Neděle 11. května 2025 07:42
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding
reklama
Fintokei 10 000 000 Kč
reklama
Fintokei Payouty

Důvěra domácností

C:\fakepath\purple-trading-17042025-uvod.jpg

Porovnání výkonnosti světových akciových indexů - co očekávat do budoucna?

17.04.2025 Jak si vedou méně známé, ale neméně důležité akciové indexy a co to znamená pro investory a obchodníky? Pojďte si námi rozšířit své makroekonomické obzory a třeba při tom najít i nové obchodní příležitosti.
img

Solidní růst mezd pokračuje

06.03.2025 V posledním čtvrtletí minulého roku pokračoval silný růst mezd, který v nominálním vyjádření ještě nepatrně zrychlil ze 7,1 % na 7,2 %. Reálné tempo mírně zpomalilo vzhledem k vyšší průměrné inflaci (2,9 %) ze 4,7 % na 4,2 %, ale ani s takto vysokým růstem nepočítala mediánová prognóza trhu ani ČNB. Za celý rok 2024 průměrná mzda vzrostla o 7,1 %, což při inflaci 2,4 % znamenalo nárůst reálné mzdy o 4,6 %.
img

Ranní okénko - O víkendu čekají Německo předčasné parlamentní volby

17.02.2025 Tomuto týdnu budou dominovat předčasné parlamentní volby v Německu, které se konají o víkendu. Jejich výsledek bude zásadním pro dění nejen za našimi západními hranicemi, ale také v celé Evropě. Z ekonomických dat budou hlavními údaji předstihové ukazatele v podobě indexu nákupních manažerů (PMI) ve zpracovatelském průmyslu, které budou zveřejněny během pátku v Německu, eurozóně i USA.
img

Makroekonomická prognóza: Inflace v cíli, ekonomika kulhá

29.01.2025 Česká ekonomika vzrostla vloni v reálném vyjádření o necelé jedno procento a viditelně se tak odpoutala od své předpandemické úrovně. Pomohly jak vývozy dokončené produkce primárně v automobilovém sektoru, tak spotřeba domácností a vlády. Letos růst ekonomiky dále mírně zrychlí, tahounem ale bude výlučně domácní poptávka. Na produkční straně ji bude podporovat sektor obchodu a služeb, v případě průmyslu se obáváme třetího ročního poklesu v řadě. Na trhu práce dále mírně poroste míra nezaměstnanosti, růst reálných mezd ale bude pokračovat. Inflace se letos bude držet těsně nad inflačním cílem. ČNB by měla pokračovat během první poloviny roku v uvolňování restrikce snižováním sazeb směrem ke 3 %.
C:\fakepath\Francie3.png

Důvěra domácností ve Francii je na ročním minimu

08.01.2025 Spotřebitelská důvěra ve Francii v prosinci klesla na roční minimum, informoval dnes tamní statistický úřad INSEE. Francouzské spotřebitele znepokojuje domácí politická krize, výrazný nárůst navíc v prosinci podle průzkumu vykázaly obavy domácností ohledně situace na trhu práce. Nadále sílí také obavy z inflace.
C:\fakepath\trader-27122024-35-zm.png

Komodity: Ceny ropy díky naději na oživení čínské ekonomiky rostou

27.12.2024 Ceny ropy dnes rostou a zisky si připisují i od počátku týdne. Přispívá k tomu naděje na oživení čínské ekonomiky díky stimulačním opatřením a očekávané snížení zásob ropy v USA. Čína je největším světovým dovozcem ropy.
C:\fakepath\trader-26082024-54-zm.jpg

Analytici: Srpnové zhoršení nálady mezi firmami i mezi spotřebiteli je zklamáním

26.08.2024 Srpnové zhoršení nálady mezi firmami i mezi spotřebiteli je zklamáním, shodli se analytici, které ČTK oslovila. Údaje o důvěře v ekonomiku podle nich potvrzují, že růst české ekonomiky letos zůstane utlumený a nepřekročí jedno procento. Upozornili na obavy spotřebitelů z růstu cen. Podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) důvěra v českou ekonomiku v srpnu klesla o 1,4 bodu na 93,7 bodu.
C:\fakepath\ceska koruna-3.jpg

ČNB zhoršila výhled ekonomiky, čeká růst 1,2 procenta

01.08.2024 Česká národní banka (ČNB) zhoršila výhled české ekonomiky v letošním roce. Hrubý domácí produkt (HDP) podle ní vzroste o 1,2 procenta, v květnu očekávala růst 1,4 procenta. Průměrná inflace letos podle ČNB bude 2,2 procenta, v květnu čekala 2,3 procenta. Vyplývá to z nové makroekonomické prognózy, kterou dnes centrální banka zveřejnila.
img

MAKROEKONOMICKÁ PROGNÓZA PLÍŽENÍM VPŘED!

25.07.2024 Růstové momentum se od loňského závěrečného čtvrtletí vytrácí. Letošní růst tak nepřekročí jedno procento. Vývozní aktivitu stále narušují potíže s dodávkami dílů v automobilovém průmyslu, domácí poptávku táhne výlučně spotřeba domácností, investiční aktivita zůstává i ve světle přetrvávající měnové restrikce slabá. Spotřební výdaje podporuje růst reálných mezd v souvislosti s napjatým trhem práce a návratem inflace ke svému cíli. I ve zbytku roku se inflace bude pohybovat v blízkosti svého cíle, příští rok dokonce pod ním. Sazby centrální banky tak půjdou dolů, nyní již pravděpodobně standardním tempem po 25 bazických bodech. Reálné úrokové sazby tedy zůstanou kladné a restriktivní.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Červencový pokles důvěry v ekonomiku je podle analytiků zklamáním

24.07.2024 Červencové zhoršení nálady mezi firmami i mezi spotřebiteli je podle analytiků zklamání. Údaje o důvěře v ekonomiku podle nich nenaznačují, že by české hospodářství mělo ve třetím čtvrtletí zrychlit. Průmysl brzdí nedostatek zakázek, spotřebitelé zase korigují svůj přehnaný optimismus z počátku roku, soudí odborníci. Podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) důvěra v českou ekonomiku v červenci meziměsíčně klesla o 2,9 bodu na 95,1 bodu.
img

Průmysl přešlapuje namístě, domácnosti se rozbíhají

11.06.2024 Českým domácnostem se vrací optimismus, firmám nikoliv. Asi tak lze ve stručnosti shrnout výsledky posledních průzkumů předstihových indikátorů, z nichž také plyne, co v nadcházejících čtvrtletích bude ekonomiku táhnout a co nikoliv.
img

Ranní okénko - Smíšený obrázek průzkumu instituce Ifo

28.05.2024 Dnešní den nabídne pouze jediný zajímavější údaj a tím bude spotřebitelská důvěra Conference Board. Americkému hospodářství se dosud dařilo nad očekávání, a to zejména kvůli spotřebě domácností. Jejich důvěra v tamní ekonomiku byla totiž historicky nadprůměrná díky rostoucím příjmům a příznivé situaci na pracovním trhu, přestože se předpokládalo jeho ochlazení. V tuto chvíli ale nezaměstnanost atakuje historicky nejnižší úrovně a stále je vytvářeno značné množství nových pracovních míst. V rámci průzkumu Conference Board i v rámci průzkumu University of Michigan se zdá, že na spotřebitele zatím příliš nedoléhala vyšší inflace či vyšší úrokové sazby. Výsledky z minulého měsíce nicméně naznačily možné ochlazení domácí poptávky, kdy v případě Conference Board index důvěry spotřebitelů výrazně klesl z 103,1 bodů na 97 bodů, přičemž se očekával mírný nárůst.
C:\fakepath\ceska republika2.jpg

Analýza: Nižší důvěra v ekonomiku je výkyv, ne obrat k horšímu

24.05.2024 Květnové snížení důvěry v ekonomiku je spíš jednorázový výkyv než začátek obratu k horšímu. Shodují se na tom analytici, které ČTK oslovila. Zároveň upozorňují na to, že důvěra, a to zejména spotřebitelská, je na vyšší úrovni než před rokem. Souhrnný indikátor důvěry se v porovnání s dubnem snížil o 0,6 bodu na 96,4 bodu, nižší byla důvěra podnikatelů i spotřebitelů, uvedl dnes Český statistický úřad (ČSÚ).
img

Makroekonomická prognóza: Konec půstu – vstříc růstu

24.04.2024 První měsíce letošního roku potvrzují oživování domácí poptávky. Na spotřebitelském sentimentu se pozitivně podepsal návrat inflace ke dvouprocentnímu cíli centrální banky, což společně s nadále napjatým trhem práce pomohlo k obnovení růstu reálných mezd. V solidní dynamice pokračuje investiční aktivita a čisté exporty profitují z hladšího fungování globálních dodavatelských a výrobních řetězců, což je vidět zejména na produkci automobilového průmyslu. ČNB bude pokračovat v opatrném snižování úrokových sazeb. Reálné úrokové sazby zůstávají restriktivní, inflace se tak letos bude pohybovat kolem dvou procent, příští rok může být ale v průměru pod touto hodnotou.
img

Maloobchodní tržby: Ochota utrácet roste

05.04.2024 „Únorové tržby v maloobchodě potvrdily, že spotřeba domácností nabírá na síle. V únoru již potřetí po sobě tržby meziročně vzrostly, když se zvýšily o 1,6 %. K dlouho očekávanému zlomu v trendu vývoje maloobchodních tržeb došlo v prosinci. To byl poprvé zaznamenán meziroční růst po devatenácti měsících poklesu. V únoru se zvýšily i tržby za potraviny, a to meziročně o 1,1 %. Až do letošního ledna přitom tyto tržby dvacet měsíců klesaly. To vše svědčí o pozvolnému restartu spotřebitelské poptávky,“ komentuje maloobchodní tržby Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.
img

Ranní okénko - Důvěra domácností v ekonomiky setrvává nízká

28.11.2023 Dnes z evropského i amerického trhu dorazí zejména předstihová data. Jako první již vyšel výsledek spotřebitelské důvěry v Německu, kde došlo k mírnému zlepšení. V podobném směru šel i již dříve zveřejněný výsledek za celou eurozónu, zlepšení se dočkala i nálada u německých firem, ať už jde o Ifo index, či index nákupních manažerů.
C:\fakepath\Cina-pristav.jpg

Dovoz do Číny v říjnu nečekaně vzrostl, zatímco vývoz výrazněji klesl

07.11.2023 Dovoz do Číny v říjnu nečekaně vzrostl, zatímco vývoz klesl rychleji, než se čekalo. Přebytek bilance zahraničního obchodu se tak v říjnu snížil na 56,53 miliardy USD (1,3 bilionu Kč) ze zářijových 77,71 miliardy USD a zaostal za očekáváním analytiků, kteří počítali s přebytkem až 82 miliard USD. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil čínský celní úřad. Smíšený vývoj ukazatelů naznačuje, že domácí poptávka se sice zlepšila, druhá největší ekonomika světa však nadále čelí rizikům. Mezinárodní měnový fond (MMF) dnes ale zároveň zlepšil výhled růstu ekonomiky Číny na letošní a příští rok.
img

Spotřebitelská poptávka v červenci zklamala

07.09.2023 Tuzemské maloobchodní tržby za červenec zklamaly. Jejich reálný objem bez prodejů aut se zvýšil meziměsíčně pouze o 0,1 %, zatímco my jsme očekávali růst o 0,5 %. V meziročním vyjádření byly tržby nižší o 1,8 %, což byl ve srovnání s naší prognózou (-3,0 % y/y) i tržním konsensem (-3,1 % y/y) naopak lepší výsledek. Na meziroční vývoj totiž působily revize historických dat, když statistický úřad zhruba o desetinu zvýšil meziměsíční dynamiku pro každý měsíc v období od listopadu 2022 až do červena 2023.
img

Červnová důvěra v ekonomiku - analytický komentář

26.06.2023 “Poslední dva měsíce pozorujeme výraznou erozi důvěry v českou ekonomiku. Index důvěry kulminoval na jaře, po odeznění akutní fáze energetické krize. Nyní atakuje nejnižší úrovně z roku 2022. Pokles je způsobený hlavně klesající důvěrou v průmyslu, což nevěstí nic dobrého pro budoucí ekonomické oživení. Snižuje se i důvěra domácností, které odkládají spotřebu. V letošním roce opět výrazněji rostou vklady domácností. Do konce roku nečekáme výraznější změnu trendu, tím pádem ani přispění spotřeby domácností k růstu ekonomiky,” říká Petr Javůrek, finanční analytik Provident Financial.
img

Březnové maloobchodní tržby zklamaly

05.05.2023 Březnové reálné maloobchodní tržby bez prodejů aut byly v ČR meziměsíčně nižší o 0,7 %, zatímco my jsme očekávali jejich mírný růst. Jako zklamání lze březnový výsledek hodnotit také při srovnání s tržním konsensem. Podle toho měly v meziročním vyjádření maloobchodní tržby klesnout o 6,6 %, zatímco ve skutečnosti došlo k poklesu o 8,1 %. Směrem dolů byl navíc revidován údaj za únor. Původně data pro tento měsíc ukazovala na meziměsíční pokles o 0,4 %, po revizi to však je již -0,7 % m/m.
img

Forex: Problémy v americkém bankovním sektoru vnášejí na finanční trhy nejistotu

14.03.2023 Inflace v USA by měla pokračovat v poklesu. V únoru podle nás meziroční růst tamních spotřebitelských cen zpomalil z 6,4 % na 6,0 %. Tuzemské maloobchodní tržby za leden by mohly podle našeho odhadu přinést mírné meziměsíční oživení, meziročně však jejich dynamika bude nadále hluboce záporná. Tématem číslo jedna na finančních trzích však zůstanou diskuze kolem zranitelnosti bankovního sektoru v prostředí utaženějších měnových podmínek, které vyvolal pád některých amerických bank.
img

Lepší data z reálné ekonomiky a počátek poklesu inflace

03.03.2023 Naše očekávání ohledně lednového vývoje české ekonomiky jsou poměrně optimistická. Průmyslová produkce by měla oživit, když automobilový průmysl měl podle všeho k dispozici potřebné součástky pro výrobu. Jejich dodávky však zůstávají nárazové a únorový výsledek tak bude pravděpodobně opět horší. Výraznější nárůst spotřebitelského sentimentu by se měl projevit ve vyšších maloobchodních tržbách, které v předchozích měsících silně klesaly.
img

Forex: Důvěra v tuzemskou ekonomiku se v prosinci mírně zhoršila

27.12.2022 Po nepatrném listopadovém zlepšení došlo v souhrnném indikátoru sentimentu k mírnému snížení z listopadových 90,1 b. na 89,5 b. K poklesu důvěry v ekonomiku došlo jak u spotřebitelů, tak i u podnikatelů.
img

Forex: Růst německé ekonomiky podpořila soukromá spotřeba

25.11.2022 Dnešní kalendář nabídne pouze data z Německa. Finální odhad tamního HDP by měl potvrdit překvapivý výsledek rostoucí ekonomiky ve Q3 o 0,3 % q/q. Pozitivní vliv pravděpodobně měl pokračující růst spotřeby domácností nadále odrážející obnovenou poptávku po službách. Mimo poměrně prázdného kalendáře bude na nízkou obchodní aktivitu na finanční trzích dnes působit i doznívající efekt včerejšího Dne díkuvzdání v USA. Jeho čtvrteční konání je každoročně hojně využívanou příležitostí pro prodloužený víkend.
img

Forex: Důvěra v českou i německou ekonomiku mírně vzrostla

24.11.2022 Souhrnný indikátor důvěry v českou ekonomiku zaznamenal v listopadu nepatrné zlepšení, když vzrostl z říjnových 89,8 b. na 90,1 b. Zatímco důvěra spotřebitelů byla meziměsíčně vyšší, nálada podnikatelů se dále zhoršovala.
img

Důvěra v ekonomiku zůstává i přes nepatrné zlepšení nízká

24.11.2022 Souhrnný indikátor důvěry v českou ekonomiku zaznamenal v listopadu nepatrné zlepšení, když vzrostl z říjnových 89,8 b. na 90,1 b. Zatímco důvěra spotřebitelů byla meziměsíčně vyšší, nálada podnikatelů se dále zhoršovala.
img

Forex: Maďarská centrální banka ponechá základní úrokovou sazbu beze změny, …

25.10.2022 Maďarská centrální banka dnes pravděpodobně ponechá základní úrokovou sazbu beze změny, když pro utahování měnové politiky bude používat alternativní nástroje. Indikátory důvěry v říjnu vesměs klesly napříč rozvinutými ekonomikami.
img

Forex: Pesimismus vládne světu

24.10.2022 Důvěra v českou ekonomiku v říjnu pokračovala v poklesu. Souhrnný indikátor ekonomického sentimentu se snížil z -2,6 b. na -2,9 b. a byl tak nejnižší od března 2021. V případě spotřebitelského sentimentu došlo k prolomení dalšího historického minima. Důvěra domácností zůstává rekordně nízká kvůli vysoké inflaci, obavám ze vzniku recese a s tím souvisejícího možného nárůstu nezaměstnanosti.
img

Forex: Příspěvek pro školáky pomohl tuzemským maloobchodním tržbám

06.10.2022 Domníváme se, že přes vysoké ceny tuzemské domácností v srpnu utrácely více, pozitivně to vidíme i u prodeje automobilů, kde se zájemci díky zlepšení situace v dodavatelských řetězcích dočkali dokončení svých objednaných modelů. Německé podnikové objednávky za září opět výrazně klesnou, z meziročního pohledu by se ale měl propad zmírnit. Během podzimu předpokládáme odražení se ode dna. Počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA za předchozí týden potvrdí robustní situaci na tamním trhu práce.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Ekonomická nálada v EU i eurozóně se v září dále zhoršila

29.09.2022 Ekonomická nálada v Evropské unii i v eurozóně se v září dál zhoršila. Důvěra klesá v podnikatelském sektoru i mezi spotřebiteli. Index ekonomické nálady v EU se meziměsíčně snížil o 3,5 bodu na 92,6 bodu, v České republice index klesl o 2,2 bodu na 88,3 bodu. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnila Evropská komise (EK).
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Česká národní banka ponechá ve čtvrtek sazby beze změny

26.09.2022 Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v srpnu zřejmě mírně vzrostly, zlepšit by se měla i zářijová spotřebitelská důvěra. Naopak v eurozóně se důvěra spotřebitelů propadne na nejnižší úroveň za poslední rok. To bude vidět i na menším zájmu domácností o úvěry a mírném poklesu peněžní zásoby. Klíčovou událostí v eurozóně však bude zářijová inflace, která zřejmě vyšplhá až na 9,8 %.
img

Forex: Reakce evropských spotřebitelů byla v březnu přehnaná

21.04.2022 Na rozdíl od trhu se domníváme, že prudká reakce spotřebitelů na vysoké ceny energií a válku na Ukrajině byla v březnu přehnaná a dubnové číslo bude ve znamení korekce. Finální březnová čísla inflace v eurozóně přinesou naději, že nyní již máme inflační vrchol za sebou. Polsko přinese i pro nás klíčové číslo březnové průmyslové produkce. Navzdory zahájení války na Ukrajině nejsou tržní očekávání nijak extrémně pesimistická.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Předstihové indikátory naznačují únorové zlepšení ekonomiky

22.02.2021 Ekonomický kalendář pro tento týden příliš nových informací nepřinese. Předstihové indikátory v eurozóně navážou na páteční PMI a ukážou únorové zlepšení ekonomiky. Fiskální stimul americké vlády podporuje spotřebu domácností i růst cen. Domácí ekonomika vykáže lednový růst cen v průmyslu a zhruba stagnaci spotřebitelské důvěry. Maďarská centrální banka ponechá měnovou politiku beze změny. Koruna si udržuje svůj potenciál vrátit se k silnějším hodnotám.
img

Komentář: Důvěra po dvou měsících opět vzrostla, nebere však v potaz aktuální uzavírání ekonomiky

28.12.2020  Spotřebitelská důvěra v prosinci vzrostla o osm bodů na -14,5 b. Po dvou měsících poklesu tak opět roste. Detailní struktura průzkumu ČSÚ ukazuje na pokles strachu z celkového zhoršení ekonomické situace, zároveň se ale zvýšila snaha spořit, což v souhrnném indikátorů působí pozitivně na jeho růst. Zároveň také poklesly obavy ze ztráty zaměstnání, ty však ale stále zůstávají vysoké. Celkově se tak důvěra domácností vrátila na úrovně z letošního května, kdy se začala zlepšovat situace po první vlně pandemie. Obdobný vývoj je viditelný i na podnikatelské důvěře. Ta však během předchozích měsíců nepropadla tak výrazně, jako v během jarních měsíců, a její aktuální růst tak vychází z výrazně vyšších úrovní. Největší nárůst zaznamenal sektor služeb, který ale letos propadl nejvíce. V případě průmyslu se důvěra podnikatelů poprvé vrátila na únorové úrovně a umazala tak celý letošní propad. Dnešní statistika je tak dobrou zprávou pro tuzemskou ekonomiku. Dopad druhé vlny pandemie je výrazně nižší než během jarních měsíců. Na druhou stranu dnes zveřejněný průzkum byl proveden v první polovině měsíce, kdy se otevírala většina obchodů a služeb, a nebere v potaz jejich aktuální opětovné uzavření.
img

Trump naznačil připravenost zahájit proces předání moci

24.11.2020  Americký prezident Trump tři týdny po volbách poprvé veřejně nepřímo připustil, že jeho nástupcem v Bílém domě bude Joe Biden. Ve zprávě na sociální síti Twitter naznačil, že svému týmu dal pokyn zahájit kroky směřující k předání moci nové administrativě. Nezapomněl ovšem dodat, že v právních bitvách o konečný výsledek voleb hodlá pokračovat.
img

Měsíční předpovědi: Ekonomika brzdí a inflace roste

31.01.2020 Odhadujeme další zpomalení ekonomiky na konci minulého roku způsobené zejména oslabeným průmyslem. Naopak inflace zrychluje a na začátku roku vyskočí v meziročním srovnání na 3,4 %. Česká národní banka bude pod vlivem zvýšené inflace silně uvažovat, zda přece jen úrokové sazby nezvýšit, nakonec ale převládnou hlasy pro jejich stabilitu.
img

Měsíční předpovědi: Inflace pokračuje v růstu, průmysl klesá

08.01.2020 Inflace v listopadu vzrostla na 3,1 %. Na prosinec čekáme její další zvýšení a výhled na nejbližší měsíce míří rovněž vzhůru. ČNB tak bude stále signalizovat možnost zvýšení úrokových sazeb. Průmyslová výroba za listopad vykáže hlubší pokles a bude tak ukazovat na další zpomalení české ekonomiky. Maloobchodní tržby před Vánocemi vzrostly na nové rekordy, ale tempo jejich růstu ubere na tempu.
img

Důvěra domácností v závěru roku roste

27.12.2019 Důvěra v českou ekonomiku v prosinci mírně vzrostla. Nejvíce se na tom podílel nárůst spotřebitelské důvěry, která se zvýšila o 2,8 bodu a je tak nejvyšší od srpna tohoto roku. To je i v souladu se solidním růstem maloobchodních tržeb a s faktem, že spotřeba domácností zůstává i nadále hlavním tahounem tuzemské ekonomiky. Podle průzkumu ČSÚ zůstávají obavy domácností ze zhoršení ekonomické situace nízké a zároveň se snížily jejich obavy ze zhoršení vlastní finanční situace. Současně ale paradoxně vzrostl úmysl spořit, který v indexu statistického úřadu působí pozitivně. Navzdory opět zrychlující inflaci se domácnosti oproti předchozímu měsíci méně obávají růstu cen.
Související klíčová slova: Ruský index | Sněmovní volby | Ropný institut | Měsíční předpovědi | Tempo růstu | Investment Management | Čínský CN50 | Deficit veřejných financí | Signature Bank | Fiskální stimul | EUR | Zkušenosti | Nárůst objemů | Alphabet | Bankovky | Akciové trhy | Exporty | IndexChina | Pozitivní vliv | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Veřejné finance | Analytik Cyrrusu | Russia Trading System Index | Trend | Index CN50 | Mezinárodní měnový fond | Statistiky | Ruský index RTS | Další růst | USD/PLN | Utahování měnové politiky | Energetika | Americká inflace | Mobilizace v Rusku | Australský index AU200 | PLN | Evropská komise | Ztráty peněz | Index AU200 | Trading Room s Jardou Tupým | Závislost | Kolaps | Uzavírání ekonomiky | Schodek státního rozpočtu | Oznámení | Krize realitního trhu | Nifty 50 | Pravděpodobnost | Tuzemská ekonomika | Nejznámější akciový index USA | Ruská mobilizace | Petr Kymlička | Vládní opatření | Pokles indexu | Tuzemský průmysl | Ruský RTS | Russia Trading System | Exchange | Rostoucí ceny | Globální dění | Výkyvy | Akciový index USA | Scalpovat DAX | Depozitní sazba | Přesnost | Raiffeisenbank a.s. | Český statistický úřad | Deflace | Ekonomické aktivity | Index ekonomické nálady | Německý DAX | Bankovní rada ČNB | Burze | Data z Německa | Vysoké inflace | Dovoz do Číny | Pád amerických bank | Burza | Porovnání výkonnosti | Vratislav Zámiš | Růst průmyslové produkce | Míra nezaměstnanosti ve Francii | Australský AU200 | Více peněz | Analýzy | Index NIFTY 50 | Institut API | Uvalení západních sankcí | Globální ekonomické aktivity | Tuzemská měna | Devizové trhy | Výhled ekonomiky | Australské burzy | Americký prezident | Růst cen | CZK | Ekonomická nálada v EU | Pandemie COVID-19 | Největší společnosti | Vysoké riziko | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Vývoj měnového páru | Rubl | Trading Room | Ruská ekonomika | Regionální měny | Silné oživení | EIA | Inflace | Evropská měna | Produkce v průmyslu | Hlavní ekonom | Index China A50 | Česká měna | Cíl ČNB | Nezaměstnanost | Point of Control | Vývoj indexů | Obchodní seance | Podnikatelská důvěra | Výhled české ekonomiky | ČSÚ | Index NIFTY | PoC | VIG | Výhled | Míra úspor | Optimismus spotřebitelů | Zvyšování sazeb | Růst německé ekonomiky | WSJ | Vít Hradil | Macron | Oživení z pandemie | Helena Horská | Výkon | Maloobchod | Sankce | IndexChina A50 | Zveřejněná data | Index USA | Globální ekonomiky | Nejznámější akciový index | Aktuální hodnoty měny | Ropný institut API | Výzkumy | Německý index | Výsledky průzkumu | Výprodeje | Bankéři | Fiskální politiky | Ruský akciový index RTS | Akciový index | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Alibaba | Parlamentní volby v Německu | Politické faktory | EUR/PLN | Cyklus zvyšování sazeb | Ceny pohonných hmot | Ekonomiky | Dnešní makroekonomické ukazatele | Oživení německé ekonomiky | Data z trhu | Suroviny | Ranní okénko | Volatilita | Možné scénáře | Český trh práce | Průmyslová produkce | Lednové přecenění | Indický NIFTY | Předstihové indikátory | Centrální banky | Rekordní minimum | Peníze | Zpráva | Foreign Exchange | CySEC | Brent | Stavební produkce | HUF | Politika | Stimul | Očekávání | Vývoj na devizovém trhu | Ekonomika EU | Zvýšení sazeb | Napadení Ukrajiny | Celní války | Průmysl | Války na Ukrajině | Americký S&P 500 | Vývoj ceny ropy WTI | Invaze na Ukrajinu | Měnový fond | Poptávka po úvěrech | Jana Steckerová | Zásoby ropy | Vysoké ceny energií | Hrubý domácí produkt (HDP) | Investment management | CZK/EUR | Nákupy | Růst | Ceny bydlení | Americký index | Příležitosti | EUR/CZK | Americká lehká ropa | Dovoz do Číny v říjnu | Průměrná nominální mzda | Nižší daně | Prognóza | L.F. Investment | Působení fiskální politiky | Trh práce | Veřejný dluh | Medtronic | Graf | Vývoj ceny ropy Brent | Bydlení | Problémy čínské ekonomiky | Pochybnosti | Země EU | Intuit | Objem obchodů | Evropské ekonomiky | Volatility | Ceny výrobců | Snižování sazeb | Zpomalení ekonomiky | Evropská inflace | Evergrande | Giovanni Staunovo | Důvěra spotřebitelů | Auchan | Inflace v eurozóně | Oslabování koruny | Sazba ČNB | Zpřesněný odhad | Opatření | Meziroční růst | Covid | Čínský index CN50 | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Trh | Oživení české ekonomiky | Chladné počasí | Průměrné mzdy | Fair Value | Rozdílové smlouvy | Index China | Index | Data z reálné ekonomiky | Reálné úrokové sazby | MMF | Parlamentní volby | Zpřísnění měnové politiky | Eura | Komise | Nejistoty | Objednávky | Dnešní kalendář | Tržní kapitalizace | Fungování | Posílení | Včerejší obchodování | Finanční analytici | Největší společnosti v indexu | S&P | Společnosti | Koruna | Unie | Vice | Výnosové křivky | Obchodování na finančních trzích | Data z ekonomiky | Akciové indexy | Momentum | Nejvyšší objem obchodů | Ekonomický kalendář | Ruský akciový index | Soukromý sektor | Toyota Motor | Prezident Trump | Wall Street Journal | Petr Javůrek | Problémy | Globální poptávka | Hlavní ekonomka | Ekonomický vývoj | Podnikatelé | Kurz EUR/USD | Deficit | Pandemie COVID | Vztahy s Čínou | Budoucnost | National Stock Exchange | Pokračující pokles | Softwarový gigant | Vysoká inflace | Akciový index RTS | DAX 40 | Invaze | Mediánová mzda | Ústup inflace | Česká koruna | Benzín | Wall Street Journal (WSJ) | Nejvyšší objem | Ropa Brent | Obchodníci | Průměrná inflace | Investiční rozhodování | Meziroční míra inflace | Ifo | Erste Group | Energetický sektor | Vývoj inflace | Polský zlotý | Conference Board | Jednání ECB | Proražený support | Index nákupních manažerů | Vývoj mezd | Domácnosti | Poptávka | Druhá největší ekonomika světa | Řetězec | Konjunkturální průzkum | Maloobchodní tržby | Snižování úrokových sazeb | Oslabení forintu | Nastavení měnové politiky | NAFTA | Indický index NIFTY | Důvěra ve Francii | Twitter | Guvernér ČNB Aleš Michl | Zboží dlouhodobé spotřeby | Euro vůči americkému dolaru | Miroslav Novák | Obchodovat | Největší ekonomika | Válka na Ukrajině | Finance | Provident | Indikátor | Důvěra v ekonomiku | Pandemie nemoci | AU200 | Analytici | Cenový index | Inflace ve Francii | Trading systém | Inflace cen | eXchange | Statistický úřad | Monetární politika | Počasí | RBI | Ropa | Investiční aktivita | Cenový index PCE | Německý index DAX | Zpomalení české ekonomiky | Inflační výhled | Statistici | UBS | Investiční cíle | Depozitní sazby | Komerční banka | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Japonský index | USA | Nové obchodní příležitosti | Růst HDP | Pandemie | | Conseq Investment Management | Česká národní banka (ČNB) | Volby | Zvyšování úrokových sazeb | Pohonné hmoty | A50 | Výrobní inflace | Co očekávat do budoucna? | Česká ekonomika letos | Výrobní aktivita | Vývoj | Úroková sazba | Index ASX | Mobilizace | Investiční poradenství | Podpůrná opatření | Člen bankovní rady | Rizikové averze | Západní sankce | CN50 | Pracovní síla | Výdaje | Indikátor důvěry v ekonomiku | Růst americké ekonomiky | Investice do nemovitostí | Data z průmyslu | Volatilní | Riziko ztráty | Úrokové sazby | EUR/USD | FAIR | Intervence | Joe Biden | Odvětví | Spotřebitelská důvěra | Ceny průmyslových výrobců | Prohlášení | Další vývoj | Dnes zveřejněná data | Odkotvená inflační očekávání | Měnové politiky | Finanční služby | Ceny nemovitostí | Dánové | Aktuální situace | Geopolitické události | Míra nezaměstnanosti v Německu | Manufacturing | Hike | Vývoj cen komodit | Zlotý | Výdělky | Cíl Evropské centrální banky | Sazby centrální banky | Akcenta Miroslav Novák | Odhad HDP | Růstový potenciál | Lukoil | Trading | Dna | Vliv na hodnotu | Centrální bankéři | Trh se zlatem | China A50 | Výrobce pneumatik Michelin | Indický index | Bezpečný přístav | Obchodní příležitosti | Odliv kapitálu | Indický NIFTY 50 | Zlepšení ekonomiky | ADP | Vládní výdaje | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Platební bilance | Růst mezd | NSE | Reálné ekonomiky | Růst cen nemovitostí | Sazby | Růst průmyslové výroby | Růst výrobních cen | Důvěra v českou ekonomiku | Změny v ekonomice | Americký index S&P 500 | České koruny | Tempo zdražování | Český trader | Amazon | Investovat | Cena severomořské ropy Brent | Provident Financial | Ekonomické oživení | Sektor služeb | Supporty | Pokles populace | Generali Investments CEE | Boj s inflací | Spotřebitelská důvěra ve Francii | Průzkum | Průmyslové podniky | Firmy | Nálady investorů | Reálné mzdy | Aktivita v průmyslu | Zájem investorů | Banka Creditas | Západní firmy | Euro dnes | Výhled růstu ekonomiky | Růst cen komodit | Repo sazby | Státní svátek | Podíl nezaměstnaných | Fed | Magnificent | Index spotřebitelské důvěry | Maďarský forint | Automobilový průmysl | Generali Investments | Trhy | Motorová nafta | Období zvýšené inflace | UBS Giovanni Staunovo | Americký ropný institut | Růst české ekonomiky | Důvěra v eurozóně | Rizika | Rada ČNB | Eurozóna | Fond | ISM | Sdružení automobilového průmyslu | Index Nifty 50 | Globální trhy | Ekonomická nálada | Úspory | Japonský Nikkei | Počet stavebních povolení | Nominální růst | Vysoké ceny | Obnovení růstu | Úřad pro energetické informace | Růst ekonomiky | Žádosti o podporu | Bilance | CEE | Volby v Německu | Bankovní asociace | Tesla | Dovoz z Ruska | Low | Solidní růst | Vývoj peněžní zásoby | Český statistický úřad (ČSÚ) | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | Prezident Emmanuel Macron | Mzdy | Poradenství | Zlepšení nálady | ICT | Makroekonomická prognóza | Peněžní trh | Výrobce pneumatik | Analytička | Společnost | Velké firmy | Politika centrální banky | Posilování české koruny | Zahraniční obchod | EUR/HUF | Ztráty zaměstnání | Situace na trhu práce | Conseq | Maďarská centrální banka | Obchod | Purple Trading | Prodeje existujících domů | Negativní zprávy | Ceny ropy Brent | Hospodářské politiky | Oživení globální ekonomiky | Pokles reálných mezd | Vývoj na trhu | EK | Riziko | Jan Frait | Analytik | Pražský PX | Pražské burzy | Zasedání ČNB | Růst platů | Úvěrová aktivita | Finanční trh | Meta | Pesimismus | Nástroj | Index DAX 40 | Plyn | INSEE | Německá ekonomika | Čína | Ceny | Siemens | Financování | Recese | Pokles | Gazprom | Meziměsíční inflace | Války | Impuls | Raiffeisenbank | Přebytek bilance | Data z trhu práce | Nárůst nezaměstnanosti | Proinflační | Předstihové ukazatele | Centrální banka | Předpovědi | Predikce | WTI | Zápis z posledního zasedání | Největší ekonomika světa | Evropské centrální banky | Nedostatky | Souhrnný indikátor | Odborníci | Cena severomořské ropy | Investments | Průmyslový sektor | Ekonom Komerční banky | Webinář | Výsledek voleb | Stratég | Prodeje automobilů | Instituce | Propuštění | Forint | RTX | Náklady na financování | Růst cen energií | Německé ekonomiky | CFD | Benchmark | Prostor pro růst | Spotřeba domácností | MNB | Růstové momentum | Austrálie | Růstové vyhlídky | Zastropování cen | Posílení koruny | Společnost Siemens | Miliardy USD | Rostoucí ceny energií | Ceny akcií | Ceny energií | Barometr | Energetická krize | ASX | RTS | Michelin | Jaromír Gec | Rychlý růst cen | Dynamika mezd | Koronavirové pandemie | Xetra | ČNB | Sezónní vlivy | Středoevropské měny | Mzdový nárůst | Dovoz | České hospodářství | CFD (Rozdílové smlouvy) | Vklady | Obchodování | Jan Vejmělek | Nové prognózy | Eurostat | Prezident | Hypoteční trh | Státní rozpočet | Měna | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Údaje | Údaje o obchodu | Automobilky | Biden | Finanční krize | Naše ekonomika | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Platforms | PRIBOR | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Japonsko | Zasedání americké centrální banky | Jarda Tupý | Směřování | Dobré zprávy | Situace | USD/CZK | Tržby | Stagnace | Celní úřad | Aktuální prognóza | Prodej aut | FOREX | Signály | Sazby beze změny | Guvernér | Trader | GfK | Výrobní aktivity | HDP | Oživení ekonomiky eurozóny | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Čínské vlády | Ekonomka | Dolar | Euro | Klid | Zpomalení růstu | Politici | Obchodní bilance | Index PCE | Meziroční růst spotřebitelských cen | Nedostatek zakázek | Vyšší inflace | Výprodej | Tomáš Holub | Falešný break | Martin Gürtler | Vývoj trhu | Invaze Ruska na Ukrajinu | Zdraví | Domácí měny | ČTK | Světové indexy | Guvernér ČNB | Ztráty | Osobní výdaje | Zásobníky | Česká národní banka | 1D | Meziroční inflace | Klesající inflace | NIFTY | Akcie | Průmyslníci | Mzda | Nižší úrokové sazby | Vývoj jádrové inflace | Železná ruda | Pražská burza | Základní úroková sazba | Podniky | Investiční apetit | Propad indexu | Zrychlení růstu | Český HDP | Tržby v maloobchodě | Vývoj ceny | Tuzemské hospodářství | Převis | ADP report | Obavy z inflace | Vývoz | Reuters | Týdenní zpráva | Technologie | Emmanuel Macron | Prognózy | Kurz | Druhá největší ekonomika | Daně | Jádrová inflace | Lenka Kalivodová | Index důvěry | Americká ekonomika | Výsledky | Míra inflace | Rychlý růst | Bankovní rada | Peněžní zásoba | Investice | Osobní příjmy | Čínský index | Microsoft | Pro investory | Potenciál | Zdravotnictví | Kevin Tran Nguyen | Pokles inflace | Kapitalizace | Oživení ekonomiky | Photon Energy | Lehká ropa WTI | Indie | Bod | Vnímání | Aktuální vývoj | Zisky | Výkon průmyslu | Soukromá spotřeba | Conference Board index | Zaměstnanci | Cyrrus | Fondy | Kurz eura | SAP | Hospodářství | Důvěra | Kontrakce | Americký akciový trh | Výhled do budoucna | Ukazatel | Měny | Čínský celní úřad | Nezaměstnanosti v Německu | Ropa WTI | Finanční sektor | Daňové příjmy | Burzy | Hospodářský růst | Thomson Reuters | Výraznější impuls | Obchodování s cizími měnami | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Poradce | Vývoj ceny ropy | Petr Dufek | Radomír Jáč | Nemovitostní trh | Stock Exchange | Úřad INSEE | Eva Zamrazilová | Negativní sentiment | Prodeje aut | Technická analýza | Plány | Toyota | COVID-19 | Rekordní růst | Nikkei | Rostoucí nezaměstnanost | ZEW | Zpomalující inflace | TIM | Propouštění | Energie | Objem | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Prodej | Evropská komise (EK) | Rok 2024 | Financial | KB | Novatek | Růst amerických výnosů | Americký PMI | Silný růst | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Míra | Pokles tržeb | Pandemie nemoci COVID-19 | University of Michigan | Korekce | Reálná mzda | Výrazný pokles | Rosněfť | Asociace | Výkonnost | Moore Czech Republic | Předčasné parlamentní volby | Spotřebitelská inflace | Intervence ČNB | Index S&P 500 | Hrubý domácí produkt | Vývoje kurzu | Přehled | Zhoršení nálady | Pokles úrokových sazeb | Stavebnictví | Krize | Ekonomická důvěra | Index Nikkei | Oslabení koruny | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Německý HDP | Koruny vůči euru | Bohemia Energy | Index nákupních manažerů (PMI) | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Ceny zboží | Historická data | Obchodování s CFD | MT4 | Důvěra v průmyslu | Světová banka | Cena | Spotřebitelská důvěra v ČR | Německo | Makroekonomické ukazatele | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Snížení sazeb | Česká ekonomika | Ekonomická data | Situace na trhu | Inflace v listopadu | Co bude | Odhad růstu ekonomiky | DAX | Erste | Recese ekonomiky | Kypr | Sony | Indikátor důvěry | Zlato | Ekonomika | Evropské méně | SEC | Schodek | Volume | Indikátory | Odpovědnost | Oslabení | Invaze Ruska | Finanční situace | Nominální mzda | Nálada podnikatelů | Energetické krize | Evropské akciové trhy | Práce | Úspěch | Cíle | Maloobchodní tržby v USA | Repo sazba | Nifty | Banky | Předčasné volby | Buy | Vypuknutí pandemie | Vlády | Investiční společnosti | Australský index | Šance | Bilance zahraničního obchodu | Fundamenty | NIFTY 50 | Wall Street | Analýza | Kurz EUR | Zlepšení | L.F. Investment Limited | Japonský index Nikkei | ČR | Meta Platforms | Zahájení invaze | Výraznější pokles | API | Pozice | Stock | Čínská ekonomika | Creditas | Jakub Seidler | ČNB Aleš Michl | Silná poptávka | LSEG | Indická ekonomika | Americká lehká ropa WTI | Support | Průměrná mzda | Nezaměstnanost mladých | Inflační tlaky | Finální odhad | Služby | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Spotřební zboží | Tržní očekávání | Návrat inflace | OPEC | Magnificent 7 | Peněžní zásoby | Sentiment | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Ceny ropy dnes | Petr Lajsek | Indikátory důvěry | Zásoby ropy ve Spojených státech | Americké objednávky | Politická krize | Spotřebitelé | Akcenta | Zkrocení inflace | Přecenění | Karanténa | Vzdělávání | Indexy nákupních manažerů | Polsko | Ceny potravin | Rezistence | Meziroční růst cen | Spotřebitelská poptávka | Oživení čínské ekonomiky | The Wall Street Journal | Měny rozvíjejících se trhů | Zdražování | Ropy | Hodnocení současné situace | Historicky nejnižší | Hospodářské výsledky | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | USD | Odražení ode dna | Viry | Dnešní statistika | Společnosti v indexu | Počet nových žádostí o podporu | Vyšší úrokové sazby | Silný dolar | 3M | Dnešní čísla | Zpomalení ekonomického růstu | Situace v průmyslu | Kupní síla | Index RTS | Inflace ve službách | Pokles HDP | Propad | Konec roku | Nemovitosti | Ceny ropy WTI | Evropský trh | Dezinflační proces | Rok 2024 | Aleš Michl | Nejistota | 3M PRIBOR | Německý Ifo index | Makroekonomický kalendář | Nvidia | Investment | Ceny komodit | Indexy | Americký dolar | Makro | Příjmy a výdaje | Evropská centrální banka | Výkon německé ekonomiky | Koruna dnes | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | ECB | Institut | Sazby ECB | Ekonomiky eurozóny | Měnová politika | Nálada spotřebitelů | Ziskovost | Inflační očekávání | ROCE | Spekulace | Aktualizovaná prognóza | MPSV | Zasedání amerického Fedu | Hodnoty měny | EU | Miliardy | ASX 200 | Společná evropská měna | Zpracovatelský průmysl | SVB | Globální finanční trhy | Poptávky po ropě | Prodeje | Pracovní síly | Akciový trh | Uhlí | Investovat peníze | Americké vlády | Ukazatele | Strukturální změny | Banka | Indikátor ekonomického sentimentu | Nárůst rizikové averze | Domácí poptávka | Statistika | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Ocenění | Index DAX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Reuters | Obchodování | Banka | Pokles | Banky | ČTK | Indikátor | Trading | Cena | | Pivot

Předchozí klíčová slova

Dušan Šenkypl
Dušan Ševc
Duševní postoj
Duševní produkt
Duševní stav
Duševní vlastnictví
Dutch Bros
Důvěra
Důvěra amerických spotřebitelů
Důvěra britských spotřebitelů

Následující klíčová slova

Důvěra evropských investorů
Důvěra francouzských spotřebitelů
Důvěra investorů
Důvěra investorů v ekonomiku
Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny
Důvěra investorů v eurozónu
Důvěra investorů v německou ekonomiku
Důvěra německých spotřebitelů
Důvěra německých spotřebitelů v ekonomiku
Důvěra spotřebitelů
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei 10 000 000 Kč
Potvrďte prosím... Zavřít