Pátek 21. leden 2022 00:06
reklama
Dukascopy krypto
reklama
fpmarkets
reklama
fpmarkets
reklama
Bidaskbit ebook

Klíčová slova - Benchmarky

img

Podle generální ředitelky ARK Invest Cathie Woodové čeká Nasdaq a S&P 500 silná korekce

18.01.2022 Klíčové americké akciové indexy zakončily pondělí bez větších změn. Akciový trh pokračuje v dalším kole korekce. Současná korekce je poměrně slabá, protože kumulativní pokles z historických maxim je minimální a indexy zatím nedosáhly předchozích lokálních minim. Přesto většina odborníků předpovídá, že korekce bude v letošním roce pokračovat. Jak již bylo zmíněno, rok 2022 slibuje být pro akciový trh velmi náročný vzhledem k tomu, že Fed se chystá několikrát zvýšit svou klíčovou úrokovou sazbu a v březnu ukončit program QE.
img

Americký akciový trh klesá, protože se snížila hodnota technologických společností

14.01.2022 Americké akcie ve čtvrtek klesly, protože se snížila hodnota akcií technologických společností v souvislosti s možným brzkým zvýšením úrokových sazeb ze strany Fedu. Představitelé údajně usilují o vyšší úrokové sazby, aby omezili prudce rostoucí inflaci.
img

Ranní komentář: Manchin nepodpoří Bidenův sociální balíček, Nizozemsko v lockdownu. Akcie ztrácejí

20.12.2021 Akciové trhy minulý týden zamířily do červených čísel. Korekce přitom byla tažena znovu především technologickým sektorem, když například Nasdaq odepsal 2.95 %, zatímco S&P500 klesal o necelá dvě procenta. Silného prodejního tlaku jsme pak byli opět svědky i na menších růstových titutulech, které poslední doboou ztrácejí výrazně více než hlavní akciové benchmarky.
img

Investoři vidí omezený dopad Omikronu na poptávku po ropě, její cena roste

13.12.2021 Varianta koronaviru Omikron, která by neměla působit vážné onemocnění navnadila investory, proto stoupla cena ropy. Varianta koronaviru Omikron bude mít omezený dopad na poptávku po pohonných hmotách v celém světě. Ropa Brent vzrostla o 1,3% to je 94 centů na celkových 76,09 USD za barel, po pátečním vzrůstu 1%. Americký WTI vyrostl o 1,05 USD to tvoří 1,5% a po předchozí seanci s nárůstem 1% je cena za jeden barel 72,72 USD.
img

Zkušení investoři se nyní poohlížejí po jiných trzích

08.12.2021 Na konci letošního roku většina investorů reviduje svá portfolia kvůli rostoucí inflaci. Schéma 60/40 může své přívržence zklamat, a tak se nyní oči celého akciového světa upírají k blue chips v USA. Zkušení obchodníci se však nyní poohlížejí po jiných trzích.
img

Razantní ČNB vs pasivní BoE. Koruna dnes výrazně posiluje hlavně k libře

04.11.2021 Čekali jsme výrazné zvýšení domácích úrokových sazeb, ale ČNB překvapila ještě větším, o 1,25 procentního bodu. Centrální banka vyslala silný jestřábí vzkaz podpořený novou prognózou. Inflační tlaky a riziko odpoutávání inflačních očekávání vnímá ČNB tak intenzivně, že s ním hodlá bojovat i na úkor růstu ekonomiky. Představy o budoucí trajektorii sazeb se tak posouvají znovu vzhůru a vypadá to na překročení 3 procent. Výnosy českých dluhopisů poskočily výrazně nahoru.
img

🛢Cena ropy opět roste, dnes + 1,5 %

24.08.2021 Oba hlavní ropné benchmarky dnes rostou o přibližně 1,5 %, i když růst už přesahoval i 2 %. Růst cen ropy je svázán s poklesem amerického dolaru a sázkami trhů na ponechání rekordního stimulu. Navíc se objevují spekulace, že čínské vedení by mohlo podpořit klíčové sektory jako výrobu nebo dopravní sektor. Klíčovým faktorem je zvyšující se mobilita, a to i přes zhoršování pandemické situace v mnoha zemích. Zatím se nejedná o výrazný trend, nicméně dává naději na zvýšení poptávky po ropě v nadcházejících týdnech.
img

Komentář Fidelity International: Asie zrychluje

12.08.2021 V posledních dvou desetiletích se Asie stala hnacím motorem globálního růstu. Demografická situace a digitalizace podpořily ekonomickou a obchodní expanzi, což v roce 2020 sehrálo důležitou úlohu při zvládání krize v souvislosti s pandemií covid-19. Svou roli sehrála i odolná ekonomika regionu. Analytici Fidelity International při pohledu do budoucnosti na postpandemický svět, věří, že převládne nový ekonomický řád, přičemž dlouhodobá role Asie jako motoru globálního růstu podle nich bude i nadále pokračovat
img

Graf dne: OIL.WTI (03.08.2021)

03.08.2021 Cena ropy se včera odpoledne propadla. Benchmarky Brent a WTI klesly o více než 3 % během dvou hodin. Jednoznačný důvod poklesu se hledá jen obtížně. Fundamentální pozadí pro nižší ceny je spojeno s šířením mutace Delta, která vede k zavádění nejen ekonomických restrikcí po celém světě a má negativní dopad na poptávku po ropě. Poslední zprávy z Číny a Austrálie jsou zvláště zneklidňující. Čína zavádí restrikce na cestování a části Austrálie se už týdny nacházejí v lockdownu. Nemocnice v Japonsku jsou přetížené, volná lůžková kapacita začíná docházet. Trhy se soustředí na pravděpodobnost podobného vývoje v Evropě a USA v následujících týdnech či měsících. V případě tohoto scénáře by se ropa mohla ocitnout pod sílícím tlakem.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 14.6.2021

14.06.2021 V úterý a středu se uskuteční zasedání Fedu. Investoři věří, že na červnovém zasedání americká centrální banka debaty o taperingu spíše nezahájí. Jako reálnější termín se jeví spíše září. V takovém případě by redukce dluhopisových nákupů mohla začít na konci letošního roku. Fed taktéž zveřejní ekonomickou prognózu, včetně oficiální predikce sazeb, tzv. dot plot. Předpokládáme, že se centrální bankéři přikloní k prvnímu zvýšení úroků v roce 2023 – podle březnového dot plotu by měly zůstat sazby na současných úrovních až do konce roku 2023.
img

🚀 DE30 dosáhl na historická maxima

18.05.2021 Americké indexy zakončily včerejší seanci poklesem, ale to investory v Evropě příliš neznepokojilo. Indexy na starém kontinentu pokračují v růstu. Hlavní západoevropské benchmarky rostou o 0,6 - 0,9 %. Německému DAXu (DE30) se podařilo prorazit nad maxima z 16. dubna a dosáhnout na nová maxima.
img

Měsíčník finančních trhů – Březen 2021

07.04.2021 Mezi klíčové události uplynulého měsíce patřily zasedání Evropské centrální banky a amerického Fedu. ECB zasedala 9. března a klíčovým výstupem bylo, že se evropská měnová autorita rozhodla výrazně akcelerovat nákupy vládních dluhopisů v příštích třech měsících tak, aby byly udrženy požadované výnosy do doby splatnosti vládních dluhopisů na historických minimech. Podle vyjádření představitelů ECB je cílem udržet co nejvíce uvolněné měnové podmínky, aby nebylo ohroženo křehké ekonomické oživení.
img

Americké akcie už pouze přešlapují, zatímco výnosy padají

06.04.2021 Pro Evropu začal den úspěšně, když akciové trhy reagovaly na včerejší růst v zámoří, náladu podpořila nová čínská data a výnosy amerických dluhopisů zůstaly stabilní. Mezi hlavními indexy se nejvíce daří FTSE 100, který během dne navýšil zisky na 1,5 pct, zatímco evropské benchmarky se drží velmi blízko úrovní z dnešního rána.
img

Měsíčník finančních trhů – Únor 2021

01.03.2021 V únoru jsme zaznamenali poměrně výraznou korekci na globálních dluhopisových trzích. Důvodem byl silný nárůst inflačních očekávání kvůli silnému předpokládanému globálnímu ekonomickému růstu v průběhu letošního roku. Globální ekonomický růst by měl být podpořen jednak rychlou vakcinací populace, a jednak stále bezprecedentně uvolněnou měnovou politikou klíčových centrálních bank a velice uvolněnými fiskálními politikami. To by mělo ve výsledku výrazně podpořit právě inflaci. Ve výsledku nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays Global Aggregate Bond odepsal 1,7 %. Na druhou stranu akciovým trhům se dařilo poměrně dobře, když nejširší globální dluhopisový index MSCI All Country World připsal zisk 2,2 %.
img

Akcie v minusu, euro odolává, dluhopisy na závěr týdne se ziskem

22.01.2021 Také páteční odpoledne se pro akcie odvíjí v negativním duchu, ale jejich ztráty už aspoň nerostou a v případě hlavních indexů většinou nejsou velké. Klíčové evropské a americké benchmarky se nacházejí asi 0,3 až 0,8 pct v červeném, v Itálii však sledujeme propad o 1,7 procenta.
img

Akcie přešlapují, výnosy opět rostou. Německu hrozí uzávěra do Velikonoc

12.01.2021 U klíčových akciových indexů dnes nesledujeme zásadní pohyb. Evropské benchmarky se během dne sesunuly mírně do záporu z pozic těsně v plusu. Wall Street naproti tomu obchoduje mírně v zeleném. Pražská burza si připisuje 0,4 pct, ačkoli ji brzdily ČEZ a Erste. Pokračující jízdu CZG dnes překonává Kofola s růstem přes 11 pct.
img

Konstruktivní sentiment se drží, vakcína zabírá i na nové mutace viru

08.01.2021 Situace na hlavních finančních trzích nadále nahrává rizikovým aktivům, ačkoli sledujeme částečné zhoršení, možná při nejistotě před dnešními daty. Akcie v Evropě se obchodují výš při růstu hlavních benchmarků do půl procenta (DAX, FTSEMIB). Americké futures zatím naznačují mírnější růst. Ropa ráno přidává 0,7 procenta.
img

⛽Ropa roste po rozhodnutí OPEC+ 📈

04.12.2020 Oba ropné benchmarky ropy - Brent a WTI - dnes přidávají více než 2 % po rozhodnutí OPEC+ o kvótách pro rok 2021. Ropní producenti se dohodli na růstu produkce od ledna o 500 tis. barelů ropy denně. Rozhodovat o dalším postupu se bude každý měsíc. Další revize strategie bude pravděpodobně na programu na konci prvního kvartálu 2021. Trh očekával, že OPEC+ prodlouží současné kvóty ve výši 7,7 mil. barelů ropy denně. Dubnová dohoda hovořila o poklesu těžebních kvót na 5,7 mil. barelů ropy denně.
img

Akcie navyšují zisky - sází na Bidena, nebo na Trumpa?

03.11.2020 Hlavním akciovým trhům se i dnes velice dobře daří. Americký S&P 500 stoupá o 2,2 pct, zhruba stejně jako Stoxx Europe 600. DAX nebo CAC40 jsou na tom ale ještě lépe. Nabízí se otázka, co drží takový optimismus na trzích, a jestli se nespustily sázky na jednoho, či druhého vítěze amerického prezidentského klání.
img

📈 Ropa roste o 3% díky Trumpovi 🔼

05.10.2020 Na finančních trzích vládne na počátku týdne pozitivní nálada. Média píšou o zlepšujících se zdravotních vyhlídkách amerického prezidenta, který by mohl brzy opustit nemocnici. Trump byl hospitalizován kvůli koronaviru. Jedním z nejvíce rostoucích aktiv je dnes ropa. Benchmarky Brent i WTI přidávají více než 3 %. Brentu se podařilo vzrůst zpět nad 40 dolarovou úroveň. Ropa WTI se obchoduje nad 38 dolary za barel.
img

Dolar ke koruně klesá na 22,00, akcie se obchodují smíšeně

28.08.2020 Americké akcie jako obvykle rostou a dnes je to znovu hlavně o technologiích, takže index Nasdaq s půlprocentním růstem překonává ostatní benchmarky. V Evropě ovšem akcie zůstávají v červeném, přičemž DAX navyšuje ztráty na 0,7 pct.
img

Ropa roste o 3,5 % na nejvyšší úrovně od března

05.08.2020 Ropě se dnes daří po včera zveřejněných zásobách ropy API z USA. Oba hlavní ropné benchmarky Brent (OIL) a WTI (OIL.WTI) rostou o několik procent. Růstu pomáhá také oslabující americký dolar. Brent prorazil úroveň 45 dolarů za barel a obchoduje se na nejvyšších úrovních od března. Hladina 45 dolarů je tak nyní hlavní rezistencí před zveřejněním zásob ropy a ropných produktů v USA (16:30). Žádná důležitá rezistence není v dohledu.
img

VIDEO: Může pokračovat rally na ropě?

09.06.2020 Cena ropy se v posledních týdnech zdvojnásobila. Hlavní ropné benchmarky Brent a WTI se dostaly nad 40 dolarů za barel poprvé od začátku března. Může rally na ropě pokračovat? Dvojvládí Saúdské Arábie a Ruska nad organizací OPEC+ přineslo stabilizaci nabídky. Poptávka po palivech v USA však zaostává za očekáváním a je otázkou, zda WTI bude moci i nadále růst rychleji než Brent. Americká EIA očekává deficit na ropných trzích už v nejbližších měsících. Takový scénář dalšího vývoje by měl pozitivní dopad na trh s ropou.
C:\fakepath\top-29052020-lv-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

29.05.2020 1) Asijské akcie byly i poslední den v týdnu nejvíce ovlivňovány děním v Hongkongu a čínskou snahou zvyšovat svůj vliv v oblasti. Nejistota pramenila z toho, že investoři nevěděli, jaké kroky vůči Číně oznámí na dnešní tiskové konferenci americký prezident.
img

VIDEO: Je už to nejhorší na ropě za námi?

13.05.2020 Cena ropy v posledních týdnech rostla s postupným globálním uvolňováním opatření proti koronaviru. K růstu poptávky se navíc přidaly další omezení na straně nabídky. Některé země OPEC+ si dobrovolně navýšily produkční kvóty. Nabídka a poptávka po ropě se přiblížily a tlak na růst zásob klesl. Stále však zůstávají nezodpovězené otázky, které mohou s cenami ropy řádně zahýbat. Jak by se mohly dále vyvíjet hlavní ropné benchmarky Brent a WTI?
img

Rozbřesk: Ropný trh v deliriu, ceny poprvé v historii záporné

21.04.2020 Koupil bych barel ropy, kolik mi zaplatíte? Že vám na té otázce něco nesedí? Po dluhopisových trzích a záporných úrokových sazbách se nyní staví na hlavu také globální ropný trh. Ten čelí největší krizi v historii, což během včerejšího obchodování vyústilo v propad květnového futures kontraktu na severoamerickou ropu WTI o nevídaných 300 % (!). Poprvé v historii tak lehká ropa WTI zakončila obchodování v záporu, a to konkrétně na ceně -37 dolarů za jeden barel.
C:\fakepath\top-07042020-lv-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

08.04.2020 1) Obchodování na západoevropských akciových trzích začalo dnes pod nulou. Zhruba půl hodiny po začátku seance hlavní indexy odepisovaly zhruba 1 %. Dopoledne se ztráty mírně prohloubily a zhruba půl hodiny po poledni benchmarky klesaly asi o 1,5 %.
C:\fakepath\top-01042020-lv-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

01.04.2020 1) Akcie v Asii a Tichomoří po růstu v úterý opět většinou padaly s výjimkou Austrálie. Největší ztráty zaznamenaly akcie v Japonsku, kde se podnikatelská nálada zhoršila na dlouhodobé minimum.
C:\fakepath\top-24032020-lv-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

24.03.2020 1) Obchodování na evropských burzách začalo dnes v plusu. Zhruba půl hodiny po startu seance indexy na západě kontinentu přidávaly i více než 5 %. Investory potěšila mimo jiné čísla o šíření koronaviru v Itálii, jež naznačují, že země na Apeninském poloostrově dostává situaci pod kontrolu. Dopoledne benchmarky zisky navyšovaly.
C:\fakepath\top-18032020-lv.gif

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

18.03.2020 Evropské akciové indexy vstoupily do dnešního obchodování v minusu. Index STOXX Europe 600 ráno klesal o 1,9 % na 285,48 bodu poté, co v úterý skončily burzovní indexy v plusu v reakci na odhodlání vlád za každou cenu bojovat s ekonomickými dopady šíření koronaviru. Dopoledne burzovní benchmarky ztráty prohloubily.
C:\fakepath\top-17032020-lv.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.03.2020 1) Futures na evropské akcie byly půl hodiny před začátkem dnešního obchodování zhruba 6 % v plusu. Začátek seance část zisků ukrojil, britské akcie rostly kolem 9:30 SEČ asi o 1,5 % a německé a francouzské akcie přidávaly kolem 3 %. Mezi devátou a desátou hodinou se všechny hlavní západoevropské burzovní benchmarky svezly pod nulu, kolem poledne se ale zase vracely do plusu.
img

Měsíčník finančních trhů – Listopad 2019

02.12.2019 7. listopadu zasedala Česká národní banka a v souladu s očekáváním investorů své úrokové sazby nezměnila. Ačkoli bankovní rada pravděpodobně opět vedla debatu o jejich možném zvýšení z titulu domácích inflačních tlaků, nakonec v rozhodování převážila nejistota pramenící ze zahraničního vývoje. Další vývoj sazeb ČNB je v tuto chvíli velmi obtížné určit, protože se bude do velké míry odvíjet od vývoje v zahraničí. Pokud by světová ekonomika začala opět ožívat a přicházející čísla se začala otáčet k lepšímu, trh začne patrně brzy opět spekulovat o tom, zda ČNB sazby nezvýší. Uvedený scénář je vak prozatím předčasný a stabilita sazeb je patrně nyní nejpravděpodobnější scénář.
img

Akciím stále věříme, byť jsme realizovali část zisků

22.11.2019 Akciové trhy od začátku letošního roku velice silně rostou. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World připisuje zhodnocení 20 %. Nejvíce se přitom daří akciím v USA, jejichž index S&P 500 připisuje zisk dokonce 24 %. Relativně nejméně se kvůli obchodním válkám daří akciím z rozvíjejících se trhů, jejichž index MSCI Emerging Markets připisuje zhodnocení „pouze“ 9 %.
img

Breaking news: Ropa WTI padá o více než 3%

14.10.2019 Na ropných trzích dnes vidíme výprodej. Oba hlavní ropné benchmarky Brent (-2,8 %) i WTI (-3,0 %) výrazně klesají. Špatná nálada se prohloubila poté, co Čína oznámila potřebu dalšího jednání před podpisem částečné obchodní smlouvy s USA. Opět se potvrdilo, že i přes výrazně zvýšené napětí na Středním východě se obchodníci zajímají hlavně o poptávkovou stranu trhu. Co se týká geopolitických faktorů, tak íránský prezident Hassan Rouhani potvrdil, že disponuje nahrávkou, na které dvě střely zasáhly v minulém týdnu íránský tanker v Rudém moři. Zároveň tvrdí, že útok byl "bezpochyby proveden vládou". Nicméně ani toto prohlášení si nezískalo větší pozornost. Ropné trhy se tak aktuálně pohybují v blízkosti svých intradenních minim.
img

Breaking news: Ropa zůstává po zveřejnění zásob v USA v blízkosti denních minim

25.09.2019 Týdenní report stavu zásob ropy a ropných produktů v USA zatím nedokázal ropě pomoci v zastavení dnešních ztrát. Naopak růst zásob místo očekávaného poklesu drží ropné benchmarky Brent i WTI v blízkosti dnešních minim.
img

Ceny ropy klesá v reakci na report o zvyšování produkce Saúdské Arábie

23.04.2019 Ropné benchmarky Brent i WTI po poledni klesají v reakci na nový report Bloombergu o navyšování produkce Saúdské Arábie. Země je dle agentury připravena rychle navýšit těžbu v případě, že íránské exporty zkolabují. Americký prezident Donald Trump včera zveřejnil rozhodnutí, že neprodlouží výjimky na importy íránské ropy. Brent v reakci klesl k úrovni 74 dolarů za barel.
C:\fakepath\TOP5-08042019-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

08.04.2019 1) Obchodování na asijských akciových trzích skončilo dnes smíšeně. Náladu na trzích podporovala jednak silná data z amerického trhu práce, jednak příznivé zprávy o postupu obchodních jednání mezi USA a Čínou. Negativně naopak působila přetrvávající nejistota ohledně brexitu.
img

Zlá správa pre AUD: Ceny železa kolabujú.

27.11.2018 Cena železnej rudy včera skolabovala. Benchmark na 62%-nú železnú rudu klesol o viac ako 8,4%, čo predstavuje najvyšší pokles za posledný rok a pol. Aktuálne je jej cena najnižšia od júla. Za týždeň dokonca padla o viac ako 15%. Ďalšie, menej používané benchmarky (s odlišným obsahom železnej rudy), taktiež skolabovali.
img

Na další finanční krizi si budeme muset ještě počkat

15.10.2018 Minulý týden zasel výprodej na akciových trzích paniku mezi investory. Báli se totiž, že jde o počátek nové krize. Ve skutečnosti však vyvolala pád kombinace několika faktorů. Analytik Saxo Bank Peter Garnry proto říká, že jde zatím jen o bouři ve sklenici vody.
img

Trhy nemají jednoznačný směr, soustředí se na geopolitická rizika

09.08.2018 Čtvrteční seance zatím patří k nejlínějším v tomto měsíci. Objemy na některých akciových indexech jsou až čtvrtinu pod třicetidenním klouzavým průměrem. Evropské indexy vykazují lehké ztráty (s výjimkou DAXu). Americké indexy nenabídly hned po otevření trhů jednoznačný směr.
img

Ranní videokomentář: Dobrá čísla z trhu práce v USA nakopla trhy, nejsilnější ale byla libra

04.06.2018 Konec minulého týdne se nesl v pozitivním duchu. Trhy ocenily dobré výsledky amerických fundamentů a také potvrzení schůzky Donalda Trumpa a Kim Čong Una v příštím týdnu. Zároveň se uklidňuje situace okolo Itálie. Dařilo se akciovým indexům. Celý minulý týden ovšem zakončil frankfurtský DAX v záporu. Americký dolar ani přes pozitivní fundamenty nebyl ochoten výrazněji posílit. Nejvíce se v pátek z hlavních světových měn dařilo libře, naopak nejslabší byl kanadský dolar. Závěr týdne nepřál ropě, která si ale stále udržuje výrazné rozdíly (okolo 11 dolarů) mezi hlavními benchmarky severomořským Brentem a texaským WTI. Tento týden nenabídne velké množství fundamentů. Pozornost obchodníků se začíná soustředit na schůzku FOMC v příštím týdnu.
img

Akciová rekapitulace

07.01.2018 Evropské akcie se v pátek dostaly na nejlepší hodnoty od dubna minulého roku a zaznamenaly tak nejlepší týden, přičemž britské a švýcarské benchmarky dosáhly rekordy, které vyvolaly optimismus ohledně posilování regionální ekonomiky a čerstvých nových vrcholů na Wall Street.
img

Rozbřesk: Co žene korunu vpřed?

05.10.2017 Česká koruna se natrvalo usadila pod 26,00 EUR/CZK a zdá se, že se v nejbližších seancích bude pokoušet své zisky rozšiřovat. A to nehledě na výraznou překoupenost koruny, která se v nejbližších týdnech může ještě zvýšit. Hlavní důvod dobré nálady na koruně? Nepovažujeme za něj ani tak vyšší sázky na růst oficiálních sazeb ČNB, ale spíše sbližování mezi oficiálními a tržními sazbami.
img

Jak profitovat na spreadu v cenách ropy?

02.10.2017 Ceny ropy během září velice slušně vyrostly. Za tímto růstem stály jak krátkodobé faktory v podobě výpadku produkce v USA, tak i dlouho očekávané vybalancování trhu nabídky a poptávky, o kterém členové kartelu OPEC mluví již téměř 3 roky. Jednotlivé typy kontraktů se však vyvíjely rozdílně. Evropský benchmark Brent totiž přidal mnohem více než americký protějšek WTI, čímž na trhu vznikla zajímavá investiční příležitost.
img

Nemecké voľby neovplyvnili investovanie do akcií

25.09.2017 Nemecké parlamentné voľby boli už štvrté významné voľby v EU počas tohto roka a dopadli pre vedúcu stranu CDU, na čele ktorej je Angela Merkelová, dosť zle. Pravicová strana AfD získala až prekvapivo veľa hlasov a prvý krát sa dostala do Nemeckého parlamentu. AfD má presne opačný program ako CDU, ktorej vládne Merkelová a AfD sú proti Európe a hlavne proti migrantom. Merkelovú teraz čaká ťažká úloha zložiť vládu, nakoľko sa AfD spolu so socialistami prehlásili za opozíciu po získaní viac než 20% hlasov v nedeľných voľbách. CDU tak vyhrala voľby, ale je to pre túto stranu najhorší možný výsledok a preto sme videli negatívne otvorenie trhov. Euro otvorilo o cca 50 pips nižšie voči doláru aj jenu a pokračovalo v prepade aj počas dňa.
img

Ropa projevuje ztráty po severokorejském testování rakety

17.09.2017 Nymex futures nedávno poklesl o 0,3 % na 49,76 USD za barel. Brent futures klesl o stejné procentní rozpětí na 55,31 U...
img

USDJPY: Dolar v silném zisku kvůli pozitivnímu sentimentu

11.09.2017 Pár USDJPY se v pondělí ráno obchodoval výš o 0.70% během londýnské seance a nacházel se kolem 108.50. Sentiment se během víkendu výrazně zlepšil.
img

Akcie klesajú po Cohnových vyjadreniach, nervozita stúpa

18.08.2017 Situácia na trhoch sa dramaticky skomplikovala po tom, čo ekonomický poradca Bieleho Domu Gary Cohn vo štvrtok oznámil, že je šokovaný a znechutený Trumpovou reakciou na pochod nacionalistov v Charlottesville. Pochod si vyžiadal zatiaľ jednu obeť a niekoľko zranených.
img

Ropa rastie na 6 týždňové maximá, Brent je naspäť nad 50 USD/barel

20.07.2017 Európska ropa Brent sa vo štvrtok dostala nad psychologickú úroveň 50 USD za barel a vyskočila na 6 týždňové maximá. Ropa pokračovala v raste po stredajšej pozitívnej seanse, kedy čierne vzrástlo po poklese zásob v USA.
img

NZDUSD: Kiwi v malém zisku před daty z trhu práce

02.05.2017 Novozélandský dolar, přezdívaný i kiwi se obchodoval v zisku vůči zelené bankovce během Americké seance v úterý. NZDUSD pár byl v plusu 0.15% a pohyboval se kolem úrovně 0.6920.
img

Portfolio manažer Consequ 14. nejlepším do 40 let na světě

14.03.2017 Martin Pavlík, portfolio manažer Conseq Investment Management je dle hodnocení serveru Citywire 14. nejlepším portfolio manažerem do 40 let na celém světě, a to v tříletém období do ledna 2017.
img

Burzovní grafy: Předvánoční klid posunul americké indexy mírně výše

25.12.2016 V klidném předvánočním týdnu americký akciový index S&P 500 posílil o 0,25 %. Situace na trzích se prakticky nezměnila, býci se již chystají sčítat letošní zisky.
img

Burzovní grafy: Páteční výprodej ukončil letní klid. Připomene září svou pověst?

11.09.2016 Americké akciové indexy během zkráceného obchodního týdne dlouho ani nenaznačovaly, že by se mělo něco změnit. Denní pohyby byly mírné a ceny se pohybovaly jen o pár desetinek oběma směry, Nasdaq Composite dokonce vylepšil své historické maximum. Páteční hluboký pokles ale smetl býčí choutky ze stolu a poslal benchmarky na týdenní bázi o více než dvě procenta níže.
img

Týdenní shrnutí v kostce: Post-brexitovský týden přinesl uklidnění, akcie, komodity i rizikové měny rostly

01.07.2016 Výsledky britského referenda o vystoupení země z EU na sklonku minulého týdne byly pro trhy šokem. S jeho dopady se ovšem dokázaly i přes mohutné pohyby poprat. Ještě pondělní obchodní den se nesl v negativním duchu, následující seance už přinesly opatrný optimismus. Většině rizikových aktiv se podařilo zmírnit ztráty, některé už je dokonce kompletně smazaly. Přestože situace ve Velké Británii je v souvislosti s Brexitem v mnohých aspektech stále nejasná, tak nejvyšší reakce na finančních trzích máme zřejmě za sebou.
img

Schůzka velkých ropných producentů v Dauhá se blíží. Co čekat?

13.04.2016 V neděli 17. dubna se uskuteční konference velkých ropných producentů v katarském Dauhá. Mělo by se jí zúčastnit všech...
img

Detailní analýza ropy – záznam webináře

18.03.2016 Rád bych na tomto místě zveřejnil záznam středečního webináře XTB o ropě, který jsme si pro zájemce připravili s koleg...
img

Sumár dňa: 8.2.2016

08.02.2016 Druhý februárový týždeň nezačal pre akciové trhy práve najlepšie. Na európskych akciách sme dnes zaznamenali prepad na...
img

[Investor] Indexové investovanie: too big (not) to fail

28.01.2016 Investor Bill Ackman a jeho spoločnosť Pershing Square sú známe kvôli dvom veľkým kauzám. Prvou je jeho označenie spol...
img

Forex: Z regionálních měn si polepšil polský zlotý

27.01.2016 Kurz koruny vůči euru si včera užíval extrémně klidného obchodování. Po celý den se pohyboval v úzkém pásmu mezi 27,02 – 27,025 CZK/EUR...
img

Sumár dňa: 20.1.2016

20.01.2016 Počas dnešného obchodného dňa sme opäť sledovali silný výpredaj na akciových trhoch. Čínske akcie počas noci nedokázali nadviazať na včerajší viac ako 3%-ný rast a dnes poklesli o 1%. Japonský Nikkei 225 dokonca stratil vyše 3.7% a japonský akciový index Topix dnešným dňom klesol o viac ako 20% zo svojich posledných maxím a tým oficiálne vstúpil do medvedieho trhu.
img

Technická analýza - Dolar začal obchodování pod pivotem mírným posílením, rozhodnou akciové trhy a evropská inflace

05.01.2016 EURUSD: Měnový pár se dnes pohybuje pod hladinou denního pivotu na 1,0849 EURUSD. Oscilátor relativní síly RSI se poh...
img

Rubl na dolaru padá na letošní minima, vadí mu fx převody ruských firem i nízké ceny ropy

28.12.2015 Ruský rubl pokračuje v pádu posledních měsíců. Dnes na páru s americkým dolarem ztrácel až 3,2 % a obchodoval se až na...
rok-2015-21122015.png

Ohlédnutí za rokem 2015

21.12.2015 Rok 2015 by se dal nazvat rokem silného dolaru. Americký dolar během prvního čtvrtletí pokračoval ve své spanilé jízdě z loňska a během zbytku letošního roku nabrané zisky udržel. Žádná velká korekce se nekonala a i díky slušnému ekonomickému růstu a podpory centrální banky zůstal USD silný.
img

Spread Brent-WTI se uzavírá, Američané budou moci vyvážet ropu

16.12.2015 Rozdíl v cenách mezi ropnými benchmarky Brent a WTI dnes klesl na nejnižší úroveň od začátku roku. Intradenní spread s...
img

Saúdové dnes udělali rozruch na ropě, trh začíná být nervózní z blížícího se zasedání OPEC

23.11.2015 Ceny ropy dnes povyskočily prudce vzhůru po zprávách z oficiální tiskové saúdskoarabské agentury o ochotě země spolupr...
img

Vysoký růst zásob ropy v USA srazil ropu na dvouměsíční minima

12.11.2015 Cena ropy pokračuje v poklesu. Severomořský Brent i texaská ropa WTI se dostaly na dvouměsíční minima po zveřejnění zá...
img

Brent opět dobyl 50 USD hladinu. Překoná 4 týdenní chop?

06.10.2015 Situace na ropě nebyla v posledních týdnech příliš zajímavá. Benchmarky Brent i WTI se držely v relativně úzkém pásu n...
img

Sumár dňa: 22.9.2015

22.09.2015 Dnešný makroekonomický kalendár bol až na dáta švajčiarskej obchodnej bilancie za mesiac august a prieskum výroby rich...
img

Týdenní shrnutí v kostce: Fed trhy neuklidnil, propadlíky jsou DAX, USD a cukr

18.09.2015 Na čtvrteční zasedání Fedu se čekalo dlouhou dobu. Nakonec jsme se dočkali překvapení, ovšem spousta obchodníků si ho ...
img

Týdenní shrnutí v kostce: Brutální pády vystřídala korekce, měnám vládl JPY, a obří obrat předvedla ropa

28.08.2015 Situace na finančních trzích byla v posledních seancích v mnoha ohledech extrémní. Po vlně výprodejů v uplynulém týdnu přišel hned v pondělí výrazný propad. Mnohé akciové indexy za sebou mají nejhorší výkony od poslední finanční krize. Extrémními výkyvy si prošla ropa. Ta nejprve prohloubila šestiletá minima, aby ve čtvrtek rostla o více než 10 %. Pořádnou porcí volatility si prošel také eurodolar, jehož týdenní range přesáhl 500 pips. Index volatility VIX přesáhl v pondělí 50 bodů. V těchto výšinách se pohyboval naposledy v roce 2011! Jen obtížně se hledají důvody tak výrazných výkyvů na finančních trzích. Ve všech pádech se skloňuje Čína, která v tom ovšem může být trochu nevinně. Větší porci nejistoty může obchodníkům způsobovat změna prostředí v souvislosti s plánovaným růstem úrokových sazeb v USA. Bez výrazného ekonomického růstu a nové likvidity od centrálních bank chybí síla, která by hnala finanční aktiva na vyšší hodnoty. Bez vážných důvodů tak přišel výběr zisků. Následné pozitivní korekce ukázaly, že panika obchodníků se dokáže přetavit v euforii cobydup. Nejdůležitějším fundamentem týdne, který navíc přišel ve správný čas, bylo čtvrteční zveřejnění druhého odhadu amerického HDP ve 2Q. Růst o 3,7 % byl výrazně nad odhadem 3,2 % a zároveň na hony vzdálený slabému růstu o 0,6 % v 1Q. Fundament trhy zastihl uprostřed významné korekce, kterou nadále podpořil. Z USA přišel v tomto týdnu lepší také spotřebitelský sentiment a prodeje zboží dlouhodobé spotřeby. Na sklonku týdne se začalo opět spekulovat, že zářijový růst úrokových sazeb ještě není úplně ztracen, i když členové FOMC se k tomuto tématu vyjadřovali spíše pesimisticky.
img

Komoditný výhľad na 38. týždeň

16.09.2014 Výhľad na drahé kovy meníme z medvedieho na neutrálny. Naše ciele na zlate (1250, neskôr zmenený na 1230) a striebre (18.50, neskôr zmenený na 18.40)...
img

Komoditný výhľad na 28. týždeň

07.07.2014 Drahé kovy v súlade s našimi očakávaniami z minulého týždňa nepokračovali v raste, pretože dobré dáta z americkej ekonomiky (hlavne trh práce) posilnili...
img

Cenami ropy Brent hýbou spekulace o dohodě znesvářených stran v Libyi. Zlato se naopak drží svého ustáleného rozpětí

07.04.2014 Energetický sektor kvůli vyhlídkám obnovení dodávek ropy z Libye oslabil. Platina se vzpamatovala z březnových ztrát. Sójové boby a kukuřice rostou, pomohly jim příznivé klíčové zprávy ze zemědělského sektoru.
img

Keynes: vzor každého tradera

02.04.2014 Jednou z najdiskutovanejších postáv modernej ekonómie je určite John M. Keynes. Nie, nebojte sa, nebudem opäť rozoberať jeho myšlienky, ktoré sú pre jeden tábor posvätné a pre druhý kacírske. Nedávno som narazil na zaujímavý článok o tomto anglickom gentlemanovi, ktorý sa týkal jeho tradingu.
img

Kreatívny Fed, ECB ako mŕtvy chrobák

10.03.2014 Po dátach trhu práce v USA väčšinou zvykne prísť útlm v podobe prázdnejšieho kalendára. Víkendové a dnešné ranné dáta však značne negatívne...
img

Averze k riziku nahrává zlatu. Ropě WTI dochází u hranice 100 dolarů za barel dech

29.01.2014 Většina hlavních finančních trhů se v uplynulém týdnu vyvíjela naopak, než napovídaly současné trendy. To vedlo ke zvýšené volatilitě a nejistotě, kam budou trhy v krátkodobém horizontu směřovat. Averzi k riziku pak ještě podpořily zprávy o zpomalení z rozvíjejících se trhů. K tomu všemu je ještě třeba přičíst začátek roku, tedy období, kdy investoři hledají vhodné obchodní strategie na další měsíce. Tato averze způsobila, že americký dolar oslabil – zejména kvůli nákupům japonského jenu a stahováním přílišného množství krátkých pozic. Některé přední akciové trhy pak doplatily na propad akcií a měn u rozvíjejících se zemí. Například index S&P 500 už klesá dva týdny v řadě. Naopak vzpruha se dostavila u dluhopisových trhů a výnos u desetiletých amerických státních dluhopisů se snížil až na dvouměsíční minimum.
img

Vyhlídky pro růst ekonomiky jsou zase o něco příznivější, komodity se tak vrací zpátky do hry

20.01.2014 V uplynulém týdnu komodity poprvé od začátku roku v souhrnu rostly, a mohly za to být vděčné hlavně oživení ve všech sektorech. Tedy až s výjimkou vzácných kovů, které se dočkaly vybírání zisků po dobrých výsledcích z počátku ledna. Nejlépe se dařilo energetickému sektoru, přičemž ztráty benzinu dokázaly vynahradit zemní plyn a ropa WTI. Druhé místo pak obsadily vzácné kovy – silné zisky si konkrétně připsaly nikl s olovem, což kompenzovalo i menší ztráty u mědi. Zemědělskému sektoru se vedlo smíšeně – dobrý týden zažívaly sójové boby a živý dobytek, zatímco minusové hodnoty jsme i nadále mohli vidět u kávy a cukru.
img

Nový rok začal slibně pro vzácné kovy, ale ne pro ropu

07.01.2014 První (a zkrácený) obchodní týden roku 2014 odstartoval zisky u zlata a stříbra, které přitom v minulém roce patřily k těm nejvíce ztrátovým...
img

Zmluva s diablom

27.06.2013 Kým väčšina obchodníkov sústrediacich sa na hlavné akciové benchmarky a EURUSD teraz pravdepodobne „vstre...
img

Německý DAX tento týden oslavuje

10.05.2013 Hlavní burzovní index ekonomického tahouna západní Evropy, tedy Německa, navázal v tomto týdnu na hlavní americké b...
img

Čas na páteční vybírání zisků?

18.01.2013 Jak na hlavním měnovém páru EURUSD, tak na akciových trzích máme několik vykřičníků, které by mohly poněkud odradit...
img

Index S&P500 stojí před těžkými překážkami

07.01.2013 Ačkoliv se po novoročním „výstřelu“ index S&P500 rychle vzdálil startovací čáře, v grafu naznačený cenový „gap“ lák...
img

Norská inspirace: Jak na správu bohatství, které nechcete „projíst“?

15.10.2012 Bohatý člověk. Snad příliš bohatý na strategii drobného investora, snad příliš chudý na strategie institu...
img

Pád komodit: Hedge fondy prudce ruší býčí sázky. Není to jen o dolaru, vzkazuje Citi

04.06.2012 Třetím měsícem v řadě se v květnu velké hedgeové fondy prokazatelně stahovaly ze svých investic na poli komodit. Rýsují tak nejdelší sestupnou sérii od finanční krize roku 2008. Nejvíce medvědí nálada od počátku roku vládne na mědi, ropě, zlatu a stříbru, obilí i topném oleji, ukazují data Commodity Futures Trading Commision (CFTC), podle kterých fondy v posledním květnovém týdnu omezili své čisté pozice v komoditních futures a opcích o 8,1 procenta na 620.715 kontraktů a od počátku května kumulovaně o 26 procent. Euro proti americkému dolaru k počátku června padlo na 23měsíční minima, nezaměstnanost v eurozóně vylétla na 11 procent a nečekaný růst vykázala i ve Spojených státech. Je to jen o síle amerického dolaru? Ne zcela, snaží se svou analýzou ukázat Citi.
img

Eurodolar u 1,23 po recesním PMI a rekordní nezaměstnanosti v eurozóně. Dolar v květnu zvítězil nad akciemi, dluhopisy i komoditami

01.06.2012 Česká koruna k euru oslabila přes 25,80 CZK/EUR, kam se dostala na závěru včer...
img

Ríša tisíc a jeden historického summitu

24.05.2012 Najsledovanejšou a najočakávanejšou udalosťou včerajšieho obchodovania...
img

Akciové indexy – časový alert

09.03.2012 Z pohledu času a vývoje druhé velké růstové vlny, která byla tvořena od konce...
img

Večerné zhrnutie

23.05.2011 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA  Dátum   Čas  ...
img

Večerné zhrnutie

14.03.2011 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA  Dátum   Čas  ...
img

Večerné zhrnutie

03.03.2011 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA  Dátum   Čas  ...
img

Večerné zhrnutie

12.11.2010 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA  Dátum   Čas  ...
img

Ranný budíček

12.11.2010 RANNÝ BUDÍČEK ÁZIJSKÉ OBCHODOVANIE Panika na trhu v noci pokračovala. A mala dva...
img

Večerné zhrnutie

01.11.2010 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA  Dátum   Čas  ...
img

Večerné zhrnutie

27.08.2010 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA  Dátum   Čas  ...
img

Ranný budíček

27.08.2010 RANNÝ BUDÍČEK ÁZIJSKÉ OBCHODOVANIE Obchodovanie na ázijsk&yacut...
img

US akcie (sumarizácia)

28.06.2010 Výpredajom v poslednej hodine sa podarilo medveďom nakloniť misky váh na svoju stranu. Vš...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Exotické měny | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Fitch | Korelace | SSI | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Maďarský forint | Koruna | Grexit | Ruský rubl | HDP | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Divergence | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Turecko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | Pimco | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Gold/Silver Ratio | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | SPX500 | Maloobchodní tržby | USD/RUB | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Měnový trh | Svíčkové formace | Spready | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alert | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Ben Bernanke | Benchmark | Bid | Bloomberg | Bod | Bond | Bund | Burza | Burzovní index | Béžová kniha | CBOT | CFTC | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Chop | Konsolidace | DAX | Devalvace | Devizový trh | Diverzifikace | Dluhopisový fond | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Durace | ECB | EFSF | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FRA | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční trhy | Floating | Hedge fondy | Forward | Futures | Fúze | Gap | Grafy | Hedging | Hedge | High | IPO | Index DAX | Index PX | Indexový fond | Indikátor | Indikátory | Investice | Investiční horizont | Investor | Investování | Japonský jen | Kiwi | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kupón | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | Long pozice | MMF | MT4 | Risk | Marže | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Obchodní bilance | Obchodník | Obchodník s cennými papíry | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Odvrácení rizika | Oscilátor | P/E | Penzijní fond | Portfolio | Pozice | Produktivita práce | Prémie | RSI | Rally | Rating | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Rizikové měny | Rolování | Ropa | S&P 500 | SNB | Sentiment | Short | Short pozice | Short selling | Splatnost | Spotová cena | Spread | Support | Swap | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Warren Buffett | Yield | Bondy | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | FTSEurofirst | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Evropa | Asijské akcie | Index MSCI | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Německá ekonomika | Investiční tipy | FTSE | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | HighSky Brokers | Indexy | Úroková sazba | OSN | Spekulanti | Čínské akcie | Investoři | Blue chips | Fundamenty | Fond | Ekonomie | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Josef Košťál | Zisk | Ropný trh | Dluhopisové trhy | Ceny komodit | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Arbitráže | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Bohatství | Credit Suisse | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | Gold | Obchodovat | Investment Banking | CAC 40 | Deutsche Bank | Zprávy z trhů | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manažer | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Index cen | Eurostat | Makrodata | Conseq | Portugalsko | Swapová výnosová křivka | Facebook | Riziková averze | Index strachu | Kybernetická měna | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Penzijní fondy | Financial Times | Obchodníci | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | GBPUSD | USDCAD | GBPJPY | EURJPY | Aktivum | Carry trades | Delta | Index | Odpor | Podpora | Volatilní | Akcie Deutsche Bank | Akcie dnes | Aktuální kurzy měn | Alternativní investice | Americká centrální banka | Analýzy | Argentinské peso | Banka | Barel ropy | Běžný účet | Brent | Britské libry | Brokers | Burzovní indexy | CAC40 | Cena | Cena ropy brent | Cena ropy dnes | Cena ropy WTI | CISCO | Conference Board | Cyrrus | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | DAX 30 | Denník | DJIA | Dolar | Dolary | Ekonomický růst | Elektřina | Eura | EURGBP | EURHUF | EURCHF | Exchange | Finanční prostředky | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GDP | Graf | Hang Seng | HDP Číny | HighSky | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | InstaForex | Instrumenty | Investice do podílových fondů | Investiční | Investiční doporučení | Investing | Investování do podílových fondů | Irsko | ISM | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Korporátní dluhopisy | Koruna posiluje | Kurz čínského jüanu | Kurz USD | Kurzy | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | Měna Bitcoin | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nikkei 225 | Norská koruna | Paládium | Pips | Pivot | Portfolia | Pro investory | Prodej zlata | Prognóza | Pšenice | Reuters | Risk Management | Risk Off | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řízení rizika | Sázky | Shanghai Composite Index | Signály | SPX | SP500 | Státní dluhopisy | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švýcarská centrální banka | TopForex | Trh | Twitter | USD index | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Webinář | Webináře | WTI | Highsky.cz | Zemní plyn | Zlotý kurz | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | CNBC | Rozkolísanost trhu | ZEW | DXY | EIA | ING | Benzín | Buffett | Báze | Cenové rozpětí | Čistý dluh | Diskont | Dluhopisový index | Durace portfolia | EBITDA | Ekonomika Číny | EV | Indie | Janet Yellen | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | P.A. | P/S | Range | Redukce | ROCE | Tovární objednávky | Výroční zpráva | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | Černé zlato | StopLoss | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Bohatý | Tržní sentiment | Kontrakt | Trendový indikátor | Burzovní grafy | Volby | Futures trading | Cukr | Velcí hráči | Burza dnes | Burze | Commodity futures | Commodity futures trading | Currency | Investment | Stock market | Zlatý standard | Markit | Bank of America Merrill Lynch | Jackson Hole | Wells Fargo | Microsoft | MSCI | ANZ | FTSEurofirst 300 | Sentix | Nomura Securities | Investing.com | EPFR Global | Sója | HUF/EUR | Kurz koruny vůči euru | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Japonský premiér | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Bavlna | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Ministr financí | Vývoj indexu volatility | Vývoj akciového indexu | Finanční aktiva | Investovaný kapitál | Evropské banky | Velcí obchodníci | Zvyšování úrokových sazeb | Cena kávy | Dlouhé pozice | Výnosová křivka | Precedens | Plodiny | Energie | Severomořská ropa | Seeking Alpha | Zkušení investoři | Globální akciové trhy | Henry Hub | BlackRock | Znalost | Příprava | Přehled | Klid | Agentura Reuters | Hedžovat | Bankovnictví | Contango | Swapy | Ekonomická aktivita | Fidelity International | US akcie | Cena Brentu | Prezident ECB | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Britské akcie | Economist | Economic | Inflační tlaky | Akcie bank | Forwardy | Akcie v Asii | IHS | Měnová autorita | IBEX | Globální finanční krize | Turbulence na trzích | Cenné kovy | JPMorgan Chase | Dollar Index | Velké banky | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Vývoj indexu volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Globální ekonomický růst | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Nervozita | Globální finanční trhy | Akcie v Japonsku | AAA | Summit EU | Uvolňování měnové politiky | Alibaba | Fibo | Propad | Německý index DAX | Denominace | Kryptoměny | Frankfurtský DAX | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Země OPEC | Citi | S&P | Guvernér | Výrobní aktivita | Cena mědi | Index bank | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Index CAC 40 | Farmaceutické společnosti | Čínské akciové trhy | Pokles výnosů | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Nejistota | Erste | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Euro k americkému dolaru | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | FTSE 100 | Baidu | Digitální měny | Tesla | Nízká volatilita | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Investiční výhled | Francouzská ekonomika | Bankéři | Bankéř | Nakupovat akcie | Rychlé zisky | Americké akciové trhy | Propad akcií | Dobré výsledky | Silné euro | Odhady trhu | Predikce | General Electric | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční stratég | Měnové otázky | Analytický tým FXstreet.cz | Aktivně spravované fondy | Spravované fondy | Indexové fondy | Zpomalení čínské ekonomiky | Firemní zisky | Manažeři fondů | Index amerických akcií | Výběr zisků | Přebytek ropy | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Japonská vláda | Institucionální investoři | Příjmy | Vydávání dluhopisů | Spotřebitelské výdaje | Dun & Bradstreet | Návratnosti investice | D&B | Oslabování eura | Bisnode | Podnikatelská aktivita | Indexy PMI | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Alphabet | Měny&Sazby | Japonský Nikkei | Konsenzus | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Vývoj úrokových sazeb | Hlavní ekonom | Norsko | Odhad HDP | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Vývoj eurodolaru | Kontraindikátor SSI | Index spekulativního sentimentu | IHS Markit | Bill Gross | ex | Chicago Mercantile Exchange (CME) | Investiční aktiva | Keystone XL | Fúze a akvizice | Alokace aktiv | Zahraniční forex | Chicago Mercantile Exchange | Virtuální mince | Americký akciový trh | Palladium | Jerome Powell | Ropné měny | Index Topix | Conseq Investment Management | Drobní investoři | Globální akciové valuace | Akciové valuace | Geopolitická rizika | Trhy dnes | Saxo | Obchodní války | Trumpova cla | Jamie Dimon | Bitcoiny | Růstové akcie | OPEC+ | Obchodní válka | Události ve světě | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Podniky | FAANG | Inflace v eurozóně | Akcie Applu | Akcie společnosti | Forint | Obchodníci s ropou | Americký S&P 500 | Pokles ceny | BofAML | Měny rozvíjejících se ekonomik | Manažer fondu | Akcie v Evropě | Brookings Institution | Brookings | Trh s ropou | Tvrdý brexit | Nejznámější kryptoměna | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | EK | Prezident Trump | Zpomalování světové ekonomiky | Inflační vývoj | Michal Stupavský | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Zvýšení sazeb | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Růst cen ropy | CNY | Liberum | MSCI Emerging Markets | Pokles kurzu | Brexit bez dohody | Americké společnosti | DE30 | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | NASDAQ 100 | Asset alokace | Klíčové události ve světě | Výnosové křivky | Pokles cen | Akciový růst | Americké futures | Globální akciové indexy | Tomáš Pfeiler | Akciové alokace | Uvolňování měnových politik | KB | Breaking news | Dot plot | Overbalance | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Měsíčník finančních trhů | Vyšší úrokové sazby | Digitalizace | Investment Management | Deficit | Prezident Donald Trump | Ceny benzínu | Patterny | Objem | Klíčová rizika | Obchod | Trh práce | Německý průmysl | Obchodní dohody | Německá průmyslová výroba | Inflace v USA | Německé hospodářství | Statistický úřad Eurostat | Zasedání ČNB | PLN/EUR | Index MSCI Emerging Markets | Pfizer | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Server CNBC | Vývoz z Japonska | Index DOW | Růst světové ekonomiky | Obchodní spor | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Skupina OPEC+ | Kybernetická měna Bitcoin | Si Ťin-pching | Indexy nákupních manažerů | Miliardy | Vyhlídky | Fáze obchodní dohody | Americká data | 5G | Vládní bondy | Aktuální konsenzus ekonomů | Konsenzus ekonomů | Omezení těžby | Průmysl | ADP | HUF | PLN | Mario Centeno | Šéf euroskupiny | Propouštění | CBDC | Impuls | 2222 | Tvorba pracovních míst | Bývalý šéf americké centrální banky | Koruna dnes | Prognózy | Nejistoty | Ranní komentář | GBP/EUR | Nálada | Kofola | Míra | Ohlédnutí | Francouzská centrální banka | Měnové politiky | Americké centrální banky | Nabídka a poptávka | Meziroční míra inflace v eurozóně | xStation5 | Stratég | Přelom roku | Severokorejský vůdce | Americká politika | Ceny dluhopisů | Zvýšení inflace | CFA | Internetoví giganti | Netflix | Inovace | Míra inflace v eurozóně | Aktualizované údaje | Předběžné výsledky | Ukazatele | Koruna sílí | Cenové tlaky | Americké ministerstvo | Trump | Prezident | Průměrná úroková sazba | Michal Stupavský, CFA | Google | Trhy | Aktivita firem | Šíření koronaviru | Asijské indexy | Negativní dopad | Pokles | Situace | Blue-chip | České měny | Epidemie koronaviru | Pandemie | Boeing | Lehká ropa WTI | Zlepšení | Výdaje | Alokace investičních portfolií | Optimismus na trzích | Sazby beze změny | SEC | Americké ekonomiky | Britský statistický úřad | Poptávky po ropě | Americká inflace | Valuace | COVID-19 | Indexy aktivity | Obavy z dopadu koronaviru | OIL.WTI | Investiční portfolia | Globální indexy | Abu Dhabi Commercial Bank | Největší ztráty | Americký Fed | Výkyvy | Společnost IHS Markit | Cenová válka | Sazby hypoték | Restrikce | Americké výnosy | IBEX 35 | Nouzový stav | Akcie včera | Opatření proti koronaviru | Mince | Profitovat | Tencent | Investované finanční prostředky | Honba za hotovostí | Třída aktiv | Důležitý support | Anton Siluanov | Nákupy aktiv | Nákupy vládních dluhopisů | Burzovní benchmarky | Hlavní benchmark | Benchmark pražského parketu | Měnové podmínky | Index NASDAQ 100 | Pandemie COVID-19 | JPMorgan Chase & Co | Onemocnění | Americké ministerstvo energetiky | Louisiana | Krize způsobená koronavirem | Další pokles | Hotovost | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Rizika Itálie | Graf dne | Růst | Koronavirové krize | Instituty | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Čtvrtletní pokles | Rekordní čtvrtletní pokles | Globální dluhopisový index | Index DXY | Výkonnost dolaru | Války | Práce | Podíl na trhu | Údaje | Skupina OPEC | Opatření proti šíření koronaviru | Ekonomické oživení | FANG | IMF | AMC | Statistiky | Nákup ropy | USD za barel | Červnový kontrakt | S&P500 | Nizozemsko | Posílení | Větší pokles | Cestování | 737 MAX | Tempo růstu spotřebitelských cen | Zasedání Evropské centrální banky | Ropa roste | MSCI World | Expanze | Spotřebitelské ceny v USA | Vakcína | Digitální revoluce | Manažerka | Umělé inteligence | China Daily | Roční zhodnocení | Investment management | JDE | Republikánský prezident | Ekonomický řád | CZG | PEPP | Střední Evropa | Rally na ropě | Korporátní zprávy | Covid | Práce z domova | Příjmy a výdaje | Dopad pandemie | Ant | Fundamentální pozadí | Ocenění | Ceny | Technologické společnosti | Důležitá rezistence | Forward guidance | Důvěra | IPO Ant Group | Ant Group | Indonésie | Slabý dolar | Analytici Fidelity International | Cenové hladiny | Zprávy z USA | Worldometers | Pandemická situace | Dopravní sektor | Odborníci | Sílící dolar | Biden | Obchodování dnes | Bloomberg Barclays | Index Bloomberg Barclays | Energetický sektor | Lockdown | HDP Asie | Zhoršování pandemické situace | Podvážení | Ministerstvo energetiky | Program QE | Očkování | Lael Brainardová | Mutace viru | DOT | FTSEMIB | Zdravotní péče | Evropské centrální banky | Darktrace | Melvin | Melvin Capital | Tržní reakce | Ark Invest | Fidelity | Průmyslové společnosti | Údaje MMF | Ark Investment | Ark | Eurodolar dnes | Pandemie COVID | Meme akcie | Příležitosti | Konkurence | Technologie | Zvyšování těžby | Zkušení obchodníci | TSMC | AI | Mutace delta | Odvětví | Rekord | Komentář Fidelity | Komentář Fidelity International | Odborný přístup | Asijské země | Společnosti | Opatření | Pozornost | Společnost | Tým InstaForex | Omikron | Nálada na trzích | | Varianta koronaviru | Varianta koronaviru omikron | Hráči na trhu
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Dolar

Předchozí klíčová slova

Ben Armstrong
Ben Bernanke
Ben Broadbent
Ben Carlson
Bendik Norheim Schei
Benedict Morris
Beneteau
Benchmark
Benchmark pražského parketu
Benchmark S&P 500

Následující klíčová slova

Benjamin Franklin
Benjamin Gehrs
Benjamin Graham
Benjamin Larochaix
Benjamin Netanjahu
Ben Luckock
Benn Eifert
Ben Powell
Bentley
Bentley Flying Spur
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
fpmarkets
Potvrďte prosím... Zavřít