Čtvrtek 23. březen 2023 15:12
reklama
Purple Ebook ropa
reklama
Instaforex krypto
reklama
Swissquote Bank
reklama
Tickmill logo

Klíčová slova - Ceny nemovitostí

img

Powellův projev- hlavní poznatky z otázek a odpovědí

07.03.2023 Právě začal projev předsedy FEDu Jeroma Powella před Kongresem. Zpočátku se indexy pohybovaly níže a dolar po poznámkách ohledně dalšího zvyšování sazeb posílil. Níže uvádíme několik klíčových poznatků z části s otázkami a odpověďmi:
img

Bankovní statistika - leden 2023

01.03.2023 Celková aktiva bankovního trhu se v průběhu ledna zvýšila o 7,9 % meziměsíčně a dosáhla hodnoty 9 648 mld. Kč. Jedná se o tradiční výkyv na přelomu roku, který se dotýká především oblasti vkladů. V meziročním srovnání tempo růstu bilanční sumy zpomalilo na 2,7 %.
img

Výprodej britských akcií na trhu s bydlením 🏘 Persimmon se po slabé prognóze propadl o 10 % 📉

01.03.2023 Akcie společností působících v britském realitním sektoru dnes klesají po chmurných zprávách představenstva jednoho z největších developerů na britských ostrovech, společnosti Persimmon, a po sedmém měsíci poklesu cen nemovitostí v řadě a slabých údajích o objemu hypoték poskytnutých v únoru. Persimmon (PSN.UK) již ztrácí téměř 10 %, ale pod tlakem je i britský gigant Barrat Develompents (BDEV.UK) a řada dalších firem v oboru:
img

Finmex: Ceny bytů v ČR letí dolů. Co se děje na realitním trhu?

27.02.2023 Data jsou za poslední dva měsíce neúprosná – nabídkové ceny nemovitostí padají dolů. Vývoj cen bytů překvapil také realitní experty, kteří ještě v závěru loňského roku předpovídali, že bude cena bytů v roce 2023 s největší pravděpodobností stagnovat, ale výrazněji klesat nebude. Byty v Praze meziročně zlevnily o 1,7 %, v Brně o 9,4 % a ve Zlíně dokonce o 14,4 %. Můžeme v průběhu roku očekávat další pokles? A co to znamená pro investory? Vyplatí se v současné době investovat do nákupu nemovitostí?
img

Průzkum: Prodej bytů se loni meziročně propadl více než o polovinu

22.02.2023 Počet prodaných bytů v Česku se loni meziročně propadl o více než polovinu. Z průzkumu České bankovní asociace ve spolupráci s Dataligence, databází informací o nemovitostech v Česku, zveřejněného na dnešní tiskové konferenci vyplynulo, že prodeje starších bytů klesly o 51 procent, rodinných domů o 49 procent a nových bytů o 57 procent. Jde o nejmenší počty prodejů za deset let. Ceny nemovitostí rostou rychleji než příjmy domácností.
img

Chytá inflace druhý dech?

17.02.2023 „Tempo poklesu inflace v lednu výrazně zpomalilo, ekonomika je silnější, než se čekalo a centrální bankéři začínají reagovat, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Nastane letos vhodná doba pro nákup nemovitosti? Klesající ceny jsou příležitost

17.02.2023 Ceny většiny typů nemovitostí po dlouhé době klesají. Na vině jsou mimo jiné drahé hypotéky. Lidé tak s nákupem nezřídka vyčkávají na příznivější dobu. Pomyslné okno, kdy bude možné pořídit bydlení se slevou, se ale možná brzy zavře. Podle odborníků by mohly hypotéky ve druhé půli roku zlevnit, což nastartuje poptávku i růst cen.
img

Zakotvená inflace Evropy a její vliv na ceny evropských aktiv

09.02.2023 „I přes normalizaci cen energií v Evropě se inflace zdá být ukotvená v reálné ekonomice, a to je špatná zpráva pro evropská aktiva, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Zvýšení daně z nemovitosti rozevře příjmové nůžky mezi bohatými a chudšími, mezi vlastníky nemovitostí a nájemníky. Pokud už zvyšovat, ať peníze zůstanou obcím

06.02.2023 Už od příštího roku se v Česku podle všeho zvedne daň z nemovitosti. S myšlenkou jejího zvýšení si vážně pohrává ministerstvo financí. Někteří politici vládní pětikoalice pak přibližují, že by se mohla zvýšit na dvojnásobek stávající úrovně. Česko by i tak patřilo mezi ty země OECD, které nemovitosti zdaňují vůbec nejméně.
C:\fakepath\dedek-25012023-2.jpg

FXstreet.cz přináší rozhovor s členem bankovní rady ČNB Oldřichem Dědkem

25.01.2023 Tradingový portál FXstreet.cz přináší další rozsáhlý rozhovor, tentokrát s končícím členem bankovní rady ČNB. V rozhovoru jsme si povídali o tom, co pomáhá držet silnou českou korunu i bez intervencí ČNB, jaká jsou inflační očekávání v tuzemské ekonomice nebo jak moc jsou v Česku předražené nemovitosti. Řeč přišla také na to, co centrální banka sleduje především a za jakých okolností by bylo potřeba ještě zvýšit úrokové sazby nebo zda bychom s eurem měli nižší nebo vyšší inflaci. Profesor Dědek také prozradil, čemu se hodlá věnovat po skončení svého mandátu v bankovní radě.
img

Průzkum: Prodeje bytů klesly meziročně o 26 procent, luxusní až o 37 procent

18.01.2023 Prodeje bytů v loňském roce meziročně klesly o 26 procent a domů o 42 procent. Vyplývá to z průzkumu internetového portálu Valuo.cz z dat katastru nemovitostí a z veřejných nabídek. Podle analýzy realitní kanceláře Svoboda & Williams se prodej luxusních bytů propadl meziročně o 37 procent, průměrné ceny prodaných bytů razantně neklesly. Výsledky průzkumu Valuo.cz a analýzy Svoboda & Williams má ČTK k dispozici.
img

2023, konečně správný čas pro nákup nemovitosti?

10.01.2023 Nový rok s sebou přináší řadu změn na realitním trhu. Ten podle odborníků vypadá po delší době o něco více optimisticky. Už nyní je vidět značné snižování cen. Především u rezidenčního bydlení. Pokud zvažujete nákup domu, nyní bude správná příležitost. Slevy se budou týkat především rezidenčního bydlení. Na druhou stranu vlastnické bydlení už není nutnost.
img

Nové statistiky z ekonomiky nejsou povzbudivé. Průmysl brzdí, stavebnictví klesá a zahraniční obchod je v deficitu

06.01.2023 Průmyslová výroba v listopadu meziročně reálně vzrostla o 0,5 %. To znamená, že průmysl zpomaluje, protože v říjnu rostl ještě o 3,1 %. Není se čemu divit, všude se projevují dražší ceny energií, které vedou k poklesu poptávky. Propouštění je za daných okolností jen otázkou času.
img

Stavební boom končí. Nových projektů bude ubývat

06.01.2023 „Stavebnictví patří mezi cyklická odvětví, která výrazně trpí, když ekonomiku zasáhne recese. Lze proto očekávat, že se v letošním roce budou dokončovat již započaté projekty, ale výrazně se sníží počet nově zahajovaných staveb,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Makléři: Realitní trh čeká mírný pokles, poroste zájem o nájemní bydlení

28.12.2022 Na realitním trhu se v příštím roce očekává pokračující pokles nákupů bytů, prodej chat i další nárůst poptávky po nájemním bydlení. Stejně jako developeři si zástupci realitních firem oslovených ČTK myslí, že v druhé polovině roku 2023 klesnou úrokové sazby u hypotečních úvěrů. Zájem o nemovitosti by měl poté opět vzrůst, řekli.
img

Trh nemovitostí zamrzl, ceny už klesají

19.12.2022 V posledních letech jsme byli zvyklí, že ceny nemovitostí neustále rostou. Šlo o dokonalou investici – byla bezpečná, a přitom nabízela zhodnocení podobné jak u mnohých akcií. Poslední rok však přinesl změnu. Úrokové sazby vyskočily na nevídaných 7 % a trh nemovitostí zamrzl. Hypotéky se téměř přestaly prodávat a jejich objem meziročně poklesl o neuvěřitelných 80 %.
C:\fakepath\trader-12122022-39-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

12.12.2022 1) Neúspěšný kryptoměnový boss z Jižní Koreje Ton Kwan, který je obviněn z podvodu a porušení zákona o kapitálových trzích, se podle jihokorejských úřadů skrývá v Srbsku. Informoval o tom dnes web stanice BBC. Obě země spolu nemají uzavřenou smlouvu o vydávání.
C:\fakepath\Švédsko.jpg

Bloomberg: Pokles cen nemovitostí ve Švédsku může prohloubit ekonomickou krizi

12.12.2022 Ceny nemovitostí ve Švédsku z dosavadního vrcholu, na kterém byly začátkem roku, klesly o 15 procent. Pokles realitního trhu v největší severské ekonomice tak ještě může prohloubit začínající hospodářský propad, uvedla dnes agentura Bloomberg. Největší riziko představují komerční nemovitosti.
img

Pohled odborníka: Co čekat na realitním trhu v roce 2023

08.12.2022 Konec roku je ideální čas na prognózu týkající se trhu s nemovitostmi pro nový rok 2023. Vzhledem k tomu, že hypoteční sazby eskalují výš, prodeje domů, a v některých oblastech i jejich ceny, šláply na brzdu a na celém trhu je cítit zvýšená nejistota, je mnoho majitelů domů, potenciálních prodávajících i potenciálních kupujících z příštího roku nervózních. Jak to vidí odborník? Zeptali jsme se Jana Večerky, zakladatele a CEO realitní crowdfundingové platformy BrikkApp, který se s námi podělil o 5 nejvýznamnějších faktorů.
img

Finanční sektor v ČR zůstává podle zátěžových testů ČNB odolný

30.11.2022 Finanční sektor v Česku zůstává vysoce odolný vůči zhoršenému ekonomickému vývoji. Banky jsou dostatečně kapitálově vybavené pro absorpci šoků i v případě déletrvajících ekonomických potíží a klimatických šoků. Nebankovní finanční sektor, tedy pojišťovny či penzijní fondy, zůstává rovněž odolný. Na dnešní tiskové konferenci o tom informovali představitelé České národní banky. ČNB nechala poměr výše hypotéky a hodnoty nemovitosti (LTV) na 80 pct. Na úrovni platné od června zůstaly i limity dalších ukazatelů. Bankovní rada ČNB nechala beze změny sazbu takzvané proticyklické kapitálové rezervy na ochranu úvěrového trhu. Je 1,5 pct.
img

Ranní okénko - Třetí pokles v řadě pro ceny amerických nemovitostí

29.11.2022 Nejzajímavější informací dnes bude německá inflace, která naznačí i směr, kterým by se měla ubírat zítra inflace v eurozóně. Trh očekává mírný meziměsíční pokles a setrvání meziroční míry nad 10 %. Pozitivně budou působit zejména klesající ceny pohonných hmot. Z USA dorazí průzkum spotřebitelské důvěry od Conference Board, zajímavý bude i zářijový vývoj cen nemovitostí. Case-Shiller index má za sebou dva meziměsíční poklesy v řadě, očekáván je třetí.
img

Finmex: Inflace v USA i v ČR v říjnu klesla. Můžeme očekávat snižování cen?

28.11.2022 Míra inflace v USA v říjnu klesla ze zářijových 8,2 % na 7,7 %. Ceny meziměsíčně vzrostly o 0,4 %. Poprvé od února se tak nárůst cen dostal pod 8 % a je nejnižší od ledna 2022. Ještě v červnu přitom dosahovala svého čtyřicetiletého maxima 9,1 %. Příznivý vývoj inflace i růstu cen příjemně překvapil také analytiky. V Česku klesla inflace ze zářijových 18 % na říjnových 15 %. Můžeme v nadcházejícím období očekávat zlevňování cen potravin, pohonných hmot a energií?
C:\fakepath\money.jpg

CNBC: Ekonomiky některých zemí díky konfliktu na Ukrajině posilují

27.11.2022 Mnohé ekonomiky se potýkají s negativními dopady ruské invaze na Ukrajinu, několik vybraných zemí ale těží z přílivu ruských migrantů a jejich majetku. Gruzie, malá bývalá sovětská republika na jižní hranici Ruska, stejně jako Arménie či Turecko patří k několika zemím, jejichž ekonomiky zažívají při současných nepokojích rozkvět, uvedl server zpravodajské televize CNBC.
img

Hypotéky jsou v Česku nejdražší za posledních dvacet let, s nákupem nemovitosti se vyplatí počkat. Hypoteční drahota žene lidi do nájmů, ty tak značně zdražují též

09.11.2022 Hypotéky v České republice v listopadu vykázaly nejvyšší průměrnou úrokovou sazbu za celé období od roku 2002, a to 6,31 procenta. Vyplývá to z dnes zveřejněných dat Fincentrum Hypoindexu. Od července však sazby hypoték vzrostly jen velmi mírně, spíše jen oscilují pod a nyní tedy už i nad úrovní 6,3 procenta. Česká národní banka totiž v červnu ukončila politiku razantního zvyšování svých sazeb, čímž i hypotéky ztratily klíčový impuls k dalšímu zdražování.
img

Stavební produkce v září navázala na předchozí sestupný trend

07.11.2022 Stavební produkce v září dále prohloubila svůj reálný meziroční pokles (-3,7 %). Meziměsíčně opět klesla (-1,7 %) a navázala tak na vytrvalý trend panující od března letošního roku. Výjimkou byl pouze předchozí měsíc (srpen), kdy stavební produkce zaznamenala meziměsíční nárůst (1,4 %). K meziměsíčnímu poklesu došlo v obou segmentech, tedy jak v pozemním (-1,8 %), tak i v inženýrském stavitelství (-1,4 %). V meziročním srovnání si vedlo hůře kvůli vyšší srovnávací základně pozemní stavitelství (-4,8 %), nicméně i inženýrské stavitelství nadále zůstalo meziročně nižší (-1,1 %). Příznivější meteorologické podmínky by mohly podpořit stavitelství v říjnu, nicméně proti tomu budou působit vyšší náklady a dražší financování.
img

Inflace v USA stále není pod kontrolou: FED opět zvýšil úrokové sazby o 0,75 procent

03.11.2022 Americký FED dnes přistoupil k dalšímu razantnímu zvýšení úrokových sazeb. Ty se počtvrté v řadě zvedly o 75 bazických bodů do pásma 3,75-4,00 procenta. Trhy toto rozhodnutí očekávaly, a to především kvůli přetrvávajícím inflačním tlakům v americké ekonomice. Celková inflace v USA se sice minulý měsíc snížila na 8,2 %, analytici však čekali pokles na 8,1 %. Zásadní byl také vývoj jádrové inflace, která dosáhla 6,6 %, což je nejvíce za posledních 40 let. Zvýšení sazeb o méně než 0,75 procent by tak byl pro trhy výrazným zklamáním.
img

Fidelity International: Propad cen nemovitostí v USA může tvrdě zasáhnout spotřebitelský sentiment

01.11.2022 Americký realitní sektor byl v roce 2008 v centru finančního krachu a trh nemovitostí je opět v centru pozornosti, protože nedostupnost bydlení se vrací na vrchol let 2005-2007, což vyvolává špatné vzpomínky.
C:\fakepath\dolar-usa.jpg

Realitní bublina v USA praská

28.10.2022 Až příliš dlouho trend cen nemovitostí ve Spojených státech odolával rostoucím úrokovým sazbám americké centrální banky (Fed). Tolik očekávaná deflace v realitách v největší světové ekonomice však již je skutečností.
img

Rozbřesk: Český realitní trh - na obzoru ochlazení, zatím ne pád

21.10.2022 Ceny na českém realitním trhu pomalu začínají zvolňovat svůj růst. Nejedná se však o žádný pád, zatím spíše o pozvolné sešlapování brzdového pedálu. Ve druhém kvartále 2022 ceny stávajících bytů stále mezikvartálně rostly o 5,3 % (6,2 % v prvním kvartále 2022 a 7,3 % ve čtvrtém kvartále 2021). Výrazněji zpomaluje dynamika v hlavním městě, kde ceny stávajících bytů rostly jenom o 1,8 % mezikvartálně a ceny nových bytů prakticky stagnovaly.
img

Český realitní trh - na obzoru ochlazení

21.10.2022 Ceny na českém realitním trhu pomalu začínají zvolňovat svůj růst. Nejedná se však o žádný pád, zatím spíše o pozvolné sešlapování brzdového pedálu. Ve druhém kvartále 2022 ceny stávajících bytů stále mezikvartálně rostly o 5,3 % (6,2 % v prvním kvartále 2022 a 7,3 % ve čtvrtém kvartále 2021).
img

Fed se ve 4. čtvrtletí soustředí na inflaci, změna kurzu není pravděpodobná

10.10.2022 Obchodníci a investoři, kteří doufají v obrat Federálního rezervního systému ve 4. čtvrtletí, budou muset po včerejším...
img

Nový Hypoindex: Průměrná sazba hypoték poprvé od května 2021 klesla

07.09.2022 Průměrná úroková sazba hypoték počátkem srpna činila 6,23 procenta a za poslední měsíc klesla o 0,05 procentního bodu. Je to první pokles od května 2021. Vyplývá to z údajů Fincentra Hypoindexu. Od jara je zpracováván podle nové metodiky na základě údajů k pátému pracovnímu dni každého měsíce. Metodika odráží aktuální průměrnou nabídkovou sazbu hypotečního úvěru pro 80 procent hodnoty nemovitosti.
img

Stavebnictví hlásí změnu trendu. Dostává se do útlumu

06.09.2022 „Zatímco náklady na výstavbu nových nemovitostí dál prudce narůstají kvůli zvyšujícím se cenám stavebních prací a materiálů, ceny nemovitostí na realitním trhu začínají stagnovat či dokonce mírně klesat. To vede k útlumu ve stavebnictví, který nastává po roce a čtvrt vykazovaného růstu,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\zlato-29082022.png

Zlato a vysoké úroky

29.08.2022 Finanční trhy na základě velmi vytrvalé inflace, nekončícího růstu cen energií a jestřábích komentářů z americké i evropské centrální banky revidují výhled úrokových sazeb směrem vzhůru. Probíhající sympozium centrálních bankéřů v Jackson Hole tak může vejít do historie zformováním „globální jestřábí koalice“, podobně jako v roce 2010 otevřel svým projevem tehdejší šéf Fedu Ben Bernanke prostor býkům de facto oznámením dalšího kvantitativního uvolňování (QE).
img

Rozbřesk: Náklady na bydlení rychle rostou, nejen kvůli energiím

19.08.2022 Náklady na bydlení jsou jedním z hlavních tahounů inflace v Česku a výrazně se zakusují do reálných příjmů a celkové životní úrovně řady domácností. Nejčastěji skloňované v této souvislosti jsou sice ceny energií, které meziročně zdražují v průměru o více než 50 %. Velká část nárůstu nákladů na bydlení jde ovšem také na vrub rostoucímu nájemnému.
img

Náklady na bydlení rychle rostou

19.08.2022 Náklady na bydlení jsou jedním z hlavních tahounů inflace v Česku a výrazně se zakusují do reálných příjmů a celkové životní úrovně řady domácností. Nejčastěji skloňované v této souvislosti jsou sice ceny energií, které meziročně zdražují v průměru o více než 50 %. Velká část nárůstu nákladů na bydlení jde ovšem také na vrub rostoucímu nájemnému.
img

Co sledovat přiští týden? (12.08.2022)

12.08.2022 Údaje o americké inflaci jsou již za námi a trh upře svou pozornost opět na centrální banky. V příštím týdnu nás čekají FOMC minutes a očekáváné zvýšení úrokových sazeb o 50 bp na Novém Zélandu. Mimo jiné budou zveřejněna i data o tržbách amerického maloobchodu a údaje o inflaci z Kanady. Doporučujeme tedy sledovat vývoj zlata, AUD/NZD a USD/CAD.
img

HB Index: Tempo růstu cen bytů a domů poprvé zpomaluje. Pozemky naopak překonaly nový rekord

09.08.2022 Tempo růstu cen nemovitostí ve druhém kvartále mírně zpomalilo především na trhu bytových jednotek a rodinných domů. I přesto se ale u bytů jedná o nadprůměrný růst přesahující kvartálně 4 %. Byty meziročně podražily o 21 %, rodinné domy o 19,9 %. Opačný trend vykazuje kategorie pozemků, jejichž růst mezičtvrtletně zrychlil na 5,7 %, meziročně tak dosáhl na nový rekord 23,9 %.
img

Nový Hypoindex: Průměrná sazba hypoték v srpnu stoupla na 6,28 pct

09.08.2022 Průměrná úroková sazba hypoték počátkem srpna činila 6,28 procenta a za poslední měsíc stoupla o 0,04 procentního bodu. Tempo růstu tak výrazně zpomalilo. Vyplývá to z údajů Fincentra Hypoindexu. Od jara je zpracováván podle nové metodiky na základě údajů k pátému pracovnímu dni každého měsíce. Metodika odráží aktuální průměrnou nabídkovou sazbu hypotečního úvěru pro 80 procent hodnoty nemovitosti.
img

S nákupem nemovitosti počkejte. Může být levněji

08.08.2022 Hypotéky v Česku prudce zdražují. Podle nejnovějších údajů Fincentra Hypoindexu odpovídala průměrná úroková sazba počátkem července 6,24 procenta, nyní už se blíží úrovni 6,5 procenta. Hypotéky jsou nejdražší od počátku milénia. Jsou dražší dokonce i než těsně před globální finanční krizí, jež vrcholila v letech 2008 a 2009. Ta tehdy následně způsobila pokles cen tuzemských nemovitostí.
img

Hypotéky prudce zdražují, splátka za panelákový byt bude 45 tisíc korun měsíčně. Ceny nemovitostí nyní proto budou často klesat, až po dva roky, vyplatí se s nákupem počkat

24.07.2022 Hypotéky v Česku prudce zdražují. Podle nejnovějších údajů Fincentra Hypoindexu odpovídala průměrná úroková sazba počátkem července 6,24 procenta, nyní už se blíží úrovni 6,5 procenta. Hypotéky jsou nejdražší od počátku milénia. Jsou dražší dokonce i než těsně před globální finanční krizí, jež vrcholila v letech 2008 a 2009. Ta tehdy následně způsobila pokles cen tuzemských nemovitostí.
img

Ceny bytů v některých městech začaly klesat, stoupá počet bytů a domů k prodeji

12.07.2022 Ceny bytů v Česku v letošním 2. čtvrtletí meziročně stouply o 13 až 27 procent, ale například v Brně a Hradci Králové za toto období mezikvartálně o jedno až dvě procenta klesly. Vyplývá to z analýzy společnosti FérMakléři.cz, kterou má ČTK k dispozici. Zároveň stoupá množství bytů, rodinných domů i pozemků k prodeji a podle statistik webu GarantovanyNajem.cz je jejich počet nejvyšší za osm let.
img

Nový Hypoindex: Průměrná sazba hypoték v červenci stoupla na 6,24 pct

12.07.2022 Průměrná úroková sazba hypoték počátkem července činila 6,24 procenta a za poslední měsíc stoupla o 0,53 procentního bodu. Tempo růstu zrychlilo. Vyplývá to z údajů Fincentra Hypoindexu. Ten je od jara zpracováván podle nové metodiky na základě údajů k pátému pracovnímu dni každého měsíce. Metodika odráží aktuální průměrnou nabídkovou sazbu hypotečního úvěru pro 80 procent hodnoty nemovitosti.
img

Hypotéky prudce zdražují, splátka za panelákový byt bude 45 tisíc korun měsíčně. Ceny nemovitostí nyní proto budou často klesat, až po dva roky, vyplatí se s nákupem počkat

12.07.2022 Hypotéky v Česku prudce zdražují. Podle dnes zveřejněných údajů Fincentra Hypoindexu odpovídala průměrná úroková sazba počátkem července 6,24 procenta. Za poslední měsíc tak stoupla o další citelnou 0,53 procenta. Hypotéky jsou nejdražší od počátku milénia. Jsou dražší dokonce i než těsně před globální finanční krizí, jež vrcholila v letech 2008 a 2009. Ta tehdy následně způsobila pokles cen tuzemských nemovitostí.
img

Ranní okénko - Spotřebitelská důvěra na minimech, výnosy opět rostou

28.06.2022 Dnešek je ve znamení předstihových ukazatelů ohledně spotřeby. Již před pár minutami dorazil GfK index měřící spotřebitelskou důvěru v Německu. Ta po předchozí stabilizaci opět poklesla a je tak na nejnižší úrovni v historii měření (od roku 2005). Odpoledne pak dorazí jeden z ukazatelů spotřebitelské důvěry v USA. I zde se čeká pokles, „jen“ ale na nejnižší úroveň za poslední rok. Zajímavý bude i vývoj cen nemovitostí, byť s větším zpožděním teprve za duben. Včera pozitivně překvapily objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v USA a podnikatelské investice tak navzdory oslabujícímu průmyslu zůstaly v květnu silné.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: ČNB zvýší sazby o dalších minimálně 100 bb

20.06.2022 Ve Spojených státech budou zveřejněna data z trhu nemovitostí. Ta po výrazných růstech z posledních dvou let začínají klesat k předkrizovým úrovním. Spotřebitelská důvěra v eurozóně i německý IFO index ukáží další zlepšení. PMI sice mírně poklesnou, i tak ale indikují solidní růst ekonomiky eurozóny. K jednacímu stolu zasedne ve středu Česká národní banka. Vzhledem k poslednímu inflačnímu vývoji očekáváme, že zvýší úrokové sazby o dalších 100 bb. Rizika se nicméně koncentrují k ještě razantnějšímu kroku.
img

Rozbřesk: Nemovitosti podle ČNB nadhodnoceny o 40 %, pokles jen v případě hlubších problémů

17.06.2022 Ceny nemovitostí na začátku roku nehledě na růst úrokových sazeb dál rychle stoupaly - meziroční dynamika cen starších bytů v Praze i mimo Prahu zrychlila na 30 %. Zdá se tedy, že propad hypotečního trhu zatím neměl na ceny výraznější negativní dopad a dostupnost bydlení (příjmová) zůstává v Česku jedna z úplně nejhorších v Evropě - podle posledních dat OECD je poměr cen českých nemovitostí k příjmům domácností skoro 4 směrodatné odchylky nad dlouhodobým průměrem (v EU je to v průměru lehce přes 2,5).
img

Nemovitosti nadhodnoceny o 40 %

17.06.2022 Ceny nemovitostí na začátku roku nehledě na růst úrokových sazeb dál rychle stoupaly - meziroční dynamika cen starších bytů v Praze i mimo Prahu zrychlila na 30 %. Zdá se tedy, že propad hypotečního trhu zatím neměl na ceny výraznější negativní dopad a dostupnost bydlení (příjmová) zůstává v Česku jedna z úplně nejhorších v Evropě - podle posledních dat OECD je poměr cen českých nemovitostí k příjmům domácností skoro 4 směrodatné odchylky nad dlouhodobým průměrem (v EU je to v průměru lehce přes 2,5).
C:\fakepath\cnb2.jpeg

ČNB ponechala limity pro poskytování hypoték beze změny

16.06.2022 Česká národní banka dnes ponechala poměr výše hypotečního úvěru a hodnoty zastavené nemovitosti (LTV) na 80 procentech. Zároveň ponechala beze změny i další dva limity pro poskytování hypoték. Na tiskové konferenci poté, co bankovní rada projednala jarní Zprávu o finanční stabilitě, o tom informoval guvernér ČNB Jiří Rusnok.
img

Rozbřesk: Nečekaně jasně řečené A, ale nevyslovené B z ECB podtrhlo nohy italskému dluhu i eurodolaru

10.06.2022 Včerejší zasedání ECB bylo jedním ze dvou klíčových hřebů tohoto týdne. Během něho definitivně kapitulovala poslední bašta zvrhlého makroekonomického směru tvrdícího občanům, že současná inflace je přechodná záležitost, na níž netřeba reagovat. Nová prognóza ECB totiž ukázala na to, že tzv. jádrová inflace bude nad dvouprocentním cílem nejen letos, ale i příští rok a dokonce i v roce 2024.
img

Forex: ECB podtrhla nohy italskému dluhu

10.06.2022 Včerejší zasedání ECB bylo jedním ze dvou klíčových hřebů tohoto týdne. Během něho definitivně kapitulovala poslední bašta zvrhlého makroekonomického směru tvrdícího občanům, že současná inflace je přechodná záležitost, na níž netřeba reagovat. Nová prognóza ECB totiž ukázala na to, že tzv. jádrová inflace bude nad dvouprocentním cílem nejen letos, ale i příští rok a dokonce i v roce 2024.
img

Pádivá inflace a drahé hypotéky mohou odrazovat od výstavby nových projektů

06.06.2022 „Stavebnictví trápí nedostatek pracovníků, což tlačí na rychlý růst cen stavebních prací. Ty meziročně zdražily o 12,9 procenta. Rovněž vázne zásobování stavebními materiály, kterým skokově vzrostly ceny o 25,2 procenta. Výstavba nových projektů se tak výrazně prodražuje, což může vést k jejich odkládání do budoucnosti. Navíc se kvůli růstu úrokových sazeb výrazně zhoršily podmínky pro financování výstavby,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

🔴Týden na trzích: Klesnou ceny nemovitostí?

30.05.2022 Další týden na trzích přinesl jisté uklidnění, kdy býci převzali krátkodobě kontrolu a akciovým indexům se tak daří mazat předchozí ztráty. Na akciových trzích nabídl své výsledky řetězec Macys, které překvapily i samotný trh. Zajímavější však byla negativně vyvíjející se situace v ekonomice, kde některá data poukázala na horší náladu v jednotlivých sektorech. Například trh s nemovitostmi je v poslední fázi expanze a pravděpodobně ho čeká jistý útlum.
img

Denní makro postřehy: Dopady špatné situace v oblasti bydlení 25/05/2022

25.05.2022 TRHLINY: Podle našeho indexu „mizérie“ bydlení v USA (viz graf) je bydlení v USA nejméně dostupné za posledních čtyřicet let. Index kombinuje 20% nárůst průměrných cen nemovitostí s více než desetiletou fixní úrokovou sazbou hypoték na 30 let přesahující 5 %.
C:\fakepath\cina-16052022.jpg

Ochlazení přichází z Číny

16.05.2022 Lockdown Šanghaje tvrdě dopadá na výkonnost druhé největší světové ekonomiky. Politika nulové tolerance komunistické partaje způsobuje, že v dubnu klesla produkce aut v celé Číně meziročně o 45 % a maloobchodní tržby odepsaly (nominálně) 11,1 %. A čísla za květen zřejmě nebudou o moc optimistější. Pro globální ekonomiku jde o obrovský poptávkový i nabídkový šok, který se na trzích musí dříve nebo později projevit.
img

Stavební produkce narůstá i při skokovém zdražování

09.05.2022 „Růst cen nemovitostí letos nemusí porazit inflaci. V dlouhodobém horizontu však ceny na realitním trhu porostou rychleji než inflace a do 12 let by mělo dojít k jejich zdvojnásobení,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Zvýšení úrokových sazeb ČNB

05.05.2022 Ekonomická situace v Česku zůstává nadále nestabilní a má za výsledek další výrazný růst inflace. Ta má za výsledek rychlé zdražování cen napříč všemi trhy, stejně tak ovlivňuje segment stavebnictví a bydlení. Ať už se jedná o nedostupný stavební materiál, dražší stavební práce nebo ceny energií pro podniky i koncové zákazníky, všechny tyto položky se nakonec podepisují do konečných nákladů domácností. Vysoké ceny nemovitostí v kombinaci se stále rostoucími úrokovými sazbami hypotečních úvěrů nutí vyčkávat stále více zájemců o koupi nemovitosti.
C:\fakepath\eur-usd-forecast-25042022.jpg

Dolar, hypotéky a ceny dřeva

25.04.2022 Růst cen nemovitostí, komodit i raketové zdražování hypoték není doménou jen českého realitního trhu. V největší světové ekonomice dochází k podobnému pnutí, které je z velké části určující pro měnovou politiku americké centrální banky (Fed), na kterou zase reagují finanční trhy od akciových, přes dluhopisové až po měnové.
img

Analýza: Byty ve velkých městech zdražily, ceny v Brně dohání Prahu

19.04.2022 Byty ve velkých českých městech v letošním prvním čtvrtletí dále zdražily. Souvisí to s jejich nedostatkem i rostoucí inflací. Například v Brně stouply ceny bytů meziročně o pětinu na více než 100.000 korun za metr čtvereční. Dohání tak Prahu, kde se ceny zvyšují pomaleji než v krajských městech. Vyplývá to z aktuální analýzy společnosti FérMakléři.cz, která spolupracuje s více než stovkou realitních makléřů.
img

RTR: Ukrajinští uprchlíci vytvářejí tlak na realitní trhy v Německu, Polsku a ČR

13.04.2022 Ukrajinští uprchlíci vytvářejí tlak na realitní trhy v hostitelských zemích. V Německu, Polsku a v České republice byty chybějí a ceny nájmů rostou. Informuje o tom agentura Reuters.
img

Hodnota majetku v realitních fondech ke konci roku 2021 meziročně vzrostla o 18,6 %

12.04.2022 Zájem Čechů o reality nezastavila ani koronakrize. Investovat do nemovitostí lze ale i jinak, než koupí bytu, domu nebo chalupy. Na popularitě získávají realitní fondy. Díky nim investoři vlastní podíly nejen v nemovitostech určených k bydlení, ale i v administrativních budovách, nákupních centrech nebo v průmyslových parcích. Aktuálnímu vývoji aktiv realitních fondů v České republice se kvartálně věnuje analytička WOOD & Company Eva Sadovská. Nejaktuálnější přehled vychází z údajů České národní banky ke 31. prosinci 2021.
img

Nový Hypoindex: Průměrná sazba hypoték v dubnu stoupla na 4,88 pct.

06.04.2022 Průměrná úroková sazba hypoték počátkem dubna činila 4,88 procenta. Za poslední měsíc sazba stoupla o 0,26 procentního bodu a od konce loňského roku o více než jeden procentní bod. Vyplývá to z údajů Fincentra Hypoindexu. Ten je zpracováván podle nové metodiky na základě údajů k pátému pracovnímu dni každého měsíce. Metodika odráží aktuální průměrnou nabídkovou sazbu hypotečního úvěru pro 80 procent hodnoty nemovitosti.
img

Ranní okénko

22.02.2022 Pro dnešek je tuzemský ekonomický kalendář ještě volný, a tak bude zajímavější vývoj zejména směrem na západ od nás. Z Německa dorazí výsledek Ifo indexu, který by měl potvrdit zlepšující se sentiment daný mimo jiné uvolňováním pandemických restrikcí. Z USA se pak dočkáme PMI ukazatelů, které navážou na včerejší PMI v rámci eurozóny. Stejně jako v případě EU by měl lepší dynamiku vykázat sektor služeb, zrychlit by ale měla i výroba. Uklidnění nepřinesly včerejší výrobní ceny v Německu, když v meziročním vyjádření opět zrychlily.
img

Pět důvodů, proč letos citelně zdraží nájemné. A rada, nač vše si má nájemník dát pozor, aby finančně nevykrvácel

19.02.2022 Ceny nájemního bydlení letos citelně vzrostou napříč Českem. Zde je pět stěžejních důvodů, proč se tak stane, a na závěr rada, co s tím může nájemník dělat.
img

Trhy již počítají s několika zvýšeními sazeb

14.02.2022 Inflace je nyní na nejvyšší úrovni za posledních čtyřicet let. Centrální banky proto pravděpodobně zvýší úrokové sazby nejméně o 50 bazických bodů, uvedl zakladatel Mike Lee Strategy Mike Lee a hlavní stratég Belpointe Asset Management David Nelson.
img

Tempo růstu průměrné úrokové sazby hypotéky v lednu zrychlilo o 0,47 procentního bodu na 3,78 %. Přesně před rokem přitom průměrná sazba činila pouze 1,97 %

14.02.2022 První měsíc letošního roku přinesl další výrazné zdražení hypoték. Jak ukázaly lednové výsledky Broker Consulting Indexu hypotečních úvěrů, tempo růstu průměrné úrokové sazby oproti prosinci ještě zrychlilo. Průměrná sazba tak v důsledku výrazného zvyšování základních sazeb ČNB meziměsíčně stoupla o 0,47 procentního bodu na 3,78 %. Tato aktuální hodnota indexu je dosud nejvyšší od doby jeho sledování v roce 2015. Jen pro srovnání, před dvěma lety byla lednová hodnota na úrovni 2,56 % a ve stejném měsíci loni činila pouze 1,97 %.
C:\fakepath\island.jpg

Island zvýšil sazby nejvíce od roku 2008; kvůli inflaci a cenám nemovitostí

09.02.2022 Islandská centrální banka zvýšila svůj základní úrok nejvíce od finanční krize v roce 2008. V tiskové zprávě dnes uvedla, že tím reaguje na růst inflace, k němuž přispívá zvyšování cen nemovitostí. Sedmidenní depozitní sazbu banka zvedla o 0,75 procentního bodu na 2,75 procenta, nejvýše za téměř dva roky.
img

Ranní komentář: Divoká seance na vysokých objemech, nervozita zatím neustupuje

25.01.2022 Máme za sebou velmi divoký vstup do nového týdne. Akciové indexy v Evropě i v USA včera na vysokých objemech prudce klesaly a Nasdaq dokonce v jednu chvíli ztrácel téměř 5 %. Odpoledne se však situace začala otáčet a pondělní seanci nakonec všechny hlavní americké indexy dokázaly zakončit mírně v zelených číslech. Dnes ráno je ale situace na trzích znovu nervózní a futures na americké indexy klesají o více než procento.
img

Průměrná úroková sazba hypotéky v prosinci akcelerovala na nejvyšší obrátky. Meziměsíčně vzrostla o 0,45 procentního bodu na 3,31 %

20.01.2022 V posledním měsíci roku 2021 došlo podle očekávání odborníků k prudkému nárůstu průměrné úrokové sazby hypoték. To ostatně potvrzují i výsledky Broker Consulting Indexu hypotečních úvěrů. Zatímco říjnové i listopadové tempo bylo relativně pozvolné, v prosinci vzrostla průměrná úroková sazba o 0,45 procentního bodu na 3,31 %. Průměrná hypotéka se na sklonku roku držela na úrovni 3,03 milionu korun.
img

Na podporu stavebka dal stát od roku 2000 zhruba 200 miliard korun, čímž přifoukl ceny nemovitostí. Nyní je dobrý čas podporu stavebka zrušit

16.01.2022 Závažnější než samotná výše veřejného dluhu ĆR je stávající dynamika jeho nárůstu. Hrozí totiž, že mnohé země EU začnou své veřejné finance ozdravovat rychleji než ČR, což by mohlo postavení Česka v rámci EU – coby šesté nejméně zadlužené země – zhoršit. Navíc by takový vývoj nenechaly bez povšimnutí ratingové agentury. Ty pandemický nárůst tuzemského zadlužení zatím tolerují, neboť vnímají celkový mimořádný kontext, kvůli němuž nastalo.
img

Ceny domů a bytů v EU od roku 2010 vzrostly o 39 %, v ČR o 100 %

14.01.2022 Ceny obytných nemovitostí, tedy bytů a domů, se v Evropské unii od roku 2010 do třetího čtvrtletí loni zvýšily zhruba o 39 procent. Ve své zprávě to dnes oznámil statistický úřad Eurostat. V České republice růst za toto období dosahuje téměř 100 procent, v Estonsku či Maďarsku je ale ještě vyšší. Ceny nájmů rostly pomaleji.
img

Ranní komentář: Růst výnosů prozatím nepokračuje, indexy klidnější, dnes výsledky NFP

07.01.2022 Nervozita na finančních trzích se oproti první polovině týdne včera z trhů začala postupně vytrácet. Částečně k tomu přispěla stabilizace na trhu s dluhopisy. Částečně pak možná i absence důležitějších fundamentů. Klidné obchodování nás provází zatím také dnešním ránem, kdy si futures na americké i evropské indexy své pozice udržují.
img

Banky zdražují hypotéky, ČSOB tak činí od pondělí u všech fixací

06.01.2022 Banky v návaznosti na razantní zvýšení základní úrokové sazby České národní banky dále zdražují hypotéky. Skupina ČSOB od 17. ledna zvyšuje sazby u všech fixací hypoték. Nově bude úroková sazba u nejčastěji využívané hypotéky s fixací na pět let vyšší o 0,6 bodu. Největší zdražení postihne sazby u jednoleté fixace, a to o jeden procentní bod. ČSOB to dnes sdělila ČTK.
img

Stanou se zlato a stříbro v roce 2022 investičními vyvrheli?

04.01.2022 Rok 2021 byl pro investory do drahých kovů, alespoň pokud jde o cenové parametry, zklamáním. Zlato a stříbro zůstaly za akciovým trhem a všeobecnými komoditními indexy.
img

Developeři se neshodnou na důsledku zvýšení úroků, mluví i o realitní bublině

22.12.2021  Velcí developeři se neshodnou na důsledcích dnešního zvýšení úrokových sazeb Českou národní bankou. Někteří otevřeně mluví o možnosti realitní bubliny, jiní míní, že aktuální zvýšení nebude mít kvůli nízké nabídce a vysoké poptávce významnější vliv. Vyplývá to z vyjádření společností, které dnes ČTK oslovila. ČNB dnes zvýšila úrokové sazby o jeden procentní bod na 3,75 procenta. Důvodem růstu sazeb je rostoucí inflace a s tím spojená snaha centrální banky tlumit inflační očekávání.
img

Zdražování ve výrobě pokračuje

16.12.2021 Ceny českých průmyslových výrobců jdou dále strmě nahoru. V listopadu meziměsíčně přidaly 1,2 %, více než trh čekal, naopak o trochu méně, než jsme se obávali my. Meziročně se tím dostaly na 13,5 % po předešlých 11,6 %. Znovu tak stanovily nový rekord.
img

Broker Consulting Index podílových fondů: Akciové fondy v listopadu opět posílily na 3,80 %. Od začátku roku si už připsaly téměř 12 %

10.12.2021 Listopadové výsledky Broker Consulting Indexu podílových fondů potvrdily silnou pozici akciových fondů, které meziměsíčně posílily o celých 3,80 % a od začátku roku získávají už 11,41 %. Vysoký nárůst o 2,59 % vykázaly též fondy komoditní a mírné zhodnocení 0,61 % si připsaly i fondy nemovitostní. Na druhou stranu se v listopadu opět nedařilo fondům dluhopisovým a fondům peněžního trhu, které vykázaly záporné hodnoty -2,08 %, respektive -1,90 %.
img

Centrální banky po celém světě jsou vážně znepokojeny nadhodnocenými nemovitostmi

26.11.2021 Čím vyšší je inflace, tím více se centrální banky obávají bublin na lokálních realitních trzích. Irská a německá centrální banka plánují přísnější regulaci komerčních nemovitostních fondů. Centrální banky po celém světě jsou vážně znepokojeny nadhodnocenými nemovitostními fondy
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Mise MMF: Česká ekonomika letos stoupne o 2,6 pct., příští rok o 3,5 pct.

23.11.2021 Česká ekonomika letos stoupne o 2,6 procenta a příští rok růst zrychlí na 3,5 procenta. Vyplývá to ze závěrů pravidelné mise Mezinárodního měnového fondu (MMF) v Česku. V říjnu fond počítal v případě české ekonomiky letos s růstem o 3,8 procenta a v příštím roce s 4,5 procenta.
img

Růst cen v průmyslu je nejvyšší v historii ČR

16.11.2021 „Zdražování dál nabírá na síle a ničivě dopadá na naše hospodářství. Nová data o cenách výrobců dokládají, že rozhodnutí České národní banky o skokovém růstu úrokových sazeb bylo správné. Dostali jsme se totiž do situace, kdy se inflace stala největší hrozbou naší ekonomiky,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Inflace na dohled šesti procent

10.11.2021 Rychlý růst spotřebitelských cen pokračoval i v říjnu, kdy se tyto ceny meziměsíčně zvýšily o celé procento. Polovina tohoto nárůstu jde na vrub rostoucím nákladům na bydlení, za nimiž se pravděpodobně skrývají nejenom vyšší ceny bydlení, ale tentokrát už i energií. Není to sice z komentáře statistického úřadu patrné, nicméně je to velmi pravděpodobné. Ještě do září totiž vlastně energie navzdory dění na komoditních trzích inflaci de facto brzdily. Meziroční inflace míří k šesti procentům, konkrétně aktuálně dosahuje 5,8 %.
img

ČNB razantně zvyšuje sazby a hodlá pokračovat dál

04.11.2021 Na dnešním zasedání se bankovní rada ČNB rozhodla zvýšit základní úrokovou sazbu – dvoutýdenní repo – na úroveň 2,75 %. Tato sazba se tak dostává na nejvyšší úroveň od konce roku 2008. Současně jde o nejprudší navýšení této sazby od útoku na korunu na jaře 1997. Aktuální rozhodnutí podpořilo (stejně jako minule) 5 ze sedmi členů bankovní rady. Jde nepochybně o velké překvapení pro finanční trhy. A jak to vypadá, překvapením ještě nebude konec.
img

Ranní komentář: S&P500 navyšuje historická maxima, optimismus na trzích nepolevuje

26.10.2021 Akciové trhy včera pokračovaly v růstu. Dařilo se znovu hlavně Americe, kde S&P 500 přidal 0.47 %, zatímco Nasdaq rostl o 0.90 %. Výrazného růstu se pak včera dočkala hlavně Tesla. Ta přidala více než 12 % a poprvé v historii se její hodnota dostala nad hranici 1 bln. dolarů poté, co si u ní Hertz Global objednal 100 tis. nových vozů.
img

Hypotéky dál podražují, jejich průměrná úroková sazba roste ještě rychleji, než odborníci očekávali. V září dosáhla 2,57 %

14.10.2021 Zářijové výsledky Broker Consulting Indexu hypotečních úvěrů potvrdily jednoznačný trend růstu průměrné úrokové sazby, která meziměsíčně vzrostla o 0,15 procentního bodu na 2,57 %. Tempo růstu už předčilo i očekávání mnoha odborníků, podle kterých by sazby u pětileté fixace mohly na konci roku vyšplhat nikoli ke 3 %, ale 4 %.
img

Růst cen bytů o 14,5 procenta v ČR byl ve 2. čtvrtletí třetí nejvyšší v EU

07.10.2021 Meziroční růst cen domů a bytů v Česku ve druhém čtvrtletí zrychlil na 14,5 procenta, což je nejvíce za posledních šest let. O čtvrtletí dřív se ceny zvýšily o 12,1 procenta. Mezi zeměmi Evropské unie byl růst třetí nejvyšší. V porovnání s prvním čtvrtletím se ceny zvýšily o 3,9 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. V EU ceny meziročně vzrostly v průměru o 7,3 procenta.
C:\fakepath\akcie-28092021-2.jpg

Čínský Evergrande a co může způsobit jeho pád

27.09.2021 V posledních dnech se zejména v zahraničních finančních médiích hodně skloňuje kauza čínské společnosti Evergrande, která je rekordně zadlužená a hrozí její bankrot. Situace s Evergrande v minulých dnech hodně ovlivňovala vývoj světových akciových trhů. Co však o Evergrande víme a jaké následky může mít její případný pád? A nechá vůbec čínská vláda padnout tak velkou společnost?
img

Program podpory bydlení pro mladé hodlá ministerstvo rozšířit. Pomůže to, ale i spásu nejde

20.09.2021 Program půjček na bydlení mladým, který Státní fond rozvoje bydlení, spustil v srpnu 2018, skončil loni fiaskem. Proto letos stát svůj program výhodnějších půjček na bydlení upravuje a rozšiřuje.
img

Průměrná úroková sazba hypotéky dál roste, v srpnu se vyšplhala na 2,42 %. Úvěry jsou nyní o téměř 85 % dražší než před deseti lety

15.09.2021 Sazby hypotečních úvěrů jdou v posledních měsících stále nahoru. Podle výsledků Broker Consulting Indexu hypotečních úvěrů vzrostly v srpnu na úroveň 2,42 %. Odborníci očekávají, že na sklonku letošního roku by průměrné sazby mohly atakovat 3% hranici. Dál také rostou ceny nemovitostí, a tím i průměrná výše hypotéky, která letos dosahuje 2 925 582 korun. Za posledních deset let tak vzrostla o téměř 85 %.
img

Stavby se prodražují. Mnozí lidé nemají peníze na dokončování rozestavěných projektů

06.09.2021 „Stavební firmy preferují práce na větších projektech. Ty jsou často zadávány veřejným sektorem v oblasti inženýrských staveb. Naopak menší soukromé zakázky jsou vytěsňovány, protože na ně chybí výrobní kapacity,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Ranní glosa: Nájemní bydlení v Evropě táhne investory

02.09.2021 Super-uvolněná měnová politika a drahé suroviny dál živí růst cen nemovitostí a ty se napříč vyspělým světem stávají čím dál hůř dostupné. V EU rostly ceny nemovitostí na začátku roku 2021 nejrychleji od roku 2007 (přes 6 %) a v Česku dokonce dvojciferným tempem.
img

Rozbřesk: Nájemní bydlení v Evropě táhne investory, jak je na tom Česko?

02.09.2021 Super-uvolněná měnová politika a drahé suroviny dál živí růst cen nemovitostí a ty se napříč vyspělým světem stávají čím dál hůř dostupné. V EU rostly ceny nemovitostí na začátku roku 2021 nejrychleji od roku 2007 (přes 6 %) a v Česku dokonce dvojciferným tempem. Mzdy za růstem cen setrvale zaostávají a to vede ke zhoršování cenové dostupnosti nájemního bydlení - ve Velké Británii tak domácnosti musí dát na novou nemovitost v průměru zhruba sedm ročních platů (v Londýně o poznání více), v Rakousku deset a v Česku podle poslední studie společnosti Deloitte dokonce patnáct.
img

Nízké úroky nepůjde držet věčně. Rozevírají nůžky nerovnosti

01.09.2021 Každoroční dostaveníčko centrálních bankéřů z celého světa, konající se ve středisku Jackson Hole ve Wyomingu, se letos smrsklo na jednodenní online konferenci. Důvod je jasný. Covid, zejména delta mutace, stojí i zatím, že setkání se neslo převážně v holubičím tónu. Šéf americké centrální banky Jerome Powell odolal tlaku některých jestřábích kolegů. V projevu k potěše trhů pronesl, že Fed bude od své extrémně expanzivní měnové politiky ustupovat jen pozvolna, byť s ním začne už letos.
img

Češi se musí naučit žít v nájmech, zbavit se svého fetiše vlastnického bydlení. Žádný strach, budou pak jako Němci či Švýcaři

27.08.2021 Češi trpí fetišem vlastnického bydlení. V zemích, jako je Německo, Švýcarsko nebo Rakousko, které si jinak rádi Češi berou za příklad, přetrvává daleko nižší podíl populace bydlící ve vlastním bytě nebo domě. Nájemní bydlení je tam mnohem rozšířenější než v Česku. A nikomu to nepřipadá jako ekonomický nerozum. Jestliže tuto mentalitu Češi postupně přijmou za svoji také, usnadní jim to život. Navíc učiní věc v mnoha ohledech rozumnou i ryze z ekonomického hlediska.
img

Průměrná hodnota úroku z hypotéky v červenci vzrostla na 2,34 %, zájem o tyto úvěry přesto neklesá ani během léta

20.08.2021 Podle údajů Broker Consulting Indexu hypotečních úvěrů se průměrná úroková sazba u hypotéky dostala v červenci na dosud nejvyšší hodnotu od začátku letošního roku, a sice na 2,34 %. Odborníci očekávají, že její růst bude v reakci poskytovatelů úvěrů na opakované zvyšování základních úrokových sazeb České národní banky pokračovat i v dalších měsících. Ačkoli sazby rostou, zájem Čechů o hypotéky neslábne ani v jinak klidnějším letním období. To potvrzuje i společnost Broker Consulting, jejíž konzultanti klientům v červenci zprostředkovali hypotéky v o téměř 30 % vyšším objemu než ve stejném měsíci loňského roku.
img

Rozbřesk: Česká inflace začíná nabírat na síle

11.08.2021 Podobně jako v dalších evropských zemí i v Česku se začala inflace výrazně zvyšovat. Červencové číslo překvapilo trhy i centrální banku, když meziroční celková inflace vyskočila na 3,4 % a jádrová dokonce na 3,8 %, tedy nejvyšší hodnotu za posledních čtrnáct a půl roku (delší kompaktní časová řada není k dispozici).
img

Červenec přinesl nepříznivé výsledky pouze pro akciové fondy. Ztratily 0,24 %

10.08.2021 V červenci si pověstného Černého Petra vytáhly akciové fondy, které si jako jediné z kategorií sledovaných Broker Consulting Indexem podílových fondů odepsaly -0,24 procentních bodů. Dařilo se tradičně fondům komoditním, které meziměsíčně posílily o 0,98 %, a po delší době také fondům dluhopisovým i fondům peněžního trhu, které o měsíc dříve shodně vykázaly zápornou nulu. V červenci si již připsaly 0,48 %, respektive 0,43 %. Nemovitostní fondy posílily o 0,27 % a do značné míry odrážejí současnou situaci na nemovitostním trhu.
img

Nic nejde podle plánu. Stavby se prodražují a realizace trvají déle

06.08.2021 „Práce na stavbách připomíná jízdu v autoškole. Šlape se na plyn, aby se dohnala zpoždění a uspokojila se vysoká poptávka, ale zároveň se šlape na brzdu kvůli předraženým a někdy i chybějícím stavebním materiálům. V důsledku tohoto vývoje vázne dokončování staveb a musí se navyšovat plánované rozpočty,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Powell stále věří, že inflace je pouze dočasný fenomén

14.07.2021 Powellovo vystoupení v Kongresu zatím nepřineslo žádné překvapení. Připravené poznámky k jeho pololetnímu Monetary Policy reportu byly zveřejněny již dříve a nyní Powell odpovídá na dotazy ve Sněmovně reprezentantů. Co již guvernér Fedu řekl?
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 12.7.2021

12.07.2021 Během minulého týdne se na burzách začaly objevovat pochybnosti ohledně udržitelnosti robustního ekonomického růstu. Na obou stranách Atlantiku vidíme určitou rotaci z cyklických do defenzivních sektorů. V posledním týdnu výrazněji ztrácely energetické akcie, zatímco posilovaly defenzivní nemovitosti. Investoři se obávají varianty delta – rostoucí počet nových infekcí by mohl vést k zavedení dalších lockdownů, což by se podepsalo na slabší ekonomické dynamice. Podle mnohých ekonomů jsme nyní dosáhli vrcholného tempa hospodářského růstu. V dalších kvartálech se již staneme svědky zpomalování. Do budoucna již nelze počítat s dodatečnými fiskálními impulsy. Vidíme robustní výkonnost defenzivních aktiv: dolar, americké nebo německé vládní dluhopisy, stoupla i cena zlata. Na druhou stranu akcie zůstávají na historických maximech a dařilo se i velkým technologickým korporacím. K dobré výkonnosti akciových titulů přispívá i pozicování. Řada investorů vyčkává na korekci a proto využívá sebemenšího poklesu – viz. čtvrteční propad a páteční růst. Retailoví spekulanti mají tendenci vstupovat do trhu obzvláště brzy po korekcích.
img

Rozbřesk: Raketové zdražování bytů pokračuje

09.07.2021 Ceny nemovitostí v Česku na začátku roku 2021 dál zdražovaly, a to ještě rychleji než ke konci roku 2020. Podle čísel z Eurostatu se zvýšily ceny od začátku roku o 4,6 % a meziročně skoro o 12 %. Čísla z Českého statistického úřadu ukazují na ještě rychlejší růst cen bytů o 15,1 %. A to zejména kvůli rychlému růstu cen starších bytů mimo Prahu.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Obchodní systémy | Offshore | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Exotické měny | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Price Action | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Devizové rezervy | Mexické peso | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Divergence | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Komoditní měny | AUD/NZD | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | EUR/SEK | EUR/AUD | GBP/CAD | EUR/NZD | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Swiss Life | Ekonomické události | Robert Kiyosaki | Obchodování na burze | Měnové trhy | Spready | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ATM | Akcie | Akcionář | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Ask | Asset management | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bazický bod | Ben Bernanke | Bid | Bloomberg | Bod | Bond | Dluhopisové fondy | Breakout | Broker | Bull | Bundesbank | Burza | Burzovní index | Béžová kniha | CEO | CFD | CFTC | CME | Cap | Carry trade | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Autochartist | Close | Konsolidace | DAX | Devalvace | Dezinflace | Distribuce | Nesoulad | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | Dow Jones Industrial | Durace | ECB | EMA | ERM | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Exekuce | FOMC | FRA | Index FTSE 100 | FX | Fannie Mae | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | Fiskální politika | Fixing | Hedge fondy | Komoditní fondy | Fondy peněžního trhu | Forward | Fundamentální zprávy | Futures | Fúze | G10 | G7 | Gama | Grafy | Hedging | Hedge | High | Holubice | IFO index | IPO | ISIN | Index DAX | Index PX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Insider | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční horizont | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Kiwi | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kupón | Kurz | Kurzy měn | LIBOR | LTRO | Likvidita | Long | Low | MACD | MAE | MIFID | MMF | MT4 | Makléř | Makro data | Margin | Mark-to-Market | Risk | Marže | MetaTrader | Mezibankovní | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | Nabídka | Nemovitostní fond | Stavební povolení | Nástroj | Nástroje peněžního trhu | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obligace | Opce | Fondy kvalifikovaných investorů | P/E | PRIBOR | Penzijní fond | Peněžní zásoba | Pip | Platební bilance | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Prodejní cena | Produktivita práce | Provize | Prémie | Průmyslové objednávky | Pákový efekt | RRR | Rally | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Resistence | Rezervní měna | Rezistence | Platina | Riziko | Rizikové měny | Rolování | Ropa | S&P 500 | SNB | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Short pozice | Směnný kurz | Spike | Splatnost | Spot | Spotřebitelská důvěra podle Conference Board | Spread | Stagflace | Statut | Státní dluhopis | Support | Swiss | Swiss National Bank | Pokladniční poukázky | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | VaR | Vega | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Warren Buffett | YTD | Yield | ZEW index | Bondy | Zlato | Šedá ekonomika | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Bank of China | Euro STOXX | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Asijské akcie | Index MSCI | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Saxo Bank | BOSSA | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Ekonomie | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Michala Moravcová | Býčí divergence | Vývoj ceny | Aukce | Aktuální kurz | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Mezibankovní trh | Makroekonomická data | Makroekonomické data | Market Color | John Hardy | Zisk | Obchodní instrumenty | Finanční instrumenty | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Britská měna | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Deprese | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Trpělivost | Intervence na devizovém trhu | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Bohatství | IEA | London Stock Exchange | Credit Suisse | Japonská měna | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Partners | Deloitte | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Investment Banking | Investiční bankovnictví | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Makrokalendář | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manager | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Stavební výroba | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Portugalsko | Devizové intervence | EUR/HUF | Obchodní deficit | Facebook | Měnový index | Riziková averze | LYNX | Index strachu | Akcenta | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | EuroStoxx50 | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Semináře | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | GBPUSD | USDCAD | EURCZK | EURJPY | AUDNZD | Raiffeisenbank | Aktivum | Carry trades | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Nabídková cena | Podpora | Průlom | Přenos | Střední cena | Volatilní | Burzovní obchodování | Daniel Gladiš | Vltava Fund | AdmiralMarkets | Akcie dnes | Akcie Tesla | Akcie Unipetrolu | Akciové burzy | Aktuální kurz dolaru | Aktuální kurzy měn | Alternativní investice | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Banka | Fio banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | BH Securities | Brent | Britské libry | Broker Consulting | Brokers | Burzovní indexy | CAC40 | Capital Markets | CashFlow | Cena | Cena akcií | Cena drahých kovů | Cena komodit | Cena ropy brent | Cena ropy dnes | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Co je dluhopis | Co je komodita | Conference Board | Cyrrus | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České koruny | Členské země eurozóny | Devizové trhy | Devizový kurz | DJIA | Dlouhodobé investice | Dolar | Dolary | Kurzy.cz | Ekonomická krize | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Elektřina | Etoro | EUR CZK | Eura | EURCHF | Euro dnes | Euro Stoxx 50 | EURRUB | Evropská měna | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Finanční plán | Finanční plánování | Finanční prostředky | Finanční služby | Fio | Fiskální rok | Fondy | Forex market | Forexu | Fortuna | Frank | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP USA | HDP v ČR | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index volatility | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Investice do nemovitostí | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční nemovitosti | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Zlaťáky | Investing | Investování do nemovitostí | Investování peněz | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jak obchodovat forex | Jak vydělat | Jak zhodnotit finance | Jak zhodnotit peníze | Japonská ekonomika | Jeden dolar | Jiří Rusnok | Kam investovat | Kapitálové trhy | Kiyosaki | Komodita | Komoditní | Komodity ropa | Korporátní dluhopisy | Kurs USD | Kurz britské libry | Kurz ČNB | Kurz čínského jüanu | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz EUR CZK | Kurz GBP | Kurz libry | Kurz měny | Kurz novozélandského dolaru | Kurzy | Kurzy eura | Libra | Lira | Maďarsko | Majoritní vlastník | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Měnové kurzy | Měnový kurz | MetaTrader 4 | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Miroslav Singer | Nákup dluhopisů | Nákup EUR | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Nikkei225 | Norská koruna | Obchodování s komoditami | Obchodování s nemovitostmi | Obchodujeme | Ocenění akcií | Odkup akcií | Oslabení koruny | Oslabení měny | Oslabování koruny | Pád dolaru | Pasivní příjem | Patria Finance | Patria.cz | Polská měna | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | Rubl | Růst HDP | Řízení rizik | Řízení rizika | SaxoBank | Sázky | Shanghai Composite Index | Signály | Smíšené fondy | Société Générale | SPX | Spořící účty | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švédská koruna | Španělská ekonomika | Švédské koruny | TopForex | Trade Brokers | Trh nemovitostí | Trh | Tržní podíl | Turecká měna | Velká Británie | Volatility | Volby v Řecku | Volkswagen | Vydělávání peněz | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj amerického dolaru | Vývoj cen akcií | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny uhlí | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj mezd | Vývoj USD | Vývoj zlata | Webinář | Webináře | WTI | X-Trade | Zavedení eura | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zhodnocení peněz | Zkušenost | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Zprávy z ekonomiky | Železná ruda | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | Tradeři | Diskontní sazba | EUR/PLN | CNBC | ZEW | DXY | EIA | ING | Mojmír Hampl | Benzín | Buffett | Akontace | Báze | Book Value | Cílová cena | Current Ratio | Daniel Beneš | EBITDA | Ex-dividend | Indie | ISM indexy | Janet Yellen | Měď | Ministerstvo financí | Nominální hodnota | Obchodní den | Omega | P.A. | Range | Redukce | REIT | ROCE | Tier 1 | Tovární objednávky | Upisovací období | Výnos do splatnosti | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | WSJ | P/E Ratio | Převis | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | M2 | Tržby | Zaměstnanost | Clearing | Investiční dotazník | Úvěr | INSEE | QE | Investiční výzkum | Světové ekonomiky | Bohatý | Investiční analytik | Tržní sentiment | Komise | Federální rezervní systém | Majors | Volby | Rozhovor | E-mini | Know-how | Blog | Cukr | Vzdělání | COT | Velcí hráči | 1 milion | Burze | Graf EUR/USD | Investment | Slušný zisk | Saxo Capital Markets | Asijské obchodování | Americké obchodování | Unicredit | Danske Bank | Deutsche Bundesbank | Bank of America Merrill Lynch | Bernstein | The New York Times | Crowdfunding | Jackson Hole | Institut ZEW | CNN | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Burzovní společnosti | UniCredit Bank | Česká bankovní asociace | Caterpillar | CSI300 | Sentix | Baker Hughes | Guvernér centrální banky | David Marek | Nordea | Investing.com | TLTRO | NATO | S&P Dow Jones Indices | Moody's Analytics | PwC | Agentura AP | BBC | The Guardian | Sentix index | Rothschild | Reporty | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Riksbank | Halifax | Revize evropského HDP | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Expanzivní měnová politika | Dění na finančních trzích | Důležité fundamenty | Fundamentální pohled | Technický pohled | Uložení peněz | HUF/EUR | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Brazílie | Japonský premiér | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Finanční gramotnost | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Pokles cen akcií | Podnikání | Euro vůči dolaru | Automobilový průmysl | Mark Carney | Averze k riziku | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Creditas | Finanční aktiva | Globální trhy | Diamanty | Stock Exchange | Velcí investoři | Cizí měny | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Multi-Asset obchodování | Výnosová křivka | Energie | Společná evropská měna | Rada ČNB | Kapitálová rezerva | Earnings | Sentiment trhu | Podnikatelé | Bloomberg TV | Globální akciové trhy | Oddělení forexu | Ekonomický sentiment | Podnikatelská důvěra | Implikovaná volatilita | Ekonomický a strategický výzkum | Znalost | Přehled | Klid | Konzistence | Hillary Clintonová | Jádrový index | Moneta Money Bank | Ekonomické fórum | Volby v USA | Firemní investice | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Averze vůči riziku | Bezpečné přístavy | Sázet | Evropské trhy | Americké trhy | Kurzotvorné informace | Index amerického dolaru | David Cameron | Bankovnictví | Nervozita na finančních trzích | Swapy | Referendum | Ekonomická aktivita | City | Helicopter money | Program OMT | Fidelity International | Posilování koruny | Ministři financí eurozóny | Svatý grál | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident ECB | Bezpečné investice | Kolísání trhu | Americké firmy | Pozornost investorů | Bookmakeři | Index důvěry | Setrvání Británie v EU | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Aktuální vývoj | Mezinárodní instituce | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Náklady na zajištění | Strategy Research | Economist | Economic | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Ekonomické dopady | Forwardy | Měnová autorita | IBEX | Evropská dluhová krize | Globální finanční krize | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Broker Trust | Soros Fund Management | Program nákupu dluhopisů | Realitní trh | Velké banky | Ekonomický establishment | Objem investic | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Finanční centra | Finanční metropole | Pokles ceny akcií | Klidné obchodování | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Panické výprodeje | Šok na trhu | Globální ekonomický růst | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Výsledek referenda | Poptávka po bezpečných aktivech | Vládní dluhopisy | Oslabení japonského jenu | Britské banky | Odchod z EU | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Globální finanční trhy | Obchodní partner | AAA | Dnešní ekonomický kalendář | Obchodování v Asii | Summit EU | Americké burzy | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Alibaba | Halliburton | Fibo | Dnešní obchodování | Akcie ropných společností | Dnes na trzích | Propad | Vystoupení z EU | Kryptoměny | Americká ropa WTI | Status bezpečného přístavu | Index Nikkei | TradingView | Představitelé centrální banky | Citi | S&P | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Výrobní aktivita | Výzkumná společnost | Cena mědi | Vývoj na akciových trzích | Vývoj měnového kurzu | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Nákupní doporučení | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Posílení koruny | Nálada na trhu | Finanční injekce | Pokles výnosů | Opatření centrálních bank | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Evropský trh | Nejistota | Finanční tituly | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Pegas Nonwovens | Světová finanční krize | Saúdská Arábie | Stagnace | London Stock Exchange (LSE) | Tempo růstu | Akcionáři | Euro k americkému dolaru | Daně z příjmů | Libra k dolaru | Zajištění | Komoditní sektor | Čínské devizové rezervy | Investiční poradci | Výnosy amerických dluhopisů | Zpomalení v Číně | Úvěrové krize | FTSE 100 | Šéf společnosti | Ethereum | Tesla | Dluhové krize | Nižší kurz | Odhodlání | National Australia Bank | Ekonomický institut | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Steen Jakobsen | Výhled | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Nakupovat akcie | Rekordní minima | Britská vláda | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Silné euro | Nonfarm Payrolls | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Predikce | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Ekonomická situace | Světový obchod | General Electric | Bankovní krize | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Názory analytiků | Investiční rozhodnutí | Inflace v Německu | Makroekonomika | Zisky firem | Analytický tým FXstreet.cz | Irská ekonomika | Světové trhy | Investovat do akcií | Theresa May | Kalendář dnešních ekonomických událostí | Theresa Mayová | Inflace v Česku | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Měnová politika Fedu | Měnová politika ECB | Snížení úrokových sazeb | Zpomalení čínské ekonomiky | Britské referendum | Manažeři fondů | Německé dluhopisy | Kurz japonského jenu | Výnosy | Shazování peněz z vrtulníku | Zásoby zemního plynu | Zasedání Bank of Canada | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Měnový pár USD/JPY | Rizikové investice | Americká vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Americký index S&P 500 | Akciové trhy v USA | Měnové krize | TRY | Index cen domů | Odliv kapitálu | Americké investiční banky | Institucionální investoři | Měnové stimuly | Příjmy | Čistý příjem | Spotřebitelské výdaje | Návratnost investice | Indikátory důvěry | Kapitálové strategie | Indexy PMI | Finanční domy | Údaje o inflaci | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Německý Ifo index | Cenové indexy | Japonský Nikkei | Konsenzus | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | HDP Británie | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Bilance Fedu | Vývoj úrokových sazeb | Vývoj meziroční spotřebitelské inflace | Irská centrální banka | Zobchodované objemy | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Inflační čísla | Švédsko | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Evropský statistický úřad Eurostat | HDP v eurozóně | Zhodnocování měny | Tempo růstu ekonomiky | Devizy | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Skupina PPF | Obchodování ropy | Swiss Life Select | Krize eura | Vstup na burzu | Sázkaři | Zahraniční forex | Daňové změny | Investiční činnost | ČSOB Finanční trhy | Chicago Mercantile Exchange | Obchodování na zámořských trzích | Rovnovážný kurz | Rovnovážný kurz koruny | Zahraniční FX | 7 dní s korunou | Ranní zpráva z akciového trhu | Zpráva z akciového trhu | Obchodování s dolarem | BHS | Začátek výsledkové sezóny | Aleš Michl | Breakout Trader | Návratnost investic | Virtuální mince | Protiruské sankce | Vladimír Pikora | Edulios | Zajímavé výnosy | Dostupnější peníze | Atraktivní nemovitosti | Vysoké ceny bytů | Obchodování na pražské burze | MT4 Supreme Edition | Kvantitativní utahování | Palladium | Jan Dvořák | Průmyslový index Dow Jones | Jerome Powell | MiFID II | LYNX Trading | Daniel Kotula | Učitel financí | Realitní kuchařka | Pavla Temrová | Nemovitostní fondy | Fincentrum Hypoindex | Bublina na nemovitostech | Fincentrum | Hypoindex | Index Topix | Kosdaq | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | Lithium | Jak fungují akcie | Omezení pákového efektu | Výkonnost fondů | Asijské trhy | Index MOEX | Conseq Investment Management | Kurz eurodolaru | Drobní investoři | Inverzní výnosová křivka | Investování s LYNX | Wood & Company | Airbnb | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Energetické akcie | Trhy dnes | Saxo | Obchodní války | Konzervativní investice | Krypto | Hodnota majetku | Německá centrální banka | Slabší koruna | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Profesionální investoři | Přijetí eura | Podniky | Globální růst | Regionální měny | Index nákupních manažerů (PMI) | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Obchodní analýza | Objem obchodování | Japonský akciový index | CSI 300 | Americké dluhopisy | Forint | Ruský akciový index | Pokles ceny | Domácí měna | Ekonomické krize | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Posílení kurzu koruny | Posílení kurzu | Fond kvalifikovaných investorů | Czech Fund | Profesionální obchodník | USMCA | Dluhopisové výnosy | Patrik Mackových | Spotřebitelská inflace | Růst amerických výnosů | Úrokový hike | Kompozitní index | FKI | Trhy v USA | Stavební spoření | Silnější dolar | Roční výnos | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Stanovení ceny | Prognóza ECB | Kim Fournais | Zvyšování úroků | Růst zisků | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Veřejný dluh | Výnosy českých státních dluhopisů | Zadluženost | Hodnota indexu | Zpomalení ekonomického růstu | Inflační vývoj | Rezervy bank | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Růst cen komodit | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Majetek | Nemovitostní trh | Obchodovat s akciemi | Sazby ČNB | Silný frank | Makroekonomické statistiky | Makroekonomické strategie | Mezinárodní investoři | Německé banky | Odhad analytiků | Zvýšení sazeb | Rekordní růst | Světové finanční trhy | Analytik Czech Fund | čnBlog | Státní fond | IPO WeWork | EUR/CZK - technická situace | EUR/CZK - makroekonomická situace | Makroekonomická situace | Oblíbený měnový pár | Technická situace | Obchodování EUR/CZK | Obchodovat s fiktivním kapitálem | Statistický úřad | UBS Global Wealth Management | Technologický Nasdaq | Americké HDP | ECB a monetární politika | Inflační očekávání | Zpětný odkup akcií | Posilování kurzu koruny | Český průmysl | Cena pohonných hmot | Zahraniční investoři | Slabší dolar | CNY | Sázky na pokles | Pokles sazeb | Ceny obilovin | Nejznámější kryptoměny | Ceny pohonných hmot | Pokles kurzu | TLTRO III | Brexit bez dohody | Riziko recese | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Ferrari | Lari | Byznys plán | Wealth Management | Záporné sazby | Akcie a ETF | Zhodnocení finančních prostředků | Nálada na akciových trzích | Nordea Bank | Výnosové křivky | Pokles cen | Záporný úrok | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Silný dolar | Situace na trzích | Recese v USA | Tomáš Pfeiler | Poskytování úvěrů | Obavy z recese | Nové akcie | Bohatí | Oživení ekonomiky | Burzovní průvodce | WeWork | Pohonné hmoty | ISM index | Čeští investoři | Broker Consulting Index | Index podílových fondů | Růst mezd | Tisk peněz | SAB Finance | Depozitní sazby | IMK | Pravděpodobnost recese | Televize CNBC | Dění na trzích | MT5 Supreme Edition | PPF | Denní graf | Stablecoiny | Očekávání trhu | Nastavení úrokových sazeb | Akcie Microsoftu | Finanční situace | Oživení ekonomiky eurozóny | Centrální banka Nového Zélandu | Copper/Gold Ratio | Doctor Copper | Pumpování likvidity | Nejnovější výsledky | Bublina na trhu | Bublina na trhu s nemovitostmi | Jakub Petruška | Lidová banka Číny | Pumpování likvidity do ekonomiky | Úvěrová aktivita | AKAT | Obchodování se státními dluhopisy | Jak fungují státní dluhopisy | Kurzarbeit | Bankovní statistika | GOOGL | Islandská centrální banka | Předstihové indikátory | UDI Group | UDI | Jak se stát lepším investorem | Nízká nezaměstnanost | České nemovitosti | Nižší volatilita | Geopolitické riziko | Silná libra | Bilance zahraničního obchodu | Hypotéky v Česku | Hypoteční sazba | Vyšší úrokové sazby | Loterie | Mervyn King | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Nálada na finančních trzích | Hospodářské krize | Ředitel Saxo Bank | TOPIX | Střadatelé | Rozpočtová politika | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | AKAT ČR | Jana Brodani | Rozpočet | Silné akcie | Deficit | Prezident Donald Trump | Politická situace | Ceny benzínu | Jak na realitní trh | Hongkong | Trinity | Ekonom UniCredit Bank | Pavel Sobíšek | Jakub Seidler | ČNB Jiří Rusnok | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Nová prognóza ČNB | Objem | Data z USA | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Zájem o investice | Český trh práce | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Průměrná hodnota | Proroctví | FRED | Hluboká recese | Obchodní nástroje | Supreme Edition | Růst spotřebitelských cen | Snižování úroků | Šéf Fedu Jerome Powell | Inflace v USA | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Lukáš Jankovský | Předseda představenstva | Recese v Evropě | Statistický úřad Eurostat | Období nejistoty | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | CPI v eurozóně | Hlavní události | BAT | Olívia Lacenová | Výše úrokových sazeb | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Maďarská centrální banka | Produkty obchodované s finanční pákou | Studie | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Generální ředitel | Růst světové ekonomiky | Lagardeová | Amazon | Kapitálové požadavky | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Philip Lowe | Nadhodnocení | Reálné zhodnocení | Nulový úrok | Úrok | Implikované volatility | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Legislativa | Blahobyt | Americká data | Investování v Česku | Finanční rezervy | Dlužníci | Ředitelka AKAT ČR | Stoupající ceny nemovitostí | Dluhopisoví investoři | Zveřejněná data | KOSP200 | Velká krize | Too Big to Fail | Financovat | Christine Lagardová | EET | Statistika | Předpovědi | Predikce vývoje | ČSOB Petr Dufek | Petr Dufek | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Poslanecká sněmovna | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Propouštění | Impuls | Rostoucí náklady | Visa | Výrazný pokles | Ceny potravin | Být trpělivý | Rozvoj | Stavební produkce | Vlastní nemovitost | Pořídit si vlastní nemovitost | Data z průmyslu | Tržby z průmyslové činnosti | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Investujte na Forexu | Koruna dnes | Zdražování | Zdražování v Česku | Ceny zboží | Nízká inflace | Německý ZEW index | Sociální sítě | Problémy | NAFTA | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Pojišťovny | Ekonomická recese | Fed dnes | Prognózy | Nejistoty | Státy EU | Ranní komentář | Ranní zpráva | ECB Christine Lagardeová | GBP/EUR | Celkový zisk | Půjčka | Výhled do budoucna | Plyn | Nálada | Kontrakty | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Čínské vlády | Centrální banky USA | Míra | Inflační výhled | Ohlédnutí | Ceny stavebních prací | Ceny zemědělských výrobců | Úroky | Konec roku | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Hypoteční trh | Geely | Důchod | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Dolar roste | ČNB dnes | Kupní síla | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Fed index | Záporné úrokové sazby | Nová sazba | xStation5 | FB | AT&T | Rozpočtové politiky | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Rychlý růst mezd | Ropný deficit | Celkový deficit | Vývoj deficitu obchodní bilance | Bydlení | Vánoční svátky | Vývoj výstavby nových bytů | Vývoj přírůstku nových pracovních míst | Martin Novák | Analytik Broker Consulting | Vlastní prostředky | NERV | Stratég | Přelom roku | Roční růst | Citelné zdražování | Miliardy korun | Vývoj jádrové inflace | Čínská centrální banka (PBOC) | US100 | Index US100 | Americký index | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | Investiční aktivita | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Klesající trend | Jestřábí hlasy | Pracovní trh | Američané | Návratnost | Evropská inflace | Vývoj na kapitálových trzích | Finální odhad | Von der Leyenová | Budoucnost | Hodnota investic | Ifo | Experti | Kapitálová přiměřenost | Zemědělství | Příjmy domácností | Poradenství | Mzdová dynamika | Nový rekord | Česká inflace | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Vyšší inflace | Zadlužení České republiky | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Bankroty | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Dobré zprávy | Solidní výsledky | Nájemné v Česku | Nájemné | Nájmy | Ceny energií | Broker Consulting Index podílových fondů | Ruský akciový index MOEX | Akciový index MOEX | MOEX | Prognózy ČNB | Měnový pár EUR/CZK | Komunikace | Astrazeneca | Trump | Prezident | Koronavirus | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Pokles sazeb hypoték | Objem hypotečních úvěrů | Průměrná úroková sazba | Trhy | Ursula von der Leyenová | FIXINDEX | Index hypotéčních úvěrů | Broker Consulting index hypotéčních úvěrů | Šíření koronaviru | Finanční regulátor | Čínský koronavirus | Virus | Jüan | Negativní dopad | Viceguvernéři | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Finance Group | Pravidelné investice | Sentiment ve světě | Meziroční růst | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | IHNED | Jednatel | Jednatel společnosti | Freedom Financial Services | Vysoká inflace | Vstupy | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Směrnice EU | Tomáš Nidetzký | Viceguvernér ČNB | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | Obchody | Výdaje | Daň z příjmu | Pesimismus | Čínská vláda | Hlavní úrokové sazby | BP | Optimismus na trzích | PMI pro sektor | Korporátní výsledky | Ceny na realitním trhu | Rekordní hodnoty | 4fin | Sazby beze změny | SEC | NFP | Rozhodování | Zisky dolaru | Recese ve Spojených státech | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Americké banky | Průměrná cena | Dopad koronaviru na ekonomiku | Prodávající | Lednová inflace | Inflace v lednu | Růst sazeb | Marek Mora | Politika centrálních bank | Valuace | London School of Economics | Navýšení úrokových sazeb | COVID-19 | Tradingový portál | Portál FXstreet.cz | Zvyšující se inflace | Ekonomické aktivity | Konjunkturální průzkum | Prudký propad | Investice do realit | Dopad koronaviru | Petr Matějovský | České banky | Rizika globální ekonomiky | Rizika globální | Ekonomické recese | Šéfka ECB | Zpřesněný odhad | Tržní úrokové sazby | Čínské banky | Americký Fed | Stabilita | Sestupný trend | Cestovní ruch | Vývoj | Nová data | Šok | Martin Gürtler | Mzda | Mzdový růst | Vládní opatření | Výkyvy | Robert Novoměstský | Extrémní růst | Sazby hypoték | Makroekonomické údaje | Restrikce | Cílování inflace | Americké výnosy | Vlna výprodejů | Nouzový stav | Mince | Profitovat | Pozitivní impulz | Propady cen | Vládní představitelé | Další vývoj | Stimuly | Oldřich Dědek | Evropské země | Brusel | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Útlum ekonomiky | Zrychlení inflace | Největší propad | Vyšší úrok | Cenový vývoj | Špatné výsledky | Poměr cen | Snížení dividendy | Stimul | ECB dnes | Odhad inflace | Propad poptávky | Spotřebitelé | Pád ceny | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených ve světě | Počet nakažených | Historický pád cen | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Snížení základní úrokové sazby | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Vládní podpory | Hlavní americké indexy | Prodeje domů v USA | Prodeje domů | Další pokles | Čistý zisk bank | Zisk bank | Situace v Číně | Koronavirová krize | MF | Kongres | Škoda | Index ISM | Index ISM ve službách | Komerční banky | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Negativní korelace | Hotovost | Dramatický dopad | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Alena Schillerová | Ministryně financí | Spoření | Sněmovna reprezentantů | Anomálie | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | mBank | Americké ropné zásoby | CPI v Británii | Německý index IFO | Americké ceny nemovitostí | Prostor pro pokles | Graf dne | Peněžní zásoby | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Repo sazby | Biliony | Potenciál | Americká spotřebitelská důvěra | Bankovní asociace | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | The Economist | Boj s koronavirem | Allianz | Ministryně financí Alena Schillerová | Tempo růstu CPI | Pokles sentimentu | Ceny elektřiny | Karanténa | Viry | Micro kontrakty | Kontrakty na futures | Šíření nákazy | Bulharsko | Reálné mzdy | Sberbank | E-commerce | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Situace v průmyslu | Zhoršování situace | Jana Steckerová | Italové | Slovensko | Slovenská vláda | Solidní růst | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Realitní bubliny | Poskytování hypoték | Uvolnění limitů | Hotelnictví | LTV | Sláva | Práce | Výraznější pokles | Koronakrize | Údaje | Dlužník | DPH | Úročení vkladů | Novela zákona o ČNB | Novela zákona | Německá průmyslová produkce | Ceny nemovitostí v Británii | Kanadský PMI | Americké spotřebitelské úvěry | Spotřebitelské úvěry | Lukáš Vokel | Velké americké banky | Menší poptávka | Hluboké recese | Propad cen nemovitostí | Nemovitosti v ČR | Ceny nemovitostí v ČR | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Životní styl | Cena benzínu | Splátky dluhů | Celková inflace | Česká ekonomika letos | Oregon | Více peněz | Podnikatelské investice | RTR | Majitel | Úspory | Otevírání ekonomiky | Otevírání ekonomik | Procter & Gamble | Statistiky | Oživit ekonomiku | Poradenské společnosti | USD za barel | Global Wealth Management | S&P500 | Spotřeba ropy | Analytik ČSOB | Nizozemsko | Důvěra v eurozóně | Zbyněk Stanjura | Debata | Výzkumný pracovník | PMI ve službách | Evropské indexy | Posílení | Největší propady | Lucembursko | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Ekonomika oživuje | Zrušení daně z nabytí | Firemní zprávy | Cenový pokles | Cenový propad | Cestování | 3M | Daň z nabytí nemovitosti | Daň z nabytí | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Osobní příjmy | Náklady na financování | Ropa roste | Zrušení daně z nabytí nemovitých věcí | Maloobchod | Zaměstnanci | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | UBS Global | ISM pro sektor služeb | Růst výnosů | Wolfstreet | Federal Reserve | Export v dubnu | Vývoz | Výnosy na dluhopisech | Snižování cen | Zadlužení | Expanze | Rezervní měny | Kontrakce | Politika centrální banky | Výsledky NFP | Macy’s | Dluhy | Spotřebitelské ceny v USA | Členské státy | Ceny zeleniny | RBI | Riziko korekce | Hypoteční banka | Indexy v Asii | Vývoj ekonomiky | Levné peníze | Vakcína | Sektor služeb | Dění na trhu | CL | Spekulovat | Fiskální stimul | Více riskovat | Manažeři | Zájem o hypotéky | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Přerušení EET | Zrušení Účtenkovky | Václav Šimek | Kupci | Předsedkyně Evropské komise | Prodej starších domů | Prodej starších domů v USA | Realitní společnosti | Spoluzakladatel | Dislokace | Předstihové ukazatele | Ztráty zaměstnání | Pronájem nemovitosti | JDE | Unie | ČR | Koronavirové pandemie | Hertz | Měsíční mzda | Zadlužení firem | Slabá poptávka | Pozitivní sentiment na trzích | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | PEPP | Střední Evropa | Nová prognóza ECB | Nová prognóza | Vedení společnosti | Antivirus | Předkrizové úrovně | Berlín | Italské maloobchodní prodeje | Americké statistiky | Statistiky z trhu práce | Nejlevnější hypotéky | Banka Creditas | Francouzská obchodní bilance | Pokračování růstu | Tempo poklesu | Americké úrokové sazby | Hertz Global | Americké CPI | Inflace v květnu | Květnová inflace | Hospodářský propad | Členové Fedu | Podpůrné programy | Splasknutí bubliny | Propad cen | Představitelé České národní banky | Proticyklická kapitálová rezerva | Proticyklické kapitálové rezervy | Rostoucí trend | Covid | Druhá vlna pandemie | Druhá vlna | Propad české ekonomiky | Nízké sazby | DSTI | Práce z domova | Příjmy a výdaje | Program ECB | Bytové krize | Objem aktiv | Dostupnost bydlení | MAM | Růst cen domů a bytů | Růst cen domů | Výhled vývoje ekonomiky | Výrazný propad | Chorvatsko | Leva | Větší riziko | Ocenění | Šance | Úrokové sazby na hypotékách | Růst tržeb | Ceny | Praha | Kolaps | Starší byty | Byty v ČR | Ceny starších bytů | Bezrealitky.cz | Reálná hodnota | Společnost XTB | Nové byty | Byty v Praze | Trigema | Ceny nových bytů | Životní úroveň | Nižší poptávka | Bohatí lidé | Předčasné splacení hypotéky | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Richmondský Fed index | Pár EUR/USD | Propad ekonomiky | Zastavení růstu | Obsazenost hotelů | Důvěra | Spotřebitelské ceny v Česku | Slábnoucí dolar | Cenové hladiny | Zpomalování inflace | Ekonomické zotavování | Indikátory sentimentu | Velký propad | Pandemická situace | Online nakupování | Hnojiva | Úroky na hypotékách | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Zajištění na stáří | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Příliv kapitálu | Výrobní sektor | Klimatické změny | Odborníci | Peso | Transparentnost | Porovnání výnosů | Zdanění | Dolarové úrokové sazby | Nvidia | Qualcomm | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Rezidenční nemovitosti | Nákupní centra | Obchody a nákupní centra | Obchodní domy | Kancelářské nemovitosti | Budoucí vývoj | Český nemovitostní trh | BHS Real Estate Fund | Ekonomické dopady pandemie | Zhoršení pandemie | Prodeje rodinných domů | Prodeje rodinných domů v USA | Evropský statistický úřad | Politici | Evropské korporátní dluhopisy | Diverzifikovat | Micron | Čisté bohatství | Pracovní místa | Ranní okénko | Česká republika | Změna cen bytů | Epidemická situace | Energetický sektor | Lockdown | Měnový fond | Martin Mašát | Partners Martin Mašát | Ceny v Česku | FérMakléři.cz | FérMakléři | Ceny bytů | Epidemiologická situace | Trumpova rally | Protiepidemická opatření | Nařízení | Prodej starších domů ve Spojených státech | Pokles indexu | Moneta | XOM | CVX | Zveřejnění výsledků | Výsledky voleb | Vítězství Bidena | Trend oslabování | Oslabování amerického dolaru | Tempo inflace | Růst amerického HDP | Výdělky | Futures na DAX | Vakcinace | Vývoj měnového páru USD/CNY | TABAK | Proč investovat | Očkování | LEN | Zadlužování | NBP | Mutace viru | S&P/Case-Shiller | Case-Shiller | Centrální bankéř | Šéf polské centrální banky | Nízké úroky | Emise dluhopisů | Počasí | Utažení měnové politiky | Home office | Růst ceny | PMI ve výrobě | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | Německá inflace | Zvýšení ceny | Inženýrské stavitelství | Salutem | Salutem Fund | Zhoršení ratingu | Nemovitosti v Česku | Znehodnocení úspor | Evropské centrální banky | MJ | Hypotéky 2021 | Jiří Kryl | Situace na trhu | Bilanční suma | Tržní ceny | Vypuknutí pandemie | Rozvolnění | Rekordní rok | Finanční výsledky | Počet zahájených bytů | HAS | Kov | Slovenská ekonomika | Růstový trend | FOMC minutes | Přísná měnová politika | Negativní vývoj | Porušení zákona | PMI indexy | Silný růst | Pandemie covidu-19 | Fidelity | Cena nemovitostí | Výrazný růst | Americký výrobní sektor | Vývoj pandemie | Nárůst sazeb | Forwardové sazby | Dnešek na trzích | Aktuální nálada | Výhled Saxo Bank | Analytik Trinity Bank | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Trh s nemovitostmi v ČR | Poptávka po nemovitostech | Nejvyšší růst | ISM ve službách | Globální finanční systém | Realitní fondy | Investovat do nemovitostí | Meziroční vývoj jádrové inflace | Meziroční vývoj jádrové inflace v USA | Vývoj jádrové inflace v USA | Fincentrum & Swiss Life Select | AMD | Optimistická očekávání | Cigarety | Island | Makroekonomická prognóza | Strach z inflace | Vysoká cena | ERA | Rostoucí ceny | Objednávky | Internetové společnosti | Události tohoto týdne | Dluhový strop | Futures na americké indexy | Inflace v České republice | Meziroční růst cen | HB Index | Ceny realit | Ceny realit v ČR | Xella | Peter Markovič | Tržní ceny bytů | Malta | Obavy z inflace | Oslabení | Růst úroků | Hypoteční sazby | Růst cen nemovitostí | Realitní horečka | Prodejní ceny | Výnosy 10letých dluhopisů | Vývoj ceny dřeva | Vývoj ceny dřeva v USD | Ceny dřeva | Ceny dřeva v USD | Cena dřeva | Naše hospodářství | Země OECD | Spotřeba domácností | Byt na investici | LUSQ | EMA data | Miloslav Lafek | Plány | Cíle | Příležitosti | ČNB Mora | Finep | Central Group | Skanska | YIT | OK POINT | Zdražování cen | Zajišťování | Prodej | Nové prognózy | Gepard Finance | Úročené vklady | DPH u elektřiny | Vyšší úroveň | Gruzie | Pokutování za volný byt | Volný byt | Moravské tornádo | Tornádo | Trh dnes | Největší rizika | Investiční byty | Zájem o investiční byty | M&M Reality | David Eim | M&M Reality pro Prahu | Cenové stability | Technologie | Průměrný Čech | Růst cen stavebních materiálů | Nedostatek stavebních materiálů | AFI Europe | AFI Europe pro Českou republiku | Mluvčí Skanska | Mluvčí Skanska Reality | Skanska Reality | Renata Vildomcová | Michaela Tomášková | Ředitelka Central Group | Central Group Michaela Tomášková | YIT Stavo | JRD | JRD Roman Havlíček | David Jirušek | Mluvčí společnosti | Finep David Jirušek | Američtí centrální bankéři | Změny ve strategii | Revize strategie | UST | Tempo zdražování | Míra inflace v USA | Čínský výrobce | Americký trh | Inflace cen | Odvětví | Pokles poptávky | Letní období | Načasování | After-market | Boom | Rekord | Delta mutace | Náhoda | Bankovní skupina | Daňový poplatník | Dřevo | Chování | Růst výrobních cen | Úvěry na bydlení | Trh práce v USA | Delta varianta | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Drahota | Vratislav Zámiš | Americké ceny | Byty | Vyšší úroky | Eva Sadovská | Analytička WOOD & Company | Darina Stehlíková | Zájem Čechů | Pořízení vlastního bydlení | Kansas City | Analytici banky | Sympozium | David Vagenknecht | Ranní glosa | Společnosti | Guardian | Opatření | Ideální čas | Vrcholy | Dna | Lobbing | Evergrande | Rychlý růst | Nájemní bydlení | Bydlení v Evropě | ANO | Vývoj ceny uhlí v USD | Uhlí | Vysoká poptávka | Honeywell International | Vývoj ceny uhlí v USD za tunu | Ceny uhlí v USD za tunu | Marika Čupa | Program podpory bydlení | Bydlení pro mladé | Opačný trend | Čínský finanční systém | Odd Lots | Podcasty | Čínský Evergrande | Situace s Evergrande | Finanční situace Evergrande | Situace Evergrande | Samou | Problémy v dodavatelských řetězcích | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Energetická krize | Jak diverzifikovat | Zvýšení základní úrokové sazby | Meziroční inflace v září | Inflace v září | Minulá výkonnost | Češi | Energetické krize | Tomáš Mašek | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | Situace na komoditních trzích | Pozornost | SPX 500 | Zboží dlouhodobé spotřeby | Meta | Peněžní prostředky | Fialova vláda | Česká národní banka (ČNB) | Drahé energie | Společnost | Inflace ve Spojených státech | Obchodní ředitel | Tým InstaForex | Výrazný růst inflace | Guvernér BoE | Fixace úrokové sazby | Intuit | TIM | Pozemky | Mise MMF | Trh s platinou | Omikron | | Ekonomické teorie | Zlotý | Daňové zatížení | Úvěr na bydlení | Rostoucí inflace | Developeři | EUR/CNY | Úrokové sazby v USA | Spotřebitelské inflace | Larry Summers | Inflační spirála | Leoš Anderle | Sekyra Group | Velcí developeři | Cyklus utahování měnové politiky | Problémy české ekonomiky | Vliv na ceny | Výnosy realitních fondů | Hodnoty měny | Miliardy USD | Ziskovost bank | Ruský plyn | Zdražování bytů | Ceny domů | Ceny domů a bytů | Ceny domů a bytů v EU | Reality | Válka na Ukrajině | ABP | Instituce | Základní úrok | Ebury | Tomáš Kudla | Stavební boom | Glapinski | Jiří Feix | Bytové jednotky | Rodinné domy | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Uznání nezávislosti | Úřad pro ekonomickou analýzu | Invaze | Pokles inflace | Jan Večerka | Řetězec | CRD IV | Zpomalení růstu úvěrů | Zvyšování cen | Měsíční report | Vypuknutí válečného konfliktu | Růst cen energií | Ben Laidler | Vstupní kapitál | Správa | Spolupráce s profesionály | Lokální investice | Stabilní výnosy | Ukrajinští uprchlíci | Realitní trhy | Realitní trhy v Německu | Vlastnictví | Bytová nouze | Tradingové webináře | Rekordní inflace | Zvyšování sazeb Fedem | Vývoj 30leté fixní hypoteční sazby | Fixní hypoteční sazby | Vývoj indexu cen nemovitostí | Zdražování hypoték | Boj s inflací | Rostoucí ceny energií | Dow Jones Industrial Average | Realitní sektor | Karina Kubelková | Vedení ECB | Finanční sektor v ČR | Bilance ČNB | Přijetí | Snížení inflace | Období nízkých úrokových sazeb | Rostoucí životní náklady | Životní náklady | Znehodnocení | GarantovanyNajem | GarantovanyNajem.cz | Realitymix | Realitymix.cz | Společnost GarantovanyNajem.cz | Viktor Mejzlík | Nový Hypoindex | Marketingová komunikace | Pokles zisku | Úsporný tarif | Zavedení eura v ČR | Kevin Tran Nguyen | Hike | Prime | Re/Max | Eurasia | Ceny nájmů | Nedostupnost bydlení | Udržitelnost | Analytik finančního ústavu | Reálné příjmy domácností | BrikkApp | Rezervy na ochranu úvěrového trhu | Cenové stropy | Zvýšení daně | Vyšší daň | Arménie | Český statistický úřad (ČSÚ) | Tradingový portál FXstreet.cz | Realitní bublina | Realitní bublina v USA | Bublina v USA | Implikace | Deflace v realitách | Očekávaná deflace | Trend cen nemovitostí | Trend cen | Pokles cen nemovitostí | Index cen realit | S&P Case/Shiller | Náklady vlastního bydlení | Ceny nemovitostí v USA | Propad cen nemovitostí v USA | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Vysoké inflace | CZ | Pokles trhů | Gruzínská vláda | Vliv na gruzínskou ekonomiku | Příliv migrantů | Martin Maršovský | Finmex Academy | Finmex | Finmex Academy Martin Maršovský | Manažer Finmex | Timur Barotov | BHS Timur Barotov | Holubičí rétorika | Spekulativní útok | Comfort Finance | Crowdfundingové platformy | Kryptoměnový boss | Ton Kwan | Pokles cen nemovitostí ve Švédsku | Ceny nemovitostí ve Švédsku | Pokles realitního trhu | Komerční nemovitosti. | Zvyšující se náklady na půjčky | Nordea Bank Abp | Annika Winsthová | Začínající hospodářský propad | Zeekr | Zisky společnosti | Manažer Finmex Academy | Hlavní manažer | Bankovní rady ČNB | Comfort Finance Group | Inflace v Evropě | Zájem o nájemní bydlení | Jan Škrabánek | Bezrealitky | Lumír Kunz | Michael Weber | Century 21 | Zájem o nemovitosti | Century 21 Michael Weber | Next | Prodeje bytů | Profesor Dědek | University of Warwick | Federal Reserve Bank of Kansas City | Poradce předsedy vlády | Poradce guvernéra ČNB | Tradeoff | Poskytování cizoměnových úvěrů | Rizikový jev | Eurové příjmy | Eurové úvěry | Nákladové tlaky | Pokles reálné spotřeby | Reálné spotřeby domácností | Nabídkové tlaky | Propad hypotečního trhu | Nákladová položka | Celosvětový problém | Náklady spojené s bydlením | Mzdová vyjednávání | Nominální mzdový růst | Celková ekonomika | Mzdové požadavky | Měnová sekce | Velikosti likvidity | Likvidity v bankovním sektoru | Sentiment finančních trhů | Stávající úrokový diferenciál | Korunový výnos | Ochlazení realitního trhu | Reálná kalkulace | Míra zadluženosti domácího sektoru | Míra zadluženosti | Podíl hypoték | Vývoj sazeb na trhu | Sociální problém | Pan euro | Volatilní položky | Česká měnová politika | Financování státu | Elektrická energie | České úrokové sazby | Vývoj sazeb | Nezávislé měnové politiky | Zastánce eura | ČSAV | Federal Reserve Bank | Zájem o eurové úvěry | Odkotvená inflační očekávání | Spekulativní útok na korunu | Útok na korunu | Zakotvená inflace | Nákup nemovitosti | Doba pro nákup nemovitosti
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Výhled | Reuters | Rezistence | ČTK | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | Indikátor | EUR/USD | Graf | ROCE | Cena | Trading

Předchozí klíčová slova

Ceny mědi
Ceny mědi dnes
Ceny mědi HG1
Ceny na čerpacích stanicích
Ceny na finančních trzích
Ceny nafty
Ceny nájmů
Ceny nájmů v Česku
Ceny na realitním trhu
Ceny NATGAS

Následující klíčová slova

Ceny nemovitostí v Británii
Ceny nemovitostí v ČR
Ceny nemovitostí ve Švédsku
Ceny nemovitostí v USA
Ceny neonu
Ceny niklu
Ceny nových aut
Ceny nových bytů
Ceny nových osobních aut
Ceny nových volných bytů
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy krypto
Potvrďte prosím... Zavřít