Sobota 20. července 2024 15:09
reklama
FTMO král
reklama
FTMO král
reklama
Dukascopy new
reklama
InstaForex

Závislost

C:\fakepath\trader-19072024-49-zm.jpg

Akcie CrowdStrike po globálním výpadku počítačových systémů výrazně ztrácejí

19.07.2024 Akcie americké kybernetické společnosti CrowdStrike dnes prudce oslabují, v jednu chvíli odepisovaly až téměř 15 procent, než ztráty zmírnily. Firma je považována za hlavního viníka výpadku globálních počítačových systémů, který způsobila aktualizace jejího softwaru na systémech Windows od společnosti Microsoft. Agentura Reuters uvedla, že dnešní událost by mohla zákazníky a investory přimět k tomu, aby se poohlédli po jiných dodavatelích.
C:\fakepath\aos-trader-18072024.png

Výhody a nevýhody automatických obchodních systémů (AOS)

18.07.2024 Dnes se podíváme na výhody a nevýhody automatických obchodních systémů (AOS), známých jako Expert Advisors (EA). Jde o program, který běží v obchodní platformě, jako je např. MetaTrader 4, a automaticky provádí obchodní operace na základě předem definovaných pravidel a algoritmů. EA může analyzovat trhy, identifikovat obchodní příležitosti a provádět obchody bez nutnosti manuálního zásahu tradera.
img

Ruského plynu v prvním pololetí proudilo do EU o čtvrtinu více než před rokem

16.07.2024 Objem zemního plynu, který Rusko potrubím vyváží do zemí Evropské unie, se v prvním pololetí meziročně zvýšil o 24 procent. Vyplývá to z červencové zprávy, kterou v pondělí zveřejnila organizace zemí vyvážejících plyn (GECF). Spotřeba plynu v EU klesá.
img

Saúdská Arábie se postavila za Rusko a pomohla tak zabránit zabavení jeho devizových rezerv zeměmi Západu. Čína hlásí rekordní přebytek

14.07.2024 Zemím Západu se ani za současné napjaté geopolitické situace nedaří snižovat svoji ekonomickou závislost na státech, jejichž postoj k válce na Ukrajině je neutrální, obojaký, ba které se dokonce tak či onak kloní spíše na stranu Ruska. Příkladem je Čína.
img

Psychologie peněz: Správa financí a zodpovědného hraní

10.07.2024 Vítáme Vás při našem článku o přezkoumání spojitostí mezi psychologií a správou peněz. Objasníme Vám hlavní psychologické faktory ovlivňující naše rozhodnutí a návyky, které často vedou také ke sklonům ke hazardu. Pochopení psychologických složek je potřebné pro uvědomění si nebezpečí nadměrného utrácení nebo riskování. Poskytneme Vám proto návod, jak zlepšit svůj management financí a na závěr vše shrneme.
img

Akcie: Už zase nafukujeme bubliny?

10.07.2024 V minulých výhledech jsme poukazovali na to, že se vzestup AI a léků proti obezitě vzpírá gravitačnímu zákonu světa financí a zvládá do značné míry kompenzovat nepříznivé vlivy vysokých úrokových sazeb. Proto jsme také nedoporučovali investovat do technologických akcií. Celý duben to vypadalo jako správná volba, protože trhy počítaly s tím, že americké sazby zůstanou delší dobu zvýšené. V květnu se ale všeobecný postoj k těmto akciím znovu změnil – předpokládaná poptávka po produktech Nvidie přesvědčila trhy, že bude boom umělé inteligence i americké ekonomiky pokračovat, a probudila v investorech zvířecího ducha.
img

Slovensko mění ruský plyn za americký. Jde o malou revoluci v tamním plynárenství

08.07.2024 Slovensko od příštího roku začne historicky vůbec poprvé dovážet plyn ze severu, a to prostřednictvím nedávno dokončené předávací stanice Výrava na hranicích s Polskem. Půjde o plyn, který ve zkapalněné podobě doputuje, zejména z USA, do Litvy. V tamním regasifikačním zařízení polského podniku Orlen bude přeměněn ze zkapalněné podoby zpět do svého přirozeného skupenství, aby se plynovodem vydal přes Polsko právě do Výravy.
img

Akcie týdne - Nike (04.07.2024)

04.07.2024 Výsledky společnosti Nike za 4Q23/24 byly výrazným zklamáním a překvapením. V reakci na zprávu společnosti se akcie výrobce sportovního oblečení propadly o 20 %. Zatímco samotné výsledky nebyly přílišným zklamáním, výhled společnosti na nadcházející rok a oznámení o možném poklesu tržeb v roce 2025 vytvořily mezi investory negativní náladu, která stlačila akcie pod 75 USD. Od začátku letošního roku se tržní ocenění společnosti Nike snížilo již o více než 30 %.
C:\fakepath\dolar-04072024.jpeg

Dominance amerického dolaru a jeho vliv na globální ekonomiku

04.07.2024 Dominance amerického dolaru odkazuje na jeho postavení jako hlavní světové rezervní měny. To znamená, že většina mezinárodních obchodů, transakcí a finančních rezerv je denominována v amerických dolarech (USD). Tato situace poskytuje Spojeným státům americkým určitá ekonomická a politická privilegia, která žádná jiná země nemá.
img

EU se spojuje s Čínou ve jménu Green Dealu – a proti Trumpovi. Ďábelské

30.06.2024 Už v nadcházejícím týdnu mají vstoupit v platnost navýšená cla EU na čínské elektrovozy. Zatím v provizorním módu, od konce letoška definitivně. Stále tedy existuje možnost citelné redukce chystaného navýšení, nebo dokonce plného ustoupení od něj. EU v tomto týdnu přistoupila zatím jen k titěrné redukci nově plánovaných celních sazeb.
img

Cla na čínská elektroauta možná nebudou. Peking coby ústupek nabízí redukci svého cla, z níž by profitovaly hlavně německé automobilky

24.06.2024 Je stále pravděpodobnější, že EU sníží, nebo vůbec nezavede dodatečná cla na čínská elektroauta. Čína totiž nyní nově nabízí ústupek, z nějž by těžily zejména německé automobilky. Německému vicekancléři Robertu Habeckovi, který je na návštěvě Pekingu, dal nabídku čínský ministr obchodu Wang Wen-tchao.
img

EU chce pod taktovkou Německa prohloubit průmyslovou spolupráci s Čínou, obává se totiž velké obchodní války s ní a i její konkurence, píše Wall Street Journal. EU tím podle listu ale dost riskuje

23.06.2024 Chystaná cla na čínská elektroauta, která jsou v plánu od příštího měsíce, nemají být – v očích Bruselu – úvodním výstřelem v obchodní válce. Evropská unie naopak tiše akceptuje vznik „eurounijně-čínského průmyslového komplexu“. V podstatě tedy již přijala fakt, že čínská elektroauta jsou natolik konkurenceschopná, že evropští výrobci – zatížení regulacemi a normami, jež nesnesou srovnání nikde jinde ve světě – proti většině z nich nemají příliš šancí. Proto se se svým soupeřem hodlá spíše spojit než s ním zápolit; chce jej jen přimět k tomu, aby své elektrovozy vyráběl v EU, a ne v Číně.
img

Aramco přitahuje zahraniční investory: Historický prodej akcií podporuje Saúdskou Vizi 2030

19.06.2024 Aramco, jako největší ropná společnost na světě, nedávno uskutečnila historický prodej akcií, který má potenciál výrazně podpořit realizaci saúdské Vize 2030. Tento prodej, který přinesl 11,2 miliardy dolarů, přitáhl značný zájem zahraničních investorů, což je klíčový krok směrem k diverzifikaci a internacionalizaci saúdské ekonomiky.
img

Americký akciový index S&P 500 pravděpodobně klesne minimálně o 30 procent

18.06.2024 Hlavní americký akciový index S&P 500 se od poloviny května pohybuje na nových historických maximech kolem 5300 bodů, aktuální hodnota indexu přitom činí 5278 bodů. Tato úroveň amerického akciového indexu přitom odpovídá valuačnímu ukazateli P/E na úrovni 25x. Jinak řečeno, investoři nyní musí za americké akcie v průměru platit 25 ročních čistých zisků. Ukazatel P/E a také další klíčové valuační indikátory amerického akciového trhu přitom nyní indikují velmi výrazné nadhodnocení amerických akcií.
img

Německu hrozí, že bude rozvojovou zemí. Co s tím?

16.06.2024 Evropská ekonomika rychle ztrácí své někdejší zdánlivě neotřesitelné postavení ve světě. Dravější jsou jak Spojené státy, tak asijské země v čele s Čínou. To vše není nic nového. Nové je ovšem to, že nyní dramatická ztráta evropské konkurenceschopnosti začíná děsit evropské elity, které dosud měly tendenci takové problémy přehlížet, případně škarohlídy rovnou častovat označením typu „ruský agent“.
C:\fakepath\elektroauta.jpg

Evropská komise zřejmě oznámí zvýšení cel na dovoz elektromobilů z Číny

10.06.2024 Evropská komise (EK) zřejmě tento týdne oznámí zvýšení cel na dovoz čínských elektromobilů. Dosavadní poplatek by se tak mohl zvýšit z deseti procent na 20 až 35 procent, uvedla dnes agentura APA. Představitelé automobilek BMW, Mercedes nebo Volkswagen chystané opatření kritizují, protože se obávají odvetných opatření ze strany Číny.
C:\fakepath\Saudska Arabie.jpg

Ekonomika Saúdské Arábie v 1Q klesla o 1,7 procenta

09.06.2024 Hrubý domácí produkt (HDP) Saúdské Arábie se v prvním čtvrtletí meziročně snížil o 1,7 procenta. Pokles však zpomalil z 3,7 procenta v loňském čtvrtém čtvrtletí. Ekonomiku negativně ovlivňuje slabší výkon ropných aktivit. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnil statistický úřad.
C:\fakepath\Aramco2.jpg

Saúdové by z prodeje akcií Aramca měli získat 11,2 miliardy USD

09.06.2024 Saúdská Arábie by ze sekundárního prodeje akcií ropného giganta Saudi Aramco měla získat více než 11,2 miliardy dolarů (255 miliard Kč). Cena akcií byla stanovena na spodní hranici očekávání, uvedla v pátek firma podle agentury Reuters. Je to největší podobná transakce na světě za poslední tři roky, napsala agentura Bloomberg. Rijád utržené peníze plánuje použít na transformaci ekonomiky.
img

Na startu nové obchodní války

04.06.2024 V nedávné době došlo znovu k zostření situace v mezinárodním obchodě a překvapivě u toho nebyl ještě D. Trump. Nový výstřel obchodní války začal rozhodnutím administrativy prezidenta USA Bidena uvalit nová cla na dovoz zboží z Číny. Jaké by mohly být potencionální dopady na globální ekonomiku a jaké kroky ještě mohou přijít?
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Plyn pro evropský trh zlevňuje, také díky kratší odstávce v Norsku

04.06.2024 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh sestupuje z letošního maxima, na které se dostala v pondělí. Dnes po poledni vykazovala asi tříprocentní pokles pod 35 eur (865 Kč) za megawatthodinu (MWh). Ke zklidnění situace přispěly zprávy, že odstávka na platformě u Norska bude kratší, než se čekalo. Norsko je teď klíčovým dodavatelem plynu do Evropy.
img

Co čekat od ECB: Jen jednou je málo

03.06.2024 Na snížení úrokových sazeb, které může ECB oznámit již příští týden, se její odpovědní činitelé připravují už celé týdny. I když inflace dosud neklesla na 2% hladinu, kterou si centrální banka stanovila za svůj cíl, ECB evidentně vidí příležitost mírně rozvolnit monetární politiku a přitom udržet celkový restriktivní tón. Vzhledem k úporné inflaci v USA a geopolitickému napětí, které žene ceny komodit výš, však trhy dychtivě čekají, nakolik bude banka ochotná svou politiku letos zmírnit, a bojí se případné politické chyby. Tyto obavy nejspíš ECB donutí, aby i do budoucna vycházela z dostupných dat.
C:\fakepath\algo-trading-03062024-1.jpg

Fundamentální analýza akciových trhů – využití algoritmického obchodování ve fundamentální analýze (6. díl)

03.06.2024 Článek vysvětluje, jak se používají počítačové algoritmy k automatizaci obchodních rozhodnutí na finančních trzích. Čtenář se dozví o různých typech algoritmů, jejich přínosech pro rychlost, efektivitu a stabilitu trhů, a také o výhodách a nevýhodách algoritmického obchodování, včetně technických a finančních rizik.
C:\fakepath\trader-29052024-47-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

29.05.2024 1) Rusko chce zavést dodatečnou progresivní sazbu daně z příjmu pro ty, kteří vydělávají více než 2,4 milionu rublů (610.000 Kč) ročně. Plánuje zvýšit i daně z těžby nerostných surovin pro výrobce hnojiv a producenty železné rudy. O úterním návrhu ministerstva financí informovala agentura Reuters.
C:\fakepath\EU-China.jpg

Šéfové evropských firem se obávají horších vztahů mezi Evropou a Čínou

29.05.2024 Většina šéfů evropských firem se obává, že se v příštích třech letech zhorší vztahy mezi Evropou a Čínou. Zdůvodňují to snahou Evropské unie snížit závislost na Číně a vazbou Pekingu na Moskvu. Podle agentury Reuters to vyplynulo z průzkumu na zasedání Evropského kulatého stolu pro průmysl (ERT), jehož členy jsou generální ředitelé a předsedové představenstev velkých evropských společností, jako je ASML nebo Unilever.
C:\fakepath\martingale-24052024.png

Martingale v tradingu a jeho PRO a PROTI

24.05.2024 Strategie Martingale v tradingu je adaptací známé sázkové techniky, která zahrnuje zdvojnásobení velikosti pozice po každé ztrátě s cílem nakonec pokrýt všechny předchozí ztráty a docílit zisku. Předpoklad této strategie je, že dříve nebo později dojde k vítěznému obchodu, který kompenzuje všechny předchozí ztráty.
img

Zlato je na rekordu. Co to znamená pro vývoj úroků na hypotékách v Česku?

22.05.2024 Ekonomové u nás i v zahraničí vedou veledůležitou debatu o možné trvalejší změně úrovně přirozené úrokové míry (r*). Zvyšuje se oproti letům před covidem, nebo ne? Pro její zvýšení hovoří třeba i rekordní zadlužování Spojených států, které tam podle některých expertů staví na hlavu zavedenou logiku provádění monetární politiky. Proti by však měla vypovídat nynější rekordní cena zlata. To žádný úrok nenese. Proč by tedy tolik rostlo, pokud by se nečekal obecný pokles úrokových sazeb a normalizace r*? Jak to tedy je?
img

Měď a zlato jsou dnes historicky rekordně drahé. Proč přesně?

20.05.2024 „Investovat teď mědi je ta nejlepší investice, kterou jsem za třicet let viděl,“ říká matador komoditních trhů Jeff Currie, jejž cituje agentura Bloomberg. Cena mědi je přitom na historickém rekordu. Na rekordu je přitom také další kov, zlato. Co stojí v pozadí mánie po těchto kovech?
img

Česko nakupuje nejvíce zlata na světě, společně se zeměmi typu Číny, které chtějí omezit svoji závislost na dolaru. Hodnota zlata v majetku ČNB je proto rekordní, šestinásobně převyšuje průměr let 1993 až 2024

19.05.2024 Česká republika se letos v prvním čtvrtletí připojila k zemím, které se snaží omezit svoji závislost na americkém dolaru. Činí tak v souvislosti s válkou na Ukrajině a obavou, že by Spojené státy mohly eventuálně přistoupit ke zmražení jejich devizových rezerv podobně, jako je zmrazily Rusku.
C:\fakepath\akcie-16052024.jpg

Fundamentální analýza akciových trhů – jak vybrat správný sektor pro investování (2. díl)

16.05.2024 Článek poskytuje přehled různých odvětví a jejich charakteristik, včetně technologie, zdravotnictví, energetiky, financí, spotřebního zboží, materiálů a komodit, trhu s nemovitostmi, telekomunikací, pohostinství a veřejných služeb. Dále se zaměřuje na to, jak makroekonomické faktory ovlivňují tato odvětví, včetně úrokových sazeb, inflace a geopolitických událostí. Nakonec uvádí příklady atraktivních odvětví a klíčové společnosti v nich. Celkově nabízí ucelený pohled na investiční možnosti a rizika v různých sektorech.
C:\fakepath\lithium.png

TASS: Rusko se chce zbavit závislosti na dovozu lithia

03.05.2024 Rusko předpokládá, že se do roku 2030 zbaví závislosti na dovozu lithia a některých dalších vzácných nerostů. Ruské zpravodajské agentuře TASS to řekl Jevgenij Petrov, šéf úřadu Rosnědra, který v Rusku vydává licence k těžbě. Lithium se používá například v jaderné energetice či v bateriích pro elektromobily.
img

Qualcomm po výsledkovém reportu posiluje o 6,50 %📈

02.05.2024 Společnost Qualcomm získává 6,50 % po čtvrtletních výsledcích, které překonaly očekávání a odrážejí oživení na trhu s chytrými telefony. Společnost vykázala upravené tržby ve výši 9,39 miliardy USD, což představuje meziroční nárůst o 1,3 %, a překonala tak odhad 9,32 miliardy USD. Upravený zisk na akcii činil 2,44 USD a překonal tak odhad 2,32 USD.
img

Proč Čína prudce zvyšuje zásoby kritických komodit?

24.04.2024 Od začátku únoru došlo na londýnské burze k výraznému zdražení mědi. Na dohled psychologické hranice 10 000 dolarů za tunu táhne měď jak napjatá situace na straně nabídky, tak především silná poptávka z Číny. A podobně je tomu i u dalších klíčových komodit – od ropy přes železnou rudu až po kobalt. Výsledkem je neobvykle silný nárůst čínských zásob napříč komoditním spektrem.
img

Venezuela chce využívat Tether (USDT), aby se vyhnula americkým sankcím

23.04.2024 Cílem této strategické změny je ochránit příjmy z prodeje ropy před zmrazením na zahraničních bankovních účtech. Naléhavost tohoto kroku se zvyšuje v době, kdy americké ministerstvo financí uvalilo na tuto zemi bohatou na ropu tvrdý tlak kvůli nesplněným požadavkům na volební reformy.
C:\fakepath\geopoliticke-udalosti-11042024-uvod.jpg

Geopolitické události – environmentální události (6. díl)

11.04.2024 V dnešním článku se podíváme na environmentální události. Na začátku se zaměříme na jejich hlubší pochopení. Poté si projdeme faktory ovlivňující environmentální události a také aspekty, které s těmito událostmi souvisejí. Nakonec stručně nastíníme změny klimatu v 21. století.
img

Investiční výhled společnosti Fidelity International na 2. čtvrtletí: Podstatou je správné načasování

11.04.2024 Inflace v průběhu roku klesá a trhy jsou odolné. To jsou příznivé signály, které přiměly společnost Fidelity International k vylepšení základního scénáře (ve svém investičním výhledu na druhé čtvrtletí roku 2024) pro rok 2024 na „měkké přistání“. Podle něj dojde ke stabilizaci růstu v blízkosti trendu.
img

Boháči zastřeně skupují rekordně drahé zlato, investorská drobotina se jej naopak zbavuje. Co profesionálové vědí, co ostatní ne?

10.04.2024 Legendární americký velkobankéř John Pierpont Morgan svého času pravil, že „zlato jsou peníze, všechno ostatní je úvěr.“ Současnost jeho slova, zdá se, pečetí.
C:\fakepath\energeticke-zdroje-08042024-uvod.png

Geopolitické události – energetické zdroje (5. díl)

08.04.2024 V tomto článku se zaměříme na energetické zdroje a jejich vliv na ekonomiku a geopolitiku. Projdeme si také faktory, které energetické zdroje ovlivňují, a která různá odvětví hrají významnou roli v jejich stabilitě.
C:\fakepath\konflikt-28032024-1.png

Geopolitické události – mezinárodní konflikty (2. díl)

28.03.2024 V tomto článku se blíže podíváme na geopolitické události. Probereme, co jsou to mezinárodní konflikty a jak probíhají. Nakonec nastíníme faktory, které mezinárodní konflikty ovlivňují, a jejich dopad na ekonomiku a spotřebitele.
img

FT: Čína blokuje používání čipů od AMD a Intelu ve vládních počítačích

25.03.2024 Čína bude postupně odstraňovat z vládních počítačů čipy od amerických společností AMD a Intel. Také operační systém Windows od společnosti Microsoft a databázový software zahraniční výroby mají nahradit domácí alternativy. O zaváděných čínských směrnicích píše deník Financial Times (FT).
C:\fakepath\Reddit2.jpeg

Reddit bude muset vynaložit mnoho prostředků na moderování obsahu

22.03.2024 Společnost Reddit, která provozuje stejnojmennou sociální síť, bude muset podle analytiků vynaložit značné prostředky na moderování obsahu. Dosud v tomto ohledu spoléhala na dobrovolníky. S akciemi firmy se ve čtvrtek začalo obchodovat na burze v New Yorku. Za první den zpevnily o 48 procent. Koupila je i známá investorka Cathie Woodová, která spravuje fond ARK Invest.
img

Mezinárodní obchod a D. Trump opět v Bílém domě

19.03.2024 V posledních týdnech významně vzrostla pravděpodobnost, že v Bílém domě bude znovu Donald Trump. Ten prakticky převálcoval všechny konkurenty ve své domovské straně a svět musí reálně počítat s tím, že může porazit svého soka z minulé volby (současného prezidenta USA Joe Bidena). Co by to mohlo znamenat pro mezinárodní obchod, vzácné suroviny nebo ekonomiku?
C:\fakepath\hliník.jpg

Ruské společnosti Rusal loni klesl zisk

15.03.2024 Ruské hliníkárenské společnosti Rusal v loňském roce klesl čistý zisk o 84 procent na 282 milionů dolarů (6,5 miliardy Kč), přestože prodej hliníku se zvýšil. Za zhoršením hospodaření je hlavně výrazný pokles cen kovu, oznámila dnes firma, která je největším producentem hliníku na světě mimo Čínu.
img

Zlato i „digitální zlato“ – bitcoin – jsou nejdražší v dějinách. Kvůli obavě z bobtnajícího amerického dluhu i z Trumpa v Bílém domě

11.03.2024 Tyto dny jsou na světových burzách věru nebývalé. Prakticky v jeden moment se totiž na historickém cenovém rekordu ocitají jak zlato jako takové, tak také „digitální zlato“ neboli „zlato 21. století“, tedy nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna světa, bitcoin. To je trochu paradox.
img

Strach z Trumpa v Bílém domě rekordně zdražuje zlato. To nyní poprvé v dějinách vyskočilo na cenu 50 000 Kč za unci

06.03.2024 Zlato včera poprvé v historii překonalo hranici 50 000 korun českých za troyskou unci, vyplývá z dat agentury Bloomberg (viz graf níže). Za výrazným růstem ceny drahého kovu stojí i obava z „neřízené střely“ Donalda Trumpa v Bílém domě. Po jeho nynějším úspěchu v primárkách trhy sází na další růst ceny zlata. Historicky rekordní ceny, takřka 2142 dolarů, dosáhlo také právě v americké měně.
C:\fakepath\zemni plyn3.jpg

EU by měla uzákonit plán na ukončení dodávek plynu z Ruska

01.03.2024 Evropská unie by měla do roku 2027 zakotvit svůj plán na ukončení dodávek ruského plynu do zákona, uvedla Litva v dokumentu, který projednají unijní ministři energetiky. Informovala o tom včera agentura Reuters. Od invaze Moskvy na Ukrajinu v roce 2022 se dovoz plynu z Ruska do Evropy prudce snížil, což neplatí pro dovoz ruského zkapalněného zemního plynu (LNG). Evropská komise (EK) navrhla, aby sedmadvacítka do roku 2027 ukončila svou závislost na ruských fosilních palivech.
img

Forex: MNB zariskovala a snížila sazby o 100 bazických bodů

28.02.2024 Tak jako jinde v regionu klesá i v Maďarsku inflace na počátku tohoto roku rychleji než se očekávalo. Reakce na sebe dlouho nenechala čekat, když Národní banka Maďarska (MNB) včera srazila svoji základní úrokovou sazbu o 100 bazických bodů. Ta tak nicméně zůstává na stále relativně vysoké úrovni 9 %, což při (celkové) meziroční inflaci pod 4 % implikuje nadále velmi vysoké reálné úrokové sazby. Přesto se včerejší rozhodnutí MNB forintu příliš nelíbilo a měnový pár EUR/HUF se dnes po ránu dostal nad hladinu 391, což pro maďarskou měnu značí téměř půlroční minima.
C:\fakepath\Rusko3.jpg

Rusko nabízí africkým vládám podporu za nerostné zdroje

27.02.2024 Ruská vojenská rozvědka podle zjištění analytiků britského think-tanku nabízí africkým vládám takzvaný balíček pro přežití režimu. Moskva je tak ochotna poskytovat vojenskou a diplomatickou podporu výměnou za přístup ke strategicky důležitým přírodním zdrojům. Dnes o tom informuje server americké televize CNBC.
C:\fakepath\Global3.png

Světový obchod poroste podle analýzy průměrným tempem 2,8 procenta ročně

21.02.2024 Světový obchod se zbožím poroste do roku 2032 průměrným tempem 2,8 procenta ročně, zatímco tempo růstu hrubého domácího produktu (HDP ve stejném období globálně dosáhne 3,1 procenta. Vyplývá to z analýzy, kterou ČTK poskytla společnost Boston Consulting Group (BCG). Nastává tak podle ní zásadní odklon od trendu posledních dvaceti let, který spočíval v tom, že hnacím motorem globalizace je právě obchod.
img

Bloomberg: Bolest koruny může trvat tak dlouho, dokud se do Česka nevrátí ekonomický růst. Její slábnutí je daní za výrazné reálné zhodnocování let 2020 až 2023

16.02.2024 Letošní oslabení české koruny vůči euru, o 2,8 procenta, je nejvýraznější mezi všemi měnami regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky (takzvaný EMEA region), konstatuje agentura Bloomberg ve své dnešní analýze kondice české měny (viz níže). Přitom v blízké době není zvrácení tohoto trendu pravděpodobné, dodává agentura. Důvodem je prý to, že Česká národní banka bude pokračovat v uvolňování své měnové politiky v podobě snižování klíčových úrokových sazeb. K tomu ji přiměje snižující se inflace a zároveň jen dýchavičný ekonomický růst Česka.
C:\fakepath\Rubl.jpg

BBC: Ruská ekonomika dlouho nevydrží, ale letošní rok může zvládnout

12.02.2024 V březnu 2022 se ruský rubl zhroutil, hodnota akcií Gazpromu a Sberbanky na londýnské burze klesla o 97 procent a v Moskvě se tvořily fronty před bankomaty. Jachty oligarchů, jejich fotbalové kluby, paláce a dokonce kreditní karty byly zabaveny. Rusko se dostalo do vážné recese. Takové byly první důsledky opatření, která Západ přijal po ruském vpádu na Ukrajinu. Základem bylo zabavení devizových rezerv ruského státu, zejména bezprecedentní zmrazení rezerv ruské centrální banky ve výši 300 miliard dolarů, napsal ekonomický komentátor BBC Faisal Islam.
C:\fakepath\USA.jpg

Deficit zahraničního obchodu USA se loni snížil nejvíce za posledních 14 let

08.02.2024 Deficit zahraničního obchodu Spojených států se loni snížil nejvíce za posledních 14 let. Dovoz klesl, zatímco vývoz vyskočil na rekordní úroveň. Ve včerejší zprávě o tom informovalo americké ministerstvo obchodu. Spojené státy minulý rok koupily poprvé za dvě dekády více zboží z Mexika než z Číny, všiml si list The New York Times (NYT). Mexiko se jinými slovy stalo hlavním dovozcem do USA.
img

Goldman Sachs: zůstaňte zainvestování v amerických akciích

06.02.2024 „Ačkoli jsou nyní americké trhy dražší, existuje několik důvodů, proč strategická skupina Goldman Sachs doporučuje i nadále držet americké akciové tituly,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
C:\fakepath\trader-01022024-59-zm.jpg

EU se dohodla na nových pravidlech snižujících náklady na vstup firem na burzu

01.02.2024 Zástupci členských zemí Evropské unie a Evropského parlamentu se dnes dohodli na nových pravidlech, která sníží náklady na vstup firem na akciový trh. Nová pravidla mají rovněž povzbudit zakladatele k uvádění svých podniků na burzu tím, že jim zajistí zachování značné kontroly nad rozhodováním, napsala agentura Reuters.
img

ECB: holubičí otočka zatím není na stole

25.01.2024 Dnešní zasedání ECB bude jedno z dalších v řadě, kdy zůstanou úrokové sazby beze změny na 4,0 % a trhy bude zajímat především rétorika centrální banky. Připomeňme, že na prosincovém zasedání dala ECB jasně najevo, že další „hiky“ již nejsou na stole. To však ještě neznamená, že úrokové sazby půjdou dolů tak rychle a razantně, jak očekávají trhy.
C:\fakepath\trader-22012024-36-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.01.2024 1) Rusko loni sesadilo Saúdskou Arábii z pozice hlavního dodavatele ropy do Číny. Podle údajů čínského celního úřadu dodalo Rusko do Číny rekordních 107,02 milionu tun ropy, tedy 2,14 milionu barelů denně. To je mnohem více než další dva velcí vývozci, Saúdská Arábie a Irák. Čína je největším světovým dovozcem ropy a odmítá sankce na ruskou ropu uvalené Západem.
C:\fakepath\nasdaq-11012024-2.png

Burza Nasdaq je pod prísnym dozorom ženy, ktorá dokázala transformovať svet financií

11.01.2024 S viac ako 20 rokmi odbornej kariéry a významného vedenia v oblasti finančných trhov, Adena Friedman prevzala v roku 2017 pozíciu prezidentky a generálnej riaditeľky spoločnosti Nasdaq, a stala sa hybnou silou transformácie spoločnosti na poprednú globálnu entitu v oblasti obchodovania a technologických riešení. Svoje skúsenosti a vedúcu úlohu uplatnila nielen v Nasdaq, ale aj v iných renomovaných inštitúciách. Tento článok sa zameriava na pozoruhodnú kariéru a významné prínosy Adeny Friedman v oblasti finančného sektora a transformácie Nasdaq na svetového lídra.
img

Údaje o CPI za prosinec mohou vést k rychlejšímu snižování sazeb -řekl člen ECB Centeno

09.01.2024 Podle člena Rady guvernérů ECB Mária Centena nebude muset Evropská centrální banka s rozhodnutím o změnách úrokových sazeb čekat do května. Bankéř v pátek v rozhovoru pro Econostream (přepis byl zveřejněn až dnes), že ECB bude moci začít uvolňovat měnovou politiku dříve, než se donedávna myslelo (přesné datum však odmítl uvést; Centeno poznamenal, že ECB závislost na datech).
C:\fakepath\cesko-2023.png

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2023

31.12.2023 Výběr nejdůležitějších ekonomických událostí roku 2023 v ČR:
C:\fakepath\fxstreet-2023-29122023-2.png

Nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2023

30.12.2023 V tomto každoročně oblíbeném a již tradičním článku se podíváme na všechny klíčové události, které nejvíce ovlivňovaly světové finanční trhy. A to vše velmi přehledně uskupeno do jednotlivých měsíců a dnů – den za dnem jak události přicházely na trhy.
C:\fakepath\Ukrajina-euro.jpg

Ministr: Ukrajina letos dostala ze zahraničí finanční pomoc přes 38 miliard eur

27.12.2023 Ukrajina v letošním roce dostala ze zahraničí finanční pomoc za více než 38 miliard eur (zhruba 939 miliard Kč), uvedl dnes ve videorozhovoru s magazínem Forbes Ukraine ministr financí Serhij Marčenko. Kyjev podle něj díky tomu dokázal financovat výdaje na obranu před útokem ze strany Ruska, ale také pomoc vysídleným lidem, platy státních úředníků nebo důchody.
C:\fakepath\Rusko3.jpg

Ruský premiér Mišustin navštíví v úterý a ve středu Peking

18.12.2023 Ruský premiér Michail Mišustin v úterý zahájí dvoudenní návštěvu Číny, během které se má setkat s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem a jednat s premiérem Li Čchiangem. Oznámila to dnes státní agentura TASS. Na programu 28. pravidelné schůzky šéfů vlád obou zemí má být podle vládního komuniké rozvoj rusko-čínských vztahů, přičemž důraz se má klást na praktickou spolupráci. Vztahy mezi oběma zeměmi se prohloubily po vpádu ruských vojsk na Ukrajinu z loňského února, ale podle analytiků roste ruská závislost na Číně.
C:\fakepath\Argentina.jpeg

Argentina prudce devalvovala měnu a škrtla energetické a dopravní subvence

13.12.2023 Argentina v úterý prudce devalvovala měnu a škrtla energetické a dopravní subvence. Nový prezident Javier Milei, který se úřadu ujal v neděli a hned varoval před tvrdými opatřeními, chce šokovou metodou ozdravit strádající ekonomiku, kde inflace výrazně přesahuje 100 procent. Ministr hospodářství Luis Caputo v televizi oznámil devalvaci argentinského pesa o 54 procent na 800 pesos za jeden americký dolar. Argentina má druhou největší ekonomiku v Jižní Americe.
C:\fakepath\EU2.jpg

EU bude méně závislá na dovozu klíčových surovin, rozhodli europoslanci

12.12.2023 Poslanci Evropského parlamentu dnes schválili pravidla, která mají Evropské unii zajistit dostatek klíčových surovin a snížit závislost zejména na Číně a dalších asijských zemích. Země EU mají podle normy do roku 2030 produkovat desetinu své spotřeby těchto materiálů, zpracovávat 40 procent a recyklovat 25 procent. Pro firmy by podle poslanců měly být motivací investiční pobídky a jednodušší administrativa.
img

FT: EU dá členským státům pravomoc blokovat dovoz plynu z Ruska a Běloruska

08.12.2023 Evropská unie dá členským státům pravomoc blokovat dovoz plynu z Ruska a Běloruska. S odkazem na návrh textu, který vzniká v Bruselu, to napsal britský ekonomický list Financial Times (FT). Znamená to, že kterákoliv členská země by měla možnost zakázat firmám z Ruska a Běloruska přístup k síti svých plynovodů i k terminálům na zkapalněný zemní plyn (LNG).
img

Pohonné hmoty dále zlevňují a pokles cen nekončí. Úterní ukončení výjimky na dovoz nafty z ruské ropy se v cenách u čerpacích stanic v ČR zatím neprojevuje, ještě však není všem dnům konec

07.12.2023 Pohonné hmoty v uplynulém týdnu opět zlevňovaly. Průměrná cena benzínu v ČR klesla o 52 haléřů na litr, takže se benzín prodává průměrně celorepublikově za 36,96 koruny za litr. Nafta pak zlevnila o 39 haléřů na litr, na 37,24 koruny za litr. Benzín je nejlevnější od června, nafta pak od srpna.
img

Česku hrozí citelné zdražení pohonných hmot, Slovnaft jej totiž ode dneška nemůže zásobovat palivy z ruské ropy. Přitom na Moravě každý druhý litr paliv pochází právě ze Slovnaftu

05.12.2023 Česku hrozí nedostatek pohonných hmot, zejména pak na Moravě. Právě na Moravě totiž hned každý druhý litr prodaných paliv pochází z bratislavské rafinérie společnosti Slovnaft, spadající pod křídla maďarského petrochemického podniku MOL. Slovnaftu ale dnes končí výjimka, který mu umožňovala zásobovat Česko palivy, zejména naftou, vyrobenými z ruské ropy. Slovenská vláda Roberta Fica sice nyní v Bruselu jedná o prodloužení této výjimky, ale než Evropská komise dospěje ke konečnému verdiktu, může uplynout několik týdnů.
img

Dovoz jaderného materiálu z Ruska do EU je letos opět vyšší než v roce 2021

01.12.2023 Dovoz jaderného materiálu a souvisejících služeb z Ruska do Evropské unie je letos opět vyšší ve srovnání s rokem 2021, tedy proti období před začátkem ruské invaze na Ukrajinu. S odkazem na Zásobovací agenturu Euratomu (ESA), tedy Evropského společenství pro atomovou energii, to dnes uvedla agentura Reuters. Unie dováží jaderné palivo pro jaderné reaktory navržené v Rusku.
img

Ceny pohonných hmot sice klesají, ale zdražit je může nezdar Ficovy vlády při vyjednávání v Bruselu. Slovensko lobuje za možnost vyvážet ruská paliva do Česka, a pokud neuspěje, pohonné hmoty v ČR zdraží až na cenu kolem 45 korun za litr

30.11.2023 Pohonné hmoty v uplynulém týdnu zrychlily tempo svého zlevňování. Průměrná cena benzínu v ČR klesla o 47 haléřů na litr, takže se benzín prodává průměrně celorepublikově za 37,48 koruny za litr. Nafta pak zlevnila o 57 haléřů na litr, na 37,63 koruny za litr. Benzín je nejlevnější od konce července, nafta pak od poloviny srpna.
img

Ficova vláda v Bruselu lobuje za možnost vyvážet ruská paliva do Česka. Pokud neuspěje, za pár dní výrazně zdraží pohonné hmoty v Česku, až na cenu kolem 45 korun za litr

29.11.2023 Slovenská vláda premiéra Roberta Fica v těchto dnech lobuje u Evropské komise za prodloužení výjimky, která zemi umožňuje dovoz paliv z ruské ropy a zásobování jimi slovenského, ale také českého trhu. Ve většině Evropské unie platí zákaz dovozu ruských paliv už od letošního února. Slovensko, resp. tamní petrochemický podnik Slovnaft, spadající pod maďarský MOL, má vyjednánu výjimku do letošního 5. prosince, tedy do úterý příštího týdne. Právě tu ale chce nyní Ficův kabinet prodloužit.
img

Ministr průmyslu Síkela v reakci na debatu na sociálních sítích potvrdil, že Česko obnovilo dovoz plynu z Ruska. V rostoucí míře dováží z Ruska také ropu

26.11.2023 Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela včera zjevně v reakci na debatu na sociálních sítích potvrdil, že Česko obnovilo dovoz plynu z Ruska. Potvrdil tak informace z účtu ekonoma Lukáše Kovandy, uveřejněné krátce předtím včera na sociální sítí X.
img

Česko letos dováží z Ruska největší množství ropy od roku 2010, tedy ještě od doby před ruskou anexí Krymu. Závislost Česka na ruské ropě je tak letos nebývale vysoká, odstřihávání od ruských dodávek zatím fakticky nezačalo

25.11.2023 Česko letos dováží z Ruska největší množství ropy od roku 2010. V porovnání s předválečným a předcovidovým rokem 2019 dovezlo letos od začátku roku do konce září z Ruska o takřka 750 tisíc tun více ropy než ve stejném období před čtyřmi lety. Závislost ČR na ruské ropě je nebývale vysoká.
img

Česko v tichosti obnovilo dovoz ruského plynu, a hned poměrně razantně. V rostoucí míře dováží z Ruska také ropu

25.11.2023 Proklamace tuzemských politiků, že se Česko zbavilo své závislosti na ruském plynu, jsou od minulého měsíce poněkud v rozporu s údaji z předávací stanice v Lanžhotu. Od začátku října totiž plyn na této hraniční stanici už neteče z Česka na Slovensko jako předtím, ale ze Slovenska do Česka. A to v objemu až 100 gigawatthodin denně (viz graf Bloombergu níže). Znamená to tedy, že Česko bez výraznějšího zájmu médií obnovilo svůj dovoz ruského plynu. Výrazných až čtyřicet procent do Česka dováženého plynu je nyní právě ruského původu.
img

Analytici: Kapacity LNG jsou důležité pro energetickou bezpečnost; otázkou je cena

24.11.2023 Dlouhodobý pronájem kapacity terminálu na zkapalněný zemní plyn (LNG) v Německu je důležitý krok k zabezpečení přístupu státu ke klíčové energetické surovině, hodnotí investici analytici. Podle nich zajištění dodávek energií zvýší jistotu pro domácí průmysl i domácnosti. Finanční výhodnost investice ale zůstává neznámou. Vyplývá to z vyjádření analytiků pro ČTK.
C:\fakepath\euro krize graf.JPG

Studie: Evropská střední třída zaznamenala zhoršení životního standardu

17.11.2023 Evropská střední třída zaznamenala v posledních dvou letech zhoršení životního standardu a obává se, že tento trend bude v dalších letech pokračovat. Za největší rizika pro ekonomický vývoj v Evropské unii považuje válečné konflikty a vysokou inflaci. Vyplývá to ze studie Centra pro evropská studia Wilfrieda Martense, jejíž závěry včera v Praze představila předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09). Studie ukázala, že zhoršení osobního životního standardu zaznamenalo v posledních dvou letech 51 procent příslušníků střední třídy v Evropské unii, naopak o zlepšení ve stejném období mluví 16 procent.
img

NAPŘÍČ TRHY

16.11.2023 Bleskové odhady růstu reálného HDP ve střední a východní Evropě znovu potvrdily, že volatilita těchto důležitých konjunkturálních dat zůstává v postcovidové době značná, což vede k překvapivými výsledkům. To platilo zejména o polských číslech, kde se zveřejněním HDP tentokrát došlo i k tomu, že časová řada byla výrazně revidována a to až do začátku roku 2021. Revidovaná trajektorie polského růstu nejenže nyní vypadá napřímeně, ale navíc z ní plyne i to, že Polsko má již pravděpodobně to nejhorší za sebou.
C:\\fakepath\\Ceska republika.jpg

MF zhoršilo výhled ekonomiky, čeká letos pokles HDP o 0,5 procenta

10.11.2023 Ministerstvo financí zhoršilo letošní výhled ekonomiky, hrubý domácí produkt (HDP) podle něj klesne o 0,5 procenta. V srpnové prognóze předpokládalo pokles o 0,2 procenta. Důvodem zhoršení je slabší spotřeba domácností v důsledku vysoké inflace, řekl dnes novinářům ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). Průměrnou inflaci letos ministerstvo očekává 10,8 procenta, proti srpnu zlepšilo odhad o 0,1 procentního bodu.
img

Cenová tsunami elektřiny: Hrozba pro domácnosti i konkurenceschopnost průmyslu

07.11.2023 V posledním roce se česká společnost potýká s významnými změnami v cenách elektřiny, které přinášejí řadu otázek a obav. Tento trend má hluboký dopad na domácnosti i průmysl a vyvolává diskuse o budoucí konkurenceschopnosti české ekonomiky. Za tímto vývojem stojí několik faktorů, včetně regulací, globální ekonomické situace a nedostatečné konkurence na trhu.
C:\fakepath\Nemecko6.jpg

Pokles průmyslové výroby v Německu v září zrychlil na 1,4 procenta

07.11.2023 Pokles průmyslové výroby v Německu v září zrychlil. Ve srovnání s předchozím měsícem se výroba snížila o 1,4 procenta po srpnovém poklesu o 0,1 procenta. Výrazněji se snížila výroba spotřebního zboží a produkce energií a pokles zaznamenala většina průmyslových odvětví. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnil spolkový statistický úřad.
img

Vzestup zlata zpomalil, protože se zastavil růst sazeb a vzrostla ochota riskovat

06.11.2023 Světové trhy si včera v noci oddechly, když předseda Fedu Powell vyslal jasný signál, že Federální rezervní systém přestává zvyšovat sazby. Po neočekávaně nízkém indexu ISM ve výrobě, který byl toho dne zveřejněn, pomohlo Powellovo poselství zlepšit nálady na trzích, které v poslední době trápí geopolitické obavy, rychle rostoucí výnosy z amerických státních dluhopisů, jež s sebou nesou riziko hospodářského oslabení, a nevyrovnaná výsledková sezóna. Drahé kovy však na vyhlídky na ukončení růstu sazeb, které by pro ně byly za normálních okolností příznivým znamením, reagovaly poměrně nevýrazně. V tomto článku se podíváme blíž na to proč.
C:\fakepath\trader-31102023-62-zm.jpg

Ekonomika Saúdské Arábie ve 3. čtvrtletí klesla kvůli omezování dodávek ropy

31.10.2023 Hrubý domácí produkt (HDP) Saúdské Arábie se ve třetím čtvrtletí meziročně snížil o 4,5 procenta. Důvodem byl prudký pokles aktivity ropného sektoru v důsledku omezování dodávek ropy na světový trh. Vyplývá to podle agentury Reuters z předběžných údajů, které dnes zveřejnil vládní statistický úřad.
img

Tisková konference ECB

26.10.2023 Evropská centrální banka (ECB) na dnešním zasedání ponechala úrokové sazby beze změny, což je v souladu s očekáváním trhu. Prohlášení zveřejněné spolu s rozhodnutím ukázalo, že současná úroveň sazeb je v souladu s dosažením 2% inflačního cíle a že může být nutné držet sazby na zvýšených úrovních po delší dobu.
img

Výsledky společnosti Microsoft

25.10.2023 ‚‚Microsoft vzhledem k vysokým očekáváním, se kterými vstupoval do tohoto výsledku hospodaření, nutně potřeboval přinést výsledky - a to se mu podařilo. Technologický gigant vykázal hvězdné výsledky, přičemž tržby, zisk i cloud překonaly odhady, což mu pomohlo ospravedlnit jeho nadstandardní ocenění.
img

Ruská společnost Gazprom poskytne Maďarsku a Číně na zimu další plyn

23.10.2023 Ruská plynárenská společnost Gazprom ještě letos poskytne Maďarsku a Číně další plyn. Podle agentury TASS to řekl generální ředitel podniku Alexej Miller. Ruský prezident Vladimir Putin minulý týden jednal v Číně s lídry obou zemí a součástí ruské delegace byl i Miller. Maďarsko má s Gazpromem od roku 2021 uzavřené dlouhodobé smlouvy o dodávkách suroviny.
img

Samé dobré zprávy pro Fialovu vládu. Inflace v Česku klesá nejrychleji v EU a současně nejrychleji za 22 let, ratingové agentury navíc přestávají hrozit zhoršením ratingu

23.10.2023 Česko již prakticky zkrotilo inflaci. Ratingová agentura Standard & Poor’s mu přitom současně potvrzuje hodnocení úvěruschopnosti, a dokonce i příslušný výhled. Fialova vláda tak získává mezinárodně přijímaný „štempl“, že zvládla podstatnou část odstřižení od dodávek ruských energií, aniž by destabilizovala veřejné finance. To může být jeden z klíčových „trumfů“ předvolební kampaně.
C:\fakepath\Cina-2.jpeg

Čína na summitu nepodepsala smlouvu o dalších dodávkách ruského plynu

19.10.2023 Čínští představitelé nepodepsali smlouvu o dalších dodávkách ruského plynu ani o výstavbě plynovodu Síla Sibiře 2. Upozornil na to včera list The Moscow Times. O projektu plynovodu se mělo jednat v úterý v Pekingu v rámci summitu věnovaného takzvané nové Hedvábné stezce, uvedl mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. V ruské delegaci nechyběl vicepremiér Alexander Novak, který dohlíží na energetický sektor, šéf plynárenské společnosti Gazprom Alexej Miller a šéf ropné společnosti Rosněfť Igor Sečin. Souhlas čínského prezidenta Si Ťin-pchinga se přesto nepodařilo získat, napsal citovaný deník.
img

Inflace měřená HICP v eurozóně nadále zpomaluje

18.10.2023 Inflace v eurozóně v září prudce klesla na 4,3 % z 5,2 % v předchozím měsíci. Tempo růstu cen v eurozóně tak výrazně zpomaluje a blíží se cíli centrálních bank. Meziměsíčně však stále roste tempem 0,3 % a zpomalení je tak částečně způsobeno odchylkou z minulých měsíců, kdy ceny rostly meziměsíčně vyšším tempem. V Evropské unii se však inflace oproti předchozímu měsíci nepohnula a zůstává na úrovni 4,5 %.
img

Analýza způsobů vydělávání peněz: od hazardních her po investování do akcií

18.10.2023 Ve vyvíjející se ekonomické situaci v České republice je k dispozici mnoho možností výdělku, od tradičního zaměstnání až po podnikatelské dobrodružství. S každým dalším rokem se noříme do online světa, a proto vám tento článek osvětlí různé možnosti výdělku v riskantních podnicích včetně online kasin, kde můžete získat free spiny dnes zdarma a dosáhnout finančního úspěchu. Ať už jste profesionální investor, nebo nadšenec do hazardních her, informace budou komplexním průvodcem vyděláváním peněz v naší zemi.
img

Zlato na svém čtyřtýdenním maximu

18.10.2023 Zlato, které je často považováno za bezpečný investiční přístav, dnes dosáhlo svého čtyřtýdenního maxima. V uplynulém týdnu se také oddělilo od svého tradičního konkurenta - výnosů amerických státních dluhopisů. Tato dvě aktiva mají většinou negativní korelaci, protože vyšší výnosy často odrazují investory od zlata, které neposkytuje žádný výnos, a směřují k americkým státním dluhopisům. Toto kvazi-bezrizikové aktivum v současné době nabízí výnos nad 4,8 % p.a.
C:\fakepath\1697541197-Kde_mte_pozornost_vydlat_nebo_uetit.jpg

Jak překonat závislost na tradingu

17.10.2023 Závislost na tradingu je jedním z hlavních problémů bránící ziskovému obchodování, který může mít negativní dopady i nad jeho rámec. Jak se závislosti zbavit si přečtěte v tomto článku.
img

Významná ratingová agentura Standard & Poor’s tleská Fialově vládě: zvládla odstřižení od ruských energií, aniž by destabilizovala veřejné finance. Rating i výhled proto ponechává beze změny

14.10.2023 Světově významná ratingová agentura Standard & Poor’s dnes večer potvrdila Česku hodnocení bonity jeho úvěruschopnosti na stupni „AA-“. Agentura dokonce ponechává beze změny i ratingový výhled, který tudíž nadále zůstává „stabilní“. Celkové hodnocení Českého veřejného dluhu v podání Standard & Poor’s tedy zůstává neměnné už od srpna 2011.
C:\fakepath\prumysl2.jpg

Průmyslová výroba v Německu se v srpnu snížila o 0,2 procenta

09.10.2023 Průmyslová výroba v Německu v srpnu pokračovala čtvrtý měsíc za sebou v poklesu. Ve srovnání s předchozím měsícem se snížila o 0,2 procenta, pokles však zpomalil z 0,6 procenta v předchozím měsíci. Nižší byla produkce energií a ve stavebnictví, výroba aut se však zvýšila. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil německý statistický úřad.
C:\fakepath\cina-gallium.jpg

FT: Může být Evropa zelená bez důležitých nerostných surovin z Číny?

08.10.2023 Blízký východ má ropu, Čína má kovy vzácných zemin, řekl v roce 1987 tehdejší čínský lídr Teng Siao-pching, když byl na návštěvě města Pao-tchou v autonomní oblasti Vnitřní Mongolsko. V této lokalitě se nachází jedno z největších nalezišť vzácných zemin v Číně. I když kovy vzácných zemin jsou po celém světě, žádná země je nevyužívá tak, jako Čína. Peking rozpoznal strategickou důležitost těchto zdrojů před více než třiceti lety a vybudoval si dominantní postavení v produkci oxidů vzácných zemin - vytěžené suroviny, ze které se oddělují prvky vzácných zemin, píše list Financial Times (FT).
C:\fakepath\Nemecko8.jpg

Zakázky německého průmyslu stouply víc, než se čekalo, výhled je ale nejistý

06.10.2023 Zakázky německého průmyslu se v srpnu zvýšily více, než se čekalo. Zájem byl o počítačové, elektronické a optické výrobky. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů německého statistického úřadu. Podle agentury Bloomberg je to známka toho, že se klíčový výrobní sektor země, který trpí zpomalením světové ekonomiky a vyššími úrokovými sazbami, možná stabilizuje. Výhled pro tento sektor ale zůstává nejistý, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\EU-Cina.jpg

Dombrovskis: EU nechce přerušit vztahy s Čínou, i když se snaží snížit závislost

25.09.2023 Evropská unie nemá v úmyslu přerušit vztahy s Čínou, i když podniká kroky ke snížení ekonomické závislosti a rizik. Na pekingské univerzitě Čching-chua to dnes řekl eurokomisař pro obchod Valdis Dombrovskis. Sedmadvacítka bude podle něj důraznější při prosazování spravedlivé hospodářské soutěže a hájení svých zájmů. Očekává se, že místopředseda unijní exekutivy své obavy probere s čínským vicepremiérem Che Li-fengem, uvedla agentura Reuters.
img

Ranní shrnutí (25.09.2023)

25.09.2023 Asijsko-pacifické trhy vykázaly v úvodní seanci tohoto týdne smíšené výsledky. Japonský index Nikkei 225 byl s nárůstem o 0,85 % hlavním tahounem, zatímco čínské indexy klesly o více než 1,30 %.
img

Společnost Cisco oznámila rekordní akvizici 🔔.

22.09.2023 Společnost Cisco Systems (CSCO.US) oznámila svůj záměr převzít firmu Splunk, která se zabývá kybernetickou bezpečností, za odhadovanou cenu 28 miliard dolarů, což znamená, že jedna akcie vyjde na 157 dolarů. Jedná se o historicky největší akvizici společnosti Cisco, která je vedena její ambicí posílit své softwarové podnikání a využít potenciál umělé inteligence. Očekává se, že transakce bude uzavřena ve třetím čtvrtletí roku 2024, a společnost Cisco předpovídá, že tyto synergie do dvou let zlepší hrubé marže a zisk mimo GAAP.
C:\fakepath\usa-20092023-1.jpg

Další velké riziko pro finanční trhy - Americký shutdown

20.09.2023 Americká vláda nemá na růžích ustláno. Ihned poté, co bylo na začátku prázdnin vyřešeno navýšení amerického dluhového stropu, na konci září vznikl další problém - schválení amerického rozpočtu pro následující rok. Kongres Spojených států nemusí tento rozpočet schválit, což má potenciál značně komplikovat globální politickou situaci. Vojenská pomoc Ukrajině nebo Tchaj-wanu se může zpomalit, nebo dokonce zastavit, ale to není jediný možný důsledek.
C:\fakepath\Nemecko_a_Cina.jpg

Německé investice v Číně v pololetí klesly z loňského rekordu

20.09.2023 Přímé investice Německa v Číně se v první polovině letošního roku snížily na 10,31 miliardy eur (251,5 miliardy Kč) z loňských 12 miliard eur, což byl rekord. Jejich podíl na celkových investicích Německa v zahraničí se však zvýšil, protože celkové přímé investice klesly na 63 miliard eur z loňských 104 miliard eur. Vyplývá to z analýzy, kterou od institutu IW získala agentura Reuters.
img

Česko dováží nejvíce ruské ropy od roku 2010. Ruská ropa z Dálného východu už je přitom dražší než ropa Brent, i když sankce měly vést k tomu, že bude naopak levnější

20.09.2023 Pohonné hmoty v Česku zrychlují tempo svého zdražování. Benzín v minulém týdnu poprvé od loňského listopadu překonal v celorepublikovém průměru psychologicky důležitou cenovku 40 korun za litr, nafta k tomu nemá daleko.
img

Proč zvyšování sazeb nejvíc trápí Evropu

19.09.2023 ZVYŠOVÁNÍ: Evropská centrální banka (ECB) minulý týden naznačila, že se zvyšováním úrokových sazeb pravděpodobně skončila. Se základní sazbou na úrovni 4,5 % a po deseti navýšeních je Německo v recesi a regionální indexy PMI jsou kontrakční. Mezitím Bank of England (BoE) zvažuje poslední zvýšení sazeb, přičemž Spojené království čelí jedné z nejvyšších inflací na světě. Situace je zcela odlišná od stavu ve Spojených státech, kde jsou sazby vyšší již delší dobu a ekonomika je stále silná. Pevné sazby s dlouhodobější splatností otupují transmisi měnové politiky v USA. Naopak ve Spojeném království a v Evropě ji urychluje vyšší úroveň zadlužení, závislost na bankovních úvěrech a dluh s pohyblivou sazbou. Takové prostředí zpomalení urychluje.
Související klíčová slova: Čínská vývozní omezení | Lufthansa (LHA.DE) | Společnost Synot Invest | Inovace v energetickém odvětví | Další snižování sazeb | Multimilionáři | HDP Česká republika | Střední Evropa | Německé ministerstvo hospodářství | Sociální vliv | Bilanční suma | Investiční pobídky | MDNA | Odhad vývoje ekonomiky | První odhad HDP | Obsluha státního dluhu | Akcie Meta Platforms | Marcos Caramuru | Lidské emoce | Zpomalení čínské ekonomiky | FCF | Mt Weld | Transparentnost a odpovědnost | Dodávky energií | Růst v eurozóně | BCPP | Uvolněné měnové politiky | Největší ruská banka | Levnější financování dluhu | Orsted (ORSTED.DK) | Omezení zahraničních investic | ChatGPT | Jak fungují akcie | Mediální magnát Rupert Murdoch | Zásoby zemního plynu | Drahá elektřina | Automotodrom | Ontario Teachers | Průzkum Cambridgeské univerzity | Ekonomické následky | Sdružení národů jihovýchodní Asie | Faktory ovlivňující environmentální události | Výnosy dluhopisů | Přehled různých odvětví | Průmyslově-technologický holding | Dlouhé pozice | Lidské činnosti | BRIC | Světové akcie | Aktuality z komoditních trhů | Dukascopy | Britský finanční sektor | Geopolitické konflikty | Ozvěny trhu | Měnový pár EUR/HUF | Skandinávské aerolinky | Války | Změny průměrného pojistného | Lithium | Západní země | Foxconn | Vývoj | Míra nezaměstnanosti v USA | Americká automobilka Tesla | Závislost na ruských energetických surovinách | Obchodní platformy | Hospodářský kurz Číny | Dana Drábová | Češi | Allwyn | Data z trhu práce | Take Profit | Budapešť | Ozbrojené konflikty | Australská centrální banka | Evropská komisařka pro energetiku | Allianz | HDP Ruska | Nákupu státních dluhopisů | Ceny plynu TTF | LHA | Online kasina | Společnost Invesco | Sociální faktory | IW | Skupina Colt | Chování centrálních bank | Jana Steckerová | Výzvy pro americký dolar | Základy algoritmického obchodování | Privilegia dolaru | Zdražovat | Měnový pár EUR/CZK | Analýza akcie | DPH | Americká automobilka | EUR | Závislost na dovozu energie | FDA | Spotřebitelské výdaje | Usť-Luga | Komuniké | Přijmout euro | Cena severomořské ropy | Dříví | Vývoj hodnoty akcií | Sankce na ruskou ropu | Nafta v ČR | Úvěrový trh | Náklady na opravy | Globální koordinace | Transněfť | Standard & Poor's | Komfortní zóna | Zahraniční intervence | Levné peníze | Nedostatek čipů | Kalifornie | Stanovená pravidla | Finanční ústav | Brokeři | Společnost GasNet | Zavedení embarga EU | Norské společnosti | Nedostatek potravin | Hlavní úrokové sazby | Tranzitní země | Mark Tinker | Garanční systém | Surová ropa | Automobilový sektor | Faktory ovlivňující energetické zdroje | XOM | Cílový trh | Výkyvy | Itálie | Analytici Bank of America | Zásoby zlata | McDonald's | Stoxx | Stavební produkce | GLE.FR | Navyšování mezd | Vývoj konfliktu | PEPP | Obchodní deficit | Magnát Rupert Murdoch | Vývoj ceny zlata | CBDC | Obilí z Ukrajiny | Akcie firmy | Texas | RDIF | Cena Virgin Galactic akcie | První den obchodování | Dekabank | Mega Millions | Očekávání | Korelace | Jüan | Historické události | Volatilní | Inflace v září | Trh dluhopisů | Evropské centrální banky | CSCO.US | Aktuální kurzy měn | Poslanci | T-Mobile | Nikl | Viterra | Beta koeficient | Swingy | AMC Entertainment Holdings | Chile | Růst ceny cukru | UCG.IT | Tlak na Rusko | Eemshaven | Novo | Předpověď ceny | Obchodní rizika | EUR/JPY | Kvartální výsledky | Podnikání společnosti | Londýnské burzy | Vliv pandemií | Zasedání ČNB | Rozvoj umělé inteligence | Automatizace obchodování | PMI v eurozóně | Spolupráce a globální koordinace | Veřejné finance | Letecké společnosti v Asii | Novartis | Schodek státního rozpočtu | Ministerstvo průmyslu a obchodu | FAA | Ark | Účetní rok 2023 | Humanitární důsledky | Ruské invaze na Ukrajinu | Klimatická politika | Trh práce | Bankovky | Alexander De Croo | Společnost Ryanair | Pesimistické odhady | Evropská komise | Gazprom Germania | Skupina Creditas | Státní televize | Pro investory | Souhrnný indikátor | Plynovod Nord Stream 2 | Burza Nasdaq | Průmyslové podniky | Oživení ekonomiky | Schůzce FOMC | P/B | Swiss | Crypto | Czech Media Invest | Investice | Britská centrální banka | Společnost Equinor | Německý automobilový koncern | Rozvolnění | PDVSA | Spotřebitelský sektor | USD/ZAR | Význam inovací a výzkumu | Potenciál | MACD | Loterijní společnosti | Investiční certifikát | Support | Nové technologie | Diverzifikace | Turecká lira (TRY) | Allianz Trade | Mezinárodní ratingová agentura | Edge | Akvizice | Devon Energy | Posílení | Finanční stabilita | Lednová inflace | Hegemonie dolaru | Továrny na čipy | Cena zemního plynu ve Spojených státech | Přesnost | Robert Downey ml. | Nejdůležitější ekonomické události | Technologie blockchain | Macquarie Asset Management (MAM) | Bankovní společnost | Julius Bär | Burzovní cena plynu | Cyklus zvyšování sazeb | Škoda Auto | Virgin Galactic akcie | ADP report | Etnické rozdíly | Formule | Alessandro Dazza | Frakování | Země Perského zálivu | Ifo | Japonské akcie | Světové ceny kávy | Hlavní index německých akcií DAX | Manipulace s trhem | Zisk před zdaněním | Argos Capital | Obchodní pravidla | Pojišťovna Generali | Invaze na Ukrajinu | Great Wall ORA | Prognózy | Britská libra | Šéf Fedu Powell | NYSE | Intervence | Londýnská burza kovů (LME) | Společnost Cisco | Přístav v Číně | Kryptoburzy | Výkonný ředitel | Broadcom | Juliána Mochnaľová | Energetický problém | E.ON | Ark Investment | Azitra | High-frequency trading (HFT) | Klesly akcie | Experti | Cathay Pacific | Německý parlament | Politico | Raytheon Technologies (RTX.US) | Futures kontrakt | Náklady na financování | Mimořádné daně | Chování | Rekord | Více akcií | Ministr dopravy | Bull run | Ruský premiér | Přeshraniční platby | Raiffeisenbank | Zpevňování koruny | Úsporný balíček | Návyky | Nezávislost | Bitcoiny | Burza cenných papírů Praha (BCPP) | Zastropování ceny | Průměrný výnos | Bankovní skupina | Návrh zákona | Stop-Loss | Trading Setups Review | Evropské měny | Nákupy aktiv | Creditas | Olívia Lacenová | Silný frank | Dění na trzích | Zvýšení minimální mzdy | Moody's Investors Service | Měnový výbor ruské centrální banky | Největší světová ekonomika | Bidenova administrativa | The Moscow Times | ORSTED.DK | Společnost Apple | Úrokové sazby v USA | Cenové úrovně | IHS | Uvolňování měnové politiky | Asijské trhy | Účely primární veřejné nabídky | Reálné příjmy domácností | Ukrnafta | Obchodní seance | Odhad letošního růstu ekonomiky | Český statistický úřad | Impuls | EUR/USD | Hackerský útok | PiS | Bruno Le Maire | Bruegel | Gallium | Singapore Airlines | General Electric | Tradiční měny | Administrativa prezidenta | Vanguard | Mediální magnát | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Krypto burzy | Javier Milei | Trend oslabování | Informovanost veřejnosti | Stimul | Von der Leyenová | Reakce ČNB | Předseda představenstva | Reality | PKN Orlen | Americká kosmetická společnost | Mediální společnost | Digitální aktiva | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | Americký soud | Cena bitcoinu | General Motors (GM) | Obchodování na burzách | SOK | Americký ropný gigant | Spotový trh | Konkurenti | Alexej Miller | Index Cboe | Čas obchodování | Price Action | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Vývoj měnového páru MXN/JPY | Akcie společnosti | ETH | Chování trhu | Streamovací služby | VOW1 | Solidarita | Stochastický oscilátor | Důvěra v ekonomiku | Softwarová společnost | Automotodrom Brno | Aktuální vývoj | Desetileté výnosy | Benchmark | Cena pšenice | SDR | Rostoucí výnosy | Hospodářské noviny (HN) | Inovativní technologie | S&P Global Market Intelligence | Společnost E.ON | Nejvíce zlata | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Vydavatelství Editis | Zvýšení dodávek plynu | Druhá největší ekonomika | Lagardeová | Vliv médií | Nejvyšší soud | Většinový podíl | Průměrné mzdy | Automobilka PSA | Demografie | Sankce EU | Volatilní poptávka | WACC | Cenné papíry | Americké podniky | La Nina | Výnos | Fitch Solutions | P/S | DeFi | Velcí investoři | Akcia týždňa | BlackRock | Lockdowny v Evropě | Take-Profit příkazy | Green Deal EU | Diem Association | Shrnutí roku | Ocelářství | 100 miliard dolarů | Měnový pár USD/JPY | Tomtor | RBS | Hlavní ekonom britské centrální banky | Trh s dluhopisy | Brent | Výkon průmyslu | Soukromá spotřeba | IHNED | Asijské akcie | Akcie těžařů | Delta | Alexander Novak | Zpřísňováním měnové politiky | Dlužník | Styl obchodování | First Citizens | Zhejiang Huayou Cobalt | Jen-tchien v Číně | Americký akciový trh | Vývoj na trzích | SMA | Drahokam | USMCA | Vzdělávání | Russell 2000 | Denník | Výrobce letecké techniky | Šéf Fedu | Opatření v Číně | Vliv na energii a dodávky | Slabá poptávka | Růst sazeb | Účetní rok | Dopravci | Rozhodnutí o sazbách | Reddit | Zkrocení inflace | Kryptoburzy FTX | Šéfové | Jiné měny | Zdravotní pojišťovna | Jürgen Gassmann | ESG | Index DOW | Import | Capri | Americká energetická společnost | Podíl dolaru | Skupina J&T | Německý akciový index DAX | Výhody Martingale strategie | Akcie společnosti Palantir | Akcie Facebooku | Palantir akcie (PLTR) | Pohyby kurzu | Exchange | Investiční portfolio | Zájem zahraničních investorů | Milton Friedman | O2 Czech Republic | Centrální banky světa | Forexový trh | Akcie roku 2020 | Investiční strategie | Miliardář Elon Musk | Společnost Huawei | Státní dluh | Zastavení dodávek plynu | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Touha po úspěchu | Hluboké recese | Dedolarizace | Bouře a povodně | Kontrakty | Propad rublu | Výdej energie | INR | Protistrana | Strach | Vstoupit na burzu | Odvětví ropy | Markéta Pekarová Adamová | Nová makroekonomická prognóza | Inovativní řešení | Eurokrize | Propad cen | GBP/EUR | Cathie Woodová | Kancléřka Merkelová | AbbVie (ABBV.US) | Očekávání ČNB | Online obchodování | AUDUSD | Eliminace emocionálních rozhodnutí | Praxe | Investiční výhled | Pád měny | Škoda | Platební neschopnosti | Americká technologická společnost | JPY | Obranný sektor | Spory kolem ruského plynu | Nord Stream 2 | GP Alliance | Michel Barnier | Premiéři zemí Evropské unie | Analytický tým FXstreet.cz | Premiér Mario Draghi | Spotřebitelské inflace | Síť Threads | Riziko zeleného dluhu | AI | Investiční příležitost | Polovodiče | WIG20 | Bulgargaz | Růst hrubého domácího produktu | Platby na eura | Zpomalení růstu čínské ekonomiky | Větrné turbíny | Odhad HDP | Měny rozvíjejících se zemí | Casino | Vincent Van Peteghem | Posilování dolaru | Asad | N7 Holding | Německá společnost | Uber Technologies | ÚOHS | Ekonomiky | Trader na finančních trzích | Finanční výkonnost | Sázkové techniky | Changpeng Zhao | Rozhodnutí soudu | Obchodník úspěšný | Projekce | Znehodnocení | Nexen | The Washington Post | Extrémní nárůst | Těžba lithia na Cínovci | Růst měnového páru | Zlaté zásoby | Kompatibilita s kapitálem | Peníze | Nabídky akcií | Prudký růst ceny ropy | Pandemie COVID-19 | Závislost na USA | Robert Habeck | Alexandr Lukašenko | Úspěšný trader | Cena Brentu | Ukazatel | Největší kryptoměnová burza | Bankovní rady ČNB | Výrobní sektor | Vývoj měnové politiky | Francouzská společnost Imerys | Společnost VNG | Etické otázky | Continental (CON.DE) | FTX | Fungování mezinárodních konfliktů | Historický milník | Měny v regionu | Reálné ekonomiky | Trpělivost | Aurora Cannabis | Český ministr | Společnost Kofola | Title Transfer Facility | Měnová situace | Teradyne Inc. | Zastropování cen energií | Světový finanční systém | ČNB Rusnok | Meziroční růst cen | Úřad pro hospodářskou soutěž | Největší krize | Americká lehká ropa WTI | Nestlé | Lukáš Voženílek | Hlavní centrální banky | Certifikáty | Platidla | Velký kapitál | Myšlenkové schéma | Medvědí trh | Co jsou environmentální události? | Prognóza | FTSE 100 | Výrazný vzestup | Evropské firmy | Služby | Americká sněmovna reprezentantů | Dodávky ruského plynu | Obchodovat na burze | Kolísání kurzu | Britská banka HSBC | Pokles ceny ropy | Bezpečné přístavy | Evropský výrobce letecké techniky | Saxo Bank | Čerpání peněz | Adani | Oblasti tradingu | Current Ratio | Německá zajišťovna | CRM | Energetické úspory | Barel ropy | Stochastický | Palladium | Americký Fed | Magellan Midstream Partners | Tržní hodnota | Goldmani | Ropa WTI | Vzácné kovy | Měnověpolitické operace | Micron | Eroze půdy | Organizace SWIFT | Výsledek hospodaření | Psychické problémy | Lockheed Martin | Americká softwarová společnost | Firmy v Číně | Bankovní rada ČNB | INTC.US | Americká společnost Tapestry | Měnová krize | Synot Invest | Významný milník | Developeři | Brexit | E-Control | Sentiment indikátory | ZEW index | Dopady krize | Společnost NJJ | Burza cenných papírů Praha | Open Society Foundations (OSF) | Kontrakty na ropu | Poměr P/B | Společnost Genesis | Dobrý obchodník | Pesimismus | CSCO | Skupina EPH | Závod na elektromobily | Největší IPO | Evropské burzy | Bungie | Veřejný rozpočet | NVDA.US | Valná hromada | Ekologové | Obchodní dohoda | Chainalysis | The Economist | Master of Business Administration | Pozornost investorů | Burzy | Největší světové ekonomiky | WallStreetBets | Boháči | Německý ministr hospodářství | EURUSD | USD/EUR | USD/BRL | Americké ekonomiky | Ceny elektřiny | Kapitál | Kč/USD | Americký prezident Joe Biden | Dmitrij Polevoj | Dopravní subvence | Svět kryptoměn | Člen ECB | Fondy obchodované na burze | Hello Bank | Cestování | O2 | Primární veřejná nabídka (IPO) | Odliv kapitálu | Společnost Siemens | Bayer | Růstová fáze | Analytik Saxo Bank | Slovenská vláda | Akcionáři | Švýcarská centrální banka (SNB) | Proražení | Cash flow | xStation | Prodeje aut | Nákup plynu | Magnát | Výkon | Posílení koruny | Státní ropná společnost | Backtesting | Zadlužení Evropské unie | Investovat | USD | Rijád | Velikost pozic | Česká pošta | Plynovod Nord Stream 1 | InterContinental | Velké firmy | Export | Burzovní komise | Změna klimatu | Andy Leach | Upravený zisk | Otřesy na finančních trzích | Mladší generace | Depozitní úroková sazba | Technická analýza | Macquarie | Zasedání FOMC | Hyperinflace | OIV | Dot plot | Klíčové suroviny | Proočkovanost obyvatelstva | Obavy z pandemie | Posilování koruny | Trh s nemovitostmi | CISCO | Zynga | Rozhodnutí ECB o sazbách | Deficit zahraničního obchodu | Výstavba gigafactory | GBP/JPY | Unie | Těžební projekty | Zastavení poklesu | Komárek | Fear of Missing Out | Prodej automobilů | Investiční horizont | Qualcomm | Klimatické technologie | Tržní hodnota firmy | Výroční zprávy | Ruská společnost | Tržní volatilita | Vývoj ceny zemního plynu | Více peněz | Plány | Martin Winterkorn | Německý koncern | Energetická společnost | Na burze | Larry Summers | Zemědělský svaz | Aktuální informace | Vyšší dividenda | Šok | InterGen | Čínská telekomunikační společnost | N7 Holding Ltd. | Varianta delta | Producenti na Blízkém východě | Přizpůsobení se změnám | Energetické zdroje | ČSOB | Hongkong | Ekonom společnosti | Spikevax | Evropská inflace | Italský premiér | Globální krize | ProSiebenSat.1 | ByteDance | Zvyšování těžby | Special Drawing Rights | Společnost Pfizer | Paxton See Tow | Price-to-Earnings | Tvorba pracovních míst | Zavedení eura | Společnost Emirates | Total | Trh s ropou | Fialova vláda | Ekonomická aktivita | Regulace | Žaloba | Kofola | Ceny BTC | Katar | LMT | Ranní zpráva pro tradery | Maďarsko | Třetí vlna | Makléři | Noviny | Měnový fond | Těžba bitcoinů | Pozitivní signál | LG Energy Solution | Konec globalizace | Tichomoří | Úroková sazba | Očkování proti covidu-19 | Inflační spirála | Cenné kovy | Růst výrobních cen | Ceny emisních povolenek | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Kabinet | Split | AAPL | 21. století | Xiaomi | Litva | Emirates | Konopí | Hypotéky v Česku | Růst amerických výnosů | Daňové škrty | Pověst | Tržní trendy | Zhoršení platební morálky | Roční růst | PPF Telecom Group | Spekulovat | Fitch Ratings | Německý dovozce ruského plynu | Swapy | Cenové tlaky | Cena elektřiny pro německý trh | Sociální sítě | Akcie Exxon | Elektrárenská společnost | Nasdaq v New Yorku | CashFlow | Mezinárodní spolupráce | Ruský prezident | Pokles cen nemovitostí | P.A. | Snižování úroků | Čtvrtletní výsledky | Odkupy akcií | Bankomaty | Kapitálový trh | Komoditní sektor | Vysoký veřejný dluh | Wienerberger | Oživení trhu | Avast | Americké ministerstvo spravedlnosti | Zvýšení sazeb | Vysoké sazby | Šíření mutace | Cena Virgin Galactic | Vnímání rizika | Vládní výdaje | Panevropský akciový index | Středoevropské měny | Grant Shapps | Nárůst nově nakažených | Vyšší náklady | Dovednosti | Rusové | Hospodářské záležitosti | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Německý export | Státní výdaje | Patria Online | Akcie Google | Hospodářský institut | Dovoz | Automobilka Tesla | Budoucnost | Baterie do elektromobilů | Obrovský potenciál | Šíření nemoci | Admirals | Uvalení sankcí na ruský plynovod | NextEra | Aktuální kurzy | Nejbohatší | Obchodování na finančních trzích | Produktovod | Investice do těžby | Tržní pohyby | Akcie Mastercard | Model 3 | Skokové posílení | Czechoslovak Group (CSG) | Hyundai | Jeffrey Sachs | Penzijní fondy | Nikkei | Instagram | Uhelné elektrárny | Zahájení ruského útoku | Pro tradery | Společnost China Mobile | Model Y | The New York Times | Hospodářská data | Investoři v USA | Generace Z | 1 milion | Cenové pohyby | Gigant Gazprom | Stratégové | Konvergence | Výrobní ceny | Čínské úřady | Obchodní deficit USA | Marek Mora | Komoditní | Nejsilnější růst | Souhrn finančních trhů | Světová finanční krize | Anwar Ibrahim | Světový obchod | Vývoj meziroční inflace | Skupina KKCG | Ukončení měnových intervencí | Lucid Motors | Ruské banky | Výkonnost společnosti | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Price-to-Earnings Ratio | High-frequency trading | Býčí sentiment | Finanční výsledky společnosti | QCOM.US | Northrop Grumman | Globální finanční systém | Progres | Scorpio Tankers | Trend following | Zdravotní péče | Vybírání zisků | EUR/CZK | Data z amerického trhu práce | MindMed | Zájem investorů | Spotové obchodování | Blockchainové technologie | Válka na Ukrajině | Krize na energetickém trhu | McKinsey | Nigérie | Intercontinental Exchange | Turkish Airlines | Průmyslová výroba v Německu | Banka JPMorgan | Stav energetické nouze | Poptávka centrálních bank | Elon Musk | Ropné zásoby | Rekordní zisk | Euforie | Dostatek hotovosti | Zasedání OPECu | Finančník | CO2 | Nedostatek polovodičů | Akciové indexy | Francouzská automobilka | Oliver Blume | Obrat trendu | Čínští výrobci | Tesla Elon Musk | Společnost Shell | Zásoby suroviny | Investoři | Malta | Prodej nových osobních automobilů | Maďarské fondy | Investing.com | Obchodní deník | Portfolio | Fungování | IAG | Sója | Current ratio | Myšlení | Výnosy z amerických dluhopisů | Upstream | Petr Pavel | Akciová burza | Vládní představitelé | Západní společnosti | Online nakupování | Globální ekonomiky | Fiat Chrysler | Nejistoty | Americký prezident | Akcie na burzách | Fidelity | Dolar roste | Polymetal | Situace kolem koronaviru | Vliv mezinárodních konfliktů na ekonomiku | Nejnovější výsledky | Očkování proti covidu | Slovenská ekonomika | Evropská měna | Coca-Cola | Rozdělení akcií | AMD | Moderna | Společnost Google | Přidaná hodnota | Média | ADR | Primární nabídky | Inflační čísla | Tržní rizika | Vyšší úrokové sazby | Kurz japonského jenu | Obchodní platforma | Metalurgie | Rutinní chování | Data z americké ekonomiky | Obchodní napětí | Mezinárodní agentura pro energii | Sazby ČNB | Euro Stoxx 50 | METROSTAV | AA | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | MSCI Emerging Markets | Dosažení zisku | Západní sankce | Investovaný kapitál | Venezuela | Světové kryptoměny | Bez rizika | Statistický úřad Eurostat | Dovoz ropy | Zisk | Firma Meta | Global Blood Therapeutics | Ruské společnosti | Irský ministr financí | Peso | Janet Yellenová | APA | iPhone 15 | Zpřísňování měnové politiky | Graf akcií | Globální diverzifikace | Vakcína | Hlavní měny | Průmyslové revoluce | Vyšší hodnoty | Globální akciové trhy | Červencová inflace | Den obchodování | Commonwealth Bank | Vývoj ceny cukru | Skupina OPEC+ | Nová prognóza | Finanční instituce | Makroekonomická prognóza | Konflikt mezi Izraelem | Lukáš Lipovský | Ruské ropy | Bank of England | Automobilka Toyota | Společnost Nasdaq | Forward guidance | Recidiva | Zveřejnění zprávy | Cineworld Group | CAC 40 | Britský premiér | NKÚ | NAHB | Andrew McCaffery | Vývoj sazeb | Daniel Křetínský | Roboti | Prezident | WSJ | Tiskové agentury | Inflace v květnu | AT&T | SaxoBank | Rostoucí ceny ropy | Americké prezidentské volby | Obchodování s termínovými kontrakty | Boom | Světový obchod se zbožím | Energetický gigant | Neziskové organizace | Mimořádná opatření | EBF | BP | Britské akcie | Energetická diverzifikace | Bohatí | Christian Lindner | Úsporný tarif | Řetězec Casino | Hold | Japonská automobilka | NICKEL | Strategie Martingale | Vstup firem na akciový trh | Růst německé ekonomiky | Kurzy měny | Funkční období | Nižší poptávka | KDU-ČSL | Tranzitní plynovody | Německý výrobce | Bilion | Správná volba | Sestupný trend | Cena mědi | Čínské hospodářství | Hamás | Raytheon | Ropné společnosti | Akcie společnosti Tesla | Čínské banky | EMEA | Ochranný systém | Kapitálové rezervy | Kč/EUR | Jak se stát lepším investorem | Adena Friedman | Snížení nákladů | Ochota riskovat | Reálné mzdy | CEO společnosti | Kolísání cen | EuRoPol Gaz | Boj s inflací | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Svaz německého průmyslu | Výhody a rizika | Analýzy | Poslední americký shutdown | Světové burzy | Finanční pomoc | Omezení zahraničních investic v Číně | Jednotné měny | Slevy | Politická nestabilita | TTF | Arca Investments | Investiční | Průzkum | Zvýšení úrokových sazeb | Týdenní pivotní body | Poradenská společnost | Vývoj měnového páru | Fixace nových zvyků | Hlavní úroková sazba | Baterie do elektroaut | ExxonMobil | Zasedání Evropské centrální banky | Altria | Energetický a průmyslový holding | Berlín | Invesco | Sociální nepokoje | Meme akcie | IEA | Demokraté | Německý DAX | ETS | Brusel | Hospodářské oživení | Patria | Ekonom BHS | The Carlyle Group | Anglie | EP | Ceny Bitcoinu | Člen představenstva | Covid | Bloomberg News | Realitní společnost | Tržní podíl | Uber | Sloučení | Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) | Ekonomický vývoj | Státní investiční fond | Slavomír Pavlíček | FOMO (Fear of missing out) | Prodej akcií | Solární energie | George F. Kennan | Česká společnost | Chřipka | TRY | Uranium Energy | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Strach z Trumpa | Klíčové společnosti | Úrok | Válka | Formule 1 | Pokles ceny | Evropské ekonomiky | Kodiaq | Jednotná evropská měna | MPO | Porovnání vývoje | Davos | Albertsons | Agentura Reuters | Tlaky na růst mezd | Půjčka | Typy algoritmického obchodování | Fiskální rok | Tower Semiconductor | Potenciální rizika | Koupit akcie | Sociální hnutí | Sony Interactive | Kryptoměnová burza FTX | Obchodní plán | Althea Spinozzi | Psychika | Sentiment investorů | Emma Capital | Agrofert | Spotřebitelský sentiment | Prodej | Znárodnění | Technologické centrum | PFE | P/E | Zpráva | Cestovní ruch | Ekonomická situace | Eastman Kodak | Bohatý | Emise státních dluhopisů | Apple | Nové příležitosti | Úročení rezerv | Prémie | EUR/PLN | First Republic Bank | Představitelé Fedu | Události roku | Medián | Tržní kapitalizace | Hroutící se ekonomika | Ekologické organizace | Vysoká cena | Švýcarská banka | Růstové akcie | Ekonomické dopady | Rozpočtová politika | Jan Kubíček | Konflikty | Huawei | Vyloučení Ruska | Tencent | Colt CZ | Státní pomoc | Emoce | Výhled ratingu | Dluhopisové výnosy | Ministerstvo obchodu | Zvýšení úrokové sazby | Konzistence | Vzdušný prostor | Finanční ředitel | Automobilka Škoda | Warren Buffett | RoboMarkets | S&P | Cena barelu ropy | Luiz Inácio Lula da Silva | Atlantia | The New York Times (NYT) | EPH | Skupina PPF | Česká měna | Vzdělání | Quantum | iPhone | Hrubý domácí produkt (HDP) | Členské země EU | Handelsblatt | Rok 2024 | Rizika a příležitosti | Hospodářské dopady | Prezident Javier Milei | Porušování lidských práv | Důvěra investorů | Rozpočtový přebytek | Japonská automobilka Toyota | Eurové úvěry | Obchodování | Legislativa | Viceguvernérka | Zasedání Fedu | Signál k prodeji | České koruny | Technický výhled trhu | Plyn v rublech | STV | Tržby z prodeje | Nárůst HDP | Tisková konference ECB | Aktuální obchodní příležitosti | Narušení dodávek | Finanční nástroje | Vedoucí představitelé | Plynovody | Chevron Corporation | Automobilka | Meta | S&P Global | Simon Property Group | Financial Times (FT) | Vodafone | Dokončení transakce | Nákupy dluhopisů | Nabídka | Oznámení | GBP | Průmyslové komodity | Rekordní hodnoty | J&J | Thyssenkrupp | IT společnosti | HDP Německa | Management | Spoluzakladatel Microsoftu | Posilování eura | Cena ropy na světových trzích | PX Pražské burzy | Rizika investování | Cinema City | ZEW | Dlouhodobé důsledky | Co se děje na finančních trzích | Ropovod | TSMC | Důležité ekonomické události | Zahraniční investoři | Centrální banky | Prezidentka ECB | Pandemie COVID | České firmy | Fenomén | Projev Jeroma Powella | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Armageddon | GAAP | Japonská vláda | Kontrola emocí | Digitální ekonomiky | Opakující činnosti | Největší švýcarská banka | Eurostat | Majitel | Guru | Předpověď | Zprávy | Všechny akcie | Úřad Eurostat | Oanda | First Republic | Ruský rubl | Deflace | Monitorování | Daňový poplatník | Kristalina Georgievová | S&P/ASX 200 | SPCE.US | Investiční aktivita | Dolary | Moskevská burza | FB | Robert Downey | Akcie v Asii | Dlouhodobé investování | Francouzská vláda | BREAKING | Převzetí firmy | Tokeny | Zemědělské komodity | Růst inflace | Zpráva pro tradery | Petr Fiala | Nezaměstnanost v USA | MOEX | Akciový index | Turecké úřady | Turecká lira | HDP Saúdské Arábie | Alena Schillerová | NASDAQ: NVDA | Německé firmy | Virgin Galactic | Plošné testování | Náklady Rusalu | Moody's | Tesco | Averze k riziku | Prognózy ČNB | Dovoz uhlí z Ruska | Americké sankce | Zajištění na stáří | PwC | Obchodování a investice | PLTR | Diplomatické napětí | Marek Brávník | Americký maloobchod | Treasuries | Podrobnosti IPO | Index Stoxx 600 | Bard | BMW (BMW.DE) | Americká společnost Intel | Buy and hold | Praha | Ceny ropy | Recyklace | Evropský parlament | Index RTS | Míra | Implementace | CPIA | Akcie v Evropě | Příjmy Ruska | Piráti | Rate cut | Hospodářské cykly | Ceny elektřiny v Německu | Hazardní hry | Pokles tržeb | Distribuce | Byty | Obchod Amazon | Vývoj meziročního růstu spotřebitelských cen | Evropské akcie | Tržní úrokové sazby | Petr Novotný | Udržitelnost | Program nákupu aktiv | Bitcoin | Deutsche ReGas | Nejdůležitější události | Silný růst | Rostoucí trendové čáry | Investiční centrum | FOREX | Makroekonomické ukazatele | Covidové krize | Kroger | Těžařská společnost | YCC | Airbus | Sony Interactive Entertainment | Burza FTX | Mutace delta | Úpis akcií | Prognóza Fedu | Volný čas | Měna Bitcoin | Petrochemická společnost | Růst cen domů a bytů | Spoření | Kanada | Regulační úřad | Vývozní omezení | Reliance | Státní těžební společnost | Vyhlídky | Ukazatel Běžné likvidity | British American Tobacco | Firmy | Snížení DPH | CZ | Nákupy zlata | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | NATO | Internetové obchody | Sázka | Kolínská automobilka | Zadlužování | Nordea | Ubisoft | Ratingové hodnocení | Tržní podmínky | Konzervativní strany | Cena ropy brent | Futures | Úrokové sazby v Maďarsku | Čínské zboží | Automobilky | Příjmy z prodeje ropy | François Villeroy de Galhau | Typy zdrojů energie | Investment management | Ministerstvo životního prostředí | Kryptoměnové burzy | Teorie chování | Statista | PEG | Analýza sentimentu | Velké transakce | Nástroj | Rekordní ceny | Prodej elektromobilů | Výsledky | West Texas Intermediate | Vanderbilt University | Cena zemního plynu v Evropě | HUF | Ekonomické oživení | Obchodovanie | Velké americké banky | Dění na finančních trzích | Dopady války na Ukrajině | Obchodování s Čínou | EURCZK | Investice do vodíku | Index pařížské burzy | Zápis ze zasedání Fedu | ATH | Hospodaření státu | Tapering | Spotové ceny | Lula | Zdražování pohonných hmot | Inflace v Česku | Nejistota | Velká bolest | Phillips 66 | NEL | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Hedgeové fondy | Energetická skupina | FCLTGlobal | Ruský plyn | DailyFX | Technická recese | Veřejné služby | PLTR.US | Pochybení | Sazby centrálních bank | Vlastní sociální sítě | Nio | Současný trend | Státy Evropské unie | Inflační tlaky | Evropský výrobce letadel | Siemens | Minulá výkonnost | Stellantis | Digitální měny | Index německých akcií | Typ koronaviru | Pardubický pivovar | Bank of America | Úroda | Akcie technologických podniků | TIM | Kurz dolaru | Fundamentální analýza | René Remšík | Macquarie Asset Management | Výrobce letadel | Silný dolar | Investiční skupina KKCG | Řecký parlament | Australský dolar | Tether (USDT) | Zpřesněný odhad | Finanční domy | Eutelsat | Ajay Banga | Retracement | Financial | Suroviny | Očekávání pro rok 2023 | Koruna | Guvernér banky | Rystad Energy | Následky pandemie | Eli Lilly | Kryptoměny bitcoin | Cukr | Technické ukazatele | Finanční služby | Thoma Bravo | Podnikatel Elon Musk | Ministr dopravy Kupka | Ekonomické události | Výrazný pokles | Marek Třeška | Přenos | Tesla dnes | Kapitálové úlevy pro banky | VNG | Akciové tituly | Analytická společnost | SVB Financial | American Airlines | Míra zadlužení | Tržní ceny | PSA Group | Zůstatek | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Shell | Finanční výsledky | Včerejší obchodování | OPEC+ | Francie | Výrobce letadel Airbus | Pandemie nemoci COVID-19 | Riziko recese | SAE | Plynovod Baltic Pipe | 787 Dreamliner | Britská banka | Cena akcií společnosti | Infection Management | Onemocnění | Americký výrobce | Dopady koronaviru | BHS | Šéf Tesly | Elektromobily | DMA | Objem | Propad | Backtest | Ruská vojska | Pojišťovna EGAP | Zvyšování mezd | Asociace | Zelenskyj | Prezident Pavel | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Energetický trh | Activision | Obavy z recese | Hypotéza | Marka | Trigger | Evropský statistický úřad Eurostat | Výkonnost | TUI | Sankce uvalené na Rusko | John F. Kennedy | HDP eurozóny | Pandemie koronaviru | Federální rezervní systém | Globální dodavatelské řetězce | Oživení v Číně | Microsoft (MSFT) | Efekt investic | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Údaje | Deficit zahraničního obchodu USA | Společnost Nvidia | Cenový šok | Klima | Energetické podniky | Německé investice v Číně | Dovoz z USA | Akcie XPengu | Právo | Správa financí | Asie | Soukromé firmy | Skladování ropy | WHEAT | Burzovně obchodované fondy | Šéfové států | Elektrické vozy | Německá automobilka Porsche | Akcie Volkswagen | Midstream | Softwarový gigant | Odchod z EU | Cenné papíry a burzy | Zákonodárci | Investovat do Bitcoinu | Výsledky společnosti | Velké peníze | Americká banka | KOL | Společný podnik | Zdeněk Nekula | Ceny plynu v Evropě | Podnikatelská nálada | Exxon Mobil | Sazby centrální banky | Propuštění | Prodeje domů | Aktivisté | Postavení na trhu | Očekávání analytiků | Rentabilita vlastního kapitálu | Fat finger | iPhone 14 | Automatické obchodní systémy | Světové ceny ropy | Americký shutdown | Alibaba | Energie z jádra | Chuck Schumer | Letní měsíce | PSE | Stablecoiny | mmBtu | Plyn z Ruska | Aktivity v Rusku | Národní měny | Malajsie | Pád ceny | Subvence | Výsledky průzkumu | Swingový výhled | Farmaceutické firmy | Regulátor | DPA | Průzkumy | Arnault | Výhody diverzifikace | Nomura | Státní rozpočet | Hlavní indexy | CVC Capital | Kathy Lien | OpenAI | RMB | Převodník měn | Ceny cukru | Dlouhodobý výhled | Letiště Václava Havla | Novela zákona | Demokraté a Republikáni | Digitální zlato | Televize CNBC | Status rezervní měny | Průmyslová výroba | Globální ceny ropy | Důchod | Eurometaux | AMC | Poptávka po úvěrech | WeWork | Gilbert Houngbo | Pfizer | Vicekancléř | Investiční společnost | Case-Shiller | TSM | Britské libry | NET4GAS | Toyota Motor | Situace v eurozóně | Journal of International Money and Finance | Obchodování s akciemi | ARK Innovation | Studie | AFP | Přírodní faktory | Blízký východ | INSEE | Emise skleníkových plynů | Josep Borrell | Velmi bohatý | Investice do technologií | Americký podnik | Joachim Nagel | Obnovitelné zdroje energie | Převzetí Credit Suisse | Slabší koruna | Škoda Group | Obchody | První obchodní den | Průraz | Cena plynu | Šéf německé centrální banky | Cena práce | Úřad INSEE | Premiér Andrej Babiš | Deficit | EDF | Intervence ČNB | Červencová inflace v ČR | Graf | Polsko | Kolaps | Rio Tinto | Index S&P 500 | Ratingová agentura | Francouzský ministr | Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno | Reakce trhu | TopForex | FRA | Napětí na Ukrajině | Cena plynu v USA | Převzetí firmy Twitter | Hodnota firmy | Plyn | Palantir akcie | Patenty | Ruská invaze na Ukrajinu | Evropská bankovní federace (EBF) | Volodymyr Zelenskyj | Nabídka akcií | Sazby na hypotékách | Růžový diamant | Převzetí SABIC | Cenová hladina | Bankéř | Vodafone Group | Ropa Brent | Carl Icahn | Americké automobilky | Real-time | Výnosové křivky | FTC | HDP USA | Wall Street Journal (WSJ) | Značný zájem | Hypotéky | Hrubý domácí produkt | Německý akciový index | Recep Tayyip Erdogan | Lukáš Kovanda | Hráči na trhu | Současná situace | Školení | Nejlepší akcie | EY | Aktuální hodnoty měny | Nájmy | Stratég firmy | LEN | Ethereum blockchain | Akcie Qualcomm | Společnost Automotodrom Brno | Ceny sójových bobů | Přijetí | Akcie společnosti Tesla (TSLA.US) | Evropa | Česká spořitelna | Změny na trhu | Jackson Hole | HUF/EUR | Síla Sibiře 1 | James Bullard | CVS | Ceny na čerpacích stanicích | Americká ropná společnost | Kontroly na úvěry | USD/PLN | OPEC | Short | Ukrajina | Česká bankovní asociace (ČBA) | Ropná společnost | Celková investice | Zelené investice | Bitcoin dnes | Podvážení | Poptávka po bezpečných aktivech | Ropovod Družba | Šíření nemoci COVID-19 | Pár EUR/USD | Specialista na online obchodování | Schlumberger | Rezervy na ochranu úvěrového trhu | Egypt | Institut Ifo | Johnson & Johnson | Vizualizace | Hodnota aktiv | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Title Transfer Facility (TTF) | BYD | VTB | Investice do nemovitostí | Eurodolar | Maspex | Vášeň pro obchodování | Dopady na ekonomiku | KB | Země BRICS | Zpráva o inflaci | Ekonomické ztráty | VaR | Ústavní soud | Kontext | Oblečení | Bezpečné útočiště | Douglas Diamond | Čínský dovoz | Jakub Matis | Dnešní makroekonomické ukazatele | Program nákupu dluhopisů | Disciplína | Investorka | Maloobchod | Obrat v měnové politice | Puma SE | Akciové valuace | CVC | Udržení inflace | Hlavní akciové trhy | Zveřejněná data | Ekonomický růst v Evropě | Earnings | Americká centrální banka | Inflace v eurozóně | Rostoucí obavy | Trump | Royal Dutch Shell | Stavebnictví | Devalvace | Zpomalení globální ekonomiky | Hospodářský propad | Online platformy | Makroekonomický vývoj | Brands | FactSet | Velký třesk | Úspěšný obchod | Pomoc lidem | S&P Global Ratings | Ústup inflace | Reshoring | Dow Jonesův index | Booking Holdings | Finanční rok | Reuters analytik | Sazba proticyklické kapitálové rezervy | Britský FTSE 100 | Ruský akciový trh | Platební bilance | Křetínský | Silnější dolar | Technické analýzy | Italská vláda | USD/CZK | Jachty | Beta | Nuevo León | Splunk | Výhled na příští rok | Urals | Alitalie | Obchodování v Asii | Spořící účet | P/BV | Zdanění mimořádných zisků | Thierry Breton | Mexiko | Rostoucí trend | Finanční krize | High | Vydělat peníze | Česká firma | Ropná krize | Strop na ruskou ropu | Sociální dopady | Sójové boby | Akcie Barrick Gold | Obchodní přístup | Situace | Bankovní úvěry | Genesis | Obchodní strategie | Investovat do ropy | Rystad | FXstreet.cz | Hello bank | Obchodování a investování | Equity | Nové těžební projekty | Index spotřebitelské důvěry | Společnost Tameh Czech | Čeští exportéři | TIPS | Ministerstvo energetiky | Obchodování s ropou | European Energy Exchange (EEX) | Zóny komfortu | Snížení spotřeby | Fundamentální analýza akciových trhů | Předseda norské vlády | Indikace | Rakousko | Christopher Dembik | Turecká centrální banka | Stříbro | Index pařížské burzy CAC 40 | Portu | Nejbližší support | Odruštění | Alexander Gabujev | Euro 7 | BA.US | Opatření vlád | CHF | Instituce | Platby za plyn | Životní změny | Česká koruna | Turecko | Bank of Japan | OECD | Market making | Spolehlivost | Chamtivost | Globální ceny | Předpokládaný růst | Dovoz ukrajinského obilí | Akcie Adani Enterprises | Ropné futures | FAANG | Růstový potenciál | LNG | Největší evropská ekonomika | Internet věcí | Burza cenných papírů | Obnovitelné zdroje | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Samsung Electronics | Rozhodnutí vlády | Guvernér ČNB Rusnok | Americké akcie | Společnost OpenAI | Cla na dovoz hliníku | BBC | CEPS | Smart kontrakty | Czech Fund | Měnový trh | Trader Workstation (TWS) | Médea | Zastropování ceny plynu | Telekomunikační společnosti | Dopad pandemie | Tuzemské banky | MetaTrader | Tata Steel | Evropské sdružení výrobců automobilů | Běžný účet | Společnost Novo Nordisk | Kongres | Volkswagen (VOW1.DE) | Růst amerického HDP | Skupina CMC | Těžby Bitcoinu | Polská vláda | Divize | Neočekávané události | Pozitivní vliv | Drahý kov | Obchodní výsledky | Vývoj měnového páru USD/JPY | Náhoda | Index Nikkei | Oslabení koruny | Konkurenti společnosti Tesla | Spot | Roewe | Vyplácení dividend | Evropská ekonomika | Ziskové marže | ex | Ministerstvo financí USA | Rosněfť | Las Vegas | Platby v bitcoinech | PSA | Invaze | Americká data | Výrobce sportovních vozů | European Energy Exchange | Futures kontrakty | CVS Health | Mimořádná daň | Fatih Birol | Audi | Menšinový podíl | Zvýšená volatilita | Saudi Basic Industries Corp. | Rozpočtový deficit | Komise pro cenné papíry a burzy | Polský premiér | NASDAQ: TER | Psychologické faktory | Rizika Over-The-Counter trhů | Temelín | Equinor | Instacart | Růst výnosů | Trh s futures | Roskosmos | Trh | Odhad amerického HDP | Nárůst zásob | Obchodovat na finančních trzích | Snížení těžby | Růst sazeb ČNB | Komise | University of Michigan | Josef Síkela | Vydělávání peněz | Pád rublu | List Financial Times | Mluvčí společnosti | Války na Ukrajině | Zvýšení těžby | Viktor Orbán | Píle | Akcie firem | Doporučení | Výrazný růst | Odvody | Německý HDP | Vyplnění GAPU | Financial stability board | Růst cen zlata | Vývoj zlata | Světové ekonomické fórum | ArcelorMittal | Ptačí chřipka | Fed | Evropský plyn | Frustrace | Newmont | Zahraniční obchod | Šéf automobilky Tesla | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | Společnost ByteDance | Index londýnské burzy | Zakladatel | Signál na akcie | Skupina ČEZ | Lídři EU | Algo | Korekce | Ekonomické cykly | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Vývoz ropy | NEL (NEL.NO) | Upozornění | Příliv kapitálu | Rubl | Tržní prostředí | Premiér Petr Fiala | Skupina Colt CZ Group SE | Drahota | Důvěra spotřebitelů | Pozornost | Akcie Lufthansa | Zahájení ruského útoku na Ukrajinu | Cornwall | Potenciál pro chyby | Aerolinky Lufthansa | Finanční společnosti | Skupina Erste Group | Země EU | Akcie SABIC | Nové trhy | Celosvětová poptávka | Vliv energetických zdrojů na hospodářství | Buffett | Hnutí ANO | Money management | Ripple | Vývoj ekonomiky | Závislosti na Číně | Výpočet Raiffeisenbank | Arbitráže | Největší ekonomika světa | Marek Španěl | Evropská komisařka | Výplaty dividendy | Spotřeba ropy | Investice do umělé inteligence | Pražské burzy | Banka First Citizens | Dividendové akcie | Výrobce čipů Nvidia | Ztráta příjmů | Růst ceny | Utahování měnových podmínek | Koncern RWE | Česká bankovní asociace | Krajský soud v Ostravě | Zveřejnění výsledků | Výběry | Další rozvoj | Krize eurozóny | Sázení | Prezident Emmanuel Macron | Tržní výhled | Vietnam | Výrobce luxusních aut | Propad hodnoty | Konkurenceschopnost | Světová banka (SB) | Royal Mail | Capri Holdings | Kasina | S&P 500 | Damoklův meč | Ladoga | USDT | Globální recese | Index Standard & Poor's | Hodnota výrobce čipů Nvidia | Automobilový průmysl | Investiční skupina Penta | Spotové ceny ropy | Soud v Tokiu | Yahoo | Oživení české ekonomiky | Výhody automatických obchodních systémů | MDNA Life Sciences Inc. | Možnost sankcí | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Vývoz do Číny | Dceřiné společnosti | Inflace zpomaluje | Ruské úřady | Objem akcií | JDE | Technické indikátory | Latinská Amerika | Zvýšení mezd | Dopad na centrální banku | Nasdaq (NDAQ.US) | Philip Lane | ANO | Obranný průmysl | Financials | Růst spotřebitelských cen | Zemní plyn | Poslanci Evropského parlamentu | Kupní cena | ProCent | Anthony Fauci | Ministři financí | Webináře zdarma | Nedostatek paliv | Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity (CFTC) | Poměr P/E | Ceny zboží | Julius Baer | Rating | Trumpova administrativa | MWh | Agentura S&P | Oslabování hegemonie dolaru | Zestátnění | Znalost | SNB | Prezident Joe Biden | Ruská invaze | Ekonomie | Azitra Inc. | Koronavirová pandemie | Akciový index Nasdaq | Investiční produkt | Rivian | Dominancia | Black Knight | Akcie roku | Microsoft | Příležitosti | Budoucí vývoj | Americký výrobce elektromobilů | Borealis | Plovoucí terminál | UNWTO | Polská inflace | Golden Gate | Sellier & Bellot | Obchodování kryptoměn | Výběr akcií | Výhody a nevýhody | Media for Europe | Hodnota investic | Vládní dluhopisy | Investice do ropy | Odhad růstu HDP | Daňové úlevy | Ekonom ECB | Unijní země | Vláda v Pekingu | Eurokomisař | Ropná firma | Repo operace | Úrokové sazby centrálních bank | Mateusz Morawiecki | Volatility | Společnost Tesla | Růst tržeb | Úspory | Inflační vývoj | Finanční sektor v ČR | Spotřebitelská inflace | Bitstamp | Defi | Šéfové vlád | Srí Lanka | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Tradingový život | CMA | Síla dolaru | OKD | Měny&Sazby | Letadla | Mistrovství | NAFTA | Cybertruck | Siemens Energy | Obchodování akcií | Kurz dolarů | Banka HSBC | Pomoc Ukrajině | Národní ekonomická rada vlády | Exporty | Dražší energie | Drahé energie | F.US | JPMorgan Chase & Co. | Ekonomické problémy | Důvěra | Programování | Pravděpodobnost | Markets | Prosperity | Světová banka | Nejobchodovanější měnový pár | Představitelé americké centrální banky | Index Nasdaq | MetaTrader 4 | Borgis | Skluz | Mexické peso | Cíl letošního růstu | Unce zlata | Automotive | Premiér Mišustin | Akcie tabákových firem | Rozhodnutí ČNB | Cena hliníku | Spolková vláda | ECB dnes | Antony Blinken | DAO | Obchodní praktiky | Příjmy z ropy | Nákupní cena | Rizikovější aktiva | Zdvojnásobení velikosti pozice | Francouzský statistický úřad INSEE | Představenstvo | IATA | Zadlužení 100 % HDP | ATR | Hlavy států | Makroekonomika | Pokles úrokových sazeb | Agentura AP | Devalvace rublu | Nejziskovější | Spotřební zboží | Nižší minima | Evropská banka | Arbitráž | Společnost XTB | Portfólia | Francouzský prezident | Společnost Meta Platforms | Forward P/E | Hodnota akcií | Marathon | Ministr průmyslu a obchodu | Výpadky | Packeta | Objem obchodů | Range | CFTC | Těžební společnost | FIAT | Podpůrná opatření | Krypto | Tomáš Pfeiler | Japonsko | Digitální ekonomika | Pokles eura | Vznik zóny komfortu | XRP | Akcie ConocoPhillips | Internetové televize | Ocel z Číny | Invest | Sdružení automobilového průmyslu | e& | Význam technické analýzy | Nájemné | Gazprom | Akcie v USA | Aerolinky SAS | Politické napětí | Centrální banka | Silky | Jozef Síkela | Gambling | Loko-Invest | Vývoj ceny černého zlata | Jan Čermák | Očekávané výnosy | Ekonomické zpomalení | Nikotin | Rizikové investice | Životní náklady | Kellnerová | Významné zprávy | Americké banky | Deutsche Börse | Los Angeles | Hazard | Federální rezervní banka | Životní prostředí | Newcrest Mining | Jemenští povstalci | Společnost Deutsche Börse | Exxon | Analytici | Skupina Colt CZ | Devizové intervence | Řízení rizika | ING | NYMEX | Enbridge | Bank of Ghana | Německá vláda | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Grafy | Zvýšení cel na dovoz | QE | Vliv na energii | Quantum Fund | Zákaz dovozu ukrajinského obilí | Růst HDP | ILO | Polský zlotý | Diamant | Surové ropy | Kazachstán | Pravidla regulace trhů | Analýzy trhu | Regulační změny | Plány Ruska | LYNX | Útok na Ukrajinu | Přesun akciových obchodů | Získání licence | Kurzový závazek | Dividend yield | Reakce koruny | Donald Trump | Akcie ČEZ na pražské burze | Nicolás Maduro | Čistý zisk | Odhadovaná cena | Standard & Poor’s 500 | Indická firma | Vzdělávací webináře | Jádrová inflace | Twitter | Rozsáhlé investice | Směnný kurz | Míra úspor domácností | Analytika | Lex Babiš | Velké cíle | Podíl Ruska | Rumunsko | Zasedání americké centrální banky | Rakouská bankovní skupina | Dosáhnout úspěchu | Krach | Centrum | Technické problémy | Portugalsko | Francouzská společnost | Nejnovější údaje | Společnosti | Prosperující akcie | Úspěšní obchodníci | Tržby Coinbase | Mero | Zpomalení ekonomiky | Sinopec | Rozpočet | Další růst | Americká průmyslová produkce | Jamal | Majitel firmy | Investice do akcií | CON.DE | Ekonomický vliv | Jackpot loterie | Závislost na ruském jaderném palivu | Růst firmy | Kenneth Waltz | Spoluzakladatel | Partnerství | RISK-ON | Obchodní partner | Aukce | NJJ Presse | Nárůst objemů | Fixed income | Technologická společnost Apple | Dluhové krize | Kybernetická měna | API | Air France | Energetický sektor | Rizikovější investice | Isabel Schnabelová | Trafigura | Výčitky | Program pomoci | Sociální síť Instagram | Rothmans | Fúze a akvizice | Dovoz elektromobilů z Číny | Micron Technology (MU.US) | Abú Dhabí | Údaje o inflaci | FAANG akcie | Výrobce elektromobilů XPeng | Ruský plynovod | Výroba automobilů | ČNB Aleš Michl | Velikosti pozice | Ruská ropa | Reuters | AMC Entertainment | Přebytek zahraničního obchodu | Insolvenční návrh | Unilever | Tiberius | ETC | Prognózy inflace | Londýnská burza | Situace na Ukrajině | QCOM | Celosvětový HDP | Makléřská společnost Genesis | Deaktivace | Zvýšení produkce | CZK | SEV.EN GLOBAL INVESTMENTS | Chevron | Začínající trader | Ekonomické výsledky | Dobré zprávy | ProSiebenSat.1 Media SE | Ondřej Koběrský | Michael Kors | Tradingové strategie | Depozitní sazba | Tweetování Elona Muska | Česká republika | Embargo na dovoz uhlí | Výstupy | Dominance dolaru | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Overbalance | Předseda | Cena severomořské ropy Brent | Cestování do zahraničí | Plynovod Jamal | Emise CO2 | Vliv demografických změn | Zavedení cenového stropu | Splácení dluhu | Zahraniční společnosti | Profesionálové | Arm | Utahování měnové politiky | Sazby na dluhopisech | Deficit veřejných financí | Deutsche Boerse | IFAD | Eurové příjmy | Vliv energetických monopolů | Růstový impuls | Luxusní auta | Ekonomické vztahy | Ceny kovů | Singapurský dolar | Anglo American | J&T | Velké riziko | Přístup k financím | Che-fej | Galen Woods | Obchodní návyky | Unijní ministři | Růst české ekonomiky | Performance | Makro | Silná data | Commodity index | Praní špinavých peněz | Boeing | Media for Europe (MFE) | Olympijské hry v Tokiu | SAZKAmobil | Vstup na burzu | Příkaz | Největší kontrakt | Příjmy a výdaje | Daniel Beneš | PIF | Cenový rekord | Nižší růst | Floating | Prime | Vitol | Supercyklus | Rychlý růst | Pivovar | Dodávky ruského zemního plynu | Empresa Media | Úvěry v eurech | Evropské banky | SLR | Ženy | Americký dolar | Šéf Gazpromu | Libra | Koronavirová krize | Eva Miklášová | Otevření Číny | Zvýšení základní úrokové sazby | Linda Yaccarinová | TOP 09 | CFD | Vláda ČR | Nová data | Ochranný mechanismus | Dopad na ekonomiku | CL | Evropská unie | Open | Cena akcie | Náklady na vstup firem na burzu | Ruský velvyslanec | Růst ceny zlata | Fiat Chrysler Automobiles | Dovoz elektromobilů | Online prostředí | Dluhopisy Saxo Bank | Indické akcie | ČEZ Daniel Beneš | Zvýšení cel | Zahájení výsledkové sezóny | DOT | Pevninská Čína | Jaderná energie | Ministři energetiky EU | Financovat | Šok na trhu | Příprava | Čínské měny | Řecko | BRICS | Konjunkturální průzkum | Úřad pro regulaci finančního trhu | Německá centrální banka | Rostoucí náklady | Cvičení | Aktuální cena | Green Deal | Kartel OPEC | Problém EU | FDIC | Podíl Číny | AMD.US | Americké ministerstvo obchodu | Západní firmy | Japonská centrální banka | Nepokoje v Číně | TSLA | Nejlepší investice | Deglobalizace | Opel | Objem zlata | Nový rekord | Náměstek ministra financí | Situace ve Spojených státech | Úroky | Severomořská ropa | Refinitiv | Rakouská vláda | Viceprezident | Plodiny | PEPSICO | Akcie Teradyne Inc. | NIKL (NICKEL) | Nexen Tire u Žatce | PPF Telecom | Akce centrálních bank | Over-The-Counter | Fraunhofer IWKS | Miliardy švýcarských franků | Cena | BNP | Automobilka Toyota Motor | Investiční banky | Nastavení mysli | Bloomberg Grains Index | Důvěra v eurozóně | Peníze do bank | Biologické konstrukce | Mario Draghi | Finanční rizika | Náhled na trh | Renault (RNO.FR) | Odpor | Ghana | Steen Jakobsen | Firma dnes | Christoph Kannegiesser | Dopady pandemie covidu | ERÚ | Fáze globalizace | Belgický ministr financí | Výsledky hospodaření společností | Vývoz do Spojených států | Snižování úrokových sazeb | Air | Akcie dnes | Káva | Economic | Ztráta | Ceny akcií | Izrael | Aleš Hála | Společnost Tata Steel | Skupiny PPF | CVX | Omezení QE | Mezinárodní investoři | Klíčové oblasti | Huayou Cobalt | Světové centrální banky | Jan Švejnar | Životní úroveň | Dění na Ukrajině | S&P500 | Royal Bank of Scotland | EBay | ITA Airways | Dolar k japonskému jenu | Telekomunikační společnost | Dluhy | NEO | Dolar | Ruský trh | LEAG | Orbán | Turntide Technologies | Čínská ekonomika | Termínované vklady | Ázerbájdžán | Eliminace emocí | Ceny | Vyšší úroky | Prudký pokles | Koronakrize | Technologie | Rostoucí klín | Opce | Index nákupních manažerů | Energetická krize | Hlavní ekonom BH Securities | JPMorgan Chase & Co | Finální odhad | ČNB | TSLA.US | Změna režimu | Jak algoritmické obchodování funguje | Telecom | Nevýhody Martingale | Podrobný pohled | Energetická společnost ČEZ | VW | Pokles likvidity | Akcie Microsoft | Skokový nárůst cen energií | NÚKIB | Investujeme | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Gazprom Export | Ekonomické fórum | Jiří Rusnok | Americká firma | Agentura Bloomberg | Ceny zemního plynu | Ranní zpráva | Obchod s evropskými akciemi | Zajímavé příležitosti | Generální ředitelé | Pokles | Sankce Západu | Boeing (BA.US) | ČEZ na pražské burze | Ceny komodit | Těžaři | Předcházení konfliktům | Vyšší ceny | Vládní koalice | IG | UEC | Zahraniční investice | Cíl zóny komfortu | Dlouhodobé investice | Czech Media Invest (CMI) | E-mini | Evropské ropné společnosti | Stop-Loss a Take-Profit | Přírodní katastrofy | Facebook (FB) | Margin | Guvernér Fedu | Nálada na trzích | Nvidia | Akcie Intel (INTC) | Schodek 300 miliard | Obchodní spory | Velikonoce | Vývoj akciového indexu | Investice do SPAC | Varšava | Next | Polská ekonomika | ConocoPhillips | NYT | Prudký růst inflace | Take-Profit | Společnost Twitter | Pandemie covidu | Finance Group | Solární panely | Situace v Německu | Mattoni | Americké společnosti | Finančnictví | Závazek | Komodita | Ukončení dodávek plynu z Ruska | Nowcast | Jan Vejmělek | Švýcarská centrální banka | Úvěrové podmínky | Neodymové magnety | Proočkovanost | Rezervní měna | Švédsko | Bitcoin (BTC) | Koruna dnes | Kniha The Passion Paradox | Poplatek | Moderní nástroje | EUR/HUF | Zemědělci | Maloobchodní tržby | Rabobank | ACS | Lego | Zajištění bezpečnosti | Elliott | FTSE | CARA | Obchodujte akcie | Světové měny | Mercedes | Index ISM | Tržní očekávání | Carlyle | Záchranný program | Snížení závislosti na plynu z Ruska | Velké korporace | Index Cboe VIX | Ontario Teachers' Pension Plan | Cinemark | Americká ekonomika | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Neinvestovat | NVDA | Malajsijský premiér | Kantony | Kurz koruny | Infosys | Dluh USA | Počítačové algoritmy | Prudký růst cen | Počet žádostí o podporu | Akcie spoločnosti | Důvěryhodnost | Americký trh | Maďarský premiér | Americký výrobce letadel | Kurz eura vůči dolaru | Obchodník | Webináře | Zakladatel FXstreet.cz | IKEA | Swingové obchodování | Čepro | Řetězec | Akcie týdne | Akcie s LYNX | Výkyvy cen | 737 MAX | Plynárenská společnost | Apetit mezi investory | Rada guvernérů | Snížení těžby ropy | MRNA | Negativní dopad | COVID-19 | Spekulativní kapitál | Google | Americká centrální banka (Fed) | Dluhopisy | Bitcoin a další kryptoměny | Blue chips | Ekonomické vyhlídky | Asijské země | Růst mezd | Regulátoři | Finanční sankce uvalené na Rusko | Fundamentální ukazatele | Tempo poklesu | ISIN | ROE | Evropská centrální banka | NDAQ.US | Nabídka firmy Whoosh | OTC obchodování | BHS Timur Barotov | Index cen | Thajsko | Produktovod IKL | Dow Jones Industrial Average | Dodávky plynu do Evropy | Intel (INTC.US) | Dekret | Ředitelka | Index PX | Čínská vláda | EBIT | Daně | Růst americké ekonomiky | Rozšíření produkce | Kofola ČeskoSlovensko | Mitsubishi | News Corp | Lídři | Společnost Automotodrom | Automobilka Renault | Moneta | Vyšší úrok | Tradingové webináře zdarma | Instinkt | Projekt Emili | Investment Management | Biodiverzita | Vývoj meziroční jádrové inflace v Japonsku | Pivot | Akcie Schlumberger | Štěstí | Malina | První fáze | Asijský měnový fond | Rizika | Hyundai Motor | Kryptoměna | ECB | Sport | Mezinárodní organizace práce | Nákup akcií | Impérium | BAT | Výhled české ekonomiky | Epidemiologické situace | Kelvin Kong | Pokles indexu | Nirmala Sítarámanová | Vývoj inflace | Ekonomické faktory | Dominantní postavení dolaru | Český stát | Ekonomicky vyspělé země | Coinbase | Argentina | Česká ekonomika | Výzkum a vývoj | Vyplácet dividendy | Dovoz z Číny | Jackpot | Dopad na hospodářství | Institucionální investoři | Výkon světové ekonomiky | Pandemie nemoci | Momentum | Daně z příjmů | Období zvýšené inflace | British Airways | Pozitivní sentiment | Intel (INTC) | Akcie Shell | Skupina OPEC | Kurzy | Marketingová komunikace | Příjmy společnosti | Bankovky a mince | CBOE | Valdis Dombrovskis | Fond | Německá kancléřka | LGES | Konsorcium | Mánie | Finanční prostředky | Čína | Vývoj ceny ropy WTI | Soudní spor | Tchajwanská firma | Prezident Vladimir Putin | Růst zisků | Zisky | SNY | HICP | Partners | Konsensus | Trader | Vládní politika | FCA | Ekonomické údaje | Primární veřejné nabídky (IPO) | Konsenzus | BNP Paribas | Conference Board | Historické rekordy | Nevýhody | Obchod s ropou | EURIBOR | Obchodní pozice | Globální ekonomika | Výhody globalizace | Průmyslové firmy | COST | ACEA | Káva robusta | Rozpočtový schodek | USD/TRY | Obchodování bez přerušení | Miliardy eur | Šmejc | Vývoj HDP | Chatbot | Kdo řídí environmentální události? | ISM | Nákupy vládních dluhopisů | Přehled kurzů | Ranní okénko | Zboží dlouhodobé spotřeby | Cisco Systems | Voda | NBP | Nižší ceny ropy | Starbucks | NATGAS | ThreeArc | Toyota | Delta Air Lines | Prodej ropy | Francouzský statistický úřad | KLM | Ministr zahraničí | Ratingové agentury | Globální nedostatek čipů | Očekávání do budoucna | Ruský útok | Mezinárodní spolupráce a řešení | Pšenice | Cena zlata | Electricite de France | BCS | Výrobce elektrických motorů | Propady na akciových trzích | Státní plynárenská společnost | Výhody Martingale | Obchodníci | Zastavení výroby | Světové obchodní organizace | HSBC | Palantir (PLTR.US) | Ruská vláda | MAAE | Zvýšení ceny | Conseq | Internetová společnost Google | Ekonomiky eurozóny | Snižování rizika | Vysoká poptávka | Organizace zemí vyvážejících ropu | Letecká společnost | Rizikové averze | Výkonnost akcií | Euro STOXX | Trinity Bank | Přecenění | Analytici Goldman Sachs | Breakout | Podílové fondy | Turecký prezident | Hegemonie | Pojištění vkladů | Stabilní společnosti | F-35 | RRR | Navýšení kapitálu | Epidemiologická situace | Růst cen | Bull | Spekulace na růst | Rating vyšší | Společnost Chevron | Dluhopisové investice | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Drahé kovy | Vyšší sazby | GasNet | Open Society Foundations | Kryštof Míšek | Indikátor | Kurz ruského rublu | Závislost na Rusku v oblasti energií | ABBV | Cenový pohyb | Moskva | RSI | Volvo Cars | Toyota Motor Manufacturing | Tree Energy Solutions | Forward | Měnová politika | Růst cen domů | Vysoké inflace | Dovoz oceli | Jihokorejská automobilka | Akcie Apple | Rheinmetall | Alokace | Asset management | Úspěšné investování | Delaware | Závislost na Rusku | Saxo | MSCI World | Repo sazby | Energetické trhy | Americké akciové trhy | Alexej Besprozvannych | Riziko značných ztrát | Statistici | Výrobce pálených cihel | Financování | Akcie čínské společnosti | Index pražské burzy | Měkké přistání | ČSÚ | Karanténa v čínském přístavu | Zasedání RBA | Karel Havlíček | Aktuální situace | Ursula von der Leyenová | Etherea | Fitch | Nissan Motor | Burza v Argentině | Internetové společnosti | Výrobce čipů | Omezení dodávek | Akcie Adani | Nastavení měnové politiky | Stres | PRAŽSKÁ PLYNÁRENSKÁ | Reálné příjmy obyvatelstva | Carsten Brzeski | Rezervy | Ceny akcií Nvidia | Barel ruské ropy | Americká lehká ropa | | Výstup ze zóny komfortu | Spirit Airlines | Turecké liry | Babišova vláda | Závislost na technologii | Richard Branson | Prodávající | ERA | Vysoké dividendy | Zlatý poklad Česka | Růst světové ekonomiky | BDI | Finance | Elliott Wave | Investice do bitcoinu | Walgreens Boots Alliance | Peer-to-peer | Dividenda | Přístup k riziku | Republikáni | Konsolidovaný čistý zisk | Obchodní situace | Czechoslovak Group | Plyn z Norska | Inflace v ČR | Globální poptávka | Rostoucí ceny komodit | Investiční poradenství | Intradenní obchodník | Systém obchodování | Poptávka | Růst spotřebitelských cen v Německu | Jihokorejské společnosti | Dostatek energie | Lulo Rose | Index Exportu | Moderna akcie (MRNA) | Psychologie | Line | Mezinárodní turistika | Kvanefjeld | EGAP | Guvernér | UMA | Globální trhy | Dukascopy Europe | Vývoz ruského plynu | Rozpočtové politiky | Capital | Průměrná hodnota | Očekávání trhu | Obchodování na měnových trzích | Měna peso | Tesla Motors | Nvidia (NVDA.US) | MU.US | FT | Cenový graf | Lidské faktory | CIA | Evropští ministři | Cathay Pacific Airways | Denní pokles | Bulharsko | Vývoz LNG ze Spojených států | Kancléř Olaf Scholz | Obchodování na akciových trzích | Louisiana | Cizí měny | Německý index DAX | Výhodně investovat | Průměrná mzda | Mali | Malé podniky | Obchodovat | Vývoz komodit | Podíl obnovitelných zdrojů | Obilniny | Pivotní body | Přijetí bitcoinu | PSX | EUR/MWh | Zvýšení inflace | Spotřebitel | JPMorgan Chase | Vývoj meziroční inflace v ČR | Potravinová krize | Shell Plc | Navýšení cel | Colt CZ Group | Hospodářský růst | Technologický vývoj | Vydělávat peníze | Nové rekordy | Tržní sazby | Inflační očekávání trhu | Výkyvy na trzích | Největší americká banka | Finanční podniky | Komfortní zóny v tradingu | Posílení eura | Sociální síť | Chuť nakupovat nemovitosti | S&P/Case-Shiller | Americké státní dluhopisy | Bernard Arnault | Odhodlání | Uzavření trhů | Vývoz plynu | Inflace v Maďarsku | Elektrotechnický koncern | Růst produktivity | Prohloubení deficitu | Soběstačnost | WTI | FinTech | Sony Group | Hrozba recese | Standard & Poor's 500 | ETF fondy | YellowPanther | Fotbalové kluby | Bod | Stavební výroba | Miliardy korun | Koncentrace | Počasí | Podmínky na trhu | Reporty | Eco | Společnost TSMC | Pákistán | Medvědi | Kapitálové trhy | Jaderná elektrárna | Americká pravidla | Naftogaz | Bloomberg Economics | GfK | Paládium | Softwarová společnost Microsoft | Index MOEX | Macao | FRED | Úrokový diferenciál | Co bude | Durace | Analytik trhů | Únorová inflace | Klouzavý průměr | Vydávání dluhopisů | Dreamliner | SAIC | RBI | Veolia | Cena digitální měny | Fiskální balík | Americká měna | Aliance | Ocenění trhu | Ark Investment Management | Uchovatel hodnoty | Nord Stream | EMU | Propad české ekonomiky | Investice v zahraničí | Neue Osnabrücker Zeitung | Android | BCS Global Markets | Saúdská Arábie | Zastavení války | Dopady privilegia dolaru | Americký miliardář | Tesla (TSLA.US) | Zájem o akcie | Pokles zásob | Ukotvující prvky | Zkapalněný zemní plyn | Ziskovost | Payrolls | Sdružení výrobců automobilů | Bankéři | Začátek summitu | Poslanecká sněmovna | Barclays | Diverzifikace portfolia | Sázet | Podnikání | Dolarové zisky | Zahraniční firmy | Cena ropy | Grünheide | Plán firmy | Společnost IAG | Mezinárodní standard | Paradox | Banky pro mezinárodní platby | Jaderné elektrárny | Bitcoinové bubliny | Obavy trhu | Ceny oxidu neodymitého | Nižší výdaje | Inflace | Problémy | Ocel | Advanced Micro Devices | Obavy z koronaviru | Spotřeby plynu | UTC | Přijímání bitcoinů | Změny klimatu | Drobní investoři | Producenti plynu | Kupón | Značné riziko | Marže | Mimořádná událost | ROCE | Fiskální politika | Měnový výbor | Domácí měna | Německá ekonomika | Hlavní akciový index | Horizon Europe | Státy EU | DAX | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Technology | HDP | Diskont | Cboe Europe | Předběžné výsledky | Hnědé uhlí | Capitalinked.com | Trh kryptoměn | Bill Gates | Projevy centrálních bankéřů | Dotace | EUR/CHF | Íránská měna | Bitcoinové fondy | Televize Netflix | Kurz USD | Národní bezpečnost | Důvěra v Německu | Lend | Zprostředkovatelé | Alphabet | Struktura | Magnety z kovů | Sazba Fedu | Vedení společnosti | Členské státy | Turistika | Elektronické obchodování | Zkušenosti | Akcie online | Těžba kryptoměn | Emmanuel Macron | Lehman Brothers | Firma | Ekosystém | Karty | JL Warren Capital | Zasedání měnového výboru | Vzrušení | Německý kancléř Olaf Scholz | Zbrojovky | Signály | Omikron | Luigi Di Maio | Venezuelský prezident | Reálné příjmy | Micron Technology | Vysoké zisky | Spotřební daně | Brokerská společnost | Penta Real Estate | Evropský svaz výrobců kovů | Uzbekistán | Lira | Devizový trh | Načasování | Strong Global Entertainment | Cedric Chehab | MCD | Panevropský akciový index STOXX 600 | Obchodní válka | Futures na ropu | Erste | Rafinérie | Rizika globální | USA a Čína | IHS Markit | Ropa | Peněžní zásoba | Statistiky | Analýza ceny akcií společnosti | Vymazání účtu | Liz Trussová | Náklady na obchodování | Byznys | Výrobce videoher | NJJ | Pivovary | Blizzard | Raketový růst | Investoři dnes | Obchodní vášeň | Stoxx 600 | Wagnerova skupina | Zahájení obchodování | Světová ekonomika | Vývoj hlavní úrokové sazby v ČR | Markéta Stržínková | Čínský index | Indukční motor | SAP | Dluhopisové trhy | Diverzifikovat | Zbyněk Stanjura | Spolkový statistický úřad | FX | Index PMI | Ben Bernanke | Global Markets | Náklady na opravy a obnovu | Ekonom | Steve Jobs | Propad HDP | Debata | Řízení obchodu | Nový typ koronaviru | Světové finanční trhy | Tapering v USA | Deutsche Bank | Mluvčí Kremlu | Americké firmy | Krize eura | Renáta Kellnerová s rodinou | Pohonné hmoty v ČR | Tým RoboMarkets | Američané | Kurz | Market | Americká Federální obchodní komise | Martingale systém | bioAffinity Technologies | Ekonomka | Martin Klass | Forexu | Používání kryptoměn | Řetězec lékáren | Raiffeisenbank a.s. | 256/2004 | Bloomberg Commodity Index | Rudolf Špoták | Kurzy.cz | Dnešní výprodej | Širší trh | Spekulace na pokles | Unicredit | Realizovat zisk | Ropa a Plyn | Růst akcií | Pokles výnosů | Bali | TASS | Akciové tipy | Akcie padají | Naše prognóza | UST | Americká Komise pro cenné papíry | Stabilita a likvidita | Spojené arabské emiráty | Finančník George Soros | Restrikce | Indický výrobce oceli | Zavedení cel | Optimismus | Výstup z destruktivní zóny | Coinbase Global | Facebook | Rozhodování | Snížení spotřební daně | Snižování počtu zaměstnanců | Hnutí pěti hvězd | I-Trader | Kompenzace | Downstream | Hliník | DBK | Devizové rezervy ČNB | Ceny pšenice | Kybernetická měna Bitcoin | Jak se stanovuje cena elektřiny | BH Securities | Daně z těžby | LMT.US | DCF | Akcie podniku | Martin Gürtler | Zelená ekonomika | Plynovod TAP | Světová obchodní organizace | Makroekonomické faktory | Výhled České republiky | Francouzský CAC 40 | Globalizace | Zpráva o vývoji inflace | Poměr RRR | Poptávka po čipech | Dostatečný kapitál | Greensill | Ziskové obchodní návyky | Mt Weld v Austrálii | Různé typy zdrojů energie | USA | Deficit státního rozpočtu | Kukuřice | Jednotná měna | Odhad letošního růstu HDP | Fibonacciho retracement | Washington Post | Vlastní investice | Investujte | Tempo růstu HDP | Alokace aktiv | Nejhorší výsledek | Období volatility | Nan-ťing | Nezisková organizace | Měď | Vášeň pro trading | Konzervativci | Multi-asset | Proinflační | Gigafactory | Libanon | Dodávky suroviny | Fiskální stimuly | Sweet Crude Oil | Konglomerát | Průzkum společnosti | Josh Gilbert | Rozvíjející se trhy | Holding Czechoslovak Group | Krach SVB | Vliv směnných kurzů | Odchod z Ruska | Euro | Yield | AUD | Jeffrey Halley | UEC.US | Huť Liberty Ostrava | Těžba lithia | Politické rozhodnutí | Rada ČNB | Investice v Číně | Červená čísla | IONWAY | Kyjev | Binance | Server CNBC | Raketový růst ceny | Trh se zlatem | Agentura DPA | Breakout Trader | Fnac Darty | Analytické zprávy | Ruská agrese | Vleklá válka na Ukrajině | Počet obyvatel | MALL | Cena niklu | Greg Kelly | Přerušení dodávek ruského plynu | Investice z Číny | Risk | Capitalinked | Společnost Lufthansa | Predikce | Dodávky ropy | Environmentální události | Fibo | Německý vývoz | Ekonom Jan Švejnar | NEST | Plynárenský gigant | Ruská vesmírná agentura | Poklad Česka | Propad cen akcií | Světová obchodní organizace (WTO) | Prima | Kypr | ASX 200 | Aerolinky Ryanair | Zahraniční kapitál | Citigroup | Investiční ředitel společnosti | Soud v Německu | Kontrakty na ropu WTI | Evropský blok | Dividendový výnos | Christine Lagarde | Ruská firma | Sony | Index VIX | LME | Hospodářský růst Evropy | Hospodářství | Stagflace | MFF | Africké země | RHM.DE | Výnosy státních dluhopisů | Bašár Asad | Etoro | Poskytování hypoték | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) | EV | Novatek | EBITDA | Společnost Kofola ČeskoSlovensko | FXstreet.com | Německé podniky | JP Morgan | Ohlédnutí | Zastavení dodávek | Zpomalení růstu | Obchod | Mezinárodní banky | Mezinárodní vztahy | Ukrtransnafta | Růst ekonomiky | Televizní studio | ROIC | Indická centrální banka | Společnost Qualcomm | Šíření mutace delta | Nové zákony | Banka JP Morgan | Akciové portfolio | Prostředí finančních trhů | Automobilka Škoda Auto | Dnešní zprávy | MFE | Uniper | Trh Prime | ROI | Belgická vláda | Úrokové sazby | Hlavní ekonomka | Výhodný nákup | Christian Klein | Zemní plyn (LNG) | Ranní glosa | Air France-KLM | Elektrovozy | Čínská měna | Recyklované kovy | Kapitalizácia | Intermediate | Nižší ceny | Vítězství nad inflací | Index akciového trhu | Zisková marže | HCOB | EU | Holding Agrofert | Redukce | Slabé euro | Cenové stability | Destruktivní zóny | Investiční manažeři | Zasedání ECB | Gamble | Velkoobchodní cena elektřiny | Credit Suisse | Take-Two Interactive | Cigarety | Portfolia | Transakční náklady | CETIN | Conseq Investment Management | Tatra Trucks | Komerční banka | Expert | Koronavirové krize | Dopady koronavirové pandemie | Nástroje měnové politiky | Společnost Rhodium | Jak vydělat peníze | Vývoz | Energetické firmy | Teplé počasí | Prodeje akcií | Počty nových případů | Týdenní zpráva | Vývoj jádrové inflace | Členské státy EU | Emise | xStation 5 | Gate | Úroveň rezistence | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Automobilka Volvo Cars | Samsung | Recese | Index strachu | Rafinérie v Litvínově | Zoufalství | Zpomalování inflace | Inflace v Německu | BTCUSD | Soukromé investiční společnosti | P/E Ratio | Sam Altman | Irské aerolinky Ryanair | Kazuo Ueda | Emisní povolenky | Německé aerolinky | Alokovat kapitál | Finanční web | ASML | Ropný gigant | Státní banka | Záloha | Švýcarský frank | Renault | Turistické sezóny | Capital Partners | Consumer Discretionary | Erdogan | Virtuální měny | Měnové trhy | Mercedes-Benz | Solidární poplatek | CZK/EUR | Baltic Pipe | Růst globální ekonomiky | Správa železnic | Bitcoinové a blockchainové akcie | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Digitalizace | SEC | Výhled na rok | Akcie Applu | Inflace ve světě | Společnost EDF | Eskalace konfliktu | Škody způsobené extrémním počasím | USD/CAD | Největší propad | Síť X | Měna euro | Aktuální stav | Výrobce hraček | Těžba a získávání surovin | Miliardy | Sev.en | Cena permanentních magnetů | Spekulace | Denní graf | Manažerka | Koronavirové pandemie | Globální finanční krize | Expert Advisors | Di Maio | Ropa roste | Růstový trend | Irské aerolinky | Štěpán Křeček | Fosilní paliva | Hodnota indexu | Český statistický úřad (ČSÚ) | Know-how | Výzva | Oscilátor | Ruský hliník | Frank | Ministři | Měnové politiky centrální banky | Těžební firma | Změna politiky | Cenový strop na ruskou ropu | Balance | OSF | Kapitálové výdaje | Matěj Široký | Negativní nálada | Transparentní | Výroby elektromobilů | Kurz eura | David Cameron | Americké ministerstvo práce | Objem investic | Olympijské hry | Postavení dolaru | Regulace trhů | ARM | Silné inflační tlaky | Centrální banka USA | Čínské indexy | Automobilka Volkswagen | Pivovary CZ Group | Dieselgate | Závislost na Číně | Americký internetový obchod | Lufthansa | Firma Turntide Technologies | Ceny energií | Americké indexy | Globální HDP | Washington | Unipetrol | Snížení produkce | Těžařská skupina | Ceny potravin | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Americké kryptoměnové burzy | Půjčovna kryptoměn | Jerome Powell | Správné načasování | Zakladatel serveru FXstreet.cz | Společnost Allwyn | Finanční skupina | Dosažení dohody | Nákupní tlak | Břidlicové ropy | Základní sazby | Ekonomka Raiffeisenbank | INSEAD | Ruská plynárenská společnost | Uzavření továren | Dna | Další kryptoměny | Jak algoritmy interpretují základní data | Atlantik | Prezident Donald Trump | Silná poptávka | Multi-Asset obchodování | Rostoucí inflace | Snížení závislosti na plynu | Hlavní investor | Kurz bitcoinu | Potravinová a energetická krize | Dodávky zemního plynu | Technologický sektor | OSN | PAP | Soud | Investice do infrastruktury | Saudi Aramco | Společnost ČEZ | Komunita | WTI Crude Oil | Henry Hub | Booking | Plánování | Blockchain | Boje na Ukrajině | Cena elektřiny | Summit Evropské unie | Kanadský dolar | Agentura Fitch | Bankman-Fried | David Howson | Co jsou mezinárodní konflikty? | China Mobile | PMI indexy | Předpovědi | Prodeje ropy | Konflikt na Ukrajině | Bondy | Ripple Labs | Vyhlídky americké ekonomiky | AXA | Koncern Sony | Analytické společnosti | Mince | Facebook Ireland | Tomáš Raputa | Silicon Valley Bank | Investiční stratég | Ministr zemědělství | Zásoby ropy | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Evropské méně | Nord Stream 1 | Úspěšné obchody | Benzín | Embargo EU | Ropovod TAL | TradingView | Channel | Rusal | Rostoucí ceny | Trend | Střadatelé | Konfederace | Akcie a ETF | Pokles sazeb | Dění na trhu | IKL | Adidas | MXN | Dow Jones Industrial | Automobil | Německý vicekancléř | Nákupy plynu | SVB Financial Group | Australské hospodářství | Zásoby plynu | Qualcomm (QCOM.US) | Firma Aramco | Střední podniky | Časový rámec | Uvědomění | Americký dolar k japonskému jenu | Míra inflace | Prudké výkyvy | Tržby společnosti | RTS | Fundamentální data | Indexy PMI | Platforma | Evropský statistický úřad | Vládní bondy | Zdražování ropy | Energetika | ReGas | MDNA Life | Akcie energetických společností | Manufacturing | Akcie společnosti Nvidia | PBOC | Spotřebitelská důvěra | MMF | Soukromý sektor | Biotechnologické společnosti | United Airlines | Trhy v USA | MAN | CNN | Pomalé oživení | Ruská banka | Spotify | Finanční situace | Akcie Virgin | Finanční ukazatele | Dividend Yield | Platební systém | Objem objednávek | Náklady na vstup firem na akciový trh | Snížení emisí | Oslabení | Šéfka ECB | Nařízení | Americká cla | Pioneer Natural Resources | Ropné akcie | Míra nejistoty | SWIFT | WP | Ceny benzínu | Zvýšené napětí | Krishan Gopaul | Energetický problém EU | Oblasti umělé inteligence | Nemovitostní trh | Negativní zprávy | Fundamentální základ | Schodek | Závislost amerického Fedu | Americký Senát | Farmaceutické společnosti | BTC | KOSPI | Bankovní sektor | Eugal | Indexy | Přístup k tradingu | Altcoiny | Citi | Vanderbilt | Gabriel Štefaňák | Zvyšování sazeb | Odborníci | Růst výnosů v eurozóně | Obchodní bilance | Oživení poptávky | Hospodářské krize | Ticker | M2 | Největší světové kryptoměnové burzy | Aktivní investování | Akcie automobilky | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Hurikány | Mezinárodní měnový fond | Transparentnost | Japonská měna | Gold | Zhoršení ratingu | Akciová společnost | Guvernér centrální banky | Česká národní banka (ČNB) | Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity | Průmysl | Zúčtování plateb | Podíl firem | Investovat do zlata | Význam firemní kultury | Bolest | Sankce na Rusko | Japonský akciový index Nikkei | Lehká ropa WTI | Americké technologické společnosti | Comfort Finance Group | Předseda fondu | Úsilí | Východní Asie | Investiční skupina | Napjatá situace | Makroekonomické strategie | Poskytování úvěrů | Rhodium | Výrobní závody | Závislost německé ekonomiky | Tempo růstu | Obchodování s jüany | Meziroční růst spotřebitelských cen | Podnikatel | Activision Blizzard | American Airlines Group | Využití vodíku | Odstřižení Ruska od SWIFT | Úvěrový rating | Snížení daně | Bilance ECB | Bankovnictví | Dovoz ruského plynu | Libye | Allianz Trade Dalibor Trojek | Tržní ocenění | Aerolinky | USD index | Pohonné hmoty | Meziroční inflace | Ryan Morris | Růst ekonomiky EU | Francouzská ekonomika | Nadhodnocení | Aplikace TikTok | Otevřenost | A321Neo | Continental | Zpracovatelský průmysl | Ministerstvo dopravy | Risk on a Risk off na forexu | Wood Mackenzie | Biliony | Divergence | Bankovní regulační orgány | BorgWarner Gateshead | Cena cukru | EasyJet | Zdražování energií | Commonwealth Bank of Australia | Bilion dolarů | ETF | Strong Global Entertainment Inc. | Ceny pohonných hmot v Česku | Financování státního dluhu | Axie Infinity | Federální obchodní komise | Plán obnovy | Analýza společnosti | Investujte do akcií | Akcie klesají | Generické léky | Akciové trhy | Výprodeje akcií | Jeremy Hunt | Kurzy měn | Zajímavé akcie | T-Mobile US | Loterie | Omezení těžby | Deficit zahraničního obchodu Spojených států | Společnost Eli Lilly | Ruské diamanty | Finančníci | Tvorba zlozvyku | Myšlenka | Společnost Newmont | Europoslanci | Saúdové | Strategie Martingale v tradingu | Varování | Ceny drahých kovů | Guidance | Invaze Ruska | Hospodářské soutěže | Družba | Atreon | Philip Dybvig | APP | Íránská ekonomika | Přístup na trhy | Anexe Krymu | Uhlíková stopa | Spojení | Ministr zdravotnictví | Cykly | Diem | Long | Rally | Firma Whoosh | Investování do akcií | Bankovní rada | Nástroje optimalizace | Telekomunikace | Vysoké výnosy | Su-čou | Komoditní index | Pojišťovna | Macron | Klíčový support | Pandemie | Tržní kapitalizace firmy | Střední třída | Největší vítězství | GLE | Kurs koruny | ČT Jan Souček | Ředitel Turntide | Öyvind Eriksen | Spokojenost | PlayStation | Internetový obchod | Společnost Saxo Bank | První fáze výroby | Německý ústavní soud | Významné události | Klid | Aktiva | Osobní příjmy | Pražský městský soud | SXXP | Pokles inflace | Technologický rozvoj | Ekonomické krize | Použití finanční páky | Fundamentální analýzy | Expert Advisors (EA) | Nebezpečí | HDP za Q2 | Prodejní tlak | Investor | Širší index | Nedoplatky | Časopis Forbes | Ceny v zemědělství | Cenový strop | Braniborský premiér | Ministerstvo financí | NextEra Energy | GEVORKYAN | Výprodej | Zasedání centrální banky | Sanofi | Discovery | RusEnergy | Německý vicekancléř Robert Habeck | Propad těžby | Index německých akcií DAX | České měny | Akcie Deutsche Bank | Ceny ropy dnes | Šance | Investiční možnosti | Věřitelé Arca Investments | Výnosy z dluhopisů | Nabídka firmy | Nárůst cen energií | Švýcarská banka UBS | Business | Poradenské firmy | GBPJPY | Vladimír Pikora | Podíl na trhu | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Italský ministr zahraničí | Úrokové sazby v Česku | Emise oxidu uhličitého | Camelot LS | Indikátory | Srbsko | Brexit Michel Barnier | Naleziště plynu v Černém moři | Sev.en Global | Akcie herních vývojářů | Prognóza Ministerstva financí | Obor podnikání | Růst cen akcií | Složitost a obtížnost | PMI ve službách | Zdanění | Technický výhled | Rychlost | Pokles cen | Základní úrok | Royal Dutch | TikTok | Investiční společnosti | Pracovní den | Dekarbonizace | Obchodní příkazy | Švédská společnost | Obchodování s komoditami | Tržní události | Plynárenské společnosti | Akcie Nvidia | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | Cena stříbra | Obchodní operace | Jan Procházka | SP500 | Technologická společnost | Britská ministryně | Začít obchodovat | Rubikon | Americký Federální úřad pro letectví | Embargo na dovoz uhlí z Ruska | Helena Horská | Krach banky | Orsted | ČBA | Španělé | Čínští investoři | Sucha | Umělá inteligence | Fiskální politiky | Inovace | Dotovaná sazba | Paschal Donohoe | Long signál na akcie | Tržní hodnota SABIC | Konsolidace | Průmyslový sektor | Aston Martin | Cíl letošního růstu HDP | Zdravotnictví | Fox Corp | Energetické krize | Obchodní rozhodnutí | Plynovod Nord Stream | Počet akcií | Akcie Tesly | Ole Hansen | Long signál | Zpětné odkupy | Spekulanti | Výnosnost | NZD/USD | Čínské akcie | Riziko ztráty | Ministryně financí | Akcie Schlumberger (SLB) | Graf ropy | BlockFi | Technologický pokrok | Brazílie | Bonusy | Společnost BP | Ratingová agentura Fitch | Snížení cen | Svaz výrobců kovů | Sklizeň obilovin | Čistá zisková marže | Dodávky plynovodem | Jean-Dominique Senard | Energy Aspects | | Německý statistický úřad | Chování v komfortních zónách | Pochybnosti | Philadelphia Semiconductor | Rezervní fond | Orlen Unipetrol | Risk Reward Ratio | Členské země | Seat | Zákonné platidlo | Odstranění emocí | Pandemická situace | Německé společnosti | Trinity | Blahobyt | Stratég | Špatné zprávy | Signa Holding | Prodeje automobilů | Podnikatelská nálada v Německu | Zisky společnosti | Majetek | Ekonomika eurozóny | Zajišťovna | Členské země Evropské unie | Vývoj ceny hliníku | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Lehký kov | Raytheon Technologies | Automatizace | Řetězce | Zisk na akcii (EPS) | Sentiment | Zrychlení inflace | Online obchodování a investice | Kurzové riziko | Bývalý ministr financí | Lucembursko | Události ve světové ekonomice | Měnová unie | WEF | Stoxx Europe 600 | Silná konkurence | Šéf společnosti | WarnerMedia | Investiční fondy | Breaking | JD | Růst úrokových sazeb | Ruská aktiva | Michal Lukáč | Politika | La Stampa | British Lithium | Konkurence | Akcie Pfizer | Hospodářské recese | Nálada na trhu | Riziková aktiva | Letecké společnosti | Investice do Applu | Čínský jüan | PLN | Kapitalizace | Potenciál pro růst | Vyjádření analytiků | Komoditní stratég | Dodávky z Ruska | Rentabilita | Míra nezaměstnanosti | Šéfka MMF | Burzovní cena | Reálné výnosy | Ben Laidler | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Bankovní asociace | Powerball | IPO společnosti Azitra | SAS | Konsensus trhu | Burza Binance | Investiční ředitel | Předseda představenstva Renaultu | Země eurozóny | OMV | Čínský prezident | Dnešní seance | Tier 1 | Americké futures | Yahoo Finance | Odhady HDP | Nespokojenost | Paxlovid | MAM | Novinky.cz | Strach z inflace | Baterie | BHP | Plány společnosti | Americký dluh | Příznivé faktory | Deutsche Telekom | Indikátory důvěry | Poplatky | Nike | Cushing | Forint | Americké akcie dnes | GDP | Zakladatel firmy | Země SCO | Negativní korelace | Karel Komárek | Investice v USA | Velká Británie | Systém ChatGPT | Evergrande | Německý průmysl | Zprávy z krypto | PLN/EUR | Další vývoj | Citibank | Earnings per Share | Si Ťin-pching | Evropské společnosti | Pokles průmyslové výroby | Japonský akciový index | Akcie Exxon Mobil | Výhody a nevýhody | Společnost Amazon | Puma | Podnik Naftogaz | Větrná energetika | Spotřebitelská důvěra v Německu | Real Estate | Dnešní kalendář | Dun & Bradstreet (D&B) | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | George Soros | Automobilka BMW | Obchodní přístupy | Garanční systém finančního trhu | FOMC | General Electric (GE) | Martingale | Energiewende | Return on Equity | Federální vláda | Nálada | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Geopolitická rizika | Vládnoucí strana | Materiály | Emise dluhopisů | FAO | Letectví | Indie | Investovat v roce 2020 | Ruský útok na Ukrajinu | Německé investice | Španělsko | Nákupy | Měnové páry | Energetická krize v Evropě | Technologické akcie | Obchodní spor | Účetní období | EdF | Měnové politiky | Turów | Huť Liberty | Vnímání | Vítězství | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Zdenka Kladníčková | Intel | Světová turistická organizace | SVB | Lula da Silva | Koncern Volkswagen | Vlna úspěchu | Rho | Čínský výrobce | Martin Stránský | CSG | Ekonomika | Živobytí | Hospodářská recese | Vasky | První zvýšení sazeb | Vývoj hlavní úrokové sazby | Německé automobilky | Bloky | Augsburger Allgemeine | Zklidnění situace | Výnosová křivka | DLT | Historická maxima | Ekonomická data | Indická vláda | Přerušení výroby | Stratég Saxo Bank | Elektřina | WTO | Firma Exxon Mobil | Otto Daněk | Ruská společnost Gazprom | Camelot LS Group | Ministr obchodu | Dobrá zpráva | Hospodářské noviny | Karanténa | Blockchainy | Zlevnění ropy | Akcie Coinbase | Nákup zlata | Automatizovaný systém | Nižší EBITDA | Pandemický program | Proticyklické kapitálové rezervy | Flexibilita | Upcyklace | Sankce | Retailový obchodník | Commerzbank | Britská firma | Očekávání pro rok | Proinflační působení | Nezaměstnanost v EU | Zhodnocení | Poradenské společnosti | Ministr energetiky | IPO MDNA Life Sciences | Americký kongres | Ceny zlata | Vývoj trhu | Výhled | PPF Renáta Kellnerová | Členové OPEC | Tržní hodnota výrobce čipů Nvidia | Index technologického trhu | ESM | Erste Group Bank | Úřad pro ochranu osobních údajů | Auta | Americký akciový index | Úlevy pro banky | Komerční banky | Americké ministerstvo | Spojené státy a Čína | Zahraniční měny | Timur Barotov | Americký trh práce | Automobilový koncern | Obchodní účet | Duševní stav | Vliv environmentálních událostí na hospodářství | Obchodní analýza | Colt CZ Group SE | Summit EU | GM | Deriváty | Ethereum | IfW | Investiční prostředí | Akciový trh | Kultura | Embargo | Vysoké ceny | Economist | Hry | Akciový index DAX | Odpovědnost | Růst ceny sójových bobů | Obchodní dohody | Indexy nákupních manažerů | Počty nakažených | NAGA | Energetické společnosti | Americká společnost Apple | Vyhlášení bankrotu | Propouštění | Index Hang Seng | Trendové čáry | Scalping | Předsedkyně Evropské komise | Americké vlády | Private equity | PGNiG | Zaměstnanci | Měnové unie | Ocenění amerického akciového trhu | PayPal | Akcie | Meopta | Trans Adriatic Pipeline | Bankovní krize | Jaromír Gec | Rizikový apetit mezi investory | Technologický index Nasdaq | Čerpací stanice | Evropský trh | Finanční trhy | Největší naleziště zemního plynu | Burzovní společnost | Zlaté rezervy | Těžaři ropy | Cyrrus | Komunistická strana | Cenové rozpětí | Expanze | Těžařské firmy | Giphy | Jiří Šmejc | Balík sankcí | Cena termínového kontraktu | Největší ekonomika | Syrský prezident | Aktuální rezistence | Podnikání na kapitálovém trhu | Růst cen energií | Otevření ekonomiky | Hospodářský cyklus | Znovuotevření ekonomiky | Síkela | Americká sociální síť | General Motors | Fondy | Investiční příležitosti | Komise pro cenné papíry | Ruské ministerstvo financí | Údaje o americké ekonomice | Walt Disney | Ukrajinský prezident | Comfort Finance | Vyšší cla | IPO společnosti | Economic Information Daily | Bílý dům | Komoditní trhy | Situace v Číně | ČEZ | Apple Inc. | Cenové hladiny | Austrálie | Trading Services | HDP Číny | Německé ekonomiky | Hrubá marže | JORC | Diamanty | Financial Times | Trading | LHA.DE | Dopady pandemie covidu-19 | USD za barel | Kryptoměnová burza Binance | Začínající investoři | Nikkei 225 | Italský módní dům | Poptávky po ropě | Nízkonákladová letecká společnost | Spread | CZK/USD | Nikkei (JAP225) | Iniciativa | Vývoj ceny akcie | Velkoobchodní cena plynu | Korporace | Společnost Intel | Výrobce luxusního zboží | Český státní rozpočet | Vývoj měnového páru EUR/USD | Dodávky ruské ropy | Vicekancléř Robert Habeck | BHP Group | Významné riziko | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Under Armour | Schodek rozpočtu | Cathie Wood | New York | Tradingové webináře | Místní rozvoj | ProSieben | MSFT | Čistá ztráta | Cena akcie SABIC | Společné nákupy plynu | Finanční údaje | Odhady růstu | Dřevo | Price-to-earnings ratio | Rizikový apetit | Ceny ropy Brent | Akcie ropných společností | Optimalizace | Franz Fehrenbach | Zvýšení úroků | Roewe eRX5 | Zajišťování | Dietmar Woidke | Brad Stulberg | Americká internetová společnost | Životní styl | Invaze ruských vojsk | Zotavení ekonomiky | Obchodovat s akciemi | Jak investovat | Synot | USD/MXN | Automobilka Porsche | Luxusní zboží | CMI | Ekonomické zprávy | Vlastní akcie | Risk Off | ETH/USD | Ukrajinská krize | Situace na trzích | Vysoké ceny ropy | Massachusetts | AOS | NXP | Sedmadvacítka | Světový trh s ropou | Uvalení sankcí | Salmán | Společnost Imerys | Exotické měny | Ceny plynu a elektřiny | G20 | Společnost GEVORKYAN | Výrobci automobilů | Míra inflace v eurozóně | Pokles poptávky | Akcie Microsoft (MSFT) | Zkrachovalé společnosti | Těžby bitcoinů | Šéf VW | Obchodní přebytek | Napadení Ukrajiny | NFT | Meziroční míra inflace v eurozóně | DIESEL | Vazby mezi ekonomikou Číny a USA | Těžař | Algoritmy | Člen rady guvernérů | Prezidentské volby | Zlepšení nálady | Asadova rodina | Dollar | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Rozsah konfliktů a jejich význam | Akcie Meta | Akciové trhy v USA | Dolarový index | Druhá vlna | NERV | Globální trh | Claudia Goldinová | Vývoj ceny ropy | Virgin Galactic (SPCE.US) | Boj proti inflaci | Robert Shiller | Akcie Intel | Státní podpora | Pocity | Nový cyklus | Sazby | Nadnárodní korporace | Strach ze ztráty | Akcie Tesla | Hyperdrive Innovation | Produkce oxidu hlinitého | ODS | Dialog | Sekyra Group | Invaze Ruska na Ukrajinu | Paroplynové elektrárny | Náročná práce | Výplaty dividend | JAP225 | Generální ředitel | Ceny aktiv | HN | Tapestry | Devizové rezervy | České vlády | Měny emerging markets | Propracovaná obchodní strategie | Cíle | USD/JPY | Politická rozhodnutí | Trhy v Číně | SAIC Motor | Semináře | Interfax | Ekonomický kalendář | Provozní náklady | Ceny dluhopisů | Ceny v Česku | Investiční skupiny | Tržní cena | Volkswagen | Firma Meta Platforms | První odhad | Rozvoj | Zvyšování úrokových sazeb | Ovlivňování | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Růst cen komodit | Likvidita | RBA | Klouzavé průměry | Čas na nákup | Žádosti o podporu | Dnes na světových trzích | Investice do zlata | Asociace exportérů | Americká administrativa | Reinvestice | OIL.WTI | Nové sankce | Australská centrální banka (RBA) | Druhá největší ekonomika světa | Teherán | Porsche | Parlamentní listy | Rozhovor | Pravidla regulace | Internetová společnost | Spotřeba domácností | Inventor Chemical Tankers | Transakce | Švýcarské banky | Alexandr Nesis | Volatility trhu | Tree Energy | Vývoj české koruny | Důchodový systém | Evropská rada | Devizy | Technologický index | Měny | Klimatické podmínky | Premiér Fiala | Obchodní jednání | EBRD | Obchodní podmínky | Trh s kryptoměnami | Snížení úrokových sazeb | Použití záporných sazeb | Sankce proti Rusku | Růst cen potravin | Sezónnost | MasterCard | Trading vs. Investování | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Největší švýcarské banky | Krajský soud | Energetický regulační úřad | Hello bank! | Bezpečnost | Výzkumné společnosti | Inflace v Japonsku | Výroba v Německu | Zaměstnanost | Slovensko | MNB | Profitovat | Vstup firem na burzu | Glencore | Nákup oxidu hlinitého | Irsko | Ekologie | Regulační úřady | Vývoj meziroční jádrové inflace | Plynová krize | Milei | Zpravodajství | Nákup EUR | Dmitrij Peskov | Prezidenti a premiéři | Ekonomika EU | Fundamenty | Pohonné hmoty v Česku | HealthMode | OneWeb | AUDJPY | DE30 | BAE Systems | USDX | Obchody s akciemi | Nejlepší ropné akcie | Stabilita | Pozitivní výhled | BTC/USD | Peter Navarro | BHS Štěpán Křeček | Soupeření | Mistrovství Evropy | Volební rok | Železná ruda | Ruský rozpočet | Dodávky plynu | Jasný signál | The Wall Street Journal | Mezinárodní ratingové agentury | Společnost Deutsche ReGas | Údaje o HDP | Rozhodnutí FOMC | Finanční sektor | Renminbi | Příležitosti k nákupu | Marathon Petroleum | Oslabení eura | Státní veterinární správa | Rada ČTK | Vojenská pomoc Ukrajině | Investování | Owen Graduate School of Management | Aktivity společnosti | Německé banky | Trader Workstation | Renáta Kellnerová | Chuť k riziku | Situace na trhu s ropou | Uvolnění měnové politiky | Sympozium | MSCI | Ukončení nákupu aktiv | CV90 | Pozice dolaru | Australská ekonomika | Thomson Reuters | Odliv mozků | Nákupy centrálních bank | Hospodářský pokles | Oslabování české měny | Online vzdělávání | Britská ropná společnost | Trash Made | Akcia | Walgreens | Veřejný dluh Spojených států | Dubnová inflace | Bidenovo vítězství | Dodávky LNG | ProLogium | Finanční trh | Carlyle Group | Velké ekonomiky | Algoritmické obchodování | Půjčovna kryptoměn BlockFi | JPMorgan | Dovoz z Ruska | Německá automobilka | Zahájení ruské invaze | Půlení | Plyn přes Ukrajinu | Peníze z EU | LKAB | Trade | Obchodování s úrokovými swapy | Risk On | Regionální měny | Dunhill | SPCE | Eni | Trend v obchodování | Globální finanční trhy | Vstup do konstruktivní zóny | Huw Pill | Zakladatel FXstreet | Patria.cz | Aktivity v Africe | Jiří Makovský | Vyspělé ekonomiky | Prodeje | Odborník na ropný trh | Logistické společnosti | Sberbank | Naleziště plynu | Ruský prezident Vladimir Putin | Primární veřejná nabídka | Centrální bankéři | Milník | Americká Federální obchodní komise (FTC) | Společnost Silvergate Capital | Prezident Putin | Nadnárodní firmy | Skupina hospodářsky vyspělých zemí | Ministři energetiky | Zlotý | Evropský průmysl | EIA | Generativní umělá inteligence | Sberbank CZ | Naleziště Tomtor | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Platformy | Fond PIF | ZEN | Germanium | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Rusko | Smíšené výsledky | Katastrofy | Vysoké riziko | Nissan | Politické změny | Ceny výrobců | Společnost Media for Europe | Akcie a deriváty | Miliardy USD | Guardian | Provozní marže | Ceny komodit na světových trzích | Poradce | Vicepremiér | Carlsberg | Reálné úrokové sazby | Nižší maxima | Další růst sazeb | Obchodní den | Mistrovství světa ve fotbale | Zkušenost | Signál | Digitální měna | Írán | Zdražování | CMC | Česká národní banka | Afrika | Analytici JPMorgan | Pozemky | Předstihové indikátory | Výsledkové sezóny | Development | Společnost Oneok | Investiční ředitelka | Pravidla regulace trhů s kryptoměnami | Britská vláda | Vývoj cen akcií | EPS | Výkonnost společností | ADP | MCD.US | Square | Hodnota zlata | Gazprombank | Napětí mezi Čínou a USA | ASEAN | Advanced Micro Devices (AMD.US) | Repo sazba | Přijetí eura | Kupní síla | CPI v USA | Povětrnostní podmínky | Oneok | Úbytek | Těžba dřeva | Joe Biden | Termínový kontrakt | Liberty Ostrava (LO) | Ropy | Rozdílové smlouvy | Soudní dvůr Evropské unie | Historie | Virgin Orbit | Mluvčí Gazpromu | Americké vládní dluhopisy | Sociální média | Turntide | Singapur | Americké akciové indexy | Společnost Tapestry | Podmínky půjčky | Základní sazba | Míra úspor | Pracovní síly | Slabé stránky | Dividendové výnosy | Polská společnost | SICAV | IPO společnosti MDNA Life Sciences | Obiloviny | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Větší riziko | Banky v EU | Produkce energií | Guvernér české národní banky | Smartphony | The Passion Paradox | Dlouholetí tradeři | Ekonomický dopad | Rafinerie | Společnost | Palantir | Petr Dufek | Mezinárodní fond pro zemědělský rozvoj | Italská ekonomika | Akcie ropy | Mezinárodní fond pro zemědělský rozvoj (IFAD) | Covidové pandemie | Apple (AAPL.US) | Obchodní systémy | Rezervní měny | CBC | Ukrtatnafta | Ekonomické důsledky | Důchody | Likvidní | List The Wall Street Journal | Firma McDonald's | Kryptoměnový systém | Domino efekt v globálním obchodě | Sázky | Obchodování s kryptoměnami | Ministr hospodářství | Uhlí | Futures na americké akcie | Mezinárodní obchod | Forbes | Akcez | Obchodujte | American Petroleum Institute | Ocenění akcií | Zboží z Číny | Obchodované fondy | Colt | Implikovaná volatilita | Zmírnění rizik | Výrobce elektromobilů Tesla | Utažení měnové politiky | Patová situace | Brazilský real | Sporting Products | Vysoká volatilita | Konstruktivní komfortní zóna | Aker Öyvind Eriksen | Očekávaná inflace | Allier | BMW | Cena akcií | Představenstvo společnosti | Guvernér ČNB | Duševní produkt | Mark Carney | Ukrajinská ekonomika | Česká inflace | Obchodní dohoda mezi EU a Británií | BNP Paribas Personal Finance | ASX | Omezení spotřeby plynu | Objem nákupů | Plynárenské firmy | Upozornění na rizika | Agentura TASS | Rozšíření | Výhled růstu globální ekonomiky | Volatilita | Německé hospodářství | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Příliv investic | D1 | Imerys | Země OPEC | Ropný trh | Panika | Americké ministerstvo financí | STV Group | Rishi Sunak | Umělé inteligence | Burze | Buy | List The New York Times | Tisková konference | Eura | Přijetí kryptoměn | AAPL.US | Nasdaq Inc | Patrik Duda | Mojmír Hampl | CanniMed Therapeutics | Nízká nezaměstnanost | Zpomalení v Číně | Ruský premiér Mišustin | Nizozemsko | Blockchainové akcie | Bankovní systém | ACT | Výrobci čipů | Organizace | Ekonomické zájmy | Kvanefjeld v Grónsku | Ryanair | Obilí | DIW | Analýza akciových trhů | Penta | CVC Capital Partners | Kryptoburza | Our Media | Gap | Ceny pohonných hmot | Celkové příjmy | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Ruská měna | Services | Leverage | VIX | Inflační data | SYNTHESIA | Regulační rámec | Premiér Boris Johnson | Růst | Bankrot | Problémy s likviditou | Primární trh | Objem zakázek | Ministři financí zemí platících eurem | Občanské války | Vyšší úroveň | Očekávání zisku | Ceny surovin | Fed včera | Michelin | TotalEnergies | Polská centrální banka | Akcie ČEZ | Silné momentum | Pojišťovací společnosti | Ekologické události | Inflační výhled | Příjmy | Vývoj amerického dolaru | MSCI Asia Pacific | Nvidia Corporation | Rusko a Ukrajina | Událostí ve světové ekonomice | Ředitel skupiny PPF | Udržení cenové stability | Odhad letošního růstu | Ministři EU | Těžba ropy v Rusku | Risk-off | Volvo | Investujte zodpovědně | VMware | Vášeň | WU | Zajištění | Ministryně financí Alena Schillerová | Propad poptávky | Strach a chamtivost | Domácí měny | CzechTrade | Administrativa | Komise v přenesené pravomoci | Manažeři | Americká začínající firma | Počet potvrzených případů | Příjmy obyvatelstva | Obchodování na trhu | Internetové bubliny | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | CNY | Zprávy z krypto průmyslu | TradingEconomics | Propad cen ropy | Snížení inflace | Daň z mimořádných zisků | Ning-po | Fúze | Výrobce aut | Overweight | Kosmetická společnost | Index | Wall Street Journal | Pipy | Tržby skupiny HARTMANN | Doněcké lidové republiky | Rychlý růst cen | Praktické tipy | Infineon | Investice do solární energetiky | Wirecard | Merkelová | Společnost Uniper | Dovozce ruského plynu | Token | Hlavní trh | Fundament | Čínský trh | Vision 2030 | Kryptoměnová burza | Společnost AT&T | ThinkEquity LLC | Bohatství | Investiční fond | Potravinářský průmysl | Intercontinental Exchange (ICE) | Průmyslová produkce | Obchodní vztahy | Meziroční růst | Úročení | Jižní Korea | Vista Outdoor | Pandemie covidu-19 | Výsledková sezóna | Bolest duševní | Ceny nemovitostí | Farmaceutická společnost | Konsolidační balíček | NHTSA | Britský Úřad pro hospodářskou soutěž | Tuzemská měna | Nová sazba | Arca | Kapitálové úlevy | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | XPeng | Valuace | Celosvětový trh | Návratnost investice | Příjmy domácností | Monopol | Zdražuje zlato | Magnety ze vzácných zemin | Ekologické trendy a inovace | Obecné trendy | Produkce vzácných kovů | Nevýhody algoritmického přístupu | Nord Stream AG | Akcie AMD | Byznys model | Jan Sušánka | Výměny akcií | Kritika a výzvy pro americký dolar | Nevýhody automatických obchodních systémů | UCG | Zpracovatelský sektor | Mišustin | Poptávka po ropě | Special Drawing Rights - SDR | Šíření koronaviru | Boston Consulting Group | Celkové investice | Kotace | Fáze výroby | Vlády | Kupci | Británie | Recyklovat | Seznam.cz | Makléřská společnost | Jonas Gahr Störe | Grafit do baterií | Energetické technologie | Záporožská jaderná elektrárna | Rezervy ropy | Prodej zboží | AIR.DE | Nižší úrokové sazby | Vladimir Putin | FX intervence | Strukturální změny | Dynamika HDP | 5G | Dohoda mezi EU a Británií | Konzistentní zisk | BA.UK | Řešení sporů | Tesla v Číně | Prohlášení | Začínající firma | Akcie společnosti Cisco | Equities | Ochránit úspory | Podíl čínského jüanu | Teams | Grafit | Riziková prémie | OFAC | Chrysler | Propojenost mezi finančními trhy | Eurový příjem | Chang-čou | Struktura a správa energetického odvětví | Grand View Research | Dluhopisy Saxo | Průlom | Cisco Systems (CSCO.US) | Zvyšování dovozu | Madeleine Albright | Jihoafrický rand (ZAR) | Eurový úvěr | Severočeské doly | Zisk na akcii | PPF | Projekt těžby lithia | Výhled Saxo Bank | Tesla | Procter & Gamble | BAE Systems (BA.UK) | Produkční ceny | Mzdově-inflační spirála | Zavedení embarga | Dolarový pár | Společnost Gazprom | Kalifornské bankovní regulační orgány | Asymetrická moc | Lucky Strike | Růst cen průmyslových výrobců | Qantas | Analýza Moderna akcie | Vlajkový fond | Velké riziko pro finanční trhy | Úroky z dolarových dluhopisů | Nearshoring | Německé volby | ProSiebenSat.1 Media | Ceny letenek | Požadavky na kapitál | Války v Evropě | Vliv klimatických změn | Bidenova vláda | Program nákupů dluhopisů | Samolibost | Zdravotní sestry | LVMH | Ford Motor (F.US) | Škrtání dotací | SPAC | RDSA | Nový Zéland | Kulturní rozdíly | Psychologické dopady | Ministr vnitra | MOL | Cenový graf akcií | Cboe VIX | Kurzové intervence | Nicholas Stern | Dluhové závazky | SECO | Prudká inflace | Budoucnost amerického dolaru | TurkStream | Alasdair Haynes | Komfortní zóny | Výrobci aut | Hackerské útoky | Firma Wienerberger | Believe | Halliburton | NZDJPY | Michal Šnobr | Dividenda ČEZ | Podíl eura | Kontrariánské pozice | Riot Blockchain | Ray Dalio | Konstruktivní zóny | Maďarské fondy na ropu | Reliance Industries | Žaloba SEC | Akciové portfolio Tomáše Vranky | Velikost ztráty | IPO společnosti Strong Global Entertainment | Regulační politiky | Dmitrij Rogozin | Anders Nysteen | Societe Generale (GLE.FR) | Cena zemního plynu | Největší centrální banky | Devalvace čínské měny | Potravinářská společnost | Kolaps HDP | Výhody | Ukrajinský podnik | Získávání surovin | John Hardy | DBK.DE | Dominance amerického dolaru | Příjmy společnosti NVIDIA | Mezinárodní konflikty | Boris Schlossberg | Tvorba pracovních míst v USA | Regulační orgány | Očekávaný růst | Velké ztráty | Cenově mzdová spirála | BMW.DE | LNG terminály | Zemědělský svaz ČR | XPEV | Slovalco | Vakcinační strategie | Psychologie peněz | Znehodnocování měn | Finanční výkonnost společnosti | Bosch | Extrémní počasí | Dovoz do USA | Němečtí politici | Ekonomický přínos | Wilbur Ross | Vysoká poptávka po dolarech | CAD | Barrick Gold (GOLD) | Veřejně obchodované fondy | Vzestup zlata | Značný kapitál | Vznik komfortní zóny | Růst cen zemního plynu | Daimler | Spotřeba a ekonomika | NEL.NO | Závislost na ruských fosilních palivech | Organizovanost | Cenové války | Elektroauta | Hodnota realit | Velké částky | Internetová televize | Společnost Xiaomi | Teradyne Inc. (NASDAQ: TER) | Ekologické trendy | Boston Consulting Group (BCG) | Pražská burza | Dnešní obchodování | FNB | MiFID II | Komentátor | TUI.DE | Algo obchodování | Evropské aerolinky | MDNA Life Sciences | Onet.pl | Význam inovací | Základní úroková sazba | Obchody s deriváty | Odvětví | Nial Fuller | Slábnutí koruny | Jak běžní lidé porážejí Wall Street v jeho vlastní hře | Jak fungují environmentální akce? | Powerhouse | Americký akciový index S&P 500 | Rheinmetall (RHM.DE) | Extrémní volatilita | HARTMANN | Geopolitické události | Akcie Teradyne | Technologické společnosti | Evropské vlády | TER | Přístupy k tradingu | Autoprůmysl | Next Generation | Atradius | ROTE | Pracovní místa | Nevýhody a rizika | RWE Gas | Terminál na LNG | Rhodium Group | Ropné a plynárenské společnosti | Cyklická vs. necyklická odvětví | Energetická závislost Evropy na Rusku | Obchodování na trhu s virtuálními aktivy | Uhlíkové neutrality | Brazilská ekonomika | Přímé intervence | Vývoj dolarového indexu | Slabý ekonomický růst | Největší banky | Inovativní vývoj | Drahý plyn | Velkoobchodní ceny plynu | App Store | Martingale strategie | Tether | David Vagenknecht | Významný dopad | Krok za krokem | Martingale v tradingu | Banka | Význam na moderních finančních trzích | Přerušení dodávek zemního plynu z Ruska | Hlavní ekonom ECB | Faktory ovlivňující mezinárodní konflikty | Hospodářský kurz | Výrobce pneumatik | Aramco | České předsednictví | Růst cen ropy | Státní subvence | Rekordní růst | Zbývající akcie | Hnutí Hamás | Analytička | Nasdaq Composite | Vývoz LNG | Ruská federace | Eurokomisaři | Rozsah konfliktů | Zákaz dovozu ruského uhlí | Energetická infrastruktura | Vklady | Index spotřebitelských cen | Úrokové míry | Trend odklonu od amerického dolaru | Vlastnictví | Ministr financí | Norsko | Uvolňování covidových restrikcí | Ekonomický magazín | Středoevropské trhy | Umělé inteligence (AI) | Rozšíření nouzových rezerv MMF | Dopady pandemie | Pevné terminály | Certifikát | Aker BP | Index technologického trhu Nasdaq | Společnost Czech Media Invest | Vypnutí plynu | Umění | Banka Sberbank | Munich Re | Čtyřdenní pracovní týden | Německá bankovní společnost | Úvěrová pojišťovna | Primární trh dluhopisů | Statistická arbitráž | Počasí letos | Zlepšení | Důsledky konfliktu na Ukrajině | Ceny zemního plynu v USA | Členské země SCO | Americká makléřská společnost | Americký index | Akcie CVS Health | Akciový index S&P 500 | Turk Stream | Gita Gopinathová | Michail Krutichin | Londýnská City | City | Příležitost vstoupit na trh | Energetické suroviny | Závislost Evropy na Rusku | RWE | Nízké úrokové sazby | Astrazeneca | Čínské letecké společnosti | Směnné kurzy | Americké centrální banky | Burzy v Evropě | Typ investorů | Snižování tempa nákupů dluhopisů | Společnost Evergrande | Škoda Transportation | Politické soupeření | Rizikové akcie | MTI | Zasedání amerického Fedu | Wuling | Přímé investice | Analyzovat trh | Operativní marže | Bloomberg | Plovoucí LNG terminály | Environmentální akce | Threads | CIPS | Nadnárodní společnosti | Lídři zemí EU | Hlavní ekonom Saxo Bank | Ukazatele ocenění | Společnost Reddit | Britský statistický úřad | Podnikatelé a firmy | Týdenní pivot | Akcie Facebook (FB) | Solidní růst | Výhled vývoje ekonomiky | Zástupci G7 | Plyn pro evropský trh | Lithium v Evropě | UBS | Daň z benzinu | Investor Jan Čermák | Pokles HDP | Bydlení | Pandemie ve Spojených státech | Indikátor ekonomického sentimentu | Macrotrends | McDonald's (MCD.US) | Růst ceny ropy | Technologický holding | Dánská farmaceutická společnost | Současný stav | Političtí vůdci | Obchod s Ruskem | Tok ruského plynu | Vyšší mzdy | Vysoká rizika | Nejrozšířenější kryptoměna | Fundamentální analýza akcie | Legislativní rámce | Ceny termínových kontraktů | Obchodník s komoditami | Strach ze selhání | Graf dne | Restriktivní politiky | Nárůst volatility | VOW1.DE | Eurokomisař pro ekonomiku | EIU | Obchodování s německými dluhopisy | Firemní úvěry | Vyšší inflace v Německu | Japonský index Nikkei | Depozitní úrokové sazby | Ratingový výhled | Ekonomický model | Equity risk | Mírové procesy a dohody | Krátkodobý výhled | Ochrana investorů | Vlastní digitální měny | Poptávka po kovech | Firemní úvěry v eurech | Hospodářský růst v eurozóně | Vypuknutí pandemie | Silná rally | Finanční rok 2022 | PPF Jiří Šmejc | Zastropování cen ruské ropy | Recese v Evropě | Vysoké ceny energií | Čínský výrobce elektromobilů | Indigo | Obchodní války | Pivovary CZ | Příjmy z reklamy | Čínské investice | Německý autoprůmysl | Vzdělávání a informovanost veřejnosti | Podpora | Digitální měny centrálních bank | Lucid | EEX | Carry trade | Snižování sazeb | Propad exportu | Společnost Czech Media Invest (CMI) | Akciové trhy v Číně | Wagnerovy skupiny | ARKK | Slevy oproti nabídkové ceně | Pojišťovny | Obchodníci s kryptoměnami | Spready | Oživení z pandemie | Velkoobchodní ceny elektřiny | Amsterodam | Ministerstvo spravedlnosti | Guvernéři centrálních bank | Společnost Meta | Ropná společnost Exxon Mobil | Cena akcie Pfizer | Libra od Facebooku | Sankce Spojených států | Dobývání vesmíru | Závislost na tradingu | Elity | Úvěrové pojišťovny | Vladimir Čižov | Luhanské lidové republiky | Euro vůči americkému dolaru | Biden | Rostoucí úroky | Zdroje energie | Zadlužení | Hospodaření | Zavádění odvodů | Adamas Intelligence | Konec roku | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Těžba ropy | Záporné ceny | Americká společnost | Rychlost a přesnost | Vivendi | CBECI | Využití algoritmického obchodování | Andrej Babiš | Americký podnikatel | Nemovitosti | Vestas Wind Systems | AbbVie | WEN | Zemědělství | Správa energetického odvětví | Jeff Currie | Maďarský forint | Boris Johnson | Maryland | Eskalace | Akcie PLTR | Globální obchodní rizika | Ficova vláda | Inflace v únoru | Snížení sazeb | Výrobce munice | Technická rezistence | Výrobce letadel Boeing | Claudio Vittori | 10leté bondy | JD.com | LG Energy Solution (LGES) | Americké měny | Růst cen plynu | Vyšší ceny ropy | Automatické obchodní systémy (AOS) | Tree Energy Solutions (TES) | Válka Ruska proti Ukrajině | Vyspělé země | Bundesnetzagentur | Přehled | Euro k dolaru | Domácí poptávka | XTB Trading | Pěstitel marihuany | Maturity | Digitální euro | Harmonizovaná inflace | Bohemia Energy | Přístup na finanční trhy | Daně z neočekávaných zisků | Agentura Moody's | Finanční ztráty | Silky Zdeňka Porybného | Index CPI | ARK Fintech Innovation ETF | Destrukce kreativity | Analýza investice | Jen Psakiová | Bitcoinoví obchodníci | TWS | Bílý cukr | Akcie Nvidia Corporation | Henry Hub v Louisianě | Soudní dvůr | Souhrnný čistý zisk | Akcie v roce 2022 | Maersk | Jiří Tyleček | Jurij Vitrenko | Prognóza ČNB | 200denní klouzavý průměr | Obnovitelné energie | Kadri Simsonová | Aktéři | Ekonomická činnost | Dluhová služba | Zákaz dovozu | Závislost na oceli | Cenové výkyvy | Identifikovat trendy | Plný úvazek | Environmentální spravedlnost | Humanitární tragédie | Dot-com | Novozélandský dolar | Problém s dodávkami plynu | Horší časy | Michael Bloomberg | Dopady na euro | Erste Group | Geopolitické faktory | Ruská železnice | Úrovně nezaměstnanosti | Úspěšný trading | Měnové obchody | MXN/JPY | Poziční obchodování | Whoosh | Snížení spotřeby plynu | Index nákupních manažerů (PMI) | Výhled cen | xStation5 | Překážky | Low | Equity risk premium | Statistické údaje | Rozvoj těžby | Burza v Moskvě | Graf akcie | Hongguang Mini | Hotovost | Německý kancléř | Bezpečnostní situace | Čínská společnost | Německo | Eurokomisařka | Aleš Michl | Federální úřad pro letectví | Navýšení sazeb | Airbus (AIR.DE) | Výkonná ředitelka | EK | Brettonwoodská dohoda | MT4 | Estee Lauder | CEO skupiny | Švýcaři | Profesionální obchodník | Kybernetické hrozby | USA inflace | Jens Stoltenberg | Koruna posiluje | RISE | Tim Cook | Vliv na globální ekonomiku | Vývoj úroků | Oleg Děripaska | Ruské akcie | Nexen Tire | Levnější půjčky | ABBV.US | Přerušení dodávek zemního plynu | Evropský automobilový sektor | Vice | Prognóza IE | Agentura APA | Zahraniční forex | České dráhy | Závazky společnosti | Mistrovství světa | Inflační náraz | Vliv mocenských struktur | Důsledky konfliktu | Posílení polského zlotého | Balík opatření | Zlínská obuvnická firma Vasky | Likvidní měny | XTB | Visa | Hlavní ekonom | Silvergate Capital | Munich | Bitcoin Minig Council | Hodnoty měny | Průmyslové kovy | Ryan Castilloux | Zablokování Suezského průplavu | Digitální měna centrální banky | Chorvatsko | Status bezpečného přístavu | Konkurent | Statistika | Zvyšování sazeb ČNB | The Economist Intelligence Unit | Deutschlandfunk | Mediální společnosti | Zvyšování úroků v USA | Produkce ve stavebnictví | Monetizovat | Domácnosti | Zajištění proti inflaci | Evropské investiční banky | Finanční částky | Druhá vlna COVID-19 | Uptrend | Kodak | Mírové procesy | Politické faktory | Terminály na zkapalněný zemní plyn | Frustrující trh | Kurz Číny | Divize skupiny | Sam Bankman-Fried | Kontrakt | Nové zakázky | Společnost Rusal | Zavádění odvodů na zaměstnance | Codelco | Státní dluhopisy | Navýšení dluhového stropu | ROE (Return on Equity) | Adenza | Riziko | Editis | Koš | Zpracování plynu | Riskování | Obchodní výhled | Provozní zisk | Česká vláda | Trading a investování | Zeměpisné podmínky | Přísná regulace | Ruská centrální banka | A350 | ARK Fintech Innovation | Balík akcií | Onet | Dalibor Trojek | Evropská střední třída | Regulace trhů s kryptoměnami | NVIDIA Corporation (NASDAQ: NVDA) | AAA | Inflační očekávání | Embargo na ruské diamanty | Postavení USA | Nepřipravenost | Dominance Číny | Dukascopy Europe Team | TAP | Vysoká inflace | Pomoc podnikům | Schlumberger (SLB) | Price-to-Book Ratio | TUI (TUI.DE) | Dodávky plynu do Evropské Unie | Sazby beze změny | Aker | Britské společnosti | TUI Group | Inflace spotřebitelských cen | P/E ratio (Price-to-Earnings Ratio) | Halving | Nedostatek přizpůsobivosti | Strach z Trumpa v Bílém domě | Výrobce elektroaut | The Guardian | Economist Intelligence Unit | Meta Platforms | Směrnice | Automobilka Volvo | BCG | Slabší euro | Ceny hliníku | Pozice | Riziko pro finanční trhy | Zakázky německého průmyslu | Uzavření dohody | Platina | Obchodujeme | CPCA | Vyspělé technologie | Index amerických akcií | Znečištění a odpady | Akcie Virgin Galactic (SPCE.US) | Dluhopisový trh | Vidina rychlých zisků | Amazon | Domácí průmysl | Sefe | Tranzit ruského plynu | EUR/GBP | Haísám Ghais | Čistý zisk na akcii | Největší rizika | Brazilský real (BRL) | Míra inflace v Německu | Nákladová efektivita | Společnost Nike | Měkké komodity | Akciový index Nikkei | Změna inflačního cíle | Marika Čupa | Hlasování v Senátu | Vládní úsporný balíček | Rozhodnutí Číny | Ruská krize | Výhled trhů | Oslabování koruny | Prognóza vývoje | Ropný průmysl | Německá energetická společnost | Liberty Ostrava | Pall Mall | NDAQ | Spotřebitelské vzorce | Obchodník s ropou | Americké trhy | Donohoe | Ministerstvo hospodářství | Daňová pravidla | Akciový stratég | Investing | Spotřebitelské ceny | Dlouhodobý investor | Koncern | Obchod s Čínou | Domino efekt | Irák | Hodnota HDP | Data a analýza | Muhammad bin Salmán | Cla na dovoz | Pozornost trhu | Americké investiční banky | Platy státních zaměstnanců | Economist Intelligence Unit (EIU) | Pozitivní sentiment trhů | Ceny kávy | Světová turistická organizace (UNWTO) | Výrobce sportovního oblečení | Německé průmyslové podniky | Největší centrální banky světa | Taiwan Semiconductor | Nezávislý obchodník | Invaze v ekonomice | Obrat v měnové politice Fedu | News | Ruské firmy | Balkán | Český zlatý poklad | Nakupovat nemovitosti | Kent | Výrobci potravin | Úrovně podpory | Evropské indexy | Chris Sacca | Boston Consulting | PlayStation 5 | SPD | Ekonomika Saúdské Arábie | Býčí trend | IMPOSSIBLE | Covidové restrikce | Evropský regulátor | Další pokles | Body | Investiční rozhodnutí | Čínské ministerstvo | Ekonom BH Securities | Mark Zuckerberg | Skupina Colt CZ Group | Dlouhodobí investoři | Závislosti na ruské ropě | Umělá inteligence (AI) | New York Times | Virus | Přesun obchodů | Nový virus | Norbert Rücker | Omezení cen plynu | Zabezpečení potravin | KUSAMA | Výhody algoritmického přístupu | Dun & Bradstreet | De Beers | Jan Frait | Barrick Gold | Mastercard (MA.US) | Redmond Wong | MIFID | Stárnutí populace | Omezené dodávky | ARK Investment Management LLC | Společnost Exxon Mobil | Alžírsko | Dovoz ruské ropy | Podnikatelé | FOMO | Časový horizont | Matematický vzorec | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Škody a ztráty | Evropský trh s plynem | Vyhozené peníze | Dostatek peněz | Finanční systém | Nové energetické technologie | Hedging | Zvyšování úroků | Vývoj měnového páru USD/MXN | Výraznější pokles | Globální energetická krize | Sankce vůči Rusku | Jak vydělávat peníze | Ekonomická závislost | Oživení německé ekonomiky | CEO | Oslabení dolaru | Ruský ministr | Rostoucí úrokové sazby | Ocenění | Rezistence | Ceny nafty | Tajné služby | Krize v Evropě | Společnost Microsoft | Český investor | HDP EU | Obchodování s emisními povolenkami | Banky | Evropská bankovní federace | Oslabení české koruny | Cena plynu pro evropský trh | Apple TV+ | Intervenovat | Cena benzínu | UniCredit (UCG.IT) | Investice Cathie Wood | Aktivum | Premiér Viktor Orbán | NASDAQ 100 | Peking | Zdroj příjmů | Na volné noze | Novo Nordisk | Těžba z břidlic | Silná poptávka z Číny | Micro futures | IG Metall | Dividendy | Nastavení trhů | Nezaměnitelné tokeny | Oculus | Platební síť | Burza | RBN Energy | Mzda | Michail Mišustin | W1 | Předseda Evropské rady | Těžební kapacity | Výrobce elektromobilů | Trafigura Group | Süddeutsche Zeitung | Deutsche Bank (DBK.DE) | Lockheed Martin (LMT.US) | Úroková sazba v eurozóně | Největší pokles | Obchodní omezení | Závislost na americkém dolaru | Aktuální kurz | Nekonvenční konflikty | Ropovody | Miliardy dolarů | Návyk | Inflace v Austrálii | Peter Garnry | Znalosti trhu | Geopolitika | Pokles cen kovů | Lockdowny | West Texas Intermediate (WTI) | Řízení rizik | Vliv sezónnosti na odvětví | Partneři | IPO | Ředitel pro investice | Manuální obchodování | VWS.DK | Vztahy s Čínou | Akcie Palantiru | Vymáhání práva | Margrethe Vestagerová | Disney | Podnikatelské investice | Grains Index | Cílové ceny | Inflační cíl | Společnost Sony | Italský premiér Mario Draghi | Hospodářské výsledky | Měnový pár | Odchod Británie z Evropské unie | Napětí mezi Čínou a Spojenými státy | Cenu plynu | CAPEX | Ruská společnost Rusal | Indonésie | Šíření nového koronaviru | HFT | Celý svět | Akciový index MOEX | Příčiny konfliktů | Výhledy | Poptávka po plynu | SCO | Vyjednavač EU | Celková inflace | Paolo Gentilon | Znalost trhu | Index londýnské burzy FTSE 100 | Jihoafrický rand | Východní Evropa | Americké ministerstvo zahraničí | Ministři financí EU | USD za tunu | Index DAX | Wealth Management | Ruská ekonomika | Netflix | Ruské podniky | REIT | Poptávka po dolarech | Opatření | Americká ministryně financí | Odklon od fosilních paliv | Aquis Exchange | Ukončení dodávek plynu | Emerging markets | Akcie Facebook | Sentiment trhu | Generativní umělé inteligence | Manažerka projektu | Zlatý poklad | Sušánka & partneři | Rizika a výzvy | Motor ekonomiky | EPS (Earnings Per Share) | Demografické změny | BHS expres | Ceny energie | Novinky | Americká banka First Republic | Indická ekonomika | Velké investice | Stabilní zdroj příjmů | Energie | Sláva | Bloomberg Commodity Spot Index | V4 | Finanční pozice | Stav nouze | Vývoj ceny ropy Brent | Síla Sibiře | Superpočítač | Ministr obchodu Wilbur Ross | Vývoj meziročního růstu HDP | Akcie Virgin Galactic | RNO.FR | Hluboké znalosti | Vyšší výnosy | Platba | Offline Štěpána Křečka | Deutsche Post | Louise Dicksonová | Nejvyšší kontrolní úřad | Tým FXstreet.cz | Index Nikkei 225 | Moderna akcie | Ekonomické prostředí | Evropská komise (EK) | SAP Christian Klein | Akciová burza v Argentině | Italové | Akcie Barrick Gold (GOLD) | Dow Jones | Chování spotřebitelů | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Měna | Organizace pro výživu a zemědělství | Dovoz čínského zboží | Krátkodobý sentiment | Ekonomický růst | Energetická skupina ČEZ | Akciové burzy | Nasdaq | Pohyby cen | Společná evropská měna | Ark Innovation | Azure | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Poměrové ukazatele | Závislost na dolaru | Výkonnost dolaru | Síla Sibiře 2 | DSTI | Hlavní americký akciový index | Destatis | Výrobce léků | Země G7 | Finanční podmínky | Skupina HARTMANN | Geopolitická situace | Finanční sankce | Evropské dluhové krize | Růst cen plynu v Evropě | Hang Seng | Data ze Spojených států | Výsledky hospodaření | Hong Kong | Ministerstvo práce | Geopolitické napětí | Růst poptávky | Počet obchodů | Zastropování cen | Systémy umělé inteligence | Ruský ropný gigant | Analýza komodit | Cenový vývoj | LearnToTradeTheMarket | Psychologický efekt | Čerpání peněz z fondů EU | Začínáme na burze | Měnové politiky centrálních bank | ARK Innovation ETF | Rusko dnes | Vyšší inflace | Jaroslaw Kaczyński | Elektrická auta | Zákon o snížení inflace | Financování dluhu | Práce | Société Générale | Výroba aut | Obnovení růstu | Cyklická recese | Vývoz pšenice | Sankce Rusko | BIC | Herbert Diess | Baker Hughes | Bunge | Čínské vlády | Komisařka pro energetiku | Český akciový trh | Řešení problémů | CZG | Lídři zemí | Čínský HDP | Kovy vzácných zemin | Zabezpečení potravin a vody | Rozdělení ČEZ | Restrukturalizace | Společnost Eni | Investment | Embargo na ruskou ropu | Nevýhody Martingale strategie | Fujitsu | Krize | Teradyne | Nedostatek komunikace | Analýza ceny | Měnová politika v USA | VIAC | RIA Novosti | Maďarská centrální banka | Plyn (NATGAS) | Ocelárny | Zelený plán | Ker Gibbs | Cestovní omezení | Connecticut | Apple Music | Vyhoření | Výrobní náklady | Začínající obchodníci | Severní křídlo | Distribuce a přeprava | Fidelity International | Barometr platební morálky | Protiruské sankce | Globální obchod | Úspěch v tradingu | Spojené státy | Podíl Daniela Křetínského | Oblasti forexu | Čistá energie | Rekordní pokles | Fox | Úrokové politiky | Efekt sankcí | Zásobníky plynu | Server HN.cz | Vládní konsolidační balíček | RTX.US | Vysoké úrokové sazby | Bank of Scotland | Commonwealth Bank of Australia (CBA) | Estée Lauder | Zlaté mince | Tlak na růst inflace | Čerpání peněz z fondů | Vývoj na trhu | Analýza ceny akcií společnosti NVIDIA | Podíl Evropy | Globální investoři | Energetická závislost | Daně z příjmů právnických osob | Bezpečného útočiště | Tendr | Objem stimulů | Německá inflace | Nezaměnitelné tokeny (NFT) | Kryptoměny | KKCG | Bělorusko | Skupina G20 | Podnik | Analytik XTB | Zdravé firmy | Mzdová spirála | Húsíové | MF | Oživení ekonomik | Odstřižení od SWIFT | Ark Invest | Analýza ceny akcií | Evropské akciové trhy | Agentura Bloomberg News | Sergej Kuprijanov | Boeing 737 Max | INTC | Brazilský prezident | Zasedání Rady guvernérů | Derivátové trhy | Ropa typu Brent | MJ | Miliardář | Situace na trhu | Úvěr | Podílový list | Investiční doporučení | Úspěch | Tameh Czech | Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) | Rozhodnutí bankovní rady | Ekonomové | Aspekty týkající se environmentálních událostí | Specifické tržní podmínky | Global Conflict Tracker | Realitní sektor | Vestas Wind Systems (VWS.DK) | G7 | Antidumpingová cla | Volby | Ukazatel úspěchu | Statistický úřad | Státní peníze | Ukazatele | ThinkEquity | Kia | Zvýšení likvidity | Kov | ANSA | Tomáš Vranka | Američtí zákonodárci | Charles Michel | Cena dřeva | Západní státy | Mediální pokrytí | Štěpení | Problémy s počasím | Americká půjčovna kryptoměn | Komplexnost | Banka First Republic | Stagnace | Tržby | SABIC | Ekonomický potenciál | Zprávy a události | ARD | Ruské síly | Sektor pro investování | Adani Enterprises | Eurozóna | D&B | Rostoucí příjmy | Akcie v roce 2020 | Hospodářský vzestup | Doba splatnosti | Tranzit ruské ropy | Cineworld | Americká vláda | Embargo na dovoz ruské ropy | Hedvábné stezky | Odhady analytiků | Ondřej Hartman | WhatsApp | Lídři G7 | Záporné úrokové sazby | Ceny povolenek | Zrychlení růstu | Ministři financí zemí Evropské unie | Kurz české koruny | Oslabení forintu | Zlaté cihly | Nedostatek plynu | Zákaz dovozu ruské ropy | Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) | Applepay | Koronavirus | ITA | FXstreet | Zásobníky | Thales | Energetická bezpečnost | Dánsko | Belgie | Předpokládaný zisk | Nestabilní situace | Hospodářské škody | Společnost S&P Global | Superauta | Podniky | Rusko dodávky plynu | Motor Sič | Ekonomické aktivity | Vyšetřování | AUD/USD | Začátek porozumění | Vnitřní Mongolsko | Německá automobilka Volkswagen | Americké úřady | Bilance | Sankce USA | Abu Dhabi Commercial Bank | Politici | Zůstatek na účtu | Francouzský ministr financí | Skupina Volkswagen | Ekonomika Evropské unie | Enel | Dodavatelský řetězec | Analytický tým | Akcie společnosti Palantir (PLTR.US) | Správa | Očkování | Evropské země | Zlato | Imperial Brands | Vzestupný trend | Zahájení invaze | Instrumenty | FIXED | Mzdy | Světové trhy | Obchodní styl | ToscaFund | Výhled růstu ekonomiky | Společnost Tree Energy | Američtí demokraté | Robusta | Platidlo | Tchaj-wan | Motorová nafta | Jen-tchien | Úrokové sazby na hypotékách | Energetický kolos | LIFFE | Měnové podmínky | Zelené energie | Ford Motor | Spotřebitelské ceny v ČR | Britská společnost | Noble Energy | Regulační rizika | Světové rezervní měny | NZD | Americký ministr obchodu | Globální emise | Produkce ropy | Automobilka Hyundai | Altria Group | Bilance zahraničního obchodu | Wall Street | Michal Uma | Dodavatelské řetězce | Akcie Phillips 66 | Zdvojnásobení velikosti | Poradenství | Rozšíření nouzových rezerv | LEND | Markit | Ropné království | ČR | BIS | Concho | Jak vydělat | Průměrná cena | Bezpečná aktiva | Vojenská pomoc | Výprodej dluhopisů | Soubor pravidel | Akcie americké automobilky | Kurzová rizika | OTC | Camelot | CNBC | Nesoulad | Dovoz uhlí | Fond OSN | Silicon Valley | SPX | Obchodování na forexu | Olaf Scholz | Norský státní investiční fond | Zloba | Technologické bubliny | Čínské firmy | Ekonomiky EU | Royal Dutch Shell A | Vývoj ceny sojových bobů | Ekonomické sankce | Urbanizace | Uranium Energy (UEC.US) | Objednávky | Obchodní příležitosti | Automobilové součástky | Vývoj ceny | Věřitelé Arca | Annalena Baerbocková | Pension Plan | Analytik | Návratnost | Tržní kapitalizace společnosti | Tradeři | Analytici banky | Krypto burza | Náboženské a etnické rozdíly | Kobalt | Napětí mezi USA a Čínou | Dobrý obchod | Výnosy | Vojtěch Benda | Kontejnerový terminál | Výdaje | Banka UBS | ČTK | Značná rizika | Stimuly | Inflace v USA | Ztráty | Silná koruna | Komodity | Změny úrokových sazeb | Biliony USD | Jan Souček | Mississippi | Analýza | General Plastic | Řídit riziko | Test na koronavirus | XTB Research
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Závěr roku
Závěr seriálu
Závěr studie
Zavírací cena
Zavírací cena akcie
Zavírací ceny
Zavírací ceny dané akcie
Zavírání obchodů
Zavírání otevřených obchodů
Zavírání pozic

Následující klíčová slova

Závislost amerického Fedu
Závislost Evropy na Rusku
Závislosti na Číně
Závislosti na ruské ropě
Závislost na americkém dolaru
Závislost na Číně
Závislost na dolaru
Závislost na dovozu energie
Závislost na oceli
Závislost na ruském jaderném palivu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster srovnani
Potvrďte prosím... Zavřít