Středa 19. června 2024 15:54
reklama
FTMO férovost
reklama
InstaForex ebook vzdelavaci
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
CapXmaster

Tržní podíl

img

Google a jeho potenciál růstu v roce 2024

05.06.2024 Google, součást skupiny Alphabet, stále potvrzuje svou dominantní pozici na trhu vyhledávačů a investoři mají důvod být optimističtí. S výrazným růstem akcií a strategickými investicemi do obnovitelné energie ve Finsku, Alphabet vykazuje silný růstový potenciál. V tomto článku se podíváme na současný stav a budoucí výhled pro tohoto technologického giganta, analyzujeme klíčové faktory ovlivňující její úspěch a posoudíme, jaké kroky Alphabet podniká, aby si udržel své vedoucí postavení na trhu.
img

Český automotive získává tržní podíl, ale má stejné problémy jako Evropa

29.05.2024 Českému automotivu se na první pohled daří lépe než zbytku Evropy. Ne vše je však tak růžové, jak se na první pohled může zdát. Nejlépe hodnocení vyznívá, když sledujeme celkový počet vyrobených automobilů v Česku. Za první čtyři měsíce se u nás vyrobilo přes 531 tisíc automobilů, o 14,4 % více než loni. Navíc produkce je v jednotlivých měsících celkem stabilní a pozitivně překvapila spíše čísla za poslední měsíc - duben. Český automotive ovšem není jen produkce aut na našem území, ale také bohaté a pestré podhoubí subdodavatelů odkázaných na produkci aut v celé Evropě.
img

Škoda Auto zvýšila do března dodávky zákazníkům o pět procent na 220.500 aut

02.05.2024 Škoda Auto zvýšila v prvním čtvrtletí dodávky vozů zákazníkům o 5,2 procenta na 220.500 aut. Nejprodávanějším modelem značky zůstává Octavia s 61.200 vozy, což představuje meziroční nárůst o 36 procent. Následují Kamiq, Fabia a Karoq. Prodej elektrického modelu Enyaq stoupl o 12 procent. Škoda to dnes oznámila v tiskové zprávě.
img

Zachrání Super-Mario (znovu) Evropu?

18.04.2024 Bývalý šéf ECB Mario Draghi dostal od Evropské komise nelehký úkol – do konce června má jeho tým vypracovat zprávu, jak zvýšit konkurenceschopnost evropské ekonomiky, zejména ve vztahu k USA a Číně. První ochutnávku toho, jakým směrem se budou doporučení ubírat, nabídl Mario Draghi tento týden. A jak sám zdůrazňuje – Evropa potřebuje radikální změny. Evropa totiž dle Draghiho příliš dlouho (naivně) věřila v dodržování mezinárodních pravidel hry. Naše politiky, rozhodování a financování jsou nastaveny na svět, který ať už díky covidu, válce na Ukrajině nebo obecně volatilnější geopolitice jednoduše není.
C:\fakepath\komodity-04042024-1.jpg

Podstata komodit: Průzkum hlavních trhů a jejich specifik

04.04.2024 Komodity můžeme vnímat jako základní pilíře globálního obchodování. Od samotných základů průmyslu až po zemědělské produkty, které krmí svět, představují komodity hmatatelná aktiva, která nám, jakožto obchodníkům, otevírají dveře k rozmanitým příležitostem.
C:\fakepath\trader-29032024-11-zm.jpg

Čínský výrobce chytrých telefonů Xiaomi vstupuje na trh s elektromobily

29.03.2024 Čínský výrobce chytrých telefonů Xiaomi vstupuje na trh s elektromobily. Firma dnes v Číně zahájila příjem objednávek na svůj sedan SU7, který v pondělí představila v obchodech po celé zemi, uvedla agentura Reuters. Cena tohoto elektromobilu bude začínat na částce 215.900 jüanů (zhruba 700.000 Kč). SU7 tak bude o něco levnější než elektromobil Model 3 americké automobilky Tesla, který lze v Číně pořídit od 245.900 jüanů, upozornil server CNBC.
img

Philip Morris ČR: 2023: Výsledky ve shodě s našimi odhady, dividenda 1 220 CZK

27.03.2024 Výsledky Philip Morris ČR (PMČR) za loňské druhé pololetí a celý minulý rok jsou v meziročním srovnání mírně nižší. Výnosy za druhou polovinu roku dosáhly 10,9 mld. CZK (-2,5 % y/y), čistý zisk pak činil 1,9 mld. CZK (-6,4 % y/y). PMČR navrhuje ke schválení na valnou hromadu dividendu ze zisku za minulý rok ve výši 1 220 CZK na akcii, což znamená (hrubý) výnos +7,8 %. Reportovaná čísla jsou prakticky ve shodě s našimi projekcemi. Mírně lepší (+4,0 %), než jsme čekali, byl provozní zisk.
C:\fakepath\kering.jpg

Akcie Kering dnes rekordně klesly

20.03.2024 Akcie francouzské společnosti na prodej luxusních doplňků Kering dnes dopoledne na burze v Paříži oslabily až o 15 procent, což je nejvíce za dobu existence firmy. Reagovaly tak na úterní oznámení, v němž Kering varuje před citelným poklesem tržeb v prvním čtvrtletí, zejména kvůli útlumu v Asii a Tichomoří, tedy v regionu, který zahrnuje i důležitý čínský trh. Největší propad tam očekává italská značka Gucci, která je součástí skupiny Kering.
img

Denní shrnutí: Bitcoin a zlato na historických maximech 💡

05.03.2024 Nálada v USA je dnes nadále slabá a investoři po silné rally vybírají zisky. Index US100 ztrácí téměř 1,74 %, US500 ztrácí více než 0,8 % a US2000 je níže o více než 0,3 %.
img

Wall Street pod tlakem technologických akcií 📉

05.03.2024 Alphabet prorazil pod 200denní exponenciální klouzavý průměr. Poklesy však byly v druhé části seance téměř zcela vymazány. Akcie Nvidia odolávají prodejnímu tlaku v sektoru polovodičů poté, co společnost CFRA zvýšila cílovou cenu pro Nvidia na 1 000 USD za akcii (dříve 840 USD). Dnešní seance se zdá být prodloužením vybírání zisků po působivé rally na Wall Street.
img

Home Credit oznámil podpis rámcové dohody o prodeji aktiv firmy ve Vietnamu

28.02.2024 Skupina Home Credit, divize PPF pro spotřebitelské financování, dnes oznámila podpis rámcové dohody o prodeji aktiv Home Creditu ve Vietnamu. Plnění transakce dosahuje přibližně 800 milionů eur, tedy asi dvacet miliard Kč. Vyplývá to z tiskové zprávy PPF. Kupující stranou je banka Siam Commercial Bank Public Company Limited (SCB), která je součástí thajské skupiny SCBX Public Company Limited.
C:\fakepath\trading-27022024.png

Analýza S&P 500, EUR/USD, GBP/USD, AUD/USD - indexy opět na nových all-time high

27.02.2024 I když trh očekává, že úrokové sazby v USA zůstanou na vyšší úrovních delší dobu, akciové indexy toto zatím nijak nezneklidňuje a v minulém týdnu dosáhly nových rekordů. Klíčová makrodata, která budou v tomto týdnu reportována, by však mohla jejich růst korigovat.
img

Boom AI dosáhl historických rozměrů a všechny oči se upírají na firmu Nvidia

21.02.2024 Pro náladu na akciových trzích nejspíš v tomto okamžiku nejsou důležitější hospodářské výsledky než tržby společnosti Nvidia za 4. čtvrtletí fiskálního roku 24 (FY24 Q4) končící 31. lednem 2024. Ty budou zveřejněny ve středu v noci po uzavření amerického akciového trhu. Boom AI je silnější než kdy dřív a začíná s sebou strhávat další a další akcie, takže se budou oči všech upírat právě sem. Analytici očekávají tržby 20,4 miliardy USD, tedy meziročně o 238 % vyšší, a EPS 4,60 USD, tedy meziročně o 613 % vyšší. Jedná se o patrně dosud největší zaznamenaný nárůst mezi megakorporacemi. Ještě nikdy jsme neviděli firmu s tržní hodnotou 1 bilion USD, 12měsíčními tržbami 45 miliard a čistou ziskovou marží 55 % růst tak šíleným tempem.
img

Škoda Auto posílila pozici jedničky na Slovensku, nejprodávanější byly octavie

22.01.2024 Automobilka Škoda Auto si loni upevnila pozici jedničky na slovenském trhu s novými osobními automobily, nejprodávanějším modelem tam byly vozy Octavia. Vyplývá to z údajů, které ČTK poskytl místní svaz automobilového průmyslu.
img

Pohonné hmoty v Česku zdraží. Kvůli houstnoucímu napětí v Rudém moři a slábnoucí koruně

18.01.2024 Benzín u českých čerpacích stanic v posledním týdnu mírně zdražil, o sedm haléřů na litr, zatímco cena nafty stagnovala. V příštích sedmi dnech se dočkáme mírného zdražení obou základních druhů paliv, a to v rozsahu deseti až patnácti haléřů na litr.
img

Odbyt automobilového koncernu Volkswagen loni vzrostl o téměř 12 procent

12.01.2024 Celosvětový odbyt německého automobilového koncernu Volkswagen se vloni zvýšil o 11,8 procenta na 9,24 milionu vozů po sedmiprocentním poklesu v předchozím roce. Oznámila to dnes firma, jejíž součástí je rovněž Škoda Auto.
img

US OPEN: Wall Street otevírá výše, Boeing klesá o 8 %

08.01.2024 Indexy Wall Street zahájily dnešní obchodování o něco výše po malých ziscích, které evropské indexy dnes dosáhly. S&P 500 si při zahájení seance připsal 0,2 %, Dow Joens se obchodoval o 0,1 % výše, zatímco Nasdaq vyskočil o 0,5 %. Small-cap Russell 2000 klesl o 0,4 %.
C:\fakepath\ropa-27122023.jpg

Ropa, ropné měny a ropné akcie

27.12.2023 Ropa se během letoška podobně jako ostatní komodity dostala zpět na relativně snesitelné ceny. Poptávka roste pomalu kvůli slabé čínské ekonomice a vysokým úrokovým sazbám v Evropě a v USA. Trh se ale nachází v rovnováze, kdy rostoucí těžba v USA, Brazílii a Guyaně dokáže kompenzovat jak mírné přírůstky spotřeby, tak i prohlubující se škrty členů kartelu OPEC, kteří postupně vyklízejí pole a ztrácejí tržní podíl.
img

AMD roste o 8 % po debutu nového čipu s umělou inteligencí, který je konkurentem Nvidie 📊

07.12.2023 Akcie společnosti Advanced Micro Devices (AMD.US) dnes rostou o více než 8 %. Důvodem je včerejší představení čipu AI Instinct MI300X, který by měl přímo konkurovat čipům Nvidia. Jak Meta (META.US), tak Microsoft (MSFT.US) a OpenAI již uvedly, že si nové čipy od AMD objednají, což trh vzal jako silný signál velmi silného zájmu a poptávky po produktu v roce 2024. Společnost zdvojnásobila očekávanou hodnotu trhu s čipy umělé inteligence. Podle generálního ředitele společnosti AMD bude mít Su v horizontu čtyř let hodnotu přibližně 400 miliard USD, zatímco dříve se odhadovalo 200 miliard USD, což svědčí o velmi vysoké pozorované poptávce ze strany podniků.
C:\fakepath\Binance-Zhao.png

Zakladatel Binance Changpeng Zhao odstoupil z funkce generálního ředitele

22.11.2023 Zakladatel největší světové kryptoměnové burzy Binance Changpeng Zhao, v branži označovaný podle začátečních písmen svého jména jako CZ, se včera přiznal, že porušil americká pravidla proti praní špinavých peněz a americké sankce. Souhlasil také, že zaplatí pokutu 50 milionů dolarů (1,1 milionu Kč) a následně oznámil, že odstoupil z funkce generálního ředitele. Firmu nyní musí na tři roky opustit, stojí v soudním spisu. Podle agentury Reuters jde o součást rozsáhlé dohody s ministerstvem spravedlnosti, která má zajistit, aby společnost nadále fungovala.
C:\fakepath\trader-21112023-58-zm.jpg

WSJ: Šéf Binance plánuje odstoupení a přiznání viny za praní špinavých peněz

21.11.2023 Generální ředitel největší světové kryptoměnové burzy Binance Changpeng Zhao, v branži označovaný podle začátečních písmen svého jména jako CZ, plánuje odstoupit z funkce a přiznat vinu za porušení amerických zákonů proti praní špinavých peněz. Firma, kterou zakládal, také souhlasí, že zaplatí Spojeným státům pokutu 4,3 miliardy dolarů (asi 96,5 miliardy Kč). S odkazem na zdroje obeznámené se situací o tom na svém webu píše deník The Wall Street Journal (WSJ). Podle jeho zdrojů takový krok může zachovat schopnost společnosti pokračovat v další činnosti.
img

NIO v úzkých, cena Tesly a IPO elektromobilů firmy Renault

16.11.2023 V dnešních aktualitách z akciových trhů se zaměříme na odvětví akumulátorových elektromobilů, odkud přichází čím dál víc zpráv. Tlak na NIO se zvyšuje a teď bude pro tohoto čínského výrobce klíčová zpráva o výsledcích za 3. čtvrtletí. Tržní podíl Tesly mezi 15 sledovanými automobilkami dál klesá.
C:\fakepath\Birkenstock-06102023-1.jpg

Pomůže Barbie akciím Birkenstock?

06.10.2023 Německá obuvnická společnost Birkenstock se chystá vstoupit na americkou burzu a toto IPO, neboli veřejná nabídka akcií, je v letošním roce jedno z nejsledovanějších. K obrovské popularitě značky Birkenstock pomohla Barbie, která ve stejnojmenném filmu nosí sandály právě od značky Birkenstock.
img

PMČR: Meziročně nižší výsledky za první pololetí zaostaly za našimi odhady

02.10.2023 Philip Morris ČR (PMČR) reportoval za první polovinu tohoto roku meziroční pokles tržeb o 1 % na 9,7 mld. CZK. Klesl celkový prodaný objem výrobků. Vzhledem k inflaci nákladů je provozní zisk meziročně slabší o 13,8 % na 1,8 mld. CZK. Čistý zisk je 1,7 mld. CZK (-9,7 % y/y). Oznámená čísla jsou pod našimi odhady.
img

Ceny uranu na 12letých maximech 📈 Kazatomprom stoupá o 6 %

26.09.2023 Akcie největšího světového producenta uranové rudy, kazašského Kazatompromu (KAP.UK), dnes vzrostly téměř o 6 %. Výsledky za druhé čtvrtletí překonaly odhady analytiků, i když byly meziročně mírně nižší. Zároveň se zvyšují očekávání výsledků v příštím čtvrtletí, protože ceny uranu rostou již 10. týden v řadě, což je nejlepší série suroviny od katastrofy ve Fukušimě v roce 2011. Cena za libru U308 je již na 65 USD a také dosáhl nových 12letých maxim. Kazatomprom má v posledních letech 30 až 40% tržní podíl na celosvětové produkci U308 a společnost se také zabývá těžbou vzácných zemin (včetně tantalu a berylia). Těžba uranu Kazatomprom je známá díky výhodám in-situ Recovery miningu (ISR), které zahrnují nižší náklady na těžbu, nižší náklady na těžbu a menší stopu. Největším rizikem firmy jsou geopolitika a logistické cesty.
img

ČSOB Pojišťovna vloni vytvořila rekordní čistý zisk 2,153 miliardy korun

15.09.2023 ČSOB Pojišťovna se sídlem v Pardubicích loni vytvořila rekordní čistý zisk 2,153 miliardy korun. Výsledek je o 22 procent vyšší než rok předtím. Společnosti se dařilo zejména v pojištění vozidel, pojištění domků a domácností a průmyslového pojištění, uvedla společnost ve výroční zprávě zveřejněné ve Sbírce listin. Za růstem stály jak nové smlouvy, tak průběžné navyšování pojistných částek u dosavadních smluv v reakci na rostoucí inflaci.
img

VIDEO: Apple odhalil iPhone 15. Proč je pro společnost tak důležitý a kolik ji vydělá?

13.09.2023 Společnost Apple včera večer uspořádala tradiční podzimní konferenci, na které představila novou řadu chytrých telefonů iPhone. Při této příležitosti jsme se podívali na iPhone z obchodního hlediska, na jeho prodeje, tržní podíl a trh s chytrými telefony jako celek. Kromě toho Vám ukážeme, jak je možné, že Apple výrazně zvyšuje příjmy z tohoto segmentu i přesto, že počet prodaných chytrých telefonů ve světě již několik let stagnuje.
img

Evropská komise zahajuje vyšetřování čínské dotační politiky v oblasti výroby elektroaut. Výsledkem může být zákaz dovozu čínských vozů a zdražení elektroaut také v Česku

13.09.2023 Evropská komise dnes oznámila zahájení vyšetřování čínské dotační politiky v oblasti výroby elektroaut. Nebude překvapením, pokud výsledkem vyšetřování budou vyšší cla na čínské vozy, nebo dokonce zákaz jejich dovozu do EU.
img

V USA začal soud se společností Google kvůli zneužívání postavení na trhu

12.09.2023 Ve Spojených státech dnes začal soudní proces se společností Google kvůli zneužívání postavení na trhu. Za účasti mnoha svědků bude trvat deset týdnů, informují tiskové agentury. Proces je důležitý pro vládu amerického prezidenta Joea Bidena, která se staví do role zastánce hospodářské soutěže, ale má problémy přesvědčit o svém názoru soudy.
img

PayPal na šestiletém minimu 📉 Elliott snížil podíl ve společnosti

16.08.2023 Akcie společnosti PayPal (PYPL.US) se od roku 2021 nacházejí v nelichotivé situaci a včera se propadly pod psychologickou úroveň 60 USD.
img

Německo stále dramatičtěji zaostává za USA, varuje největší německá banka. Tím se i stupňuje jeho technologická závislost na Číně, takže podoba vztahů s ní bude do budoucna stále více ovlivňovat i výkon české ekonomiky a zaměstnanost v ČR

16.08.2023 Eurozóně vážně hrozí největší krize od jejího vzniku, varují analytici agentury Bloomberg. Na přelomu let 2024 a 2025 se může v maximální míře projevit efekt utahování její měnové a zároveň rozpočtové politiky, což přivodí hospodářský pád – až zhruba pětiprocentní – srovnatelný s tím z doby evropské dluhové krize před více než deseti lety. Zatímco Spojené státy mohou zvládnout měkce přistát, eurozóna mnohem spíše přistane tvrdě.
img

Biden se pustil do Číny jako nikdy: je to prý „tikající časovaná bomba“, v čele má samé „lumpy“. Z jeho výroků se dělá mdlo třeba i v centrále Volkswagenu

11.08.2023 Americký prezident Joe Biden se nevídaně ostře pustil do Číny, resp. její ekonomiky. Při včerejší sponzorské večeři v Utahu se však dopustil rovněž řady nepřesností, často i podstatných, které koriguje agentura Bloomberg.
C:\fakepath\Banky.jpg

ČNB: České banky i pojišťovny jsou dost odolné vůči zhoršení ekonomiky

07.08.2023 České banky i pojišťovny jsou dostatečně kapitálově vybavené, aby odolaly i zhoršeným ekonomickým podmínkám. Ukázaly to výsledky dohledových zátěžových testů, které dnes zveřejnila Česká národní banka (ČNB). Tento druh testů provádí ČNB pravidelně ve spolupráci s vybranými bankami a pojišťovnami, které pokrývají přes 90 procent českého trhu.
img

Volkswagen a jeho Audi se v obavě ze ztráty trhu investičně spojují s čínskými automobilkami, startupem Xpeng a státním SAIC Motor. Německá automobilka totiž „jako sůl“ potřebuje pokročilejší čínské technologie a know-how, což je varovné pro celé Česko

27.07.2023 Německá automobilka Volkswagen, matka tuzemské Škody, nasype 700 milionů dolarů, v přepočtu zhruba patnáct miliard korun, do mladičkého čínského výrobce elektromobilů Xpeng, založeném teprve roku 2014. Získá tím bezmála pětiprocentní podíl a pozorovatelské křeslo v představenstvu Xpengu.
img

Swiss Life Hypoindex červenec 2023: Hypoteční sazby klesly. Přichází změna trendu?

12.07.2023 Měsíční splátka hypotéky na 3,5 mil. Kč sjednané do 80 % ceny nemovitosti, splatnosti 25 let a průměrné nabídkové sazbě 6,24 % p. a. se v červenci snížila o 127 korun na 23 068 korun.
C:\fakepath\kryptomeny2.jpg

Reuters: Globální kryptoměnové burzy se snaží posílit podíl v USA

11.07.2023 Kryptoměnové platformy z celého světa se snaží posílit svůj podíl ve Spojených státech, na největším světovém trhu poté, co dvěma největším kryptoburzám v zemi podle tržního podílu Coinbase a Binance.US letos kvůli vyšetřování úřady podíl výrazně klesl. Podle údajů firmy Kaiko se zhruba v polovině června podíl Coinbase snížil na 51 procent z lednových 62 procent a podíl Binance.US se propadl na 1,5 procenta z březnových 22 procent, upozornila agentura Reuters.
img

Skupině E.ON ČR stoupl loni zisk po zdanění o procento na 6,26 miliardy Kč

27.06.2023 Skupině E.ON v České republice loni stoupl zisk po zdanění meziročně zhruba o jedno procento na 6,26 miliardy Kč. Firma to dnes sdělila ČTK, tržby skupiny neuvedla. Firma E.ON Energie měla loni tržby z prodeje výrobků, služeb a zboží 56,9 miliardy Kč. Meziročně vzrostly téměř o devět procent. Zisk po zdanění měla firma 2,72 miliardy, meziročně o 19 procent vyšší. Vyplývá to z výroční zprávy firmy zveřejněné dnes ve Sbírce listin. Firma z koncernu E.ON prodává elektřinu a zemní plyn. Druhá hlavní firma ze skupiny, EG.D, zatím výsledky nezveřejnila. Mluvčí E.ON ČR Roman Šperňák uvedl, že tržby EG.D klesly loni meziročně o devět procent, předloni byly 21,3 miliardy korun. Kolik zaplatí firma na dani z neočekávaných zisků, neuvedl.
C:\fakepath\pre.jpg

PRE vyplatí akcionářům dividendu 439,96 Kč za akcii, stejně jako loni

23.06.2023 Společnost Pražská energetika (PRE) vyplatí letos svým akcionářům dividendu 439,96 Kč za akcii, tedy na stejné úrovni jako loni. Firma tak mezi akcionáře rozdělí přes 1,7 miliardy Kč. Rozhodla o tom dnešní valná hromada společnosti. Udělala také několik změn ve správních orgánech firmy, novými členy představenstva se stali David Vodrážka a Jaromír Beránek.
img

Akciím evropských firem zaměřených na luxus se mimořádně daří, z důvodu oživení čínské ekonomiky. Kvůli rostoucímu geopolitickému napětí jsou lepším způsobem, jak se vézt na růstové vlně Číny, než přímo čínské akcie

15.05.2023 Tyto dny patří na burzách třpytu okázalosti. Ikony luxusu jako švýcarská společnost Richemont, pod jejíž křídla patří třeba značka Cartier, rostou málem do nebes. Zrovna akcie Richemontu v pátek pokořily svůj historický cenový rekord poté, co firma zveřejnila lepší než předpokládané výsledky. Nečekaně výrazně jí svědčí ukončení covidových restrikcí v Číně, k němuž došlo loni koncem roku. Silnější než předpokládaná čínská poptávka zapříčila již dříve pozitivní překvapení při ohlášení výsledků za první letošní čtvrtletí jak v případě společnosti Louis Vuitton Hennessy Moet (LVHM), tak třeba i Prady.
img

Energetická skupina PRE loni zvýšila čistý zisk o čtvrtinu na 3,33 miliardy Kč

05.05.2023 Energetická skupina Pražská energetika (PRE) loni zvýšila svůj čistý zisk na 3,33 miliardy korun, což je meziročně téměř o čtvrtinu více. Výnosy skupiny pak vzrostly o skoro 39 procent na více než 38 miliard korun. Vyplývá to z výroční zprávy Pražské energetiky (PRE), na kterou dnes upozornil Ekonomický deník. V hospodaření skupiny se během loňské energetické krize spojené s vysokým zdražením energií projevil také nárůst počtu odběratelů a dodávek.
img

Prodej aut v EU v březnu pokračoval v růstu, přesáhl milion vozů

19.04.2023 Prodej nových osobních automobilů v Evropské unii se v březnu meziročně zvýšil o 28,8 procenta na 1,087.939 vozů, růst vykázal už osmý měsíc za sebou. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA).
img

PMČR: Výsledky ve shodě s odhady, dividenda 1 310 CZK

28.03.2023 Philip Morris ČR (PMČR) dnes oznámil hospodářské výsledky za druhé pololetí minulého roku a za celý rok 2022. Celoroční tržby vzrostly o +11,0 % na 21 mld. CZK. Pozitivně se projevil prodej tabákových náplní a příznivý cenový vývoj. Čistý zisk je vyšší o +3,4 % díky lepšímu finančnímu výsledku a dosáhl 3,6 mld. CZK. Vedení PMČR navrhuje dividendu ve výši 1 310 CZK (hrubý výnos 7,4 %). Oznámená čísla jsou ve shodě s naším odhadem.
img

Umělá inteligence. Dočasný růst, nebo nově zrozený dlouhodobý investiční trend?

15.02.2023 Umělá inteligence již dlouho ovlivňuje lidskou představivost. Ačkoli k vytvoření takzvané obecné umělé inteligence (AGI) máme ještě daleko, její vývoj se silně zrychluje díky klesajícím nákladům (strojové učení) a rostoucím schopnostem, jak jsme toho svědky při vytváření nedávno populární aplikace ChatGPT, která je podle agentury Reuters nejrychleji rostoucí aplikací v historii. Jedná se o nový dlouhodobý investiční trend na trzích? Nebo jen dočasný impuls, jako tomu bylo v případě několika vláken souvisejících s blockchainem, zelenou energií nebo metaverzemi?
img

Lyft se v premarketu propadá o více než 30 % kvůli chmurným vyhlídkám

10.02.2023 Akcie společnosti Lyft (LYFT.US) se před otevřením Wall Street propadly o více než 30 % poté, co společnost provozující přepravu vydala slabý výhled na 1. čtvrtletí, který zastínil lepší než očekávané údaje o tržbách za 4. čtvrtletí. Společnost plánuje snížit ceny a získat zpět tržní podíl, který ztratila ve prospěch většího konkurenta Uber Technologies (UBER.US), který ve středu zveřejnil optimistické čtvrtletní výsledky.
img

Zaměřeno na převratné produkty: lék na obezitu od Novo Nordisk

03.02.2023 V našem článku o převratných produktech se podíváme na firmu Novo Nordisk. Původně malá farmaceutická společnost se po 30 letech díky neustálým inovacím v oblasti insulinových léčiv a výraznému zvýšení produktivity a efektivity stala třetí nejhodnotnější firmou v celé Evropě. Před šesti lety uvedla na trh přípravek Saxenda, a dala tak vzniknout novému segmentu takzvané péče o obézní pacienty. Už to byl začátek něčeho velkého, a když Novo Nordisk před sedmi čtvrtletími uvedl na trh ještě přípravek Wegovy, nastartoval tím takový růst, že investoři během dvou let nadšeně vyhnali cenu jeho akcií o 122 % výš.
img

Prodej aut v EU se v listopadu znovu výrazně zvýšil, stoupl o 16,3 procenta

15.12.2022 Prodej nových osobních automobilů v Evropské unii v listopadu čtvrtý měsíc po sobě vzrostl. Meziročně se zvýšil o 16,3 procenta na 829.527 vozů. Trh ale zůstal hluboko pod úrovní před pandemií z listopadu 2019, kdy se zaregistroval milion nových automobilů. Za prvních 11 měsíců letošního roku klesl prodej o 6,1 procenta. Ve své tiskové zprávě to dnes uvedlo Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA).
img

Salesforce se propadá o 10 % kvůli smíšeným výhledům, rezignace generálního ředitele

01.12.2022 Akcie společnosti Salesforce (CRM.US) ve čtvrtek klesly o více než 10,0 %, protože zprávy o překvapivém odchodu spoluředitele Taylora a slabém finančním výhledu zastínily optimistické čtvrtletní údaje.
C:\fakepath\trader-01122022-7-zm.png

Tesle v USA klesá podíl na trhu, objevuje se levnější konkurence

01.12.2022 Americká automobilka Tesla, v jejímž čele stojí miliardář Elon Musk, zůstává jedničkou na trhu s elektromobily ve Spojených státech. Její tržní podíl se však snižuje, protože konkurenti uvádějí na trh čím dál více cenově dostupnějších modelů. Vyplývá to ze zprávy společnosti S&P Global Mobility. V letošních prvních třech čtvrtletích se podíl Tesly na trhu s elektromobily v USA podle této zprávy snížil na 65 procent ze 71 procent před rokem a ze 79 procent v roce 2020. S&P předpokládá, že do roku 2025 se tento podíl propadne na méně než 20 procent.
img

Kolaps FTX

22.11.2022 Zpráva obsahovala celkový počet měsíčních návštěv FTX.com uživateli ze 30 zemí v období od ledna do října 2022. Ukázalo se, že mezi nejpočetnější a nejaktivnější uživatele platformy patří uživatelé z východní Asie: 297 200 návštěv za měsíc z Jižní Koreji, 241 700 ze Singapuru a 223 500 z Japonska, což představuje téměř 16 % směnného provozu.
C:\fakepath\gazprom.jpg

Polsko a Německo zestátní domácí aktiva ruské plynárenské společnosti Gazprom

14.11.2022 Polská vláda převezme polská aktiva ruské plynárenské společnosti Gazprom. Jde o podíl ve společnosti EuRoPol Gaz, což je vlastník polské části plynovodu Jamal-Evropa, významné části přepravní soustavy zemního plynu v Polsku. Na svém webu to dnes uvedl polský deník Rzeczpospolita a zprávu posléze potvrdila polská vláda. Krátce nato oznámila německá vláda, že zestátní bývalou dceřinou společnost Gazpromu, informovala agentura DPA.
img

BinanceCoin získává 15%, když Binance získává FTX

08.11.2022 Kryptoměna BinanceCoin (BNB) reagovala euforicky na zprávy, že Binance pohltila jednoho z jejích hlavních konkurentů, burzu FTX:
img

Nejlepší bankou roku 2022 se stala Raiffeisenbank

02.11.2022 Raiffeisenbank zvítězila v soutěži Visa Nejlepší banka 2022, kterou pořádají Hospodářské noviny. Banka ovládla i kategorii Klientsky nejpřívětivější banka, když toto ocenění získala celkem posedmé. Nejvýkonnější a nejlépe fungující bankovní dům byl letos vyhlášen již počtrnácté.
img

Sociální dilema: definice písmene "S" v pojmu ESG

30.09.2022 Písmeno "S" v „ESG“ představuje sociální faktory. Patří sem práva zaměstnanců, zdravotní a bezpečnostní standardy, rovnost pohlaví a rovnost v odměňování – tedy otázky, které mohou mít negativní dopad na společnost. "S" je důležité, protože právě spolupráce ve společnosti nám dává možnost zlepšit náš život, prosperovat a přežít.
img

Philip Morris ČR: Pokles podílu, výpadky produkce, růst nových technologií, stále vysoká dividenda

29.09.2022 Philip Morris ČR (PMČR) dnes reportoval své výsledky za první polovinu tohoto roku. PMČR oznámil meziroční růst čistého zisku o 5,8 % na 1,8 mld. CZK při tržbách 9,8 mld. CZK (10,4 % y/y). Pokles tržního podílu klasických cigaret téměř kompenzoval nárůst zahřívaných náplní. Pokles podílu jde také na vrub výpadkům dodávek materiálů, které způsobily přerušení produkce a změnu plánu výroby. Hospodaření za první polovinu roku naznačuje celkovou dividendu ve výši 1 350 CZK (hrubý výnos 8,1 %). Oznámená čísla jsou ve shodě s naším odhadem.
img

Philip Morris ČR: Očekáváme růst hospodaření, pokles podílu cigaret a růst zahřívaných náplní

23.09.2022 Očekávané výsledky hospodaření: Společnost Philip Morris ČR (PMČR) by podle našich odhadů měla ukázat pokles spotřeby klasických cigaret, tak jak to bylo vidět v předchozích kvartálech. Kompenzovat by to mohl prodej zahřívaných náplní, kdy čekáme nárůst tržního podílu v obou zemích (CZ & SK). V první polovině tohoto roku nebylo hospodaření společnosti ovlivněno restrikcemi, tak jak tomu bylo v části prvního semestru loňského roku.
img

Jestřábí ECB, rozkývaná ropa a americká data

01.06.2022 V kontextu toho, co jsme psali v minulých dnech, můžeme doplnit další informace k politice ECB. Ozval se jeden z největších jestřábů v jejím vedení, Robert Holzmann, podle něhož vysoká inflace znamená potřebu zvýšení sazeb rovnou o 50 bodů. Je třeba rozhodné akce, aby nemusely později přijít tvrdší kroky, říká rakouský zástupce v ECB. Ačkoli je to stále "jen" hlas jestřábího křídla, takto naplno ještě podpora pro razantnější přístup nezazněla a dostáváme tedy další důkaz, že se názory posouvají. Euro z toho však dopoledne netěží nové zisky a v klidu zůstávají také dluhopisové výnosy.
img

Garanční systém zahájí výplatu náhrad vkladů Sberbank CZ nejpozději 9. března

28.02.2022 Garanční systém finančního trhu zahájí výplatu náhrad vkladů Sberbank CZ nejpozději 9. března. Očekávané výplaty náhrad činí přibližně 28,5 miliardy Kč. Garanční systém to dnes oznámil ČTK. Česká národní banka dnes zahájila kroky k odnětí bankovní licence Sberbank CZ, která má vazby na Rusko. Důvodem je zhoršení situace banky v souvislosti s odlivem vkladů po napadení Ukrajiny Ruskem. Klienti Sberbank CZ budou vypláceni prostřednictvím vybraných poboček Komerční banky, s níž má Garanční systém uzavřenu smlouvu na zajištění výplaty náhrad pohledávek z vkladů.
img

Předeženou Ethereum jeho úhlavní rivalové? 

14.02.2022 Noví investoři do krypto aktiv si rozhodně museli všimnout, že celý trh za posledních pár měsíců ztratil poměrně velkou část ze své hodnoty. Což s sebou samozřejmě nese i zhoršenýsentiment, který je nyní bez debat dosti medvědí. A není divu, když celý trh s krypto aktivy ztratil od počátku listopadu po tržní minimum z ledna zhruba 50 % ze své hodnoty. Čili z nějakých 3 bilionů USD jsme klesly až na 1,5 bilionu USD tržní kapitalizace.
img

Novým šéfem představenstva a ředitelem Škody Transportation je Pfleger

14.02.2022 Novým předsedou představenstva a generálním ředitelem skupiny Škoda Transportation je sedmapadesátiletý Francouz Didier Pfleger. Dosud pracoval v konkurenční firmě Alstom. Na obou postech vystřídal Petra Brzezinu, který plzeňské strojírenské seskupení vedl od převzetí skupinou PPF v roce 2018. ČTK to řekl ředitel komunikace PPF Leoš Rousek. PPF od Pflegera očekává geografickou expanzi a další kroky v transformaci. Pflegerovým okamžitým cílem je zvýšení ziskovosti společnosti a zajištění provozní spolehlivosti.
img

Philip Morris ČR (Koupit, 12m cíl = 18 183 CZK): Nadprůměrný dividendový výnos, potvrzujeme doporučení Koupit

11.02.2022 Investiční doporučení: Opakujeme doporučení Koupit pro akcie Philip Morris ČR. Nová cílová cena vzrostla na 18 183 CZK na jednu akcii PMČR. Společnosti rychle roste tržní podíl relativně nových technologií, kdy se tabákové náplně nepálí jako u klasických cigaret, ale zahřívají. Bez překvapení je PMČR je lídrem v segmentu tradičních cigaret, a to jak v České republice, tak na Slovensku. Jak jsme u PMČR zvyklí, má silnou bilanci bez dluhů a mezi své akcionáře dělí vysokou dividendu. Vzhledem k to mu, že tento sektor je velmi přísně regulován, je jasným rizikem jakékoli další utahování regulace prodeje cigaret a kouření. Dalším rizikem je růst spotřebních daní, a to zejména na zahřívané produkty. Obojí by pravděpodobně vedlo k růstu cen výrobků PMČR s možným dopadem na poptávku.
C:\fakepath\Akcie-08022022-uvod.png

IPO společnosti Rhodium Enterprises: Těžaři z Texasu

08.02.2022 V roce 2008 tehdy neznámý programátor pod pseudonymem Satoshi Nakamoto zveřejnil algoritmus pro vytvoření první kryptoměny na světě s názvem Bitcoin (BTC).
img

Apple se opět stal hlavním prodejcem smartphonů v Číně

26.01.2022 Tržní podíl společnosti Apple Inc v Číně dosáhl v Q4 2021 na historické maximum. Dle Counterpoint Research Tech drží Apple 23 % celého čínského trhu. V tomto kvartálu vyskočily prodeje o 32 %.
img

Škoda Auto chce letos prodat 73.000 aut, mírně více než v loňském roce

21.01.2022 Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto chce v letošním roce obhájit loňské výsledky na českém trhu. Plánuje prodat zhruba 73.000 aut, tedy asi o 2000 více než v loňském roce. Chce udržet tržní podíl 34 procent. Na tiskové konferenci to dnes řekl vedoucí českého zastoupení Škody Jiří Maláček. V programu ojetých vozů Škoda Plus neplánuje firma růst, chce dosáhnout loňských rekordních čísel, kdy prodala zhruba 56.000 aut.
img

Tesla loni zvýšila odbyt elektromobilů o 87 procent na rekordních 936.172

03.01.2022 Americká automobilka Tesla loni dodala na trh rekordních 936.172 elektromobilů, což je proti předchozímu roku nárůst o 87 procent. Firma to dnes uvedla v tiskové zprávě. Odbyt za čtvrté čtvrtletí dosáhl 308.600 vozů, což znamená také rekord za tříměsíční období. Ten předchozí byl ze třetího čtvrtletí a činil 241.300 elektromobilů.
img

Akcie Alibaba od října 2020 klesly o více než 66%. Jedná se o příležitost k nákupu?

21.12.2021 Akcie Alibaba (BABA) jsou stále v hlubokém poklesu. Především díky tomu, že jsou soustavně v nemilosti ze strany investorů, čínských a amerických regulačních orgánů. Zatímco Čína na Alibabu stále zaklekává, ze strany amerických regulačních orgánů zase hrozí delistování z amerických burz. To se přirozeně podepsalo i v hospodářství podniku, což si ukážeme v rámci fundamentální analýzy.
img

E.ON investuje 27 miliard eur, aby se připravil na přechod k zelené energii

23.11.2021 Německá energetická skupina E.ON do roku 2026 investuje kolem 27 miliard eur (více než 687 miliard Kč), aby připravila distribuční sítě i zákazníky na přechod k obnovitelným zdrojům energie. Firma si také stanovila cíle z hlediska tvorby zisku a plán výplaty dividend. E.ON se tak přidal ke svým rivalům, kteří podobné plány buď již nastínili, nebo se k tomu chystají.
C:\fakepath\dolar-usa.jpg

O inflaci zisků (2. díl)

19.11.2021 V předchozím článku jsme si ukázali, že dnešní růst spotřebitelských cen pomáhá spíše vylepšit výsledovky společností, které se na trhu nacházejí ve správný moment na správném místě, než že by byl vynucený růstem nákladů/mezd. Prozatím.
img

Finanční skupina SAB Finance letos dosáhne rekordního zisku

15.11.2021 Rok 2021 je pro SAB Finance extrémně úspěšným: Třetí čtvrtletí roku 2021 se stalo nejvýnosnějším kvartálem v historii SAB Finance s výnosy téměř 85 milionů korun. Jen za říjen SAB Finance dosáhla rekordních výnosů ve výši 42,5 milionů Kč a očekávaný zisk před zdaněním za prvních 10 měsíců atakuje hranici 148 milionů Kč.
img

🚀AMD roste o 10 % díky dohodě s Metou📈

08.11.2021 Akcie AMD (AMD.US) vyskočily během dnešní seance o 10 % díky zprávám, že společnost Meta (dosud Facebook) bude využívat čipy společnosti ve svých datových centrech. AMD vysvětlila, že obě společnosti pracují dohromady a vyvíjejí vysoce výkonný procesor postavený na třetí generaci EPYC procesoru. AMD také odhalila řadu nových čipů. Dnešní novinky následovaly oznámení Microsoftu, který se chystá využívat nový AMD Milan X chip v Azure. Zároveň AMD si ukusuje vyšší tržní podíl od lídra na tomto poli - Intelu. Jeho služeb dosud využívají Amazon nebo Google.
C:\fakepath\ropa33.jpg

Dokáže něco zastavit ropnou rally?

11.10.2021 V právě probíhající energetické tsunami v Evropě a v Asii se netradičně dostala cena ropy mimo hlavní témata diskuze. Plyn, uhlí, elektřina a jejich volatilita jsou to, co nyní hýbe trhy. Přitom ropa funguje často jako náhrada zmíněných komodit až už při výrobě elektřiny, jako palivo do automobilů, nebo jako zdroj energie v průmyslu.
C:\fakepath\top-02092021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

02.09.2021 1) Asijské akcie se dnes obchodovaly smíšeně. Čína zpřísňuje dohled nad osobní přepravou. Čínské regulační orgány si po technologických firmách pozvaly "na kobereček" také zástupce firem z oboru osobní přepravy včetně Didi, T3 nebo Meituan, aby jim vytkly například přijímání nekvalifikovaných řidičů či neschválených vozidel. Zároveň Peking pravděpodobně prodlouží současně platná omezení mezinárodní letecké přepravy až do poloviny roku 2022.
img

Strategy Analytics: Jedničkou na evropském trhu se smartphony se stala Xiaomi

02.08.2021  Dodávky chytrých telefonů v Evropě se ve druhém čtvrtletí meziročně zvýšily o 14 procent na 50 milionů přístrojů. Jedničkou na evropském trhu se smartphony se poprvé stala čínská společnost Xiaomi, která tak odsunula na druhou příčku jihokorejského rivala Samsung. Informovala o tom dnes výzkumná skupina Strategy Analytics na svých internetových stránkách.
img

Dvě hlavní firmy skupiny E.ON zvedly čistý zisk na pět miliard Kč

29.07.2021 Dvě klíčové společnosti skupiny E.ON ČR, firmy EG.D a E.ON Energie, měly loni v součtu zisk po zdanění 5,03 miliardy korun. Zisk obou společností meziročně stoupl zhruba o 500 milionů. Firma EG.D, dříve E.ON Distribuce, má za sebou loni rekordní investice. Vyplývá to z výroční zprávy. O výsledcích dnes informoval Ekonomický deník.
img

Akcie Apple: Firma ztrácí pozici světové dvojky ve výrobě smartphonů

23.07.2021 Svět oblétla zpráva, že Apple ztratil pozici světové dvojky ve výrobě chytrých telefonů. Do popředí se dostala společnost Xiaomi. Navíc se objevilo podezření, že existuje účinný spyware, který napadá telefony iPhone. Dokáže prý získat citlivá data a informace o uživatelích.
img

Ropní těžaři ukončili hádky

19.07.2021 Členové kartelu OPEC a jejich spojenci z řad tradičních těžařů v čele s Ruskem se včera dohodli na postupném koordinovaném navyšování těžby. Čeští řidiči se tak dočkají zastavení citelného nárůstu cen pohonných hmot z posledních týdnů, ba jejich zlevnění. Až do včerejška kartel nebyl schopen nalézt společnou řeč, neboť Spojené arabské emiráty – jeden ze členů kartelu – se bouřily proti nastavení vlastní výchozí těžební kvóty, kterou měly za příliš nízkou.
img

Klíčoví těžaři ropy dnes jednají ve Vídni. Pokud se dohodnou, zastaví se prudký růst ceny pohonných hmot v ČR

18.07.2021 Členové kartelu OPEC a jejich spojenci z řad tradičních těžařů v čele s Ruskem se dnes v poledne setkají u jednacího stolu ve Vídni. Samotné uskutečnění tohoto setkání napovídá, že by mohli konečně nalézt společnou řeč a dohodnout se na koordinovaném zvýšení těžby ropy. To totiž dosud není kartelem a jeho spojenci odsouhlaseno, neboť Spojené arabské emiráty – jeden ze členů kartelu – se bouří proti nastavení vlastní výchozí těžební kvóty, kterou již považují za příliš nízkou.
img

Ropní vládci se vzácně rozhádali, cena pohonných v ČR může vyletět vzhůru

05.07.2021 Cena ropy se drží poblíž svého maxima za celé období od října 2018, přičemž nelze vyloučit další citelný cenový nárůst. Klíčoví ropní těžaři se totiž rozhádali. Růst cen ropy by dále zdražil pohonné hmoty v ČR. Nyní se barel ropy Brent prodává za 76,2 dolaru. Benzín Natural 95 stojí průměrně bez jednoho haléře 33 korun za litr, takže je už teď nejdražší za takřka dva roky.
C:\fakepath\Cina.jpg

Reuters: O akcie čínské Didi je v USA zájem, firma získala víc, než čekala

30.06.2021 Čínská společnost Didi Global získala z primární veřejné nabídky akcií (IPO) v New Yorku 4,4 miliardy dolarů (94,3 miliardy Kč). Je to víc, než předpokládala a znamená to největší prodej akcií čínské firmy na burze v USA od roku 2014. Uvedly to dnes zdroje agentury Reuters. Didi je největším provozovatelem alternativní taxislužby v Číně, s jejími akciemi se dnes začne obchodovat na burze NYSE.
img

Evropská ekonomika i přes lockdowny pokračuje v expanzi

23.04.2021 Souhrnný index nákupních manažerů pro eurozónu za duben ukazuje zlepšení jak v sekotru průmyslu, tak služeb. Služby se i díky postupnému rozvolňování dostaly poprvé od začátku pandemie do pásma expanze s 50,3 b. Průmysl se drží vysoko v expanzi na úrovni 63,3 b. Nicméně největší průmyslová země Evropy Německo hlásí mírné zpomalení v průmyslu, kdy tamní PMI poklesly na 65,8 b. z předchozích 66,6 b. Důvodem je zejména celosvětový nedostatek čipů, který se začíná projevovat v německém automobilovém průmyslu pozastavováním výroby. Domníváme se, že nedostatek těchto zásadních komponentů se projeví na mírnější expanzi v průmyslu v následujících měsících, kdy bychom měly být svědky dalšího zpomalení. Naopak by měl nadále zrychlovat sektor služeb a pomalu by se tak měly srovnávat rozdíly mezi těmito dvěma segmenty a ekonomika by se měla postupně dostat ze současného dvourychlostního vývoje.
img

Americké státy vyzvaly Bidena, aby do roku 2035 ukončil prodej aut na benzin

21.04.2021 Guvernéři 12 amerických států vyzvali prezidenta Joea Bidena, aby podpořil snahu ukončit do roku 2035 prodej nových benzinových aut. O dopise zástupců států včetně Kalifornie, New Yorku, Massachusetts a Severní Karolíny dnes informovala agentura Reuters. Šlo by tak o jasný odklon od fosilních paliv. Prezident představil infrastrukturní plán za 2,3 bilionu dolarů (téměř 50 bilionů Kč) včetně daňových úlev na podporu elektromobilů a nabíjecích sítí, postupné vyřazování osobních aut na benzin ale zatím nepožaduje.
img

Reuters: Křetínského nájezd na Sainsbury vypadá jako nákladná záležitost

14.04.2021 Daniel Křetínský patrně doufá, že supermarkety budou nadále těžit z opatření, která přinesla pandemie a která se pro obchody nabízející potraviny a zboží denní potřeby ukázala jako příznivá. Český miliardář totiž zvýšil podíl v britském řetězci supermarketů J Sainsbury a drží v něm už skoro deset procent, což vyvolává dohady, že se pokusí firmu převzít. Ve svém komentáři to dnes píše redaktorka agentury Reuters Aimee Donnellanová.
C:\fakepath\Kryptoměny.jpg

Hodnota trhu kryptoměn poprvé přesáhla dva biliony dolarů

06.04.2021 Hodnota trhu kryptoměn poprvé přesáhla dva biliony dolarů (44 bilionů Kč), ukázala data analytických společností CoinGecko a Blockfolio. Letos už se přitom díky zájmu jak malých tak institucionálních investorů zdvojnásobila. Zhruba polovinu hodnoty trhu tvoří nejznámější digitální měna bitcoin.
img

PMČR: Očekávané snížení objemu prodaných výrobků, dividenda 1 260 CZK

30.03.2021 Výsledky hospodaření: Potvrdil se trend, který jsme viděli v první polovině roku. Philip Morris ČR dosáhlza celý rok 2020 růstu konsolidovaných tržeb o 4,6 % na 17,9 mld. CZK. Provozní a čistý zisk ale klesly o 11,1 % na 4,5 mld. CZK respektive o 12,3 % na 3,5 mld. CZK, a to hlavně v důsledku nižšího objemu prodaných výrobků. Společnost navrhuje vyplatit dividendu 1 260 na akcii. Výsledky jsou prakticky ve shodě s našimi odhady.
img

Rozbřesk: Trh s auty. Co padalo po Lehmanech 5 let, zvládl covid za jediný rok

19.01.2021 Pro evropský trh s osobními automobily byl rok 2020 naprosto výjimečným. Z pohledu počtu registrovaných vozů v EU sice nebyl úplně nejslabší (tím byl rok 2013), avšak rychlost pádu celého trhu byla dosud nevídaná. Zatímco po pádu Lehman Brothers trh padal pět let, až se dostal pod hranici 10 mil. prodaných vozů, v době pandemie na to stačil ani ne rok, jak potvrzují dnes ráno zveřejněné výsledky.
C:\fakepath\cina-usa-2.jpg

USA umístily Xiaomi na černou listinu, akcie firmy prudce klesly

15.01.2021 Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa umístila na černou listinu podniků spojených s ozbrojenými silami dalších devět čínských společností, včetně výrobce chytrých telefonů Xiaomi. Cena akcií Xiaomi se dnes na hongkongské burze propadla o více než deset procent.
img

PMČR (Koupit, 12m cíl = 16 512 CZK) nabízí nadprůměrný dividendový vývos, potvrzujeme doporučení Koupit

20.11.2020 Investiční doporučení: Opakujeme doporučení Koupit pro akcie Philip Morris ČR. Cílovou cenu jsme nově upravili na 16 512 CZK na jednu akcii PMČR. Společnost je lídrem na trhu tradičních cigaret a také na rychle se rozvíjejícím trhu s novými technologiemi (zahřívaným tabákem), a to jak v České republice, tak na Slovensku. Tradičně má společnost velmi silný finanční profil, je bez dluhů a vyplácí velmi atraktivní dividendu. Rizikem pro tento sektor je zejména zpřísnování legislativy, regulace prodeje cigaret a kouření a růst spotřebních daní. To by mohlo vést k vysokému růstu cen cigaret a s tím pravděpodobně související nižší poptávce.
img

Češi lační po hypotékách, banky jsou jejich zájmem zavaleny jako nikdy v minulosti. Hypotéky přitom ještě zlevní

18.11.2020 Největší tuzemská banka dle velikosti bilanční sumy, ČSOB, začátkem října zlevnila své hypotéky, načež na ní navázaly další banky, včetně České spořitelny a Raiffeisenbank. Další vlna zlevňování hypoték je tím pádem tu.
img

Další vlna zlevňování hypoték je tu, vyplatí se počkat. Moratorium skončilo a banky nekrvácí

03.11.2020 Největší tuzemská banka dle velikosti bilanční sumy, ČSOB, začátkem října zlevnila své hypotéky, načež na ní navázaly další banky, včetně České spořitelny a Raiffeisenbank. Další vlna zlevňování hypoték je tím pádem tu.
img

Philip Morris ČR: Za H1 2020 lepší tržby, pandemie zasáhla ziskovost

30.09.2020 Výsledky hospodaření: Reportovaná čísla společnosti Philip Morris ČR za první polovinu toho roku vzrostla na úrovni tržeb. Konsolidované tržby bez spotřební daně a DPH meziročně vzrostly o 4,7 % na 8,6 mld. CZK. Pozitivně se projevil silný růst prodejů zahřívaných produktů. Provozní a čistý zisk nicméně klesl o 12,8 % a 14,2 % a dosáhl 2,2 mld. CZK, respektive 1,7 mld. CZK. Důvodem poklesu jsou zejména vyšší distribuční náklady. To souvisí s pandemií COVID-19, která má na výsledky negativní vliv.
img

Automobilky hlásí obří propady prodejů

17.09.2020 „Škodovce se propadají prodeje nových vozidel méně než ostatním značkám na evropském trhu. Díky tomu vzrostl její tržní podíl, takže každý sedmnáctý nově prodaný automobil má logo s okřídleným šípem,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Očekávaný růst ceny lithia i podpora ze strany EU může představovat pro Česko a ČEZ ohromnou investiční příležitost

18.08.2020 Spotřebitelé žijící na území starého kontinentu můžou být v nejbližší době příčinou růstu cen lithia. Většina zemí nabízí dotace za účelem nákupu elektrického vozidla, což by se mělo promítnout i do vyšší poptávky. Přes pozdější restart některých závodů těžících lithium kvůli blokaci při pandemii koronaviru, ceny za kov používaný v bateriích nadále zůstávají na víceletých minimech.
C:\fakepath\korona.jpeg

Čekání na druhou vlnu

13.08.2020 Zatímco Evropa žije v nejistotě, jestli se koronavirová epidemie vrátí podobně silně jako na jaře, ve Spojených státech už se čeká spíše na druhou vlnu masivní fiskální podpory. Tam již o druhotném zvýšení nemocných není pochyb. A v podobném vyčkávacím módu se obchoduje spousta měn i komodit.
img

Investice do robotiky a umělé inteligence: nejlepší robotické akcie v roce 2020

16.07.2020 Investování do robotických akcií je stále populárnější. Přestože robotika není ještě vyloženě součástí našich každodenních životů, roboti jsou stále důležitější v odvětvích, jako je letecký, automobilový, lékařský a potravinářský průmysl. Jaký vývoj probíhá v tomto odvětví? A které robotické akcie jsou momentálně zajímavé? V tomto článku probereme vše, co potřebujete vědět o megatrendu robotiky a představíme vám nejperspektivnější akcie z tohoto ekonomického sektoru.
img

Evropský maloobchod se zotavuje, ale luxusní zboží potřebuje ty, kteří hodně utrácí

02.07.2020 Evropa se začíná „oklepávat“ z omezení pohybu a podle analýzy Fidelity International ukazují čerstvá data známky oživení u maloobchodu, jednoho z nejvíce zasažených odvětví. U luxusního zboží je kvůli absenci čínských turistů, kteří hodně utrácí a představují až 40 procent poptávky v tomto sektoru, nejbližší výhled nejistý.
img

OPEC+ musí naplánovat „exit“ strategii

28.05.2020 Saudská Arábie a její spojenci v rozšířené skupině zemí vyvažujících ropu OPEC+ začaly sotva implementovat snižování produkce, takže se může zdát předčasné začít mluvit o potřebě strategie ukončení.
img

PwC: Prodej elektromobilů v Evropě poprvé překonal Čínu

15.05.2020  V západní Evropě se v 1. čtvrtletí poprvé prodalo více elektromobilů než v dosud vedoucí Číně. Na sedmi hlavních evropských trzích vzrostl prodej o 65 procent na 104.000 elektrických vozů, v Číně prodej kvůli snížení státní podpory a koronaviru klesl o 58 procent na 77.000 aut. V Česku se prodej elektromobilů zvýšil téměř pětinásobně. Vyplývá to z nové studie PwC E-Mobility Sales Review.
img

Společnost Xiaomi v žebříčku Global 2000 časopisu Forbes

15.05.2020 Časopis Forbes zveřejnil žebříček Global 2000 pro rok 2020. Společnost Xiaomi Corporation zabývající se výrobou chytrých telefonů a inteligentního hardwaru propojeného prostřednictvím platformy Internet of Things, oznámila umístění na 384. pozici v žebříčku. Ve srovnání s minulým rokem si Xioami polepšilo o 42 příček.
C:\fakepath\ropa-fx.png

Těžba ropy klesá, ale stačí to na růst cen?

11.05.2020 Ropný kartel OPEC a přidružené země v čele s Ruskem by již od začátku května měly aplikovat bezprecedentní těžební škrty ve výši 9,7 mil. barelů denně. K tomu mohutným tempem klesají dodávky ropy na trh ze zemí, jako jsou Spojené státy, Kanada a Norsko, protože tam se stává řada těžebních polí při aktuálních cenách nerentabilní.
img

Volkswagen v dubnu zvýšil odbyt v Číně, na svém největším trhu

06.05.2020 Německá automobilová skupina Volkswagen v dubnu meziročně zvýšila odbyt v Číně, na svém největším trhu. V příspěvku na síti LinkedIn to dnes uvedl šéf čínské divize firmy Stephan Wöllenstein. Stalo se tak podle něj i přesto, že čínský trh jako celek zhruba o deset procent klesl.
C:\fakepath\trump2.jpeg

Trump a jeho tweety: Nová anomálie na trhu

04.05.2020 Donald Trump zbořil snad všechny zavedené pořádky už během své prezidentské kampaně a rozhodně v tomto trendu pokračuje i během vládnutí v Bílém domě. Jeho největší zbraní v tomto ohledu je Twitter a s ohledem na sílu slov, která nynější prezident Spojených států používá, můžeme mluvit o bombě pro finanční trhy pokaždé, když Trump zveřejní další ze svých tweetů.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Štěpán Hájek | Německé ministerstvo hospodářství | Bilanční suma | Walmart | Unilever (UNA) | Dynamický růst | Zpomalení čínské ekonomiky | BCPP | Cap | Alfa Romeo | Prostor k růstu | ChatGPT | Jak fungují akcie | Výnosy dluhopisů | Klid před bouří | Stříbro (XAG/USD) | Antiticyklické akcie | Celkový zisk | Jack Ma | Návratnost | Světové akcie | Geopolitické konflikty | Ozvěny trhu | Cartier | Války | On-line brokerské firmy | Lithium | Vývoj | Obchodní platformy | Bulgari | Allianz | Akvizice Wüstenrot | US2000 | Hlavní trendy | Podíl bitcoinů | Graf Kakaa (Cocoa) | Investice do marihuany | Globální ekonomické trendy | Zdražovat | Konkurenti Rhodium Enterprises | Analýza akcie | DPH | Akcie Church & Dwight (CHD) | Americká automobilka | EUR | FDA | Spotřebitelské výdaje | Společnost Birkenstock | Býčí formace | Standard & Poor's | Nedostatek čipů | Kalifornie | Norský fond | Salesforce | Ošetřovné | Garanční systém | Dnešní obchodování | Výkyvy | Itálie | eTrading | Stoxx | Stavební produkce | Klíčový ukazatel | SEC (Securities and Exchange Commission) | Obchodní deficit | Akcie firmy | Texas | Objem forexových obchodů | Motor ekonomiky | Těžební zařízení | Očekávání | Jüan | Evropské centrální banky | Aktuální kurzy měn | Euromoney | Binance.US | Volatilní | Swiss Life | L.F. Investment | Chile | Prodej elektromobilů Tesla | Mezinárodní investoři | Kvartální výsledky | Goldenburg Group | Druhy robotů | Frankfurt | Ark | Akcie Regeneron Pharmaceutical | Příležitost k nákupu | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Evropská komise | Pro investory | Philip Morris ČR | iShares | Aramco | Swiss | Investice | Plán investic | Klienti Sberbank CZ | Akcie Salesforce | Potenciál | Barbie | D.A. Davidson | Zpráva z akciového trhu | Support | IPO společnosti Birkenstock | Mezinárodní ratingová agentura | Grafy | Akvizice | Výrobní podniky | Škoda Auto | ADP report | Ifo | Webinář | Japonské akcie | Programátor | Zisk před zdaněním | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | ČNB Jiří Rusnok | Intervence | NYSE | Růst mezd | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Kryptoburzy | Broadcom | CARA | E.ON | Odklad splátek | Klesly akcie | SEB Bank | Non-fungible token | E.ON ČR | Čerpací stanice v ČR | Futures kontrakt | Rekord | Skupina Saxo Bank | Bull run | Nižší sazby | Krátkodobé cenové pohyby | Raiffeisenbank | Nezávislost | USD/HKD | US500 | Koruna dnes | Evropské měny | Vývoj těžby ropy | Creditas | Vývoj růstu mezd v eurozóně | Objem ropy | Společnost Apple | Úrokové sazby v USA | IHS | Uvolňování měnové politiky | C3.ai (AI.US) | Impuls | EUR/USD | Bruno Le Maire | Binance Coin | General Electric | Leoš Rousek | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Americká společnost | Předseda představenstva | PKN Orlen | Sydney | Digitální aktiva | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | Strach | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Současná cena | Obchodování na burzách | Wolters Kluwer | Konkurenti | Price Action | Akcie společnosti | Virgin Galactic akcie | Obchodování na zámořských trzích | Softwarová společnost | Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) | Benchmark | DMG Blockchain | Lagardeová | Streamovací služby | Brent | Cenné papíry | Výnos | P/S | DeFi | Investiční příležitost | 4G | AdmiralMarkets | RBC Capital | Alphabet (GOOGL.US) | Americký akciový trh | 100 miliard dolarů | Měnový pár USD/JPY | Trh s dluhopisy | Zisky na akciových trzích | Tisk peněz | IHNED | Asijské akcie | BreakEven | Delta | Russell 2000 | Meituan | Retracementy | SMA | Vzdělávání | Měnové riziko | Maserati | Small caps | LYNX Trading | Ropa typu Brent | Zavedení dovozních cel | Spekulace na kontraktech | Průmyslové aktivity | ESG | Index DOW | Překvapivý růst | Investiční strategie | Exchange | Londýn | Investiční portfolio | Radikální změny | Splátky dluhů | Fitch | Akcie roku 2020 | Miliardář Elon Musk | Společnost Huawei | Úrokový diferenciál | Volksbank | Dluhopisy | Oživení čínské ekonomiky | Christian Dior | Společnost Xiaomi | Kontrakty | GTLB | Sezónní výkyvy | Jeden dolar | Značka Gucci | Virtuální měna | Dlouhodobé investice | VaR | Analytický tým FXstreet.cz | Microsoft (MSFT.US) | Online obchodování | Společnost Didi | Platební neschopnosti | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Období korekce | JPY | Burza Liquid | Tržní podíl LVMH | Odhad HDP | Tim Herzig | Casino | Pár USD/CAD | Ekonomický sentiment | Uber Technologies | ÚOHS | Changpeng Zhao | Projekce | Peníze | Globtrex.com | Velké německé firmy | Pandemie COVID-19 | Ukazatel | FTX | Geely | Nakupovat akcie | Největší krize | Nestlé | Fitch Solutions | Český miliardář | Obchodníci | Rozhodování | Šéf ECB | Prognóza | FTSE 100 | Výrazný vzestup | Index CAC 40 | Obchodovat na burze | Konsensus | Bezpečné přístavy | Saxo Bank | Jak profitovat | Barel ropy | Přebytek ropy | Americký Fed | Ondrášovka | Ropa WTI | Výsledek hospodaření | Bankovní rada ČNB | Americké ekonomiky | Dramatické dopady | Rizika | Omega | Bankovní domy | Dell Technologies | Brexit | Eurostoxx 50 | Investice proti inflaci | Valná hromada | Pozornost investorů | Burzy | Argentina | USD/EUR | Kapitál | Americký prezident Joe Biden | Býčí divergence | E-book o investování | Záchranný fond | Hyundai | Aimee Donnellanová | Cestování | USD | Broker | Cash flow | Proražení | PYPL.US | Technická analýza | Růst společnosti | Posílení koruny | Export | DASH.US | Banka Goldman Sachs | Total | Americká ropa WTI | Plány | Aktuální informace | CRM | Berkshire | Ant Group | Na burze | Akcie Ahold Delhaize | Vstoupit na burzu | Finanční instituce | Prodej automobilů | Vývoj ceny zemního plynu | Tržní hodnota firmy | Výroční zprávy | Vládní opatření | Zvyšování těžby | Maďarsko | Šok | Investice do robotiky | Cowen | Antimonopolní pravidla | Hongkong | Akcie Avastu | BABA.US | Trh s ropou | Regulace | Kofola | CCC | Noviny | Investiční výdaje | Dividendový výnos | Hertz | Tichomoří | Ahold Delhaize | Snižování úroků | Sdružení výrobců automobilů | Širší index S&P 500 | NATO | Xiaomi | Tovární objednávky | Litva | UniCredit Bank | Roční růst | Fitch Ratings | Výsledky společnosti | Úroková sazba | Rekordní nárůst | P.A. | Čtvrtletní výsledky | Unie | Oživení trhu | Sazby hypoték | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Automobilka Tesla | Akcie Google | Obchodní válka mezi USA a Čínou | NTAP | Lenovo | Výzkumy | Nikkei | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Aktuální kurzy | Nejbohatší | Model 3 | MPSV | Velké instituce | Louis Vuitton Moet Hennessy | EOG | Investování do robotických akcií | Mizuho Securities | Finanční skupina SAB Finance | Pro tradery | Model Y | CFD (Rozdílové smlouvy) | 1 milion | Cenové pohyby | Celoroční výhled | Válka na Ukrajině | Fincentrum | Regulační orgány | Stronghold Digital Mining | Random Capital | S&P Global | Elon Musk | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Černé pondělí | Akciové indexy | Vstup Uberu na burzu | EUR/CZK | Vybírání zisků | Investing.com | Zájem investorů | Spotové obchodování | McKinsey | Myšlení | IPO akcií | Konopné akcie | Blockfolio | Euforie | CO2 | Makrodata | iPhone | Vývoj ceny dřeva a železné rudy | Bankrot burzy | Obchody | Podrobnosti o IPO | Investoři | Malta | Prodej nových osobních automobilů | Obchodní deník | Portfolio | American Airlines | Datové centrum Rhodium Enterprises | Christine Lagardeová | Obchodní platforma | Investovaný kapitál | Kalendář ekonomických událostí | Nejistoty | Nejnovější výsledky | AMD | Globální ekonomiky | Společnost Google | Graf akcií | Jeff Bezos | YTD | Zpřísňování měnové politiky | ČSOB Finanční trhy | Kosdaq | Nárůst ceny | Zisk | Bez rizika | CAC 40 | Tezos | Baupost Group | Prezident | Americké ministerstvo spravedlnosti | Světové burzy | Globální akciové trhy | Den obchodování | Česká koruna | Hrubý provozní zisk | Kurzu měn | Ropné společnosti | Bank of England | Investiční cíle | Automobilka Toyota | Airbnb | Centrální banky | Obchodování s termínovými kontrakty | Trading KB | Daniel Křetínský | VIG | Britské akcie | Roboti | WSJ | Tiskové agentury | AT&T | Normalizace trhu | Jak se stát lepším investorem | BABA | BP | Bohatí | Hold | Berlín | Průzkum | Podíl na obchodování | KDU-ČSL | Britské banky | Investiční | Vývoj měnového páru | Čínské hospodářství | Růst ceny Bitcoinu | Moderna | Il Sole 24 Ore | Ministr práce | CEO společnosti | IEA | Ekonom BHS | Analýzy | Ekonomický vývoj | Politická nestabilita | Čistá energie | Klíčové společnosti | Vedení Volkswagenu | Coinbase a Binance | Server CNBC | Invesco | Demokraté | Insolvence | Brusel | Patria | Fiskální rok | Bydlení | RWE | Uber | Koupit akcie | PPF Leoš Rousek | Dodávky na trh | Úrok | Evropské ekonomiky | Python | Cena akcií společnosti | P/E | Zpráva | Ekonomické dopady | Agentura Reuters | Prémie | Údaje ISM | Česká měna | Tencent | Prodej | Onemocnění COVID-19 | Konzistence | Bohatý | Rok 2024 | Cena elektromobilů | Tržní kapitalizace | Průmyslové revoluce | C.W. CFD World | Švýcarská banka | Strojové učení | Růstové akcie | Janet Yellenová | Konflikty | Huawei | Hedge Fund | Akcionáři | Dluhopisové výnosy | Automobilka Škoda | S&P | Zasedání Fedu | Čínští turisté | RoboMarkets | Automobilka | Skupina OPEC+ | Svaz dovozců automobilů | Skupina PPF | Výkonnost | Obchodování | Legislativa | GBP | Peníze na účtech Sberbank | Signál k prodeji | Roman Koděra | Celní válka | Tržby z prodeje | Aktuální obchodní příležitosti | Management | Meta | Admiral Markets | Oznámení | Současný stav | Spirit AeroSystems | Výrobce elektromobilů XPeng | Růst cen ropy | Dobré výsledky | BASF | Zprávy | Mohamed bin Salmán | Guru | Nadšení | Shell | České firmy | Akcie Philip Morris ČR | Dolary | Trigger | Tokeny | Uranové rudy | Eurostat | Akciový analytik | Evropské trhy | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Cena Virgin Galactic | Bard | Evropské akcie | Oanda | Ruský rubl | Deflace | Daňový poplatník | Investiční aktivita | Účetní závěrky | Fundamentální analýza akcie | Zdroje energie | Zemědělské komodity | Island | REGN | Ceny ropy | Soros Fund Management | Německé firmy | PwC | Saxo PrivatBank | Ceny Bitcoinu | Bezpečné investice | Opce | Praha | Sázky hedgeových fondů | Berkshire Hathaway | Covid | Regulační úřad | Tržní úrokové sazby | Vyhlídky | Sazby v USA | Evropské dividendové akcie | HKD | Investiční centrum | CZ | Společnost Binance | Cena ropy brent | Virgin Galactic | Gucci | Oživování ekonomiky | Volný čas | Ropná válka | Macrotrends | České banky | Udržitelnost | BankID | Angela Merkelová | Alstom | Míra | Firmy | West Texas Intermediate | Bosna | Index US100 | Marathon Patent | Technická situace | Kryptoměnové burzy | Pokles tržeb | Hedgeové fondy | Statista | Nástroj | Energetická skupina | Prodej elektromobilů | Výsledky | HUF | Licence Sberbank CZ | Spoluředitel | Firma Apple | Výrobce letadel | Prodej nových osobních aut | Nio | Obnovitelné zdroje | COCOA | Inflační tlaky | S/R hladiny | Minulá výkonnost | Currency FX | Stellantis | Waste Management | Cena ropy WTI | Bank of America | Komoditní měny | TIM | Koruna | Výrobce chytrých telefonů | Finanční služby | Fundamentální analýza | E.ON Distribuce | Akcie Moneta Money Bank | E15 | Vývoj ceny plynu | EuRoPol Gaz | Cukr | Analytická společnost | Retracement | Kupující | Eli Lilly | Francie | Předpověď | Kurz dolaru | Degiro | PSA Group | Hypoteční trh | Onemocnění | Objem exportu | OPEC+ | Propad | Oblasti podnikání | Dopady koronaviru | Sazby ČNB | Pokračující pokles | Kryptoměny bitcoin | BHS | Objem | Temasek | HDP eurozóny | Údaje | Společnost Arm | Hypoteční banka | Bank for International Settlement | Steen Jakobsen | Americká banka | Škoda Transportation | xStation | Akcie XPengu | Exxon Mobil | Asie | Cenné papíry a burzy | Světové ceny ropy | Alibaba | Komise v přenesené pravomoci | Podnikatelská nálada | Očekávání analytiků | Propuštění | Goldenburg | Postavení na trhu | Průzkumy | Trendová čára | Malajsie | HighSky | Regulátor | Hlavní indexy | Státní rozpočet | Převodník měn | RMB | Automobilky | Dlouhodobý výhled | Televize CNBC | LYFT.US | Zpracování komodit | Pfizer | Bilion | Sázka | Energetická skupina PRE | Obchodování s akciemi | Studie | Likérka Stock | Blízký východ | Velmi bohatý | TOP 10 měnových párů | Obnovitelné zdroje energie | Tržní hodnota akcií | Akcionáři společnosti | Pochybení | První obchodní den | Pojišťovny | Ant | Cena plynu | PwC E-Mobility Sales Review | Deficit | Graf | Polsko | Kolaps | Rio Tinto | Index S&P 500 | Hodnota firmy | Ratingová agentura | Francouzský ministr | Majoritní vlastník | CFRA | Cenová hladina | Pozornost | Ropa Brent | Kering | Americké automobilky | Fibonacci retracement | Hrubý domácí produkt | Hypotéky | Predikce cen komodit | Lukáš Kovanda | Nejlepší akcie | Přijetí | Evropa | Nárůst cen ropy | Distribuce | Česká spořitelna | Jackson Hole | HUF/EUR | OPEC | Short | Ukrajina | Tiffany | Pár EUR/USD | Egypt | BYD | Omezení pohybu | Eurodolar | CHD | Dopady na ekonomiku | Jak obchodovat ropu | Ústavní soud | Bezpečné útočiště | Polský zlotý | Maloobchod | Americká centrální banka | Oslabení amerického dolaru | Earnings | Ceny akcií Kering | Dopad covid-19 | Trump | Devalvace | Stavebnictví | Hospodářské oživení | Dnešní růst | Znalost trhu | FactSet | ForexLive | Moët | Křetínský | PYPL | Technické analýzy | E*Trade | Mexiko | Rostoucí trend | High | Finanční krize | Velké trhy | Obchodní strategie | Genesis | Swiss Life Hypoindex | Makro data | Obchodní proces | Ekonomická situace | Indikace | Podrobnosti IPO | Rakousko | Stříbro | Nejbližší support | Ropa USOIL | BA.US | Instituce | COPPER | Turecko | Kakao | Restriktivní opatření | Bank of Japan | OECD | Investiční společnost | Odvaha | Výsledky hospodaření | Výrobce počítačů Dell | FAANG | G10 | Růstový potenciál | Foreign Exchange | Brokers | VTB | Býčí signál | Akcie big data | Americké akcie | Měnový trh | Tuzemské banky | Czech Fund | PLUG | MetaTrader | Evropské sdružení výrobců automobilů | Běžný účet | Těžby Bitcoinu | Divize | Hrozí krach | Iberdrola | AI.US | Oslabení koruny | Počet klientů | Vývoj měnového páru USD/JPY | Obchodní výsledky | Růst Nvidie | Evropská ekonomika | Ziskové marže | Zisky z těžby BTC | Rosněfť | Platby v bitcoinech | PSA | Zvýšení úrokových sazeb | Audi | Indikátor RSI | Komise pro cenné papíry a burzy | Zvýšení sazeb ČNB | Obchodování se CFD | Martin Krištoff | Obchodníci s ropou | Trh | Změna trendu | Snížení těžby | Komise | Akcie Wirecard | BinanceCoin | Války na Ukrajině | Tržní situace | Erste Bank | Těžba ropy | Frustrace | Dostatek likvidity | Investice do akcií | Burzy cenných papírů | Výrazný růst | Příležitost ke vstupu | Fed | Korekce | Rubl | Akcie Lufthansa | NetApp | Dividendové akcie | Závislosti na Číně | Nové trhy | Money management | USD/NOK | Švýcarská ekonomika | Vývoj ekonomiky | Americké dolary | Equa Bank | Nastavení celní politiky USA | Výrobce čipů Nvidia | NU Holdings | Finanční společnosti | Downtrend | Krátkodobé obchodování | Výběry | Vietnam | Konkurenceschopnost | KAP.UK | Kanada | Royal Mail | Globální recese | Medtronic | Automobilový průmysl | Akcie Regeneron Pharmaceutical (REGN) | IronFX | Yahoo | Stock | ANO | ProCent | UBER.US | Růst spotřebitelských cen | Nákup akcií | Měna Bitcoin | BBB- | Poměr P/E | Wells Fargo | Rating | Společnost Alphabet | Velké banky | Komodity | Prognóza ČNB | Znalost | Prezident Joe Biden | Microsoft | USD/CHF | Příležitosti | Vládní dluhopisy | Nejistota | Evropské obchodování | Vývozní omezení | Američtí investoři | Růst tržeb | CME | Commission | Bitstamp | Defi | Pokles cen ropy | Sell | Long pozice | Cybertruck | Bitfarmy | Evropský automobilový průmysl | Kurz dolarů | Světová banka | Národní ekonomická rada vlády | Důvěra | Kraken | Pravděpodobnost | Markets | Index Nasdaq | Mexické peso | Rivian | Spolková vláda | Akcie společnosti Salesforce | Americké úrokové sazby | Exxon | MSFT.US | Makroekonomika | Agentura AP | Japonsko | Výpadky | Objem obchodů | Luxusní značky | Tomáš Pfeiler | AA | Invest | Obchodní inovace | ForexFactory.com | Gazprom | Centrální banka | Mobilní aplikace | Životní prostředí | Řízení rizika | Německá vláda | Apreciace | Zemní plyn | QE | Německo | Ranní zpráva z akciového trhu | Měny&Sazby | Krach | LYNX | Internetové akcie | Donald Trump | Twitter | Velké zisky | Koronavirová epidemie | Čistý zisk | Vývoj čistých marží | Rumunsko | Další růst | New York Stock Exchange | Centrum | Nejvýraznější pokles | Rory Gamble | Společnosti | CL | Bělorusko | Kazatomprom | Finanční ředitelka | Americká automobilka Tesla | Kartel OPEC | Podnikatelé | Maturity | Visa | iShares Automation & Robotics UCITS ETF | Pokles prodeje | Vyšší ceny | Polská vláda | Vice | BBB | Dluhové krize | Počet zákazníků | Energetický sektor | Zvýšení těžby ropy | Obchodování s bitcoinem | Akcie AAPL | SMA 200 | Azure | Fúze a akvizice | Akcie ARM | S&P Global Mobility | Česká republika | BNP | Zahraniční investice | Blog | Směnný kurz | CZK | Analytik Cyrrusu | Opel | Reuters | Úspory | Krátkodobí obchodníci | Erste Group | Unilever | Společnost XTB | Rostoucí těžba v USA | Highsky.cz | Bitcoin (BTC) | Baidu | Hospodářský růst Evropské unie | Očekávání inflace | Kov | Situace | Chevron | Regeneron Pharmaceutical (REGN) | Kompozitní index | Index nákupních manažerů | Škoda | Úspěšné obchodování s komoditami | Marathon Patent Corp. | Domácnosti | Obchodní partner | Výkonná ředitelka | Akciový index Dow Jones | Intuit | Souhrnný index | Maloobchodní tržby | Ycharts | Měny zemí | Palo Alto | Zakladatel | Primární emise | Předseda | Analytici | Akcie Unilever (UNA) | Státní dluhopisy | Stablecoin | Americký dolar | Kurz koruny | Hlavní ekonom Saxo Bank | Elliott | Růst v Číně | Provozní zisk | Utahování měnové politiky | BMI Research | Deficit veřejných financí | Odbyt koncernu Volkswagen | Baupost | Solana | Růstový impuls | Pozice Tesly | Anglo American | J&T | Cenový rekord | Traders | Investování | Automobilový trh | ARM Holdings | Karlovarská Korunní | Vláda ČR | DPA | Evropská unie | Boeing | Příkaz | Ekonomiky | US100 | Rychlý růst | iRobot (IRBT) | Prime | Stagnace | Rozpočet | Negativní dopad | Evropské banky | Google | Apple | Libra | GM | Koronavirová krize | WM | xPartners | Wunderlich Securities | Dobývání vesmíru | Ztráty peněz | CFD | Open | Cena akcie | Chicago Mercantile Exchange | Centrální banka centrálních bank | MRNA.US | Nabídka akcií | Západní firmy | Švédsko | FTSE | TSLA | Financovat | StreetAccount | Graf Kakaa | Příprava | Ztráta | Řecko | Moderna (MRNA.US) | Rostoucí náklady | Nálada investorů | Investiční rozhodnutí | Hlavní akciové indexy | AMD.US | Dopady koronaviru na ekonomiku | Arm | Fond | IPO Uber | Alibaba Group | ECB | Nový rekord | E-Trade | Arbitráž | Ceny komodit | Úroky | Severomořská ropa | F1 | Refinitiv | OKX | Cyklické akcie | Cena | Obchodování na burze | Investiční banky | Zájem o jadernou energii | ING | Salvador | Evropský maloobchod | Gemini | Moneta | Air | Akcie dnes | Káva | Ministerstvo financí Ruské federace | Aktivum | Ceny akcií | Izrael | Merrill Lynch | Skupiny PPF | Defenzivní akcie | Zájem o hypotéky | Royal Bank of Scotland | EBay | Čínská ekonomika | Ceny | Dior | Prudký pokles | Kurzy | Koronakrize | Technologie | Rostoucí klín | Vysoká inflace | Energetická krize | MetaTrader 5 | Hypoteční sazby | ČNB | Cena ropy dnes | TSLA.US | Dluhy | Zajímavé příležitosti | VW | Akcie Microsoft | Viceprezident | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | Pokles | Závazky společnosti | Ochrana proti inflaci | Akcie Virgin | Evropské ropné společnosti | Margin | Ceny zemního plynu | Ekonomické výsledky | Těžba v USA | Speciální Report | Nálada v USA | Rozdělení zisku | Společnost Twitter | Zpomalení globální ekonomiky | Ceny hliníku | Švýcarská centrální banka | Hedge | Poplatek | Moody's | Platební bilance | Vývoj cen ropy | Banka | Makro | Mercedes | Tržní očekávání | Americká ekonomika | NVDA | Odpor | Internet of Things (IoT) | Důvěryhodnost | TSM | Obchodník | Zisky z těžby | Akcie týdne | Akcie s LYNX | Snížení těžby ropy | MRNA | Poptávka a nabídka | Alibaba Group Holding | Tržby | COVID-19 | Tokio | Kapitálové požadavky | Coinbase | Snížení sazeb | ISIN | ROE | Evropská centrální banka | Roční výnos | Měkké komodity | Indikátor | Růst ceny | Finanční televize | ISM | Čínská vláda | Index PX | Akcie Philip Morris | Daně | Společnost OpenAI | Mitsubishi | Lídři | Skupina OPEC | Impérium | Podstata komodit | Americká centrální banka (Fed) | Tržní fundamenty | Kryptoměna | Česká ekonomika | metodologie | Dovoz z Číny | Institucionální investoři | Akcie Shell | Vývoj ceny ropy WTI | Moskva | Růst zisků | Zisky | Černá Hora | Amazon Jeff Bezos | Licence Sberbank | FCA | BNP Paribas | Konsenzus | Finance | Akcie Boeingu | Americký index S&P 500 | Struktura řízení | ACEA | Situace na trhu | TradingEconomics | Anomálie | Miliardy eur | Akcie Visa | Energetická skupina ČEZ | Nižší ceny ropy | Toyota | NATGAS | Ratingové agentury | Cena zlata | Banka pro mezinárodní vypořádání | SPAD | Hedge fondy | HSBC | Přehled kurzů | Zvýšení ceny | Nvidia (NVDA.US) | Organizace zemí vyvážejících ropu | Ekonomiky eurozóny | Vývoj měnového páru GBP/USD | Trinity Bank | Breakout | Stabilní společnosti | Bull | Růst cen | Saxo | Drahé kovy | Margot Robbie | RSI | Měnová politika | Akcie Apple | Americký zpracovatelský průmysl | Asset management | Organizace spojených národů | Delaware | Býčí trh | MSCI World | Levnější konkurence | Dash | Akcie ARM Holdings | Strategy Analytics | Poptávka | Snížení ratingu | Financování | ČSÚ | Nižší úrokové sazby | Cenový graf | Nissan Motor | Historická minima | Výrobce čipů | Čína | Omezení dodávek | Prodávající | GMT | Akcie stabilních společností | Prodej elektromobilů v Evropě | BIDU.US | Americká lehká ropa | Růst HDP | Dynamika trhu | Investice do bitcoinu | Republikáni | Těžby kryptoměn | Divize Ampere | Investiční poradenství | Technologické inovace | DAX | Zlepšení ekonomického výhledu | Americké akciové trhy | Semi | Zasedání Bank of England | Lone Pine | Vývoz plynu | Globální trhy | Propad ropy | Rozpočtové politiky | Pákistán | FT | All-time high | Bernard Arnault | Těžební technologie | Dluhová krize | Bulharsko | Investor | MIFID | Obchodovat | Prosperující akcie | Ethereum 2.0 | Stavební výroba | Analytik J&T Banky | Dna | Spotřebitel | Wüstenrot | Hospodářský růst | Medvědi | Prodej luxusních doplňků | Kurz měny | Dividenda | Technologický Nasdaq | Odhodlání | Palo Alto Networks | FinTech | Bohumil Trampota | WTI | Standard & Poor's 500 | ETF fondy | Bod | Tweet | Miliardy korun | Strategie obchodování | Kapitálové trhy | Kurzové výkyvy | Spready | Reserve Bank of Australia | Video | HDP | Klouzavý průměr | ROCE | Aktivně spravované fondy | SAIC | Kapitalizace Rhodium Enterprises | GitLab | Sazba hypotečních úvěrů | EMU | Problémy | Saúdská Arábie | Tesla (TSLA.US) | Změny ve výrobních nákladech | Ceny uranu | Ziskovost | OCI | PMČR | Payrolls | Bankéři | Globtrex | Sázet | OCDO | Zahraniční firmy | Cena ropy | Nejlepší internetové akcie | United Auto Workers | Firma | Inflace | Advanced Micro Devices | Americká pravidla | Liquid | TSM.US | Marže | Německá ekonomika | Analýza | Státy EU | Orkán Sabine | Zlato a stříbro | Bill Gates | Tweety | Devizový trh | Načasování | Finanční výkonnost | Kurz USD | Recenze | Zprostředkovatelé | Alphabet | PYUSD | Unikátní technologie těžby | Riot Blockchain | Zkušenosti | Ropa | Výhody | Index PMI | Ether | Ekosystém | Signály | Spotřební daně | Ceny nafty | Akcie Alphabet | IHS Markit | Statistiky | Ekonomické recese | Erste | Referendum | Stoxx 600 | Výprodej | Zahájení obchodování | Světová ekonomika | Il Sole 24 | Akciové tipy | FX | Americká Komise pro cenné papíry | Steve Jobs | Proof of Stake | Facebook | Deutsche Bank | Indická rupie | RUB | Tým RoboMarkets | Pohonné hmoty v ČR | Kurz | Market | Forexu | Home Credit | Unicredit | Bývalý šéf | Renáta Kadlecová | Ekonomka | Pokles výnosů | Poptávka po čipech | Spekulace na kontraktech Brent | Asie a Tichomoří | Optimismus | Největší banky | Wolters Kluwer (WKL) | Krize v eurozóně | Euro | Generativní AI | Zklidnění trhů | Akcionáři na valné hromadě | FCM bank | MALL | Akcie na pražské burze | Agentura DPA | JP Morgan | Dolar | Byznys | Kukuřice | Investujte | Měď | Hledání bezpečných investic | Konglomerát | Rozvíjející se trhy | DCF | AUD | Mnoho ziskových obchodů | Napadení Ukrajiny Ruskem | Binance | Obchod | Boeing 737 | Pohyby ceny | Trh se zlatem | Breakout Trader | Zpomalení růstu | Vývoj růstu mezd | Pegas Nonwovens | Risk | Dodávky ropy | Predikce | Fibo | Platinové akcie | Radomír Lapčík | Ropný šok | Íránská ropa | Kypr | Citigroup | Ekonomové | Softbank | Čtení cenových patternů | ROIC | Hospodářství | Rada ČNB | EV | EU | EBITDA | Německé podniky | Investiční doporučení | Zahraniční FX | Průměrná sazba hypotečních úvěrů | Banka Trinity | Globální potravinové zásobování | Čínská měna | Automobilka Škoda Auto | KBC Group | Uniper | Ceny pohonných hmot v ČR | Ministerstvo financí | Vzestupný trend | Nárůst nezaměstnanosti | Intermediate | Tržní hráči | Spojené státy | Zisková marže | Ekonomická krize | Zasedání ECB | Air Liquide | Credit Suisse | Cigarety | Portfolia | Tesla | Převis | Holdingová společnost | Expert | Koronavirové krize | ARM | Vývoz | GTLB.US | Energetické firmy | Komerční banka | Světové finanční krize | Tržní aktuality | HashChain Technologies | Světové poptávky | ProStream | Samsung | Recese | Index strachu | Miliardy | ASML | AXA | Birkenstock | Renault | Švýcarský frank | Báze | Růst akcií | WP | BIS | Chuť riskovat | Mercedes-Benz | CZK/EUR | Silicon Valley | Hongkongský dolar | Index Dow Jones | Společnost IHS Markit | Burzovní indexy | Největší propad | Pandemie | Denní graf | Spekulace | Koronavirové pandemie | Nákupní doporučení | Štěpán Křeček | Akcie PayPal | Fosilní paliva | Americké burzy | Negativní zprávy | Know-how | Frank | Cardano | Anticyklické akcie | Nízká cena ropy | KBC | Společnost Lenovo | Automobilka Volkswagen | Vystoupení z EU | Závislost na Číně | Patria Finance | Lufthansa | Ceny energií | Cena Brentu | Washington | Unipetrol | Brent nebo WTI | Snížení produkce | Politická nejistota | Intel | Cena elektromobilu Tesly | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Finanční skupina | Ticker | Nejrychleji rostoucí | Akcie Unipetrolu | Jak obchodovat | NEST | Vyšší volatilita | Prezident Donald Trump | Strategie obchodování s komoditami | CySEC | Multi-Asset obchodování | Politické riziko | Rostoucí inflace | Doporučení Koupit | Očekávané události | Technologický sektor | OSN | Soud | David Procházka | IPO společnosti Rhodium Enterprises | Výkon amerického dolaru | Henry Hub | Booking | Předpovědi Saxo Bank | Nákaza koronavirem | Plánování | Blockchain | Kanadský dolar | Uhlí | Předpovědi | Český Svaz dovozců automobilů | Bondy | Tomáš Raputa | Zásoby ropy | Vysoké úrokové sazby | Ceny plynu | Světové ekonomiky | dApps | Ropná rally | Benzín | Ministr financí | Problémy s nedostatkem čipů | Channel | Rostoucí ceny | Trend | Palivové dříví | Cenová válka | Global 2000 | Střadatelé | Western Union | Akcie a ETF | Shrnutí obchodování | Adidas | Automobil | Švýcarská společnost | USOil | Oslabení | Hypoindex | Dnešní kurz | Míra inflace | Windfall tax | Platforma | Politické události | Měnová politika ECB | Zdražování ropy | Energetika | Akcie společnosti Nvidia | Akcie energetických společností | PBOC | Spotřebitelská důvěra | MMF | United Airlines | CNN | USD/RUB | Ropné vrty | Nařízení | Pioneer Natural Resources | Míra nejistoty | Ropné akcie | SWIFT | Sazba hypoték | Škoda Plus | Americký Senát | BTC | Bankovní sektor | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Pimco | Oživení poptávky | Mizuho | M2 | Regeneron Pharmaceutical | Severomořská ropa Brent | Největší světové kryptoměnové burzy | Odkup akcií | Akcie automobilky | Mileniálové | Finanční polštář | Transparentnost | Mezinárodní měnový fond | Gold | Česká národní banka (ČNB) | Poskytovatel likvidity | Navýšení cel pro dovoz z Číny | Průmysl | Očekávané výsledky hospodaření | Bazický bod | Ropní těžaři | Nejhlubší poválečné recese | Očekávané výsledky | Těžba břidličných producentů ropy | Investování do akcií | Východní Asie | Rhodium | Akcie KB | Marže společností | Tempo růstu | Podnikatel | Sazba hypotečních úvěrů v ČR | eBroker | Bankovnictví | Boom AI | Aerolinky | Nadhodnocení | Americká výnosová křivka | Pohonné hmoty | Zpracovatelský průmysl | Biliony | Divergence | Lej Ťün | Alibaba (BABA.US) | ETF | Datové centrum | Investujte do akcií | Akciové trhy | Kurzy měn | Zajímavé akcie | Omezení těžby | Moneta Money Bank | Varování | Obchodní bilance | Hospodářské soutěže | Úsilí | Bankovní unie | Long | Rally | Bankovní rada | Pojišťovna | Výrazný propad | Apple TV+ | Akcie Wolters Kluwer (WKL) | Dlouhodobý úspěch | Akcie Citigroup | Aktiva | Klid | Čínský výrobce elektromobilů | Použití finanční páky | Fundamentální analýzy | Těžební kapacity | Prodejní tlak | Časopis Forbes | Vývoj finančních trhů | Zasedání centrální banky | Kmenové akcie | Komunistické strany | České měny | Očekávaný vývoj | Úrokové sazby ČNB | Business | Evropští investoři | Akcie Stock | Nejbohatší Evropan | Strach na světových burzách | Podíl na trhu | Barchart | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Výnosnost | Indikátory | Srbsko | Vývoj ceny americké ropy | Největší obchod | Zdanění | Pokles cen | TikTok | Algoritmus | Osobní počítače | Obchodování s komoditami | Plynárenské společnosti | Akcie Nvidia | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | SP500 | Obchodní platforma E-Trade | Technologická společnost | Začít obchodovat | Vývoj měnového páru USD/CAD | Hodnota trhu kryptoměn | Růst ceny lithia | Inovace | Energetické krize | Akcie Tesly | Americké státy | Čínské akcie | Kolísání ceny | Riziko ztráty | Economic | Ministryně financí | Graf ropy | Technologický pokrok | Bezpečnost | Brazílie | Francouzské společnosti | Jihoafrická republika | Robert Holzmann | Trhy dnes | Bank of America Merrill Lynch | Snížení cen | Čistá zisková marže | | Counterpoint Research | Mateřská společnost | Pochybnosti | Investiční skupina PPF | Forexové obchody | Trinity | Stratég | Čínský akciový trh | Majetek | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Britské referendum | Purple Trading | Fio banka | Řetězce | Dividendové akcie 2020 | Zisk na akcii (EPS) | Zotavení | Sentiment | L.F. Investment Limited | Short pozice | Lucembursko | Šéf společnosti | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | Největší pokles | Politika | Konkurence | Hospodářské recese | Nálada na trhu | Letecké společnosti | Čínský jüan | PLN | Kapitalizace | Rentabilita | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Vysoká dividenda | Fundamentální vs. Technická analýza | Hráči na forexu | Čínský prezident | Dnešní seance | Alternativní taxislužby | MAM | Kryptoměna BinanceCoin | BHP | SAB Finance | Deutsche Telekom | Index Topix | Ekonomické prognózy | Poplatky | Forint | Zakladatel firmy | Satoshi Nakamoto | Velká Británie | Podnikání Rhodium Enterprises | Makroekonomická data | PLN/EUR | Další vývoj | Finanční zdraví | Investment Banking | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Kryptoměna BinanceCoin (BNB) | Ceny akcií Exxon Mobil | Cena pohonných hmot | Objemy obchodů | Úrokový výnos | Obchodování na devizovém trhu | Klaus Zellmer | Garanční systém finančního trhu | SaxoTrader | Nálada | Indie | Letectví | Zveřejnění hospodářských výsledků | J&T Banka | Zátěžové testy | Nákupy | ForexFactory | Technologické akcie | Měnové politiky | Snížení základní úrokové sazby | Akciové opce | HighSky Brokers | Koncern Volkswagen | Čínský výrobce | Živobytí | Ekonomika | Německé automobilky | Výnosová křivka | Vývoj ceny akcií Kering | Historická maxima | Stratég Saxo Bank | Elektřina | Vyzkoušet si trading | Roadshow | Dobrá zpráva | Hospodářské noviny | Obchodování s cizími měnami | Zlevnění ropy | Zhoršený sentiment | Sankce | Commerzbank | Zhodnocení | Ministr energetiky | Fitch rating | Ceny zlata | Výplaty dividend | Výhled | Členové OPEC | České akcie | ESM | Prodej aut v EU | Auta | Americký akciový index | Komerční banky | Americké ministerstvo | Finanční televize CNBC | Celsius | Ethereum | Embargo | Hedge fond | Hry | iRobot | Americká společnost Apple | Propouštění | PGNiG | Zaměstnanci | Polkadot | PayPal | Akcie Ahold Delhaize (AD) | Čerpací stanice | Evropský trh | Finanční trhy | Ropný kartel OPEC | Ekonomické trendy | Těžaři ropy | Cyrrus | Burze | Data o inflaci | Expanze | Americké akciové indexy | eBook | Insider | Makroekonomické analýzy | General Motors | Fondy | Investiční příležitosti | Komise pro cenné papíry | Fúze | IPO společnosti | Bílý dům | Komoditní trhy | ČEZ | Nakamoto | AAPL | Apple Inc. | Austrálie | Německé ekonomiky | Hrubá marže | Financial Times | GOOGL.US | Poptávky po ropě | USD za barel | Nikkei 225 | Spread | Theresa Mayová | Vývoj měnového páru EUR/USD | New York | Katastrofy | MSFT | Technologie těžby | Finanční údaje | Analytik finančních trhů | Stanovení pevných stop-lossů | Krize | Bernstein | Obligace | Akcie ropných společností | Ceny ropy Brent | Tržní hodnota Tesly | Epidemie koronaviru | Ekonomické zprávy | Ukrajinská krize | Situace na trzích | Massachusetts | Zpětný odkup akcií | Světový trh s ropou | Investiční sázky | Salmán | EURCHF | CoinGecko | Výrobci automobilů | Bing | Investiční bankovnictví | CEO | Společnost Moderna | Oslabení dolaru | Objednávky | Těžby bitcoinů | Akcie roku 2019 | Napadení Ukrajiny | NFT | COMAC | Investice společnosti | Dollar | Základní úrokové sazby | OIBDA | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Úročení vkladů | UAE | Dolarový index | Forex recenze | Globální trh | Výplata | Vývoj ceny ropy | Poradci | Sazby | Ředitelka | Generální ředitel | Maloobchodní prodej | Ceny aktiv | Zemědělské produkty | Skupina Volkswagen | Devizové rezervy | Poradenství | Cíle | Burza | Čistá marže | SAIC Motor | Merkelová | Ekonomický kalendář | Provozní náklady | Proof of Work | Top Forex recenze | Akcie společnosti Apple | Výrobci čipů | Rozvoj | Exponenciální klouzavý průměr | Klouzavé průměry | Likvidita | Akcie Boeing | Reinvestice | Výprodeje | XTX Markets | Obchodování s CFD | Vývoj ceny akcií Shell | Porsche | Internetová společnost | Transakce | Švýcarské banky | Prodej nových aut | Slabší dolar | Hodinový graf | Marian Jurečka | Měny | Obchodní jednání | Akcie mediální skupiny CME | Válka mezi USA a Čínou | Akciový trh | Sezónnost | MasterCard | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Výzkumné společnosti | Zaměstnanost | Profitovat | Slovensko | Glencore | Irsko | Energie | Akcie Kering | Zpravodajství | Ceny akcií Shell | Pohonné hmoty v Česku | Tradeři | BAE Systems | E.ON Energie | USDX | Spravované fondy | BHS Štěpán Křeček | UNA | Dividendy | Měna | Skupina investorů | Dodávky plynu | The Wall Street Journal | Renminbi | Finanční sektor | XPeng | Oslabení eura | Německé banky | Internet of Things | Silný růstový potenciál | Uvolnění měnové politiky | Sainsbury | MSCI | Karanténní opatření | Patria Direct | Thomson Reuters | LinkedIn | Výnosy | Krypto burza | Miliardy dolarů | W1 | SEB | Růst poptávky | Opatření na podporu ekonomiky | Historicky největší obchod | Ropné království | JPMorgan | Německá automobilka | Vývoj ceny akcií Exxon | Regulační orgán | Výrobce počítačů | Společnost AMD | EFSF | Patria.cz | BinanceCoin (BNB) | Luxusní branže | Sberbank | Primární veřejná nabídka | Emise | Hospodářské výsledky společnosti | EIA | Sberbank CZ | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | IPO | Rusko | Vysoké riziko | Akcionář | Nový Zéland | Miliardy USD | Provozní marže | Poradce | Tržby společnosti | Obchodní den | Pinduoduo | Ropné měny | Zkušenost | GBP/EUR | Signál | Peter Garnry | Digitální měna | Írán | Zdražování | S/R zóny | Afrika | State Street | Poslední den obchodování | EPS | Repo sazba | Strategy Research | Advanced Micro Devices (AMD.US) | Biliony dolarů | CPI v USA | Ceny americké ropy WTI | Ropy | Rozdílové smlouvy | Historie | Úspěšné obchodování | Burzovní rozcvička | Řízení rizik | Singapur | Index S&P 500 (US500) | Polská společnost | Druhá vlna pandemie | Výdaje | Smartphony | Hlediska technické analýzy | Zisk EBITDA | Společnost | Italská ekonomika | Covidové pandemie | Kurz koruny vůči euru | Apple (AAPL.US) | LTV | Důchody | Likvidní | I-Trader | Layer1 Technologies | Sázky | Forbes | Obchodujte | Ceny americké ropy | Historicky nejnižší | Swiss National Bank | Klíčové faktory | Tolerance rizika | BlackRock | Potenciál zisku | BMW | Cena akcií | Akcie čínské Didi | Volatilita trhů | Upozornění na rizika | Rozšíření | Volatilita | Fibonacci | Ropný trh | VW Group | Technologické bubliny | Akcie Amazon | Umělé inteligence | Buy | Aktivity Wüstenrot | Eura | AAPL.US | Ztráty | Lehman Brothers | Nizozemsko | Bankovní systém | Organizace | Alipay | Ceny akcií Exxon | Očekávaný zisk | Deník The Wall Street Journal | Ceny pohonných hmot | Expedia | Ruská měna | VIX | Stock Exchange | Růst | Objem obchodování | Akcie společnosti Alphabet | Energetické komodity | Příjmy | Hospodářské výsledky | Risk-off | Propad ceny | Volvo | VMware | Zajištění | Propad poptávky | Domácí měny | Šéf podniku | Propad cen ropy | BOSSA | BIDU | Overweight | Index | Wall Street Journal | Komoditní | Praktické tipy | Wirecard | Akcie Alibaba | MiFID II | Token | Čínský trh | Nejbližší rezistence | Centrální bankéři | Bohatství | Malý prostor | Meziroční růst | Jižní Korea | Pandemie covidu-19 | Výsledková sezóna | Vývoj ceny americké ropy WTI | Ceny nemovitostí | Farmaceutická společnost | Varovné signály | CFDWorld | ČTK | Valuace | Návratnost investice | Investiční skupina | Těžba ropy z břidlic | Náklady na těžbu ropy | Malý tržní podíl bitcoinů | Dnešní zprávy | Společnost Baidu | Dividendová akcie | FOMO | Church & Dwight | Zpracovatelské metody | Česká národní banka | Makléřská společnost | Cenové války | Ředitel komunikace | Digitální měna bitcoin | Netflix | Železná ruda | Koronavirus | Automotive | Tchaj-wan | Elektroauta | Nulový úrok | All Time High | Celní politiky | Velké investice | LVMH | Volatilita cen | Výkyvy v cenách zemědělských produktů | Cena Virgin Galactic akcie | Přístupy k obchodování | Ampere | Výzkumná skupina | Akcie iRobot | Zavedení daně z neočekávaných zisků | Deloitte | Dow Jones Newswire | Čínská poptávka | Zisk na akcii | Produkce ropy | Správa | Capital Management | FAANG akcie | Akcie Waste Management (WM) | Odnětí bankovní licence | Kombinace indikátorů | Ferrari | Apreciace dolaru | Obnovení rovnováhy na trhu | Crocs | Markit | Rezistence | Potravinové zásobování | Nutrien | Hive Blockchain | Pád cen ropy | Marika Čupa | Banka Morgan Stanley | CAD | Uber Technologies (UBER.US) | SCB | Výraznější impuls | Studium externích faktorů | Waste Management (WM) | Gitlab (GTLB.US) | Propad ceny ropy | Nejlepší robotické ETF | AI | Daimler | 5G | Index technologického trhu Nasdaq | IPO Lyft | Obchodovat s akciemi | Společnost SAB Finance | Ceny dřeva | Index spotřebitelských cen | Hýbat trhy | Posílení | Faktory ovlivňující ceny komodit | Société Générale | PayPal (PYPL.US) | Pracovní místa | Celkové závazky společnosti | Rijád | Finanční výkonnost Rhodium Enterprises | JD.US | CAPEX | Current Ratio | Geopolitické události | Instrumenty | WallStreetBets | Vývoj ceny akcií | Tržní hodnota | Vývoj dolarového indexu | Španělské banky | Top Forex | EURUSD | Ropné trhy | Nejlepší robotické ETF a akcie | Makléři | Více peněz | Tweet Donalda Trumpa | ČSOB | Analytička | NVDA.US | Nejprodávanější | Velké ztráty | Sundar Pichai | Odbyt elektromobilů | Trpělivost | Investovat | Výkon | Norsko | Jihokorejský won | Argo Blockchain | Spekulativní investoři | Nárůst poptávky | Barclays Capital | Vyšší úrokové sazby | Španělsko | Americký prezident | Vlastní jmění | Americký index | Canalys | Ceny železné rudy | Praní špinavých peněz | Akciový index S&P 500 | Graf platiny | OPEC (Organizace zemí vyvážejících ropu) | IFRS | PPF | Boom | Genesis trading | Společnost SAB | Volatility akciových trhů | Skupina Home Credit | Kapitálová přiměřenost | Bankrot | Finanční nástroje | iPhone 15 | Riziko | FVG | Čínské firmy v USA | Ropní vládci | Vývoj ceny akcií Exxon Mobil | Válka | Fondy rizikového kapitálu | EG.D | Skupina LVMH | Telekom | Bloomberg | Margot | Zisk na jednu akcii | Nabídka | Alibaba Group Holding Limited | Kurz akcií | Pandemie COVID | Baker Hughes | Změny v regulačních politikách | ČSOB Pojišťovna | Dlouhodobý investor | UBS | BNB | Akcie francouzské společnosti | Burza FTX | Lyft | Kodiaq | Analog Devices | Rok 2020 | Nejlevnější hypotéky | Kaiko | Hlavní ekonom | České koruny | Campbell Soup | Dopad na předpovědi | Akcie iRobot (IRBT) | Irák | CFD World | Investice do platiny | Koš | Obchodní války | Pandemie koronaviru | Graf akcie | Akcie Boeingu (BA.US) | Roadster | Bitcoin | Konsolidované účetní závěrky | Hut 8 Mining | Globální ratingové agentury | Ministerstvo spravedlnosti | Forexové trhy | Přehled | Rothschild | Sektor služeb | Plyn | Indikátor Purple Strike | Výnosové křivky | Nové all-time high | Růst cen plynu | Hennessy | Hospodaření | Zemědělství | Big data | London Stock Exchange | Futures | Finanční ztráty | Didier Pfleger | LMAX | Akcie Waste Management | Pokles ceny | Nemovitosti | Farmaceutické firmy | Příležitosti na trzích | Beta | Klesající trend | Kobalt | Prodej akcií | Volatilita cen komodit | Zpráva pro tradery | FXstreet.cz | Index Nikkei | Americká data | Nová společnost | Skupina SAB Finance | CHF | Akciový index | Generální ředitel Raiffeisenbank | HDP USA | Prezident Trump | Skupina ČEZ | Obchodník s komoditami | Očekávaný růst ceny lithia | Goldenburg Group Ltd | Akcie roku | Wall Street Journal (WSJ) | Johannes Zügel | Euro k dolaru | Co to jsou defenzivní akcie? | Jihokorejské akcie | Medián | Podpora | Výroba automobilů | Bohemia Energy | S&P 500 | xStation5 | Čínská společnost | Technický pohled | OpenAI | JDE | LSEETF | Velcí hráči na finančních trzích | Zlepšení | MT4 | Evropská divize Sberbank | Šokující předpovědi | News | Obnovitelné energie | Epiq | Volatility | Ahold Delhaize (AD) | Zvýšení těžby | Německé státní dluhopisy | ATH | Celní politiky USA | Výstupní body | Portfólia | RBC | Konkurent | Očekávání trhu | E-commerce | Ekonomie | Americké sankce | Vzdělávací webináře | Zdroj příjmů | Platina | Odklon od fosilních paliv | Louis Vuitton | Pozitivní zpráva | Portugalsko | Druhá vlna | Španělská centrální banka | Zákaz dovozu | Partnerství | Zadlužení | Novozélandský dolar | Varšava | Daně z neočekávaných zisků | Vývoj ceny | Smart money | Veřejná nabídka akcií | Realizace zisku | Nvidia | Guvernér | Výsledky Nvidie | Finanční systém | Mario Draghi | Emerging markets | FTSE 250 | Dlouhodobí investoři | Obchodní model | Snížení cen komodit | Zvyšováním těžby | Fincentrum Hypoindex | ČR | EOG Resources | Ropný průmysl | Tržní podíl bitcoinů | Růst firmy | Uber (UBER.US) | Hluboká znalost trhů | Průmyslové kovy | Nafta v ČR | Portfolio manager | JD.com | Elektromobily | CRM.US | Dot-com | Snižování úrokových sazeb | NAFTA | Zamyšlení | DPW Holdings | WKL | Akcie PMČR | Jefferies | Capital Markets | Akcie společnosti PayPal | Amazon | Arnault | Růst ceny ropy | BAT | Závislost | Vstupní a výstupní body | Pepa Zeman | Marketingová komunikace | Robotické ETF a akcie | Eurozóna | Dceřiné společnosti | Applepay | XTB | Anomálie na trhu | Akcie Facebook | Marathon | Pšenice | Klíč k úspěchu | Cena benzínu | Kazachstán | Air Bank | FXstreet | Americké trhy | Velcí hráči | Forward | Church & Dwight (CHD) | Chorvatsko | DoorDash (DASH.US) | Žádné dividendy | Americký ropný průmysl | Umělá inteligence (AI) | Salesforce (CRM.US) | Sazby beze změny | Meta Platforms | Trader | Purple Strike | Hodnota akcií | Richemont | Swiss Life Select | Doporučení | Trh s elektromobily | Termínové kontrakty | Kuvajt | Typy komoditních trhů | Navýšení cel | Monte Carlo | Indonésie | Ekonomický růst | Tail Risk | Saudi Aramco | P/S emitenta | Francouzský prezident | Akcie Pfizer | DSTI | Podnikání | Podnik | Odhad kapitalizace | Pokles průmyslové produkce | Dluhopisový trh | AAA | XTB Research | Výkyvy v cenách | Brokerské firmy | Krypto | Počasí | Řízení portfolia | Co bude | Zájem o akcie | Akcie GM | Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb | EUR/GBP | Opatření | Těžaři | Pozice | Kolaps FTX | Obchodujte akcie | Oslabování koruny | Inovace v zemědělství | Maďarská centrální banka | RBC Capital Markets | Rozhodný den | Google Charts | Barclays | Demo účet | Etherea | Triton | Ministerstvo hospodářství | Ocenění | Jamal | Investing | Hodnota Tesly | UCITS ETF | PPF Group | Due diligence | Fundamenty | UCITS | Fair Value | XPT/USD | Akcie Kofoly | SEC | Světové trhy | Evropské indexy | Statistika | Zvýšení ratingu | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Platina (XPT/USD) | Šance | HCOB | Výrobní náklady | Analytik | Virus | Tržní kapitalizace společnosti | Významné výkyvy cen | Redukce | Wall Street | JD.com (JD.US) | Fond ESM | EBITDA marže | SPCE | CZK/USD | Statut | Dow Jones | Home Depot | Hotelnictví | Ceny lithia | Cílová cena | USD/CAD | West Texas Intermediate (WTI) | Úrokové sazby | Jürgen Stackmann | Zvýšené volatility | Akcie Wolters Kluwer | Trading | Zisky společnosti | CNY | Vyšetřování | Ruská ekonomika | Biden | Poválečné recese | Budoucnost | CEE | Banky | Výhledy | Bilance | Formování cenových trendů | NASDAQ 100 | Peking | Klienti Sberbank | 737 MAX | Kabelky | Poptávka po ropě | Fundamentální výhled | Cena kontraktu | Igor Vida | XAG/USD | ETF portfolio | Německá automobilka Volkswagen | Tým FXstreet.cz | Vlastnictví | Slabé stránky | Investovat peníze | Aktuální situace | Šíření koronaviru | Rozhodnutí bankovní rady | Akciový stratég | Lockdowny | AUD/USD | Vývoj ceny dřeva | Úvěrové produkty | Český akciový index PX | Nesoulad | Prohlášení | Finanční analýzy | Prodeje | Čínské firmy | Akcie AMD | Vyšší potenciál zisku | Italský dluh | Obchodování na forexu | Tvorby zisku | Ostatní komodity | Intradenní obchodník | Výrobce elektromobilů | Dánsko | Měnový pár | Odvětví | IPO Birkenstock | Očekávaný růst | Výkyvy cen | Finanční situace | Emitenti | Bankovní licence | Joe Biden | IRBT | Evropské vlády | Guvernér ČNB | Výzkumná společnost | Průzkum hlavních trhů | American Express | Webináře | Akcie 2020 | Štěstí | Didi | Výsledky za první pololetí | Autoprůmysl | Zahraniční měny | Cena akcií NIO | Cyklické růstové akcie | Zdanění výnosů | Novinky | Společnost Philip Morris | Kontrakt | Will Wej Čcheng | Obchodní příležitosti | Rolls-Royce | CBOT | Farmaceutická firma | Sberbank Europe | Vývoj ceny ropy Brent | Ekonom | Omezení cestování | USA | Cena barelu ropy | Ladislav Bartoníček | Akcie velkých technologických společností | Banky pro mezinárodní platby | Obchodní válka | Zlato | Novo Nordisk | Asijské akciové trhy | Býčí trend | E-Mobility Sales Review | Růst úrokových sazeb ČNB | Italové | GOOGL | Akcie v roce 2020 | Underperform | Geopolitika | Philip Morris | RISK-ON | Nasdaq | Dekarbonizace | Historie robotiky | Šíření koronavirové nákazy | Volkswagen | Evropské dluhové krize | Průměrná cena | Pips | Odhady analytiků | MIC | Ministerstvo práce | Primární veřejné nabídky akcií | Dobrý obchod | Bloky | Embargo na ropu | Spekulanti | Tudor | Cenový vývoj | Islámský stát | Skupina PRE | Dluhopis | Prodej aut | Boeing 737 Max | Ekonomické průzkumy | Trump a jeho tweety | Pražská burza | Akcie Crocs | Práce | FOREX | DoorDash | Hermes | JD | Fundamentální pohled | Průlom | Akcie Ocado Group | Investment | Daniel Ives | Francouzský ministr financí | Chat GPT | Firma dnes | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Vyhoření | PetroChina | IOT | Fidelity International | Klesající struktura | Ropný kartel | Terra | Obchodní dohody | Čistá úroková marže | Příležitosti pro obchodování | Pozitivní komentáře | USD/JPY | Obchodník s cennými papíry | Spolkový ústavní soud | Lyft (LYFT.US) | Eva Davidová | Evropské akciové trhy | Spojené arabské emiráty | Film Barbie | Fio | Akcie Cognex | Andreessen Horowitz | Kryptoměny | Low | Manažeři | Držení akcií | Taiwan Semiconductor | Průměrná sazba hypoték | Americké firmy | Ekonomické aktivity | Ark Invest | Kuba | PitchBook | Platidlo | Podnikání na kapitálovém trhu | Graf ropy (CL) | Úvěr | Investiční společnosti | Mzdy | mBank | Akcie | Úspěch | CNBC | Členové kartelu OPEC | Chudoba | Zlevňování hypoték | Volby | Ukazatele | Moving Average | Americké úřady | Umělá inteligence | Miliardář | Vladimir Putin | Baidu (BIDU.US) | Stabilita | Británie | Cena zemního plynu | Rhodium Enterprises | Nemoc COVID-19 | Americká vláda | Wedbush | NZD | Koncern | Nejvyšší rating | Rating států | Čistý dluh | Průměrná sazba hypotečních úvěrů v ČR | Sezónní výkyvy v cenách | Currency | Ropné cenové války | Invesco Quantitative Strategies | Norská koruna | Belgie | Podniky | Tether | Tržby skupiny | Rezignace | Kryptoměnové firmy | Významné události | Různé typy komoditních trhů | Analytický tým | Inflace v USA | Žebříček | NERV | Zahraniční forex | Akcie Church & Dwight | Očkování | Nastavení celní politiky | Vysoká rizika
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Tržní měřítko
Tržní nálada
Tržní období
Tržní ocenění
Tržní ocenění Twitteru
Tržní očekávání
Tržní očekávání nastavení úrokových sazeb
Tržní odhad
Tržní optimismus
Tržní panika

Následující klíčová slova

Tržní podíl bitcoinů
Tržní podíl LVMH
Tržní podmínky
Tržní pohyb
Tržní pohyby
Tržní pohyby v červenci
Tržní pozice
Tržní predikce
Tržní preference
Tržní prostředí
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít