Středa 06. červenec 2022 03:46
reklama
InstaMarkets
reklama
InstaMarkets
reklama
Coinfy
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Splácení dluhu

img

Znárodnění ČEZ by stát stálo minimálně 200 miliard korun. Rusko zbankrotuje v neděli o půlnoci

23.06.2022 Válka na Ukrajině přináší věru dějinné momenty. Česká vláda totiž vážně zvažuje „znárodnění ČEZ“, zejména ovládnutí výroby elektřiny, tedy postátnění elektráren. Rusku zase kvůli válce a souvisejícím sankcím hrozí, že už tuto neděli o půlnoci zbankrotuje.
img

Jak Čechům zlevnit elektřinu, aniž by se stát zadlužoval či musel znárodňovat elektrárny, jak navrhuje premiér Fiala? Jako ve Francii?

23.06.2022 Premiér Fiala ve svém včerejším mimořádném projevu nastínil, že stát bude chtít pod své křídla získat výrobu elektřiny. Jednalo by se tedy zřejmě fakticky o dělení podniku ČEZ. Scénář dělení ČEZ se po pěti letech ocitl opět na stole už letos v květnu, kdy o něm hovořili jako premiér, tak ministr financí.
img

Jak Čechům zlevnit elektřinu, aniž by se stát zadlužoval. Využijme předsednictví EU a vezměme si příklad z Francie

21.06.2022 Úsporný energetický tarif, který připravuje ministerstvo průmyslu a obchodu a zítra projedná vláda, je jen dalším dluhem. Neřeší podstatu drahých energií. Ceny energií přitom v EU zůstanou vysoké po několik let. Nelze po celou tu dobu maskovat drahou elektřinu a plyn na dluh budoucích generací, když už nyní vláda počítá až do roku 2025 se schodky státního rozpočtu kolem 300 miliard korun.
C:\fakepath\USA-Rusko.jpg

Washington Rusku neprodloužil výjimku, která zemi umožnila splácet dluhopisy

25.05.2022 Spojené státy Rusku znemožnily další způsob, jak splácet závazky z mezinárodních dluhopisů, což by mohlo zemi přiblížit k platební neschopnosti. Americké ministerstvo financí oznámilo, že ukončí výjimku, která umožňovala americkým držitelům ruských dluhopisů přijímat platby. Rusko, které má jinak na splácení dluhů dostatek financí, už dalo najevo, že plánuje zpochybnit jakékoliv vyhlášení platební neschopnosti. Uvedla to agentura Reuters.
img

Slabší den na akciích ve světě a další zisky pro korunu

18.05.2022 Po posledním jestřábím prohlášení z ECB od Klaase Knota dnes uvedl další z jejích zástupců, Oli Rehn, že depozitní sazba by se měla dostat z negativních hodnot relativně rychle. Údajně na tom v radě guvernérů panuje široká shoda. Krom toho dnes data z amerického realitního trhu ukázala slabší počty nově rozestavěných domů, zatímco inflace v eurozóně za duben byla revizí posunuta nepatrně níž. Pro trhy však byl důležitější poslední komentář šéfa Fedu, který znovu upevnil protiinflační postoj centrální banky a podle nás v tom i trochu přitlačil na pilu.
img

Investice do mědi v 2022: Tipy na futures, akcie a ETF

19.04.2022 Měď je důležitou surovinou široce používanou ve stavebnictví, elektromobilech a dalších elektronických zařízeních. Cena mědi už navíc nějakou dobu stoupá. Mnoho investorů se tak ptá, jakým způsobem do mědi investovat. V tomto článku si přiblížíme, jak je na tom aktuálně nabídka i poptávka po mědi.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Rusko varuje, že kvůli sankcím bude nuceno splácet zahraniční dluh v rublech

14.03.2022 Ruské ministerstvo financí schválilo dočasný postup pro splácení dluhu v cizí měně, ale varovalo, že platby budou prováděné v rublech, pokud sankce zabrání bankám hradit dluhy v jejich původní měně. Ministr financí Anton Siluanov současně popřel, že by Rusko nebylo schopno plnit své dluhové závazky.
C:\fakepath\moodys rating 1710.jpg

Moody's snížila rating Ukrajiny na extrémně spekulativní úroveň

06.03.2022 Ratingová agentura Moody's snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Ukrajiny, kterou minulý týden vojensky napadlo Rusko, o dva stupně na Caa2 z B3, tedy z vysoce spekulativní na extrémně spekulativní úroveň. Společnost to uvedla ve svém dnešním sdělení. Rating zůstává dále v přezkumu kvůli dalšímu možnému snížení.
C:\fakepath\trader-04032022-18-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

04.03.2022 1) Euro dnes poprvé od května 2020 sestoupilo vůči americkému dolaru pod hranici 1,1000 EUR/USD. Dolů ho tlačí obavy z negativních dopadů ruského útoku na Ukrajinu na hospodářský růst v Evropě. Kolem 13:00 SEČ jednotná evropská měna vykazovala pokles o zhruba 0,8 % na 1,0976 EUR/USD.
C:\fakepath\sp agentura.jpg

S&P prudce snížila rating Ruska hlouběji do neinvestičního pásma

04.03.2022 Ratingová agentura S&P Global výrazně zhoršila hodnocení úvěrové spolehlivosti Ruska hlouběji do neinvestičního teritoria, tzv. junk. Nové mezinárodní sankce vyvolané ruskou invazí na Ukrajinu a ochranná opatření země zvýšily riziko ruského selhání při splácení dluhu, uvedla S&P ve svém prohlášení. S&P již minulý týden snížila rating Ruska do neinvestiční kategorie.
C:\fakepath\analyza-17012022-6.png

Jak používat ukazatel Běžné likvidity (Current ratio) pro analýzu akcií

17.01.2022 Ukazatel Current Ratio (neboli Běžná likvidita) ukazuje schopnost společnosti nebo korporace platit krátkodobé závazky splatné do jednoho roku. Ukazatel se vypočítá jako oběžná aktiva/krátkodobé závazky za určité časové období.
C:\fakepath\akcie4.jpg

LGES plánuje zahájit obchodování s akciemi 27. ledna

03.01.2022 Jihokorejský výrobce baterií LG Energy Solution (LGES) plánuje zahájit obchodování se svými akciemi na burze v Soulu 27. ledna. Firma dnes v rámci plánované primární nabídky akcií, která má být největší v zemi, otevřela investorům své účetnictví. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na předběžný dokument se základními podmínkami nabídky.
img

China Evergrande Group zvýšila tempo splácení dluhu

27.12.2021 China Evergrande Group oznámila, že společnost pod tlakem vlády, aby zaplatila své dluhy, obnovila výstavbu většiny svých projektů. Podle prohlášení společnosti bylo obnoveno téměř 92 % realitních projektů Evergrande, oproti 50 % v září. Počet pracovníků zapojených do projektů, u nichž byla obnovena výstavba, se od září zvýšil na 89 000 o 31 %. Evergrande se potýká s více než 300 miliardami dolarů v závazcích, protože vládní kampaň na snížení dluhu developerů a omezení let spekulací na trhu s bydlením ovlivnila situaci. S obavami, že prohlubující se průmyslová krize by poškodila hospodářský růst a podkopala sociální stabilitu, začal Peking omezovat financování některých developerů i kupujících domů. Čínská centrální banka ve svém čtvrtletním prohlášení o měnové politice slíbila posílit podporu ekonomiky, a zároveň opakuje svůj cíl podporovat silný růst v sektoru nemovitostí a zároveň chránit práva kupujících nemovitostí a plně uspokojit poptávku. Podle Wang Menghui, ministra pro bydlení a rozvoj měst a venkova, bude vláda usilovat o stabilizaci půdy a cen bydlení a zajistit přiměřenou poptávku. Evergrande bude potřebovat maximální produktivitu, aby mohla během tohoto měsíce poskytnout 39 000 bytů ve 115 projektech. Společnost také uvedla, že více než 80 % obchodních partnerů Evergrande, jako jsou dekoratéři a stálí dodavatelé materiálů, obnovilo spolupráci se společností. Kromě závazků vůči bankám, dodavatelům a individuálním investorům v produktech správy kapitálu má Evergrande dluhopisy v hodnotě 7,4 mld. dolarů se splatností v roce 2022. Společnost očekává, že v úterý zaplatí kupon ve výši asi 255 milionů dolarů na dvoudolarové bankovky. Většina offshore dolarových bankovek se obchoduje pod 0,23 dolaru za dolar. Akcie Evergrande letos klesly o 90 %.
C:\fakepath\investovani-10122021.jpg

Nejdůležitější ekonomické události roku 2021

13.12.2021 Rok 2021 se blíží ke svému konci, a tak je na čase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice, které ovlivňovaly vývoj na světových finančních trzích v tomto roce.
img

Bitcoin ztrácí naději, že v prosinci dosáhne vysokých hodnot. Jak může Evergrande a jeho neschopnost splácet pomoci BTC obnovit býčí rally?

10.12.2021 Bitcoin stále vypadá slabě a soudě podle pohybu technických ukazatelů je více nakloněn pohybu směrem ke spodní části aktuální fluktuační oblasti. Aktivum postrádá silný vzestupný impuls a fundamentální předpoklady pro růst. Investoři se vůči BTC chovají zdrženlivě kvůli postupnému omezování programu ekonomických stimulů v USA, který byl hlavním katalyzátorem růstu kotací mincí v říjnu až listopadu 2021.
img

Ministryně financí USA varuje kongres před zvyšováním dluhového stropu

30.11.2021 Před pouhými dvěma měsíci byl celý svět svědkem toho, jak se mohly Spojené státy dostat do situace, kdy nebudou schopny splácet své dluhy, protože země dosáhla svého dluhového stropu. To znamenalo, že americké ministerstvo financí si nesmělo půjčovat ani vydávat dluhopisy nad limit. Když prostředky na účtech dojdou a již není možné získat nové, je automaticky oznámen technický bankrot.
img

Ropa Brent vyskočí nad 80 dolarů

30.09.2021 Cena ropy Brent vyskočila během obchodování v úterý ráno, stalo se tak poprvé od října 2018 kdy ropa dosáhla 80 USD za barel, pak její cena opět klesla.
C:\fakepath\cina2.jpg

Nedostatek elektřiny v Číně zavírá továrny, analytici zhoršují výhledy růstu

27.09.2021 Problémy s nedostatkem elektřiny v Číně již zastavily výrobu v mnoha továrnách, včetně dodavatelů firem Apple a Tesla. Některé obchody na severovýchodě země používají při svícení svíčky a nákupní centra zavřela předčasně. Někteří analytici již zhoršili výhledy ekonomického růstu země, píše agentura Reuters.
C:\fakepath\Izrael.jpg

Izraelský kabinet schválil rozpočet, poprvé po třech letech od předchozího

02.08.2021 Po maratonu jednání, která trvala od nedělního rána, dnes izraelská vláda schválila státní rozpočet na období 2021-2022. Je to poprvé po více než třech letech od schválení předchozího plánu výdajů, svůj souhlas ale ještě musí připojit parlament. Kvůli vleklé politické krizi, která vedla ke čtyřem volbám, funguje Izrael bez schváleného plánu hospodaření od roku 2018, informují tiskové agentury.
img

Centrální banky byly přetlačeny vládami

30.06.2021 Centrální banky jsou v ekonomické teorii definovány jako nezávislé instituce, které mají na starosti dosažení nízké míry inflace a nastavení základních podmínek pro hospodářský růst ekonomiky. Tolik ekonomická teorie. Jaká je ale realita?
img

Zdraží letenky. Ať je na dluh

20.06.2021 Rodící se Národní plán obnovy ČR za více než 170 miliard korun financují takzvané evropské peníze, resp. evropský dluh. Splácet se bude tedy také celoevropsky. Řadu desetiletí. A na mnoho způsobů. Jedním z nich budou i dražší letenky.
C:\fakepath\r-19042021-lv.gif

Ruská ekonomika může podle ratingových agentur odolat i nejnovějším sankcím

19.04.2021 Ruská ekonomika je schopná odolat i nejnovějším ekonomickým sankcím. Otevřeny ale zůstávají dveře k uvalení dalších opatření týkajících se státního dluhu, což by mohlo přinést sankce s větším dopadem. Uvedly to dnes mezinárodní ratingové agentury.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Evropská komise si chce na fond obnovy od června půjčovat 150 miliard eur ročně

14.04.2021 Evropská komise (EK) si chce první peníze na mimořádný fond pokrizové obnovy ekonomik začít na finančních trzích půjčovat v červnu. Celkem by do roku 2026 chtěla v rámci společného dluhu získat pro země Evropské unie 800 miliard eur (20,8 bilionu Kč), které by EU měla splatit do roku 2058. Oznámil to dnes eurokomisař pro rozpočet Johannes Hahn. Komise si podle něho může první finance vypůjčit až poté, co všechny státy ratifikují zvýšení záruk unijního rozpočtu. Podle diplomatů ale nejsou státy zdaleka jednotné v tom, kolik peněz a z jakých nových daní a poplatků budou ochotny na splacení dluhu do společného rozpočtu posílat.
C:\fakepath\USA dolar.jpg

Bloomberg: Lidé v době pandemie ušetřili 2,9 bilionu USD

03.03.2021 Spotřebitelé v největších ekonomikách světa nashromáždili v době omezení pohybu souvisejícího s pandemií dodatečných 2,9 bilionu dolarů (62,7 bilionu Kč). To je značná hotovost, která vytváří potenciál pro silné oživení z recese způsobené pandemií, uvedla s odvoláním na své výpočty agentura Bloomberg.
img

ČSA jsou na pokraji krachu, skupina Smartwings ale na lopatkách není. Může získat až pět miliard korun, moratorium končí zítra

26.02.2021 ČSA jsou v insolvenci, tedy na pokraji krachu. Skupina Smartwings, matka ČSA, v rámci insolvence a související reorganizace hromadně propustí zaměstnance ČSA. Může jít o všechny zaměstnance ČSA, až 430 lidí. Krok je důsledkem koronavirové krize, která světovému letectví způsobila nejtěžší chvíle v jeho více než stoleté historii.
img

Skupina Smartwings může získat až 5,6 miliardy korun. ČSA ale bojují o přežití, už za tři dny končí ochrana před věřiteli

24.02.2021 Skupina Smartwings hromadně propustí zaměstnance své dceřiné společnosti ČSA. Může jít o všechny její zaměstnance, až 430 lidí. Krok je důsledkem koronavirové krize, která světovému letectví způsobila nejtěžší chvíle v jeho více než stoleté historii.
img

Za týden končí skupině Smartwings ochrana před věřiteli. Její záchrana potrvá šest let; od Boeingu, tuzemských bank a státu by mohla získat dohromady až pět miliard korun

21.02.2021 V příštím týdnu letecký dopravce Smartwings vrací do vzduchu donedávna problémový letoun Boeing 737 MAX. Jde o zásadní milník na cestě ven z propasti, do níž tuzemskou aerolinku uvrhlo – už v březnu 2019 – nejprve uzemnění a poté zejména – zhruba rok poté – koronovirová krize. Ta dopadla na letecký byznys obzvláště tíživě. Letectví prožívá nejhorší krizi ve své historii, která se počítá na více než stovku let. Skupina Smartwings zaznamenala loni devadesátiprocentní pokles tržeb v porovnání s rokem 2019, letos by měla být oproti předloňsku zhruba na polovině.
C:\\fakepath\\Nemecko2.jpg

Šéf DIW: Německo může vykázat růst i propad HDP o pět procent

04.02.2021 Předpovídat vývoj německého hospodářství pro letošní rok uprostřed pandemie nemoci covid-19 je složité, možné je cokoli od pětiprocentního propadu po pětiprocentní růst. V rozhovoru se zahraničními novináři to prohlásil šéf berlínského výzkumného institutu DIW Marcel Fratzscher. Řekl také, že podoba dluhové brzdy, kterou má Německo zakotvenu v ústavě, je ekonomicky nerozumná, neboť v dobrých časech poskytuje velký manévrovací prostor, zatímco v těch špatných takřka žádný.
C:\fakepath\dolar usa 05122013.jpg

Počet bankrotů v USA byl loni nejnižší za 35 let

06.01.2021 Počet žádostí o bankrot ve Spojených státech byl loni nejnižší od roku 1986, protože záplava vládních podpůrných programů pomohla alespoň dočasně zmírnit dopady pandemie nemoci covid-19 a souvisejícího ekonomického poklesu. Celkový počet žádostí, tedy osobních i firemních, činil 529.068, zatímco v posledních letech se pohyboval ročně kolem 800.000. Počet firemních bankrotů však vzrostl. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na zprávu společnosti Epiq AACER.
img

Bizarní video ministryně financí vyzývá k nákupu dluhopisů

09.12.2020 „Mladým lidem je vhodnější darovat akcie než státní dluhopisy. Ty totiž v dlouhodobém horizontu přináší podstatně vyšší zhodnocení. Státní dluhopisy se hodí pro starší lidi, kteří by svá portfolia měli ladit konzervativně,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Akcie polské Allegro při debutu na burze přidávají 50 procent

12.10.2020 Akcie polského internetového obchodu Allegro dnes debutovaly na burze ve Varšavě růstem o více než 50 procent. Primární veřejná nabídka (IPO) Allegra je největším vstupem na varšavskou akciovou burzu za několik let a firma je teď největším podnikem na burze podle tržní kapitalizace. Informovala o tom agentura Reuters. Očekává se, že pro varšavskou burzu, která má problém přilákat nové firmy a která se potýká s poklesem obratu, se stane nabídka Allegra zlomovou záležitostí a že přiláká na burzu více firem.
C:\fakepath\g7.jpg

Země G7 podpořily rozšíření dluhové úlevy pro nejchudší státy

25.09.2020 Ministři financí zemí skupiny G7, která sdružuje nejvyspělejší státy světa, dnes podpořili rozšíření programu dluhové úlevy pro nejchudší státy. Informovala o tom agentura Reuters. S iniciativou už dříve přišla skupina největších ekonomik G20, členové G7 ale požadují revizi programu a mimo jiné dali najevo nespokojenost s neprůhledností, jakou při financování pomoci podle nich vykazuje Čína. Členy G7 jsou Spojené státy, Kanada, Japonsko, Itálie, Francie, Británie a Německo.
img

FED plánuje nákup cenných papírů. Očekává rychlejší oživení US ekonomiky i snížení nezaměstnanosti

18.09.2020 Člen bankovní rady ČNB Vojtěch Benda v pondělí konstatoval, že zatím není potřeba více uvolňovat měnou politiku, jelikož opatření proti druhé vlně epidemie nebudou tak drastická jako na jaře. Benda také naznačil, že není rozumné v této době snižovat daně.
C:\fakepath\Kuba-peso.jpg

Kuba prý plánuje první oficiální devalvaci pesa od roku 1959

11.09.2020 Kuba bude brzy devalvovat směnný kurz domácí měny peso vůči americkému dolaru. Učiní tak poprvé od revoluce v roce 1959. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na tři informované zdroje.
img

České domácnosti se stále více zadlužují

31.08.2020 „Vzdělávací systém by se měl více zaměřit na finanční gramotnost, tak aby nedocházelo k zadlužování mladých lidí skrze spotřebitelské úvěry s vysokými úrokovými sazbami. Negativní úlohu sehrávají sociální sítě, které v mladých lidech vyvolávají finančně nákladné touhy vedoucí k jejich zadlužování,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\g20.jpg

Kjódó: Země G20 chtějí prodloužit úlevy k oddlužení chudých zemí

30.08.2020 Skupina ekonomicky silných zemí G20 zvažuje kvůli dopadům šíření nového koronaviru prodloužit rozvojovým zemím platnost úlev při splácení dluhů nejméně do konce příštího roku. Uvedla to včera agentura Kjódó, která se odvolává na informované zdroje.
C:\fakepath\Francie2.jpg

Tisk: Francie pomůže malým a středním firmám třemi miliardami eur

13.08.2020 Francie plánuje pomoc v objemu tří miliard eur (78,3 miliardy Kč) malým a středním firmám, které jsou zasaženy dopady šíření nového koronaviru. Podle regionálního listu Sud Ouest to řekl ministr financí Bruno Le Maire. Francie má po Německu druhou největší ekonomiku v eurozóně.
img

Rozbřesk: EU se "konečně" dohodla a srazila italské výnosy. Maďaři dnes zřejmě sníží sazby

21.07.2020 Skoro nejdelší summit EU dospěl do finále a dohoda o největším dluhovém programu v historii EU je na světě. Oproti původnímu záměru sice došlo k určitým modifikacím, ale podstata zůstává stejná. Tou je 750 mld. eur, které si EU nejprve dlouhodobě vypůjčí na finančních trzích a pak rozdělí v rámci dotací a půjček jednotlivým zemím na základě daných kritérií.
C:\fakepath\SB2.jpg

Prezident Světové banky žádá další kroky na pomoc chudým zemím

19.07.2020 Prezident Světové banky David Malpass dnes vyzval ekonomicky významné státy skupiny G20, aby kvůli koronavirové krizi do konce příštího roku prodloužily svou nabídku zmrazit nejchudším zemím splátky dluhů. Malpass rovněž uvedl, že státy G20 by měly začít jednat o snížení dluhu některých zemí, informovala agentura Reuters.
img

Lídři EU nesblížili postoje k fondu obnovy, dohodu chtějí rychle

19.06.2020 Názory politických vůdců zemí Evropské unie na velikost bezprecedentního záchranného balíku peněz se na dnešním videosummitu nesblížily. Prezidenti a premiéři se však shodli na tom, že se pokusí dospět k dohodě již v červenci, kdy chce předseda Evropské rady Charles Michel svolat po pěti měsících první summit s osobní účastí všech. Zatímco zástupci covidem-19 nejpostiženějších jihoevropských zemí či Německa a Francie plán Evropské komise podpořili, někteří politici včetně českého premiéra Andreje Babiše dali najevo výhrady.
C:\fakepath\eu.jpg

Michel: Lídři EU vykročili ke shodě na fondu, spory ale trvají

19.06.2020 Mezi vrcholnými představiteli zemí Evropské unie se rýsuje shoda na principu budoucího fondu obnovy ekonomik, v některých bodech však přetrvávají spory. Po dnešní videokonferenci šéfů států a vlád to řekl předseda Evropské rady Charles Michel. Dodal, že chce s prezidenty a premiéry ihned zahájit separátní jednání a v půli července je do Bruselu pozvat na osobní schůzku.
img

Primární nabídka by mohla ohodnotit JDE Peet's na 16 miliard eur

26.05.2020 Druhý největší výrobce balené kávy na světě, společnost JDE Peet's, stanovil orientační cenové rozpětí pro primární veřejnou nabídku (IPO) svých akcií. Podle ní by tržní hodnota společnosti mohla dosáhnout až 16 miliard eur (skoro 433 miliard Kč). JDE je jednou z mála velkých firem, která je ochotna vstoupit na akciový trh od vypuknutí koronavirové krize, uvedla dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\Argentina.jpeg

Argentina nesplatila úroky dluhu za více než 500 milionů USD

24.05.2020 Argentina má opět problémy se splácením svého dluhu. V pátek promeškala termín splacení úroků z dluhopisů ve výši více než 500 milionů USD (12,5 miliardy Kč). Země nyní jedná s věřiteli o restrukturalizaci svého zahraničního dluhu 65 miliard USD. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na věřitele a ratingovou agenturu.
C:\fakepath\nastroj.jpg

Typy finančních nástrojů

11.05.2020 Bez ohledu na to zda na finančních trzích pracujete, nebo je poznáváte, tak budete jistě čelit takovým věcem jako finanční nástroje. Co jsou to finanční nástroje/instrumenty? Na to se podrobněji podíváme v tomto článku.
img

Rychlé shrnutí

16.04.2020 Americké indexy zakončily včerejší seanci níže. Částečně k tomu přispěla i horší data, jako výsledky maloobchodních prodejů, průmyslová produkce, nebo NY Fed index.
C:\fakepath\g7-14042020-lv.jpg

Představitelé G7 podpořili dočasné dluhové úlevy pro chudé země

14.04.2020 Finanční představitelé skupiny hospodářsky nejvyspělejších zemí světa G7 se shodli na potřebě zajistit finanční a technickou pomoc rozvíjejícím se ekonomikám, které se potýkají s negativními dopady pandemie způsobené koronavirem. Uvedl to dnes japonský ministr financí Taró Aso. Představitelé G7 rovněž oznámili, že jsou připraveni umožnit chudým zemím dočasné přerušení splátek dluhů v případě, že se k tomuto kroku připojí i další státy ze skupiny největších ekonomik světa G20, do které patří také například Rusko a Čína.
C:\fakepath\top-14042020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.04.2020 1) Čínská ekonomika letos kvůli dopadům koronaviru patrně vzroste jen o 2,5 %, a vykáže tak nejslabší vzestup za 44 let. Myslí si to většina analytiků, které v anketě oslovila agentura Reuters. Takový vývoj by představoval prudké zpomalení druhé největší ekonomiky světa proti loňským 6,1 % a byl by hluboko pod březnovým odhadem 5,4 %.
C:\fakepath\mmf 132.jpg

MMF dočasně odpustí splácení dluhu 25 zemím bojujícím s pandemií

14.04.2020 Mezinárodní měnový fond odpustí na šest měsíců splácení dluhu 25 nejchudším členským zemím v rámci svého programu Catastrophe Containment and Relief Trust (CCRT). Tyto země tak budou mít více finančních zdrojů na boj s koronavirem. Oznámila to výkonná ředitelka fondu Kristalina Georgievová.
C:\fakepath\Tesla.png

Tesla chce získat dvě miliardy USD z prodeje akcií

14.02.2020 Výrobce elektrických aut Tesla plánuje prodat další akcie za dvě miliardy USD (46 miliard Kč). Firma tak chce využít prudkého růstu ceny akcií v posledních několika měsících. Její rozhodnutí však bude zřejmě pro některé investory velkým překvapením vzhledem k předchozím vyjádřením jejího generálního ředitele Elona Muska, napsala agentura Reuters. Peníze z prodeje akcií chce firma podle svého prohlášení využít k posílení své rozvahy a obecně pro potřeby podniku.
img

Divoký závěr roku pro americké akcie

25.09.2019 Sezóna zveřejňování firemních výsledků za třetí kvartál bude podle nás zklamáním. Přinese to výrazné výkyvy na akciových trzích ve čtvrtém kvartálu. Růst na akciových trzích v uplynulých týdnech prudce zpomalil. Na trhu jsou sice investoři, kteří očekávají pozitivní výsledek obchodních jednání mezi USA a Čínou, navíc u příležitosti 70. výročí založení Čínské lidové republiky, což by se mohlo projevit i na akciových trzích. Celkově je však náš krátkodobý výhled na americké akcie negativní. Trh podle nás postrádá přesvědčivý katalyzátor.
C:\fakepath\recko foto.jpg

Řecko by mohlo v září obnovit předčasné splácení dluhů u MMF

08.08.2019 Řecko od září obnoví předčasné splácení svých dluhů u Mezinárodního měnového fondu (MMF), aby si tak snížilo náklady na obsluhu dluhu. Předčasně plánuje splatit zhruba tři miliardy eur (77,3 miliardy Kč). S odvoláním na informovaný zdroj to dnes uvedla agentura Reuters.
img

Akciové trhy se bojí inverzní výnosové křivky

29.05.2019 Po pondělní pauze se včera ke svým monitorům vrátili američtí obchodníci. Den volna jim ale na optimismu zřejmě příliš nepřidal, když během včerejšího obchodování výrazně převažovaly prodejní příkazy. Všechny hlavní indexy uzavřely v červeném. Technologický Nasdaq přišel o 0,4 %, S&P 500 spadl o 0,8 % a průmyslový Dow Jones oslabil o 0,9 %. V sektorovém členění byly výjimkou pouze komunikace, které si udržely mírné zisky na úrovni 0,1 %. Na jedné straně mohla být přetrvávající nervozita ohledně jednání o obchodní dohodě mezi USA a Čínou, na straně druhé se však objevil staronový faktor inverzní dluhopisové křivky, když rozdíl mezi 3měsíční sazbou a 10letým výnosem propadnul na nejnižší úroveň od března. Inverzní křivka byla v minulosti předzvěstí několika následných recesí.
img

Americké indexy dále vylepšují svoje rekordy

30.04.2019 Americké indexy S&P 500 a Nasdaq pokračují ve vylepšování svých historických maxim. Včera k nim přidaly dalších 0,1 %, respektive 0,2 %. Tomu pomohly i zveřejněné cenové deflátory PCE, které byly oproti odhadům nižší, což potvrzuje očekávání, že Fed letos sazby již zvedat nebude. Zklamáním byly po uzavření trhu zveřejněné hospodářské výsledky společnosti Alphabet, které ukázaly na výrazně nižší tržby. Akcie po hlavní fázi obchodování přišly o více jak 7 %, dá se tedy očekávat poměrně výrazný tlak na jejich propad v průběhu dnešní seance.
img

Investiční rady od Warrena Buffetta

29.04.2019 Warren Buffett - šéf a ředitel investiční společnosti Berkshire Hathaway - je jeden z nejlepších investorů současné doby. Jeho zaměřením jsou dlouhodobé investice do podhodnocených společností, které mají "dobrý produkt nebo službu" a zároveň k tomu i konkurenční výhodu ve svém sektoru. Díky těmto pravidlům dokázal Buffet dlouhodobě překonávat benchmark SP500.
img

IPO Dropbox: Akcie Dropbox se budou již brzy obchodovat na burze

28.02.2018 Společnost Dropbox specializující se na sdílení souborů, plánuje ve své první veřejné nabídce akcií (IPO) vybrat 500 milionů dolarů. IPO Dropdox je jedním z prvních velkých veřejných nabídek v USA, které se v roce 2018 očekávají.
img

Venezuela míří k platební neschopnosti. Kudy vede cesta z krize?

14.09.2017 Ocitnutí se Venezuely v platební neschopnosti, je pouze otázkou času. I když je obsluha dluhu prioritou vlády, vzhledem ke klesající externí likviditě a zhoršující se situaci na domácí půdě je to skutečně nebetyčný úkol. Kritickými ukazateli je v tuto chvíli zejména trojciferná hyperinflace, nedostatek zboží a politická krize mezi vládou a Národním shromážděním.
nemecko 08012014.png

Německý rozpočet skončil loni v přebytku

12.01.2017 Německý státní rozpočet skončil loni v přebytku 6,2 miliardy eur (168 miliard korun), uvedlo dnes ministerstvo financí. Je to už potřetí v řadě, co německý rozpočet nebyl v deficitu. Přebytek rozpočtu chce ministr financí Wolfgang Schäuble (CDU) využít na splácení státního dluhu, čímž ale na německé politické scéně nebudí jen souhlasné reakce.
Donald Trump.jpg

Donald Trump cílí na Bílý dům

09.06.2016 Vydělal jmění v realitách, moderoval televizní show, byl spjat se soutěžemi Miss. Americký miliardář Donald Trump je osobností, kterou jedni milují a druzí nenávidí. Podnikatel, jenž byl ženatý s Čechoameričankou Ivanou Trumpovou, udělal do svých 70 let, které oslaví 14. června, slušnou kariéru. Zatím však nezastával žádnou veřejnou funkci, což by jako republikánský kandidát na prezidenta rád změnil.
recko penize.jpeg

Primární rozpočet Řecka skončil v přebytku

23.04.2014 Řecku se podařilo loni dosáhnout milníku, který mu může pomoci k úlevě při splácení dluhu. Evropská komise...
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Offshore | Bitcoin | Kvantitativní uvolňování | Řecko | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Stříbro | Expert | Akciový index | Moody's | Fitch | Inflace | OECD | EUR/USD | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Janet Yellenová | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | HDP | Turecká lira | Monetární politika | Kanada | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Americké akcie | ETF | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Hyperinflace | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Ekonomické události | Robert Kiyosaki | Ekonomická teorie | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Ben Bernanke | Benchmark | Bloomberg | Bod | Breakout | Burza | Buy and hold | CEO | CFD | CME | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Close | DAX | Devalvace | Distribuce | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Fed | Finanční deriváty | Finanční trhy | Futures | Fúze | G7 | IPO | Index spotřebitelských cen | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investiční společnost | Investor | Investování | Komodity | Kotace | Kupón | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | MACD | MMF | Margin | Marže | Měna | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodník | Obchodování s měnami | Obligace | Opce | Open | P/E | PEG | Platforma | Poplatek | Pozice | Rally | Rating | Ratingová agentura | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Sentiment | Short | Směnný kurz | Splatnost | Support | Ticker | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Warren Buffett | ZEW index | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Nomura | Goldman Sachs | Evropa | Index MSCI | Panevropský index | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Spekulanti | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Produkce ropy | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | Program nákupů dluhopisů | EU | Ministři financí | Vývoj ceny | Ekonom | Cenový graf | Byznys | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Zisk | Obchodní instrumenty | Finanční instrumenty | Berkshire Hathaway | Futures kontrakt | Zkušenosti | Panika | Euforie | Výsledky | Chamtivost | Strach | Obchodní příležitosti | New York Stock Exchange | Euronext | Credit Suisse | RBNZ | Partners | Deloitte | Gold | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Aktuální kurzy | Regulace | Mimoburzovní | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Index cen | Eurostat | Facebook | LYNX | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Penzijní fondy | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Komunita | Praxe | Centrální bankéři | Aktivum | Delta | EPS | Index | Likvidní | Odpor | Podpora | Volatilní | Kasino | Akcie dnes | Akcie Netflix | Akcie Siemens | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Brent | CashFlow | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Čínská ekonomika | CISCO | CZK | Dlouhodobé investice | Dolar | Dolary | Ekonomická krize | Elektřina | Eura | Euro dnes | Evropská měna | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Finanční nástroje | Finanční prostředky | Fiskální rok | Fondy | FXstreet.cz | GfK | Graf | Hang Seng | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index S&P 500 | InstaForex | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do stříbra | Investiční | Investiční doporučení | Investiční nemovitosti | Investiční poradenství | Investing | Jak investovat | EBay | JP Morgan | Kiyosaki | Komodita | Kurzy | E15 | Lira | Maďarsko | Makroekonomický kalendář | Management | Markets | Měnový kurz | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodování opcí | Odkup akcií | Patria Online | Patria.cz | Portfolia | Pro investory | Prodej akcií | Převodník měn | Rakousko | Reuters | Ropy | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Sázky | Signály | Směnné kurzy | Société Générale | SP500 | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | SWIFT | Trh | Trh s akciemi | Tržní hodnota | Twitter | Volkswagen | Webináře | WTI | Země EU | Zemní plyn | Zkušenost | Zlato a stříbro | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zisky | Finanční nástroj | CNBC | ZEW | EIA | ING | Buffett | Komise pro cenné papíry | Buy | Cenové rozpětí | Current Ratio | Čistý dluh | Daniel Beneš | Depozitář | EBITDA | Ekonomika EU | Elon Musk | Hold | Intermediate | Janet Yellen | Jeff Bezos | Měď | Ministerstvo financí | OIBDA | P/S | Průměrování | Roadshow | ROCE | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Repo operace | Běžná likvidita | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Úvěr | Světové ekonomiky | Miliardář | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Trader Workstation | Volby | Rozhovor | Vzdělání | Velcí hráči | Burze | Markit | DPA | Intesa Sanpaolo | Jackson Hole | Wells Fargo | RBS | Microsoft | MSCI | ABN Amro | Caterpillar | DIW | Investing.com | Barrick Gold | BBC | UNCTAD | Thomson Reuters | HUF/EUR | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Finanční gramotnost | MarketWatch | Byznysman | Magnát | Realitní magnát | The Trump Organization | Úspěch | Podnikatel | Škola byznysu | Podnikání | BMW | Wolfgang Schäuble | Automobilový průmysl | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Stock Exchange | Multi-Asset obchodování | Energie | Severomořská ropa | Earnings | Podnikatelé | Index německých akcií DAX | KBC | Příprava | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Rosněfť | Agentura Reuters | Swapy | City | Helicopter money | Ministři financí eurozóny | Forbes | Americké firmy | Lídři | Firmy | Mezinárodní ratingové agentury | Standard & Poor's | Inflační tlaky | Glencore | Mladý podnikatel | IHS | Investiční názory | Investiční články | Globální finanční krize | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Americký akciový index | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Hlavní indexy | Dostatek hotovosti | Nervozita | Fitch Ratings | Summit EU | Walmart | Dnešní obchodování | Propad | Kurz domácí měny | Úvěrový rating | Investiční výhody | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Citi | Internetové investice | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Výzkumná společnost | Cena mědi | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Hlavní index francouzských akcií CAC 40 | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Erste | VIG | Světové finanční krize | Cashflow klub | Stagnace | Akcionáři | Zajištění | Investiční poradci | Šéf společnosti | Digitální měny | Ethereum | Tesla | Dluhové krize | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Depozitní sazba | Úrokové sazby centrálních bank | Francouzská ekonomika | Bankéři | Poplatky | Prodávat akcie | Hlavní index německých akcií DAX | Poptávka investorů | Rekordní minima | Exxon | Chevron | Investiční zkušenosti | Konsensus | Mzdy | Hlavní evropské indexy | Světový obchod | Internetové podnikání | General Electric | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | FCA | Ministři financí EU | Výnosy | Internetové sázky | Internetové kurzové sázky | Kurzové sázky | Investiční magazíny | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Quantum | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Institucionální investoři | Příjmy | Kapitálové strategie | ExxonMobil | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Země G20 | Země G7 | Skupina G20 | Japonský Nikkei | Jihokorejský KOSPI | Růst ekonomiky | Belgie | HDP Británie | Být milionářem | Členské země EU | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Audi | Politico | JPMorgan Chase & Co. | IHS Markit | ex | Výkyvy kurzu koruny | Zahraniční forex | ING Groep NV | Obchodování na zámořských trzích | Cena palladia | Pohyby na finančních trzích | BHS | Breakout Trader | Coinbase | Investiční firmy | Jan Dvořák | BTC/USD | Jerome Powell | Panevropský index STOXX 600 | Cena kryptoměny ethereum | Věštec z Omahy | RoboMarkets | Dlouhodobé investování | Kobalt | Investování s LYNX | Cena bitcoinu | Skupina Saxo Bank | Saxo | Obchodní války | FinTech | Podniky | Asijské akciové trhy | Silný americký dolar | Amazon (AMZN) | Apple (AAPL) | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | CSI 300 | Geopolitické napětí | Americká investiční banka | Forint | Pokles ceny | Volný kapitál | Fond kvalifikovaných investorů | Short signál | Royal Dutch Shell | Index Stoxx 600 | Dluhopisové výnosy | Signál na akcie | Propad cen ropy | Christopher Dembik | Nejznámější kryptoměna | Primární nabídka | Daňové úlevy | EK | Evropská komise | Bloomberg Economics | Česká firma | Zadluženost | Zpomalení ekonomického růstu | Kryptoměna Bitcoin | Čínské firmy | Společnost Apple | Majetek | Analytici společnosti | Mezinárodní dluhopisy | Obchodovat s akciemi | PDVSA | Makroekonomické strategie | Zvýšení sazeb | Primární nabídky akcií | Světové finanční trhy | Technická situace | Uber Technologies | Statistický úřad | Výsledky amerických společností | Technologický Nasdaq | Růst americké ekonomiky | Investiční rady | Investice do rozvoje byznysu | Zpětný odkup akcií | Primární veřejná nabídka (IPO) | Primární veřejná nabídka | Zahraniční investoři | CNY | Nejznámější kryptoměny | Infineon | Infineon Technologies | Akcie firmy | Tencent Holdings | NVDA | Riziko recese | Americké společnosti | Snížení sazeb | Akcie a ETF | Gazprom | Instant Trading EU | Digitální daň | Capital Partners | Coffee | Primární rozpočet | Vanad | XTB Research | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Konglomerát | Oživení ekonomiky | AMZN | Thyssenkrupp | Kristalina Georgievová | Růst mezd | Televize CNBC | Kjódó | Agentura Kjódó | Finanční situace | Softwarová firma | Centrální banka Nového Zélandu | GOOGL | Zerohedge | Státní ropná společnost | Růst čínského HDP | Očekávané Earnings | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | TikTok | Huawei | Digitalizace | Rozpočtová politika | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | Politická situace | Trinity | Objem | Bílý dům | MSFT | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Hospodářský růst v Evropě | ČSÚ | Německé hospodářství | Primární nabídky | Cisco Systems | Firma | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Parlamentní volby | Tesla Elon Musk | Aktuální obchodní příležitosti | Výše úrokových sazeb | UnitedHealth | Pfizer | Výrobce léků | Obchodovat na burze | Růst cen | Server BBC | Maďarská centrální banka | Bilance | Index DOW | Erste Group | PSA | Ukrajina | Klesly akcie | Amazon | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Úrok | LVMH | Miliardy | Vyhlídky | Politická krize | Legislativa | Domácí měny | Walt Disney | AFP | Ekonomka | Financovat | Předpovědi | Průmysl | HUF | PLN | Na burze | Tržní kapitalizace firmy | Propouštění | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Visa | General Motors | Enel | Rozvoj | Stavebnictví | Sociální sítě | Problémy | COPPER | Vládní výdaje | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Pojišťovny | Total | Prodeje akcií | Prognózy | Státy EU | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Světové obchodní organizace | Předseda Evropské rady | Charles Michel | GBP/EUR | Plyn | Prohlášení | Yahoo | Moskva | Prezident Světové banky | David Malpass | Newmont Mining | EASA | Ford Motor | Americká automobilka | United Technologies | UTC | Farmaceutická společnost | Londýnské akciové burzy | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Akciový index Dow Jones | Purdue Pharma | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Zahájení obchodování | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Jaderné elektrárny | Jaderná elektrárna | Nižší ceny ropy | Úroky | Měnové politiky | Hypotéky | Smartwings | Geely | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | ČNB dnes | Vojtěch Benda | Automobil | AXA | Regulátoři | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Fed index | Záporné úrokové sazby | Meziroční míra inflace v eurozóně | Europoslanci | Eurokomisař | Biotechnologické společnosti | Bankovní vklady | AAPL | AT&T | Disney | Tým RoboMarkets | Ministr hospodářství | Peter Altmaier | Nike | Bydlení | Uber | Ztráta | NERV | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | Giuseppe Conte | ACEA | Miliardy korun | Tripadvisor | Peking | Wirecard | Schodek státního rozpočtu | Ziskovost | Investiční aktivita | Hospodaření | Pracovní trh | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Odškodné | Netflix | Výrobce elektrických aut | Míra inflace v eurozóně | Washington | Daimler | Letecké společnosti | Miliardy eur | T. Rowe Price | Von der Leyenová | Hodnota společnosti | Budoucnost | ASML | ASML Holding NV | Poradenství | Německá společnost | Nový rekord | Dow Jonesův akciový index | Iniciativa | Podnik | Peníze z prodeje akcií | Míra zadlužení | Technické ukazatele | Ukazatele | Počet bankrotů | Americké ministerstvo financí | SAP | ČNB Vojtěch Benda | Kryptoměny bitcoin | Americké akcie dnes | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Ceny energií | Horší data | Čerpání peněz | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Zajímavé zisky | Komunikace | HN | Francouzská vláda | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Trump | Pozitivní zprávy | Prezident | Koronavirus | Brand Finance | Google | Samsung | WhatsApp | Instagram | Anglie | Trhy | Šíření nového koronaviru | Americký miliardář | Šíření koronaviru | American Express | Ratingová agentura Fitch | Velcí institucionální investoři | Reakce investorů | Akciové trhy v Číně | Negativní dopad | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Meziroční růst | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Boeing | FIAT | Tomáš Nidetzký | Zlepšení | Dovednosti | Obchody | Life Insurance | Výdaje | Trhy v Číně | Cena akcií Tesly | Fresenius Medical | Adidas | Americká společnost | Universal Music Group | SEC | Francouzský statistický úřad | Měnový výbor ruské centrální banky | Americké ekonomiky | Britský statistický úřad | West Texas Intermediate | Medvědi | Galapagos | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Společnost Berkshire Hathaway | Výhled růstu globální ekonomiky | Stabilita | Japonská automobilka | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Výkyvy | WP | Videokonference | Lídři EU | Restrikce | Cílování inflace | Vysoké ztráty | Aerolinky | Air France-KLM | Lufthansa | Počet firemních bankrotů | Deficit státního rozpočtu | Olaf Scholz | Bankovky | Profitovat | Nejprudší pokles v historii | Tencent | Stimuly | Brusel | Letectví | Kabinet | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Šíření viru | Anton Siluanov | Vedlejší účinky | Viceprezident | Spotřebitelé | Hyundai | Automobilka | Dopady pandemie | Počet nakažených | Nejslabší růst | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Tiskové agentury | Vládní podpory | Texas | Bilion dolarů | Německý ministr financí | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | Kongres | Škoda | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Výrobce letadel | Hotovost | Taro Aso | Japonský ministr financí | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Zahraniční dluh | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Nákupu státních dluhopisů | Alena Schillerová | Ministryně financí | Americké ropné zásoby | Růst | American Airlines | Delta Air Lines | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Ratingová agentura S&P | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Biliony | Potenciál | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Boj s koronavirem | Výroba automobilů | Allianz | Ministryně financí Alena Schillerová | Propad HDP | Farmaceutické firmy | Ceny elektřiny | Karanténa | Šíření nákazy | Izrael | Izraelská vláda | Fiat Chrysler | Podnikatelé a firmy | Ekonomiky | Ekonomický propad | Vzdělávací webináře | Slovensko | Války | EGAP | Schodek | Organizace | Realitní firmy | Deficit veřejných financí | Letecká společnost | Nvidia Corp | Závislost | Práce | Zelené energie | Údaje | IATA | Dlužník | AOL | Pedro Sánchez | Španělský premiér | Eni | Nakupovat státní dluhopisy | Spotřebitelské úvěry | Chudé země | UnitedHealth Group | Ministři | Znárodnění | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nejvyšší soud | Splátky dluhů | Catastrophe Containment and Relief Trust | CCRT | Catastrophe Containment and Relief Trust (CCRT) | Ministr pro státní rozpočet | Gérald Darmanin | Výpadky | Představitelé G7 | Finanční představitelé | Centrální bankéři ze skupiny G7 | Více peněz | Short signál na akcie | Dluhové úlevy | Dočasné dluhové úlevy | Dluhové úlevy pro chudé země | Úlevy pro chudé země | Microsoft Corp | Rozpočet EU | Státy G20 | Úspory | Hospodářské oživení | Růst cen v EU | Procter & Gamble | Demokraté a Republikáni | Poradenské společnosti | USD za barel | Cena americké ropy | Cena americké ropy WTI | Nizozemsko | Reddit | Surové ropy | Evropské indexy | Evropské indexy nákupních manažerů | Air France | Omezení pohybu | Zoom Video Communications | Amazon Jeff Bezos | Joe Biden | Státní peníze | 3M | Americký HDP | 737 MAX | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Ryanair | Volvo | Počet lidí bez práce | Shell | Zaměstnanci | Čistá ztráta | Letečtí dopravci | Dopravci | Soud | Koncern Volkswagen | Oddlužení | PEPSICO | Dovoz | UNWTO | Rakouský kancléř | Sebastian Kurz | Wolt | Alternativní taxislužby | Rekordní zisk | Hugo | Soud EU | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Úvěry a půjčky | Akcie a dluhopisy | Leasing | Specifické finanční nástroje | Dluhy | Spotřebitelské ceny v USA | Členské státy | Členské země | ONE | Merck KGaA | Merck | Xiaomi | Prodej elektromobilů | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | CL | Moderna | Jukos | Koronavirová pandemie | Evropské sdružení výrobců automobilů | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Ruské ministerstvo financí | Aktivity společnosti | Pomoc lidem | Renault | Umělé inteligence | Gabriel Torres | Argentina | Spoluzakladatel | Tisknout peníze | JDE Peet's | Euromonitor International | Acorn Holdings | JAB | Společnost JAB | Mondelez | Douwe Egberts | Jacobs | Pickwick | Čaje Pickwick | JDE | Společnost JDE Peet's | Společnost JDE | Unie | ČR | Prezidenti a premiéři | Hertz | Výrobce aut | Francouzská automobilka | Automobilka Renault | Plán Evropské komise | Střední Evropa | Internetová firma | Vedení společnosti | CVC Capital | Square | Francouzský ministr | J.C. Penney | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Nestlé | Sanofi | Propad cen | Političtí vůdci | Covid | Technologické firmy | Správy kapitálu | Banka JP Morgan | Podmínky půjčky | Snížení nákladů | Index německých akcií | Státní pomoc | Nové žádosti o podporu | Výkyvy cen | Skupina Smartwings | Objem aktiv | Ukrajinská vláda | Sony | Fond obnovy | E.ON | Johnson & Johnson | Zdroj příjmů | KLM | DoorDash | Americká společnost Apple | Chrysler | Ceny | Verizon Communications | Spotřební daně | Technologické společnosti | Společnost Twitter | Společnost Amazon | Softwarový gigant | Akcie těžařů | Životní úroveň | Insolvence | Letecká osobní doprava | Plynárenské společnosti | Nikl | Čínská společnost | Turistický ruch | WeCHat | Hyundai Motor | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Erdogan | Recep Tayyip Erdogan | Deutsche Lufthansa | Oživení poptávky | BHP Group | Upozornění na rizika | Pokles tržeb | Vládní koalice | Goodyear | Výrobce pneumatik | Air Liquide | Adyen | Počet akcií | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Venezuela | Výrobce baterií | Southwest Airlines | Ceny mědi | Devalvovat směnný kurz | Směnný kurz domácí měny | Konvertibilní peso | Měna peso | Oficiální měna | Kurz pesa | Směnný kurz pesa | Kubánská vláda | Kuba | Hodnota pesa | Alejandro Gil | Odborníci | Kubánská ekonomika | Peso | Fiat Chrysler (FCA) | Nvidia | Čínské technologické firmy | Jošihide Suga | Výkon ekonomiky | Snížení emisí | Universal Music | Nákupní centra | Nákup cenných papírů | Cena elektřiny | LG Chem | Elektromobily | Německý rozpočet | Dluhové úlevy pro nejchudší státy | Nejchudší státy | Rozšíření dluhové úlevy | DSSI | Debt Service Suspension Initiative | Primární veřejné nabídky akcií | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Snížit emise | Biden | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Internetová společnost | Americká internetová společnost | Česká republika | Epiq | McAfee | Sovkomflot | Antimonopolní úřad | Měnový fond | Allegro | Akcie Allegra | Společnost Allegro | Cinven | Permira | Mid Europa | Ceneo | Trh primárních nabídek | Trh primárních nabídek akcií | Trh primárních nabídek akcií v Evropě | The Hut Group | Firma The Hut Group | Ignitis Group | Aukro | Naspers | iPhone | Výrobce letecké techniky | Zambie | Jack Dorsey | První peníze | Koncern | Nařízení | Newmont | Reebok | Intel | Výrobce čipů | Apollo | Apollo Global Management | Balík akcií | Letecká doprava | Hlavní kryptoměna | MRNA | Zelené dluhopisy | Společnost DoorDash | Výběr akcií | Siemens | Munich Re | Vonovia | Munich | Očkování | Zadlužování | Mutace koronaviru | MGM | Předsednictví EU | Boeing 737 Max | Marcel Fratzscher | DIW Marcel Fratzscher | Růst ceny | Počet bankrotů v USA | Počet žádostí o bankrot ve Spojených státech | Epiq AACER | Chris Kruse | Hodnota trhu s kryptoměnami | Silné oživení | Brands | Rio Tinto | Salutem | Salutem Fund | TUI | Cestovní kancelář | Zhoršení ratingu | Akcie americké internetové společnosti | Zoom Video | Carrefour | Couche-Tard | Toshiba | Cenové výkyvy | Globální letecká osobní doprava | Automobilka Tesla | Dialog | Dialog Semiconductor | HAS | Zinek | Kov | Zajímavé akcie | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Elektroauta | Evropský výrobce letecké techniky | Air | Freeport-McMoRan | Silný růst | Britská společnost | Pandemie covidu-19 | Dlouhodobý investor | Suezský průplav | Discovery | Loď Ever Given | Ever Given | Hodnota trhu kryptoměn | EDF | AMD | COIN | Debut na trhu Nasdaq | COP26 | Pepco | Odhad letošního růstu ekonomiky | Internetové společnosti | Verizon | Společnost Verizon | Cena emisních povolenek | Cena emisních povolenek v EU | Cena povolenek | Dluhový strop | Japonský konglomerát | Inflace v České republice | Plán obnovy | Deutsche Wohnen | Vonovia a Deutsche Wohnen | Výpadky proudu | About You | Pershing Square Tontine Holdings | PSTH | Pershing Square Tontine Holdings (PSTH) | Salvador | Plány | Cíle | Příležitosti | Samsung Life Insurance | Konkurence | Prodej | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) | Graf akcie | Regulační úřad | Didi | Akcionáři ČEZ | Společnost Didi | Technologie | Americký výrobce | Nabídky akcií | Andy Jassy | Hliník | Kontejnerová loď | Kontejnerová loď Ever Given | TSMC | Didi Global | Plány obnovy | Úřad pro hospodářskou soutěž | Čínský výrobce | Taiwan Semiconductor Manufacturing | GlobalFoundries | Odvětví | BHP | Divize | Rotterdam | Výrobce elektromobilů Tesla | Americké technologické společnosti | Softwarová společnost Microsoft | Rekord | Suez | Bilion | Německý automobilový koncern | Automobilový koncern | Izraelský kabinet | Objem nouzových rezerv | Členské státy Mezinárodního měnového fondu | Členské státy Mezinárodního měnového fondu (MMF) | Státy Mezinárodního měnového fondu | Rekordní minimum | Zajišťovny | CVC Capital Partners | CVC | Cena kryptoměny | Ocelárny | Výrobce sportovního oblečení | Německý výrobce | Authentic Brands Group | Dovoz oceli | SpaceX | Analytici banky | Americká ministryně financí | Nedostatek čipů | Společnosti | Axel Springer | Vydavatelství Axel Springer | Německé vydavatelství | Opatření | Rivian | Evergrande | China Evergrande | Uhlí | Siemens Healthineers | Analytici Goldman Sachs | Celkové závazky společnosti | Závazky společnosti | Společnost AT&T | WarnerMedia | Akcie Evergrande | Mediální skupina | Skupina Vivendi | P/B | Nedostatek elektřiny v Číně | Problémy s nedostatkem elektřiny | Výhledy růstu | Zvýšení dluhového limitu | Snížení dluhu | Mathias Cormann | Mediální podnik | David Card | Joshua Angrist | Guido Imbens | Minulá výkonnost | Německé aerolinky | Aerolinky Lufthansa | Vysoké ceny | ITA | Italia Trasporto Aereo | Italia Trasporto Aereo (ITA) | Veolia | Giphy | Americká automobilka Tesla | Pozornost | Volvo Cars | Poptávka po čipech | Akcie švédské automobilky | Meta | Metaverzum | Dceřiná firma | Meta Platforms | Společnost Yahoo | Hlavní index francouzských akcií | Index francouzských akcií | Fialova vláda | Evergrande Group | AMD akcie | Společnost | Tým InstaForex | Burzovní cena | TIM | Globální nedostatek čipů | Nové mutace | Omikron | Parag Agrawal | Těžařská společnost | | Britský antimonopolní úřad | CMA | Nové vakcíny | Nejvýraznější propad | Kartel při obchodování s měnami | Kartel při obchodování | Postavení na trhu | Časové období | Rozšíření | Rostoucí inflace | Výrobce čipů Intel | Tržní hodnota americké společnosti | Kryptoměnové transakce | LGES | LG Energy Solution | LG Energy Solution (LGES) | Jihokorejský výrobce baterií | Výrobce baterií LG Energy Solution | Peníze z nabídky | Získané peníze | Nabídka LGES | Miliardy USD | Current ratio | Ukazatel Běžné likvidity | Ukazatel Current Ratio | Current Ratio (neboli Běžná likvidita) | Jak vybrat akcie | Wide Point Corporation | Technická analýza akcií společnosti | Technická analýza akcií | Nízká cena akcií | Wide Point Corporation (WYY) | WYY | Hodnoty Běžné likvidity | Válka na Ukrajině | OFZ | Invaze na Ukrajinu | Sankce | Sankce vůči Rusku | Ruská invaze | Telegram | Invaze | Daniel Yergin | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Narušení energetického trhu | Rozsáhlé sankce | Západní sankce | APP | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Tipy na zajímavé akcie | Zajímavé akcie a ETF | Reddit IPO | Siemens Healthineers (SHL) | SHL | Akcie Siemens Healthineers | Akcie Siemens Healthineers (SHL) | Vlastnictví | Bankrot Ruska | Tipy na futures | Investice do mědi v 2022 | Investice do mědi | Pokles produkce | Pokles produkce mědi | Jak investovat do mědi? | Dělení ČEZ | Rozdělení ČEZ | Znárodnění ČEZ
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet

Předchozí klíčová slova

Spiegel
Spike
Spikevax
Spinning Top
Spirálovitý růst
Spirálovitý růst cen
Spirálovitý růst cen energií
Spirit AeroSystems
Spirit Airlines
Spiro Sovereign Strategy

Následující klíčová slova

Splasknutí bubliny
Splasknutí bubliny na trhu s bydlením
Splasknutí hypoteční bubliny
Splasknutí kryptobubliny
Splátkování daně
Splátky dluhů
Splátky obřího dluhu
Splátky úroků
Splatnost
Splatnost daně
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
UFX
FXCM
Swiss Markets
reklama
Coinfy
Potvrďte prosím... Zavřít