Čtvrtek 01. říjen 2020 21:21
reklama
Ceska mincovna
reklama
Ceska mincovna
reklama
RoboMarkets webinare

Klíčová slova - M2

img

Nemovitostní trh v době pandemie

18.09.2020 Nemovitosti jsou v českém prostředí tradičně považovány za jedno z nejbezpečnějších investičních aktiv. Turbulence, kterými si ekonomika a vývoj na kapitálových trzích v letošním roce prochází, se ale úplně nevyhnuly ani jim. Bezbřehý optimismus narazil na dříve nepředstavitelná rizika. Koronavirus usměrnil přemýšlení prodávajících i kupujících, mnoho projektů a transakcí je pozastavených a na trhu panuje obezřetnost. Trhy se sice opět rozběhnou, v budoucnu ale budou pamatovat na více rizik. Alespoň to si myslí expert na investiční nemovitosti společnosti BHS Pavel Borovička, kterého pro portál Investice.cz vyzpovídal hlavní ekonom BHS, Štěpán Křeček.
img

Ranní nadhoz - Dorazí údaje o mzdách, HDP i maloobchodu

31.08.2020 V pátek zveřejněné výsledky průzkumu mezi podnikateli a spotřebiteli prováděné Evropskou komisí zaznamenaly zlepšení prakticky ve všech složkách. Celkově důvěra v ekonomiku eurozóny poskočila z červencových 82,4 na 87,7 bodů. Z historického pohledu se však stále jedná o slabý výsledek relativně k předkrizovým hodnotám i dlouhodobému průměru.
img

Cesta k inflaci v době poCOVIDové

21.08.2020 V makroekonomické sféře je dnes nejdůležitějším tématem inflace. Investoři se jí tedy logicky obávají a hledají investiční strategie, které jim pomohou se proti inflaci zajistit. V posledních týdnech jsme byli svědky několika případů překvapivého růstu inflace, které z velké části odrážejí značnou asymetrii ekonomiky po recesi způsobené virem COVID. Nelze však zcela vyloučit, že během zotavení skutečně přijde delší období vysoké inflace způsobené náhlou změnou vývoje, rostoucím protekcionismem a stále rozmáchlejší přerozdělovací politikou. Kdybych směl dát investorům jen jedinou radu, zněla by takto: Prostudujte si všechno, co najdete, o inflaci a hlavně o stagflaci.
img

Nové byty v Praze do července zdražily o 6,1 procenta

22.07.2020  Prodejní ceny nových bytů v Praze na konci 1. pololetí meziročně vzrostly v průměru o 6,1 procenta na 108.261 korun za metr čtvereční. Tempo zdražování vzrostlo z 1,6 procenta na konci března. Mezičtvrtletně se ceny zvýšily o 1,8 procenta. Počet prodaných bytů za prvních šest měsíců meziročně klesl o čtyři procenta na 2400. Vyplývá to z údajů developerských firem Trigema, Skanska Reality a Central Group, které zveřejnily na tiskové konferenci. Za posledních pět let stouply ceny novostaveb v hlavním městě o 95 procent.
img

Starší byty v ČR ve 2. čtvrtletí zdražily o 13,4 procenta

19.07.2020  Prodejní ceny starších bytů v Česku na konci pololetí meziročně vzrostly v průměru o 13,4 procenta na 66.292 korun za metr čtvereční. Tempo růstu mírně kleslo, na konci března byty zdražily o 15 procent. Vyplývá to z údajů společnosti Bezrealitky.cz, které má ČTK k dispozici. Nejdražší byla Praha (94.619 Kč/m2), která v posledních letech čelí bytové krizi. Nejlevnější byl Ústecký kraj (21.392 Kč/m2). Nájemné stouplo v průměru o 1,6 procenta na 248 korun za metr čtvereční měsíčně. V nejdražší Praze bylo 293 korun, v nejlevnějším Ústeckém kraji 145 korun.
img

Denné zhrnutie: Goldman Sachs očakáva pokles US500 do troch mesiacov o približne 20%

11.05.2020 Akciové indexy sa dnes obchodujú v červených číslach, pričom drahé kovy zaznamenali pokles. Ropa sa obchoduje zmiešane. Na forexovom trhu sa dnes najviac darilo americkému doláru, pričom najvýraznejší pokles zaznamenal novozélandský dolár.
C:\fakepath\Strategy_1.png

RRR a průběh equity křivky

18.11.2019 Jednou z charakteristik obchodní strategie je Risk Reward Ratio (RRR), tj. poměr maximální akceptovatelné ztráty a minimálního požadovaného zisku. Obchodní strategie se stejným průměrným ziskem na obchod, ale s rozdílnými hodnotami RRR, mohou vykazovat značně odlišnou volatilitu svých equity křivek. V tomto blogu je tento fakt ilustrován na jednoduché simulaci pro strategie s fixním stop lossem a profit targetem.
img

Čína čelí priemyselnej rececii

18.10.2019 Čína čelí tzv. priemyselnej recesii. Na jednej strane index spotrebiteľských cien zaznamenal medziročný nárast o 3% (najvýraznejší rast od roku 2013), no na druhej strane, index cien výrobcov klesol oproti minulému roku o 1,2%.
img

Z malé kanceláře evropskou centrálou. Saxo Bank slaví 10 let na českém trhu

26.09.2019 V září 2019 je to rovných 10 let, kdy na český trh vstoupila dánská investiční společnost Saxo Bank. Z malé pobočky o šesti lidech se za tu dobu rozrostla osminásobně a v roce 2017 otevřela na Náměstí Republiky novou centrálu pro střední a východní Evropu. Z jednoho místa v srdci Evropy dnes Saxo Bank servisuje 28 zemí a více než 20 000 klientů, kterým nabízí unikátní digitální přístup k investování na globálních finančních trzích.
img

IPO WeWork – druhé největší IPO 2019?

24.09.2019 Rok 2019 je na zvučná IPO velmi bohatý. Začátkem května další velká společnost avizovala, že plánuje vstoupit na burzu prostřednictvím IPO. Společnost WeWork uvedla, že závazně uvažuje o IPO, které by mělo proběhnout koncem roku 2019 na burze NASDAQ. Společnost byla nedávno oceněná na přibližně 47 mld. USD.
img

Akcie lehce nervózní, USA uvažují o nových clech

09.07.2019 První den týdne se nesl napříč akciovými indexy nesl ve spíše negativním duchu. Korekce byla však poměrně vlažná a spíše technického charakteru. NASDAQ klesal o 0,8 %, zatímco S&P 500 a Dow ztrácely 0,5 % a 0,4 %. Zajímavé je, že byla korekce na indexech doprovázena mírným růstem dluhopisových výnosů v USA. Ty se u desetiletých splatností dostaly zpět na 2,03 %, což může nasvědčovat tomu, že obchodníci omezují svá očekávání ohledně dalšího uvolňování měnové politiky v USA. Na vině jsou pravděpodobně hlavně páteční výsledky NFP, které dokázaly příjemně překvapit. Trhy jsou tak i nadále spíše rukojmími centrálních bankéřů, které jsou pro další směřování indexů naprosto klíčovými hráči.
img

IPO WeWork – druhé největší IPO 2019?

07.05.2019 Rok 2019 je na zvučná IPO velmi bohatý. Začátkem května další velká společnost avizovala, že plánuje vstoupit na burzu prostřednictvím IPO. Společnost WeWork uvedla, že závazně uvažuje o IPO, které by mělo proběhnout co nejdříve. V následujícím článku se dozvíte základní informace o připravovaném IPO WeWork a také o samotné společnosti.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 15.4.2019

15.04.2019 Co se makrodat týče, tak hlavní pozornost tento týden získají předstihové indikátory. Především PMI index z výroby, kde se čeká v dubnu zlepšení na 52,8 bodu z předchozích 52,4 b. Dále pozornost získá výsledek maloobchodu (po únorovém poklesu se čeká růst o 1,0 % m/m) a průmyslu (medián +0,2 % m/m) za březen.
img

9 nejzajímavějších IPO v roce 2019

11.04.2019 Rok 2019 je na zvučné IPO velmi bohatý. Několik z nich již proběhlo a řada dalších se chystá. Co je to vlastně IPO a jaké poskytuje příležitosti investorům?
img

Rast čínskej ekonomiky je najpomalší za 10 rokov. Je to však primárne o investíciách, nie o obchode

19.10.2018 Medziročný rast čínskej ekonomiky podľa dnešných ranných dát spomalil zo 6,7% na 6,5%. (čakalo sa o niečo pomalšie spomalenie, na 6,6%). Od roku 1992, odkedy krajina spustila aspoň aké-také výkazníctvo, bol nižší len raz – v prvom kvartáli 2009, v dôsledku prepadu exportov počas krízy. Túto situáciu vtedy vyriešila vláda masívnymi stimulmi, ktoré však prudko nafúkli korporátny dlh, čo malo za následok prudký rast nerovnováh v ekonomike.
img

Centrální banka Číny reaguje na obchodní roztržku s USA úvěrovou expanzí

08.10.2018 Podíl rezervních požadavků (RRR) snižuje Čínská lidová banka (PBoC) u většiny komerčních bank o 100bps. Zmenšení RRR vytvoří úvěrový impuls pro ekonomiku, což představuje podporu hospodářského růstu. Podle prohlášení PBoC se tím pustí do bankovního systému celkově 1,2 bilionu CNY. Centrální banka tím ovšem zároveň zvyšuje riziko kreditní krize v dlouhodobém horizontu.
img

Makro Digest: Nemůže za to Turecko, může za to dluhový cyklus

06.09.2018 V tuto chvíli se většina pozornosti soustředí na Turecko a je k tomu dobrý důvod, ale ve skutečnosti je Turecko jen druhým nebo dokonce třetím důsledkem globálního makroekonomického vývoje.
img

Přemrštěné ceny nemovitostí

09.08.2018 Ceny nemovitostí ve velkých městech, zejména pak v Praze, rostou, mluvou matematickou, nad všechny hranice. Dle nových dat developerských firem se průměrná cena nových pražských bytů dostala letos na dohled 100 tis. korun/m2; ceny starých bytů pak samozřejmě tento vývoj odrážejí. Vážnost situace ilustruje i ČNB, která nedávno bankám nařídila utáhnout hypoteční kohoutky, které se v posledních letech otevřely naplno – zatímco v roce 2012 poskytly dle statistik ČNB české banky hypoteční úvěry (vč. refinancování) na nákup nemovitostí ve výši cca 170 mld., v roce 2017 pak ve výši bezmála 350 mld.
img

Bitcoin podle ekonomů

05.04.2018 Ekonomové si mohou dovolit tvořit předpoklady. Pokud vláda sníží daně, za jinak nezměněných okolností budou téměř všichni lidé utrácet více svých peněz. Tento předpoklad ovšem nebere nijak v úvahu nutné vytváření úspor. Ekonomové současně nevytvářejí jen předpoklady, ale tvoří i modely. Chtějí si díky nim zjednodušit onu velmi komplikovanou realitu tak, aby byla pochopitelnější nejen pro ně samé, ale zejména pro širší veřejnost.
img

Obrázky dňa: Čína napumpovala v januári do ekonomiky rekordný objem úverov

12.02.2018 Kým sa svet obáva ubúdania monetárnych stimulov, tak čínske banky v januári naliali do ekonomiky úvery v objeme takmer...
img

(Slovak) Tento indikátor poukazuje na pokračovanie poklesu na akciách

08.02.2018 Silný pondelkový odraz od 200 dňového priemeru pri indexe SP500 môže naznačovať, že akciový trh je pripravený na pokus o vymazávanie posledných prudkých strát. Bližší pohľad na krivku volatility však naznačuje, že výpredajom na akciám ešte nemusí byť koniec.
img

Xiaomi IPO

01.01.2018 Xiaomi Inc. je soukromá čínská elektronická společnost se sídlem v Pekingu. Je to 4. největší světový výrobce telefonů. Xiaomi navrhuje, vyvíjí a prodává smart phone, mobilní aplikace, notebooky a související spotřební elektroniku.
img

Čínská ekonomika v nelehké situaci

19.12.2017 Přestože to v českém všeobecném povědomí ještě příliš není, v současné době je nejvýznamnější světovou ekonomikou Čína. Podle nominálního HDP je třetí největší ekonomikou světa za USA a Evropskou unií, a podle HDP dle parity kupní síly je již dnes největší ekonomikou světa. Nicméně klíčovým důvodem, proč je čínský drak tak zásadním faktorem, je to, že čínská ekonomika momentálně přispívá k růstu světového HDP více než jednou třetinou, což je bezprecedentně nejvyšší podíl. Zjednodušeně proto můžeme říci, že pokud by čínská ekonomika dostala chřipku, celá světová ekonomika, Česko nevyjímaje, by následně dostala minimálně zápal plic.
img

Nové byty příští rok zdraží o 4 %

08.10.2017 Vyplývá to z průzkumu analytické společnosti s názvem CEEC Research mezi 40 developery. Zlevňování bytů pro příští rok nikdo neplánuje. Nabídka nových bytů bude podle firem v Praze stagnovat a v mimopražských regionech vzroste o 1,1 %. Nabídka zůstane na stejné úrovni a možná poklesne. Množství připravených projektů k realizaci se nijak nezvýší. Na straně poptávky posiluje i nadále zájem o rezidenční nemovitosti. Metr v Praze stojí o 20 000 víc než před 2 lety.
img

Reality na vzestupu, nemovitosti v dobré kondici a Společnost Eurovia CS

15.09.2017  Stavební společnost Eurovia CS začátkem příštího roku opustí Palác Dunaj na Národní třídě v Praze a do konce roku plánuje také v Krči dokončit výstavbu nové centrály. Eurovia CS je jednou z prvních společností pouštějících se do výstavby na místě, kam Praha zavede novou linku metra D. V Krči plánují výstavbu ale také další developeři, jako třeba Central Group či Reflecta Development. V Krči by mělo vzniknout několik stanic nové trasy metra linky D. Začátkem roku zakoupila v Krči pozemky i developerská společnost Central Group. Ta na místě zvažuje postavit hotel. Naproti Thomayerově nemocnici se chystá stavět byty a kanceláře s obchodními plochami společnost Reflecta Development. Dopravní podnik hlavního města Prahy vypsal výběrové řízení na developera a mezi uchazeči je Penta Investments, Geosan Group a Karlin Group.
img

Další boom výstavby nákupních parků v České republice

16.08.2017 Nejvíce se cílí na menší města ve Středočeském kraji. Často v jde o města s méně než 5 000 obyvatel. Rozloha obchodních prostor se proto zmenšuje. Opět se po vzoru západní Evropy v obchodních centrech budou objevovat restaurace a prodejny s módními značkami. Největší dokončený nákupním park loňského roku byl projekt OC Rotunda v Havířově s rozlohou 6300 m2.
img

Obrázky dňa: ECB neverí vo výraznejší rast úrokových sadzieb

28.07.2017 ECB vydala štúdiu, v ktorej predpovedá budúci strop pre úrokové sadzby na základe vývoja demografie. Do roku 2025 by podľa základného scenára od Európskej komisie (v grafe červenou) mala demografia vytvoriť priestor pre rast úrokových sadzieb k jednému percentu. To je dokonca menej, ako má dnes FED. Optimistický scenár by pripustil rast sadzieb takmer k trom percentám. Ja by som si tipol, že to bude skôr okolo základného scenára (viď Japonsko), čo z ultra-dlhodobého hľadiska nedáva euru veľa potenciálu pre rast (@ecoeurope):
img

Ako vážne je aktuálne spomalenie rastu čínskej ekonomiky?

22.06.2017 Keď si odmyslíme neschválenie Trumpovej daňovej reformy (ktoré je aktuálne ťažné predvídať), tak asi najzávažnejším rizikom je pre trhy aktuálne spomaľovanie čínskej ekonomiky. Najsledovanejšie číslo z ekonomiky – Li Keqiangov index (ktorý meria medziročnú zmenu spotreby energie, nových úverov a objemu prepraveného tovaru), ukazuje stále silné momentum pre čínsku ekonomiku:
img

Forexový zeměpis: Kanada

07.06.2017 Tato země ze severu amerického kontinentu je stejně jako USA high-tech průmyslová země, orientovaná na výrobu. Její hospodářství je založeno na systému tržní ekonomiky a klade důraz na vysokou životní úroveň. Kanadská ekonomika zaznamenala od konce druhé světové války impozantní růst průmyslu, těžby a sektoru služeb, který se postupně přeměnil v největší sektor ekonomiky.
img

Obrázky dňa: BrExit negatívne zasahuje britský sektor služieb, tan za európskym zaostáva najviac v posledných rokoch

06.06.2017 Ďalší dôkaz, že BrExit si začína na britskej ekonomike vyberať svoju daň. Tentokát zo sektora služieb, ktorý zrejme stratí prístup na trhy EÚ. V posledných štyroch mesiacoch boli indexy dôvery v sektore služieb eurozóny podstatne vyššie ako v Británii. Keď si odmyslíme mesiac bezprostredne po referende, ktorý bol skôr panickou reakciou ako reálnym obrazom vtedajšieho vývoja v sektore služieb, tak je aktuálny rozdiel nálady v sektore služieb eurozóny a Británie najväčší v posledných rokoch. A zrejme to tak ešte niekoľko mesiacov ostane (@ReutersJamie):
img

Obrázky dňa: Investori nie sú pokojní ani pred druhým kolom francúzskych volieb

04.05.2017 Obchodníci na euro-dolári sa opäť začali zaisťovať voči poklesu. Vyzerá to, že víťazstvo Macrona nepovažujú za úplne isté. Rozdiel medzi volatilitou opcií na zaistenie proti rastu a na zaistenie voči poklesu EURUSD už takmer dosiahol minimá spred prvého kola volieb a spred britského referenda. KeĎ teda vyhrá Macron, EURUSD môže ešte o niečo poskočiť (@queenofchartz)
img

Na realitnom trhu to (zatiaľ) nevyzerá na bublinu

06.02.2017 NBS v minulom týždni zverejnila aktuálny vývoj cien nehnuteľností. Tie ukázali dvojciferné tempo rastu cien bytov, čo v kombinácii s minimálnymi úrokmi zvýšilo obavy o prehrievanie sa trhu s nehnuteľnosťami. V nedávnom komentári Beblavý chce obmedziť nezávislosť NBS som na konci napísal, že zatiaľ to na bublinu na našom realitnom trhu nevyzerá, keďže v predošlých rokoch rástli mzdy rýchlejšie ako ceny nehnuteľností. Teraz som sa pozrel na tento vývoj podrobnejšie.
img

Obrázky dňa: Americkým akciám sa darilo podstatne viac za demokratických ako za republikánskych prezidentov

30.12.2016 História ukazuje, že nie je veľmi rozumné spoliehať sa na to, že z akej strany je v USA prezident. Konvenčná logika hovorí, že by sa akciám malo viac dariť za republikánov, ktorí sú viac business-friendly a ktorí majú tendenciu robiť vyššie deficity (hoci tvrdia opak). Od veľkej hospodárskej krízy dosiahol priemerný ročný rast amerických akcií za republikánov 1,7% a za demokratov 10,8%. Závery nechcem preceňovať, vzorka je malá. Každopádne to, že vyššie deficity a laxnejšia regulácia automaticky nemusí znamenať, že akcie budú rásť. Takže v roku 2017 pozor na prehnaný optimizmus (@cullenroche):
img

Čínské banky zaplavují trhy novými úvěry, srpnová data znovu překvapila

14.09.2016 Není divu, že z Číny v poslední době přichází tak dobrá data. Tamní centrální banka se prostě rozhodla, že finanční trhy zaplaví likviditou a zatím se ji to daří. Posuďte sami. Dnešek přinesl z Číny čerstvé peněžní statistiky, které znovu překonávají všechny odhady:
img

Americké maloobchodní tržby dostaly dolar pod tlak, páteční seance ale zatím z klidného režimu minulých dnů nijak nevybočuje

12.08.2016 Ani konec týdne zatím finanční trhy nevykolejil z klidového režimu. Přestože dnes evropské indexy mírně ztrácí, ztráty jsou relativně mírné a nijak nevybočují ze standardního intradenního šumu, když se pohybují v okolí několika desetin procenta. Obchodování na evropských burzách přitom znovu probíhá na výrazně podprůměrných objemech, které jsou přibližně třetinu až polovinu pod třicetidenním průměrem. Bezstarostná idylka tedy pokračuje.
img

Ranní zpráva z finančního trhu 1.8.2016

01.08.2016 Výsledky stres testů evropského bankovního sektoru ukázaly, že je schopen se vypořádat i s hlubokou recesí. Jediná banka, která testy neprošla, byla italská Monte Paschi. Ta ještě před zveřejněním výsledků stresového testování oznámila rekapitalizaci.
img

Evropské indexy konečně znovu rostou, DAX se odrazil od supportu. Rozhodující slovo ale bude mít Fed

15.06.2016 Akciové trhy se dnes po několika nervózních dnech konečně uklidnily a korekce dřívějších ztrát přichází jako na zavola...
img

Ďalšie dva ukazovatele z USA predznačujú zrýchlenie inflácie. Jedno zvýšenie sadzieb v tomto roku je reálne

13.05.2016 Pred dvoma týždňami som v poste FED zmietol infláciu zo stola. Vyzerá to však, že bude rásť. Takisto aj výnosy na US d...
img

Čínské nové úvěry si cestu do ekonomiky zatím nenašly

11.05.2016 Jedním z nejčastěji zmiňovaných důvodů stabilizace čínské ekonomiky je určitě enormní nárůst úvěrové aktivity v zemi. ...
img

Makro: Růst úvěrů v Číně zrychlil

15.04.2016 Komerční banky v březnu poskytly nové úvěry v objemu 1370 miliard juanů ($210 mld.), oproti CNY726,6 mld. v ...
img

Cesta forexem

01.04.2016 Jak by bylo, kdyby nebylo!
img

Makro: Meziroční růst peněžní zásoby M3 eurozóny byl stabilní

29.03.2016 Meziroční růst široké peněžní zásoby M3 eurozóny v únoru podle očekávání stagnoval na 5,0% poté, co zrychlil z 4,...
img

Makro: Růst úvěrů v Číně v únoru prudce zpomalil

11.03.2016 Komerční banky poskytly úvěry v objemu 726,6 miliard juanů ($111,9 mld.), výrazně méně než CNY2510 mld. v lednu, ...
img

Makro: Nemovitostní trh v Číně se začíná stabilizovat

02.03.2016 Poptávka se nadále zvyšuje ve velkých a středně velkých městech. Analytici očekávají v letošním roce, v období zp...
img

Makro: Meziroční růst peněžní zásoby M3 eurozóny v lednu nečekaně zrychlil

25.02.2016 V lednu meziroční růst široké peněžní zásoby M3 eurozóny nečekaně zrychlil z 4,7% na 5,0% a tříměsíční průměr mez...
img

Makro: Růst úvěrů v Číně byl v lednu rekordní

16.02.2016 Komerční banky v lednu poskytly úvěry v rekordním objemu 2510 miliard juanů ($385 mld.), ve srovnání s CNY59...
img

Makro: Meziroční růst peněžní zásoby M3 eurozóny nečekaně zpomalil

29.01.2016 V prosinci meziroční růst široké peněžní zásoby M3 eurozóny na základě revizí nečekaně zmírnil z 5,0% na 4,7% (oč...
img

Makro: Růst úvěrů v Číně byl v prosinci nižší, než se čekalo

15.01.2016 Komerční banky poskytly úvěry v objemu 597,8 miliard juanů, ve srovnání s CNY708,9 mld. v listopadu a C...
img

Makro: Meziroční růst peněžní zásoby M3 eurozóny nečekaně zpomalil

30.12.2015 V listopadu meziroční růst široké peněžní zásoby M3 eurozóny zmírnil z 5,3% na 5,1% a tříměsíční průměr mezi...
img

Makro: Růst úvěrů v Číně zrychlil

11.12.2015 V listopadu poskytly komerční banky úvěry v objemu 708,9 miliard juanů, ve srovnání s CNY513,6 mld. v ř...
img

Nálada mezi průmyslníky se v listopadu pravděpodobně zlepšila

01.12.2015 Na úvod týdne se kurz koruny proti euru téměř nezměnil. Hodnota české měny stagnovala těsně nad úrovní kurzového závazku v úzkém...
img

Makro: Meziroční růst peněžní zásoby M3 eurozóny v říjnu zrychlil

26.11.2015 V říjnu meziroční růst široké peněžní zásoby M3 eurozóny zrychlil z 4,9% na 5,3% po stagnaci v září (oč. 4,9...
img

Zlato je nejníže od roku 2010, CAD ztrácí kvůli výprodeji na ropě

12.11.2015 Čtvrteční seance zatlačila evropské akcie opět do červených čísel. Asi největšímu zájmu se těšil projev Maria Draghiho...
img

Makro: Růst úvěrů byl v Číně nejnižší v roce

12.11.2015 V říjnu poskytly komerční banky úvěry v objemu 514 miliard juanů, ve srovnání CNY1050,0 mld. v září a CNY548,3 mld. ve stejném...
img

Makro: Meziroční růst peněžní zásoby M3 eurozóny stagnuje

27.10.2015 V září meziroční růst široké peněžní zásoby M3 eurozóny nečekaně stagnoval poté, co zpomalil z 5,3% na 4,9% v&nbs...
img

Makro: Růst úvěrů v Číně zrychlil a překonal očekávání

15.10.2015 Komerční banky poskytly v září úvěry v objemu 1050,0 miliard juanů, ve srovnání s CNY809,6mld. v s...
img

Makro: Meziroční růst peněžní zásoby M3 eurozóny v srpnu nečekaně zpomalil

25.09.2015 V srpnu meziroční růst široké peněžní zásoby M3 eurozóny nečekaně zpomalil z 5,3% na 4,9% (oč. 5,3%) a tříměsíční...
img

Evropské indexy se vrací tam, kde týden začaly. Zlato v týdnu naopak zdolalo zajímavý support

11.09.2015 Po včerejší nevýrazné seanci se dnes evropské indexy opět dostávají pod prodejní tlak. Obchodování sice probíhá na prů...
img

Makro: Růst úvěrů byl v Číně nižší po propadu na akciovém trhu

11.09.2015 Komerční banky poskytly v srpnu úvěry v objemu 809,6 miliard juanů, ve srovnání s CNY1480 miliard v čer...
img

Obrázky dňa (3.8.2015)

03.08.2015 Päť obrázkov, ktoré ma za posledných 24 hodín najviac zaujali: Hedžové fondy sú dosť kontrariánske. V posledných dvoch týždňoch...
img

Brazílska centrálna banka opäť zvýšila sadzby. Dusí ekonomiku zbytočne?

30.07.2015 V tomto roku sme svedkami výrazného globálneho uvoľňovania, pre Brazíliu to neplatí. Jej centrálna banka zvýšila včera...
img

Forex: Koruna se stále více tlačí ke kurzovému závazku

27.07.2015 V uplynulém týdnu se hodnota koruny proti euru posunula opět na nové maximum od intervencí ČNB v listopadu 2013. Ve čtvrtek během...
img

Makro: Čínské banky poskytly v prvním pololetí úvěry v objemu 6,56bil. juanů

14.07.2015 Komerční banky poskytly v červnu úvěry v objemu 1280 miliard juanů, ve srovnání s CNY901 miliard v květnu a ...
img

Forex: Finální čísla nechala korunu chladnou

01.07.2015 Všechny středoevropské měny včera během dne posílily. Z nadále nejasné situace kolem řešení řecké krize profitovaly všechny regionální...
img

Forex: Dopad řecké krize na středoevropské devizové trhy minimální

30.06.2015 Na středoevropských devizových trzích panovala v úvodu pracovního týdne možná poněkud překvapivě klidná nálada. Navzdory víkendovým...
img

Makro: Čínské banky v květnu poskytly úvěry v objemu 900,8 mld. juanů

11.06.2015 Podle statistiky čínské národní banky za květen poskytly komerční banky úvěry v celkovém objemu 900,8 miliard jua...
img

Korekce na evropských akciích zatím hledá své dno, evropské výnosy přestaly růst

09.06.2015 Pozvolný ale vytrvalý pád akcií pokračuje v Evropě také dnes. Hlavní evropské indexy ztrácí několik desetin procenta a...
img

Evropské akcie znovu v červených číslech. EUR sílí, zatímco CAD doplácí na výsledky HDP

29.05.2015 Evropské akcie dnes znovu ztrácí a většina indexů pravděpodobně týden zakončí v červených číslech. Dominantním tématem...
img

Makro: Růst úvěrů v Číně meziměsíčně zpomalil

14.05.2015 Podle dubnové statistiky čínské národní banky poskytly komerční banky úvěry v celkovém objemu 707,9 miliard juanů...
img

Makro: Meziroční růst peněžní zásoby M3 eurozóny čtvrtý měsíc za sebou zrychlil

26.03.2015 V únoru meziroční růst peněžní zásoby M3 eurozóny po revizi zrychlil z 3,7% na 4,0%, což bylo nejrychlejší tempo ...
img

Makro: Růst úvěrů v Číně překonal očekávání

12.03.2015 Podle únorové statistiky čínské národní banky poskytly komerční banky úvěry v celkovém objemu 1020 miliard juanů ...
img

Makro: Meziroční růst peněžní zásoby M3 eurozóny v lednu zrychlil

26.02.2015 V lednu meziroční růst peněžní zásoby M3 eurozóny na základě revizí zrychlil z 3,8% na 4,1% a tříměsíční průměr m...
img

Makro: V lednu čínské banky poskytly nejvyšší objem úvěrů za šest let

13.02.2015 Podle lednové statistiky čínské národní banky poskytly komerční banky úvěry v celkovém objemu 1470 miliard juanů,...
img

Forex: Koruna ve čtvrtek oslabovala

30.01.2015 Obchodování na koruně vůči euru je v posledních dnech jak na houpačce. Po středečních ziscích včera zase koruna oslabovala, když se kurz...
img

Makro: Meziroční růst peněžní zásoby M3 eurozóny v prosinci opět zrychlil

29.01.2015 V prosinci meziroční růst peněžní zásoby M3 eurozóny zrychlil z 3,1% na 3,6% a tříměsíční průměr meziročního temp...
img

Makro: Růst bankovních úvěrů v Číně zpomalil

15.01.2015 Podle prosincové statistiky čínské národní banky poskytly komerční banky úvěry v celkovém objemu 697,3 miliard ju...
img

Makro: Meziroční růst peněžní zásoby M3 eurozóny zrychlil víc, než se čekalo

30.12.2014 V listopadu meziroční růst peněžní zásoby M3 eurozóny nečekaně zrychlil z 2,5% na 3,1% a tříměsíční průměr meziro...
img

Forex: Situace v Rusku dostala regionální měny pod tlak

22.12.2014 Vývoj na regionálních devizových trzích byl minulý týden ve stínu událostí na ruském trhu. Hned zpočátku týdne se ruská centrální banka rozhodla...
img

Makro: Růst bankovních úvěrů v Číně zrychlil

12.12.2014 Podle statistiky čínské národní banky za listopad poskytly banky úvěry v celkovém objemu 852,7 miliard juanů, ve ...
img

Makro: Meziroční růst peněžní zásoby M3 eurozóny zůstal stabilní

27.11.2014 V říjnu meziroční růst peněžní zásoby M3 eurozóny stagnoval na 2,5% a tříměsíční průměr meziročního tempa růstu č...
img

Makro: Objem bankovních úvěrů rostl v říjnu v Číně pomaleji

14.11.2014 Podle statistiky čínské centrální banky za říjen činil objem poskytnutých bankovních úvěrů 548,3 miliard juanů, ve sro...
img

Makro: Meziroční růst peněžní zásoby M3 eurozóny v září opět zrychlil

27.10.2014 V září meziroční růst peněžní zásoby M3 eurozóny nečekaně zrychlil na 2,5% z 2,1% po revizi v srpnu (oč. 2,2...
img

Makro: Objem bankovních úvěrů v Číně vzrostl v srpnu i září

16.10.2014 Podle statistiky čínské centrální banky za září činil objem poskytnutých bankovních úvěrů 857,2 miliard juanů, ve srov...
img

Forex: Česká koruna na dvouměsíčním minimu

01.10.2014 Ani úterní obchodování nepřineslo na středoevropských devizových trzích příliš vzruchu. Česká koruna mírně posilovala a znovu se dostala dva...
img

Makro: Meziroční růst peněžní zásoby M3 eurozóny čtvrtý měsíc za sebou zrychlil

25.09.2014 V srpnu meziroční růst peněžní zásoby M3 eurozóny nečekaně zrychlil na 2,0% (oč. 1,9%) z 1,8% v červenci a tříměsíční průměr meziročního...
img

Makro: Čínské banky poskytly v srpnu více úvěrů

12.09.2014 Podle srpnové statistiky čínské centrální banky činil objem poskytnutých bankovních úvěrů 702,5 miliard juanů, ve srov...
img

Makro: Meziroční růst peněžní zásoby M3 eurozóny v červenci opět zrychlil

28.08.2014 Meziroční růst peněžní zásoby M3 eurozóny v červenci nečekaně zrychlil na 1,8% (oč. 1,5%) z 1,6% po revizi v...
img

Makro: Objem poskytnutých úvěrů v Číně poklesl

13.08.2014 Podle měsíční statistiky čínské centrální banky činil objem poskytnutých úvěrů v červenci pouze 385,2 miliard jua...
img

Makro: Objem poskytnutých úvěrů se v Číně zvyšuje

15.07.2014 Podle měsíční statistiky čínské centrální banky činil objem poskytnutých úvěrů v červnu 1080,0 miliard juanů ($17...
img

Makro: Meziroční růst peněžní zásoby M3 eurozóny v květnu zrychlil

30.06.2014 Meziroční růst peněžní zásoby M3 eurozóny v květnu nečekaně zrychlil na 1,0% (oč. 0,8%) z 0,7% po revizi v&n...
img

Makro: Objem poskytnutých úvěrů v Číně překonal očekávání

12.06.2014 Podle měsíční statistiky čínské centrální banky činil objem poskytnutých úvěrů v květnu 870,8 miliard juanů, ve s...
img

Makro: Meziroční růst peněžní zásoby M3 eurozóny v dubnu opět zpomalil

28.05.2014 Meziroční růst peněžní zásoby M3 eurozóny v dubnu nečekaně zpomalil na 0,8% (oč. 1,1%) z 1,0% po revizi v&nb...
img

Forex: Středoevropské měny pokračují v korigování svých ztrát

30.04.2014 Středoevropské měny během včerejšího obchodování pokračovaly v umazávání ztrát, které utržily v důsledku dění na Ukrajině. Největší zisky si připsal maďarský forint, který si v průběhu dne polepšil o 0,5 % a to i navzdory dalšímu snížení úrokových sazeb maďarskou centrální bankou. Ta zredukovala klíčovou sazbu o dalších 10 bb na 2,5 %. Stejně jako v březnu i tentokrát se bankovní rada shodla na tom, že se úrokové sazby významně přiblížily hranici, která zajišťuje cenovou stabilitu a podporuje ekonomický růst. Podle tiskové zprávy, bylo snížení úrokových sazeb umožněno mírným zlepšením ve vnímání rizik spojených s ekonomikou. Po oznámení rozhodnutí centrální banky forint mírně oslabil směrem k 309,5 HUF/EUR, aby následně zamířil k hladině 308,3 HUF/EUR na konci obchodního dne. Polský zlotý během dne posílil o 0,2 % na 4,197 PLN/HUF.
img

Makro: Meziroční růst peněžní zásoby M3 eurozóny v březnu nečekaně zpomalil

29.04.2014 Meziroční růst peněžní zásoby M3 eurozóny v březnu zpomalil na 1,1% (oč. 1,4%) z 1,3% v únoru a tříměsí...
img

Makro: Meziroční růst peněžní zásoby M3 eurozóny v únoru opět zrychlil

27.03.2014 Meziroční růst peněžní zásoby M3 eurozóny v únoru zrychlil na 1,3% z 1,2% v lednu a tříměsíční průměr m...
img

Makro: Meziroční růst peněžní zásoby M3 eurozóny v lednu zrychlil

27.02.2014 Meziroční růst peněžní zásoby M3 eurozóny v lednu zrychlil na 1,2% z 1,0% v prosinci a tříměsíční průměr meziročního tempa růstu...
img

Forex: Zlotý i forint pod tlakem, koruna odolává

03.02.2014 Uplynulý týden byl ve znamení výprodejů na globálních rozvíjejících se trzích (GEM), když se investoři začali obávat negativního vlivu snižování...
img

Makro: Meziroční růst peněžní zásoby M3 eurozóny v prosinci zpomalil

29.01.2014 Meziroční růst peněžní zásoby M3 eurozóny v prosinci zpomalil na 1,0% z 1,5% v listopadu a tříměsíční p...
img

Makro: Meziroční růst peněžní zásoby M3 eurozóny poprvé od srpna zrychlil

03.01.2014 Meziroční růst peněžní zásoby M3 eurozóny v listopadu zrychlil na 1,5% z 1,4% v říjnu, tříměsíční průmě...
img

Makro: Meziroční růst peněžní zásoby M3 eurozóny v říjnu opět zpomalil

28.11.2013 Meziroční růst peněžní zásoby M3 eurozóny v říjnu zpomalil na 1,4% z 2,0% v září a tříměsíční průměr me...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Money management | Bitcoin | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Novozélandský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Maďarský forint | Koruna | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Devizové rezervy | Mexické peso | Turecká lira | Bezpečný přístav | Divergence | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Česká měna | Turecko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | ETF | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Komoditní měny | Export | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Ekonomické události | Makroekonomie | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Zhodnocení | Asset management | B/E | Transakce | Bankovní rada | Benchmark | Bloomberg | Bod | Bond | Breakout | Bund | Burza | CEO | CFD | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Close | DAX | Distribuce | Drawdown | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Futures | G7 | Gama | Grafy | High | IPO | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Initial Public Offering | Intradenní obchodník | Investice | Investiční horizont | Investiční společnost | Investor | Investování | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Kurz | LTRO | Likvidita | Low | MMF | Risk | Marže | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měny | NYSE | Nabídka | Nemovitostní fond | Stavební povolení | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Obchodník s cennými papíry | Opce | Fondy kvalifikovaných investorů | Peněžní zásoba | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Profit Target | Provize | RRR | Rally | Realizovat zisk | Risk Reward Ratio (RRR) | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Směnný kurz | Spot | Spread | Stagflace | Support | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trigger | Ukazatel | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Warren Buffett | Bondy | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Morgan Stanley | Bank of China | Euro STOXX | Nomura | Goldman Sachs | Evropa | Index MSCI | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | Komerční banka | Bank of America | Saxo Bank | Indexy | RMB | Globální ekonomika | Jihoafrický rand | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Swapová křivka | Kurzový závazek | Fundamenty | Fond | EU | Finanční sektor | Zasedání Fedu | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Makroekonomická data | Zisk | Ceny komodit | Kurz koruny | Zkušenosti | Deprese | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Bohatství | Uvolnění měnové politiky | Partners | Obchodovat | Investment Banking | Akciový analytik | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Financování | Investovat | CZK/EUR | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Swapová výnosová křivka | Facebook | LYNX | Donald Trump | Burzy | Rozvíjející se trhy | Ceny akcií | Obchodníci | Semináře | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | GBPUSD | USDCAD | EURJPY | Raiffeisenbank | Index | Investiční strategie | Nabídková cena | Podpora | Akcie dnes | Akciové burzy | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Break Even | Brent | CashFlow | Cena | Cena ropy brent | Čínská ekonomika | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Devizové trhy | Devizový kurz | DJIA | Dolar | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Eura | EURGBP | Evropská měna | Expirace | Finanční prostředky | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | GDP | Graf | Hang Seng | HDP USA | Index PMI | Index S&P 500 | Investice do nemovitostí | Investiční | Investiční nemovitosti | Investiční poradenství | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komoditní | Korporátní dluhopisy | Kurz CZK | Kurz jüanu | Kurz kanadského dolaru | Kurz měny | Libra | Lira | Maďarská měna | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Meziroční inflace | Nemovitosti | Ocenění akcií | Oslabení koruny | Pád akcií | Pips | Portfolia | Prognóza | Pšenice | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Růst HDP | Rychlé peníze | Řízení rizika | Signály | Société Générale | SP500 | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Termínované vklady | TopForex | Trailing Stop | Trh nemovitostí | Trh | Tržní podíl | Ukrajinská hřivna | Volatility | Výprodej | Vývoj inflace | Vývoj mezd | Webinář | WTI | Zkušenost | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | Buffett | Akontace | Back office | Báze | EV | Indie | IRS | Ministerstvo financí | Omega | Prospekt | ROCE | Sell | Tovární objednávky | Itálie | Vybírání zisků | Převis | Repo operace | Cenová hladina | Směrodatná odchylka | Tržby | Vedoucí indikátory | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Bohatý | Equity křivka | Kontrakt | Majors | Profit Target (PT) | Stop Loss (SL) | Know-how | Blog | Retail | Vzdělání | 1 milion | Burze | Investment | Stock market | Hedžové fondy | Jackson Hole | MSCI | Caterpillar | TLTRO | PwC | Standard Chartered | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | HUF/EUR | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Finanční systém | Úspěch | Kurz české měny | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Multi-Asset obchodování | Výnosová křivka | Energie | Earnings | Podnikatelé | Bezpečnější měny | BlackRock | Ekonomické indikátory | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Klid | Konzistence | Americké trhy | Bankovnictví | Ekonomická aktivita | Posilování koruny | Firmy | Strategy Research | Economist | Economic | Česká swapová křivka | Inflační tlaky | Globální finanční krize | Euro Stoxx 600 | Realitní trh | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Globální ekonomiky | Nervozita | Britský ministr financí | Americké burzy | Uvolňování měnové politiky | Finančnictví | Dnes na trzích | Propad | Citi | S&P | Guvernér | Hospodářský růst USA | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Oslabení dolaru | Americké indexy | Historická minima | Nejistota | Philip Morris | Světové finanční krize | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Obchodování na forexovém trhu | CySEC | Zajištění | Steen Jakobsen | Výhled | Bankéři | Poplatky | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Silné euro | Hlavní evropské indexy | Průzkum | Krize | Světové trhy | Kalendář dnešních ekonomických událostí | Posunutí kurzového závazku | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Růst čínské ekonomiky | Ekonomické údaje | Hřivna | TRY | Index cen domů | Softbank | Čínský statistický úřad | Příjmy | Indexy PMI | ČTK | Středoevropské devizové trhy | Konsenzus | Růst ekonomiky | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Zasedání americké centrální banky | Hlavní ekonom | Očekávání | eTrader | Obchodování s českou korunou | HNonline.sk | Purple Trading | J.P. Morgan | Ranní nadhoz | BHS | Breakout Trader | Analytik eTrader | Conseq Investment Management | Investování s LYNX | Airbnb | Skupina Saxo Bank | Saxo | FinTech | Podniky | Globální růst | Fond kvalifikovaných investorů | IPO kalendář | Pipy | Mileniálové | Christopher Dembik | Kim Fournais | Nezávislost centrální banky | Index spotřebitelské důvěry | Šéf ECB | Majetek | Nemovitostní trh | Výsledky bank | Makroekonomické strategie | IPO Uber | IPO Lyft | Inflace v ČR | IPO Pinterest | IPO Slack | IPO Rackspace | IPO Levi Strauss | IPO Airbnb | IPO WeWork | IPO Palantir | IPO 2019 | IPO O2 | IPO Cloudflare | IPO Peloton | IPO CrowdStrike | IPO Asana | IPO Casper Sleep | IPO Instacart | Akcie Pinterest | PINS | Pinterest (PINS) | Akcie Lyft | Lyft (LYFT) | Statistický úřad | Začít obchodovat | Pokles cen | Štěpán Křeček | WeWork | US500 | Backtest | Saxo Bank v Praze | Centrála Saxo Bank | Fintech specialista | Přístup k investování | Investování na globálních finančních trzích | Digitální přístup k investování | Zkušenost s obchodováním | Risk Reward Ratio | Tržby v maloobchodě | Edge | Banka Goldman Sachs | Ekonom BHS | Obchod | Histogram | Předseda představenstva | Reálné ekonomiky | Equity křivky | Průběh equity křivky | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Generální ředitel | Důvěra v ekonomiku | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Nezaměstnanost v eurozóně | Statistika | PLN | Propouštění | Impuls | Zdražování | Výhled do budoucna | Míra | Konec roku | Předseda | xStation5 | Bydlení | Inovace | Vývoj na kapitálových trzích | Budoucnost | Hodnota investic | Inflační překvapení | Ukazatele | Nájemné | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Trhy | Virus | Pokles | Situace | Meziroční růst | Zdravotní pojištění | Vít Hradil | Pandemie | IHNED | Raiffeisenbank a.s. | Zlepšení | Obchody | Výdaje | Průměrná cena | Prodávající | Vitali Butbaev | České banky | Průměrná mzda | Vývoj | Šok | Mzda | Výkyvy | Kongres | Hotovost | Peněžní zásoby | Růst | Americká banka | Ekonomiky | Práce | Údaje | DPH | Oregon | Index US500 | Majitel | Osobní příjmy | Expanze | RBI | JDE | ČR | Prodeje automobilů | Projev šéfa Fedu | Covid | Dostupnost bydlení | Dopad pandemie | Generace Z | Ceny | Praha | Starší byty v ČR | Starší byty | Byty v ČR | Prodejní ceny starších bytů | Ceny starších bytů | Bezrealitky.cz | Nové byty | Nové byty v Praze | Byty v Praze | Trigema | Prodejní ceny nových bytů | Ceny nových bytů | Důvěra | Situace na americkém trhu práce | Rezidenční nemovitosti | Nákupní centra | Obchody a nákupní centra | Obchodní domy | Kancelářské nemovitosti | Budoucí vývoj | Český nemovitostní trh | BHS Real Estate Fund
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Indikátor | Graf | Dolar

Předchozí klíčová slova

Mzda v ČR
Mzdová dynamika
Mzdový nárůst
Mzdový růst
Mzdový růst v ČR
Mzdy
Mzdy členů Bankovní rady
Mzdy členů Bankovní rady ČNB
Mzdy v Británii
Mzdy v ČR

Následující klíčová slova

M5S
Nabídka
Nabídka akcií
Nabídka akcií Aramka
Nabídka a poptávka
Nabídka Aramco
Nabídka na převzetí
Nabídka ropy
Nabídka Snowflake
Nabídková cena
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
XTB evolution
Potvrďte prosím... Zavřít