Úterý 04. říjen 2022 12:35
reklama
XTB ambasador Conora McGregor
reklama
Coinfy
reklama
Swissquote Bank
reklama
Coinfy

Klíčová slova - Hlavní centrální banky

C:\fakepath\forex-22092022.jpg

Japonsko spustilo intervence, USD/JPY se extrémně propadl

22.09.2022 Japonská centrální banka (Bank of Japan) spustila dnešním dnem velmi silné intervence na japonském jenu. Není se čemu divit, jelikož tento krok se mezi tradery a investory už pár týdnů a měsíců očekával, protože extrémní oslabení japonského jenu o 30 % je velký problém pro ekonomiku.
img

Rozbřesk: Akcie oslavují technickou stagflaci, výnosové křivky invertují

02.08.2022 Zatímco akciové trhy podpořeny kvartálními zisky zakončily červenec ve velmi dobrém rozmaru, tak ladění zpráv z makroekonomické oblasti zůstává poměrně ponuré. Amerika se ocitla v technické recesi, Německo stagnuje a rovněž zprávy z Číny jsou mizerné. Zároveň s tím však inflační data nejsou rovněž povzbudivá.
img

Rozbřesk: Akcie oslavují technickou stagflaci, výnosové křivky invertují

01.08.2022 Zatímco akciové trhy podpořeny kvartálními zisky zakončily červenec ve velmi dobrém rozmaru, tak ladění zpráv z makroekonomické oblasti zůstává poměrně ponuré. Amerika se ocitla v technické recesi, Německo stagnuje a rovněž zprávy z Číny jsou mizerné. Zároveň s tím však inflační data nejsou rovněž povzbudivá.
img

Celkový obrázek: Jaká bude alokace aktiv ve 3. čtvrtletí 2022 podle Invesca?

08.07.2022 Hlavní centrální banky agresivně zpřísňují měnovou politiku, výnosy dluhopisů prudce rostou a ceny většiny aktiv klesají. Vzhledem k tomu, že výnosy amerických státních dluhopisů jsou na úrovních, které nebyly zaznamenány už víc než 10 let, a v Invescu jsou analytici přesvědčeni, že riziko globální recese roste, rozhodli se v rámci alokace modelových aktiv převážit státní dluhopisy (poprvé od roku 2016). Vyvažují to tím, že převážili také nemovitosti. Těchto změn dosáhli snížením váhy akcií (na Underweight), úvěrů investičního stupně (stále Overweight), úvěrů s vysokým výnosem (na nulu) a hotovosti (Overweight). V rámci regionů Invesco upřednostňuje aktiva ve Spojeném království a na rozvíjejících se trzích (EM).
img

Fidelity International: Z centrálních bank se stávají nepřátelé – co dál?

21.06.2022 Na začátku roku 2022 jsme jako základní scénář předpokládali stagflaci, která potrvá přibližně 6 měsíců, než přenechá otěže buď mírnějšímu reflačnímu scénáři, nebo vážnějšímu poklesu. Po invazi na Ukrajinu jsme tuto krátkodobou pravděpodobnost stagflace zvýšili na 80 %, neboť jsme si uvědomili hluboce inflační povahu tohoto šoku, zejména pro Evropu.
img

Kdy zvýší ECB sazby❓

08.06.2022 Evropská centrální banka má zítra ve 13:45 rozhodnout o měnové politice. Trh neočekává, že by sazby tento týden mohly růst, ale volání po zvýšení sazeb je čím dál více, přičemž bankéři poukazují na červenec jako začátek růstu sazeb. Nicméně nadcházející zasedání bude bedlivě sledováno, protože se očekává, že banka poskytne vodítka a může připravit půdu pro zvýšení sazeb v následujícím měsíci.
img

Fidelity International: Investiční výhled pro nejbližší období –Šachová rošáda, rizika stagflace se zvyšují

03.05.2022 Rusko-ukrajinská válka dramaticky změní světový řád (partii na světové šachovnici), a to jak z ekonomického, tak z geopolitického hlediska. V nejbližší době se prohloubí globální inflační tlaky, což je způsobené obchodními a finančními šoky v důsledku konfliktu a souvisejícími sankcemi.
img

Fidelity International: Důsledkem konfliktu jsou stagflační tlaky a vyšší pravděpodobnost globální recese

04.03.2022 Oli Shakir-Khalil, investiční ředitel, Emerging Market Debt, Fidelity International: Události na Ukrajině otřásly světem a my myslíme na ty, kteří jsou postiženi probíhající humanitární krizí. Jaké jsou potenciální trvalé ekonomické, finanční a tržní dopady konfliktu a jejich důsledky pro trhy a portfolia dluhopisů rozvíjejících se trhů, případně co ale nedávný vývoj znamená pro globální ekonomiku a trhy s pevným výnosem? Dnes se budeme bavit o bezprostředních i potenciálně trvalých dopadech konfliktu ve sféře ekonomické, finanční i tržní nebo o důsledcích pro dluhopisové trhy a naše portfolia dluhopisů na rozvíjejících se trzích.
C:\fakepath\Rusko-ropa.png

Invaze na Ukrajinu - tržní dopady

24.02.2022 Analýza ekonomických dopadů invaze a jejího dopadu na klíčové trhy. Nejhorší možný scénář - ruská invaze na Ukrajinu - se naplňuje. Odsuzujeme tuto agresi a v tomto dokumentu se snažíme analyzovat ekonomické důsledky a dopad na finanční trhy.
img

Visa vyvíjí technologii pro digitální měny (CBDC)

13.01.2022 Visa oznámila, že rozšíří své krypto služby ještě o krok dále díky partnerství s blockchainovou softwarovou společností Consensys, aby vybudovala "nájezd" pro digitální měny centrálních bank (CBDC).
img

Propad společností Apple a Tesla s sebou táhne dolů také americký akciový trh

17.12.2021 Propad některých největších světových technologických společností převážil zisky jiných, které z hospodářského oživení těžily nejvíce. To je důvod, proč index S&P 500 klesl poté, co předchozí den rostl v souvislosti s rozhovory o tom, že centrální banky přejdou k přísnější politice v boji proti inflaci, aniž by podkopaly ekonomiku. Index Nasdaq 100 také klesl, protože obři jako Apple a Tesla vykázali velké ztráty.
C:\fakepath\OECD.jpg

OECD považuje inflaci za hlavní riziko výhledu ekonomiky

01.12.2021 Pokud inflace potrvá déle a vzroste více, než se očekává, bude představovat hlavní riziko pro jinak příznivý výhled ekonomiky, uvádí ve své dnešní zprávě o ekonomickém výhledu Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).
C:\fakepath\Jižní Korea.jpg

Jihokorejská centrální banka letos podruhé zvýšila úrokovou sazbu

25.11.2021 Jihokorejská centrální banka dnes zvýšila základní úrokovou sazbu, a to o čtvrt procentního bodu na jedno procento. Reagovala tím na obavy z rostoucí inflace a zadlužení domácností. Banka letos úrok zvýšila už podruhé, ekonomové její dnešní krok očekávali. V Jižní Koreji tak skončila éra téměř nulových úrokových sazeb, informuje agentura AP.
img

Firemní i makro čísla zvedají obavy. Akcie dnes v červeném

29.10.2021 Páteční dopoledne je pro hlavní akciové trhy negativní. DAX klesá o 0,8 pct, AEX dokonce o procento. CAC 40 a FTSE 100 jdou dole asi o 0,4 pct. V červeném se pak obchodují také americké futures naznačující pokles Wall Street.
img

Evropské akcie padají. Tématem je úroveň cen relativně k rizikům

08.09.2021 Dynamika hlavních ekonomik jde po vrcholu ve 2Q dolů, hlavní centrální banky se chystají zmenšit měnovou podporu a valuace akcií jsou celkově vysoko. To jsou věci, které nejsou vůbec nové, trhy s nimi dokázaly měsíce bez problémů žít, ale čas od času se vynoří na povrch obavy z podobných rizik a přinesou akcím dílčí korekci. Impulsem může být blížící se jednání ECB, může to být nové doporučení Morgan Stanley pro americké akcie na úrovni "podvážit" a může to být i varování Citigroup před extrémním optimismem, který může přinést větší korekce. Dosavadní zdroje, ze kterých trh čerpal sílu, každopádně nyní zůstávají ve stínu.
img

Komentář Fidelity International: Výhled pro druhé čtvrtletí a dál: cesta ven ze zimy plné nespokojenosti

13.05.2021 Od začátku druhého čtvrtletí 2021, tedy déle než rok od zavedení vládních omezení, pokračuje globální hospodářské oživení, přestože sílí známky zvětšujících se regionálních rozdílů. Hospodářské škody byly po zimním nárůstu počtu nakažených v některých regionech méně závažné, než se očekávalo. V další fázi pandemie tak bude rozhodující účinná vakcinace. Příběh Covid-19 ale ještě zdaleka nekončí, protože varianty viru začínají být stále problematičtější
img

Turecko na hraně finanční krize

01.04.2021 Dvakrát do téže řeky nevstoupíš… Turecko pod vedením Erdoğana je bezpochyby jednou z mnoha výjimek z tohoto pravidla. Turecký prezident opět neodolal pokušení a výrazně zasáhl do chodu centrální banky, když před necelými dvěma týdny po pouhých pěti měsících vyměnil jejího guvernéra. Přitom na podzim to vypadalo nadějně. Na začátku listopadu Erdoğan odvolal svého zetě Albayraka z pozice ekonomického „superministra“ a vyměnil guvernéra centrální banky. Novým guvernérem se stal technokrat s dobrou pověstí Aqbal. Pod jeho vedením centrální banka implementovala ortodoxní politiku – přihlásila se rozhodně k režimu cílování inflace, zanechala intervencí na devizových trzích, uvolnila regulaci bank omezující likviditu trhu, a hlavně zvýšila úrokové sazby o 8,75 procentního bodu na 19 %. Právě tady patrně nový guvernér zasáhl neuralgický bod prezidenta Erdoğana. „Politické zvíře“ v něm považuje vysoké úrokové sazby za škodlivé pro ekonomický růst a tím pádem i pro podporu voličů. Jako muslim vnímá Erdoğan rozpor úrokových sazeb s většinovou tradicí islámského zvykového práva a možná i věří ve svou často opakovanou tezi o vysokých úrokových sazbách jako příčině vysoké inflace.
img

Rekordy v investicích. Trhy hledí na rok 2021 s optimismem

22.12.2020 Blíží se konec roku, a to je vždy čas k bilancování. Letošní rok byl (nejen) z pohledu investic unikátní a v mnoha ohledech rekordní. A každý asi tuší proč. Všichni lidé na celém světě zakusili nebo alespoň zaznamenali pandemii, kterou lidstvo nepamatuje od konce první světové války. Pandemie hrála letos první housle i ve světě investic. Podívejme se, jakou „písničku“ si investoři vyslechli.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 30.11.2020

30.11.2020 Souhrnný globální index MSCI World má s aktuálním listopadovým zhodnocením 13,6% nakročeno ke druhé nejlepší měsíční výkonnosti v historii. Dominantním faktorem se stal hmatatelný progres ve vývoji vakcíny. V této fázi se již vakcíny několika farmaceutických firem nachází ve třetí fázi klinického testování. Zahájení očkování lze s vysokou pravděpodobností očekávat v polovině prosince. Pokrok na poli boje s covidem tak vede investory k očekávání rychlejšího návratu k normálu. V takovém prostředí nastává rotace investorů z růstových do hodnotových sektorů. Ty výrazněji zasáhla pandemie a jejich valuace se nyní stále nachází na zajímavých úrovních. Více hodnotové indexy, jako např. Stoxx Europe 600, v listopadu překonaly výkonnost růstových indexů, např S&P 500. Aktuální listopadová výkonnost Stoxx Europe 600 činí 14,9%, což značí nejlepší měsíční zhodnocení v historii. S&P 500 přidává 11,3%, což představuje méně než během letošního dubna. Růstové sektory totiž oživením prošly již ve dřívějších fázích covidové krize.
img

USD / JPY – 27. 4. 2020

27.04.2020 Dolar vůči japonskému jenu v pondělí oslabil poté, co Japonsko odstranilo limity svých nákupů státních dluhopisů a zvýšilo nákup podnikového dluhu, aby pomohlo společnostem zasaženým kronavírovou krizí.
img

Neomezené nákupy Fedu, fiskální balík v Německu, ale trhy se příliš neradují

23.03.2020 Začátek týdne nebyl příliš radostný po dalších zprávách o tom, jak šíření koronaviru tlačí vlády do stále tvrdších protiopatření. Na druhou stranu ovšem pokračuje také snaha jejich dopady maximálně zmírnit. Do této kategorie spadají i dvě dnešní zprávy.
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Dolar po nejnovějších krocích centrálních bank mírně slábne

20.03.2020 Dolar po nejnovějších opatřeních hlavních světových centrálních bank mírně slábne - za týden by ale mohl posílit nejvíce od finanční krize z roku 2008. Dolarový index ztrácel kolem 17:45 SEČ 0,4 procenta na 102,37 bodu.
Související klíčová slova: FXstreet | Bitcoin | Intervence | Brexit | Čína | Japonsko | Peníze | Akciové indexy | Akciový index | Korelace | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Koruna | Evropská unie | HDP | Devizové rezervy | Měnová politika | Německo | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Apple | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Americké akcie | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Rizika | Politika | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Měnové trhy | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Broker | Burza | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Diverzifikace | Dolarový index | ECB | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Finanční trhy | Fiskální politika | Futures | G7 | Holubice | Investice | Investování | Japonský jen | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | MT4 | Marže | Měna | Finanční instituce | Měny | Neckline | Opce | Portfolio | Pozice | Prémie | Rally | Rezervní měna | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Splatnost | Stagflace | Trader | Trend | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Bondy | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Morgan Stanley | EMU | Evropa | Index MSCI | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | XTB | Indexy | Globální ekonomika | PBOC | Investoři | EU | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Zisk | Dluhopisové trhy | Sázka | Zkušenosti | Panika | Výsledky | Strach | Trpělivost | Bohatství | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | Partners | Ondřej Hartman | CAC 40 | Aktuální kurzy | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Makro | USDX | Makrodata | Burzy | Japonská centrální banka | Obchodníci | Centrální bankéři | EURUSD | Global macro | Datum vypršení platnosti | Index | Odpor | Podpora | Akcie dnes | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Banka | Brent | CashFlow | Cena | Ceny zlata | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Devizové kurzy | Dolar | Dolary | Ekonomický růst | Eura | Evropské měny | Fondy | FXstreet.cz | Graf | HDP USA | Hrubý domácí produkt | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Investiční | ISM | Jiří Tyleček | Kurzy | Market | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Pips | Portfolia | Prodej dolaru | Prognóza | Reuters | Ropy | Rubl | Růst HDP | Signály | Société Générale | Státní dluhopisy | Stoxx | Stoxx Europe 600 | SWIFT | Trh | Unce zlata | Výprodej | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Zisky | DMA | CEE | Indie | Ministerstvo financí | Overweight | REIT | ROCE | Underweight | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Hlavní trh | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Federální rezervní systém | Burze | Currency | Capital Economics | Unicredit | MSCI | Generali Investments CEE | TLTRO | Agentura AP | Zvyšování sazeb | HUF/EUR | Brazílie | Nákupy dluhopisů | Podnikání | Averze k riziku | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Cizí měny | Evropské banky | Energie | Globální akciové trhy | Přehled | Agentura Reuters | Futures kontrakty | Fidelity International | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Kapitálové rezervy | Inflační tlaky | Globální finanční krize | Broker Trust | Akce centrálních bank | Globální ekonomický růst | Globální ekonomiky | Vládní dluhopisy | Oslabení japonského jenu | Hlavní indexy | Utahování měnové politiky | Propad | Kryptoměny | S&P | Guvernér | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Čínské akciové trhy | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Zajištění | FTSE 100 | Digitální měny | Tesla | Nízká volatilita | Kryptoměna | Výhled | Investiční výhled | Bankéři | Historická data | Dnešní zprávy | Aktivní investování | Krize | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Turecká centrální banka | Turecká ekonomika | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Indexy PMI | Údaje o inflaci | Měny&Sazby | ČTK | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Výhled ekonomiky | Očekávání | HDP v eurozóně | Generali Investments | Alokace aktiv | Americký akciový trh | Jerome Powell | Rebalancování indexů | Invesco | Globální akcie | Krypto | Podniky | Globální růst | Technologické akcie | Inflace v eurozóně | Index RTS | Turecké liry | Nové peníze | Dluhopisové výnosy | I-Trader | BAML | Ruská centrální banka | Silnější dolar | IG | Nejznámější kryptoměna | Pohyby na trzích | Veřejný dluh | Globální index | Refinitiv | Volatilita na trzích | Pozornost trhu | Zvýšení sazeb | Rekordní růst | Inflační očekávání | CNY | Riziko recese | Token | DE30 | Prezidentka ECB | NASDAQ 100 | Výnosové křivky | Pokles cen | Americké futures | XTB Research | Tomáš Pfeiler | Výnosy amerických státních dluhopisů | Pravděpodobnost recese | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | Globální recese | Zprávy z Fedu | Dolarové likvidity | Jihokorejská centrální banka | Nová makrodata | Vyšší úrokové sazby | Tým FXstreet.cz | Deficit | Jednání o brexitu | Trh práce | Standardní odchylka | Inflace v říjnu | Vyšší volatilita | Recese v Evropě | PLN/EUR | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Vývoj trhu | Ukrajina | Fixed income | Úrok | Automobilový sektor | HUF | PLN | CBDC | Digitální měny centrálních bank | Visa | Ceny potravin | Rozvoj | Dolar vůči japonskému jenu | Problémy | Směřování měnové politiky | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | GBP/EUR | Výhled do budoucna | Plyn | Kontrakty | Brewin Dolphin | Prohlášení | Nord Stream | Míra | Ohlédnutí | Úroky | Konec roku | Měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Předseda | Americké centrální banky | Meziroční míra inflace v eurozóně | xStation5 | Ztráta | Výnosy státních dluhopisů | Investiční ředitel | Vzestup ceny | Míra inflace v eurozóně | Americké dolary | Zpomalující ekonomika | RBA | Budoucnost | Nový rekord | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Valuace akcií | Ceny energií | Prezident | Nejnovější údaje | Trhy | Šíření koronaviru | Asijské indexy | Jüan | Eva Zamrazilová | Pokles | Situace | Romain Boscher | Pandemie | FIAT | Úsilí | Výdaje | Čínská vláda | Dopady koronaviru | Americký ISM | SEC | Ekonomický dopad | Valuace | COVID-19 | Tým XTB | Americký Fed | Jižní Korea | Vývoj | Šok | Výkyvy | Nástroje měnové politiky | Cílování inflace | Deficit státního rozpočtu | Profitovat | Stimuly | Dopad na finanční trhy | Členové bankovní rady | Energetické společnosti | Nákupy aktiv | Index NASDAQ 100 | Dopady pandemie | Žádosti o podporu | Euro na dolar | Další pokles | Salmán | Četnost swapových operací | Kongres | Index ISM | Komerční banky | Domácnosti | Dopad na volatilitu | Hotovost | Neomezené nákupy Fedu | Nákupy Fedu | Neomezené nákupy | Fiskální balík v Německu | Fiskální balík | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Nákupu státních dluhopisů | Ministryně financí | Německý akciový index | Růst | Vyšší výnosy | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Potenciál | Viry | Bulharsko | Ekonomiky | Nigérie | Války | Organizace | Závislost | Práce | Údaje | Situace na ropě | Dodavatelské řetězce | Hospodářské oživení | Otevírání ekonomik | Statistiky | Rozvíjející se země | Oživit ekonomiku | Evropské indexy | Ekonomika oživuje | Cestování | Americká centrální banka (Fed) | Akcie padají | Růst výnosů | Vývoz | MSCI World | Tisknutí peněz | Zadlužení | Expanze | Kontrakce | Dopad krize | Sektor služeb | Spekulovat | Omezení produkce | Renault | JDE | Unie | Výrobní PMI | PEPP | Střední Evropa | Rekordní pokles | Covid | Dodávání likvidity | Druhá vlna | Exporty | Dopad pandemie | Ocenění | Šance | Ceny | Životní úroveň | Progres | Překvapivý růst | Zpomalující růst | Hlavní akciové trhy | Turecký prezident | Světová rezervní měna | QE ECB | Inflace spotřebitelských cen | Výkon ekonomiky | Plynovody | Biden | Michal Valentík | Centrální banky světa | AEX | Americké měny | Embargo | Dluhový trh | Ruské společnosti | Proražení | Vakcinace | Program QE | Očkování | Výhled na rok | Počasí | Utažení měnové politiky | Dobrý výsledek | PMI ve výrobě | Evropské centrální banky | Kov | Tržní rizika | Silný růst | Japonský HDP | Pandemie covidu-19 | Fidelity | Velké ztráty | Hodnotové akcie | Ministerstvo financí USA | Martin Pohl | Makroekonomický analytik | Quorum | Polymetal | ERA | Události tohoto týdne | Větší korekce | Otevření ekonomik | Oslabení | První zvýšení sazeb | Plány | Cíle | Dodávky plynu | Prodej | Cíl Evropské centrální banky | Technologie | FIXED | Přidaná hodnota | Odvětví | Jednání ECB | Načasování | Štěstí | Projekce | Americká ministryně financí | Salman Ahmed | Společnosti | Opatření | Jestřábi z Fedu | Platební gigant | Problémy v dodavatelských řetězcích | Globální inflace | Digitální jüan | Zdravotnictví | Pozornost | Globální dodavatelské řetězce | Společnost | Průmyslový sektor | Lockdowny | TIM | RTS | | Riziko výhledu ekonomiky | Rostoucí inflace | Jamal | Krátkodobý výhled | Consensys | Hry | Válka na Ukrajině | Nový týden | Invaze na Ukrajinu | Vojenský konflikt | Sankce | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Polymetal International | Narušení dodávek | Řetězce | Hospodářské škody | Inflační data | Stagflační trend | Šéfové
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Rezistence | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Hlavní akciové indexy
Hlavní akciové indexy na Wall Street
Hlavní akciové indexy v USA
Hlavní akciové trhy
Hlavní akciový index
Hlavní akciový index MOEX
Hlavní americké banky
Hlavní americké indexy
Hlavní benchmark
Hlavní burzovní indexy

Následující klíčová slova

Hlavní čínské burzy
Hlavní ekonom
Hlavní ekonom AXA
Hlavní ekonom britské centrální banky
Hlavní ekonomické události
Hlavní ekonomické ukazatele
Hlavní ekonom ING
Hlavní ekonomka
Hlavní ekonomka MMF
Hlavní ekonomka Světové banky
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Trading Room
Potvrďte prosím... Zavřít