Sobota 10. května 2025 16:54
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding

Západní společnosti

img

Západní společnosti se na návrat do Ruska dívají opatrně s ohledem na politické a ekonomické překážky

17.04.2025 Zatímco se mluví o usmíření mezi Washingtonem a Moskvou, Rusko se připravuje na možné ukončení sankcí. Prezident Vladimir Putin pověřil svou vládu, aby vypracovala právní rámec pro přilákání zahraničních investic. Zatím je však jen málo západních firem připraveno se znovu zapojit.
C:\fakepath\Putin.jpeg

Putin: Pro západní firmy, které opustily Rusko, nebude návrat levný

18.03.2025 Pro západní firmy, které vzdorovitě opustily Rusko, zřejmě nebude návrat jednoduchý. Prezident Vladimir Putin řekl, že jim neumožní, aby své podniky zanechané v Rusku levně odkoupily zpět, nebo aby snadno zaplnily mezery na trhu, které už mezitím zaplnili ruští podnikatelé. Putin to dnes prohlásil na setkání Ruského svazu průmyslníků a podnikatelů. Stovky západních firem Rusko opustily po jeho invazi na Ukrajinu z února 2022.
C:\fakepath\trader-13032025-86-zm.png

Putin by přivítal návrat západních firem do Ruska, mluví také o stavbě plynovodu

13.03.2025 Ruský prezident Vladimir Putin by přivítal návrat západních firem do Ruska. Prospěl by podle něj oběma stranám. Pokud se Spojené státy dohodnou s Ruskem na energetické spolupráci, může se postavit plynovod do Evropy. Ruský prezident to podle agentury Reuters řekl dnes v Kremlu po setkání s běloruským vůdcem Alexandrem Lukašenkem.
img

Trhy nečekají od zasedání FOMC žádné překvapení. CFD na NASDAQ a bitcoin jsou připraveny k růstu

29.01.2025 Případ čínské DeepSeek opravdu zaskočil Západ a posloužil jako názorný příklad reakce na "studené sprchou" v situaci, kdy se západní ekonomiky hřály na slunci vlastních úspěchů v oblasti umělé inteligence. Podle mého názoru je však stále ještě příliš brzy na slova, že západní společnosti zabývající se umělou inteligencí ztratí vedoucí pozici – tento sektor už zkrátka nebude mít monopol, což je v konečném důsledku výhodné pro spotřebitele těchto technologických řešení.
img

🤖 DeepSeek: Revoluce na trzích AI

27.01.2025 Velké technologické společnosti zaměřené na umělou inteligenci zažívají černý den. Akcie Nvidia klesají o více než 10 % v pre-marketu, což s sebou strhává další západní hráče, jako je ASML. Na pozadí této situace stojí jediný hráč: čínský startup DeepSeek. S modelem DeepSeek-R1, který nabízí lepší výkon než modely OpenAI za zlomek nákladů, tato společnost mění trhy
C:\fakepath\putin.png

Putin uprostřed války hledí z ruského okna do Evropy na východ

07.06.2024 Rusko, odříznuté od Západu, nabízí svou ekonomiku ve výši dvou bilionů dolarů (asi 45 bilionů Kč) gigantům, jako je Čína a Saúdská Arábie, a v dlouhodobější perspektivě i zemím, jako je Zimbabwe a Afghánistán. Děje se tak na investičním fóru v Petrohradě, který založili ruští carové jako ruské okno do Evropy, píše agentura Reuters.
img

Uranium Energy Corp v předobchodní fázi posiluje o 5 %, protože USA připravují zákaz ruského uranu

01.05.2024 Akcie společnosti Uranium Energy Corp (UEC.US) posilují v předobchodní fázi o téměř 5 % poté, co americký Senát schválil zákaz dovozu ruského uranu a poslal návrh zákona prezidentovi USA Joe Bidenovi. Trh očekává, že omezenější nabídka uranu může vést k růstu cen, což zvýhodňuje západní společnosti jako strategické dodavatele komodity.
img

Šéf ruské sněmovny: Západní firmy v Rusku při odchodu zanechaly miliardy dolarů

19.12.2023 Západní společnosti, které ohlásily odchod z Ruska, přišly o více než 103 miliard dolarů (asi 2,3 bilionu Kč). Uvedl to předseda dolní komory ruského parlamentu Vjačeslav Volodin. Podle agentury Interfax tak učinil v reakci na přijetí dalšího, v pořadí už dvanáctého balíku sankcí, který přijala Evropská unie ve snaze přimět Rusko, aby ukončilo agresi proti Ukrajině.
C:\fakepath\Rusko-EU.jpg

Šéf ruské sněmovny: Západní firmy v Rusku při odchodu zanechaly miliardy dolarů

19.12.2023 Západní společnosti, které ohlásily odchod z Ruska, přišly o více než 103 miliard dolarů (asi 2,3 bilionu Kč). Uvedl to dnes předseda dolní komory ruského parlamentu Vjačeslav Volodin. Podle agentury Interfax tak učinil v reakci na přijetí dalšího, v pořadí už dvanáctého balíku sankcí, který přijala Evropská unie ve snaze přimět Rusko, aby ukončilo agresi proti Ukrajině.
img

Mezinárodní měnový fond věří ruské ekonomice víc než sama Moskva. Sankce jsou „dramaticky neefektivní“ varuje Wolfgang Münchau, bývalý šéfkomentátor Financial Times

26.07.2023 Mezinárodní měnový fond včera publikoval aktualizovanou prognózu hospodářského růstu jednotlivých světových ekonomik. Oproti své dubnové prognóze citelně přilepšil Rusku. Málokterá jiná ekonomika se dočkala tak výrazného zlepšení odhadového výkonu. Zatímco v dubnu MMF počítal, že Rusko letos vykáže růst 0,7 procenta, nyní už předpokládá, že to bude 1,5 procenta. To je dokonce lepší prognóza, než jakou zveřejnila sama Moskva – ta počítá s letošním růstem ve výši 1,2 procenta.
C:\fakepath\trader-14072023-87-zm.jpg

Rusko přidává další překážky pro odcházející zahraniční firmy

14.07.2023 Zahraniční společnosti, které chtějí opustit Rusko, čelí dalším překážkám. Ruské ministerstvo financí přidalo další požadavky související s odchodem firem, včetně dvouletého limitu na možnost zpětného odkupu podniků, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\putin.png

Inflace je u nás nižší a úroda větší, chválil se Putin před podnikateli

16.03.2023 Ruský prezident Vladimir Putin při setkání s ruskými podnikateli prohlásil, že ruská ekonomika získává principiálně novou kvalitu a začíná se rozvíjet podle nového modelu. Napsal o tom list Kommersant, podle kterého se Putin s podnikateli sešel poprvé od loňského vpádu ruských vojsk na Ukrajinu. Prezident jim řekl, že Rusku se podařilo v rychle rostoucích regionech světa kompenzovat uzavření západních trhů, sankce dopadly podle přísloví, že kdo jinému jámu kope, sám do ní padá, a inflace je nižší a úroda větší než v Evropě. A i za řepou či tuříny, které západní vůdci doporučují spotřebitelům namísto salátů a rajčat, budou muset Evropané do Ruska, tvrdil.
img

Rok po invazi prognózuje MMF Rusku zhruba stejný ekonomický růst jako Česku. Kdy se protiruské sankce projeví opravdu viditelně?

24.02.2023 Česká ekonomika letos může dopadnout hůř než ta ruská. Ne, nejde o kremelskou propagandu. Je to závěr prognóz západních institucí a bank v čele s Mezinárodním měnovým fondem.
C:\fakepath\trader-2022-26122022.png

Rok 2022: Shrnutí vývoje na finančních trzích

26.12.2022 Do roku 2022 jsme vstupovali na vlně euforie. Obavy z dalších pandemických lockdownů se výrazně snížily po rozšíření méně smrtelné varianty omikron a problémy v dodavatelských řetězcích začaly ustupovat. Akcie, kryptoměny i nemovitosti se obchodovaly na historických maximech po úžasné dvouleté rally tažené penězi z vrtulníků, kvantitativním uvolňováním a nulovými úroky. Obavy ze skončení této bombastické párty byly na místě, úrokové sazby již musely jít nevyhnutelně vzhůru a korekce na rizikových aktivech se dala čekat.
C:\fakepath\trader-15072022-29-zm.jpg

Moskva nemá zájem znárodňovat zahraniční podniky působící v Rusku, řekl ministr

15.07.2022 Moskva nemá zájem znárodňovat podniky v zahraničním vlastnictví, které působí v Rusku, řekl dnes ruský ministr průmyslu a obchodu Denis Manturov. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž je to pro západní podniky ubezpečení jen částečné. Mnoho západních a dalších zahraničních společností se po invazi Moskvy na Ukrajinu rozhodlo z Ruska odejít. Moskva pracuje na zákonu, který by státu umožnil zabavit majetek odcházejících firem.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Moskevští právníci žalují západní firmy, které odešly z Ruska

12.05.2022 Moskevští právníci žalují západní firmy, které odešly z Ruska. Podle nich podniky, které tak učinily poté, co Moskva 24. února napadla Ukrajinu, porušily práva ruských spotřebitelů. Společnost Chernyshov, Lukoyanov & Partners už v dubnu podala žalobu na Apple a Netflix a nyní hodlá "potrestat" i další podniky. Agentuře Reuters to sdělil seniorní partner firmy Konstantin Lukojanov.
img

Francouzská Société Générale chystá odchod z Ruska, prodává Rosbank

11.04.2022 Banka Société Générale chystá kvůli válce na Ukrajině odchod z Ruska, dohodla se na prodeji svého podílu v Rosbank a v dceřiných pojišťovacích společnostech tohoto ruského věřitele. S odvoláním na francouzskou společnost, která je většinovým vlastníkem české Komerční banky, o tom informovala agentura AFP. Transakce, která má převést podíl 99 procent v Rosbank na ruskou firmu Interros Capital spojenou s oligarchou Vladimirem Potaninem, vyžaduje schválení regulačních orgánů.
img

Snížení spotřební daně na pohonné hmoty v ČR pomůže Orbánovi, Putinovi i oligarchovi Sečinovi – za cenu navýšení českého dluhu

08.04.2022 Česká vláda vyjadřuje nespokojenost s tím, jaké marže mají pohonné hmoty. Zatímco ještě v březnu, po prvním vyhodnocení kontrol marží, ministerstvo financí neshledalo žádné závažnější pochybení, nyní už je situace jiná. Marže čerpacích stanic jsou prý v řadě případů opravdu nadměrné, jak kritici upozorňují už v podstatě od začátku ruské invaze na Ukrajinu.
img

První kolo voleb ve Francii tuto neděli

08.04.2022 Francouzské volby by mohly skončit překvapením,přitom ještě nedávno byla výhra Emmanuela Macrona téměř jistá. První kolo francouzských prezidentských voleb se uskuteční v neděli 10. dubna. Francie je jednou z největších evropských ekonomik a jednou ze tří jaderných mocností NATO:
img

Ranní shrnutí (24.03.2022)

24.03.2022 Americké indexy zakončily seanci ve ztrátě a navázaly tak na předchozí pokles v Evropě. S&P 500 ztratil 1,23 %, Dow Jones klesl o 1,29 % a Nasdaq ztratil 1,32 %. Russell 2000 propadl o 1,73 %.
img

Rozbřesk: Ropa skokově zlevnila: na jak dlouho?

15.03.2022 Zatímco ještě minulý týden se prodával barel severomořské ropy Brent za 130 dolarů, dnes ráno klesá cena až k úrovni 100 dolarů za barel. To je sice stále vyšší cena než před ruskou agresí na Ukrajině, alespoň prozatím se však nenaplnily nejčernější scénáře. Vývoj na ropném trhu již berou v potaz také některé čerpací stanice v Česku, když jen během včerejška došlo ke zlevnění nafty až o 4 Kč/litr, v případě benzínu pak zhruba o 2 Kč/litr.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Rusko kvůli sankcím Západu zakázalo do konce 2022 vývoz široké škály produktů

11.03.2022 V reakci na protiruské sankce vyhlášené Západem po ruské invazi na Ukrajinu zakázala Moskva do konce roku export telekomunikačního, zdravotnického, automobilového, zemědělského, elektrického a technického vybavení. Informovala o tom včera ruská vláda. Premiér Michail Mišustin řekl, že zákaz se bude týkat vývozu zboží zahraničních společností působících v Rusku. Na seznam vláda zařadila přes 200 položek, mimo jiné železniční vagony, kontejnery, turbíny a další zboží. Ministerstvo hospodářství uvedlo, že byl zakázán vývoz některých druhů lesnických a dřevařských produktů. Neupřesnilo, o které se jedná. Zákaz vývozu do konce letošního roku se týká mimo jiné automobilů, letadel a dronů, napsala později agentura TASS.
img

🛢Jak vysoko zamíří ceny ropy?

09.03.2022 Scénář brzkého růstu ceny ropy nad 100 dolarů za barel vypadal ještě na konci roku 2021 nepravděpodobně. I po začátku ruské invaze na Ukrajinu mnozí věřili, že cena nepřekročí 120 dolarů za barel. Nicméně naplnily se méně pravděpodobné scénáře a ceny rychle překonaly původní prognózy. Na rozdíl od mnoha jiných komodit však ceny ropy dosud nedosáhly historických maxim. Otázka zní – jak vysoko ještě stoupnou ceny ropy?
C:\fakepath\ropa2.jpg

Západ by měl přestat od Ruska kupovat ropu a plyn, řekl šéf Naftogazu

04.03.2022 Západ by měl přestat od Ruska kupovat ropu a zemní plyn, řekl včera v rozhovoru s BBC šéf největší ukrajinské energetické společnosti Naftogaz Jurij Vitrenko. Protiruské sankce by podle něj měly být přísnější a zaměřené přímo na energetiku. Aby se válka přestala šířit, Západ by podle něj "měl udělat jasnou volbu a zbavit se závislosti na ruském plynu a ropě".
img

Sankce: vítězové a poražení

03.03.2022 Ruská invaze na Ukrajinu byla aktem agrese, který jsme v Evropě po desetiletí neviděli. To vedlo k rozbití stavu, který na starém kontinentě panoval od konce Studené války a návratu násilí, za což evropské i další země světa ruské činy rychle odsoudily. Byly vyhlášeny sankce bezprecedentního rozsahu, které vedly k uzavření burzy v Moskvě a více než 90% propadu indexu ruských akcií kótovaných v Londýně. Sankce proti Rusku však mají i jiné dopady. Pojďme se tedy podívat na sektory akcií, které lze považovat za vítěze a poražené.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

BBC: Analytici vidí prostor pro zpřísnění sankcí Západu, mimo jiné v energetice

03.03.2022 Rusko už nyní kvůli napadení Ukrajiny čelí bezprecedentním sankcím Západu, které mají za cíl přiškrtit jeho ekonomiku a potrestat osoby blízké prezidentovi Vladimiru Putinovi. Experti nicméně vidí prostor pro další stupňování postihů a očekávají, že k němu dojde, napsala v noci na dnešek zpravodajská společnost BBC. Mimo jiné podle ní narůstá tlak na omezení nákupu nerostných surovin, takový postup by ale mohl kromě růstu ceny energií přinést i drastickou reakci Moskvy.
C:\fakepath\francie.jpg

Francouzská TotalEnergies už nebude investovat v Rusku, ze země ale neodejde

01.03.2022 Francouzská energetická skupina TotalEnergies už nebude poskytovat kapitál na nové projekty v Rusku. Firma dnes odsoudila ruskou invazi na Ukrajinu, ale z Ruska - bohatého na suroviny - na rozdíl od konkurenčních britských firem BP a Shell neodejde. Změnu strategie s ohledem na invazi dnes oznámila německý finanční ústav Commerzbank, informovala agentura Reuters.
img

Ranní komentář: Rusko a Ukrajina budou dál jednat. Po BP odchází z Ruska i Shell

01.03.2022 Nálada na trzích je po včerejšku stabilizovaná, i když některé instrumenty zahájily týden veli volatilně. Pod prudkým tlakem byly samozřejmě hlavně rubl a ruské akcie obchodované v londýně. Rostly naopak například některé zemědělské komodity (pšenice) a výrazného růstu se včera dočkal také bitcoin. Z Ruska mezitím odcházejí další západní společnosti a po BP v zemi ukončí své aktivity také Shell.
Související klíčová slova: Investice do umělé inteligence | Zásobování trhu s ropou | HSBC | Energetické technologie | Vývoj výnosu 10letého amerického vládního dluhopisu | Peugeot | EUR | UCG | Zkušenosti | Akciové trhy | Zpřísnění sankcí | Exporty | VWS.DK | Ruské podniky | Coinmarketcap.com | Mince | Orsted (ORSTED.DK) | Marže společností | Trend | Bank of Japan | Jestřábí tlak | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Zadlužení České republiky | Bělorusko | BA.UK | Aktiva | Letecké společnosti | Utahování měnové politiky | Výprodeje na koruně | Lufthansa (LHA.DE) | Korelace | Závislost | Lockheed Martin | Citibank | Nikl | Diverzifikované portfolio | Ruské invaze na Ukrajinu | Analýzy | Výkyvy na trzích | Pravděpodobnost | Graf | Japonské firmy | Výprodej britských dluhopisů | Societe Generale (GLE.FR) | Společnost TotalEnergies | Agentura AFP | Oligarchové | Ethereum | Britská libra | Výkyvy | GLE.FR | AIR.DE | Financial Times | Goldman Sachs | Asijské trhy | Ruské ministerstvo financí | Saúdská Arábie | Shrnutí vývoje na finančních trzích | Burze | Vysoké inflace | Nákupy z Ruska | Plynovod Nord Stream 1 | Uranium Energy Corp (UEC.US) | LPG | ORSTED.DK | Burza | Vystřízlivění spekulantů | Analytický tým | Ruský trh | Rizikovost eura | LMT | Růst zaměstnanosti | Glencore | United Parcel Service (UPS) | Směrnice | Průmyslový Dow Jones | BMW.DE | Mišustin | Dovoz z Číny | Ruští podnikatelé | Supervelmoci | Obrovské investice | Americký prezident | Růst cen | Návrat k fundamentální hodnotě | CZK | Dovozní cla | Přijetí | New York | VOW1 | Pandemie COVID-19 | Brexit | Vysoké riziko | Vývoj měnového páru | Rubl | Raiffeisen | Konkurenceschopnost dovozců | Ruská ekonomika | EIA | Inflace | UPS | Nord Stream | Otřesy na finančních trzích | Trumpová | Panické nákupy | Sell | Tálibán | Renault (RNO.FR) | Zrušení sankcí | Akcie Societé Generale | Ruská invaze na Ukrajinu | AerCap Holdings | Jedinečná příležitost | Gazprom Něfť | Startup DeepSeek | Příkaz | Bankéři | BP | Cenové rozpětí | Vývoj ceny ropy Brent v USD | Vývoz ropy a plynu | Analytický tým FXstreet.cz | RNO.FR | Vývoj ceny akcií Tesla | Spotřební daně | Výnosy | Zimbabwe | Konsolidace | Podnikání | Evropské aerolinky | A.P. Moller-Maersk | Continental (CON.DE) | Horké peníze | Výkon | Sankce | NEL.NO | Globální ekonomiky | Nabídka | Commerzbank dnes | Společnost BBC | Západní země | Washington | UCG.IT | Volkswagen (VOW1.DE) | Zasedání FOMC | Japonská automobilka | Výkon ruské ekonomiky | Proticovidové lockdowny | CL | Podnikání na kapitálovém trhu | Henkel | Jedinečná příležitost k nákupu | CON.DE | Vzdušný prostor | Tradiční odvětví | Ministerstvo hospodářství | Reakce trhu | Ekonomiky | AerCap | Donald Trump | Diamanty | Suroviny | CISCO | Volatilita | Klíčové oblasti | PKN Orlen | Typ ropy | Hrubý domácí produkt (HDP) | Nastavení úrokových sazeb | Oligarcha | Ruský ministr průmyslu | Ropa a ostatní komodity | Airbus | Centrální banky | Ruské hospodářství | VTB | Peníze | Vývoz ropy | Brent | Politika | Exxon Mobil | Očekávání | Oleg Děripaska | Futures na DAX | BAE Systems | Ministr hospodářství | Rizikovější euro | Coinmarketcap | Příležitost k nákupu | Jurij Vitrenko | Energetické suroviny | Prodeje akcií | Napadení Ukrajiny | Průmysl | Invaze na Ukrajinu | Apple Pay | Základní sazby | Majetek | Měnový fond | Due diligence | DeepSeek | Michail Mišustin | Situace na trzích | Růst | Fundamentální valuace | Historie | AFP | Příležitosti | EUR/CZK | MiFID II | Válka | Vestas Wind Systems (VWS.DK) | BAE Systems (BA.UK) | NEL | Prognóza | Měnový pár USD/JPY | Použití finanční páky | Vývoj německého akciového indexu | Německý ministr hospodářství | Veřejný dluh | DBK.DE | Vývoj ceny ropy Brent | Akvizice | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Země EU | Hyundai | MTI | Lídři EU | Rusko a Ukrajina | Volatility | Nike | Ministr energetiky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Snižování sazeb | Cyklus růstu | Kontrakty | Ropné společnosti | Raytheon Technologies (RTX.US) | Tržní kapitalizace celého krypto trhu | Nigérie | ETS | Automobilka Renault | Plynovody | Pojistky proti inflaci | Krach burzy FTX | Kurz bitcoinu | Akcie Societé | Energetická krize v Evropě | Zpřísnění sankcí Západu | Opatření | Ruská ropná společnost | The New York Times (NYT) | Investujte zodpovědně | Covid | OIL.WTI | Vývoj měnového páru EUR/CZK | ASML.NL | Trh | Lukáš Kovanda | IKEA | Ruský prezident | Open | Rozdílové smlouvy | Index | Futures | TUI.DE | Zpravodajská společnost | Deutsche Bank (DBK.DE) | MMF | Řetězec restaurací | Eura | Komise | Objednávky | Tržní kapitalizace | Kapitál | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Britská premiérka Liz Trussová | Ruský ministr průmyslu a obchodu | Agentura Reuters | VOW1.DE | Vývoj německého akciového indexu DAX | Diverzifikátor portfolia | Francouzská automobilka | Velké západní společnosti | Rekordní ceny | NVDA.US | S&P | Společnosti | Koruna | Unie | Vice | Schlumberger | Burza v Moskvě | Mitsubishi | Váhání | Akciové indexy | Shell | BMW (BMW.DE) | Finanční společnosti | Zahraniční firmy | Energetická skupina | Proud stability sazeb | Úroda | Dodávky ropy | Problémy | IEA | Ekonomický vývoj | Podnikatelé | Reakce trhů | EUR/GBP | Asie | Nová prognóza | Investice do AI | Pandemie COVID | Negativní dopad | Snižovat daně | Nové energetické technologie | Ochranné známky | Ceny Bitcoinu | PEPSICO | Šéf Naftogazu | G7 | TASS | Vývozní omezení | Obranný sektor | Vztahy s Čínou | Vestas Wind Systems | Ruský plyn | Americká banka | UEC.US | Americká centrální banka | Syntetické diamanty | Invaze | Airbus (AIR.DE) | OpenAI | Odvětví | Korekce na rizikových aktivech | Automobilový sektor | Výsledky ISM | Poptávka po kryptoměnách | Česká koruna | Velké technologické společnosti | Nord Stream 1 | Projekty v Rusku | Akciové trhy jako celek | Úrovně EUR/USD | LLM | Rosbank | Hnutí Tálibán | Pozornost | Ropa Brent | Vývoj umělé inteligence | Bohatství | Energetický sektor | Agentura Interfax | Polský zlotý | Růst výnosů dluhopisů | Náklady | Ceny akcií Tesla | Diverzifikátor | Vývoj ceny slunečnicového oleje | Bitcoin | Boeing (BA.US) | Poptávka | Řetězec | Ekonomické vyhlídky | Krize v Evropě | Odpor | Vývoj ceny zlata v USD | NEL (NEL.NO) | Francouzská Société Générale | Marketingová komunikace | Pohyb trhu | Silnější euro | Volvo Cars | Očekávání trhu | Obchodovat | Americké indexy | Nákup zlevněné ruské ropy | Válka na Ukrajině | MIFID | Dluhopisy | Růst úrokových sazeb | Kapitalizace celého krypto trhu | Moskva | Bezpilotní letadla | Analytici | Západní státy | Deutsche Bank | Nvidia (NVDA.US) | Úsilí | Finanční instituce | Pokles cen | ETF | Ruský vývoz ropy | Francouzská energetická skupina | Pohonné hmoty v ČR | Ropa | Firma | SWIFT | Nálada na trzích | Šéf IEA | Australský premiér | USA | Kommersant | Spojené státy | Pandemie | | RTX.US | Kurz libry | Ropná společnost | Volby | Pohonné hmoty | Dow Jones | Boeing | Česká ekonomika letos | Vývoj | Evropské společnosti | Ruský list | Odchod z Ruska | Zmírnění sankcí | Český stát | Vlastní investice | Změny klimatu | Ruský vývoz ropy a plynu | Rizikovost | Západní sankce | Konkurenceschopnost | Ruské diamanty | Facebook | Americké akcie | Výdaje | České měny | Západní investoři | Riziko ztráty | Úrokové sazby | EUR/USD | Prohlášení | Joe Biden | Další vývoj | Měnové politiky | G20 | Porsche | Investiční doporučení | S&P/ASX 200 | Aktuální situace | Ropa Urals | Příjmy z ropy | Zlotý | Ceny slunečnicového oleje | Lukoil | USD za tunu | KOSPI | UniCredit (UCG.IT) | Investiční strategie | Bezpečný přístav | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Lockheed Martin (LMT.US) | Ropný šok | Miliardy dolarů | AI | Republikánský senátor | Británie | Daimler | Plán snížení daní | Maersk | Ariston | Korelace GBP/USD k EUR/USD | Kazachstán | TUI (TUI.DE) | Dlouhodobé dluhopisy | Obilí | Cenové pohyby | Miliardy korun | Volvo | Tisková konference | Automobilka | Sazby | Lufthansa | Energetický gigant | Komise v přenesené pravomoci | Nedostatek zboží | Úrok | Amazon | Investovat | Komoditní | Denis Manturov | Mezinárodní agentura pro energii | Překážky | Ruské akcie | Renault | Uranium Energy | Firmy | Komentátor | Ruské společnosti | Růst spotřebitelných cen | Západní firmy | Ruská ropa | Indexy v Číně | Rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách | Investování | Nákup ruské ropy | Černý den | Fed | Nejbližší support | Maďarský forint | Alfa Bank | NASDAQ 100 | Česká vláda | Hry | Trhy | Akcie v USA | Nornickel | Zásobování trhu | Shrnutí vývoje | Vyšší riziko | Rizika | Fond | ISM | Světová cena | Pšenice | Ropa a Plyn | VEB | Snížení spotřební daně | Energetické společnosti | Raytheon Technologies | Oblasti umělé inteligence | Uranium Energy Corp | Sedmadvacítka | Orsted | TradingEconomics | Uranium Energy (UEC.US) | Ministerstvo financí | Bilance | Americké akciové indexy | Vladimir Putin | Tesla | Britská premiérka | Stabilita | Miliardář | Ropovody a plynovody | Ekonomický růst | Komodity | GS | Mzdy | Poradenství | Nestlé | Investice Rusku | General Motors | CAD | Aktuální Price Action | Společnost | The New York Times | Ztráta | Orbán | FXstreet | Nabídka ropy | Kukuřice | Obchod | Tomáš Raputa | Ceny ropy Brent | Francouzský index | Volkswagen | Riziko | Trinity | Právo | JPY | Continental | Transakce | Šok | Urals | Meta | Portfolio | GBP | NATO | Plyn | NYT | Pokles cen ropy | Německá ekonomika | Čína | Know-how | Západní ekonomiky | Ceny | Financování | Monopol | Pokles | Gazprom | UEC | Ruské úřady | Války | Ukrajina | Zemědělské komodity | Dopravci | Centrální banka | BBC | LHA | ASML | WTI | SMA | Libra | Odborníci | Zákonodárci | Celní politiky | Současná cena | Instituce | Erste Bank | Forint | Prezident Vladimir Putin | Ceny zlata | Liz Trussová | Commerzbank | Výnos | Pokles ekonomiky | Růst cen energií | IHNED | Index Nasdaq | CFD | Green Deal | 256/2004 | Trinity Bank | Sankce proti Rusku | Austrálie | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Ceny akcií | Ceny energií | FTX | Cena akcií | Energetická krize | GBP/USD | ASX | Balík sankcí | Euforie | Írán | Akcionář | Pracovní místa | Citroën | Funkční období | Zisk | ČNB | Ruské ropy | FedEx | Nord Stream 2 | Vývoj ceny akcií | Středoevropské měny | ExxonMobil | Dovoz | Obchodování | Daimler Truck | Společnost Shell | Daňový poplatník | Úroky | AvtoVAZ | Prezident | Raytheon | Obavy trhu | Stellantis | Shortovat | Evropa | Nasdaq | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Francie | Předpověď | Dodávky plynu | Technologické společnosti | Automobilky | Eurodolar | Biden | TUI | Sberbank | FXstreet.cz | Obchody | Snížení daní | xStation5 | ProCent | Čínská společnost | Japonsko | Exxon | Zemní plyn | Marže | Americké sankce | Společnost XTB | Situace | Google | Miliardy eur | Tržby | Startup | Sazby beze změny | Guvernér | Peking | New York Times | Ruský ministr | Ranní komentář | HDP | Rozhodování | Dolar | Euro | Zkapalněný zemní plyn | Investování je rizikové | JP Morgan | Politici | Obchodní bilance | Členské země | Výprodej | Slovensko | Baterie | Salmán | Invaze Ruska na Ukrajinu | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | ČTK | Odhad letošního růstu | Ztráty | TotalEnergies | Americké firmy | Japonský jen | Změny v měnové politice | FOMC | Akcie | Société Générale | Podniky | LHA.DE | Štěstí | Vývoj ceny | Obchod s Čínou | Tým FXstreet.cz | Vitol | BA.US | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Price Action | Technologie | Prognózy | Kurz | Daně | Konkurenti | Americký prezident Joe Biden | Vývoj ceny Bitcoinu v USD | NVDA | Výsledky | Aerolinky | Hospodářské soutěže | Investice | Evropské banky | Microsoft | Pro investory | Návrh zákona | Britské společnosti | Rally | Investujte | Kapitalizace | Komunikace | Pravidla hry | Indie | Zisky | Diverzifikovat | USD za barel | Hospodářství | Akcie klesají | Russell 2000 | Měny | Historické pohyby | Burzy | Hospodářský růst | Trh s ropou | Export | Rusko | Vývoj ceny ropy | Signál | Unicredit | Ukončení války | Letectví | List The New York Times | Zhodnocení | Interfax | Rheinmetall (RHM.DE) | Valuace | Air | Rozšíření | Ruský prezident Vladimir Putin | Toyota | COVID-19 | Brusel | Nikkei | Americké společnosti | TIM | Energie | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Prodej | Znárodnění | Zasedání Fedu | Bloomberg | Novatek | Evropská unie | Akcie v Asii | NDX | Vývoj ceny bitcoinu | Vyhlídky | Finanční trhy | Míra | Equinor | Korekce | LNG | Ekonomický model | Rosněfť | Výkonnost | Německý výrobce | Hrubý domácí produkt | Short | Stavebnictví | Krize | High | Fatih Birol | Růst výnosů | S&P 500 | JDE | Podpora | Prezident Joe Biden | MT4 | Banka HSBC | Cena | Německo | Krach | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Zahraniční společnosti | Česká ekonomika | Partners | Největší americká banka | Situace na trhu | Drahé kovy | Premiérka Liz Trussová | Měnový pár EUR/GBP | DAX | Erste | Podnik | Hliník | Akcie společnosti | DBK | Zlato | RHM.DE | Ekonomika | Denní graf | Odpovědnost | Invaze Ruska | Finanční situace | Práce | Ruská aktiva | Úspěch | Kryptoměny | Bezpečnost | Holding | Banky | Vlády | Americká vláda | Express | Ruská vláda | Bankrot | Netflix | Poptávka po ropě | Wall Street | Halliburton | Instrumenty | Analýza | Zlepšení | ČR | XTB | Ropný průmysl | Ropovody | Portfolia | Vývoj měnového páru USD/JPY | Robert Habeck | Lídři | Support | Americký Senát | McDonald's | Transparentnost | FX | Vývoj ceny zlata | Finanční ústav | Inflační tlaky | Soud | Mluvčí | GLE | Spotřební zboží | OPEC | Plynovod Nord Stream | Technologický pokrok | Řetězce | Experti | Investoři | Spotřebitelé | H&M | Rheinmetall | Vzdělávání | Embargo | Čerpací stanice | Rezistence | Akcie Nvidia | Nařízení | Ropy | Výrobní sektor | P.A. | Předseda | Obchodní vztahy | USD | Nové příležitosti | D1 | BMW | Tržní podíl | Cena ropy | Federální rezervní systém | Krach burzy | CZ | Průraz | Zákaz dovozu | Propad | Telegram | Nákupy akcií | ANO | United Parcel Service | Finanční ztráty | Nemovitosti | Kanada | Ruská invaze | Nejistota | Opce | Nvidia | Nancy Pelosiová | Indexy | Americký dolar | Evropská centrální banka | Slušné zisky | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | ECB | Ziskovost | Doporučení | Naftogaz | Krypto | Afghánistán | ROCE | Omikron | LMT.US | Lockdowny | Zemní plyn (LNG) | EU | Miliardy | Problémy v dodavatelských řetězcích | ASX 200 | Spekulanti | Jak investovat | MOL | Výrobce aut | Akciový trh | Uhlí | Virtuální mince | Agentura TASS | USD/JPY | Šperky | Jerome Powell | Ukazatele | Měnový pár | Banka | Produkce ropy | Vlastnictví | Úřady | Baker Hughes | Konkurent | Protiruské sankce | Výzvy | Ocenění
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Reuters | Obchodování | Banka | Pokles | Banky | ČTK | Indikátor | Trading | Cena | | Pivot

Předchozí klíčová slova

Západní akciové burzy
Západní ekonomiky
Západní firmy
Západní intervence
Západní investoři
Západní Kurdufán
Západní Papua
Západní sankce
Západní sankce vůči Rusku
Západní spojenci

Následující klíčová slova

Západní státy
Západní Virgínie
Západní země
Západoafrické země
Západoafrický CFA
Západoafrický CFA frank
Západoafrický CFA frank (kód XOF)
Západobalkánské ekonomiky
Západoevropské akcie
Západoevropské burzy
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei 10 000 000 Kč
Potvrďte prosím... Zavřít