Úterý 19. březen 2024 07:08
reklama
Instaforex ebook
reklama
CapXmaster
reklama
CapXmaster
reklama
XTB trading konference 2024

Business Outlook

img

Ranní shrnutí (31.07.2023)

31.07.2023 Americké indexy zakončily páteční obchodní seanci růstem - S&P 500 vzrostl o 0,95 %, Dow Jones se posunul o 0,50 % výše a Nasdaq vzrostl o 1,85 %. Index Russell 2000 s malou kapitalizací posílil o přibližně 1,4 %.
img

Ranní okénko - ECB končí s forward guidance, další hiky jsou na obzoru

22.07.2022 S koncem týdne se v ekonomickém kalendáři dostáváme k výsledkům šetření mezi nákupními manažery PMI pro Německo, eurozónu i USA. Odhady jdou směrem k mírnému meziměsíčnímu poklesu, ale setrvání nad 50 body, tj. v pásmu značícím expanzi. Nicméně podobné průzkumy se v posledních týdnech ukázaly být dost rozkolísané.
img

Ranní okénko - Plyn znovu proudí (prozatím) a ECB zvýší sazby a představí anti-fragmentační nástroj

21.07.2022 Poté, co dorazila od agentury Bloomberg zpráva, že přes Nord Stream 1 do Evropy znovu proudí plyn, se finanční trh může soustředit na další klíčové události. Odpoledne zasedá ECB. A ať už úrokové sazby zvýší o 25 nebo 50 bazických bodů, stěžejní bude, jak se jí podaří přesvědčit trh o efektivitě nového anti-fragmentačního nástroje. Tento úkol nabírá na důležitosti, protože dnes ráno prudce vzrostl výnos 10letého italského dluhopisu (o 5,3 % z hodnoty ze včerejšího odpoledne).
img

Ranní okénko - Inflace v Česku je třetí největší v rámci EU

19.05.2022 Dnešek je z pohledu významnějších ekonomických dat prázdný. Eurostat nezměnil údaj ohledně dubnové inflace v eurozóně, ale doplnil čísla i o státy EU. Inflace v ČR byla podle jeho metodiky v dubnu třetí nejvyšší (+13,2 %). Rychleji ceny rostly jen v Litvě (+16,6 %) a Estonsku (+19,1 %). Celkově v eurozóně dosáhla inflace potvrzených 7,4 %, v celé EU pak 8,1 %.
img

Ranní okénko - Na blížící se recesi v USA to podle dostupných dat moc nevypadá

18.05.2022 V dnešním ekonomickém kalendáři je jen finální výsledek inflace v eurozóně. Čeká se nepatrná revize meziročního tempa na 7,5 % z 7,4 %. Zajímavější byla včerejší data, především v USA, kde to na recesi podle přicházejících dat zatím moc nevypadá. Dubnová čísla maloobchodních tržeb byla solidní (+0,9 % m/m) a k lepšímu byl revidován i výsledek za březen (z 0,5 % na 1,4 %), což by mohlo vést i k revizi HDP za Q1´22.
img

Ranní okénko - Česká ekonomika letos podle EK přidá pod 2 %

17.05.2022 Česko má díky včerejším cenám výrobců pro zbytek týdne hotovo. Dnes jsou na pořadu dne data hlavně z americké reálné ekonomiky. Zatímco maloobchod bude dál držet solidní tempo, průmysl ukáže známky zpomalování. Včerejší ceny průmyslových výrobců rostly rychlejším tempem než se očekávalo a to se může promítnout v dalším zdražování pro spotřebitele. Evropská komise zveřejnila prognózu, podle které letos české ekonomika poroste o necelá dvě procenta. Příští rok ale očekávají oživení.
img

Ranní okénko - Zdražování ve výrobě indikuje pokračující růst spotřebitelských cen

16.05.2022 První údaj týdne je růst cen českých průmyslových výrobců, které vzrostly o 2,3 % meziměsíčně, mírně více, než jsme očekávali (1,9 %). Současně jde o poslední údaj z české ekonomiky v tomto týdnu. Během něj nás čekají první data z reálné ekonomiky USA, které by měly potvrdit dobrý vstup do druhého čtvrtletí a zmírnit tím obavy investorů o rychlém zpomalování tamní ekonomiky. V eurozóně vyjde zápis z měnového zasedání ECB a zpřesněný údaj o výkonu ekonomiky během Q1´22 by měl potvrdit mezikvartální nárůst o 0,2 %. Za zmínku stojí také nová makroekonomická prognóza Evropské komise, od které se dá čekat revize růstu HDP eurozóny pod 3 % a letošní inflaci poblíž 6 %.
img

Ranní okénko - Zápisky Fedu nepřekvapily a přibrzďují sázky na dvojnásobné zvýšení sazeb

17.02.2022 Dnes v Evropě příliš nových ekonomických dat nevychází a větší šanci promlouvat do vývoje na finančních trzích tak má jedině vývoj na rusko-ukrajinské hranici. I přes mírnou deeskalaci je situace stále velmi složitá, a trhy napjatě vyčkávají na další vývoj. V USA dnes vychází data o výstavbě nových domů a také tradiční týdenní čísla ohledně počtu nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Ani jedna statistika by neměla přinést zásadnější překvapení a trhy tak budou spíše ještě trávit včerejší zápisky z posledního zasedání Fedu.
img

Ranní okénko - Dražší energie opět značně navýšily výrobní ceny v Německu

20.01.2022 V Německu dnes ráno statistický úřad zveřejnil prosincový vývoj výrobních cen, které vzrostly výrazně více, než trh předpokládal. Z USA dorazí týdenní data z trhu práce a výsledek průzkumu mezi podnikateli tzv. Philadelphia Fed Business Outlook. V eurozóně bude zveřejněn výsledek spotřebitelské důvěry. Ta se po oživení během léta od října postupně snižuje a v tomto trendu měla pokračovat i v lednu. Za zmínku stojí také zveřejnění zápisu z posledního zasedání ECB, kde trh bude sledovat postoj centrálních bankéřů k rizikům inflace.

Další články k tématu Business Outlook

img

Okénko finančního trhu 15.8.2019

15.08.2019 Evropský datový kalendář byl pro dnešek prázdný a pozornost tak byla upřena na Ameriku. Jak se již v poslední době stalo tradicí, zatímco Evropa trhy nepřestává strašit, USA přinášejí pozitivní překvapení. Empire State Index mezi zpracovateli v srpnu přinesl namísto očekávaného zhoršení meziměsíční nárůst o 0,5 bodu na hodnotu 4,8. Za pozornost stojí hlavně znatelně lepší hodnocení nových objednávek. Podobně i Philadelphia Fed Business Outlook překonal předpoklady, když sice meziměsíčně poklesl, ale výrazně méně, než se trhy obávaly. V hodnocení současného podnikatelského klimatu převažovaly pozitivní názory nad negativními a ve výhledu na příštích šest měsíců byl tento rozdíl ještě mnohem výraznější. Ještě radostnější zprávou pro USA pak byl červencový růst maloobchodních tržeb, které si připsaly 0,7 %, a bez započtení automobilů pak dokonce 1,0 %. Oba tyto výsledky překonaly očekávání a potvrzují sílu domácí poptávky na americkém trhu. V situaci neutuchajícího mezinárodního napětí, kdy americký export nevyhnutelně bude ztrácet dech, tak může právě domácí spotřeba dodat potřebnou vzpruhu.
img

Zasadanie BOC a ako ho obchodovať

25.10.2017 Na posledných dvoch zasadaniach centrálnej banky Kanady (Bank of Canada) sme videli dve po sebe nasledujúce zvýšenie sazieb, ktorými banka negovala znižovanie sadzieb v roku 2015 (BOC vtedy reágovala znížením sadzieb na agresívne zníženie ropy, ktorá predsatvuje jej hlavný exportný artikel). Aktuálna hodnota hlavnej úrokovej sadzby je 1% a trhový konsenzus odkazuje na to, že po dnešnom zasadaní sa na tomto fakte nič nezmení. Pozornosť sa dnes bude týkať slovníku, ktorý banka použije v texte rozhodnutia o sadzbách, v správe o monetárnej politike a v prejave guvernéra Poloza. Najdôležitejšími témami budú: načasovanie ďalšieho zvyšovania sadzieb, inflácia a rast (produkčná medzera a jej uzatvorenie). BOC zverejní aj ekonomické projekcie
img

Finanční ředitelé napříč světovou ekonomikou jsou čím dál pesimističtější

19.09.2019 Výsledky pravidelné studie Duke University/CFO Global Business Outlook za třetí čtvrtletí ukázaly, že podnikatelský optimismus v USA v aktuálním třetím čtvrtletí poklesl na nejnižší úroveň za poslední tři roky. Většina finančních ředitelů očekává nástup hospodářské recese ještě před prezidentskými volbami v příštím roce. Tato studie finančních ředitelů přitom probíhá již 94 čtvrtletí v řadě.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 16.8.2019

16.08.2019 Včerejší americké regionální indikátory z průmyslu za srpen skončily nad očekáváními a potvrdily dobrou kondici tamní ekonomiky. Empire State Index mezi zpracovateli zaznamenal meziměsíční nárůst o 0,5 bodu na hodnotu 4,8. Za pozornost stojí hlavně znatelně lepší hodnocení nových objednávek. I Philadelphia Fed Business Outlook skončil oproti očekáváním lépe. Pozitivně vyznělo především hodnocení výhledu na příštích šest měsíců.
img

Ranní komentář: Další neúspěch jednání o brexitu dostal GBP pod tlak

15.10.2018 Máme za sebou nervózní týden, který dostal pod tlak akcie po celém světě, zatímco na FX výrazně pomohl hlavně japonskému jenu. V pátek se ale situace začala postupně uklidňovat a americké indexy nakonec seanci zakončily růstem. Stabilní navíc od čtvrtka zůstávají také dluhopisové výnosy, což by mohlo být dobrým základem pro to, aby nervozita na trzích z minulého týdne začala postupně ustupovat. Nový týden bude na makro podstatně bohatší než minulý a první zajímavá čísla nás čekají už dnes z USA i z Nového Zélandu.
img

Ranní komentář: VIX klesl až na 12b. SP500 se díky tomu vrací nad 2 900 USD

15.04.2019 Minulý týden se na finančních trzích nesl v poklidné atmosféře, která pomohla americkému indexu S&P500 k mírnému růstu a také k překonání hranice 2 900 dolarů. Svůj díl na tomto růstu měl hlavně další pád rizikových přirážek, díky kterému se implikovaná volatilita v podobě VIX indexu dostala zpět na 12b. Nálada na trzích proto zůstává pozitivní, a pokud vydrží, prostor k dalším mírným ziskům na rizikových aktivech zůstane otevřený.
img

Ranní videokomentář: Evropský summit pomohl euru zpět nad 1,16 EURUSD

29.06.2018 Dnešní ráno přineslo důležitou zprávu z Evropy, kde se na summitu EU podařilo najít společnou řeč politikům v otázkách dalšího postupu v rámci uprchlické krize. To v ranních hodinách výrazně pomohlo především evropské měně, která zpevnila zpět nad hranici 1,16 EURUSD a podle reakce na futures se jedná o úlevu také pro akciové indexy, které začaly růst. Páteční seance by se tak už jen z tohoto titulu mohla nést v o něco lepší atmosféře. Do té však budou promlouvat i nadále také nově příchozí data. Dnes jsme přitom zvědavi hlavně na evropskou inflaci a na výsledky kanadského HDP, které mohou shodně zanechat na domácích měnách značnou stopu.
C:\fakepath\TOP5-14122018-LV-17.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.12.2018 1) Evropské trhy v průběhu dnešního obchodování poměrně silněji oslabují. Čínská makra zvýšila nervozitu na trhu, protože celkem jasně naznačila zpomalování tamní ekonomiky, a navíc s poznámkou, že se tak stalo ve chvíli "předzásobení" před faktickým náběhem negativních projevů obchodní války s USA, což jinými slovy naznačuje, že to horší teprve přijde.
img

Ranní komentář: Spotový VIX poprvé od února krátce znovu nad 30b. Akcie na vysokých objemech dál klesají

21.12.2018 Včerejší seance nijak nevybočovala z těch předchozích a přinesla na akciové trhy další vlnu výprodejů. Indexy v USA se na vysokých objemech znovu propadaly, díky čemuž tentokrát začala výrazněji růst také implikovaná volatilita. Ta se v případě spotového VIX indexu dokonce dostala krátce znovu nad hranici 30b., kde se naposledy pohybovala během únorové korekce. Růst averze k riziku výrazně pomáhá na FX hlavně japonskému jenu, ale daří se také drahým kovům v čele se zlatem, které se vyhouplo nad 1 260 dolarů za unci. Dnešek přinese opět několik zajímavých makrodat, i když klíčovou roli sehraje znovu hlavně sentiment na akciových trzích.
92898879.jpg

Forex: Smíšené výsledky fundamentální analýzy

16.09.2011 Americký dolar po smíšených fundamentálních datech nechal forexové obchodníky v nejistotě.
Související klíčová slova: Inflace | EUR/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | HDP | Německo | Česká měna | Analytik | Ropa Brent | Americké akcie | Dluhopisový trh | Poptávka | Rizika | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Sazby | Akcie | Akciový trh | Bank of England | Bankovní rada | Bloomberg | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | ECB | Ekonomika | Euro | Fed | Finanční trh | Forward | Futures | Indikátor | Indikátory | Komodity | Kurz | MIFID | Marže | Měna | Měny | Nástroj | Peněžní trh | Platební bilance | Reinvestice | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Výkonnost | Výnos | Wall Street | ZEW index | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Banky | Doporučení | EUR | USD | Obchodování | Goldman Sachs | XTB | Indexy | Úroková sazba | Investoři | EU | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Business | Optimismus | Výsledky | Makro | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Eurostat | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Obchodníci | Raiffeisenbank | Index | Investiční strategie | Banka | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | Cena | CISCO | CZK | Česká ekonomika | Dolar | Dolary | Hrubý domácí produkt | Investiční | Investiční doporučení | ISM | Makroekonomické ukazatele | Největší světové ekonomiky | Prognóza | Reuters | Ruská ekonomika | Sázky | Trh | Volatility | Výprodej | WTI | Zpráva | Předpověď | ZEW | ROCE | Tržby | Zaměstnanost | Světové ekonomiky | Komise | Volby | Zvyšování sazeb | Thomson Reuters | Průmyslová produkce | Podnikání | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Ekonomická aktivita | Inflační tlaky | Akcie v Asii | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Walmart | Propad | S&P | Zvýšení úrokových sazeb | Ekonomická data | Americké indexy | Tempo růstu | Výhled | Hlavní úroková sazba | Mzdy | Americký trh práce | Krize | Inflace v Česku | Výnosy | Oslabování dolaru | Konsenzus | HDP eurozóny | Odhad HDP | Očekávání | Americký akciový trh | Jerome Powell | MiFID II | Index Russell 2000 | Podnikání na kapitálovém trhu | OPEC+ | Inflace v eurozóně | Šéf Fedu | Trh s ropou | Silnější dolar | EK | Evropská komise | Zvýšení sazeb | Inflace v ČR | Statistický úřad | Obavy investorů | Český průmysl | Prezidentka ECB | ISM index | Poptávka po ropě | Finanční situace | KOSPI | Objem | Trh práce | Obrat trendu | Růst spotřebitelských cen | Průmyslová výroba v eurozóně | Inflace v USA | Reálné ekonomiky | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Bilance | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Největší pokles | Lagardeová | Vyhlídky | Průzkumy | Statistika | Ceny výrobců | Průmysl | PLN | Stavebnictví | Zdražování | Ceny zboží | Problémy | Prognózy | Státy EU | Plyn | Nálada | Nord Stream | Ceny zemědělských výrobců | Měnové politiky | Americké centrální banky | Bydlení | Američané | Zemědělství | Poradenství | Tržby obchodníků | Vyšší inflace | Analytička | Ukazatele | Výroba v eurozóně | Cenové tlaky | Ceny energií | Komunikace | Čínské indexy | Trhy | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Negativní dopad | Pokles | Situace | Raiffeisenbank a.s. | Zlepšení | OIL.WTI | Zpřesněný odhad | Stabilita | Vývoj | Světový trh s ropou | Další vývoj | Stimuly | Členové bankovní rady | Spotřebitelé | Žádosti o podporu | Další pokles | Manufacturing | Domácnosti | Spotřebitelská nálada | Růst | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Potenciál | Ekonomiky | Slovensko | Války | Práce | Jednání ČNB | Údaje | Česká ekonomika letos | Dodavatelské řetězce | Úspory | Prognóza Evropské komise | Celosvětová poptávka po ropě | Data z trhu práce | Odhad vývoje HDP | Pracovní síly | Maloobchod | Snižování cen | RBI | Účet platební bilance | CL | JDE | Unie | ČR | Japonské maloobchodní tržby | Výrobní PMI | PEPP | Americký maloobchod | Ceny | Společnost XTB | Forward guidance | Důvěra | Pracovní místa | Ranní okénko | Nařízení | Ruské společnosti | Průmysl v eurozóně | Zpomalující inflace | Celosvětová poptávka | Data z reálné ekonomiky | Průmyslová produkce v eurozóně | Makroekonomická prognóza | Nová makroekonomická prognóza | Rostoucí ceny | Cenový pohyb | Oslabení | Prodej | Nové prognózy | Americký trh | Guidance | Vratislav Zámiš | Index Russell | HDP v Maďarsku | Medián | ASX | David Vagenknecht | Společnosti | Lenka Kalivodová | Rychlý růst | Ceny plynu | Pokračování trendu | Navyšování cen | Minulá výkonnost | Rychlý růst cen | Obilí | Pozornost | Zboží dlouhodobé spotřeby | Společnost | Target | TIM | Omikron | Očekávání úrokových sazeb | Varianta omikron | | Rozšíření | Hodnoty měny | Fed Business Outlook | Philadelphia Fed Business Outlook | Philadelphia Fed | Dražší energie | Válka na Ukrajině | Řetězce | Nord Stream 1 | Výsledek inflace | Dubnová čísla | Marketingová komunikace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Oblasti konsolidace | Ceny obilí
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | EUR/USD | ROCE

Předchozí klíčová slova

Burzy s virtuálními měnami
Burzy v Evropě
Burzy v Hongkongu
Burzy v Šanghaji
Burzy v USA
Business
Business as usual
BusinessEurope
Business Insider
Business model

Následující klíčová slova

Business & Professional Women
Business & Professional Women ČR
Business Standard
Business Today
Butcher Joseph Asset Management
Butter and Cheese Exchange
Butterfly
Butterfly spread
BUX
BUX Financial
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple MT4 platforma nova
Potvrďte prosím... Zavřít