Trading vs. Investování

Buffett, SONY a strategie tradingu: Co se aktuálně vyplatí sledovat na trzích podle Tomáše Vranky?
11.02.2025 Další měsíc je za námi a s příchodem druhého únorového týdne přichází také další část oblíbeného měsíčního formátu Akciové portfolio Tomáše Vranky od XTB. Na trzích je od začátku roku velmi živo, a proto bylo k probrání mnoho aktuálních témat: potenciál tradingu a investování v těchto volatilních časech, potenciál Berkshire Hathaway a mnoho dalšího. V tomto článku přinášíme souhrn těch nejzajímavějších témat, která v aktuální epizodě zazněla!

Trading vs. Investování: Mohou se tyto disciplíny doplňovat?
17.07.2023 Pokud jde o orientování se na finančních trzích, často se objevuje rozdělení na trading a investování. Každá strana má své podporovatele i odpůrce a zejména začínající investoři či tradeři mají tendenci se k tomu druhému stavět spíš negativně. Stojí však za to prozkoumat, jak se tyto zdánlivě protichůdné přístupy mohou ve skutečnosti vzájemně doplňovat , protože většina těch nejúspěšnějších účastníků finančních trhů využívá silných stránek obou přístupů..

Trading vs. Investování: Jaké jsou rozdíly a co je pro Vás?
27.06.2023 Pokud se zajímáte o téma financí, investic a tradingu, ale nikdy jste nevěděli, kde začít nebo třeba už máte zkušenosti, ale chtěli byste si oprášit základy, XTB připravilo ve spolupráci s Michalem Stiborem 6 dílný video kurz, který se zaměřuje především na fundamentální aspekty dané problematiky. V tomto článku přinášíme krátké představení celého formátu.
Další články k tématu Trading vs. Investování

Investice do uranu: Je jaderná energie řešením energetické budoucnosti?
08.05.2025 Budou za nás v budoucnu řídit roboti? Budou schopni provádět chirurgické zákroky s vysokou přesností? Budou mobilní telefony, automobily či domácí spotřebiče stále pokročilejší? Může nám umělá inteligence pomáhat v každodenním životě?

Denní shrnutí: Investoři reagují na výsledky Nvidie a soudní zablokování Trumpových cel
29.05.2025 Americké akcie nejprve výrazně posílily, aby později zisky odevzdaly kvůli smíšeným signálům z trhu. Index US500 zakončil den téměř beze změny, US100 klesl o 0,3 %, zatímco US2000 vzrostl o 0,2 %. Silné výsledky společnosti Nvidia a rozhodnutí federálního soudu proti Trumpovým clům převážily nad slabými údaji o HDP za 1. čtvrtletí, který ukázal pokles ekonomiky o 0,2 %.

Denní shrnutí: Obnovení obchodního napětí mezi USA a Čínou znovu rozdmýchává averzi k riziku (29.05.2025)
30.05.2025 Indexy na Wall Street zakončily týden i měsíc poklesem. Index US500 odepsal více než 0,6 %, zatímco technologický US100 klesl přibližně o 1 %.

Denní shrnutí: Trhy vykazují opatrné oživení navzdory tlaku z trhu dluhopisů
22.05.2025 Index US500 zůstal téměř beze změny, US100 přidal 0,4 % a US30 stagnoval, když technologické akcie vedly mírné oživení po středečním výprodeji způsobeném turbulencí na dluhopisových trzích.

Denní shrnutí: dolar a Wall Street se odrážejí zpět 📈 Tesla vede růst v USA 📄🔎
27.05.2025 Wall Street zaznamenala růst při první obchodní seanci po prodlouženém víkendu. Rally je opožděnou reakcí na rozhodnutí prezidenta Trumpa odložit hrozbu 50% cel na dovoz z Evropské unie. Evropské indexy uzavřely výše v návaznosti na pozitivní vývoj v USA – německý DAX posílil o více než 0,8 %.

Investice do akcií: 11 rad k obchodování s akciemi pro začátečníky
27.02.2018 Akcie jsou často jedním z prvních investičních aktiv, o které se člověk začne zajímat, když se rozhodne zhodnocovat vlastní volné prostředky. Pokud jste v bodě, že se chcete dozvědět od začátku, jak investice do akcií fungují, pak je tento komplexní průvodce určen právě pro vás.

Enagas si připíše vyšší náhradu ve sporu s Peru – arbitrážní tribunál navýšil kompenzaci na 302 milionů dolarů
26.05.2025 Španělský provozovatel plynárenské infrastruktury Enagas obdržel důležitou zprávu od Mezinárodního centra pro řešení investičních sporů (ICSID), které spadá pod Světovou banku. Arbitrážní orgán zvýšil výši odškodnění, které má Peruánská republika společnosti vyplatit, na 302 milionů dolarů, čímž podstatně upravil původní částku z prosince minulého roku, která činila 194 milionů dolarů.

Akcie Lululemon se propadají
06.06.2025 Akcie společnosti Lululemon se v premarketu propadly až o 22 % poté, co firma snížila výhled zisku na akcii (EPS) pro celý fiskální rok, přestože vykázala silné výsledky za první čtvrtletí. Slabý výhled pro druhé čtvrtletí i celý rok vyvolal obavy ohledně cel, makroekonomické nejistoty a zpomalujících prodejů v Číně. Podle analytiků nižší výhled EPS zastínil jinak solidní výsledky, přičemž jde o první snížení ročního výhledu EPS od fiskálního roku 2014.

Citigroup jmenovala nového šéfa korporátního bankovnictví pro Jižní a Jihovýchodní Asii
26.05.2025 Americká banka Citigroup oznámila jmenování Prashanta Thakkera do funkce šéfa Corporate Bank pro region Jižní a Jihovýchodní Asie. Podle interního memoranda, vstupuje toto rozhodnutí v platnost okamžitě a znamená zásadní změnu v řízení aktivit banky v dynamickém asijsko-pacifickém regionu.

Volvo Cars propouští 3 000 zaměstnanců kvůli vysokým nákladům a nejistotě na trhu
26.05.2025 Automobilka Volvo Cars oznámila, že v rámci rozsáhlé restrukturalizace zruší 3 000 převážně administrativních pozic, a to především ve Švédsku. Tímto krokem reaguje na vysoké provozní náklady, zpomalující poptávku po elektromobilech a rostoucí obchodní napětí.
Související klíčová slova:
Lidské emoce | Zkušenosti | Obchodník | Mince | Aktiva | Berkshire Hathaway | Komunita | Vítejte ve světě finančních trhů | Dividendy | Akciové portfolio Tomáše Vranky | Citáty světových finančních guru | SONY.US | Pohyby cen | Růst | Příležitosti | Tradingové strategie | Graf | Akcie Berkshire Hathaway | Investujte zodpovědně | Trh | Index | Kapitál | Podmínky na trhu | S&P | xStation | Jak na to | Vice | Pozornost | XTB Trading | Volatility | Společnosti | Michal Stibor | Nadprůměrné zisky | Bohatství | Momentum | Závislost | Krátkodobý sentiment | Trading a investování | Dluhopisy | Firma | Obchodníci | Odvětví | Video | Tomáš Vranka | Období volatility | Americké akcie | Klíčové výhody | Nevýhody | Hluboké znalosti | Trading | Obchodní příležitosti | Investovat | Hotovost | Cesta tradera | Investování | Hry | Trhy | Investiční rozhodnutí | Vysoké ceny | Fundamentální aspekty | Akcie Berkshire | Společnost | Inovátor | Obchodní rozhodnutí | Tradeři | Řídit riziko | Riziko | Portfolio | Nástroj | Buffett | Ceny | Berkshire | Ceny akcií | Výhody a nevýhody | Obchodování | Vzdělání | Portfólia | Situace | Načasování | Rozhodování | Investování je rizikové | Akciové portfolio | Začínající investoři | Akcie | Vysoké ceny akcií | Výhody | Kurz | Daně | Výsledky | Možnosti obchodování | Potenciál | Investujte | Konkurence | Tržní trendy | Zisky | Diverzifikovat | Profitovat | Řízení rizik | Mnozí investoři | Valuace | Znalosti o obchodování | TIM | Investiční | Guru | Finanční trhy | Korekce | Výkonnost | Index S&P 500 | Rozbor | S&P 500 | JDE | Akcie společnosti | Sony | Cíle | XTB | Dlouhodobý investor | Pozice | Portfolia | Sentiment | Investoři | Vzdělávání | Volatility trhu | Úročení | Emoce | Co se děje na finančních trzích | CZ | Dlouhodobí investoři | Hedging | Investor
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | Cena | 3М | Pivot