Neděle 15. března 2026 22:57
reklama
RebelsFunding Gold program NEW
reklama
RebelsFunding Gold program NEW
reklama
InstaForex ebook
reklama
RebelsFunding NEW 2

Ford (F.US)

img

US OPEN: Silná data z trhu práce naznačují pomalejší tempo snižování sazeb?

11.02.2026 Zpráva o non-farm payrolls (NFP) ukázala nárůst o 130 000 pracovních míst, což je téměř dvojnásobek tržního konsenzu. Je však třeba poznamenat, že očekávání byla výrazně rozptýlená. Zatímco jen málokdo předpokládal výsledek nad 100 000, několik institucí dokonce očekávalo pokles zaměstnanosti. Přestože je leden tradičně volatilním měsícem podléhajícím různým technickým úpravám, tato zpráva naznačuje, že trh práce zůstává fundamentálně robustní navzdory nedávným slabším datům z jiných oblastí. Míra nezaměstnanosti – odvozená ze samostatného šetření domácností – navíc nečekaně klesla na 4,3 %.
img

US OPEN: Makroekonomická data posílají trhy na nová maxima

24.10.2025 Seance na Wall Street začíná v pozitivním duchu, a to díky souhrnu klíčových makroekonomických dat. Kombinace posledních údajů PMI a CPI vytváří smíšený, ale stále optimistický obrázek ohledně stavu americké ekonomiky. To stačí k tomu, aby hlavní indexy hned po otevření zamířily k novým historickým maximům. Futures na US100 posilují přibližně o 0,8 %, US500 přidává 0,6 %. Ještě lépe si vede index Russell 2000, jehož kontrakty rostou o 1,3 %.
img

Překvapí dnes zisky Tesly za 3. čtvrtletí Wall Street? 📊

18.10.2023 Dnes po zasedání na Wall Street se dozvíme výsledky největšího amerického výrobce elektromobilů Tesla (TSLA.US). Trh bude primárně věnovat pozornost hrubým maržím, které pravděpodobně klesnou v důsledku další vlny snižování cen Modelu Y a Modelu 3 ve 3. čtvrtletí. Kromě marží budou investoři věnovat pozornost také tržnímu podílu, který v USA od roku 2018 klesl z 86 na 60 % nyní tváří v tvář rostoucí konkurenci ostatních automobilek. Důležitý bude také výhled společnosti na poslední čtvrtletí roku. Celkem až 21 analytiků nedávno snížilo svou prognózu zisku na akcii a konečný konsenzus očekávání klesl téměř o 50 %. Podaří se Tesle pozitivně překvapit Wall Street?
img

Ford uzavírá partnerství se společností Tesla 🚗

30.05.2023 Akcie společností Tesla (TSLA.US) a Ford (F.US) vzrostly o 2,5 %, resp. 4,5 % na základě oznámení o spolupráci mezi těmito společnostmi a řady dalších jednotkových faktorů. Ford bude se společností Tesla spolupracovat na iniciativách v oblasti nabíjení svých současných i budoucích elektromobilů.
img

Akcie Fordu a General Motors se po snížení ratingu UBS propadly

10.10.2022 Ford (F.US), General Motors (GM.US) - akcie obou automobilek po snížení ratingu UBS klesly o 6,8 % resp. 5,4 %. Investiční banky věří, že automobilový průmysl se po třech letech bezprecedentní cenové síly rychle posouvá k převisu nabídky vozidel.
img

Ekonomický kalendář: Dnes zasedá Fed!

27.07.2022 Akciové trhy v Evropě jsou dnes nastaveny na vyšší otevření obchodní seance. Německý DAX je kvůli zhoršující se náladě spotřebitelů výjimkou. Nedávná data zveřejněná společností GfK ukázala, že sentiment se zhoršil na -30,6 z -27,4, což je výrazně pod odhady analytiků na -28,9. Ekonomický kalendář pro Evropu postrádá zajímavější zveřejnění. Fed oznámí rozhodnutí o měnové politice ve 20:00, po níž bude následovat tisková konference předsedy Powella ve 20:30. Trhy očekávají zvýšení sazeb o 75 bazických bodů. Obchodníci se zaměří na komentáře Powella týkající se ekonomiky a budoucího vývoje sazeb. Kromě Fedu mohou vyvolat určitou volatilitu zprávy o zboží dlouhodobé spotřeby v USA ve 14:30 a údaje o zásobách ropy v 16:30. Pokud jde o výsledky, Meta zveřejnění zprávu po uzavření seance v USA. Kromě toho je naplánováno, že dnes zveřejní výsledky větší počet dalších velkých amerických společností, a to buď před nebo po konci obchodování.
img

Ekonomický kalendár: Centrálne banky v centre pozornosti

03.02.2022 Európske akciové indexy začali dnešnú seansu vyššie. Na dnešné európske ráno je naplánovaných množstvo dôležitých zverejnení. V centre pozornosti budú januárové PMI služieb pre Taliansko a Španielsko, PMI pre Francúzsko, Nemecko a eurozónu. Popoludní oznámia BoE a ECB rozhodnutia o sadzbách. Očakáva sa, že Bank of England opäť zvýši úrokové sadzby a bude signalizovať ďalšie uvoľňovanie pandemických stimulov. V prípade ECB sa neočakávajú žiadne zásadné pohyby, trhy však budú hľadať akýkoľvek posun v postoji centrálnej banky k inflácii a úrokovým sadzbám. Pokiaľ ide o americký trh, PMI služieb ISM a týždenné žiadosti o podporu môžu tiež vyvolať určitú volatilitu.
img

Akcie Rivian padají o 12 % po zprávách, že Ford zrušil společný vývoj elektromobilů

22.11.2021 Akcie výrobce elektrických vozidel Rivian (RIVN.US) ztrácejí v průběhu dnešní seance více než 12,0 % po pátečních zprávách z automobilky Ford (F.US), která zrušila plány na společný vývoj elektromobilů. Ford byl jeden z prvních investorů do Rivianu v roce 2019 a aktuálně drží 12% podíl. Ford investoval do automobilky celkem $1,2 mld., nicméně aktuální hodnota investice převyšuje $12 mld. CEO Fordu Jim Farley řekl, že chtějí investovat do Rivianu, ale nyní se soustředí na vývoj svých vlastních vozidel. Farley věří, že pozice Fordu na poli elektromobilů je nyní silnější, než když investovali do Rivianu. Ford nedávno oznámil masivní investice do výzkumu a vývoje vlastních produkčních kapacit.
img

Akcie spoločnosti Ford zaznamenali nárast o viac ako 7% vďaka lepším odporúčaniam od analytikov

27.04.2021 Akcie spoločnosti Ford (F.US) vzrástli o viac ako 7% po tom, čo automobilka získala odporúčanie na nákup od analytika spoločnosti Benchmark - Michaela Warda, ktorý verí, že nové vedenie a lepšie než očakávané hospodárske výsledky v treťom štvrťroku poskytnú akciám spoločnosti krátkodobý katalyzátor. „Lepšia než očakávaná severoamerická produkcia, pozitívny posun v mixe a zlepšovanie metrík na trhoch s autoúvermi ... sú hlavnou hnacou silou pre lepšie výsledky spoločnosti v treťom štvrťroku v porovnaní s očakávaniami,“ uviedol v poznámke pre investorov. Ward navyše uviedol, že „dopyt v Číne bol lepší, ako sa očakávalo, a rozšírenie značky Lincoln by malo byť pre Ford plusom“. Ward tiež stanovil cenový cieľ na úrovni 10 dolárov za akciu, čo je o 38% viac ako bola piatková uzatváracia cena na hladine 7,25 dolárov.
img

Akcie spoločnosti Ford zaznamenali nárast o viac ako 7% vďaka lepším odporúčaniam od analytikov

12.10.2020 Akcie spoločnosti Ford (F.US) vzrástli o viac ako 7% po tom, čo automobilka získala odporúčanie na nákup od analytika spoločnosti Benchmark - Michaela Warda, ktorý verí, že nové vedenie a lepšie než očakávané hospodárske výsledky v treťom štvrťroku poskytnú akciám spoločnosti krátkodobý katalyzátor. „Lepšia než očakávaná severoamerická produkcia, pozitívny posun v mixe a zlepšovanie metrík na trhoch s autoúvermi ... sú hlavnou hnacou silou pre lepšie výsledky spoločnosti v treťom štvrťroku v porovnaní s očakávaniami,“ uviedol v poznámke pre investorov. Ward navyše uviedol, že „dopyt v Číne bol lepší, ako sa očakávalo, a rozšírenie značky Lincoln by malo byť pre Ford plusom“. Ward tiež stanovil cenový cieľ na úrovni 10 dolárov za akciu, čo je o 38% viac ako bola piatková uzatváracia cena na hladine 7,25 dolárov.
Související klíčová slova: Cybertruck | Fibo | TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana | Firemní zprávy | MRNA.US | Kurz dolaru | Účet u XTB | EUR | Trend | Společnost Tesla | Qualcomm (QCOM.US) | Investiční banky | Tempo růstu | ETSY.US | Těžební společnost | Obchodování CFD | Vysoké riziko | Akciové trhy | S&P 500 (US500) | Zveřejnění výsledků | Pravděpodobnost | Uvolnění měnové politiky | Růstový směr | Duolingo (DUOL.US) | Lagardeová | Rivian (RIVN.US) | Spotify (SPOT.US) | Obchodní seance | Směrnice | Zpráva | Wall Street výsledky | Futures | Nižší ceny | Pokračování poklesu | KHC.US | Inflace | Německý DAX | Proražení | Klouzavé průměry | Co je to obchodování CFD? | Nezaměstnanost | Gilead Sciences (GILD.US) | Vedení společnosti | Očekávání | RIVN | Výhled na rok | Možnost obchodovat | Zvýšení sazeb | Data z trhu | Guvernér BoE | Růst | Etsy (ETSY.US) | MiFID II | Trading PRO | Použití finanční páky | Trh práce | Dnešní seance | Výhled | Mercedes | Silná data z trhu práce | Oznámení | Opatrný optimismus | Deckers Outdoor | Chování | Kontrakty | Investujte zodpovědně | Moderna | Trh | BIIB.US | Ola | Farmaceutická společnost | Open | Rozdílové smlouvy | Swapové body | Index | Vyšší náklady | Rok 2026 | Komise | Průmysl | S&P | Regulátoři | Akciové trhy v Evropě | Ekonomiky | Index S&P 500 (US500) | Masivní investice | Akciové indexy | DUOL | Ekonomický kalendář | xStation | Covid | Snižování cen | Společnosti | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Blizzard | Nařízení Evropského parlamentu | Pozornost | Zahájení dodávek | Podnikání | Snižování sazeb | Objednávky | ATVI.US | Obchodovat | General Motors (GM.US) | Akciový index | Testovací účet u XTB | Domácnosti | Michigan | AMZN.US | Co je to akciový index? | | T-Mobile US | Boeing (BA.US) | UBS | Kodiak Sciences | Piper Sandler | Vice | Activision Blizzard (ATVI.US) | Analytici | Vzdělávací materiály | DECK | DECK.US | Kraft Heinz (KHC.US) | Marketingová komunikace | CL | Qualcomm | Boeing | Kurz dolarů | Řetězec | Vývoj | Zboží dlouhodobé spotřeby | Akční plán | Časový rámec | Akcie Duolingo | Poptávka | Analytika | Obchodníci | Riziko ztráty | Eli Lilly (LLY.US) | Uzavření trhů | Klouzavý průměr | Měnové politiky | MIFID | Barclays | Firma | Pinterest (PINS.US) | Peněžní trhy | Index Russell | USA | Investiční strategie | TGT.US | Oil inventories | Tlak na akcie | Makroekonomická data | Akcie Rivian | Tisková konference | Zisk na akcii (EPS) | Investování do akcií | Automobilka | Podnikání na kapitálovém trhu | Obchodování S&P 500 | Activision Blizzard | Investovat | QCOM.US | ConocoPhillips (COP.US) | Tesla Elon Musk | Generální ředitel | Kurz tradingu | PINS.US | SHOP.US | MRNA | Gilead Sciences | Partnerství | SPOT.US | Výrobce elektromobilů Tesla | Komise v přenesené pravomoci | DUOL.US | Investování | Duolingo | Trading | Fed | MRK | Investiční doporučení | Automobilový průmysl | Rivian | Trhy | Prostředí vysokých úrokových sazeb | COP.US | Merck (MRK.US) | Rizika | Futures na US100 | Eurozóna | ISM | Amazon | Gasoline inventories | xStation 5 | Apple Inc. | Etsy | Tempo snižování sazeb | Tesla | XTB Research | Poradenství | General Motors | Odhady analytiků | Společnost | Akcie Rivian (RIVN.US) | Wells Fargo | Situace na trhu práce | Akcie automobilky | Riziko | Analytik | Transakce | SNAP.US | Meta | Akcie společnosti Tesla (TSLA.US) | Ceny | T-Mobile | Pokles | Testovací účet | Impuls | Data z trhu práce | Akcie spoločnosti | CFD na akcie | Amazon (AMZN.US) | TSLA.US | Trhy dnes | CFD | Benchmark | CEO | 256/2004 | Minulá výkonnost | Snap | Newmont (NEM.US) | Výrobce obuvi | Miliardy USD | Ceny akcií | Non-Farm Payrolls | Akcie Tesla | EPS | Shopify | Aktuální informace | Akcie společnosti Tesla | Zisk | Bank of England | mRNA | Silná data | Obchodování | Tesla (TSLA.US) | TGT | Zprávy | Finanční výsledky | Předpověď | Údaje | Automobilky | ex | xStation5 | BIIB | Marže | ConocoPhillips | Společnost XTB | CARA | Situace | Tržby | Index Russell 2000 | Konsensus | Vrcholy | Konsenzus | Guvernér | GfK | LLY.US | Spready | Optimismus | Investování je rizikové | JP Morgan | AMZN | Ztráty | GM.US | FOMC | Akcie | Target | Američtí regulátoři | SPOT | BA.US | Moderna (MRNA.US) | Technologie | Kurz | Růstový trend | Výsledky | Biogen | Gilead | Target (TGT.US) | Investice | Microsoft | QCOM | Investujte | Komunikace | BYD | Ekonomická aktivita | Zisky | Diverzifikovat | Akcie klesají | Russell 2000 | RIVN.US | Distillate inventories | Negativní sentiment | Plány | COVID-19 | ATVI | NFP | Elon Musk | Propouštění | Investiční | Příjmy | Shopify (SHOP.US) | Bloomberg | Eli Lilly | Hlavní indexy | Silný růst | Vyhlídky | Míra | University of Michigan | Výkonnost | Spotřebitelská inflace | Obchodování s akciemi | Index S&P 500 | Přehled | F.US | Spot | S&P 500 | JDE | Podpora | Růst tržeb | Cena | Německo | Prodeje domů | Apple | Evropské indexy | Americký trh | Snížení sazeb | TSLA | Kurzy | Situace na trhu | Obchodování indexů | Newmont | Jefferies | DAX | EMA | Merck | Akcie společnosti | Mercedes-Benz | Zlato | Indikátory | Odpovědnost | Finanční situace | Práce | Cíle | Banky | Snižování počtu zaměstnanců | Zisk na akcii | GM | Wall Street | Zlepšení | XTB | API | Pozice | Support | LLY | PINS | Tržní očekávání | Sentiment | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Spotify | Snap (SNAP.US) | Nařízení | Ropy | Hospodářské výsledky | Americké ekonomiky | USD | D1 | US500 | Prezidentka ECB | Rotace | Finanční ztráty | Activision | Nvidia | Indexy | US100 | ECB | CFD na indexy | NEM.US | Doporučení | Body | Payrolls | ROCE | EU | Miliardy | Materiály | Trading pro začátečníky | Kraft Heinz | Výrobce elektromobilů | Akciový trh | Ceny lithia | Akcie spoločnosti Ford | Chování spotřebitelů
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Výhled | Index | Rezistence | Trh | Růst | Obchodování | Pokles | Banka | | Trading | Reuters | Indikátor | Banky | ČTK | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Forage Cryptfx Trade
FORANGE
FORAXON-SIGNALS
Foraxon trade and Investment Trade Signals
Forbes
Forbes Global Media
Forbes Global Media Holdings
Forbes Quant Trader
Forbes Real Time
Force

Následující klíčová slova

Ford Motor
Ford Motor (F.US)
Ford Sierra
Ford Sollers
Forecast Nvidia
Forecasty
Fore Elite Capital Management
Forefrontasset
Forefrontasset.live
FOREFRONTASSETSS
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít