE 100 | Rekordní minima | Rekordní maxima | Americké akciové trhy | Propad akcií | Chevron | Payrolls | Mzdy | Dobré výsledky | ING Bank | Německý export | Země používající euro | Slabé euro | Silné euro | Hrubý domácí produkt Německa | Úspěšné obchodování | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Dnešní zpráva | Soukromí zaměstnavatelé | Makléřské společnosti | Odhady trhu | Predikce | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Světový obchod | Hospodářská situace | Záchranný fond | Záchranný bankovní fond | Bankovní fond | Bankovní unie | Bankovní domy | Bankovní krize | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Firemní výsledky | Hlavní burzovní indexy | Inflace v Německu | Krize bankovního sektoru | Opatření na podporu ekonomiky | Zisky firem | FCA | Finanční ústav | Světové trhy | Investovat do akcií | Inflace v Česku | Měnová politika ČNB | Snížení úrokových sazeb | Měny emerging markets | Zpomalení čínské ekonomiky | Firemní zisky | Index amerických akcií | Výběr zisků | S&P Global Ratings | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár USD/JPY | Americká vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Měnové krize | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Index cen domů | Odliv kapitálu | Americké investiční banky | Akcie Bank of America | Čínský statistický úřad | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Oslabování eura | Indexy PMI | ExxonMobil | Údaje o inflaci | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Země G7 | Světový finanční systém | Skupina G7 | Obchodování forexu | Sillicon Valley | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | HDP Británie | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Vývoj úrokových sazeb | Tisková konference ECB | Výhled domácí ekonomiky | Výhled ekonomiky | Akcie společnosti Coca-Cola | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Firemní data USA | Firemní data | Zátěžové testy bank | Audi | Pantheon Macroeconomics | Politico | Globtrex | Devizy | Jihokorejské akcie | Flash Crash | Aleš Sosnovský | Akcie firem | Purple Trading | Generali Investments | Index NFIB | Akcie českých bank | Index německé burzy | Index německé burzy DAX | Vstup na burzu | Výkyvy kurzu koruny | Silicon Valley Bank | Zahraniční forex | Výnosy řeckých dluhopisů | Cena palladia | Pohyby na finančních trzích | Globtrex.com | Aleš Michl | Vývoj na světových trzích | Výhled pro zlato | Coinbase | Hlavní index burzy v Torontu | Vývoj ceny platiny | Palladium | Podnikové dluhopisy | ERM-2 | Jerome Powell | MiFID II | xPartners | ETC | Světové akciové burzy | Dealogic | Fincentrum Hypoindex | Fincentrum | Hypoindex | Cena kryptoměny ethereum | Cena bitcoinu | Airbnb | Podnikání na kapitálovém trhu | Trhy dnes | Obchodní války | Výkonnost indexů | Krypto | Slabší koruna | Kryptoburza | Kartel OPEC | Obchodní válka | Přijetí eura | Podniky | Evropské akciové trhy | Primární emise akcií | Čínské měny | Technologické akcie | Obchodní aktivita | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | CSI 300 | Americká investiční banka | Forint | Obchodníci s ropou | Turecké liry | Pokles ceny | Výplaty dividend | Ekonomické krize | Šéf Fedu | Měny rozvíjejících se ekonomik | Index Stoxx 600 | Czech Fund | Měny v regionu | Nové peníze | Úrokový výnos | Expobank | Expobank CZ | Trh s ropou | Stavební spoření | Výprodej akcií | Dodávky ropy | Pokles cen ropy | Tvrdý brexit | Roční výnos | Růst úrokových sazeb | Nejznámější kryptoměna | Daňové úlevy | Zvýšení mezd | Slabá koruna | Starteepo | Zvyšování úroků | Růst zisků | Zpomalení hospodářského růstu | EK | Evropská komise | Akciový propad | Základní úroková sazba | Fondy ETF | Fiskální pakt | Budoucnost eura | Vstup do eurozóny | Evropský stabilizační mechanismus | Záchranný bankovní fond (SRF) | Veřejný dluh | Evropský fond finanční stability | Pojištění vkladů | Jednotný řešící mechanismus (SRM) | Nejbohatší lidé | Zadluženost | Vysoká zadluženost | Hodnota indexu | Kryptoměna Bitcoin | Odhady analytiků | Čínské firmy | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | Úrokové sazby ČNB | Majetek | Vývoj kurzu koruny | Nemovitostní trh | Obchodovat s akciemi | Sazby ČNB | Vývoz do Británie | Australské akcie | Vysoké zisky | Odložení brexitu | Mezinárodní investoři | Zvýšení sazeb | Asijské burzy | Rekordní růst | Světové finanční trhy | Státní fond | Inflace v ČR | Statistický úřad | Burzovní ukazatel | Technologický Nasdaq | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Splácení dluhu | Český průmysl | Zahraniční investoři | Obchodní aktivity | Růst cen ropy | Obiloviny | Nejznámější kryptoměny | Ceny pohonných hmot | Tencent Holdings | Akcie klesají | Boris Johnson | Riziko recese | Americké společnosti | Snížení sazeb | Růst cen zlata | Gazprom | Capital Partners | Pokles úroků | Výnosové křivky | Pokles cen | Thajský baht | Snížení úroků | Výkonný ředitel | Odvetná cla | Ministerstvo obchodu | Řešení krizí | Poskytování úvěrů | Obavy z recese | Konglomerát | Nové akcie | Akcie týdne | Bohatí | Bankovní daň | Pohonné hmoty | Kristalina Georgievová | Růst mezd | KB | Deficit rozpočtu | PPF | Denní graf | Očekávání trhu | Italská ekonomika | Nastavení úrokových sazeb | Výše dividendy | Blue chip akcie | Poptávka po ropě | Finanční situace | Pohonné hmoty v Česku | Tuzemské banky | Kurzarbeit | Banky pro mezinárodní platby | České nemovitosti | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Hypotéky v Česku | Vyšší úrokové sazby | Největší ekonomika | FSB | Obchodní spory | Nová šéfka MMF | Šéfka MMF | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Černý čtvrtek | Investice do fondu | Burzovní krach | Hospodářské krize | Oslabení čínské měny | McKinsey | Huawei | Vatikán | Digitalizace | New Deal | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | Propad ceny akcií | Německá vláda | Hongkong | Snížení úrokové sazby | Trinity | Ekonom UniCredit Bank | Pavel Sobíšek | Jakub Seidler | Ekonom ING | ING Jakub Seidler | ČNB Jiří Rusnok | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Nová prognóza ČNB | Objem | Rijád | Hlavní index burzy | František Táborský | Obchod | Trh práce | Německý průmysl | Myšlenka | Dlouhodobé dluhopisy | Pojišťovna VIG | Snižování úroků | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Ceny pohonných hmot v ČR | Hrubý domácí produkt České republiky | ČSÚ | Ekonomika ČR | Zpomalení české ekonomiky | Konkurenceschopnost | Předseda představenstva | Firma | Reálné ekonomiky | BAT | Kvartální vývoj HDP | Vývoj HDP Německa | Olívia Lacenová | Tesla Elon Musk | Radomír Jáč | Výrobce léků | IIF | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Maďarská centrální banka | Studie | BDI | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Negativní sentiment | Erste Group | Generální ředitel | PSA | Statistici | Lagardeová | Si Ťin-pching | Amazon | ING Bank Jakub Seidler | Nízké úrokové sazby | Nálada spotřebitelů | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | Největší obchod | Louis Vuitton | LVMH | Arnault | Nejbohatší | Bernard Arnault | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | Průzkumy | Nálada podnikatelů | Američtí zákonodárci | Záhada | Americká data | Walt Disney | AFP | Bankovní tituly | Růst české ekonomiky | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Zveřejněná data | Konkurenti | Financovat | Hospodaření státního rozpočtu | Hospodaření státu | Omezení těžby | Petr Dufek | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | Úrokové sazby v Maďarsku | Mario Centeno | Na burze | Drahý kov | Propouštění | Dnešní data | Impuls | General Motors | Výrazný pokles | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Africký mor prasat | Africký mor | BVDF | Čínský vývoz | Rozvoj | Stavební produkce | Vlastní nemovitost | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Koruna dnes | Zdražování | Běžný investor | Sociální sítě | Problémy | NAFTA | Vládní výdaje | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Americké ministerstvo práce | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Státy EU | Protekcionismus | Světové obchodní organizace | Penále | Plyn | Nálada | Termínové kontrakty | Kontrakty | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Zavedení cel | Yahoo | Moskva | EASA | Americká automobilka | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Fiat Chrysler Automobiles | Farmaceutická společnost | Centrální banky USA | Londýnské akciové burzy | Amgen | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Akciový index Dow Jones | Purdue Pharma | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Dieselgate | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Zahájení obchodování | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | Škoda Auto | Míra | Premiér Babiš | Vivendi | Jaderná elektrárna | Nižší ceny ropy | Fed úroky | Úroky | Přerušení výroby | Míra nezaměstnanosti v Británii | Měnové politiky centrálních bank | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Geely | Důchod | Předseda | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Trumpova administrativa | ČNB dnes | Vojtěch Benda | Kupní síla | Automobil | Regulátoři | Záporné úrokové sazby | Meziroční míra inflace v eurozóně | xStation5 | Biotechnologické společnosti | AT&T | Disney | Andrew Bailey | Nike | Nákupy centrálních bank | Bydlení | Uber | Ztráta | NERV | Stratég | ACEA | Miliardy korun | Výnosy státních dluhopisů | Průmyslové podniky | Peking | Americký index | Schodek státního rozpočtu | Ceny dluhopisů | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Hospodaření | Paschal Donohoe | Bernie Sanders | Místní centrální banka | Pracovní trh | Prodej automobilů | Návratnost | Hospodářské recese | Netflix | Míra inflace v eurozóně | Washington | Daimler | Ceny ropy dnes | Letecké společnosti | Miliardy eur | Čínský HDP | Světová banka (SB) | Míra nezaměstnanosti v ČR | Budoucnost | Švýcarská vláda | Experti | Spolkový statistický úřad | Výsledky hospodaření | Ropa typu Brent | Horší časy | Poradenství | Růst globální ekonomiky | Spotřební koš | Nový rekord | Ministerstvo práce | Dow Jonesův akciový index | Podnik | Peníze z prodeje akcií | Česká inflace | Zdražující bydlení | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Vyšší inflace | Nejnižší dluh | Zadlužení České republiky | Veřejné finance | Ukazatele | Bankroty | Kryptoměny bitcoin | Americké akcie dnes | Cenové tlaky | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Nájemné | Nájmy | Velké firmy | Čerpání peněz | Zajímavé zisky | Krach | Komunikace | Stabilita sazeb | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Trump | Prezident | Koronavirus | Nový koronavirus | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Objem hypotečních úvěrů | Brand Finance | Google | Samsung | WhatsApp | Instagram | Koronavir | Anglie | Trhy | Šíření nového koronaviru | Světová zdravotnická organizace | WHO | Americké hospodářství | Americký miliardář | Banka UBS | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Ratingová agentura Fitch | Virus | Negativní dopad | Lubomír Lízal | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Meziroční růst | Růst inflace | Epidemie koronaviru | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Analytik skupiny | Vysoká inflace | Čínské burzy | Boeing | Vstupy | Snížení těžby ropy | FIAT | Zpomalení růstu | Reálné peníze | Zlepšení | Úsilí | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Obchody | Výdaje | Daň z příjmu | Pesimismus | Útlum aktivity | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Dopady koronaviru | Prodeje aut | Adidas | Americká společnost | Vývoz do Německa | 4fin | Sazby beze změny | Universal Music Group | SEC | Rozhodování | Dnes ČNB | Americké ekonomiky | Americké banky | TNOTE | Průměrná cena | Britský statistický úřad | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Dopady koronaviru na ekonomiku | Růst sazeb | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Portál FXstreet.cz | Kukuřice | Nová data ČSÚ | Data ČSÚ | Deutsche Telekom | Slábnutí koruny | Ekonomické aktivity | Největší švýcarské banky | Ministerstvo financí ČR | Důvěra v průmyslu | Společnost Berkshire Hathaway | Prudký propad | Dopad koronaviru | Noviny | Guggenheim Partners | České banky | Výroba v Číně | Šíření koronavirové nákazy | Výpadek čínské výroby | Propad burz | Nejbohatší lidé světa | Abu Dhabi Commercial Bank | Hospodářský růst Saúdské Arábie | Růst Saúdské Arábie | Největší ztráty | Zásah centrálních bank | Výhled růstu globální ekonomiky | Tim Duy | The Fed Watch | Cestovní kanceláře | Cestovní kanceláře v ČR | Tržní úrokové sazby | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Sestupný trend | Italský cestovní ruch | Cestovní ruch | Japonská automobilka | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Čínský svaz osobních automobilů | CPCA | Pokles prodeje | Vyhlášení nouzového stavu | Nová data | Institut pro mezinárodní finance | Institut pro mezinárodní finance (IIF) | Snížení těžby | Martin Gürtler | Mzda | Vládní opatření | Výkyvy | Akcie na světových trzích | Předpokládané ztráty | Cenová válka | Videokonference | Rishi Sunak | Sazby hypoték | Pomoc ekonomice | Restrikce | Nejrozšířenější kryptoměna | Rozhodnutí centrální banky | Aerolinky | Air France-KLM | Lufthansa | Nouzový stav | Burzy celého světa | Olaf Scholz | Index strachu VIX | Bankovky | Mince | Bankovky a mince | Nejprudší pokles v historii | Tencent | Opatření vlády | Propady cen | Další vývoj | Desetileté dluhopisy | Karanténní opatření | Oldřich Dědek | Průmyslové ceny | Silný propad | Schodek rozpočtu ČR | Evropské země | Brusel | Letectví | Záchranné balíčky | Pokles HDP | Fiskální politiky | Zásoby hotovosti | Velké zásoby hotovosti | Kabinet | Signál na podporu ekonomiky | Vratislav Jůza | Moore Czech Republic | Guvernér Rusnok | Tržby společnosti | Standard & Poor’s 500 | Ukazatel amerických burz | Klíčový ukazatel | Největší propad | Ukazatel rozkolísanosti | Ukazatel rozkolísanosti akcií | Panika na světových trzích | Strach a panika | Propad koruny | Vyšší úrok | Oslabování české měny | Panikařící světové trhy | Výrazný vzestup | Míra nejistoty | Historická zkušenost | Cenový vývoj | Pokles české ekonomiky | Hlavní ekonom ING | ČMZRB | TPCA | Kolínská automobilka | Snížení dividendy | Pokles vývozu | ECB dnes | Bilionový program vlády | Bilionový program | Riziko jeho bankrotu | Měnové podmínky | Vedlejší účinky | Nežádoucí vedlejší účinky | Výprodej měny | Měnové zasedání | Měnové zasedání bankovní rady | Půjčky pro firmy | Spotřebitelé | Nemoc COVID-19 | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Čerpací stanice v ČR | Čerpací stanice | Dluhopisy řecké vlády | Nejslabší růst | Globální problém | Onemocnění | Rozhodnutí bankovní rady | Vládní podpory | Texas | Bilion dolarů | Perpetuum mobile | Další pokles | Souhrnný čistý zisk | Národní rozvojový fond | Zdanění bank | Koronavirová krize | MPSV | Ošetřovné | Ministryně práce a sociálních věcí | Ministryně práce | Jana Maláčová | OSVČ | Škoda | Manufacturing | Komerční banky | Domácnosti | Asociace | Výrobce letadel | Hotovost | Marian Jurečka | Bezprecedentní hospodářská opatření | Hospodářská opatření | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Alena Schillerová | Ministryně financí | Babišova vláda | Nákup aktiv | Spoření | Stabilizační mechanismus | Politická rozhodnutí | Další růst | Růst | American Airlines | Delta Air Lines | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Americká banka | Tisková konference | Repo sazby | Biliony | Potenciál | Bankovní asociace | Platební neschopnost | Boj s koronavirem | České vlády | Výroba automobilů | Ministryně financí Alena Schillerová | Farmaceutické firmy | Ceny elektřiny | Živobytí | Výkonnost indexu S&P 500 | Výkonnost indexu | Bulharsko | Fiat Chrysler | Reálné mzdy | Úder koronaviru | E-commerce | Ekonomiky | VW | Slovensko | Války | EGAP | Schodek | Organizace | Realitní firmy | Realitní bubliny | Poskytování hypoték | Nezaměstnanost v USA | Letecká společnost | Saúdové | Práce | Výraznější pokles | Koronakrize | Údaje | IATA | Dlužník | Zlevňující ropa | Prudce zlevňující ropa | Hrozí krach | AOL | DPH | Oživení v Číně | Signály oživení | Ekonomové MMF | Spotřebitelské úvěry | Míra nezaměstnanosti v březnu | Pohonné hmoty v ČR | Propad cen nemovitostí | Nástroje Fedu | Ministři | Nemovitosti v ČR | Ceny nemovitostí v ČR | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Nárůst nezaměstnanosti v USA | Prudký nárůst nezaměstnanosti | Cena benzínu | Tajné služby | Nejvyšší soud | IMF | Více peněz | Majitel | Úspory | Otevírání ekonomiky | Růst cen v EU | BMO | Dnešní statistiky | Statistiky | Schodek 300 miliard | Hlubší schodek | Poradenské společnosti | USD za barel | Levná ropa | Cena americké ropy | Cena americké ropy WTI | Propad ceny | S&P500 | Finanční pomoc | Nizozemsko | Polská průmyslová produkce | Zbyněk Stanjura | ODS | Premiér Andrej Babiš | Air France | Posílení | Zoom Video Communications | Amazon Jeff Bezos | Joe Biden | Podpůrná opatření | Lucembursko | Evropské méně | Cestování | Americký HDP | Ekonomické vztahy | 737 MAX | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Ryanair | Volvo | Maloobchod | Zaměstnanci | Čistá ztráta | Intervenovat na forexovém trhu | Řecký dluh | Akcie padají | Soud | Koncern Volkswagen | Otevírání americké ekonomiky | PEPSICO | Dovoz | Vývoz | UNWTO | Hospodářské dějiny | Wolt | Alternativní taxislužby | Rekordní zisk | Soud EU | Regulační orgány | Státy eurozóny | Snižování cen | Růst zadlužení | Zadlužení | Bezpečnost | Dluhy | Členské státy | Členské země | ONE | Rekordní propad | Auta | Xiaomi | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Vakcína | Sektor služeb | Recyklace | CL | Moderna | Jukos | Státní podpora | Hans Dieter Pötsch | Manažeři | Zájem o hypotéky | Důvěra spotřebitelů | LMC | Evropské sdružení výrobců automobilů | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Renault | Umělé inteligence | Spoluzakladatel | Vládní pomoc | JDE | Unie | ČR | Záchranný program | Koronavirové pandemie | Hertz | Výrobce aut | Francouzská automobilka | Automobilka Renault | Základní příjem | Státní kasa | Nová prognóza | Internetová firma | CVC Capital | Antivirus | Square | Prominentní jména | Tempo poklesu | Používání eura | Mário Centeno | Poptávka po zlatě | Národní rozpočtová rada | Nestlé | Sanofi | Podpůrné programy | Agrofert | Propad cen | Znepokojení na trhu | Výplata | Otevření obchodu | Covid | Technologické firmy | Analytické společnosti | Banka JP Morgan | Vyšší daně | Restrukturalizace | Druhá vlna | Pomoc státu firmám | Index německých akcií | Propad české ekonomiky | IDEA | Státní pomoc | Práce z domova | Majitelé firem | Míra zisku | Český stát | Dostupnost bydlení | Dostupnost bydlení v ČR | Bydlení v ČR | Situace na trhu práce | Sony | Výrazný propad | Chorvatsko | Zdroj příjmů | KLM | DoorDash | Silicon Valley | Ocenění | Americká společnost Apple | Šance | Chrysler | Ceny | Praha | Summit Evropské unie | Kolaps | Verizon Communications | Ceny starších bytů | Technologické společnosti | Společnost Twitter | Společnost Amazon | Softwarový gigant | Společnost XTB | Ceny nových bytů | Životní úroveň | Bohatí lidé | Letecká osobní doprava | Plynárenské společnosti | Čínská společnost | Propad ekonomiky | Důvěra | Turistický ruch | Objem dovozu | Pokles ruské ekonomiky | Cenové hladiny | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Erdogan | Recep Tayyip Erdogan | Růst cen v Česku | Hypotéky v ČR | Úroky na hypotékách | Goodyear | Výrobce pneumatik | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Kanadská ekonomika | Coca-Cola | Zájem o stavební spoření | Dění v USA | Průměrné mzdy | Odborníci | Zdanění | Fiat Chrysler (FCA) | Nvidia | Qualcomm | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Čínské technologické firmy | Universal Music | Nákupní centra | Budoucí vývoj | Český nemovitostní trh | Banky v ČR | Ekonomické dopady pandemie | Ropa dnes | Politici | Němečtí politici | Primární veřejné nabídky akcií | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Klimatický plán | Biden | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Internetová společnost | Americká internetová společnost | Pracovní místa | Česká republika | McAfee | Dnes na pražské burze | Stavební produkce v srpnu | Antimonopolní úřad | Měnový fond | Ceny bytů | iPhone | Výrobce letecké techniky | Jack Dorsey | Koncern | Embargo | Andorra | Množství peněz | Nařízení | Reebok | Intel | Výrobce čipů | Futures na ropu | Moneta | Technologické tituly | Pravidelný příjem | Co je dividenda? | JP Morgan Chase | Státy Evropské unie | Akcie Coca-Coly | Apollo | Apollo Global Management | Celosvětová poptávka po zlatě | Zisky bank | MRNA | NFIB | Společnost DoorDash | Měnové reformy | Bayer | Munich Re | Vonovia | Munich | Rozpočtové deficity | Zadlužování | NBP | Lael Brainardová | Mutace koronaviru | MGM | Částečný úvazek | Předsednictví EU | Boeing 737 Max | Carnival | Počasí | Utažení měnové politiky | Home office | Růst ceny | Hodnota trhu s kryptoměnami | Brands | Zdravotní péče | Zhoršení ratingu | Akcie americké internetové společnosti | Zoom Video | Carrefour | Couche-Tard | Nemovitosti v Česku | Evropské centrální banky | Jack Ma | Německé ceny | Situace na trhu | Toshiba | Přerozdělení bohatství | Golem Finance | Poměrové ukazatele | Globální letecká osobní doprava | Rozvolnění | Finanční výsledky | Automobilka Tesla | Dialog | Dialog Semiconductor | Hasbro | Rostoucí úrokové sazby | Spotify | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Elektroauta | Evropský výrobce letecké techniky | Třetí vlna | Air | Světová poptávka | Celosvětová poptávka | Světová poptávka po zlatě | Sentiment investorů | Negativní sentiment investorů | Freeport-McMoRan | Dollar Tree | Silný růst | Britská společnost | Pandemie covidu-19 | Výrazný růst | Investor do akcií | Společnost eToro | Řecká vláda | Akcie Volkswagenu | Zvýšení základního úroku | Hodnotové akcie | Suezský průplav | Discovery | Loď Ever Given | Ever Given | Archegos | Analytik Trinity Bank | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Veřejný dluh ČR | Hodnota trhu kryptoměn | HoReCa | Debut na trhu Nasdaq | AA | Pepco | Odhad letošního růstu ekonomiky | Vysoká cena | ERA | Ministr práce | Internetové společnosti | Verizon | Společnost Verizon | Cena emisních povolenek | Cena emisních povolenek v EU | Cena povolenek | Pakt stability a růstu | Japonský konglomerát | Pandemie COVID | Ceny realit | Malta | Deutsche Wohnen | Vonovia a Deutsche Wohnen | Byznysmeni | Oslabení | About You | Růst úroků | Růst cen nemovitostí | Pershing Square Tontine Holdings | PSTH | Pershing Square Tontine Holdings (PSTH) | Spotřeba domácností | Salvador | Největší americká banka | Nůžky bohatství | Plány | Cíle | Příležitosti | Central Group | Konkurence | Prodej | Jednotné měny | Zavedení jednotné měny | Další kryptoměny | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) | Navýšení kapitálu | Regulační úřad | Didi | Podcast | Paradox | Cenové stability | Společnost Didi | Americký výrobce | Nabídky akcií | Andy Jassy | Hliník | Kontejnerová loď | Kontejnerová loď Ever Given | Spotové ceny | TSMC | Didi Global | Plány obnovy | Největší evropská automobilka | Úřad pro hospodářskou soutěž | Čínský výrobce | Taiwan Semiconductor Manufacturing | AI | KO | Základní úrokové sazby ČNB | GlobalFoundries | Odvětví | Pokles poptávky | Divize | Rotterdam | Načasování | Ministři financí zemí Evropské unie | Výrobce elektromobilů Tesla | Americké technologické společnosti | Softwarová společnost Microsoft | Rekord | Suez | Bilion | Německý automobilový koncern | Automobilový koncern | Bankovní skupina | Čisté úrokové výnosy | Úrokové výnosy | Chování | Objem nouzových rezerv | Členské státy Mezinárodního měnového fondu | Členské státy Mezinárodního měnového fondu (MMF) | Státy Mezinárodního měnového fondu | Růst průmyslových cen | Rekordní minimum | Zajišťovny | CVC Capital Partners | CVC | Základní sazby | Drahota | Cena kryptoměny | Výrobce sportovního oblečení | Německý výrobce | Authentic Brands Group | Byty | Dovoz oceli | Home Depot | Bonusy | SpaceX | Zájem Čechů | Funkční období | Nedostatek čipů | Růstové tituly | Společnosti | Axel Springer | Vydavatelství Axel Springer | Německé vydavatelství | Měnové unie | Opatření | Rivian | Dna | Rychlý růst | Nájemní bydlení | Marika Čupa | Společnost AT&T | WarnerMedia | Mediální skupina | Skupina Vivendi | UBS Group | UBS Group AG | Samou | Úročení | Zvýšení základní úrokové sazby | Automotive | Mathias Cormann | Mediální podnik | David Card | Joshua Angrist | Guido Imbens | Minulá výkonnost | Německé aerolinky | Aerolinky Lufthansa | Češi | Multimiliardář | Energetické krize | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | ITA | Italia Trasporto Aereo | Italia Trasporto Aereo (ITA) | Vývoje kurzu | Veolia | Giphy | Zdravotnictví | Americká automobilka Tesla | Potenciální výnosnost | Rumunsko | Pozornost | Volvo Cars | Robert Habeck | Návrh rozpočtu | Akcie švédské automobilky | Meta | Metaverzum | Dceřiná firma | Meta Platforms | Společnost Yahoo | Hlavní index francouzských akcií | Index francouzských akcií | Fialova vláda | Libor Ostatek | Rekordní růst sazeb | CFIG | Martin Chovanec | Společnost | Stratégové | Nepřízeň počasí | Dopady inflace | Ross Stores | Lockdowny | TIM | Globální nedostatek čipů | Nové mutace | Omikron | Parag Agrawal | 3М | Rozpočet Japonska | Britský antimonopolní úřad | CMA | Nové vakcíny | Nejvýraznější propad | Občanské války | Kartel při obchodování s měnami | Kartel při obchodování | BofA | Postavení na trhu | Berkshire Hathaway Warrena Buffetta | Rozšíření | Developeři | Výrobce čipů Intel | Tržní hodnota americké společnosti | Kryptoměnové transakce | Spotřebitelské inflace | Inflační spirála | Základní sazba | Kritéria konvergence | Konvergence | Covidové krize | Získané peníze | Kosovo | Pokles zlata | Ministr práce a sociálních věcí | Investiční byt | Ziskovost bank | Průměrná míra inflace | Dražší energie | Válka na Ukrajině | Instituce | Základní úrok | Banka Credit Suisse | Bytové jednotky | Útok na Ukrajinu | Ruské hospodářství | Sankce | Lowe's | Green Deal | Pokles inflace | Zvyšování cen | Politika ČNB | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Ben Laidler | Vlastnictví | Krátkodobé obchody | Situace na akciových trzích | Sociální investiční síť | Investiční síť | Ratingový výhled | Výhled České republiky | Nárůst zisků | Vedení ECB | Zavedení eura v Chorvatsku | ZEN | Přijetí | Snížení inflace | Rostoucí akcie | Energetická situace | Rada pro finanční stabilitu | Marketingová komunikace | Plán restrukturalizace | Zvýšení úroků | Centrum | Daň z mimořádných zisků | Mimořádná daň | Ceny nájmů | Válečná daň | Udržitelnost | Kapitálová pozice | Lowe’s Companies | Autozone | O’Reilly Automotive | H&R Block | Vertex Pharms | Abbot Laboratories | Hershey | 2U | Německé ekonomiky | Akcie banky | Holding Agrofert | Období záporných úrokových sazeb | Fenomén | Scope | Dividendoví investoři | Dividendové investování | Dividends | Ulrich Körner | Dividendové tituly | Kryptoaktivum | Rating Česka | Vlna inflace | Credit Suisse dnes | Pokles cen nemovitostí | Americká ropa | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | CZ | Pokles reálných mezd | Donohoe | Varování | Mimořádné daně | Schodek veřejných financí | Střední třída | Měnová unie | Právo | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Investice do elektromobility | Nejvyšší inflace | Invest | Znovuotevření čínské ekonomiky | Obnovitelné zdroje | Ženy | Investiční styl | Pád Silicon Valley Bank | Největší banky v USA | Signature Bank | Pojištění proti krachu | Cena pojištění proti krachu | Cena pojištění | Pojištění proti krachu Credit Suisse | Válka | Černá Hora | Sergio Ermotti | Spojení | Vicekancléř Robert Habeck | Vicekancléř | Záchrana Credit Suisse | Akcionáři na valné hromadě | Vysoké úroky | Vysoké úrokové sazby | Dlouhodobost | Růst cen nájmů | Piráti | Rychlost | Byznys model | Bytová výstavba | Zhoršení ratingu Francie | Litva | Konsolidační balíček | Patron Go | Vice | Mimořádná inflace | Levice | Automatizace | Košík | Měnová reforma | Evropské dluhové krize | Důstojné stáří | Pokles životní úrovně | Mzdově-inflační spirála | Příjmy obyvatelstva | Reálné příjmy | Inflační vlna | Agentura Scope | Seriál o dividendovém investování | Cyklus zvyšování úrokových sazeb | DNO | Firma Vodňanská drůbež | Vodňanská drůbež | Carry obchod | Covidové pandemie | Řecké dluhopisy | Apple Podcasts | Luca de Meo | News | Obytné nemovitosti v Česku | Obytné nemovitosti | Podíl na zisku | Pokles cen nových bytů | Uklidnění situace | Běžné akcie | Společnost Bayer | Zpráva OECD | Nejhorší den | Pandemie covidu | ProCent | Rok 2024 | Dobrá zpráva | Portfólia | Roundup | Výkon | Berkshire | Prodeje | Celý akciový trh | Hodinky | Fialův kabinet | Politické fráze | Štempl | Snížit riziko | Financial | Příjem z dividend | Výhody | Záchrana švýcarské banky | Výhody a nevýhody | Silná měna | Styl investování | Výhody a nevýhody | Nevýhody | Menší riziko | Právo společníka | Podíly na zisku | Princip dividendového investování | Výhody dividendového investování | Kouzlo dividend | Pravidelná výplata | Přerušení dividendy | Nižší riziko | Finančně silné společnosti | Silné společnosti | Nejkvalitnější akcie | Nejlepší a nejkvalitnější akcie | Dividendové portfolio | Začínající investor | Dobré dividendové portfolio | Nevýhody a rizika dividendového investování | Nevýhody a rizika | Rizika dividendového investování | Skvělé akcie | Načasování v investování | Ideální načasování | Čas nákupu | Varovný signál | Proč akcie padají | Doživotní jistota | Výjimečné situace | Zrušení dividendy | Bayer AG | Společnost Bayer AG | Německá farmaceutická společnost | Bayer snížil dividendu | Hubení plevele | Odškodnění | Soudní spory | Akcie společnosti Bayer | Portfolio Warrena Buffetta | Mainstream | Hotové peníze | Cash flow na výplatu dividend | Silný byznys model | Investice do vašeho portfolia | Spolehlivý ukazatel | Udržitelnost dividendy | Koncepty dividendového investování | Co je dividendové investování | Druhy dividend | Prodeje elektroaut | Evropské automobilky
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | Banka | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot