Denní DD

Prop Trading: Co je Equity-Based Drawdown a jak ho vypočítat?
11.11.2025 Equity drawdown je pokles nebo snížení hodnoty vašeho účtu (equity) od jeho denního maxima. Jedná se o systém řízení rizika, který obchodníkovi pomáhá stát se strategickým, zodpovědným a disciplinovaným.

Monevis
12.07.2024 MONEVIS je nová slovenská prop firma, která se zaměřuje na poskytování obchodních služeb. Firma MONEVIS, založená jako slovenská společnost s ručením omezeným (s.r.o.), sídlí v Bratislavě. Na rozdíl od mnoha jiných prop firem, MONEVIS nepoužívá služby žádných třetích stran, a všechny technologické řešení si firma vyvíjí sama. MONEVIS se hrdě hlásí k tomu, že je i A-book prop firma, což znamená, že úspěšní obchodníci jsou skutečně napojeni na reálný trh s reálným kapitálem firmy. Společnost byla záměrně založena na Slovensku, aby zajistila transparentnost obchodního rejstříku a splnila všechny požadavky na legitimitu. Kromě toho firma disponuje sesterskou společností Monevis Brokers Ltd. na St. Lucii, která byla založena pouze za účelem splnění licenčních požadavků MetaQuotes na MT5.

E8 Markets
05.06.2024 E8 Markets je další z globálních prop firem, která nabízí své služby obchodníkům z celého světa. E8 Markets se dříve jmenovala E8 Funding. Rebranding provedla, protože chtěla být něco více než jen společnost, která poskytuje simulované účty, proto zvýšila své pravomoci, získala různé licence a s tím i začala vyvíjet sofistikované obchodní nástroje a strategie, to je i důvod proč E8 hledá na zaměstnanecký poměr kvantitativní a algoritmické tradery. Firma byla založena v roce 2021 jako E8 Funding a už v roce 2023 vyplatila obchodníkům více než 33 milionů dolarů a pokořila hranici 200 000 uživatelů. E8 má sídlo v USA, kanceláře mají v Dallasu ale i v Praze. Majitel i CEO je Dylan Elchami.

Risk-Management v Prop Tradingu
10.05.2024 V minulé kapitole jsme se podívali na základní strategie Prop Tradingu, konkrétně jsme si v ní popisovali to, jak jednoduše a rychle splnit obchodní výzvu (challenge - evaluace), což je právě to, co vás dělí od toho obchodovat na účtu, ze kterého už můžete mít reálně nárok na výplatu, nicméně na to, abyste této výplaty dosáhli, je i po splnění výzvy ještě dost dlouhá a obtížná cesta, což nám potvrzují i data. Každopádně hlavním kamenem, který vám může pomoci a taky pomůže v tom, abyste získali peníze právě z Prop Tradingu, je skvěle zvládnutý risk management či money management. V dnešní kapitole se proto podíváme na to, jak co nejlépe řídit risk, jaké faktory brát v potaz a jak se chovat v případě plnění výzvy nebo ve fázi získaného účtu.
Další články k tématu Denní DD

FXIFY
19.08.2024 Fxify je poměrně nově založená prop firma původem ze Spojeného Království. Firma byla založena v dubnu roku 2023 pod právním názvem FXIFY Solutions Limited. Tato prop firma využívá brokera FXPIG a tento broker je též součástí firemní skupiny. Jedná se tedy o podobný vztah firem jako u OANDA prop trader. Obchodníci, kteří projdou hodnotícími službami FXIFY, se zapojují do obchodních aktivit s využitím firemních prostředků prostřednictvím FSL Prop DMCC, což je řádně registrovaná a licencovaná společnost pro obchodování s cennými papíry, která působí pod dohledem Dubai Multi Commodities Centre (DMCC), s registračním číslem DMCC198484. Firmu řídí lidí, kteří jsou zároveň i její zakladatelé, a to David Bhidey a Peter Brown. David Bhidey má za sebou desetiletou kariéru v oblasti technologií a elektronického obchodování a původně založil online společnost zabývající se nemovitostmi. Peter Brown přináší více než deset let zkušeností v oblasti elektronického obchodování a marketingu.

Základní strategie Prop Tradingu – jak získat velký účet
26.04.2024 V minulé kapitole jsme si rozebrali to, jak se stát prop obchodníkem a s tím i jaké návyky dodržovat a na co při prop tradingu myslet. Pokud toto splňujete a máte správně nastavenou mysl, můžete se přesunout k dalšímu bodu, a to je nějaká základní strategie či postupy v prop tradingu. Celý článek pojmeme v bodech, kdy každý jednotlivý bod bude popisovat určitou část strategie či to, na co se strategicky zaměřit u prop tradingu v evaluačním procesu (plnění výzvy - challenge). Z těchto bodů si pak můžete vybrat hned několik a zkombinovat je do vaší obchodní strategie právě z důvodu pravidel prop firmy.

Moje cesta prop tradingem – první fáze challenge splněna
24.12.2024 Závěr roku se povedl a nový obchodní rok budu začínat plněním podmínek druhé částí challenge.

MyFundedFX
12.06.2024 My Funded FX (MFFX) je další z globálních prop firem, která poskytuje obchodníkům simulované obchodní účty. Celkový název firmy zní MyFunded Solutions, LLC. MFFX byla založena v červnu roku 2022 a sídlo firmy je v Dallasu. Firmu řídí generální ředitel Matthew Leech. Matthew Leech klade důraz na transparentnost, efektivitu a vzdělávání obchodníků, což jsou pro firmu klíčové prvky na konkurenčním trhu prop tradingu.

Trading u futures prop firem, je to výhodné?
12.05.2025 V minulé kapitole jsme rozebrali souhrn statistik z prop tradingu, kde jste mohli zjistit například to, kolik procent obchodníků dosáhlo výplaty nebo kolik dolarů průměrně obchodník utratí za evaluaci. V dnešní kapitole se naopak podíváme na téma futures prop firem. Futures prop firmy mají na první pohled skvělé podmínky, ale je tomu skutečně tak? Podíváme se na to více do detailu a rozebereme si určité věci, které na první pohled nejsou vidět. Pokud ale první nevíte, co je to futures prop trading, tak si o něm v rychlosti něco napíšeme.

Dialogy s brejk-auťákem
11.06.2019 V tomto příspěvku bych chtěl trpělivým čtenářům (trpělivost je jedna z vlastností, která ctí tradera) přiblížit svůj život s breakouty a taky trochu narušit tu myšlenku, že kdo má AOSka, nemusí nic řešit co se týče psychologie obchodování. Ujišťuju všechny, že jsem zcela duševně zdráv, nicméně pro účely tohoto článečku si zahraju na rozdvojenou osobnost a ukážu pár dialogů sebe sama s mým druhým já – kovaným a zoceleným statistickým brejk-auťákem (dále jen „BA“).

VIDEO: Rozhovor s úspěšným traderem
07.02.2019 Přinášíme vám rozhovor u kávy s úspěšným traderem Petrem Koubou, jehož mottem je: “Bez bolesti není radosti, bez rizika není zisku“. Petr ke svému tradingu využívá výhradně automatické obchodní strategie (AOS). Věříme, že tento inspirativní rozhovor bude pro ostatní tradery velkým přínosem.

Budoucnost Prop Tradingu
04.10.2024 V minulé kapitole jsme si rozebrali etiku v prop tradingu včetně toho, jak v rámci etiky řešit problémovou situaci s prop firmou, například tu, když vám prop firma z nepochopitelného důvodu odmítne vyplatit peníze, přičemž jste neporušili žádnou jejich podmínku. Naopak v dnešní kapitole se podíváme na to, jaká by mohla být budoucnost prop tradingu a co bychom mohli čekat od prop firem, jaké podmínky by mohly postupně vznikat a kam se bude celé odvětví vyvíjet.

Dow Jones index – 8 zajímavostí k nejznámějšímu indexu světa
03.04.2018 Dow Jones Industrial Average index (DJIA) známý jako Dow Jonesův index je nejčastěji zmiňovaným akciovým indexem na světě. Pokud sledujete světové burzy, je téměř nemožné se s ním pravidelně nesetkávat ve finančních médiích jako je Bloomberg, CNBC atd.

5 zajímavostí o indexu Dow Jones, které Vás překvapí
23.09.2014 Akciový index Dow Jones minulý týden zavřel na novém rekordu – 17 156,85. Dow Jones již po šestnácté v tomto roc...
Související klíčová slova:
Drawdown (DD) | E8 Standard account | Škálování | Trading | Limity pozic | Take Profit | Expected shortfall | Zkušenosti | Korelace | Jak co nejlépe řídit risk | Obchodník | Vstupy | Otočení trhu | Statistiky | Market conditions | Splnit obchodní výzvu | BTC | Obchodní systém | Bernd | USDT | Aktiva | Obchodování na vlastní účet | E8 One account | Risk-Management | Jak získat velký účet | E8 Standard | Rizikový manažer | Maximální počet lotů | Pravděpodobnost | Procentuální vstupy | Relative DD | Poplatek za výzvu | Nejlevnější účet | Equity-Based | Riskovat méně | Celkový DD | Účet 100 000$ | Initial balance | VaR (Value at Risk) | E8 Funding | Obchodování se zprávami | Jednofázová výzva | Win rate | Risk/Money management | Nejziskovější | Loss rate | Série ztrátových obchodů | Rizikové parametry Prop firem | Pohyblivý DD | Procento ztrátových obchodů | Měření rizika | Equity-Based Drawdown | Navyšování obchodního účtu | Praktický příklad | Poplatky | Track account | Riskantní styl | Efekt na psychiku | Dvoufázové výzvy | Přístupy v evaluaci | Simulace obchodního účtu | Omezit potenciální ztráty | Přední prop firmy | Splnění účtu | Třífázové výzvy | Typy účtů | Challenge - evaluace | Postupné zisky | Velká prop firma | Initial Balance | UTC | Výnosy | Aritmetický průměr | Limity ztrát | Monte Carlo simulátor | Riziko ztráty prop účtu | Rozložit riziko | Cenové hladiny | Denní limity ztrát | Peníze | RebelsFunding.com | Riskovat svůj kapitál | Pohyby trhu | Obchodní instrument | Monevis Brokers Ltd. | Transparentní | A-book prop | Maximální celková ztráta | Pravidla prop firmy | MetaTrader | Poplatek | První obchody | Více peněz | E8 One | Seriózní společnost | Ziskové obchody | Pravděpodobnost série ztrátových obchodů | Crypto | Jednofázové výzvy | Programátor | Nezodpovědné obchodování | Initial balance DD | Trailing DD | Denní limity | Vice | Challenge | Monevis | Vstup do obchodu | Účty u MONEVIS | Poplatky za vedení účtu | Trh | Podmínka u prop firmy | Bernd Skorupinski | Obchodní fáze | Prop firmy | Pause allowance | Slovenská prop firma | Dylan Elchami | News trading | Maximální DD | Parametry Prop firem | Majitel | Komise | Kapitál | Stop Loss (SL) | RebelsFunding | Dolary | Gaussovo rozdělení | Fundamentální zprávy | RRR | Fáze 2 | Vlastnění více účtů | Monevis Brokers | Monte Carlo simulace | Významné fundamentální zprávy | E8 Track | Tržní podmínky | Srovnání prop trading firem | Pravidlo prop firmy | Porušení podmínek | Platforma | Začít obchodovat | Úspěšní obchodníci | KYC (ověření totožnosti) | Nástroje a strategie | Brokers | Balance | Monte Carlo | Problémy | E8 Track account | Řízení rizika | Společnosti | Fundovaný účet | Rozdělení zisku a navyšování účtu | Strategie prop tradingu | Obchodníci | Platformy | Obchodovat forex | Porušení podmínek prop firmy | Uzavírání obchodů | Zisky a ztráty | Equity | Match Trader | Prop firma | Účet u E8 | Splnění evaluace | Standard account | Známý trader | Nejlevnější účet u E8 | Obchodovat | Požadovaný zisk | Více riskovat | Obchodování zpráv | Nová prop firma | Video | Vývoj | Používání EA | Firma | Prop Trading | E8 Pro | Daily pause allowance | USA | Riziko ztráty | Varování | Výzva | Riskování celého zůstatku účtu | Nárok na fundovaný účet | 3М | Riskantní styl obchodování | Styl obchodování | Akumulování účtů | RRR (risk reward ratio) | Investovat | KYC | Maximální velikost pozice | Firmy | Páka | A-book prop firma | Money management | Expected shortfall (ES) | Rizikové parametry | Průměrné RRR | Firma MONEVIS | HFT | Jaké strategie jsou povoleny? | Potencionální zisk | Tým RebelsFunding | Vysokofrekvenční obchodování | Rizika | Trader a programátor | Ověření totožnosti | Vlastní kapitál | Risk Reward Ratio | První obchod | Vedení účtu | One account | ONE | Nástroje pro měření rizika | DD prop firmy | Komodity | Miloš Mošovský | Vstupní poplatek | Společnost | Kontaktovat MONEVIS | Skryté poplatky | Ztráta | Standard Account | FXstreet | Obchod | Riziko | Nástroj | E8 Markets | Risk | Ceny | ETH | HFT (vysokofrekvenční obchodování) | Pokles | Rozdělení zisků | Stop-Loss příkazy | Radek Zalubil | Vlastní účet | CEO | Žádosti o výplatu | Časový limit | MetaTrader 5 | Váš kapitál | A-book | Maximální denní ztráta | Bez rizika | Zisk | Výše kapitálu a ceny | Maximální ztráta | Zůstatek | Obchodování | Splnění výzvy | MetaTrader 5 (MT5) | Měna | Management | Zprávy | Údaje | FXstreet.cz | Obchody | ProCent | Value at Risk | Risk na obchod | Situace | FOREX | Trader | Fáze 1 | Zdraví | Ztráty | Slabé stránky | Akcie | Bohaté zkušenosti | Výhody | Zůstatek na účtu | Tým FXstreet.cz | Kanceláře | Daně | Nárok na výplatu | Výsledky | E8 | Používané platformy | Výše kapitálu | Zisky | Podíl na zisku | Měny | Spread | Počet fází | Začněte obchodovat | Potenciální ztráty | Srovnání prop trading | Evaluace | TIM | Celkový limit ztráty | Energie | Velký účet | Rebranding | Obchodní strategie | Výkonnost | Instrument | Riskování | High | Navyšování účtu | Ztrátové pozice | Drawdown | JDE | Podpora | Konzervativní přístup | Měny účtu | Cena | Ochrany kapitálu | Risk Management | Kryptoměny | Obchodní účty | Denní ztráta | Rozdělení zisku | Instrumenty | Pozice | Frekvence výplat | Kovy | Market | Transparentnost | Služby | Limit ztráty | Stop-Loss | Celková ztráta | Obchodujte | MT5 | USD | MetaQuotes | Měny účtů | Obchodní nástroje | Plán Škálování | Obchodní výzvy | Jaké strategie jsou povoleny | CZ | Budoucí výsledky | Prop Trading firmy | Markets | Rise | Take-Profit | Plnění výzvy | Swap | Indexy | VaR | RISE | Velikost pozice | Obchodní instrumenty | Žádost o výplatu | Trading firmy | ROCE | Navýšení | Denní drawdown | Hedging | FUNDING | Statistika | Výzvy | News
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Výhled | Index | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Pokles | Banka | Trading | Reuters | 3М | Banky | Indikátor | ČTK | Cena | Pivot



