SMC teorie

Smart Money trading - Rozdíl mezi ICT a SMC koncepty (3. díl)
26.03.2024 V předchozích kapitolách jsme si popsali, co to je ICT (Inner Circle Trader) a SMC (Smart Money Concept). Tyto koncepty jsou oba postaveny na likviditě trhu, nicméně dokázali byste říct, jaké jsou mezi nimi rozdíly? I když jsou oba koncepty postaveny na stejné věci a logice, tak jsou tam malé rozdíly, proto se na to tedy pojďme podívat a více si rozebrat jednotlivé rozdíly mezi oběma koncepty. Rozdílů mezi oběma koncepty upřímně není mnoho, nicméně jsou dost důležité v kontextu celkové strategie a pohledu na trhy a trading.

Smart Money Concepts (SMC) - obchodování podle velkých hráčů (2. díl)
14.03.2024 V minulém dílu jsme si rozebrali úvod do ICT (Inner Circle Trader) konceptu a v dnešním díle si rozebereme trochu odlišný styl, tedy SMC (Smart Money Concepts). Oba koncepty jsou postaveny na vnímání likvidity na trhu, nicméně se trochu liší v různých otázkách a každý z nich má své výhody i nevýhody oproti druhému. Každopádně pokud se chystáte věnovat strategiím na bázi likvidity, je nutné znát ICT i SMC.
Další články k tématu SMC teorie

Smart Money Trading: Denní cyklus - One Way (21. díl)
17.01.2025 V minulé kapitole jsme rozebírali druhý z denních cyklů a to rip-off neboli pomalou smrt, který je pro obchodníky obchodující koncepty likvidity ten nejvýnosnější, jelikož se pohybuje do strany a vybírá jednotlivé highs a lows. Naopak v dnešní kapitole se podíváme na úplný opak tohoto cyklu, a to na one way. Jak už můžete z názvu pochopit, bude se jednat především o trendující cyklus, který ale můžeme dost dobře odvodit už den předem. První se podíváme na teoretický úvod a poté přejdeme k praktickým příkladům na grafu. Co je to tedy one way cyklus?

Základní struktura Price Action (4. díl)
05.04.2024 V minulých kapitolách jsme si popsali, co je to ICT, SMC a rozdíly mezi nimi. Doposud všechny kapitoly byly teoretické, abychom pochopili souvislostí mezi teorií a praxí, na kterou se budeme zaměřovat dnes, jelikož dneškem začínají především praktické ukázky a popisy jednotlivých konfluencí, které se v ICT a SMC dost využívají. Zároveň je nutné poznamenat, že dost z těchto konfluencí je na internetu zdarma, každopádně ne všichni je chápou správně a proto se ve velké míře spousta lektorů dopouští chyb i v tak základní věci jako je struktura price action, kterou budeme dnes probírat. Kapitoly o struktuře si rozdělíme na dvě části, přičemž dnes si ukážeme základní strukturu a v další kapitole si tuto základní strukturu doplníme pokročilou interní strukturou, kterou většina lidí ani nepoužívá. První se ale jen trochu podíváme na pojem price action a koncept struktura trhu.

Smart Money Trading: Pokročilá analýza volume (28. díl)
07.05.2025 V minulé kapitole jsme si rozebrali to, proč je dobré se specializovat na 1 až 2 obchodní instrumenty a jaké jsou toho výhody. To vše v konceptech likvidity, ale své si najdou i obchodníci, kteří obchodují jiné strategie. V dnešní kapitole se podíváme na trochu složitější téma, a to na analýzu volume neboli to, jak pochopit objemovou analýzu v obchodování, jelikož s objemy též ICT a SMC koncepty pracují. Každopádně si to zkusíme popsat co nejvíce jednoduše na příkladech.

Break of Structure (BOS) / Prolomení struktury trhu (6. díl)
03.05.2024 Po kapitole o rozdílech ICT a SMC konceptů jsme si řekli, že budeme pokračovat už v praktičtějších věcech, podle kterých můžeme reálně obchodovat. Následně jsme probrali strukturu trhu, jak klasickou externí, tak i pokročilou interní. A nyní pokračujeme a budeme se zabývat slíbenými breaky struktury. Konkrétně dvěma typy, a to breaku z externí struktury a interní struktury, jaké jsou jejich váhy, co pro nás vůbec znamenají v rámci tradingu a jak je zaznačit na grafu. První si ale pojďme rozebrat trochu teorie o tom, co to vlastně break struktury je.

Strategie Smart Money: Price Swingy (9. díl)
04.07.2024 V minulé kapitole jsme si rozebrali timing v kontextu strategií podle likvidity včetně časů jako LBM 1 nebo LBM 2 a dnes se podíváme na to, co jsou to price swingy a jak je využívá ICT a SMC, tedy celkově využití price swingů ve strategiích, které se zaměřují při svém obchodování na likviditu trhu. Pro správné pochopení dnešní kapitoly je potřeba znát základní strukturu trhu či pokročilou strukturu trhu, tyto informace byly popsány v kapitolách 4 a 5. První se ale podíváme na trochu teorie a to, co jsou to vůbec price swingy.

ICT/SMC – TOP trading strategie roku 2024?
20.08.2024 Ve světě burzovního obchodování, kde se trhy mění během okamžiku, je klíčové mít robustní strategii. Pro mnoho obchodníků je rozdíl mezi úspěchem a neúspěchem v jejich porozumění základním mechanismům trhu. Právě zde přichází do hry koncept Smart Money – obchodní metodika, která zrcadlí techniky používané institucionálními investory a velkými finančními institucemi. Tato obchodní strategie zejména v posledních měsících získává mezi tradery na obrovské popularitě. Jak ale tuto strategii správně využít?

Jak si vybrat vhodný obchodní instrument dle ICT a SMC konceptů? (26. díl)
07.04.2025 V minulé kapitole jsme se bavili o tom, jak moc je důležitý backtesting a co z něj můžete získat. V této kapitole jsme si částečně vysvětlili téma výběru obchodního instrumentu, což je právě součástí backtestingu a není možné toto rozhodnutí podceňovat. V dnešní kapitole se podíváme na více detailů, na co se dívat při výběru obchodního instrumentu a co by měly být hlavní důvody pro to, abychom si daný instrument zvolili. Tento článek bude lehce uzpůsoben právě konceptům likvidity, každopádně dá se použít i na jiné obchodní strategie.

ICT trading - Smart Money strategie (1. díl)
26.02.2024 ICT obchodování a Smart Money koncept patří momentálně k nejoblíbenějším a nejvíce sledovaným trading strategiím současnosti. Hlavně tedy v zahraničí. A proto jsme se rozhodli začít zcela nový a rozsáhlý seriál, ve kterém vám postupně představíme kompletně vše o tomto způsobu obchodování. Můžete se tedy těšit na opravdu detailní a propracované články, ve kterých vás vše naučíme. Připravte se tedy na vzrušující pohled do světa tradingu, který překročí hranice konvenčních strategií. Za zkratkou ICT se skrývá autor tohoto obchodního přístupu - Inner Circle Trader. ICT je metodologie založená výhradně na cenové akci, tedy Price Action. Pojďme na to!

Smart Money trading: Načasování v konceptech likvidity (8. díl)
31.05.2024 V minulé kapitole jsme si řekli, co je to imbalance a jak ji správně chápat v kontextu ICT a SMC. Dnes se podíváme na další složku našeho konceptu, a to je timing neboli načasování. Pokud jste dlouhodobý investor či poziční trader, tak vás timing v daném dnu nemusí vůbec zajímat, každopádně pokud jste intradenní obchodník, tedy obchodník, který obchoduje na denní bázi, tak by vás timing měl dost zajímat, protože v průběhu dne se otevírají burzy po celém světě, a to v daný okamžik může vyvolat zajímavý pohyb, který se v dost případech dá predikovat v kombinaci s dalšími konfluencemi, proto je dobré timing znát a rozumět mu.

Smart Money Concepts (SMC): Asia High a Low (10. díl)
08.07.2024 V minulé kapitole jsme si rozebrali prince swingy, co jsou zač a jak se dají využít v tradingu. V dnešní kapitole se naopak podíváme na takzvané Asia high a Asia low. Jak se tyto highs a lows značí a jak se tyto informace dají využít v tradingu. První se ale podíváme na teoretické definice, abychom vše správně pochopili a následně na konci kapitoly se podíváme i na praktické příklady, abychom věděli, jak tuto konfluenci aplikovat do svého tradingu.
Související klíčová slova:
SMC obchodníci | Interbank price delivery algorithm | IPDA | Myšlenka SMC | Akcie své vlastní společnosti | Obchodník | SMC (Smart Money Concepts) | Institucionální hráči | Obchodník na forexu | Pravidla na vstup do obchodu | Makers | Inner Circle Trader | Zakladatel ICT | Obchodníci SMC | Využívání indikátorů | Trend | Obecně trading | Vedoucí pracovníci společností | Zdroje dat | Členové představenstva | Rozdíly mezi ICT a SMC | Koncept chytrých peněz | Sledování zpráv | Chování institucionálních hráčů | Vedoucí pracovníci | Geolokační informace | ICT (Inner Circle Trader) | Alternativní zdroje dat | Smart money concept | Způsoby tradingu | Koncept Smart Money | Komise pro cenné papíry a burzy v USA | Proces obchodování | Cenné papíry a burzy | Bearish price action | Sledování zpráv z mainstream | Mezibankovní algoritmus dodávání cen | Přehled o tocích peněz | Market Makers | Koncept SMC | Myšlenka Smart Money | ETF (obchodovatelné fondy) | Psychologické aspekty obchodování | Obchodníci s konceptem chytrých peněz | Insider nakupuje akcie | 13F | Akumulace podle Wickoffa | Velké množství komodit | Přístupy k obchodování | Pochopení struktury trhu | Solidní obchodní strategie | Retailoví obchodníci | Koncept teorie | Aspekty obchodování | Proražení | ICT koncept | SMC obchodník | Exchange | Znalost SMC | Distribuce a akumulace podle Wickoffa | Smart Money Concepts (SMC) | ICT zastánci | IPDA (Interbank Price Delivery Algorithm) | Autor SMC teorie | Struktura trhu zaměřená na likviditu | SMC (Smart Money Concept) | Větší tok kapitálu | Pochopení chování institucionálních hráčů | Peníze | Množství komodit | Porozumět pohybům na trhu | Wyckoff Theory | Trading strategie | Twitter | Nákupy | Růst | Omezení obchodování | Příležitosti | Základní SMC | Odvětví | Obchodníci ICT | Výhled | Jednání bank | Objem obchodů | Vstup do obchodu | Chování | Bullish | 3М | Vnímání likvidity na trhu | Analýzy | Zvýšený zájem investorů | Tok kapitálu | Tok kapitálu do daného trhu | Trh | Form 13F | Securities and Exchange Commission | Neustálé učení se | Výkon | Lepší výsledky | Komise | Co je to tedy SMC? | Algoritmus dodávání cen | Pohled na indikátory | Trading | Rozdíl mezi ICT a SMC | Alternativní zdroje | Investiční trendy | Bullish price action | Společnost je podhodnocená | Zpráva | Bullish struktury | Manipulovat s trhem | Hedgeové fondy | Indikátor | Porozumění trhu | SEC Form | Efektivní přístupy k obchodování | Peněžní toky | SEC Form 13F | Schéma distribuce a akumulace | Pozornost | Názor obchodníků | Hromadné akcie | ICT obchodníci | Společnosti | Nabídka | Pokles ceny | Obchodní definice | Hlášení SEC | Higher high | Znalost | Ropa | Obchodníci | Základní kameny konceptu Smart Money | Transakce a obchody | Úvod do ICT (Inner Circle Trader) | Finanční instituce | Banky a hedge fondy | Technické analýzy | ETF | Vice | Pozitivní zpráva | Americký investor | Obchodovat | Akcie ve velkém objemu | Autor SMC | Poptávka | Insider trading | Obchodování podle velkých hráčů | Richard Wyckoff | Významní účastníci trhu | Analýzy toku objednávek | Video | Obchodovatelné fondy | Obchodní myšlenka | Kam tečou peníze? | Růstový potenciál | Pracovníci společností | Geografické regiony | USA | Chytré peníze | Technické indikátory | Velký trend | Co je Smart Money? | Obchodovat SMC | Značné výhody | Likvidity na trhu | Retail obchodníci | Zájem investorů | Nabídka a poptávka | Dodávání cen | Wyckoff | Distribuce | Institucionální investor | Omezení u ICT | Vnímání likvidity | Trhy | Chytré peníze ovládají trh | Teoretické omezení | ICT a SMC koncepty | Investiční rozhodnutí | Konspirační teorie | Pšenice | Price Action strategie | Mezibankovní algoritmus | Michael J. Huddleston | Velcí hráči | Zveřejňované údaje | Obchodování SMC | Přístup k obchodování | Zveřejňované údaje o prodejích | Low | Tvůrci trhu (market makers) | Velcí institucionální hráči | Komise pro cenné papíry | ICT | Obchodní statistika | Peníze ovládají trh | Společnost | Obchodování na trzích | FXstreet | Obchodní rozhodnutí | Struktury trhu | Transakce | Order | Portfolio | Circle | Ceny | ICT a SMC | Pokles | Údaje o prodejích | Predikce | Radek Zalubil | Demand | Instituce | Insider | Order block | Mezibankovní | Commission | Sociální média | Obchodování | Údaje | FXstreet.cz | Obchody | Hedge fondy | Trader | Smart Money Concepts | Akumulace | Pozitivní výhled | Retail | Obchodní styl | Nakupovat | BRANO | Akcie | Výhody | Přizpůsobivost | Smart Money trading | ZIL | Tým FXstreet.cz | Price Action | Technologie | X (dříve Twitter) | Výsledky | Potenciál | Vnímání | Myšlenka | Psychologické aspekty | Zisky | Fondy | Měny | Profitovat | Burzy | Burzy v USA | Média | Myšlení | TIM | Objem | Investiční | Rozvoj | Korekce | Obchodní strategie | Přehled | High | Sójové boby | Zakladatel | Cena | Pohyb cen | Forexu | SEC | Indikátory | Úspěch | Likvidita | Banky | Učení se | Vlády | Wall Street | Použití indikátoru | Pozice | Komise pro cenné papíry a burzy | Hedge | Market | Cenné papíry | Smart Money koncept | Algoritmus | Stop-Loss | Vzdělávání | Reddit | Velké banky | Struktura | Struktura trhu | Supply | Tvůrci trhu | CZ | Bearish | Vydělat peníze | Smart money | SMC | ROCE | Akumulace a distribuce | Silný růstový potenciál | Investor | Mentor | Obchodování na forexu | Zvýšený zájem | Statistika
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Výhled | Index | Rezistence | Trh | Růst | Obchodování | Pokles | 3М | Banka | Trading | Reuters | Indikátor | Banky | ČTK | Cena | Pivot



