Úterý 25. června 2024 13:36
reklama
Swissquote Bank
reklama
Fintokei léto akce
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei SwiftTrader

Ceny nemovitostí

img

Swiss Life Hypoindex červen 2024: Úrokové sazby hypoték hlásí bezvětří

07.06.2024 Měsíční splátka hypotéky na 3,5 mil. Kč sjednané do 80 % ceny nemovitosti, a se splatností 25 let a při průměrné nabídkové sazbě 5,51 % p. a. činila v červnu 21 520 korun.
img

I přes výrazný růst cen nemovitostí realitní bublina v ČR nehrozí

05.06.2024 Ceny nemovitostí v České republice v posledních letech výrazně rostou, zejména ve velkých městech a jejich okolí. Tento růst je způsoben kombinací faktorů, jako je nedostatečná nabídka nových bytů, nižší úrokové sazby hypotečních úvěrů a rostoucí poptávka, ať už ze strany investorů nebo zájemců o vlastní bydlení. Mimořádnou situaci na českém realitním trhu potvrzují také nová data evropského statistického úřadu Eurostat: v letech 2010 až 2022 zdražily byty a domy v ČR o 126 procent. Průměrný nárůst v zemích Evropské unie je přitom pouhých 47 procent.
img

BREAKING: Ceny nemovitostí na Slovensku nadále klesají

31.05.2024 V meziročním srovnání se nemovitosti na Slovensku prodávaly o 2,8 % levněji. Výrazněji se na tomto poklesu podílely prodeje nových nemovitostí, které se meziročně prodávaly o 3,6 % levněji. Naproti tomu ceny stávajících nemovitostí byly nižší pouze o 2,6 %.
C:\fakepath\libra-29052024-forex.jpg

Libra má silný fundament

29.05.2024 V západních ekonomikách se od začátku roku zhoršil výhled pro pokles inflace a optimistické předpovědi rychle padajících úrokových sazeb se musely revidovat směrem vzhůru.
img

Hypotéky ožívají. Vzít si úvěr na bydlení nyní, nebo ještě čekat?

29.05.2024 Hypoteční trh znatelně ožívá. Banky v dubnu poskytly hypoteční úvěry za téměř 22 miliard korun, což představuje meziročně o 100 % více a je to i pětinový nárůst oproti březnu letošního roku. Průměrná hypoteční úroková sazba klesla v dubnu z 5,19 % na 5,10 %. Na další výraznější poklesy to ale aktuálně příliš nevypadá. S čím je teď dobré počítat, když zvažujete nákup nemovitosti?
img

Daň z nemovitosti poškodí hlavně důchodce a mladé rodiny bez vlastního bytu. Jde o další porušený slib vlády, již několikátý

28.05.2024 Tento týden vyprší termín pro řádné uhrazení daně z nemovitosti, která letos řadu domácností nepříjemně zaskočila. I když se v průměru zvedá o osmdesát procent, v důsledku loni schváleného konsolidačního balíčku, řada domácností se musí smířit třeba i s jejím vícenásobným nárůstem. Najdou se třeba tací, jež loni platili zhruba tisícovku ročně, ale letos už na dani odvedou přibližně čtyři tisíce.
img

Praská realitní bublina v Číně, Peking v obavě stupňuje svoji odezvu. Ohrožené je i Česko

17.05.2024 Na čínském realitním trhu jde do tuhého. Peking totiž dnes přišel s dosud nejrazantnějšími zásahy, jež mají zvrátit zrychlující – a vlastně již rekordní – propad cen nemovitostí. Zejména dochází k odstranění administrativně vynucované spodní hranice – jakési „podlahy“ – hypotečních sazeb. Současně se Peking snaží podnítit místní vlády v jednotlivých čínských provinciích, aby domy vykupovaly a přetvářely je v sociálně dostupné bydlení.
img

Inovativní projekt Kousek Bytu otevírá dveře k investování do nemovitostí komukoliv

16.05.2024 Kousek Bytu představuje revoluční přístup k nákupu nemovitostí. Ten umožňuje koupit 100% online investiční byt nebo jeho část doslova komukoliv. Služba navíc přichází v době, kdy ceny nemovitostí a nájmů stále rostou, a nabízí tak širokému publiku možnost na tomto trendu vydělávat. Za projektem stojí Maverick Group Vladimíra Zuzáka a ONE BOND Group Jiřího Patáka, kteří začínají s nemovitostmi v hodnotě 1 miliardy korun.
img

Příliš levná, nebo drahá? Špatně nastavená cena nemovitosti vás bude stát statisíce i čas

09.05.2024 Běžný člověk prodává nemovitost možná jednou, maximálně párkrát za život a často je to ten největší obchod, který kdy udělá. Nikdo nechce prodělat, a tak nás to může instinktivně táhnout k tomu nastavit cenu co nejvýš s tím, že „zlevnit se dá vždycky“. Podobná strategie se ale často nevyplácí.
img

Hypoindex: Průměrná sazba hypoték počátkem května klesla na 5,52 procenta

08.05.2024 Průměrná sazba hypoték na počátku května mírně klesla z dubnových 5,57 procenta na 5,52 procenta. Je tak nejníže od května 2022. Vyplývá to z údajů Swiss Life Hypoindexu, který se zpracovává na základě nabídkových sazeb na začátku každého měsíce. Metodika odráží aktuální průměrnou nabídkovou sazbu hypotečního úvěru pro 80 procent hodnoty nemovitosti.
img

Swiss Life Hypoindex květen 2024: Úrokové sazby hypoték (ne)překvapivě stagnují, banky vytvářejí „polštář“

08.05.2024 Měsíční splátka hypotéky na 3,5 mil. Kč sjednané do 80 % ceny nemovitosti, a se splatností 25 let a při průměrné nabídkové sazbě 5,52 % p. a. činila v květnu 21 540 korun.
img

Analýza: Ceny bytů začaly růst, jsou ale výrazně levnější než v půlce roku 2022

29.04.2024 Ceny bytů po poklesech v loňském roce začínají opět růst. Přestože ceny v Praze jsou víceméně stabilní, v Karlových Varech a v Ostravě ceny v prvním čtvrtletí vzrostly meziročně o více než devět procent. Mírný pokles zaznamenala pouze města Jihlava a Ústí nad Labem. Maximálních cen byty dosáhly téměř výhradně v prvním polovině roku 2022 a o proti těmto hodnotám kromě několik výjimek aktuální ceny bytů zaznamenaly pokles až o 21 procent. V současnosti jsou ceny srovnatelné s úrovněmi z konce roku 2021. Vyplývá to analýzy portálu Valuo.cz, kterou má ČTK k dispozici.
img

Ranní okénko - Aktualizovaná prognóza na Fed a kurz EUR/USD

19.04.2024 Poslední makroekonomický vývoj ve Spojených státech amerických ukazuje na robustnost tamního trhu práce a perzistentní inflaci nad 3 %, což bude mít dopad na měnovou politiku Fedu. Původně očekávané první snížení sazeb v červnu se zdá již nereálné, což připustil i ve svém posledním projevu samotný předseda Fedu Jerome Powell. Příchozí data z americké ekonomiky a vyjádření některých členů měnového výboru byla reflektována trhem v jejich očekávání dalšího postupu měnové politiky.
img

Ceny domů a bytů v ČR začaly opět růst, přestože v EU spíše klesají

09.04.2024 Ceny domů a bytů v České republice začaly opět růst, přestože v průměru celé Evropské unie spíše klesají. V loňském čtvrtém čtvrtletí ceny bydlení v ČR mezičtvrtletně vzrostly druhé čtvrtletí po sobě o 0,3 procenta, v EU ale koncem roku 2023 o 0,3 procenta klesly. Pokles cen zaznamenalo v posledním loňském čtvrtletí například Německo, naopak výrazně vzrostly ceny v Polsku. Vyplývá to z dat Eurostatu, podle kterých ke konci loňského roku sice cena českých bytů a domů meziročně klesla o procento, od roku 2010 ale zdražily o 123 procent.
img

Swiss Life Hypoindex duben 2024: Strmý pád sazeb se nekoná

05.04.2024 Očekávání poklesu úroků hypoték spojovaná se změnou sazeb České národní banky se zatím pohledem klientů naplnila jen částečně. Zatímco ČNB snížila 20. března 2024 dvoutýdenní repo sazbu o pět desetin procentního bodu na 5,75 % p. a., úroky hypoték až tak výrazně neklesly. Průměrná nabídková sazba hypoték klesla k počátku dubna podle Swiss Life Hypoindexu o pět setin procentního bodu.
img

Hypoindex: Průměrná sazba hypoték počátkem dubna klesla na 5,57 procenta

05.04.2024 Průměrná sazba hypoték na počátku dubna klesla z březnových 5,62 procenta na 5,57 procenta. Zůstává tak nadále blízko nejnižších hodnot od června 2022. Vyplývá to z údajů Swiss Life Hypoindexu, který se zpracovává na základě nabídkových sazeb na začátku každého měsíce. Metodika odráží aktuální průměrnou nabídkovou sazbu hypotečního úvěru pro 80 procent hodnoty nemovitosti.
img

Ceny nemovitosti v Česku se stabilizují, letos lze čekat růst. Zato v Německu stále výrazně padají

04.04.2024 Pokles kupních cen rezidenčních nemovitostí v Česku v posledním loňském čtvrtletí zpomalil, vyplývá z dnes zveřejněných dat Eurostatu. Meziročně totiž činil jen rovné jedno procento. To je slabší pokles cen, než jaký nastal loni ve druhém i třetím kvartále. Signalizuje, že se předchozí propad koncem loňska začal stabilizovat, zejména díky odeznívání mimořádně vysoké inflace a související vyhlídce snížení úrokových sazeb, včetně těch na hypotékách.
img

CREDITAS Real Estate zdvojnásobila portfolio nájemních bytů

26.03.2024 Společnost CREDITAS Real Estate z investiční skupiny CREDITAS posiluje svou pozici na trhu institucionálního nájemního bydlení. Stávající portfolio nájemních bytů rozšířila o sto nových plně vybavených jednotek. Aktuálně tak spravuje více než dvě stě nájemních bytů ve čtyřech projektech v hlavním městě.
img

Ranní okénko - Důvěra spotřebitelů i byznysu v českou ekonomiku se zvedá

26.03.2024 Dnes se dozvíme, jak se vyvíjí dle instituce Gfk spotřebitelská důvěra v Německu. Ta dosáhla svého dna na konci roku 2022 a od té doby míra pesimismu jen velmi pozvolna ustupovala a v posledních měsících se ustálila na stále velmi podprůměrných hodnotách.
img

Omezování nové výstavby zvedá ceny investičních apartmánů v rakouských Alpách

25.03.2024 Zatímco rok 2023 byl pro trh rezidenčních nemovitostí napříč celou Evropskou unií katastrofou, ceny apartmánů v turistických oblastech Rakouska rostly dvouciferným tempem. Proč tomu tak bylo?
img

Ranní okénko - Z USA tento týden dorazí statistika osobních příjmů a výdajů

25.03.2024 Pohled do ekonomického kalendáře na závěr března naznačuje, že zkrácený týden na finančních trzích by se měl odehrávat ve více odpočinkovém tempu. Mezi zajímavější údaje bude patřit statistika osobních příjmů a výdajů v USA zveřejňovaná v pátek spolu s Fedem preferovaným ukazatelem inflace. V závěru týdne dorazí i informace o březnové inflaci z některých států eurozóny, většina finančního trhu ale bude během pátku uzavřená a dopad tak bude pouze minimální. Z Česka již na začátku týdne dorazí výsledek konjukturálního průzkumu, v průběhu týdne pak také finální hodnota HDP za poslední kvartál loňského roku.
img

Zájem o investice do zahraničních rekreačních nemovitostí roste. Výnos činí 7 až 11 %, někde i přes 20 procent

08.03.2024 Koupě rekreační nemovitosti v zahraničí není žádnou novinkou. Postupem času se ale stává mnohem dostupnější alternativou, a tak velká část zájemců o pořízení druhého bydlení dává namísto Česku přednost přímořským destinacím. K oblíbeným lokalitám nyní patří jižní Evropa, Blízký východ, Střední Amerika či dálná Asie. Kupující kromě vlastního rekreačního vyžití u moře láká rovněž možnost výhodné investice do realit v atraktivním prostředí s vysokou mírou zhodnocení. V Praze se v současnosti výnosnost pronájmů pohybuje mezi 3 až 5 %, kdežto v Chorvatsku a ve Španělsku je to mezi 7 a 11 % a například v Dubaji lze dle lokality dosáhnout i na roční výnos přes 20 %. Aktuální situaci na poli zahraničních nemovitosti, vč. propočtů výnosnosti, přibližují experti realitní kanceláře Luxent – Exclusive Properties.
img

Swiss Life Hypoindex březen 2024: Hypoteční sazby stagnují. Další zlevnění hypoték přijde na jaře

07.03.2024 Měsíční splátka hypotéky na 3,5 mil. Kč sjednané do 80 % ceny nemovitosti, splatnosti 25 let a průměrné nabídkové sazbě 5,62 % p. a. byla v březnu 21 737 korun.
img

Prostor ke snižování sazeb v USA je letos značně omezený, nemovitosti nezlevní

06.03.2024 „V silné ekonomice s vysokou úrovní fiskálních výdajů a zdravým soukromým sektorem existuje jen omezený prostor pro snižování sazeb, aniž by se znovu rozhořely inflační tlaky,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Probíhající krach německých komerčních nemovitostí začíná ohrožovat tamní bankovní sektor

27.02.2024 Probíhající krach německých komerčních nemovitostí začíná ohrožovat tamní bankovní sektor. Ceny komerčních realit v Německu za poslední dva roky spadly o 36 %, ve městech jako Mnichov ještě výrazněji. Panuje značná obava, že banky s takto dramatickým poklesem cen nepočítaly.
img

Ranní okénko - Dnešní den nabídne zejména data z USA

27.02.2024 Dnešní den bude patřit zejména datům ze Spojených států amerických, kdy nejprve bude publikována statistika objednávek zboží dlouhodobé spotřeby. V meziměsíčním srovnání trh očekává v lednu propad o 5 % po stagnaci v prosinci, pokud ale abstrahujeme o volatilní sektor dopravy, mohly by objednávky zboží dlouhodobé spotřeby dokonce mírně vzrůst (+0,2 %). Pokud by se tato prognóza naplnila, naznačoval by i tento ukazatel značnou odolnost americké ekonomiky navzdory restriktivní měnové politice ze strany Fedu.
img

Ranní okénko - Tento týden dorazí z eurozóny data ohledně inflace

26.02.2024 Zatímco začátek týdne přinese spíše méně významná ekonomická data, v druhé polovině vyjdou zajímavější čísla, včetně inflace v eurozóně a statistiky příjmů a výdajů v USA. Z tuzemského trhu dorazí v polovině týdne údaj o vývoji cen ve výrobě, který v případě výraznějšího překvapení může vstupovat do rozhodování bankovní rady ČNB a tím pádem i dopadat na vývoj na finančním trhu. V pátek bude zároveň spolu s druhým odhadem HDP zveřejněna i struktura za čtvrtý kvartál, která nabídne pohled na konkrétní složky stojící za 0,2% mezikvartálním růstem. Zásadní bude zejména vývoj spotřeby u domácností, která podle prvotního komentáře měla být jedním z hlavních faktorů růstu.
img

Realitní trh v ČR ožil, prodeje bytů stouply během loňska o desítky procent

22.02.2024 Realitní trh v ČR zažívá od loňského jara z pohledu počtu transakcí růst u všech typů nemovitostí. Prodeje u novostaveb v posledním čtvrtletí roku 2023 meziročně vzrostly téměř dvojnásobně, u starších bytů to bylo o 49 procent a rodinných domů o 45 procent. Ve druhé polovině roku 2022 ale trh skokově propadl. Vyplývá to z dat, která novinářům představily Česká bankovní asociace a společnost Dataligence.
C:\fakepath\usa-16022024.png

Inflace v USA je mimo

16.02.2024 Lednové přecenění ukázalo na výrazné rozdíly mezi rozžhavenou ekonomikou Spojených států a zchlazenou eurozónou, potažmo Českou republikou. Dosavadní vývoj inflace bude mít silný dopad na nastavení měnové politiky Fedu a ECB v letošním roce. Zatímco ve výhledu na začátku roku jsme predikovali, že úroky začnou klesat dříve v USA, nyní makrodata favorizují v uvolňování měnové politiky spíše eurozónu.
img

Rozhodnutí České národní banky

08.02.2024 Česká národní banka už minulým snížením započala období poklesu úrokových sazeb. Na straně jedné tímto krokem jasně říká, že boj s inflací považuje v horizontu měnové politiky v podstatě za vyhraný a je prostor přestat omezovat agregátní poptávku. Tím skrze nižší sazby a oživení investic i spotřeby stimuluje HDP, byť zejména vnější prostředí stále zůstává české ekonomice nepříznivě nakloněno. Na druhou stranu jde ale stále pouze o první krok, neboť i při takto masivním snížení sazeb je jejich absolutní úroveň obecně příliš vysoká pro signifikantní zvýšení korunové úvěrové aktivity. Proti dosažení inflačního cíle pak naopak působí kurz, který přibližně od dubna 2023 konstantně depreciuje a je otázkou, jakou si ČNB stanovila úroveň, při níž je připravena proti výkyvu kurzu intervenovat.
C:\fakepath\makro-31012024-1.png

Makroekonomické faktory - úrokové sazby (3. díl)

31.01.2024 Článek zaměřený na jednoduché pochopení podstaty úrokových sazeb. Dozvíte se, jaké typy úrokových sazeb známe, jaký mají vliv na ekonomiku a na nás samotné. Projdeme si několik příkladů z minulosti, a nakonec si stručně projdeme některé faktory, které úrokové sazby ovlivňují.
img

Ranní okénko - Recese na dohled

30.01.2024 Dnešní den bude především ve znamení dat HDP v posledním kvartálu roku 2023. V případě České republiky trh očekává, že mezičtvrtletně tuzemská ekonomika vzrostla o 0,2 %, zatímco naše prognóza počítá se stagnací. Každopádně české hospodářství s pravděpodobností hraničící s jistotou za kalendářní rok 2023 pokleslo (dle našeho odhadu o 0,5 %) zejména v důsledku velmi utlumené spotřeby domácností, které přepočítávaly každou korunu. Druhým faktorem je vývoj v zahraničí, kde ekonomika eurozóny včetně Německa klopýtá, což je problém pro silně exportovanou ekonomiku, jako je ta naše.
img

Ranní okénko - Tento týden zasedá Fed, vycházejí výsledky HDP a inflace

29.01.2024 Přelom ledna a února nabídne další zajímavý týden, kdy na globálních trzích bude hrát prim zasedání americké centrální banky, spolu s měsíčními daty z amerického trhu práce. Nouze o ekonomická data ale nebude ani v eurozóně, kdy dorazí výsledky lednové inflace, doplněné o údaje ohledně reálného vývoje jednotlivých ekonomik v závěrečném kvartálu roku 2023. Informace ohledně vývoje HDP v závěru loňského roku pak dorazí i z české ekonomiky, kde trh bude zároveň vyčkávat na poslední komentáře členů bankovní rady před zahájením mediální karantény.
img

Středomořské klima, historická města, gastronomie a 18% růst cen nemovitostí. Španělsko láká miliony turistů i investory

25.01.2024 Španělsko v minulém roce přivítalo více než 84 milionů turistů. Destinace láká nejen na příjemné středomořské klima a rozmanitou gastronomii, ale také na investiční příležitosti realitního trhu. Nejnovější data Eurostatu například ukazují, že za poslední 3 roky vzrostly ve Španělsku ceny nemovitostí o 18 %, což je skvělou příležitostí pro tamní i zahraniční investory. Trend potvrzuje startupová platforma InvestBay. Ta začátkem letošní roku s pomocí 113 investorů uzavřela svůj první investiční apartmán v Marbelle.
img

Koukej, padá sazba. Hypotéky zlevnily a budou zlevňovat dál. Proč není nejlepší řešení sledovat jen čísla?

18.01.2024 Loni jsem porušil svoje pravidlo o tom, že si nebudu hrát na věštírnu v Delfách, a odhadl letošní pokles hypotečních sazeb někde mezi 5 % a 4 % a základní úrokovou sazbu na konci letošního roku někde okolo 3,5 %. A nyní dokonce k ještě nižšímu odhadu sazeb dospěl i Jakub Seidler z ČBA. Zároveň podle prognózy ČNB by letos průměrná inflace za celý rok měla dosáhnout 2,6 % oproti loňským 10,7 %. Samozřejmě je potřeba brát prognózy s rezervou, stále si ale myslím, že pokles ke třem procentům je zcela reálný, i vzhledem k vysoké srovnávací základně z loňského roku. V kombinaci s předpokládaným růstem ekonomiky o 1,2 % a v řadě případů i zvyšováním mezd lze myslím očekávat, že kupní síla obyvatel Česka poroste, alespoň oproti loňsku.
img

Ceny bydlení v ČR se v poměru k EU ve 3. čtvrtletí vyvíjely mírně lépe

15.01.2024 Ve třetím čtvrtletí minulého roku ceny bydlení v České republice mírně vzrostly o 0,3 procenta, tedy o půl procentního bodu méně, než je průměr mezi členskými státy Evropské unie. Meziročně ceny bydlení v Česku klesly o 3,5 procenta, o 2,5 procentního bodu více než v EU. Vyplývá to z dat Eurostatu zveřejněných na webových stránkách. Důvodem pro meziroční pomalejší růst a větší meziroční pokles cen v poměru k EU je podle analytiků oslovených ČTK ochlazení tuzemského realitního trhu zapříčiněného vyššími hypotékami, než je evropský průměr.
img

Ceny starších bytů mírně rostly, průměr ve velkém městě je 71.094 Kč za m2

10.01.2024 Průměrná cena staršího bytu o rozloze 80 metrů čtverečních ve velkém českém městě činila ve 4. čtvrtletí minulého roku 71.094 Kč za metr čtvereční. To bylo mezičtvrtletně o dvě procenta více a meziročně o 210 Kč. Mezičtvrtletně rostla cena o jednotky procent ve všech krajských městech s výjimkou Ústí nad Labem. V meziročním srovnání naopak klesly ceny v Českých Budějovicích, Hradci Králové, Plzni a Ústí nad Labem a vzrostly v Praze, Brně a Ostravě. Vyplývá to z analýzy realitní společnosti FérMakléři.cz, kterou má ČTK k dispozici.
C:\fakepath\trader-05012024-uvod.png

Forex: Výhled roku 2024

05.01.2024 S novým rokem ihned převzal iniciativu americký dolar a tradeři si uvědomili, že snižování úroků v USA zdaleka není tak jisté, jak si to ještě před Vánoci účastníci trhu malovali. Americká centrální banka (Fed) tak bude v roce 2024 dirigovat měnové páry, a to dokonce i ty, kde nefiguruje americký dolar, protože rizikové měny včetně české koruny reagují více citlivě na měnovou politiku Washingtonu.
img

Makrokalendář - Ceny nemovitostí v USA a index dallaského Fedu

26.12.2023 Dnes je první obchodní seance po Vánocích. Zatímco mnohé trhy zůstávají zavřené, v některých asijských zemích a ve Spojených státech se obchoduje jako obvykle. Statistiky naznačují, že americké indexy v první povánoční obchodní den obvykle získávají, o čemž dnes svědčí výrazné oživení cen futures. Americký dolar během ranního obchodování rovněž ztrácí.
img

Stále máte čas ušetřit za letošek na daních nebo využít státní podporu stavebního spoření

19.12.2023 Nedovolte předvánočnímu shonu, aby vás připravil o výhody, které nabízí například stavební spoření nebo spoření na penzi. Zkontrolujte, že za letošní rok využijete tyto produkty na maximum. Přilepšit si nebo ušetřit na daních tak můžete o částky v řádu tisíců korun. Zbystřit by pak měli také ti, kdo si chtějí založit doplňkové penzijní spoření za stávajících podmínek – od příštího roku s největší pravděpodobností začnou platit změny, které „penzijko“ o něco zpřísní.
img

Stavebnictví se letos propadne, drtí jej vysoké úroky a neochota vlády stavět „hladové zdi“

07.12.2023 Říjnový výsledek tuzemského stavebnictví – meziroční pokles o 0,9 procenta – předznamenává celoroční vývoj tohoto segmentu. Předpokládáme, že letos ztratí 1,5 procenta ze svého loňského výkonu.
img

Swiss Life Hypoindex prosinec 2023: Sazby stagnují pod vrcholem. Co čekat v roce 2024?

06.12.2023 Měsíční splátka hypotéky na 3,5 mil. Kč sjednané do 80 % ceny nemovitosti, splatnosti 25 let a průměrné nabídkové sazbě 6,02 % p. a. se v prosinci nepatrně zvýšila o 7 korun na 22 589 korun.
img

Ranní okénko - Důvěra domácností v ekonomiky setrvává nízká

28.11.2023 Dnes z evropského i amerického trhu dorazí zejména předstihová data. Jako první již vyšel výsledek spotřebitelské důvěry v Německu, kde došlo k mírnému zlepšení. V podobném směru šel i již dříve zveřejněný výsledek za celou eurozónu, zlepšení se dočkala i nálada u německých firem, ať už jde o Ifo index, či index nákupních manažerů.
img

Ranní okénko - Tento týden vychází inflace v eurozóně, v Česku struktura HDP

27.11.2023 Poslední listopadový týden přinese zejména zahraniční ekonomická data, kdy patrně nejzajímavější bude čtvrteční údaj o vývoji cen v eurozóně. Nečekaně razantní pokles meziroční míry v říjnu odmazal zbylé sázky na zvýšení sazeb a další očekávaný listopadový pokles by měl tento narativ potvrdit. Z USA bude nejzajímavější čtvrteční údaj o osobních příjmech a výdajích v kombinaci s cenovým indexem PCE, který je preferovaným měřením cen ze strany Fedu. Z tuzemské ekonomiky přijde v pátek druhý odhad vývoje HDP, včetně struktury v rámci národních účtů.
img

Tomáš Chrobák ze Sur Real: Před koupí investičního apartmánu v zahraničí je důležité si ujasnit priority

22.11.2023 Lidé se stále větší měrou snaží investovat do nemovitostí a to zejména do těch zahraničních. Tento rostoucí trend nelze přičítat pouze touze po odpočinku, nýbrž především snaze zabezpečit své finanční prostředky před nepříznivými vlivy inflace. Investiční nemovitosti, jak název napovídá, slouží nejen k osobnímu užívání, ale paralelně generují také příjmy prostřednictvím turistického pronájmu. Tím pádem investoři pravidelně inkasují nájemné, zatímco hodnota jejich majetku průběžně stoupá. Tomáš Chrobák ze společnosti Sur Real Investments v článku rozebral potenciální výhody a nevýhody spojené s investicemi v Rakousku, Chorvatsku a Španělsku.
img

Zlevní od Nového roku byty?

22.11.2023 Senátem prošel konsolidační balíček, který byl navržen Poslaneckou sněmovnou. Tento návrh počítá pouze se dvěma sazbami DPH, a to se sníženou sazbou 12 % a základní sazbou 21 %. Znamená to tedy, že byty do 120 m2, které postaví a prodává developer, budou nově zatíženy jen 12% daní. To je o 3procentní body méně, než tomu bylo doposud. Aktuální sazba daně, která se uplatňuje, je 15 %. „Tato skutečnost vyvolává diskuse a otázky o tom, jaký vliv by to mohlo mít na ceny nemovitostí v České republice. Zatímco snížení DPH by mohlo mít několik pozitivních dopadů na různá odvětví ekonomiky, není jasné, zda by to automaticky vedlo také ke snížení cen nemovitostí,“ říká Tom Kadeřábek, vedoucí produktového oddělení Swiss Life Select.
img

Raz, dva, tři, už jdu! Pro hypotéku, než si meziročního nárůstu objemu poskytnutých úvěrů o 123 % začnou všímat i majitelé nemovitostí

21.11.2023 Podle ČBA Hypomonitoru vzrostl objem poskytnutých hypoték v říjnu meziročně o 123 %, oproti zářijovému nárůstu 90 %. Říjen sice z hlediska objemů nových hypoték bývá každoročně o něco silnější než září, ale i tak – třetinový skok? A kvůli čemu – třem setinám procenta na průměrné úrokové sazbě?
img

Investiční nemovitosti v zahraničí: Vždy záleží na prioritách

14.11.2023 Nákup zahraniční nemovitosti již není jen pro bohaté. Češi se stále více stávají majiteli vil u Jaderského moře či horských chat v Alpách. Hlavním motivem jejich investice přitom není rekreace, ale snaha ochránit své finanční prostředky před inflací. Investiční nemovitosti, jak už název napovídá, totiž slouží nejen pro vlastní využití, ale současně generují příjmy z turistického pronájmu. Investoři tak pravidelně získávají nájemné, a navíc průběžně roste cena jejich nemovitosti. Možnost využít apartmán pro vlastní dovolenou je pak velmi příjemný bonus.
img

Je Čína na pokraji stagflace? 🔎

09.11.2023 Ekonomický výhled Číny je v současnosti pod tlakem způsobeným jejím slabým realitním sektorem, kde klesající ceny nemovitostí a poptávka signalizují širší ekonomické problémy. Vzhledem k tomu, že nemovitosti jsou významnou složkou bohatství domácností v Číně, pokles cen bytů způsobil, že se mnozí zdráhali utrácet, což přispívá k ekonomické výkonnosti. Navíc přísná pandemická opatření země měla dlouhodobý dopad na spotřebitelské a obchodní výdaje, přestože byla téměř před rokem zrušena. Kombinace těchto faktorů představuje riziko deflace, kdy ceny neustále klesají a ekonomická stagnace pokračuje, což potenciálně vytváří cyklus snižování výdajů a investic.
img

Bod zlomu – kdy se opět hypotéka vyplatí víc než nájem?

07.11.2023 Podle posledních odhadů ČNB by mzdy měly v příštím roce růst – a to nejen nominálně, ale oproti letošnímu poklesu i reálně, a to o 4 %. Zároveň reálné ceny nemovitostí v Praze očištěné o inflaci za poslední rok a půl klesly o 20 %. Dostupnost vlastního bydlení tedy vzrostla. Podle mě přichází právě teď vhodná doba na nákup – nejde totiž jenom o tu nejlepší cenu, ale i o dostupnost z pohledu nabídky, ze které postupně mizí ty nejlepší byty. V Ownestu pomáháme klientům vybrat ty nejkvalitnější byty za v rámci možností nejlepší ceny. Pro jiné kupující ale cenový faktor může hrát o něco důležitější roli, což při současných nebývale vysokých nákladech na financování lze pochopit. Vzniká tedy otázka – kdy se skutečně vyplatí vzít si hypotéku i za cenu o něco „přebranější“ nabídky?
img

Průzkum: Přes 60 procent Čechů nezná současnou výší inflace, kvůli ní se ale více než polovina vlastníků obává znehodnocení své nemovitosti

01.11.2023 Téměř polovina Čechů si myslí, že je aktuální míra inflace vyšší než v září loňského roku, kdy vrcholil její meziroční růst. Třetina z nás se navíc domnívá, že v příštích šesti měsících inflace nadále poroste. Navzdory zdražování v předchozím období polovina populace odhaduje, že se svými příjmy vychází tak akorát, pro čtvrtinu lidí je to ale obtížné. U nemovitostí si myslí většina Čechů, že ceny a nájmy jsou vysoké.
img

Ranní okénko - Vychází české HDP za 3.Q 2023

31.10.2023 Za pár minut vydá Český statistický úřad hlavní údaj dnešního dne, kterým je úvodní odhad HDP za třetí čtvrtletí tohoto roku v České republice. Ve druhé polovině roku jsme očekávali její postupné oživení, především díky vyšší spotřebě domácností, ale data například z maloobchodu ukazují, že české domácnosti zůstávají obezřetné pravděpodobně s příchodem zimní sezóny, a tak jejich spotřeba zůstává i nadále na nižších úrovních. Zejména z tohoto důvodu snižujeme náš původní odhad mezičtvrtletního růstu z 0,5 % na 0,2 %. Medián trhu je ještě pesimističtější, když predikuje stagnaci (0,0 %). Na pomoc tuzemské ekonomice by mohla přispěchat Česká národní banka, pokud by se na jejím čtvrtečním zasedání našla většina v bankovní radě, která by zvedla ruku pro snížení základní úrokové sazby. Tímto krokem by se začaly uvolňovat podmínky nejen v podnikatelské sféře, ale také na hypotečním trhu, který značně zamrznul.
C:\fakepath\trader-30102023.jpg

ECB už příliš škodit nebude

30.10.2023 Evropská centrální banka (ECB) minulý týden nechala základní úrokovou sazbu na 4,50 %, čímž zakončila ostrý cyklus utahování měnové politiky. Zdá se, že na rozdíl od USA nebude na zkrocení inflace v eurozóně třeba dalšího zvyšování úroků. Jádrová inflace rychle klesá, ceny nemovitostí jsou také v mínusu a především vlády jednotlivých zemích platících eurem ve svých rozpočtech šetří, což ECB uvolňuje ruce, protože svými škrty dělají pro stabilizaci cen hodně práce za ní.
img

Ranní okénko - Tento týden zasedá ČNB a Fed, v eurozóně vyjde inflace

30.10.2023 Zatímco z pohledu domácího trhu je nejočekávanější událostí týdne zasedání ČNB, kde je ve hře možnost prvního snížení sazeb, globální trhy bude zajímat především zasedání Fedu. Ten sice sazby s jistotou nesníží, vyloučit ale nelze možnost ještě jednoho letošního navýšení. Na středečním zasedání se ale k tomuto kroku americká centrální banka s největší pravděpodobností neodhodlá a důležitý bude zejména nastíněný výhled.
img

Prolomení psychologické pětiprocentní hranice u hypoték se blíží. Co se pak bude dít?

19.10.2023 Ceny nemovitostí v Česku klesají momentálně jen kosmeticky. Zatímco v nabídkových cenách, tedy v částkách, za které prodávající své nemovitosti nabízejí, se pokles prakticky zastavil, v reálných cenách, za které se nemovitost prodá, se dají stále vyjednávat slušné slevy. Silná pozice kupujících ale nevydrží navěky – v příštím roce se síly kupců a prodejců začnou vyrovnávat. Co je příčinou?
img

Češi si nechávají ujet vlak levných nemovitostí, zbylý čas se počítá na jednotky týdnů

19.10.2023 Poslední čísla o realitním trhu, která vydala skupina European Housing Services, hlásí stagnaci pražského trhu a propady v cenách středočeského i jihomoravského. Jakkoli mohou dávat naději, že dostupné ceny bydlení je možné vyčekat, opak je pravdou. Nejedná se o nic jiného než poslední pokles před pořádným nadechnutím, které už počítáme na jednotky týdnů. A s ním i konec nadějí na výhodný nákup. Tedy pokud se zájemci k situaci nepostaví chytře. A letos poprvé stojí možnosti trhu tak trochu i díky nám na jejich straně.
img

Nenechte se odradit od investování, ceny nemovitostí dlouhodobě porostou

16.10.2023 Moji starší kolegové občas zavzpomínají na situaci po roce ´89, kdy byl činžovní dům se šesti byty v centru středně velkého města na prodej klidně za 35 tisíc korun. Když vám to řeknu dnes, otočí se vám v zorničkách znak dolaru jak v Disneyho pohádkách a vyslovíte univerzální větu: „Kdybych v té době žil, určitě bych to koupil.“ Jenže v té době měl 35 tisíc korun málokdo.
img

Hypomonitor: Objem hypoték v září meziročně stoupl o 90 %, sazby klesly

13.10.2023 Banky a stavební spořitelny poskytly v září hypoteční úvěry za 13,6 miliardy korun, což je meziroční nárůst o 90 procent. Úroková sazba u skutečně nových hypoték bez refinancování klesla v září ze srpnových 5,78 procenta na 5,74 procenta, a byla tak nejníže od července 2022. Vyplývá to ze statistik České bankovní asociace Hypomonitor. Data dodávají všechny banky a stavební spořitelny poskytující hypotéky na českém trhu.
img

INDEX: Sazby u hypoték jsou od začátku roku stabilní

11.10.2023 V září zaznamenal Broker Consulting Index hypotečních úvěrů hodnotu 5,69 procenta, což je oproti předchozímu měsíci nepatrný nárůst o 0,1 procentního bodu. Tento vývoj naprosto odpovídá trendu letošního roku, kdy jsou sazby u hypoték od ledna 2023 stabilní a po celou dobu se drží v rozmezí 0,5procentního bodu. Ani na závěr roku experti nepředpokládají velké výkyvy. Tomu odpovídá i vypočítaná hodnota předstihového ukazatele na říjen s 6,04 procenta. Vyšší úrokové sazby komplikují nejen zájem o nové hypotéky, ale také prodeje nemovitostí hypotékou již zatížené.
img

Stavebnictví letos bude stagnovat, drtí jej vysoké úroky a neochota vlády stavět „hladové zdi“

09.10.2023 Srpnový výsledek tuzemského stavebnictví je povzbudivý, otázkou však je, zda se nejedná o přechodný výkyv – ovlivněný například načasováním dovolených v sektoru stavebnictví nebo developmentu. V porovnání s červencem byl srpnový výkon stavební produkce o dvě procenta vyšší. Za vzestupem stoji nárůst výkonu pozemního stavitelství, protože to inženýrské meziměsíčně pokleslo. Meziročně tak stavebnictví v srpnu klesalo jen nepatrně, o 0,2 procenta. Jde o znatelné zmírnění červencového meziročního poklesu, který činil 2,1 procenta. Za celý letošek by mělo stavebnictví stagnovat.
C:\fakepath\cerna-labut-06102023.png

Čeká se na černou labuť

07.10.2023 Nárůst výnosů vládních dluhopisů a odhodlanost hlavních centrálních bank držet úrokové sazby vysoko zavání problémem. Stále více se zdá, že inflace sama od sebe neodejde a že k jejímu návratu na udržitelná 2 % bude třeba, aby se některé bubliny vyfoukly, přišla recese, zvýšila se nezaměstnanost – zkrátka, aby se v rozběhnuté a stále přepálené ekonomice USA / eurozóny / České republiky „něco pokazilo“.
img

Swiss Life Hypoindex říjen 2023: ČNB sazby nezměnila, hypotéky přesto dál zlevňují

06.10.2023 Měsíční splátka hypotéky na 3,5 mil. Kč sjednané do 80 % ceny nemovitosti, splatnosti 25 let a průměrné nabídkové sazbě 6,05 % p. a. klesla o 120 korun na 22 650 korun
img

Obytné nemovitosti v Česku zlevňují nejvýrazněji za posledních více než třináct let, říkají dnešní data Eurostatu. Na vině je hlavně vysoká inflace a drahé hypotéky

03.10.2023 Nemovitosti v Česku zlevňují nejvýrazněji za posledních více než třináct let. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Eurostat. Podle něj ceny nemovitostí v ČR klesly v letošním druhém čtvrtletí meziročně o 2,9 procenta. Jedná se o nejvýraznější meziroční pokles cen rezidenčních nemovitostí od prvního čtvrtletí roku 2010, kdy se český nemovitostní trh ještě potýkal s dopady světové finanční krize.
img

Ceny kanceláří v USA na pokraji krachu: Průzkum agentury Bloomberg📌

02.10.2023 Podle průzkumu agentury Bloomberg Markets Live Pulse se očekává, že ceny kanceláří v USA se budou propadat a trh komerčních nemovitostí bude čelit pokračujícímu poklesu po dobu nejméně dalších devíti měsíců. Přibližně dvě třetiny respondentů se domnívají, že americký trh s kancelářskými prostory se po výrazném poklesu dočká pouze oživení. To představuje výzvu pro dluh v hodnotě 1,5 bilionu USD v oblasti komerčních nemovitostí, který je splatný do konce roku 2025, zejména pokud je přibližně 25 % tohoto dluhu vázáno na kancelářské budovy. Kromě toho zpřísňující kampaň Federálního rezervního systému negativně ovlivnila hodnotu komerčních nemovitostí tím, že zvýšila náklady na financování.
img

Ranní okénko - Dnes zasedá ČNB, sazby nejspíše nezmění

27.09.2023 Před pro mnohé prodlouženým víkendem je v tuzemském ekonomickém kalendáři zásadní událost. V 14:30 rozhoduje Česká národní banka o dalším nastavení sazeb, v 15:45 pak přijde pro trhy patrně zajímavější tisková konference. Po dlouhém období binárního rozhodování mezi stabilitou a zvýšením má bankovní rada ČNB konečně otevřené možnosti a jak na poslední tiskové konferenci uvedl guvernér Aleš Michl, budou centrální bankéři vybírat mezi stabilitou, zvýšením i snížením sazeb. Očekáváme ale, že rozhodnutí bude totožné jako na posledních devíti zasedání, kdy ČNB rozhodla o stabilitě sazeb. Vzhledem k ustupující inflaci, slabšímu růstu HDP a relativně umírněnému růstu mezd lze jen těžko hledat argumenty pro zvýšení sazeb, což reflektovalo i nula hlasů pro hike na posledním zasedání.
img

Ranní okénko - Důvěra v českou ekonomiku poklesla

26.09.2023 Dnešním dnem bude pokračovat seriál týkající se spotřebitelských nálad. Další díl se odehraje ve Spojených státech amerických, kde bude tento průzkum publikován od Conference Board. Trh očekává mírné zhoršení nálady v září v souvislosti s oznámením Fedu o potřebě držet sazby na vyšších úrovních po delší časový úsek, nicméně i tak nálada mezi spotřebiteli zůstane pozitivní. Po minulém týdnu, kdy byla vydána statistika již prodaných bytů, se v tomto týdnu dozvíme nejnovější údaje ohledně prodeje nových domů. Trh očekává, že v srpnu došlo k meziměsíčnímu poklesu prodeje nových bytů zhruba o 2 %. V rámci nemovitostního trhu vyjde také červencový údaj cen nemovitostí, kdy je predikován pátý meziměsíční nárůst v řadě (nyní o 0,65 %), což by znamenalo, že po čtyřech měsících by i v meziročním srovnání došlo k nárůstu cen v tomto segmentu.
img

Ranní okénko - Tento týden zasedá ČNB, v eurozóně vychází inflace

25.09.2023 Závěr měsíce bude ve velkém tempu, kdy z pohledu tuzemské ekonomiky bude vrcholem týdne středa, kdy zasedá Česká národní banka. Zajímavý bude ale i závěr týdne v eurozóně, kde již ve čtvrtek prvotní data ze zemí jako je Španělsko nebo Německo naznačí, jakým směrem se bude ubírat v pátek zveřejněná inflace. V USA bude pro trhy patrně nejzajímavější páteční statistika osobních výdajů a příjmů.
img

Proč zvyšování sazeb nejvíc trápí Evropu

19.09.2023 ZVYŠOVÁNÍ: Evropská centrální banka (ECB) minulý týden naznačila, že se zvyšováním úrokových sazeb pravděpodobně skončila. Se základní sazbou na úrovni 4,5 % a po deseti navýšeních je Německo v recesi a regionální indexy PMI jsou kontrakční. Mezitím Bank of England (BoE) zvažuje poslední zvýšení sazeb, přičemž Spojené království čelí jedné z nejvyšších inflací na světě. Situace je zcela odlišná od stavu ve Spojených státech, kde jsou sazby vyšší již delší dobu a ekonomika je stále silná. Pevné sazby s dlouhodobější splatností otupují transmisi měnové politiky v USA. Naopak ve Spojeném království a v Evropě ji urychluje vyšší úroveň zadlužení, závislost na bankovních úvěrech a dluh s pohyblivou sazbou. Takové prostředí zpomalení urychluje.
img

Graf dne - CHN.cash (18.09.2023)

18.09.2023 Dnes jsme svědky silného poklesu čínských indexů, přičemž CHN.cash již poklesl téměř o 1 %. Makrodata se ukázala slabší než prognóza. Vývoz zboží, bez ropy, z největšího světového námořního přístavu v Singapuru klesl o 3,8 % m/m, ve srovnání s očekávaným růstem 4,2 % a předchozím poklesem o 3,2 %. Je tedy vidět, že období slabosti v některých opatřeních se prodlužuje a Říše středu – která se silně spoléhá na poptávku ze západních zemí, především USA – může nakonec výrazně ztratit, pokud domácí poptávka z rozvinutých ekonomik klesne, např. důsledkem recese. Skutečnost, že z Číny měsíc co měsíc odešlo mnohem méně komodit, může signalizovat jakousi širší slabost. Důležitou otázkou zůstává dopad klesajícího čínského trhu na portfolia globálních správců fondů, protože oslabení čínské ekonomiky se odehrává v určité izolaci od zbytku „rozvíjejících se trhů“.
img

Nových bytů dle ČSÚ přibývá, nepokryjí ale poptávku u velkých měst, míní experti

15.09.2023 Počet nových bytů v Česku v posledních deseti letech postupně roste. Podle dat Českého statistického úřadu (ČSÚ) se za prvních sedm měsíců roku v České republice dostavělo 20.925 bytů, tedy o 56 procent více než v roce 2013 a o 16 procent více než v roce 2018. Podobný nárůst statistici evidují i u zahájené výstavby. Developeři a někteří odborníci přesto opakovaně uvádějí, že bytová výstavba v Česku je nedostatečná. Podle realitních expertů, které ČTK oslovila, je nedostatek bytů především ve velkých městech a jejich okolí, kam se lidé stěhují z menších sídel. Přestože v Praze podle ČSÚ počet nových bytů v posledních deseti letech postupně rostl, nesplňuje podle odborníků ideální limit 10.000 zkolaudovaných bytů ročně.
img

Byt takto výhodně koupíte buď teď, nebo až za 10 let. Na trhu se zavírá unikátní investiční okno, ale málokdo ví jak na něj

13.09.2023 Situace na trhu s nemovitostmi už dlouho nebyla tak složitá jako nyní. V mnoha krajích ceny nemovitostí rostou, jinde se propadají. Jinak se vyvíjí trendy napříč segmenty, nůžky mezi nemovitostmi se rozevírají i tam, kde byly rozdíly minimální – tedy klidně i mezi dvěma na první pohled podobnými byty. Financování se běžné domácnosti vzdálilo a zatímco lidé čekají na vhodnější podmínky, trh s kvalitními rezidenčními nemovitostmi válcují investoři s hotovostí, kteří mají stále peněz dost a nemají problém vykoupit klidně celé projekty, než se dostanou na trh.
C:\fakepath\ecb-13092023.jpg

Co čekat od ECB?

13.09.2023 Evropská centrální banka (ECB) zasedá tento čtvrtek a bude rozhodovat o ponechání hlavní úrokové sazby na 4,25 % nebo o jejím zvýšení na 4,50 %. Trhy víceméně počítají s první variantou. Některé indikátory recese, např. PMI indexy v průmyslu i službách nebo ceny nemovitostí, již v eurozóně svítí červeně.
img

Swiss Life Hypoindex září 2023: Hypotéky zlevňují čtvrtý měsíc v řadě, zázraky ale nečekejt

07.09.2023 Měsíční splátka hypotéky na 3,5 mil. Kč sjednané do 80 % ceny nemovitosti, splatnosti 25 let a průměrné nabídkové sazbě 6,1 % p. a. klesla o 180 korun na 22 770 korun.
img

Červencová data z reálné ekonomiky výrazně zklamala

06.09.2023 Červencová data z reálné ekonomiky výrazně zaostala za našimi i tržními očekáváními. Silně poklesl výstup průmyslové i stavební výroby, zahraniční obchod skončil poprvé od začátku roku v deficitu. Nepříznivě překvapil zpracovatelský průmysl, který po dvou měsících meziměsíčních růstu poklesl o téměř čtyři procenta. Meziměsíční snížení výstupu ale zaznamenala většina průmyslových odvětví. Nepotěšilo ani stavebnictví, které se po květnovém a červnovém růstu výrazně propadlo. Vstup české ekonomiky do druhého pololetí je tak vrávoravý a může signalizovat slabší výkonnost ve třetím čtvrtletí letošního roku.
img

Po dvou nadějných měsících přišel v červenci opět hluboký pokles stavební produkce

06.09.2023 Tuzemská stavební produkce v červenci meziměsíčně klesla o výrazných 3,8 %. V podstatě tak odmazala růst z předchozích dvou měsíců, který dával naději na obrat negativního trendu. Zatímco v červnu byla stavební produkce v meziročním vyjádření vyšší o 0,9 %, v červenci již opět klesla o 2,1 %. Ve srovnání s předpandemickým únorem 2020 stavebnictví zaostávalo o výrazných 5,2 %.
img

BREAKING: Ceny domů mírně vyšší, než se očekávalo!

29.08.2023 S&P CoreLogic Case-Shiller U.S. National Home Price Index vykázal v červnu žádnou meziroční změnu cen domů, což je zlepšení oproti -0,4% poklesu v květnu. Kompozitní indexy 10 a 20 měst rovněž vykázaly méně výrazný pokles oproti předchozímu měsíci. Mezi 20 městy vedly v meziročním růstu ceny nemovitostí Chicago, Cleveland a New York, kde došlo k nárůstu o 4,2 %, 4,1 % a 3,4 %. Deset měst vykázalo nižší ceny a deset vyšší ceny ve srovnání s rokem končícím v květnu 2023, zatímco 13 měst vykázalo meziměsíční zrychlení cen.
img

Není milion jako milion. Při zvýšené inflaci lidé sledují cenovky v supermarketech, na aktualizaci pojistky ale zapomínají

29.08.2023 Meziroční inflace v srpnu klesla na 8,8 procenta, přesto jsou Češi při nákupech stále obezřetní. Podle červencových dat Českého statistického úřadu se maloobchodníkům snížily tržby o více než šest procent. Zatímco při nákupech potravin nebo oblečení lidé berou ohled na inflaci, u sjednaných pojistek tomu tak většinou není. Ochota Čechů indexovat, neboli aktualizovat výši pojistné částky, je podle odborníků velmi nízká, na rozdíl od klientely původem ze zahraničí. Reálná hodnota peněz, které v případě plnění dostanou, tak v důsledku inflace klesá přibližně o čtvrtinu. V největším ohrožení jsou mladí lidé, kteří si na sebe berou závazky nebo zakládají rodiny.
img

Zdraží Green Deal & etc. vládám půjčky a lidem dvojmo nájmy? Roztáčí se spirála dluhu, na jejímž konci bude celosvětová „měnová reforma“?

19.08.2023 Úroky na půjčkách vládám ve světě jsou nejvýše za 15 let. Zdražuje i půjčování české vlády. Bank of America říká, že svět čeká „nový normál“, kdy třeba úrok na desetileté půjčce vládě USA bude trvaleji činit kolem 5 %. Úrok na desetileté půjčce vládě USA je už dnes v podstatě na maximu od světové finanční krize let 2008 a 2009 (viz graf níže). Roste tedy i úrok na právě dlouhodobém dluhu, mezi nějž se ten s deseti lety do splatnosti řadí.
img

Podhoubí pro obnovu silného růstu cen nemovitostí

14.08.2023 Trh s rezidenčními nemovitostmi se od loňské druhé poloviny roku ochlazuje, což odráží měnovou restrikci v souvislosti s utlumenou hypoteční aktivitou. Korekce cen je však zatím pouze mírná. Letos bude sice pravděpodobně pokračovat, její intenzita by se podle nás ale měla již zmírňovat. Díky námi přepokládanému solidnímu růstu mezd bude ale zároveň pokračovat zlepšování cenové dostupnosti bydlení.
C:\fakepath\cina-14082023.png

Čína jako časovaná bomba

14.08.2023 Příští černá labuť by mohla přiletět druhé největší světové ekonomiky, která svým přebujelým a předluženým realitním sektorem nahání strach. Zdá se, že problémy spojované s gigantem Evergrande zkrachovalého na konci roku 2021, se čínským plánovačům nedaří uhasit, ale spíše je odsouvají a nabalují na sebe.
img

Swiss Life Hypoindex srpen 2023: Hypoteční sazby klesají třetí měsíc v řadě

09.08.2023 Měsíční splátka hypotéky na 3,5 mil. Kč sjednané do 80 % ceny nemovitosti, splatnosti 25 let a průměrné nabídkové sazbě 6,19 % p. a. se v srpnu snížila o 118 korun na 22 950 korun.
img

Analytici: Ceny nemovitostí porostou každoročně o devět pct.

02.08.2023 Experti počítají v příštích letech s novým realitním boomem. Ceny nemovitostí podle nich porostou celosvětově příštích deset let každoročně o devět procent. Vyplývá to z ankety německého hospodářského institutu Ifo a Institutu pro švýcarskou hospodářskou politiku. Ve východní Evropě má být růst cen ještě vyšší.
img

Ranní okénko - Patová situace ve Španělsku

25.07.2023 Dnešní den můžeme označit jako klid před bouří, než Fed a ECB na svých zasedáních ve středu a čtvrtek rozhodnou o dalším směřování své měnové politiky. Nicméně se dozvíme, jak je analytiky pomocí indexu Ifo hodnocena současná ekonomická situace včetně budoucího výhledu v Německu. Největší evropská ekonomika není v dobré kondici a neočekává se, že v brzké době dojde k obratu, proto se očekává další dílčí zhoršení v jednotlivých částech průzkumu Ifo. Z USA přijdou nejnovější údaje o tamní spotřebitelské důvěře, která pravděpodobně opět nabrala na síle. Tento výsledek by neměl přinést zvrat v uvažování Fedu a naopak by se mělo jednat o poslední dílek mozaiky, proč Fed na svém středečním měnověpolitickém jednání zvýší základní úrokovou sazbu o 25 bazických bodů.
C:\fakepath\euro-24072023.jpg

Na euro přichází recese

24.07.2023 Dnešní čerstvé indexy nákupních manažerů (PMI) ukazují na další zpomalení hospodářské aktivity v eurozóně. Služby se v červenci ještě stále držely v lehce expanzivním teritoriu na 51,1 bodu, průmysl však už zažívá náraz poklesem na 42,7 bodu, což značí silnou kontrakci.
img

Ranní okénko - Tento týden rozhoduje Fed a ECB, vyjde americké HDP nebo německá inflace

24.07.2023 Finanční trhy před sebou mají vzrušující týden, kdy makroekonomický kalendář otevírá prostor zvýšené volatilitě. Vrcholem týdne bude středeční zasedání Fedu, v USA zároveň vyjde výsledek HDP za druhý kvartál, nebo také statistika osobních příjmů a výdajů. V eurozóně bude kromě čtvrtečního zasedání ECB budit pozornost německá inflace, část pohledů pak bude mířit do Španělska, k výsledku vyjednávání po parlamentních volbách. Těsný výsledek spíše zvyšuje nejistotu a může lehce ovlivňovat valuace na evropském dluhopisovém trhu. V Česku je ekonomický kalendář takřka prázdný, s výjimkou dnes zveřejňovaného konjukturálního průzkumu.
img

Ceny starších nemovitostí v 2. čtvrtletí rostly, zlevnily jen na Moravě

20.07.2023 Ceny starších nemovitostí ve druhém čtvrtletí v Česku po roce propadu opět rostly. Připlatit si tak nyní musí zájemci o bydlení v Praze a ve Středočeském kraji. Důvodem je vyšší poptávka po nemovitostech, kterou podpořil mimo jiné obnovený zájem o hypotéky a slabá nabídka na trhu. Naopak klesají ceny bytů na jižní Moravě, protože lidé zde dávají tradičně přednost rodinným domům. Zároveň se v celé zemi zvedla průměrná cena nájemného, které by mělo narůstat i v dalších měsících. Vyplývá to z analýzy realitní skupiny European Housing Services (EHS), která využívá data svých zakládajících členů, tedy realitních služeb Bezrealitky a Maxima Reality.
img

Ceny bytů klesají, záleží však na lokalitě. Trend příměstského bydlení je silný, ale navzdory tomu počet obyvatel Prahy stále roste

18.07.2023 Jaká je situace ohledně bytů v Praze? Odpovídá Jan Večerka, CEO a zakladatel crowdfundingové platformy BrikkApp, brikkapp.cz. Ceny bytů klesají, zejména ve starších domech před rekonstrukcí, ale také u nezateplených rodinných domů a chalup. Záleží však samozřejmě na lokalitě.
img

Hypoteční trh lehce ožívá

18.07.2023 Včerejší výsledky hypo monitoru naznačily, že český hypoteční trh nalezl dno a lehce ožívá. Banky a stavební spořitelny poskytly v červnu hypotéky v celkovém objemu 14 mld. Kč a jejich objem vzrostl meziměsíčně o 16 %. Za to sice může do značné míry sezónnost (červen bývá tradičně jedním z nejsilnějších měsíců v roce), i po očištění však v červnu hypotéky zaznamenaly lehký nárůst (o 3 %) a meziroční pokles poskytnutých hypoték tak zvolnil z květnových více než 40 % na 28 %.
img

Pokles cen starších bytů se zastavil, lze je však koupit výrazně levněji než v loňském létě

14.07.2023 Ceny starších bytů přestávají klesat a v polovině sledovaných měst dokonce mírně stouply. Odborníci se zatím neodvažují vyslovit jasný trend, jistý ale zůstává fakt, že starší byty lze koupit výrazně levněji než v loňském létě. Vyplývá to z analýzy společnosti FérMakléři.cz, která spolupracuje s více než 100 realitními makléři z velkých i malých realitních kanceláří napříč celou Českou republikou.
img

Ceny starších bytů v Česku přestaly klesat, někde opět rostou

12.07.2023 Ceny starších bytů v Česku přestaly ve druhém čtvrtletí klesat, a v některých případech začaly dokonce opět růst o jednotky procent. Důvodem je jejich výrazně nižší cena než u novostaveb, což vede ke zvýšenému zájmu kupců. I přes stagnaci nebo nárůst cen je hodnota bytů nižší než v létě minulého roku. Vyplývá to z analýzy společnosti FérMakléři.cz, kterou má ČTK k dispozici. Podle analýzy by trh s byty v budoucnu mohlo oživit zrušení podmínky pro výši příjmů u žadatelů o hypotéky, k němuž přistoupila Česká národní banka.
img

Swiss Life Hypoindex červenec 2023: Hypoteční sazby klesly. Přichází změna trendu?

12.07.2023 Měsíční splátka hypotéky na 3,5 mil. Kč sjednané do 80 % ceny nemovitosti, splatnosti 25 let a průměrné nabídkové sazbě 6,24 % p. a. se v červenci snížila o 127 korun na 23 068 korun.
C:\fakepath\fed-11072023.png

Fed bude muset srazit akcie

11.07.2023 Začátek léta odstartovalo několik pozitivních čísel z americké ekonomiky. Nová pracovní místa rostou i nadále vysoce nadprůměrně, když v červnu se vytvořilo 209 tisíc pozic. Podobně i mzdy stále přidávají kolem 5 % ročně, to však není slučitelné s udržitelným návratem inflace k 2procentnímu cíli.
img

Češi trpí fetišem vlastnického bydlení, které je a bude stále hůře dostupné

11.07.2023 Češi trpí fetišem vlastnického bydlení. V zemích, jako je Německo, Švýcarsko nebo Rakousko, které si jinak rádi Češi berou za příklad, přetrvává daleko nižší podíl populace bydlící ve vlastním bytě nebo domě. Nájemní bydlení je tam mnohem rozšířenější než v Česku. A nikomu to nepřipadá jako ekonomický nerozum. Jestliže tuto mentalitu Češi postupně přijmou za svoji také, usnadní jim to život. Navíc učiní věc v mnoha ohledech rozumnou i ryze z ekonomického hlediska.
img

V Česku poprvé po více než deseti letech klesají nabídkové ceny nemovitostí, ukazují nová data ČSÚ. V Praze uskutečněné ceny novostaveb padají více než během finanční krize před 14 lety

08.07.2023 V Česku nebývale zlevňují nemovitosti. V prvním letošním čtvrtletí klesly ceny nových bytů v Praze meziročně o šest procent, což je nejvýraznější propad minimálně od roku 2009, od kdy ČSÚ svoji příslušnou statistiku zveřejňuje. Jedná se přitom o realizované ceny bytů v novostavbách, tedy ceny, za které transakce skutečně probíhá.
img

Průměrné sazby hypoték potvrdily stagnaci

04.07.2023 Červnové výsledky Broker Consulting Indexu hypotečních úvěrů ukazují, že na trhu hypotečních úvěrů převažuje stabilita. Hodnota indexu totiž jen mírně klesla, a to o 0,05 procentního bodu na 5,87 procenta. Průměrné úrokové sazby tak i po červnovém zasedání bankovní rady České národní banky stále zůstávají jen mírně pod hranicí šesti procent.
img

Ceny nemovitostí klesají – všech nemovitostí a všude

20.06.2023 Ačkoliv nás „experti“ před pár měsíci zásobovali predikcemi, že „byty a domy nezlevní, neboť developerům se to nevyplatí“ (jakoby cenu zboží určovala jenom strana nabídky) a ještě doslova před pár týdny ujišťovali, že trh ožívá a ceny stagnují, realita je, jako obvykle, jiná.
img

Téměř pětina českých domácností dá až 75 % svých příjmů na náklady spojené s bydlením

19.06.2023 Jaká je finanční kondice domácností, které v současnosti splácejí hypoteční úvěr? To bylo předmětem výzkumu finančněporadenské společnosti Swiss Life Select. A jedním z výsledků je i potvrzení rčení, že „člověk míní, život mění“. Po čerpání hypotečního úvěru se vyvíjí vše podle plánu pro necelých 30 procent dotázaných.
img

Z Prahy se stal „skanzen“, nové výškové budovy v ní nevznikají, na rozdíl od Varšavy, Bratislavy i Budapešti. To tlačí cenu bydlení v Praze výrazně nahoru a poškozuje to životní prostředí

18.06.2023 Z České republiky, a Prahy zvláště, se stává jakýsi skanzen. V první padesátce žebříčku nejvyšších budov zemí Visegrádské čtyřky má Česko jen dvě zastoupení. A to brněnskou AZ Tower na 39. místě a pražskou City Tower na 42. místě. Žebříčku dominují Poláci s bezmála čtyřiceti zastoupeními; výrazně vyšší budovu, než jsou ty české nejvyšší, ovšem mají také Slováci a Maďaři (viz žebříček níže).
img

Jen některé z realitních fondů porazily v uplynulém roce inflaci

15.06.2023 Realitní fondy jsou velmi populární, v posledním kvartále loňského roku jim přibylo zhruba 40 tisíc klientů. Nejvýkonnější nemovitostní fondy kvalifikovaných investorů jsou přitom mnohem výnosnější než fondy retailové. Často uváděným důvodem je odlišná zákonná regulace, nicméně podíl na tom nesou také rozdílné investiční strategie - pro běžné investory nejsou v nabídce fondy s agresivnějším přístupem. Z představené palety zástupců pouze TOP5 fondů kvalifikovaných investorů dokázalo na 3 letech porazit inflaci. Strmý růst hodnoty portfolií je již pravděpodobně minulostí, nyní musí manažeři portfolií spoléhat na růst nájemného. To je snazší u logistických a průmyslových ploch, v případě kanceláří a bytů se uplatnění inflačních doložek může setkat s odporem. Na druhou stranu aktuální situace na trhu umožňuje výhodné akvizice těm fondům, které mají dostatečné finance.
img

Swiss Life Hypoindex červen 2023: Sazby stagnují. Co přinese uvolnění pravidel ČNB?

07.06.2023 Měsíční splátka hypotéky na 3,5 mil. Kč sjednané do 80 % ceny nemovitosti, splatnosti 25 let a průměrné nabídkové sazbě 6,30 % p. a. klesla v červnu o 47 korun na 23 195 korun. Ve srovnání se splátkou hypotéky v červnu 2021 je o téměř 7,5 tisíce vyšší.
Související klíčová slova: Banco Santander | Střední Evropa | Obchodování EUR/CZK | Bublina v ČR | Vysoké ceny bytů | Bilanční suma | První odhad HDP | Maverick Group | Propad ekonomiky | Zpomalení čínské ekonomiky | Manažer Finmex Academy | Kanadský PMI | Financování stavebních projektů | BCPP | Uvolněné měnové politiky | Realitní trh | Finanční plánování | Vývoj inflace ve službách | Pale Fire Capital | Tržní ceny bytů | Jak fungují akcie | Zásoby zemního plynu | Zrušení daně z nabytí nemovitých věcí | Ceny nemovitostí ve Vídni | Euro k americkému dolaru | Klid před bouří | Cap | Hodnota společnosti | Zvyšování cen | Výnosy dluhopisů | Dlouhé pozice | Celkový zisk | Války | Lithium | Institut ZEW | Meziroční vývoj inflace ve službách | Patron Go | Vývoj | Státní dluhopis | Investiční poradci | Jakub Seidler | Češi | Vítězství Německa nad Francií | Pobřežní Apartments | Data z trhu práce | Budapešť | Australská centrální banka | Allianz | Trh nemovitostí | Analytička WOOD & Company | Panické nákupy | Globální růst | Ceny bytů | Sázkaři | Velký propad | Jana Steckerová | Česká ekonomika letos | Jaké typy úrokových sazeb známe? | Zdražovat | Americké spotřebitelské úvěry | Měnový pár EUR/CZK | DPH | EUR | Světové výstavy | Spotřebitelské výdaje | Vývoj % nesplácených hypoték v USA | Vývoj ceny uhlí v USD | Bundesbank | Pokračování růstu | Nordea Bank Abp | Ceny uhlí v USD za tunu | Standard & Poor's | Vlastní prostředky | Pavla Temrová | Nulový úrok | Levné peníze | Největší bublina | Nominální mzdový růst | Oživení cen | Hlavní úrokové sazby | Salesforce | Směrnice EU | Dnešní obchodování | XOM | Výkyvy | Itálie | Euro proti dolaru | McDonald's | Zoomo | Lumír Kunz | Stoxx | Stavební produkce | Bydlení v ČR | Generali Investments, Fond realit | Epidemická situace | PEPP | Obchodní deficit | Vývoj ceny zlata | Ceny nemovitostí ve Švédsku | Hypoteční expert | Texas | Daňové povinnosti | Meziroční vývoj jádrové inflace v eurozóně | Finanční aktiva | Sociální problém | Pip | Očekávání | Korelace | Ownest | Finanční injekce | Jüan | Inflace v září | Deutsche Bundesbank | Evropské centrální banky | Úrokové sazby v eurozóně | Aktuální kurzy měn | Poslanci | Hlášení úrokové sazby | Volatilní | Swiss Life | Korunový výnos | Zájem Čechů | Zapákované banky | Pozitivní nálada | AUD/NZD | EUR/JPY | Alternativní investice | Zasedání ČNB | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Veřejné finance | Daň z nabytí nemovitosti | EURJPY | Novartis | Bankovní úvěrová portfolia | Oživení ekonomiky | Krach na Vídeňské burze | Jan Večerka | Ruské invaze na Ukrajinu | Bezrealitky | Trh práce | Accolade Industrial Lease | Ceny akcií na vídeňské burze | Evropská komise | Pro investory | Souhrnný indikátor | Swiss | Investice | DXY | Rozvolnění | Spotřebitelské úvěry | Jednatel společnosti | Geopolitické riziko | MACD | Potenciál | Support | Diverzifikace | Zpráva z akciového trhu | Fundamenty | Švédské koruny | Mezinárodní ratingová agentura | Nízké sazby | Finanční produkty | Akvizice | Devon Energy | Výnosy na dluhopisech | Lednová inflace | Pokles cen energií | Hluboká recese | Škoda Auto | ADP report | Vídeňské burzy | Zajímavé výnosy | ZFP | Finanční prostředí | Nízkoinflační bezpečný přístav | Ifo | Webinář | Nákupní centra | Invaze na Ukrajinu | Richmondský Fed index | České úrokové sazby | Prognózy | Britská libra | Islandská centrální banka | ČNB Jiří Rusnok | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Šéf Fedu Powell | Intervence | Výkonný ředitel | Spotřebitelská důvěra podle Conference Board | Experti | ČSOB | Náklady na financování | Chování | Skupina Saxo Bank | Rekord | Nižší sazby | Raiffeisenbank | Shazování peněz z vrtulníku | Valuo | Gepard Finance | Průměrný výnos | Bankovní skupina | Madrid | Návrh zákona | Evropské měny | Hnojiva | Creditas | Dění na trzích | Měnový pár GBP/USD | Autozone | Holubice | Úrokové sazby v USA | Uvolňování měnové politiky | Re/Max | Pokles zisku | Index prosperity | Asijské trhy | Reálné příjmy domácností | Obchodní seance | Český statistický úřad | Impuls | Michal Straka | EUR/USD | General Electric | Nejvyšší inflace | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Viceguvernéři | Von der Leyenová | Předseda představenstva | Reality | Šéf Fedu Jerome Powell | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | Švédská koruna | Český průmysl | Zastánce eura | Inovativní projekt | Price Action | Akcie společnosti | Nálada spotřebitelů v USA | Agentura AFP | CSI 300 | Aktuální vývoj | Realitní kuchařka | Rostoucí výnosy | Úroky na hypotékách | Nová data ČSÚ | Zvyšování tržního podílu | Lagardeová | Kansas City | Fortuna | Cenné papíry | Čistý příjem | Výnos | Velcí investoři | Nová prognóza ČNB | Stavební spořitelny | Kurzotvorné informace | Hutnictví | AdmiralMarkets | BO! holding | Měnový pár USD/JPY | Brent | Tisk peněz | IHNED | Asijské akcie | Jiří Vajner | Delta | Dlužník | Americký akciový trh | USMCA | Šéf Fedu | Slabá poptávka | LYNX Trading | Politická a geopolitická nestabilita | Růst sazeb | ECB a monetární politika | Zkrocení inflace | Pronájem nemovitosti | Index DOW | Import | Analytik Broker Consulting | Vstupní kapitál | Finanční produkt | Zavedení eura v ČR | Elektrická energie | Německý akciový index DAX | Návratnost investic | Londýn | Exchange | Investiční portfolio | Alcoa | Milton Friedman | Splátky dluhů | Snižování sazeb ČNB | Investiční strategie | Tomáš Odstrčil | Státní dluh | MAE | Hluboké recese | Bytové jednotky | Rovnovážný kurz | Turecká měna | Kontrakty | Strach | Jeden dolar | Propad cen | Míra růstu mezd | AUDUSD | Praxe | Platební neschopnosti | Makroekonomické statistiky | Labouristé | JPY | Ceny ve výrobě | Realia Fund | David Marek | Pokles sazeb hypoték | Analytický tým FXstreet.cz | Spotřebitelské inflace | Realitní bublina v Číně | Investiční příležitost | Ceny dřeva | Odhad HDP | Dobrý výnos | Posilování dolaru | Ekonomický sentiment | Martin Kouřil | Více peněz | Znehodnocení | Vývoj 30leté fixní hypoteční sazby | Kontrakce | Peníze | MSCI World Energy | Pandemie COVID-19 | Výhled do budoucna | Tempo zdražování | Hendrik Meyer | Ukazatel | Bankovní rady ČNB | Výrobní sektor | Indikátory sentimentu | Pumpování likvidity do ekonomiky | Shanghai Composite Index | Parlamentní volby ve Velké Británii | Nakupovat akcie | Meziroční růst cen | Obavy z inflace | Předčasné splacení hypotéky | Revize evropského HDP | Geely | Prognóza | FTSE 100 | Služby | Obchodní nástroje | M&M Reality | Bezpečné přístavy | Měnová politika Fedu | Saxo Bank | Tuzemská ekonomika | Splasknutí realitní bubliny | Palladium | Americký Fed | Ropné zásoby | Ropa WTI | Eurové příjmy | Micron | Roční zhodnocení | Vyšší úrokové sazby | Obchodování a investice | Lari | Treasury Yields | ČNB Mora | Německý konglomerát | Federální rezervní systém (FED) | Bankovní rada ČNB | Ekonomické dopady pandemie | Události tohoto týdne | Omega | Developeři | Brexit | ZEW index | Evropské burzy | CSI300 | Real estate společnosti | Pozornost investorů | Burzy | Největší světové ekonomiky | USD/EUR | USD/BRL | Martin Machala | Resistence | Americké ekonomiky | Ceny elektřiny | Kapitál | Český trh práce | Býčí divergence | Investování v Česku | Cestování | Bývalý premiér | Vývoj německého akciového indexu DAX | Investiční horizont | Odliv kapitálu | Bond | Broker | Implikované volatility | Slovenská vláda | Gama | Cash flow | Hertz Global | Byt na investici | Posílení koruny | USD | Velká krize | Book Value | Vývoj devizových rezerv | Export | Zastavení intervencí | Průzkum | Technická analýza | Energetické akcie | Wolfstreet | Investiční analytik | Posilování koruny | Trh s nemovitostmi | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Zastavení poklesu | Americká ropa WTI | Poměr PE | Kapitálové strategie | Pozitivní signál | Qualcomm | Krach na kryptoměnách | Investiční nemovitosti v zahraničí | Dobré výsledky | Úroková sazba | Plány | Vládní opatření | Na burze | Asie | Šok | Automobilky | Riziková averze | Hongkong | Inflace v České republice | Status bezpečného přístavu | Evropská inflace | Silné akcie | Zavedení eura | Růst cen nájmů | Fialova vláda | Ekonomická aktivita | Regulace | Uklidnění v bankovním sektoru | Home office | Maďarsko | Vysoká cena | Makléři | Too Big to Fail | Garance | Měnový fond | Renata Vildomcová | Exekuce | Hertz | Američtí centrální bankéři | ISM pro sektor služeb | Inflační spirála | Růst výrobních cen | Klimatické změny | Index ISM ve službách | Management | Pozitivní impulz | Litva | Tovární objednávky | Pokles kurzu | Druhy dluhopisů | Hypotéky v Česku | UniCredit Bank | Bedřich Skalický | Centrální bankéři z Fedu | Roční růst | Spekulovat | Trumpova rally | MT5 Supreme Edition | Cenové tlaky | Swapy | Sociální sítě | CashFlow | Rostoucí ceny energií | Nižší úroky | P.A. | Snižování úroků | Podpůrné programy | Kapitálový trh | Komoditní sektor | Udržitelnost | Širší index S&P 500 | Wienerberger | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Kapitálová rezerva | Výsledek inflace | Burzovní průvodce | Velikost fondu | Středoevropské měny | Vyšší náklady | Dovednosti | Export v dubnu | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Lisabonská Apartments | Dovoz | Sazby hypoték | Covid | Caterpillar | NextEra | MT5 | Viry | Aktuální kurzy | Obchodování na finančních trzích | Kurz dolaru | The New York Times | Míra | Ekonomika oživuje | Penzijní fondy | Nikkei | České hospodářství | Pro tradery | Nominální hodnota | Bankroty | 1 milion | Úrokové krytí | Fincentrum | Výrobní ceny | Politická situace | Marek Mora | České byty | Světová finanční krize | Nemovitostní fondy | Černý pátek na vídeňské burze | Vývoj meziroční inflace | Světový obchod | Bundesbanka | Globální ekonomiky | Pokles ceny akcií | Intervence ČNB | EUR/CZK | Vybírání zisků | Data z amerického trhu práce | Zájem investorů | Válka na Ukrajině | Euforie | Boom | Finančník | Liz Truss | Makrodata | Akciové indexy | Technický pohled | Investoři | Malta | Počet nakažených ve světě | Investing.com | Rizikovost | Obchodní deník | Očekávané zhodnocení | Výhled Číny | Portfolio | EHS | Vládní představitelé | Porovnání výnosů | Index Nikkei | Online nakupování | Nejistoty | Americký prezident | Fidelity | Dolar roste | Německá průmyslová produkce | Nejnovější výsledky | Slovenská ekonomika | Dluhopisy s vysokým výnosem | Evropská měna | Finanční situace Evergrande | Ziskovost bank | AMD | Poptávka a nabídka úvěrů | Karina Kubelková | Média | Prezident ECB | Inflační čísla | ZDR Investments | Obchodní platforma | Christine Lagardeová | Kurz japonského jenu | Coca-Cola | Euro Stoxx 50 | Vliv na gruzínskou ekonomiku | Lukáš Jankovský | Venezuela | ČSOB Finanční trhy | Oldřich Dědek | Jádrový index | Statistický úřad Eurostat | Zisk | Vakcína | Realitní trhy v Německu | Peso | Zpřísňování měnové politiky | YTD | Mezibankovní trh | xStation | Rekordní minima | Globální akciové trhy | Inflace v lednu | Průmyslové objednávky | Cenový růst | Finanční instituce | Makroekonomická prognóza | Kosdaq | Bank of England | Airbnb | Vývoj meziroční spotřebitelské inflace | Fannie Mae | CAC 40 | Uložení peněz | Vývoj sazeb | VIG | WSJ | Prezident | Míra zisku | AT&T | Zápis z posledního zasedání | Asociace pro kapitálový trh | SUR REAL | Anheuser-Busch InBev | BP | Cíl ČNB | Pokles cen nemovitostí | Nízké úrokové sazby | Bohatí | Úsporný tarif | Nastavení úrokových sazeb | Úvěrové krize | Nižší poptávka | Makrokalendář | Sestupný trend | Cena mědi | Raytheon | Čínské banky | EMEA | Rizikový jev | Silná libra | Jak se stát lepším investorem | Kapitálové rezervy | Pesimismus | Rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách | Trh s hypotékami | Tom Kadeřábek | Boj s inflací | Analýzy | Slevy | PMI pro sektor | Investiční | Území Guyany | Vývoj měnového páru | Britské banky | Kurz EUR CZK | Berlín | IEA | Demokraté | Německý DAX | Důvěra domácností | Hlavní události | Brusel | Souhrn finančních trhů | Patria | Ekonom BHS | Tržní podíl | Prezidentka ECB | Ekonomický vývoj | Válka | Akcie a dluhopisy | TRY | Nabídka | Německý akciový index | Úrok | HB Index | Implikace | Alena Schillerová | Typy úrokových sazeb | Americké HDP | Porovnání vývoje | Agentura Reuters | Fiskální rok | Půjčka | Obchodní ředitel | Data z průmyslu | Odhad analytiků | Sentiment investorů | Obchodní přístup | FXstreet.cz | Spotřebitelský sentiment | Prodej | P/E | Spike | Cestovní ruch | Zpráva | Lidová banka Číny | EUR/AUD | Bohatý | Technologické tituly | Výrazný růst inflace | First Republic Bank | EUR/PLN | Prémie | Rizikové měny | Představitelé Fedu | Czech Real Estate Investment Fund | Tržní kapitalizace | Vojta Ostatek | Onemocnění COVID-19 | Bitcoin | Ekonomické dopady | Janet Yellenová | Rozpočtová politika | Recese ve Spojených státech | Pokles cen komodit | Ropný deficit | Akcionáři | Emoce | Dluhopisové výnosy | Zvýšení úrokové sazby | Konzistence | Warren Buffett | S&P | Skupina PPF | Česká měna | Vzdělání | Hrubý domácí produkt (HDP) | CHF | European Housing Services | Rok 2024 | Světové ekonomické fórum | Bydlení pro mladé | Eurové úvěry | Obchodování | Zvýšení daní | Legislativa | Viceguvernérka | Zasedání Fedu | GBP/CAD | Zhoršování situace | Meziroční porovnání | Měnová sekce | Rostoucí životní náklady | Nová prognóza | Vývoj zlata | Brexit bez dohody | Příjem z pronájmu | Spotřebitelské ceny v USA | JOLTS | Meta | RTR | Discount Rate | Nákupy dluhopisů | GBP | Rekordní hodnoty | Thyssenkrupp | Admiral Markets | ZEW | Asociace | Růst EBITDA | BHS Real Estate Fund | Zahraniční investoři | Centrální banky | Fenomén | Fungování trhů | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Vývoj ceny akcie Country Garden | Pákový efekt | Zpomalení ekonomického růstu | Eurostat | Majitel | Evropské trhy | Zprávy | Deflace | Daňový poplatník | Růst amerických výnosů | Investiční aktivita | Nejznámější kryptoměny | Dolary | Vysoký přebytek | FB | Komoditní fondy | Tomáš Chrobák | BREAKING | TLTRO III | Růst inflace | Účetní závěrky | Výroční zpráva | Daň z nemovitých věcí | Island | MOEX | Turecká lira | Obchodování na pražské burze | Soros Fund Management | Cílování inflace | Averze k riziku | Přebytek obchodní bilance | Prognózy ČNB | Stravenky | Zajištění na stáří | PwC | Výnosové křivky | Aktuální inflace | Praha | Ceny ropy | Berkshire Hathaway | Černá středa | Distribuce | Byty | Bezpečné investice | Evropské akcie | Tržní úrokové sazby | 3M | Sazby v USA | Silný růst | Kryptoměnový boss | HKD | Broker Trust | UBS Group AG | Evropská dluhová krize | Bydlení | NATO | ATM | Groupon | GarantovanyNajem | Volatility | Dnešní data | České banky | Cena ropy brent | CZ | Vyhlídky | Odhad inflace | Firmy | Snížení DPH | Kevin Tran Nguyen | Zadlužování | Ceny novostaveb v Praze | Nordea | Směřování | Index US100 | Páka | Volby v USA | Práce z domova | Zrušení Účtenkovky | Snižování cen | Index cen domů | Enormní zájem | Medvědí divergence | Finanční společnosti | Investment management | Technická situace | Dezinflační tendence | Nástroj | Reálné spotřeby domácností | Výsledky | Největší ekonomická recese světa | HUF | Depozitní sazby | Dění na finančních trzích | EURCZK | Inflace v Česku | Fundamentální zprávy | London Interbank Offered Rate | Dluhopisové fondy | Ceny domů a bytů v EU | Supreme Edition | Státy Evropské unie | Inflační tlaky | Kurz EUR/USD | Minulá výkonnost | Poradce předsedy vlády | Waste Management | Cena ropy WTI | Bank of America | Špatné výsledky | JRD | TIM | Mezinárodní instituce | Komoditní měny | Fundamentální analýza | Broker Consulting Index | Silný dolar | Australský dolar | Tržní ceny | Zpřesněný odhad | Finanční domy | Retracement | Koruna | ČSOB Petr Dufek | Splatnost | Cukr | Finanční služby | Výrazný pokles | Vyšší poptávka | Pandemie koronaviru | AFI Europe pro Českou republiku | Martin Mašát | Raiffeisen | Surové ropy | Hypoteční trh | Kupující | Finanční výsledky | Oslabení měny | OPEC+ | Francie | Pandemie nemoci COVID-19 | SAE | Pokles HDP | Rovnovážný kurz koruny | Onemocnění | Sazby ČNB | Index cen průmyslových výrobců | BHS | Objem | Propad | Ipsos | Posílení kurzu | Měny&Sazby | Očekávání investorů | Cílová úroková sazba | Obavy z recese | Halifax | Trigger | Retailové fondy | Pokračující pokles | HDP eurozóny | HDP Británie | Federální rezervní systém | Stimulační opatření | Údaje | Klima | Týden na finančních trzích | Politika centrální banky | Cena nemovitostí | Deprese | Nvidia | MJ | Report ADP | Zákonodárci | Investovat do Bitcoinu | Leva | Očekávání analytiků | Devizový kurz | Alibaba | Stablecoiny | Pád ceny | Výsledky průzkumu | Mint rezidenční fond | Regulátor | Vládní dluh | Průzkumy | Raytheon Technologies Corp | Nomura | Státní rozpočet | Hlavní indexy | Barack Obama | Převodník měn | Ask | Televize CNBC | Průmyslová výroba | Důchod | Forwardové sazby | Poptávka po úvěrech | Sur Real | Pfizer | Case-Shiller | Investika realitní fond | Pojišťovny | Britské libry | Posílení amerického dolaru | Ředitel Saxo Bank | Sázka | AFP | Studie | Srovnávací základna | Blízký východ | Tornádo | Tomáš Mašek | Slabší koruna | DPH u elektřiny | London Stock Exchange (LSE) | Deficit | Graf | Polsko | Kolaps | Ratingová agentura | Index S&P 500 | Nákup libry | Instrument | Podnikatelé | FRA | PEPSICO | Nejnovější údaje | MT4 Supreme Edition | Majoritní vlastník | Cenová hladina | Centene | Bankéř | Marathon | Ropa Brent | Ceny domů | Životní náklady | Hypotéky | Hrubý domácí produkt | Rothschild | Současná situace | Lukáš Kovanda | EY | Aktuální hodnoty měny | Nájmy | tradingeconomics.com | LEN | Přijetí | Zasedání Bank of Canada | Hodnota majetku | Evropa | Pokles produkce | Česká spořitelna | Jackson Hole | Nové akcie | HUF/EUR | Natland Petr Bartoň | Bohatí lidé | USD/PLN | OPEC | Short | Ekonomické události | Celková investice | Grafy | Jednání FOMC | Poptávka po bezpečných aktivech | Pár EUR/USD | Schlumberger | Ceny novostaveb | Rezervy na ochranu úvěrového trhu | Index výrobních cen | Ceny zemědělských výrobců | Investice do nemovitostí | Eurodolar | Poptávka po nemovitostech | Dopady na ekonomiku | Ústavní soud | Bezpečné útočiště | Deficit rozpočtu | Program nákupu dluhopisů | Dnešní makroekonomické ukazatele | Náklady vlastního bydlení | Stanovení ceny | Maloobchod | Optimistická očekávání | CoreLogic | Váhání | Oslabení amerického dolaru | Peněžní prostředky | Zveřejněná data | Omezení pákového efektu | Earnings | Inflace v eurozóně | Americká centrální banka | Spotřebitelská nálada | Ziskové obchodní příležitosti | Trump | Devalvace | Stavebnictví | Hospodářský propad | Makroekonomický vývoj | Index volatility | Úřad pro ekonomickou analýzu | London School of Economics | Ústup inflace | Kurzarbeit | Rezidenční nemovitosti | Moët | Vladimír Zuzák | Silnější dolar | Obchodování v Asii | Spořící účet | Finanční krize | Čisté bohatství | Rostoucí trend | High | Ekonomická situace | Euro dnes | Vstupy | Czech Real Estate Investment | Salutem | Načasování vstupů | Bankovní úvěry | Obchodní strategie | Celková nabídka bytů | Inflace ve Spojených státech | Inflace ve Francii | Rizikové sektory | Index spotřebitelské důvěry | Státní dluhopisy | Makro data | GBPUSD | TIPS | Kousek Bytu | Swiss Life Hypoindex | Rakousko | Christopher Dembik | Turecká centrální banka | Stříbro | USDCAD | Tým InstaForex | Korporátní výsledky | Instituce | Česká koruna | Turecko | Dopady inflace | Bank of Japan | Důvěra v eurozóně | OECD | Podnikatelská důvěra | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Investiční společnost | Jan Dvořák | Americké CPI | Zájem o nemovitosti | G10 | Data z americké ekonomiky | Růstový potenciál | Dnešní fundamenty | Brokers | Býčí signál | Vývoj ceny zlata v USD | Americké akcie | Británie | FKI | Růst cen stavebních materiálů | BBC | Ekonom UniCredit Bank | Czech Fund | Britská měna | UBS Group | MetaTrader | Ex-dividend | Růst amerického HDP | Běžný účet | Kongres | Výdělky | Zakladatel | Krach newyorské burzy | Spot | Oslabení koruny | Pozitivní vliv | Drahý kov | Vývoj měnového páru USD/JPY | Náhoda | Index cen výrobců | Evropská ekonomika | ex | ABB | Natland | Zvýšení úrokových sazeb | Výsledky HDP | Sektor služeb | Střední cena | Forex market | Nový Hypoindex | Zvýšení sazeb ČNB | Růst výnosů | EUR/CZK - makroekonomická situace | Změna trendu | Trh | Snížení daní | Komise | Vydělávání peněz | Splácení dluhu | Hlavní ekonom | Technologické a demografické změny | Mluvčí společnosti | Války na Ukrajině | Program podpory bydlení | Vládní podpory | Těžba ropy | Zprávy z ekonomiky | Výrazný růst | Skvělá investice | Dluhopisoví investoři | Měnová autorita | Fed | Oslabování amerického dolaru | Frustrace | United Parcel Service | Zahraniční obchod | Investování s LYNX | Reálná hodnota | European Housing Services (EHS) | Korekce | Čínská centrální banka (PBOC) | Sazba ČNB | Klesající trend | Investování do apartmánů | Indexy v Asii | Příliv kapitálu | Penále | Rubl | Drahota | Důvěra spotřebitelů | Pozornost | Kostarika | Ideální čas | Země EU | Kurz ČNB | Buffett | Money management | Španělská ekonomika | Vývoj ekonomiky | Největší ekonomika světa | Spotřeba ropy | Situace s Evergrande | Pražské burzy | Úvěry na bydlení | Česká bankovní asociace | Zveřejnění výsledků | National Australia Bank | CREDITAS Real Estate | Kanada | Konkurenceschopnost | S&P 500 | Automobilový průmysl | Eurozóna | Ekonomický a strategický výzkum | Analytici banky Citi | JDE | Bublina na trhu | Posílení dolaru | Konzultant | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | Stock | ANO | Americké zásoby ropy | SUR REAL Investments | Stanovená cena | Růst spotřebitelských cen | Generali Investments | Firemní investice | Kupní cena | ProCent | Finanční problémy | Ministři financí | Ceny zboží | Náklady na půjčky | Rating | Dezinflace | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | Agentura S&P | INVESTIKA | Miroslav Singer | Ebury | Znalost | SNB | Objem aktiv | Velké banky | Microsoft | Trh dnes | Wells Fargo | USD/CHF | Příležitosti | Budoucí vývoj | Snížení dividendy | Kurs USD | Aktualizovaná prognóza | Italské maloobchodní prodeje | Přehled kurzů | Hodnota investic | Vládní dluhopisy | Nejistota | Data z USA | Prodej starších domů v USA | Daňové úlevy | Odhad růstu HDP | Finanční sektor v ČR | Růst tržeb | Členové Fedu | Inflační vývoj | Forwardy | CME | Spotřebitelská inflace | HDP v eurozóně | Akcenta | Pokles sentimentu | Finmex Academy | Důvěra v průmyslu | Makroekonomické údaje | Finanční rezervy | Broker Consulting | Kurz dolarů | Zemní plyn | Česká vláda | Národní ekonomická rada vlády | Dražší energie | Drahé energie | Čína | JPMorgan Chase & Co. | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Ceny nemovitostí v USA | Markets | Prosperity | Finanční metropole | Index Nasdaq | Mexické peso | Vývoj úrokových sazeb | Spolková vláda | Daň z nabytí | ECB dnes | Penzijní fond | Futures na DAX | Makroekonomika | Pokles úrokových sazeb | Agentura AP | Soukromí investoři | Objem obchodů | Range | CFTC | Ceny na realitním trhu | Cena akcií na burze | Tomáš Pfeiler | Japonsko | Ekospol | Centrální banka | Rizikové investice | Riksbank | Deutsche Börse | Federální rezervní banka | Životní prostředí | Exxon | Devizové intervence | Řízení rizika | Fondy peněžního trhu | Broker Consulting index hypotéčních úvěrů | Polský zlotý | Tomáš Kudla | Tržní sentiment | Finanční gramotnost | QE | Odhad vývoje HDP | Ranní zpráva z akciového trhu | LYNX | Akcie pro nákup | Donald Trump | Čistý zisk | EUR CZK | Jádrová inflace | Makroekonomické ukazatele | Revize strategie | Vývoj USD | Pohyb kapitálu | Fluktuace | Krach | Zasedání americké centrální banky | Centrum | Společnosti | Bank of China | Zpomalení ekonomiky | Další růst | Nejvýraznější pokles | BAT | Analytik | Opce | Petr Matějovský | Rozhodnutí ČNB | Německý index DAX | LIBOR | Zdražování cen | Aukce | Erste | Reálné ekonomiky | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Spoluzakladatel | Devizové trhy | Vyšší ceny | Inflace v ČR | Ceny nemovitostí v Británii | Dluhové krize | Energetický sektor | API | Počasí | Podnikání | X-Trade | Ceny realit v ČR | Mezinárodní investoři | Výhled Saxo Bank | Fiserv | Příliv migrantů | Pořízení vlastního bydlení | Komodita | ČNB Aleš Michl | Bid | Zahraniční investice | CZK | Reuters | Úspory | Erste Group | Přebytek zahraničního obchodu | Obchodníci | Unilever | Česká republika | ETC | Blog | Spoření na penzi | Obytné nemovitosti v Česku | EUR/HUF | Společnost XTB | Visa | Developerská skupina | Podfond | Panické výprodeje | Hillary Clintonová | Jiří Kryl | Chevron | Kompozitní index | Další růst úrokových sazeb | Propad české ekonomiky | WeWork | Sazby pro refinancování | Škoda | Směnný kurz | Domácnosti | Guvernér Michl | JPMorgan Chase | Výkonná ředitelka | Co bude | Ruský plyn | Výrobní aktivita | Kov | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Konjunkturální průzkum | Rolování | Index nákupních manažerů | Obchodní partner | Ekonom | Intuit | Předseda | Analytici | Kurz koruny | Fincentrum Hypoindex | Profesionálové | Stavební spoření | Tištění peněz | Utahování měnové politiky | Vývoj hlavní úrokové sazby Bank of England | Chipotle Mexican Grill | Růstový impuls | Accolade | Komodity ropa | University of Warwick | Situace | Změna cen bytů | Equity | VaR | Fond kvalifikovaných investorů | Evropská unie | Vysoká valorizace | Boeing | Daniel Beneš | Atraktivní nemovitosti | HDP v USA | Obchodování na zámořských trzích | Ekonomiky | Steen Jakobsen | Philip Lowe | Barclays | Guvernér | Kurz novozélandského dolaru | Zpomalení globální ekonomiky | Záporné sazby | Dlouhodobé investice | Rychlý růst | Stagnace | Rozpočet | Riziko recese | Fiskální stimul | Negativní dopad | Evropské banky | Apple | Libra | Pokutování za volný byt | Koronavirová krize | Opatření centrálních bank | Zvýšení základní úrokové sazby | CFD | Daňové zatížení | Rekordní inflace | Vysoké úroky | Guvernér Fedu | Inflace v květnu | Nová data | Dopad na ekonomiku | SaxoBank | Historie vídeňské burzy | Fiskální politika | Životní úroveň | Pokračování trendu | Chicago Mercantile Exchange | Odvětví operující s vysokým rizikem | Ekonomické vyhlídky | Zájem o investice | US100 | Rozpočtové deficity | Zvýšení základní sazby | Financovat | Investiční doporučení | Prodeje domů | ISM indexy | Příprava | Výsledky NFP | Akciové fondy | Ztráta | Řecko | Finanční instrumenty | NAFTA | Rostoucí náklady | Green Deal | Platební bilance | Prodej starších domů | Německá centrální banka | Dow Jones Industrial Average | CZECH REAL ESTATE INVESTMENT FUND | Růst mezd | Ředitelka Central Group | Prime | Federal Reserve | Objem hypoték v září | Květnová inflace | Nový rekord | Bankéři z Fedu | JPMorgan Chase & Co | Forward | Úroky | Finanční centra | Úročené vklady | Microsoft Corp | Nájemné | CVX | Stavební boom | Indexy PMI | Ztráty zaměstnání | Ranní nadhoz | Bloomberg TV | Cena | Investiční banky | Finanční poradce | ING | Předstihové ukazatele | Vývoj měnového páru USD/TRY | Ceny komodit | DOT | Rezervy bank | Moneta | Růst ekonomiky eurozóny | Akcie dnes | MetaTrader 4 | Aktivum | Ceny akcií | Merrill Lynch | Zájem o hypotéky | TABAK | FTSE | Fond | Bytová nouze | Přenos | Americká železniční krize | S&P500 | Americký dolar | Dobré zprávy | Termínované vklady | Čínská ekonomika | Společnost GarantovanyNajem.cz | Proroctví | Vyšší úroky | Pokles úroků | Euro vůči dolaru | Ceny | Švédsko | Koruna dnes | Futures kontrakty | Prudký pokles | Koronakrize | Technologie | Vysoká inflace | Energetická krize | MetaTrader 5 | Hypoteční sazby | Finální odhad | ČNB | Cena ropy dnes | Rizika | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Nabídka nemovitostí v ČR | Celkový deficit | Ekonomické fórum | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | USD/CZK | Ranní zpráva | Pokles | Bytová výstavba | Největší rizika | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Fond Accolade | Snižování úrokových sazeb | E-mini | Ceny obilovin | Kurzy | Euro | Margin | Šance | Výše úrokových sazeb | Makroekonomická situace | Vývoj akciového indexu | Odvody | Delta mutace | Pšenice | Společenské vrstvy | Centrální banka Nového Zélandu | Finance Group | Obytné nemovitosti | Finančnictví | Největší bublina na světě | Konsensus | Hedge | Fiskální stimuly | Pokles výnosů dluhopisů | Rezervní měna | Americký trh | Poplatek | Moody's | Program ECB | ECB | Nové zakázky | Vývoj cen ropy | Řetězec | Makro | Index ISM | Startupová platforma | Zisky dolaru | Nižší růst | Americká ekonomika | Největší evropská ekonomika | Realitymix | Strategy Research | Marek Macura | Velký problém | Obchodník | Čínské devizové rezervy | AKAT ČR | Sazby ECB | Poptávka a nabídka | Tržby | COVID-19 | Data z reálné ekonomiky | Dnešní report | Kapitálové požadavky | Snížení sazeb | Tempo poklesu | ISIN | Evropská centrální banka | Roční výnos | Měkké komodity | BHS Timur Barotov | Indikátor | Index cen | Situace na trhu | Index PX | Čínská vláda | Daně | Robert Kiyosaki | Lídři | Alan Greenspan | Vyšší úrok | Close | Marketingová komunikace | Americká centrální banka (Fed) | Investment Management | Pivot | Investiční rozhodnutí | Železnice | Dluhy | Posilování kurzu koruny | Růst cen nemovitostí | České HDP | Inflace v Turecku | Pokles indexu | Špatná makroekonomická data | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Česká ekonomika | Antivirus | Nové hypotéky | Institucionální investoři | Slabší euro | Momentum | Pandemie nemoci | Daně z příjmů | Pozitivní sentiment | Dluhopisy | Zájem o investiční byty | Evropský systém | Finanční prostředky | Očekávaná deflace | Vývoj ceny ropy WTI | Dolarové úrokové sazby | Růst zisků | Analytik Trinity Bank | Zisky | HICP | Maloobchodní tržby | Partners | Realitní fondy | CHN.cash | Současné ceny | Vysoká poptávka | Konsenzus | BNP Paribas | Conference Board | EURIBOR | Trh s nemovitostmi v ČR | Globální ekonomika | Růst ceny | Intervence na devizovém trhu | Vývoj deficitu obchodní bilance | Růst cen domů | Vývoj inflace | Skanska | TradingEconomics | ISM | USD/TRY | Anomálie | Voda | Jestřábí hlasy | Stabilní výnosy | Ranní okénko | Zboží dlouhodobé spotřeby | NBP | Členské země eurozóny | Krotící optimismus | Automaty | Ratingové agentury | Živnostenská banka | Cena zlata | Shanghai Composite | Hedge fondy | Vývoj meziroční jádrové inflace v USA | HSBC | CBRT | Zvýšení ceny | Vývoj amerického dluhu za posledních 10 let | Conseq | Viktor Mejzlík | Měnověpolitické zasedání | Ekonomiky eurozóny | Americký index S&P 500 | Vývoj měnového páru GBP/USD | Euro STOXX | Fincentrum & Swiss Life Select | Trinity Bank | Otevírání ekonomik | Přecenění | Breakout | Podílové fondy | RRR | Trh práce v USA | Epidemiologická situace | 7 dní s korunou | David Jirušek | Bull | Růst cen | Vývoj výstavby nových bytů | Největší ekonomická recese | Drahé kovy | Saxo | Vyšší sazby | Vrcholy | Dluhový strop | TLTRO | Analytika | Měnová politika | Vysoké inflace | Obchodní instrumenty | Martin Maršovský | Obchodujeme | Kontrakty na futures | Asset management | Alokace | PMI ve výrobě | ERA | MSCI World | Repo sazby | USD/CAD | Vega | Poptávka | Statistici | Dnes na trzích | IFO index | Analytik Czech Fund | Financování | CPI v Británii | Silicon Valley | Vývoj války na Ukrajině | Index pražské burzy | Nastavení měnové politiky | ČSÚ | Růst čínské ekonomiky | Šíření nákazy | Ursula von der Leyenová | S&P Case/Shiller | Internetové společnosti | Historická minima | Finance | Slušný zisk | IPO WeWork | Stres | Měnový index | Prodávající | Nálada spotřebitelů | Prostor pro pokles | Cena akcií na burze v Berlíně | Otevírání ekonomiky | Růst světové ekonomiky | Americká lehká ropa | Růst HDP | Růst úroků | Oslabení japonského jenu | Václav Šimek | Úrokový diferenciál | Komise v přenesené pravomoci | USDJPY | Makroekonomické data | Švýcarská národní banka | Cenový propad | Inflační očekávání | Předkrizové úrovně | Investiční poradenství | PMI index | Index pražské burzy PX | Krach Silicon Valley | Vývoj na indexu CAC40 | Vývoj ceny akcie Thyssenkrupp | Vývoj války | GfK | Patrik Mackových | Michal Skořepa | Americké banky | Michaela Pudilová | Globální trhy | Pokles akcií | DSTI | Rozpočtové politiky | Invaze | Capital | Průměrná hodnota | Cizí měny | ECB Christine Lagardeová | Federal Reserve Bank of Kansas City | Bydlení v Evropě | Bulharsko | Situace Evergrande | Investor | Americké akciové trhy | DNO | Obchodovat | Dnešní čísla | Penzijní společnosti | Index S&P 500 ve srovnání | Pokles trhů | Hypomonitor | Bookmakeři | Reporty | YIT | Zvýšení inflace | Spotřebitel | Poradenství | Meziroční vývoj jádrové inflace | Více riskovat | Realitní bublina v ČR | Dluhová krize | Hospodářský růst | Bankovní rada České národní banky | Tržní sazby | Kurz měny | Posílení eura | Nárůst výnosů | Dividenda | Technologický Nasdaq | Koncentrace | S&P/Case-Shiller | Americké státní dluhopisy | Odhodlání | HAS | Spotřebitelské ceny v Česku | Obchodovat s akciemi | Stavební výroba | Průměrné ceny bytů | WTI | FinTech | Výnosy realitních fondů | Hodnota HDP | Hrozba recese | Zvýšené úrokové sazby | Bod | Miliardy korun | RBI | Vlastníci nemovitostí | Shares | Ekonomové | Medvědi | Silnější koruna | Christine Lagardová | RBNZ | PRIBOR | Index FTSE 100 | Rada ČNB | Index MOEX | FRED | Poslanecká sněmovna | Pokladniční poukázky | FérMakléři | Spready | Reserve Bank of Australia | MIFID | HSBC Holdings | Charlie Munger | Klouzavý průměr | Zpožděné indikátory | Evropské korporátní dluhopisy | Představitelé centrální banky | Predikce vývoje | Dividendový výnos | Michaela Tomášková | Prohloubení deficitu | Americká měna | Úrokové sazby na hypotékách | Honeywell International | Sazba hypotečních úvěrů | EMU | Kiyosaki | Century 21 Michael Weber | Saúdská Arábie | OCI | Ziskovost | Kapitálové trhy | Payrolls | Zadlužení firem | Bankéři | Sázet | Cena ropy | Porušení zákona | Pozastavení burzovních obchodů | Oživení ekonomiky eurozóny | Měnové kurzy | Inflace | Problémy | Investiční byt | Drobní investoři | Marže | Vysoké zisky | Využití kapacit | Petr Bartoň | ROCE | Domácí měna | Německá ekonomika | Zobchodované objemy | Statistiky z trhu práce | Výhled roku | Státy EU | DAX | Zlato a stříbro | BIS | HDP | Svatý grál | Předběžné výsledky | Zdražování bytů | Realitní horečka | Trhy v USA | Důvěra v Německu | Mírná korekce | Pokles cen akcií | Zprostředkovatelé | Alphabet | Struktura | Nedostupnost bydlení | Fond Domus | Vedení společnosti | Zkušenosti | Index PMI | Nouzový stav | Signály | Omikron | PCE inflace | Lednové přecenění | Micron Technology | Ceny akcie Thyssenkrupp | Nastavení sazeb | Lira | Vývoj kurzu EUR/USD | Načasování | Kurzy eura | Hlubší deficit | Index amerického dolaru | Stagnující ekonomika | Mikroinvestice | Ministerstvo financí | Ropa | Ekonomické recese | Statistiky | Peněžní zásoba | Rozestavěné domy | Liz Trussová | Francouzská obchodní bilance | Stoxx 600 | Světová ekonomika | Korporátní dluhopisy | Růst průmyslu | Ceny nemovitostí v ČR | Monetární politika | Čínský index | Dluhopisové trhy | Analytici z Wall Street | Diverzifikovat | FX | Ben Bernanke | Ceny zeleniny | Zpomalování inflace | Libor Váka | Výhodné investice | Světové finanční trhy | Deutsche Bank | Krize eura | Američané | Kurz | Market | Forexu | Polská národní banka | Referendum | Vývoj ceny akcie Country Garden Holdings | Raiffeisenbank a.s. | 256/2004 | Unicredit | Měsíční mzda | Plánované domy | Pokles výnosů | Průměrné roční zhodnocení | Mervyn King | Polská měna | UST | Finančník George Soros | Restrikce | Optimismus | Konjukturální průzkum | Dostupnější peníze | Menší poptávka | Facebook | Rozhodování | Obchodování ropy | Obchody a nákupní centra | Doctor Copper | BH Securities | Vývoj německého akciového indexu | Krize v eurozóně | Kurzy.cz | Krach na Vídeňské burze v roce 1873 | Arete Industrial | Century 21 | Makroekonomické faktory | Finep David Jirušek | Aktuální nálada | Výnos do splatnosti | Dolar | Fibonacciho retracement | Pořídit si vlastní nemovitost | Reserve Bank of New Zealand | Costco | Debata | Nejhorší výsledek | Spekulanti | Důležité fundamenty | Investujte | Target | Měď | Pravidelný příjem | Ekonomický institut | Edulios | Proinflační | Hodnoty měny | Nemo Fund | Boj s koronavirem | Negativní vývoj | Naše hospodářství | Být trpělivý | Konglomerát | Inflace cen | Průzkum společnosti | Rozvíjející se trhy | MXN | Yield | AUD | The Times | Bod zlomu | Jiří Sýkora | Byznys | Naše prognóza | EuroStoxx50 | Obchodní bilance | Municipality | Výnosy z nemovitostí | Breakout Trader | Postavení země v ekonomice | Počet obyvatel | Pegas Nonwovens | Risk | Predikce | Ceny nájmů | Fibo | Krach velkého developera | LUSQ | Jak na realitní trh | Instant Research | Fixing | Akcenta Miroslav Novák | Kypr | Česká legislativa | Citigroup | Měnové reformy | Příjmy domácností | AFI Europe | Vývoj předvolebních průzkumů | Hospodářství | Stagflace | Japonský Nikkei | Pražský index PX | Stoupající ceny nemovitostí | Nákup nemovitostí | Etoro | Šéfka Fedu | Bořivojova Apartments | Poskytování hypoték | Zpomalení růstu | EBITDA | Moody's Analytics | Ohlédnutí | Obchod | Růst ekonomiky | Navýšení úrokových sazeb | Nákladová položka | Prodeje | Vývoj na akciových trzích | Program OMT | Očekávání úrokové sazby | Obchodní centra | Cílová cena | ROI | Cyklus utahování měnové politiky | Majors | Hlavní ekonomka | Kam investovat | Ranní komentář | Výhodný nákup | Ranní glosa | Oddělení forexu | Ukrajinští uprchlíci | Banka | Hlavní úrokové sazby Bank of England | Nižší ceny | Vývoj přírůstku nových pracovních míst | EU | Ekonomická krize | Cenové stability | Cena stříbra | Zasedání ECB | Gamble | Credit Suisse | Cigarety | Portfolia | Tesla | Akciové portfolio | Německá Bundesbanka | Převis | Conseq Investment Management | Expert | Podpora ekonomiky | Koronavirové krize | Vývoz | Světové finanční krize | Týdenní zpráva | Aktivity v eurozóně | Cenové dno | Theresa May | Měnová reforma | AKAT | Americké ceny | Finanční tituly | Recese | Index strachu | Vývoj výnosu 10letého amerického vládního dluhopisu | Ropa roste | P/E Ratio | Emisní povolenky | Mzdový růst | Hodnota indexu | Záloha | Švýcarský frank | Báze | Největší obchod | Německý ZEW index | Realitní bublina v USA | Bank of Canada | Bankovní asociace | Erdogan | Hypotéky 2021 | Vývoj pandemie | CZK/EUR | NZDUSD | xStation 5 | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Fond realit | Nižší DPH | Burzovní indexy | Největší propad | Stavební povolení | Mzdové požadavky | Deflační tlaky | Inflace v Německu | Miliardy | Investiční nemovitosti | Spekulace | Denní graf | Guvernér BoE | Koronavirové pandemie | Globální finanční krize | Nákupní doporučení | Růstový trend | Komerční banka | Štěpán Křeček | Americké burzy | Desetiletý vývoj na indexu CAC40 | Realitní společnosti | Nálada na akciových trzích | Know-how | Frank | Ministři | Prudký propad | EUR/SEK | ERM | Ekonomické teorie | Matěj Široký | Transparentní | Pravidelné investice | Kontrola pojištění | David Cameron | Desetileté dluhopisy | Členské státy | Objem investic | Dnešní zpráva | Helicopter money | Dlužníci | Čínské indexy | Vystoupení z EU | Nikkei225 | Ekonomický poradce | Silné euro | Změna sazeb | Uznání nezávislosti | Kurz eurodolaru | Patria Finance | Ceny energií | Cena Brentu | Miloslav Lafek | Prodej starších domů ve Spojených státech | Zvyšující se náklady na půjčky | Americké indexy | Unipetrol | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Politická nejistota | Rychlý růst mezd | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Propady cen | Index důvěry | FOMC minutes | Měnový kurz | Základní sazby | Akcie Unipetrolu | Japonský premiér | CPI v eurozóně | Úspěchy | Kiwi | NEST | Averze vůči riziku | Prodeje existujících domů | Prezident Donald Trump | Multi-Asset obchodování | Rostoucí inflace | Dostupnost bydlení | STAR | Technologický sektor | Soud | Panika | Plánování | Předpovědi Saxo Bank | Kanadský dolar | Stávající úrokový diferenciál | Rekordní rok | PMI indexy | Předpovědi | Prostředí vysokých úrokových sazeb | Global Wealth Management | Vlna výprodejů | Bondy | Martin Novák | Mince | Tomáš Raputa | Silicon Valley Bank | Zásoby ropy | Setrvání Británie v EU | Světové ekonomiky | Benzín | Produktivita práce | Záporný úrok | Rostoucí ceny | Trend | EUR/NZD | Střadatelé | Krach Silicon Valley Bank | Akcie a ETF | Nájemné v Česku | Pokles sazeb | Dění na trhu | Druhá vlna | Produkty obchodované s finanční pákou | Dow Jones Industrial | Meziroční inflace v září | Virtuální mince | OK POINT | Adolf Petschek | Vývoj jádrové inflace | Úrokový hike | Oslabení | FIXINDEX | Časový rámec | Míra inflace | Skanska Reality | Ceny benzínu | Přebytek obchodu | Platforma | Měnová politika ECB | Evropský statistický úřad | Proč investovat | PBOC | Spotřebitelská důvěra | Sekundární trh | MMF | Michala Moravcová | Odd Lots | CNN | CZK/USD | Ekonomický výhled | Zlaťáky | Nařízení | Sazba hypoték | Jak obchodovat | Trend cen nemovitostí | Nemovitostní trh | Schodek | Farmaceutické společnosti | NEMO Report | Bankovní sektor | Fed index | KOSPI | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Oživení poptávky | Hospodářské krize | M2 | Německý index IFO | Zpřísnění měnové politiky | UDI Group | Transparentnost | Japonská měna | Mezinárodní měnový fond | Gold | Zhoršení ratingu | Federal Funds Target Range | Guvernér centrální banky | Česká národní banka (ČNB) | Průmysl | Bazický bod | Conseq realitní | Makroekonomické strategie | Verizon | Protiruské sankce | Tempo růstu | Meziroční růst spotřebitelských cen | Odkup akcií | Bankovnictví | Pohonné hmoty | Asijské obchodování | Americké dluhopisy | Nadhodnocení | Zrušení daně z nabytí | Zpracovatelský průmysl | Biliony | Divergence | Financování státu | Nejvyšší růst | ETF | Crowdfunding | Pokles realitního trhu | Velká bankovní krize | Analýza společnosti | Akciové trhy | Struktura HDP | Kurzy měn | Copper/Gold Ratio | Loterie | Jak fungují úrokové sazby? | Moneta Money Bank | Největší propady | Vánoční svátky | Úsilí | Snižování úroků v USA | Kurz amerického dolaru | Vysoká valorizace aktiv | Peněžní zásoby | Ekonomika Spojených států | Osobní výdaje | Co jsou to úrokové sazby? | Long | Rally | Inverzní výnosová křivka | Bankovní rada | Základní sazba | Recese v USA | Pojišťovna | Výrazný propad | Jan Škrabánek | Pandemie | Střední třída | Cenové indexy | Zasedání České národní banky | Nálady na trhu | Osobní příjmy | Klid | Aktiva | Pokles inflace | Poskytování úvěrů | Data ze Spojených států | Ekonomické krize | Začátek výsledkové sezóny | Burzovní společnosti | John Hardy | NextEra Energy | Zasedání centrální banky | Výprodej | AUDNZD | Smíšené fondy | Problémy v dodavatelských řetězcích | České měny | Výnosy z dluhopisů | Tuzemský průmysl | Business | Vladimír Pikora | Objem úvěrů | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Guvernér ČNB | Indikátory | Slábnoucí dolar | Zdanění | Základní úrok | Pokles cen | Bezrealitky.cz | Obchodování s komoditami | Jak obchodovat forex | Investments | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | Tempo růstu ekonomiky | Vývoj % nesplácených hypoték | 1D | Nárůst výnosů vládních dluhopisů | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Helena Horská | Finanční regulátor | Nový stavební zákon | ČBA | Program kvantitativního uvolňování | Nový týden | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Fiskální politiky | Tradingový portál | Zdravotnictví | Energetické krize | Inflační vlna | Výnosnost | NZD/USD | Annika Winsthová | Čínské akcie | Economic | Ministryně financí | Časový úsek | Diskontní sazba | Brazílie | Ceny bydlení v ČR | Sentix | Trhy dnes | Bank of America Merrill Lynch | Snížení cen | | David Vagenknecht | Propad cen nemovitostí | Pochybnosti | Danske Bank | Černý pátek | Nemovitosti v Česku | Vedení ECB | Pandemická situace | Trinity | Stratég | Nájemní bydlení | Splasknutí bubliny | Zisky firem | Majetek | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Britské referendum | Raytheon Technologies | Fio banka | Období nejistoty | Zrychlení inflace | Sentiment | Zhoršení pandemie | Short pozice | Lucembursko | Nižší úrokové sazby | Měnová unie | Stoxx Europe 600 | Šéf společnosti | Investiční fondy | Breaking | Růst úrokových sazeb | Největší pokles | Politika | Profesionální investoři | Konkurence | Jiří Paták | Nálada na trhu | Životní cíle | Utaženější měnové politiky | Riziková aktiva | Kurz čínského jüanu | PLN | Kapitalizace | Velcí developeři | Ekonomický establishment | YIT Stavo | Akcie Country Garden | Míra nezaměstnanosti | Reálné výnosy | Ben Laidler | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Federal Funds Rate | Tier 1 | Finmex Academy Martin Maršovský | Rizika globální | M&M Reality pro Prahu | MAM | Strach z inflace | Lukáš Vokel | SAB Finance | Martin Gürtler | Indikátory důvěry | Ekonomické prognózy | Poplatky | Forint | Nálada podnikatelů | Obchodní domy | Negativní korelace | Velká Británie | Evergrande | Německý průmysl | Makroekonomická data | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Investment Banking | Jak diverzifikovat | Citibank | Banka UBS | Rekordní propad | Zasedání FED | Burzovní obchodování | Vývoj trhu | Investování do nemovitostí | Ekonomické zotavování | Japonský akciový index | Spotřebitelská důvěra v Německu | Cena pohonných hmot | Real Estate | Členové bankovní rady | Ceny nemovitostí v Turecku | George Soros | Centrální bankéři | Centrální banky USA | Turecké prezidentské volby | Nálada | Geopolitická rizika | Indie | Emise dluhopisů | Měnové páry | Obchodovat s fiktivním kapitálem | Technologické akcie | Měnové politiky | Snížení základní úrokové sazby | Centrální bankéř | Vnímání | Oregon | Přísná měnová politika | Index volatility VIX | Zdraví | Čínský výrobce | Dnešní ekonomický kalendář | Ekonomika | Vývoj hlavní úrokové sazby | Objem prodejů bytů na trhu | Výnosová křivka | Historická maxima | Ekonomická data | Silný fundament | Riziko deflace | Realitymix.cz | Elektřina | WTO | Politika centrálních bank | Volný byt | Situace v průmyslu | Riziko kolapsu finančního systému | Dobrá zpráva | Hospodářské noviny | Karanténa | Proticyklické kapitálové rezervy | Sankce | Zhodnocení peněz | Commerzbank | Zhodnocení | AUD/USD | Spořící účty | Poradenské společnosti | Zvyšující se inflace | Úrokové sazby ECB | Ceny zlata | Výhled | Gruzie | Velmi volatilní | Prodejní cena | ESM | Erste Group Bank | Americký akciový index | Komerční banky | Zahraniční měny | Timur Barotov | Americký trh práce | Obchodní analýza | Deriváty | Ethereum | Akciový trh | Japonská ekonomika | Vysoké ceny | Nemovitosti v ČR | Bilance Fedu | ZDR Investments Public | Mluvčí Skanska | Economist | Hry | Akciový index DAX | Glapinski | Bankovní problémy | Odpovědnost | Indexy nákupních manažerů | Energetické společnosti | Propouštění | ONE | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Vlastní bydlení | Sentix index | Private equity | Česká inflace | Vývoj meziročního růstu cen | Měnové unie | Zaměstnanci | Bankovní krize | Stabilita | Politika Fedu | Evropský trh | ČNB dnes | Finanční trhy | Optimismus na trzích | Banka Creditas | Martin Vašek | Cyrrus | Michael Fröhlich | Expanze | Klesající úrokové sazby | X-Trade Brokers | Insider | Výzkumná společnost | Šéfka ECB | Růst cen energií | Prostor pro růst | General Motors | Fondy | Konsolidace | Investiční příležitosti | Vývoj indexu PMI | Comfort Finance | Bílý dům | Uhlí | Situace v Číně | ČEZ | Cenové hladiny | Austrálie | Německé ekonomiky | Financial Times | Kontrola inflace | Úrokové sazby Bank of England | USD za barel | Nikkei 225 | Počet nakažených | Rezidenční fond | Americké statistiky | Spread | Vývoj ceny akcie | Ceny starších nemovitostí | Theresa Mayová | Vývoj měnového páru EUR/USD | New York | Riziko korekce | Tradingové webináře | Realitní bubliny | Crowdfundingové platformy | Saldo zahraničního obchodu | Poradce guvernéra ČNB | Dřevo | Krize | Bernstein | Obligace | Vypuknutí pandemie | Akcie ropných společností | Zvýšení úroků | Blahobyt | Průměrná úroková sazba | Zajišťování | Portál FXstreet.cz | Životní styl | Daňové zvýhodnění | Posílení kurzu koruny | Protipandemická opatření | USD/MXN | Ekonomické zprávy | S&P 500 nebo Nasdaq | Mojmír Hampl | Situace na trzích | Zlotý | IBEX | Zpětný odkup akcií | Exotické měny | EURCHF | G20 | Darina Stehlíková | Výrobci automobilů | Pokles poptávky | Investiční bankovnictví | CEO | Objednávky | Oslabení dolaru | Kurz libry | Prezident Erdogan | Slabší kurz | Dow Jones | Prezidentské volby | Železniční krize | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Komodity | Úročení vkladů | Měnové stimuly | Dolarový index | Akciové trhy v USA | Globální trh | Vývoj ceny ropy | Zrušení superhrubé mzdy | Sazby | Americké výnosy | Mezibankovní | Akcie Tesla | Sekyra Group | Ředitelka | Odhady růstu | Generální ředitel | Maloobchodní prodej | HN | Devizové rezervy | České vlády | Čas na nákup | Učitel financí | Sázky na pokles | Hypoindex | Cíle | Burza | Semináře | Intradenní obchodník | Ekonomický kalendář | SPX 500 | LTRO | Investiční skupiny | Index MSCI | První odhad | Zvyšování úrokových sazeb | Rozvoj | Investovat do akcií | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Růst cen komodit | Likvidita | Cenová bublina | Žádosti o podporu | Graf dne | Investice do zlata | Výprodeje | Americká centrální banka FED | Jan Záhora | Analytik ČSOB | Rozhovor | Spotřeba domácností | Transakce | Finanční plán | Dnešní údaje | Slabší dolar | Jiří Feix | Solidní růst | Měny | Snížení úrokových sazeb | Výnosy 10letých dluhopisů | Sezónnost | Firemní zprávy | Nedostatek stavebních materiálů | Zaměstnanost | Profitovat | Slovensko | Irsko | Energie | Trade Brokers | Pasivní příjem | Nákup EUR | Macy’s | Tradeři | Úrokové sazby | Nezaměstnanosti v Německu | USDX | Podnikání na kapitálovém trhu | BHS Štěpán Křeček | Fed dnes | 4fin | Dividendy | Měna | Údaje o HDP | Finanční sektor | Daňové příjmy | Marathon Petroleum | Oslabení eura | Silný pokles | Německé banky | Comfort Finance Group | Uvolnění měnové politiky | Sympozium | MSCI | Burzovní index | Thomson Reuters | Zeekr | LinkedIn | Výnosy | Miliardy dolarů | W1 | Libra k dolaru | Ceny realit | Jednání ČNB | TradingView | Nákup nemovitosti | Finanční trh | Růst poptávky | Nabídková cena | FOMC | Nákup dluhopisů | Investiční činnost | JPMorgan | Nálada na finančních trzích | Pracovní síly | Dna | Český statistický úřad (ČSÚ) | Trade | Regionální měny | Nové prognózy | Globální finanční trhy | Central Group | Dostupnost bydlení v ČR | Patria.cz | Zisky společnosti | Carry trades | Sberbank | EUR/CZK - technická situace | Zájem o nájemní bydlení | Sentiment na trzích | Daniel Kotula | Co je komodita | Pravděpodobnost recese | Trading | Americké akciové indexy | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | DRFG | Platformy | IPO | Začínající hospodářský propad | Rusko | Mluvčí Skanska Reality | Ceny výrobců | Akcionář | Pozitivní sentiment na trzích | Miliardy USD | Guardian | Brazilský real | Poradce | Reálné úrokové sazby | Obchodní den | Další růst sazeb | Banky v ohrožení | Zkušenost | GBP/EUR | Tradingový portál FXstreet.cz | Signál | Peter Garnry | Zdražování | Protiepidemická opatření | Pozemky | Předstihové indikátory | Development | Vlády | Britská vláda | Pád bank | Vývoj cen akcií | EPS | České sazby | ADP | Náklady na zajištění | Repo sazba | Přijetí eura | Biliony dolarů | Kupní síla | Ropy | Historie | Důvěra amerických spotřebitelů | EET | Řízení rizik | Singapur | CNY | Přerušení EET | Člen bankovní rady | Druhá vlna pandemie | Větší riziko | Výdaje | Podcasty | Guvernér české národní banky | Mzdová vyjednávání | Lukáš Přikryl | Nemovitostní fond | Ekonomický dopad | Zajímavé investiční příležitosti | Společnost | Petr Dufek | Obchodní systémy | Rezervní měny | LTV | Časové období | Úvěrová aktivita | Likvidní | Sázky | Forbes | Index MSCI World | Obchodujte | Ocenění akcií | Implikovaná volatilita | Historicky nejnižší | Swiss National Bank | Investiční platformy | Utažení měnové politiky | Patová situace | Citelné zdražování | Fondy kvalifikovaných investorů | Kurz britské libry | Jestřábí Fed | Wood & Company | Fibo retracement | Cena akcií | Nemovitosti v Turecku | Peter Markovič | Mark Carney | Kupci | Dopad koronaviru | CAC40 | Hlavní manažer | Standardní odchylky | Volatilita | Situace v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Německé hospodářství | D1 | Ropný trh | Úrokové sazby ČNB | Americká spotřebitelská důvěra | Šíření koronaviru | Vienna Insurance Group | Burze | Buy | Eura | Tisková konference | Schodek rozpočtu | Neúspěch | Úrokové sazby 30letých hypoték | Výsledek HDP | Zasedání bankovní rady | Investujte na Forexu | Ztráty | Nízká nezaměstnanost | Lehman Brothers | Zpomalení v Číně | Inflační cíl | Nizozemsko | Organizace | Desetiletý vývoj na indexu | Zdražování v Česku | Vývoj meziroční jádrové inflace | Ceny stavebních prací | Dosavadní vývoj inflace | Ceny pohonných hmot | Services | VIX | Stock Exchange | Růst | Česká národní banka | Objem obchodování | Vyšší úroveň | Polská centrální banka | Průběžné výsledky | Spolupráce s profesionály | Inflační výhled | Příjmy | Vývoj amerického dolaru | Zvýšení daně | Hospodářské výsledky | Americké firmy | Propad ceny | Zajištění | Ministryně financí Alena Schillerová | Propad poptávky | Domácí měny | Clearing | Měnový výbor | Objem prodejů bytů | BOSSA | Snížení inflace | Fúze | Index | Wall Street Journal | PCE index | Výsledek referenda | Cenový pokles | Rychlý růst cen | GarantovanyNajem.cz | Lockdown | Bublina na nemovitostech | Hlavní americké indexy | Expanzivní měnová politika | MiFID II | Fundament | Bohatství | Investiční fond | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Úročení | Útlum ekonomiky | Pandemie covidu-19 | Cenové stropy | Výsledková sezóna | Měnové trhy | Konsolidační balíček | Varovné signály | S&P Dow Jones Indices | ČTK | Nová sazba | ISM index | Valuace | Bonita | Přelom roku | Návratnost investice | Míra inflace v USA | Předsedkyně Evropské komise | Kalendář dnešních ekonomických událostí | BrikkApp | Důvěra v českou ekonomiku | Daniel Gladiš | Pracovní trh | Dnešní zprávy | Podnikatelské investice | Ruský akciový index MOEX | LVMH | FFR | Poskytování cizoměnových úvěrů | ABP | FérMakléři.cz | Čistý zisk bank | Investování | Diamanty | Postavení země | Odvětví | Vývoj měnového páru EUR/GBP | Pandemická opatření | Snížit úrokové sazby | Daně z nemovitosti | Sentiment ve světě | Proticyklická kapitálová rezerva | Ceny domů a bytů | Investice do podílových fondů | Ceny starších bytů | Asociace pro kapitálový trh České republiky | Zadlužení České republiky | Blue-chips | Hypoteční sazba | Eva Sadovská | Náklady spojené s bydlením | Libor Vojta Ostatek | Výzkumný pracovník | Federal Discount Rate | Splácení hypotéky | Pumpování likvidity | Zástavní listy | Peníze.cz | Magnificent 7 | Přerozdělení bohatství | Finep | Nákladové tlaky | Okénko trhu | Nové obchody | Bublina na trhu s nemovitostmi | Valorizace aktiv | Největší meziroční nárůst | Autochartist | Světové trhy | Nesoulad | Bankrot | Ekonom BH Securities | Vývoj ceny uhlí v USD za tunu | Vítězství Německa | AAA | Investice do realit | Program nákupů dluhopisů | Zdražování hypoték | Mise MMF | Zlevnění hypoték | Inflace a deflace | Celosvětový problém | MOL | Zhodnocování měny | Zahraniční FX | Mzda | Americký výrobní sektor | Propad hypotečního trhu | ZFP realitní fond | Velkometrážní byty | Spekulativní útok | ZIL | Investice do čínských firem | Hlavní úrokové sazby v eurozóně | WOOD & Company Retail podfond | Geopolitické události | Prohlášení | Riziko | Prodeje bytů | Dluhopis | Ferrari | Bloomberg Markets | Micron Technology Inc | Kolísání trhu | Vývoj hlavní úrokové sazby v eurozóně | Návratnost | Silný frank | Vývoj základní úrokové sazby v USA | Reálné zhodnocení | CNBC | Manažer Finmex | Stimul | Rezistence | Chytrý Honza | Olívia Lacenová | Aplikace Kousek Bytu | Ovlivňování | Zahraniční forex | Michael Weber | Správa | Komerční nemovitosti. | Hedgové fondy | Časovaná bomba | Volby ve Velké Británii | IMK | Bytové krize | Bilance ČNB | Zvýšení sazeb v eurozóně | Postoj investorů | Měnové krize | Dopad koronaviru na ekonomiku | Vývoj jádrové inflace v USA | Otočení britské politiky | Meziroční vývoj inflace v Turecku | Aukro | NERV | Situace na komoditních trzích | Vlastnictví | Nervozita na finančních trzích | ROI (Return On Investment) | Nový Zéland | JRD Roman Havlíček | Pronájmy | Americké ceny nemovitostí | Instrumenty | Broker Consulting Index podílových fondů | Klesající ceny nemovitostí | Dubaj | Reálné mzdy | KOSP200 | Pokles reálné spotřeby | Posílení | Société Générale | Jakub Petruška | Objem hypoték | Volby v Řecku | Extrémní růst | Pracovní místa | Futures na americké indexy | Španělsko | Federal Funds Rate (FFR) | Akciový index MOEX | Wall Street | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Current Ratio | Vývoj měnového kurzu | Vakcinace | Přebytek běžného účtu | Vstup na burzu | EURUSD | Viceguvernér ČNB | Halliburton | Poměr cen | Moore Advisory CZ | CAD | Béžová kniha | NFP | Procter & Gamble | Snižování sazeb v USA | Ton Kwan | Inženýrské stavitelství | Jana Brodani | The Economist | Rekordní růst | Objem hypotečních úvěrů | Analýza | Unie | Výkon | Analytička | Železná ruda | Nasdaq Composite | UDI | Jana Vaisová | InterContinental | Trpělivost | Zájem o eurové úvěry | Obsazenost hotelů | Investovat | Vklady | Komoditní | Ekonomika USA | Dislokace | Dlouhá krize | Politický šok | Norsko | Zhodnocení finančních prostředků | Kvantitativní utahování | Ekonomická stagnace | Xella | City | Sazby Fedu | Světová krize | Finmex | EURRUB | Partners Martin Mašát | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Hoteliéři | Akciový index S&P 500 | Majitelé firem | Americký index | Poradce premiéra | Realitní bublina | After-market | Krach berlínské burzy | Ministr financí | Irská centrální banka | Výkonnost | Výkonnost fondů | Základní úroková sazba | Americké centrální banky | Úvěr na bydlení | Lobbing | Průzkum ČSÚ | Profesor Dědek | Platební neschopnost | Panika na trzích | Vývoj amerického dluhu | Bloomberg | Čínský Evergrande | Central Group Michaela Tomášková | Ekonomické expanze | NOVA Real Estate | EUR/CNY | Vývoj měnového agregátu | Akciové burzy | Sentiment finančních trhů | Vliv na ceny | Výhled vývoje ekonomiky | Nejvýraznější propad | Vývoj indexu Nasdaq | Deflace v realitách | Zakládání dalších nových podniků | UBS | Santander | Nabídka bytů k prodeji | Globální finanční systém | Kurz EUR | Zakotvená inflace | Nejlevnější hypotéky | Pan euro | České koruny | Česká měnová politika | Český nemovitostní trh | Index cen realit | Předpověď | Tempo růstu CPI | Inflace ve službách | Likvidity v bankovním sektoru | Ekonomický růst | DJIA | Konec roku | Recese v Evropě | Deaktivace | Snížení poptávky | Robert Novoměstský | Nemovitosti v zahraničí | Ochlazení realitního trhu | Obchodní války | Trend oslabování | Index podílových fondů | Spoření | Snižování sazeb | Vratislav Jůza | Problémy české ekonomiky | Carry trade | Dopady pandemie | CBRE | Index hypotéčních úvěrů | Inflace v Evropě | David Eim | Zhoršení nálady | Měnové politiky v USA | Plyn | Přehled | Hennessy | London Stock Exchange | Market Color | Futures | Evropský statistický úřad Eurostat | Investiční výzkum | Prodeje rodinných domů v USA | FinGO | Novela zákona o ČNB | Pokles ceny | Parlamentní volby | Hypoteční banka | Měsíční data | Nemovitosti | Štěstí | Carry trade pozice | Odchod z EU | Zvolení Donalda Trumpa | Novela zákona | Cena drahých kovů | UBS Global | Společnost Boeing | Úrokové sazby Fedu | HDP USA | Pokles české ekonomiky | Prezident Trump | Mutace viru | Americká data | Podpora | Index CPI | Jakub Matis | Vysoké ceny nemovitostí | Offshore | Akciový index | Německé dluhopisy | Produkce ve stavebnictví | Období nízkých úrokových sazeb | Nové byty | Reico ČS nemovitostní | Analytik finančního ústavu | EK | Zlepšení | Velké americké banky | Dnešek na trzích | Investování do apartmánů v zahraničí | Medián | Český realitní trh | Vonovia | Bohemia Energy | Baker Hughes | Portfólia | Aleš Michl | Maloobchodní prodeje | Klidné obchodování | Oblíbený měnový pár | First Republic | Prognóza ČNB | Očekávání trhu | Ekonomie | Nízká inflace | Monarchie | Přebytek peněz | Maximalizovat zisk | Aljazeera | Ekonomické zpomalení | Vývoj akciového indexu Hang Seng | Stavebko | Manažeři | Zrychlení růstu | Novozélandský dolar | Pokles spotřebitelských cen | Americké úrokové sazby | Investiční dotazník | Profesionální obchodník | Index nákupních manažerů ve výrobě | Důstojné stáří | Německý Ifo index | UBS Global Wealth Management | Příjmy a výdaje | Fixace úrokové sazby | E-commerce | Index nákupních manažerů (PMI) | Zadlužení | Latinská Amerika | xStation5 | Zastavení růstu | Hotovost | Trh s platinou | Německo | Růst akciového trhu | Země OECD | CL | EMA data | Maďarský forint | Irská ekonomika | Vývoj měnového páru USD/CNY | MT4 | Samou | Levnější půjčky | Státní podpora | Globální akcie | Portugalsko | Varšava | Americké ropné zásoby | Nakupovat | Fed pivot | Moore Advisory | Český trh | Fixní hypoteční sazby | Gruzínská vláda | Vice | Emerging markets | Opačný trend | Míra zadluženosti | Makléř | Pohyb cen | Zisk bank | Japonská centrální banka | Mezinárodní faktory | Objem úvěrů na bydlení | Závislost | Podíl hypoték | Saxo Capital Markets | Country Garden Holdings | Start-upy | TopForex | Globální ekonomický růst | Trader | Čínský koronavirus | Český HDP | Konzervativní investice | Statistika | Další růst úroků | SPX | Americké trhy | Pád dolaru | Portfolio manager | INSEE | Stabilní příjmy | Vývoj ceny dřeva v USD | Spotřebitelské ceny | Kapitálová přiměřenost | Důvody pro posílení | Holubičí rétorika | Vyšší daň | Celková ekonomika | HDP v ČR | Turistická sezona | Pokles cen nemovitostí ve Švédsku | Mario Draghi | Snížení úroků | Miroslav Novák | FXstreet | Riskování | Velcí hráči | Měnový pár USD/TRY | Vlastní nemovitost | Celková nabídka | Čínský finanční systém | CRD IV | Mzdová dynamika | Rizika globální ekonomiky | Arménie | Dot-com | Známky konjunktury | Země eurozóny | Vítězství Bidena | Pozice | Nízké ceny energií | Swiss Life Select | Micro kontrakty | Inflace spotřebitelských cen | Next | The Guardian | Investovat do nemovitostí | Deloitte | Výnosy českých státních dluhopisů | Low | Jak fungují státní dluhopisy | Uvolnění limitů | Životní pojištění | Vývoj sazeb na trhu | Hang Seng | Bankovní statistika | Zemědělství | Vývoj ceny | Trh s bydlením | Prime Rate | XTB | Obchody | Stavební zákon | Nové peníze | Základní úrokové sazby v USA | Přebytek peněz na trhu | Tradeoff | Míra zadluženosti domácího sektoru | Krypto | Dluhopisový trh | Nabídkové tlaky | Capital Markets | Faktory ovlivňující úrokové sazby | Obchodování s nemovitostmi | Úvěrová portfolia | Nárůst sazeb | Propad cen nemovitostí v USA | EUR/GBP | Opatření | Velká korekce | Marika Čupa | Zvýšení daně z nemovitosti | Ekonomka | Webináře | Oslabování koruny | Sol | Chorvatsko | Freedom Financial Services | Vývoj ceny uhlí | Americký akciový index S&P 500 | Oživení německé ekonomiky | Trigema | čnBlog | Čeští investoři | Kim Fournais | Ruský akciový index | Krachy bank | Investing | Oživit ekonomiku | Vývoj základní úrokové sazby | Velikosti likvidity | Americké investiční banky | Kurz liry | Moravské tornádo | Meziroční vývoj inflace | Trend cen | Platina | Prodeje rodinných domů | Evropské indexy | Larry Summers | Makroekonomický kalendář | Markit | LIBOR (London Interbank Offered Rate) | Platforma InvestBay | Rodinné domy | Hedging | CEE | Úvěrové aktivity | Virus | Redukce | REIT | Revoluční přístup | Daňové změny | Zajištění majetku | Aktuální kurz dolaru | Sazby Bank of England | Data společnosti | Statut | Reálná kalkulace | Další pokles | Daňové výhody | Pozitivní výsledky | Vládní deficit | TOPIX | Emise | Sjednocení Německa | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | České nemovitosti | Finanční systém | Výkonnost v roce 2022 | Tržní cena | Ekonomická recese | Nominální růst | Celý svět | Mauricius | Jak zhodnotit finance | Wealth Management | Raiffeisen realitní fond | Roční návratnost | Zvyšování sazeb Fedem | Eurasia | Nízké úroky | Co je dluhopis | Budoucnost | Historický pád cen | Banky | Meziroční inflace | Intervenovat | Cena benzínu | Bilance | Výhled roku 2024 | Peking | Realitní fond | Obchodování se státními dluhopisy | Salutem Fund | Daniel Rajnoch | Provize | Durace | Restrukturalizace | American Express | Letní období | Ceny nových bytů | COT | Volatilní obchodování | Technologické start-upy | Ocenění | Klaas Knot | Růst cen domů a bytů | Čínské vlády | Žlutý kov | Tržby z průmyslové činnosti | Tomáš Holub | Vltava Fund | Investování peněz | Nižší volatilita | Vysoké úrokové sazby | Euro Interbank Offered Rate | Vývoj jádrové inflace v eurozóně | Aktuální kurz | Devizy | Akcie | Solidní výsledky | Produkce ropy | Doporučení | Pražský PX | Inflace ve Velké Británii | Průmyslový index Dow Jones | Multi-asset | Byty v ČR | Evropské země | Vývoj mezd | Finanční situace | Nůžky bohatství | Evropa v datech | Express | Měnový pár | Premiérka | Premiérka Liz Trussová | PPF | Tempo inflace | G7 | Pavel Sobíšek | Větší pokles | Celková inflace | Hotelnictví | Statistický úřad | Bilance zahraničního obchodu | Návrat protekcionismu | Restrukturalizace dluhu | Meziroční vývoj jádrové inflace v USA | EMA | Ceny bydlení | Sláva | Return On Investment | Jednatel | Byty v Praze | Úroková míra | Demografické změny | Delta varianta | Burzovní zprávy | InstaForex | Změny ve strategii | Historické zkušenosti | Obchodní příležitosti | Zpomalení růstu úvěrů | Vývoj ceny ropy Brent | Retail | Mark-to-Market | Dopad na ekonomiku a finanční systém | Leoš Anderle | USA | Kupón | Obchodní válka | Vyšší výnosy | Prodeje domů v USA | Aktuální situace | Brexit průmyslu | Country Garden | Akcie Country Garden Holdings | Janet Yellen | Federal Reserve Bank | To nejdůležitější | Jak vydělat | Inflační report | Názory analytiků | Měsíční report | Anheuser-Busch inBev | Vývoj na kapitálových trzích | Maďarská centrální banka | Negativní vývoj války | Data ČSÚ | Italové | GOOGL | Nabídka bytů | Wood & Company Retail Podfond | Zlevňování hypoték | Daň z příjmu | Philip Morris | Počet zahájených bytů | Nasdaq | Společná evropská měna | ČSAV | Sazby beze změny | Ceny pozemků | Akcie Microsoftu | PMI ve službách | Euribor (Euro Interbank Offered Rate) | Volkswagen | Holding | Souvislost s inflací | Průměrná cena | Cenový vývoj | Hike | Znehodnocení úspor | Jak zhodnotit peníze | Doba pro nákup nemovitosti | Zavádění vysokých cel | Šedá ekonomika | Realitní trhy | Vyšší inflace | CFA | Cena komodit | Verizon Communications | Pražská burza | Práce | Objem prodejů bytů na trhu s nemovitostmi | InvestBay | FOREX | Údaje o inflaci | Výrobní náklady | Obnovení růstu | Německá inflace | Černá labuť | Nezávislé měnové politiky | Vývoj indexu cen nemovitostí | Fundamentální pohled | Největší bankovní krach | Průlom | Ceny hypoték | Byznys plán | Investment | Prognóza ECB | Znehodnocujícího platidla | Uvolňování měnové politiky v USA | Představitelé České národní banky | Index DAX | Nepříznivé období | Zahraniční bilance | Premiérka Liz Truss | Držení plné zaměstnanosti | Netradiční měnové páry | Výraznější pokles | Spojené státy | Firemní výsledky | Fidelity International | Shelter | Realitní sektor | Zadluženost | Odkotvená inflační očekávání | SEC | Šok na trhu | Graf EUR/USD | Astrazeneca | Akontace | Vypuknutí válečného konfliktu | Kancelářské nemovitosti | Cena dřeva | Manažeři fondů | Ceny v Česku | Fio | Kryptoměny | Banky pro mezinárodní platby | Summit EU | Bublina v USA | Ředitelka AKAT ČR | Zbyněk Stanjura | Průměrná sazba hypoték | Prodejní ceny | MF | Ekonomické aktivity | Vývoj inflace v Turecku | Šéf polské centrální banky | Rychlost | Útok na korunu | Zvýšený zájem | Lokální investice | Nová prognóza ECB | Prodej aut | Index cen nemovitostí | Hypoteční banky | Státní fond | Úvěr | Vývoj ceny dřeva | Investiční společnosti | Mzdy | mBank | Karel Šulc | Úspěch | Stimuly | Nordea Bank | Riziková prémie | Obchodování s dolarem | Jerome Powell | Volby | Ukazatele | Hypoteční zástavní listy | Vladimir Putin | Sazby pro spotřebitelské úvěry | USD/CNY | Nonfarm Payrolls | Nástroje peněžního trhu | Wood & Company Office Podfond | Kurz GBP | Magnificent | Akcie Thyssenkrupp | Zlato | Doba splatnosti | WOOD & Company Office podfond | Americká vláda | NZD | Jet Industrial Lease | USD/JPY | Záporné úrokové sazby | Ministři financí eurozóny | Koronavirus | Nižší kurz | Měnové podmínky | Dánsko | Norská koruna | Průměrný Čech | Upisovací období | Belgie | Obří deficit | Příjmy obyvatelstva | ČR | Podniky | Nabídka úvěrů | Obchodování na burze | Americké obchodování | Sentiment trhu | Dramatický dopad | Válečná daň | Analytický tým | Inflace v USA | Volatilní položky | Netflix | Tomáš Nidetzký | Deficit federální vlády | Indikátor ekonomického sentimentu | Index Topix | Politici | Investiční byty | Starší byty | Nedostatek financí | Ceny dřeva v USD | Očkování | Omezení investic | Analytici banky | Vnější prostředí | Akumulace | Spekulativní útok na korunu | LOOX Prosek Apartments | Domácí poptávka | Amazon | Index spotřebitelských cen | Index technologického trhu Nasdaq | Nabídka nemovitostí | Rostoucí úrokové sazby | Odhady analytiků | Bankovní krach | Zvyšování úroků | Tým FXstreet.cz
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Ceny menších starších bytů
Ceny na čerpacích stanicích
Ceny na finančních trzích
Ceny nafty
Ceny nájemního
Ceny nájemního bydlení
Ceny nájmů
Ceny nájmů v Česku
Ceny na realitním trhu
Ceny NATGAS

Následující klíčová slova

Ceny nemovitostí v Británii
Ceny nemovitostí v ČR
Ceny nemovitostí ve Švédsku
Ceny nemovitostí ve Vídni
Ceny nemovitostí v Turecku
Ceny nemovitostí v USA
Ceny neonu
Ceny niklu
Ceny novostaveb
Ceny novostaveb v Praze
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei SwiftTrader
Potvrďte prosím... Zavřít