Středa 03. června 2026 09:07
reklama
Purple trading patterns
reklama
RebelsFunding NEWTRADER 30
reklama
RebelsFunding Gold program NEW
reklama
RebelsFunding Gold program NEW

Riziko pro ropný trh

C:\fakepath\predikce-2026-13012026.jpg

Predikce finančních trhů 2026 – Akcie, komodity, kryptoměny

13.01.2026 V roce 2026 Donald Trump vymění šéfa americké centrální banky (Fed) a bude tlačit na snížení úrokových sazeb. Rýsuje se nám také možná změna režimu ve Venezuele a Íránu, což by mohlo způsobit zaplavení již tak přesyceného trhu s ropou. Investory bude nepochybně zajímat i čím dál palčivější téma nekontrolovaně rostoucího zadlužení vlád, které může způsobit panické výprodeje dluhopisů.

Další články k tématu Riziko pro ropný trh

img

Tři trhy, které příští týden stojí za pozornost (13.03.2026)

13.03.2026 Jen málokdy vídaný „super týden“ centrálních bank se střetává s rychle rostoucí geopolitickou rizikovou přirážkou navázanou na vývoj na Blízkém východě. Kalendář událostí je mimořádně nabitý: zahrnuje rozhodnutí o sazbách od Fedu (středa), ECB (čtvrtek) a BOJ (čtvrtek), významný katalyzátor pro technologický sektor v podobě AI konference Nvidia GTC (pondělí–čtvrtek) a politickou složku v podobě zasedání Rady EU pro zahraniční věci zaměřeného na Blízký východ. Zároveň ropný trh nacenňuje „tail rizika“ delších výpadků klíčových dopravních tras. Klíčové trhy ke sledování: OIL, US500, USDJPY.
img

Rozbřesk: Ropný trh v deliriu, ceny poprvé v historii záporné

21.04.2020 Koupil bych barel ropy, kolik mi zaplatíte? Že vám na té otázce něco nesedí? Po dluhopisových trzích a záporných úrokových sazbách se nyní staví na hlavu také globální ropný trh. Ten čelí největší krizi v historii, což během včerejšího obchodování vyústilo v propad květnového futures kontraktu na severoamerickou ropu WTI o nevídaných 300 % (!). Poprvé v historii tak lehká ropa WTI zakončila obchodování v záporu, a to konkrétně na ceně -37 dolarů za jeden barel.
img

Drahé energie po útoku na Írán: nové proinflační riziko pro ČNB

03.03.2026 Americko-izraelský útok na Írán přinesl na trhy očekávaný nárůst averze k riziku. Akciové trhy ztrácejí především v Evropě a Asii, tedy v regionech, které jsou nejvíce zranitelné vůči současnému vývoji, zatímco americké akcie uzavřely jen v plusu. V centru pozornosti zůstává především ropa a plyn, u kterých panují vážné obavy z narušení dodávek.
img

Neshody ve Fedu, růst indexů, pokles společnosti Amgen: Dnešní hlavní trendy na Wall Street

27.11.2024 Klíčové indexy na Wall Street, včetně S&P 500 a Nasdaq, zakončily úterní obchodní seanci v pozitivním duchu. V čele stály technologické akcie, které vykázaly silné oživení. Investoři mezitím vyhodnocovali prohlášení nově zvoleného prezidenta Donalda Trumpa o možném zavedení cel vůči hlavním obchodním partnerům USA a také analyzovali nejnovější údaje ze zápisu Federálního rezervního systému.
img

Ropa pod tlakem, rozhodnutí G7 stále čeká

09.03.2026 Ropný trh je ve stavu zvýšené nejistoty. Ceny ropy Brent se dnes ráno v reakci na eskalaci konfliktu na Blízkém východě a narušení na klíčové přepravní trase přes Hormuzský průliv dostaly téměř na 120 dolarů za barel, což je nejvyšší úroveň od roku 2022. Nárůst cen se okamžitě přenesl do finančních trhů — vyvolal poklesy akciových indexů v Asii, Evropě i USA a růst výnosů dluhopisů, což odráží rostoucí inflační očekávání i riziko zpomalení ekonomiky.
img

Rozbřesk: Panika na ropném trhu: útok na Saúdskou Arábii žene cenu ropy vzhůru

16.09.2019 Globální ropný trh zachvátila panika. Sobotní útok na ropné komplexy Abkajk a Churajs vyřadil z provozu více než polovinu saúdské produkce ropy (5,7 mil. barelů denně), ekvivalent celých pěti procent globální nabídky. To je z historického pohledu zcela bezprecedentní situace, která překonává výpadky spojené s válkou v Zálivu (1991) a islámskou revolucí v Íránu (1979), a má za následek skokový růst cen ropy Brent o aktuálních více než deset procent (při otevření trhu ropa zdražila dokonce o dvacet procent!).
img

Rozbřesk: Fed (po)otáčí kormidlo, ostatní se přidávají

31.07.2019 Americká centrální banka dnes poprvé v této dekádě sníží hlavní úrokovou sazbu. Oproti minulým epizodám se však tentokrát Fed ocitá na prahu nového cyklu s výrazně nižšími sazbami (2,25 - 2,50 %), a tudíž s omezeným manévrovacím prostorem. Tento fakt nicméně nemusí - alespoň prozatím - centrální bankéře dvakrát trápit, neboť americká ekonomika není v situaci, která by si agresivní povolování měnových šroubů žádala.
img

🚨 Graf dne: Ropa roste o 5 % a vyvíjí tlak na Wall Street

03.03.2026 Futures na ropu Brent (OIL) dnes rostou téměř o 5 % nad 81 USD za barel a přibližují se nejvyšší úrovni od ledna 2025.
img

Shrnutí trhů: Evropské akcie klesají v očekávání rozhodnutí Fedu a výsledků velkých technologických společností 📉

29.04.2026 Evropské indexy se obchodují v mínusu, přičemž index DAX oslabil o více než 0,2 %. Investoři vyhodnocují výsledkovou sezónu a očekávají dnešní rozhodnutí Federálního rezervního systému o úrokových sazbách, stejně jako výsledky významných amerických technologických společností, které budou zveřejněny po uzavření burzy. Americké indexové futures rovněž mírně oslabují. Evropská výsledková sezóna začala nerovnoměrně a investoři hledají signály, jak by se vyšší ceny energií v důsledku konfliktu s Íránem mohly promítnout do inflace a marží podniků. Evropa zůstává citlivější na rostoucí ceny ropy a plynu než USA kvůli nižším domácím zásobám energie. Trh očekává, že silnější inflační tlaky v Evropě by mohly zvýšit pravděpodobnost opatrnější reakce centrálních bank v nadcházejících dnech.
img

Tržní shrnutí: Evropské banky pod tlakem, ropa nad 100 USD

28.04.2026 Evropské banky ztrácejí část své dřívější atraktivity pro investory, přestože se stále obchodují za relativně atraktivní valuace ve srovnání se širším trhem. Zároveň sílí obavy ze zpomalování ekonomického růstu v Evropě, slabší úvěrové expanze a tlaku na marže v prostředí potenciálně nižších úrokových sazeb. Po několika letech silných růstů vstoupil sektor do zřetelné fáze kapitálové rotace, kdy investoři stále častěji přesouvají alokace do jiných oblastí, jako jsou technologie a akcie navázané na komodity. Tento týden se pozornost soustředí zejména na čtvrteční rozhodnutí Evropské centrální banky, protože její výhled ohledně budoucí trajektorie úrokových sazeb by mohl výrazně ovlivnit očekávání ohledně ziskovosti bank. Výhled sektoru zároveň zůstává silně závislý na makroekonomických podmínkách v Evropě, protože případné další zvýšení sazeb by mohlo podpořit tržby, zatímco slabší růst a rostoucí úvěrové riziko by mohly tento přínos rychle vymazat.
Související klíčová slova: Ceny akcie | Vývoj ceny akcie Netflix | Vládní dluhopisy | Uvolněná měnová politika v USA | Fondy (REITs) | Trend | Trumpovi kandidáti | Prostředek směny | Americké vládní dluhopisy | Realitní fondy (REITs) | Výprodeje dluhopisů | Centrální banky | Nepředvídatelné události | Snižování úrokových sazeb | Analytický tým FXstreet.cz | Přikupování | Snížení úrokových sazeb | Ceny Bitcoinu | Nerovnováhy | Dluhopisoví tradeři | REITs | Strach | Ekonomiky | Úrokové míry | Výměna šéfa Fedu | Výprodeje | EIA | Ropa | Vysoké riziko | Poptávka po bydlení | Nízké ceny | Brent | Politika | Očekávání | Financovat | Zdražovat | Růst | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Výhled | Trh | Vývoj ceny barelu ropy | Nízké ceny energií | Index | Ropný trh | Přechod na elektromobilitu | Průmysl | Inflace | Americký prezident | Vývoj německého akciového indexu DAX | S&P | Měnová politika v USA | Deficit | Rok 2026 | Ceny akcie Netflix | Poptávka | Bydlení | Vývoj ceny barelu ropy Brent | Graf | Zvýšit zisky | Nabídka | Bitcoin | Vývoj ceny zlata v USD | Donald Trump | Prezident Trump | Zadlužení vlád | Růst úrokových sazeb | Společnosti | Stříbro | Eia.gov | Federální deficit | Strach z růstu cen | Bydlení v USA | Vice | Záplavy dolarů | Predikce finančních trhů | Amazon | Realitní fondy | Dluhopisy | Vývoj německého akciového indexu | Vývoj | Objem bitcoinů | Americké akcie | Kandidáti | Německé oživení | Vývoj akciového indexu | Nerovnováhy na trhu s ropou | | Volby | USA | Dlouhodobé dluhopisy | Úrok | Hotovost | Ceny bitcoinu v USD | Zájem investorů | Platina | Fed | Období zvýšené inflace | Změna režimu | Ceny barelu ropy Brent | Rizika | Analytický tým | Ceny barelu ropy | Pokračování býčího trhu | TradingEconomics | BASF | Komodity | FXstreet | Tomáš Raputa | Tradeři | Riziko | Průmyslové společnosti | Ceny | Siemens | Ukrajina | Centrální banka | Predikce | Ceny zlata | Výnos | Ceny akcií | Ceny energií | Prezident | Evropa | Trump | Automobilky | FXstreet.cz | ProCent | Portfólia | Panické výprodeje | Situace | Dolar | Euro | Akcie Netflix | Retail | Akcie | Vývoj ceny | Tým FXstreet.cz | OPEC+ | Růstový trend | Vývoj ceny Bitcoinu v USD | Potenciál | Zisky | tradingeconomics.com | Fondy | USD za barel | Vývoj ceny akcie | Walt Disney | Rusko | Evropské akcie | Objem | Americké centrální banky | Bloomberg | Vývoj ceny bitcoinu | Slabý dolar | Korekce | Index S&P 500 | Stavebnictví | ABB | S&P 500 | JDE | Apple | Zadlužení | DAX | Zbrojovky | Uvolněná měnová politika | Zlato | Denní graf | Kryptoměny | Banky | Vlády | Netflix | Portfolia | Kovy | Vývoj ceny zlata | Služby | OPEC | Sentiment | Investoři | Ropy | P.A. | Americké ekonomiky | USD | Stříbro a platina | D1 | CZ | Vinci | Měnová politika | Inflační očekávání | ROCE | Silné euro | Spekulanti | Poptávky po ropě | Banka | Disney
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | Výhled | USA | Index | Rezistence | Trh | Růst | Obchodování | Pokles | | Banka | Trading | Reuters | Indikátor | Banky | ČTK | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Riziko poklesu cen ropy
Riziko politických a environmentálních událostí
Riziko pro dodávky
Riziko pro finanční stabilitu
Riziko pro finanční trhy
Riziko pro firmu
Riziko pro hospodářský výhled
Riziko pro investory
Riziko pro měny
Riziko prop firmy

Následující klíčová slova

Riziko pro tradery
Riziko pro trhy
Riziko pro vaše otevřené obchody
Riziko při držení přes víkend
Riziko při investování do akcií
Riziko při obchodování
Riziko recese
Riziko recese v Evropě
Riziko redenominace
Riziko rychlého obratu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei 10 000 000 Kč
Potvrďte prosím... Zavřít