Neděle 05. červenec 2020 23:58
reklama
Admiral spread new
reklama
Purple Trading ebook
reklama
RoboMarkets copyfx

Klíčová slova - Výplaty dividend

img

Bankovní sektor je podle zátěžových testů ČNB nadále odolný

18.06.2020 Bankovní sektor si udržel vysokou odolnost vůči možným nepříznivým šokům a do krize způsobené šířením koronaviru vstoupil v dobré kondici. V základním scénáři ekonomického vývoje, který odpovídá květnové prognóze ČNB, by podle zátěžových testů neměla problémy většina bank. Pouze tři banky se mohou dostat do situace, kdy by neměly dostatek kapitálu. Nicméně u žádné z nich by nemělo nastat prolomení osmiprocentní hranice regulatorního kapitálového minima. Na tiskové konferenci ke zprávě o finanční stabilitě to uvedl ředitel sekce finanční stability České národní banky Jan Frait. V ČR je v současnosti 49 bank a poboček zahraničních bank.
img

Čtvrtletní zisk Totalu kvůli levné ropě klesl o 35 procent

06.05.2020 Francouzské ropné společnosti Total klesl v prvním čtvrtletí očištěný čistý zisk o 35 procent na 1,78 miliardy USD (44,3 miliardy Kč). Na hospodaření má negativní dopad pandemie koronaviru, která prudce snížila poptávku po pohonných hmotách, a nízké ceny ropy. Výsledky ale překonaly odhady analytiků a firma slíbila, že ponechá čtvrtletní dividendu na loňské úrovni. Sníží však dále plánované investice na letošní rok.
C:\fakepath\cnb 1110.jpg

Na jednání ČNB zazněly úvahy snížit sazby jen o 0,5 bodu

03.04.2020 Na jednání bankovní rady České národní banky 26. března zazněly od Tomáše Nidetzkého a Oldřicha Dědka úvahy snížit sazby pouze o 0,50 bodu. Ostatní členové bankovní rady se přikláněli k razantnějšímu kroku. Vyplývá to z dnes zveřejněného záznamu z jednání rady. Bankovní rada ČNB na něm pak jednomyslně snížila základní úrokovou sazbu o 0,75 procentního bodu na jedno procento.
img

Americká data byla lepší, než se čekalo, akcie ale zahajují 2Q poklesem

01.04.2020 Evropské trhy dnes klesaly pod tíhou další vlny obav z dopadů koronaviru. V čele ztrát stály banky poté, co banky ve Velké Británii oznámily, že po tlaku ze strany Bank of England letos zruší výplaty dividend. Německo mezitím uvažuje o prodloužení karanténních opatření až do konce Velikonoc.
img

Pražská burza zažívá nejhorší měsíce od krize 2008

01.04.2020 Pražská burza je opět v nejistotě. Březen je druhým nejhorším měsícem v novodobé historii. Jde o nejhlubší meziměsíční propad od října roku 2008, ale také o investiční příležitost.
C:\fakepath\top-30032020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

30.03.2020 1) Akcie v Asii a Tichomoří mají za sebou další den, kdy skončily své obchodování s poměrně výraznými rozdíly ve výsledcích. A byl to opět australský akciový trh, který na tom byl úplně jinak než zbytek trhů v Asii.
C:\fakepath\dividendy.png

Firmy čelí tlaku, aby kvůli koronaviru nevyplácely dividendy

27.03.2020 Firmy prakticky v celém světě čelí tlaku, aby kvůli koronaviru preventivně nevyplácely dividendy. Ve Francii o to státní podniky žádá vláda, doporučení zdržet se jejich výplaty vydávají i centrální banky a bankovní asociace, některé podniky k tomu pak tlačí ekonomická nutnost a potřeba udržet si dostatečný kapitál pro časy očekávané hospodářské recese. Evropská centrální banka (ECB) dnes vyzvala banky v eurozóně, aby akcionářům nevyplácely dividendy minimálně do začátku října a podpořily svými zisky ekonomiku.
C:\fakepath\francie.jpg

Francie a bankovní asociace požadují pozastavení výplaty dividend

27.03.2020 Francouzská vláda požádá firmy se státní účastí, aby teď nevyplácely dividendy. Uvedla to dnes ministryně práce Muriel Pénicaudová. Aby nevyplácely dividendy a neprováděly ani odkupy vlastních akcií, vyzvala ve čtvrtečním dopise banky Evropská bankovní federace (EBF), jejímž členem je i Česká bankovní asociace (ČBA). Firmy jsou teď pod značným tlakem kvůli koronavirové krizi a potřebují si udržet hotovost.
C:\fakepath\cnb-26032020-lv.jpg

ČNB snížila základní sazbu na jedno pct., čeká recesi ekonomiky

26.03.2020 Bankovní rada České národní banky dnes jednomyslně snížila základní úrokovou sazbu o 0,75 procentního bodu na jedno procento. Současný vývoj ovlivněný pandemií koronaviru podle rady ale celkově vede k potřebě dalšího významného snížení sazeb v letošním roce, což by mělo podpořit zotavování ekonomiky. ČNB totiž očekává silnou recesi, ve které česká ekonomika setrvá po zbytek letošního roku. Na rozhodnutí rady dnes koruna reagovala posílením o 36 haléřů na 27,20 Kč/EUR, protože trh očekával větší uvolnění měnových podmínek.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

ČNB kvůli koronaviru čeká silnou recesi ekonomiky po zbytek roku

26.03.2020 Česká národní banka (ČNB) očekává kvůli dopadům pandemie koronaviru silnou recesi, ve které česká ekonomika setrvá po zbytek letošního roku. Vývoj tak podle bankovní rady celkově vede k potřebě dalšího významného snížení sazeb v letošním roce. Mělo by to podpořit zotavování ekonomiky. Na tiskové konferenci po dnešním jednání rady to uvedl viceguvernér ČNB Tomáš Nidetzký a člen bankovní rady Tomáš Holub. Dodali, že všechna případná opatření měnové politiky mohou být přijata, kdykoliv to bude potřeba, a to i na mimořádném měnovém zasedání bankovní rady.
img

Index pražské burzy klesl pod 700 bodů

18.03.2020 „Akcionáři by se měli připravit na situaci, kdy mnoho společností začne snižovat nebo úplně rušit výplaty dividend v letošním roce. Restriktivní opatření proti šíření koronaviru poškozují fungování takřka všech společností na trhu. Lze proto očekávat, že firmy začnou zavádět úsporná opatření,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\cnb2.jpg

ČNB dnes snížila úrokové sazby a přijala další opatření

16.03.2020 Bankovní rada České národní banky dnes na mimořádném jednání snížila jednomyslně základní úrokovou sazbu o 0,5 procentního bodu na 1,75 procenta. Cílem je zmírnit dopady situace způsobené epidemií koronaviru na české firmy, podnikatele a domácnosti. Rada je zároveň připravena úrokové sazby dále snížit, pokud si to vyžádá ekonomický vývoj. Standardní měnové zasedání bankovní rady se uskuteční ve čtvrtek 26. března.
C:\fakepath\cnb-16032020-lv.jpg

ČNB kvůli koronaviru snížila úrokové sazby o půl procentního bodu

16.03.2020 Bankovní rada České národní banky dnes na mimořádném jednání snížila jednomyslně základní úrokovou sazbu o 0,5 procentního bodu na 1,75 procenta. Cílem je zmírnění dopadů situace způsobené epidemií koronaviru na české firmy, podnikatele a domácnosti. ČNB o tom informovala v tiskové zprávě. Bankovní rada je zároveň připravena úrokové sazby dále snížit, pokud si to vyžádá ekonomický vývoj.
img

Nejlepší evropské dividendové akcie 2020

13.03.2020 Albert Einstein jednou prohlásil: “Složené úročení je osmý div světa.” Poukazoval na skutečnost, že i odkládání malé částky, kterou ale vhodně zainvestujete, vám může přinést příjemné výdělky.
img

5 nejlepších amerických dividendových akcií 2020

06.03.2020 Snem každého dlouhodobého investora je nakoupit akcie a vyčkat, až se mu investice vrátí. Představíme vám způsob, jak jednoduše obohatit vaše akciové portfolio. Způsob jak docílit vyššího příjmu na pravidelné bázi a jak překonat výnosy nejdůležitějších indexů jako je index S&P 500 či DAX.
C:\fakepath\delta-hp-morgan-stanley.png

Akcie, které se vyplatí sledovat v roce 2020: Delta Air Lines, HP, Morgan Stanley

17.01.2020 Dvanáctiletý cyklus růstu americké ekonomiky stále nedošel svému konci, a jedná se tak o prozatím vůbec nejdelší období bez krize. Došlo sice ke korekcím akciových indexů, nicméně investoři nakoupili klesající akcie zpět a rozhodli se navyšovat dlouhé pozice.
img

MSCI World Index – Průvodce indexem & 10 nejlepších ETF

28.11.2019 MSCI World Index můžeme s trochou nadsázky nazvat králem akciových indexů. Prvním důvodem je fakt, že index letos slaví 50 let, což z něj činí jeden z nejstarších akciových indexů. Zadruhé index poskytuje dokonalý obraz o vývoji globálních akciových trhů. Přibližně 1 650 akcií z celé řady průmyslových odvětví ve 23 nejdůležitějších průmyslových zemích je spojeno do jediného indexu.
img

Philip Morris ohromil svými výsledky

24.09.2019 „Společnost Philip Morris pochopila, že lidé stále více řeší zdravotní problémy spojené s kouřením. Proto na trh uvedla zahřívaný tabák, který dle současných poznatků má méně negativních dopadů na lidské zdraví. Podle prodejů se ukazuje, že sázka na zahřívaný tabák byla úspěšná a společnosti přináší vysoký růst tržeb i zisků,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Akcie týdne: Duke Energy

29.08.2019 Obavy o stav globální ekonomiky směruje investory do segmentů, kterým se v časech zvýšeného napětí daří lépe než ostatním. Akcie společnosti Duke Energy zapadají do tohoto konceptu. Zájem obchodníků dokonce zvýšil cenu akcií na historické maximum. V této krátké analýze se podíváme na investiční plán společnosti, dividendovou politiku a celoroční výhled.
img

5 užitečných tipů pro obchodování opcí, které byste měli znát

02.08.2019 Pokud čtete knihy o opcích nebo procházíte internet, najdete spoustu tipů a triků, jak zlepšit svůj trading. Čím déle obchodujete s opcemi, tím vyšší je šance, že narazíte na stejnou radu, kterou jste již před časem objevili jinde. To může přinést pocit, že o obchodování s opcemi víte již vše a není se čemu učit.
img

Akcia týždňa: Carrefour

28.06.2019 Francúzsky maloobchodný predajca Carrefour (CA.FR) oznámil na začiatku týždňa, že odpredá významnú časť svojho čínskeho podnikania. Tento krok sa môže zdať čudný, pretože Čína je najrýchlejšie rastúcim trhom s potravinami na svete. V tejto krátkej analýze sa pozrieme na dôvody, ktoré spoločnosť viedli k odpredaju, ako aj na prebiehajúcej reštrukturalizácii spoločnosti.
img

Nejlepší evropské dividendové akcie 2019

29.05.2019  Albert Einstein jednou prohlásil: “Složené úročení je osmý div světa.” Poukazoval na skutečnost, že i odkládá...
img

Odliv dividend svedl platební bilanci k nule

14.05.2019 Běžný účet platební bilance skončil v březnu jen velice mírným přebytkem 0,2 mld. CZK, což pro trh, který čekal téměř 20 mld., je velké zklamání. Přesto si běžný účet polepšil meziročně o 11,5 mld. CZK poté, co v březnu minulého roku byl ve výrazném deficitu. Za kladnou bilancí v letošním březnu stál zejména obchod se zbožím a službami, který vykázal přebytek 39,7 miliard korun. Přebytek mírně vylepšilo i kladné saldo převodů z rozpočtu EU ve výši 0,3 mld. CZK. Na druhou stranu pak působily výplaty dividend do zahraničí, které dosáhly výše 30,6 miliardy korun. Letos by podle našeho výhledu měl zahraniční obchod vykázat o něco větší přebytek než minulý rok. To by se mělo pozitivně odrazit i v přebytku platební bilance, který by měl letos skončit přibližně stejně jako loni.
img

Pražská burza posílila, pomohly jí emise bank a ČEZ

02.05.2019 Pražská burza dnes posílila, index PX stoupl o 1,38 procenta na 1083,50 bodu. K růstu pomohly hlavně emise bank a energetické firmy ČEZ. Jedno z největších zdražení si připsaly akcie Moneta Money Bank, která dnes oznámila hospodářské výsledky za první čtvrtletí. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.
img

Praha si dnes připsala silné zisky

02.05.2019 Evropské akcie se po celou čtvrteční seanci nachází v červeném. Index Stoxx 600 v odpoledních hodinách ztrácí půl procenta, když největšími propadlíky jsou informační technologie, těžaři a zpracovatelé komodit a průmyslové podniky, jejichž akcie ztrácí mezi 0,9 až 1,0 %. Pouze dva sektory si připisují významnější zisky. Akcie realitních společností přidávají 0,8 % a farmaceutické firmy rostou o 0,4 %.
img

Akcia Týždňa: Chubb Limited

07.03.2019 Investovanie je v podstate hra, ktorej cieľom je nájsť najatraktívnejší obchod s najvyšším pomerom výnosu a rizika. Vytváranie nadpriemerných výnosov vždy patrilo medzi priority investorov, ale v posledných 10-tich rokoch sa dostalo do popredia riadenie a znižovanie rizika. Zatiaľ čo sa všetci snažia vyhnúť riziku, existuje skupina, ktorá profituje z nakupovania rizika – poisťovne. V tomto článku sa bližšie pozrieme na aktivity spoločnosti Chubb Limited, jednu z najväčších realitných poisťovní a na to, ako sa jej darí v konkurenčnom boji.
img

5 nejlepších dividendových ETF roku 2019

06.03.2019 ETF jsou ideální investiční instrumenty pro investory, kteří nemohou, nebo nechtějí věnovat obchodování příliš mnoho času. Akcie s vysokými dividendami jsou nesmírně atraktivní pro investory, zejména se střednědobým a dlouhodobým časovým horizontem.
img

Nejlepší evropské dividendové akcie 2019

22.02.2019 Albert Einstein jednou prohlásil: “Složené úročení je osmý div světa.” Poukazoval na skutečnost, že i odkládání malé částky, kterou ale vhodně zainvestujete, vám může přinést příjemné výdělky.
img

Fundamentální analýza akcií: Praktický průvodce

08.02.2019 Vedle technické a psychologické analýzy je fundamentální analýza další metodou, pomocí které se může investor rozhodnout, zda nakoupit nebo prodat konkrétní akciový titul. Jedná se o jeden ze základních přístupů, které se používají pro ocenění akcií.
img

Nejlepší americké dividendové akcie 2019

24.01.2019 Snem každého dlouhodobého investora je nakoupit akcie a vyčkat, až se mu investice vrátí. Představíme vám způsob, jak jednoduše obohatit vaše akciové portfolio. Způsob jak docílit vyššího příjmu na pravidelné bázi a jak překonat výnosy nejdůležitějších indexů jako je index S&P 500 či DAX.
img

Investice do akcií: 11 rad k obchodování s akciemi pro začátečníky

01.01.2019 Akcie jsou často jedním z prvních investičních aktiv, o které se člověk začne zajímat, když se rozhodne zhodnocovat vlastní volné prostředky. Pokud jste v bodě, že se chcete dozvědět od začátku, jak investice do akcií fungují, pak je tento komplexní průvodce určen právě pro vás.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Výprodeje technologických akcií stáhly dolů celý trh

13.11.2018 Americkým akciím se začátek nového týdne vůbec nepovedl. Index S&P 500 přišel o dvě procenta, průmyslový Dow Jones ztratil 2,3 % a technologický Nasdaq propadnul dokonce o 2,7 %. Jednou z hlavních příčin byly akcie Apple, které včera přišly o pět procent kvůli obavám ze slabší poptávky po zařízeních iPhone. To s sebou totiž přineslo i poklesy akcií jeho dodavatelů.
img

Světové akciové trhy táhne dolů vlna výprodejů

11.10.2018 Včerejší obchodování na americkém akciovém trhu bylo ve znamení výprodejů. Obavy investorů z rostoucích úrokových sazeb a výnosů z dluhopisů včera vygradovaly. Po několikadenním napětí se strhla výprodejová vlna. Průmyslový Dow Jones oslabil o 3,2 %, S&P 500 ztratil 3,3 % a technologický Nasdaq odepsal dokonce 4,1 %. Nedařilo se ani jednomu sektoru, když se jejich ztráty pohybovaly do výše až 4,8 % v případě technologických firem. Nejmenší ztrátu zaznamenala síťová odvětví, a to 0,5 %.
img

Rostoucí americké výnosy podpořily finanční tituly

20.09.2018 Americký akciový trh během včerejška mírně vzrostl, když index S&P 500 přidal 0,1 %. Dařilo se především finančním titulům, jejichž akcie vylétly o 1,8 %. Přes jedno procento si připsali ještě těžaři a zpracovatelé komodit. Opačná strana pelotonu patřila utilitám s hlubokou ztrátou 2,1 % a telekomunikacím (-1,4 %). Důvodem tohoto vývoje byly především rostoucí dluhopisové výnosy, když 10letý výnos se dostal na letošní maximum. To podpořilo právě finanční instituce a naopak potopilo na sazby citlivé utility.
img

Odliv dividend už slábne

13.09.2018 Červencový deficit běžného účtu na úrovni -0,1 miliardy korun byl v souladu s naším očekáváním. Oproti konsenzu trhu, který počítal s deficitem 26 miliard korun, se však jednalo o výrazně pozitivní překvapení. Výsledek tradičně podržela bilance zboží a služeb, která vykázala přebytek 15,4 miliard korun. Ve srovnání s minulým měsícem to ale už bylo o 19 miliard méně. Bilance zboží doplácí na dovozně náročné investice, chuť českých domácností utrácet za zahraniční zboží, ale i nižší exportní výkonnost domácí ekonomiky. V červenci polevily i výplaty dividend. Ty dosáhly 11 miliard korun, zatímco ještě v červnu odteklo z České republiky 26 miliard korun. Za celý letošní rok očekáváme, že běžný účet vykáže kladnou bilanci na úrovni 1 % HDP, tedy zhruba o jednu desetinu méně než loni.
C:\fakepath\money management.jpg

Výplata dividend ve 2Q stoupla

20.08.2018 Výplata dividend ve druhém čtvrtletí dosáhla další rekordní úrovně. Firmy po celém světě v období duben až červen vyplatily na dividendách 497,4 miliardy USD (11,2 bilionu Kč), což je o 12,9 procenta více než loni. Vyplývá to z údajů investiční společnosti Janus Henderson, které jsou založeny na analýze čtvrtletních dividend 1200 podniků s nejvyšší tržní hodnotou.
img

Investiční banky v USA doufají, že výsledky zátěžových testů Fedu vedou k velkým výplatám

20.06.2017 Investoři doufají, že Federální rezervní banka umožní velkým americkým bankám, aby v nadcházejících týdnech poté, co p...
Související klíčová slova: Technická analýza | Psychologie | Money management | Fundamentální analýza | Intervence | Nový Zéland | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Disciplína | Akciové indexy | Akciový index | Equity | Inflace | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Koruna | HDP | Obchodní deník | Devizové rezervy | Bezpečný přístav | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Americké akcie | ETF | Světové akcie | Dividendy | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Nikkei | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Obchodování na burze | Spready | Cenné papíry | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bankovní rada | Valná hromada | Beta | Bloomberg | Breakout | Broker | Burza | CEO | CFD | CME | Call opce | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Distribuce | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dividendový výnos | EBIT | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Fed | Finanční trhy | Futures | Grafy | IPO | ISIN | Index DAX | Index PX | Exchange Traded Fund | Indikátor | Indikátory | Initial Public Offering | Intradenní obchodník | Investice | Investiční horizont | Investor | Investování | Kapitalový výnos | Komodity | Kotace | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | Low | Margin | Marže | Měna | Měna fondu | Finanční instituce | Měny | Fluktuace | NYSE | Nemovitostní fond | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodník | Opce | P/E | Platební bilance | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prémie | Put opce | Reinvestice | Rezistence | Riziko | Rolování | Ropa | S&P 500 | Spread | Swap | Swiss | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uplatnění opce | VaR | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Výpis z účtu | Wall Street | Warren Buffett | Zisk na akcii | ČNB | Česká národní banka | Řízení portfolia | Úrokové sazby | Analytici | Obchodní platforma | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Japonské akcie | Index MSCI | Finanční krize | Cena ropy | Investiční příležitosti | Komerční banka | Patria | XTB | Indexy | Čínské akcie | Investoři | Exchange Traded Funds | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | EU | Finanční sektor | Aukce | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Zisk | Investiční instrumenty | Sázka | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Výsledky | Strach | Investiční příležitost | New York Stock Exchange | Credit Suisse | Burzovní obchodník | Partners | Investiční produkty | Jak obchodovat | Obchodovat | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Index cen | Portugalsko | Facebook | LYNX | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Rozvíjející se trhy | Penzijní fondy | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Praxe | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Delta | EPS | Index | Likvidní | Průlom | Přenos | Vnitřní hodnota | Volatilní | Burzovní obchodování | Burzovní obchody | Likvidita trhu | Akcie Apple | Akcie Daimler | Akcie Erste | Akcie Erste Bank | Akcie Komerční banky | Akcie Microsoft | Akcie na doručitele | Akcie na jméno | Akcie online | Akcie Philip Morris | Akcie Shell | Akcie Siemens | Akciové burzy | Aktuální ceny akcií | Aktuální kurzy měn | Americké dividendové akcie | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brokerské společnosti | Cena | Cena akcií | Co je akcie | CZK | Česká ekonomika | ČNB kurz | Do čeho investovat | Dolar | Druhy akcií | Ekonomická krize | ETF fondy | Eura | Euro Stoxx 50 | Exchange | Expirace | Finanční prostředky | Fiskální rok | Fondy | Graf | Guvernér ČNB | Hodnota dolaru | Hospodářské noviny | HSBC | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do nemovitostí | Investiční | Investiční nástroje | Investiční plán | Investiční portfolio | Investiční účet | Investiční výdaje | Investing | Investování do akcií | Investování do nemovitostí | Irsko | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak investovat do akcií | Jak koupit akcie | Jak obchodovat s akciemi | Jiří Rusnok | Kde koupit akcie | Koupit akcie | Kurzy | Management | Market | Markets | Míra inflace | Nákup akcií | Nemovitosti | Nikkei 225 | Nové trhy | Obchodní platformy | Obchodování opcí | Obchodování s opcemi | Ocenění akcií | Opce na akcie | Opční strategie | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Patria Online | Penzijní společnosti | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Převodník měn | Rakousko | Reuters | Ropy | Řízení rizika | Směnné kurzy | Société Générale | Spořící účet | Stoxx | Trh | Tržní hodnota | Tržní hodnota akcie | Tržní podíl | Twitter | Velká Británie | Vývoj akcií | Webinář | Zpráva | Zpravodajství | Zisky | Tradeři | Opční prémium | CNBC | ZEW | ING | Buffett | Prodejní opce | Put | Centrální depozitář | Cílová cena | Čistý dluh | Depozitář | Diskont | EBITDA | Emisní ážio | EV | Ex-dividend | Indie | Nominální hodnota | Obchodní den | Opční prémie | P/S | REIT | ROA | ROCE | ROE | Small caps | Tier 1 | Itálie | Spojené státy | Akcie na majitele | Akciová společnost | P/E Ratio | Repo operace | Zaknihované akcie | Cena / tržby | Cenová hladina | Tržby | Výsledek hospodaření | Úvěr | Světové ekonomiky | Miliardář | eBook | Kontrakt | Volby | Cukr | Retail | Vzdělání | Burza dnes | Burze | Dividendové akcie | Investment | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Česká bankovní asociace | Investing.com | Snižování sazeb | HUF/EUR | Finanční systém | Úspěch | Podnikání | BMW | Erste Bank | Kurz české měny | Index pražské burzy | Hospodářské výsledky | Měnové riziko | Globální trhy | Stock Exchange | Dlouhé pozice | Energie | Rada ČNB | Earnings | Podnikatelé | Znalost | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Agentura Reuters | Evropské trhy | Základní úrokové sazby | Firmy | Kapitálové rezervy | České firmy | Akcie bank | Akcie v Asii | Xetra | Globální finanční krize | JPMorgan Chase | Velké banky | Americký akciový index | S&P Global | Globální ekonomiky | Akcie mediální skupiny CME | Finančnictví | Walmart | Dnešní obchodování | Propad | Německý index DAX | Světové akciové trhy | Ropné společnosti | Ropná společnost | TradingView | S&P | Guvernér | Akcie na pražské burze | Ztráty | Dividendová akcie | Historická maxima | Finanční tituly | Erste | Philip Morris | Pegas Nonwovens | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Kapitalizace | Výhled | Úrokové sazby centrálních bank | Bankéři | Poplatky | Nakupovat akcie | Exxon | Chevron | Konsensus | Úspěšné obchodování | Krize | Pražský parket | Akcie Moneta Money Bank | Finanční ústav | Světové trhy | Historické rekordy | Investovat do akcií | Snížení úrokových sazeb | Indexové fondy | Firemní zisky | Výnosy | Americké investiční banky | Institucionální investoři | Zájem obchodníků | Příjmy | Čistý příjem | Návratnost investice | Finanční domy | Měny&Sazby | ČTK | Aktuální cena | Belgie | Zpomalení ekonomiky | Výhled ekonomiky | Akcie společnosti Coca-Cola | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Morningstar | ex | Tržní kapitalizace společnosti | Fluktuace kurzu | Výkyvy kurzu koruny | Investopedia | Obchodování na zámořských trzích | Ranní zpráva z akciového trhu | Zpráva z akciového trhu | Vývoj směnných kurzů | BHS | Aleš Michl | Quant | Breakout Trader | Benjamin Graham | Obchodování ETF | Návratnost investic | Akciové společnosti | Peter Lynch | Americký akciový trh | S&P 500 Insurance | LYNX Trading | ETC | Invesco | Nemovitostní fondy | NEST | RoboMarkets | MSCI World Index | Jak fungují akcie | Proč investovat do akcií | Co to je dividenda | Co to je burza | Co to je broker | Jak si vytvořit strategii na investice do akcií | Jaké akcie obchodovat | Kde se inspirovat pro investice do akcií | Dlouhodobé zhodnocení akcií | Diverzifikace osobních financí | Otevření účtu u brokera | Dlouhodobé investování | Aktivní trading | Možnost diverzifikace | Chci obchodovat akcie | Výkonnost fondů | Investování s LYNX | Wood & Company | Složené úročení | Odliv dividend | Začít investovat | Trhy dnes | R Trader | Obchodní války | FinTech | Výkonnost indexů | LYNX webinář | Investování do ETF | Podniky | Evropský akciový trh | Edison | McDonald's | Akcie Applu | Akcie společnosti | Objem obchodování | CSI 300 | Výplata dividend | Růst firemních zisků | Graf indexu | RDSA | Royal Dutch Shell | Index Stoxx 600 | Obchodování akcií | IPO kalendář | Hlavní akciový index | Czech Fund | Nové peníze | Kompozitní index | Výsledky firem | Marihuanové akcie | MSCI All Country World | Růst zisků | Prezident Trump | Zadluženost | Refinitiv | Odhady analytiků | Majetek | Obchodovat s akciemi | Vysoké zisky | Fundamentální analýza akcií | Analytici z Wall Street | Nakoupit akcie | LYNX Idea Center | Zájem investorů | CNY | Jak na obchodování | MSCI Emerging Markets | Začít obchodovat | Americké společnosti | Snížení sazeb | Opční obchodník | Akcie a ETF | Ropné akcie | Biotechnologické akcie | Výkonný ředitel | XTB Research | Akcia | Štěpán Křeček | Situace na trzích | Konglomerát | Akcie týdne | AMZN | Výše dividendy | UCITS | iShares | Energetické firmy | Tuzemské banky | Akcie roku | Jak se stát lepším investorem | Cena akcie | Obchodujte | Rozpočtová politika | Automobilky | Čistý zisk | Obchodní model | Hongkong | Jakub Seidler | Ekonom ING | ING Jakub Seidler | ČNB Jiří Rusnok | LNG | Objem | Bílý dům | MSFT | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Obchodní dohody | UCITS ETF | Firma | PLN/EUR | Ekonomický vývoj | Co bude | Vývoj trhu | Česká měna dnes | Amazon | Miliardy | Vyhlídky | Rozdělení zisku | Český akciový trh | Americká data | Velká krize | Financovat | Průmysl | Emise bank | ADP | HUF | PLN | Na burze | Rozvoj | Špatná nálada | Problémy | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Pojišťovny | Total | Prognózy | Nejistoty | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | GBP/EUR | Penále | Plyn | Nálada | Kofola | Prohlášení | AbbVie | Airbus | Společnost Microsoft | Úroky | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Rozhodnutí ČNB | ČNB dnes | Nejziskovější | AAPL | AT&T | Tým RoboMarkets | NASDAQ: AAPL | Americké vlády | Bydlení | Úbytek | Ziskovost | Akcie s vysokými dividendami | Hospodaření | Nízké ceny ropy | Američané | Návratnost | Hospodářské recese | Vysoká dividenda | O2 | Letecké společnosti | T. Rowe Price | Kapitálová přiměřenost | Výplaty dividendy | Obchodování na Wall Street | Solidní výsledky | Vyplácení dividend | Akcie Delta Air Lines | Akcie HP Inc | Akcie HP | HPQ | Akcie Morgan Stanley | Obchodujte americké akcie | NASDAQ: AMZN | NYSE: DAL | Společnost Delta Air Lines | NYSE: HPQ | Hewlett-Packard Company | NYSE: MS | Diverzifikujeme portfolio | Společnost RoboMarkets | Cyklus růstu americké ekonomiky | Cyklus růstu | Volné hotovostní prostředky | Hotovostní prostředky | Banka Morgan Stanley | Hewlett Packard Enterprise | Hewlett Packard | Společnost Hewlett Packard | Komunikace | Francouzská vláda | Koronavirus | Trhy | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Akcie Royal Dutch Shell | Pražské burzy | Šíření koronaviru | American Express | Finanční regulátor | Negativní dopad | Pokles | Situace | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Tomáš Nidetzký | ČNB Tomáš Nidetzký | Viceguvernér ČNB | Akcie Delta Airlines | SEC | Rozhodování | Dnes ČNB | Americké banky | Nejlepší biotechnologické akcie | Marek Mora | COVID-19 | Ekonomické aktivity | České banky | Stabilita | Vývoj | Snížení těžby | Guru | Akcie Microsoft (MSFT) | Akcie KKR | Akcie Delta Airlines (DAL) | Akcie PepsiCo | Akcie PepsiCo (PEP) | Akcie Holly Energy Partners | Akcie Holly Energy Partners (HEP) | Výkyvy | Evropské dividendové akcie | Dividendové akcie 2020 | Akcie 2020 | Royal Dutch Shell (RDSA) | Akcie Swiss Re | Swiss Re (SR9) | SR9 | Akcie BASF SE | BASF SE (BAS) | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Index výrobní aktivity | Oldřich Dědek | Členové bankovní rady | Zásoby hotovosti | Velké zásoby hotovosti | Odhady ekonomů | Guvernér Rusnok | Energetické společnosti | Hlavní ekonom ING | ECB dnes | Světová ekonomická krize | Extrémně špatná nálada | Situace kolem šíření koronaviru | Extrémně levné | Prostor k růstu | Obnova ekonomiky | Vymýcení koronaviru | Dopady pandemie | Počet nakažených | JPMorgan Chase & Co | Levnější půjčky | Čistý zisk bank | Zisk bank | Vyplácet dividendy | MF | Ministryně práce | Komerční banky | Domácnosti | Asociace | Hotovost | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Futures na americké akcie | Dopad pandemie koronaviru | Růst | Koronavirové krize | Hranice měnové politiky | Moore CZ | Bankovní asociace | Pozastavení výplaty dividend | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Evropská bankovní federace | EBF | Evropská bankovní federace (EBF) | CNews TV | KNF | Polský finanční regulátor KNF | Polský finanční regulátor | Finanční regulátor KNF | Regulátor KNF | Chorvatský finanční regulátor | HANFA | Ekonomiky | Akcie v bankovním sektoru | Války | Jednání ČNB | Ekonomické oživení | Česká ekonomika letos | Očištěný čistý zisk | Shell | Zisk Totalu | Čtvrtletní zisk | ČR | Podpůrné programy
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Indikátor | Dolar | Graf

Předchozí klíčová slova

Výpadek ropy
Výpadky
Vypálení íránských raket
Výpis z účtu
Vyplácení dividend
Vyplácet dividendy
Výplach akcií
Výplata
Výplata dividend
Výplata tradera

Následující klíčová slova

Výplaty dividendy
Vyplnění GAPU
Výpočet daně
Výpočet kurzů měn
Výpočet marže
Výpočet objemu
Výpočet páky
Výpočet pivot point
Výpočet Raiffeisenbank
Výpočet Renko grafu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RoboMarkets copyfx
Potvrďte prosím... Zavřít