Zvládání stresu

Růst začíná za hranicí jistoty. BT Kongres předá 25 let zkušeností v jediném dni a ukáže, jak překonávat limity
14.11.2025 BT Kongres UNLIMITED, s takovým podtitulem pořádá Broker Trust svou tradiční podzimní akci pro finanční profesionály, a to už 27. listopadu v Clarion Congress Hotelu Praha. Celý den se zaměří na to, jak zúročit 25 let zkušeností jedničky na českém trhu a jak dosahovat lepších výsledků díky překonávání limitů – nejen při poradenské práci, ale i při využívání nových technologií, rozvoji týmů nebo v osobním životě.

Náctiletých podnikavců v Česku rychle přibývá. Trefují se do potřeb své generace
22.01.2025 Každý devátý podnikatel v Česku je mladší 30 let. Od roku 2018 konstantně roste počet byznysmenů ve věku 21 až 25 let a počet náctiletých podnikavců se bezmála zdvojnásobil. Studenti sbírají zkušenosti v trainee programech a se založením vlastních start-upů jim pomáhá moderní metoda Design Thinking.

5 způsobů, jak čelit stresu při tradingu
18.01.2025 Trading na finančních trzích je v mnoha ohledech fascinující a vzrušující, ale také nevyhnutelně stresující. Kolísající trhy, ztráty, nejistota a nutnost rychlých rozhodnutí mohou být pro mnoho traderů zdrojem psychického napětí. Dlouhodobě neřešený stres má negativní dopad nejen na výkon při tradingu, ale i na fyzické a duševní zdraví. Pojďme se podívat na několik účinných způsobů, jak zvládnout tradingový stres.

Trading jako zrcadlo: Co nám trhy říkají o nás samotných?
09.01.2025 Trhy nejsou jen místem, kde obchodujeme s měnami, akciemi nebo komoditami. Jsou i zrcadlem, které nám odhaluje pravdy o nás samých – o naší psychologii, emocích a schopnostech zvládat nejistotu. Co tedy skutečně můžeme zjistit?

Investování s čistou hlavou: Proč je zvládání emocí tolik důležité
10.12.2024 Emoce jsou jako vnitřní kompas, který nás naviguje životem. Ať už si to uvědomujeme nebo ne, naše pocity výrazně ovlivňují naše myšlení a následně i naše činy. To platí nejen v oblasti financí, ale ve všech aspektech našeho života. Emoce nám říkají, jaké máme potřeby a naším úkolem je rozpoznat je, pochopit a naplnit v rámci našich možností.

Psychologie a rozhodování v prop tradingu: Jaký vliv má psychologie a emoční kontrola na rozhodování a úspěch
03.12.2024 Prop trading představuje atraktivní příležitost pro mnoho obchodníků díky možnosti spravovat větší kapitál, než jaký by si běžně mohli dovolit. Tento obchodní model ale přináší nejen technické výzvy, ale také zásadní psychologické aspekty, které nelze podceňovat. Jak poznamenává David Varga, spoluzakladatel společnosti Fintokei: "Prop trading je v mnohém podobný profesionálním sportovním závodům – ne každý se stane špičkovým závodníkem a úspěch je často o psychice a kontrolování emocí."

Přichází éra Psychologie Prop tradingu?
21.02.2024 Obchodování na finančních trzích si vybírá stále více lidí v touze po finanční nezávislosti nebo prostě kvůli vzrušení z obchodu. A zatímco mnozí začínají s vlastními úsporami na osobních účtech, prop trading představuje zcela odlišnou cestu.
Další články k tématu Zvládání stresu

„Nejdřív poznej sám sebe. Pak začni stavět obchodní systém,“ říká Sebastián G., dvacetiletá Fintokei Star ze Slovenska
16.06.2025 Dvacetiletý Sebastián právě odmaturoval a už má za sebou roky zkušeností s tradingem. Vyrůstal s tátou traderem, takže k burze měl blízko od malička. Dnes má vlastní systém, konzistentní výsledky a jasný postoj: obchoduje pro život, ne naopak. Jak vypadá jeho obchodní systém?

Cesta od indikátorů k čistému grafu
14.12.2021 Existuje velký rozdíl mezi ovládnutím technické stránky tradingu, a uměním zvládat svou vlastní psychiku. Klíč k obousměrnému pokroku je v našem mozku a v technikách, které pro trénink zvolíme.

Jak (ne)vyhořet v tradingu?
15.05.2024 Obchodování na finančních trzích může být dost psychicky náročné. Neustálý tlak na dosažení zisku, sledování trhů a zvládání rizik může vést k vyhoření. Pojďme se podívat na zásadní tipy, jak zvládat stres, udržet emocionální rovnováhu a vyhnout se vyhoření v náročném prostředí obchodování.

Jak může stres traderům pomoci
26.09.2022 Obchodování na finančních trzích přinejmenším vyžaduje, abyste se každý den potýkali s rizikem a neznámem. Je to jeho přirozená součást a nemá velký smysl s tím nějak bojovat. Tento článek vám naznačí, k čemu může stres být pro tradera dokonce užitečný.

Porozumění strachu a chamtivosti v obchodování
17.04.2023 Strach a chamtivost jsou dvě silné emoce, které významně ovlivňují chování obchodníků na finančních trzích. Tyto emoce mohou výrazně ovlivnit rozhodovací proces obchodníka a často vedou k iracionálnímu chování a neoptimálním výsledkům.

Který styl tradingu je nejlepší? Scalping, intraday nebo swing?
16.05.2025 Scalping je rychlý. Swingy pohodlné. Intradenní styl je někde mezi. Ale který přístup k obchodování skutečně přináší nejlepší výsledky? Odpověď možná není tak jednoduchá, jak se zdá.

Jak zvládnout krizi a neztratit naději. Psychologie odolnosti Ψ Marek Horňanský
02.12.2025 Krize nás často zastihne nepřipravené. Přináší nejistotu, stres a pocit, že ztrácíme kontrolu nad svým životem. V takových chvílích se ptáme ..jak to zvládnout ? Tento článek nabízí psychologický pohled na to, jak si udržet vnitřní rovnováhu a neztratit naději i když se zdá, že se svět kolem nás hroutí. Dozvíte se, co znamená psychická odolnost, proč je klíčová pro zvládání krizí a jak ji lze prakticky rozvíjet. Přináší inspiraci i konkrétní tipy, které vám pomohou proměnit krizi v příležitost k růstu. Možná právě dnes stojíte i Vy na prahu změny, která vás může posílit více, než si dokážete představit.

Výzvy Prop Tradingu, aneb Psychologie obchodování s cizím kapitálem
27.11.2023 Prop trading, neboli obchodování s cizím kapitálem po splnění pár podmínek, nabízí obrovské příležitosti, ale zároveň přináší specifické psychologické výzvy. Skoro každý trader mi během úvodní konzultace sděluje, že jeho cílem je splnit challenge a být obchodníkem v Prop trading firmě. Ačkoliv to zní lákavě, klíčem k úspěchu je zaměřit se na zdokonalení několika faktorů z psychologie tradingu, ale i z money managementu, konzistentního přístupu a mnoho dalšího.

Psychologie v Prop Tradingu a jak moc se liší od klasického obchodování?
24.05.2024 V minulém článku jsme si rozebrali risk-management v prop tradingu včetně pravděpodobnosti neúspěchu v evaluační výzvě. V dnešním článku se podíváme na jeden ze základních aspektů tradingu a to na psychologii, konkrétně se zaměřením na prop trading, i když v dost případech je psychologie prop obchodování stejná jako při obchodování na vlastním účtu, tak jsou zde odlišnosti, které je potřeba brát v potaz, jelikož každý, kdo si zkusil obchodovat jak na vlastním účtu, tak i na účtu prop firmy ví, že hlava vám funguje malinko jinak a v dost případech ještě malinko hůře než při klasickém tradingu. Dnešní téma si rozdělíme na body a každý si popíšeme. První si ale řekneme, co to vůbec psychologie v tradingu je.

Smart Money Trading: Výhoda specializace na 1 až 2 obchodní instrumenty (27. díl)
21.04.2025 V předchozí kapitole jsme si rozebrali to, jak si vybrat vhodný obchodní instrument podle konceptů likvidity. Pokud jste si nepřečetli minulou kapitolu, tak si ji doporučuji přečíst ještě před touto. V dnešní kapitole se podíváme na to, proč je vhodné se specializovat na 1 až 2 obchodní instrumenty v kontextu ICT a SMC. Jaké jsou výhody tohoto rozhodnutí, a to jak technické, tak psychologické. Pojďme se na to společně podívat.
Související klíčová slova:
Strach ztráty | Tlak ze závazku | Pocity zmaru | Méně osobního rizika | Moderní technologie | Více kapitálu k obchodování | Zkušenosti | FOMO | Vyšší kapitál k obchodování | Obchodník | Alan Pock | Chamtivost po ziscích | J&T | Workshopy | Dopad na psychologii tradingu | Sportovec | Hazard | Špatná rozhodnutí | Využití umělé inteligence | Statistiky | LIBOR | Dovednosti | Dlouhodobý úspěch | Consistency rules | Důraz na vzdělávání | Emoční inteligence | Podnikatel | Osobní rozvoj | Jak čelit stresu | Trading na finančních trzích | Michal Stupavský | Emoční stabilita | Osobní růst | Výkyvy | Psychologické dopady | Odpočinek | Porušení pravidel | Pravděpodobnost | Cvičení a meditace | Ztráty peněz | Inovátoři | Stres při tradingu | Obchodní model | Přehnané sebevědomí | Euforie po sérii ztrát | Inspirace | Silné emoční reakce | Fyzická aktivita | Spojení | Psychologie Prop tradingu | Trading je hra | Strach z porušení pravidel | Možnost obchodovat s větším kapitálem | Dosáhnout na vyšší kapitál | Přímý fundovaný účet | Strach | Tlak na dosažení výsledků | Finanční cíle | Počáteční investice | Obchodování s výrazně vyšším kapitálem | Pasivní příjmy | Psychologické dopady obchodování | Rozvíjet zdravé návyky | Stanovení realistických cílů | Prop trading mění pravidla hry | Mentoring | Obchodní pravidla | Investown | Článek o psychologii tradingu | Peníze | Fear of Missing Out | Očekávání | Expert | Jasný obchodní plán | Šance na úspěch | Možnost obchodovat | Negativní dopad | Sledování grafu | Transparentní | Allianz | Úzkost | Růst | Obchodovat s větším kapitálem | Profesionálové | Emoční kontrola | Psychologie velkých peněz | Příležitosti | Emoce pod kontrolou | Samsung | Zdravé návyky | Bariéra | Emoční obchodování | Trpělivost | Denní limity | Spolupráce | Váš trading | Dosahovat konzistentních výsledků | Psychologie tradingu | Otevřená ztráta | Analýzy | ČSOB | Kritické myšlení | Trh | Zkušenost | Prop firmy | Výkon | Ondřej Novotný | Vojta Ostatek | Nejistoty | Rozvoj odolnosti | Tradingový rozvoj | Kapitál | Základy psychologie tradingu | Pravidla a limity | Poplatek | Advantage Consulting | Jasná pravidla | Obchodování na finančních trzích | ATRIS | Obchodní výsledky | Kongres | 3М | Analyzovat trh | Více kapitálu | Splnění výzev | Vzrušení z obchodu | Strach z každého obchodu | Žádný obchod | Psychologické výzvy | Trading je maraton | Bydlení | Konzultace s kouči | Odolnost tradera | Disciplína | Autoinvest | Tradingová rozhodnutí | Období nejistoty | Investiční plán | Dopad na psychologii | Obchodní plán | Kapitál k obchodování | Výzva | Chamtivost | Nepřekonatelná psychologická bariéra | Cvičení | Analýza výsledků | Propad kapitálu | Snížit stres | V čem spočívá Psychologie Prop tradingu? | Naděje na obrat | Jak prop trading mění pravidla hry | Podnikání | Specifika psychologie Prop Tradingu | Tuzemské banky | Platformy | Společnosti | Obchodní dovednosti | Strach ze ztráty | Stres | Progresivní přetížení | Pravděpodobnost úspěchu | Finanční instituce | Sledování trhů | Vice | Stát se fundovaným traderem | Řízení rizika | Fundovaný účet | Odborné knihy | Velké zisky | FOMO (Fear of missing out) | OKTAGON | OKTAGON MMA | Libor Vojta Ostatek | Zvládání emocí | Mentální odolnost | Samsung Solve for Tomorrow | Zisky z otevřených pozic | Prop tradingové psychologie | Obchodníci | Pepa Zeman | Vývoj | Článek o psychologii | Finance | Michal Valentík | Webináře | ERA | Prop Trading | Obchodovat | Klasická Psychologie tradingu | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Michal Skořepa | Tlak na výkon | Dukascopy Europe Team | Koncentrace | Dodržování pravidel | Panika | Výnosy | Byznys | AI | Manažerka | Sebevědomí | Helena Horská | Přehnaná sebedůvěra | Investovat | Obchodní pravidla a limity | Milan Vodička | Generální ředitel | Procentuální omezení | Vzdělávání a tradingový rozvoj | Firmy | Hra pravděpodobnosti | Meditace | Emocionální reakce | Trading | Martin Gyurák | Vítězství | Investování | Hry | Trhy | Fintokei | Vyšší kapitál | CSR | Hedepy | Rizika | Naděje na obrat trhu | Psychologická bariéra | Obchodujeme | Start-upy | MMA | Zdravý úsudek | Dýchání | ONE | Stabilita | Emoční reakce | Poradenství | Solve for Tomorrow | Získání fundovaného účtu | Získat zkušenosti | Ztráta | Pravidelná analýza | Opatrné jednání | FXstreet | Conseq | Obchod | Tradeři | Přístup k větším finančním prostředkům | Pracovní trh | Michal Semotan | Citi | Ekosystém | ProTrader | Nadšení | Pocity | Ceny | Dukascopy | Praxe | Nedostatky | Instituce | Nejlepší tradeři | CEO | ERÚ | Strach a chamtivost | Euforie | Obchodní deník | Zisk | Obchodování | Jan Vejmělek | Pojišťovny | FXstreet.cz | Obchody | Portfólia | Situace | Psychologie | Trader | Dukascopy Europe | Rozhodování | Klid | Zdraví | Novinky | Ztráty | Životní styl | Akcie | Prodávat své akcie | Tým FXstreet.cz | Technologie | Vydělávání peněz | Spoluzakladatel | David Varga | Výsledky | Sport | Investice | Potenciál | Větší kapitál | Automatizace | Investujte | Pravidla hry | Psychologické aspekty | Zisky | Výplata | Nikola | Milník | Partneři | Zhodnocení | Organizace | Praha | Dlouhodobý horizont | Plány | CEO společnosti | Potenciální zisky | Myšlení | TIM | Umělé inteligence | Investiční | Příjmy | Prodej | Rozvoj | Broker Trust | Rutina | Finanční trhy | Riskování | Odvaha | Zakladatel | JDE | Zadlužení | Kurzy | Práce | Úspěch | Finanční nezávislosti | Cíle | Bezpečnost | Banky | Investiční společnosti | Šance | Analýza | Umění | Zlepšení | ČR | Portfolia | Broker | Investoři | Vizualizace | Vzdělávání | Generace Z | Emoce | CZ | Smíšené pocity | Propad | Nejistota | Panelové diskuze | Doporučení | ROCE | Vzrušení | Poradci | Velká očekávání | Investor | Zvýšený zájem
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Výhled | Index | Rezistence | Trh | Růst | Obchodování | Pokles | Banka | Trading | 3М | Reuters | Indikátor | Banky | ČTK | Cena | Pivot



