Nadhodnocení

Trh se ničeho nebojí
11.07.2025 Index S&P 500 dosáhl dalšího historického maxima, přičemž typickým rysem amerického akciového trhu je rotace. Investoři agresivně nakupují akcie, které v první polovině roku zaostávaly. Naopak dřívější lídři nyní ztrácejí. Například energetické společnosti – sektor, který byl od ledna do června výrazně slabý – v červenci prudce posílily. Naproti tomu komunikační služby, které byly druhým nejvýkonnějším sektorem, se propadly na úplné dno.

Proč jsou české nemovitosti nadhodnocené méně než před energetickou krizí?
11.07.2025 Poptávka po českých nemovitostech roste opět rychleji než nabídka a výsledkem jsou vyšší ceny. Širší index cen nemovitostí roste skoro o 10 % meziročně a staré byty o více než 15 %. To je na první pohled špatná zpráva pro mladé domácnosti hledající bydlení. Na druhé straně je třeba říct, že míra nadhodnocení českých nemovitostí v tuto chvíli není zdaleka tak výrazná, jako před ruskou invazí na Ukrajinu.

Inflace v Británii v květnu klesla na 3,4 procenta
18.06.2025 Meziroční růst spotřebitelských cen v Británii v květnu podle očekávání zpomalil na 3,4 procenta z dubnového tempa 3,5 procenta. Ve své zprávě to dnes oznámil britský statistický úřad. Stojí za tím skokovým nárůstem cen letenek v dubnu a oprava údajů o dani z motorových vozidel poskytnutých vládou. Ceny potravin přitom rostly nejrychleji za více než rok.

Chamtivost trhu neprospěje
13.06.2025 Čím méně víte, tím lépe spíte. Povzbuzeni růstem indexu S&P 500 z dubnových minim o 21 %, dav dál bezstarostně nakupuje při poklesu – navzdory potížím Spojených států při obchodních jednáních s Evropskou unií, hrozbám Donalda Trumpa zdvojnásobit 25% cla na automobily či eskalaci konfliktu na Blízkém východě. Dobře informovaní firemní manažeři nebo lidé z jejich blízkého okolí mezitím akcie raději prodávají. To vyvolává pochybnosti o udržitelnosti uptrendu na širokém akciovém indexu.

Sto dní Trumpa prezidenta – chaos, nebo plán? Jeho okolí je přesvědčeno, že pokud mají USA zbrzdit vzestup Číny, musí oslabit dolar; k čemuž chaos jistě dopomůže
04.05.2025 Donald Trump tento týden dovršil sto dní ve funkci prezidenta USA a končí mu příslovečná doba hájení. Sliboval revoluci a snad věřil, že ji uskuteční. Avšak hájení končí a dosavadní výsledky jsou – eufemisticky řečeno – rozpačité.

Dolar byl nahrazen. Příroda nesnáší vakuum
23.04.2025 Strach paralyzuje, ale akce pokračuje. Investoři pomalu překonávají obavy z útoků Donalda Trumpa na nezávislost Federálního rezervního systému a v souvislosti s pesimistickými prognózami MMF začínají realizovat zisky z long pozic na páru EUR/USD. Ano, americký dolar už není považován jako bezpečný přístav, ale euro zůstává procyklickou měnou – jeho hodnota je úzce spjata s globálním hospodářským vývojem, který v dohledné době nevypadá příliš příznivě.

Chce Trump záměrně dovést Spojené státy do bankrotu? Není to až tak pošetilá myšlenka, jak na první poslech zní – finančníci o ní mluví jako o (tajné) „Dohodě z Mar-a-Lago“
09.04.2025 Klíčovou událostí dnešního turbulentního dne na světových burzách je to, se jakou nečekanou razancí se mezinárodní investoři zbavují dlouhodobého amerického dluhu. Cena dlouhodobých amerických dluhopisů tak klesá, přičemž administrativě prezidenta Donalda Trumpa narůstá nákladnost obsluhy vlastního masivního dluhu. Oslabuje také dolar. Dokonce třeba i česká koruna dnes vůči dolaru zpevňuje.

Zapomeňte na MAGA – tohle je příležitost vybudovat znovu mocnou a nezávislou Evropu!
28.03.2025 Evropa se celá desetiletí spokojila s tím, že do značné míry spoléhala na partnery, jako jsou Spojené státy a Čína. Nedávné šoky způsobené pandemií, chaosem v dodavatelských řetězcích, válkou na Ukrajině a proměnou strategických partnerství však dramaticky změnily situaci. Celý kontinent náhle mluví o „evropské nezávislosti“. A nejde jen o politické řeči – je to nové významné investiční téma, které začíná být nebezpečně atraktivní.

Jak nastavit nejlepší poměr rizika a zisku (RRR) pro úspěšné obchodování
11.03.2025 Poměr rizika a zisku (RRR) patří k nejdůležitějším tématům ohledně řízení rizika při obchodování na finančních trzích. RRR měří potenciální zisk z obchodu v porovnání s potenciální ztrátou. Vysoký poměr rizika a zisku znamená, že potenciální zisk je mnohem vyšší než potenciální ztráta, zatímco nízký poměr rizika a zisku znamená, že potenciální ztráta je mnohem vyšší než potenciální zisk.

Propad akcií Palantir
28.02.2025 Akcie společnosti Palantir (PLTR) zažívají dramatický propad, který vede k odchodu mnoha retailových investorů. Po dosažení historického maxima 18. února akcie společnosti ztratily 32 % své hodnoty.

Akcie Palantir prudce klesají kvůli obavám z rozpočtových škrtů Pentagonu a prodeji akcií CEO
24.02.2025 Společnost Palantir Technologies Inc. (PLTR) zaznamenala výrazný pokles ceny akcií, které v pondělí oslabily o více než 11 %, čímž prodloužily čtyřdenní sérii poklesů, během které akcie ztratily přibližně 25 % své hodnoty.

Big Mac index: Česká koruna byla v lednu k dolaru podhodnocená
09.02.2025 Česká koruna byla podle indexu Big Mac ke konci ledna podhodnocená vůči dolaru o 21,2 procenta. V USA stál jeden Big Mac 5,79 dolaru, zatímco v Česku 109 korun. Teoretický směnný kurz by tak měl být kolem 18,83 koruny za dolar, aktuálně však činí zhruba 24,20 Kč za dolar. ČTK to řekl analytik Purple Trading Petr Lajsek.

Asijské akcie jsou v poklesu, burzy v pevninské Číně, Jižní Koreji a na Tchaj-wanu zůstaly zavřené
28.01.2025 Asijské akcie, zejména pak ty japonské v úterý oslabují v návaznosti na včerejší pokles na Wall Street, který byl způsoben obavami z nadhodnocení technologických akcií podporovaných rozvojem umělé inteligence. Výjimkou je hongkongský index Hang Seng, který mírně posiluje, podpořen růstem akcií Tencentu a dalších čínských internetových společností. Burzy v pevninské Číně, Jižní Koreji a na Tchaj-wanu byly zavřené, z důvodu oslav nového lunárního roku.

S&P 500 je na vrcholu, ale objevují se signály medvědího trhu
23.01.2025 Futures na americké akcie se ve čtvrtek po silné rally v předchozí seanci, kdy index S&P 500 dosáhl nového historického maxima, téměř nezměnily. Pro účastníky trhu to však není žádným překvapením. Tak silnou rally lze přičíst silné výsledkové sezóně a také optimismu souvisejícímu s deregulací a snižováním daní za Trumpovy vlády. Tyto faktory nadále podporují býčí náladu.

Přehled páru EUR/USD: 10. ledna – Euro se zastavilo, technický obraz zůstal beze změny
10.01.2025 Měnový pár EUR/USD po celý čtvrtek většinou stagnoval, což bylo jak logické, tak očekávané. Ve dnech, které tomu předcházely, zaznamenával výkyvy, které vzbuzovaly mnoho otázek. Jenže v daných dnech byl k dispozici alespoň nějaký makroekonomický kontext – byť ne vždy úplně logický – který mohl tyto změny vysvětlit. Ve čtvrtek ale nebylo makroekonomické pozadí téměř žádné, což vysvětluje absenci výraznějších pohybů. Je důležité poznamenat, že absence zpráv nemusí vždy vést k pasivitě trhu. Když se však tyto faktory sejdou, výsledky bývají pochopitelné.

Přehled páru GBP/USD na 17. prosince: Nic než zklamání
17.12.2024 Měnový pár GBP/USD se většinu pondělka pohyboval spíš do strany než nějakým zřetelným směrem. Obchodníci možná očekávali zajímavější pohyby, jelikož sentiment a dění na trhu mohly ovlivnit nejméně čtyři zprávy. Nicméně, zprávy o PMI ve Velké Británii byly mírně pesimistické, ale ne natolik, aby libra prodloužila pokles z minulého týdne. Aktivita ve zpracovatelském průmyslu se propadla ještě víc do oblasti kontrakce, zatímco aktivita ve službách se mírně odrazila. Jedna zpráva byla tedy pozitivní a druhá negativní. Libra mírně posílila, ale další pohyb bude záviset na významnějších událostech.

Nejvyšší soud USA zamítl odvolání společnosti Nvidia v případu podvodu s cennými papíry
11.12.2024 Nejvyšší soud Spojených států zamítl odvolání společnosti Nvidia Corporation, což znamená, že žaloba akcionářů na podvod s cennými papíry může pokračovat. Podle žaloby akcionáři tvrdí, že Nvidia mezi lety 2017 a 2018 zkreslovala podíl svých příjmů pocházejících z těžby kryptoměn, což vedlo k umělému nadhodnocení ceny akcií a následným ztrátám, když skutečná čísla vyšla najevo.

Zisky USDJPY před NFP 🔔
06.12.2024 Investoři dnes obdrží listopadovou zprávu z trhu práce v USA. Ve 14:30 se dozvíme aktuální stav americké ekonomiky. Toto bude poslední důležitá zpráva o pracovních místech před rozhodnutím Fedu z 18. prosince.

Bitcoin (BTC): Býčí trh pokračuje s potenciálem dosažení 146 000 USD
28.11.2024 Bitcoin (BTC) nadále vykazuje známky trvalého býčího trhu, přičemž jeho ocenění a dynamika naznačují, že současný cyklus má stále významný růstový potenciál. Díky dominanci institucionálních investorů a relativně nízké aktivitě drobných investorů zůstává prostor pro další růst, přičemž analytici naznačují možnost dosažení cílové ceny 146 000 USD.

Rada ČNB nechala beze změny pravidla pro poskytování hypoték
27.11.2024 Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes ponechala beze změny pravidla pro poskytování hypoték. V platnosti zůstává maximální poměr výše hypotečního úvěru k hodnotě zastavené nemovitosti (LTV) 80 procent, u žadatelů do 36 let 90 procent. Zbývající dva limity omezující výši splátek a zadlužení žadatele o hypotéku zůstávají deaktivované, uvedla ČNB.

Přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 27. listopadu. Britská libra pokračuje ve svých směšných pokusech o korekci
27.11.2024 V úterý se měnový pár GBP/USD pokusil o korekci, ale nepodařilo se mu ani jednoznačně překonat klouzavý průměr. V článku o euru jsme si už vysvětlili, že všechny indikátory a technické modely selhávají, když je fundamentální pozadí namířeno proti nim. Zmínili jsme také, že signály proti trendu je často lepší ignorovat. Abychom tuto diskusi doplnili, rádi bychom upozornili, že "učebnicové" pohyby na trhu jsou velmi vzácné. Řada obchodníků pravděpodobně čekala na korekci současného klesajícího trendu, aby mohla vstoupit do krátkých pozic. V posledních dvou měsících však nedošlo k žádné korekci. V tuto chvíli by britská libra mohla klidně pokračovat v poklesu, protože všichni na trhu očekávají korekci a nikdo nevěří, že by britská měna mohla pokračovat v poklesu, aniž by se vrátila i o několik set pipsů nahoru.

Graf dne - USDIDX (15.10.2024)
15.10.2024 Index USD (USDIDX) dnes klesl o 0,11 % poté, co včera testoval rezistenci kolem úrovně 103 bodů. V posledních několika týdnech, v podstatě od začátku září, dolarový index výrazně posiloval po pokusu o prolomení pod hranici 100 bodů. Na současných úrovních jsme však v minulosti při testování zespodu zaznamenali silné reakce směrem dolů. Je proto možné, že po krátké konsolidaci může dolar obnovit svůj pokles. Tento výhled podporuje také vyhlídka na další snížení úrokových sazeb ze strany Fedu.

Cena akcií Celsius Holdings roste po výstavě NACS 📈
10.10.2024 Výstava National Association of Convenience Stores (NACS) posunula cenu akcií Celsius Holdings (CELH.US) o více než 12 % na její nejvyšší úroveň za více než tři týdny.

Jak obchodovat pár GBP/USD dne 4. října? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
04.10.2024 Ve čtvrtek došlo k prudkému poklesu měnového páru GBP/USD, a to bez jakýchkoli zásadních lokálních důvodů. Samozřejmě můžeme poukázat na slabý PMI ve službách z Velké Británie, silný ISM PMI ve službách z USA nebo rozhovor guvernéra Bank of England Andrewa Baileyho, který zmínil, že tempo uvolňování měnové politiky by se mohlo brzy zvýšit. Žádný z těchto faktorů však sám o sobě nemohl ospravedlnit pokles britské měny o 150 pipsů během několika hodin. Stojí za zmínku, že pár začal klesat ještě před zveřejněním indexů.

Graf dne - USDIDX (25.09.2024)
25.09.2024 Od holubičího obratu Fedu z minulého týdne je dolar pod neustálým tlakem směrem dolů. Dnes jsme svědky opětovného testování klíčové úrovně podpory na 100,0000 bodu. Včera se pokles pohyboval kolem 0,40-0,50 % a dnes se cena mírně odráží, i když na začátku dne došlo ke krátkému propadu pod hranici 100 bodů.

Zlato dosáhlo nových výšin, stříbro vykazuje značný potenciál
20.09.2024 Zlato dál rekordně posiluje. Spotové ceny se blíží 2600 USD za trojskou unci, takže od počátku roku jeho hodnota stoupla o víc než 25 %. To znamená, že standardní zlatý prut vážící 400 trojských uncí (zhruba 12,4 kilogramu), obchodovaný na mezinárodních trzích a používaný centrálními bankami, teď stojí více než 1 milion USD, zatímco ještě loni v říjnu to bylo 725 000 USD. Může za to zvýšení napětí na Středním východě poté, co Hamás zaútočil na Izrael, a rostoucí očekávání, že začnou americké sazby konečně znovu klesat, ale i neutuchající poptávka centrálních bank a spekulativní nákupy hedgeových fondů.

Costco udržuje stabilní růst tržeb za srpen 2024 📊
06.09.2024 Společnost Costco zveřejnila měsíční zprávu o tržbách. Společnost dosáhla v srpnu tržeb ve výši 78,2 miliardy dolarů, což představuje meziroční nárůst o 7,1 %. Tento růst je pokračováním trendu, který společnost vykazuje již šest čtvrtletí, kdy průměrné tempo růstu tržeb činí 6,5 %.

ZLATO ztrácí -1,4 %
22.08.2024 Kontrakty drahých kovů během dnešní seance prudce klesají. Kotacím nepomáhá ani posilující dolar, který dnes získává po přiblížení se k nejnižším hodnotám od roku 2023. Včerejší silná revize NFP směrem dolů spustila silnější posun k holubičímu narativu, který položil základy pro dnešní zvrat po dosažení lokálních minim. Nyní středem pozornosti investorů zůstává Powellův projev v Jackson Hole.

Big Mac index: Česká koruna byla podhodnocená k dolaru o 19 procent
13.08.2024 Česká koruna byla podle indexu Big Mac ke konci července podhodnocená vůči dolaru o 18,6 procenta. V USA stál jeden Big Mac 5,69 dolaru, zatímco v Česku 109 korun. Teoretický směnný kurz by tak měl být kolem 19,16 koruny za dolar. Aktuální kurz však je 23,53 koruny za dolar. ČTK to s poukazem na data indexu řekl analytik Purple Trading Petr Lajsek.

Super Micro Computer se po čtvrtletních výsledcích propadá o 11 %💲Vytvoří tlak na náladu v oblasti umělé inteligence? 🔎
07.08.2024 Společnost Super Micro Computer (SMCI.US) po zveřejnění smíšených výsledků za čtvrté čtvrtletí fiskálního roku 2024, které zaostaly za očekáváním některých analytiků, klesla o 11 %. Výrobce serverů s umělou inteligencí vykázal růst tržeb v souladu s očekáváním, ale nižší než očekávané zisky a hrubé marže. Po slabších než očekávaných výsledcích se Nvidia (NVDA.US) nejprve propadla o 2 %, nyní však získává více než 1 %; také SMCI dříve v předobchodní fázi ztratila téměř 14 %, zatímco blíže k otevření americké seance se poklesy mírně zmírňují. Výsledky společnosti SMCI byly vnímány jako první (před reportem NVDA plánovaným na 28. srpna) signál trendu investic do podniků s umělou inteligencí a hardwaru.

Forex: Dolar se přiblížil sedmiměsíčním minimům, zpevňuje japonský jen
05.08.2024 Americký dolar se dnes přiblížil sedmiměsíčním minimům. Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, kolem 17:50 SELČ klesal o 0,7 procenta na 102,40 bodu. V jednu chvíli se ale propadl i na 102,15 bodu, což je nejslabší hodnota od 12. ledna. Statistická data z minulého týdne vyvolala mezi investory obavy z možného poklesu americké ekonomiky a také spekulace o dřívějším a výraznějším snížení úrokových sazeb centrální bankou (Fed), než se dosud předpokládalo. Naopak se dnes daří japonskému jenu, který zpevňuje proti dolaru i euru.

⏬ Libra pod tlakem před BoE
01.08.2024 Očekávání pro BoJ a Fed byla poměrně jasná a rozhodnutí padla víceméně očekávaným směrem. V případě rozhodnutí Bank of England už situace není tak jednoznačná. Trh ukazuje na o něco více než 50% pravděpodobnost dnešního snížení, zatímco konsenzus Bloomberg dává jednoznačnou jistotu snížení. Cca. 30 ekonomů poukazuje na snížení, zatímco méně než 10 dává šanci, aby úrokové sazby zůstaly na místě. Libra však zůstává pod prodejním tlakem, což naznačuje, že trh se také přiklání k pravděpodobnému snížení.

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 31. července. Jednoduché tipy pro začátečníky
31.07.2024 Měnový pár GBP/USD se i v úterý snažil pokračovat v poklesu, i když k tomu měl jen pár lokálních důvodů. Jediná důležitá zpráva dne – americká zpráva JOLTs – se ukázala být silnější, než se očekávalo, a dolar přestal posilovat až po jejím zveřejnění. Domníváme se, že britská libra pokračuje v poklesu v důsledku technických faktorů a očekávání nadcházejícího snížení sazeb ze strany Bank of England. Kromě toho hraje roli i celkové nadhodnocení libry a její poněkud neopodstatněný růst za uplynulé tři měsíce.

Americký akciový index S&P 500 pravděpodobně klesne minimálně o 30 procent
18.06.2024 Hlavní americký akciový index S&P 500 se od poloviny května pohybuje na nových historických maximech kolem 5300 bodů, aktuální hodnota indexu přitom činí 5278 bodů. Tato úroveň amerického akciového indexu přitom odpovídá valuačnímu ukazateli P/E na úrovni 25x. Jinak řečeno, investoři nyní musí za americké akcie v průměru platit 25 ročních čistých zisků. Ukazatel P/E a také další klíčové valuační indikátory amerického akciového trhu přitom nyní indikují velmi výrazné nadhodnocení amerických akcií.

Fundamentální analýza akciových trhů – jak vybrat správný sektor pro investování (2. díl)
16.05.2024 Článek poskytuje přehled různých odvětví a jejich charakteristik, včetně technologie, zdravotnictví, energetiky, financí, spotřebního zboží, materiálů a komodit, trhu s nemovitostmi, telekomunikací, pohostinství a veřejných služeb. Dále se zaměřuje na to, jak makroekonomické faktory ovlivňují tato odvětví, včetně úrokových sazeb, inflace a geopolitických událostí. Nakonec uvádí příklady atraktivních odvětví a klíčové společnosti v nich. Celkově nabízí ucelený pohled na investiční možnosti a rizika v různých sektorech.

Zachrání Hamilton Ferrari❓
07.05.2024 Ferrari vždy dodá o jeden vůz méně, než požaduje trh. To jsou slova Enza Ferrariho, zakladatele italské společnosti vyrábějící sportovní vozy, která právě zveřejnila své finanční výsledky za první čtvrtletí roku 2024. Ty byly přijaty poměrně chladně, což se po zveřejnění setkalo s výprodejem akcií. Na druhou stranu poklesy akcií Ferrari na burze probíhaly přibližně od historických cenových maxim. Bude společnost schopna generovat silná čísla i v budoucnu, při dalším snižování prodejů? Pomůže jí Lewis Hamilton, který se od sezóny 2025 připojí k týmu Ferrari ve formuli 1? Potřebuje vůbec společnost tak významného velvyslance, když poptávka výrazně převyšuje prodeje?

Kde se zastaví propad akcie Tesly?
07.04.2024 Od začátku roku se akcie Tesly propadly o více než 33 %, čímž se staly nejslabším článkem skupiny Magnificent 7. Rychlý pokles ceny dodal chuť shortařům, jako je Per Lekander, který vidí cílovou cenu až na 14 dolarech. Na druhou stranu nízké ceny Tesly mohou být příležitostí pro nákup pro ty, kteří vnímají současný trh jako velmi drahý. Kdo má tedy pravdu?

Fitch snížila hodnocení bank NYCB na „junk“ 📊
04.03.2024 Ratingová agentura Fitch Ratings se rozhodla snížit rating New York Community Bancorp (NYCB.US) na status „junk“ s negativním výhledem. Minulý týden také agentura Moody's snížila rating, den poté, co banka, která se potýká s problémy s komerčními nemovitostmi (CRE), oznámila, že ve své dříve provedené analýze úvěrového rizika identifikovala „významné slabiny“.

Analýza společnosti STMicroelectronics, evropského konkurenta společnosti Nvidia
23.02.2024 Umělá inteligence, prohlášená za nejvýznamnější revoluci 21. století, je v centru současných debat z vědeckého, etického a obecně civilizačního hlediska. Toto významné téma má silný dopad na trhy prostřednictvím technologického sektoru. Závod o inovace se nyní stal klíčovým cílem amerických technologických gigantů.

Forex: Sazby ČNB budou kvůli nízké inflaci klesat rychleji, koruna už ale dále neoslabí
22.02.2024 Vlivem nižšího lednového čísla jsme snížili náš odhad inflace pro letošní rok z 2,7 % na 2,1 %. Celková i jádrová inflace po zbytek roku pravděpodobně zůstanou v tolerančním pásmu ČNB. Ta tak podle nás urychlí tempo snižování úrokových sazeb, a to i s ohledem na slabou ekonomiku. V březnu a květnu očekáváme snížení repo sazby o 75 bb a její pokles na 3,5 % do konce roku. Korunové tržní sazby s kratší splatností by měly dále klesat. U delších splatností podobný prostor nespatřujeme. Oslabení koruny k euru v posledním půlroce do značné míry souviselo se zužováním úrokového diferenciálu. To ale podle nás pokračovat nebude a koruna by tak mohla s přispěním oživující domácí i zahraniční poptávky a oslabení amerického dolaru do konce roku mírně posílit.

Big Mac index: Česká koruna je k dolaru podhodnocená
22.02.2024 Česká koruna byla podle indexu Big Mac ke konci letošního ledna podhodnocená vůči dolaru o 19 procent. V USA stál jeden Big Mac 5,69 dolaru, zatímco v Česku 105 korun. Teoretický směnný kurz by tak měl být kolem 18,45 koruny za dolar. Aktuální kurz však je 23,62 koruny za dolar. ČTK to s poukazem na data indexu řekl analytik Purple Trading Petr Lajsek.

Boom AI dosáhl historických rozměrů a všechny oči se upírají na firmu Nvidia
21.02.2024 Pro náladu na akciových trzích nejspíš v tomto okamžiku nejsou důležitější hospodářské výsledky než tržby společnosti Nvidia za 4. čtvrtletí fiskálního roku 24 (FY24 Q4) končící 31. lednem 2024. Ty budou zveřejněny ve středu v noci po uzavření amerického akciového trhu. Boom AI je silnější než kdy dřív a začíná s sebou strhávat další a další akcie, takže se budou oči všech upírat právě sem. Analytici očekávají tržby 20,4 miliardy USD, tedy meziročně o 238 % vyšší, a EPS 4,60 USD, tedy meziročně o 613 % vyšší. Jedná se o patrně dosud největší zaznamenaný nárůst mezi megakorporacemi. Ještě nikdy jsme neviděli firmu s tržní hodnotou 1 bilion USD, 12měsíčními tržbami 45 miliard a čistou ziskovou marží 55 % růst tak šíleným tempem.

Americká společnost Muddy Waters pokračuje v útoku na Vítkovu CPI Property
22.01.2024 Americká investiční společnost Muddy Waters Research pokračuje v útoku na realitní firmu CPI Property Group (CPIPG) českého miliardáře Radovana Vítka. Ve své nové zprávě tvrdí, že CPIPG nadhodnocuje své portfolio a poskytuje nesprávné údaje o obsazenosti kancelářských prostor. Společnost CPIPG naopak tvrdí, že její údaje jsou správné. Muddy Waters podle médií spekuluje na pokles cen dluhopisů CPIPG.

Ceny bydlení v ČR se v poměru k EU ve 3. čtvrtletí vyvíjely mírně lépe
15.01.2024 Ve třetím čtvrtletí minulého roku ceny bydlení v České republice mírně vzrostly o 0,3 procenta, tedy o půl procentního bodu méně, než je průměr mezi členskými státy Evropské unie. Meziročně ceny bydlení v Česku klesly o 3,5 procenta, o 2,5 procentního bodu více než v EU. Vyplývá to z dat Eurostatu zveřejněných na webových stránkách. Důvodem pro meziroční pomalejší růst a větší meziroční pokles cen v poměru k EU je podle analytiků oslovených ČTK ochlazení tuzemského realitního trhu zapříčiněného vyššími hypotékami, než je evropský průměr.

Jak vypadá stříbro ve vztahu ke zlatu?
15.01.2024 Na týdenním grafu je patrná výrazná divergence mezi stříbrem a zlatem. Stříbro prokázalo odolnost vůči prudšímu poklesu a drží se nad 200týdenním klouzavým průměrem, zatímco se nachází mírně pod 50týdenním klouzavým průměrem. Tato divergence vyvolává zajímavé otázky ohledně relativního ocenění obou drahých kovů.

US Open: Wall Street bojuje o směr před rozhodnutím Fedu o úrokových sazbách 🔔
13.12.2023 Wall Street ve středu při zahájení cash session tají dech. Indexy zaznamenávají mírné nárůsty do 0,30 %. Přesto zůstávají na 23měsíčních maximech. Podobné chování lze pozorovat na forexovém trhu, kde je USD dolar mírně klidný. Na dolarovém indexu USD (USDIDX) vidíme během týdne konsolidaci. Výnosy 10letých amerických dluhopisů klesají a aktuálně činí 4,17 %.

⛽ Ropa ztrácí 3,3 %
12.12.2023 Během úterní seance můžeme pozorovat pokračování poklesů na trhu s ropou. Přestože konec minulého týdne i včerejší seance přinesly mírné oživení a pokus o korekci, dnes se iniciativy opět chopili prodejci a způsobili, že se ropa Brent, stejně jako WTI, propadla o více než 3 %.

ČNB v říjnu pokračovala s odprodejem výnosů z devizových rezerv
07.12.2023 Podle dnes zveřejněných údajů během letošního října ČNB na devizovém trhu uzavřela spotové operace za 284 mil. EUR. Podobně jako v září (277 mil. EUR) je to o něco méně než měsíční limit ve výši 300 mil. EUR, který dříve zmínila viceguvernérka ČNB E. Zamrazilová. Pokračuje tak odprodej části výnosů z devizových rezerv, jehož obnovení bylo oznámeno zároveň s formálním ukončením intervenčního režimu na obranu koruny na srpnovém měnověpolitickém zasedání centrální banky. Současně zveřejněný stav devizových rezerv vzrostl ke konci listopadu meziměsíčně o 0,3 mld. EUR na 128,5 mld. EUR. V poměru k velikosti ekonomiky devizové rezervy dosahují více než 40 % ročního HDP a jsou z tohoto pohledu stále jedny z největších na světě.

ČNB s účinností od ledna zmírňuje pravidla pro poskytování hypoték
29.11.2023 Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes zmírnila pravidla pro poskytování hypoték. Od ledna už banky nebudou muset uplatňovat limit maximální výše celkového dluhu žadatele vůči jeho ročnímu příjmu (DTI). V platnosti nadále zůstává maximální poměr výše hypotečního úvěru vůči hodnotě zastavené nemovitosti. Oznámila to členka bankovní rady Karina Kubelková.

ČNB v září pokračovala s odprodejem výnosů z devizových rezerv
07.11.2023 Podle dnes zveřejněných údajů během letošního září ČNB na devizovém trhu uzavřela spotové operace za 277 mil. EUR. To je o něco méně než měsíční limit ve výši 300 mil. EUR, který dříve zmínila viceguvernérka ČNB E. Zamrazilová. Pokračuje tak odprodej části výnosů z devizových rezerv, jehož obnovení bylo oznámeno zároveň s formálním ukončením intervenčního režimu na obranu koruny na srpnovém měnověpolitickém zasedání centrální banky. Současně zveřejněný stav devizových rezerv poklesl ke konci října meziměsíčně o 1,7 mld. EUR na 128,9 mld. EUR. V poměru k velikosti ekonomiky devizové rezervy dosahují více než 40 % ročního HDP a jsou stále jedny z největších na světě.

Výrazná globální akciová korekce je nyní hodně pravděpodobná
25.10.2023 Akcie jsou na relativní bázi vůči dluhopisům z celkového globálního pohledu nejdražší od roku 2007. Globální akciová riziková prémie totiž nyní dosahuje velice deprimované hodnoty 1,6 %. Přitom dlouhodobý průměr dosahuje podstatně vyšší úrovně 4,2 %. Extrémní akciové nadhodnocení na relativní bázi vůči dluhopisům je jasně patrné také z toho, že aktuální hodnota 1,6 % se rovněž nachází poměrně výrazně pod důležitou linií dlouhodobého průměru poníženého o jednu směrodatnou odchylku na úrovni 3,1 %.

Technická analýza páru ETH/USD na 25. října 2023
25.10.2023 Zprávy z krypto průmyslu:Chainalysis, přední společnost zabývající se analýzou blockchainu, kategoricky odmítla nedávn...

Big Mac index: Česká koruna byla v červenci podhodnocená k dolaru o 13 procent
07.08.2023 Česká koruna byla podle indexu Big Mac ke konci letošního července podhodnocená vůči dolaru téměř o 13 procent. V USA stál jeden Big Mac 5,58 dolaru, zatímco v Česku 105 Kč. Směnný kurz by tak měl být kolem 18,80 Kč/USD. Aktuální kurz je však kolem 22 Kč za dolar. ČTK to s poukazem na data indexu řekl analytik Purple Trading Petr Lajsek.

Znovu přepálené technologie?
23.06.2023 Roky 2000, 2020 a nyní i 2023 by se daly charakterizovat na akciových trzích nadměrným zájmem o technologie. Růstoví giganti v čele s Amazonem, Applem a Teslou se dostávají do popředí a jako hlavní konstituenti indexu Nasdaq přidávají letos už desítky procent.

Ceny nemovitostí klesají – všech nemovitostí a všude
20.06.2023 Ačkoliv nás „experti“ před pár měsíci zásobovali predikcemi, že „byty a domy nezlevní, neboť developerům se to nevyplatí“ (jakoby cenu zboží určovala jenom strana nabídky) a ještě doslova před pár týdny ujišťovali, že trh ožívá a ceny stagnují, realita je, jako obvykle, jiná.

Kubelková z ČNB navrhovala větší uvolnění podmínek pro hypotéky
19.06.2023 Členka bankovní rady České národní banky (ČNB) Karina Kubelková na počátku června navrhovala, aby se zrušil limit stanovující poměr výše hypotečního úvěru a hodnoty zastavené nemovitosti (LTV). Podle ní by bylo vhodné přenechat řízení rizik na poskytovatelích hypoték, vyplývá ze záznamu jednání bankovní rady, který dnes ČNB zveřejnila. Většina rady ale byla proti a rozhodla po ponechání limitu LTV na 80 procentech, u žadatelů do 36 let 90 procentech.

ČNB zmírní pravidla pro poskytování hypoték
01.06.2023 Česká národní banka (ČNB) rozhodla o zmírnění pravidel pro poskytování hypoték. Od července už nebude nutné u žadatelů uplatňovat limit výše splátek dluhu k čistému měsíčnímu příjmu (DSTI). Ostatní pravidla pro hypotéky ponechala bankovní rada ČNB v platnosti. Na tiskové konferenci to řekla členka bankovní rady Karina Kubelková. Zdůraznila, že uvolnění jednoho z pravidel je možné pouze díky nyní platným vysokým úrokovým sazbám.

ČNB od července vypouští jedno z pravidel pro poskytování hypoték
01.06.2023 Česká národní banka (ČNB) dnes rozhodla o zmírnění pravidel pro poskytování hypoték. Od července už nebude nutné u žadatelů uplatňovat limit výše splátek dluhu k čistému měsíčnímu příjmu (DSTI). Ostatní pravidla pro hypotéky ponechala bankovní rada ČNB v platnosti. Na tiskové konferenci to řekla členka bankovní rady Karina Kubelková. Zdůraznila, že uvolnění jednoho z pravidel je možné pouze díky nyní platným vysokým úrokovým sazbám.

Eurostat se ohrazuje proti kritice ze strany české vlády. Za daty ke zdražení plynu v Česku, zdaleka nejvyššímu v EU, si stojí, stejně jako za jejich srovnatelností napříč EU
28.04.2023 Eurostat se dnes ohradil proti slovům premiéra Petra Fialy. Na dotaz ČTK uvedl, že si stojí za svojí středeční zprávou, kterou ještě týž den Fiala kritizoval a označil za matoucí. Podle ní loni ve druhém pololetí plyn v ČR zdražil meziročně o 231 procent, tedy suverénně nejvíce v EU. Zato například ve zbytku Visegrádské skupiny průměrně podražil jen o 23 procent, čili zhruba desetkrát méně.

Zpochybňování statistických dat ze strany vládních politiků nahrává dezinformační scéně. Politici totiž zpochybněním bez hlubší znalosti věci nahlodávají důvěru veřejnosti ve stát a jeho úřady i důvěru v EU
26.04.2023 Údaje k růstu cen plynu v zemích EU, které dnes zveřejnil Eurostat, vyvolaly v Česku nebývalý rozruch. Zpochybňují je jak energetické firmy v čele s ČEZ, tak sám premiér Petr Fiala. Již dříve ČEZ zpochybnil také statistiku Eurostatu k vývoji cen elektřiny v loňském roce.

Ozvěny trhu: Éra nadhodnoceného dolaru pomalu končí, euro by si do konce roku mělo polepšit
30.03.2023 Poslední dva roky na globálním devizovém trhu kraloval americký dolar. A platilo to jak při pohledu na dolarový index měřící výkonnost zelených bankovek vůči měnám šesti nejvýznamnějších světovým měnám, jak i pokud se podíváme na nejobchodovanější měnový pár na světě – kurz eura vůči dolaru. Právě na něm je patrné dlouhodobé nadhodnocení dolaru proti společné evropské měně. Například podle parity kupní síly by měl kurz dle propočtu OECD činit více než 1,3000 EUR/USD.

Pomáhá inflace ve finále akciím?
27.02.2023 Americký akciový trh stojí na rozcestí. Na jedné straně stále svižně díky cenové složce roste nominální HDP. Koláč, ze kterého si obchodované společnosti ukrajují svůj díl skrz zisky, tedy roste. Proti však působí rostoucí bezrizikové sazby často určované výnosy dlouhodobých dluhopisů, které zvyšují i požadovanou návratnost.

Bitcoin se opět snaží vystoupat nad úroveň 24 000 USD 📊
23.02.2023 Bitcoin opět oslabuje a propadá se pod 24 000 USD, přestože futures na Wall Street se dnes obchodují mírně výše a zápis z jednání FOMC nedokázal výrazně zhoršit náladu na trhu.

Big Mac index: Česká koruna byla v lednu podhodnocená k dolaru o 16 procent
19.02.2023 Česká koruna byla podle indexu Big Mac ke konci letošního ledna podhodnocená vůči dolaru o téměř 16 procent. V USA stál jeden Big Mac 5,36 dolaru, zatímco v Česku 99 Kč, což podle aktuálního kurzu kolem 22 Kč/USD ale odpovídá 4,5 dolaru. Směnný kurz by tak měl být kolem 18,50 Kč/USD. ČTK to s poukazem na data indexu řekl analytik Purple Trading Petr Lajsek. Loni v létě byla podle žebříčku česká koruna vůči dolaru podhodnocena o téměř 23 procent, od té doby začala výrazně posilovat, zatímco dolar oslaboval.

Forex, akciové indexy, komodity – aktuální výhled v roce 2023
30.01.2023 Měnové páry, akcie a (ne)rostné bohatství naší planety. Právě ony v dnešní době představují tři hlavní segmenty, které tvoří základní součást moderního tržního kapitalismu. Tento princip fungování, stejně jako jiné předchozí, má samozřejmě také své světlé i stinné stránky. Ovšem jak nám historie ukázala, tak se bezpochyby prozatím jedná o jeden z nejdokonalejších směnných systémů, které lidstvo mohlo až doposud poznat.

FXstreet.cz přináší rozhovor s členem bankovní rady ČNB Oldřichem Dědkem
25.01.2023 Tradingový portál FXstreet.cz přináší další rozsáhlý rozhovor, tentokrát s končícím členem bankovní rady ČNB. V rozhovoru jsme si povídali o tom, co pomáhá držet silnou českou korunu i bez intervencí ČNB, jaká jsou inflační očekávání v tuzemské ekonomice nebo jak moc jsou v Česku předražené nemovitosti. Řeč přišla také na to, co centrální banka sleduje především a za jakých okolností by bylo potřeba ještě zvýšit úrokové sazby nebo zda bychom s eurem měli nižší nebo vyšší inflaci. Profesor Dědek také prozradil, čemu se hodlá věnovat po skončení svého mandátu v bankovní radě.

Kam mají namířeno akciové indexy DAX a NASDAQ?
10.01.2023 Pro svou vysokou volatilitu patří indexy DAX a NASDAQ k nejoblíbenějším instrumentům CFD obchodníků. Jak je obchodovat vám v Purple ukazujeme každý týden v rámci webinářů Trading Room. Dnes si však povíme, co od nich čekat tento rok. Budou i nadále nabízet tolik příležitostí jako v roce 2022?

Bear market rally dochází dech...
05.12.2022 Čekání, čekání… Poslední týdny na akciových trzích vlastně jen čekáme. Čekáme na moment, kdy se trhy odhodlají jedním nebo druhým směrem. Jednoduše hledáme katalyzátor. Změnu v dosavadním myšlení. Pojďme se ideálně pokusi pochopit, co si nyní trhy vlastně myslí, s čím počítají a jaký je vlastně celkový narrative. Až poté můžeme zjistit, co je může zklamat, nebo potěšit.

Pomohou humanoidní roboti Tesle se zotavením? 💣
26.09.2022 Akcie Tesly však za rok ztratily 31 % a vracejí velkou část zisků z období pandemie, kdy cena vzrostla z 35 USD na téměř 400 USD za akcii:

Forex: Opatrný optimismus pomáhá evropským měnám
12.09.2022 Týden začíná koruna spolu s dalšími měnami v regionu mírným optimismem, kdy trh doufá v celoevropské řešení extrémních cen energií. To by mohlo pomoct zabránit nejčernějším scénářům. Více prostoru v takovém prostředí má i Evropská centrální banka, která by s výhledem měkčího ekonomického přistání mohla být o něco razantnější ve zvyšování sazeb. Trh dokonce očekává, že by se mohla dostat nad neutrální úroveň, která je odhadována mezi 1-2 %.

USD/JPY je blízko vrcholu
09.09.2022 Japonský jen už nemá kam oslabovat. Za posledních 12 měsíců měnový pár USD/JPY vzrostl o 30 %, což je mezi majors měnami nevídaně prudký pohyb. Po očištění o inflaci navíc reálně oslabil o dalších 6 %, protože ceny v Japonsku se drží v blízkosti inflačního cíle, zatímco ve Spojených státech explodují. Tak by se daly stručně shrnout technické i fundamentální základy pro kontrariány, kteří postupně budují dlouhou pozici v japonském jenu. Obrat ale stále nepřichází.

Bitcoin se snaží udržet úroveň 23 000 USD
04.08.2022 Bitcoin se usadil zpět pod 23 000 USD, Ethereum se obchoduje nad 1 600 USD. Altcoiny vůči BTC posilují. Rekordní růst zaznamenává proti králi kryptoměn BinanceCoin, což je hlavní coin směnárny Binance. Nicméně nárůst kryptoměny chytil zřetelnou dušnost.

Mohutné intervence proti euru
08.07.2022 Euru proti americkému dolaru dále slábne. Propad posledních dnů dokonce přiblížil nejobchodovanější měnový pár EUR/USD k dlouho nevídané paritě 1,0000. Vždyť euro se naposledy prodávalo levněji než dolar před 20 lety!

Bankovní rada České národní banky zvýšila úrokové sazby. Jaké budou dopady tohoto zvýšení okomentovali ekonomičtí experti
22.06.2022 „I když si myslím, že vyšší inflace obecně Česku pomáhá dostat se skrze tlak na růst mezd blíže úrovni zemí EU15, i růst cen musí mít svoje limity. A ty byly překročeny. Měnová politika České národní banky však už nemůže zvládnout tak vysokou inflaci sama.

ČNB ponechala limity pro poskytování hypoték beze změny
16.06.2022 Česká národní banka dnes ponechala poměr výše hypotečního úvěru a hodnoty zastavené nemovitosti (LTV) na 80 procentech. Zároveň ponechala beze změny i další dva limity pro poskytování hypoték. Na tiskové konferenci poté, co bankovní rada projednala jarní Zprávu o finanční stabilitě, o tom informoval guvernér ČNB Jiří Rusnok.

Forex: Válka na Ukrajině se podepíše na slabší ekonomické aktivitě
22.04.2022 Dnešek nabídne první odhady dubnové ekonomické aktivity měřené indexy PMI, a to jak z Evropy, tak i z USA. Válka na Ukrajině a politika nulové tolerance vůči covidu v Číně vedly k opětovnému zhoršení problémů v dodavatelských řetězcích a dále urychlily tempo růstu spotřebitelských a výrobních cen. Za duben tak očekáváme zhoršení v oblasti průmyslu i služeb, v obou sektorech by však indexy PMI měly zůstat vysoko v pásmu expanze.

Rostoucí ceny na čerpacích stanicích trápí Německo, Polsko i Slovensko
10.03.2022 Ruská invaze na Ukrajinu a následné protiruské sankce, které prudce zdražily ropu, výrazně zvýšily ceny pohonných hmot nejen v České republice. Situaci ještě zhoršuje drahý dolar, ve kterém se ropa obchoduje, zatímco evropští spotřebitelé platí za benzin v eurech nebo v jiných národních měnách. K tomu se přidává neobvykle vysoká poptávka po topných olejích, informují německá a polská média.

Novým cílem páru EUR/USD je úroveň 1,1500
08.02.2022 Americká a evropská měna se snaží zvrátit předchozí trend na páru EUR/USD, který vykazoval především klesající tendenci. Novým cílem tohoto klasického měnového páru se stala úroveň 1,1500, které může být dosaženo při masivním posílení.

EUR/USD: Zvětšující se rozdíl mezi americkým dolarem a eurem
15.12.2021 Analytici uvedli, že vážné problémy na měnovém páru EUR/USD jsou způsobeny nerovnováhou mezi oběma měnami. Odborníci Bank of America poukazují na nadměrné nadhodnocení amerického dolaru a nedostatečnou pozornost věnovanou euru.

ECB varuje před korekcí na nemovitostním trhu. Růst cen realit přesáhl 7 %, jedná se nevýšší nárůst od 2005
19.11.2021 Evropská centrální banka varuje, že na nemovitostním trhu začíná docházet k přehřátí, čímž se zvyšuje pravděpodobnost cenové korekce u rezidenčních i komerčních realit. Růst cen nemovitostí totiž dosáhl více než 7 %, což je nejvyšší nárůst o roku 2005.

ECB varuje před rostoucím rizikem splasknutí bubliny na trhu s bydlením
17.11.2021 Trh s bydlením v eurozóně se zahřívá, což zvyšuje pravděpodobnost korekce na trzích s rezidenčními i komerčními realitami. Uvedla to Evropská centrální banka ve své zprávě o stabilitě.

Forex: Nervozita na finančním trhu přetrvává
22.10.2021 Indexy nákupních manažerů v eurozóně pravděpodobně pokračují v poklesu a indikují tak expanzi výroby a služeb zpomalujícím tempem. Na finančním trhu převládá opatrná a negativní nálada, která brzdí posilování koruny navzdory vysokým spekulacím na další brzké zvyšování úrokových sazeb ČNB.

Jak analyzovat akcie pomocí ukazatele P/B (P/BV)
27.09.2021 P/B znamená Cena/Kniha (účetní). Tento ukazatel (koeficient) představuje cenu aktiv společnosti sníženou o její závazky v případě likvidace společnosti.

Forex: Problémy se subdodávkami sužují evropský průmysl
14.07.2021 Průmyslová produkce v eurozóně v květnu pravděpodobně v meziměsíčním srovnání o více než jedno procento poklesla. Za tímto vývojem stojí především problémy se subdodávkami, které budou podle našeho názoru sice slábnout, do konce roku ale úplně nevymizí. Přebytek bilance českého běžného účtu se ve srovnání s minulým měsícem výrazně ztenčí. Pro finanční trhy to ale bude spíše nezajímavá informace. Koruna bude i nadále sledovat vývoj pandemické situace a kurzu eura vůči dolaru. Ani jedno, ani druhé ale příliš důvodů k posilování nenabídne.

Forex: ČNB dnes poprvé od vypuknutí pandemie pravděpodobně zvýší úrokové sazby
23.06.2021 Událostí číslo jedna na korunovém trhu je dnes zasedání České národní banky. Ta podle nás zvýší úrokové sazby poprvé od vypuknutí současné pandemie a bude tak v tomto ohledu patřit k prvním centrální bankám na světě. V regionu ji však už včera předběhla maďarská centrální banka. Na dnešní nárůst tuzemských úrokových sazeb ukazují především poslední vyjádření jednotlivých členů bankovní rady, podle kterých by pro vyšší sazby mohlo hlasovat pět z nich. Centrální bankéře trápí především inflace, jenž zůstává po dobu více než dvou let nad dvouprocentním cílem ČNB a ohrožuje tak ukotvenost inflačních očekávání. Ač je zvýšení sazeb široce očekáváno, o překvapení nemusí být nouze. Z hlediska makroekonomických dat dnes budou sledovány především předběžné odhady červnových indexů PMI z Evropy i USA.

Akcie AMC dále rostou
07.06.2021 Akcie společnosti AMC (AMC.US) prodlužují růstový trend už do třetího týdne. Dnes přidávají více než 3 % (po růstu až o 19 %) a pohybují se nad úrovní $56. Dnešní růst pohánějí spekulace o startu short squeeze pro spekulanty na pokles. Dle agentury Reuters věří někteří účastníci trhu, že institucionální investoři vytváření složitý komplex opcí, který jim dovolí profitovat z poklesu a zároveň zajišťují riziko pro případ pokračujícího růstu.

ECB: Největšími riziky pro eurozónu jsou vysoké zadlužení a realitní bublina
19.05.2021 Vysoké zadlužení a realitní bublina patří mezi největší rizika pro ekonomiku eurozóny a její oživení z recese způsobené pandemií nemoci covid-19. Vysoké vládní podpory držely nad vodou velkou část eurozóny v době pandemie. Rušení pomoci však bude obtížné, protože by mohlo zvýšit bankroty a nezaměstnanost, což by zbrzdilo růst a ohrozilo banky. Uvedla to ve své pravidelné zprávě o stabilitě Evropská centrální banka (ECB).

Bitcoin se teď dostal na nový historický cenový rekord, vyjde až na 1,36 milionu korun. Zítra totiž vstupuje na burzu provozovatel největšího online tržiště s kryptoměnami v USA, Coinbase, což kryptoměny dále popularizuje
13.04.2021 Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny bitcoinu dnes dopoledne pokořila své historické maximum. Tohoto maxima dosáhla před přesně měsícem, 13. března, kdy se bitcoin prodával až za 61 742 dolarů. Aktuálně se bitcoin prodává za více než 62 tisíc dolarů za kus. V korunách jen cena bitcoinu za svým březnovým historickým rekordem jen o několik málo tisíc, když se kryptoměna dnes dopoledne prodávala až za více než 1 360 000 korun.

Bitcoin atakuje cenový rekord, dnes vyšel i na 1,34 milionu korun. Pozítří totiž vstupuje na burzu provozovatel největšího online tržiště s kryptoměnami v USA, Coinbase, což kryptoměny dále popularizuje
12.04.2021 Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny bitcoinu se dnes dopoledne přiblížila ke svému historickému maximu. Tohoto maxima dosáhla před takřka měsícem, 13. března, kdy se bitcoin prodával až za 61 742 dolarů. Dnes se dostal až na cenu 61 229 dolarů za kus. V korunách zaostala cena bitcoinu za svým březnovým historickým rekordem jen o několik málo tisíc, když se dnes dopoledne prodávala až za více než 1 340 000 korun.

Čínské akcie v nesnázích! Zastaví se propad akcie Alibaba?
31.03.2021 Čínské akcie v současné chvíli čelí nemalému tlaku díky exekutivnímu příkazu, který v prosinci podepsal ještě minulý americký prezident Donald Trump. Nový zákon byl přímo namířen proti velkým čínských společnostem, které se mají podřídit americkému auditovému standardu.

Nemovitosti v ČR budou nejspíše dále trendově zdražovat. Pokud se však dostaví výraznější inflace, vývoj je nejednoznačný
31.03.2021 Trh s nemovitostmi v ČR zůstává jako celek nečekaně odolný vůči dopadům probíhající koronavirové situace. Ceny nemovitostí v souhrnu dále rostly i v roce 2020 a v růstu pokračují i letos. Cenový pokles zaznamenaly jen jisté segmenty trhu s nájemním bydlením. Kvůli odlivu poptávky zahraničních turistů po krátkodobých pronájmech zejména klesla loni cena nájmů v historickém jádru Prahy.

Obavy investorů z koronaviru klesají. Akciím ale roste konkurence jinde
18.02.2021 Hlavní světové trhy po většinu února utěšeně rostly, byť poslední dny začínají lehce přešlapovat na místě. Optimismu nahrává klesající počet hospitalizací a nových případů onemocnění covid-19 v USA rychle postupující očkování. Roste šance na dřívější návrat k běžnému životu a zdá se, že koronavirus přestává být trhy vnímán jako překážka. Akciím ale roste konkurence v podobě vyšší výnosnosti dluhopisů.

Čínské akcie v obavách z regulace klesly nejvíce za půl roku
28.01.2021 Čínské akcie dnes výrazně oslabily, jejich hlavní index utrpěl nejvýraznější propad za více než půl roku. Trh navázal na středeční vývoj amerických akcií, které zažily nejhlubší procentní propad za tři měsíce. Oslabovaly také akcie na dalších asijských trzích, včetně Hongkongu, Tokia či Soulu.

Hypotéky 2021. Sazby letos porostou, banky jsou ostražité, poslanci řeší změny
22.01.2021 Brzy to bude rok, co se součástí našich životů stala pandemie onemocnění covid-19. Při odhadování jejích ekonomických dopadů mnozí ekonomové předpovídali i pokles cen nemovitostí. Ten ale nenastal, ceny stejně jako v předchozích letech rostly, loni o necelých deset procent. V kombinaci se stále velmi nízkými úrokovými sazbami hypoték lze předpokládat, že se řada zájemců o nové bydlení rozhodne na začátku letošního roku nákup nemovitosti dále neodkládat. Co je čeká?

Zlatí býci riskují pozdější uspokojení
02.07.2020 Ve třetím čtvrtletí se budou dopady pandemie Covidu-19 na globální ekonomiku projevovat čím dál více. Zatímco druhý kvartál jsme strávili hlavně hašením požárů a snahou zabránit naprostému kolapsu světové ekonomiky, nyní začínají práce na její obnově.

Nemovitosti zlevnit mohou, i výrazně. Zvláště, udeří-li druhá vlna pandemie
20.06.2020 Tuzemský hypotéční trh v květnu zamrzl. Banky poskytly nejméně májových hypoték za uplynulých deset let. Slabá poptávka po hypotékách značí, že může oslabit i poptávka po nemovitostech. Ty by pak mohly zlevnit.

Okénko trhu - ČNB opět snižila sazbu proticyklické kapitálové rezervy
19.06.2020 Bankovní rada ČNB včera projednala novou verzi Zprávy o finanční stabilitě, která hodnotí zdraví tuzemského finančního sektoru. Zároveň slouží tato zpráva jako východisko pro volbu nástrojů tzv. makroobezřetnostní politiky. Zpráva konstatuje, že se situace v domácím finančním sektoru s vypuknutím pandemie COVID-19 radikálně změnila, nicméně sektor vstupuje do tohoto obtížného období v dobré kondici díky robustní kapitálové vybavenosti. I přesto se ČNB domnívá, že u řady domácností a firem může dojít k výraznému snížení příjmů, což může mít citelný dopad na jejich solventnost (zejména po ukončení moratoria na splátky úvěrů na podzim tohoto roku). Proto se bankovní rada rozhodla snížit sazbu proticyklické kapitálové rezervy o půl procentního bodu na 0,5 % s platností od 1. července 2020, což by mělo přispět ke stabilizaci dluhové služby podniků a domácností a zajistit dostatečný přísun likvidity. V případě, že by došlo k výraznému nárůstu úvěrových ztrát bank, je ČNB připravena proticyklickou kapitálovou rezervu zcela uvolnit. Vlivem nepříznivého vývoje v reálné ekonomice pak bankovní rada nepovažuje za nezbytné nadále stanovovat limit ukazatele DSTI (poměr měsíční splátky dluhu k čistému příjmu). Limit pro ukazatel DTI (poměr celkového zadlužení žadatele o úvěr a výše jeho čistého ročního příjmu) ČNB zrušila již v dubnu letošního roku. Vzhledem k přetrvávajícímu nadhodnocení cen bytů, které se podle odhadů stále pohybuje v rozmezí 15-25 %, však ČNB nepovažuje za žádoucí měnit současný doporučený limit ukazatele LTV (poměr úvěru k hodnotě zastavené nemovitosti), který i nadále zůstává na 90 % (při možnosti uplatnit 5% výjimku). Ve své analýze podrobila ČNB bankovní sektor makrozátěžovými testy. V základním scénáři, který počítá s letošním propadem ekonomiky o 8 %, se ukázalo, že banky jsou schopny tuto zátěž ustát bez větších potíží. Pokud by však došlo k dalšímu zhoršení situace (druhá vlna šíření nákazy na konci roku 2020, banky by musely využít všechny své kapitálové rezervy a některé z nich by se dokonce dostaly pod regulatorní minimum.

ČNB zrušila další limit pro hypotéky, banky jsou podle ní odolné
18.06.2020 Bankovní sektor si podle zátěžových testů České národní banky udržel vysokou odolnost vůči možným nepříznivým šokům a do krize způsobené šířením koronaviru vstoupil v dobré kondici. Vyplývá to z dnes zveřejněných závěrů Zprávy o finanční stabilitě ČNB. Na podporu finančního sektoru negativně ovlivněného šířením koronaviru pak ČNB snížila rezervu na ochranu úvěrového trhu na 0,5 procenta a zrušila pro posuzování žádostí o hypotéku limit pro poměr mezi měsíční splátkou veškerých úvěrů proti celkovému čistému měsíčnímu příjmu (DSTI). V souvislosti s hypotečním trhem také upozornila na nadhodnocené ceny nemovitostí.

ČNB zrušila další z limitů pro hypotéky
18.06.2020 Česká národní banka zrušila pro posuzování žádostí o hypotéku limit pro poměr mezi měsíční splátkou veškerých úvěrů proti celkovému čistému měsíčnímu příjmu (DSTI). Od dubna činil 50 procent. Zároveň banka ponechala poměr výše hypotečního úvěru a hodnoty zastavené nemovitosti (LTV) na 90 procentech. ČNB o tom dnes informovala na tiskové konferenci poté, co bankovní rada projednala Zprávu o finanční stabilitě 2019/2020. Poměr dluhu a čistého příjmu žadatele o úvěr (ukazatel DTI) zrušila ČNB již v dubnu.

Ceny nemovitostí mohou spadnout až o 25 procent, signalizuje Česká národní banka. To už by nemělo daleko ke splasknutí bubliny
18.06.2020 Česká národní banka dnes dále uvolnila podmínky pro poskytování hypoték, resp. uvolnila svá doporučení jednotlivým komerčním bankám. Potvrdila, že banky mohou klientům půjčovat až 90 procent hodnoty kupované nemovitosti, zatímco před úderem koronaviru to bylo jen 80 procent. Zároveň zcela zrušila podmínku určité maximální výše měsíční splátky k čistému příjmu.
Související klíčová slova:
Cybertruck | Akcie společnosti AMC | Býčí pohyb | Fibo | NetEase | Statistiky | Ark | Energetické firmy | Vývoj sazeb na trhu | Developeři | LYNX | Aktuální situace | Retracement | Jackson Hole | Vládní dluhopisy | Akcie Palantir | Pokles sazeb | Leonardo | AMC | Japonská inflace | Dění na světových burzách | Long pozice | Zveřejnění výsledků | Bankéř | Tempo růstu | Formule | EUR | Zkušenosti | Historický vývoj poměru akciových indexů | Situace na Ukrajině | Jack Ma | České společnosti | Alphabet | Přísná regulace | Koronavirové krize | Primární emise | Obchodník | Matěj Široký | Akciové trhy | Investiční příležitost | Poplatky | BTC | Čistý zisk bank | Objem peněz | Vývoj inflace | Životní prostředí | Pfizer | Ekonomické dopady pandemie | Věřitelé USA | Přehled různých odvětví | Zerohedge | Zasedání turecké centrální banky | Bank of Japan | Větrné energie | Reálná kalkulace | Zadlužení České republiky | Take Profit | Bezpečné útočiště | Obavy investorů z koronaviru | Největší meziroční nárůst | Aktiva | USD/PLN | Veřejné zadlužení | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | Investiční banky | Americké vládní dluhopisy | Nálady na trhu | Korelace | Výkonnost společnosti | Podstoupení rizika | Poměr rizika a zisku (RRR) | Otevřené pozice | Michal Stupavský | Problémy Tesly | Dovednosti | Býčí vyhlídky | Aktuální cena zlata | Splasknutí bubliny | Trend | Nové hypotéky | Obnovitelné energie | Výzkumný pracovník | Propad hypotečního trhu | Inspirace | Energetika | Zveřejnění výsledků hospodaření | Arizona | Poskytování cizoměnových úvěrů | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Výnosy dluhopisů | Ruské invaze na Ukrajinu | Nominální mzdový růst | Daň z nabytí | Podíl na trhu | Širší index | Hnojiva | Uptrend | Předpověď ceny | Komunita | Americká zpráva | Zajímavé akcie | MMXXV | Hypoindex | Bydlení v ČR | ROE (Return on Equity) | Vysoké devizové rezervy | Míra zadluženosti domácího sektoru | Pokles indexu | Splátky dluhů | Pokles indexu S&P 500 | Palo Alto | Sabotáž | Britská libra | Ceny letenek | Nasdaq 100 a Russell 2000 | Pokles akcií Tesly | Výkyvy | Nákladové tlaky | Lagardeová | Kroky Fedu | Časování trhu | Akcie společnosti Pfizer | Akcie Tesly | Spojení | Pravděpodobnost | Goldman Sachs | Elektromobily | Vliv pandemií | Investment Management | Americké dluhopisy | Dnešní zasedání ČNB | Proticyklická kapitálová rezerva | Dopad na akcie | Utahování měnové politiky | Berkshire Hathaway | Humanoidní roboti | Celsius | BAE | PFE | Měna světa | Vývoj devizových rezerv ve Švýcarsku | Indexy S&P | Český statistický úřad | Cenové výkyvy | Propad akcie | Zvýšení cel | Předpověď ceny akcií | Dolarový index | Ceny akcií na burze | Ethereum | Geopolitické napětí | Break-Even | Unilever | Náklady spojené s bydlením | Diverzifikace | Expanze | Intervence proti euru | Růst zaměstnanosti | Údaje o inflaci | PLN | Americký akciový index | Deflace | EOG | Růst sazeb | Směrnice | Exchange | Výhled | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Asijské akcie | Míra zadluženosti | Zisk z obchodu | Rostoucí inflace | Uvolnění podmínek | Prohlášení | BHP | Pfizer (PFE.US) | Cena zlata | Devizové rezervy SNB | Mohutné intervence | Rostoucí ceny | Dluhové závazky | Zprávy z USA | Budoucí podnikání | Vojenské výdaje | Sociální problém | Otřesy | Investování do akcií | Nvidia (NVDA.US) | Význam inovací | Ferrari | Význam inovací a výzkumu | Uvolnění měnové politiky v eurozóně | Základní úrokové sazby | Proti trendu | Peter Garnry | Korunový výnos | Přijetí | Profesor Dědek | Nizozemsko | New York | Fond Quant | Tržní cena | Finanční instrumenty | Pandemie COVID-19 | Vzestup zlata | Jednoduché tipy | Strach | Obchodování s trendem | Beta koeficient | Analytický tým FXstreet.cz | Velký kapitál | Glencore | Big Mac index | Fibonacci retracement | Akče | Dobré zprávy z USA | Price-to-Book Ratio | Tečkový graf | Exkluzivní eBook | Matematický vzorec | Prodeje vakcín | Klouzavé průměry | Obavy investorů | Akcie dnes | Aspen Technology Inc. | P/S | Snížení úrokových sazeb | Růst cen | Dotcom | Spekulativní útok | Nord Stream | FOMO | České vlády | Bankovní rada ČNB | Hodinový graf | Tuzemská ekonomika | CPI Property Group | Simon Property Group | Margin | Tradeoff | Nadhodnocení franku | Aktuální výhled | Oznámení | Dividendy | Přezbrojení | Muddy Waters Research | Uvolnění podmínek pro hypotéky | Pozitivní sentiment | Muddy Waters | Dosahovat zisku | Vývoj měnového páru USD/SEK | Financial Times | Petr Fiala | Umělé oslabení | Uvolnění měnové politiky | Zhodnocení o desítky procent | Kryptoměnové burzy | Propad cen | Nutrien | Meziroční inflace v ČR | Analýzy | ČSOB | ČSÚ | Historie | Nezávislé měnové politiky | Investiční strategie fondů | Nezaměstnanost | Cílové ceny | Rizika a příležitosti | Cyklická vs. necyklická odvětví | Vysoké riziko | Cenové rozpětí | Repo sazba ČNB | Akcie BlackBerry | Výsledkové sezóny | Trading Room | Daň z nabytí nemovitosti | Proražení | Středoevropské trhy | Vývoj ceny akcie Tesly od začátku roku | Kryptoměnové komunity | Příležitosti k nákupu | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Hlavní události | BP | Zvyšování sazeb | University of Warwick | Americký prezident | Termínované vklady | Strategie buy-and-hold | Risk On | Umělé oslabení eura | Kč/USD | Jak analyzovat akcie | Coinglass | WSJ | Pokračování poklesu | HSBC | Čínské akciové trhy | Rizikový jev | ČSAV | Oslabení české koruny | Dnes ČNB | Prosincová meziroční inflace | Sentiment finančních trhů | Autonomie | Vývoj měnového páru | Zvýšení úrokové sazby | Breakout | Sociální sítě | Klíčová rezistence | Trumpová | Maloobchod | Extrémní ceny energií | Ursula von der Leyen | Coca-Cola | Palantir akcie | Konflikty | Výrazný růst | Supervelmoci | České nemovitosti | Globální spotřebitelská důvěra | Ekonomické zpomalení | AMC (AMC.US) | Ekonom Pavel Kohout | Drahá akcie | Výzkumy | Evropská měna | Výprodeje | Bydlení | Zlotý | Ruská invaze na Ukrajinu | Viceguvernér ČNB | Saxo | Úrovně podpory a rezistence | Fincentrum Hypoindex | Zavedení eura v ČR | Flat | Recese ve Spojených státech | Zisková marže | Historické údaje | Reálné zhodnocení | Vlastní bydlení | Svěřenský fond | Pohyb ceny | Náklady | Úspěšné obchodování | Výsledky firem | Ekonomiky | Bear market rally | Směnné kurzy | Reverze k průměru | PLN/EUR | Zastánce eura | Volatilita | Maďarsko | Covid | Členové bankovní rady | CZK | Carry trades | Indikátor | Santiment | Vysoká inflace | Pandemie koronaviru | Průmyslová produkce | Klesající trend | Pokles ceny | Měnová sekce | Economist | P/B (P/BV) | Japonská vláda | Donald Trump | Peněžní tok | Objem hypotečních úvěrů | CISCO | Cenové hladiny | Průmyslová produkce v eurozóně | CPI Property Group (CPIPG) | Výsledky za první čtvrtletí | Inflace | Analýza akciových trhů | Více peněz | Peníze | Odhodlání | Brent | Komoditní sektor | Moderna | Politika | HUF/EUR | Ceny pohonných hmot | Booking | Akcie roku 2021 | Vedení společnosti | Velikosti pozice | Očekávání | Objem vládních stimulů | Inflační spirála | Evropské vlády | Eurové příjmy | Poměr P/B | BAE Systems | P/E | IOT | Technický výhled trhu | Analýza společnosti | Příležitost k nákupu | Investiční centrum | Graf ropy | Jednoduchý klouzavý průměr | Zvýšení sazeb | Akciový index Dow Jones | Sendviče Big Mac | SpaceX | Boom | Celní války | Historický vývoj | Ozvěny trhu | Průmysl | Oldřich Dědek | Hypotéky v Česku | Invaze na Ukrajinu | Majetek | Allianz | Evropské měny | Nová prognóza ČNB | Financovat | Chainalysis | Předpovědi analytiků | Chamtivost | Vývoj měnového páru EUR/CHF | Býčí signál | Alibaba | Akcie Tesly od začátku roku | Blockchain | China Mobile | Spotové operace | Zdražovat | Jana Steckerová | Optimistický sentiment | Globální ekonomiky | Duck Sauce | Breakout Trader | China Unicom | Zájem o eurové úvěry | Investment management | CZK/EUR | Online nakupování | Nákupy | Růst | Ceny bydlení | Koruna | Nové akcie | Dohoda OPEC | Pioneer Natural Resources | Příležitosti | Žaloba | Akcie a ETF | Itálie | Přepálení cen technologií | Snížit úrokové sazby | Výpadky | Index Big Mac | EUR/CZK | Vanguard | Vývoj devizových rezerv | MiFID II | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Muskova strategie | Drobní investoři | Fundamentální analýza | Lepší výsledky | UBS Group | Globální akciové valuace | Coinbase | Slovenská ekonomika | Jednání FOMC | Prognóza | L.F. Investment | Vývoj Big Mac indexu | Hodnoty P/B | Měnový pár USD/JPY | SEC (Securities and Exchange Commission) | Použití finanční páky | Index japonských akcií Nikkei | Trh práce | RWE | Swiss | Dnešní seance | Britská centrální banka | Mercedes | Veřejný dluh | Polovodiče | Tempo poklesu | CL | Akvizice | Válka | Pochybnosti | Nastavení úrokových sazeb | Zpráva | Wolters Kluwer | Býčí výhled | Ratingová agentura | Hyundai | Český ekonom | Suroviny | Index šanghajské akciové burzy | Sazby hypoték | Dobrý výsledek | Koronavirová krize | Ceny dluhopisů | Velká Británie | Opatrný optimismus | Evropské ekonomiky | Deglobalizace | Obrat trendu | Nordea | Technologické akcie | Negativní dopad | Cena bitcoinu | Nike | Trhy nadhodnocené | Aktiva a pasiva | Cena Big Macu | Long | Nejvyšší soud | Velká krize | Chování | CySEC | Lamborghini | Kontrakty | Tržní úrokové sazby | Silné momentum | Systémová rizika | Evergrande | Vysoké ocenění | Nejvyšší soud USA | Americký index | Lira | Realitní bublina | Zprávy z krypto průmyslu | Graf | Dolary | Národní ekonomická rada vlády | NYCB.US | Dřevo | JOLTS | Dluhová služba | Portál FXstreet.cz | Pohled na euro | Oslabování koruny | Elektrická energie | Palantir Technologies Inc. | Meziroční růst | Rovnovážný kurz | Investiční analytik | Cvičení | Likvidity v bankovním sektoru | Coinbase (COIN.US) | Zdravotní péče | Investujte zodpovědně | Oslabení eura | Baidu | Fincentrum | Krize způsobená koronavirem | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Poradce předsedy vlády | Trh | Sezónnost | Zveřejnění hospodářských výsledků | Tezos | Rozhodnutí Fedu o sazbách | Hodnota dolaru | Centrální banky | E-commerce | Investiční horizont | Amazon | Digitální aktiva | Makroekonomické události | MSCI | Argentinské peso | Cestovní ruch | Zdroje energie | Telekom | Celý index S&P | Nabídkové tlaky | České úrokové sazby | Retailoví investoři | Ukazatel P/B | Výhled vývoje finančních trhů | Open | Index japonských akcií | Očekávání trhu | Ruská ekonomika | Ceny plynu | Formule 1 | Ekonom společnosti | Rozdílové smlouvy | Dot plot | Index | Ant Financial | Měnové instituce | Studie | Hedgeový fond | Reálné úrokové sazby | Vyšší náklady | Měď | HUF | Výrobce větrných turbín | Směnný kurz | Webináře | Akcie AMC | Nadhodnocení akcií | Vývoj zisků | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Vládní podpory | Elektřina | Poměr rizika a výnosu | MMF | Return on Equity | Nabídka | USA | Výrobní ceny | Globální poptávka | Zpřísnění měnové politiky | Menší hodnotové akcie | Eura | Dobré výsledky | Komise | Nejistoty | Snižování sazeb | Rovnováhy | Tržní kapitalizace | ROE | Kapitál | Pan euro | Jiří Rusnok | FinTech | Posílení | Index KOSPI | Market rally | Celková ekonomika | Upravený zisk | Equity risk | Velikosti likvidity | Agentura Reuters | Platební neschopnost | Vývozní omezení | Skupina OPEC+ | Depreciace | Úrokové sazby | EBay | Prodej akcií | Ústup inflace | Majitel | Rekordní ceny | Hospodářský výsledek | NVDA.US | Samsung | S&P | xStation | Ziskovost bank | Obchodní signál | Agentura Kjódó | Futures na Wall Street | Unie | RebelsFunding | Česká měnová politika | Airbus | Hlavní ekonom | Obchodování na finančních trzích | Výnosové křivky | Pokles reálné spotřeby | Reakce trhu | Finanční stability | Lukáš Kovanda | Sázky | DJIA | BlackBerry (BB.US) | Akciové indexy | Očekávání úrokových sazeb | Vice | Christine Lagardeová | Bod zlomu | Tržní podmínky | Stárnutí populace | Pozornost | Dluhopisoví tradeři | Wall Street Journal | RebelsFunding.com | Pokles sazeb hypoték | AMC.US | IEA | Hypotéky 2021 | Analytický tým | Raiffeisenbank a.s. | Ceny železné rudy | Reakce trhů | Dánská koruna | Bilion | Očekávání analytiků | Nová prognóza | Hladiny podpory | McLaren | Opatření | Deficit | Pandemie COVID | Ceny na čerpacích stanicích | Korekce na trzích | Společnost Arm | Rekordní hodnoty | ROIC | Poměr rizika a zisku | Zařízení | Ceny Bitcoinu | Proroctví | Akciové opce | Analog Devices | Technické analýzy | Alipay | Americká měna | Další růst | Ceny domů | Budoucnost | Europe | Vysoká volatilita | Spotřební daně | Počet pracovních míst | Trumpovy vlády | Inflace v eurozóně | Pozitivní impulz | Vestas | Investiční téma | Směnárny | Globální dodavatelské řetězce | Foreign Exchange | Vlastní nemovitost | Mírný růst | Index Hang Seng | Ochlazení realitního trhu | Náhoda | Americká centrální banka | Zveřejněná data | Zpráva o inflaci | Kapitálová rezerva | Czech Fund | Společnosti | Peníze na financování | Range | OpenAI | Akcie banky | Futures | Rentabilita vlastního kapitálu | Riskovat svůj kapitál | Altcoiny | BNP Paribas | Obnovitelné zdroje energie | Schönfeld & Co | Česká koruna | Přijímání bitcoinů | GME.US | Zajištění nezávislosti | Izrael | Benzín | Wall Street Journal (WSJ) | Prudké oslabení | Ropa | ČNB a nemovitosti | Twitter | Americké měny | CEO MicroStrategy | Fundamentální analýza akciových trhů | Premiér Petr Fiala | Oblečení | Ziskové marže | Index Nasdaq Composite | Snížení základní úrokové sazby | Lukáš Foral | Bitcoinové ETF | Trading | Makroekonomická data | Zajímavé příležitosti | Nejprudší pokles | Ropa Brent | Podíl hypoték | G10 | Obchodní války | Vysoká cla | Hodnotové akcie | Vývoj měnového páru USD/NOK | Medtronic | Bohatství | Technické vlastnosti | Ziskové cíle | Akciový index | Řízení rizika | GME | Důvěra spotřebitelů | Kov | Přehled o dění na světových burzách | Momentum | Trendová linie | Buy-and-Hold | Domácnosti | Pohádkové zhodnocení | LIBOR | Bitcoin | Polský zlotý | Ministr obrany | Americké státní dluhopisy | Burze | Cena plynu | Růst Nvidie | Hike | Dna | Jednoduché tipy pro začátečníky | Balance | Uzavírání obchodů | Hamás | Korunové sazby | Přepálené technologie | Sazba ČNB | Nižší minima | Snahy o nezávislost | Shanghai Composite | Tvrdá ekonomická data | Polská vláda | Prolomení parity | Eskalace | Zisk bank | New York Community Bancorp | Robotické společnosti | Volatility | Sektor pro investování | Moody's | NAFTA | Hospodářský vzestup | Energetický sektor | Bull | Podnikatelé | Investoři dnes | Intuit | Celková inflace | Bancorp | Konglomerát | Investice do akcií | Michal Brožka | Sektor služeb | Válka na Ukrajině | Postavení USA | Napětí mezi Spojenými státy a Čínou | RRR | Dceřiné společnosti | New York Community Bancorp (NYCB.US) | NU Holdings | Znalost | Technická rezistence | Equity | Riziko korekce | Prezident Donald Trump | Štěpán Hájek | Americká investiční společnost | Pár EUR/USD | Snižování úrokových sazeb | Analytici | Čistý zisk | Růst měnového páru | Proinflační rizika | Stres | JPMorgan Chase | Regrese | Závislost | Stimulační balík | Odborníci z oboru | Stříbro | Systémové riziko | Maloobchodní tržby | MAGA | Ceny akcie Tesly od začátku roku | Obchodovat | Cla na dovoz | Skupina OPEC | Finanční instituce | Internet of Things | Deliveroo | Inflace v Turecku | Prostor pro další růst | Equity risk premium | Antivirus | Marketingová komunikace | FRED | Pokles cen | Tvůrce algoritmu | Exponenciální klouzavý průměr | Invaze | ERA | Vysoké inflace | Vyšší sazby | Vzdělávací webináře | Finance | Indikátor CCI | Přijetí eura | Short squeeze | Nárůst sazeb | ETF | Výkyvy cen | Lineární regrese | Dluhopisy | Analytika | Firma | Ojeté vozy | Ochrana vašeho kapitálu | Obchodníci | Cenový graf | Poptávka | Hang Seng | Odpor | Bloomberg Financial LP | Kroky ČNB | Vakcíny proti COVID-19 | Gamble | Bankovní rada České národní banky | William Blair | Majors | SMA 200 | Přepálení cen | Tržní dynamika | Rizika při obchodování | Statistici | DCF | Klouzavý průměr | UBS | Rok 2025 | MIFID | Bankéři | Dan Ives | AXA | Depozitní sazby | 3М | Podnikání | Kam investovat | Množství peněz | Barclays | Statistický úřad | Společnost Oracle | Dlouhodobá investiční strategie | CDU/CSU | Růst HDP | Vliv demografických změn | Komerční banka | Problémy | Kubelková z ČNB | Bank of Canada | Dividendový výnos | Conseq Investment Management | Změna klimatu | Poskytování hypoték | Úrovně rezistence | Potenciální zisk z obchodu | Rolls-Royce | Vysoká cena | Pravidla obchodního systému | Česká národní banka (ČNB) | GameStop Corp | Vývoj nezaměstnanosti | Spojené státy | Japonský Nikkei 225 | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Purple Trading Petr Lajsek | Vývoj | Tvůrce algoritmu investičního fondu | Výnosy amerických státních dluhopisů | Federal Reserve Bank | Ole Hansen | Americké burzy | Investiční cíle | Boom AI | Dlužníci | Úsilí | Akcie obsažené v indexu Russell 2000 | Indexy PMI | Brent Crude Oil | Ekonomové | Problémy se subdodávkami | Úroková sazba | Medvědí fáze | Zisk na akcii (EPS) | Insideři | Silicon Valley | Jak obchodovat | Pavel Kohout | Výzva | Lucembursko | Nemovitosti v ČR | Investiční poradenství | Býčí divergence | Podpůrná opatření | Výroby elektromobilů | Finanční ukazatele | Agentura Fitch | Konkurenceschopnost | Platforma | Royal Bank of Canada | Federal Reserve Bank of Kansas City | Národní bezpečnost | Facebook | Americké akcie | Růst poptávky po ropě | Poskytování úvěrů | Akcie Ferrari | Akciový stratég | Zasedání České národní banky | Nový americký prezident | Rostoucí ceny ropy | Pohonné hmoty | Short pozice | Růst americké ekonomiky | Krátkodobý výhled | Cena stříbra | Růst spotřebitelských cen v Británii | Volatilní | Sankce | Zvyšování úrokových sazeb | Algoritmus fondu Quant | Technologický index | Riziko ztráty | EUR/USD | Kurz libry | Zisky firem | Intervence | ETH/USD | Cena Big Macu v Japonsku | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Pandemie | Spotřebitelská důvěra | Provozní výsledky | Volby | Zprávy z krypto | Další vývoj | Odkotvená inflační očekávání | Konsolidace | Ekonomická recese | Akcie společnosti AMC (AMC.US) | Měnové politiky | Plán obchodování | Porsche | Vliv sezónnosti na odvětví | Umělé nadhodnocení | CSI 300 | S&P/ASX 200 | Onemocnění | Sazby ČNB | Ceny nemovitostí | Objem obchodování | New York Community | Obchodní dohody | Manufacturing | Nákladová položka | Rostoucí úrokové sazby | Rozhodnutí o sazbách | Výdaje | Výnosy | Ukazatel P/B (P/BV) | Dostupnost bydlení v ČR | Člen bankovní rady | Investiční strategie fondu Quant | Spojené státy a Čína | Ceny bydlení v ČR | Strategie Elona Muska | Ceny plynu a elektřiny | BBB- | Ekonomická situace | Pokračující uptrend | NextEra Energy | Hyperloop | Růstový potenciál | Hlavní americký akciový index | Hongkongský index Hang Seng | Jiří Kryl | Fio banka, a.s. | KOSPI | Dow Jones | Kapitálové rezervy | Jak se stát lepším investorem | Filadelfský Fed index | Obchodní jednání | Vliv směnných kurzů | JD | Investiční strategie | Bezpečný přístav | Hypoteční sazby | Poradce guvernéra ČNB | Propad cen nemovitostí | Rozhodnutí centrální banky | Americká centrální banka FED | Fio | Stávající úrokový diferenciál | Price-to-Earnings Ratio | Sezonalita | Miliardy dolarů | Výkonnost společností | Šíření nákazy | ADP | AI | Joe Biden | Druhá vlna pandemie | Silný trend | Investiční doporučení | Význam firemní kultury | Tolerance k riziku | Vládní výdaje | Fibonacci | Podnikání na kapitálovém trhu | Prezidentské volby | BB.US | Cena SOLANY | Platební bilance | Růst mezd | Koronavirus | Odvětví | Růst cen nemovitostí | Posilování koruny | Ceny akcie | Společnost Nvidia | Palantir | Sazby | Odhad spotřebitelské důvěry | Provozní marže | Vítězství | Ekonomické bubliny | Roboti | Výhody a rizika | Energetický gigant | České koruny | The Economist | Tempo zdražování | Růstové akcie | Komise v přenesené pravomoci | Umělá inteligence | Globální diverzifikace | Vývoj akciového indexu | Británie | Úrok | Investovat | Komoditní | Ekonomické aktivity | Uruguayské peso | Nesoulad | Přední český ekonom | Index cen nemovitostí | Špatná zpráva | Vývoj ceny akcie Tesly | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Generální ředitel | Propad akcie Tesly | Světové trhy | Algoritmus fondu | Vliv klimatických změn | Intervence centrálních bank | Hodnocení bank | Regulátor | Ceny nemovitostí v ČR | Boj s inflací | Berlín | IMF | Průzkum | Firmy | Panika kolem koronaviru | Konzervativní unie | Spekulativní útok na korunu | Michael Saylor | Celosvětový problém | Dopady pandemie | Geopolitické události | Stratég Saxo Bank | Panika | Murray | Agentura Moody's | Promeškané příležitosti | Zemědělství | Reálné mzdy | Zajištění | Umělé nadhodnocení franku | Práce z domova | Vývoj amerického dolarového indexu | Vyšší ceny | Partnerství | Manažeři | Obchodní model | Money management | Demografické změny | Bitcoin (BTC) | Akcie obsažené v indexu Russell | Společnost Palantir | Repo sazby | Vývoj poměru akciových indexů | Trh s nemovitostmi v ČR | Poměr P/E | Výsledky společnosti | Investování | Dohoda OPEC+ | Distribuce | Fed | Nonfarm Payrolls | Orka Ventures | Magnificent | Viceguvernérka ČNB | M2 | Index spotřebitelské důvěry | Akcie BlackBerry (BB.US) | Maďarský forint | Fixace úrokové sazby | NASDAQ 100 | GameStop Corp (GME.US) | Ratingová agentura Fitch | Automobilový průmysl | Česká vláda | COIN | Rivian | Trhy | Trade | Prostředí vysokých úrokových sazeb | Technologické bubliny | Financování státu | Akcie společnosti Nvidia | Polská měna | Walmart | Hongkongský Hang Seng | Tým RebelsFunding | Aktuální stav | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Mezinárodní investoři | Mar-a-Lago | Vyšší riziko | Pořád drahá akcie | Útok na korunu | Australský S&P/ASX | Přehled o dění | Rizika | Podrobný pohled | Rada ČNB | Eurozóna | Investiční rozhodnutí | Fond | Riziková prémie | Cena benzínu | ISM | Thales | Restrukturalizace | Forward P/E | Fitch | Pšenice | Nárůst tržeb | Ceny v Japonsku | Růstové společnosti | Zpomalování inflace | IPO Coinbase | Úspory | JD.com | Měnová politika ECB | Spoluzakladatel fondu Quant | Celsius Holdings | Bitcoin a další kryptoměny | Předkrizové úrovně | Japonský Nikkei | Energetické společnosti | xStation 5 | Oblasti umělé inteligence | Zasedání centrální banky | Vysoké ceny | Obnovení růstu | Začínající obchodníci | Riziková aktiva | Splasknutí bubliny na trhu s bydlením | Schodek rozpočtu | Reálné intervence | Růst ekonomiky | Ředitelka | Potravinářský průmysl | Tipy pro začátečníky | TradingEconomics | STMicroelectronics | BASF | Žádosti o podporu | Bilance | Sentiment v eurozóně | Americké akciové indexy | Holubice | Bankovní asociace | Výsledky Nvidie | Tesla | Válka centrálních bank | Nastavení velikosti pozice | Snížení sazeb Fedu | Americký akciový index S&P 500 | Low | Stabilita | XTB Research | Nárůst volatility | Vývoj výnosu 10letého výnosu | Globální sentiment | Kapitálová přiměřenost | Objektivní problémy Tesly | Inflace v USA | Komodity | GS | Druhá vlna | Mzdy | Nakupovat za nízké ceny | Poradenství | Evropský průmysl | Nestlé | Květnový růst | Luxusní vozy | Vstup Coinbase na burzu | Shares | Mzdová vyjednávání | Včerejší seance | Vstup na burzu | Na burze | Akcionáři | Cenové úrovně | Společnost | Zpřísňování měnové politiky | Zadlužování | Inovátor | Tým RoboMarkets | Aspen Technology | Hospodaření | Vývoj Big Mac indexu pro Japonsko | Zahraniční obchod | Ztráta | Dividendové výnosy | Nadvýnosy | Dluhové krize | USD/SEK | USDIDX | Institucionální investoři | FXstreet | Conseq | Maďarská centrální banka | Velké riziko | EBITDA | Fundamentální pozadí | Regulační rizika | Obchod | Purple Trading | Alokovat kapitál | Tomáš Raputa | Výrobní náklady | Hrubá marže | Tradeři | Cenový pokles | Volkswagen | Zahraniční forex | Riziko | Jan Frait | Analytik | Emise | Konsolidace ceny | Trinity | MAM | Ant | Spotové ceny | JPY | Zasedání ČNB | Adidas | Pivot | SMCI.US | Pokles výnosů | Swiss Life | SARS | Binance | ArcelorMittal | RSI | Bank of America | Zadlužení firem | Transakce | USDX | Šok | Volatilita trhů | LTV | Finanční trh | Meta | Turecká lira | Portfolio | Graf akcií | Pesimismus | Kurz měny | Nástroj | GBP | Nadšení | NATO | Plyn | PFE.US | Vyšší úrok | Čína | Capital | Pokles akcií | Risk | Inovace | Úrovně supportu | WP | Ceny | Spotřebitelský sektor | ETH | Čekací doba | EMEA | Financování | Dynamický růst | Recese | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Pohyby na trhu | FactSet | Pivot Pointy | Války | Impuls | Dopravci | Raiffeisenbank | Přebytek bilance | Míra nezaměstnanosti v USA | Trh nemovitostí | Poptávka po nemovitostech | Proinflační | Velký propad | Korporátní výsledky | Centrální banka | Price-to-Earnings | Stop-Loss příkazy | Předpovědi | DPH | Predikce | Softbank | Doporučení k obchodování | ASML | WTI | Berkshire | ČNB Jiří Rusnok | Fed index | SMA | Divergence | Makroekonomické faktory | Mizuho | GameStop | Evropské centrální banky | MACD | EUR/JPY | Libra | NYCB | Investiční možnosti | P/B | Odborníci | Rozvolnění | Vnímání rizika | Dopad na trhy | Zákonodárci | Tradingový portál | Vývoj na finančních trzích | Webinář | Stratég | LYNX webinář | Instituce | Forint | Morgan Stanley | Ceny zlata | Proticyklické kapitálové rezervy | Náklady na financování | Výnos | TSLA.US | Výnosy z dluhopisů | Filadelfský Fed | eBook | Insider | Index DOW | Swingový obchodník | Trhy dnes | ČEZ | Frank | Milton Friedman | Kapitálové výdaje | Počet nakažených | Index USD | Index Nasdaq | Nájmy | CFD | Pasiva | Ekonomická krize | Prostor pro růst | CEO | 256/2004 | WACC | Trinity Bank | Rozhovor | Které akcie | Čistá marže | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Měnové krize | Historická maxima | Rozhodnutí FOMC | Miliardy USD | Tradingový portál FXstreet.cz | Průměrná volatilita | Singapur | Ceny akcií | Ceny energií | Cena akcií | GBP/USD | ASX | Obchodní analýza | VIX | CrowdStrike | Jaromír Gec | Největší světové ekonomiky | Rychlý růst cen | EPS | Kurz eura k dolaru | Vývoj sazeb | Jasný signál | Akcionář | Konzervativní investor | Obchodní deník | Histogram | Dlouhodobý výhled | FRA | Stav devizových rezerv | Tržní hodnota | Zisk | Globální krize | Commission | ČNB | Bank of England | EURUSD | Demokraté | Spekulovat | Měny na forexu | Nord Stream 2 | Huawei | Makléři | Vývoj ceny akcií | Analytik Purple Trading | Hospodářské dopady | ExxonMobil | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Nejbohatší | Tržní sazby | PLTR | Zahraniční investoři | Pozitivní zprávy | CFD (Rozdílové smlouvy) | Vklady | Obchodování | Jan Vejmělek | GCI | Pokles ceny akcií | Vzdělání | Úroky | Statista | Prodej vozů | Výběr akcií | MSCI World | Cenový růst | Eurostat | Prezident | Akciový index S&P 500 | Rekordní minima | Úsporný tarif | Růst inflace | Hypoteční trh | Anglo American | Sebenaplňující se proroctví | Prémie | Evropa | CPIPG | Měna | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | CCI | Ceny ropy | Byty | Ekonomické cykly | Finanční výsledky | Francie | Předpověď | Všechny indikátory | Cena akcií společnosti | Trigger | Údaje | Technologické společnosti | Dolarové sazby | Převodník měn | Pojišťovny | Eurodolar | Kontext | Německý akciový index | Biden | Finanční krize | FXstreet.cz | Investiční společnost | Obchody | Britská měna | Běžný účet | Jakub Matis | Medián | xStation5 | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Deutsche Telekom | Proof of Stake | Portfólia | Japonsko | Zemní plyn | Značné riziko | Marže | Super Micro Computer | Směřování | Tržní situace | Visa | Očekávaná recese | Grafy | Aktivum | Japonská centrální banka | Společnost XTB | Propad akcií | CARA | Chorvatsko | BNP | Dobré zprávy | Situace | USD/CZK | Vybírat zisky | Google | Miliardy eur | Tržby | Stagnace | Finanční systém | Časový horizont | Konsensus | Největší rizika | Vládní politika | Pozitivní výsledek | Costco | Dluhy | Dolarová aktiva | Vrcholy | Býčí trh | FOREX | Podnikatelská aktivita | Konsenzus | Signály | Inflace v ČR | Cenový propad | Sazby beze změny | Guvernér | Trader | Dividenda | Nakupovat zlato | Aliance | HDP | Hlava a ramena | Načasování | Omyl | Společnost Procter & Gamble | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | COIN.US | Dolar | Zrušení daně z nabytí | Euro | Klid | Investování je rizikové | JP Morgan | Zpomalení růstu | NEST | Úrovně podpory | Pandemická situace | Politici | Quant | Dopady na ekonomiku | Rizikové prémie | Šéf amerického Fedu | Obchodní bilance | Loterie | Meziroční růst spotřebitelských cen | Vyšší inflace | Členské země | Air Liquide | Hospodářský cyklus | Earnings per Share | Měnové páry | Slovensko | Martin Gürtler | Baterie | JPMorgan | Akumulace | Obchodní systémy | EUR/CHF | Zdraví | Realitní sektor | Domácí měny | ČTK | Investiční fond | Novinky | Nvidia Corporation | Session | Infineon | Stimuly | Guvernér ČNB | Ztráty | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | IPO Deliveroo | Česká inflace | Crédit Agricole | Výhled trhů | BBB | Americké firmy | Technický výhled | Recese americké ekonomiky | Úvěr | Pozitivní momentum | Dlouhodobé trendy | Japonský jen | Meziroční inflace | Čínské firmy | Index amerického dolaru | Nakupovat | FOMC | USD/HUF | Akcie | Medvědí trend | Norská koruna | Mzda | Nižší úrokové sazby | All Time High | NERV | 5G | Návratnost | Obchodovat s akciemi | Důležitá zpráva | Vzestupný trend | Výhody | Základní úroková sazba | Urbanizace | Očkování | Aktuální kurz | Podniky | Index spotřebitelských cen | Američtí zákonodárci | Štěstí | City | Týdenní pivot | Hospodářské výsledky společnosti | Koš | Cardano | Obchodní výhled | Motivace | Vývoj ceny | Tým FXstreet.cz | Dodavatelské řetězce | Inflační šok | EOG Resources | Index cen | Útok na Izrael | Obavy z inflace | Podpora ekonomiky | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Globální ekonomika | USDJPY | Index VIX | IoT | Telekomunikační společnosti | Bear market | Price Action | Hodnota společnosti | Technologie | Největší propad | Koronakrize | Prognózy | Maloobchodníci | Kurz | SOK | DNO | Daně | Negativní nálada | Růst zisků | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Veřejné služby | Americká ekonomika | P/BV | Růstový trend | Konkurenti | Americký prezident Joe Biden | Ceny bytů | Státy Evropské unie | Rekord | Světové ekonomiky | NVDA | Výsledky | Komunikační služby | ENEL | Rychlý růst | S&P 500 a Nasdaq | Bankovní rada | Peněžní zásoba | Investice | Bear | Microsoft | Pro investory | Big Mac | Potenciál | Zdravotnictví | Rally | Investujte | Konkurence | Pokles inflace | Kapitalizace | Švédská koruna | Komoditní stratég | Nezávislost | Komunikace | Oživení ekonomiky | Bod | Call opce | Vnímání | Fitch Ratings | Hospodářská recese | Myšlenka | Výdaje na obranu | Zisky | Investiční stratég | Těžby kryptoměn | Regulace | Zaměstnanci | Účet platební bilance | Johnson & Johnson | Fondy | Kurz eura | Vývoj ceny akcie | SAP | Základní pravidla | Hospodářství | Zotavení | Důvěra | Konsenzus ekonomů | Rentabilita | WHO | IFX | Oslabení dolaru | Kontrakce | CAC 40 | Očekávání ČNB | Americký akciový trh | Výhled do budoucna | Russell 2000 | Ukazatel | Běžný účet platební bilance | Měny | Profitovat | Inaugurace | Bankovní domy | Předběžné výsledky | Fundamentální faktory | Finanční sektor | Burzy | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Cena akcie | Chaos | Spread | Cash flow | Hlavní kryptoměna | Dynamika růstu | Obchodování s cizími měnami | Export | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Iracionální | Poradce | Signál | Snížení daně | Aktuální cena | Čínská firma | Roční růst | Investovat do akcií | GBPUSD | Možnost dalšího růstu | Řízení rizik | Petr Dufek | TABAK | Futures na americké akcie | Forbes | Společnost Intel | Čtvrtletní výsledky | Letectví | Zmírnění rizik | Britské měny | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | 1 milion | Ceny surovin | Graf indexu | Nemovitostní trh | Upozornění na rizika | Praha | Poptávka centrálních bank | Situace kolem koronaviru | Václav Pech | Fundament | Valuace | Prodeje aut | Výsledková sezóna | Začněte obchodovat | Air | Rozšíření | BABA | Technická analýza | Mladší generace | Plány | CEO společnosti | Politická nestabilita | Home office | Administrativa | Nový kapitál | COVID-19 | Cenové tlaky | CoinGecko | Silný trh | Pozitivní signál | Dluhopisové výnosy | NFP | Rekordní nárůst | Devizové rezervy | Hypotéky | Státní výdaje | Rekordní růst | Nikkei | Signál k prodeji | Ekonomika USA | Akcie Alibaba | Nové zprávy | FDP | Elon Musk | Myšlení | Rozdělení akcií | Evropské akcie | 21. století | TIM | Energie | Objem | Umělé inteligence | Španělská vláda | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Fiskální rok | Ekonomické dopady | Prodej | Onemocnění COVID-19 | Rok 2024 | Financial | Eurové úvěry | Zasedání Fedu | RoboMarkets | Bloomberg | Evropská unie | Patenty | Ceny stříbra | Rozvoj | Bezpečné investice | Finanční nástroje | Silný růst | Broker Trust | Vyhlídky | iFX | Finanční trhy | Udržitelnost | Míra | Pokles tržeb | Iberdrola | Současný trend | Růst poptávky | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Korekce | Výrazný pokles | Kvantitativní uvolňování | Obchodní strategie | Riziko recese | Asociace | Výkonnost | Průzkumy | Pokles libry | Nvidia Corp | Obchodování s akciemi | Kjódó | Downtrend | Nižší maxima | Index S&P 500 | Hrubý domácí produkt | Zvýšené riziko | Trumpova administrativa | Přehled | Trendové linie | Short | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | London School of Economics | Krize | Rostoucí trend | High | Beta | OECD | CHF | Obnovitelné zdroje | Centrum | HDP USA | Oslabení koruny | Nízká nezaměstnanost | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | USD/NOK | Inflace v Británii | Zpráva o zaměstnanosti | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Podpora | Ceny zboží | Historická data | Prognóza ČNB | Alibaba Group Holding | Prezident Joe Biden | Obchodování s CFD | Geopolitické faktory | QE | MT4 | Růst tržeb | Amundi | Důvěra v průmyslu | Spojené království | Cena | MicroStrategy | Německá vláda | Překoupenost | Německo | Digitalizace | 5G akcie | F1 | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Propad akciových trhů | Steen Jakobsen | Americký trh | Arm | TSM | Snížení sazeb | DOT | BAT | TSLA | Česká ekonomika | Kurzy | Zpomalující růst | Prudký růst cen | Ekonomická data | Jefferies | Evropské akciové indexy | Etherea | Solana | DSTI | Úrokový diferenciál | Co bude | Medvědi | Bloomberg Economics | DAX | Tweety | Infineon Technologies | Podnik | Ukončení konfliktu | EMA | Forexu | Poměr RRR | Gigafactory | Debata | Reputace | Podhodnocený | Akcie společnosti | Kypr | Fiskální stimuly | Mercedes-Benz | Báze | Zlato | Rozhodnutí Bank of England | Ekonomika | Evropské méně | Ekonomické teorie | Geopolitika | Hlavní rizika | Graf indexu S&P 500 | Denní graf | SEC | Mzdové požadavky | Schodek | Míra nejistoty | Indikátory | Ticker | Odpovědnost | Kultura | Oslabení | Finanční situace | Indikátor MACD | Energetické krize | Práce | Výnosnost | Úspěch | Investiční příležitosti | Intel | Cíle | ČNB dnes | Kryptoměny | Repo sazba | Inflační data | Bezpečnost | Banky | BlackRock | Buy | Zisky společnosti | Vypuknutí pandemie | Vlády | Kotace | Investiční společnosti | Taiwan Semiconductor | Šance | Tržby společnosti | Ark Invest | Bilance zahraničního obchodu | Fundamenty | Bankrot | Očekávaný růst | Netflix | Poptávka po ropě | Wedbush | Zisk na akcii | Volatilní položky | Wall Street | Průlom | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Úrovní podpory | Procter & Gamble | Zlepšení | L.F. Investment Limited | Světové akciové trhy | ČR | XTB | Kontrakt | Meta Platforms | Dlouhodobý investor | Asijské akciové trhy | CAPEX | Intervenovat | Americký Fed | Klíčové společnosti | Čínské akcie | Snowflake | Pozice | Euro proti dolaru | Portfolia | Potenciální zisk | OCI | Mzdový růst | Pullback | Štěpán Křeček | Ředitel banky | Slovenská vláda | Dlouhé pozice | Příležitosti pro nákup | Creditas | Kovy | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Hospodářské cykly | Market | Čistý zisk na akcii | Technologický sektor | Cenné papíry | Lídři | Support | Hold | Farmaceutické společnosti | Výzkum a vývoj | Standardní odchylka | Transparentnost | Vývoj ceny zlata | Trumpova cla | Poslanci | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Soud | Obchodní aktivity | Telekomunikace | Vysoké výnosy | CPI Property | Služby | Lednová inflace | Americký průmysl | Marek Mora | Algoritmus | Rizikovější aktiva | Spotřební zboží | Dnešní růst | Tržní očekávání | OPEC | Měnové války | Technologický pokrok | Broker | Magnificent 7 | Řetězce | Fio banka | Sentiment | Zrychlení inflace | SNB | Experti | Pokles výnosů amerických státních dluhopisů | NYSE | Investoři | Dění na trhu | Míra nezaměstnanosti | Okénko trhu | Spotify | Alibaba Group | Stop-Loss | Petr Lajsek | Nákupy aktiv | Růst libry | Pokles zisku | Politická krize | Spotřebitelé | Aktivita ve službách | Kryptoměnový gigant | Centrální bankéř | Přecenění | Výkonný ředitel | Rheinmetall | Proinflační působení | Vzdělávání | Měnový pár GBP/USD | Indexy nákupních manažerů | Slabá poptávka | Polsko | Coinbase Global | Ceny potravin | Nikkei 225 | Nákupní cena | Kansas City | Rezistence | Bankovní rady ČNB | Index Dow Jones | Projekce | Saxo Bank | Určení trendu | Pozice dolaru | Obchodujte | Nařízení | Zavedení eura | Snižování daní | Další růst sazeb | Rostoucí náklady | Zdražování | Ropy | Vývoj měnového páru EUR/JPY | IPO | Pomalý růst | Ocenění akcií | Příjmy společnosti | P.A. | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Pokles poptávky | Bankroty | Hospodářské výsledky | Oracle | Akcie společnosti Palantir | Americké ekonomiky | Nárůst ceny | Krátké (short) pozice | Karina Kubelková | Inflace v lednu | USD | Vývoj dolarového indexu | Růst v Číně | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Trh s nemovitostmi | Rio Tinto | Cestování | Dnešní statistika | Peso | Kabinet | Legislativa | Technologické tituly | Nové příležitosti | NextEra | NASA | Počet nových žádostí o podporu | Inflace ve Spojeném království | D1 | DHL | Firemní zisky | Vyšší úrokové sazby | Zdražování pohonných hmot | Praktické tipy | Globální vývoj | Silný dolar | Monster Beverage | Nadhodnocení akcií Tesly | Nízké úrokové sazby | Tržní podíl | Odhad inflace | US500 | Krypto komunita | Reálné spotřeby domácností | Tencent | Viceguvernérka | Vývoj akcií | Akciové burzy | Federální rezervní systém | Britský statistický úřad | Rotace | Kupní síla | Earnings | CZ | Průraz | Bloomberg Financial | Inflace ve službách | Propad | Bankovnictví | Dezinflace | Rakousko | Price-to-earnings ratio | ANO | Tempo růstu spotřebitelských cen | Pokles eura | Magnificent Seven | Graf páru | Akciové valuace | Finanční ztráty | Americká společnost | FinGO | Dopady koronavirové krize | Růst eura | Nemovitosti | Rezidenční nemovitosti | USD/CHF | Index CSI 300 | BlackBerry | Oblast supportu | Invest | Ruská invaze | CPI v USA | Nejistota | Plný úvazek | Akcie roku | CME | Kryptoměna | Ekonomie | Finanční ředitelka | Opce | Akcie Nvidie | Nvidia | Investment | Libra klesá | Federal Reserve | Ceny komodit | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | VaR | Kurz eura vůči dolaru | Makro | Vinci | Evropská centrální banka | Švédsko | Koruna dnes | ECB | Voda | Velikost pozice | Vysoká poptávka | Růst ceny | Forward | Měnová politika | Alokace | Ziskovost | Doporučení | Růst čínské ekonomiky | Palo Alto Networks | Inflační očekávání | Technologické inovace | Nejobchodovanější měnový pár | Body | Navýšení cel | Nejlepší 5G akcie | Korekční fáze | Soběstačnost | Krypto | Evropské země | Payrolls | Holubičí postoj | Diverzifikace portfolia | ROCE | Spekulace | Navýšení | China Telecom | Negativní vývoj | Palantir Technologies | Cykly | Hedging | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Miliardy | ARM | ASX 200 | Dostupnost bydlení | Společná evropská měna | Tržní ocenění | Materiály | PMI ve službách | Spekulanti | Poptávky po ropě | Cloudové služby | Nákupní signál | Prodeje | Pracovní síly | Akciový trh | Největší kryptoměny | Investovat peníze | Intradenní obchodník | Finančníci | Investor | USD/JPY | Put | SMCI | Předsedkyně Evropské komise | Jerome Powell | Poskytovatelé úvěrů | Technologický rozvoj | Ukazatele | Měnový pár | Ovlivňování | Banka | Země eurozóny | Zvýšený zájem | Lobbing | Stav americké ekonomiky | Významné události | Graf dne | UBS Group AG | Průmyslové kovy | Enel | Cena BTC | Protiruské sankce | SPX | Statistika | Další pokles | Spotřebitelské ceny | News | Ocenění | Home Depot | Chování spotřebitelů
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | 3М | Cena | Pivot