Ukončení obchodní války

Přehled vývoje GBP/USD – 24. června: Bez potvrzení zničení
24.06.2025 Měnový pár GBP/USD se v pondělí obchodoval poměrně klidně. Ačkoli došlo k určitým cenovým "výkyvům", mnoho obchodníků a analytiků očekávalo mnohem výraznější pohyby. Dolar jednou posílil, poté ustoupil, znovu posílil a ve druhé polovině dne prudce oslabil. V rámci vyšších časových rámců je zřejmé, že sledujeme další mírnou korekci. Trh už započítal tři hlavní býčí faktory pro americký dolar: za prvé eskalaci konfliktu mezi Íránem a Izraelem, za druhé hrozby Donalda Trumpa o zapojení USA do války s Íránem a nakonec skutečný vojenský úder na tři íránská jaderná zařízení.

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 17. června? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
18.06.2025 Také pár GBP/USD v úterý vykázal poměrně silný pokles ve druhé polovině dne, který bylo možné přičíst pouze faktorům, jež nebylo možné předem předvídat. Domníváme se, že americký dolar posílil v důsledku možné americké vojenské akce proti Íránu, na kterou Trump v posledních dnech důrazně upozorňoval, nebo šlo o "reakci s předstihem" na nadcházející zasedání Federálního rezervního systému. Připomeňme, že Washington požadoval, aby Írán podepsal "jadernou dohodu", na jejímž základě by se Teherán měl vzdát jakéhokoli jaderného vývoje – i pro mírové účely. Teherán tyto podmínky odmítl. Trump trvá na tom, že Írán nesmí vlastnit jaderné zbraně, a je proto připraven na vojenský úder proti této zemi. Jedná se o další eskalaci konfliktu na Blízkém východě, a krátkodobě tak mohl dolar získat určitou podporu.

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 16. června? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
16.06.2025 V pátek se pár GBP/USD pohyboval téměř identicky jako pár EUR/USD. Důvodem bylo to, že klíčové faktory byly stejné. Noční útok Izraele na Írán vyvolal prudké posílení dolaru, které však rychle skončilo, když si obchodníci uvědomili, že geopolitická situace na Blízkém východě není v současné době pro trh prioritou. Jediná zpráva – index spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity – byla mnohem silnější, než se očekávalo, ale dolar nepodpořila.

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 13. června? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
13.06.2025 Ve čtvrtek pár GBP/USD vykázal relativně silný vzestupný pohyb, i když britská libra zaznamenala během dne poklesy. Došlo k mnoha novým událostem. Například během evropské seance byla libra pod tlakem dubnových zpráv o HDP a průmyslové výrobě – oba ukazatele byly slabší než prognózy a vykazovaly negativní míru růstu.

Jak 12. června obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
12.06.2025 Ve středu se pár GBP/USD pohyboval podobně jako pár EUR/USD. Zpráva o inflaci v USA se stala novým impulsem pro oslabení amerického dolaru, ačkoli její údaje nebyly katastrofální. Inflace zůstala meziročně na úrovni 2,8 %, takže se nezměnila. Jenže v současném prostředí stačí k prodeji dolaru jakákoli záminka. Ve skutečnosti existuje řada důvodů, proč se americké měny zbavovat. Politika Donalda Trumpa zůstává nepřátelská a protekcionistická a zatím nepřinesla žádné viditelné pozitivní výsledky. Britská libra tak využila další příležitosti k růstu. Aktuálně je opět poblíž tříletých maxim a nevidíme důvod, proč by měl dolar přestat klesat jen kvůli Trumpovi.

Komodity: Ropa zdražuje o tři procenta po zprávě, že Čína a USA sníží cla
12.05.2025 Ropa zdražuje o tři procenta po oznámení, že Čína a Spojené státy sníží některá cla. Zpráva zvyšuje naději na ukončení obchodní války mezi dvěma největšími světovými spotřebiteli ropy.

Čína snižuje úroky o 0,1 procentního bodu
07.05.2025 Čínská centrální banka počínaje čtvrtkem sníží základní úrokovou sazbu o 0,1 procentního bodu na 1,40 procenta. Stejným způsobem klesnou i ostatní úrokové sazby. Od 15. května potom centrální bankéři sníží i objem hotovosti, který musí banky držet jako rezervy, takzvanou sazbu povinných minimálních rezerv (RRR), a to o 0,5 procentního bodu na 6,2 procenta. Dnes o tom informovala agentura Reuters.

Nadcházející týden může být pozitivní pro trhy, ale negativní pro dolar a zlato (očekáváme další růst CFD kontraktů na futures na S&P 500 a bitcoin)
29.04.2025 Na pozadí geopolitického chaosu vyvolaného Donaldem Trumpem, který utváří celkový obraz nejistoty ohledně pravděpodobného vývoje americké i světové ekonomiky, se investoři mohou tento týden pokusit využít zveřejnění klíčových údajů z USA, eurozóny a Číny k lepšímu pochopení toho, co je možné v blízké budoucnosti očekávat.

adcházející týden může být pozitivní pro trhy, ale negativní pro dolar a zlato (očekáváme další růst CFD kontraktů na futures na S&P 500 a bitcoin)
29.04.2025 Nadcházející týden bude bohatý na zveřejnění důležitých ekonomických údajů, které by mohly mít znatelný dopad na dynamiku trhů – ale podaří se jim to?

Kanada podle ministryně může vyhrát obchodní válku s USA
24.03.2025 Kanada může vyhrát obchodní válku, kterou vyvolala série cel nařízených americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Řekla to v rozhovoru s televizní stanicí BBC Mélanie Jolyová.

Možný americký viceprezident Walz vyzýval k ukončení obchodní války s Čínou. Spojené státy ji ale od to doby naopak dále vystupňovaly, přidala se i EU
07.08.2024 Tim Walz, parťák do kampaně Kamaly Harrisové, možný příští viceprezident USA, ještě v roce 2019 veřejně vyzýval Donalda Trumpa, ať ukončí obchodní válku s Čínou. Na síti X, tehdy Twitter, v srpnu 2019 v rámci kritiky tehdejšího Trumpova úřadování v Bílém domě uvedl, že by prezident měl konečně „začít dělat svoji práci a ukončit obchodní válku s Čínou.“

Nejdůležitější ekonomické události roku 2020
14.12.2020 Rok 2020 se zcela jistě zapíše do historie. Byl to neuvěřitelný rok plný šílených událostí a v podstatě vše se točilo kolem koronaviru. A jelikož se blíží konec roku, tak je na čase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice v tomto roce.

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 1.6.2020
01.06.2020 Ve čtvrtek zasedá ECB. Sazby zřejmě zůstanou beze změny. Očekává se, že Evropská centrální banka zvýší objem dluhopisů, který nakupuje v rámci protipandemického programu asi o 500 mld. EUR. Banka v rámci programu zatím nakoupila necelých €200 mld. vládních dluhopisů zemí eurozóny. Tímto tempem by objemy schválené v březnu vyčerpala asi do října. ECB pomohla svými akcemi k poklesu kreditních prémií u bondů jižního křídla eurozóny. Obecně se předpokládá, že nález německého ústavního soudu budou centrální bankéři ignorovat.

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 18.5.2020
18.05.2020 Rozvolňování karantén se zatím daří bez opětovného nárůstu nových infekcí. Mnohé státy oznamují dřívější otevírání hranic. Přestože návrat k normálu ještě potrvá, lze pozorovat, že se ekonomická aktivita odrazila ode dna. Právě uvolňování karantén, které nedoprovází nárůst nových infekcí pomáhá představuje pro akciové indexy klíčovou podporu.

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 11.5.2020
11.05.2020 Rozvolňování karantén se zatím daří bez opětovného nárůstu nových infekcí. Přestože návrat k normálu ještě potrvá, lze pozorovat, že se ekonomická aktivita odrazila ode dna. Právě optimistický vývoj a další uvolňování v tomto týdnu drží akciové indexy na současných úrovních.

Letos se bude investovat do udržitelného rozvoje, dolar půjde dolů
15.01.2020 I v roce 2020 budou investiční svět ovlivňovat geopolitická rizika v podobě brexitu a obchodních válek mezi USA a Čínou, v listopadu se přidají americké prezidentské volby. Nadále lze očekávat růst akciových indexů, i když ne v takovém měřítku jako za poslední dekádu, komodity budou spíše stagnovat. Postupně oslabí americký dolar, potenciál růstu má australský dolar a libra bude velmi turbulentní. Ukazuje to analýza společnosti Purple Trading.

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 13.1.2020
13.01.2020 Donald Trump s nejvyšší pravděpodobností ve středu podepíše první fázi dohody o ukončení obchodní války. Toto dílčí příměří by mělo zastavit uvalování dalších cel a vést k navýšení nákupů amerických zemědělských komodit ze strany Číny.

Nejlepší investiční příležitosti 2020? Objevte investiční tipy 2 známých českých investorů
27.12.2019 Prezidentské volby v USA, ukončení obchodní války s Čínou nebo snižování úrokových sazeb centrálních bank – to je pouze malý výčet klíčových událostí, které mohou hýbat trhy v roce 2020. Jak tyto klíčové události ovlivní světové burzy v roce 2020? A jak byste se na to měli připravit vy?

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 25.11.2019
25.11.2019 Hlavní americký index poprvé v historii pokořil hranici 3 100 bodů. S&P 500 posiluje již šestý týden v řadě. Jde tak o nejdelší růstovou šňůru od podzimu 2017. Tenkrát posiloval osm týdnů v řadě. Do rekordních výšin vyhnala nejznámější světový akciový benchmark uvolněná měnová politika, deeskalace tenzí v mezinárodním obchodě, uklidnění situace okolo vystoupení Spojeného království z Evropské unie a probíhající výsledková sezóna, která se zatím ukazuje jako úspěšná (průměrné překvapení na úrovni zisků ve výši 4,7%). Faktor, který akciovým trhům rovněž pomáhá je vysoký objem buybacků. Jen za 3Q dosáhl objemu $170 mld.

Komodity: Ceny ropy žene vzhůru naděje na ukončení obchodní války
07.11.2019 Ceny ropy dnes po včerejším poklesu zamířily vzhůru. Reagovaly na oznámení čínského ministerstva obchodu, že se Čína a Spojené státy dohodly na postupném odstraňování dovozních cel. Tím posílily naděje na ukončení dlouhotrvajícího sporu obou největších světových ekonomik, který ohrožoval globální hospodářství a brzdil poptávku po ropě.

Forex: Americký dolar po statistice z USA oslabuje ke koši měn
01.11.2019 Americký dolar na závěr týdne oslabuje ke koši předních světových měn. Nejnovější statistika z USA vyslala smíšené signály o vývoji americké ekonomiky a na trhu roste optimismus, že by Spojené státy a Čína mohly dosáhnout dohody, která ukončí jejich obchodní válku. To snižuje poptávku po bezpečnějších měnách, jako dolar nebo japonský jen.

Čína podle vlády odstraní obchodní restrikce pro zahraniční banky
16.10.2019 Čína odstraní obchodní restrikce pro zahraniční banky, makléřské společnosti a firmy zabývající se správou majetku. Podle státní televize to po dnešním jednání oznámila čínská vláda. Větší otevřenost čínského finančního sektoru je jedním z požadavků Washingtonu, který nyní s Pekingem vede rozhovory o ukončení obchodní války, upozorňuje agentura Reuters.

USD / JPY – 14. 10. 2019
14.10.2019 Dolar klesl poté, co dosáhl dvanáct a půl měsíční maximum v předchozí seanci po zprávách, že Washington a Peking oznámily pokrok směrem k obchodní dohodě. V pátek americký prezident Donald Trump nastínil první fázi dohody o ukončení obchodní války s Čínou a zastavil hrozící zvýšení cel.

Čínský vývoz i dovoz v září klesly více, než se čekalo
14.10.2019 Vývoz z Číny v září klesl více, než se čekalo a dovoz se snížil již pátý měsíc za sebou. Na vývoz má negativní dopad slabší globální poptávka a rostoucí americká cla na čínské zboží. Pokles dovozu pak ukazuje, že domácí poptávka je slabá. Druhá největší ekonomika světa tak bude zřejmě potřebovat další stimulaci ekonomiky, napsala agentura Reuters.

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Naděje na brexit vzrostla, výsledek je nejistý
14.10.2019 Evropští lídří budou ve čtvrtek a v pátek diskutovat o brexitu, o agendě EU a o rozpočtu. V návrzích rozpočtu budeme hledat znaky fiskálního uvolnění. Po setkání britského premiéra Johnsona s jeho irským protějškem Varadkarem minulý týden vzrostla naděje na dohodu o brexitu. Intenzivní jednání budou pokračovat, aby bylo možné ve čtvrtek členům EU přednést návrh. Záměrem Borise Johnsona je hlasování o nové dohodě v sobotu na mimořádné schůzi britského parlamentu. Výsledek je zatím krajně nejistý a další odklad velmi pravděpodobný.

Forex: Shrnutí obchodování 11.10.2019
11.10.2019 Americké akcie včera posílily díky nadějím, že nynější obchodní rozhovory mezi Spojenými státy a Čínou by mohly přinést alespoň dílčí dohodu. Technologický sektor navíc těžil z růstu akcií společnosti Apple.

Komodity: Ropa zdražuje kvůli možnosti výraznějšího omezení dodávek
10.10.2019 Ceny ropy se dnes zvyšují, protože Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) signalizovala, že by v prosinci mohla přikročit k výraznějšímu omezení dodávek suroviny na trh. Přetrvává však nejistota ohledně vývoje obchodních rozhovorů mezi Spojenými státy a Čínou.

USA a Čína obnovily obchodní rozhovory na nejvyšší úrovni
10.10.2019 Nejvyšší obchodní vyjednavači Spojených států a Číny se dnes poprvé od července setkali, aby se pokusili najít cestu k ukončení obchodní války mezi dvěma největšími ekonomikami světa. Informuje o tom agentura Reuters.

Forex: Dolar dnes sestoupil na dvoutýdenní minima
10.10.2019 Americký dolar během dnešního obchodování sestoupil na dvoutýdenní minima, protože optimismus ohledně obchodních rozhovorů mezi Spojenými státy a Čínou podpořil zájem investorů o rizikovější aktiva. Euro si kolem 16:55 SELČ vůči dolaru připisovalo 0,4 procenta na 1,1015 EUR/USD.

USA a Čína si protiřečí v obchodní válce
28.08.2019 Americké akciové indexy uzavřely včerejší obchodování se ztrátami. Průmyslový Dow Jones přišel o 0,5 % své hodnoty a S&P 500 společně s technologickým Nasdaqem shodně klesly o 0,3 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejméně dařilo finančním institucím (-0,7 %).

Čínský jüan kvůli obavám z obchodní války dále klesá
06.08.2019 Čínský jüan dnes dále oslabuje vůči americkému dolaru, ke kterému se propadl až na 7,0699 za dolar. V pondělí se finanční trhy po celém světě prudce propadly, když Peking poprvé od finanční krize v roce 2008 umožnil kurzu domácí měny prolomit politicky citlivou úroveň sedm jüanů za dolar, napsala agentura AP.

Washington a Peking se vrací k jednacími stolu. Trh však ukončení obchodní války přílišné šance nedává
29.07.2019 Zítra se v Šanghaji rozběhnou vyjednávání mezi Čínou a Spojenými státy ohledně dohody, která by vedla k ukončení již déle než rok trvající obchodní války mezi oběma ekonomikami. Trh však od jednání příliš neočekává, zásadní průlom ve vývoji situace podle všeho nenastane.

Začal summit G20, dlouho očekávaná schůze Trump-Xi se blíží
28.06.2019 Americký akciový trh uzavřel čtvrteční obchodování převážně se ziskem. Index Dow Jones se jako jediný pohyboval mírně pod úrovní středeční zavírací ceny, S&P 500 přidal 0,4 % hodnoty a technologický Nasdaq si polepšil o 0,7 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se dařilo téměř všem sektorům s tím, že nejlépe obchodní seanci zakončily finanční instituce se ziskem 0,9 %. Jediným ztrátovým sektorem se staly energetické společnosti, které odepsaly téměř 0,8 % své hodnoty.

Trumpova slova naděje o ukončení obchodní války trhům pomohla
24.05.2019 Americké akciové trhy zahajují dnešní obchodování růstem. Index Dow Jones roste o 0,7 %, S&P 500 posiluje o 0,5 % a technologický Nasdaq přidává 0,8 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejlépe vede technologickým firmám (+1,1 %) a telekomunikačním společnostem (+0,7 %). Za růstem akciových trhů stojí aktuální dění kolem obchodní války. Americký prezident Donald Trump prohlásil, že obchodní válka může skončit velmi rychle a dohoda mezi oběma zeměmi může zahrnovat i řešení situace okolo technologické společnosti Huawei.

Stříbro v roce 2019 – navrátí se býčí trend?
10.05.2019 Může stříbro v roce 2019 zažít silný nárůst, jako tomu bylo v letech 2008 a 2011, kdy se jeho hodnota více než zpětinásobila? Nebo medvědi přeruší pokus o dokončení uptrendu a zisky můžeme očekávat v krátkých pozicích?

Americké indexy jsou na nových maximech
24.04.2019 Americké akciové futures indexy včerejším close vytvořily nová rekordní maxima, čemuž pomohly lepší než očekávané výsledky některých amerických společností. K růstu se odhodlal také americký dolar, přičemž výsledky dalších zajímavých společností nás ještě čekají. Od začátku roku přidal akciový index S&P 500 necelých 17% a jeho růst nemusí být zdaleka u konce. Spojené státy čeká obchodní dohoda s Čínou a o dalším vývoji může napovědět páteční zveřejnění amerického HDP.

Deficit zahraničního obchodu USA klesl
27.03.2019 Deficit zahraničního obchodu Spojených států v lednu, i díky oživení amerických dodávek sóji do Číny, prudce klesl. Snížil se o 14,6 procenta na 51,1 miliardy dolarů z prosincových 59,9 miliardy. Byl to největší pokles od března 2018. Export z USA v lednu vzrostl poprvé po třech měsících, vyplývá z údajů, které dnes zveřejnilo americké ministerstvo obchodu.

DXY – 25. 2. 2019
25.02.2019 Dolarový index klesl poté, co americký prezident Donald Trump uvedl, že sankce vůči Severní Koreji jsou v platné a zejména uplatňovány v plné míře, bez ohledu na jeho summit s vůdcem Kim Jong Un v Hanoji tento týden. Dolar proti koši měn vzrostl o 0,1 procenta na 96,36. Ve středu dosáhl minima 96,29, což je nejnižší od 6. února.

Čína a USA prý učinily pokrok v jednání
21.02.2019 Spojené státy a Čína začaly vytyčovat své závazky u nejsložitějších bodů svého obchodního sporu. Učinily tak zatím nejvýznamnější pokrok v jednání o ukončení obchodní války, která trvá už sedm měsíců. S odvoláním na zdroje seznámené s vyjednáváním to uvedla agentura Reuters.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
21.02.2019 1) Spojené státy a Čína začaly vytyčovat své závazky u nejsložitějších bodů svého obchodního sporu. Učinily tak zatím nejvýznamnější pokrok v jednání o ukončení obchodní války, která trvá už sedm měsíců. S odvoláním na zdroje seznámené s vyjednáváním to uvedla agentura Reuters.

Deficit zahraničního obchodu USA v listopadu klesl
06.02.2019 Deficit zahraničního obchodu USA v listopadu ve srovnání s předchozím měsícem klesl o 11,5 procenta na 49,3 miliardy USD (1,1 bilionu Kč). Dostal se tak nejníže od června. Předtím se pět měsíců za sebou zvyšoval. K výraznému snížení schodku přispěl pokles dovozu mobilních telefonů a ropných produktů, vyplývá z údajů, které dnes zveřejnilo americké ministerstvo obchodu.

Pražská výsledková sezóna dnes potěšila
06.02.2019 Americké akciové trhy zahájily dnešní obchodování ztrátově. Náladu na trzích kazí prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa, v němž před chvílí vyzval Čínu, aby přijala „skutečné strukturální změny“. Odkazuje se tak na snahu obou zemí nalézt cestu k ukončení obchodní války. Index Dow Jones klesá o 0,4 %, S&P 500 ztrácí 0,3 % a technologický Nasdaq odepisuje 0,6 % ze své hodnoty. V rámci širšího indexu S&P 500 se nedaří ani jednomu sektoru. Nejhůře jsou na tom telekomunikační firmy se ztrátou 1,2 %.

Východoasijské měny reagují na nálady ve vývoji obchodního vztahu USA-Čína
28.01.2019 Očekává se, že měny rozvíjejících se asijských ekonomik budou pokračovat v rally, v rámci globálního postoje k růstu. Stále však zůstávají citlivé vůči riziku, které se náhle zvýšilo v reakci na jednání o obchodní politice mezi USA a Čínou.

Jednání USA-Čína o ukončení obchodní války pokračují
09.01.2019 Akciové trhy ve Spojených státech ukončily včerejší obchodování v ziscích. Index Dow Jones vzrostl o 1,1 %, S&P 500 si připsal 1 % a Nasdaq si polepšil o 1,1 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se dařilo všem sektorům. Nejlépe na tom byli realitní developeři (+1,8 %) následovaní telekomunikačními firmami (+1,6 %). Nejmenší zisk si připsaly finanční instituce, které vzrostly o pouhou jednu setinu procenta. Asijský zpravodajský server Nikkei Asian Review přinesl informace o technologickém gigantu Apple. V návaznosti na snížení očekávaných finančních výsledků pro první kvartál letošního roku Apple údajně snížil objednávky u svých asijských dodavatelských společností na výrobu iPhonů. Původně se mělo vyrobit mezi 47 až 48 miliony kusů. Nově revidované objednávky by se měly pohybovat v rozmezí 40 až 43 milionů kusů iPhonů. Včera na tiskové konferenci vystoupil šéf Apple Tim Cook, aby uklidnil rozbouřenou situaci z minulého týdne. Prohlásil, že při kombinaci inovační kultury ve společnosti a věrných zákazníků dochází k vytvoření ekosystému, který je dle něj podhodnocený. Reagoval tím na desetiprocentní propad akcií firmy v minulém týdnu.
Související klíčová slova:
Čína a USA | Zbrojovka | Mezinárodní měnový fond | LYNX | Scott Bessent | Značka Amazon | ETC | Long pozice | Charles Bridge Global Macro Fund | Kč/EUR | Akcie Erste | EUR | Robert Wilson | Tempo růstu | Koruna zpevnila | Ropný gigant | Koronavirové krize | Obchodník | Zpravodajský server | Akciové trhy | Poplatky | Take Profit | Agentura S&P | Postmates | Japonské firmy | Londýnské akciové burzy | Aktiva | Příležitost k prodeji | Index PX | Burzovní hodnota | Letecké společnosti | Jak obchodovat měnový pár GBP/USD | Trend | Automobilka Volkswagen | Týdenní makrokalendář | Ekonomika Spojených států | Obchodování platiny | Výrobní PMI | Organizace zemí vyvážejících ropu | Obchodní restrikce | Hlavní ekonom | Britská libra | Čína a Spojené státy | Jak začít investovat | Nákup akcií | Evropská komise | Goldman Sachs | Dovoz z USA | Mezinárodní ratingová agentura | Investment Management | Hertz Global Holding | Škoda Auto | Americké podniky | Jak obchodovat měnový pár | Roberto Azevedo | Roadshow Bernstein Bank | Aktuální zprávy | Saúdská Arábie | Pohyby cen | Dolarový index | Geopolitické napětí | Unilever | Koncern Volkswagen | CFD na futures | Jednoduché tipy | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Americký akciový index | Deflace | Protesty v Hongkongu | Exchange | Pchan Kung-šeng | Výhled | WTO | Asijské akcie | Hodnota jüanu | Cena zlata | Makroekonomické statistiky | Burza | Zprávy z USA | J.O. Investment | La Repubblica | Hrubý domácí produkt (HDP) | Rally na stříbře | Akcie roku 2019 | Chesapeake | Pandemie COVID-19 | Sněmovna reprezentantů USA | Brexit | Akče | Americké ministerstvo financí | Akcie dnes | Snížení úrokových sazeb | Oznámení | Růst cen | Nord Stream | Makroekonomické zprávy | Investice do zlata | Bankovní rada ČNB | Nové obchody | Margin | Investiční roadshow | Investovat v roce 2020 | Dividendy | Investing | Huawei Technologies | Obchodní seance | Lámání rekordů | Nejdůležitější ekonomické události | Dopady pandemie COVID-19 | Historie | Nezaměstnanost | Jan Kaška | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Výsledkové sezóny | Saxo | Obchodní signály | Širší index S&P 500 | Proražení | Evropský výrobce letecké techniky | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Americký prezident | Zprávy o inflaci | Nový rekord | Kč/USD | HSBC | Pandemie koronaviru | Více obchodů | Uber | Jeff Bezos | Světové burzy | Vývoj měnového páru | Trumpová | Vývoj ceny ropy WTI | Nákup dolaru | Analytik Saxo Bank | Washington | Výrazný růst | Burzy cenných papírů | CZK | Vicepremiér | Spotřebitelské inflace | Evropská měna | Farmaceutická společnost | Dow Jonesův index | VIG | Token | Flat | Letecká společnost | Investování do ETF | Ekonomiky | Dovoz z Číny | Čínský jüan | Česká měna | Volatilita | Maďarsko | Ministerstvo práce | Letecká společnost Virgin Atlantic | Německá automobilka | Fitch rating | Záchranný fond | Průmyslová produkce | Japonská vláda | Donald Trump | HDP Číny | Oslabení jüanu | Rušení cel | Inflace | Opční strategie | Obchodní deficit USA | Brent | Politika | Stimul | Indikátor | Charles Bridge | Společnost Avast | Očekávání | Státy eurozóny | Autopůjčovna Hertz | Výrobce letecké techniky | Ekonomika EU | Úrokové sazby | Světové finanční trhy | Analýza společnosti | Společnost Wirecard | Zvýšení sazeb | Akciový index Dow Jones | Americké ministerstvo práce | Americký výrobce letadel | Britská letecká společnost | Měnový fond | Společnost Cineworld | Alibaba | Zásoby ropy | Americké volby | Norwegian Air Shuttle | Globální ekonomiky | Růst | Koruna | Fiat Chrysler (FCA) | AFP | Příležitosti | Itálie | EUR/CZK | Americká lehká ropa | Program kvantitativního uvolňování | Hýbat trhy | Prezidenti Turecka | Německý export | Americká společnost Apple | BreakEven | Palladiové akcie | Výnosová křivka | Situace na Blízkém východě | Německý Spolkový sněm | Růstový impuls | Růst cen akcií | Britská centrální banka | Veřejný dluh | Vývoj ceny ropy Brent | Pokles inflace v USA | Válka | Ratingová agentura S&P | Zpráva | Americký podnik | Soud v Haagu | Ratingová agentura | Obchodování v pátek | Pohyb kurzu | Kamala Harrisová | WhatsApp | IHS Markit | Trumpovy kroky | Rozpočtový deficit USA | Long | Nejvyšší soud | Hospodářské krize | Ropné společnosti | Koruna posílila | Graf | Geopolitická rizika | Česká firma | PSA Group | Geopolitická situace | Bernstein Bank | Vývoj měnového páru GBP/USD | Investiční příležitosti 2020 | Nejznámější kryptoměny | Meziroční růst | Nezaměstnanost v USA | Trh | Offshore jüan | Centrální banky | Deficit zahraničního obchodu | Amazon | Karlsruhe | EMU | Dluh Británie | Falešné signály | Index | Události roku | Futures | Směnný kurz | Webináře | Zveřejněná data | Zpomalení v Číně | MMF | Burzy v Šanghaji | Vývoj ceny stříbra | Nabídka | USA | Směnný kurz jüanu | Komise | Nejistoty | Snižování sazeb | Tržní kapitalizace | Kapitál | Posílení | Agentura Reuters | Trading | Makroekonomická data | Obchodní války mezi USA a Čínou | Francouzská automobilka | Alstom | Borsa Italiana | Česká zbrojovka | Docomo | S&P | Americké ministerstvo obchodu | Unie | Airbus | Ministerstvo obchodu | Lukáš Kovanda | Sázky | Oanda | Akciové indexy | Vice | Britský premiér | NTT | Pozornost | Chesapeake Energy | Souhrn finančních trhů | Anglie | EUR/GBP | Ropa | Opatření | Deficit | Objem dluhopisů | Volatility | Index Stoxx 600 | Zařízení | Americká měna | Další růst | Toyota Motor | Bankovní rada České národní banky | Inflace v eurozóně | Automobilka Renault | Globální měny | Americká centrální banka | Prezident Trump | Zpráva o inflaci | Ministerstvo spravedlnosti | Czech Fund | Společnosti | Hlavní akciové indexy | Americké měny | LPR | Česká koruna | Výroba aut | Twitter | Ropa Brent | Obchodní války | Akciový index | Řízení rizika | Offshore | Německý soud | Investice do stříbra | Domácnosti | Erste Group | Bitcoin | Viceprezident | Burze | Globální finanční krize | Obchodování na zámořských trzích | Nejziskovější | Tržní sentiment | Šíření viru | Snižování úrokových sazeb | Kartel OPEC | Šíření nového koronaviru | Eskalace | Elektromobily | NAFTA | Technologický index Nasdaq | Jakub Ortinský | Protesty v Hong Kongu | Štěpán Hájek | Americké indexy | Největší ekonomika | Dodávky ropy | Investice do akcií | Přímé zahraniční investice | Norsko | Regrese | RRR | Hodnota primární veřejné nabídky akcií | Prezident Donald Trump | Pár EUR/USD | Maloobchodní tržby | Analytici | Čistý zisk | Aukce | Nabídky akcií | Analytici Goldman Sachs | Stříbro | Globální dluh | Obchodovat | Finanční instituce | Rozpočtový schodek | Investování do ETF portfolií | Tržní síly | Finance | Indikátor CCI | Pozornost trhu | ETF | Nejistota kolem brexitu | Dluhopisy | Analytika | Firma | Obchodníci | Poptávka | Odpor | Investice do palladia | Výsledky makroekonomických statistik | West Texas Intermediate (WTI) | Omezení těžby | Signál k nákupu | Klouzavý průměr | UBS | Podnikání | Zpomalení inflace | Finanční společnost | Bankéři | Bitcoiny | Problémy | 3М | Pavel Kohout | Přední ekonomové | Statistický úřad | Růst HDP | Index PMI | Komerční banka | Sázka | Investiční banka Goldman Sachs | Deutsche Bank | Úrovně rezistence | Ekonomové | Vylepšení teorie aukcí | Alexandre de Juniac | Pravidla obchodního systému | STP | Boeing | Spojené státy | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Vývoj | Ole Hansen | Úsilí | Společnost British Airways | Úroková sazba | Zpomalení býčího akciového trhu | Jak obchodovat | Negativní hospodářské dopady | Německý parlament | TikTok | Agentura Fitch | Platforma | Volby | Japonská ekonomika | LATAM Airlines | Americké akcie | Automobilový koncern | Erdogan | Short pozice | Americký viceprezident | Cena stříbra | Volatilní | Zvyšování úrokových sazeb | Technologický index | EUR/USD | Obchodovat s cennými papíry | Severomořská ropa Brent | IPO roku | Světové obchodní organizace | Válka mezi USA a Čínou | Veřejný dluh Británie | Pandemie | Další vývoj | G20 | Elektrovozy | Výdaje | Výnosy | Pohyby na trzích | Spojené státy a Čína | Bernstein | Gilead Sciences | Slabý jüan | Největší IPO roku | Penzijní fond | Dow Jones | Jak se stát lepším investorem | Obchodní jednání | FCA | ARM Holdings | Výrobce elektromobilů Tesla | Paul Milgrom | Centrální bankéři | Apple (AAPL) | Odliv kapitálu | Miliardy dolarů | Šíření nákazy | ADP | TradingView | Prezidentské volby | Volvo | LVMH | Vítězství | Forexoví obchodníci | Platební bilance | Automobilka | Koronavirus | Odvětví | Sazby | Británie | Ekonomické aktivity | Investovat | Rekordní maxima | Cena severomořské ropy Brent | Steven Mnuchin | Prohlášení | Generální ředitel | Hlavní pravidla | Regulátor | Renault | Firmy | Hertz Global | Dopady pandemie | Global macro | HDP Německa | Panika | Napětí mezi USA a Čínou | Zájem investorů | Vyšší ceny | Aramco | Money management | Provozní zisk | Odhady ekonomů | Investování | Přední světoví těžaři | Fed | Index spotřebitelské důvěry | Předpokládaný růst | Výrobce letadel Boeing | Rozpočtový deficit | Boris Johnson | Účastníci trhu | Technologický Nasdaq | CFD kontraktu | Primární nabídka | Trhy | Paypal Holdings | Akcie v USA | Federální úřad pro letectví | FTSE | Deficit zahraničního obchodu USA | Německý ústavní soud | Německá automobilka Volkswagen | Rizika | Rada ČNB | Eurozóna | Fond | ISM | Fitch | Americký Federální úřad pro letectví | Prodávající | Ministr obchodu | Boeing 737 Max | Začínající obchodníci | Klíčové faktory | Nissan | Paschal Donohoe | Žádosti o podporu | Ministerstvo financí | Americké akciové indexy | Ondřej Hartman | Vladimir Putin | Tesla | Platinové akcie | Low | Burza dnes | Ekonomický růst | Cla na zboží | Inflace v USA | Komodity | General Motors | Odhady analytiků | Banka Goldman Sachs | Na burze | Společnost Walt Disney | Cenové úrovně | Analytička | Společnost | Evropské trhy | Obchodování na trzích | Analytická společnost | Meziroční růst HDP | Hospodaření | Ztráta | Severomořská ropa | FXstreet | Reporty | Akcie těžařů stříbra | Světová obchodní organizace (WTO) | Obchod | Purple Trading | Tradeři | Ceny ropy Brent | Volkswagen | TCL | Nejnovější statistika | Eskalace konfliktu | Astrazeneca | EK | Nejlepší investiční příležitosti | Riziko | Analytik | Německá finanční společnost | Trinity | Ant | Právo | FIAT | JPY | Pražské burzy | Pokles výnosů | Bankovní skupina | Semináře | Virgin Atlantic | USDX | Údaje o HDP | Finanční trh | Portfolio | GBP | Plyn | Německá ekonomika | Čína | Know-how | Úrovně supportu | CZK/USD | Omezení dodávek ropy | Ceny | Recese | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Akcie americké společnosti | Virtuální měny | Digitální převody peněz | FTSE 100 | Brand Finance | Války | Impuls | Centrální banka | BBC | Softbank | WTI | Salesforce | Skupina Erste Group | Státy EU | Největší ekonomika světa | Biliony | Cla na čínské zboží | Moneta Money Bank | MACD | EUR/JPY | Libra | FAA | Cena severomořské ropy | Webinář | Instituce | Americký ministr financí | Výnos | Výnosy z dluhopisů | České akcie | Pokles ekonomiky | Index DOW | Frank | Index Nasdaq | General Motors (GM) | CFD | Benchmark | Americká investiční banka | Ekonomická krize | Herbert Diess | Trinity Bank | Silný pokles | Summit G20 | Vývoj měnového páru EUR/USD | Společnost Virgin Atlantic | Průměrná volatilita | Stoxx Europe 600 | Ceny energií | Cena akcií | GBP/USD | Ryanair | Obchodní analýza | Událostí ve světové ekonomice | Nejlepší palladiové akcie | BOSSA | Írán | Biliony dolarů | Obchodní deník | Histogram | Pracovní místa | Německé HDP | Tržní hodnota | Ant Group | Zisk | ČNB | EURUSD | Nord Stream 2 | Huawei | Avast | Hospodářské dopady | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Obchodování | Posílení dolaru | Úroky | Kosdaq | Eurostat | Prezident | Akciové trhy ve Spojených státech | Stellantis | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | Tiffany | Letecká přeprava | Zprávy | CCI | Ceny ropy | Francie | Předpověď | Trigger | Kryptoměny bitcoin | Údaje | Technologické společnosti | Automobilky | Nejlepší akcie | Ekonomické události | Finanční krize | DPA | FXstreet.cz | Teherán | Obchody | Běžný účet | Čínský vicepremiér Liou Che | ProCent | Airbus Group | Čínská společnost | Deutsche Telekom | Japonsko | Primární nabídka akcií | Zemní plyn | Rakouská bankovní skupina | Zasedání americké centrální banky | Marže | Příležitosti k prodeji | Grafy | Aktivum | Propad akcií | Situace | Růst dolaru | Google | Miliardy eur | Tržby | FOREX | Signály | Inflace v ČR | Guvernér | Americké akciové trhy | Peking | HDP | Ekonom | Norwegian Air | Restrikce | Optimismus | Dolar | Euro | Výnosy státních dluhopisů | Ohlédnutí | Eskalace napětí | Quant | Obchodní bilance | Zadlužení Německa | AAPL | Analytik finančních trhů | Trans Adriatic Pipeline | EBRD | Premiér Boris Johnson | ČTK | Investiční fond | Investiční tipy | Ztráty | Osobní výdaje | Úvěr | Japonský jen | Čínské firmy | Index amerického dolaru | Akcie | Skupina Volkswagen | Hans Dieter Pötsch | NERV | Société Générale | 5G | Pražská burza | Základní úroková sazba | Podniky | Liou Che | Vývoj ceny | Býčí trend | Tým FXstreet.cz | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Reuters | OPEC+ | Napětí na Blízkém východě | Sněmovna reprezentantů | Technologie | Největší propad | Společnost Apple | Prognózy | Nexi | Airbnb | Kurz | DXY | Makrokalendář | Jádrová inflace | Pozornost investorů | Americká ekonomika | Růstový trend | Panevropský index | Intermediate | Snížení těžby | Nezaměstnanost v eurozóně | Americká automobilka | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | Bolest | Aerolinky | Možnosti obchodování | Obchodní rozhovory | Hospodářské soutěže | Bankovní rada | Uber Technologies | Gilead | Investice | Časopis Forbes | Evropské banky | Pro investory | Návrh zákona | Platební společnost | Rally | Odklad splátek | Investujte | Konkurence | Pokles inflace | Kapitalizace | Komunikace | Americké futures | Indie | Bod | Fitch Ratings | Americký soud | Ekonomika eurozóny | Myšlenka | Ekonomická aktivita | ESM | Makrodata | Údaje z Číny | Zisky | Deriváty | 100 miliard dolarů | Američtí těžaři | Cyrrus | USMCA | Fondy | Společnost Huawei | Základní pravidla | Walt Disney | Hospodářství | WHO | Americký akciový trh | Ukazatel | Měny | Ropa WTI | Burzy | Pokles ekonomické aktivity | Hospodářský růst | Opatření na podporu ekonomiky | Cash flow | Export | Světová zdravotnická organizace | Odškodné | Rusko | Vývoj ceny ropy | Signál | Kanadský premiér | Forbes | Letectví | Mark Carney | Britská společnost Cineworld | Euronext | Zhodnocení | Organizace | Akcie Erste Group | Stock Exchange | Praha | Výsledková sezóna | Air | Technická analýza | Shrnutí obchodování | Toyota | Thomas Schäfer | COVID-19 | Největší IPO | Cena ropy WTI | Pozitivní signál | Burzovní průvodce | Spolkový sněm | Vývoz do USA | Nikkei | Signál k prodeji | Ekonomika USA | Americké společnosti | Nové zprávy | Německé vládní strany | Evropské akcie | eTrader | TIM | Investování na burze | Futures na S&P 500 | Energie | Objem | Investiční | Americké centrální banky | Příjmy | Ekonomické dopady | Prodej | Recep Tayyip Erdogan | Zasedání Fedu | Bloomberg | London Stock Exchange (LSE) | Guvernér centrální banky | Dotace | Finanční skupina | Evropská unie | Ceny stříbra | Ústavní soud | Rozvoj | Finanční trhy | Míra | Hong Kong | Divize | Korekce | Kvantitativní uvolňování | Obchodní strategie | Americký výrobce | DMA | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | HDP eurozóny | Výkonnost | Index S&P 500 | Německý výrobce | Hrubý domácí produkt | Přehled | Obraty | Trendové linie | Short | Tomáš Pfeiler | Agentura Bloomberg | Krize | Thomas Cook | High | CHF | Nabídka akcií | Zvýšení úrokových sazeb | Akcie firem | Volby v USA | S&P 500 | JDE | Podpora | MT4 | Japonský premiér | Světová banka | Cena | Tim Cook | Vystoupení z EU | VDA | Německá vláda | Společnost Gilead | Německo | Digitalizace | Apple | Zadlužení | Arm | Snížení sazeb | Close | Česká ekonomika | British Airways | Partners | PX Pražské burzy | Úrokový diferenciál | Co bude | Medvědi | Technologický index Nasdaq Composite | Erste | Rezervy | Podnik | Světová obchodní organizace | Forexu | Inverzní výnosová křivka | Akcie společnosti | Obchodní válka | Zlato | Ekonomika | Geopolitika | Pozitivní výsledky | Schodek | Oslabení | Odvolací soud | Indikátor MACD | Japonská společnost | Evropské akciové trhy | Práce | Investiční příležitosti | Cíle | Kryptoměny | Repo sazba | Bezpečnost | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Likvidní | Banky | Obchodní podmínky | Vlády | Americká vláda | Investiční společnosti | Malý prostor | Britská společnost | Renaissance Capital | Bankrot | PMI v eurozóně | Chrysler | Jukos | GM | Wall Street | Průlom | Analýza | Ministr financí | Zlepšení | ČR | Kontrakt | Výraznější pokles | Bavlna | Program nákupu dluhopisů | Snowflake | Pozice | Stock | Čínská ekonomika | Ekonomická expanze | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Dlouhé pozice | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Petr Kellner | Hedge | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Technologický sektor | Cenné papíry | Stoxx | Lídři | Objem hotovosti | Převody peněz | Náklady na úvěry | Obchodní deficit | Finanční ústav | Trumpova cla | Česká zbrojovka Group | Soud | Investiční banka | Londýnské burzy | Rizikovější aktiva | Německý automobilový koncern | OPEC | Ministryně financí | Zisk před zdaněním | South China Morning Post | Sentiment | Události ve světové ekonomice | Evropská banka | Jaroslav Tupý | Investoři | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Bohatý | Stop-Loss | Největší pokles | Nákupy aktiv | IHS | Německý statistický úřad | Program nákupů dluhopisů | Automobilka PSA | Měnový pár GBP/USD | Polsko | Začít investovat | Nikkei 225 | Rezistence | Index Dow Jones | Saxo Bank | Zpravodajství | Beyond Meat | Česká zbrojovka Group SE | Výhled poptávky | Ichimoku | Velké banky | Obchodujte | Nařízení | Salesforce.com | Ropy | Hertz | Vývoj měnového páru EUR/JPY | IPO | Dnešní obchodování | Předseda | Škoda | Hospodářské výsledky | Světoví těžaři | Americké ekonomiky | Wirecard | Úročení | USD | Kamala | Vývoj dolarového indexu | Co bude dál? | Pivovar | Kurz jüanu | Zprostředkovatelé | PayPal | Investing.com | Americké ministerstvo spravedlnosti | BMW | Země G20 | Cena ropy | Akciové burzy | Federální rezervní systém | Britský statistický úřad | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Průraz | Výrobce letadel | Australský dolar | Předseda dozorčí rady | Fiat Chrysler | Propad | Konec roku | Bankovnictví | Zpomalování ekonomiky | IATA | Likérka Stock | Vývoz do Číny | Hodnota primární veřejné nabídky | London Stock Exchange | Americká společnost | Agentura AP | Dopady koronavirové krize | Economic | Ceny ropy WTI | USD/CHF | Zneužití tržní síly | PSA | Výroba aut v Německu | BlackBerry | Kanada | Nejistota | Akcie roku | CME | Ekonomie | Opce | Nvidia | Investment | Take-Profit | Zahraniční investice | Indexy | Takata | Státní dluhopisy | Americký dolar | VaR | Zamyšlení | 737 MAX | Makro | Evropská centrální banka | Americká centrální banka (Fed) | Švédsko | ECB | Stoxx 600 | Ekonomiky eurozóny | Velikost pozice | Prodej ropy | Těžaři | Měnová politika | Doporučení | Největší ekonomika eurozóny | Body | Parita | ROCE | Spekulace | HDP v ČR | Lot | Averze vůči riziku | Americká cla | Soud v Karlsruhe | EU | Miliardy | PBOC | Zpracovatelský průmysl | Roadshow | Obchodní hodiny | Graf měnového páru | Čínský vicepremiér | Poptávky po ropě | Jak investovat | WU | Výrobce elektromobilů | Fúze | Akciový trh | Uhlí | Intradenní obchodník | Akcií těžařů | Investor | USD/JPY | Americké vlády | Společnost Uber | Ukazatele | Měnový pár | Obchodování na burze | Saudi Aramco | Banka | Primární veřejné nabídky akcií | Markit | Významné události | Američané | Makléřské společnosti | CNBC | SPX | Koncern | Spotřebitelské ceny | COT | Cineworld | Disney
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | 3М | Cena | Pivot