Neděle 14. července 2024 03:23
reklama
FTMO král
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
Dukascopy new

Práce z domova

img

Evropská komise podezírá Microsoft z porušování antimonopolních zákonů

25.06.2024 Evropská komise (EK) podezírá americkou softwarovou společnost Microsoft z porušování antimonopolních zákonů. Nelíbí se jí, že firma svazuje svůj nástroj pro chatování a videohovory Teams se sadou kancelářských programů Office. Komise, která je exekutivním orgánem Evropské unie, o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Firma uvedla, že bude hledat řešení, jak obavy komise rozptýlit.
img

Po pandemii covidu lidé více umírají, hlavně ve vyspělých zemích typu Německa či Kanady, špatně je na tom i Česko. V zemích typu Ruska či Bulharska úmrtnost naopak nadměrná není

15.06.2024 Mezinárodní odborná obec řeší znepokojivý rébus. V celé řadě zemí jsou lidé od pandemie covidu nemocnější a mnohde také registrují trvaleji zvýšenou úmrtnost. Neobvykle vysokou úroveň nadměrné úmrtnosti přitom vykazují země, které jsou jinak vyzdvihovány pro své úspěšné zvládnutí covidové pandemie, jako je Německo, Kanada, Japonsko či Singapur, uvádí Institute for Health Metrics and Evaluation, jenž sídlí v americkém Seattlu. Z jeho dat cituje agentura Bloomberg.
img

Fed zveřejnil zprávu o měnové politice, která nabízí pohled na ekonomický a inflační výhled 📃

01.03.2024 Federální rezervní systém Spojených států (Fed) zveřejnil novou zprávu o měnové politice, která nabízí pohled na současné ekonomické klima, inflaci a podmínky na trhu práce. Zdůrazňuje mimo jiné potenciální dopad umělé inteligence na zvyšování efektivity pracovníků a následně i výdělků; to se zdá být dalším argumentem pro přístup "vyšší po delší dobu". Zdá se nepravděpodobné, že by Fed bez jakékoliv situace "nouzového stavu" v ekonomice usiloval o opětovné snížení sazeb na úroveň 0,5 %. Zde jsou klíčové body ze zprávy:
C:\fakepath\trader-23022024-56-zm.jpeg

Manžel zaměstnankyně BP vydělal miliony díky informacím z jejích telefonátů

23.02.2024 Manžel zaměstnankyně společnosti BP byl ve Spojených státech obviněn z nezákonného obchodování s akciemi. Vydělal na základě důvěrných informací, které zjistil při práci z domova z pracovních telefonátů své ženy, informoval dnes zpravodajský server BBC. Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) tvrdí, že Tyler Loudon nezákonně vydělal 1,76 milionu dolarů (42,2 milionu Kč).
C:\fakepath\Pluxee.jpg

Akcie vydavatele poukázek Pluxee po vstupu na pařížskou burzu posilují

01.02.2024 Akcie vydavatele předplacených poukázek na služby Pluxee při svém dnešním debutu na burze posilují a v jednu chvíli si připisovaly až 15 procent. Investoři mají zájem o tuto nově oddělenou divizi francouzské cateringové společnosti Sodexo. Tržní kapitalizace firmy přesahuje čtyři miliardy eur (99,5 miliardy Kč), a Pluxee se tak stala největším vstupem na burzu Euronext v letošním roce podle tržní kapitalizace, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\buffet2.jpg

Buffettova investiční firma prodala téměř polovinu svého podílu v HP

12.12.2023 Investiční společnost Berkshire Hathaway amerického miliardáře Warrena Buffetta prodala téměř polovinu svého podílu v americkém výrobci osobních počítačů HP. Buffettův podnik o tom v pondělí informoval ve zprávě pro regulační úřady. Berkshire na konci listopadu vlastnila 51,5 milionu akcií firmy HP, takže v ní držela podíl 5,2 procenta. Začátkem října přitom Buffettův podnik vlastnil zhruba 97,85 milionu akcií HP, uvedla agentura Bloomberg.
img

Pražská Pařížská ulice zůstává nejdražší v Česku. „Příkopům“ se ji nejen nepodařilo sesadit, ale po minimálně dvaceti letech se poprvé nedostaly ani do první padesátky nejdražších ulic Evropy

21.11.2023 Pražská Pařížská ulice zůstává nejdražší adresou v Česku. Po desetiletích loni v žebříčku nejdražších ulic v zemi předstihla „Příkopy“ – a podařilo se jí to i letos. Vyplývá to z nyní zveřejněné analýzy poradenské společnosti Cushman & Wakefield. Ta pro letošek vyčísluje nájemné maloobchodních provozů v Pařížské na 2700 eur za metr čtvereční ročně, což odpovídá zhruba 66 200 korunám. Oproti loňsku nájemné nepatrně kleslo, z hodnoty 2719 eur za metr čtvereční.
C:\fakepath\Izrael-centralni banka.jpg

Šéf výboru izraelského parlamentu vyzval centrální banku ke snížení sazeb

16.10.2023 Předseda finančního výboru izraelského parlamentu dnes vyzval centrální banku ke snížení krátkodobých úrokových sazeb. Chce tak zmírnit zátěž občanů zapříčiněnou ozbrojeným konfliktem, který se vyhrotil, když Izrael předminulý víkend napadlo palestinské militantní hnutí Hamás. Uvedla to agentura Reuters. Dopady války mohou být značné a jejich míra závisí na tom, jak dlouho bude 300.000 povolaných rezervistů, což je nevídaný počet v nedávné historii Izraele, mimo svá občanská zaměstnání, napsal server CNBC.
C:\fakepath\1691756583-45e-11082023.jpg

Jak to, že inflace v USA opět roste? | Investiční Memento #45

11.08.2023 Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 45. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?
img

Analytici: Ceny nemovitostí porostou každoročně o devět pct.

02.08.2023 Experti počítají v příštích letech s novým realitním boomem. Ceny nemovitostí podle nich porostou celosvětově příštích deset let každoročně o devět procent. Vyplývá to z ankety německého hospodářského institutu Ifo a Institutu pro švýcarskou hospodářskou politiku. Ve východní Evropě má být růst cen ještě vyšší.
img

V Česku teď pracuje nejvíce žen v historii. Nutí je k tomu i rapidní inflace, Fialově vládě to může vynést 20 miliard korun ročně navíc na daních a odvodech

02.07.2023 V Česku právě teď pracuje nejvíce žen v historii. Vyplývá to z údajů, které nově zveřejnil ČSÚ. V květnu totiž vůbec poprvé v historii novodobé České republiky, píšící se od roku 1993, dosáhla míra zaměstnanosti žen úrovně 70 procent. To znamená, že letos v květnu právě 70 procent žen z věkové skupiny 15 až 64 let mělo zaměstnání, včetně toho na částečný úvazek, případně zaměstnávalo sama sebe, což se týká třeba podnikatelek nebo živnostnic. Mezi zaměstnané řadí statistici také ty ženy, které jsou na mateřské dovolené, přičemž před nástupem na ni pracovaly.
img

Mladí lidé, rozčarovaní z fiat měn, nacházejí novou naději v kryptoměnách

29.06.2023 „Svoboda, kterou získáte ve světě kryptoměn, bude i nadále přitahovat lidi, kteří z fiat systému nemají takový užitek“.
img

Čtvrtina pracovního trhu se do pěti let promění. Nejvíce míst vznikne díky digitalizaci a zeleným technologiím

31.05.2023 Automatizace, zelená politika a stárnutí populace. To jsou hlavní faktory, které budou v následujících letech určovat podobu pracovního trhu. Aktuální výzkumná zpráva Světového ekonomického fóra ukazuje, že nejvíce nových míst vznikne v oblastech digitálních a zelených technologií, potřeba budou také zdravotníci a sociální pracovníci. Kromě struktury pracovního trhu se změní i požadavky zaměstnanců.
C:\fakepath\trader-04052023.jpeg

Obchodník měsíce XTB: Největší výzva je riziko recese

04.05.2023 V druhém dílu série obchodník měsíce přinášíme rozhovor s traderem Petrem. Petr se na trzích aktivně pohybuje už od roku 2016, kdy se zprvu účastnil vzdělávacích kurzů XTB. Od té doby si byl schopen tradingem vydělat jednotky milionů korun. Jak se mu podařilo být dlouhodobě profitabilním obchodníkem?
C:\fakepath\trader-14042023-39-zm.jpg

CNBC: Rostou obavy z propadu evropského trhu s komerčními realitami

14.04.2023 Mezi investory rostou pochybnosti ohledně zdraví evropského trhu s komerčními realitami, někteří mají obavy z jeho prudkého propadu po nedávných problémech v bankovním sektoru. Píše o tom dnes server CNBC. Vyšší náklady na půjčky nyní tlačí dolů ceny realit, které v uplynulých letech těžily z nízkých úrokových sazeb.
img

Nejdražší ulice v Česku? Pražské Příkopy po desetiletích sesazeny z trůnu

23.11.2022 Česko má po desetiletích novou nejdražší ulici. Na čele žebříčku lukrativních adres střídá pražská Pařížská nedaleké „Příkopy“. Vyplývá to z nyní zveřejněné analýzy poradenské společnosti Cushman & Wakefield. Ta pro letošek vyčísluje nájemné maloobchodních provozů v Pařížské na 2719 eur za metr čtvereční ročně, což odpovídá zhruba 66 200 korunám. V případě ulice Na Příkopě činí tentýž údaj 2460 eur, tedy přibližně 59 900 korun.
img

Musk zakázal zaměstnancům Twitteru práci z domova, nevyloučil bankrot

11.11.2022 Nový majitel Twitteru Elon Musk v prvním e-mailu zaměstnancům napsal, že již nebudou moci pracovat z domova. Na následném setkání s pracovníky nevyloučil možnost, že firma zbankrotuje.
C:\fakepath\trader-27052022-18-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

27.05.2022 1) Japonsko loni zůstalo 31. rokem za sebou největším věřitelem na světě. Objem jeho čistých zahraničních aktiv se zvýšil o 15,8 procenta na rekordních 411 bilionů japonských jenů (74,4 bilionu Kč). Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo japonské ministerstvo financí. Přispěl k tomu i poklesu kurzu jenu.
img

Obchodování s 20% nárůstem hodnoty akcií společnosti Home Depot na pozadí nákupů hedgeových fondů

05.05.2022 Home Depot, největšímu maloobchodnímu prodejci domácích potřeb ve Spojených státech, se během pandemie dařilo, protože majitelé domů využili čas k přestavbám a vylepšení svých domovů.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Ifo: Koronavirová pandemie způsobila Německu ekonomické ztráty 330 miliard eur

17.02.2022 Náklady na koronavirovou krizi v letech 2020 a 2021 v Německu dosáhly 330 miliard eur (osm bilionů Kč). To odpovídá ztrátě deseti procent hrubého domácího produktu (HDP) za rok 2019, uvedl dnes na základě svých propočtů ekonomický institut Ifo.
img

Americká vláda: Výrobcům čipů prudce klesly zásoby, mají jich na pět dnů

26.01.2022 Výrobcům polovodičů dál rychle ubývá zásob, nedostatek mikročipů ve světě přetrvává, upozorňuje americká vláda. V prosinci měli výrobci čipů zásoby na méně než pět dnů, zatímco standard před pandemií byl asi 40 dnů, ukázal průzkum mezi více než 150 společnostmi. Mikročipy se čím dál více používají i v autech, jejich nedostatek loni donutil mnoho automobilek omezit výrobu.
C:\fakepath\Stoxx600.jpg

Akcie v Evropě letos zpevnily o 22 procent, dařilo se bankám a technologiím

31.12.2021 Akcie v Evropě za sebou mají úspěšný rok, jejich hlavní index zpevnil asi o 22 procent. Je to druhý nejlepší výsledek od roku 2009, kdy se svět vzpamatovával z globální finanční krize. Dnes bylo obchodování slabší, protože v Německu, Itálii nebo ve Španělsku byly trhy zavřené.
C:\fakepath\london6.jpg

Britští zaměstnavatelé v listopadu vytvořili rekordní počet nových míst

14.12.2021 Míra nezaměstnanosti v Británii se v tříměsíčním období do konce října snížila na 4,2 procenta ze 4,3 procenta ve třech měsících do konce září. Oznámil to dnes britský statistický úřad. Uvedl rovněž, že počet zaměstnanců na výplatních páskách se v listopadu meziměsíčně zvýšil o rekordních 257.000.
img

Češi v říjnu utráceli více, než se čekalo. Návrat společenského život vedl k růst výdajů za oděvy, obuv, kosmetiku či sportovní zboží

06.12.2021 Vývoj maloobchodních tržeb bez zahrnutí prodeje aut v říjnu pozitivně překvapil. Růst tržeb zrychlil na 5,6 procenta, takže znatelně překonal průměrné očekávání trhu.
img

Akcie DocuSign padají o 40 % kvůli horšímu výhledu tržeb

03.12.2021 Akcie DocuSign (DOCU.US) padaly během dnešní seance až o 40 % v reakci na horší výhled. Ten naznačil, že boom práce z domova již nebude tak silný. Developer software na poli e-signature očekává tržby ve Q4 mezi $557 - $563 mil. při dosavadním očekávání $573,8 mil. za kvartál (dle Refinitiv). Toto oznámení zastínilo relativně příznivé kvartální výsledky. Společnost vydělala 58 centů na akcii při očekávání 46 centů. Tržby dosáhly na $545,5 mil. při očekávání $531 mil.
img

Výhled Fidelity International: Nemovitosti v roce 2022?

30.11.2021 Nemovitosti vstupují do nového věku. Inflace se opět vynořila, co je "nový normál" u využívání kanceláří je stále otázkou a přechod na nízkouhlíkové technologie mění vztah mezi pronajímatelem a nájemcem.
C:\fakepath\ecb dluhopis.jpg

ECB varuje před rostoucím rizikem splasknutí bubliny na trhu s bydlením

17.11.2021 Trh s bydlením v eurozóně se zahřívá, což zvyšuje pravděpodobnost korekce na trzích s rezidenčními i komerčními realitami. Uvedla to Evropská centrální banka ve své zprávě o stabilitě.
img

Komentář Fidelity International: Asie zrychluje

12.08.2021 V posledních dvou desetiletích se Asie stala hnacím motorem globálního růstu. Demografická situace a digitalizace podpořily ekonomickou a obchodní expanzi, což v roce 2020 sehrálo důležitou úlohu při zvládání krize v souvislosti s pandemií covid-19. Svou roli sehrála i odolná ekonomika regionu. Analytici Fidelity International při pohledu do budoucnosti na postpandemický svět, věří, že převládne nový ekonomický řád, přičemž dlouhodobá role Asie jako motoru globálního růstu podle nich bude i nadále pokračovat
C:\fakepath\apple.jpg

Zisk firmy Apple se díky zájmu o iPhony a služby téměř zdvojnásobil

28.07.2021 Čistý zisk americké technologické společnosti Apple ve fiskálním třetím čtvrtletí stoupl na 21,74 miliardy USD (472,8 miliardy Kč) z loňských srovnatelných 11,25 miliardy USD. Zisk i výnosy překonaly očekávání analytiků díky zájmu spotřebitelů o nové přístroje iPhone pro sítě 5G a předplatitelské služby firmy. Oznámila to společnost ve včerejším prohlášení.
img

Akcie Palo Alto vyskočily o 5 % díky dobrým hospodářským výsledkům a pozitivnímu výhledu

21.05.2021 Akcie Palo Alto Networks (PANW.US) vyskočily o 5 % díky nad očekávání dobrému reportu hospodářských výsledků za fiskální Q3 a pozitivnímu výhledu. Tržby společnosti vzrostly na $1,07 mld. z $869,4 mil. před rokem (FactSet konsenzus: $1,06 mld.). Upravený zisk dosáhl na $1,38 na akcii ($1,17 před rokem). Očekávání bylo nastaveno na $1,29 na akcii.
img

O2 CR: Silné provozní výsledky za Q1, čistý zisk ovlivněn jednorázovou položkou

30.04.2021 Výsledky operátora O2 CR za první kvartál tohoto roku jsou lepší na tržbách i zisku EBITDAnež očekávání trhu. Pozitivní je rychlejší růst marže. Společnost dosáhla EBITDA 3,39 mld. CZK při tržbách 10,14 mld. CZK. Čistý zisk byl ovlivněn jednorázovou položkou.
img

Home office stojí pracujícího Čecha průměrně skoro 1400 korun měsíčně. Na dojíždění ušetří jen část pracovníků

09.03.2021 V současné době se intenzivně diskutuje větší zapojení Čechů do home officu, tedy do práce z domova. V Česku může být na práci z domova převedena zhruba třetina všech pracovních míst, z tohoto počtu je však home office nyní uplatněn jen zhruba na polovině. Existuje tedy značná rezerva pro přechod dalších pracovníků na práci z domova, což by snížilo celkovou mobilitu obyvatelstva, a přispělo tak ke stlačení intenzity šíření nákazy onemocněním covid-19.
img

Sedm důvodů proč odmítnout totální ekonomický lockdown, tj. zejména uzavírku průmyslu a velkých firem. „Zahubíme si ekonomiku, ale nezahubíme virus.“

28.02.2021 Firmy zajišťují podstatnou část ekonomického výkonu naší země. Kdyby nefungovaly, poroste míra nezaměstnanosti, zpřetrhají se vztahy těchto firem se zahraničními dodavateli či odběrateli. V jiných zemích navíc takto přísný lockdown není, což by znamenalo, že by získaly konkurenční výhodu, nebo by české subdodavatele nahradily dodavateli z jiných zemí. A takto zpřetrhané vazby by se už nemuselo nikdy podařit obnovit. Loni na jaře byla v těžkém lockdownu celá Evropa, proto toto tehdy nehrozilo. Navíc firmy většinově dodržují opatření a také v nich bude probíhat rozsáhlé testování, které výrazně zlepší možnosti boje s pandemií. Podle vládního plánu mají být testovány zhruba dva miliony lidí z podnikového sektoru, a jestliže nebudou chodit do práce, nepodaří se takto organizovaně otestovat tak podstatnou část populace.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Ekonomové: Pandemie připravila ekonomiku o stamiliardy korun

15.02.2021 Rok trvající pandemie koronaviru připravila českou ekonomiku o stamiliardy korun a desetitisíce pracovních míst. Ztráty jsou přitom rozložené velmi rozdílně mezi jednotlivá odvětví ekonomiky, přičemž nejhůře byla zasažená především oblast služeb. Průmysl naopak ekonomice, především v druhé polovině roku, pomohl. Vyplývá to z vyjádření ekonomů oslovených ČTK. Ekonomika podle nich předpandemické úrovně dosáhne nejdříve příští rok nebo až v roce 2023. Podle ministerstva financí vývoj ukázal na mimořádnou odolnost ekonomiky a potřebu aktivní role státu. Ekonomika loni klesla o rekordních 5,6 procenta.
img

Vrátí se vše do normálu?

14.02.2021 Vrátí se vše do normálu nebo to bude úplně jiné? To je otázka, kterou si klade skoro každý. Někteří tvrdí, že se vrátíme do běžného fungování koncem roku 2021 a jiní zase za 7 až 10 let. Odpověď na tuto otázku lze získat z vývoje vakcín.
img

Avast (Koupit, 12m cíl 180 CZK): Zvyšujeme cílovou cenu na 600 GBp a opakujeme doporučení Koupit

11.02.2021 Investiční doporučení: Zvyšujeme cílovou cenu společnost Avast na 600 GBp, což odpovídá 180 CZK resp. 9,1 USD za jednu akcii,a opakujeme naše doporučení Koupit. Avast je jednou z nejvýznamnějších firem v oblasti systémového zabezpečení. V současné situaci, kdy došlo k nárůstu práce z domova, se produkty Avastu, které chrání před kyberútoky, stávají velmi důležitými. Avast je necyklický a zpomalení globální ekonomiky bude mít zanedbatelný dopad na finanční výsledky firmy. Vůči současné krizi je víceméně imunní. Aktuální dividendová politika Avastu počítá s výplatou 40 % z levered free cash flow, což by znamenalo celkovou dividendu z hospodaření minulého roku ve výši 12,3 GBp (2,7 CZK, 16,8 US centů) na akcii. To představuje přibližně 2,6% hrubý dividendový výnos v poměru k aktuální tržní ceně.
img

O2 CR: Výsledky za Q4 nezklamaly a překonaly očekávání

29.01.2021 Reportované výsledky operátora O2 CR za poslední čtvrtletí minulého roku mnoho překvapení nepřinesly, když skončily mírně nad tržním očekáváním. Ukázalo se, že trend, který jsme viděli v předcházejících kvartálech, se udržel. Pokračující pokles v hlasových službách, SMS a MMS kompenzovaly internet a TV, ale zejména mobilní datové služby. Mírně nižší tempo růstu provozních nákladů než tržeb znamenalo růst EBITDA marže o 0,3 procentní bodu. Restriktivní opatření plynoucí z koronakrize měly samozřejmě dopad do hospodaření společnosti, zejména v případě mobilního segmentu.
img

Logitech zvýšil prognózy prodeje o 60% a stoupá na akciovém trhu

19.01.2021 Akcie společnosti Logitech International registrují na pre-open trhu nárůst o více než 5% po revizi růstu tržeb v roce 2021. Konkrétně PC peripherals odhaduje letošní růst tržeb mezi 57% až 60% a zvýšení čtvrtletního zisku. Společnost Logitech prosperuje v období pandemie Covid-19, protože způsobila zvýšení poptávky po hardwaru pro zlepšení práce z domova, stejně jako příslušenství pro videohry a další volnočasové aktivity související s počítači.
C:\fakepath\eurusd-18122020-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 18.12.2020

18.12.2020 Všechny tři hlavní americké akciové indexy uzavřely na novém rekordu. Mezi investory roste optimismus, že se podaří schválit zákon o koronavirové pomoci. Náladu zlepšuje také vývoj kolem vakcíny proti covidu-19.
img

Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2021

08.12.2020 Saxo Bank dnes zveřejnila svou dlouho očekávanou publikaci 10 Outrageous Predictions for 2021 (10 šokujících předpovědí pro rok 2021), předkládající 10 scénářů, které se na první pohled jeví nepravděpodobně, zároveň nejsou nereálné. V případě, že by se tyto předpovědi opravdu naplnily, mohly by pořádně rozvířit finanční trhy.
img

Ekonomické uzavírky si v maloobchodu vybírají svou daň

07.12.2020 Říjnové tržby v maloobchodu byly podle očekávání zatíženy zavedením vládních restriktivních opatření. Nicméně meziroční pokles tržeb byl nižší, než jsme předpokládali my i trh. Vyjma prodeje automobilů tržby poklesly meziročně o 0,9 % (září +0,4 %). Po zahrnutí prodeje vozidel tržby meziročně poklesly o 4,0 %. Zářijový výsledek byl ČSÚ revidován směrem nahoru, konkrétně z -2,8 % na -2,5 %.
C:\fakepath\dc4ecc06e27d8e1698d5413f2.jpg

Shrnutí páteční seance: Akcie v USA posílily, index S&P 500 uzavřel na rekordu

15.11.2020 Americké akcie v pátek posílily, index S&P 500 tak poprvé od září uzavřel na novém rekordním maximu, napsala agentura AP. Příznivé firemní výsledky totiž převážily nad obavami z negativních hospodářských dopadů koronaviru.
img

Lidé se chystají na krizi. Vykupují lékárny a vybavují si domovy

05.11.2020 „Lidé si v září dělali zásoby léků. Tržby za farmaceutické a zdravotnické zboží vzrostly o 7,1 procenta, což souvisí s rostoucími čísly o šíření onemocnění COVID-19. Rovněž narůstaly tržby za prodej výrobků pro domácnost o 3,9 procenta. To pravděpodobně souvisí s častějším pobytem lidí ve svých domovech a nutností zajistit si vlastní stravování,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Forex: Říjnové indikátory ekonomického sentimentu již odráží druhou vlnu pandemie

27.10.2020 Dnešek přinese makroekonomická data pouze z USA. Sledovány budou zejména říjnové indikátory ekonomického sentimentu. Tamní spotřebitelská i podnikatelská důvěra zřejmě zaznamená mírný pokles. Také ve Spojených státech se totiž koronavirová situace zhoršuje, avšak prozatím ne tak výrazně jako v Evropě. V tuzemsku včera večer vláda ohlásila další omezení, která zahrnují zákaz nočního vycházení, nutnost práce z domova pro velkou část profesí, či další omezení prodejní doby. Na korunovém trhu tak i dnes zřejmě převládne negativní nálada.
img

Veřejná doprava v Česku kvůli koronaviru „krvácí“ jako nikdy v historii. Jak dlouho a za jakých podmínek ji držet při životě?

11.10.2020 Jak může pandemie koronaviru dlouhodobě změnit hromadnou dopravu v Česku? Ta krvácí jako málokteré jiné odvětví. Nejhorší by ale bylo subvencemi držet při životě něco, co beztak nemá šanci přežít.
img

Prodeje rodinných domů v USA dále rostou, předkrizové hodnoty již byly pokořeny

22.09.2020 Spotřebitelská důvěra v eurozóně by měla dle předběžných odhadů v září setrvat na předešlé hodnotě -14,7. Tržní odhad tak již zohledňuje nedávné zhoršení koronavirové situace. Naši vídeňští kolegové dokonce očekávají, že nálada v sektoru služeb poklesla, což souvisí s předpokladem snížené dynamiky oživení ve službách.
C:\fakepath\R6.jpg

Mezinárodní agentura pro energii: Poptávka po ropě klesne více

15.09.2020 Mezinárodní agentura pro energii (IEA) opět zhoršila výhled poptávky po ropě na letošní rok, a to už druhý měsíc za sebou. Nově očekává, že poptávka se sníží o 200.000 barelů na 91,7 milionu barelů denně, uvedla dnes ve své pravidelné měsíční zprávě o situaci na trhu. Zdůvodnila to opatrností ohledně tempa hospodářského zotavování z dopadů pandemie nemoci covid-19.
C:\fakepath\Ropa8.png

Kartel OPEC zhoršil výhled globální poptávky po ropě

14.09.2020 Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) snížila odhad globální poptávky po ropě na letošní i příští rok. Nově předpokládá, že poptávka letos klesne o 9,46 milionu barelů denně, zatímco před měsícem OPEC počítal s poklesem o 9,06 milionu barelů denně. Kartel to dnes uvedl ve své měsíční zprávě o situaci na trhu.
C:\fakepath\dolary.jpg

Forbes: Nejbohatším Američanem zůstává Bezos, Trump si pohoršil

08.09.2020 Nejbohatším Američanem podle žebříčku časopisu Forbes zůstal třetím rokem za sebou šéf internetového obchodu Amazon Jeff Bezos. Výrazně si ale pohoršil americký prezident Donald Trump, a to kvůli koronavirové pandemii, která těžce zasáhla jeho kancelářské budovy, hotely a rezorty, uvedl Forbes.
img

Avast v pololetí zvýšil čistý zisk na 3,77 miliardy Kč

12.08.2020  Antivirová firma Avast v pololetí zvýšila čistý zisk o 14,5 procenta na 169,8 milionu dolarů, tedy v přepočtu zhruba 3,77 miliardy korun. Firma navrhuje prozatímní dividendu splatnou v říjnu 2020 ve výši 4,8 centu na akcii (1,07 Kč), což představuje meziroční nárůst o 9,1 procenta. Uvedla to v tiskové zprávě.
img

Avast: Lepší výsledky, vyšší dividenda, růst cílů

12.08.2020 Avast zveřejnil za první polovinu tohoto roku silná čísla, která pokořila odhady trhu. Vzrostl počet zákazníků. Mezitimní dividenda se zvýší a je také nad očekáváním analytiků. Dále došlo ke zvýšení celoročních cílů.
C:\fakepath\ekonomika-1.jpg

Mizející naděje v ekonomický „V“ obrat

03.08.2020 Mnoho ekonomů a analytiků finančních trhů nadále doufá v obrat ekonomiky ve tvaru V. Lidé si ale často neuvědomují, že návrat na předchozí úroveň ekonomických indikátorů neznamená kompletní smazání ztrát. Problém je ve „ztraceném růstu“. Kdyby totiž nedošlo ke ztrátě hospodářského výkonu z důvodu Covid19, ekonomika by dále rostla. Kompletní smazání ztrát tedy neznačí návrat na předchozí hodnoty, ale dosažení hodnot nad předcházejícími hodnotami. V tomto článku chci popsat několik důvodů, proč jsem v tomto smyslu stále velmi skeptický.
img

Zlatí býci riskují pozdější uspokojení

02.07.2020 Ve třetím čtvrtletí se budou dopady pandemie Covidu-19 na globální ekonomiku projevovat čím dál více. Zatímco druhý kvartál jsme strávili hlavně hašením požárů a snahou zabránit naprostému kolapsu světové ekonomiky, nyní začínají práce na její obnově.
img

Práce z domova má zelenou. Firmy z ní profitují

25.06.2020 COVID-19 přinesl širší akceptování práce z domova a změnil naše chování v rámci volnočasových aktivit i zdravotních prohlídek. V dnešním komentáři k aktuálním zprávám z akciových trhů se na tytonové trendy zaměříme a ukážeme si seznam 13 akciových titulů, které z něj profitují. Jen za letošek tento seznam díky velké poptávce investorů posílil o 102 %.
Související klíčová slova: JLL | Vyjádření ekonomů | Propad ekonomiky | FCF | Zpravodajský server | Pierra Bellona | Dlouhé pozice | Války | Vývoj | Jakub Seidler | Češi | Panevropský index | Hlavní trendy | Úspěšný debut | EUR | Spotřebitelské výdaje | Hospodářský výhled | Investiční firma | Standard & Poor's | Nedostatek čipů | Analytik Joe Manimbo | Budoucnost | Cable | Accenture | Salesforce | Výkyvy | Stoxx | Britští zaměstnavatelé | Obchody | Akcie firmy | Společnost Avast | Očekávání | PANW.US | Předpověď | Jüan | Evropské centrální banky | Výhled Fidelity International | EUR/JPY | Kvartální výsledky | Rozvoj umělé inteligence | Veřejné finance | Pere Vinolas Serra | Trh práce | Evropská komise | WeCHat | Pro investory | Oživení ekonomiky | Investice | Britská centrální banka | Skupina OPEC+ | Stagnace | Potenciál | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Nízké sazby | Podnikatelské aktivity | Finanční stabilita | Zisk firmy Apple | Buffettův podnik | New York City | Miliony dolarů | Ifo | Významný pokles trhu | Tyler Loudon | Prognózy | NYSE | Výkonný ředitel | Myšlenkový proces | Experti | Chování | Raiffeisenbank | Larry Page | Výhled poptávky | EUR/USD | Administrativa prezidenta | Spotřebitelé | Předseda představenstva | Reality | Goldman Sachs | Konkurenti | Akcie společnosti | Úřad pro regulaci finančního sektoru | Lagardeová | Nejvyšší soud | Průměrné mzdy | WACC | Cenné papíry | Výhled Fidelity | Výnos | P/S | Propad ropy | Nikola | Brent | Asijské akcie | Americký akciový trh | Vzdělávání | Dopravci | Postoj investorů | Index DOW | Překvapivý růst | Investiční strategie | Státní dluh | Akcionáři | Věštec z Omahy | Držení pozice | Strach | Online obchodování | Euronext | Praxe | Reálné ekonomiky | CAPEX | JPY | Akcie Palo Alto Networks | AI | Home Depot (HD) | Projekce | O2 | Obchodní tipy | Peníze | Pandemie COVID-19 | Výhled do budoucna | Posílení | Nakupovat akcie | Coinmarketcap | Nestlé | Prognóza | Dodávky ruského plynu | Technologie blockchainu | Investovat | FedEx | Unie | Saxo Bank | China Daily | Vakcíny proti koronaviru | Nejznámější kryptoměna | Rozptýlení | NFP report | Šíření onemocnění | Ekonomické dopady pandemie | Dopady krize | CISCO | Ekonomiky | Analytika | Dell Technologies | NFP | Valná hromada | Pozornost investorů | Burzy | Americké ekonomiky | Kapitál | Cestování | Cash flow | Záchranný fond | Prodeje aut | Dividendová politika | USD | Technická analýza | Akcie společnosti Logitech | Pluxee | Sodexo | David Marek | Více peněz | Plány | Vládní opatření | Na burze | Umělá inteligence | Vzdělávat se | Vyšší dividenda | Šok | Akcie Avastu | Ekonomická aktivita | Výhled globální poptávky po ropě | Home office | Vývoj ceny akcií | Nemovitostní fondy | Dopad na cenu akcií | Garance | Společnost Logitech | Moderna | Klimatické změny | UniCredit Bank | Roční růst | Spekulovat | ING Jakub Seidler | Čtvrtletní výsledky | Širší index S&P 500 | Avast | Zvýšení sazeb | Vyšší náklady | Dovednosti | Ceny akcií HP | Nervozita | Tradiční odvětví | Sazby hypoték | Admirals | MT5 | Viry | Nejbohatší | Obchodování na finančních trzích | Investiční společnost Berkshire Hathaway | 1 milion | Zdravotní péče | Komoditní | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | EUR/CZK | Zájem investorů | Blockchainové technologie | Válka na Ukrajině | McKinsey | Elon Musk | Akciové indexy | Objem vládních stimulů | Investoři | Investing.com | Portfolio | Myšlení | Covid | Online nakupování | Globální ekonomiky | Nejistoty | Americký prezident | Fidelity | Negativní sentiment | Jeff Bezos | Analytici | Christine Lagardeová | Mezinárodní agentura pro energii | Zisk | Zpřísňování měnové politiky | Investiční společnost | Lepší výsledky | Předpověď akcií | Fed Staff Nowcast indikátor | Prezident | Institute For Health Metrics and Evaluation | Boom | BP | DocuSign (DOCU.US) | Pavel Baudiš | CEO společnosti | Analýzy | Ekonom ING | Investiční | Průzkum | Vývoj měnového páru | Poradenská společnost | IEA | Hnutí Hamás | Ekonom BHS | Technologické společnosti | Riziko recese | Petra Turzová | Solární energie | Logitech International | České koruny | Agentura Reuters | Fiskální rok | Obchodní plán | Spotřebitelský sentiment | Prodej | P/E | Zpráva | Technologické tituly | NY Fed Staff Nowcast indikátor | Pobočka FEDu | Nové příležitosti | Tržní kapitalizace | Strojové učení | Ekonomické dopady | Tencent | Hlavní ekonom ING | Warren Buffett | S&P | Vzdělání | iPhone | Hospodářské dopady | Obchodování | Společnost Berkshire Hathaway | Tržby z prodeje | Futures | Nabídka | Oznámení | GBP | Management | Velikost obchodu | Bitcoin | Admiral Markets | Automobilky | TSMC | Dobré výsledky | Centrální banky | Pandemie COVID | Majitel | Zprávy | Dolary | Dopad na předpovědi | Růst inflace | Výroční zpráva | Šokující předpovědi Saxo Bank | Index STOXX Europe | Alena Schillerová | PwC | Recyklace | Berkshire Hathaway | Akcie v Evropě | Japonské ministerstvo financí | Distribuce | Pokles tržeb | Nejdražší ulice v Česku | Volný čas | Vyhlídky | Firmy | Provozní výsledky | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Míra | Převzetí společnosti | Nástroj | Výsledky | Hedgeové fondy | Nio | Minulá výkonnost | TIM | Petr Lajsek | Odhady trhu | Vakcína | Tržby | Retracement | Koruna | Monopoly | Finanční služby | Finanční výsledky | Decentralizace | OPEC+ | Francie | Pandemie nemoci COVID-19 | Cena akcií společnosti | Onemocnění | Americký výrobce | BHS | Šéf Tesly | Objem | Makroekonomický výhled | Propad | Asociace | Výkonnost | Pandemie koronaviru | Federální rezervní systém | Údaje | Klima | Asie | Vakcína proti covidu-19 | Cenné papíry a burzy | Propuštění | Očekávání analytiků | Alibaba | Trendová čára | Bernstein Bank | Shortovat | Vzdělávací video | Videokonference | Odvětví cestovního ruchu | Zpomalování ekonomiky | Bilion | Pfizer | Obchodování s akciemi | Studie | Americký dolar | Graf | Ratingová agentura | Index S&P 500 | Nový Zéland | Plyn | Ropa Brent | Výnosové křivky | Hypotéky | Hrubý domácí produkt | Nakoupit akcie | Lukáš Kovanda | Aktuální hodnoty měny | Nájmy | Evropa | Česká spořitelna | Natland Petr Bartoň | Společnost HP | USD/PLN | OPEC | Ukrajina | Institut Ifo | Ekonomické ztráty | Bezpečné útočiště | Dnešní makroekonomické ukazatele | Maloobchod | Logistika | Trump | Stavebnictví | FactSet | Dow Jonesův index | Rezidenční nemovitosti | Šokující předpovědi | Rostoucí trend | Finanční krize | FXstreet.cz | Christopher Dembik | Stříbro | Akcie | CHF | Instituce | Restriktivní opatření | OECD | Americké objednávky | Podnikatelská důvěra | Alice Waltonová | FAANG | Data z americké ekonomiky | Německý Ifo index | Americké akcie | BBC | MetaTrader | Kongres | Hrubý domácí produkt České republiky | Divize | Zvýšení úrokových sazeb | Obchodní výsledky | Vývoj měnového páru USD/JPY | PANW | Ondřej Vlček | ex | GDPNow | Natland | Apple | Big data | Komise pro cenné papíry a burzy | Trh | Obchodovat na finančních trzích | Snížení těžby | Komise | Grafy | Technologické firmy | Akcie firem | Fed | Korekce | Klesající trend | Počet zákazníků | Pozornost | Země EU | Společnost XTB | Buffett | Vývoj ekonomiky | Vyšší náklady na půjčky | Nájemné | Výběry | Konkurenceschopnost | S&P 500 | Kanada | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Zvýšení mezd | ANO | Hamás | ProCent | Anthony Fauci | Náklady na půjčky | Rating | Dezinflace | Kartel OPEC | Znalost | Soustředění | Koronavirová pandemie | Produkty s pákovým efektem | Dolar k japonskému jenu | Microsoft | USD/CHF | Příležitosti | Dopad na cenu | Netflix | Vládní dluhopisy | Nejistota | Odhad růstu HDP | Růst tržeb | Úspory | Demokratické strany | Rozšíření umělé inteligence | CL | Zpomalení globální ekonomiky | Národní ekonomická rada vlády | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Index Nasdaq | Web3 | Důvěra v eurozóně | Rizikovější aktiva | Pokles úrokových sazeb | Agentura AP | ENGETO | FIAT | Podpůrná opatření | Japonsko | Luxusní značky | Invest | Gazprom | Akcie v USA | Centrální banka | Životní prostředí | Ekonomický lockdown | Německá vláda | Akcie Sodexo | Situace | Promeškání investičních příležitostí | Donald Trump | Steen Jakobsen | Čistý zisk | Makroekonomické ukazatele | Patrik Urban | Jádrová inflace | Twitter | Rumunsko | Výhled poptávky po ropě | Centrum | Společnosti | Úspěšní obchodníci | Možnost práce z domova | Ekonomický vliv | Prime | Korekce na trzích | Obchodník měsíce XTB | Počet leteckých pasažérů | CZK | Reuters | Baidu | Růst produktivity | Vakcína na covid-19 | Palo Alto | Předseda | Asijské země | Dluhopisy | Investiční Memento | FOREX | Vstup na burzu | Záporné sazby | Smazání ztrát | Evropské banky | Ženy | Koronavirová krize | CFD | Ben Emons | Obchodníci | Evropská unie | Open | Index technologického trhu Nasdaq | Evropské akciové indexy | Financovat | Závazek | Čínské měny | Rostoucí náklady | Green Deal | Bulharsko | Cena akcií Pluxee | Dopady pandemie | Refinitiv | Komerční banka | Cena | Investiční banky | City | Společnost Admirals | ING | Economic | Ceny akcií | Izrael | Dividenda | Životní úroveň | Dolar | Vakcína proti koronaviru | Amazon | Ceny | Koronakrize | Technologie | MetaTrader 5 | Soběstačnost | ČNB | Velikost pozice | Hodnota majetku | Agentura Bloomberg | Pokles | Vyšší ceny | Margin | Fiskální politika | Počet uživatelů | Společnost Twitter | Pandemie covidu | IMF | Poplatek | Server BBC | Zemědělci | CARA | Zelená budoucnost | Obchodník | Plynárenská společnost | COVID-19 | Google | Růst mezd | Evropská centrální banka | DOCU | Zelené energie | Michal Skořepa | 5G | Daně | Turistika | Rizika | Kryptoměna | ECB | Růst cen nemovitostí | Pracovní trh | Česká ekonomika | Momentum | Pandemie nemoci | Ekonomický institut Ifo | Skupina OPEC | Kurzy | Marketingová komunikace | Fond | Čína | Zisky | Low | Amazon Jeff Bezos | Konsensus | Návrh dividendy | Šokující předpovědi Saxo | Majetek šéfa Amazonu | Konsenzus | Miliardy eur | Nemoc covid-19 | Vývoj HDP | Obrovské ztráty | Benchmarky | Voda | Indikátor | Cisco Systems | Koronavirová situace | Situace na trhu práce | Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Organizace zemí vyvážejících ropu | Vysoká poptávka | Trinity Bank | Růst cen | Alokace | Weekly Economic Index | ERA | Saxo | IFO index | Statistici | Financování | Výsledky za Q4 | ČSÚ | Historická minima | Finance | Výrobce čipů | Očekávání trhu | Globální poptávka | Zemědělství | Investiční poradenství | Poptávka | Akciový stratég | Americké banky | Krypto | Investor | Obchodovat | Pokles trhů | NY FED | Vydělávat peníze | Kapitálové trhy | Obsazenost hotelů v USA | Palo Alto Networks | FinTech | WTI | Standard & Poor's 500 | ETF fondy | Bod | Miliardy korun | Podmínky na trhu | Reporty | FRED | TradingView | Co bude | Pfizer a BioNTech | RBI | Turistický ruch | O2 CR | Payrolls | DCF | Podnikání | Inflace | Problémy | Marže | Petr Bartoň | ROCE | Německá ekonomika | Státy EU | HDP | Bill Gates | Alphabet | Zkušenosti | Firma | Omikron | Výsledky za Q1 | Byznys | Jens Klatt | USA | Ropa | Obchodování akcie | Statistiky | Světová ekonomika | Zahájení obchodování | Intradenní trading | Komise v přenesené pravomoci | Monetární stimulus | Diverzifikovat | Ekonom | Kurz | Raiffeisenbank a.s. | Unicredit | Pokles výnosů | Americká Komise pro cenné papíry | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Facebook | NewEdge Wealth | Býčí vyhlídky | Martin Gürtler | Poptávka po čipech | Splasknutí bubliny na trhu s bydlením | Měď | Ekonomický institut | Euro | Server CNBC | Úsilí | Clemens Fuest | SEC | Covidové restrikce | Risk | Predikce | Ceny nájmů | Fibo | Nejbohatší člověk | Kypr | Citigroup | Investiční ředitel společnosti | Dividendový výnos | Hospodářství | EV | WEI | Míra nezaměstnanosti v Británii | EBITDA | Obchod | Zpomalení růstu | Výrobce čipů Intel | Nárůst nezaměstnanosti | EU | Portfolia | Převis | Koronavirové krize | Světové finanční krize | Počty nových případů | Samsung | Recese | Globální indexy | Švýcarský frank | Investiční doporučení | CZK/EUR | Coronavirus | Index Dow Jones | Digitalizace | Saadia Zahidi | Miliardy | Denní graf | Spekulace | Koronavirové pandemie | Globální finanční krize | Štěpán Křeček | Realitní společnosti | Frank | Negativní nálada | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Investoři a obchodníci | Ekonomický řád | KPMG | Hospodářské vyhlídky | Snížení produkce | Japonský jen | Akcionáři firmy | Ruská plynárenská společnost | Prezident Donald Trump | Očekávané události | Technologický sektor | OSN | Soud | Výkon amerického dolaru | Předpovědi Saxo Bank | Blockchain | Předpovědi | Odbyt osobních počítačů | Zásoby ropy | Světové ekonomiky | Americké technologické společnosti | Trend | Shrnutí obchodování | Provozní zisk EBITDA | Produkty obchodované s finanční pákou | Časový rámec | Loudon | Americký dolar k japonskému jenu | Míra inflace | PBOC | Spotřebitelská důvěra | MMF | Soukromý sektor | Spotify | Jak fungují vakcíny | Finanční situace | Pandemie a práce z domova | Snížení emisí | Nařízení | Úspěšný debut Pluxee | Jak obchodovat | Nemovitostní trh | Schodek | Americký Senát | Farmaceutické společnosti | Doporučení Koupit | Indexy | HDP Asie | Zvyšování sazeb | Odborníci | Akcionáři firmy Sodexo | Transparentnost | Průmysl | Firma Avast | Makroekonomické strategie | Tempo růstu | Bankovnictví | Pohonné hmoty | Nadhodnocení | Bilion dolarů | ETF | Myšlenka | Tržní kapitalizace firmy | Hospodářské soutěže | Kurz amerického dolaru | Ministr zdravotnictví | Long | Výrazný propad | Pandemie | Důchodový systém | Akcie vydavatele poukázek | Aktiva | FOMC | Ministerstvo financí | Vakcíny proti COVID-19 | Výprodej | Airfinity | Očekávaný vývoj | Business | Akcie Home Depot | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | Zdanění | Algoritmus | Veřejný dluh | Fiskální politiky | Inovace | Western Union | Zdravotnictví | Inflační vlna | Ole Hansen | Ministryně financí | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Brazílie | Společnost BP | Ifo Clemens Fuest | | Pochybnosti | Trinity | Stratég | Splasknutí bubliny | Prodeje automobilů | Majetek | Purple Trading | Automatizace | Řetězce | Období nejistoty | Sentiment | Částečný úvazek | Stoxx Europe 600 | Investiční fondy | Politika | PLN | Kapitalizace | Komoditní stratég | Akcie Palo Alto Networks (PANW.US) | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Investiční ředitel | Dnešní seance | MAM | Pravidla hry | TravelCenters | Velká Británie | Makroekonomická data | Další vývoj | Nejdražší ulice | Cena pohonných hmot | Nálada | Investování | Indie | Měnové politiky | Intel | Ekonomika | Živobytí | Šíření nákazy | Investiční společnosti | Stratég Saxo Bank | Elektřina | Zhodnocení | Šance | Poradenské společnosti | Ceny zlata | Výhled | Členové OPEC | ESM | ZEN | Americký akciový index | Komerční banky | Worldometers | Zisk firmy | Konzultační společnosti | Obchodní myšlenky | Akciový trh | Economist | Indexy nákupních manažerů | Zaměstnanci | Debut Pluxee | Evropský trh | Finanční trhy | Česká národní banka | Británie | Expanze | Zasedání bankovní rady | Provize | Prostor pro růst | Fondy | Ekonomické prognózy | Komise pro cenné papíry | Walt Disney | Dopady pandemie covidu-19 | Poptávky po ropě | Spread | Vývoj měnového páru EUR/USD | New York | Krize | Bernstein | Fundamenty | NERV | Nástroje a indikátory | DOCU.US | Situace na trzích | Informace z trhu | CEO | Algoritmy | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Zrušení superhrubé mzdy | Sazby | Ředitelka | Generální ředitel | Cíle | Politická rozhodnutí | Inmobiliaria Colonial | Burza | Zvyšování úrokových sazeb | Rozvoj | Žádosti o podporu | Rozhovor | Transakce | Dnešní údaje | Měny | Vývoj koruny | Dna | Poptávka po ropě | Bezpečnost | Druhá vlna | Výzkumné společnosti | Zaměstnanost | Profitovat | Regulační úřady | Energie | Odhad sektoru pohostinství | USDX | Jak nakoupit akcie | BHS Štěpán Křeček | Dividendy | Finanční centrum | Měna | Trading | Uvolnění měnové politiky | MSCI | Karanténní opatření | Thomson Reuters | Výnosy | Poradenství | Miliardy dolarů | Ceny realit | Opatření na podporu ekonomiky | Přelom roku | Uhlí | Trade | Joe Manimbo | Kapitalismus | Pierre Gramegna | Sentiment na trzích | IPO | Rusko | Tržby společnosti | Peter Garnry | Digitální měna | Protiepidemická opatření | Předstihové indikátory | Square | Ropy | Úspěšné obchodování | Nové žádosti o podporu | Řízení rizik | Singapur | Americké akciové indexy | Druhá vlna pandemie | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Výdaje | Evropská komise (EK) | Zisk EBITDA | Společnost | Covidové pandemie | Rezervní měny | Skype | Newyorská pobočka FEDu | Forbes | Fibo retracement | Cena akcií | Non-Farm Payrolls | Rozšíření | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Umělé inteligence | Burze | Eura | Podnikání na kapitálovém trhu | Ztráty | EBITDA marže | Americká Komise pro cenné papíry a burzy | Nizozemsko | Bankovní systém | Organizace | Alipay | Vrcholoví manažeři | Růst | Silné momentum | Inflační výhled | Komodity | Příjmy | Hospodářské výsledky | Prezident Ifo | Zajištění | Ministryně financí Alena Schillerová | Administrativa | Měnový výbor | CNY | Index | Důvěra v českou ekonomiku | Dow Jones | Lockdown | Kupci | Bohatství | Meziroční růst | Pandemie covidu-19 | Ceny nemovitostí | ČTK | Index STOXX Europe 600 | Odhad ekonomické aktivity | Prohlášení | Manažeři | Hlavní fundamenty | Nedostatek mikročipů | Akcie Zoom | Údaje MMF | Stabilita | Deloitte | Společnost Gazprom | Zisk na akcii | Rezistence | Síla akcií | Covid19 | Odhady analytiků | MiFID II | Přenos | Úmrtnost | Hlavní ekonom | Nervozita na finančních trzích | Zoom Video Communications | Euro vůči americkému dolaru | Odvětví | Růst EBITDA | Britský statistický úřad | Sergey Brin | Vývoj dolarového indexu | App Store | Spotřeba kávy | Analytička | Nasdaq Composite | Analýza | Obsazenost hotelů | Canalys | Certifikát | Horší časy | Expanzivní fiskální politika | Akciový index S&P 500 | Směnné kurzy | Americké centrální banky | Svět kryptoměn | Bloomberg | Platební neschopnost | Onemocnění COVID-19 | Podpora | Ceny stříbra | Steve Ballmer | Bydlení | Záchranný fond eurozóny | Ekonomické klima | Tým FXstreet.cz | Zastavení růstu | GLOBALT Investments | Komentář Fidelity International | Akcie Disney | Krize v oblasti nemovitostí | Rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách | Zelená politika | Biden | USD/CZK | Hospodaření | Prodeje rodinných domů v USA | Americká společnost | Nemovitosti | Snížení sazeb | EK | Akciový index | Bohemia Energy | Britský trh práce | Maloobchodní tržby | Sektor služeb | Definovaný obchodní plán | Londýnské společnosti | Mediální společnosti | XTB | Index Nasdaq Composite | xStation5 | Hotovost | Analytici Fidelity International | Německo | Odborný přístup | Výkonná ředitelka | MT4 | Profesionální obchodník | Šéf Evropského stabilizačního mechanismu | Tim Cook | Larry Ellison | Vice | Důležitá rezistence | Indonésie | Zadlužení | Indikátory ekonomického sentimentu | Domácnosti | Analytik | Disney | Globalt | Možnosti vydělávat | Další pokles | Provozní zisk | Internetoví giganti | Vývoj vakcíny | Pozice | Newedge | Prodeje rodinných domů | Záchranné programy | Brookings Institution | Riziko | Průmyslové společnosti | Oslabování koruny | Investing | Ekonomické uzavírky | Investiční rozhodnutí | Mark Zuckerberg | Zdravotní sestry | Virus | MIFID | Palo Alto Networks (PANW.US) | Podnikatelé | iPhone 12 | Akcie Palo Alto | Obchodník měsíce | Nízké daně | Cílová cena | Fair Value | Společnost Microsoft | Banky | Oslabení české koruny | Obchodovat s akciemi | Longovat | Banka | Doporučení | Lockdowny | Nemoc COVID-19 | Tržby ze služeb | Video | Ocenění | Manažer fondu | REIT | Opatření | Teams | Dobře definovaný obchodní plán | Home Depot | Analytik České spořitelny | Úrokové sazby | Fixace úrokové sazby | Mezinárodní firmy | Vývoj ceny | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Nasdaq | Komentář Fidelity | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Vývoj ceny akcií HP | Výsledky hospodaření | Geopolitické napětí | Vyšší inflace | Práce | Currency | Contracts for difference | AMZN | Rolls-Royce | Fidelity International | Obrat ekonomiky | Spojené státy | Kancelářské nemovitosti | Podnik | Brookings | Úspěch | Ekonomové | Statistický úřad | Ukazatele | Zlepšení | DocuSign | Logitech | Eleanor Creagh | Americká vláda | USD/JPY | Koronavirus | FXstreet | ČR | Podniky | Rostoucí trendová čára | Ekonomické aktivity | Politici | Free cash flow | Očkování | Zlato | Počet nových míst | Instrumenty | Mzdy | Obchodní styl | Bankrot | Čistý dluh | Produkce ropy | Dodavatelské řetězce | CNBC | Eduard Kučera | Digitální revoluce | Evaluation | Návratnost | Firemní výsledky | Inflace v USA
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Práce na plný úvazek
Práce na sobě
Práce přes internet
Práce s grafem
Práce s grafy
Práce s pohledávkami
Práce s rizikem
Práce v EU
Práce v FTMO
Práce v Německu

Následující klíčová slova

Pracovníci společností
Pracovní den
Pracovní dokument
Pracovní místa
Pracovní místa v USA
Pracovní místa v zemědělském sektoru
Pracovní síla
Pracovní síly
Pracovní trh
Pracovní trh 2024
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Odborné kurzy a semináře
Juniorská škola tradingu - Forex I-II
reklama
InstaForex ETF
Potvrďte prosím... Zavřít