Úterý 19. březen 2024 05:28
reklama
CapXmaster
reklama
Purple pivot points
reklama
Swissquote Bank
reklama
Instaforex krypto ebook

Nemovitosti v ČR

img

Stavebnictví se letos propadne, drtí jej vysoké úroky a neochota vlády stavět „hladové zdi“

07.12.2023 Říjnový výsledek tuzemského stavebnictví – meziroční pokles o 0,9 procenta – předznamenává celoroční vývoj tohoto segmentu. Předpokládáme, že letos ztratí 1,5 procenta ze svého loňského výkonu.
img

Prolomení psychologické pětiprocentní hranice u hypoték se blíží. Co se pak bude dít?

19.10.2023 Ceny nemovitostí v Česku klesají momentálně jen kosmeticky. Zatímco v nabídkových cenách, tedy v částkách, za které prodávající své nemovitosti nabízejí, se pokles prakticky zastavil, v reálných cenách, za které se nemovitost prodá, se dají stále vyjednávat slušné slevy. Silná pozice kupujících ale nevydrží navěky – v příštím roce se síly kupců a prodejců začnou vyrovnávat. Co je příčinou?
img

Omezená bytová výstavba bude brzdit pokles cen nových bytů, míní odborníci

09.10.2023 Omezená bytová výstavba bude brzdit pokles cen nových nemovitostí na českém trhu. Shodují se na tom odborníci v reakci na srpnové výsledky Českého statistického úřadu (ČSÚ) ve stavebnictví. Hlavním důvodem pro meziroční pokles zahájené výstavby bytů v srpnu o 23 procent a dokončených bytů o 22 procent je podle nich hlavně nízká výstavba v Praze a Středočeském kraji. Jedná se o důsledek nižší poptávky, která je zapříčiněna vysokou inflací a hypotečními úvěry, a tedy nejistotou investorů v zahajování nové výstavby, míní.
img

Stavebnictví letos bude stagnovat, drtí jej vysoké úroky a neochota vlády stavět „hladové zdi“

09.10.2023 Srpnový výsledek tuzemského stavebnictví je povzbudivý, otázkou však je, zda se nejedná o přechodný výkyv – ovlivněný například načasováním dovolených v sektoru stavebnictví nebo developmentu. V porovnání s červencem byl srpnový výkon stavební produkce o dvě procenta vyšší. Za vzestupem stoji nárůst výkonu pozemního stavitelství, protože to inženýrské meziměsíčně pokleslo. Meziročně tak stavebnictví v srpnu klesalo jen nepatrně, o 0,2 procenta. Jde o znatelné zmírnění červencového meziročního poklesu, který činil 2,1 procenta. Za celý letošek by mělo stavebnictví stagnovat.
img

Obytné nemovitosti v Česku zlevňují nejvýrazněji za posledních více než třináct let, říkají dnešní data Eurostatu. Na vině je hlavně vysoká inflace a drahé hypotéky

03.10.2023 Nemovitosti v Česku zlevňují nejvýrazněji za posledních více než třináct let. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Eurostat. Podle něj ceny nemovitostí v ČR klesly v letošním druhém čtvrtletí meziročně o 2,9 procenta. Jedná se o nejvýraznější meziroční pokles cen rezidenčních nemovitostí od prvního čtvrtletí roku 2010, kdy se český nemovitostní trh ještě potýkal s dopady světové finanční krize.
img

V Česku odstartovaly investice do realit přes blockchain

18.07.2023 Česká společnost InvestBay začala jako první na českém trhu nabízet investice do nemovitostí prostřednictvím tokenů. Investoři z řad fyzických osob i firem mohou do podílů na nemovitostech vložit částky od 500 eur. S podíly pak mohou dále obchodovat.
img

Zahraniční obchod překvapil, nemovitosti jsou sud třaskavého prachu

09.05.2023 Český statistický úřad dnes zveřejnil hned tři statistiky: průmyslovou výrobu, stavební výrobu a zahraniční obchod.
img

Nižší poptávka po vlastním bytě donutila 38 procent developerů předělat projekty

27.04.2023 Kvůli nižšímu zájmu o vlastní byt v loňském roce muselo zhruba 38 procent developerů přehodnotit některé své projekty a místo bytů na prodej nabízet nájemní bydlení. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes na tiskové konferenci představil provozní ředitel společnosti CEEC Research Petr Ondrášek. Přibližně 21 procent developerů podle něj plánuje své nemovitosti v nadcházejících měsících zdražit v průměru o pět procent, 62 procent jich chce udržet stávající ceny a 17 procent ceny sníží.
img

Proč je česká inflace měřená Eurostatem o tolik vyšší než ta měřená ČSÚ? Hlavně kvůli nemovitostem…

23.02.2023 Česko za leden vykazuje třetí nejvyšší úroveň meziroční inflace v rámci zemí EU. Eurostat inflaci měří na základě harmonizovaného indexu spotřebitelských cen, jenž zajišťuje srovnatelnost inflačních dat jednotlivých členských zemí EU. Česko dle něj mělo v lednu inflaci 19,1 procenta. Vyšší růst hladiny spotřebitelských cen vykázaly v lednu v meziročním pohledu pouze Maďarsko (26,2 procenta) a Lotyšsko (21,4 procenta). Průměr za země EU odpovídá rovným deseti procentům.
C:\fakepath\cnb 1110.jpg

Společnost Rubikonfin získala od ČNB licenci obchodníka s cennými papíry

11.07.2022 Společnost Rubikonfin, která působí na trhu od roku 2014 a vedle tradičních investic se zaměřuje na nabídku alternativních investic, získala od České národní banky licenci obchodníka s cennými papíry. Firma o tom dnes informovala ČTK. Na konci března mělo licenci obchodníka s cennými papíry v Česku 86 společností.
img

Jak investovat za války? Ternem mohou být akcie německých zbrojařů, amerických bank nebo krvácejících ruských podniků

06.04.2022 Válka na Ukrajině přepisuje všechna letošní doporučení, jak a do čeho investovat. Navíc stále bohužel probíhá. A stupňují se související sankce Západu a ruská odvetná opatření, což investorův výhled ještě dále zatemňuje. Pohnutá doba navíc přináší docela nečekané věci.
img

Experti: Zemědělská půda je považována za dobrou protiinflační investici

02.02.2022 Poptávka po zemědělské půdě podle expertů v uplynulém roce vzrostla. Větší zájem byl hlavně mezi nezemědělskými a drobnými investory, kteří půdu považují za dobrou ochranu svého kapitálu před inflací. V uplynulém roce také rostly ceny zemědělské půdy, a to nejrychleji za poslední roky. Společnost Farmy.cz uvádí růst o 16,1 procenta na 294.326 korun za hektar, podle konkurenční firmy Agro 21 se cena loni meziročně zvýšila o 23,3 procenta.
img

Developeři: Vyšší úrokové sazby hypoték spekulační kupce neovlivní

19.01.2022 Rekordní nárůst průměrné úrokové sazby hypoték neovlivní kupce, kteří kupují bydlení spekulačně pro pokrytí inflace růstem cen nemovitosti. Vyplývá to z vyjádření developerských společností, které dnes ČTK oslovila. Česká národní banka (ČNB) jako jeden z důvodů růstu inflace uvádí růst cen nájmů spjatý se zdražováním bytů.
img

Polovina Čechů, zhruba 4,5 milionu lidí, nemá dostatečné úspory. Během rekordní inflace letošního roku mohou velmi trpět, hrozí růst kriminality

16.01.2022 Celá polovina Čechů nemá dostatečné finanční úspory. Pokud by totiž přišli o svůj hlavní zdroj příjmu, vystačili by s úsporami pouze tři měsíce a méně. Což je nedostačující.
img

ČNB od jara zpřísní hypotéky, banky nyní zažijí nápor nových zájemců, a to i kvůli vyhlíženému dalšímu růstu úroků. Nemovitosti však nezlevní ani příští rok

25.11.2021 Česká národní banka dnes oznámila, že od dubna příštího roku zpřísní podmínky poskytování hypoték jednotlivými komerčními bankami. Vůbec poprvé už toto opatření nemá podobu pouhého doporučení, ale je plně závazné. Centrální bance to umožňuje nová legislativa, jež vstoupila v platnost letos v srpnu. ČNB uvolnila podmínky pro poskytování hypoték – tehdy ještě jen ve formě doporučení – loni na jaře, v době nástupu první vlny pandemie.
img

Jak učinit bydlené v ČR cenově dostupnější

11.07.2021 Řešením číslo jedna je pochopitelně mnohem rychlejší a rozsáhlejší nová výstavba, tedy zejména vhodný nový stavební zákon.
img

Nemovitosti v ČR budou nejspíše dále trendově zdražovat. Pokud se však dostaví výraznější inflace, vývoj je nejednoznačný

31.03.2021 Trh s nemovitostmi v ČR zůstává jako celek nečekaně odolný vůči dopadům probíhající koronavirové situace. Ceny nemovitostí v souhrnu dále rostly i v roce 2020 a v růstu pokračují i letos. Cenový pokles zaznamenaly jen jisté segmenty trhu s nájemním bydlením. Kvůli odlivu poptávky zahraničních turistů po krátkodobých pronájmech zejména klesla loni cena nájmů v historickém jádru Prahy.
img

Počet zahájených bytů loni kvůli pandemii spadl nejvíce za osm let. Pandemie proto dále potlačí ceny bydlení nahoru

08.02.2021 Počet zahájených bytů loni klesl na 35 253. To značí meziroční pokles o 8,9 procenta. Jedná se o nejvýraznější propad v počtu zahájených bytů od roku 2012. Stavebnictví se zadrhlo kvůli pandemii. Ta způsobuje nedostatek zahraničních pracovníků a také vede developery a firmy k omezení svých investic ve stavebnictví, kvůli vzniklé vysoké nejistotě ohledně budoucí ekonomické situace.
img

Nemovitosti v Česku stále rychle zdražují, za posledních pět let druhým nejrychlejším tempem v EU. Dvakrát rychleji než v EU jako celku

17.01.2021 V Česku v uplynulých pěti letech rostly realizační ceny rezidenčních nemovitostí druhým nejrychlejším tempem v EU. Vyplývá to z údajů, které nově zveřejnil Eurostat. V loňském třetím čtvrtletí – za něž jsou k dispozici nejnovější dostupná data – vzrostly v porovnání s průměrem roku 2015 ceny bytů a domů v ČR o 55,4 procenta. Výrazněji v celé EU zdražovaly v daném období ceny rezidenčních realit už pouze v Maďarsku, a to o 80,1 procenta. V Evropské unii jako celku, bez zahrnutí Británie, vzrostly v letech 2015 až 2020 ceny o 27,60, tedy jen zhruba polovičním tempem v porovnání s vývojem v ČR.
img

Nemovitosti v Česku zdražují během pandemie podobně jako před ní, na úrovni celé EU dokonce ještě rychleji. Lidé napříč Evropou se totiž v rostoucí míře bojí inflačního znehodnocení úspor

14.01.2021 Ve třetím loňském čtvrtletí zdražovaly nemovitosti v ČR pátým nejrychlejším tempem v EU, meziročně o 8,4 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Eurostat. Rychleji nemovitosti zdražovaly už pouze v Lucembursku a v sousedních zemích Polsku, Rakousku a na Slovensku.
img

Bydlení je v Česku stále hůře dostupné, dálnice svojí kvalitou stále výrazněji zaostávají i za těmi polskými. Mohou za to politici, resp. neexistence vhodného stavebního zákona

11.10.2020 V Česku podle Eurostatu rostly letos ve druhém čtvrtletí kupní ceny nemovitostí poprvé za více než dva roky méně než osmiprocentním tempem. Z pohledu lidí toužících po vlastním bydlení tedy stále žádná sláva. Ani koronavirus zatím růst cen nezbrzdil. Co hůře, za poslední léta najdeme v EU jen těžko zemi, kde nemovitosti zdražily ještě výrazněji. Vždyť ke konci roku 2019 byly kupní ceny rezidenčních nemovitostí v ČR o 46,4 procenta výše než průměrně během roku 2015. Citelněji už v daném období zdražovaly v rámci EU pouze v Maďarsku.
img

Ceny nemovitostí v ČR stále rostou, ale nejpomaleji za poslední více než dva roky, říkají nová čísla Eurostatu. Stále poměrně citelné zdražování způsobuje hlavně špatná legislativa

07.10.2020 Růst kupních cen nemovitostí v ČR zpomalil v letošním druhém čtvrtletí na svoji nejnižší úroveň od prvního čtvrtletí roku 2018, vyplývá z nejnovějších čísel Eurostatu. Meziročně totiž nemovitosti v tuzemsku zdražily o 7,7 procenta. To je na poměry EU sice stále nadprůměrné tempo růstu cen, jelikož průměr ve druhém čtvrtletí činil 5,2 procenta. Avšak jde zároveň o nejpomalejší růst cen realit v ČR za poslední více než dva roky, neboť v uplynulých osmi čtvrtletích rostly ceny nemovitostí v ČR vždy v rozsahu od osmi do deseti procent.
img

Ceny nemovitostí mohou spadnout až o 25 procent, signalizuje Česká národní banka. To už by nemělo daleko ke splasknutí bubliny

18.06.2020 Česká národní banka dnes dále uvolnila podmínky pro poskytování hypoték, resp. uvolnila svá doporučení jednotlivým komerčním bankám. Potvrdila, že banky mohou klientům půjčovat až 90 procent hodnoty kupované nemovitosti, zatímco před úderem koronaviru to bylo jen 80 procent. Zároveň zcela zrušila podmínku určité maximální výše měsíční splátky k čistému příjmu.
img

Jediná jistota: Nemovitosti zdraží. Otázka je, kdy přesně…

26.05.2020 Když se nedávno poprvé historii prodávala ropa za zápornou cenu, mnozí si ťukali na čelo. Kdo to kdy viděl, aby kupující dostal ještě navrch zaplaceno za to, že něco kupuje.
img

Nemovitosti v ČR zdražovaly před úderem koronaviru dvojnásobným tempem oproti situaci v EU. Jak se jejich ceny budou vyvíjet nyní?

10.04.2020 Ceny nemovitostí v ČR rostly v posledním loňském čtvrtletí šestým nejrychlejším tempem v celé EU. Meziročně přidaly 8,9 procenta. Rychleji reality zdražovaly v Lucembursku, na Slovensku, v Chorvatsku, v Polsku a v Lotyšsku. V Portugalsku pak rostly stejně rychle jako v ČR.
Související klíčová slova: Finance | Peníze | Expert | Inflace | Deflace | USA | Británie | Koruna | Evropská unie | HDP | Německo | Francie | Polsko | Španělsko | Kypr | Analytik | Poptávka | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Průmyslová výroba | Zahraniční obchod | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Sazby | Akcie | Transakce | Bloomberg | Broker | Burza | Centrální banka | Centrální banky | ECB | Ekonomika | Fed | Indikátor | Investice | Investor | Investování | Klouzavý průměr | LIBOR | Marže | Měny | Nabídka | Nástroj | Nástroje peněžního trhu | Obchodní bilance | Fondy kvalifikovaných investorů | Platforma | Poplatek | Pozice | Riziko | Ropa | Trend | Ukazatel | Výnos | Výnosnost | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Banky | Doporučení | EUR | Dluhopisy | Finanční krize | Citigroup | Úroková sazba | Investoři | Fond | Trh s nemovitostmi | EU | Ekonom | Výsledky | Investiční příležitost | Bohatství | Obchodovat | Regulace | Financování | Investovat | Eurostat | Český statistický úřad | Stavební výroba | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Centrální bankéři | Index | Podpora | Alternativní investice | Analýzy | Banka | Cena | Česká ekonomika | Do čeho investovat | Dolar | Dolary | Ekonomická krize | Fondy | Investice do nemovitostí | Investiční | Investování do akcií | Jak investovat | JP Morgan | Kursy | Maďarsko | Meziroční inflace | Nemovitosti | Portfolia | Pro investory | Rakousko | Reuters | Ropy | Rubl | Trh | Země EU | Benzín | ROCE | Itálie | Úvěr | Burze | Unicredit | Bankovní sektor | UniCredit Bank | NATO | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Uložení peněz | Průmyslová produkce | Pokles úrokových sazeb | Creditas | Zvyšování úrokových sazeb | Podnikatelé | Ekonomické fórum | Sázet | Základní úrokové sazby | Firmy | Kapitálové rezervy | Ekonomické dopady | Broker Trust | Realitní trh | Šok na trhu | Propad | Ztráty | Nejistota | Světové finanční krize | Stagnace | Tempo růstu | Zajištění | Blockchain | Výhled | Bankéři | Bankéř | Mzdy | Průzkum | Krize | Shazování peněz z vrtulníku | Česká vláda | Příjmy | ČTK | Vývoj úrokových sazeb | Hlavní ekonom | Očekávání | Ruské akcie | Investiční činnost | Vladimír Pikora | Investiční nástroj | Inflace v eurozóně | Czech Fund | Veřejný dluh | Úrokové sazby ČNB | Nemovitostní trh | Sazby ČNB | Státní fond | Inflace v ČR | Statistický úřad | Pokles sazeb | Gazprom | Pokles cen | Výkonný ředitel | Akcie podniku | Pohonné hmoty | Růst mezd | UDI Group | UDI | Bilance zahraničního obchodu | Hypotéky v Česku | Vyšší úrokové sazby | Trinity Bank | Hospodářské krize | Deficit | Trinity | Objem | Obchod | ČSÚ | Firma | Růst cen | Bilance | Přebytek obchodu | Nadhodnocení | Úrok | Miliardy | Legislativa | Statistika | Petr Dufek | Průmysl | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Rozvoj | Stavební produkce | Vlastní nemovitost | Stavebnictví | Zdražování | Problémy | Soukromé firmy | Nejistoty | Plyn | Nord Stream | Nord Stream 2 | Míra | Úroky | Hypotéky | Nižší úrokové sazby | Americké centrální banky | ČNB dnes | Kupní síla | Výkonná ředitelka | Ředitelka | MasterCard | Bydlení | Ipsos | NERV | Citelné zdražování | Miliardy korun | Ziskovost | Miliardy eur | Experti | Česká inflace | Vyšší inflace | Ukazatele | Nájemné | Nájmy | Ceny energií | Koronavirus | Průměrná úroková sazba | Trhy | Pokles | Situace | Zdražovat | Finance Group | Meziroční růst | Pandemie | Vysoká inflace | Zpomalení růstu | Zlepšení | Výdaje | Prodávající | Lednová inflace | Licence obchodníka s cennými papíry | Investice do realit | Vývoj | Šok | Propad rublu | Sazby hypoték | Evropské země | Největší propad | Cenový vývoj | Dnešní čísla | Dopady pandemie | Historický pád cen | Snížení základní úrokové sazby | Koronavirová krize | Škoda | Domácnosti | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Potenciál | Šíření nákazy | E-commerce | Ekonomiky | Italové | Války | Organizace | Poskytování hypoték | Sláva | Práce | Výraznější pokles | Koronakrize | Propad cen nemovitostí | Ceny nemovitostí v ČR | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Majitel | Úspory | Statistiky | Nizozemsko | Zrušení daně z nabytí | Cenový pokles | Daň z nabytí nemovitosti | Daň z nabytí | Růst výnosů | Dovoz | Vývoz | Snižování cen | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Dluhy | Auta | Spekulovat | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Kupci | Ztráty zaměstnání | Pronájem nemovitosti | JDE | Unie | ČR | Lukoil | Antivirus | Rekordní nárůst | Splasknutí bubliny | Propad cen | Rostoucí trend | DSTI | Zdroj příjmů | Ceny | Praha | Životní úroveň | Nižší poptávka | Pandemická situace | Online nakupování | Úroky na hypotékách | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Odborníci | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Rezidenční nemovitosti | Český nemovitostní trh | Ekonomické dopady pandemie | Politici | Diverzifikovat | Česká republika | Stavební produkce v srpnu | Měnový fond | Ceny bytů | Nařízení | Bankovní úvěry | Přebytek zahraničního obchodu | Přebytek obchodní bilance | Zadlužování | Centrální bankéř | Home office | Inženýrské stavitelství | Nemovitosti v Česku | Znehodnocení úspor | Situace na trhu | Počet zahájených bytů | Cena nemovitostí | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Trh s nemovitostmi v ČR | Poptávka po nemovitostech | Finanční produkt | Oslabení | Růst úroků | Hypoteční sazby | Příležitosti | Central Group | Prodej | Michaela Tomášková | Ředitelka Central Group | Central Group Michaela Tomášková | CAT | Inflace cen | Rekord | Dřevo | Byty | Tokeny | Deaktivace | Společnosti | Opatření | Nájemní bydlení | ANO | Celková nabídka | Česká společnost | Češi | Vysoké ceny | Česká národní banka (ČNB) | Společnost | Dopady inflace | CEEC Research | TIM | Pozemky | | Developeři | Sekyra Group | Základní sazba | Ruský plyn | Cena práce | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Základní úrok | Farmy.cz | Agro 21 | Zemědělská půda | Poptávka po zemědělské půdě | Miroslav Rytíř | Miroslav Rytíř z Agro 21 | Nejdražší půda | Struktura zahraničích investorů | Orná půda | Chmelnice | Vinice | Zahrady | Ovocné sady | Trvalé travní porosty | Společnost Farmy.cz | Prodej farem | Podíl nezemědělských investorů | Nabídka zemědělské půdy | Zemědělské půdy | Bytové jednotky | Sankce | Moskevská burza | Green Deal | Rheinmetall | Invaze | Sankce Západu | Zvyšování cen | Stavební společnosti | Rubikonfin | Společnost Rubikonfin | Jiří Musil | Daniel Kadaník | Získání licence | Měnové konverze | Vysoké inflace | Comfort Finance | Comfort Finance Group | Nejvyšší inflace | Nákup nemovitosti | Asie | Vysoké úroky | Vysoké úrokové sazby | Libor Vojta Ostatek | Vojta Ostatek | Piráti | Bytová výstavba | Poptávka po vlastním bytě | Poptávka po nemovitostech v ČR | Nabídka nemovitostí | Nabídka nemovitostí v ČR | Ministerstvo pro místní rozvoj | Místní rozvoj | Vice | InvestBay | Společnost InvestBay | Nákup nemovitostí | Obytné nemovitosti v Česku | Obytné nemovitosti | Pokles cen nových bytů
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | EUR/USD | ROCE

Předchozí klíčová slova

NEMO
Nemoc covid-19
Nemoc COVID-19
Nemocnice v Itálii
Nemo Fund
NEMO Report
Nemovitosti
Nemovitosti Miloše Filipa
Nemovitosti na Bahamách
Nemovitosti v Česku

Následující klíčová slova

Nemovitosti ve východní Evropě
Nemovitosti v Turecku
Nemovitosti v zahraničí
Nemovitostní crowdfunding
Nemovitostní fond
Nemovitostní fond Trigea
Nemovitostní fondy
Nemovitostní fondy v ČR
Nemovitostní trh
Nemovitostní trh v USA
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei ProTrader
Potvrďte prosím... Zavřít