Úterý 19. říjen 2021 17:16
reklama
Dukascopy
reklama
Swissquote Bank
reklama
Dukascopy
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Americké ministerstvo financí

C:\fakepath\top-17092021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.09.2021 1) Světová banka oznámila, že přestane vydávat význačnou výroční zprávu Doing Business o podnikatelském prostředí v jednotlivých zemích. Reaguje tím na výsledek vyšetřování, podle nějž nejvyšší činitelé Světové banky vyvíjeli tlak na své zaměstnance, aby manipulovali s daty, jež měla vliv na výsledné hodnocení Číny a některých dalších států. Za manipulacemi přitom údajně stála mimo jiné nynější šéfka Mezinárodního měnového fondu Kristalina Georgievová. Ta ve vyjádření informace ze zprávy popřela. Americké ministerstvo financí oznámilo, že zprávu prověřuje.
C:\fakepath\SB2.jpg

Světová banka nebude vydávat zprávu Doing Business kvůli podezření z manipulací

17.09.2021 Světová banka včera oznámila, že přestane vydávat význačnou výroční zprávu Doing Business o podnikatelském prostředí v jednotlivých zemích. Reaguje tím na výsledek vyšetřování, podle nějž nejvyšší činitelé Světové banky vyvíjeli tlak na své zaměstnance, aby manipulovali s daty, jež měla vliv na výsledné hodnocení Číny a některých dalších států. Za manipulacemi přitom údajně stála mimo jiné nynější šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Kristalina Georgievová. Ta ve vyjádření informace ze zprávy popřela. Americké ministerstvo financí oznámilo, že zprávu prověřuje.
C:\fakepath\top-14092021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.09.2021 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří dnes skončilo smíšeně. Z makrodat se investoři zaměřili na finální červencová data o japonské průmyslové výrobě. Nyní trhy čekají na zprávu o americké inflaci, která vyjde odpoledne.
C:\fakepath\USA.jpg

Deficit rozpočtu USA v srpnu klesl o 15 procent, pomohl růst daňových příjmů

14.09.2021 Deficit rozpočtu vlády Spojených států v srpnu meziročně klesl o 15 procent na 171 miliard dolarů (3,7 bilionu Kč). Daňové příjmy, k jejichž zvýšení pomohlo oživení ekonomiky, rostly rychleji než výdaje na programy zaměřené na překonání dopadů pandemie covidu-19. Vyplývá to z údajů, které včera zveřejnilo americké ministerstvo financí.
C:\fakepath\top-12082021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

12.08.2021 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří dnes skončilo většinou v minusu. Společnost Foxconn reportovala kvartální hospodářské výsledky, které překonaly očekávání trhu. Investoři nadále sledují i vývoj kolem pandemie covidu-19 - podle Světové zdravotnické organizace může počet nákaz koronavirem počátkem příštího roku překonat hranici 300 milionů.
C:\fakepath\USA.jpg

Rozpočtový schodek USA stoupl v červenci na rekordních 302 miliardy USD

12.08.2021 Rozpočet vlády Spojených států vykázal za červenec deficit 302 miliardy USD (6,5 bilionu Kč), což je rekordní údaj pro tento měsíc. Mohou za to pokračující vysoké výdaje na programy pomoci, kterými se vláda snaží řešit dopady hospodářské krize způsobené pandemií nemoci covid-19, a pokles příjmů kvůli loňskému přesunu splatnosti daní. Loni v červenci rozpočtový deficit činil 63 miliard USD. Vyplývá to z údajů, které včera zveřejnilo americké ministerstvo financí.
C:\fakepath\b-09082021-lv.gif

Spojené státy zavádějí nové sankce vůči Lukašenkovu režimu, oznámil Biden

09.08.2021 Spojené státy zavádějí vůči režimu autoritářského běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka nové sankce. Oznámil to dnes americký prezident Joe Biden. Washington se tak rozhodl u příležitosti prvního výročí kontroverzních prezidentských voleb v Bělorusku, které podle západních zemí a běloruské opozice provázely rozsáhlé nesrovnalosti. Informuje o tom agentura AP.
img

Euro prožívá nervózní léto před německými volbami, dolaroví medvědi v nejistotě

14.07.2021 Ve 3. čtvrtletí se bude pozornost patrně čím dál víc upírat na riziko kocoviny po zastavení stimulů v USA. Díky utrácení spotřebitelských úspor je ale možné i v tomto kvartále dosáhnout rozumného, i když postupně klesajícího růstu. A tak čekáme na 26. září, kdy se konají v Německu všeobecné volby, které mají být makroekonomickou událostí roku; a zajímalo by nás, zda americká dolarová houpačka nevystřelí po slabém druhém kvartále dolar opět vzhůru, kde se pak bude zuby nehty držet. Metafora s houpačkou je vcelku případná, protože dolar se na samém počátku prvního čtvrtletí odrazil ode dna a celý kvartál posiloval. Většinu druhého čtvrtletí se jej však investoři zbavovali. Jestli se budou věci vyvíjet podle našich očekávání, je možné, že čeká americké dolarové medvědy do konce 3. čtvrtletí ještě těžká cesta. Mezitím budou růst očekávání ohledně nových stimulů, a to nejen v USA, ale hlavně v Evropě, kde se blíží německé volby a rozhodování o další budoucnosti EU.
C:\fakepath\USA.jpg

Rozpočtový deficit USA klesl zhruba na pětinu díky růstu příjmů

14.07.2021 Rozpočtový deficit Spojených států v červnu prudce klesl na 174 miliard USD (3,8 bilionu Kč) z 864 miliard USD ve stejném měsíci loni. Mohl za to růst příjmů způsobený oživením na trhu práce a dřívějším termínem podání daňového přiznání a zaplacení daní. Vyplývá to z údajů, které včera zveřejnilo americké ministerstvo financí.
img

Výhled Saxo Bank na 3. čtvrtletí: Evropská revoluce

30.06.2021 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 3. čtvrtletí 2021 na globálních trzích. Kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, obsahuje také řadu úvah o makroekonomických tématech, která mají dopady na portfolia klientů.
img

Energetika zažila silný týden, ceny ropy stoupají společně s inflací

16.06.2021 Ceny komodit už třetí týden rostou. Všeobecný vzestup energetiky a kovů více než vyvážil oslabení některých oblastí zemědělského sektoru. A tak se Bloomberg Commodity Spot Index, který sleduje výnosy za přední kontraktní měsíc hlavních komoditních futures, i ke konci minulého týdne nadále držel poblíž desetiletého maxima.
img

Co očekávat od dnešního zasedání Fedu❓

16.06.2021 Zasedání FOMC končí večerním (20:00) zveřejnění rozhodnutím o sazbách. Následná tisková konference začne o 30 minut později. Rozhodnutí bude zveřejněno včetně nových makroekonomických projekcí a tzv. tečkového grafu. Objeví se tedy spousta materiálů, na které se soustředí pozornost obchodníků. Sledujte naši sekci "Zprávy z trhů", kde budeme dnešní zasedání pokrývat.
C:\fakepath\usd dolar.jpg

Axios: Až půlka pandemických dávek USA pro nezaměstnané mohla skončit u zločinců

10.06.2021 Možná až polovina dávek pro nezaměstnané vyplacených Spojenými státy během posledního roku skončila podle některých odborníků v rukách zločinců. Napsal to dnes zpravodajský web Axios. Podvodníci vydávající se za legitimní žadatele o podporu si údajně mohli přijít na stovky miliard dolarů.
C:\fakepath\g7.png

FT: Skupina G7 se blíží dohodě o zdanění nadnárodních společností

24.05.2021 Skupina nejvyspělejších zemí světa G7 se blíží dohodě o zdanění nadnárodních společností. Uvolnila by se tím cesta k zavedení globální daně pro obří firmy ještě v letošním roce, píše deník Financial Times (FT). Spojené státy navrhly, aby ve světě existovala minimální daň 15 procent ze zisků globálních firem. Francie, Německo a Itálie plán považují za dobrý základ pro mezinárodní dohodu, která by se mohla schválit do července.
img

Kam míří kryptoměny?

24.05.2021 Minulý týden dorazil velmi přísný test pro většinu kryptoměn, které se náhle ocitly pod silným prodejním tlakem. Už od začátku týdne přicházely na trh zprávy, které nebyly pro trh příliš pozitivní, ale důvěra investorů byla stále poměrně vysoká. Nakonec se korekce změnila v silný výprodej, který pokračoval ještě o víkendu, ale zároveň můžeme vidět náznaky stabilizace. Jaký bude další vývoj bitcoinu a dalších kryptoměn?
C:\fakepath\top-21052021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.05.2021 1) Dnešní den nepřinesl na asijsko-pacifické trhy výraznější změny cen. Japonská meziroční jádrová deflace v dubnu zůstala na březnové hodnotě 0,1 %, zatímco analytici očekávali její růst na 0,2 %. Akcie čínského technologického obra Tencent poklesly o 3,37 %, ačkoli firma oznámila 65% nárůst čtvrtletního zisku.
C:\fakepath\USA.jpg

Spojené státy navrhují minimální daň pro podniky na úrovni 15 procent

21.05.2021 Spojené státy navrhují, aby firmy ve světě platily daň ze zisku alespoň 15 procent, konečná daň by ale měla být ještě vyšší. Ve čtvrtek to oznámilo americké ministerstvo financí. To se snaží prosadit plány, které by zastavily mezi jednotlivými zeměmi soutěž o to, kdo bude mít nejnižší daně.
img

Očekávaný vývoj na měnových trzích: Slabší dolar je pro oddlužení globální ekonomiky nezbytný

20.04.2021 V našem výhledu na 1. čtvrtletí jsme řešili, proč podle nás americký dolar dlouhodoběji oslabí. Zároveň jsme však neopomněli zmínit, že mohou výrazně vyšší výnosy z amerických pokladničních poukázek a jejich strmější výnosová křivka v určitých okamžicích v očekávání obrovského přílivu stimulů vyhnat měnu výš, a zkřížit tak dolarovým medvědům plány. Ve výhledu na první kvartál jsme doslova uvedli: „Tím se dostáváme k okolnostem, které mohou pokles amerického dolaru navzdory výše uvedeným fundamentálním faktorům, jež hovoří ve prospěch dolarových medvědů, snadno zhatit. Konkrétně je to čím dál strmější výnosová křivka a další růst výnosů dlouhodobých amerických dluhopisů, které se již v prvním týdnu roku 2021 dostaly nad klíčové prahové hodnoty – jako je benchmark 10letých amerických pokladničních poukázek na hladině 1,00 %.“
C:\fakepath\bitcoin.jpg

Cena kryptoměny bitcoin prudce klesla, ale drží se nad 50.000 USD

18.04.2021 Cena nejznámější kryptoměny bitcoin v noci na dnešek prudce klesla - z více než 60.000 dolarů sestoupila až do blízkosti 52.000 dolarů. Později část ztrát smazala a krátce před 08:00 SELČ se pohybovala kolem 55.900 USD (zhruba 1,2 milionu Kč). Za posledních 24 hodin tak ztrácela přes deset procent. Vyplývá to z údajů specializovaného webu CoinDesk.
C:\fakepath\manipulace.png

Washington: Švýcarsko a Vietnam s měnou nemanipulují, budou ale pod dohledem

16.04.2021 Americké ministerstvo financí vyřadilo Švýcarsko a Vietnam ze seznamu zemí, které považuje za měnové manipulátory. Zrušilo tak rozhodnutí, které teprve v prosinci přijala administrativa tehdejšího prezidenta Donalda Trumpa. Obě země, a rovněž Tchaj-wan, ale budou pod dohledem, protože nesplňují část kritérií. Ministerstvo to dnes uvedlo ve zprávě o makroekonomické a devizové politice hlavních obchodních partnerů, kterou vydává dvakrát do roka a kterou předkládá Kongresu. Švýcarská centrální banka v reakci uvedla, že s kurzem své měny nemanipuluje.
img

Rychlé shrnutí

13.04.2021 Americké indexy zakončily včerejší seanci níže. Index Dow Jones odepsal 0.16 %, Nasdaq klesl o 0.36 % a Russell 2000 klesl o 0.43 %.
img

Výhled Saxo Bank na 2. čtvrtletí: Světu už dochází úplně všechno

30.03.2021 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, dnes publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 2. čtvrtletí 2021 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také řadu úvah o makroekonomických tématech, která mají dopady na portfolia klientů.
C:\fakepath\top-11022021-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

11.02.2021 1) Obchodování v Asii a Tichomoří bylo dnes omezeno kvůli svátku, na akciových trzích v Číně, Japonsku, Tchaj-wanu a Jižní Koreji se neobchodovalo. Z hlavních indexů v regionu uzavřel hongkongský index Hang Seng se ziskem 0,45 % na 30 173,57 bodu a australský ASX 200 oslabil o 0,10 % na 6 850,10 bodu.
C:\fakepath\dolary.jpg

Deficit rozpočtu USA v lednu stoupl na rekordních 163 miliard USD

11.02.2021 Deficit rozpočtu vlády Spojených států v lednu stoupl na 163 miliard USD (3,5 bilionu Kč), což je pro tento měsíc rekordní výše. Důvodem byly další přímé platby jednotlivcům v souvislosti s koronavirovou pomocí, uvedlo včera americké ministerstvo financí. Loni v lednu rozpočtový schodek činil 130 miliard USD.
C:\fakepath\dolar usa.jpg

Rozpočtový schodek USA byl za 3 měsíce rekordních 572,9 mld. USD

14.01.2021 Rozpočtový deficit Spojených států za první tři měsíce fiskálního roku dosáhl rekordních 572,9 miliardy dolarů (12,3 bilionu Kč). Meziročně narostl o 60,7 procenta. Oznámilo to včera americké ministerstvo financí. Nárůst schodku je důsledkem rozsáhlých vládních výdajů, které mají ekonomice pomoci překonat negativní dopady koronavirové krize.
img

Rychlé shrnutí

29.12.2020 Americké indexy zakončily včerejší seanci na vyšších úrovních. Dow Jones rostl o 0.7 %, S&P 500 přidal 0.9 % a Nasdaq rostl o 0.7 %.
img

Forex: ČNB bude pouze slovně reflektovat lepší data a vysokou nejistotu

17.12.2020 Brexit čeká už jen na dohodu „rybářů“. Na tuto dohodu bude čekat i Bank of England. Indikátory výrobní aktivity v USA se sníží na stále relativně příznivou úroveň a ukazatele ze stavebnictí ukáží pokračující expanzi. V USA se finalizuje fiskální balíček. V ČNB dnes k jakékoliv změně nastavení měnové politiky pravděpodobně nedojde. Na jedné straně zde vystupují relativně příznivá data z dosavadního vývoje ekonomiky, vidina vakcíny a fiskální expanze, ale také nejistota druhé a třetí vlny.
img

Forex: Náladu dnes podpořila rostoucí aktivita nákupních manažerů

16.12.2020 Ježíšek dnes v Evropě naděloval štědré výhledy na nejbližší období. Předběžné výsledky indexu nákupních manažerů v eurozóně ukázaly za prosinec zrychlující tempo expanze výrobního sektoru a oproti minulému měsíci výrazně nižší smršťování aktivity ve službách. Zde se všeobecně s ohledem na druhou vlnu pandemie čekala výrazně horší čísla. Na akciových trzích dnes převládl lehký optimismus, ačkoliv ne všechna data vyzněla pozitivně. Maloobchodní tržby v USA vykázaly v listopadu meziměsíční pokles o 1,1 %, zatímco trh počítal se snížením o 0,1 %, přičemž předchozí výsledek byl mírně revidován dolů. Index nákupních manažerů v USA nicméně úplným zklamáním nebyl, když ve složce výroby klesl v prosinci jen nepatrně a to na stále vysokou úroveň 56,5 bodu a v případě služeb trochu více na 55,3 bodu, což je ale stále jasně v pásmu expanze.
C:\fakepath\swiss_franc2.jpg

USA označily Švýcarsko a Vietnam za měnové manipulátory

16.12.2020 Amerického ministerstvo financí označilo Švýcarsko a Vietnam za země, které manipulují svou měnou. Naposledy Spojené státy označily za měnového manipulátora loni v srpnu Čínu. Washington také přidal tři nová jména na seznam zemí, kterým je potřeba věnovat zvláštní pozornost kvůli jejich měnovým praktikám. Vyplývá to z dnešního prohlášení ministerstva.
img

Rychlé shrnutí

14.12.2020 Akcie v Asii dnes ráno rostou. Nikkei přidává 0.3 %, ASX 200 roste o 0.26 % a daří se i indexům v Číně.
C:\fakepath\koronavirus-2020.jpg

Nejdůležitější ekonomické události roku 2020

14.12.2020 Rok 2020 se zcela jistě zapíše do historie. Byl to neuvěřitelný rok plný šílených událostí a v podstatě vše se točilo kolem koronaviru. A jelikož se blíží konec roku, tak je na čase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice v tomto roce.
C:\fakepath\Cina-USA.jpg

Americký Kongres zvyšuje tlak na čínské firmy obchodované v USA

03.12.2020 Americký Kongres ve středu večer jednomyslně schválil zákon, který umožňuje stáhnout čínské firmy z obchodování na amerických akciových trzích, když nesplňují americké účetní standardy. Zákon také podnikům ukládá, aby zveřejnily, zda je vlastní nebo ovládá zahraniční vláda. Informují o tom tiskové agentury. Opatření také zvyšuje tlak Washingtonu na Peking v posledních týdnech vlády prezidenta Donalda Trumpa.
C:\fakepath\cina-usa-2.jpg

USA kvůli podhodnocení jüanu zavedou cla na vázací drátky z Číny

25.11.2020 Spojené státy zavedou clo na čínské vázací drátky, které se používají například k uzavření sáčků s pečivem či ke svazování kabelů. Čína tyto výrobky podle Washingtonu nespravedlivě subvencuje, a znevýhodňuje tak americké producenty. Subvencování se podle ministerstva obchodu uskutečňuje formou podhodnocování měny. Je to poprvé, kdy Spojené státy uvalí clo, aby snížily dopady slabé čínské měny. Případ by tak mohl vytvořit precedens, protože jde o neobvyklý krok, který bere v úvahu měnu, což je podle pravidel ministerstva povoleno od začátku letošního roku, uvedl server BBC.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 23.11.2020

23.11.2020 Rytmus trhům stále určuje vakcína. Pfizer již podal k FDA oficiální žádost ohledně schválení vakcíny. K prvnímu očkování v USA by tak mohlo dojít v půlce prosince. Ve střednědobém horizontu tak stále zůstává hlavním tématem rotace z hodnotových do růstových titulů. Respektive v případě tříd aktiv rotace z vládních dluhopisů do korporátních či akcií obecně. Krátkodobě však může dojít k taktické pauze – zejména pokud strmě porostou nové infekce covid-19.
img

Ekonomický kalendář: Trhy řeší neshody mezi Fedem a americkým ministerstvem financí

20.11.2020 Evropské trhy se krátce po otevření pohybovaly v černých číslech. DAX přidával dvě desetiny procenta a držel se nad úrovní 13 100 bodů. Ekonomický kalendář dnes toho mnoho nenabízí. Hvězdou programu jsou kanadské maloobchodní prodeje. Sentiment by se tak mohl zaměřit na nové zprávy a neshody mezi americkým ministerstvem financí a Fedem. Ministr financí Steven Mnuchin řekl, že úřad neprodlouží několik záchranných úvěrových programů, které byly vytvořeny s Fedem na podporu ekonomiky. Mnuchin také požaduje, aby Fed vrátil veškeré nevyužité fondy, které byly alokovány do programů do konce roku. Fed odpověděl vydáním vlastního prohlášení, že celý program by měl být zachován. Jedná se o první vážný příznak neshody mezi ministerstvem a Fedem, který znejistil trhy.
C:\fakepath\shutterstock_1664816179.jpg

Rozpočtový schodek USA dosáhl rekordních 3,1 bilionu dolarů

16.10.2020 Rozpočtový deficit Spojených států v uplynulém fiskálním roce dosáhl rekordních 3,132 bilionu dolarů (téměř 73 bilionů Kč). To představuje více než dvojnásobek dosavadního maxima. Oproti předchozímu roku se schodek více než ztrojnásobil. Oznámilo to dnes americké ministerstvo financí. Nárůst schodku je důsledkem rozsáhlých vládních výdajů souvisejících s pandemií covidu-19.
C:\fakepath\USA dolar.jpg

Majetek 50 nejbohatších v USA je stejný jako 165 mil. nejchudších

09.10.2020 Majetek 50 nejbohatších Američanů je v současnosti tak velký, jako majetek 165 milionů nejchudších, protože pandemie nemoci covid-19 přetváří ekonomiku způsobem, který neúměrně odměňuje malou skupinu miliardářů. Nová data centrální banky USA (Fed), která přinášejí komplexní pohled na bohatství Američanů v první polovině letošního roku, upozorňují také na výrazné rozdíly v bohatství podle rasy, věku a třídy, upozornila agentura Bloomberg.
C:\fakepath\Tchajwan.jpg

Bloomberg: Nejstabilnější měna světa chrání vývoz z Tchaj-wanu

17.09.2020 Země po celém světě se snaží ochránit své ekonomiky před dopady koronavirové pandemie, Tchaj-wan to nepotřebuje. Podle odhadu ekonomů oslovených agenturou Bloomberg by tchajwanská ekonomika měla letos vzrůst o jedno procento. To je druhý nejvyšší růst z velkých ekonomik po Číně, jejíž hrubý domácí produkt se má zvýšit o dvě procenta. Tchaj-wan těží z toho, že firmy přesouvají svoji výrobu zpět domů z Číny kvůli rostoucímu napětí mezi Pekingem a Washingtonem, a z růstu poptávky po jeho zboží z USA.
C:\fakepath\top-14092020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.09.2020 1) Akcie na burzách v Asii a Tichomoří dnes zpevnily. Výrazně zdražily cenné papíry japonské SoftBank Group po oznámení, že společnost prodá výrobce čipů pro mobilní telefony ARM Holdings americké firmě NVIDIA.
C:\fakepath\USA.jpg

Rozpočtový schodek USA za 11 měsíců činil tři biliony dolarů

13.09.2020 Rozpočtový deficit Spojených států za prvních 11 měsíců fiskálního roku dosáhl rekordních tří bilionů dolarů (přes 67 bilionů Kč). Oznámilo to v pátek americké ministerstvo financí. Nárůst schodku je důsledkem rozsáhlých vládních výdajů, které mají ekonomice pomoci překonat negativní dopady koronavirové krize.
C:\fakepath\top-17082020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.08.2020 1) Americký prezident Donald Trump v pátek nařídil čínské společnosti ByteDance, aby do 90 dnů prodala svou americkou sekci aplikace TikTok, jinak ji Trump v USA zakáže. Zostření vztahů mezi dvěma největšími ekonomikami pokračuje, agentura Reuters o víkendu informovala, že plánovaná revize obchodní dohody mezi USA a Čínou, která byla stanovena na sobotu, neproběhla a nebyl ani stanoven nový termín. Trhy v Jižní Koreji zůstaly dnes uzavřeny.
C:\fakepath\dolary.jpg

Deficit rozpočtu je v USA kvůli dopadům koronaviru na rekordu

13.08.2020 Deficit rozpočtu Spojených států za prvních deset měsíců fiskálního roku do konce července vystoupil na rekordních 2,81 bilionu dolarů (63,3 bilionu Kč). Na vině jsou dopady nového koronaviru a s tím spojená opatření na podporu ekonomiky. Oznámilo to včera americké ministerstvo financí.
C:\fakepath\penize2.png

Peníze z vrtulníků už padají

07.07.2020 Úrokové sazby už jsou ve Spojených státech, eurozóně i v Japonsku na nule nebo i pod ní. Nákup aktiv v rámci kvantitativního uvolňování jede na plný výkon. Zdálo by se, že hlavním světovým centrálním bankám zbývá pro znovunastartování ekonomik už jen „shazovat peníze z vrtulníku“, tj. připisovat ničím nekryté nové peníze přímo na bankovní účty občanům, aby bylo za co utrácet.
C:\fakepath\ir-20052020-lv.gif

Nové protiíránské sankce USA míří mimo jiné na ministra vnitra

20.05.2020 Spojené státy dnes zavedly nové protiíránské sankce, jejichž terčem je íránský ministr vnitra Abdolrezá Rahmání-Fazlí, osm dalších veřejných činitelů a státní konglomerát LEF Cooperative Foundation. Oznámilo to americké ministerstvo financí. Podle agentury Reuters jsou tímto krokem zmražena veškerá aktiva dotyčných subjektů v USA a Američané mají zakázáno s nimi jednat.
img

Česko, připrav se na „peníze z vrtulníku“

15.04.2020 Ministryně financí Alena Schillerová včera potvrdila, že stát zvažuje možnost „znárodňování“, tedy přechodného kapitálového vstupu do strategických podniků.
img

Ranní komentář: USA připravují fiskální balíček, Británie už obří stimul oznámila

18.03.2020 Akciové indexy včera dokázaly růst a likvidovat tak část svých vysokých ztrát ze začátku týdne. Pomohly hlavně zprávy o zavedení nové facility americké centrální banky, která se zaměřuje na dodávání krátkodobé likvidity amerických firmám, a to pomocí nezajištěných půjček, které částečně bude krýt americké ministerstvo financí. Náladu dokázaly zlepšit i informace o chystaném fiskálním balíčku, který by v USA mohl dosahovat až 1 bln. dolarů a jehož součástí by mohla být přímá pomoc americkým domácnostem ve výši 1 tis. USD + daňové úlevy a odložení daňové povinnosti. Americká vláda se také chystá pomoci nejvíce zasaženým odvětvím v čele s aerolinkami. Svůj vlastní fiskální balíček pak ve výši 400 mld. USD včera oznámila také Británie, která lidem mj. bude pomáhat se splátkami hypoték.
C:\fakepath\eurusd-tydenik2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (20.1.2020)

20.01.2020 Minulý týden na měnovém páru EUR/USD nedošlo k aktivaci žádného obchodu podle mého komentáře. Trh totiž neprolomil žádnou naplánovanou vstupní S/R zónu. Týden tedy bez obchodu na měnovém páru EUR/USD.
img

Rychlý přehled

17.01.2020 Americké indexy zakončily včerejší seanci výrazně v zelených číslech a navýšily historická maxima. S&P500 uzavřel růstem o 0,84 % poprvé v historii nad 3 300 USD. Čínská prosincová data příjemně překvapila. Průmyslová produkce rostla o 6,9 %, zatímco trh počítal s růstem o 5,9 %. Maloobchodní tržby rostly o 8 % (kons.: 7,9 %), investice do fixních aktiv rostly o 5,4 % (kons.: 5,2 %) a HDP rostlo podle očekávání o 6 %.
C:\fakepath\USDJPYH1.png

Forex: Kurz dolaru zůstává beze změny, japonský jen klesl na osmiměsíční minimum

14.01.2020 Kurz dolaru vůči koši předních světových měn se dnes téměř nemění. Čínský jüan dříve dosáhl vůči dolaru maxima od července a nyní klesá, zatímco japonský jen spadl na osmiměsíční minimum. Zástupci Spojených státy a Číny mají tento týden ve Washingtonu podepsat předběžnou obchodní dohodu.
C:\fakepath\usa-dolar.jpg

Rozpočtový deficit USA vzrostl

20.10.2017 Rozpočtový deficit Spojených států v uplynulém fiskálním roce vzrostl na 666 miliard dolarů (14,5 bilionu Kč) z 586 miliard USD v předchozím roce. Oznámilo to dnes americké ministerstvo financí. Rozpočtové výdaje i příjmy ve fiskálním roce, který skončil 30. září, dosáhly přitom rekordu. Státní dluh Spojených států tak přesahuje 20 bilionů dolarů, informovala agentura Reuters.
usa 14122014-2.png

Červencový rozpočtový deficit USA byl nižší, než se čekalo

11.08.2017 Rozpočet Spojených států skončil v červenci s nižším deficitem 43 miliard dolarů (958 miliard Kč) oproti 113 miliardám USD ve stejném období loňského roku. Na výsledku, který překonal očekávání, se podepsal zvýšený příjem z výběru daní a menší výdaje na zdravotnictví. Vyplývá to z údajů, které včera zveřejnilo americké ministerstvo financí.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Offshore | Bitcoin | Čínský jüan | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Brexit | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Bank of Canada | Australský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Korelace | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | Euroskupina | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Brazilský real | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Světové akcie | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Ekonomické události | Obchodování na burze | Spready | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Zhodnocení | Ask | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Benchmark | Bid | Bloomberg | Bod | Bundesbank | Burza | CBOE | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | Cyklické tituly | DAX | Diverzifikace | Dolarový index | Durace | ECB | ESM | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Forex trader | Futures | Fúze | G10 | G7 | High | Holubice | IPO | Index PX | Indikátor | Indikátory | Investice | Japonský jen | Komodity | Korekce | Kurz | Likvidita | Lot | MMF | MT4 | Risk | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měny | Nabídka | Obchodní bilance | Obchodník | Obligace | Opce | Platební bilance | Platforma | Portfolio | Pozice | Příkaz | Rally | Ratingová agentura | Platina | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Sentiment | Splatnost | Spot | Support | Timeframe | Trader | Trend | Tržní kapitalizace | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Maturity | ZEW index | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | EMU | Evropa | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | Globální ekonomika | PBOC | Investoři | Fundamenty | Fond | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Ekonom | Myšlení | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | John Hardy | Zisk | Finanční instrumenty | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Futures kontrakt | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Bohatství | IEA | London Stock Exchange | Euronext | Intervenovat | Partners | Obchodovat | Ondřej Hartman | Deutsche Bank | Světová obchodní organizace | Zprávy z trhů | Analytický tým | Regulace | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | Makro | USDX | Index cen | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Obchodní seance | Makrodata | Devizové intervence | Obchodní deficit | Facebook | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Zásoby ropy | Wall Street Journal | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Praxe | Aktivum | Delta | Index | Podpora | Akcie Erste | Akciové burzy | Americká centrální banka | Analytika | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | Cena | Cena akcií | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České akcie | České koruny | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Eura | Euro dnes | Evropská banka | Exchange | Fiskální rok | Fondy | ForexFactory | FXstreet.cz | GBPNZD | Graf | Hang Seng | HDP Číny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Instrument | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investing | Irsko | Jádrová inflace | Japonská ekonomika | Japonské firmy | Komoditní | Komoditní index | Kurz čínského jüanu | Kurz dolarů | Libra | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Největší ekonomika světa | Online obchodování | Paládium | PayPal | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prognóza | Pšenice | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Růst HDP | Sázky | Státní dluh | Státní dluhopisy | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švýcarská centrální banka | Trh | Tržní hodnota | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | WTI | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpráva | Zprávy | Zůstatek na účtu | Železná ruda | Zisky | CNBC | ZEW | EIA | Komise pro cenné papíry | CEE | Ekonomika EU | Elon Musk | Christine Lagarde | Indie | IRS | Jeff Bezos | Měď | Ministerstvo financí | Petr Kellner | ROCE | Vláda ČR | Itálie | Spojené státy | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Paul Krugman | Komise | Kontrakt | Kontraktní měsíc | Volby | Rozhovor | COT | Velcí hráči | Burze | Commodities | Aramco | Markit | Dow Jonesův index | Deutsche Bundesbank | DPA | The New York Times | MSCI | Westpac | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Ole Hansen | Agentura AP | BBC | Washington Post | Reporty | Obchodní nastavení | Riksbank | Brazílie | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Výnosy německých dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | BMW | Ekonomický výzkum | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Globální trhy | Stock Exchange | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Precedens | Energie | Rada ČNB | Obchodník s komoditami | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Agentura Reuters | Sázet | Evropské trhy | Bankovnictví | Forbes | Americké firmy | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Economic | Inflační tlaky | Akcie v USA | Akcie v Asii | IHS | Měnová autorita | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Americké státní dluhopisy | Program nákupu dluhopisů | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Americký akciový index | Vývoj akciového indexu S&P 500 | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Americký ministr financí | Nervozita | Obchodní partner | Obchodování v Asii | Utahování měnové politiky | Alibaba | Fibo | Propad | Bělorusko | Kryptoměny | Ropné společnosti | TradingView | S&P | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Oslabení dolaru | Posílení eura | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Erste | London Stock Exchange (LSE) | Tempo růstu | Zajištění | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Tesla | Agentura AFP | Zahraniční firmy | Kryptoměna | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Bankéři | Rekordní maxima | Mzdy | Úspěšné obchodování | Britská ekonomika | Opatřením na podporu ekonomiky | Světová obchodní organizace (WTO) | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | Analytický tým FXstreet.cz | FCA | Finanční ústav | Světové trhy | Manažeři fondů | Index amerických akcií | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Shazování peněz z vrtulníku | Japonská vláda | Americká vláda | Turecká centrální banka | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Index cen domů | Softbank | ARM Holdings | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Měny střední a východní Evropy | ČTK | Skupina G7 | Internetové firmy | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | HDP eurozóny | Americké zásoby ropy | Program kvantitativního uvolňování | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | IHS Markit | Akcie firem | CoinDesk | Coinbase | Investiční firmy | Jerome Powell | BTCUSD | Robinhood | Těžba kryptoměn | MSCI World Index | Obchodování na trzích | Akciové výnosy | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Airbnb | Trhy dnes | Saxo | Obchodní války | Hodnota majetku | Bitcoiny | Virtuální měny | Kartel OPEC | OPEC+ | Podniky | Renaissance Capital | Čínské měny | Silný americký dolar | Technologické akcie | Toky investic | Inflace v eurozóně | Šéf Fedu | Czech Fund | USMCA | Nové peníze | Akcie na burzách | Přímé zahraniční investice | Silnější dolar | Vývoj ceny bitcoinu | Dodávky ropy | Výnosy z amerických dluhopisů | IG | Next Generation | Nejznámější kryptoměna | Primární nabídka | Daňové úlevy | Jiné měny | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Pohyby na trzích | Steven Mnuchin | Základní úroková sazba | Veřejný dluh | Česká firma | Financial Times (FT) | Čínské firmy | Společnost Apple | Růst cen komodit | Majetek | The Wall Street Journal | Ukončení obchodní války | WEF | Makléřská společnost | Globální dluh | Primární nabídka akcií | Mezinárodní investoři | Zvýšení sazeb | Světové finanční trhy | Zájem investorů | Uber Technologies | Statistický úřad | Ropovod | Akciový stratég | Inflační očekávání | Michal Brožka | Slabší dolar | Sójové boby | Nejznámější kryptoměny | Ceny pohonných hmot | Tencent Holdings | Nabídka akcií | Americké společnosti | Růst ceny zlata | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Americké futures | XTB Research | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Tomáš Pfeiler | Digitální aktiva | Konglomerát | Oživení ekonomiky | Kristalina Georgievová | Deficit rozpočtu USA | Deficit rozpočtu | Saudi Aramco | Denní graf | Očekávání trhu | Italská vláda | Thomas Cook | Snížení daní | ESG | Projevy centrálních bankéřů | RISK-ON | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Největší ekonomika | Tým FXstreet.cz | Měny regionu | Hospodářské krize | Platební společnost | ByteDance | TikTok | Huawei | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Rozpočtový úřad Kongresu (CBO) | Deficit | Jednání o brexitu | Akcie Erste Group | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Ropný gigant | Německá vláda | Objem | Čínské podniky | Bílý dům | Obchod | Obchodní dohody | FRED | Vyšší volatilita | Spojené státy a Čína | Růst spotřebitelských cen | Průmyslová výroba v eurozóně | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Konkurenceschopnost | Statistický úřad Eurostat | Firma | Technologický index | Zasedání ČNB | Reálné ekonomiky | Maloobchodní prodeje | Pfizer | USA a Čína | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Borsa Italiana | Server BBC | Zůstatek | Bilance | Index DOW | Erste Group | Avast | Generální ředitel | PSA | GM | Trh s dluhopisy | Vyšetřování | Amazon | Tiffany | LVMH | Nejbohatší | Miliardy | Vyhlídky | EBRD | Průzkumy | Administrativa prezidenta | Domácí měny | Čínský vicepremiér | Vicepremiér | Liou Che | Fáze obchodní dohody | Pozornost obchodníků | Walt Disney | 5G | AFP | FT | Meziroční růst HDP | CHNComp | Financovat | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | Předvolební průzkumy | Poslanecká sněmovna | Na burze | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | SoftBank Group | ABC | General Motors | NTT | Docomo | Rozvoj | Nově zahájené stavby domů | Stavebnictví | Zdražování | Phil Hogan | Problémy | NAFTA | Člen bankovní rady | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Státy EU | Ranní komentář | Světové obchodní organizace | Plyn | Nálada | Kontrakty | Koruna zpevnila | Prohlášení | Alstom | PSA Group | HDP Německa | Časopis Forbes | Společnost Huawei | Americká automobilka | Farmaceutická společnost | Centrální banky USA | Londýnské akciové burzy | Huawei Technologies | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Akciový index Dow Jones | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Událostí ve světové ekonomice | Škoda Auto | Míra | Ohlédnutí | Konec roku | Bilance běžného účtu | Francouzská centrální banka | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Smartwings | Bloomberg Commodity Spot Index | Předseda | Naše prognóza | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | ČNB dnes | Vojtěch Benda | Švédská Riksbank | Meziroční míra inflace v eurozóně | Italský premiér | xStation5 | Nejziskovější | Disney | Americké vlády | Lámání rekordů | Pojistka proti inflaci | Bydlení | Uber | Česká zbrojovka | Ztráta | NERV | Stratég | Americká politika | Peking | US100 | Wirecard | Singapur | Ceny dluhopisů | Hospodaření | Příjmy z firemních daní | Paschal Donohoe | Růst poptávky | Dlouhodobí investoři | CFA | Američané | Návratnost | Odškodné | Inovace | General Motors (GM) | Míra inflace v eurozóně | Americké dolary | Výroba aut | Výroba aut v Německu | Washington | VDA | Federální úřad pro letectví | Americký Federální úřad pro letectví | FAA | Letecké společnosti | Miliardy eur | Ekonomické sankce | RBA | Zemědělství | Předběžné výsledky | Tchajwanský dolar | INR | Příjmy domácností | Nový rekord | Ministerstvo práce | Ministr financí Steven Mnuchin | Čínský vicepremiér Liou Che | Hodnota primární veřejné nabídky akcií | Hodnota primární veřejné nabídky | Podnik | Vyšší inflace | Analytička | Eleanor Creagh | Ukazatele | Obchodní sankce | Přebytek bilance | Přebytek bilance běžného účtu | Výroba v eurozóně | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Růst spotřebitelských cen v Británii | Kryptoměny bitcoin | Meziroční růst spotřebitelských cen | Růst spotřebitelských cen v Německu | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Očekávaný vývoj | Komunikace | Astrazeneca | Trump | Prezident | Koronavirus | Paypal Holdings | Lepší zítřky | Brand Finance | Značka Amazon | Google | 100 miliard dolarů | Všeobecné volby | Trhy | Šíření nového koronaviru | ASX 200 | Světová zdravotnická organizace | WHO | Evropské ekonomiky | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Změny cen | Asijské indexy | Pokles | Situace | Závislosti na Číně | Konkrétní cíle | Americký kongres | Provozní zisk | Firmy v ČR | Meziroční růst | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | Ceny Bitcoinu | Burzy v Šanghaji | Boeing | IOER | FIAT | Zlepšení | Dovoz z Číny | Úsilí | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Americká administrativa | Výdaje | FCF | Převody peněz | Americká společnost | Zrychlení růstu | SEC | Rozhodování | Postmates | Snowflake | Americké ekonomiky | Americké banky | Britský statistický úřad | Firemní sektor | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Růst sazeb | Valuace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Zemědělské komodity | Kukuřice | Deutsche Telekom | Gilead Sciences | Cestovní kanceláře | Americký Fed | Jižní Korea | Toyota | Vývoj | Analytická společnost | Nová data | Snížení těžby | Vzestup inflace | Společnost IHS Markit | Ekonomika Evropské unie | Restrikce | Americké výnosy | Negativní hospodářské dopady | Rozhodnutí centrální banky | Aerolinky | Profitovat | Technologičtí giganti | Tencent | Další vývoj | Stimuly | Letectví | Fiskální politiky | Největší propad | Fiskální balíček | Obří stimul | Stimul | Burzy cenných papírů | New York Times | Měnové podmínky | Spotřebitelé | Automobilka | Dopady koronavirové pandemie | Dopady pandemie | Historie | Mimořádná opatření | Refinancování dluhů | Tiskové agentury | Texas | Algoritmy | Unilever | Kongres | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Skupina Volkswagen | Škoda | Republikáni | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Negativní korelace | Výrobce letadel | Hotovost | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Alena Schillerová | Ministryně financí | Nákup aktiv | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Dávky v nezaměstnanosti | Tomáš Raputa | Axios | Propad indexu | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Německý parlament | American Airlines | Roberto Azevedo | Koronavirové krize | Signál | Ratingová agentura S&P | Ministr vnitra | Tisková konference | Biliony USD | Biliony | Potenciál | Platební neschopnosti | Sněmovna reprezentantů USA | České vlády | Německý statistický úřad | Ministryně financí Alena Schillerová | Šíření nákazy | Fiat Chrysler | Ekonomiky | Hongkongský index Hang Seng | Společnost Walt Disney | Akciový index S&P 500 | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Analytik Saxo Bank | British Airways | Britská letecká společnost | Letecká společnost | Společnost British Airways | Práce | Koronakrize | Vláda USA | Údaje | IATA | Mexiko | Obchodovat s cennými papíry | Společnost Saxo Bank | Možnosti obchodování | Dopady koronavirové krize | Světoví těžaři | Přední světoví těžaři | Znárodnění | Italský dluh | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Rozpočtový schodek USA | Nejvyšší soud | Peníze z vrtulníku | Rozpočet EU | Maloobchodní tržby v USA | Otevírání ekonomik | Indikace | Oživit ekonomiku | Poradenské společnosti | USD za barel | S&P500 | Chesapeake Energy | Finanční pomoc | Poptávka po pohonných hmotách | Evropské indexy | Posílení | Zoom Video Communications | Maloobchodní tržby v Británii | Výrobce letadel Boeing | Výkon dolaru | Joe Biden | Federální dluh | Evropské méně | 737 MAX | Americká centrální banka (Fed) | Norwegian Air | Ryanair | Volvo | Zaměstnanci | FDA | Gilead | Společnost Gilead | Futures na zemní plyn | HG měď | Růst výnosů | Soud | Herbert Diess | Koncern Volkswagen | Oddlužení | Soud v Karlsruhe | Karlsruhe | Zasedání britské centrální banky | Dovoz | Vývoz | MSCI World | Obchodní přebytek | Státy eurozóny | Historicky nejnižší výnosy | Nejnižší výnosy | Historicky nejnižší | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Toyota Motor | Společnost Avast | Členské státy | Rekordní schodek rozpočtu | Účet platební bilance | Vývoj ekonomiky | Vakcína | Jukos | Rozpočtový úřad Kongresu | Hans Dieter Pötsch | Předseda dozorčí rady | Manažeři | LEF Cooperative Foundation | Sankce USA | Nové protiíránské sankce | Protiíránské sankce | Protiíránské sankce USA | Kupci | Renault | Spoluzakladatel | Ekonomické zotavení | JDE | Unie | ČR | Tempo růstu HDP | Salesforce | Koronavirové pandemie | Hertz | Německý Spolkový sněm | Spolkový sněm | Nissan | Francouzská automobilka | Automobilka Renault | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | Rozhodnutí FOMC | Zbrojovka | Dluh USA | CBO | PEPP | Britské firmy | Londýnské burzy | Německé vládní strany | Tchaj-wan | Hertz Global Holding | Hertz Global | Rozpočtový deficit USA | Vysoké valuace | Subvence | Globální poptávka | Inflace v Evropské unii | Míra inflace v Evropské unii | Foxconn | Propad cen | Kanadské maloobchodní prodeje | Dluh Británie | Covid | Technologické firmy | Infekce Covid | Německá finanční společnost | Společnost Wirecard | ITC | Chesapeake | ONS | Společnost Uber | Jasný signál | Peníze z vrtulníků | Ant | Japonská společnost | Mladé generace | Slabý americký dolar | Americký výrobce letadel | Ocenění | Americká společnost Apple | Šance | Stellantis | Chrysler | Ceny | Praha | Technologické společnosti | Merkelová | Růst poptávky po ropě | Salesforce.com | Burzovní hodnota | Progres | Americké vládní dluhopisy | Čínská společnost | Propad ekonomiky | Silné momentum | Důvěra | Rekordní deficit | Ant Group | Ocelářství | Růst zaměstnanosti | Časový horizont | Cenové hladiny | Letecká přeprava | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Erdogan | Recep Tayyip Erdogan | Podání daňového přiznání | Oživení poptávky | Americké ministerstvo spravedlnosti | Worldometers | Běloruské dluhopisy | Capital Com | Capital.com | Veřejný dluh Británie | Airbus Group | Zvýšení daní | Americký soud | Klimatické změny | Odborníci | Transparentnost | Zasedání amerického Fedu | Zdanění | Trafigura Group | Ben Luckock | Obchodování s ropou | Sinopharm | Automobilka PSA | Fiat Chrysler (FCA) | Mezinárodní agentura pro energii | Nvidia | Čínské technologické firmy | Nejstabilnější měna | Nejstabilnější měna světa | Vývoz z Tchaj-wanu | Tchajwanské měny | Kurz tchajwanské měny | Rada pro mezinárodní vztahy | Rada pro mezinárodní vztahy (CFR) | CFR | Brad Setser | Bloomberg Intelligence | Stephen Chiu | Stagnující měna | Tchaj-pej | Zadlužení Německa | Ropa dnes | Americký podnik | Evropský statistický úřad | Politici | Zakladatel firmy | Primární veřejné nabídky akcií | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Biden | Internetová společnost | Cineworld | Společnost Cineworld | Snižování nezaměstnanosti | Odvolací soud | Data centrální banky | Nová data centrální banky | Data centrální banky USA | Centrální banky USA (Fed) | Lockdown | Měnový fond | Paul Milgrom | Robert Wilson | Výrobce letecké techniky | Významné riziko | Foot Locker | Koncern | Platby v kryptoměnách | Digitální převody peněz | Nařízení | Odklad splátek | Nové zprávy | Obchodní politika | Bidenova obchodní politika | WASDE | World Agriculture Supply and Demand | Letecká doprava | Polská vláda | Podhodnocení jüanu | Komise pro mezinárodní obchod | Komise pro mezinárodní obchod (ITC) | Čínské firmy obchodované v USA | Firmy obchodované v USA | Akcie americké společnosti | Norwegian Air Shuttle | Sektor kryptoměn | LATAM Airlines | Největší IPO | Největší IPO roku | IPO roku | Prezidenti Turecka | TCL | Vakcinace | Trans Adriatic Pipeline | Alexandre de Juniac | Virgin Atlantic | Výsledky makroekonomických statistik | Člen bankovní rady České národní banky | Očkování | Rozpočtové deficity | Finanční společnost | PX Pražské burzy | Ceny aktiv | Očkování proti covidu-19 | Cboe Europe | Boeing 737 Max | Emise dluhopisů | Počasí | Růst ceny | Zvýšení těžby | Autopůjčovna Hertz | Zájem o bitcoin | Silné oživení | Očkování proti covidu | Přerozdělení bohatství | Dialog | Supercyklus | Rostoucí úrokové sazby | Amsterodam | Obchodování s emisemi | ETS | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | MXN | ZAR | Celosvětová poptávka | Obchodování s emisemi (ETS) | Oživení americké ekonomiky | Pandemie covidu-19 | Těžby kryptoměn | Výhled růstu ekonomiky | Zvolení Joe Bidena | Výhled Saxo Bank | Jobs Plan | Prudký růst cen | Coinbase na akciový trh | Ceny ropy Brent | Vývoj na měnových trzích | Island | Emise skleníkových plynů | Saxo Group | Makléřská společnost Robinhood | Wall Street akcie | Oslabení | Cíle | Příležitosti | Dekarbonizace | CO2 | Nordstream 2 | Nordstream | UBI | Specialista na online obchodování | Obchodování a investice | Online obchodování a investice | Chování spotřebitelů | Akciový trh Nasdaq | Varianta delta | Chování | Cena kryptoměny | Cena kryptoměny bitcoin | Rozpočtové příjmy | Americká ministryně financí | Opatření | Doing Business
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Euro

Předchozí klíčová slova

Americké indexy
Americké indexy burz
Americké investice v Číně
Americké investiční banky
Americké investiční stříbrné mince
Americké makro
Americké maloobchodní prodeje
Americké měny
Americké ministerstvo
Americké ministerstvo energetiky

Následující klíčová slova

Americké ministerstvo obchodu
Americké ministerstvo práce
Americké ministerstvo spravedlnosti
Americké ministerstvo zahraničí
Americké obchodování
Americké objednávky
Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby
Americké Panenské ostrovy
Americké počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti
Americké podniky
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Admiral Markets
Potvrďte prosím... Zavřít