Neděle 14. července 2024 04:47
reklama
Fintokei Payout
reklama
InstaForex ebook vzdelavaci
reklama
FTMO férovost
reklama
Fintokei Payout

Americké automobilky

img

EU se spojuje s Čínou ve jménu Green Dealu – a proti Trumpovi. Ďábelské

30.06.2024 Už v nadcházejícím týdnu mají vstoupit v platnost navýšená cla EU na čínské elektrovozy. Zatím v provizorním módu, od konce letoška definitivně. Stále tedy existuje možnost citelné redukce chystaného navýšení, nebo dokonce plného ustoupení od něj. EU v tomto týdnu přistoupila zatím jen k titěrné redukci nově plánovaných celních sazeb.
img

Volkswagen a Rivian jsou spolunocležníci ze zoufalství. Spolupracují kvůli obavě z pokut EU a z krachu

26.06.2024 Akcie Volkswagenu dnes padají na letošní minimum, do blízkosti minima víceletého (viz graf níže). Až pět miliard dolarů totiž nově hodlá investovat do potácejícího se amerického výrobce elektroaut Rivian. Ten jen letos vykáže ztrátu nejspíše kolem tří miliard dolarů. A v příštím roce mu peníze mají dojít zcela.
img

Čína chystá omezení dovozu vepřového z EU, jako odvetu za cla na elektroauta. Čínský krok bude „ránou“ pro zbývající české výrobce vepřového, naopak z něj bude těžit Rusko

17.06.2024 Čína chystá omezení dovozu vepřového z EU, jako odvetu za clo na elektroauta. Čínský krok bude „ránou“ pro zbývající české výrobce vepřového, naopak z něj bude těžit Rusko. Na Green Deal a s ním související obchodní válku EU s Čínou tak může doplatit nejen český autoprůmysl, ale také právě české zemědělství, vydělá na tom Kreml.
img

Zvýšení cel EU na čínské elektrovozy může poškodit německý autoprůmysl, tedy a českou ekonomiku. Přitom cla EU budou mnohem nižší než ta, jež na čínské elektroauta zavádějí USA

12.06.2024 Dnes oznámené navýšení cel EU na čínské elektrovozy může zásadně poškodit německý autoprůmysl. Tím pádem tedy i českou ekonomiku, jež je německému autoprůmyslu klíčovým subdodavatelem. A to jsou přitom cla EU mnohem nižší než ta, která na čínské elektrovozy zavádějí Spojené státy.
img

EU výrazně navyšuje cla na čínská elektroauta, poškodí tím Německo i Česko. Fiasko Green Dealu ji totiž nutí přejímat Trumpovu agendu, kterou dříve tolik kritizovala

12.06.2024 Evropská unie od první poloviny příštího měsíce výrazně navýší cla na čínská elektroauta, až do výše přesahující 38 procent. EU tak činí na základě prověrky systému dotování výroby čínských elektroaut, kterou zahájila loni. Čína už uvedla, že podnikne odvetné kroky. Akcie firem čínského segmentu výroby elektrout se v reakci propadají. Například akcie automobilek Geely a Xpeng klesají o osm procent.
img

Fiasko Green Dealu nutí Evropskou unii přejímat Trumpovu agendu, kterou dříve tolik kritizovala. Proti už je jen „pročínské“ Německo, kroky Bruselu tak poškodí i Česko

09.06.2024 Když svého času Donald Trump obýval Bílý dům, činovníci zemí Evropské unie se mu rádi vysmívali. Pokud jej tedy neměli hned za zlosyna. Dnes už jim úsměv ztuhl. Pýcha zase jednou předešla pád. Nakonec vlastně dokonce Trumpovu agendu přejímají. V řadě klíčových oblastí.
C:\fakepath\trader-29032024-11-zm.jpg

Čínský výrobce chytrých telefonů Xiaomi vstupuje na trh s elektromobily

29.03.2024 Čínský výrobce chytrých telefonů Xiaomi vstupuje na trh s elektromobily. Firma dnes v Číně zahájila příjem objednávek na svůj sedan SU7, který v pondělí představila v obchodech po celé zemi, uvedla agentura Reuters. Cena tohoto elektromobilu bude začínat na částce 215.900 jüanů (zhruba 700.000 Kč). SU7 tak bude o něco levnější než elektromobil Model 3 americké automobilky Tesla, který lze v Číně pořídit od 245.900 jüanů, upozornil server CNBC.
img

Tesla zastaví výrobu v berlínské továrně

12.01.2024 Berlínská továrna americké automobilky Tesla od 29. ledna na dva týdny zastaví většinu výroby, chybí jí díly. Podle agentury DPA o tom ve čtvrtek večer informoval americký výrobce elektromobilů. Důvodem odstávky je narušení dodavatelských řetězců kvůli útokům jemenských povstalců podporovaných Íránem v Rudém moři.
img

Vozy Tesla nejsou podle bývalého technika automobilky bezpečné k provozu

05.12.2023 Vozy Tesla nejsou podle bývalého technika této automobilky bezpečné k provozu na veřejných komunikacích. Někdejší technik Lucasz Krupski už v květnu německému listu Handelsblatt poskytl interní údaje Tesly včetně stížností zákazníků ohledně softwaru, který se stará o brzdění a samořízení aut. Jeho snaha řešit problémy interně ale vyzněla do prázdna, tvrdí. Případu se dnes věnuje server BBC, automobilka se k obviněním bezprostředně nevyjádřila.
img

Ranní komentář: Chevron kupuje Hess, levné čínské akcie, americké automobilky a bitcoin na $35 tis.

24.10.2023 Akciové trhy za sebou mají klidný start do nového týdne. Zajímavá situace panovala na bondech, kde výnosy na desetiletých splatnostech nejprve překonaly hranici 5 %, aby následně rychle klesly na 4.85 %. To částečně podrželo akcie a dostalo pod mírný tlak americký dolar. Prudkého růstu se naopak v noci ze včerejška na dnešek dočkal bitcoin, který vyskočil na úroveň 35 tis. dolarů. Dnes pozor na důležité výsledky PMI z Evropy a z USA. Úterý nabídne také několik velmi silných korporátních výsledků, když budou svá čísla reportovat Coca-Cola, Verizon, GE, Microsoft, Alphabet a další.
C:\fakepath\trader-16082023-35-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.08.2023 1) Ruské úřady diskutují o obnovení povinného směňování devizových příjmů exportérů za rubly, a reagují tak na propad kurzu domácí měny. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na zdroje obeznámené se situací. Rusko takové opatření na krátkou dobu zavedlo již loni po zahájení vojenské invaze na Ukrajinu.
C:\fakepath\vinfast.jpg

Tržní hodnota VinFastu první den na burze v USA překonala Ford či GM

16.08.2023 Tržní hodnota vietnamského výrobce elektromobilů VinFast první obchodní den na burze v New Yorku stoupla na 85 miliard USD (1,9 bilionu Kč). Společnost tak překonala americké automobilky Ford a General Motors, upozornil server zpravodajské televize BBC. Tržní hodnota Fordu činí 48 miliard USD a GM 46 miliard USD.
img

Čistý zisk Tesly vzrostl o pětinu, marže však klesla kvůli nižším cenám aut

20.07.2023 Čistý zisk americké automobilky Tesla, která se specializuje na výrobu elektromobilů, v druhém čtvrtletí vzrostl meziročně o pětinu na 2,7 miliardy dolarů (57,6 miliardy korun). Společnost posílila prodej snížením cen svých aut, což však vedlo k poklesu její ziskovosti, píše agentura AP. Příjmy automobilky v druhém čtvrtletí meziročně vzrostly o 47 procent na bezmála 25 miliard dolarů (533 miliardy korun).
C:\fakepath\trader-15052023-34-zm.jpg

Macron jedná ve Versailles s Muskem a dalšími investory, láká je do Francie

15.05.2023 Na zámku ve Versailles u Paříže se dnes postupně schází přes 200 zahraničních investorů, přijel také miliardář a šéf americké automobilky Tesla Elon Musk. Očekává se, že francouzský prezident Emmanuel Macron oznámí zahraniční investice zhruba za 13 miliard eur (306 miliard Kč). Informují o tom francouzská média. Investorské konference se podle sdělení francouzského velvyslanectví v Praze účastní i dva čeští zástupci - Daniel Křetínský za koncern EPH a Petr Cingr z Agrofertu.
C:\fakepath\trader-15052023-31-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

15.05.2023 1) Americká společnost Oneok, která se zaměřuje na přepravu zemního plynu, koupí amerického provozovatele ropovodů a dalších produktovodů Magellan Midstream Partners. Transakci v hodnotě 18,8 miliardy dolarů, která zahrnuje i dluh, uhradí Oneok hotovostí a svými akciemi. Společnost Oneok za jednu kmenovou akcii Magellanu zaplatí 25 dolarů a k tomu přidá 0,6670 své kmenové akcie. To vzhledem k ceně akcií Madellanu v pátek po uzavření obchodování na burzách ve Spojených státech znamená prémii 22 procent. Kupující rovněž převezme dluh v objemu pěti miliard dolarů.
C:\\fakepath\\Forbes.jpg

Forbes: Nejbohatší v ČR je Kellnerová, mezi dolarovými miliardáři 11 Čechů

04.04.2023 Nejbohatší v Česku je nadále dědička impéria PPF Renáta Kellnerová s rodinou s majetkem v hodnotě 16,5 miliardy dolarů (355,9 miliardy Kč). Na druhé místo se posunul většinový vlastník Energetického a průmyslového holdingu (EPH) Daniel Křetínský s majetkem za 9,2 miliardy dolarů (198,5 miliardy Kč). Třetí je majitel KKCG Karel Komárek se jměním za 8,1 miliardy dolarů (174,7 miliardy Kč). Do světového žebříčku dolarových miliardářů, který sestavil časopis Forbes, se poprvé dostalo 11 Čechů.
C:\fakepath\Arnault.jpg

Nejbohatším člověkem na světě je letos podle časopisu Forbes Bernard Arnault

04.04.2023 Nejbohatším člověkem na světě je letos podle 37. ročníku žebříčku časopisu Forbes šéf podniku na prodej luxusního zboží LVMH Bernard Arnault. Majetek tohoto francouzského podnikatele časopis vyčíslil na 211 miliard dolarů (4,5 bilionu Kč). Na druhou příčku tak Arnault odsunul šéfa americké automobilky Tesla Elona Muska. Jeho majetek se ztenčil na 180 miliard z loňských 219 miliard dolarů.
img

Německo a Itálie se staví proti plánu Bruselu na zákaz aut se spalovacím motorem, bojí se Číny. Čína podle dnešních dat z tamního průmyslu po covidu mohutně oživuje

01.03.2023 Německo a Itálie, tedy první a třetí největší ekonomika EU, se postavily proti plánu Bruselu na zákaz prodeje aut se spalovacím motorem, který má platit od roku 2035. Členské státy EU už přitom plán loni předběžně odsouhlasily.
C:\fakepath\trader-28022023-30-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.02.2023 1) Šéf americké automobilky Tesla Elon Musk se podle žebříčku miliardářů agentury Bloomberg znovu stal nejbohatším člověkem na světě. Pomohl mu k tomu letošní růst akcií Tesly. V prosinci Muska v čele žebříčku vystřídal francouzský podnikatel Bernard Arnault, spoluvlastník skupiny LVMH., která se věnuje prodeji luxusního zboží. Arnault je nyní podle tohoto žebříčku na druhém místě, v jiném žebříčku je stále první.
C:\fakepath\Musk.jpg

Bloomberg: Musk se vrátil na pozici nejbohatšího člověka světa

28.02.2023 Šéf americké automobilky Tesla Elon Musk se podle žebříčku miliardářů agentury Bloomberg znovu stal nejbohatším člověkem na světě. Pomohl mu k tomu letošní růst akcií Tesly. V prosinci Muska v čele žebříčku vystřídal francouzský podnikatel Bernard Arnault, spoluvlastník skupiny LVMH., která se věnuje prodeji luxusního zboží. Arnault je nyní podle tohoto žebříčku na druhém místě, v jiném žebříčku je stále první.
C:\fakepath\shrnuti-2022-31012022.jpg

Nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2022

31.12.2022 Rok 2022 byl plný velmi důležitých událostí ve světové ekonomice a v dnešním každoročně oblíbeném a již tradičním článku se podíváme na kompletně všechny klíčové události, které nejvíce ovlivňovaly světové finanční trhy. A to vše velmi přehledně uskupeno do jednotlivých měsíců a dnů – krok za krokem jak události přicházely na trhy.
C:\fakepath\Cina-mena.jpg

CNBC: Otevření Číny může krátce omezit dodavatelské řetězce, v 2023 podpoří růst

30.12.2022 Zrušení přísných protipandemických opatření v Číně přišlo dříve, než mnozí analytici čekali. Banka Goldman Sachs varuje, že uvolnění krátkodobě povede k nedostatku pracovní síly a narušení dodavatelských řetězců. Ekonomové na druhou stranu očekávají, že krok Pekingu bude mít pozitivní dopad na hospodářský růst Číny v roce 2023, napsal včera zpravodajský server CNBC.
img

Nasdaq 100 v pátek odevzdal 0,9 %

19.12.2022 Páteční obchodní seance na zámořských trzích potvrdila mizernou druhou polovinu týdne. Technologický index odevzdal 105 b., resp. 0,97 %. Naopak akcie Meta Platforms narostly o 2,82 % a důvodem byl upgraded 12M cílové ceny od analytika JP Morgan, který změnil doporučení z neutral na overweight a posunul cílovku ze 115 USD na 150 USD. Adobe posílila o více jak 2 %, ADBE US +2,99 %.
img

Nasdaq Composite nejníže od září 2020

11.10.2022 Napětí i očekávání jde pozorovat hlavně u technologického indexu Nasdaq Composite, který intradenně odepsal i více jak 200 b. a propadl se tak na svá dvouletá minima. Ústředními společnostmi, které táhnou technologický index ke dnu, jsou akcie firem z polovodičového sektoru, jakou jsou Nvidia či AMD, NVDA US -3,36 %, AMD US -1,08 %. Výrazněji se propadly americké automobilky Ford a General Motors, F US -6,89 %, GM US -3,96 %. Jednotlivé indexy uzavřely následovně: Index Dow Jones Industrial Average oslabil o 0,3 % (29.202 b.), S&P 500 o 0,7 % (3.612 b.) a technologický Nasdaq Composite o 1,0 % (10.542 b.).
C:\fakepath\trader-06062022-38-zm.jpg

Musk hrozí zrušením smlouvy o převzetí Twitteru, viní firmu z jejího porušení

06.06.2022 Šéf americké automobilky Tesla Elon Musk varoval, že by mohl odstoupit od smlouvy o převzetí internetové společnosti Twitter, za kterou nabídl 44 miliard dolarů (zhruba bilion Kč). Jeho právní zástupce uvedl, že Twitter odmítá žádosti o poskytnutí údajů ohledně falešných a spamových účtů na své stejnojmenné sociální síti. Dodal, že takový postup je porušením podmínek dohody a že Musk si vyhrazuje právo ji zrušit.
img

Stellantis kvůli sankcím a potížím s logistikou přeruší výrobu v Rusku

19.04.2022 Automobilka Stellantis kvůli protiruským sankcím a potížím s logistikou přeruší výrobu v Rusku. Firma to uvedla ve svém dnešním sdělení. Podnik provozoval společně s firmou Mitsubishi továrnu v Kaluze, zhruba 125 kilometrů jihovýchodně od Moskvy. Čtvrtý největší výrobce automobilů na světě měl na ruském trhu jen asi jednoprocentní podíl, uvedla agentura Reuters.
img

Akcie Tesla: Co přinese split akcií a jak si vedl sektor elektromobilů v 2021?

01.04.2022 Akcie Tesla (TSLA) jsou v současnosti opět pod drobnohledem investorů, protože firma plánuje další split akcií. Ve stručnosti si proto povíme, zda má split širší význam. Následně si ukážeme, jak se dařilo celému sektoru elektromobilů za rok 2021. Dopředu mohu říct, že Tesla kralovala.
C:\fakepath\investovani-10122021.jpg

Nejdůležitější ekonomické události roku 2021

13.12.2021 Rok 2021 se blíží ke svému konci, a tak je na čase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice, které ovlivňovaly vývoj na světových finančních trzích v tomto roce.
C:\fakepath\trader-10122021-40-zm.jpg

Šéf Tesly Elon Musk zvažuje, že odstoupí z funkce a bude jen influencerem

10.12.2021 Šéf americké automobilky Tesla Elon Musk zvažuje, že se své pozice vzdá a stane se influencerem. Napsal to dnes na twitteru. Musk už v minulosti několik zopakoval, že lidé by neměli pracovat tak moc jako on.
C:\fakepath\Tesla.png

Akcie Tesly dál klesají, důvodem jsou i Muskovy narážky na senátora Sanderse

16.11.2021 Akcie americké automobilky Tesla pokračují v poklesu a z maxima nad 1240 dolary, kde se ocitly začátkem listopadu, odepsaly už kolem 20 procent. Podle analytiků k tomu vedle Muskova plánovaného prodeje akcií firmy přispěly i jeho tweety, v nichž se Musk nevybíravě vyjadřoval na adresu levicového senátora Bernieho Sanderse. Příčinou byly daně.
C:\fakepath\top5-09112021-28-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

09.11.2021 1) Objem německého vývozu v září po očištění o sezonní a kalendářní vlivy klesl druhý měsíc za sebou. Oznámil to dnes spolkový statistický úřad. Oproti srpnu klesl o 0,7 procenta na 112,3 miliardy eur (2,8 bilionu Kč). Analytici čekali, že se meziměsíčně nezmění. Dovoz téměř stagnoval. Ve srovnání se srpnem vzrostl o 0,1 procenta na 99,2 miliardy eur. Odborníci čekali, že v září posílí o 0,6 procent. Narušení dodavatelských řetězců komplikuje oživení největší evropské ekonomiky, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\akcie3.jpg

Evropské akcie včera uzavřely na rekordu, Tesla na frankfurtské burze oslabila

09.11.2021 Hlavní index evropských akcií zahájil týden s nepatrným ziskem, ale opět zakončil na rekordu. Optimismus spojený se silnou výsledkovou sezonou a opakovaným tvrzením Evropské centrální banky (ECB), že inflace je dočasná, vyvažovaly obavy z vývoje inflace ve Spojených státech, které budou zveřejněny tento týden. Akcie americké automobilky Tesla na frankfurtské burze v závěru obchodování odepsaly 4,15 procenta. Investoři se připravují na to, že zakladatel a šéf podniku Elon Musk prodá desetinu svých akcií automobilky.
C:\fakepath\top5-08112021-28-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

08.11.2021 1) Velkoobchodní cena zemního plynu v EU se dnes poprvé od 28. října vrátila nad úroveň 81 eur za megawatthodinu, poskočila až o takřka deset procent. Koncem předminulého týdne se přitom dostala už i pod úroveň 65 eur za megawatthodinu. Stalo se tak po příslibu ruského prezidenta Vladimira Putina, že Gazprom, plynárenský monopol většinově ovládaný Kremlem, navýší své krátkodobé dodávky do EU. Mělo se tak stát právě k dnešnímu dni, tj. k 8. listopadu. Jenže zatím nic nenasvědčuje tomu, že by Rusko mělo své dodávky navýšit. O víkendu i dnes ráno naopak ruské dodávky plynovodem Jamal, který posílá plyn do Německa, opět nabíraly opačný směr. To část trhu vnímá jako signál, že Putin ani dnes svému slibu nedostojí. EU by se tak ocitla v ještě hlubší plynové krizi, protože už nyní čelí závažné hrozbě výpadků v zásobování plynem.
C:\fakepath\DAX.jpg

Evropské akcie zahájily týden beze změny, Tesla na frankfurtské burze oslabuje

08.11.2021 Hlavní index evropských akcií zahájil týden téměř beze změny. Optimismus spojený se silnou výsledkovou sezonou a opakovaným tvrzením Evropské centrální banky (ECB), že inflace je dočasná, vyvažovaly obavy z vývoje inflace ve Spojených státech, které budou zveřejněny tento týden. Akcie americké automobilky Tesla na frankfurtské burze po zahájení obchodování odepisovaly přes sedm procent. Investoři se připravují na to, že zakladatel a šéf podniku Elon Musk prodá desetinu svých akcií automobilky.
C:\fakepath\top5-04112021-20-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

04.11.2021 1) Britská centrální banka dnes ponechala svou hlavní úrokovou sazbu beze změny na rekordním minimu 0,1 procenta. Mnozí analytici přitom očekávali, že banka sazbu v reakci na silný růst inflace zvýší na 0,25 procenta. Britská libra na rozhodnutí centrální banky zareagovala výrazným poklesem.
img

Mezi vedením Volkswagenu a zaměstnanci panuje napětí, příčinou je Tesla

04.11.2021 Mezi vedením největší evropské automobilky Volkswagen a závodní radou firmy panuje napětí. Firma se jednak nadále potýká s výrobními problémy kvůli nedostatku čipů, jednak šéf podniku Herbert Diess připouští, že konkurence ze strany americké automobilky Tesla může být pro Volkswagen problém. Obavy se ale dnes před několika tisíci zaměstnanců snažil rozptýlit, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\volvo.png

Akcie Volvo Cars debutovaly na stockholmské akciové burze výrazným růstem

29.10.2021 Akcie švédské automobilky Volvo Cars dnes debutovaly na stockholmské akciové burze výrazným růstem, dopoledne si připisovaly více než 15 procent. Dceřiná firma čínské společnosti Geely v primární veřejné nabídce akcií (IPO) vybrala 20 miliard švédských korun (51,6 miliardy Kč). Investoři vkládají důvěru zejména do jejího přechodu k elektromobilitě, informovala agentura Bloomberg.
C:\fakepath\volvo.png

Cena akcií Volvo Cars bude při vstupu na burzu proti plánům nižší

25.10.2021 Cena akcií švédského výrobce osobních aut Volvo Cars bude v primární veřejné nabídce (IPO) nižší. Dceřinou firmu čínské společnosti Geely nabídka ohodnocuje na více než 18 miliard dolarů (399 miliard Kč), což je méně, než firma očekávala. Nabídka akcií Volvo Cars bude letos jednou z největších. Firma dnes uvedla, že akcie nabídne v ceně 53 švédských korun za kus.
img

Automobilka Tesla přesune sídlo z Kalifornie do Texasu, oznámil Musk

08.10.2021 Tesla oficiálně přesune své sídlo z kalifornského Silicon Valley do Texasu. Na valné hromadě akcionářů americké automobilky to oznámil generální ředitel společnosti Elon Musk. Výrobu na západním pobřeží Spojených států podle něj ale firma zachová.
C:\fakepath\trader-08102021-18-zm.gif

5 Událostí, které dnes stojí za pozornost

08.10.2021 1) V ekonomice Spojených států mimo zemědělství v září vzniklo 194 tisíc pracovních míst. Analytici čekali přírůstek asi 500 tisíc míst po vzniku 366 tisíc míst v srpnu (revidováno z 235 tisíc). Míra nezaměstnanosti se snížila na 4,8 % z 5,2 % v srpnu, čekal se pokles na 5,1 %. Data zveřejnilo dnes americké ministerstvo práce.
C:\fakepath\eurusd-29092021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 29.9.2021

29.09.2021 Akcie ve Spojených státech včera výrazně klesly, index Nasdaq Composite nejvíce za půl roku. Chuť investorů riskovat utlumil pokračující růst výnosů amerických dluhopisů, prohlubující se obavy z inflace a také průtahy v jednání o zvýšení dluhového stropu americké vlády. Na forexovém trhu dál zpevňoval americký dolar.
C:\fakepath\Rivian.jpg

Výrobce elektrických aut Rivian požádal o vstup na akciovou burzu

29.08.2021 Výrobce elektrických aut Rivian, kterého podporuje internetový prodejce Amazon.com, předložil americkému regulačnímu úřadu žádost o primární nabídku akcií. Na burzu by firma ráda vstoupila koncem roku. Podle informovaných zdrojů, na které se odvolává agentura Reuters, by nabídka mohla ohodnotit firmu na 70 až 80 miliard USD (1,5 až 1,7 bilionu Kč). To je více, než kolik činí tržní kapitalizace americké automobilky General Motors.
C:\fakepath\eurusd-05082021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 5.8.2021

05.08.2021 Akcie ve Spojených státech včera uzavřely smíšeně. Z úterního maxima sestoupil dolů širší index S&P 500 a oslabil i Dow Jonesův index. V ziscích ale dál pokračoval technologický index Nasdaq. Akcie reagovaly na zprávu o prudkém zpomalení tvorby pracovních míst v soukromém sektoru v minulém měsíci. Na forexovém trhu se po počátečním poklesu zotavil americký dolar.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (22.6.2021)

22.06.2021 Akciové trhy začátkem týden korigovaly páteční ztráty, které prohloubily po zasedání Fedu. Dow Jones má za sebou dokonce nejlepší seanci od března a korigovaly také devizové trhy, kde se nadechoval americký dolar. Ropa po otestování 70 dolarů znovu roste díky optimismu ohledně ekonomiky a bitcoin se obchoduje za méně jak 33 0000 dolarů.
C:\fakepath\tesla-17062021-1.png

TESLA a její obavy z Číny

17.06.2021 Po zveřejnění dvou po sobě jdoucích a protichůdných zpráv o společnosti Tesla (nyse:tsla), sílí krátkodobý medvědí pohyb. Skutečnou červenou vlajkou, která znepokojuje investory, je závislost americké automobilky na čínském trhu, kde se konkurence stupňuje. Dodávek v dubnu bylo -27%, v květnu se očekává až -50 %; Hlavní konkurenti společnosti Tesla zaznamenávají až dvouciferný růst; Na Čínu připadá 37,5 % dodávek společnosti Tesla v 1. čtvrtletí 2021. Krátkodobé riziko poklesu akcií by mohlo dosáhnout až o -8 %.
C:\fakepath\bitcoin2.jpg

Bitcoin se po více než dvou týdnech vrátil nad 40.000 USD, i díky Muskovi

14.06.2021 Hodnota nejznámější kryptoměny bitcoin se poprvé od 27. května dnes vrátila nad 40.000 USD (839.000 Kč). Přispělo k tomu nedělní vyjádření šéfa americké automobilky Tesla Elona Muska, že by jeho podnik mohl znovu začít přijímat bitcoiny jako platbu za své elektromobily.
img

Šéf Tesly Elon Musk klesá v žebříčku nejbohatších, v pondělí byl až třetí

18.05.2021 Šéf americké automobilky Tesla Elon Musk, který se minulý týden přičinil o cenový propad nejznámější kryptoměny bitcoin, sám klesá v žebříčku nejbohatších podle indexu Bloomberg Billionaires. V pondělí v něm skončil až třetí za prvním Jeffem Bezosem, který řídí Amazon, a druhým Bernardem Arnaultem, vlastníkem koncernu s luxusním zbožím LVMH a zároveň nejbohatším Evropanem. Příčinou je pokračující propad ceny akcií Muskovy automobilky. Začátkem ledna byl Musk nejbohatším člověkem světa.
C:\fakepath\top-11052021-lv-4.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

11.05.2021 1) Obchodování na asijských akciových trzích dnes skončilo smíšeně, většina hlavních benchmarků ale uzavřela v červených číslech. Hlubokou ztrátu zaznamenaly akcie v Japonsku, v Jižní Koreji se zase nevydařil burzovní debut společnosti SK IE Technology.
C:\fakepath\Musk-dogecoin.jpg

Musk se zeptal, zda má Tesla přijímat platby v kryptoměně dogecoin

11.05.2021 Šéf americké automobilky Tesla Elon Musk se na twitteru zeptal svých příznivců, zda má jeho firma začít přijímat platby v dogecoinech. Tuto kryptoměnu, původně vytvořenou z recese, už přitom letos velmi zpopularizoval a pomohl k raketovému růstu její ceny. Před několika dny také uvedl, že platby v dogecoinech začne přijímat jiná jeho firma - vesmírná společnost SpaceX. Tesla se už dříve rozhodla, že bude přijímat platby v nejpopulárnější digitální měně bitcoin.
C:\fakepath\bitcoin.jpg

Tesla oznámila investici do bitcoinu a ten je na maximu

08.02.2021 Automobilka Tesla oznámila, že investovala do bitcoinu 1,5 miliardy dolarů (asi 32 miliard Kč). Sdělila to akciové burze v pravidelné výroční zprávě. Uvedla také, že v blízké budoucnosti nabídne zákazníkům možnost platit za její elektrovozy a další výrobky prostřednictvím této digitální měny. Bitcoin se v reakci vyšplhal na své rekordní maximum - na burze Bitstamp se před 14:30 SEČ prodával za téměř 44.000 dolarů a přidával 14 procent.
C:\fakepath\bitcoin.jpg

Bitcoin zdražil o 20 procent, patrně kvůli Muskově zmínce

29.01.2021 Hodnota digitální měny bitcoin se dnes na burze Bitstamp zvýšila až o 20 procent na téměř 38.000 dolarů (814.000 Kč). K růstu podle analytiků přispěl spoluzakladatel americké automobilky Tesla Elon Musk, když na svůj twitterový účet umístil hashtag #Bitcoin se zašifrovaným komentářem "Viděno zpětně, bylo to nevyhnutelné."
C:\fakepath\Stellantis.jpg

Akcie automobilky Stellantis na trhu debutovaly silným růstem

18.01.2021 Akcie společnosti Stellantis, která vznikla spojením italsko-americké automobilky Fiat Chrysler Automobiles (FCA) a francouzského konkurenta PSA, při svém dnešním debutu na burzách výrazně posílily. Během dopoledního obchodování přidávaly na akciovém trhu v Miláně více než 7,5 procenta.
C:\fakepath\eurusd-13012021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 13.1.2021

13.01.2021 Americké akcie včera mírně posílily. Investoři nyní čekají na zveřejňování čtvrtletních výsledků firem. Sledují rovněž vývoj ve Washingtonu po nedávném napadení Kongresu příznivci prezidenta Donalda Trumpa, napsala agentura Reuters.
img

Fúzi Fiat Chrysler a PSA už schválili akcionáři obou automobilek

04.01.2021 Spojení italsko-americké automobilky Fiat Chrysler (FCA) s francouzským konkurentem PSA už schválili akcionáři obou podniků. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Fúze v hodnotě 52 miliard dolarů (zhruba 1,1 bilionu Kč) vytvoří čtvrtého největšího výrobce aut na světě.
img

Evropská komise povolila spojení automobilek Fiat Chrysler a PSA

21.12.2020 Evropská komise (EK) schválila spojení italsko-americké automobilky Fiat Chrysler Automobiles (FCA) s francouzským konkurentem PSA. Fúze v hodnotě 38 miliard dolarů (zhruba 823 miliard Kč) vytvoří čtvrtého největšího výrobce aut na světě, který ponese jméno Stellantis, uvedla agentura Reuters.
C:\\fakepath\\eurusd-09092020-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 9.9.2020

09.09.2020 Americké akcie oslabily už třetí seanci za sebou. Investoři se dále zbavují technologických akcií. Tituly amerického výrobce elektromobilů Tesla za sebou mají nejhorší den za půl roku, ztratily zhruba pětinu hodnoty.
C:\fakepath\t-08092020-lv-.jpg

Akcie Tesly klesly až o pětinu, nejvíce za den od února

08.09.2020 Cena akcií amerického výrobce elektromobilů Tesla dnes po zahájení obchodování klesla až o pětinu, nejvíce za jeden den od února. Kolem 17:05 SELČ odepisovaly akcie bezmála 15 procent. V pátek nebyla Tesla překvapivě zařazena do akciového indexu Standard & Poor's 500.
img

Spojením automobilek Fiat Chrysler a PSA vznikne Stellantis

16.07.2020  Nová společnost, která vznikne spojením italsko-americké automobilky Fiat Chrysler s francouzskou PSA Group, se bude jmenovat Stellantis. Název se bude používat pro mateřskou společnost, názvy jednotlivých značek jako Jeep, Fiat a Peugeot a jejich loga se nezmění, oznámily společnosti v prohlášení. Sloučená firma má být čtvrtým největším výrobcem aut na světě za společnostmi Volkswagen, Toyota a Renault-Nissan.
C:\fakepath\eurusd-07052020-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 7.5.2020

07.05.2020 Americké akcie včera převážně oslabovaly po zveřejnění nepříznivých údajů o trhu práce. K poklesu přispěla rovněž slova prezidenta Spojených států Donalda Trumpa, která vyvolala pochybnosti ohledně obchodní dohody s Čínou. Akcie některých významných technologických společností nicméně posilovaly.
C:\fakepath\tesla.jpg

Tajemství twitterového účtu Elona Muska, které musí každý investor a trader znát

06.05.2020 Elon Musk se minulý pátek pustil do tweetování o všem, co ho napadlo. Možná na tom měla zásluhu i oslava a radost z narození potomka. Během hodiny se stihl pochlubit prodejem veškerých nemovitostí, sdílel citáty svého oblíbeného básníka a v neposlední řadě doslova oznámil, že cena akcií Tesly je přemrštěná. To mělo samozřejmě dopad na investory, protože hodnota akcie TSLA začala okamžitě prudce padat. Víte ale, že Musk NESMÍ tweetovat? Jeho příspěvky procházejí kontrolou. Jakou a proč?
img

Bloomberg: Musk překonal poslední překážku pro získání odměny

06.05.2020 Tržní hodnota americké automobilky Tesla v úterý dosáhla hranice potřebné k tomu, aby šéf podniku Elon Musk získal první část své mimořádně vysoké odměny. Ta v první fázi činí více než 700 milionů USD (17,5 miliardy Kč), uvedla agentura Bloomberg.
img

Ford se v prvním čtvrtletí propadl do ztráty

29.04.2020  Americká automobilka Ford Motor se v prvním čtvrtletí propadla do ztráty, která byla vyšší, než se čekalo. Kvůli koronavirové pandemii, která zastavila poptávku po drahém zboží a přiměla firmy přerušit výrobu, čeká Ford další ztrátu i ve druhém čtvrtletí. Za leden až březen ztráta činila dvě miliardy USD (50 miliard Kč) ve srovnání se ziskem 1,1 miliardy USD ve stejném období předchozího roku, uvedla automobilka v noci na dnešek.
img

Vedení Fiat Chrysler si dočasně kvůli koronaviru sníží mzdy

31.03.2020 Vedení italsko-americké automobilky Fiat Chrysler Automobiles si dočasně sníží mzdy kvůli koronavirové pandemii, aby se zabránilo propouštění. S odvoláním na dopis, který zaměstnancům zaslal šéf podniku Mike Manley, o tom dnes informovala agentura Reuters.
C:\fakepath\cina2.jpg

Řada továren zůstává v Číně kvůli novému koronaviru zavřená

10.02.2020 Řada továren v Číně zůstává po novoročním volnu, které bylo prodlouženo kvůli epidemii nového koronaviru, zavřená i dnes. Místní úřady se tím snaží zamezit šíření nákazy. Zastavení provozů dopadá na druhou největší světovou ekonomiku a globální dodavatelský řetězec. Automobilky se potýkají s nedostatkem součástek od čínských dodavatelů. Podle odhadu Citibank se kvůli zmíněným omezením do práce v úterý bude moct vrátit jen 30 procent čínské pracovní síly.
C:\fakepath\čína.jpg

Čínu bojující s koronavirem čeká nelehký návrat do všedních dní

09.02.2020 Po novoročním svátečním volnu, které bylo letos kvůli epidemii koronaviru prodloužené o deset dnů, čeká Čínu v pondělí návrat k všednímu životu. Mnoho obchodů a továren ale nadále zůstane zavřených a řada zaměstnanců v úřednických profesí bude pracovat z domova, napsala agentura Reuters.
img

Jedna Tesla za dva Volkswageny: akcie Tesly letí strmě vzhůru, výrobce elektroaut už má takřka dvojnásobnou hodnotu proti skupině Volkswagen

04.02.2020 Akcie americké automobilky Tesla dnes po zahájení řádného obchodování v USA vyletěly vzhůru až k úrovni převyšující 940 dolarů za akcii. Že se bude akciím výrobce elektroaut nebývale dařit naznačoval už zájem investorů před zahájeném řádného obchodování, kdy akcie Tesly po včerejším dvacetiprocentním vzestupu přidávaly dalších až šestnáct procent, čímž historicky poprvé překonaly nejen hranici 900 dolarů za kus, ale přiblížily se až k úrovni 940 dolarů za akcii.
img

Graf dne: Tesla se stala na burze hodnotnější než Ford a GM dohromady

09.01.2020 Automobilka Tesla si prochází extrémně úspěšným obdobím. Její akcie posílily v průběhu prosince o 27 % a od začátku roku přidávají dalších 17 % k úrovni 490 dolarů. Její tržní kapitalizace vzrostla na 88,7 miliard dolarů a překonala tak dvě největší americké automobilky (dle počtu vyrobených aut) Ford a General Motors, jejichž tržní kapitalizace dosáhla na pouze 88,2 miliardy dolarů. Z červnových minim už tržní kapitalizace Tesly vzrostla o 175 %. K růstu akcií automobilky pomáhají velmi dobré hospodářské výsledky za Q3 a také rozjezd produkce v nové čínské továrně.
C:\fakepath\forex-2019.jpg

Nejdůležitější ekonomické události roku 2019

16.12.2019 Blíží se konec roku a je na čase připomenout si nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2019. V tomto pravidelném každoročním článku se podíváme na přehledné shrnutí všech hlavních událostí, které ovlivňovaly světové finanční trhy – akcie, komodity, dluhopisy a forex. Vše je přehledně shrnuto do jednotlivých měsíců a dnů. Připomeňte si tak vše podstatné, jakými událostmi si prošly centrální banky, světové ekonomiky, akciové korporace, burzy a měny.
img

Akcie FCA po žalobě klesají, rozhovory o fúzi s PSA ale pokračují

21.11.2019 Akcie italsko-americké automobilky Fiat Chrysler Automobiles (FCA) dnes na milánské burze oslabují poté, co se firma stala terčem žaloby ze strany konkurenta General Motors kvůli údajné korupci. FCA nicméně uvedla, že její rozhovory o spojení s francouzským rivalem PSA navzdory žalobě postupují kupředu.
img

Tesla vystřídala GM na postu nejhodnotnější americké automobilky

25.10.2019 Výrobce elektromobilů Tesla díky překvapivě příznivým hospodářským výsledkům vystřídal firmu General Motors (GM) na postu největší americké automobilky z hlediska tržní hodnoty. Akcie Tesly uzavřely čtvrteční obchodování s nárůstem o téměř 18 procent. Tržní hodnota podniku tak dosáhla 53,7 miliardy dolarů (zhruba 1,24 bilionu korun), zatímco tržní hodnota GM činila 51,1 miliardy dolarů, napsala agentura DPA.
img

Tesla zvyšuje zisky

25.10.2019 Společnost Tesla, která je známým výrobcem elektromobilů, dosáhla zisku ve výši 3,3 miliardy korun. V žebříčku automobilek tak předstihla i General Motors.
img

Rozbřesk: Nezamýšlené důsledky americko-čínské obchodní přestřelky…

05.04.2018 Strach z obchodní války včera na začátku dne opět dolehl na akciové trhy. Ty se ale z hlubokého záporu během dne nakonec vyšplhaly do kladných vod. Oznámení Číny, že uvalí dodatečná cla na výrobky v celkovém objemu 50 miliard dolarů (včetně automobilů, letadel a produktů chemického průmyslu) znamenala pro globální trhy studenou sprchu. Akciím ovšem později pomohly zprávy z Bílého domu. Nový šéf ekonomických poradců Larry Kudlow se snažil situaci uklidnit a hovořil o tom, že se jedná “pouze o první návrhy”, které se budou implementovat řadu měsíců. Vrátil tak trhům naději, že spíše než “válčit” se bude dál “jednat”. K tomu ostatně Bílý dům vybízí i američtí podnikatelé. Množí se diplomaticky formulované výzvy společností od Fordu přes Johna Deera až po zemědělské producenty. Všichni apelují na americkou administrativu, aby při snaze o vyjednání “férovějších” obchodních vztahů s Čínou nevstoupila do otevřené obchodní války.
2016-2.png

Nejdůležitější ekonomické události roku 2016

12.12.2016 Konec roku je za dveřmi, a tak je čas podívat se společně na nejdůležitější události ve světové ekonomice, které ovlivňovaly vývoj na světových finančních trzích v roce 2016. Klíčových ekonomických událostí bylo opravdu mnoho, a jelikož není možné je všechny popsat v jednom článku, tak přináším zkrácený výběr těch opravdu nejdůležitějších.
img

Akcie: Americké automobilky hlásí silné prodeje za prosinec

04.01.2012 Největší americké automobilky General Motors, Ford Motor a Chrysler reportovaly vyšší prodeje v prosinci a definitivně potvrzují oživení průmyslu v roce 2011. Ford oznámil meziroční nárůst o 10%, GM o 5,1% a Chrysler dokonce o 37%, robustní poptávku po SUV Jeep Wrangler a sedanu Chrysler 200. Za celý rok 2011 automobilka předpokládá 1,37 milionů prodaných vozidel, což by znamenalo meziroční nárůst o 26%. Chrysler, jehož třetinový vlastník je Fiat, představil v posledních dvou letech 16 nových, nebo modernizovaných modelů.
Související klíčová slova: Alfa Romeo | Carlos Slim | Akcie Meta Platforms | Celebrity | Dodge | Největší ruská banka | Zpravodajský server | Goldcorp | Kryptoměnové transakce | Euro k americkému dolaru | Ontario Teachers | Používání digitálního rublu | Války | Americká automobilka Tesla | Vývoj | Češi | Allwyn | Hodnota VinFastu | Australská centrální banka | Zveřejněné údaje | Fiat Chrysler a PSA | Skupina Colt | Analýza akcie | Americká automobilka | EUR | Výroba aut v USA | Investiční firma | Standard & Poor's | Nedostatek čipů | Kalifornie | Budoucnost | David Malpass | Finanční ústav | Realitní firmy | Automobilový sektor | JP Morgan Chase | Výkyvy | Itálie | Stoxx | Frakování | Cena emisních povolenek v EU | Obchody | Akcie firmy | První den obchodování | Tencent Holdings | Mega Millions | Očekávání | Předpověď | Jüan | Volatilní | Cla na čínské zboží | Evropské centrální banky | Akcie automobilky Stellantis | Poslanci | T-Mobile | Hodnota trhu s kryptoměnami | Tlak na Rusko | Brand Finance | Webináře | EUR/JPY | Výroba automobilů | Kvartální výsledky | Londýnské burzy | Churajs | Manipulace s akciovým trhem | Odvetná cla | FAA | Evropská komise | Gazprom Germania | WeCHat | Pro investory | Mediální pokrytí | Plynovod Nord Stream 2 | Akcie TUI | Investice | Britská centrální banka | Německý automobilový koncern | América Móvil | Potenciál | Mezinárodní ratingová agentura | Sev.en Energy | Akvizice | Japonské firmy | Nejdůležitější ekonomické události | Bankovní společnost | Škoda Auto | Ifo | Webinář | Hlavní index německých akcií DAX | Zisk před zdaněním | Obchodní pravidla | Pojišťovna Generali | Invaze na Ukrajinu | Blackstone | Great Wall ORA | Prognózy | Britská libra | NYSE | Intervence | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Výkonný ředitel | Broadcom | Experti | Chování | Rekord | Ministr dopravy | Ropná firma Saudi Aramco | Bitcoiny | Zastropování ceny | Evropské měny | Nákupy aktiv | Maserati | Moody's Investors Service | Společnost Apple | Úrokové sazby v USA | IHS | Ukrnafta | Obchodní seance | EUR/USD | Výrobce elektromobilů VinFast | Bruno Le Maire | General Electric | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Parag Agrawal | Předseda představenstva | Reality | PKN Orlen | Americká kosmetická společnost | Digitální aktiva | Cena kryptoměny ethereum | Goldman Sachs | Cena bitcoinu | General Motors (GM) | Obchodování na burzách | Indexové fondy | Konkurenti | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Akcie společnosti | Akcie společnosti Stellantis | Softwarová společnost | Rostoucí výnosy | Politico | Zdravotnické úřady | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Rotterdam | Nejvyšší soud | Cenné papíry | Výnos | Nikola | Diem Association | Soudní dvůr EU | RBS | Plány obnovy | Brent | AOL | Delta | Drahokam | Výrobce letecké techniky | Opatření v Číně | Lídři zemí EU | Cena emisních povolenek | Index DOW | Michal Strnad | Exchange | Miliardář Elon Musk | Investiční strategie | Společnost Huawei | Akcionáři | Elektroauto | Strach | Oživení čínské ekonomiky | Automobilka Ford Motor | Škoda | Společnost Rivian | Společnost Didi | Platební neschopnosti | Labouristé | Pershing Square Tontine Holdings (PSTH) | Kryptoměna Bitcoin | JPY | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Premiéři zemí Evropské unie | Americká investiční banka | AI | N7 Holding | Bulgargaz | SoftBank Group | Největší IPO | Německá společnost | Americká sněmovna reprezentantů | Zoom Video | Projekce | Tržní hodnota | Peníze | Nabídky akcií | Robert Habeck | Ukazatel | Suezský průplav | Kapitalizace Tesly | Posílení | FTX | Title Transfer Facility | Samořízení | Úřad pro hospodářskou soutěž | Nestlé | Obavy z inflace | BrandZTop | Current Ratio | InterContinental | Geely | FTSE 100 | The Boring Company | Investovat | Unie | Volcafé | Evropský výrobce letecké techniky | Německá zajišťovna | Amgen | Ruská ropa | Velkoobchodní cena zemního plynu | Nejbohatší Češi | Nejznámější kryptoměna | Globální hospodářský růst | Tipy na zajímavé akcie | Průmyslová výroba v Evropské unii | Americká softwarová společnost | Bankovní rada ČNB | Jim Yong Kim | Ekonomiky | Analytika | Brexit | Závod na elektromobily | Bungie | Pozornost investorů | Burzy | Německý ministr hospodářství | Americké ekonomiky | Ceny elektřiny | Kapitál | Kč/USD | Americký prezident Joe Biden | Robinhood | Primární veřejná nabídka (IPO) | 21. století | Cash flow | Prodeje aut | Oslabení | Citroën | Magnát | USD | Bernard Arnault s rodinou | Export | Ceny Bitcoinu | Banka Goldman Sachs | Čínské technologické firmy | Britové | Technická analýza | Růst britské ekonomiky | OIV | Společnost Pfizer | Zynga | Moody's | Qualcomm | Tržní hodnota firmy | Nové mutace | Ruská společnost | Karlsruhe | Americká média | Cena americké ropy | Více peněz | Plány | Německý koncern | Energetická společnost | Na burze | Čínská telekomunikační společnost | N7 Holding Ltd. | Ropná zařízení | Hong Kong Exchanges and Clearing (HKEX) | Hodnota akcií | ČSOB | ProSiebenSat.1 | Společnost Meta Platforms | Current ratio | Regulace | Maďarsko | Autoprůmysl | Měnový fond | Hertz | Moderna | Úroková sazba | Kabinet | Split | Xiaomi | Daňové škrty | Americké ministerstvo spravedlnosti | Nord Stream 2 | Cena elektřiny pro německý trh | Sociální sítě | Akcie Exxon | Rostoucí ceny energií | Ruský prezident | RWE | Širší index S&P 500 | Zajímavé zisky | GBP/USD | Zvýšení sazeb | Radovan Vítek | Panevropský akciový index | Měnový pár EUR/USD | Dovoz | Britská centrální banka dnes | Automobilka Tesla | Akciové burzy | Největší americký výrobce léků | Šíření nemoci | Nejbohatší | Produktovod | Pozitivní zprávy | Model 3 | Hyundai | Dodávky čipů | Instagram | Společnost China Mobile | Model Y | Gigant Gazprom | Čtvrtletní zisk | Tržní hodnota americké společnosti | Výrobci elektromobilů | Světový obchod | Zajišťovny | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Vývoj akcií | Ministerstvo obchodu | EUR/CZK | Zájem investorů | Válka na Ukrajině | Intercontinental Exchange | Stav energetické nouze | Rekordní zisk | Elon Musk | Údaje o ekonomice | Euforie | Francouzská automobilka | Plánovaný vstup na burzu | Lucid Motors | Oliver Blume | Tesla Elon Musk | Investoři | HKEX | Investing.com | Zvolte si Francii | Portfolio | Globální ekonomiky | Nejistoty | Důvěra investorů | Americký prezident | Hong Kong | Globální dluh | Evropská měna | Coca-Cola | AMD | Společnost Google | Jeff Bezos | Média | Analytici | Vyšší úrokové sazby | Kurz japonského jenu | Obchodní napětí | Mezinárodní agentura pro energii | Výrobce léků | Západní sankce | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Investovaný kapitál | Statistický úřad Eurostat | Dovoz ropy | Zisk | Global Blood Therapeutics | Peso | Investiční společnost | Den obchodování | Platby v kryptoměně | Ruské ropy | Bank of England | Automobilka Toyota | Airbnb | CAC 40 | Aleš Hála | Britský premiér | Ambani | Daniel Křetínský | Nové vakcíny | WSJ | Prezident | AT&T | Hlavní index francouzských akcií | Polský premiér | Bohatí | Platby v kryptoměně dogecoin | Japonská automobilka | Akcie kybernetické bezpečnosti | Pavel Baudiš | Raytheon | Ropné společnosti | Akcie společnosti Tesla | Kč/EUR | Kapitálové rezervy | Snížení nákladů | Propad ceny akcií | Elektrická auta | TTF | Investiční | Vývoj měnového páru | ExxonMobil | Berlín | IEA | Brusel | Hnutí Hamás | EP | Technologické společnosti | Tržní podíl | Uber | Sloučení | Burza FTX | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Největší americké automobilky | Úrok | Evropské ekonomiky | Jednotná evropská měna | Zdravotnický systém | Albertsons | Agentura Reuters | Kryptoměnová burza FTX | London Stock Exchange | Sony Interactive | Agrofert | Prodej | P/E | Zpráva | Bohatý | Události roku | Tržní kapitalizace | Švýcarská banka | Gen Digital | Růstové akcie | Huawei | Tencent | Kybernetické měny | Colt CZ | Akcie skupiny Henkel | Státní pomoc | Warren Buffett | Finanční ředitel | Automobilka Škoda | Kontejnerová loď | S&P | EPH | Česká měna | iPhone | Hrubý domácí produkt (HDP) | Handelsblatt | Volodymyr Zelenskyj | Obchodování | Zvýšení daní | Zasedání Fedu | Společnost Berkshire Hathaway | Tržby z prodeje | Německý výrobce | Aktuální obchodní příležitosti | Futures | Plynovody | Libra k americkému dolaru | Automobilka | David Card | Meta | Oldřich Dědek | Olam | Nákupy dluhopisů | Nabídka | Oznámení | GBP | J&J | Thyssenkrupp | Management | HDP Německa | INSEE | Klamání investorů | ZEW | Bitcoin | Midstream | Automobilky | TSMC | Centrální banky | Elektromobily | Japonská vláda | Ekonomické události | Největší švýcarská banka | Eurostat | Wall Street Journal (WSJ) | Majitel | Zprávy | Společnost IAG | Guido Imbens | Kristalina Georgievová | Nejznámější kryptoměny | Dolary | Maso | Růst inflace | Cena povolenek | Turecká lira | Index STOXX Europe | Soros Fund Management | Filipínské peso | Investiční banka | Tesco | Vývoj ceny bitcoinu | Larry Kudlow | Největší primární nabídka akcií | Americká společnost Intel | Praha | Ceny ropy | Fundamentální analýza akcie | Berkshire Hathaway | Evropský parlament | CPIA | Hazardní hry | Inteligentní investor | Distribuce | Obchod Amazon | Evropské akcie | Nejdůležitější události | Deutsche ReGas | Silný růst | Airbus | Sony Interactive Entertainment | DPA | Regulační úřad | Reliance | Ukazatel Běžné likvidity | Firmy | CZ | Index německých akcií | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | NATO | Tržní podmínky | ESMA | Cena ropy brent | Čínské zboží | Wolt | Míra | Kryptoměnové burzy | Statista | Alstom | Prodej elektromobilů | Výsledky | Free float | Dnes ČNB | Čínské zdravotnické úřady | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Hedgeové fondy | Nio | Siemens | Minulá výkonnost | cTrader Purple Trading | Digitální měny | Stellantis | TUI | Rekordní minimum | TIM | Fundamentální analýza | Výrobce letadel | Lucasz Krupski | Zajímavé akcie a ETF | Tržby | Eutelsat | Upjohn | Koruna | Kryptoměny bitcoin | Tesla dnes | Burzy cenných papírů | DJIA | Fiat Chrysler | PSA Group | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Nord LB | OPEC+ | Francie | Společnost Verizon | 787 Dreamliner | Plynovod Baltic Pipe | Tata Steel | Americký výrobce | Šéf Tesly | Objem | Propad | Zelenskyj | Energetický trh | Trigger | Akcie Volvo | Výkonnost | HDP Británie | Pandemie koronaviru | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Růst cen v EU | Makro | Worldpay | Údaje | Asie | Nabídka akcií | Softwarový gigant | Zákonodárci | Cenné papíry a burzy | Výsledky společnosti | Americká banka | Společný podnik | Exxon Mobil | Postavení na trhu | Očekávání analytiků | Cena akcií Tesly | iPhone 14 | Alibaba | Plyn z Ruska | Aktivity v Rusku | Malajsie | Výsledky průzkumu | Regulátor | Průzkumy | Arnault | CVC Capital | Hlavní indexy | PSTH | RMB | Převodník měn | Členské státy Mezinárodního měnového fondu (MMF) | Společnost Yahoo | Průmyslová výroba | Bilion | Bemis | Pfizer | Snížit emise | Britské libry | Obchodování s akciemi | AFP | Velmi bohatý | Tempo růstu spotřebitelských cen | Akcie Volvo Cars | První obchodní den | Cena plynu | London Stock Exchange (LSE) | Úřad INSEE | Premiér Andrej Babiš | Bit.plus | Americký dolar | Graf | Polsko | Ratingová agentura | Index S&P 500 | Francouzský ministr | Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno | Reakce trhu | Skupina Vivendi | Hodnota firmy | Plyn | Strop na ruskou ropu | Růžový diamant | ADBE | FTC | Výnosové křivky | Hrubý domácí produkt | Recep Tayyip Erdogan | Lukáš Kovanda | Důvěra investorů v ekonomiku | Přijetí | Evropa | Bohatí lidé | Americká ropná společnost | OPEC | Ukrajina | Ropná společnost | Zelené investice | Bitcoin dnes | Eurowag | McAfee | Pár EUR/USD | Institut Ifo | Johnson & Johnson | Title Transfer Facility (TTF) | BYD | Carrefour | Bezpečné útočiště | Douglas Diamond | Akcie včera | Program nákupu dluhopisů | Optimistická očekávání | Vepřové maso | CVC | Inflace v eurozóně | Americká centrální banka | Německé vydavatelství | Trump | Stavebnictví | Italská vláda | Brands | Dow Jonesův index | Primární nabídka akcií | Index Dow Jones Industrial Average | Křetínský | Thomas Cook | Zdanění mimořádných zisků | Odpor | Mexiko | Finanční krize | Ropná krize | Universal Music | Genesis | Prodej akcií | FXstreet.cz | Inflace ve Francii | Zmírnění chudoby ve světě | Makro data | Ministerstvo energetiky | European Energy Exchange (EEX) | Rakousko | Fatih Birol | Akcie | Česká koruna | Dogecoin | Bank of Japan | OECD | LNG | Devizové trhy | Býčí signál | Odhad růstu světové ekonomiky | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Rozhodnutí vlády | Americké akcie | Cla na dovoz hliníku | BBC | Czech Fund | Zastropování ceny plynu | Britská měna | Evropské sdružení výrobců automobilů | Kongres | Divize | Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) | Vývoj měnového páru USD/JPY | Konkurenti společnosti Tesla | Čínský statistický úřad | Roewe | Evropská ekonomika | Výrobce sportovních vozů | Rosněfť | PSA | Francouzský Senát | Sociální síť Instagram | Royal Dutch Shell | European Energy Exchange | Zkapalněný zemní plyn | Mimořádná daň | Apple | Audi | Nejprudší pokles | Komise pro cenné papíry a burzy | Robert Joseph Scaringe | Růst výnosů | Trh | Šíření nemoci COVID-19 | GlobalFoundries | Komise | Technologické firmy | Zakladatel | Hongguang Mini | Akcie firem | Těžba ropy | Forexové trhy | ArcelorMittal | Fed | Šéf automobilky Tesla | Míra inflace v USA | Korekce | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Skupina Colt CZ Group SE | Pozornost | Borealis | Země EU | Finanční společnosti | Společnost XTB | Buffett | Hnutí ANO | Akcie americké internetové společnosti | Automobilka Stellantis | Japonská centrální banka | Pražské burzy | Debut na trhu Nasdaq | Koncern RWE | Výběry | Prezident Emmanuel Macron | Konkurenceschopnost | S&P 500 | Snižování úrokových sazeb | Purdue Pharma | Automobilový průmysl | Yahoo | Vývoz do Číny | Suez | Ruské úřady | JDE | ANO | Stock | Apollo | Hamás | Zemní plyn | Kroger | Poslanci Evropského parlamentu | ProCent | Air France | Ministři financí | Akcie Twitteru | Rating | MWh | Těžba ropy v Rusku | Akcie české společnosti | Prezident Joe Biden | Koronavirová pandemie | Dolar k japonskému jenu | Rivian | Black Knight | Microsoft | Opel | Příležitosti | Americký výrobce elektromobilů | Plovoucí terminál | UNWTO | Hodnota Muskova majetku | Netflix | Media for Europe | Nejistota | Daňové úlevy | Vláda v Pekingu | Eurokomisař | Ropná firma | Mateusz Morawiecki | Společnost Tesla | Úspory | Bitstamp | Srí Lanka | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Erste Group | Index nákupních manažerů | CL | CMA | Akciové korporace | Pohyby na finančních trzích | Akcie ve Spojených státech | Siemens Energy | Peugeot | Důvěra | Pravděpodobnost | Index Nasdaq | Mexické peso | Realitní magnát | IATA | Agentura AP | Evropská banka | Výpadky | FIAT | Japonsko | XRP | Gazprom | Centrální banka | Tesla Inc. | Kellnerová | Deutsche Börse | Los Angeles | Životní prostředí | Maďarská ekonomika | Známé digitální měny | Jemenští povstalci | Společnost Deutsche Börse | Exxon | Splácení dluhu | Německá vláda | Diamant | Situace | LYNX | Banka Sberbank | Donald Trump | Holding Agrofert | Největší kryptoměna | Čistý zisk | Pozitivní zpráva | Twitter | Badger | Harmony | Zasedání americké centrální banky | Activision | Společnosti | Magellan Midstream Partners | Řetězec | Spoluzakladatel | PEPSICO | Nárůst objemů | Sam Bankman-Fried | FIS | Eurozóna | Spartan Capital Securities | Clearing | CZK | Reuters | Automobilka Volvo | Chevron | Aerolinky Lufthansa | Londýnské akciové burzy | Depozitní sazba | Rada MMF | Akciový index Dow Jones | Rekordní maximum | Palo Alto | Předseda | Italia Trasporto Aereo | Těžaři | Newmont | Ministr obchodu | Deutsche Boerse | Tištění peněz | Mukeš Ambani | Automobilový trh | Dluhopisy | FOREX | Boeing | Media for Europe (MFE) | Vstup na burzu | Zvyšování úroků | Organizace ADP | Bělorusko | Invaze | SLR | Růst HDP | Libra | Koronavirová krize | Otevření Číny | Zvýšení základní úrokové sazby | CFD | Brexitové dohody | Obchodníci | Evropská unie | Cena akcie | Kosmetická společnost | Fiat Chrysler Automobiles | Index technologického trhu Nasdaq | Zvýšení cel | Čínské měny | Řecko | Green Deal | Americké ministerstvo obchodu | Fáze obchodní dohody | TSLA | Vývoj kurzu bitcoinu | Hong Kong Exchanges and Clearing | Nový rekord | News | Úroky | Refinitiv | Aktivita v čínském průmyslu | Cyklické akcie | Cena | Vladimir Putin | Debut akcií | Investiční banky | Toshiba | Air | Akcie dnes | Ztráta | Ceny akcií | Izrael | Huawei Technologies | Producent ropy | Royal Bank of Scotland | Telekomunikační společnost | Dolar | Čínská ekonomika | MUFG | Ázerbájdžán | Amazon | Ceny | Prudký pokles | Technologie | Opce | Energetická krize | Výkyvy cen | ČNB | Letecká osobní doprava | Axel Springer | Hodnota majetku | Gazprom Export | Agentura Bloomberg | Faraday Future | Pokles | MGM | Zahraniční investice | Margin | Nvidia | Andy Jassy | Štěpení akcií | Společnost Twitter | Apollo Global Management | Americké společnosti | Druhá největší kryptoměna | Pavel Tykač | Poplatek | Server BBC | Lego | Barclays | Zajištění bezpečnosti | FTSE | Mercedes | Ontario Teachers' Pension Plan | Americká ekonomika | Bloomberg Billionaires | NVDA | Americký trh | Americký výrobce letadel | Obchodník | Zakladatel FXstreet.cz | IKEA | Plynárenská společnost | 737 MAX | Rada guvernérů | MRNA | COVID-19 | Google | Americká centrální banka (Fed) | Bitcoin a další kryptoměny | Interpretace | Regulátoři | ROE | Evropská centrální banka | Produktovod IKL | Dow Jones Industrial Average | Dialog Semiconductor | Globální letecká osobní doprava | Salvador | Index PX | Čínská vláda | Daně | Růst americké ekonomiky | Výrobce léků Pfizer | Mitsubishi | Lídři | Automobilka Renault | Turistika | Mutace koronaviru | Statut | Rizika | Kryptoměna | ECB | BAT | Coinbase | Jackpot | Craig Wright | Ekonomický institut Ifo | British Airways | Kurzy | Marketingová komunikace | Pšenice | Fond | Čína | Prezident Vladimir Putin | Sazby ECB | Zisky | Amazon Jeff Bezos | Partners | FCA | Boring Company | Společnost DoorDash | Státní plynárenská společnost | ACEA | Překážky | Miliardy eur | Blizzard | Výnos desetiletých dluhopisů | ISM | KLM | Ministr zahraničí | Splatnost | Toyota | Delta Air Lines | Francouzský statistický úřad | Globální nedostatek čipů | Ratingové agentury | Režim devizových intervencí | Jihokorejská automobilka | Zastavení výroby | Světové obchodní organizace | HSBC | MAAE | Zvýšení ceny | Marks & Spencer | Internetová společnost Google | Organizace zemí vyvážejících ropu | Ekonomiky eurozóny | Vývoj měnového páru GBP/USD | Volvo Cars | Trinity Bank | Flash Crash | Breakout | Největší ropná firma | Alza | Růst cen | Společnost Chevron | Cena termínového kontraktu | Moskva | Primární veřejné nabídky akcií | Měnová politika | Dovoz oceli | Cena palladia | Akcie GM | Francouzský prezident | Výrobní aktivity | Dnes na trzích | Financování | Metaverzum | Nejrozšířenější kryptoměna | Francouzský statistický úřad INSEE | Fitch | Nissan Motor | Globální trhy | Internetové společnosti | Slušný zisk | Finance | Výrobce čipů | Omezení dodávek | Barel ruské ropy | Psychologie | Czechoslovak Group | Maloobchodní tržby v eurozóně | Cenový propad | Zemědělství | Poptávka | Aktuální technická analýza | Lulo Rose | Členské státy Mezinárodního měnového fondu | Banka Morgan Stanley | Cena kryptoměny | Mezinárodní turistika | Grünheide | FT | Krypto | Kancléř Olaf Scholz | Investor | Soudní řízení | Pierre Moscovici | Obchodovat | Pokles akcií | Navýšení cel | Colt CZ Group | Hospodářský růst | Bankovní rada České národní banky | Akcie TSLA | Nové rekordy | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Elvira Nabiullinová | Sociální síť | Bernard Arnault | Akcie technologických firem | Silicon Valley | Technologický Nasdaq | WTI | Sony Group | Standard & Poor's 500 | Platební síť | Bod | Miliardy korun | Počasí | Medvědi | Redukce | Federální úřad pro letectví | Softwarová společnost Microsoft | Tržní hodnota Microsoftu | Obchodování s měnami | Dreamliner | SAIC | Turistický ruch | Veolia | Nord Stream | Tweet | Saúdská Arábie | Americký miliardář | Reebok | Nejslabší růst | OCI | Šéf Volkswagenu | Sdružení výrobců automobilů | Sázet | Podnikání | Japonský konglomerát | Cena ropy | Inflace | Problémy | Jackpot loterie | UTC | Marže | ROCE | SpaceX | Německá ekonomika | Státy EU | DAX | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | HDP | Jack Dorsey | Bill Gates | Oživení globální poptávky | Dotace | Televize Netflix | Alphabet | Předvolební průzkumy | Členské státy | Volkswagen | Zkušenosti | Emmanuel Macron | Firma | Karty | JL Warren Capital | Německý kancléř Olaf Scholz | Omikron | Protekcionismus | Spotřební daně | Tweety | Devizový trh | Lira | Pokles cen akcií | Vice Media | Prezident Světové banky | Nabídka akcií Volvo | Mainstream Motor | Erste | Růst akcií Tesly | USA | IHS Markit | Ropa | Statistiky | TUI AG | Výrobce videoher | TTIP | Světová ekonomika | Zahájení obchodování | Komise v přenesené pravomoci | Konzervativci | Diverzifikovat | Spolkový statistický úřad | Ben Bernanke | Ekonom | Světové finanční trhy | Deutsche Bank | Renáta Kellnerová s rodinou | Američané | Kurz | Forexu | Růst akcií | Bali | Americká Komise pro cenné papíry | Restrikce | Zavedení cel | Optimismus | Facebook | Ekonomiky EU | Hliník | About You | Oracle | Světová obchodní organizace | Frank Schwope | České zemědělství | Burzovní debut | Ekonomický institut | Gigafactory | Konglomerát | Euro | Server CNBC | KBC | Agentura DPA | Breakout Trader | Akcie americké automobilky | Automobilka FCA | Verizon | Didi Global | Výrobce elektroaut | SEC | Plynárenský gigant | Sanofi | Světová obchodní organizace (WTO) | Citigroup | Společnost Lufthansa | Softbank | Ruská firma | Sony | Mnichovský ekonomický institut | Hospodářství | Amcor | ROIC | Abkajk | EV | Mediální skupina | EBITDA | JP Morgan | Obchodní dohody | Obchod | Výrobce čipů Intel | Růst ekonomiky | Ukrtransnafta | Banka JP Morgan | Activision Blizzard | Automobilka Škoda Auto | Uniper | MFE | Belgická vláda | Ranní komentář | Zemní plyn (LNG) | Soud v Karlsruhe | Intermediate | Nižší ceny | Zisková marže | EU | Základní úroková sazba | Velkoobchodní cena elektřiny | Credit Suisse | Take-Two Interactive | Převis | Tržní hodnota VinFastu | Inflace v Německu | Expert | Koronavirové krize | CATL | Vývoz | Společnost Vice Media | Prodeje akcií | Světové finanční krize | Členské státy EU | Televize Sky News | Samsung | Recese | Zoufalství | BTCUSD | Haísám Ghais | ProSiebenSat.1 Media | Německé aerolinky | Ropný gigant | Renault | LG Chem | Investiční doporučení | Capital Partners | Erdogan | Mercedes-Benz | Baltic Pipe | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Inflace ve světě | Měna euro | Index francouzských akcií | Miliardy | Sev.en | Denní graf | Spekulace | Petr Kellner | Globální finanční krize | Hodnota indexu | Internetové firmy | Růst dogecoinu | Know-how | Dceřiná firma | Frank | Ministři | DoorDash | Cenový strop na ruskou ropu | Nejhodnotnější americké automobilky | Pin Bar | Americké ministerstvo práce | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Objem investic | EASA | Vláda Spojených států | Goodyear | Automobilka Volkswagen | Dieselgate | Lufthansa | Ceny energií | Americké indexy | Washington | Unipetrol | Snížení produkce | Ceny potravin | Meziroční míra inflace | Půjčovna kryptoměn | Společnost Allwyn | Čínský průmysl | Ruská plynárenská společnost | Další kryptoměny | Prezident Donald Trump | Nejbohatší v ČR | Halliburton | OSN | Soud | Saudi Aramco | Komunita | Výkon amerického dolaru | Nákaza koronavirem | Cena elektřiny | Summit Evropské unie | Kanadský dolar | Bankman-Fried | China Mobile | Předpovědi | Yahoo Japan | Facebook Ireland | Baterie | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Nord Stream 1 | Benzín | Americké technologické společnosti | Rostoucí ceny | Trend | Akcie a ETF | Shrnutí obchodování | IKL | Adidas | Dow Jones Industrial | Automobil | Nákupy plynu | Zásoby plynu | Cena jedné akcie | Americký dolar k japonskému jenu | Míra inflace | Windfall tax | Platforma | Energetika | ReGas | Manufacturing | MMF | Biotechnologické společnosti | United Airlines | Mozkové čipy | Ruská banka | Finanční situace | Fiat Chrysler (FCA) | Objem objednávek | Elektrovozy | Nařízení | Société Générale | Americká cla | Verizon Communications | Vonovia a Deutsche Wohnen | SWIFT | WP | Negativní zprávy | Americký Senát | Indexy | Kurz akcie | Odborníci | Obchodní bilance | Akcie automobilky | Mezinárodní měnový fond | Gold | Playtech | Průmysl | Výrobce elektromobilů Tesla | Státy Mezinárodního měnového fondu | Tempo růstu | Podnikatel | Bankovnictví | Aerolinky | Růst ekonomiky EU | Joshua Angrist | Francouzská ekonomika | Ministerstvo dopravy | Biliony | Bilion dolarů | ETF | FCC | Omezení cen plynu | Federální obchodní komise | Akciové trhy | Zajímavé akcie | T-Mobile US | Loterie | Omezení těžby | Index evropských akcií | Tržní kapitalizace firmy | Europoslanci | Největší propady | Družba | Philip Dybvig | APP | Spojení | Diem | Bankovní rada | Pojišťovna | Macron | Pandemie | Fidelity National Information Services | Dovozce ruského plynu | Internetový obchod | Intesa Sanpaolo | Aktiva | Air France-KLM | Evropský úřad pro cenné papíry a trhy (ESMA) | Odborník na ropný trh | Časopis Forbes | Cenový strop | Výprodej | Discovery | Kmenové akcie | Index německých akcií DAX | Švýcarská banka UBS | Business | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Tržní hodnota Tesly | Emise oxidu uhličitého | Camelot LS | Odvolací soud | Zdanění | Roewe eRX5 | Základní úrok | Pokles cen | TikTok | GM | Švédská společnost | Plynárenské společnosti | Čínská centrální banka | Jonathan Jones | Technologická společnost | Americký Federální úřad pro letectví | Hodnota trhu kryptoměn | ARM Holdings | XPeng | Tržní kapitalizace Tesly | Vývoj kurzu | Energetické krize | Plynovod Nord Stream | Počet akcií | Akcie Tesly | Čínské akcie | Ministryně financí | BlockFi | Brazílie | Trhy dnes | | Německý statistický úřad | Pochybnosti | Členské země | Seat | Německé společnosti | Bývalý šéf americké centrální banky | Trinity | Zisky firem | Majetek | Zajišťovna | Členské země Evropské unie | Sky News | Purple Trading | Řetězce | Zisk na akcii (EPS) | Sentiment | CSG | Bývalý ministr financí | Události ve světové ekonomice | Stoxx Europe 600 | Šéf společnosti | WarnerMedia | Růst úrokových sazeb | Politika | Konkurence | Akcie makléřské společnosti | Letecké společnosti | Čínský jüan | PLN | Kapitalizace | Rentabilita | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Powerball | Dnešní seance | Alternativní taxislužby | Deutsche Telekom | Poplatky | Nike | Americké akcie dnes | Zakladatel firmy | Karel Komárek | Velká Británie | Německý průmysl | Výnosy amerických dluhopisů | Citibank | Si Ťin-pching | Akcie Exxon Mobil | Společnost Amazon | Puma | Centrální banky USA | FAO | Letectví | Indie | Obchodní spor | Měnové politiky | Intel | Světová turistická organizace | Koncern Volkswagen | United Auto Workers (UAW) | Italia Trasporto Aereo (ITA) | Čínský výrobce | Ekonomika | Šíření nákazy | Německé automobilky | Cenu plynu | Internetová firma | WTO | Ruská společnost Gazprom | Camelot LS Group | Čínské ministerstvo dopravy | Proticyklické kapitálové rezervy | Sankce | Commerzbank | Poradenské společnosti | Americký kongres | Úrokové sazby ECB | Výhled | ESM | Úřad pro ochranu osobních údajů | Americký akciový index | Auta | Americké ministerstvo | Spojené státy a Čína | Automobilový koncern | Colt CZ Group SE | Ethereum | Economist | Hry | Digitální daň | Čínský zdravotnický systém | Společnost Media for Europe | Monica Bosiová | Letecká společnost | Energetické společnosti | Americká společnost Apple | Vyhlášení bankrotu | Propouštění | PGNiG | Zaměstnanci | Technologický index Nasdaq | Evropský trh | Finanční trhy | Miliardáři | Couche-Tard | Česká národní banka | Převzetí Twitteru | Burzovní společnost | Británie | Dobrý výsledek | Giphy | Zasedání bankovní rady | LVMH | Největší ekonomika | Americká sociální síť | General Motors | Fondy | Lej Ťün | Komise pro cenné papíry | Walt Disney | Ukrajinský prezident | Bílý dům | Nasdaq Stockholm | ČEZ | Hrubá marže | Financial Times | Tesla Motors | Čistý zisk Tesly | Počet nakažených | Velkoobchodní cena plynu | Společnost Intel | Britský antimonopolní úřad | Dodávky ruské ropy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Dnešní videokomentář | Pension Plan | Anadarko Petroleum | Oslabení čínské měny | Čistá ztráta | Společné nákupy plynu | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Krize | Bernstein | Akcie výrobce elektromobilů | Kartel při obchodování s měnami | Akcie ropných společností | Zvýšení úroků | Cena akcií Volvo Cars | Euro včera | Americká internetová společnost | Epidemie koronaviru | Vlastní akcie | Akcie v Japonsku | Avon Products | Ceny plynu a elektřiny | G20 | Míra inflace v eurozóně | Výrobci automobilů | Panasonic | Objednávky | Napadení Ukrajiny | Meziroční míra inflace v eurozóně | Konzervativní strana | Prezidentské volby | Základní úrokové sazby | Výzkumná společnost | Trhy | Akcie Meta | Dolarový index | Munich | Sazby | Akcie Tesla | Graf indexu | Dialog | Ředitelka | Generální ředitel | Digitální měna dogecoin | Cíle | Burza | Newmont Mining | Dotcom | Rozvoj | Ovlivňování | Mathias Cormann | Akcie Boeing | Capital Economics | Porsche | Internetová společnost | Transakce | Sen spekulantů | Technologický index | Měny | Trh s kryptoměnami | Dna | MasterCard | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Bezpečnost | Zaměstnanost | Slovensko | Intradenní obchodník | Irsko | Energie | Zpravodajství | Nákup EUR | Prezidenti a premiéři | Ekonomika EU | OneWeb | Tradeři | Chrysler | USDX | Obchodní příležitosti | Měna | Dodávky plynu | The Wall Street Journal | Společnost Deutsche ReGas | Trading | Finanční sektor | Měna dogecoin | Embraer | Německé banky | Paul Volcker | Renáta Kellnerová | Mike Manley | Silné výkyvy | Výnosy | Poradenství | Miliardy dolarů | Růst aktivity | Opatření na podporu ekonomiky | Nabídková cena | Půjčovna kryptoměn BlockFi | JPMorgan | Německá automobilka | Rozhodnutí centrální banky | Uhlí | Trade | Společnost PSA | Akcie švédské automobilky | Automobilky FCA a PSA | Bloky | Zakladatel FXstreet | Satoši Nakamoto | Authentic Brands Group | Prodeje | Jiří Makovský | Sberbank | Ruský prezident Vladimir Putin | Primární veřejná nabídka | Společnost Silvergate Capital | Ministři energetiky | EIA | Odhad letošního růstu ekonomiky | IPO | Objem německého vývozu | Rusko | Nissan | Miliardy USD | Provozní marže | Obchodní den | Tržby společnosti | Akcie FCA | Signál | Digitální měna | Írán | Jerome Powell | Zdražování | Čínská firma | Biliony USD | Americké vlády | Společnost Oneok | Britská vláda | EPS | ADP | Square | Biliony dolarů | Oneok | Joe Biden | Termínový kontrakt | Motherboard | Společnost SpaceX | Obchodování na newyorské burze | Ropy | Mylan | Dow Jonesův akciový index | Základní sazba | Pracovní síly | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Výdaje | Evropská komise (EK) | Porušení pravidel | Společnost | Ukrtatnafta | List The Wall Street Journal | Jaderná elektrárna | Obchodování s kryptoměnami | Ministr hospodářství | Forbes | Colt | Allergan | Choose France (Zvolte si Francii) | BlackRock | BMW | Cena akcií | Rozšíření | Výhled růstu globální ekonomiky | Volatilita | Cena americké ropy WTI | Ropný trh | United Technologies | Rishi Sunak | Umělé inteligence | Burze | Eura | Podnikání na kapitálovém trhu | Ztráty | Nizozemsko | Pershing Square Tontine Holdings | Výrobci čipů | Organizace | Ryanair | Obilí | Penta | Kryptoburza | Stock Exchange | Premiér Boris Johnson | Růst | Index Dow Jones Industrial | Cena akcií Volvo | Komodity | Příjmy | Událostí ve světové ekonomice | Hospodářské výsledky | Odhad letošního růstu | Propad ceny | Volvo | VMware | Zajištění | Domácí měny | AbbVie | IAG | Měnový výbor | Nejprudší pokles v historii | Šéf podniku | CNY | Fúze | Výrobce aut | Overweight | Index | Wall Street Journal | Dow Jones | Wirecard | Společnost Uniper | Fundament | Čínský trh | Kryptoměnová burza | Společnost AT&T | Bohatství | Intercontinental Exchange (ICE) | Meziroční růst | Pandemie covidu-19 | Farmaceutická společnost | NHTSA | ČTK | S&P Dow Jones Indices | Index STOXX Europe 600 | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Prohlášení | Šíření koronaviru | Manažeři | Carlos Slim Helú | Tesla | Neuralink | Makléřská společnost | Záporožská jaderná elektrárna | Tesla v Číně | Aleš Zavoral | FCA a PSA | GameStop | CPCA | Růst bitcoinu | Nákupní manažeři | CVC Capital Partners | SPAC | Jeep | Internetová televize | Regulatorní prostředí | Program nákupů dluhopisů | Vlastnictví | Celoroční projekce | Společnost Gazprom | Trader | cTrader | Reliance Industries | Zisk na akcii | Měnový výbor centrální banky | Ministr financí | Umění | UAW | XPEV | MiFID II | Hlavní ekonom | Daimler | VinFast | Zmírnění chudoby | Elektroauta | Zoom Video Communications | Wuling | Společnost Xiaomi | Německý svaz | Regulační orgány | Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu | Deutsche Wohnen | Vivendi | Euro vůči americkému dolaru | Odvětví | Britská banka Barclays | PPF | AlixPartners | Omezení dovozu | Nejvýraznější propad | Pracovní místa | Lordstown Motors | Česká vláda | Britský statistický úřad | Uhlíkové neutrality | Vývoj dolarového indexu | Hospodářské výsledky společnosti | Objem nouzových rezerv | Krok za krokem | Henkel | Prodej vozů | Praní špinavých peněz | Akcie Tesla (TSLA) | Výrobce pneumatik | Aramco | Sběratel | Akcie britské společnosti | Růst Bitcoinů | Analytička | Nasdaq Composite | Ruská federace | Analýza | Norsko | Generální ředitel FCA | Munich Re | Farmaceutická společnost GSK | Německá bankovní společnost | Úřad ONS | Agentura Moody's | Burzovní skupina | Zhejiang Geely | Nízké úrokové sazby | Výrobce chytrých telefonů | Americké centrální banky | Bloomberg | Ruské společnosti | Podpora | Zahraniční forex | Array Biopharma | Společnost Genesis | Farmaceutické firmy | UBS | Steve Ballmer | Bydlení | Deset nejbohatších lidí | Tým FXstreet.cz | Rada ČNB | Rozhodnutí Číny | Zbrojní průmysl | Carlos Tavares | Příjmy z reklamy | Indigo | Institut ZEW | Obchodní války | Merlin Entertainments | Německý autoprůmysl | Americká makléřská společnost | EEX | Dlouhodobý investor | Zpřísňováním měnové politiky | Propad akcií | Velcí obchodníci | Ministerstvo spravedlnosti | Primární nabídka Aramco | Vývoj ceny akcií Tesla | Biden | Hospodaření | Zveřejňování čtvrtletních výsledků | Baker Hughes | Konec roku | Americká společnost | SABIC | Konečné výsledky průzkumu | Andrej Babiš | Dobrá čísla | Nemovitosti | WEN | Statut celebrity | Versailles | Boris Johnson | EK | Výrobce letadel Boeing | Výrobce elektrických aut | Akciový index | Přehled | Společnost GM | Nikola Corp | Cena plynu pro evropský trh | Marek Dospiva | Hodnota Tesly | Soudní dvůr | Maloobchodní tržby | Opatření proti šíření koronaviru | Zákaz dovozu | Vonovia | Plný úvazek | Michael Bloomberg | XTB | Meta Platforms | Index nákupních manažerů (PMI) | Index Nasdaq Composite | Německý kancléř | Bezpečnostní situace | Čínská společnost | Německo | Aleš Michl | Výkonná ředitelka | MT4 | Estee Lauder | Americký HDP | Koruna posiluje | Kontrakt | Larry Ellison | Vice | Španělsko | Visa | Silvergate Capital | Asijské akciové trhy | Kontejnerová loď Ever Given | Domácnosti | Analytik | ONS | Vzdělávací webináře | Disney | Ever Given | Další pokles | Margrethe Vestagerová | Primární nabídka | Výrobce elektrických aut Rivian | Ruská ekonomika | VaR | Provozní zisk | Ruská centrální banka | Světová turistická organizace (UNWTO) | Soudní spor | Prohlášení čínské vlády | DS | Vysoká inflace | Vstup na akciovou burzu | Dnes cena bitcoinu | Universal Music Group | Pozice | Britské společnosti | Primoco UAV | Makléřská společnost Genesis | Akcie automobilek | Riziko | IG | Choose France | Skupina Stellantis | Závislost | Dluhopisový trh | Akcie Volkswagenu | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Německá energetická společnost | Internetový gigant | Růst výnosů dluhopisů | Investing | Koncern | CoinDesk | Výkyvy směnného kurzu | Americké investiční banky | Měnověpolitické zasedání | Výrobce sportovního oblečení | Markéta Fišerová | Společnost Saudi Aramco | Primoco | Společnost GSK | Ekonomika Saúdské Arábie | Čínské ministerstvo | Rozsáhlé propouštění | Skupina Colt CZ Group | GEN | Barrick Gold | Zisk Tesly | MIFID | Akcie skupiny | Dovoz ruské ropy | Dogecoiny | Podnikatelé | Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Cena zemního plynu | Globální energetická krize | Ruský ministr | Firma Saudi Aramco | Společnost Microsoft | Banky | Apple TV+ | Lucid | NASDAQ 100 | Peking | Obchodovat s akciemi | Otevřenost | Největší ropná firma světa | Trh s elektromobily | Obchodování na asijských akciových trzích | Skupina Colt CZ | Banka | Doporučení | Soud EU | SK IE Technology | Loď Ever Given | West Texas Intermediate (WTI) | Astrazeneca | Hyundai Motor | Antimonopolní úřad | Cílové ceny | Společnost Sony | Makléřské společnosti | Měnový pár | PX Pražské burzy | Šíření nového koronaviru | Video | Kartel při obchodování | Ocenění | Cestovní kancelář | Camelot | GSK | Společnost Meta | Opatření | Didi | Štěpení | Motor ekonomiky | Fisker | Guvernérka ruské centrální banky | Retail | Úrokové sazby | EBRD | Sentiment trhu | Louis Dreyfus | Obchodní válka | Mediální podnik | Vývoj ceny | Chování spotřebitelů | Patrick Drahi | Dovoz čínského zboží | Nasdaq | Ministerstvo práce | Virgin America | Podnikatelská aktivita | Práce | Výroba aut | Pepco | Nabídka Aramco | Herbert Diess | Čínské vlády | Lídři zemí | Firma dnes | Spojené státy | CPIPG | Estée Lauder | Vývoj na trhu | Saturday Night Live | Kryptoměny | KKCG | Podnik | Hrubý domácí produkt (HDP) Maďarska | Húsíové | Boeing 737 Max | Zasedání Rady guvernérů | Prodej aut | Evropský bankovní úřad (EBA) | Miliardář | IG Metall | Kryptoměna ethereum | BFM | Úspěch | Ekonomové | Vydavatelství Axel Springer | G7 | Volby | Abhijit Banerjee | Statistický úřad | Ukazatele | Míra inflace ve Francii | Akcionáři Twitteru | Zlepšení | Výrobce elektromobilů | Hlavní index francouzských akcií CAC 40 | Americká půjčovna kryptoměn | Hlavní index evropských akcií | Tranzit ruské ropy | Americká vláda | Ondřej Hartman | WhatsApp | Akcie TUI AG | USD/JPY | Graf akcie | Zákaz dovozu ruské ropy | ITA | FXstreet | Dánsko | Belgie | ČR | Ram | Podniky | Automobilka Volvo Cars | Motor Sič | Vyšetřování | United Auto Workers | Britský Úřad pro hospodářskou soutěž | Bilance | Skupina Volkswagen | Francouzský ministr financí | Očkování | UCL | Zlato | Carlos Slim Helú s rodinou | Uzavření obchodování | Instrumenty | Mzdy | Platidlo | Bankrot | Ford Motor | Britská společnost | Čistý dluh | Kryptoměna Dogecoin | Peter Cardillo | Produkce ropy | Automobilka Hyundai | Wall Street | Dodavatelské řetězce | Markit | Apple Arcade | CNBC | Emise | BrandZTop 100 | Olaf Scholz | Čínské firmy | Eduard Kučera | Jukos | Návratnost | Poptávka po surovině | Napětí mezi USA a Čínou | UNCTAD | Banka UBS | Inflace v USA
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Americká značka
Americká zpráva
Americká zpráva NFP
Americká železniční krize
Americké akcie
Americké akcie dnes
Americké akcie včera
Americké akciové burzy
Americké akciové indexy
Americké akciové trhy

Následující klíčová slova

Americké banky
Americké biofarmaceutické společnosti
Americké blue-chips
Americké burzy
Americké centrální banky
Americké ceny
Americké ceny dováženého zboží
Americké ceny nemovitostí
Americké ceny výrobců
Americké CPI
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Odborné kurzy a semináře
Juniorská škola tradingu - Forex I-II
reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít