Ceny sójových bobů

Pšenice roste o 3 % kvůli suchu v USA a nepříznivému počasí v Rusku 📈
11.04.2025 Futures na pšenici obchodované na burze CBOT (WHEAT) dnes rostou téměř o 3 % a dosahují důležité technické úrovně, zatímco napětí v globálním obchodě přetrvává. Ještě důležitější je, že američtí farmáři čelí teplému a suchému počasí, které umožňuje časné setí, ale zároveň omezuje celkový potenciál výsevu pšenice. Stres ze sucha sílí u ozimé tvrdé pšenice v oblasti U.S. Plains, přičemž se očekává dalších 10–12 dní bez deště a s vysokými teplotami.

Cena pšenice na trzích klesá, je blízko hodnot před válkou na Ukrajině
19.09.2022 Cena pšenice na světových trzích klesá a jeden bušl (27,2 kg) se odpoledne prodával zhruba za 8,44 USD (207 Kč). Důvodem jsou obavy z globální recese, která by podle analytiků snížila poptávku, i pokračující vývoz ukrajinského obilí podle dohody vyjednané za účasti OSN v létě v Istanbulu. Cena je tak blízko hodnot před únorovou invazí ruských vojsk na Ukrajinu.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
27.04.2021 1) Japonská centrální banka (Bank of Japan) dnes oznámila očekávané ponechání základních úrokových sazeb na stávajících úrovních a snížila předpověď letošní jádrové inflace na 0,1 % z lednových 0,5 %. V několika tamních regionech včetně Tokia a Osaky také začala platit přísnější opatření proti dalšímu šíření covidu-19. Ten dál znepokojuje investory především v Indii.

Zemědělské komodity silně rostou
25.02.2021 S očekávanou vyšší inflací přicházející z přestimulovaných Spojených států se do hledáčku investorů dostaly i zemědělské komodity. Slabší americký dolar také podporuje růst všech aktiv denominovaných právě v dolarech, protože pro zbytek světa se stávají levnějšími. Straně nabídky naopak nepomohly čínské historické záplavy, které zničily velkou část úrody.

Investoři se připravují na růst cen komodit
09.02.2021 Investoři a analytici se shodují, že prudký růst cen komodit od začátku roku je pouhým začátkem býčího trendu v roce 2021. Růst podporuje nadbytečná likvidita ve finančním sektoru, ale také postupná vakcinace světové populace, která vrací ekonomiku zpět do expanze. Někteří dokonce hovoří o “supercyklu” nového tisíciletí a doporučují zahrnout komodity více do svého portfolia.

Zemědělské komodity v roce 2020
28.12.2020 Zemědělské komodity mají za sebou úspěšný rok. Podobně jako akcie se s příchodem pandemie cukr, sojové boby nebo pšenice propadly. Ve zbytku roku ale ztráty vesměs dokázaly smazat a meziročně se již obchodují v plusu. Přitom výrazně lépe se logicky dařilo čistě zemědělským komoditám a méně pak už komoditám, které se používají jak v zemědělství, tak v průmyslu.

Nejlepší reálné obchody XTB minulého týdne
09.10.2020 Obchodník z Česka vsadil na růst ceny sójových bobů (SOYBEAN+) a připsal si na svůj obchodní účet částku 678 tisíc korun. Konkrétně šlo o nákupní pozici o objemu 1 lotu. Obchod byl otevřen 27. srpna na úrovni 926,63 USd/bu a realizace proběhla 1. října na ceně 1025,41 USd/bu. Cena komodity vzrostla ve prospěch pozice o takřka 99 centů.

🌱 Ceny sójových bobů rostou už 6 týdnů v řadě
18.09.2020 Zatímco většina obchodníků se v poslední době soustředila na vývoj instrumentů jako US100, OIL.WTI nebo zlato, tak sójové boby tiše a konzistentně v posledních týdnech rostly. Dostaly se dokonce na nejvyšší úrovně od května 2018. Ano, jedná se o období, kdy americký prezident Trump eskaloval obchodní válku s Čínou a sójové boby byly jednou z jeho obětí. Tentokrát to však vypadá, že Čína dodržuje objem nákupů zemědělských komodit dle Fáze 1 obchodní dohody. Prodeje bobů do Číny tak vystoupaly na rekordní úrovně.
Další články k tématu Ceny sójových bobů

Co znamená obchodní dohoda mezi USA a Čínou pro ceny kukuřice a sójových bobů?
19.12.2019 Jedním z hlavních výsledků fáze 1 obchodní dohody mezi USA a Čínou je výrazné zvýšení importů do Číny, z čehož by hlavní položkou měly být zemědělské komodity. Nákupy by měly vzrůst o 200 miliard dolarů v následujících dvou letech. Do konce roku 2021 by se tedy měly zdvojnásobit. Jedná se o velmi ambiciózní cíl, který se bude plnit pouze velmi obtížně. Před obchodními válkami byl americký podíl na čínských importech okolo 8 %. Ten však následně spadl někam k 6,5 %. Dostat se na původních 8 % je kredibilním cílem, ovšem obchodní dohoda by měla toto číslo posunout nad 12 %, což je v daném časovém horizontu minimálně diskutabilní závazek.

Ceny sojových bobů po červnovém kolapsu na důležitém supportu. Na vině jsou čínská cla
12.07.2018 Sojovým bobům se tady příliš nevěnujeme, ale dnes uděláme výjimku. Jejich cena si totiž za poslední měsíc a půl prošla více než 20% pádem a dostala se až na klíčový support na úrovni minim z roku 2015 a 2016. Důvod výprodejů přitom není těžké uhodnout. Je jím obchodní válka mezi USA a Čínou, v jejímž jádru jsou právě sojové boby. Ty jsou pro USA klíčovou exportní zemědělskou komoditou, která tvoří více než 60 % veškerého zemědělského exportu USA do Číny. Právě na sojové boby přitom Čína uvalila odvetná cla ve výši 25%.

Cena komodit na nejvyšších časových rámcích
31.01.2020 Máme tu závěr měsíce. Vhodný čas ke studiu grafů na nejvyšších časových rámcích. V dnešním blogu technické analýzy se budu věnovat komoditám a informacím, které mi může sdělovat cena na nejvyšších časových rámcích. Aktuálně na komoditách mědi, sojových bobech a bavlny.

Komodity: Sojové boby jsou znovu na vzestupu
14.12.2011 Během posledních dvou obchodních dní zaznamenaly ceny sojových bobů a kukuřice r...

Ceny ropy klesají, zlato se drží i přes optimistické zprávy z americké ekonomiky
10.07.2014 Komoditní index Bloomberg (Bloomberg Commodity Index) se již druhý týden v řadě propadá. Ceny ropy jdou dolů v souvislosti s tím, jak polevují obavy ohledně situace v Iráku, a s tím, jak se Libye chystá na obnovení svého vývozu. Vyhlídky na rekordní úrodu kukuřice a sójových bobů v USA tlačí ceny těchto komodit dolů.

Komodity hledají po útoku prodejců podporu
14.05.2012 Komoditní trhy utrpěly minulý týden ztráty, protože všechny hlavní sektory byly pod tlakem díky slabým fundamentům, silnějšímu dolaru a investoři potřebovali snížit svou expozici. Indická průmyslová produkce klesala a Čína během dubna, kdy investice zpomalily na nejnižší úroveň za posledních deset let, prudce zpomalila. To vyvolalo otázku, zda je to signál konce silného růstu poptávky po komoditách, kterého jsme bylo v uplynulé dekádě svědky. Hlavním zdrojem nervozity zůstává nadále Eurozóna. V tomto prostředí posiluje dolar vůči euru na téměř čtyřměsíční maxima, což pro komodity znamená další ztrátu podpory.

Komodity: Sójové boby v poklesu
12.02.2013 Cena sójových bobů v pondělí oslabila na třítýdenní minimum a prodloužila pokles na čtyři po sobě jdoucí seance poté,...

Komodity: Cena sóji dosáhla na osmiměsíční vrchol
24.05.2013 Cena sójových bobů zakončila ve čtvrtek na CBOT výrazně výš, nejaktivnější červencový kontrakt vystoupal na nové osmim...

14.11. Nejlépe se díky omezené nabídce vedlo černému zlatu
14.11.2011 Ole Sloth Hansen, komoditní stratég, Saxo BankMinulý týden dostala dluhové krize...

Ceny komodit letos na trzích spíše rostou
01.06.2025 Ceny komodit letos na světových trzích spíše rostou, nejvíce do konce května zdražilo zlato, stříbro a káva. Naopak výrazně zlevnily kakao, zemní plyn, ropa a pomerančový džus. Komoditní index agentury Bloomberg od začátku roku zaznamenal tříprocentní růst, ukazují burzovní statistiky.
Související klíčová slova:
Obchodování zlata | Ceny termínových kontraktů | HSBC | Futures na pšenici | Výsledek hospodaření | Fiskální stimul | EUR | Obchodník | Trend | Bank of Japan | Nikl | Investing | Nejlepší obchody | USD/BRL | Růst ceny cukru | Cena pšenice | Výhled | Expanze | Banky na Wall Street | Nejlepší reálné obchody XTB | Směrnice | Růst ceny sójových bobů | Analýzy | FAO | Obchody na reálných účtech | HSBC Holdings | Vysoké riziko | Růst cen | Zisk z obchodování | Analytický tým FXstreet.cz | Možnost obchodovat | Obchody XTB | Fiskální stimul v USA | Jak investovat do komodit | Americký prezident | Ceny cukru | Dolary | Vakcinace | Centrální banky | Inflace | Brent | Stimul | Podnikání na kapitálovém trhu | Burze | Zisk čínských průmyslových firem | Býčí signál | Růst | MiFID II | Použití finanční páky | CL | Očkování proti covidu-19 | Graf | Ropa | Investujte zodpovědně | OIL.WTI | Trh | Rozdílové smlouvy | Swapové body | Futures | Měď | Směnný kurz | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Nabídka | Komise | Posílení | Agentura Reuters | Obchodní účet | Vice | Úroda | Hong Nam-ki | Analytický tým | WFP | Společnosti | Další růst | Cukr | USA | Prezident Trump | Nejlepší reálné obchody | Benzín | Ropa Brent | Poptávka | Závislost | KI | Vývoj ceny cukru | Invaze | Marketingová komunikace | Nižší produkce | Analytici | Stres | Obchodníci | Obchodovat | Podnikání | Počasí | Průmyslové komodity | MIFID | 3М | Statistický úřad | Etiopie | Vývoj | Vývoj ceny pšenice | Zvyšování úrokových sazeb | Riziko ztráty | Severomořská ropa Brent | OSN | Pandemie | Další vývoj | Měnové politiky | Obavy z globální recese | Obchodní dohody | Investiční doporučení | Investiční strategie | Miliardy dolarů | Trading | Cena komodity | Obilí | Vzdělávací materiály | Komise v přenesené pravomoci | Investovat | Komoditní | Rekordní maxima | Ekonomické oživení | Zemědělství | Růst cen komodit | Argentina | Investování | Pšenice | Sucha | Vývoj ceny sojových bobů | Komodity | Poradenství | Na burze | Společnost | Zpřísňování měnové politiky | Hospodaření | Severomořská ropa | FXstreet | Kukuřice | Obchod | Tomáš Raputa | Výrobní náklady | Riziko | Šok | Čína | Ceny | Recese | Pokles | Ukrajina | Zemědělské komodity | Centrální banka | WTI | Cena cukru | CFD | 256/2004 | Austrálie | Minulá výkonnost | Očkování proti covidu | Káva | Zisk | Dovoz | Reálné obchody | Obchodování | Prezident | WHEAT | Trump | Ceny ropy | Předpověď | FXstreet.cz | Obchody | xStation5 | Zemědělci | Japonská centrální banka | Společnost XTB | Situace | NATGAS | Pokles zásob | Spready | Optimismus | Dolar | Investování je rizikové | Brazílie | ČTK | Ztráty | Akcie | Očkování | Růst ceny ropy | Koš | Vývoj ceny | Tým FXstreet.cz | Vývoz | Reuters | Ceny pšenice | Globální recese | Kurz | CFD na komodity | Potenciál | Obchodování v Asii | Rally | Investujte | Konkurence | Komunikace | Indie | Zisky | Slabší dolar | Investování do zlata | Export | Rusko | Signál | Obchodování s kryptoměnami | SOYBEAN | Jižní Korea | Objem | Investiční | Bloomberg | Odhady trhu | Výkonnost | Sójové boby | Supercyklus | JDE | MT4 | Cena | Komodita | Kurzy | Spekulace na růst | Zlato | Denní graf | Odpovědnost | Finanční situace | Likvidita | Banky | CBOT | Wall Street | Ministr financí | XTB | Uzavření dohody | Pozice | Portfolia | Transparentnost | Finanční ústav | Import | Investoři | Nařízení | Ropy | USD | Investing.com | Obchodování s komoditami | Silný dolar | USDA | Cena ropy | Finanční ztráty | Čínský statistický úřad | Nejistota | Americký dolar | US100 | Růst ceny | Doporučení | Body | ROCE | Spekulace | Vysoké zisky | EU | Miliardy | Materiály | Trading pro začátečníky | Slábnoucí americký dolar | Jak investovat | Investor | Banka
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | Cena | 3М | Pivot