Sobota 15. června 2024 13:34
reklama
CapXmaster
reklama
Swissquote Bank
reklama
FTMO férovost
reklama
CapXmaster srovnani

Směnné kurzy

img

Sankce USA tlačí na Rusko: MOEX zastavuje obchodování s dolarem a eurem

13.06.2024 Hlavní ruská burza MOEX oznámila pozastavení obchodování s dolary a eury od 13. června 2024. Toto rozhodnutí je důsledkem nejnovějších sankcí uvalených Spojenými státy, jejichž cílem je dále omezit tok peněz a zboží podporujících ruskou invazi na Ukrajinu. Sankce jsou zaměřeny na Moskevskou burzu (MOEX) a Národní clearingové centrum (NCC), což vede k pozastavení obchodování s měnami, drahými kovy, akciemi a deriváty, které byly dříve vypořádávány v měnách, jako je dolar a euro.
img

Ranní shrnutí (21.05.2024)

21.05.2024 Asijsko-pacifické indexy zaznamenávají seanci směrem dolů. Nejvíce ztrácejí čínské indexy, a to přibližně 0,85-1,20 %. Japonský index Nikkei 225 se obchoduje o 0,45 % níže, singapurský index SG20cash se obchoduje o 0,10 % níže a australský S&P/ASX200 získává -0,13 %.
C:\fakepath\akcie-16052024.jpg

Fundamentální analýza akciových trhů – jak vybrat správný sektor pro investování (2. díl)

16.05.2024 Článek poskytuje přehled různých odvětví a jejich charakteristik, včetně technologie, zdravotnictví, energetiky, financí, spotřebního zboží, materiálů a komodit, trhu s nemovitostmi, telekomunikací, pohostinství a veřejných služeb. Dále se zaměřuje na to, jak makroekonomické faktory ovlivňují tato odvětví, včetně úrokových sazeb, inflace a geopolitických událostí. Nakonec uvádí příklady atraktivních odvětví a klíčové společnosti v nich. Celkově nabízí ucelený pohled na investiční možnosti a rizika v různých sektorech.
C:\fakepath\forex-26042024-uvod.jpg

Pohled do budoucnosti – měnové trendy (3. díl)

26.04.2024 V dnešním článku se budeme zabývat měnovými trendy a jejich vlivem na globální ekonomiku. Představují se faktory, jako je ekonomická výkonnost, politická stabilita a úrokové sazby, které ovlivňují hodnotu měn a směnné kurzy. Důraz je kladen na důkladné vysvětlení principu plovoucího směnného kurzu. Závěrem článku je zdůrazněno, jak důležité je porozumět a sledovat měnové trendy pro podniky, investory a běžné občany.
img

Do čeho investovat v době války?

22.04.2024 Může se zdát, že mezi rizikem a nejistotou je pouze minimální rozdíl, ale není tomu tak. Riziko znamená, že lze na základě přiměřeného datového vzorku vyčíslit pravděpodobnost, zatímco v případě nejistoty je podobná kvantifikace nemožná. Geopolitické události se ze své podstaty pojí s nejistotou a mají širší paletu neznámých důsledků.
C:\fakepath\geopolitika-15042024-uvod.jpg

Geopolitické události – mezinárodní dohody a organizace (7. díl)

15.04.2024 V dnešním článku se zaměříme na mezinárodní dohody a organizace. Podíváme se, jak fungují a jak ovlivňují ekonomiku. Projdeme si některé aspekty, které do mezinárodních dohod a organizací zasahují, a samozřejmě si tyto dohody a organizace představíme. Na závěr si ukážeme, co je to Eulerův diagram a co z něj můžeme vyčíst.
C:\fakepath\geopolitika-25032024-uvod.png

Geopolitické události – mezinárodní vztahy (1. díl)

25.03.2024 V dnešním článku se podíváme na mezinárodní vztahy a seznámíme se s různými organizacemi. Rozebereme si, jak tyto organizace spolupracují a které dohody jsou pro mezinárodní vztahy nejdůležitější. Nakonec se podíváme na jejich vliv na ekonomiku a spotřebitele.
C:\fakepath\komodity-28022024-uvod.jpg

Komodity – kompletní průvodce komoditním trhem

28.02.2024 Investování a obchodování na komoditním trhu je zajímavý a specifický typ tradingu a investice, který se v mnoha ohledech podobá obchodování a investování do akcií. V tomto článku si představíme svět komodit a najdete zde kompletní průvodce světem komoditního trhu.
C:\\fakepath\\makro-11022024-uvod.png

Makroekonomické faktory - měnová politika (5. díl)

11.02.2024 V dnešním článku se zaměříme na měnovou politiku. Povíme si, jaké faktory ovlivňují měnovou politiku a jaké jsou její cíle. Projdeme si nástroje amerického Federálního rezervního systému (Fed) a na závěr se budeme věnovat nedávné situaci na trzích.
C:\fakepath\nasdaq-22122023-3.jpg

Nasdaq 100 - Analýza trendů a předpovědí pro rok 2024

22.12.2023 Analyzovali jsme populární akciový index Nasdaq 100 (NAS100), abychom zjistili, které společnosti z jeho koše lze označit za růstové lídry v roce 2023. Provedli jsme technickou analýzu grafu Nasdaq 100 a prozkoumali prognózy analytiků na rok 2024.
img

Slabé čtvrtletní výsledky vyvíjejí tlak na společnost Kering 📉

25.10.2023 Pozornost investorů v Evropě se dnes opět obrací k módním společnostem (pro připomenutí, Hermès (RMS.FR) se včera pochlubil lepšími než očekávanými výsledky. Kering (KER.FR), který je jedním z největších módních konglomerátů, společně se značkami jako Gucci, Yves Saint Laurent a Bottega Venetta ztrácí v obchodování na začátku seance téměř 3,5 %, protože společnost vykázala výrazně nižší čtvrtletní výsledky, než se očekávalo, což opět narušilo (po výsledcích LVMH) názor na pokračující spotřebitelskou poptávku na módním trhu.
img

Analýza USD/JPY

04.10.2023 Jedním z důvodů by mělo být prohlášení japonského ministra financí Shunichi Suzukiho, že směnné kurzy by se měly neustále pohybovat v souladu s ukazateli. Řekl, že vláda musí být připravena přijmout nezbytná opatření proti volatilitě. Zdržel se však sdělit, zda na trhu intervenovali v rámci podpory jenu (JPY), stejně jako japonský hlavní měnový diplomat Masato Kanda.
img

Experti a „bezpečná“ strategie, tak co by se mohlo pokazit? Čtvrtstoletí od jednoho z největších investičních krachů

22.09.2023 Fond Long Term Capital Management (LTCM) se stal před 25 roky synonymem pro jeden z největších finančních kolapsů v historii. Tento hedgeový fond vznikl na konci osmdesátých let minulého století a rychle získal pozornost díky svým obchodním strategiím a počátečnímu mimořádnému úspěchu. Nicméně se později stal symbolem extrémního rizika a krachu. Co si z tohoto příběhu odnést dnes?
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

DPA: Ruská ekonomika roste, ale dopady války na Ukrajině jsou stále citelnější

11.09.2023 Ruská ekonomika sice navzdory západním sankcím roste, ale zásluhu na tom má především zbrojní průmysl. Slábnoucí rubl, klesající kupní síla, omezenější vývoz ropy a plynu a stále vyšší náklady na dovoz dávají Rusům čím dál více pocítit dopady rok a půl trvající války na Ukrajině. Ruská média o tom nyní otevřeně informují, přestože stát ekonomická data často tají. Dalším tématem je nedostatek kvalifikovaných pracovníků, protože migranti zemi opouštějí s ohledem na ekonomické problémy a někdy i hrozbu odvodu, píše agentura DPA.
img

Dovolená v USA je pro Čechy o 17 % dražší než před pandemií

26.06.2023 Průměrná cena dovolené v USA bude letos o 8 procent nižší než loni. Pro ty, kteří tam plánují dovolenou je to jen malá útěcha, protože ceny jsou stále téměř o 17 procent vyšší než před pandemií. Rodina, která před deseti lety utratila za cestu do USA 50 tisíc korun, by dnes musela vynaložit více než 70 tisíc, aby si cestu zopakovala.
img

Cena XRP získává na dynamice a před klíčovým rozhodnutím vyvolává optimismus

24.04.2023 XRP, kontroverzní kryptoměna spojená se sanfranciskou společností Ripple Labs, nabrala na síle a za posledních 24 hodin zaznamenala podle CoinMarketCap nárůst ceny o 2,45 %.
img

Obchodování s kávou: Nahlédněte pod pokličku

23.03.2023 Když ráno zapnete kávovar a probudí vás první vůně horkého nápoje, rozhodně nemyslíte na obchodování kávy. Káva však není jen o pití. Obchodování s kávou je významnou součástí obchodování se zemědělskými komoditami. Stále více lidí konzumuje kávu ve svém každodenním režimu, takže poptávka po ní roste.
img

Rychlý a bezpečný přesun peněz z Jihoafrické republiky s Rand Swiss

03.03.2023 Firmy a jednotlivci, kteří potřebují rychle a bezpečně převést peníze z Jihoafrické republiky, mohou využít služeb společnosti Rand Swiss, která se postará o celý proces – od začátku až do konce.
img

Fed, ECB a BoE oznámí rozhodnutí o úrokových sazbách

30.01.2023 Tento týden budou ve zprávách dominovat rozhodnutí o úrokových sazbách amerického Federálního rezervního systému (Fed)...
img

Fed, ECB a BoE oznámí rozhodnutí o úrokových sazbách

30.01.2023 Tento týden budou ve zprávách dominovat rozhodnutí o úrokových sazbách amerického Federálního rezervního systému (Fed), Evropské centrální banky (ECB) a Bank of England (BoE). Všechny tři pravděpodobně zvýší výpůjční náklady, protože jejich měnové politiky zpřísňování mají za cíl zmírnit inflační tlaky. Ačkoli většina ekonomů neočekává žádné překvapení, zvýšení úrokových sazeb by mohlo vyvolat volatilitu na trhu a ovlivnit směnné kurzy amerického dolaru, eura a britské libry.
img

JPY opět volatilní po zveřejnění shrnutí BoJ

26.01.2023 Důležitým závěrem ze shrnutí BoJ je, že banka skutečně připouští možnou změnu extrémně holubičí měnové politiky, i když ji odkládá do neurčité budoucnosti. To pravděpodobně povzbudí trh, aby pokračoval ve spekulacích na kurz jenu
C:\fakepath\bitcoin4.jpg

Eset: Počet hackerských útoků v souvislosti s kryptoměnami se zdvojnásobil

11.11.2022 V letošním roce se zdvojnásobil počet hackerských útoků v souvislosti s kryptoměnami. Vzrostlo množství phishingových útoků snažících se získat údaje z platebních karet při nákupech kryptoměn i útoky snažící se přímo odcizit kryptoměny uživatele. Uvedla to bezpečnostní firma Eset.
img

Burgernomika nám dává mnoho podnětů k zamyšlení

09.08.2022 ‚‚Big Mac index je užitečnou zkratkou pro měnové ocenění a má dobré výsledky. Vytvořil ho časopis The Economist v roce 1986 jako odlehčený způsob porovnávání ocenění měn a jeho teorie (Purchasing Power Parity) říká, že směnné kurzy by se měly dlouhodobě vyrovnávat, takže podobné zboží má mít podobné ceny.
img

Dolar může zastavit svůj růst, zatímco kolaps krypto trhu bude pokračovat (očekávejte lokální růst v USD / JPY a XAU / USD)

28.06.2022 Devizový trh se nadále pohybuje v úzkém horizontálním kanálu poháněném mnoha faktory, které se navzájem vyvažují. Zabraňují vytvoření zřetelného trendu, ale protože dolar již zastavil svůj růst, euro tedy zdá se krátkodobě znatelně poroste. To je možné i v jiných měnových párech s dolarem.
img

Bank of Japan naznačuje devizové intervence, protože japonský jen prudce klesá

13.06.2022 Japonský jen se vůči americkému dolaru nedávno dostal na 20leté minimum. Obchodování nad úrovní 135 jenů za dolar bylo pro japonské finančníky alarmujícím signálem.
img

Dolar prudce roste oproti jenu

07.06.2022 USD/JPY se ráno pohyboval v rostoucím trendu uprostřed vyšších výnosů vládních dluhopisů a holubičímu postoji BoJ. Býčí aktivita se v úterý zvýšila, přičemž dolar po třetí seanci v řadě posílil vůči jenu a na cestě vzhůru prolomil 20letá maxima. Během asijské seance se dolar krátce dostal nad 132,75, což je maximum od dubna 2002.
img

🧨Panický výprodej na Terra (LUNA)❗

10.05.2022 Terra Luna je projekt, který nedávno povzbudil investory vysokými odměnami za staking na síti. Projekt se také chlubil rostoucí TVL (Total Value Locked), což znamená, že stále více lidí zamykalo své tokeny do blockchainu Terra a nehodlalo je prodávat, aby získali pasivní odměny za staking, které by pomohly ověřit transakce v ekosystému. Značný počet investorů těžil také z arbitráže kolem ceny stablecoinů TerraUSD (UST). Cena projektu rychle rostla, ale kryptoměna v posledních dnech zažila masivní výprodej v důsledku ztráty likvidity UST stablecoinu a kontroverze kolem fundamentu projektu:
img

Může rusko-ukrajinská válka znamenat nový světový finanční řád?

11.03.2022 Podle stratéga Credit Suisse, Zoltana Pozsara může rusko-ukrajinská válka vést ke změně režimu na finančních trzích. Ve společnosti Credit Suisse je odpovědný za globální řízení strategie krátkodobých úrokových sazeb.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Moskevská burza přerušila obchodování, rubl se propadl nejníže od roku 2016

24.02.2022 Moskevská burza přerušila obchodování na všech trzích. Uvedla to dnes ráno na svém webu skupina MOEX, která provozuje moskevskou burzu, s tím že obnovení obchodování oznámí později. Rubl se poté, co ruský prezident Vladimir Putin nařídil ozbrojenou invazi na Ukrajinu, propadl nejníže od roku 2016.
C:\fakepath\FXstreet-clanek-ukazatele-vyvoje-eura2-13092021.jpg

Nejdůležitější ukazatele pro odhad cenového vývoje Eura

13.09.2021 Směnné kurzy forexového trhu jsou den co den ovlivňovány nejrůznějšími faktory. Patří mezi ně například inflace, míra nezaměstnanosti, ale také mnohé další. Ty navíc v dnešním globalizovaném světě nemívají vliv pouze na směnné kurzy jednotlivých států, ale i na kurzy států a uskupení, které spolu úzce spolupracují. To samozřejmě platí i pro Euro. V tomto článku si ukážeme ty nejdůležitější ukazatele, které mají vliv na vývoj kurzové hodnoty této evropské měny.
img

Přímá a nepřímá nabídka devizového trhu

01.07.2021 Přímá a nepřímá nabídka devizového trhu Obchodování, respektive forex a s ním i celý CFD trading, proš...
C:\fakepath\Turecko2.jpg

Turecký prezident nečekaně vyměnil šéfa centrální banky

08.11.2020 Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan nečekaně odvolal šéfa centrální banky Murata Uysala. Ve funkci ho nahradí bývalý ministr financí Naci Agbal. Vyplývá to z prezidentského dekretu zveřejněného v úředním věstníku. Turecku se nedaří vypořádat s vysokou inflací a rekordně nízkým kurzem domácí měny. Agbal bude již čtvrtým šéfem centrální banky za pět let.
C:\fakepath\XTB_DEGIRO.PNG

XTB vs. DEGIRO: Porovnání poplatků a nákladů na obchodování

05.11.2020 XTB s radostí zavedlo od října 2020 obchodování s fyzickými akciemi a ETF bez komise. Jediným limitem je částka 100 000 EUR kumulativního objemu měsíčně. Aby si mohli všichni zájemci představit, jak bezkomisní obchodování akcií u XTB probíhá, podívejme se na konkrétní příklad nákupu akcií u XTB a u konkurence, konkrétně u DEGIRO.
C:\fakepath\Kuba-peso.jpg

Kuba prý plánuje první oficiální devalvaci pesa od roku 1959

11.09.2020 Kuba bude brzy devalvovat směnný kurz domácí měny peso vůči americkému dolaru. Učiní tak poprvé od revoluce v roce 1959. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na tři informované zdroje.
C:\fakepath\dolary.jpg

Forbes: Nejbohatším Američanem zůstává Bezos, Trump si pohoršil

08.09.2020 Nejbohatším Američanem podle žebříčku časopisu Forbes zůstal třetím rokem za sebou šéf internetového obchodu Amazon Jeff Bezos. Výrazně si ale pohoršil americký prezident Donald Trump, a to kvůli koronavirové pandemii, která těžce zasáhla jeho kancelářské budovy, hotely a rezorty, uvedl Forbes.
C:\fakepath\USA dolar.jpg

CNBC: Technologické firmy si digitální daň vynahradí

03.09.2020 Velké technologické firmy našly způsob, jak si kompenzovat vyšší náklady v souvislosti s digitální daní, kterou zavádějí evropské země. Například americká společnost Apple oznámila, že zvýší poplatky tvůrcům aplikací. Stala se tak zatím poslední firmou z této skupiny, která část nákladů na digitální daň přesune na menší podniky. Píše o tom server finanční televize CNBC.
img

Americký dolar v začarovaném kruhu

07.07.2020 Ve výhledu na druhý kvartál, který vznikal v období nejhorší březnové paniky na trzích, jsem uvedl, že nemohu s jistotou říci, zda již trhy dosáhly svého pomyslného dna a krize vyvrcholila, dokud americký dolar neotočí. Zpětně je tak vidět, jak výstižné toto tvrzení bylo. A to především díky tomu, že Fed zmobilizoval obrovská kvanta likvidity a realizoval celou řadu nákupů aktiv a úvěrových programů skrytých za nejrůznějšími zkratkami.
C:\fakepath\forex.jpg

Závislost měn na forexu

27.06.2020 V tomto článku bych chtěl odkrýt především začátečníkům, ale i mnoha dlouhodobým traderům, tajemství mezi-tržních vztahů, které ovlivňují jednotlivé měny. Cenové pohyby měnových párů se totiž neodvíjejí pouze na základě vztahu jedné měny k druhé, ale je zde i třetí faktor, který není součástí daného obchodu. Závislost na tomto třetím faktoru vysvětluje různý pohyb amerického dolaru v rámci různých měnových párů. Tento článek by vám měl přinést pochopení základních vztahů a následně umožnit odpovídajícím způsobem zajistit své pozice pomocí různých obchodních nástrojů.
C:\fakepath\forex.jpeg

Historie Forexu: Od zlatého standardu až po současnost

29.11.2019 Peníze, jakožto platidlo, procházely v historii určitým vývojem, který v průběhu staletí zcela transformoval základy, na kterých byly postaveny. Zatímco dříve fungovala platidla na takzvaném „Zlatém standardu“, tak dnes již naopak fungují na zcela odlišném principu. A právě například „Zlatý standard“, měnové transformace a ještě mnohem více, tak to bude naším dnešním hlavním tématem.
img

MSCI World Index – Průvodce indexem & 10 nejlepších ETF

28.11.2019 MSCI World Index můžeme s trochou nadsázky nazvat králem akciových indexů. Prvním důvodem je fakt, že index letos slaví 50 let, což z něj činí jeden z nejstarších akciových indexů. Zadruhé index poskytuje dokonalý obraz o vývoji globálních akciových trhů. Přibližně 1 650 akcií z celé řady průmyslových odvětví ve 23 nejdůležitějších průmyslových zemích je spojeno do jediného indexu.
C:\fakepath\svycarsko frank.jpg

Vývoz ze Švýcarska byl loni i přes silný frank rekordní

30.01.2019 Vývoz ze Švýcarska se v loňském roce zvýšil na rekordní 233,1 miliardy švýcarských franků (CHF; 5,3 bilionu Kč). Export se zvyšoval navzdory silnému švýcarskému franku a geopolitickému napětí, zájem byl zvláště o chemikálie a léky. V nominálním vyjádření se pak vývoz zvýšil o 5,7 procenta. Vyplývá to z údajů, které včera zveřejnil švýcarský celní úřad.
C:\fakepath\Venezuela-bolivar.jpg

Venezuela zmírní regulaci devizového trhu

05.08.2018 Venezuelská vláda tento týden oznámila po 15 letech zmírnění regulace devizového trhu. Ta podle expertů výrazně přispěla k hluboké ekonomické krizi, v níž se tato země už několik let nachází. Podle španělského deníku El País by nové opatření mohlo ulevit ekonomice, snížit kurz na černém trhu a zvýšit nabídku zboží v obchodech. Experti oslovení serverem BBC Mundo ale od nového opatření příliš změn nečekají, zatím totiž ani nejsou jasné detaily fungování nového systému.
C:\fakepath\TOP5-15052018-LV-18.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

15.05.2018 1) Hospodářský růst Německa v letošním prvním čtvrtletí zpomalil na 0,3 % z 0,6 % v předchozích třech měsících. Důvodem jsou slabé výsledky zahraničního obchodu. Vyplývá to z předběžné zprávy, kterou dnes zveřejnil německý statistický úřad.
img

Google zakáže inzerci na kryptoměny

05.05.2018 Každou sekundu se zablokuje 100 reklam. Internetové společnosti přiostřují boj s podvodnou inzercí. Google odstranil každou sekundu asi sto škodlivé a klamavé reklamy.
C:\fakepath\bitcoin.jpg

Írán zakazuje obchodování s kryptoměnami

23.04.2018 Íránská centrální banka zakázala místním bankám, finančním institutům a směnárnám obchodovat s kryptoměnami včetně bitcoinu. Opatření má být prevencí proti praní špinavých peněz a terorismu. Informovala o tom íránská státní agentura IRNA.
C:\fakepath\g20 11102013.png

Summit G20 se bude patrně věnovat nepoctivým obchodním praktikám

14.03.2018 Ministři financí a guvernéři centrálních bank 20 největších ekonomik světa (G20) se příští týden na svém summitu v Buenos Aires zaměří hlavně na obchod. Ve svém prohlášení zveřejněném na závěr zasedání slíbí boj proti nepoctivým obchodním praktikám a zdůrazní úlohu pravidel globálního obchodu, uvedla agentura Reuters s odvoláním na návrh závěrečného prohlášení, do kterého měla možnost nahlédnout. Setkání se koná v době, kdy Spojené státy zvyšují hrozbu globální obchodní války zavedením dovozních cel na ocel a hliník.
C:\fakepath\asie 02102013.png

Světová banka zvýšila odhad růstu rozvíjejících se ekonomik Asie

05.10.2017 Světová banka (SB) včera především kvůli silnějšímu růstu v Číně zvýšila odhad růstu rozvíjejících se východoasijských ekonomik na letošní rok na 6,4 procenta z dosud očekávaných 6,2 procenta. Varuje před posilováním protekcionismu a zvyšováním napětí kolem Severní Koreje. Z jejího upraveného ročního ekonomického výhledu také vyplývá, že na příští rok banka počítá se zpomalením hospodářského růstu v této části Asie na 6,2 procenta.
meny 14122014-3.png

Francouzská banka BNP Paribas zaplatí v USA pokutu 350 mil. USD

25.05.2017 Francouzská banka BNP Paribas zaplatí v USA pokutu 350 milionů dolarů (8,3 miliardy Kč), protože umožnila nepoctivé obchody na forexovém trhu. Podle úřadu finančních služeb (DFS) státu New York banka špatně dohlížela na globální forexové obchody, a umožnila tak obchodníkům manipulovat s vývojem kurzů, uvedla agentura Reuters.
img

Týdenní shrnutí v kostce: Japonský jen drtil Forex, stoupla ropa a zlato, klesaly naopak akcie

08.04.2016 Máme za sebou týden bez zásadních fundamentů, dění na trzích tomu však příliš neodpovídalo. Příznakem posledních seancí byla zvýšená riziková averze doprovázená rostoucí volatilitou. Důvody nejistoty se nehledají jednoduše. Pokud pomineme obligátní vysvětlení jako strach o globální hospodářský růst a nedůvěru ve finanční výsledky společností za 1Q, tak nám zůstává pojem „technická korekce“. Přestože globální uvolňování měnové politiky pokračuje a ECB se nedávno zasloužila o další expanzi, tak se zdá, že nová likvidita zatím trhům nestačí k dosahování vyšších úrovní.
historie-forexu-28032016-4.png

Historie forexového obchodování

28.03.2016 Původ devizových operací sahá až do několika set leté historie. Různé měny a potřeba směny existovala již v době samotné Babylonie. V této době se začínaly používat první papírové bankovky a rostla spekulativní aktivita, která by na dnešních trzích byla zcela určitě odsuzována.
eurusd-08022016-6.png

Forex: Japonský jen dnes výrazně posiluje

08.02.2016 Americký dolar se během dnešního obchodování propadl na 15měsíční minimum vůči japonskému jenu, který je považován za bezpečné útočiště v období nejistoty. Pokračující pokles cen ropy totiž zvýšil averzi investorů vůči riziku.
img

FX aktuality: USD klesl po zřejmé kapitulaci Fedu

05.02.2016 Dudley se svými holubičími komentáři přispěl ke spuštění laviny prodeje USD Nálada se klonila k odporu k riziku, nyní...
spanelsko 14122014.png

S&P zlepšila o jeden stupeň rating Španělska

03.10.2015 Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor's zlepšila hodnocení úvěrové spolehlivosti Španělska o jeden...
cinsky juan.jpg

Čínská měna již nebude podhodnocená

04.05.2015 Mezinárodní měnový fond (MMF) se poprvé po více než deseti letech chystá uznat, že čínská měna už není podhodnocená a její kurz odpovídá realitě. Napsal to americký ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ), podle něhož by to měnový fond mohl oznámit v některé z nadcházejících zpráv k Číně, které zveřejní v letošním roce.
mmf 132.jpg

G20 vítá zlepšený výhled ekonomiky

17.04.2015 Finanční představitelé skupiny nejvýznamnějších světových ekonomik G20 dnes přivítali zlepšený výhled...
img

Spuštění kvantitativního uvolňování ze strany ECB znamenalo výrazné posílení středoevropských měn vůči euru

26.01.2015 Klíčovou událostí minulého týdne bylo i pro středoevropské devizové trhy čtvrteční zasedání ECB k měnové politice. První polovina týdne tak...
eurusd-30122014-ilust.png

Forex: Euro letos vůči dolaru výrazně kleslo

30.12.2014 Vývoj kurzů eura a amerického dolaru byl letos diametrálně odlišný, což odráželo opačné směřování ekonomiky...
graf trader.jpg

Dva forexoví obchodníci jsou mimo službu

21.05.2014 Druhá největší německá banka Commerzbank postavila mimo službu dva obchodníky kvůli podezření, že se pokusili...
mmf 132.jpg

MMF: Stimulace je třeba omezovat opatrně

20.02.2014 Vyspělé světové ekonomiky musí omezovat svou ekonomickou stimulaci opatrně, jinak budou mladým tržním...
global economy.jpg

Skupina G7 slíbila dokončit reformy bankovního sektoru

12.05.2013 Finanční představitelé skupiny největších západních ekonomik G7 slíbili, že se zaměří na dokončení reforem...
japan jen.JPG

Měnová politika Japonska trnem v oku USA

10.05.2013 Spojené státy před začínající schůzkou finančních činitelů skupiny G7 vyzvaly Japonsko, aby se v oblasti...
mmf 132.jpg

Dnes začne zasedání MMF a Světové banky

19.04.2013 Ve Washingtonu dnes začne jarní zasedání Mezinárodního měnového fondu (MMF) a Světové banky...
mmf 132.jpg

Hlavní témata MMF: Japonsko a hlasovací práva

18.04.2013 V centru diskusí světových finančníků na nadcházejícím jarním zasedání Mezinárodního měnového fondu...
img

Makro: Celková situace eurozóny zůstává slabá, Draghi

19.02.2013 Prezident Evropské centrální banky Mario Draghi ve svém čtvrtletním slyšení v Evropském parlamentu uvedl, že vidí...
eurusd 18022013-3.gif

FXstreet.cz: Týdenní komentář 18.2.2013

18.02.2013 Měnový pár EUR/USD se v minulém týdnu propadl na třítýdenní minimum, nicméně v pátek se vrátil zpět...
img

Forex: Japonský jen se odrazil z tříletých minim po prohlášení G7

14.02.2013 Japonský jen se ve středu odrazil z nejnižší úrovně od května 2010 po prohlášení zemí G7, že nebudou používat směnný k...
eurjpy 12022013-3.gif

Japonský jen posílil kvůli vyjádření G7

12.02.2013 Japonský jen dnes posílil vůči dolaru i euru poté, co skupina vyspělých ekonomik G7 naznačila obavy...
draghi mario.jpg

Draghi: Svět není v měnové válce

12.02.2013 Prezident Evropské centrální banky (ECB) Mario Draghi odmítl myšlenku, že je svět v měnové válce.
img

Koruna nabírá ztráty společně se zlotým, zatímco eurodolar táhnou nové zprávy vzhůru

12.02.2013 Koruna nabrala v úvodu ztráty a odpoledne je ještě dál rozšířila, na rozdíl od včerejška, kdy se kurz vrátil. Nyní se...
global economy.jpg

G7 hodlá nadále zachovat tržně určované kurzy měn

12.02.2013 Skupina sedmi velkých vyspělých ekonomik G7 dnes potvrdila závazek zachovat tržně určované směnné...
usa ekonomika.jpg

USA chtějí tržně určované kurzy měn

12.02.2013 Největší ekonomiky světa by se na nadcházejícím zasedání ministrů financí skupiny G20 měly znovu zaváza...
big mac index2.png

Jak používat index Big Mac?

11.02.2013 Většina forex traderů využívá při svém obchodování hlavně technickou analýzu, nicméně pro obchodníky může být zajímavý i fundamentální pohled. Jedním z příkladů je průzkum měn na základě parity kupní síly, což si detailně popíšeme v dnešním článku pomocí takzvaného „Big Mac indexu“.
img

Makro: Bank of Japan přijme další vhodná opatření, zápis z jednání

27.12.2012 Zápis z jednání bankovní rady Bank of Japan ze dne 19- 20. listopadu zmiňuje kritickou výzvu překonání deflace a návra...
mmf 132.jpg

MMF: Nová pravidla ročního hospodářského dohledu

19.07.2012 Mezinárodní měnový fond schválil změny svých pravidel ročního hospodářského...
img

Devalvační možnost pro jižní Evropu

01.03.2012 Letos patrně vyvrcholí muka eura. To je buď vydrží, anebo padne. Přežití eurozón...
img

Makro: Australská centrální banka v listopadu zvyšuje úrokové sazby

02.11.2010 Bankovní rada australské centrální banky v listopadu překvapivě zvýšila základní úrokovou sazbu o čtvrt...
img

Udělala G20 dost, aby bylo v měnové válce vyhlášeno příměří?

25.10.2010 Víkendová ,,oťukávací" schůzka zemí G20 nepřinesla měnovým trhům téměř nic nového, i když určité nové zajímavé prvky stojí za ...
img

Makro: MMF a hrozba měnové války

11.10.2010 Shrnutí klíčových bodů komuniké 22. zasedání Mezinárodního měnového fondu zahrnuje: fungování globální ekonom...
img

Kroky RBA/BoJ se ukazují být pouze dočasnou překážkou v pádu dolaru

06.10.2010 USD sklouzl v indexu na nová minima od letošního ledna, když včera oznámená opatření Bank of J...
Související klíčová slova: Rozdělení společností Nasdaq 100 | Reklamy na kryptoměny | Commonwealth Foreign Exchange | Největší ruská banka | Dohoda RCEP | Nasdaq 100 (NAS100) | Jak fungují akcie | Přehled různých odvětví | Mezinárodní pracovní síla | Výnosy dluhopisů | Dlouhé pozice | Dukascopy | XTB vs. DEGIRO | Geopolitické konflikty | Války | Míra nezaměstnanosti v USA | Vývoj | IGLN.UK | Obchodní platformy | Počet firemních bankrotů | Investiční rizika | Amazon.com Inc. (NASDAQ: AMZN) | Globální zájmy | Australská centrální banka | Makléřská společnost | Zbytné spotřební zboží a služby | DPH | EUR | Vývoz do Británie | Analýza USD/JPY | Paul Krugman | Technologický ředitel | Yves Saint Laurent | Standard & Poor's | Ropo | NASDAQ: META | Hospodářská zvířata | Oživení cen | Mark Mobius | XOM | Itálie | McDonald's | Snížit úrokové sazby | Stoxx | Take Profit | Vývoj ceny zlata | Technická analýza trendů Nasdaq 100 | Texas | Papírové peníze | Wallet Investor | Očekávání | Korelace | Jüan | Evropské centrální banky | Nikl | Volatilní | SierraChart | EUR/JPY | Vliv pandemií | Faktory ovlivňující měnové trendy | Madeleine Albright | Ark | Hlubší pohled | Čtvrtletní pokles | Trh práce | Dohoda o transatlantickém obchodním a investičním partnerství (TTIP) | TerraUSD (UST) | Pro investory | Kakao - Vývoj ceny | Skupina G7 | iShares | P/B | Swiss | Investice | Spotřebitelský sektor | Saldo běžného účtu | Potenciál | Nové technologie | Mezinárodní ratingová agentura | Finanční produkty | Káva Arabica | Cyklus zvyšování sazeb | Nevládní organizace | Burgernomika | Růst amerického dolaru | Náklady na financování | Chování | Manipulace s trhem | Prognózy | Britská libra | Intervence | Ceny kakaa | Experti | Trendy na trhu | Stav hospodářství | Riziko politických a environmentálních událostí | Přeshraniční platby | Nezávislost | Bitcoiny | Larry Page | Stop-Loss | Evropské měny | Nákupy aktiv | Hnojiva | Společnost Apple | Vývoj mezd | Uvolňování měnové politiky | Akcie nejznámějších technologických společností | Impuls | EUR/USD | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Produkce kávy | Růstoví lídři v rámci indexu Nasdaq 100 | Reality | Goldman Sachs | Výhled ekonomiky | Bezpečný přístav | Švédská koruna | Strach | Cena bitcoinu | Finanční páka | Skladování fyzických komodit | SOK | Indexové fondy | Konkurenti | Akcie společnosti | ETH | iShares Oil & Gas Exploration & Production | Brent | Kolísání měn | Rezistence | Obchodní principy | Lagardeová | Nikola | Severoevropská dohoda | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Cenné papíry | Nabídka a poptávka komodit | Výnos | Měnové riziko | Příležitosti a rizika | Sázka na pokles ceny | RBC Capital | Small caps | Konflikty a spory | Rizikovost | Velké hospodářské krize | SMA | USMCA | Vzdělávání | Celková míra nezaměstnanosti | Investiční strategie | Strategie pro obchodování | Vývoj ceny sóji | Gazeta | Investování do Nasdaq 100 | Import | iShares Physical Gold (IGLN.UK) | Exchange | Londýn | Investiční portfolio | Milton Friedman | Forexový trh | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Kontrariánství | Commodities | Agentury pro ekonomické prognózy | Směnný kurz pesa | Kontrakty | Budoucí trendy | ETFS Natural Gas | Barrick Gold (GOLD.US) | Kancléřka Merkelová | Online obchodování | Pařížská dohoda o klimatu | Praxe | AI | Mocenské struktury | Zdravý rozum | Palladium - Vývoj ceny palladia | Contract for Difference | JPY | Polovodiče | Předpovědi indexu Nasdaq | Ceny sóji | Znehodnocení | Peníze | Výhled do budoucna | Ukazatel | Francie | Vzácné kovy | SPS | Jak vydělat na poklesu | Nakupovat akcie | Coinmarketcap | Index NASDAQ 100 | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS ETF (CIND.UK) | Lukáš Voženílek | Úmluva o zákazu chemických zbraní | Obchodní politika | FTSE 100 | Služby | Federální rezervní systém (FED) | HedgePoint | ALUMINIUM | Měnová politika Fedu | Saxo Bank | Pařížská dohoda | Strategie Trend Swing | US High Yield | Obchodní dohoda s Evropskou unií | Palladium | Americký Fed | Ropa WTI | Americké ekonomiky | Severoamerická dohoda o volném obchodu | Obchodní transakce | David Schwartz | Kapitál | Protistrana | Faktory ovlivňující monetární politiku | Krypto trh | Makroobezřetnostní politika | Švýcarská centrální banka (SNB) | Trans-Pacifik (TPP) | Smlouva o nešíření jaderných zbraní | ZEW index | USD | Discord | Potenciální ztráty | Otřesy na finančních trzích | Buy Limit | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Hliník - Vývoj ceny hliníku | Evropské burzy | Technická analýza | Pozornost investorů | Burzy | USD/EUR | Mladší generace | Komoditní trh | GBP/JPY | NASDAQ: AMZN | Prodávat akcie | TerraUSD | Cestování | Odliv kapitálu | Na burze | Broker | Obchody na forexovém trhu | Trh s nemovitostmi | Investiční analytik | Vývoj ceny palladia | Hlubší pohled na fungování | Globální krize | Total | Vývoj ceny zemního plynu | Velikost pozic | Export | Změna klimatu | Vliv technologií | CFD na komodity | Hyperinflace | EURUSD | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Klimatické změny | Analýza USD | Čekající příkazy | CATTLE | Šok | Riziková averze | Energetické zdroje | Měnové války | The Economist | Hongkong | Pověst | Ruský prezident | Price-to-Earnings | Středoevropské měny | Komoditní sektor | Země G20 | Prudké pohyby | Regulace | NFP | OXY.US | 4GLD.DE | Úroková sazba | Měnový fond | BHP Billiton (BHP.US) | Tichomoří | Unie | Dovoz | Nasdaq Composite | Základní materiály | Admirals | NextEra | Nikkei | iShares Physical Gold | Rostoucí ceny energií | Čtvrtletní výsledky | Nemovitostní fondy | Reálný účet | Obchodování na komoditním trhu | Zvýšení sazeb | Pozitivní zprávy | Rozvojová spolupráce | Ruské banky | Investovat | Vyšší náklady | Válka na Ukrajině | Měnový pár EUR/USD | OD7F.DE | Akciové indexy | Elon Musk | Dovozní cla | Sell Limit | Deutsche Boerse Commodities Gmbh ETC | Investing.com | Americký prezident | Nominální hodnota | Investování u XTB | Cenové pohyby | 1 milion | NASDAQ: NVDA | Christine Lagardeová | Světový obchod | Coca-Cola | Portfolio | Kurz jüanu | Směnné kurzy měn | Price-to-Earnings Ratio | Trans-Pacifik | Měnové trendy | Globální ekonomiky | Zájem investorů | Euforie | Zpřísňování měnové politiky | Exxon Mobil (XOM.US) | Finanční instituce | Investoři | Obchodní deník | Prezident | Analýza komodit | Fungování | Sója | Poměr P/B | Nejistoty | Praní špinavých peněz | BaFin | Evropská měna | Možnost obchodovat | Jeff Bezos | Prezident ECB | Média | Index PPI | Ceny zinku | MSCI Emerging Markets | Dosažení zisku | Investice do dluhopisů | Nárůst ceny | Bez rizika | Zisk | Pesimismus | Peso | Finanční pomoc | Jak se stát lepším investorem | Mezinárodní organizace a smlouvy | Obchodní dohoda | Vývoj ceny cukru | Ekonomický vývoj | Nízké úrokové sazby | Bank of England | Investiční | Moderna | Rostoucí ceny ropy | Uložení peněz | Vývoj ceny pšenice | WSJ | Průzkum | BP | Typ tradingu a investice | Jednotná evropská měna | Nižší poptávka | Zdravotní péče | Sentiment investorů | Cestovní ruch | Klíčové společnosti | Investiční riziko | Kolísání cen | Analýzy | BP (BP.UK) | Výhody a rizika | TRY | Politická nestabilita | P/E | Zpráva | ExxonMobil | Prémie | Migrace | Invesco | Demokraté | Prodej | Ropa Brent | Práce z domova | Česká měna | Snížit riziko | Úrok | Hrubý domácí produkt (HDP) | Zasedání Fedu | JOLTS | Agentura Reuters | Technická analýza trendů Nasdaq | GBP | RoboMarkets | Vedoucí představitelé | Nabídka | Nové příležitosti | Tržní kapitalizace | Management | XAU/USD | Dolary | Konflikty | Pokles cen komodit | Centrální banky | Warren Buffett | Obchodování s CFD na komodity | S&P | Strategie pro binární opce | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Nástroje řízení rizik | Defenzivní příkazy | Handelsblatt | Devalvovat směnný kurz | Japonská vláda | Rizika a příležitosti | Zemní plyn | Tokeny | Obchodování s pákou | Obchodování | Potenciální zisky | Události ve světě | Vývoj ceny bitcoinu | Dobré výsledky | Inflace v listopadu | Zprávy | Pákový efekt | Vliv na ceny | Přebytek obchodní bilance | Meta | Simon Property Group | UBS | Nákupy dluhopisů | West Texas Intermediate | Akciové burzy | NATO | Průmyslové komodity | Kurzy měn rozvíjejících se zemí | Kukuřice - Vývoj ceny | Rozdílové smlouvy (CFD) | Ceny stříbra | ZEW | Finanční nástroje | Prodej cenných papírů | Ceny ropy | Silný růst | Udržitelnost | Eurostat | Vyhlídky | Ruský rubl | Ceny Bitcoinu | Alejandro Gil | Deflace | Monitorování | Natural Gas | Moskevská burza | Firemní klienti | Komodity na trading platformě | Vývoj měnových kurzů | Stříbro - Vývoj ceny stříbra | Počet investorů | Zemědělské komodity | Růst inflace | Broker Trust | Covid | MOEX | Obchodní a mezinárodní dohody | Turecká lira | CZ | Společnost XTB | Investiční banka | Snižování cen | Gucci | Occidental Petroleum | Praha | Logo IMF | Japonské ministerstvo financí | Hospodářské cykly | Inteligentní investor | Jsou komodity dobrou investicí? | Hong Kong | Míra | Poplatková struktura XTB | Komodita | Suroviny | Zdroje energie | Hedgeové fondy | Předpověď | Firmy | Digitální měny | DIA.US | Páka | Australský dolar | České koruny | Medvědí divergence | Tether (USDT) | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy | Nástroj | Výsledky | Přehled | Koruna | Cukr | Pšenice - Vývoj ceny pšenice | Veřejné služby | Tržní ceny | Bitcoin | HDP eurozóny | COCOA | Shell | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Futures na evropské indexy | Úroda | Dluhová služba | Kurz dolaru | TIM | Fundamentální analýza | Propad | Silný dolar | Retracement | Jaké jsou cíle měnové politiky? | Telegram | RIO.UK | Údaje | Barrick Gold | xStation | Exxon Mobil | Výkonnost | Hodnota měny | Nomura | Pandemie nemoci COVID-19 | Obchodní války | Průzkumy | Očekávání analytiků | Technologické společnosti | Objem | Ropa WTI - Vývoj ceny | Class A | Spoření | Federální rezervní systém | Sázka | Nákup a prodej | Klima | Ekonomické klima | Dohoda Severoatlantické aliance | Britské libry | Bilion | WHEAT | Cenné papíry a burzy | Výsledky společnosti | Vale | Pojišťovny | Náklady na těžbu | Propuštění | Pochybení | Ceny bavlny | Americké měny | BofA | Graf | Stablecoiny | Národní měny | NGAS | Ekonomické události | Regulátor | Mezinárodní organizace práce | Index S&P 500 | Vývoj Nasdaq 100 v roce | Barack Obama | Ceny cukru | Dlouhodobý výhled | Devizové kurzy | Průmyslová výroba | Znalost měnových trendů | Guvernéři centrálních bank | Pfizer | Snížit emise | Hrubý domácí produkt | Plyn | Distribuce | Směnný kurz domácí měny | Paweł Majtkowski | Eurodolar | Short | Globální dění | Deficit | Stavebnictví | Devalvace | Ruský plyn | Kolaps | Rio Tinto | Chování obchodníků | Ratingová agentura | Trendové indikátory | Výnosové křivky | Masivní nákupy | Kontext | NASDAQ: MSFT | USDRUB | Zinek - Vývoj ceny | Průběh obchodu | Dohoda o klimatu (COP21) | Kompletní průvodce | Kering | Americká centrální banka | SPDR S&P Oil & Gas Exploration | Recep Tayyip Erdogan | Jak fungují mezinárodní dohody | Americká společnost | Dopady války na Ukrajině | High | Evropa | Platina - Vývoj ceny platiny | Zvýšení úrokových sazeb | Směnárny | Finanční krize | Arrows | Směnný kurz libra | Jednání FOMC | Pokles ceny | Obchodování a investování | Johnson & Johnson | Investice do nemovitostí | FCX.US | Beta | Ceny ropy WTI | Bezpečné útočiště | Ropa Brent - Vývoj ceny | Maloobchod | TSLA | High Yield | Earnings | Trump | Směnný kurz eura | Guvernér banky | Kakao | XOP | Česká koruna | Technické analýzy | Makroekonomické ukazatele | Vliv na investice | Foreign Exchange | Fundamentální analýza akciových trhů | IOGP.UK | Obchodování ETF | Měnový trh | Politické faktory | Prezident Trump | Běžný účet | Rakousko | Ekonomické ukazatele | Stříbro | iShares Stoxx 600 Oil & Gas | Jakub Matis | Porovnání poplatků | Drahý kov | Instituce | COPPER | Turecko | Bank of Japan | Alice Waltonová | Bezkomisní obchodování akcií | Obchodování se CFD | IGLN | Americké akcie | Prudké oslabení | BBC | Silná ekonomika | Offshore | Technologické firmy | Do čeho investovat | Telekomunikační společnosti | MetaTrader | Rekordní minimum | Pozitivní vliv | Vývoj měnového páru USD/JPY | Ekonomické cykly | Rubl | Kurz ČNB | Důvěra spotřebitelů | Pozornost | XOM.US | Arbitráže | Automobilový průmysl | Zvýšená volatilita | Marginové požadavky | Trh | Komise | Války na Ukrajině | Náklady spojené se skladováním | Výkyvy | Ekonomický a strategický výzkum | S&P 500 | Fed | Zahraniční obchod | Ekonomické výkonnosti | PLATINUM | Korekce | Kanada | JDE | Vývoz ropy | Upozornění | Nákup dolaru | Miroslav Singer | Google | Ministři financí | FX Trader | Bavlna - Vývoj ceny bavlny | Nové trhy | Buffett | Money management | Americké dolary | Ceny zboží | Alphabet Inc. | iShares Physical Silver | Investování a obchodování | Globální problémy | Vietnam | Federální rezervní banka | Znalost | Konkurenceschopnost | USDT | Klienti brokerů | MT4 | Nejistota | ANO | Analýza trendu | Pokles cen ropy | Poměr P/E | CMA | Náklady na půjčky | Rating | Globální diverzifikace | SNB | Short position | Světová banka | Mexické peso | Microsoft | RBC | Příležitosti | Pohled do budoucnosti | Ceny kávy Arabica | Rozložení investic | XRP | Forwardy | Hotovost | Spotřebitelská inflace | Tržní sentiment | Změny cen | Marginální požadavky | Sell | Japonsko | Obchodování akcií | Speciální operace s cennými papíry | Kurz dolarů | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Prosperity | Index Nasdaq | Uzavření pozice | Tesla Inc. | iOS | Unce zlata | Exxon | Berat Albayrak | Řízení měnových trendů | Devizové intervence | Řízení rizika | ILO | Káva - Vývoj ceny | Německo | Oficiální měna | Agentura AP | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Spotřební zboží | Skladování komodit | Vlajka | Ostatní investice | Ekonomie | Pokles eura | Krach | Zemní plyn - Vývoj ceny | Invest | Centrální banka | Spotová cena | Vývoj ceny černého zlata | Vice | Složitější řízení | Andrew Bailey | Deutsche Börse | Meta Platforms Inc | Index PMI | Životní prostředí | CL | Obchodní spory | iShares Commodity Diversified Swap (ICOM.UK) | QE | Směřování | LYNX | Opce | Donald Trump | Vyšší ceny | Grafy | Devizové trhy | Visa | Signal Trade | Dluhové krize | Energetický sektor | Centrum | Zadlužení | Společnosti | Zpomalení ekonomiky | Rio Tinto (RIO.UK) | ING | Aktivum | Směnný kurz | Dohoda o partnerství Trans-Pacifik (TPP) | Kov | Sentiment a chování investorů | Státní dluhopisy | Domácnosti | Ekonomické vztahy | Americký dolar | Analytici | Světové měny | Ceny komodit | Aligator | Směnné kurzy ČSOB | Equity | BNP | Mario Draghi | CZK | Reuters | Index nákupních manažerů | ETC | Vyšší daně | Zahraniční investice | VaR | Stablecoin | Přehřátí ekonomiky | Plovoucí směnný kurz | Situace | Chevron | Vysoká inflace | Ceny zemního plynu | Steen Jakobsen | Směřování ekonomiky | Dow Jones Industrial Average UCITS ETF | Současné globální výzvy | Depozitní sazba | Ceny hliníku | Forexoví obchodníci | Testovací účet | Splácení dluhu | Negativní úrokové sazby | Technologický vliv | Investování do různých komodit | Finanční systém | Viceprezident | LTCM | Deutsche Boerse | Ripple | iShares Physical Silver (ISLN.UK) | Vysoké úroky | Internet of Things (IoT) | Prime | CFTA | NGAS.UK | CVX.US | DPA | Evropská unie | Ekonomiky | Webináře zdarma | Rychlý růst | Růst mezd | Rozpočet | Snížení sazeb | Negativní dopad | Evropské banky | Apple | Libra | Zvýšení základní úrokové sazby | CFD | Futures kontrakty | SMA 100 | ROE (Return on Equity) | Dopad na ekonomiku | Ropa v Rusku | Dow Jones Industrial Average | Ceny kukuřice | Intervenovat na devizovém trhu | Dluhy | Brokerské společnosti | Švédsko | Vliv demografických změn | FTSE | Fond | Sekundární trh dluhopisů | Struktura nabídky | Investiční rozhodnutí | Ztráta | Co je měnová politika? | Pandemie nemoci | Kupní síly peněz | Nejlepší investice | Alfa Bank | ECB | Obchodováním s futures kontrakty | Úroky | Konvertibilní peso | NAFTA | CVX | Tržby | Cena | Investiční banky | Růst amerických akciových indexů | Výběr brokera | Velikost pozice | AIGI | Dohoda o jaderné kontrole s Íránem (JCPOA) | Podrobný pohled | ICOM.UK | Vztah mezi nabídkou a poptávkou | Káva | Zinek - Vývoj ceny zinku | Obchodování a investování do akcií | Klouzavý průměr SMA | Velké peníze | Vyšší riziko | Ceny akcií | Raghuram Rajan | S&P500 | Amazon Jeff Bezos | Čínská ekonomika | Ceny | Kurzy | Technologie | MetaTrader 5 | Vývoj Nasdaq 100 | ČNB | Dluhopisy | Evropská unie (EU) | Pokles | Finance | Kubánská ekonomika | Margin | RCEP | Ceny palladia | Vládní politika | Take-Profit | Ochranné příkazy | Sazby ECB | Maloobchodní tržby | Co se vyplatí sledovat? | Americké společnosti | Finančnictví | Barterový obchod | Potenciální zisk | Cenové formace | Švýcarská centrální banka | Držitelé Bitcoinu | Průměrný příjem | Poplatek | Zemědělci | 4GLD | Robert Šuman | Makro | Americká ekonomika | Hodnota majetku | NVDA | Splynutí cenného papíru | Odpor | Evropská centrální banka | Obchodník | Rubl kurz | Globální ekonomická dynamika | Finanční televize | Deutsche Boerse Commodities Gmbh ETC (4GLD.DE) | Finanční prostředky | Tradingové webináře zdarma | COVID-19 | Tokio | Nikl - Vývoj ceny | GATT | BoE Andrew Bailey | Údaj NFP | Kapitálové požadavky | ISIN | ROE | Anglogold Ashanti (AU.US) | Rizika | Růst ceny | ISM | Alokace | Nasdaq 100 podle sektorů | EBIT | Daně | Lídři | Kryptoměna | Komoditní akcie | CPI index | Organizace Severoatlantické smlouvy | Výzkum a vývoj | Dopad na hospodářství | Evropský systém | Analýza trendů | Vývoj ceny ropy WTI | Moderní trading | Prezident Vladimir Putin | Investování do Nasdaq | Newmont | Zisky | Majetek šéfa Amazonu | BNP Paribas | Nevýhody | Káva robusta | Globální ekonomika | Organizace spojených národů | Intervence na devizovém trhu | Obchodujeme | Nálady investorů | Situace na trhu | SPAD | Swap | Summit G20 | USD/TRY | Minimalizace inflace | Seznam obchodníků s cennými papíry | FXstreet | Voda | Zinek | Inflační očekávání | Drahé kovy | Doporučení | Množství peněz | Oslabení japonského jenu | Anglogold Ashanti | NATGAS | RBC Capital Markets | Vysoké inflace | Měnová politika | PMI ve výrobě | HSBC | Měnové intervence | Obchodníci | Saxo | Breakout | Turecký prezident | NPT | Růst cen | Guvernér | Historické pohyby | iShares Stoxx 600 Oil & Gas (SXEPEX.UK) | Globální trhy | Pokles akcií | Investování a obchodování na komoditním trhu | Poptávka | Technologické inovace | IFO index | Fitch | Financování | Zasedání RBA | IoT | Pierre Moscovici | Čína | Stres | Historické momenty | Occidental | Růst měny | Růst HDP | Arabica | XOP.US | Obchodovat | USDJPY | Těžby kryptoměn | Long / Short | Globální poptávka | Základní měna | Investiční poradenství | Masato Kanda | Investor | Parita | Ropa akcie | ICE | Měna peso | Reporty | DNO | Scalping forex | Tisknout peníze | Ministerstvo financí | Medvědi | Hospodářský růst | Výplata dividend | Klouzavý průměr | Ceny ropy WTI a zlata | Aliance | Kurz měny | Světové události | Antarktická smlouva | Posílení eura | Technologický vývoj | Odhodlání | Směnárna | WTI | Vliv měnové politiky na ekonomiku a spotřebitele | Přístup veřejnosti | Strategie obchodování | PRIBOR | Kapitálové trhy | Měnové kurzy | Protocol | Spready | LeoProphet | Reserve Bank of Australia | Obchodování s měnami | Video | HDP | Změny klimatu | JCPOA | Americká měna | Diverzifikace portfolia | Pracovní síla | Vývoj měn | Problémy | Android | Saúdská Arábie | Ziskovost | ROCE | Bankéři | Sázet | Zahraniční firmy | Cena ropy | Ceny niklu | Firma | Inflace | Ocel | Marže | Binární opce | Domácí měna | Německá ekonomika | Obchodní partnerství | NEM.US | Zlato a stříbro | Bill Gates | Fiskální politika | Hlavní akciový index | Devizový trh | Načasování | Alphabet | Struktura | Lot | Zkušenosti | Ropa | Národní zájmy | Signály | Rezervy | Lira | Analýza indexu Nasdaq 100 | Nejslabší měny | Statistiky | TTIP | Stoxx 600 | Světová ekonomika | Diverzifikovat | ETF WTI Crude Oil (OD7F.DE) | FX | Ben Bernanke | Rozhodování | Alokace finančních prostředků | Optimismus | Facebook | Index Nikkei 225 | Tým RoboMarkets | Kurz | Market | Forexu | Vývoj ceny niklu | 256/2004 | Realizovat zisk | Big Mac | Globalizace | Fibonacciho retracement | Vývoj ceny kávy | UST | Dolar | Uhlí | Švýcarský celní úřad | Hliník | Ceny pšenice | Euro | Profit-Target | Yield | Makroekonomické faktory | ETF Industrial Metals (AIGI.UK) | Agentura DPA | Obchodováním s futures | Kukuřice | Obchodování s nástroji CFD | Investujte | Risk | Prezident USA | Měď | Ekonomický institut | Konglomerát | Rozvíjející se trhy | Mnoho ziskových obchodů | AUD | AIGI.UK | Contract | SPAD (Systém pro podporu trhu akcií a dluhopisů) | Binance | Exchange Traded Funds | Japonský Nikkei | Obchod | Dividendový výnos | Čínská měna | Commodity | Breakout Trader | Spolupráce a přístup na trhy | Fibo | Brazilský real | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomové | Stagflace | Mezinárodní vztahy | Etoro | Hospodářství | Motley Fool | Devizový kurz | EU | Hospodářské politiky | Vývoj kurzu eura | Valné shromáždění | Long Term Capital Management (LTCM) | Terra (LUNA) | Miliardy | Pohyby cen indexu S&P 500 | CIND.UK | Intermediate | Komodity na trading | Spojené státy | Zisková marže | CAR | Ekonomická krize | Cenové stability | Zasedání ECB | Gamble | Credit Suisse | Portfolia | Transakční náklady | Tesla | Další kryptoměny | Kurz domácí měny | Expert | Long Term Capital Management | Podpora ekonomiky | Výkon dolaru | Posílení ekonomiky | Ceny většiny komodit | Nástroje měnové politiky | Vývoz | Sázka na pokles | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS ETF | Recese | Káva - Vývoj ceny kávy | Správná diverzifikace | Švýcarský frank | Investoři a obchodníci | Erdogan | Komerční banka | Technická analýza indexu Nasdaq 100 | CZK/EUR | Růst globální ekonomiky | xStation 5 | Jaké komodity obchodovat? | Digitalizace | Silný americký dolar | Pandemie | Spekulace | Denní graf | Guvernér BoE | Globální finanční krize | Ekonomičtí experti | Prodeje existujících domů | Vliv směnných kurzů | Americké burzy | Vývoj ceny platiny | Internetové firmy | Daňové reformy | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy | Frank | EU a OSN | Retailoví obchodníci | Kapitálové výdaje | Kurz eura | Členské státy | Vývoz ropy a plynu | OSN a WTO | Čínské indexy | Nástroje Fedu | Ceny energií | Washington | Obchodování akcií u XTB | CFD traděři | Japonský jen | Trailing Stop | Cenové dno | Obchodní náklady | Averze vůči riziku | Vyšší volatilita | Prezident Donald Trump | CySEC | CFD obchodníci | Zisky společnosti | Technologický sektor | OSN | Komunita | Plánování | Blockchain | Kanadský dolar | Sell Stop | Předpovědi | Ripple Labs | Mince | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Ministr financí | Rostoucí ceny | Trend | Řídit riziko | Střadatelé | Akcie a ETF | Slovensko - burza | Dow Jones Industrial | OXY | Australské hospodářství | Oslabení | Bilance | Míra inflace | Politické události | Energetika | Zeměpis | Sekundární trh | MMF | Aktéři mezinárodních vztahů | Úsilí | Ruská banka | Stop Out | Svět měnové politiky | Ekonomický výhled | Finanční ukazatele | Snížení emisí | Nařízení | Farmaceutické společnosti | Indexy | Citi | Altcoiny | Gabriel Štefaňák | Zvyšování sazeb | Pimco | Odborníci | Hospodářské krize | Výrobní PMI | Hurikány | Mezinárodní měnový fond | Japonská měna | Gold | Směnný kurz ČNB | Průmysl | Očekávané výsledky | Úroveň supportu | Investování do akcií | Tempo růstu | Bavlna - Vývoj ceny | Podnikatel | Úvěrový rating | Znehodnocení měny | Specifický typ tradingu | Nadhodnocení | Divergence | Měď - Vývoj ceny mědi | ETF | Zlato - Vývoj ceny zlata | AU.US | Akciové trhy | Kurzy měn | Varování | Obchodní bilance | Přístup na trhy | Obchodní aktivity | ECB Christine Lagardeová | Výprodej | Cykly | Politická rozhodnutí | Long | Rally | Bankovní rada | Telekomunikace | Rozdělení společností | Vysoké výnosy | Trading.com | SARS | Japonský index | Globální ekonomický výhled | LEANHOGS | USDC | Mezinárodní dohody | Pokles inflace | Aktiva | Klid | Fundamentální analýzy | Nikl - Vývoj ceny niklu | Prodejní tlak | 19b-4 | NextEra Energy | Investiční možnosti | Výnosy z dluhopisů | Staking | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | Dohoda o partnerství Trans-Pacifik | Zdanění | Pokles cen | Využití umělé inteligence | Obchodování s komoditami | Bezpečnost | Začít obchodovat | Financial Sector Conduct Authority | Sběrný agent | ČBA | Season Algo | Sucha | Vývoj kurzu | Virové laboratoře | Inovace | Zdravotnictví | MSCI World Index | Scalpers | Počet akcií | NZD/USD | Economic | Technologický pokrok | Dohled a provádění | Mezinárodní sankce | Brazílie | | Kukuřice - Vývoj ceny kukuřice | Joseph Stiglitz | WTI Crude Oil | Pochybnosti | Výsledek voleb | Členské země | Sierra Chart | Forexové obchody | Stratég | Politika centrálních bank a geopolitika | Náklady spojené se skladováním surovin | ETFs | Změny ceny | Zisky firem | Majetek | Ekonomika eurozóny | Vývoj ceny hliníku | Purple Trading | Přírodní katastrofy | Sentiment | Síla měn | Kurzové riziko | Bývalý ministr financí | Kurz pesa | Zlato - Vývoj ceny | Investiční fondy | Politika | Bezkomisní obchodování | Konkurence | COTTON | Čínský jüan | Kapitalizace | Organizace spojených národů (OSN) | Míra nezaměstnanosti | Ben Laidler | Komunikace | Obranné příkazy | Burza Binance | Hráči na forexu | Bankrot | BHP | Ekonomické prognózy | Poplatky | Velká Británie | Makroekonomická data | Investování do nemovitostí | Výhody a nevýhody | Typ tradingu | IOGP | Obchodování na devizovém trhu | Investování do ETF | ISLN | Optimismus investorů | Return on Equity | Materiály | Indie | Nákupy | Měnové páry | Měnové politiky | Chevron (CVX.US) | Vliv na trh | Sazby | Ekonomika | Pohyb ceny | Ekonomická data | Elektřina | WTO | Politika centrálních bank | Kakao - Vývoj ceny kakaa | Vyzkoušet si trading | Řízení kapitálu | Sankce | Commerzbank | Zhodnocení | Obchodování s futures | Spořící účty | Úrokové sazby ECB | Ceny zlata | Nejlepší způsob | Výhled | Amazon.com Inc. | Jak začít s komodity? | Auta | Komerční banky | Ondřej Hartman | Jak investovat | Výnosy | Finanční televize CNBC | Obchodní analýza | Nakupovat | Deriváty | Ethereum | Occidental Petroleum (OXY.US) | Japonská ekonomika | Kultura | Economist | ZINC | Hry | Digitální daň | Odpovědnost | Americká společnost Apple | Krátkodobé dluhopisy | Trendové čáry | Scalping | Obchodníci v New Yorku | Ceny dováženého zboží | Bloomberg Intelligence | Zaměstnanci | Měnové unie | Politika Fedu | Finanční trhy | Ekonomické trendy | Expanze | Freeport McMoran | Index DJIA | Nabídka a poptávka | Makroekonomické analýzy | Hospodářský cyklus | Fondy | Investování | Investiční příležitosti | Organizace Severoatlantické smlouvy (NATO) | Komise pro cenné papíry | Omezené dodávky | Bílý dům | Komoditní trhy | Historické pohyby cen | Investování do komodit | Austrálie | Apple Inc. | AAPL | Financial Times | ETFS Natural Gas (NGAS.UK) | Kryptoměnová burza Binance | Nikkei 225 | Začínající investoři | Spread | Vývoj měnového páru EUR/USD | New York | Tradingové webináře | Katastrofy | MSFT | Role hedgeových fondů | Swing | Dřevo | Krize | Obligace | Akcie high-tech společností | Price-to-earnings ratio | Ceny ropy Brent | Paul Tudor Jones | Ministři financí eurozóny | Ekonomické zprávy | Smíšené investiční fondy | Contracts for difference | CoinGecko | G20 | Objednávky | Oslabení dolaru | Obchodování se zemědělskými komoditami | Člen rady guvernérů | Prezidentské volby | Dollar | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Komodity - časté otázky | Trhy | Akciový trh | Dolarový index | Vývoj ceny stříbra | Výplata | Vývoj ceny ropy | Trend Swing | Mzda | Nadnárodní korporace | Graf indexu | Dialog | Generální ředitel | Ceny aktiv | Japonský ministr financí | Cíle | Burza | Semináře | Ekonomický kalendář | COP21 | LTRO | Smlouva o zákazu jaderných zkoušek | Dotcom | Index MSCI | Zvyšování úrokových sazeb | Rozvoj | Likvidita | RBA | Reinvestice | OIL.WTI | Obchodování s CFD | Možnost realizovat zisk | Hliník - Vývoj ceny | Rozhovor | Dlouhá pozice | Transakce | Banka Citi | Zlatý standard a směnné kurzy | Měny | Jak vydělat na poklesu komodit? | Sankce proti Rusku | Sezónnost | Výnosy 10letých dluhopisů | Hodnota pesa | Zaměstnanost | Hedgeový fond | Glencore | Irsko | Energie | Podkladové aktivum | Zpravodajství | ETF WTI Crude Oil | Obchodní nastavení | ICE BofA US High Yield Index Effective Yield | Tradeři | Cykličnost | Dividendy | Měna | Společnosti z indexu | Finanční sektor | OSN a NATO | Průmyslové účely | Pohled na trh | Internet of Things | Sója - Vývoj ceny | Uvolnění měnové politiky | MSCI | Hospodářský pokles | Bretton Woods | Ekonomické zotavení | Miliardy dolarů | Politická stabilita | Sója - Vývoj ceny sóji | Opatření na podporu ekonomiky | FOMC | Algoritmické obchodování | JPMorgan | Historické pohyby cen indexu S&P 500 | Rozhodnutí centrální banky | Švýcarské zboží | Globální finanční trhy | Kdo řídí mezinárodní dohody | Sberbank | Ruský prezident Vladimir Putin | Microsoft Corporation | Světová zdravotnická organizace | Vale (VALE.US) | Newmont (NEM.US) | Hodnota dolaru | Nízké obchodní náklady | Platformy | Skotská libra | Rusko | Vysoké riziko | Tudor Jones | Iracionální | SPDR S&P Oil & Gas Exploration (XOP.US) | Poradce | Tesla Inc. (NASDAQ: TSLA) | Peter Garnry | ISLN.UK | EPS | ADP | Možnosti investování do komodit | Kupní síla | Povětrnostní podmínky | Velké peníze na komoditách | Rozdílové smlouvy | Ropy | Historie | Obchodní dohoda s Evropskou unií (EU) | Úspěšné obchodování | Řízení rizik | Singapur | Fond Long Term Capital Management | Člen bankovní rady | Obiloviny | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Výdaje | SXEPEX.UK | Společnost | Wolfgang Schäuble | Vývoj ceny bavlny | Rezervní měny | I-Trader | Obchodování s kryptoměnami | Ministr hospodářství | Mezinárodní obchod | Forbes | Obchodujte | Cukr - Vývoj ceny | Zmírnění rizik | Trailing stop loss | Klíčové faktory | Vysoká volatilita | Pobřeží slonoviny | Buy | XTB Research | ETF Industrial Metals | Upozornění na rizika | Komise v přenesené pravomoci | Volatilita | SUGAR | D1 | Umělé inteligence | Ovlivňování | Eura | Investoři na akciovém trhu | Ztráty | Nízká nezaměstnanost | Inflační cíl | Bankovní systém | Organizace | Analýza akciových trhů | Skvělý zisk | Růst | Dlouhodobé trendy | Kybernetická bezpečnost | Ceny surovin | Technologický rozvoj | Energetické komodity | Příjmy | Pohyby cen | SOYBEAN | Nvidia Corporation | Zajištění | Domácí měny | Výnosy amerických státních dluhopisů | Snížení inflace | Index | Wall Street Journal | Komoditní | Obchodujeme komodity | MiFID II | Centrální bankéři | Měnové stimulace | Kryptoměnová burza | Bohatství | Komodity | Palladium - Vývoj ceny | Potravinářský průmysl | Obchodní vztahy | Mimoburzovní | ČTK | NASDAQ: AAPL | Dolarové dluhopisy | LVMH | Mechanismus měnových trendů | Šéfka ECB | Finanční plánování | Předpovědi indexu Nasdaq 100 | Správa | Dna | Alokace aktiv | Úvod do mezinárodních vztahů | Postavení země | Nasdaq 100 v roce 2023 | Spotřební zboží a služby | Šance | Index amerického dolaru | Ceny mědi | Měnové trhy | Cíle měnové politiky | Sazba PRIBOR | Technická analýza indexu Nasdaq | Volatilita směnných kurzů | Odvětví | Teorie parity kupní síly | Mezinárodní dohody a organizace | Budoucnost mezinárodních vztahů | Microsoft Corporation (NASDAQ: MSFT) | Strategie řízení | Index spotřebitelských cen | Směnné kurzy forexového trhu | Poradenství | Vliv měnové politiky na ekonomiku | Vliv technologií a digitální éry | Dopad na spotřebitele | Diverzifikace | Cena dolaru | Posílení rublu | Beta koeficient | Saint Laurent | Kurzy ČNB | Procter & Gamble | Fundamenty | Nebezpečí | SHORT / SELL | Nejvyšší pravděpodobnost | NASDAQ: GOOGL | Stabilnější měny | Růstoví lídři | Prohlášení | Statut fondu | La Nina | Capital Management | Obchodní společnosti | Nižší úrokové sazby | Analýza | Komunikační politika | IMF | Růst amerických akciových indexů v roce 2023 | Banka Sberbank | Kurz měn | Migrace a mezinárodní pracovní síla | Plovoucí směnné kurzy | Návratnost | Poptávka po ropě | Nvidia | Předpovědi indexu Nasdaq 100 pro rok 2024 | Význam inovací | Představení blockchainu | Rozdělení společností Nasdaq | Banka | Vzestupný trend | RCEP (Regional Comprehensive Economic Partnership) | Posílení | Pracovní místa | Nigérie | Železná ruda | Cyklická vs. necyklická odvětví | Historický okamžik | Zbytné spotřební zboží | Geopolitické události | Strategie pro obchodování s komoditami | Dynamika směnných kurzů | Více peněz | Vlajka OSN | ČSOB | Maďarsko | Vztahy velmocí | Target | Vývoj měnového páru | Graf S&P 500 | Využití dlouhodobých trendů | Krátká pozice | Deutsche Bank | Norsko | RIA Novosti | Trh s komoditami | Španělsko | Dovoz z Británie | Vyšší úrokové sazby | Certifikát | Sdílená ekonomika | Důležité domácí události | Akumulace | Globální geopolitické události | Rámcová dohoda o hospodářském partnerství | Peníze uložené | Co je to CFD? | Spread strategie | Poplatková struktura | Nákupy aktiv na trhu | Ray Dalio | Válka | Mezinárodní spolupráce | Robert Gilpin | Vývoj technologií | Vliv na ekonomiku | Bloomberg | Rámcová dohoda o hospodářském partnerství (CFTA) | Ripple Brad Garlinghouse | Hodnota indexu Nasdaq | CFD trading | Depozitní kurz | Měď - Vývoj ceny | Ekonomická dynamika | Rizika při obchodování | L.F. Investment Limited | Zlepšení | Finanční zprávy společností | Evropské společenství | Fyzické akcie | Ekonomický růst | 21Shares | CAD | Vývoj ceny kakaa | Průmyslová výroba Německa | Coffee | NICKEL | EURRUB | EBIT marže | Zlatý standard | Odpovědnost a udržitelnost | Britský ministr financí | Důvěra investorů | Lawrence Summers | DJIA | Maďarský forint | Emise skleníkových plynů | Wall Street | Degiro | Trigger | Vývoj na devizovém trhu | Regional Comprehensive Economic Partnership | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS | ČR | Standardní množství | Televize CNBC | Denní obchodníci | Obnovitelné zdroje energie | Nemovitosti | Výkonnost indexů | Kulturní výměna | Mírové mise | Seznam měn | Futures | Evropský statistický úřad Eurostat | Inflace v eurozóně | Logo WTO | Charu Chanana | Externí rovnováha | Riziko | Kávová zrna | FXstreet.cz | XTB | Domácí události | Ruské akcie | Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě | Zoom Video Communications | Obchody | Obnovitelné zdroje | CHF | Index Nikkei | KER.FR | Apple Inc. (NASDAQ: AAPL) | Akciový index | Potenciální růstové faktory | Zemědělství | Španělská ekonomika | Kolísání směnných kurzů | Makléřské společnosti | Index CPI | Platina | Emerging markets | Funkce měnových trendů | Manipulace na forexu | xStation5 | Svět tradingu | Podpora | Terra Luna | Akciový index Nasdaq | Hlavní ekonom | Portugalsko | CIND | Portfólia | Volatility | Big Mac index | Americké akciové burzy | Long Term | Banka BNP | Eset | Analýza trendů Nasdaq 100 | Vážený akciový index | Price-to-Book Ratio | Zhodnocení vloženého kapitálu | EU a USA | Larry Ellison | Očekávání trhu | Alphabet Inc. Class A (NASDAQ: GOOGL) | Zastavení růstu | Finančníci | Přímé zahraniční investice | Meta Platforms Inc. Class A (NASDAQ: META) | Zemní plyn - Vývoj ceny zemního plynu | Meta Platforms | Partnerství | Bankovky | Novozélandský dolar | Aukce | Burze | Emise | Vliv na mezinárodní obchod | Ruské síly | Dohoda o jaderné kontrole s Íránem | Japonská centrální banka | Vliv geopolitických událostí | Rizika a nejistota | Větší pozice | OBSE | Vliv mezinárodních vztahů na ekonomiku | Demografické změny | Vzdělávací materiály | Marketingová komunikace | Investiční rozpočet | Koš | Snižování úrokových sazeb | Zamyšlení | Capital Markets | CAPEX | Kurz čínské měny | Středoevropské devizové trhy | Závislost | Cena kávy arabica | Hodnota indexu | Eurozóna | Trading | Tržní kapitalizace společnosti | Nomura Securities International | Amazon | Nejnovější zprávy | Složitý svět | Pšenice | Index DAX | Vývoj ceny kukuřice | Tým FXstreet.cz | Kazachstán | Co má na to vliv? | Investiční doporučení | Kjótský protokol | Risk Management | NVIDIA Corporation (NASDAQ: NVDA) | Příliv zahraničního kapitálu | Státy a jejich zájmy | Sergey Brin | Vývoj ceny zinku | Kubánská vláda | Přísná regulace | Dohoda o klimatu | Ruské firmy | Pacifik | Ruská centrální banka | Zbrojní průmysl | Velké technologické firmy | UK100 | Analytik | Rostoucí úrokové sazby | Trader | Rubl ke koruně | Severoamerická dohoda o volném obchodu (NAFTA) | Energetická bezpečnost | Evropské země | MIFID | Václav Pech | Dopady na trhy | Centrální banky a měnová politika | Ceny platiny | Podnikání | Kurzy ČSOB | Steve Ballmer | Vlajka NATO | DAX | Kering (KER.FR) | DIA | Vývoj ceny mědi | Turecký ministr financí | Vývoj ceny | Intervenovat | Krypto | Počasí | Geopolitické zájmy | Instrumenty | Vysoká likvidita | Německý index DAX | Custody | Opatření | Význam inovací a výzkumu | Nemovitostní fond | Chování investorů | iShares Commodity Diversified Swap | Digitální éry | Nový Zéland | WHO | Etiopie | Bavlna | Měkká síla a kulturní výměna | Ceny kávy | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy Brent | Zájem investorů o inovace | Co ovlivňuje ceny komodit? | Ruská ekonomika | Demo účet | Krátký prodej | Svět komodit | Pozice | Populární akciový index | Investing | Mezinárodní faktory | UCITS ETF | Kvantitativní utahování | Finanční svět | UCITS | Výhody | Očekávaný růst | SEC | Paul Samuelson | Rubl dolar | Výplaty dividend | Regulační rizika | Risk management při investování | Stříbro - Vývoj ceny | Evropské indexy | Řízení portfolia | Sektor pro investování | Americký ministr financí | Výrobní náklady | Globální výzvy | Růstové faktory | Mark Zuckerberg | Zeměpis a geopolitika | Vliv měnových trendů na ekonomiku | Freeport McMoran (FCX.US) | CZK/USD | Nákup dluhopisů | Stárnutí populace | EFTA | Světové centrální banky | Statut | Dluhové závazky | Dow Jones | Analýza trendů a předpovědí | Intervence centrální banky | USD/CAD | West Texas Intermediate (WTI) | Úrokové sazby | OD7F | Devizy | Cukr - Vývoj ceny cukru | Nabídka ropy | Sebevědomí | Růstoví lídři v rámci indexu Nasdaq | Budoucnost | Ocenění | Banky | Makroprostředí | NASDAQ 100 | Amartya Sen | Počet hackerských útoků | Měny zemí G-10 | Organizace pro bezpečnost | Výzvy globalizace | JPMorgan Chase | Analýza indexu Nasdaq | Platina - Vývoj ceny | AUD/USD | Prodej kávy | Investovat peníze | Psychologické úrovně | Aktuální situace | Vlády | Buy Stop | Akciový stratég | Komisí pro cenné papíry a burzy | iShares Oil & Gas Exploration & Production (IOGP.UK) | Kotace | FSCA | Meta Platforms Inc. Class A | Dánsko | Měnový pár | Blockchain Week | Korporace | Statutární orgány | Výkyvy cen | Finanční situace | Vliv mezinárodních vztahů | Typy komodit | G7 | Poplatky s DEGIRO | Ekologie | Přechod na plovoucí směnné kurzy | Silný frank | Nomura Securities | Webináře | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy WTI | Historie Forexu | Jaká rizika číhají na komodity? | VanEck | Kontrakt | Omer Esiner | Short sale | Vývoj Nasdaq 100 v roce 2023 | Vývoj ceny ropy Brent | Rubl koruna kurs | Ekonom | USA | Japonský index Nikkei | Správa otevřených pozic | Pařížská dohoda o klimatu (COP21) | Zlato | Jak vydělat | Průvodce komoditním trhem | Ekonomické prostředí | Ruské hospodářství | Měkká síla | GOOGL | Ark 21Shares | Vliv na ekonomickou stabilitu | Geopolitika | EU a NATO | Nasdaq | Demokracie a legitimita | Světová obchodní organizace | Stabilita finančního systému | Geopolitická situace | Průměrná cena | Cena kávy | Geopolitické napětí | Spekulanti | Tudor | Banka BNP Paribas | Velké varování | Skupina G20 | Dluhopis | Ruský rubl kurz | Dlouholetí tradeři | Práce | Dukascopy Europe | FOREX | Údaje o inflaci | Potenciální růstové faktory pro Nasdaq | Měna fondu | CTBT | Fungování měnových trendů | Alphabet Inc. Class A | Nepředvídané události | Bill Gross | AMZN | Fundamentální pohled | Investment | SXEPEX | Měnové zásahy | Směnné kurzy ČNB | NASDAQ: TSLA | Globální ekonomický růst | Můj pohled na trh | IOT | Začínající obchodníci | Jaké jsou měnové trendy? | Terra | IMF a OSN | Realitní sektor | Kurz libra | Obchodní dohody | OTC | USD/JPY | Investoři do komodit | Záporné úrokové sazby | Firma Eset | Kryptoměny | Změny úrokových sazeb | TPP | Manažeři | Eulerův diagram | Kuba | Ropa v Sýrii | Podnikání na kapitálovém trhu | Základní materiály & Energie | Transpacifické partnerství | Hospodářská výkonnost | Úvěr | Investiční společnosti | Mzdy | Akcie | Úspěch | KER | CNBC | Uvolnit měnovou politiku | Cílení výnosové křivky | Volný obchod | Vývoj Nasdaq | Mezinárodní měnový fond (IMF) | Chudoba | MSCI All Country World | Vliv sezónnosti na odvětví | Top 7 akcií | Robusta | Volby | Parita kupní síly | Ukazatele | Umělá inteligence | Vladimir Putin | Smlouva o volném obchodu | Americká Federální rezervní banka | Stabilita | Británie | Analýza trendů Nasdaq | Význam firemní kultury | Urbanizace | Americká vláda | NZD | Pšenice - Vývoj ceny | Norská koruna | Belgie | Manipulace s měnovým kurzem | Podniky | Tether | Tržní sentiment a chování investorů | Potenciální růstové faktory pro Nasdaq 100 | Vliv klimatických změn | Inflace v USA | Kurz EURUSD | Chování spotřebitelů | CORN | Asijská finanční krize | Nejdůležitější ukazatele | Ekonomické podmínky | Vysoká rizika
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | Pokles

Předchozí klíčová slova

SMC teorie
SME International
Směna na burze
Směnárenské platformy
Směnárna
Směnárna Exchange
Směnárna MyCoiner
Směnárny
Směnárny a burzy
Směnitelnost koruny

Následující klíčová slova

Směnné kurzy ČNB
Směnné kurzy ČSOB
Směnné kurzy forexového trhu
Směnné kurzy měn
Směnný kurz
Směnný kurz ČNB
Směnný kurz dolaru
Směnný kurz domácí měny
Směnný kurz eura
Směnný kurz jüanu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei ProTrader
Potvrďte prosím... Zavřít