Pátek 02. prosinec 2022 00:02
reklama
ProTradery Purple - indikátor
reklama
Trading Room webináře Purple
reklama
Dukascopy forex
reklama
Coinfy

Klíčová slova - Renault

img

Evropské akcie kvůli obavám obyvatel EU klesají

09.11.2022 Vzhledem k celkovému pesimismu vyvolanému zhoršující se finanční situací občanů EU hlavní evropské akciové indexy v úterý klesly. Investoři kromě toho dál analyzují zprávy o výsledcích hospodaření klíčových evropských společností za třetí čtvrtletí roku 2022.
img

Evropské akcie navzdory dobrým zprávám z EU klesají

20.10.2022 Hlavní evropské akciové indexy ve středu klesly navzdory čerstvým statistikám, které naznačují, že inflace v eurozóně zrychluje méně výrazně, než trh předpokládal. Investoři navíc pozorně sledují zprávy předních evropských společností o výsledcích hospodaření za třetí čtvrtletí roku 2022.
img

Evropské akcie prudce rostou díky dobrým zprávám z Německa

19.10.2022 V souvislosti se zveřejněním dobrých statistických údajů z Německa v úterý hlavní evropské akciové indexy stoupaly. Investoři navíc bedlivě sledují zveřejnění zpráv o výsledcích hospodaření klíčových evropských firem za třetí čtvrtletí roku 2022.
C:\fakepath\trader-01072022-32-zm.jpg

Newsweek: Ruská ekonomika se hroutí, ukazují nová statistická data

01.07.2022 Pokud jako důkaz dopadů západních sankcí na ruskou ekonomiku nestačí fakt, že rozlohou největší země světa poprvé od bolševické revoluce nezaplatila svůj zahraniční dluh, nová zpráva o sociálně-ekonomické situaci Ruska nenechá už nikoho na pochybách. Ruská ekonomika se postupně hroutí, píše americký týdeník Newsweek. Data ruského statistického úřadu ukazují, že se výroba propadla v mnoha odvětvích, od automobilů až po domácí spotřebiče. Pokles zaznamenal i maloobchod.
C:\fakepath\trader-20062022-26-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

20.06.2022 1) Americké burzy The New York Stock Exchange a Nasdaq jsou dnes poprvé v historii zavřené kvůli nejnovějšímu americkému federálnímu svátku Juneteenth, který připomíná konec otroctví v USA. Zavřené jsou i americké trhy s komoditami a dluhopisy.
C:\fakepath\auta.jpg

Renault převedl ruskou pobočku na Moskvu, podíl v AvtoVAZu na ruský stát

16.05.2022 Francouzská automobilka Renault převedla veškerá aktiva své ruské pobočky na město Moskva, svůj podíl 67,69 procenta v AvtoVAZu, výrobci automobilů Lada, na ruský výzkumný automobilový institut NAMI. Skupina Renault si vyhradila právo v následujících šesti letech odkoupit svůj podíl v AvtoVAZu zpět, uvedla firma ve dnes zveřejněném prohlášení.
img

Ranní shrnutí (24.03.2022)

24.03.2022 Americké indexy zakončily seanci ve ztrátě a navázaly tak na předchozí pokles v Evropě. S&P 500 ztratil 1,23 %, Dow Jones klesl o 1,29 % a Nasdaq ztratil 1,32 %. Russell 2000 propadl o 1,73 %.
img

Renault obnovil výrobu v moskevské továrně, zastavily ji logistické potíže

21.03.2022 Francouzská automobilka Renault dnes obnovila výrobu ve své moskevské továrně, kterou přerušila koncem února kvůli logistickým problémům. Agentuře Reuters to sdělil mluvčí podniku. Největší ruská automobilka AvtoVAZ, nad kterou má Renault kontrolu, dnes nicméně oznámila, že kvůli nedostatku elektronických součástek tento týden zčásti zastaví produkci ve svých závodech v ruských městech Toljatti a Iževsk.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Výběr firem, které pozastavují nebo ukončují své aktivity v Rusku

04.03.2022 Výběr firem, které pozastavují nebo ukončují své aktivity v Rusku (americký softwarový gigant Microsoft se rozhodl pozastavit prodej svých produktů a služeb v Rusku; řazeno abecedně podle odvětví):
C:\\fakepath\\akcie-04032022.jpg

Akcie za ukrajinské války

04.03.2022 Od invaze putinovského Ruska na Ukrajinu ve čtvrtek 24.2.2022 se pochopitelně lépe daří americkým akciím ve srovnání s těmi evropskými. Index S&P 500 za posledních 8 dnů zůstává na srovnatelných úrovních v blízkosti 4320 bodů, zatímco německý index DAX ztrácí 11 %.
img

Sankce: vítězové a poražení

03.03.2022 Ruská invaze na Ukrajinu byla aktem agrese, který jsme v Evropě po desetiletí neviděli. To vedlo k rozbití stavu, který na starém kontinentě panoval od konce Studené války a návratu násilí, za což evropské i další země světa ruské činy rychle odsoudily. Byly vyhlášeny sankce bezprecedentního rozsahu, které vedly k uzavření burzy v Moskvě a více než 90% propadu indexu ruských akcií kótovaných v Londýně. Sankce proti Rusku však mají i jiné dopady. Pojďme se tedy podívat na sektory akcií, které lze považovat za vítěze a poražené.
C:\fakepath\Rusko.jpg

AP: válka donutila mnoho firem odejít z Ruska, odhalila i rizika podnikání

03.03.2022 Dodávky automobilů se zastavily, pivo přestalo téct, přístavy neobsluhují nákladní lodě a těžařské společnosti zavřely ropovody. Invaze ruských vojsk na Ukrajinu vyvolala zmatek v podnikatelských plánech mnoha firem a řadu těch nejznámějších, jako je Apple, Mercedes-Benz nebo BP, donutila k odchodu z Ruska. Firmy se snaží zachovat si dobrou pověst a dostát svým závazkům korporátní zodpovědnosti.
img

Akciové trhy v průběhu ruské invaze

02.03.2022 Ruské akcie na londýnské burze krvácejí a nejistota dosáhla maxima. Evropské sankce za poslední dny dosáhly dosud nepoznané úrovně. Investoři s čistě akciovým portfoliem by podle nás měli využít strategie diverzifikované alokace prostředků, aby lépe rozložili svá rizika, a v rámci akcií navýšit investice do sektoru komodit, kybernetického zabezpečení, obrany, logistiky a megafirem. V dnešních aktualitách z akciových trhů se podíváme na historickou změnu postojů k vojenské a energetické bezpečnosti v Německu a na to, jak se tato změna odrazí na akciích firem podnikajících v obraně a energetice, ať už jde o zelenou energii, LNG či výrobce tepelných čerpadel vzduch-voda. Také se budeme věnovat evropským bankám a zemím, které mohou nejvíc tratit na odstřihnutí Ruska od SWIFTu.
img

Evropské akciové indexy v úterý klesly

02.03.2022 Evropské akciové indexy během včerejší seance výrazně klesaly. STOXX Europe 600 se uzavřel v záporném teritoriu se ztrátou 2,4 %. DAX se propadl o 3,85 %, CAC 40 se snížil o 3,94 %, FTSE 100 klesl o 1,72 %. Ve Španělsku ztratil IBEX 35 3,4 %, zatímco italský FTSE MIB se propadl o 4,1 %.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Výběr firem, které pozastavují nebo ukončují své aktivity v Rusku

02.03.2022 Výběr firem, které pozastavují nebo ukončují své aktivity v Rusku (největší evropské logistické firmy DHL a Kühne+Nagel pozastavily kvůli invazi ruských vojsk na Ukrajinu expedici zásilek do Ruska; řazeno abecedně podle odvětví):
C:\fakepath\francie.jpg

Francouzská TotalEnergies už nebude investovat v Rusku, ze země ale neodejde

01.03.2022 Francouzská energetická skupina TotalEnergies už nebude poskytovat kapitál na nové projekty v Rusku. Firma dnes odsoudila ruskou invazi na Ukrajinu, ale z Ruska - bohatého na suroviny - na rozdíl od konkurenčních britských firem BP a Shell neodejde. Změnu strategie s ohledem na invazi dnes oznámila německý finanční ústav Commerzbank, informovala agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-28022022-38-zm.jpg

Evropské akcie díky rusko-ukrajinským rozhovorům o příměří snížily ztráty

28.02.2022 Evropské akcie díky rusko-ukrajinským rozhovorům o příměří téměř vymazaly ztráty z dnešního obchodování. Nejvíce klesaly kvůli novým sankcím západním banky s vazbami na Rusko, zejména rakouská Raiffeisen Bank, italská UniCredit a francouzská Société Générale. Prudký růst cen ropy naproti tomu vyvolává obavy z dalšího silného růstu inflace napříč Evropou.
img

Peníze, ropa, zlato a Rusové

28.02.2022 Nejistota vyvolaná ruskými vojenskými akcemi na Ukrajině se rozšiřuje i do zasedacích místností firem a vládních úřadů. Sankce západních zemí vůči Rusku a ruským subjektům mají potenciál ovlivnit velké společnosti s aktivitami na Ukrajině a v Rusku a vést k prudkému nárůstu cen komodit pocházejících z oblastí konfliktu. Vyloučení vybraných ruských bank ze systému SWIFT a zároveň poškození Ruska zablokováním dovozu a vývozu poškozuje i některé evropské banky. V dlouhodobějším horizontu mohou tato opatření vést ke zvýšení inflace a snížení hospodářského růstu.
img

Evropské trhy se kvůli sankcím proti Rusku propadají

28.02.2022 Hlavní evropské akciové indexy se v pondělí obchodují v negativním teritoriu, protože hráči na trhu posuzují dopad sankcí Západu vůči Rusku. Index STOXX Europe 600 ztratil v době psaní článku 1,38 % a dosáhl 447,26 bodů.
C:\fakepath\Stoxx600.jpg

Evropské akcie kvůli protiruským sankcím prudce klesají, hlavně banky

28.02.2022 Evropské akcie kvůli tvrdým protiruským sankcím zahájily obchodování asi dvouprocentním propadem. Nejvíce ztrácejí banky s vazbami na Rusko, zejména rakouská Raiffeisen Bank, italská UniCredit a francouzská Société Générale. Prudký růst cen ropy naproti tomu vyvolává obavy z dalšího silného růstu inflace napříč Evropou.
img

Volkswagen, Renault či výrobce pneumatik Nokian pozastavují výrobu

27.02.2022 Automobilky Volkswagen a Renault, výrobce pneumatik Nokian a několik dalších firem z automobilového sektoru oznámilo, že kvůli ruské invazi na Ukrajinu pozastavují nebo přesouvají výrobu. Upozornila na to agentura Reuters s odvoláním na zprávy společností.
C:\fakepath\Rusko-ropa.png

Invaze na Ukrajinu - tržní dopady

24.02.2022 Analýza ekonomických dopadů invaze a jejího dopadu na klíčové trhy. Nejhorší možný scénář - ruská invaze na Ukrajinu - se naplňuje. Odsuzujeme tuto agresi a v tomto dokumentu se snažíme analyzovat ekonomické důsledky a dopad na finanční trhy.
img

Renault se loni po dvou letech vrátil k zisku, v předstihu splatí státní pomoc

18.02.2022 Francouzská automobilka Renault se loni po dvou letech vrátila k zisku a hodlá s předstihem splatit státní pomoc, kterou dostala za pandemie. Skupina vykázala čistý zisk 888 milionů eur (21,6 miliardy Kč), a překonala tak odhady analytiků. V roce 2020 měla vinou pandemie covidu-19 rekordní ztrátu osm miliard eur.
C:\fakepath\investovani-10122021.jpg

Nejdůležitější ekonomické události roku 2021

13.12.2021 Rok 2021 se blíží ke svému konci, a tak je na čase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice, které ovlivňovaly vývoj na světových finančních trzích v tomto roce.
C:\fakepath\trader-02122021-48-zm.PNG

EK dala pěti bankám pokutu za kartel při obchodování na forexu

02.12.2021 Evropská komise (EK) vyměřila nadnárodním finančním institucím UBS, Barclays, RBS, HSBC a Credit Suisse pokutu 344 milionů eur (8,7 miliardy Kč) za kartel při obchodování s měnami. Komise, která je exekutivním orgánem Evropské unie a která plní i roli antimonopolního úřadu, to dnes oznámila v tiskové zprávě.
img

Prodej aut v EU v říjnu klesl o 30 procent, snížil se čtvrtý měsíc po sobě

18.11.2021 Prodej nových osobních aut v Evropské unii v říjnu meziročně klesl o 30,3 procenta na 665.001. Informovalo o tom dnes na svém webu Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA). Prodej se snížil čtvrtý měsíc po sobě a letošní říjen je nejhorším říjnem v historii záznamů. Nedařilo se hlavně skupině Volkswagen, z níž se nejhůře vedla Škoda Auto. V České republice byl pokles nových registrací mírnější.
C:\fakepath\fundament-18022021.jpg

O inflaci zisků

15.11.2021 Ano, o inflaci už toho bylo v poslední době napsáno hodně. Je zvýšení cen dočasné? Pomůže nějak zvýšení úrokových sazeb? Kdo za to může?! Proto se dnes pokusím být originální a podívat se, jak aktuální situaci využívají (a také zneužívají) společnosti.
img

Renault odhaduje, že kvůli nedostatku čipů vyrobí o půl milionu aut méně

22.10.2021 Francouzská automobilka Renault odhaduje, že kvůli globálnímu nedostatku čipů vyrobí letos o půl milionu aut méně. To je větší pokles, než odhadovala dříve. Ve třetím čtvrtletí firmě prodej klesl o 22,3 procenta na 599.027 vozů. Výhled zisku na letošní rok ale dnes automobilka ponechala beze změny, neboť auta prodává za vyšší ceny, zatímco náklady jí klesly.
img

Reuters: Automobilky hledají náhradu za magnety z kovů vzácných zemin

01.08.2021 Napětí mezi Čínou a Spojenými státy způsobilo, že se výrobci aut na Západě snaží snížit závislost na důležitém hybateli elektromobilové revoluce - permanentních magnetech. Ty, i když jsou často menší než balíček karet, pohánějí elektrické motory. Většina z nich se ale vyrábí z kovů vzácných zemin vytěžených v Číně a poptávka po nich prudce roste. Používají se totiž i v odvětví obnovitelných zdrojů energie. A vzhledem k přechodu od spalovacích k elektrickým motorům hrozí podle analytiků, že jich bude nedostatek.
img

ACEA: Prodej aut v EU v červnu zpomalil růst na 10,4 procenta

16.07.2021  Prodej osobních automobilů v Evropské unii se v červnu meziročně zvýšil o 10,4 procenta na 1,048 milionu vozů. Růst prodeje tak zpomalil z květnových 53,4 procenta. Na svých internetových stránkách to dnes uvedlo Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA). Od ledna do června počet registrací stoupl o 25,2 procenta na téměř 5,4 milionu vozů. Z největších evropských automobilových trhů nejvíce vzrostl počet prodaných aut v červnu Německu - o 24,5 procenta. Ve Francii se naopak prodalo o 14,7 procenta osobních vozů méně. Česká republika vykázala v červnu podprůměrný nárůst prodeje, a sice o 8,6 procenta.
img

Nissan kvůli nedostatku čipů a pandemii vykázal nejvyšší ztrátu za 12 let

11.05.2021  Japonská automobilka Nissan v uplynulém finančním roce prohloubila provozní ztrátu na 150,7 miliardy jenů (JPY; 29,1 miliardy Kč) ze 40 miliard JPY v předchozím roce. Důvodem byla jednak pandemie, která snížila prodej aut, jednak celosvětový nedostatek čipů, který donutil automobilky omezit výrobu. Výsledky hospodaření jsou nejhorší za 12 let, uvedla dnes automobilka.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (5.5.2021)

05.05.2021 Začátek nového měsíce zatím neprobíhá tak, jak si to někteří investoři představovali a včerejší komentáře americké ministryně financí Janet Yellenové dostaly pod tlak technologické akcie. Pod tlakem se také ocitlo euro, které koriguje nedávné zisky a na komoditním trhu je živo především na trhu s mědí a k růstu se přidala také ropa.
img

Renault měl loni kvůli pandemii rekordní ztrátu osm miliard eur

19.02.2021 Francouzská automobilka Renault má za loňský rok vinou pandemie rekordní ztrátu osm miliard eur (207,2 miliardy Kč). Ve druhém pololetí už se ale situace začala zlepšovat, uvedla dnes firma. Kvůli protipandemickým uzávěrám podnik méně vyráběl, což ovlivnilo také japonského partnera Nissan. Skupina neposkytla na tento rok výhled, avšak uvedla, že patrně dosáhne plánovaného snížení nákladů o dvě miliardy eur v předstihu, nejspíš už letos v prosinci.
img

Akcia týždňa: Plug Power

15.01.2021 Plug Power (PLUG.US), americká spoločnosť zameraná na výrobu palivových článkov, na začiatku roku 2021 pritiahla pozornosť investorov. Akcie zaznamenali od začiatku roka nárast o 100%. Dve hlavné partnerstvá, na ktorých sa spoločnosť nedávno dohodla, sú hlavnými dôvodmi rastu ceny akcií na začiatku roka.
C:\fakepath\koronavirus-2020.jpg

Nejdůležitější ekonomické události roku 2020

14.12.2020 Rok 2020 se zcela jistě zapíše do historie. Byl to neuvěřitelný rok plný šílených událostí a v podstatě vše se točilo kolem koronaviru. A jelikož se blíží konec roku, tak je na čase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice v tomto roce.
img

Fiat a Peugeot, blížící se fúze: akcie posilují

20.11.2020 Fúze automobilek Fiat Chrysler Automobiles (Fiat, Jeep, Dodge, Ram a Maserati) a francouzského PSA (Peugeot, DS Citroen a Opel) je čím dál tím blíže. Obě společnosti včera oznámily svolání valné hromady akcionářů na 4. ledna, aby dala zelenou vytvoření Stellantis, nové skupiny vzniklé zmíněným spojením. Příští pondělí budou známy všechny podrobnosti o obsahu zasedání a o čem budou akcionáři obou společností v ten den muset hlasovat.
img

Bloomberg: Nissan uvažuje o prodeji svého podílu v Mitsubishi

16.11.2020 Japonská automobilka Nissan Motor uvažuje o prodeji svého 34procentního podílu ve společnosti Mitsubishi Motors. Informovala o tom agentura Bloomberg s odvoláním na své zdroje. Mitsubishi se v roce 2016 stala součástí dlouholeté aliance Nissanu s francouzskou automobilkou Renault. Za podíl v Mitsubishi tehdy Nissan zaplatil zhruba 237 miliard jenů (přes 50 miliard Kč).
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Většina ekonomik zaznamenala během Q3 20 rychlé oživení, to je však minulostí

26.10.2020 Předběžná data HDP za Q3 20 z USA i eurozóny tento týden potvrdí silné ekonomické oživení. Nicméně další šíření infekce koronaviru ohrožuje pokračování hospodářského vzestupu i během Q4 20. V kombinaci se slabším inflačním výhledem si to na obou stranách Atlantického oceánu vyžádá další stimuly ze strany hospodářské politiky. Z geopolitiky budeme sledovat pokračující jednání ohledně brexitu, Číňané pak odhalí svůj nový pětiletý plán.
img

HDP Číny vzrostlo o 4,9 % za Q3. Rusko odmítá zavést tvrdá koronavirová opatření

23.10.2020 Z pondělních zveřejněných údajů Eurostatem vyplývá, že jsou Češi v rámci EU nejméně ohrožení chudobou nebo sociálním vyloučením. V roce 2019 bylo chudobou nebo sociálním vyloučením ohroženo 12,5 % obyvatel České republiky, což je hluboko pod průměrem EU, který činí okolo 21 %.
img

Forex: Finanční trhy v závěru týdne na vlně optimismu

23.10.2020 Na globálních finančních trzích panovala v závěru tohoto týdne dobrá nálada projevující se ve zvýšené chuti investorů po rizikovějších aktivech. Z toho profitovaly jak akciové indexy, tak společná evropská měna. Ta se vůči dolaru odpoutala od hladiny 1,1800 EUR/USD a během evropské seance si polepšila o půl centu. Akciím pomohly příznivé zprávy z právě probíhající výsledkové sezóny, když pozitivně překvapila například britská banka Barclays či automobilky Daimler a Renault. Obojí zapadá do zpráv přicházejících z evropského průmyslu. Ten se prozatím nejenom drží, ale oživení stále nabírá na síle, což potvrdila dnešní předběžná data PMI průmyslové aktivity. Pro nás je potěšující, že silné číslo přišlo zejména z Německa. Naproti tomu sektor služeb je mnohem zranitelnější, když musí čelit nastupující druhé vlnu covidu a opětovně zaváděným vládním restriktivní opatření. V tomto sektoru nepřekvapivě aktivita klesá.
img

Dohoda o Brexitu v nedohlednu. Rusko hrozí EU odvetou za uvalené sankce

16.10.2020 V pondělí vydal Český statistický úřad informace ohledně zářijové inflace v České republice. Index spotřebitelských cen mírně poklesl ze srpnových 3,3 % na 3,2 %. Ekonomové a analytici přitom očekávali růst na 3,5 %. ČNB dokonce predikovala inflaci na úrovní 3,6 %.
img

Akcie Nikola Motor – sen Trevora Miltona o dokonalém elektrickém nákladním voze se rozplynul

29.09.2020 Společnost Nikola upoutala nedávno pozornost mnoha investorů a obchodníků. Akcie výrobce kamionů poháněných vodíkovými články a elektrického pickupu vystřelila raketovým tempem směrem nahoru. Nic zatím nenasvědčuje tomu, že by se trend měl v nejbližší době otočit. Objevte příběh za společností, které se začíná přezdívat „nová Tesla“.
img

Automobilky FCA a PSA upravily podmínky fúze

15.09.2020 Francouzská automobilka PSA a italsko-americká Fiat Chrysler (FCA) upravily podmínky své plánované fúze. Cílem změn je zachování vyšší hotovosti a větší snížení nákladů v době pokračující koronavirové krize. Oznámily to společnosti v dnešním prohlášení. Sloučená firma se bude jmenovat Stellantis a má být čtvrtým největším výrobcem aut na světě za společnostmi Volkswagen, Toyota a Renault-Nissan.
img

Americká ekonomika dosáhla několikaletých minim

31.08.2020 Minulý týden klesla světová rezervní měna zpět na nejnižší úroveň od dubna 2018. Investoři aktivně prodávali americký dolar, když Jerome Powell během projevu v Jackson Hole řekl, že americký Federální rezervní systém je odhodlán umožnit růst inflace nad 2% k udržení lepší situace na trhu práce, která má obzvláště pozitivní dopad na nižší a střední třídu. Také naznačil, že extrémně nízké úrokové sazby pravděpodobně přetrvají ještě alespoň několik let.
img

Investice do vodíku – Nejlepší vodíkové akcie roku 2020

20.08.2020 Vodíkové akcie jsou stále populárnější a jejich ceny rostou. Lidstvo dlouhodobě hledá čistší alternativy k běžným fosilním palivům. Už nějakou dobu se vodík využívá v mnoha průmyslových odvětvích, avšak od doby, co se stal novým potenciálním palivem pro automobily, může dojít k raketovému růstu jeho poptávky. Vodíkové akcie jako forma investice do vodíku se stávají stále zajímavější.
img

Čínská ekonomika roste nad očekávání. V USA se zhoršuje nálada

17.07.2020 Čína opět roste. HDP Číny v Q2 letošního roku vrostlo meziročně o 3,2 %. Trh očekával pouze 0,8 %. Po propadu 6,8 % v Q1 se tak ekonomika navrátila k růstu. Hlavní podíl na změně měly pravděpodobně vládní výdaje, soukromá spotřeba naopak stále zůstává utlumená – za loňským rokem zaostává o 11,4 %. Domácnosti tíží kromě viru i na Čínu vysoká nezaměstnanost na hodnotě 5,8 %.
img

Automobilce PSA v pololetí klesl odbyt skoro o 46 procent

16.07.2020  Francouzské automobilce PSA v pololetí klesl odbyt o 45,7 procenta na 1,03 milionu vozů. Firma se podobně jako její konkurenti potýká s negativními dopady koronavirové krize. Společnost se teď chystá na sloučení s automobilkou Fiat Chrysler a dnes také uvedla, že v samotném červnu zvýšila odbyt proti květnu o 71 procent.
img

Spojením automobilek Fiat Chrysler a PSA vznikne Stellantis

16.07.2020  Nová společnost, která vznikne spojením italsko-americké automobilky Fiat Chrysler s francouzskou PSA Group, se bude jmenovat Stellantis. Název se bude používat pro mateřskou společnost, názvy jednotlivých značek jako Jeep, Fiat a Peugeot a jejich loga se nezmění, oznámily společnosti v prohlášení. Sloučená firma má být čtvrtým největším výrobcem aut na světě za společnostmi Volkswagen, Toyota a Renault-Nissan.
img

Nejobchodovanější akcie Saxo Bank v 2. čtvrtlet: Navzdory obavám z COVIDu-19 vystřelily akcie prudce vzhůru

14.07.2020 Po výrazné březnové korekci začali investoři ve 2. čtvrtletí víceméně bez rozmyslu nakupovat. Tím hnali trh zpět tam, kde se nacházel, než udeřil COVID-19. A díky tomu zažil index S&P500 svůj nejlepší kvartál od roku 1998. Tento trend se zřetelně odráží i u pěti nejobchodovanějších akciových titulů mezi klienty Saxo Bank.
img

Německo očekává nejhorší výsledky od 2. světové války. Dopady pocítíme i u nás

10.07.2020 Pokles německého vývozu můžeme pocítit i u nás. Německý statistický úřad tento týden zveřejnil data o květnovém zahraničním obchodu. Dle údajů klesl vývoz meziročně o 29,7 %, meziměsíčně došlo ke zlepšení o 9 %. Nejvyšší pokles zaznamenal vývoz do zemí nejvíce postižených koronavirem, např. do USA a Velké Británie. Pokud tento rok dojde k poklesu o 15 %, jak je odhadováno, ekonomické dopady rozhodně pocítíme i u nás.
img

Nezaměstnanost v eurozóně stále roste. Přes 12 mil. lidí nemá práci

03.07.2020 Spolkový sněm v pondělí snížil daň z přidané hodnoty v Německu u vyšší sazby z 19 % na 16 %. U nižší sazby došlo ke snížení z 7 % a 5 %. Německá vláda se tímto snaží podpořit skomírající výdaje domácností. Podle německého ministra zahraničí Heiko Maase vztahy USA a Německa v posledních letech zaznamenaly ochlazení především kvůli obchodu, výdajům na obranu a energetické infrastruktuře.
img

USA se blíží do recese. Dopady koronaviru jsou tvrdší než se očekávalo

26.06.2020 USA se blíží do recese. Pokles HDP americké ekonomiky v Q1 potvrzen, a to mezičtvrtletně o 5 %. Jedná se nejvýznamnější pokles od Q4 roku 2008, tehdy došlo k poklesu o 8,4 %. V Q2 se očekává výraznější pokles, a to až na neuvěřitelných 20 %. Podle předstihových indikátorů PMI však dochází k výraznému zlepšení, v Q3 by mělo docházet k oživování americké ekonomiky.
img

Tržby firem v USA rekordně rostou. Podnikatelé hlásí zlepšení aktivit

19.06.2020 Agentura Reuters v pondělí informovala, že německá vláda uvažuje o navýšení dluhu o dalších 62,5 miliard eur, které využije na pokrytí nákladů spojených s podporou ekonomiky. Celkově by si tak Německo v letošním roce mělo půjčit okolo 218 miliard eur.
img

Akcie Nikola Motor – strmé zhodnocení akcí výrobce elektrických nákladních automobilů

18.06.2020 Společnost Nikola upoutala nedávno pozornost mnoha investorů a obchodníků. Akcie výrobce kamionů poháněných vodíkovými články a elektrického pickupu vystřelila raketovým tempem směrem nahoru. Nic zatím nenasvědčuje tomu, že by se trend měl v nejbližší době otočit. Objevte příběh za společností, které se začíná přezdívat „nová Tesla“.
C:\fakepath\auta.jpg

Prodej aut v EU v květnu klesl o více než polovinu

17.06.2020 Prodej nových osobních automobilů v Evropské unii se v květnu kvůli koronavirové krizi meziročně snížil o 52,3 procenta na 581.161 vozů. Pokles nicméně zpomalil z rekordních 76,3 procenta v předchozím měsíci. Vyplývá to z údajů Evropského sdružení výrobců automobilů (ACEA).
img

Nejhorší pokles globální ekonomiky za 100 let. Sazby na nule do 2022

12.06.2020 Nezaměstnanost v US v týdnu do 6. června v souladu s očekáváním. 1,5 mil. nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti splňuje klesající trend, avšak jedná se stále o dvojnásobný počet oproti krizi z let 2008/2009. Pokračující žádosti o podporu v nezaměstnanosti se drží po 21 mil.
img

Nečekaný růst zaměstnanosti. USA vytvořilo 2,5 mil. pracovních míst

05.06.2020 Dle statistik US ekonomika v květnu vytvořila 2,5 mil. nových pracovních míst. Míra nezaměstnanosti se tak dostala na 13,3 %. Trh očekával ztrátu až 8,3 mil. pracovních míst a míru nezaměstnanosti 19,5 %. Růst zaměstnanosti v květnu byl nejvyšší v US historii od roku 1939.
img

Německo je v recesi. Ekonomická aktivita v USA zaznamenala prudký pokles

29.05.2020 Spolkový statistický úřad v pondělí zveřejnil, že se německá ekonomika v prvním čtvrtletí propadla v porovnání s předchozím měsícem o 2,2 %, což byl největší pokles od finanční krize v roce 2009. V předchozím čtvrtletí klesla ekonomika Německa o 0,1 % a nyní se tedy nachází v recesi.
img

Renault podle AFP propustí 15.000 lidí, 4600 ve Francii

29.05.2020  Francouzská automobilka Renault propustí na 15.000 lidí, z toho 4600 ve Francii. Chce tak během tří let ušetřit dvě miliardy eur (téměř 54 miliard Kč). Tvrdí to zdroje agentury AFP. Firma, která měla na konci loňského roku ve Francii zhruba 48.500 zaměstnanců a po celém světě pak necelých 180.000, by svůj záměr měla oznámit na páteční tiskové konferenci.
img

Automobilka Nissan se po 11 letech propadla do ztráty

28.05.2020 Japonský výrobce aut Nissan Motor se v loňském roce kvůli nižšímu prodeji poprvé po 11 letech propadl do ztráty. Firma současně představila nový čtyřletý plán, který zahrnuje snížení výrobní kapacity o pětinu, včetně uzavření továren ve Španělsku a Indonésii, a fixních nákladů o 300 miliardy JPY (68,3 miliardy Kč). Automobilka by se díky novému plánu měla stát menší a efektivnější, uvádí v dnešním prohlášení.
C:\fakepath\corona2.jpg

Kvůli koronaviru hrozí snížení ratingu rekordnímu počtu subjektů

27.05.2020 Počet firem nebo zemí, kterým hrozí snížení ratingu, stoupl na rekordní maximum. Může za to pandemie způsobená koronavirem. Vyplývá to z analýzy ratingové agentury S&P Global.
img

Macron oznámil osm mililard eur na záchranu autoprůmyslu

26.05.2020 Francouzský prezident Emmanuel Macron oznámil balíček v hodnotě více než osmi miliard eur (216 miliard Kč) na záchranu domácího autoprůmyslu zasaženého koronavirovou krizi. Z Francie chce mít prezident největšího výrobce čistých aut v Evropě. Macron to řekl dnes po návštěvě výrobce automobilových součástek Valéo v severní Francii.
C:\fakepath\francie.jpg

Francie podmíní vládní pomoc podnikům ekologií i relokalizací

25.05.2020 Ekologickými opatřeními či relokalizací výroby hodlá Francie podmínit vládní pomoc pro automobilku Renault a leteckou společnost Air France, které čelí potížím v důsledku celosvětové pandemie covidu-19. Podle agentury Reuters to včera prohlásila ministryně životního prostředí Élisabeth Borneová.
img

Fed nezná hranice. Pro záchranu ekonomiky uděláme cokoliv, říká Powell

22.05.2020 Guvernér ČNB Jiří Rusnok v pondělí uvedl, že koruna je v současnosti vzhledem k úrovni ekonomiky podhodnocená a že nevidí důvody, proč by tuzemská měna měla i nadále oslabovat. Podle guvernéra není příliš pravděpodobné, že se centrální banka v blízké budoucnosti uchýlí ke kurzovému závazku či oslabení koruny.
img

Automobilce Renault podle ministra hrozí zánik, musí se adaptovat

22.05.2020  Francouzský výrobce automobilů Renault by mohl zaniknout, pokud v brzké době nedostane pomoc, která mu umožní čelit dopadům koronaviru. Řekl to francouzský ministr financí Bruno Le Maire. Podle agentury Reuters také poznamenal, že automobilka se teď musí přizpůsobit novým podmínkám.
C:\fakepath\forex-2019.jpg

Nejdůležitější ekonomické události roku 2019

16.12.2019 Blíží se konec roku a je na čase připomenout si nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2019. V tomto pravidelném každoročním článku se podíváme na přehledné shrnutí všech hlavních událostí, které ovlivňovaly světové finanční trhy – akcie, komodity, dluhopisy a forex. Vše je přehledně shrnuto do jednotlivých měsíců a dnů. Připomeňte si tak vše podstatné, jakými událostmi si prošly centrální banky, světové ekonomiky, akciové korporace, burzy a měny.
img

V Evropě se vyprodávají akcie těžařů; Vedanta -7 % po doporučení od HSBC

20.02.2014 Ve čtvrtek převládají na evropských trzích prodejci. Čínský index nákupních manažerů se totiž propadnul na nejnižší hodnotu za posledních sedm měsíců a jeho předběžný únorový výsledek byl jen 48,3 bodů. To vyvolalo averzi kupců stejně, jako zveřejnění záznamu jednání amerického FEDu. FED na svém jednání již hovořil také o úpravě úrokové sazby, pokud se bude situace na pracovním trhu zlepšovat stejným tempem. Na základě toho klesly včera americké akcie a dnes v úvodu by měly svou pozici ještě o 0,3 % zhoršit. Eurodolar od rána ztrácí 0,2 % na 1,37 EUR/USD.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Money management | Offshore | Bitcoin | Manipulace na forexu | Brexit | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Equity | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Turecká lira | Monetární politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa WTI | Americké akcie | ETF | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Ekonomické události | Obchodování na burze | Spready | Interactive Brokers | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bankovní rada | Bloomberg | Blue chip | Bod | Breakout | Burza | Béžová kniha | CEO | CFD | CME | Cap | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | DAX | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dollar | Dow Jones Industrial | ECB | ESM | Ekonomika | Emise | Euro | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Futures | Fúze | G10 | G7 | Grafy | High | IFO index | IPO | ISIN | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Intradenní obchodník | Investice | Investiční společnost | Investor | Investování | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Kurz | Lot | Low | MMF | MT4 | Margin | Marže | MetaTrader | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Obchodování s měnami | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Osobní příjem | Peněžní zásoba | Platforma | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Prémie | Průmyslové objednávky | Rally | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Rezervní měna | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Short | Spot | Spread | Standard & Poor's 500 | Statut | Support | Swiss | Ticker | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | ZEW index | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CAD | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Panevropský index | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Blue chips | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Zisk | Berkshire Hathaway | Těžba ropy | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Bohatství | IEA | London Stock Exchange | New York Stock Exchange | Euronext | Credit Suisse | Partners | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Analytický tým | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | Nasdaq Composite | Index cen | Výrobní náklady | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Makrodata | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | Donald Trump | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Zásoby ropy | MultiCharts | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Komunita | Centrální bankéři | Delta | EPS | Index | Odpor | Podpora | Průlom | Volatilní | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie Komerční banky | Akcie Tesla | Akciové burzy | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Brent | Brokers | Cena | Cena akcií | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | Conference Board | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | České akcie | Do čeho investovat | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomika Německa | Ekonomika USA | Elektřina | Etoro | Eura | Evropská banka | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Expirace | Fiskální rok | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér ČNB | HDP Číny | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Investice do akcií | Investice do zlata | Investiční | Investiční poradenství | Investing | Investování do akcií | Investovat do zlata | ISM | Jak investovat | EBay | Japonská ekonomika | Japonské firmy | Jiří Tyleček | Jeden dolar | Jiří Rusnok | JP Morgan | Komoditní | Kurzy | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | MetaTrader 5 | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup akcií | Nemovitosti | Ninja Trader | Obchodní platformy | Oslabení koruny | Pád akcií | Pád rublu | PayPal | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej akcií | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řízení rizika | Signály | Société Générale | Státní dluhopisy | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | SWIFT | Švýcarská banka | Švýcarské banky | Tesla Motors | Trh | Tržní hodnota | Twitter | Unce zlata | Velká Británie | Volkswagen | Výprodej | Webináře | WTI | Země EU | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zisky | CNBC | ZEW | ING | Benzín | Put | CEE | Cílová cena | Čistý dluh | EBITDA | Ekonomika EU | Elon Musk | Jeff Bezos | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | Omega | Petr Kellner | Provozní marže | PX index | REIT | ROCE | Sell | Commonwealth Bank | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Clearing | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Bohatý | Komise | Federální rezervní systém | Trader Workstation | Volby | Poradenská společnost | 1 milion | Burze | Dividendové akcie | Investment | Aramco | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | Danske Bank | Sky News | Bank of New York Mellon | Royal Bank of Scotland | DPA | Jefferies | Intesa Sanpaolo | Charles Schwab | Jackson Hole | KPMG | Wells Fargo | RBS | Microsoft | ABN Amro | CME Group | Caterpillar | Nordea | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Mitsubishi | NATO | TD Ameritrade | Agentura AP | Barrick Gold | Agentura DPA | Snižování sazeb | UNCTAD | Brazílie | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Podnikání | Rolls-Royce | BMW | Automobilový průmysl | Erste Bank | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Stock Exchange | Hargreaves Lansdown | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Energie | Společná evropská měna | Rada ČNB | Earnings | Podnikatelé | Globální akciové trhy | Index německých akcií DAX | KBC | BlackRock | Příprava | Přehled | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Volby v USA | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Evropské trhy | Americké trhy | Futures kontrakty | Ekonomická aktivita | Posilování koruny | Investiční firma | Forbes | Americké firmy | Index důvěry | Firmy | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Economic | Inflační tlaky | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Televize Sky News | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | IHS | Otřesy na finančních trzích | Xetra | IBEX | Globální finanční krize | Akcie evropských bank | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Americký akciový index | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Americký ministr financí | AAA | Americké burzy | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Dnes na trzích | Propad | Německý index DAX | Úvěrový rating | Kryptoměny | Britské ropné společnosti | Ropné společnosti | Ropná společnost | Eurex | S&P | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Výzkumná společnost | Britská banka Barclays | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Hlavní index francouzských akcií CAC 40 | Index CAC 40 | SaxoSelect | Americké indexy | Nejistota | Erste | Unipetrol | Philip Morris | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Stagnace | London Stock Exchange (LSE) | Tempo růstu | Prodej aut | Prodej nových osobních automobilů | Akcionáři | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Zajištění | FTSE 100 | Šéf společnosti | Baidu | Digitální měny | Ethereum | E*Trade | Zájem o akcie | Tesla | Dluhové krize | Credit Suisse Group | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Depozitní sazba | Obchodování na newyorské burze | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Hlavní index německých akcií DAX | Rekordní maxima | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Dnešní zprávy | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Predikce | Automatické obchodování | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomická situace | Světový obchod | General Electric | Průzkum | Graf ropy | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | FCA | Finanční ústav | Snížení úrokových sazeb | Europe 1 | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Japonská vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Index cen domů | Softbank | ARM Holdings | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Kapitálové strategie | ExxonMobil | Údaje o inflaci | cTrader | Alphabet | ČTK | Země G7 | Rada MMF | Internetové firmy | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Zasedání americké centrální banky | HDP Británie | Program kvantitativního uvolňování | Členské země EU | Tisková konference ECB | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Mercedes | Audi | Politico | IHS Markit | ex | Purple Trading | MUFG | Ruské akcie | Manipulace s měnovým kurzem | Manipulace s trhem | BBVA | ING Groep NV | Cena palladia | Pohyby na finančních trzích | Ceny pšenice | Breakout Trader | IBKR | Anadarko Petroleum | Coinbase | MT4 Supreme Edition | Palladium | Trade Financial | Investovat do Bitcoinu | Multicharts | Jerome Powell | LYNX Trading | Cena kryptoměny ethereum | ESMA | Lithium | Obchodování na trzích | Manipulace s LIBOR | Vzácné kovy | TRON | Cena bitcoinu | Airbnb | Geopolitická rizika | Manipulace s cenami kryptoměn | Saxo | Obchodní války | Bitcoiny | Virtuální měny | Raytheon | Lockheed Martin | Northrop Grumman | Obchodní týden | OPEC+ | Obchodní válka | Podniky | Renaissance Capital | Globální hospodářský růst | Technologické akcie | Schwab | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Objem obchodování | Americká investiční banka | Index RTS | Pokles ceny | Šéf Fedu | Graf indexu | Fond kvalifikovaných investorů | RDSA | Royal Dutch Shell | Zasedání OPEC | Profesionální obchodník | USMCA | Přímé zahraniční investice | Kompozitní index | FKI | Finanční skupina | Ruská centrální banka | Dodávky ropy | The New York Stock Exchange | Nejznámější kryptoměna | Primární nabídka | Politika Fedu | EK | Evropská komise | Pohyby na trzích | Steven Mnuchin | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Veřejný dluh | Česká firma | Hodnota indexu | Refinitiv | Kryptoměna Bitcoin | Odhady analytiků | Čínské firmy | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | Fidelity Investment | Majetek | The Wall Street Journal | Ukončení obchodní války | SABIC | Obchodovat s akciemi | FCC | Globální dluh | Ceny zemního plynu | Palladiové akcie | Primární nabídka akcií | Zvýšení sazeb | Martin Sklenář | Evropský úřad pro cenné papíry a trhy (ESMA) | Světové finanční trhy | Norský fond | Státní fond | Konopné akcie | Investice do marihuany | Akcie herních vývojářů | Uber Technologies | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Tržní hodnota Microsoftu | Akciový stratég | Růst americké ekonomiky | Splácení dluhu | Obchodování platiny | Český průmysl | Primární veřejná nabídka (IPO) | Primární veřejná nabídka | Růst cen ropy | Nejznámější kryptoměny | Infineon | Infineon Technologies | AMS | Merlin Entertainments | Akcie firmy | Tencent Holdings | Akcie klesají | BrandZTop | NVDA | Nabídka akcií | Americké společnosti | DE30 | Měnové manipulace | Volný čas | Blockchainové akcie | Akcie a ETF | Cena železné rudy | Gazprom | Digitální daň | Defenzivní akcie | Blackstone | Capital Partners | Maržové obchodování | Maržový účet | Akcie automobilky | Aston Martin | Výkonný ředitel | XTB Research | Akcia | Ministerstvo obchodu | SIX | Konglomerát | Indická ekonomika | Oživení ekonomiky | Americká cla | Cla na čínské zboží | AMZN | Burzovní průvodce | Thyssenkrupp | Sběratel | Kristalina Georgievová | Hong Kong Exchanges and Clearing | HKEX | Prosus | Saudi Aramco | MT5 Supreme Edition | Kjódó | Denní graf | Očekávání trhu | Italská vláda | Vlastní akcie | Nejlepší blue chip akcie | Blue chip akcie | Thomas Cook | Manipulace s akciovým trhem | ESG | GOOGL | Platinové akcie | Akcie roku | Jak se stát lepším investorem | Banky pro mezinárodní platby | Hong Kong Exchanges and Clearing (HKEX) | Stav ekonomiky | Očekávaný růst | Obchodní dohoda | Equinor | Hospodářské dopady | Cena akcie | Očekávané Earnings | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Hospodářské krize | McKinsey | Platební společnost | TikTok | Huawei | Vlastní investice | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Rozpočtový schodek | Deficit | Akcie Erste Group | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Ropná firma | Ropný gigant | Německá vláda | ČNB Jiří Rusnok | LNG | Indigo | Objem | Evropské firmy | Dovoz čínského zboží | MSFT | Obchod | Vyšší sazby | Německý průmysl | Obchodní dohody | Myšlenka | Spojené státy a Čína | Supreme Edition | Růst spotřebitelských cen | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Inflace v USA | ČSÚ | Riziko pro investory | Cisco Systems | Firma | Ekonomiky eurozóny | Maloobchodní prodeje | Tesla Elon Musk | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Výrobce léků | Výrobce léků Pfizer | Poradce Bílého domu | IIF | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | TradingEconomics | Růst cen | Borsa Italiana | Produkty obchodované s finanční pákou | Studie | Bilance | Index DOW | Co bude | Erste Group | Avast | Generální ředitel | PSA | GM | Odhad růstu světové ekonomiky | Obchodní spor | Největší pokles | Ukrajina | Lagardeová | Si Ťin-pching | Vyšetřování | Labouristé | Amazon | Nízké úrokové sazby | Louis Vuitton | Tiffany | LVMH | Miliardy | CENTRICA | Vyhlídky | EBRD | Průzkumy | Hong Kong | INTC | Čínský vicepremiér | Vicepremiér | Liou Che | Fáze obchodní dohody | Walt Disney | 5G | AFP | Švýcarská ekonomika | SECO | Hospodářské záležitosti | Evropští investoři | Meziroční růst HDP | Ekonomka | Automobilový sektor | Nezaměstnanost v eurozóně | Konkurenti | Financovat | Wüstenrot | Omezení těžby | Předpovědi | Průmysl | ADP | Na burze | Nabídka Aramco | Propouštění | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Abkajk | Churajs | Visa | General Motors | NTT | Docomo | Enel | Výrazný pokles | Čínské zboží | Největší ropná firma | Největší ropná firma světa | Ceny potravin | Šinzó Abe | Rozvoj | Nově zahájené stavby domů | Investujte na Forexu | Paul Volcker | Statut celebrity | Celebrity | Bývalý šéf americké centrální banky | Zdražování | Sociální sítě | Problémy | NAFTA | Vládní výdaje | Člen bankovní rady | Total | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Členské státy EU | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Primární nabídka Aramco | Firma Saudi Aramco | Ropná firma Saudi Aramco | Konzervativní strana | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Světové obchodní organizace | Konzervativci | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kofola | Kontrakty | Koruna zpevnila | Prohlášení | Prohlášení čínské vlády | Čínské vlády | Zavedení cel | Yahoo | Yahoo Japan | Alstom | Amcor | Moskva | Jim Yong Kim | Prezident Světové banky | David Malpass | Newmont Mining | PSA Group | HDP Německa | PKN Orlen | Bemis | Embraer | Časopis Forbes | EASA | Fidelity National Information Services | FIS | Worldpay | Internetový gigant | Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno | OIV | Americká ropná společnost | První den obchodování | Společnost Huawei | Ford Motor | Americká automobilka | Avon Products | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Fiat Chrysler Automobiles | United Technologies | UTC | Tata Steel | BrandZTop 100 | Patrick Drahi | Největší americký výrobce léků | Farmaceutická společnost | AbbVie | Allergan | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Francouzský Senát | Federální obchodní komise | FTC | Mylan | Upjohn | Měnový výbor centrální banky | Centrální banky USA | Londýnské akciové burzy | Huawei Technologies | Amgen | Nissan Motor | Apple Arcade | Apple TV+ | Ropná zařízení | Zmírnění chudoby | Zmírnění chudoby ve světě | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | IAG | Společnost IAG | Akciový index Dow Jones | Největší primární nabídka akcií | Harmony | Goldcorp | Purdue Pharma | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Array Biopharma | Dieselgate | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Zahájení obchodování | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | NN Group | Škoda Auto | Míra | RWE | Vivendi | Pivovary Staropramen | Accor | Jaderná elektrárna | Akciové korporace | Úroky | Konec roku | Měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Geely | Předseda | Investujte | Naše prognóza | Americké centrální banky | Vojtěch Benda | Automobil | AXA | Regulátoři | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Philadelphia Fed index | Fed index | Meziroční míra inflace v eurozóně | FedEx | FDX | xStation5 | Biotechnologické společnosti | Nejziskovější | AAPL | FB | AT&T | Disney | Nike | Lámání rekordů | Nejbližší support | Bydlení | Uber | Česká zbrojovka | EY | Ztráta | Nejlepší akcie | Yandex | Stratég | Hlavní akciové indexy | ACEA | Kraft Heinz | Peter Navarro | Obchodní poradce Bílého domu | Obchodní poradce | Průmyslové podniky | Peking | Wirecard | Ziskovost | ETF roku 2020 | Hospodaření | Paschal Donohoe | American Airlines Group | Zvýšení inflace | Černé labutě | Klesající trend | Prodej automobilů | Američané | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Vzestup ceny | Návratnost | Odškodné | IKEA | Hospodářské recese | Netflix | NFLX | General Motors (GM) | Míra inflace v eurozóně | Výroba aut | Výroba aut v Německu | Washington | Daimler | VDA | Micron Technology | O2 | Federální úřad pro letectví | Americký Federální úřad pro letectví | FAA | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Ministr zahraničí | Sodexo | RBA | Hodnota společnosti | Elektrické vozy | Budoucnost | Ifo | Výplaty dividendy | Zemědělství | Rekordní maximum | Spolkový statistický úřad | Výsledky hospodaření | ASML | ASML Holding NV | Dohoda o brexitu | Poradenství | Mercedes-Benz | Nový rekord | Ministerstvo práce | Dow Jonesův akciový index | Ministr financí Steven Mnuchin | Čínský vicepremiér Liou Che | Hodnota primární veřejné nabídky akcií | Hodnota primární veřejné nabídky | Podnik | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Analytička | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | SAP | Technologická společnost | Kryptoměny bitcoin | Americké akcie dnes | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Nejobchodovanější akcie | Internetový gigant Yandex | Celková průmyslová výroba | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Zajímavé zisky | Komunikace | Le Figaro | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Trump | Prezident | Výsledkové sezóny | Nezaměstnanost v Británii | AMGN | Koronavirus | Paypal Holdings | Brand Finance | Značka Amazon | Google | Samsung | WhatsApp | Instagram | 100 miliard dolarů | Trhy | Šíření nového koronaviru | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Světová zdravotnická organizace | WHO | Americký miliardář | Evropské ekonomiky | Akcie roku 2020 | Obchodujte akcie | Banka UBS | Pražské burzy | Šíření koronaviru | American Express | Ratingová agentura Fitch | Negativní dopad | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Meziroční růst | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Burzy v Šanghaji | Starbucks | Boeing | FIAT | Zlepšení | SBUX | BABA | Akcie v roce 2020 | Akcie Alphabet | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Obchody | Nový fiskální rok | Výdaje | Čínská vláda | Švýcarská banka UBS | Dopady koronaviru | Cena akcií Tesly | BP | Fresenius Medical | Převody peněz | Adidas | Americká společnost | Sazby beze změny | Universal Music Group | SEC | NFP | Velmi bohatý | Postmates | Snowflake | Americké ekonomiky | Obchodovanie | Růst britské ekonomiky | Britský statistický úřad | Prodávající | Organizace zemí vyvážejících ropu | Pharming Group NV | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Tým XTB | TWTR | Globální automobilový průmysl | OIL.WTI | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | E*Trade Financial | Gilead Sciences | Společnost Berkshire Hathaway | Největší ztráty | Výhled růstu globální ekonomiky | Data PMI | Šéfka ECB | Haruhiko Kuroda | Japonská automobilka | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Analytická společnost | Pokles prodeje | Nižší sazby | Institut pro mezinárodní finance | Institut pro mezinárodní finance (IIF) | Snížení těžby | WP | Restrikce | Negativní hospodářské dopady | Prudký pokles | Aerolinky | IBEX 35 | Air France-KLM | Lufthansa | Indické akcie | Evropské dividendové akcie | Dividendové akcie 2020 | Akcie 2020 | Profitovat | Nejprudší pokles v historii | Tencent | Další vývoj | Restriktivní opatření | Nákupy akcií | Stimuly | Dopad na finanční trhy | Silný propad | Letectví | Pokles HDP | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Zisk společnosti | Zrychlení inflace | Největší propad | Společnost Saudi Aramco | Šíření viru | Fiskální balíček | Burzy cenných papírů | Akcie Monety | Spotřebitelé | Hyundai | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Čerpací stanice | Nejslabší růst | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Levnější půjčky | Rating vyšší | Texas | PYPL | Internetový obchod | Obchod Amazon | Bilion dolarů | Prodeje domů | Valné hromady | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | UNA | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | Státní televize | Hlavní centrální banky | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Skupina Volkswagen | Seat | Škoda | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Návrh zákona | Domácnosti | Výrobce letadel | Investiční banka Goldman Sachs | Spotřebitelská nálada | Zahraniční dluh | Pandemie nemoci | Ministryně financí | Zápis z posledního zasedání | Úvěrové linky | Sněmovna reprezentantů | Dávky v nezaměstnanosti | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | Záchranný balíček | Růst | Německý parlament | American Airlines | Delta Air Lines | Roberto Azevedo | Koronavirové krize | Ratingová agentura S&P | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Biliony USD | Biliony | Potenciál | Sněmovna reprezentantů USA | České vlády | Výroba automobilů | Automobilový trh | Allianz | Německý statistický úřad | Farmaceutické firmy | Ceny elektřiny | Šíření nákazy | Nejlepší palladiové akcie | Abbott Laboratories | Fiat Chrysler | Reálné mzdy | Sberbank | E-commerce | Ekonomiky | Společnost Walt Disney | VW | Čtvrtletní pokles | Potenciál pro růst | Vzdělávací webináře | Slovensko | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Nejlepší technologické akcie | Technologické akcie roku 2020 | Realitní firmy | British Airways | Britská letecká společnost | Letecká společnost | Společnost British Airways | Průmyslové revoluce | Umělá inteligence | Cloud Computing | Nvidia Corp | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Podíl na trhu | Údaje | Ruská agentura | IATA | Výhled ratingu | Dlužník | AOL | DPH | Omyl | Eni | Pojišťovna | Obchodovat s cennými papíry | OPEC plus | Opatření proti šíření koronaviru | Situace na ropě | Prezident Vladimir Putin | Možnosti obchodování | UnitedHealth Group | Dopady koronavirové krize | Ministři | Oživení ekonomik | Ekonomické oživení | Světoví těžaři | Přední světoví těžaři | Extrémní nárůst | Nárůst nezaměstnanosti | Španělská vláda | Německé automobilky | Snížení produkce | Nejvyšší soud | FANG | DAWN | DAWN akcie | ATVI | WMT | Activision Blizzard | Více peněz | Akcie Saxo Bank | Anglo American | Microsoft Corp | US Bancorp | Dodavatelské řetězce | Úspory | Prodej aut v EU | Růst cen v EU | Procter & Gamble | Statistiky | Remdesivir | Uzavření továren | Poradenské společnosti | Japonský export | Cena americké ropy | Cena americké ropy WTI | Trade | S&P500 | Dílčí index | Chesapeake Energy | Nizozemsko | Soukromá spotřeba | Air France | Posílení | Zoom Video Communications | Amazon Jeff Bezos | Amundi | Výrobce letadel Boeing | Joe Biden | Větší pokles | ADBE | Cestování | 3M | Americký HDP | Automobilka Ford Motor | Zisk automobilky | 737 MAX | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Norwegian Air | Ryanair | Volvo | Osobní výdaje | Shell | Energetická společnost | Společnost Shell | Výzkumná skupina | Maloobchod | Zaměstnanci | Gilead | Čistá ztráta | Biofarmaceutické společnosti | Společnost Gilead | Dopravci | Strach ze sankcí | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Herbert Diess | Koncern Volkswagen | Čtvrtletní zisk | PEPSICO | Soud v Karlsruhe | Karlsruhe | Export v dubnu | Dovoz | Vývoz | UNWTO | Wolt | Alternativní taxislužby | Soud EU | Státy eurozóny | Australský premiér | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Politika centrální banky | Růst EBITDA | Toyota Motor | Průzkum KPMG | Společnost Avast | Členské státy | NKE | Členské země | ONE | Merck KGaA | Merck | Wienerberger | Hypoteční banka | T-Mobile | Auta | NetEase | Xiaomi | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Konsorcium | Vakcína | Sektor služeb | Ekonomická aktivita v USA | CL | Zboží z Číny | Moderna | Jukos | Český Svaz dovozců automobilů | Svaz dovozců automobilů | Státní podpora | Hans Dieter Pötsch | Předseda dozorčí rady | Eli Lilly | LLY | Koronavirová pandemie | LMC Automotive | LMC | Evropské sdružení výrobců automobilů | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Japonský export v dubnu | Podnikatelské aktivity | Americká média | Čínské hospodářství | Splunk | Umělé inteligence | Spoluzakladatel | Ekologické podmínky | Vládní pomoc | Jaguar Land Rover | Jaguar | Land Rover | JDE | Unie | ČR | Negativní výhled ratingu | Balíček na podporu ekonomiky | Prezidenti a premiéři | Počty nových žádostí o podporu | Costco | Salesforce | Novatek | Hertz | Německý Spolkový sněm | Spolkový sněm | Japonský výrobce aut | Výrobce aut | Nissan | Automobilka Nissan | Výsledky Nissanu | Makoto Učida | Francouzská automobilka | Automobilka Renault | Vedanta | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | CZG | Zbrojovka | Výrobní PMI | PEPP | Prodej podílů | Plán obnovy ruské ekonomiky | Špatné zprávy | Londýnské burzy | Internetová firma | Manipulace trhu | Vedení společnosti | CVC Capital | Bitcoinové a blockchainové akcie | Square | Německé vládní strany | Počet nových žádostí o podporu | Big data | Oracle | Akcie big data | Společnost BP | Nikola | Hertz Global Holding | Hertz Global | VectoIQ | Süddeutsche Zeitung | Banky v eurozóně | Zpomalení inflace | Rozpočtový deficit USA | Teorie černé labutě | Nikola Corporation | Energetický gigant | Investice do infrastruktury | Nestlé | Novo Nordisk | Sanofi | Roční míra inflace | Prodej osobních automobilů | Podpůrné programy | Akcie Nikola | Nikola Motor | Akcie Nikola Motor | Proticyklické kapitálové rezervy | Negativní výhled | Výplata | Dluh Británie | Sentiment na trhu | Covid | Druhá vlna pandemie | Technologické firmy | Analytické společnosti | Banka JP Morgan | Index průmyslové výroby | Německá finanční společnost | Společnost Wirecard | Představenstvo | Snížení nákladů | Restrukturalizace | Koronavirová opatření | Druhá vlna | Výrobci aut | Index německých akcií | Státní pomoc | LULU | Lululemon Athletica | Lululemon | Nové žádosti o podporu | Vlna koronaviru | Chesapeake | Sankce proti Rusku | ONS | Ziskové marže | ASM International | Den obchodování | Společnost Uber | Situace na trhu práce | Exporty | Ant | Sony | Japonská společnost | E.ON | Johnson & Johnson | Abbott Labs | KPMG Global Automotive Executive Survey | KLM | NEXO | Americký výrobce letadel | DoorDash | Ocenění | Americká společnost Apple | Šance | Stellantis | Opel | Peugeot | Citroën | DS | Chrysler | Jeep | Dodge | Maserati | Alfa Romeo | Ram | Americký maloobchod | Růst tržeb | Statistiky z eurozóny | Ceny | Praha | Verizon Communications | Spotřební daně | Technologické společnosti | Společnost Twitter | Společnost Amazon | Společnost Chevron | Softwarový gigant | Salesforce.com | Byty v Praze | Burzovní hodnota | Model 3 | Akcie těžařů | Exor | Reliance | Porušení pravidel | Letecká osobní doprava | OMV | Plynárenské společnosti | Pár EUR/USD | Čínská společnost | Důvěra | Turistický ruch | Ant Group | Margrethe Vestagerová | Výzkumy | Letecká přeprava | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Erdogan | Recep Tayyip Erdogan | Podhodnocené akcie | Deutsche Lufthansa | Společnost Rosněfť | Oživení poptávky | Americké ministerstvo spravedlnosti | Marks & Spencer | Pokles tržeb | Goodyear | Výrobce pneumatik | Investice do vodíku | Ballard Power (BLDP) | BLDP | Ballard Power | Powercell Sweden | PCELL | Powercell Sweden (PCELL) | Akcie Plug Power | PLUG | Plug Power | Akcie Plug Power (PLUG) | Akcie Nel Hydrogen | Akcie Nel Hydrogen / Nel ASA | Nel Hydrogen / Nel ASA | Akcie Air Liquide | Air Liquide | Akcie Air Liquide (AI) | Veřejný dluh Británie | Světová rezervní měna | Airbus Group | Coca-Cola | Ruská vláda | Americký soud | Německá automobilka Daimler | Automobilka Daimler | Elektrická auta | Badger | Southwest Airlines | Odborníci | Zdanění | Prezidentské volby v USA | FCA a PSA | Automobilky FCA a PSA | Automobilka PSA | Fiat Chrysler (FCA) | TSLA | Nvidia | Qualcomm | Čínské technologické firmy | Universal Music | Zadlužení Německa | Vodíkový pohon | Americký podnik | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Elektromobily | Šéf podniku | Politici | Vývoj ceny akcie | Abhijit Banerjee | Diverzifikovat | Ropovody | Plynovody | Primární veřejné nabídky akcií | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Nová Tesla | Biden | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Internetová společnost | Americká internetová společnost | Tuzemští obchodníci | Pracovní místa | Druhá vlna koronaviru | Vinci | Česká republika | Cineworld | Společnost Cineworld | McAfee | Pokles průmyslové výroby | Antimonopolní úřad | Odvolací soud | Epidemická situace | Graf ropy WTI | Lockdown | Měnový fond | Jens Klatt | Paul Milgrom | Robert Wilson | iPhone | Výrobce letecké techniky | Walgreens | Jack Dorsey | Koncern | Digitální převody peněz | Nařízení | Interfax | Dobrý byznys | Newmont | Epidemické situace | Reebok | Intel | Výrobce čipů | Pokles indexu | Reálný HDP | První obchodní den | Odklad splátek | Ruské společnosti | GLE | T-Mobile US | Sumitomo | Společnost Pfizer | Apollo | Apollo Global Management | Letecká doprava | MRNA | Producent ropy | Babcock | Babcock International | Akcie spoločnosti | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Společnost DoorDash | Akcie americké společnosti | Norwegian Air Shuttle | Futures na DAX | Bayer | Munich Re | Deutsche Post | Vonovia | Munich | Henkel | Beiersdorf | Continental | LATAM Airlines | Největší IPO | Největší IPO roku | IPO roku | Prezidenti Turecka | TCL | Trans Adriatic Pipeline | Alexandre de Juniac | Virgin Atlantic | Výsledky makroekonomických statistik | H&M | Lego | Finanční společnost | PX Pražské burzy | Mutace koronaviru | MGM | Voda | BA.US | Boeing 737 Max | Home office | Autopůjčovna Hertz | Zvýšení ceny | Hodnota trhu s kryptoměnami | Společnost Tesla | Brands | Rio Tinto | TUI | Cestovní kancelář | Akcie americké internetové společnosti | Zoom Video | Carrefour | Couche-Tard | Rostoucí ceny ropy | Toshiba | VTB | Agentura Interfax | DHL | United Parcel Service | UPS | BlackBerry | Manipulace s cenami | Express | Nynější krize | Akcie BP | Globální letecká osobní doprava | Obchodní deficit USA | Automobilka Tesla | Dialog | Dialog Semiconductor | MIB | Maersk | A.P. Moller-Maersk | Rostoucí úrokové sazby | Kov | ETS | Just Eat Takeaway | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Evropský výrobce letecké techniky | Air | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Napětí mezi Čínou a Spojenými státy | Riziková prémie | Silný růst | Britská společnost | Pokračující krize | Pandemie covidu-19 | Dnešní videokomentář | Společnost Nokia | Akcie Volkswagenu | VOW1.DE | VOW1 | Suezský průplav | Discovery | Loď Ever Given | Ever Given | LMT | Hodnota trhu kryptoměn | Prodej nových automobilů | Harley-Davidson | Prudký růst cen | AMD | Debut na trhu Nasdaq | Graf indexu Nasdaq | Kurz ruského rublu | Polymetal | Pepco | Raytheon Technologies | Raytheon Technologies (RTX.US) | RTX.US | Odhad letošního růstu ekonomiky | United Parcel Service (UPS) | Uranium Energy | UEC | Rostoucí ceny | Objednávky | Internetové společnosti | Vývoj ceny akcie Komerční banky | Ceny akcie Komerční banky | Verizon | Společnost Verizon | Cena emisních povolenek | Cena emisních povolenek v EU | Cena povolenek | Pandora | Japonský konglomerát | Francouzská společnost | Saxo Group | Pandemie COVID | Těžaři | Deutsche Wohnen | Vonovia a Deutsche Wohnen | Oslabení | Zisk před zdaněním | About You | Prodejní ceny | Ruský ministr | Pershing Square Tontine Holdings | PSTH | Pershing Square Tontine Holdings (PSTH) | Nadnárodní společnosti | Evropské společnosti | Zajištění proti inflaci | Salvador | Plány | Cíle | Příležitosti | Zneužití tržní síly | Tržní síly | Dodávky plynu | Konkurence | Prodej | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) | Regulační úřad | Didi | NASA | Obchodní výsledky | Dynamické prostředí | Dodavatelský řetězec | Společnost Didi | Technologie | MAN | Americký výrobce | Nabídky akcií | Sazby daně | Andy Jassy | Hliník | Kontejnerová loď | Kontejnerová loď Ever Given | TSMC | Budějovický Budvar | Budvar | Pivovar | Zvýšení produkce | Didi Global | Včerejší seance | Plány obnovy | Úřad pro hospodářskou soutěž | Čínský výrobce | Taiwan Semiconductor Manufacturing | GlobalFoundries | Odvětví | Akcie švýcarské banky | Divize | Rotterdam | Načasování | Výrobce elektromobilů Tesla | Energetická skupina | Americké technologické společnosti | Softwarová společnost Microsoft | Rekord | Suez | Bilion | CAR | Německý automobilový koncern | Automobilový koncern | Rakouská bankovní skupina | Bankovní skupina | Skupina Erste Group | Thomas Schäfer | Ministerstvo spravedlnosti | Magnety z kovů | Magnety ze vzácných zemin | Ceny oxidu neodymitého | Neodymové magnety | Cena permanentních magnetů | Fraunhofer IWKS | Jürgen Gassmann | Indukční motor | Claudio Vittori | Adamas Intelligence | Ryan Castilloux | Chování | Objem nouzových rezerv | Členské státy Mezinárodního měnového fondu | Členské státy Mezinárodního měnového fondu (MMF) | Státy Mezinárodního měnového fondu | Rekordní minimum | Takata | Letecká společnost Virgin Atlantic | Společnost Virgin Atlantic | Zajišťovny | Aplikace TikTok | CVC Capital Partners | CVC | Společnost Equinor | Cena kryptoměny | Britská společnost Cineworld | Výrobce sportovního oblečení | Německý výrobce | Authentic Brands Group | Byty | Dovoz oceli | Taiwan Semiconductor Manufacturing Company | Medián | SpaceX | ASX | Indexy v Číně | Nedostatek čipů | Společnosti | Axel Springer | Vydavatelství Axel Springer | Německé vydavatelství | Opatření | Rivian | Dna | Carrier Global | Carrier | Prazdroj | ANO | Uhlí | Sartorius | Energetika | Ceny plynu | Luxusní značky | Airbus SE | Společnost AT&T | WarnerMedia | Warner Bros | Mediální skupina | Skupina Vivendi | Zdražování energie | Problémy v dodavatelských řetězcích | Německá automobilka Volkswagen | Úročení | Hospodářské soutěže | Apple Pay | Automotive | Mathias Cormann | Mediální podnik | Vylepšení teorie aukcí | David Card | Joshua Angrist | Guido Imbens | Německé aerolinky | Aerolinky Lufthansa | Vysoké ceny | ITA | Italia Trasporto Aereo | Italia Trasporto Aereo (ITA) | Nedostatek polovodičů | Veolia | Giphy | Americká automobilka Tesla | Snap | Pozornost | Volvo Cars | Zprostředkovatelé | Boeing (BA.US) | Ruský prezident | Akcie švédské automobilky | Meta | Metaverzum | Dceřiná firma | Meta Platforms | Společnost Yahoo | Hlavní index francouzských akcií | Index francouzských akcií | Soud v Haagu | Globální dodavatelské řetězce | Daimler Truck | Společnost | Nexi | RIA Novosti | TIM | Ruský trh | RTS | Globální nedostatek čipů | Nové mutace | Omikron | Akcie Gazpromu | Parag Agrawal | Těžařská společnost | | Britský antimonopolní úřad | CMA | Nové vakcíny | Kazachstán | Nejvýraznější propad | Kartel při obchodování s měnami | Kartel při obchodování | Největší švýcarská banka | Vyšetřování devizových transakcí | NatWest | Postavení na trhu | Kartel při obchodování na forexu | Rozšíření | Rostoucí inflace | Arm | Výrobce čipů Intel | Tržní hodnota americké společnosti | Kryptoměnové transakce | Banka HSBC | Hráči na trhu | Těžební společnost | Uniper | Evropské aerolinky | Japonská automobilka Toyota | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Instituce | Ericsson | Snížení daně | Electrolux | Výrobce domácích spotřebičů | LHA | LHA.DE | Lufthansa (LHA.DE) | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Vojenský konflikt | General Dynamics | Ruské hospodářství | TotalEnergies | Sankce | Sankce vůči Rusku | Evropské vlády | Ruský prezident Vladimir Putin | LMT.US | Lockheed Martin (LMT.US) | Ukrajina a Rusko | Obchodování akcie | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Ruské banky | Největší ruská banka | Ruská banka | Banka Sberbank | Polymetal International | Sberbank CZ | Nokian | AvtoVAZ | Ford Sollers | Kyjev | Kamaz | Burza v Moskvě | YNDX | Ozon Holdings | QIWI | Evraz | Bogdan Maioreanu | Market Analyst | eToro Market Analyst | UEC.US | Západní společnosti | BAE Systems | BA.UK | BAE Systems (BA.UK) | Vzdušný prostor | Ruská aktiva | Francouzská energetická skupina | Společnost TotalEnergies | Commerzbank dnes | AerCap | AerCap Holdings | Projekty v Rusku | Situace na Ukrajině | Kühne+Nagel | Největší evropské logistické firmy | Evropské logistické firmy | Logistické firmy | British Gas | Orsted | Dell Technologies | Americký výrobce počítačů | Vimpelcom | Megafon | Tele2 | Francouzský Renault | JLR | Jaguar Land Rover (JLR) | Nokian Tyres | Raytheon Technologies Corp | L3Harris Technologies | TransDigm Group | Rolls-Royce Holdings | Thales | Howmet Aerospace | Dassault Aviation | Elbit Systems | Kongsberg Gruppen | Leonardo | Leonardo SpA | Rheinmetall | Ultra Electronics Holdings | QinetiQ Group | Babcock International Group | Chemring Group | INVISIO | Avon Protection | Avio SpA | Avio | Sempra Energy | Cheniere Energy | Flex LNG | Golar LNG | Awilco | NextDecade | Teekay | Mitsubishi Electric | Daikin Industries | Johnson Controls | Nibe Industrier | Raiffesen Bank International | Carlsberg | Rockwool | Sandvik | Rizika podnikání | Dodávky automobilů | Obranný sektor | DBK.DE | Deutsche Bank (DBK.DE) | GLE.FR | DBK | Societe Generale (GLE.FR) | UCG.IT | UCG | UniCredit (UCG.IT) | Renault (RNO.FR) | RNO.FR | Volkswagen (VOW1.DE) | Continental (CON.DE) | CON.DE | BMW (BMW.DE) | BMW.DE | TUI (TUI.DE) | TUI.DE | Airbus (AIR.DE) | AIR.DE | Nové energetické technologie | Energetické technologie | Vestas Wind Systems | VWS.DK | Vestas Wind Systems (VWS.DK) | ORSTED.DK | Orsted (ORSTED.DK) | NEL (NEL.NO) | NEL.NO | NEL | Uranium Energy (UEC.US) | RHM.DE | Rheinmetall (RHM.DE) | Internetová společnost Google | Společnost Google | AIIB | Asijská banka pro investice do infrastruktury | Asijská banka pro investice do infrastruktury (AIIB) | Raiffeisen | Applepay | Tresuries | Zahájení invaze | Invaze | Ztráta konkurence | Omezení výplaty dividendy | Porovnání vývoje akciových indexů | Britská banka | Britská banka HSBC | Skupina Nordea | Norská finanční skupina | Britský energetický kolos | Energetický kolos | Společnost Orsted | Dánská energetická společnost | Společnost ExxonMobil | Společnost Eni | Britská Centrica | Sony Pictures Entertainment | Německá Deutsche Post | Mediterranean Shipping Company | Mediterranean Shipping Company (MSC) | Finská společnost | Výrobce luxusních automobilů | Mitsubishi Motors | Společnost AvtoVAZ | Švédská nábytkářská značka | Švédský oděvní řetězec | Oděvní řetězec | Pivovar Budějovický Budvar | Staropramen | Plzeňský Prazdroj | Objednávky z Ruska | Řetězec | Řetězce | Aktivity v Rusku | Bolševické revoluce | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Britský FTSE | Sergej Sobjanin | Newsweek | Týdeník Newsweek | Dow Jones Industrial Average | Stavební společnosti | Asos | Markus Krebber | RWE Markus Krebber | Ceny plynu a elektřiny | Trhy s komoditami | Akcie Renault | Juneteenth | Roche | Evropské akciové indexy | Zveřejnění zpráv | Kwasi Kwarteng | Jeremy Hunt | Volby do Kongresu
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Rezistence | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Trading

Předchozí klíčová slova

Re/Max
Remdesivir
Remon Vos
Remy Cointreau
Remy Cointreau (RCO.FR)
Renaissance Capital
Renaissance Technologies
Renáta Kadlecová
Renáta Kellnerová
Renata Vildomcová

Následující klíčová slova

Renault (RNO.FR)
Rendex Trading
renDOGE
René Holeček
René Holečka
Rene Reinsberg
René Remšík
Renfe
Renfe Operadora
Renishaw
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Odborné kurzy a semináře
Juniorská škola tradingu - Forex I-II
reklama
Trading Room webináře Purple
Potvrďte prosím... Zavřít