Středa 22. březen 2023 00:01
reklama
Purple Trading Ebook Price Action Strategie
reklama
XTB konference brezen 2023
reklama
Purple Trading Ebook Price Action Strategie
reklama
Instaforex Autochartist nove

Klíčová slova - Nové akcie

img

Pád Silicon Valley Bank by neměl fatálně poškodit české banky, jejichž akcie se dnes propadly v důsledku situace kolem právě Silicon Valley Bank

10.03.2023 Americké úřady dnes převzaly kontrolu nad šestnáctou největší bankou USA, Silicon Valley Bank. Srovnatelně velká a významná finanční instituce v USA padla naposledy během vrcholné fáze finanční krize roku 2008.
C:\fakepath\akcie-27012023.png

Nejbohatší člověk Asie odráží útok spekulantů, akcie jeho firem prudce oslabily

27.01.2023 Nejbohatší člověk v Asii, indický podnikatel Gautam Adani, odráží útok spekulantů a zvažuje soudní bitvu. Kvůli zprávě analytiků americké společnosti Hindenburg Research hodnota Adaniho impéria za dva dny klesla o více než 50 miliard dolarů (1,1 bilionu Kč), uvedla dnes agentura Bloomberg. Analytici tvrdí, že Adaniho obchodní skupina manipuluje s cenami akcií a dopouští se účetních podvodů, což Adani odmítl. Propad akcií jeho firem ale způsobil, že Adani klesl v žebříčku nejbohatších lidí světa.
img

KARO Leather úspěšně upsalo své akcie

26.09.2022 Dnes byl ukončen úpis akcií společnosti KARO Leather a.s. na trhu START. Společnost upsala akcie v celkové hodnotě 132 000 000 Kč.
C:\fakepath\trader-09092022-18-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

09.09.2022 1) Bitcoin dnes obnovil růst a jeho cena se zhruba po týdnu vrátila nad 20.000 USD, ukazují záznamy na specializovaném webu CoinDesk. Podle analytiků přispívá k růstu ceny nejznámější kryptoměny zejména pokles kurzu dolaru k hlavním světovým měnám.
C:\fakepath\avast-norton-kolaz.png

Akcie Avastu se po dnešku kvůli fúzi s NortonLifeLock přestanou obchodovat

09.09.2022 Akcie antivirové firmy Avast se po dnešku přestanou obchodovat na londýnské burze. Obchodování na pražské burze s nimi skončilo již ve středu. Důvodem je spojení s americkou firmou NortonLifeLock. Nové akcie nástupnické společnosti budou vydané 13. září. Vyplývá to z informací společnosti.
C:\fakepath\avast-norton-kolaz.png

Vizitky společností Avast a NortonLifeLock

07.09.2022 Vizitky české nadnárodní antivirové firmy Avast a americké softwarové společnosti NortonLifeLock (Avast 9. září ukončí obchodování se svými akciemi na americké burze, následně budou staženy z obchodování a 13. září budou vydány nové akcie nástupnické firmy NortonLifeLock, s níž se má Avast spojit):
C:\fakepath\CZ-TVRA-portfolio-pic-10082022.PNG

Akciové portfolio Tomáše Vranky: Na čem bude Amazon vydělávat miliardy dolarů?

10.08.2022 Poslední měsíc byl na trzích pro akcie konečně relativně pozitivním. Přesto se řada firem, zejména růstových, pohybuje na stále zajímavých úrovních a právě této situace jsme využili k přidání nové akcie do portfolia. Kromě toho se na trhech událo několik zajímavých věcí, které přímo či nepřímo ovlivňují náladu i na akcích. Zřejmě nejdůležitější událostí byla zasedání centrálních bank, zejména amerického FEDu a evropské ECB. FED koncem minulého měsíce opět přistoupil k výraznému zvýšení úrokových sazeb o 0,75 procentního bodu. Zvýšení sazeb na první pohled není pro akcie pozitivní, předseda FEDu Powell však řekl, že další zvýšení se bude odvíjet od toho, jak bude vypadat ekonomika a trh práce. FED tedy nebude zvyšovat sazby za každou cenu, což trh ocenil růstem akcií. K podobnému kroku konečně přistoupila i ECB, která sazby zvýšila nečekaně až o 0,5 procentního bodu, zatímco se čekalo zvýšení o 0,25. Kromě toho nastaly změny i v politické oblasti, protože premiér Velké Británie Boris Johnson a premiér Itálie Mario Draghi oznámili, že se vzdají svých premiérských postů.
img

Evropský akciový trh znovu na horské dráze

25.05.2022 Hlavní příčinou dnešního korekčního obratu akciového trhu byly pozitivní makro statistiky pro eurozónu. Hrubý domácí produkt Německa v prvním čtvrtletí letošního roku meziročně vyskočil o 4 %. Stojí za zmínku, že německá ekonomika je v eurozóně největší.
img

Moneta Money Bank: Vyšší úrokový výnos, rozpouštění opravných položek, úpis nových akcií v červnu

28.04.2022 Moneta Money Bank dnes ráno oznámila výsledky za první čtvrtletí tohoto roku. Výsledky jsou v meziročním srovnání podstatně lepší, ale na provozní úrovni v souladu s odhady trhu. Vzhledem k rozpouštění opravných položek ale překonaly na čistém zisku konsensus. Moneta své potvrdila celoroční cíle. K zahájení úpisu nových akcií k vyrovnání transakce se skupinou Air Bank by mělo dojít červnu.
img

Tesla se chystá vydat nové akcie

29.03.2022 Tesla se chystá získat souhlas akcionářů se zvýšením celkového počtu svých akcií. Pomůže tak zajistit split akcií na výplaty dividend, řekl v pondělí mluvčí společnosti.
C:\fakepath\moneta.jpeg

Akcionáři Monety odsouhlasili spojení s bankovní částí PPF

20.12.2021 Akcionáři Moneta Money Bank dnes souhlasili se spojením s bankovní částí PPF, kam patří Air Bank, český a slovenský Home Credit a společnost Benxy (Zonky). Valná hromada zároveň schválila financování transakce, tedy navýšení základního kapitálu banky pro úpis nových akcií. Akcionáři odsouhlasili i vyplacení dividend z minulých let v celkové výši 1,53 miliardy korun, což odpovídá třem korunám na akcii. ČTK to řekla mluvčí banky Zuzana Filipová. Spojením vznikne podle počtu klientů třetí největší banka na českém trhu po České spořitelně a ČSOB.
img

Moneta Money Bank: Valná hromada schválila akvizici skupiny Air Bank, navýšení kapitálu a dividendu

20.12.2021 Na dnešní valné hromadě schválili akcionáři Monety akvizici Air Bank a českého a slovenského Home Creditu. Schválili také navýšení kapitálu prostřednictvím emise nových akcií na financování kupní ceny zmíněných aktiv. Na této valné hromadě došlo také k odsouhlasení návrhu dividendy ve výši 3 CZK na jednu akcii.
img

PPF a Moneta Money Bank dohodly nový model financování pro spojení bank

19.11.2021 Skupina PPF a Moneta Money Bank se dohodly na novém modelu financování spojení Moneta Money Bank a bankovní části PPF, kam patří Air Bank, český a slovenský Home Credit a společnost Benxy (Zonky). Informovala o tom včera v tiskové zprávě skupina PPF. Smlouvu o spojení odsouhlasili letos v červnu akcionáři Moneta Money Bank, ale zároveň odmítli tehdy navrhovaný model financování. Nová dohoda o financování vyžaduje nový souhlas valné hromady Moneta Money Bank. PPF upozornila, že jde zároveň o poslední možnost pro akcionáře Monety podpořit záměr spojení skupiny Air Bank a Moneta Money Bank.
img

Týden na akciových trzích: Praha rostla, Evropa přetrhla růstovou řadu, Amerika opět na rekordech

19.11.2021 Tento týden nebylo mnoho důležitých makrodat. Za zmínku stojí snad jen maloobchodní tržby (motor US ekonomiky) a průmyslová produkce. Obě byly lepší, než se čekalo.
img

Moneta: PPF upravila nabídku na převzetí Monety

19.11.2021 Celková kupní cena za skupinu Air Bank se nemění a zůstává 25,9 mld. CZK. To bude financováno minimálně z 80 % navýšením vlastního kapitálu (vydání nových akcií), zbytek bude uhrazen z nadbytečného kapitálu.
C:\fakepath\trader-16112021-40-zm.jpg

Ariston plánuje největší nabídku akcií v Itálii od dubna 2019

16.11.2021 Italský specialista na topnou techniku Ariston plánuje největší nabídku akcií na milánské burze od dubna 2019. Firma dnes oznámila, že cena akcií se bude pohybovat v rozmezí od 10,25 eura po 12 eur, což oceňuje celou skupinu až na 3,9 miliardy eur (98,4 miliardy Kč). S akciemi se začne obchodovat 26. listopadu.
C:\fakepath\akcie-08112021.jpg

Co je rozdělení akcií a jak ovlivňuje cenu akcií

08.11.2021 Tento článek je věnován myšlence rozdělení akcií, jeho vlivu na cenu akcií a na to, jak atraktivní jsou pro investory.
img

Přední evropský index DAX30 bude rozšířen o dalších 10 společností

22.09.2021 Německá společnost Deutsche Boerse, konkrétně její dceřinná společnost Qontigo oznámila, že od pondělí 20.9.2021 byl významný evropský index DAX 30 rozšířen z původních 30 společností na 40. Důvodem tohoto kroku je získání větší diverzifikace, která má zajistit vyšší stabilizaci pro DAX index. Jedním z impulzů k této úpravě byl kolaps společnosti Wirecard v roce 2020.
img

Analytici: Není jasné, jak rozhodnou akcionáři Monety o spojení s částí PPF

21.06.2021 Výsledek mimořádné valné hromady Monety Money Bank, na které budou akcionáři v úterý hlasovat o navrhovaném spojení Monety s bankovní divizí společnosti PPF, je podle analytiků nepředvídatelný. Mírně se přiklánějí ke schválení obchodu. Do bankovní divize PPF patří Air Bank, český a slovenský Home Credit a společnost Benxy.
C:\fakepath\Pepco.jpg

Akcie řetězce obchodů Pepco na burze ve Varšavě debutovaly silným růstem

26.05.2021 Na burze ve Varšavě se dnes začalo obchodovat s akciemi řetězce obchodů Pepco, které hned v úvodu přidávaly kolem osmi procent. V letošním roce je to tam největší primární veřejná nabídka akcií (IPO). Vlastníkem firmy Pepco Group je konglomerát Steinhoff z Jihoafrické republiky, Pepco ale působí na mnoha trzích včetně České republiky a Polsko je pro něj klíčovým trhem.
img

Fond Petrus Advisers doporučil akcionářům Monety odmítnout propojení s PPF

21.05.2021  Fond Petrus Advisers, který vlastní zhruba pět procent akcií Monety Money Bank, doporučil dalším akcionářům Monety, aby na červnové valné hromadě nepodpořili spojení s bankovní divizí PPF. V rozhovoru pro server Seznam Zprávy to řekl manažer fondu Oliver Škutil. Fond s transakcí nesouhlasí, na své výhrady upozornil Českou národní banku i Evropský bankovní úřad (EBA), uvedl Škutil.
img

Akcie Monety dnes znatelně rostou. Trh pozitivně reaguje na rámcovou smlouvu se společnostmi skupiny PPF

07.05.2021 Akcie Monety dnes rostou, aktuálně přidávají 2,3 procenta, hned po otevření pražské burzy přitom přidávaly dokonce takřka čtyři procenta. Pozitivně reagují na včera večer oznámený podpis rámcové smlouvy Monety se společnostmi ze skupiny PPF ohledně akvizice Air Bank, českého a slovenského Home Creditu a společnosti Benxy. Akvizice je podmíněna souhlasem akcionářů banky na mimořádné valné hromadě, která se bude konat v červnu.
C:\fakepath\Indie.jpg

Indická firma zaměřená na rozvoz jídla Zomato chce vydat akcie

28.04.2021 Indická společnost zabývající se rozvozem jídla do domu Zomato požádala o primární nabídku akcií v hodnotě až 82,5 miliardy rupií (23,9 miliardy Kč). Firma tak chce využít zájmu o objednávky jídla přes internet, který podpořila pandemie, uvedla dnes agentura Reuters. Firmu Zomato podporuje čínská finančně technologická společnost Ant Group.
C:\fakepath\Coinbase.png

Debut na trhu Nasdaq ocenil kryptoměnovou burzu Coinbase na 100 miliard USD

15.04.2021 Na americkém trhu Nasdaq se včera začalo obchodovat s akciemi společnosti Coinbase Global, která je provozovatelem největší kryptoměnové burzy ve Spojených státech. Akcie zahájily s cenou 381 dolarů za kus, což celý podnik ohodnotilo na zhruba 100 miliard dolarů (téměř 2,2 bilionu Kč) a výrazně přesáhlo referenční cenu 250 dolarů stanovenou v úterý. Následně se tržní cena vyšplhala na 112 miliard dolarů, později však sestoupila až na 83 miliard dolarů, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\krypto-14042021.jpg

Coinbase - prvá kryptomenová burza, ktorej akcie si môžete kúpiť

14.04.2021 Rok 2021 sa zapíše bielou kriedou do komína lebo sme svedkami vstupu prvej kryptomenovej burzy na akciovú burzu, čo len potvrdzuje nastolený trend digitalizácie všetkého vrátane peňazí, ktorý aj vďaka pandémii koronavírusu výrazne nabral na obrátkach.
img

Bitcoin se teď dostal na nový historický cenový rekord, vyjde až na 1,36 milionu korun. Zítra totiž vstupuje na burzu provozovatel největšího online tržiště s kryptoměnami v USA, Coinbase, což kryptoměny dále popularizuje

13.04.2021 Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny bitcoinu dnes dopoledne pokořila své historické maximum. Tohoto maxima dosáhla před přesně měsícem, 13. března, kdy se bitcoin prodával až za 61 742 dolarů. Aktuálně se bitcoin prodává za více než 62 tisíc dolarů za kus. V korunách jen cena bitcoinu za svým březnovým historickým rekordem jen o několik málo tisíc, když se kryptoměna dnes dopoledne prodávala až za více než 1 360 000 korun.
img

Bitcoin atakuje cenový rekord, dnes vyšel i na 1,34 milionu korun. Pozítří totiž vstupuje na burzu provozovatel největšího online tržiště s kryptoměnami v USA, Coinbase, což kryptoměny dále popularizuje

12.04.2021 Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny bitcoinu se dnes dopoledne přiblížila ke svému historickému maximu. Tohoto maxima dosáhla před takřka měsícem, 13. března, kdy se bitcoin prodával až za 61 742 dolarů. Dnes se dostal až na cenu 61 229 dolarů za kus. V korunách zaostala cena bitcoinu za svým březnovým historickým rekordem jen o několik málo tisíc, když se dnes dopoledne prodávala až za více než 1 340 000 korun.
C:\fakepath\coinbase.jpg

Hodnota Coinbase na soukromém trhu narostla téměř třináctkrát

17.03.2021 Hodnota společnosti Coinbase, která se chystá vstoupit na americkou akciovou burzu, se letos na soukromém trhu vyšplhala na 68 miliard dolarů (1,5 bilionu Kč). Největší americká kryptoměnová burza to uvedla ve své dnešní zprávě pro regulátory. Cena jejích akcií se v prvním čtvrtletí do 15. března zvýšila na v průměru 343,58 dolaru z 28,83 dolaru ve třetím čtvrtletí, a za poslední měsíce tak díky růstu ceny bitcoinu vzrostla téměř třináctkrát.
C:\fakepath\Coinbase.png

Coinbase učinila další krok ke vstupu na burzu, loni měla zisk

26.02.2021 Největší americká kryptoměnová burza Coinbase Global Inc. učinila další krok ke vstupu na americkou akciovou burzu Nasdaq. Firma předložila regulačním úřadům dokumenty potřebné pro vstup, ve kterých uvedla, že loni díky prudkému růstu digitální měny bitcoin vykázala zisk. Poskytla tak první detailní pohled na své finance od svého založení v roce 2012, uvedla včera agentura Reuters.
img

Zajímavé akcie 2021: Přinášíme 19 skvělých tipů pro vaše portfolio!

12.02.2021 Tipů na zajímavé akcie není nikdy dost. Zejména, když se teď mnoho obchodníků zajímá, do kterých akcií v roce 2021 investovat. V následujícím článku vám představíme 19 akcií solidních společností s dobrými vyhlídkami, které mohou z dlouhodobého hlediska přinést dobrou návratnost. Rozhodli jsme se primárně pro stabilní společnosti. Lze u nich předpokládat, že jejich stabilní vývoj bude pokračovat i do budoucna. Náš seznam ovšem obsahuje i několik spekulativních akcií, které jsou více rizikové.
img

Moneta: Podle představenstva je dobrovolná nabídka na 80 CZK v souladu se zájmy Monety

01.02.2021 V pátek 29. ledna 2021 po zavření trhu oznámila Moneta stanovisko představenstva k veřejnému návrhu na odkoupení 20 % akcií Monety za 80 CZK za akcii (dobrovolný veřejný návrh) společností ze skupiny PPF. Představenstvo Monety došlo k závěru, že návrh se jeví v souladu se zájmy jejích akcionářů.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 1.2.2021

01.02.2021 Přehnaná aktivita retailových investorů pravděpodobně přetrvá i v následujících dnech. U retailových brokerů dochází k opětovnému uvolnění restrikcí na nákup některých titulů. Znovu tak můžeme být svědky nárůstu volatility na titulech s vysokým short interestem. Nicméně lze očekávat i tvrdší regulaci diskusních fór, jelikož praktiky retailových traderů, kteří jednají ve shodě, připomínají manipulaci s trhem. Shortovat některé přepálené tituly, jako například GME však nedoporučuji. Květnová at the money put opce na akcie GME odpovídá cca na 68 %, ceny akcií!!! To souvisí s obrovskou volatilitou. Pro srovnání stejný kontrakt by v případě Apple vyšel na cca 10 % z ceny akcie. Některé firmy se snaží masivního cenového vzestupu využít a emitují nové akcie. Například American Airlines vydaly nové akcie za 1,1 mld. dolarů
C:\fakepath\akcie-tui.png

Akcie TUI: Nové akcie míří na trh

29.01.2021 Akcie největší německé cestovní kanceláře TUI si prošly v posledních týdnech vysokou volatilitou. Debaty o záchraně ze strany německé vlády nakonec vyústily v úpis nového kapitálu. Došlo k téměř zdvojnásobení počtu akcií, přičemž na nové akcie měli nárok stávající investoři za velmi výhodných 1,09 EUR za kus.
img

Moneta Money Bank: Skupina PPF plánuje ovládnout Monetu

25.01.2021 V pátek 22. ledna po zavření trhu oznámila Moneta, že dostala od skupiny PPF návrh na získání akcií Monety do výše 20 %od jejích akcionářů (dobrovolný veřejný návrh). Dále PPF plánuje začít jednat o akvizici a následné fúzi Monety s Air Banka dalších finanční společností skupiny PPF. Touto fúzí by PPF získala dalších 39,7 % akcií Monety. Současný podíl PPF v Monetě je 0,6279 %.
C:\fakepath\rok-2021-fxstreet.jpg

FXstreet.cz: Výhled na rok 2021

04.01.2021 Po nezapomenutelném roce 2020 plném zvratů, které byly na finančním trhu často taženy emocemi, by měl být přicházející rok 2021 poměrně klidnější. Investoři by se také měli více řídit makroekonomickým vývojem a fundamentální analýzou.
img

Spoločnosť Rolls Royce vydala nové akcie. Cena akcií klesla, hodnota spoločnosti však nie

29.10.2020 Spoločnosť Rolls Royce (RR.UK) sa dostala vďaka pandémií koronavírusu do problémov, nakoľko spoločnosť získava finančné prostriedky v závislosti od počtu letových hodín jej motorov v prúdových lietadlách, čo viedlo k poklesu jej príjmov. Nominálna cena akcií spoločnosti atakovala najnižšie úrovne za posledných 15 rokov.
img

Poslední obchodní den s akciemi CME na BCPP

08.10.2020 Vzhledem k tomu, že CME a PPF dostaly od Evropské komise zelenou k dokončení vzájemné fúze, rozhodla Pražská burza o pozastavení obchodování s emisí CME. Obchodování s akciemi CME bude pozastaveno od pátku 9. 10. 2020 (pokud nedojde k posunutí dokončení fúze). To znamená, že poslední obchodní den s akciemi CME je právě dnes 8. 10. 2020.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Ruská státní firma Sovkomflot vstoupila na burzu

07.10.2020 Na ruské akciové burze se dnes začalo obchodovat s akciemi státní společnosti Sovkomflot. Primární veřejná nabídka (IPO) akcií největšího lodního přepravce v zemi je první nabídkou státní firmy v Rusku od roku 2013. Cena akcií byla stanovena na 105 rublů (31 Kč), což je na spodním konci původního rozpětí, což ohodnotilo společnost na 3,2 miliardy USD (73,6 miliardy Kč). Po zahájení obchodování ale akcie podniku klesaly.
img

Komentář k firmě: Fúze CME a PPF schválena, akcie se přestanou obchodovat na burzách

07.10.2020 To bylo poslední nutné povolení k dokončení transakce, které se očekává příští týden v úterý 13. listopadu. K tomuto datu zaniknou akcie CME a přestanou se tak obchodovat na burzách v Praze a New Yorku. Jejich majitelé dostanou za každou akcii plnění ve výši 4,58 USD/akcie (cca 105,1 CZK). Nedostanou tedy žádné nové akcie nástupnické společnosti. Připomínáme, že včerejší zavírací cena byla v Praze 98,9 CZK, ale dnes hned po otevření trhu akcie vyskočily na asi 103 CZK a dorovnávají tak včerejší závěrečný kurz v USA, kdy akcie skončily silnější o +5,1 % na kurzu 4,555 USD (cca 104,5 CZK).
C:\fakepath\tesla-akcie.png

Tesla i stříbro silně korigují

24.09.2020 Raketové růsty bez výrazné změny fundamentu dříve nebo později narazí na strop důvěry trhu a velkou část svých zisků odevzdají zpět. To samé platí i při panických výprodejích bez vážného důvodu, které následně nabízejí zajímavé nákupní příležitosti.
C:\fakepath\opce.png

Ako funguje Greenshoe opcia

18.09.2020 Česká zbrojovka čoskoro vstupuje na pražskú burzu a neklamným znakom, že pôjde o veľké IPO je aj to, že firma si vyhradzuje právo pri vysokom záujme poskytnúť až o 15% viac akcií ako je hodnota úpisu. Môžeme teda hovoriť o tzv. “Greenshoe” opcii, ktorá je zaujímavým nástrojom na ochranu záujmov väčšiny účastníkov IPO a v tomto krátkom článku som sa rozhodol priblížiť vám celý tento mechanizmus.
img

Zhodnocení akcií, navýšení kapitálu Tesly a výnosy amerických technologických firem

04.09.2020 Další posílení akcií způsobilo, že se jejich zhodnocení dostalo, na zatím nejvyšší úroveň od října 2000. Akciový trh tak čeká v říjnu a listopadu rizikové období. Tesla tento týden oznámila navýšení kapitálu o 5 miliard dolarů, aby posílila svou rozvahu a podpořila další růst, což rozhodně dává smysl i vzhledem k tomu, že těchto 5 miliard dolarů sníží hodnotu pro stávající akcionáře jen nepatrně. Pozornost směřujeme také na výnosy pěti amerických technologických firem, které byly uveřejněny po středečním ukončení amerického obchodování – i zde je spousta očekávání a spekulací, zejména v případě akcií MongoDB.
img

Split akcie – co to je dělení akcie a jak funguje

03.09.2020 Dělení akcií, štěpení akcií nebo také stock split přináší investorům mnoho otázek. Co přesně je takové dělení akcií? Jaké jsou jeho důsledky a čemu byste při probíhajícím dělení akcií měli věnovat pozornost?
img

Pohled na aktuální vývoj akcií společností Tesla a Apple

03.09.2020 Americký technologický sektor pokračuje v růstu, ale na jeho tahounech se začala projevovat únava. Společnosti Apple i Tesla začaly týden slibně. Jednalo se o první seanci po rozdělení akcií obou společností na sklonku minulého týdne. V následujících dnech však začaly akcie o své zisky bojovat. V dnešním komentáři akciových trhů se podíváme na poslední vývoj okolo obou společností.
C:\fakepath\Tesla.png

Tesla hodlá získat až pět miliard dolarů prodejem nových akcií

02.09.2020 Americký výrobce elektromobilů Tesla hodlá získat až pět miliard dolarů (zhruba 110 miliard Kč) prodejem svých nových kmenových akcií. Oznámila to včera firma, jejíž akcie letos zažívají na burze prudký růst.
img

🚗Tesla oznámila vydání nových akcií za 5 miliard dolarů 💲

01.09.2020 Tesla (TSLA.US) oznámila vydání nových akcií ve výši až 5 miliard dolarů. Nové akcie budou nabídnuty "at the market", tedy za současnou tržní cenu. Akcie budou prodávat banky Morgan Stanley, Deutsche Bank a Credit Suisse v závislosti na požadavcích společnosti Tesla. Novinky znamenaly určitý pokles dosavadních zisků Tesly v premarketu. Nicméně se její akcie stále obchodují nad včerejší zavírací cenou.
img

Do jakých nerostných surovin investovat v roce 2020?

30.07.2020 Mnoho investorů chce profitovat nejen z rostoucích cen akcií, ale také ze vzestupných trendů u ceny komodit. Kromě toho byly drahé kovy vždy považovány za zajištění proti inflaci. To je jeden z hlavních problémů, zejména v době krize a nízkých úrokových sazeb.
C:\fakepath\akcie4.jpg

Airbnb zvažuje vstup na burzu přes fúzi se specializovanou firmou

23.07.2020 Zprostředkovatel krátkodobého ubytování v soukromí Airbnb by mohl vstoupit na burzu prostřednictvím fúze se specializovanou společností SPAC. To je jeden z méně obvyklých způsobů vstupu na akciový trh, je ale čím dál oblíbenější. Spoluzakladatel a generální ředitel Airbnb Brian Chesky agentuře Reuters řekl, že firma byla ohledně této možnosti již oslovena.
img

Logický zájem o investování do biotechnologií začíná připomínat bublinu

22.07.2020 Růst hodnoty farmaceutických a biotechnologických firem zažívá letos nebývalou dynamiku. Broker ProfitLevel analyzoval faktory tohoto růstu a jeho rizika, která mohou vyústit ke splasknutí akciové bubliny.
img

JDE Peet's zíkal z nabídky akcií 2,3 mld. eur, akcie rostou

29.05.2020 Druhý největší výrobce balené kávy na světě, společnost JDE Peet's, získal z primární nabídky akcií 2,3 miliardy eur (62 miliard Kč). Akcie společnosti po zahájení obchodování na burze v Amsterodamu posilují, dopoledne si připsaly 13 procenta, napsala agentura Reuters.
img

Vláda se s Lufthansou dohodla na několikamiliardové pomoci

25.05.2020 Letecká společnost Lufthansa se s německou vládou rámcově dohodla na několikamiliardové státní pomoci. S odkazem na zdroje z německé vlády to dnes uvedla agentura DPA. Lufthansa těžce doplácí na koronavirovou krizi, dohoda je podle zdrojů v rámci záchranného plánu, který připravila vláda. Ještě ji ale musí schválit řídící výbor německého státního fondu ekonomické stabilizace, řídící orgány Lufthansy a Evropská komise (EK).
img

Investice do nemovitostí: 3 nejlepší nemovitostní fondy pro soukromé investory

24.10.2019 Investice do nemovitostí jsou považovány za vhodnou investici do aktiv během období s nízkými úrokovými sazbami a to z důvodu stability. Nízké úrokové sazby, stálé zvyšování ceny nájemného a silný příliv nového kapitálu tlačí realitní trh po celá léta směrem nahoru. Ceny nemovitostí tedy dlouhodobě rostou. Tento trend se netýká pouze rezidenčních nemovitostí, ale také komerčních nemovitostí.
C:\fakepath\ipo.jpg

Co je to IPO?

10.09.2019 Jak obchodovat IPO? To se dozvíte v tomto článku. IPO je zkratka pro “Initial Public Offering”, tedy v překladu počáteční veřejná nabídka akcií společnosti na akciovém trhu. Jinými slovy, prostřednictvím IPO vstupují společnosti na kapitálový trh, kde se může kdokoliv stát investorem – a to jednoduše, nákupem jejích akcií. IPO lze provést dodatečným vydáním akcií nebo prodejem těch stávajících.
img

Reuters: Italský výrobce jachet Ferretti chce znovu na burzu

29.08.2019 Italský výrobce luxusních jachet Ferretti zvažuje, že znovu vstoupí na akciovou burzu. Veřejná nabídka by se mohla v Miláně uskutečnit v říjnu a firma by v jejím rámci mohla nabídnout 30 až 35 procent akcií. S odvoláním na informovaný zdroj to dnes uvedla agentura Reuters.
img

Burzovní indexy – 10 nejdůležitějších akciových indexů

01.04.2019 Burzovní index je ukazatel výkonnosti daného trhu. Nejedná se tedy o podkladové aktivum, které byste mohli nakoupit či prodat, ale pouze o statistický údaj. Obecně lze z daného indexu vyčíst mnoho informací o ekonomickém segmentu, ke kterému se index váže.
94722652.jpg

Velké řecké banky potřebují další kapitál

07.03.2014 Největší řecké banky budou potřebovat dodatečný kapitál v celkové sumě 6,4 miliardy eur. Oznámila to včera řecká centrální banka na základě zhodnocení prosincových zátěžových testů komerčních bank. Otázka další rekapitalizace bank je nyní jedním z hlavních sporných bodů v táhnoucích se jednáních mezi Aténami a mezinárodními věřiteli.
Související klíčová slova: FXstreet | Money management | Bitcoin | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Australský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Korelace | Inflace | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USA | Británie | Britská libra | Koruna | BIS | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Turecká lira | Bezpečný přístav | Německo | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Apple | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | ETF | Investiční fondy | Dluhopisový trh | Dividendy | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | USD/BRL | EUR/CZK | Obchodování na burze | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Akcie | Akcionář | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Zhodnocení | Ask | Transakce | Valná hromada | Bid | Bloomberg | Bod | Bond | Breakout | Broker | Burza | Burza cenných papírů | Burzovní index | CBOE | CEO | CFD | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikáty | Konsolidace | DAX | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dow Jones Industrial | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Index FTSE 100 | Fed | Finanční trhy | Hedge fondy | Futures | Fúze | Grafy | Hedging | Hedge | IPO | ISIN | Index DAX | Index PX | Indikátor | Initial Public Offering | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční horizont | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Likvidita | Lot | MT4 | Margin | Marže | MetaTrader | Mezibankovní | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Fluktuace | NYSE | Nabídka | Nástroj | Obchodník | Opce | Order | P/E | PTR | Platforma | Podkladové aktivum | Poplatek | Portfolio | Pozice | Provize | Prémie | Put opce | RSI | Rally | Platina | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Short | Split | Spot | Spread | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Warranty | Yield | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Obchodní platforma | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | Dluhopisy | JPY | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Morgan Stanley | Bank of China | Euro STOXX | EMU | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Index MSCI | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Německá ekonomika | FTSE | Komerční banka | Bank of America | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | Globální ekonomika | Investoři | Produkce ropy | Fond | Trh s nemovitostmi | EU | Vývoj ceny | Ekonom | Cenový graf | BitStock | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Mezibankovní trh | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Spekulant | Dluhopisové trhy | Ceny komodit | Výsledky | Arbitráže | London Stock Exchange | Euronext | Credit Suisse | Intervenovat | ČSOB | Partners | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Analytický tým | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/USD | Nasdaq Composite | Makro | Obchodní seance | Makrodata | Facebook | LYNX | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Praxe | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | Index | Likvidní | Nabídková cena | Podpora | Přenos | Volatilní | Burzovní obchodování | Daniel Gladiš | Vltava Fund | Akcie Alibaba | Akcie Amazon | Akcie Apple | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie Microsoft | Akcie Siemens | Akcie Tesla | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | BH Securities | Brent | Burza cenných papírů Praha | Burzovní indexy | Cena | Cena akcií | Cena stříbra | Ceny stříbra | Ceny zlata | Cyrrus | CZK | Černá labuť | DAX 30 | Dax index | DJIA | Dolar | Dolary | Dow Jones index | Ekonomický růst | Emisní kurz | Eura | Euro Stoxx 50 | Eurostoxx 50 | Exchange | Expirace | Finanční prostředky | Fiskální rok | Fondy | FXstreet.cz | Fyzické zlato | GE money | Graf | Hrubý domácí produkt | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do nemovitostí | Investice do stříbra | Investice do zlata | Investiční | Investiční portfolio | Investing | Investování do zlata | Investování na burze | Investovat do zlata | J&T | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak investovat do zlata | Jak vydělat | JP Morgan | Kam investovat | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Koupit akcie | Kurz USD | Libra | Lira | Management | Market | Markets | Měnový kurz | MetaTrader 5 | Nákup akcií | Nemovitosti | Nikkei 225 | Ocenění akcií | Odkup akcií | Opce na akcie | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej akcií | Prognóza | Převodník měn | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Řízení rizika | Signály | Státní dluhopisy | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Surová ropa | Švédská koruna | Trh | Tržní hodnota | Velká Británie | Volatility | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zlata | Vývoj kurzu | Webináře | WTI | WTI ropa | Zemní plyn | Zkušenost | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Železná ruda | Zisky | Tradeři | EIA | VTB Capital | Komise pro cenné papíry | Put | Buy | Cenové rozpětí | Cílová cena | Čistá úroková marže | Diskont | Due diligence | EBITDA | Elon Musk | Ex-dividend | Free float | Index akciového trhu | Indie | Měď | Nominální hodnota | Obchodní den | P.A. | P/BV | PX index | REIT | Roadshow | ROCE | Sell | Itálie | Finanční společnosti | Denní změna | Konzervativní investor | Primární emise | Dow Jones Industrial Average (DJIA) | Směrodatná odchylka | Tržby | Světové ekonomiky | Komise | Kontrakt | Volby | Cukr | Retail | 1 milion | Burze | Investment | Traders | Unicredit | DPA | CNOOC | Wells Fargo | Microsoft | MSCI | Home Credit | GE Money Bank | Investing.com | Mitsubishi | Agentura DPA | Ceny nemovitostí | Fundamentální výhled | Short squeeze | Průmyslová produkce | Zasedání centrálních bank | Magnát | Úspěch | Podnikatel | Pokles cen akcií | Růst cen akcií | Podnikání | BMW | Automobilový průmysl | Erste Bank | Pokles akcií | Hospodářské výsledky | Stock Exchange | Velcí investoři | Finanční centrum | Energie | Příprava | Konzistence | DAX (Deutscher Aktienindex) | Moneta Money Bank | Agentura Reuters | Hodnota bitcoinu | Zadlužené Řecko | Bankovnictví | Ekonomická aktivita | Forbes | Prezident ECB | Kolísání trhu | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Aktuální vývoj | Glencore | Akcie bank | Xetra | IBEX | Cenné kovy | Realitní trh | Deutsche Börse | Pokles ceny akcií | Americký akciový index | S&P Global | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Nervozita | Růst akcií | Walmart | Alibaba | Propad | Kryptoměny | DAX30 | TradingView | Citi | S&P | Výrobní aktivita | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Index CAC 40 | PetroChina | Evropský trh | Erste | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Světové finanční krize | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | FTSE 100 | Šéf společnosti | Digitální měny | Zájem o akcie | Tesla | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Hlavní úroková sazba | NYSE Euronext | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Prodávat akcie | Nakupovat akcie | Rychlé zisky | Historická data | Rekordní maxima | Propad akcií | Chevron | Konsensus | Mzdy | Silné euro | Hrubý domácí produkt Německa | Dosahovat zisku | Hlavní evropské indexy | Francouzský CAC 40 | Makléřské společnosti | Analytik J&T Banky | Odhady trhu | Predikce | General Electric | Bankovní domy | Bankovní krize | Průzkum | Krize | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | Investovat do akcií | Výnosy | Měnový pár USD/JPY | Quantum | TRY | Akcie Bank of America | Institucionální investoři | Příjmy | Kapitálové strategie | ExxonMobil | Alphabet | ČTK | Zvýšení volatility | Sillicon Valley | Fiskální stimuly | Index tokijské burzy | Hlavní ekonom | Očekávání | Evropský bankovní úřad (EBA) | Morningstar | ex | Purple Trading | Tržní kapitalizace společnosti | Skupina PPF | Vstup na burzu | Silicon Valley Bank | Nasdaq Composite Index | CoinDesk | Breakout Trader | Návratnost investic | Coinbase | Akcie Tesly | Obchodování na pražské burze | Spekulativní investice | Obchodování s kryptoměnami | Cena platiny | Palladium | Jerome Powell | LYNX Trading | Capitalinked | Radim Dohnal | IPO Facebooku | Nemovitostní fondy | NEST | Robinhood | Crypto | RoboMarkets | MSCI World Index | Jak fungují akcie | Výkonnost fondů | Drobní investoři | Investování s LYNX | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Akcie Avastu | Airbnb | Index Russell 2000 | Globální akcie | R Trader | Saxo | Obchodní války | FinTech | Zonky | Akcie Amazonu | Obchodní týden | Capitalinked.com | Profesionální investoři | Podniky | Evropské akciové trhy | Graf vývoje | Technologické akcie | Evropský akciový trh | Facebook (FB) | Apple (AAPL) | Akcie společnosti | Objem obchodování | Pokles ceny | Výplaty dividend | Graf indexu | RDSA | Royal Dutch Shell | Manažer fondu | Globální investoři | Kompozitní index | Úrokový výnos | Reakce trhu | Výprodej akcií | Cena plynu | Růst úrokových sazeb | Posilování eura | Primární nabídka | Stanovení ceny | MSCI All Country World | Týden na akciových trzích | Tlak na akcie | EK | Evropská komise | Španělský IBEX | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | Úvěrové portfolio | Majetek | Obchodovat s akciemi | Snížení volatility | Akcie CME | Palladiové akcie | Obchodovat komodity | Vysoký výnos | Zvýšení sazeb | Nejvýznamnější burza | Primární nabídky akcií | Konopné akcie | Investice do marihuany | Zájem investorů | IPO Airbnb | IPO WeWork | IPO Instacart | Uber Technologies | Kvartální výsledky | Beyond Meat | Graf indexu S&P 500 | Roth Capital | Primární veřejná nabídka (IPO) | Primární veřejná nabídka | Hodnota firmy | Obchodní aktivity | Sójové boby | Nejznámější kryptoměny | AMS | Bitcoin a další kryptoměny | Pokles kurzu | Sharpe ratio | Boris Johnson | Nabídka akcií | Americké společnosti | Ferrari | Akcie a ETF | Štěpení akcií | Ropné akcie | NASDAQ 100 | Defenzivní akcie | Capital Partners | Coffee | Negativní fundament | Růst ceny zlata | Pokles cen | Americké futures | Výkonný ředitel | Silný dolar | Tomáš Pfeiler | Poskytování úvěrů | Ferretti | Weichai Group | Konglomerát | Výrobce jachet | AMZN | Burzovní průvodce | WeWork | Akcie podniku | Výhody IPO | Cíle IPO | Nevýhody IPO | Druhy IPO | Upisování | Přímý zápis | Rizika přímého zápisu | Kótování | Road Show | Jak na IPO vydělat | Co je to IPO | Jak obchodovat IPO | Prosus | PPF | Majitel firmy | Denní graf | Očekávání trhu | Overbalance | Poptávka po ropě | Úpis akcií | Obchodování se státními dluhopisy | Jak fungují státní dluhopisy | Tuzemské banky | GOOGL | Ceny palladia | Akcie Skyworks Solutions | Investujte do akcií | Platinové akcie | Akcie roku | Investice do platiny | Jak se stát lepším investorem | Edge | Cena akcie | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Digitalizace | FTSE 100 Index | S&P 500 Index | NASDAQ 100 Index | Nikkei 225 Index | TOPIX | Prodávat své akcie | Čistý zisk | Obchodní model | MetaTrader 5 Supreme Edition | Milan Vaníček | Analytik J&T | Peter Garnry | Investiční skupina | Kryptoměnová burza | Výsledkové zprávy | Trinity | LNG | Objem | MSFT | Obchod | Zpomalování ekonomiky | Trh práce | Standardní odchylka | FRED | Vyšší volatilita | Pojišťovna VIG | Supreme Edition | Předseda představenstva | Slušné zisky | Vyšší riziko | Primární nabídky | Firma | Pfizer | Pravděpodobnost úspěchu | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Cena jedné akcie | Růst cen | Borsa Italiana | Studie | Počet obchodů | Bilance | Erste Group | Avast | ROTE | Generální ředitel | Amazon | Fortune | Nadhodnocení | Nulový úrok | Úrok | Nejbohatší | Miliardy | Vyhlídky | Výměny akcií | Walt Disney | 5G | Bankovní tituly | Evropští investoři | Martin Stránský | Financovat | Technologický sektor | Průmysl | Investovat v roce 2020 | PLN | Na burze | Drahý kov | Rostoucí náklady | Visa | Další rozvoj | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Problémy | Total | Prodeje akcií | Cena za akcii | Philip Morris ČR | Plyn | Nálada | Kofola | Kontrakty | Prohlášení | Airbus | Zahájení obchodování | Porsche | Míra | Investiční skupina PPF | Ohlédnutí | Úroky | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Hypotéky | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Automobil | xStation5 | AAPL | FB | Disney | Tým RoboMarkets | NASDAQ: AAPL | Česká zbrojovka | Ztráta | NERV | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | Akciové indexy v USA | Roční růst | Miliardy korun | SSE Composite | WIG20 | National Bank of Greece | Eurobank | Alpha Bank | US100 | Americký index | Wirecard | Řecké banky | Největší řecké banky | Ziskovost | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Stabilní společnosti | Hospodaření | Zbrojovky | Analytik Cyrrusu | Klesající trend | Pracovní trh | Návratnost | Russell 3000 | Tržní kapitalizace Tesly | Inovace | O2 | Miliardy eur | Hodnota společnosti | ProfitLevel | Poradenství | Německá společnost | FTSE Russell | Nový rekord | Podnik | Ukazatele | Technologická společnost | Kryptoměny bitcoin | Cenové tlaky | Dobré zprávy | Vyplácení dividend | Krach | Komunikace | Astrazeneca | Koronavirus | Google | WhatsApp | 100 miliard dolarů | Trhy | Světová zdravotnická organizace | WHO | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Íránský konflikt | ConocoPhillips | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Velcí institucionální investoři | Impérium | Asijské indexy | Pokles | Situace | Blue-chip | Nejvýraznější pokles | Zisk EBITDA | Provozní zisk EBITDA | Provozní zisk | Operátor O2 | Výnosy firmy | Pandemie koronaviru | Pandemie | Jumpshot | IHNED | Komentář k firmě | Ceny Bitcoinu | Starbucks | Vstupy | FIAT | Investovať do kryptomien | Obchodovať kryptomeny | Zlepšení | Lukáš Baloga | BABA | Akcie Berkshire Hathaway | Akcie Alphabet | Obchody | Výdaje | PMI za leden | Cena akcií Tesly | BP | Adidas | Americká společnost | Sazby beze změny | SEC | Rozhodování | Palantir | Americké ekonomiky | Americké banky | Obchodovanie | Závěrečný kurz | Inflace v lednu | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Prodej skupiny | České banky | Největší ztráty | Cestovní kanceláře | Stabilita | Shortovat | Vývoj | Guru | Výkyvy | Současná cena | Příležitost k nákupu | WP | Vysoká rizika | Prudký pokles | Hlavní index PX | Poradci | Španělský IBEX 35 | IBEX 35 | Air France-KLM | Lufthansa | Akcie včera | Nifty 50 | Profitovat | Technologičtí giganti | Tencent | Stimuly | Letectví | Tržby společnosti | Antivirové firmy | Akcie antivirové firmy | Index frankfurtské burzy | Fiskální balíček | Burzy cenných papírů | Nákupy aktiv | Měnové podmínky | Akcie Monety | Spotřebitelé | Automobilka | Pandemie COVID-19 | Historie | Volatilita akciových trhů | Tiskové agentury | Prudký pokles cen | Texas | Přísná opatření | Valné hromady | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | Akcie Ahold Delhaize | Unilever | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Domácnosti | Fundament | Hotovost | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Tomáš Raputa | Další růst | Růst | American Airlines | Koronavirové krize | Signál | Americká banka | Potenciál | Allianz | Americký investor | Nejlepší palladiové akcie | NILSY | Anglo American Platinum | Air Bank | E-commerce | Ekonomiky | Vzdělávací webináře | Solidní růst | Války | Organizace | Akcie Apple (AAPL) | Letecká společnost | Práce | Tesla dnes | Údaje | DPH | Ropný průmysl | ETF portfolio | Pojišťovna | Pavel Baudiš | Poradenské firmy | Špinavé Prachy | Ekonomické oživení | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | GB00B03MLX29 | Anglo American | Majitel | Úspory | Statistiky | Vývoj poměru ceny zlata a stříbra | Vývoj ceny stříbra v USD | USD za barel | S&P500 | Tlak medvědů | Reddit | Investiční tituly | Evropské indexy | Air France | Posílení | Data z trhu práce | Cenový propad | Cestování | Bitcoin dnes | 737 MAX | Německé ministerstvo hospodářství | Ministerstvo hospodářství | Náklady na financování | Shell | Zaměstnanci | Gilead | Růst výnosů | PEPSICO | Vývoz | MSCI World | Dosáhnout zisku | KfW | Expanze | Kontrakce | Pozastavení obchodování | O2 CR | Dluhy | Evropský bankovní úřad | ONE | Výzkumné společnosti | PitchBook | JD.com | Vakcína | Dění na trhu | Předpandemické hodnoty | Spekulovat | Moderna | Společnost Moderna | Státní podpora | Manažeři | Umělé inteligence | Spoluzakladatel | Ekonomické zotavení | Společnost Lufthansa | Pronájem nemovitosti | JDE Peet's | Euromonitor International | JAB | Mondelez | Douwe Egberts | Jacobs | Pickwick | JDE | Společnost JDE Peet's | Společnost JDE | Index akcií | Unie | ČR | Koronavirové pandemie | Lukoil | Norilsk Nickel | Bohumil Trampota | Peet's Coffee | Senseo | Tassimo | TiOra | L'OR | Acorn | CZG | Výrobce balené kávy | Zbrojovka | Slabá poptávka | Výrobní PMI | Ondřej Vlček | Vedení společnosti | Eduard Kučera | INLOOPX | CCleaner | Antivirus | Strategie Avastu | Ochranný software | Waymo | Square | Berlín | Býčí trend | Prominentní jména | MongoDB | Arizona | Nevada | Výplata | Rostoucí trend | Covid | Akciové bubliny | Technologické firmy | Představenstvo | Státní pomoc | Den obchodování | Akcie Coca-Cola | Ant | Michal Lukáč | Sony | Výrazný propad | KLM | Zájem o investování | Úspěchy | Silicon Valley | Ocenění | Šance | Růst tržeb | Ceny | Praha | Kolaps | Technologické společnosti | Investování do biotechnologií | SPDR ETF XBI | SPDR ETF XBI fond | Biotechnologický SPDR ETF | Cybertruck | Semi | Akcie těžařů | Wheaton Precious Metals | SSR Mining | Silvercorp Metals | Indická společnost | Progres | Zlatá horečka | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Agnico-Eagle Mines | Anglogold Ashanti | Barick Gold | Franco Nevada | Gold Fields | Kirkland Lake Gold | Royal Gold | Sibanye Stillwater | Nikl | Prognóza ceny zlata | Prognóza ceny stříbra | Prognóza ceny platiny | Prognóza ceny palladia | Prognóza ceny ropy | Komodity s LYNX | Akcie u LYNX | Komoditní akcie | Petroleo Brasileiro | Čínská společnost | Důvěra | Ant Group | HelloFresh | Cenové hladiny | Zalando | eMan | Online nakupování | Upozornění na rizika | Bitstock.com | Počet akcií | Coca-Cola | Dění v USA | Holdingová společnost | Split akcie | Zhodnocení akcií | Seznam Zprávy | Peso | Inspirace | TSLA | Rozdělení akcií | Šéf Tesly | Craig Irwin | Politici | Vývoj ceny akcie | Vývoj ceny akcie Tesly | Diverzifikovat | Nákupní příležitosti | Primární veřejné nabídky akcií | Grubhub | Biden | Internetová společnost | Česká republika | Fúze CME a PPF | Fúze CME | CME a PPF | Sovkomflot | Cena akcií firmy | Poptávka po akciích | Ruské firmy | Firmy na burzu | Firma Sovkomflot | Ruská státní firma | Antimonopolní úřad | AEX | Naspers | Americké prezidentské volby | Americké měny | MicroStrategy | Akciové portfolio | Akcie Sony | Investice do solární energie | Solární energie | Akcie First Solar | FSLR | First Solar | Pokles indexu | První obchodní den | Společnost Ant Group | Moneta | JP Morgan Chase | Akcie Berkshire | Bidenovy plány | Pinduoduo | Stock Spirits | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | PLTR | Životní prostředí | Tesco | Investice do vody | GME | GameStop | Akcie Airbnb | Index DAX 30 | Siemens | Deutsche Boerse | ABNB | Vakcinace | H&M | Očkování | LEN | Coinbase Global | Coinbase Global Inc. | Americká kryptoměnová burza | Burza Coinbase | Burza Coinbase Global | Kryptoměnová burza Coinbase | Cenné papíry a burzy | Výzkumné firmy | Carnival | Výhled na rok | mBTU | USD za mBTU | Pokles zásob | Odvětví těžby ropy | Poptávka po plynu | Vývoz LNG | Vývoj těžby zemního plynu | Vývoj těžby zemního plynu v USA | Počasí | Vývoj ceny amerického zemního plynu | Rychlé ekonomické oživení | Utažení měnové politiky | Atraktivita americké měny | Návrat růstu cen na cíl | Návrat růstu cen | Měny vyspělých zemí | Atraktivita zlata | Trendový růst | Slušný ekonomický růst | Vybavení na home office | Home office | Software pro online život | Online život | Upisovat nové akcie | Online prostředí | Uvolnění zákazů | Růst ceny | Vakcína a covid | Německá inflace | Akcie Prosus | TUI | JD | Philips | Akcie Gamestop | KFC | InPost | Deliveroo | WallStreetBets | Akcie GME | GameStop (GME) | Reddit WallStreetBets | Intradenní pohyby | Velké investiční fondy | Akcie TUI | Volatilita akcie | SWKS | Skyworks Solutions | Návrh PPF | Cenové výkyvy | Aktivita retailových investorů | Akvizice Air Bank | Dobrovolná veřejná nabídka | Zinek | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Co je Sharpe Ratio? | Akcie Amazon.com | Akcie Carnival | Akcie Just Eat Takeaway | Just Eat Takeaway | Tyson Foods | Akcie Tyson Foods | Dynatrace | Akcie Dynatrace | Akcie Euronext / Nasdaq | Akcie Euronext | Euronext / Nasdaq | Flow Traders | Akcie Flow Traders | Akcie Silvercorp Metals | Spotify | Akcie Spotify | Akcie Air France-KLM | Air | Nový kapitál | Nárůst výnosů | Siemens Energy | Admirals | Akcie třídy A | Dlouhodobý investor | Hodnota Coinbase | Hodnota společnosti Coinbase | Největší americká kryptoměnová burza | Vstup Coinbase na burzu | Analytik Trinity Bank | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Práva na dividendu | Tým Admirals | Direct listing | Nákup akcií Coinbase | Vstup Coinbase na Nasdaq | Coinbase na Nasdaq | Držitelé kryptoměn | Debut na trhu Nasdaq | Graf indexu Nasdaq | Pepco | Steinhoff | Poundland | Dealz | Vydat akcie | Indická firma | Zomato | Rozvoz jídla Zomato | Objednávky | Benxy | Akcionáři Avastu | London Stock Exchange Group | MSCI Inc | Řetězec Pepco | Společnost Pepco | Kurzotvorné zprávy | Zvýšené riziko | Petrus Advisers | Fond Petrus Advisers | Oliver Škutil | Akvizice Coltu | Akcie německé společnosti | Německé společnosti | Zisk před zdaněním | Podstatné kurzotvorné zprávy | Fond Petrus | Petrus | Nejbohatší člověk | Největší americká banka | Plány | Cíle | Příležitosti | SAIC | Konkurence | Prodej | Týdenní výkon | Morrisons | Leoš Rousek | PPF Leoš Rousek | Mluvčí PPF | Glass Lewis | Institutional Shareholder Services | Hodnota banky | Výsledek mimořádné valné hromady | Valné hromady Monety Money Bank | Akcionáři Monety | Vydání nových akcií | Navýšení kapitálu | Akcionáři Moneta Money Bank | Akcionáři Moneta | Graf akcie | Pozitivní vliv | SAIC Motor | Technologie | Mluvčí společnosti | NortonLifeLock | Symantec | Fúze s Nortonem | Americký trh | VZ | Odvětví | Načasování | Pesimistická nálada | Azure | Rekord | SSE Composite Index | Osobní počítače | Převzetí Avastu | Index Russell | Společnosti | Opatření | Rychlý růst | Qontigo | Puma | Siemens Healthineers | Symrise | Sartorius | Brenntag | Hellofresh | Qiagen | Evropský index | Zprávy z pražské burzy | Americká firma | Pracovní den | Airbus SE | Zalando SE | Porsche Automobil Holding | Puma SE | Poplatky a provize | Minulá výkonnost | Zdravotnictví | Snap | Pozornost | Reverzní rozdělení | Příklady rozdělení akcií | Rozdělení akcií společnosti Apple | Rozdělení akcií společnosti Tesla | Společnost | Stratégové | Ariston | Vstup firmy na burzu | Nexi | Firma Nexi | Převzetí Monety | TIM | Reportované výsledky | Broadcom | | Britský antimonopolní úřad | CMA | Rostoucí inflace | Akcionář Monety | Úpis nových akcií | Benxy (Zonky) | Jean-Pascal Duvieusart | Tomáš Spurný | Miliardy USD | Instituce | Výplatní poměr | Poslední den obchodování | Finská společnost | Výrobce luxusních jachet | Výrobce jachet Ferretti | Sloučení | NortonLifeLock a Avast | Česká antivirová firma | Nadnárodní antivirová společnost | Antivirová společnost | Akcie banky | Britský antimonopolní úřad (CMA) | VNG | Společnost VNG | Fingrid | Společnost Fingrid | ACER | KARO Leather | KARO Leather a.s. | Secondary Public Offering | Public Offering | CZ0009008819 | Dezinformace | Line | Gautam Adani | Akcie Adani | Adani | Hindenburg Research | Hindenburg | Nejbohatší člověk Asie | Indický podnikatel | Akcie Adani Enterprises | Prudký pokles cen akcií | Obchodní impérium | Adani Green Energy | Adani Total Gas | Cenový propad u akcií | Propad u akcií | Indická komise pro cenné papíry | Global CIO Office | Gary Dugan | Výprodej akcií firem | Short seller | Útok spekulantů | Business Today | Mukeš Ambani | Pershing Square | Bill Ackman | Investiční společnost Hindenburg | Společnost Hindenburg Research | Nathan Anderson | Pád Silicon Valley Bank
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Výhled | Reuters | Rezistence | ČTK | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | Indikátor | EUR/USD | Graf | ROCE | Cena | Trading

Předchozí klíčová slova

Nová varianta omikron
Novavax
Novavax Inc
Novavax (NVAX.US)
Nová verze koronaviru
Nová vláda
Nová vlna epidemie
Nová výše dividendy
Nova 2
Nové aerolinky

Následující klíčová slova

Nové americké stimuly
Nové byty
Nové byty v Praze
Nové daně
Nové digitální měny
Nové dluhopisy
Nové emise
Nové emise na BCPP
Nové energetické technologie
Nové ETF
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
LiteForex
ACM
IG Markets
reklama
Purple Jakub Hodan
Potvrďte prosím... Zavřít