Úterý 27. červenec 2021 22:55
reklama
Purple Trading Ebook 5 strategii
reklama
Purple Trading strategie podle Milana Klebana
reklama
Swissquote Bank

TickINSIDER - objevte pravou strukturu finančních trhů (část 2.)

Napsal:   Sekce: TickINSIDER

V předchozím vzdělávacím článku jsme vás seznámili s tickINSIDER analýzou a objasnili jsme její hlavní výhody oproti ostatním veřejně běžně dostupným typům analýz založených na technické analýze. Řada obchodníků se již s tickINSIDER analýzou setkala či ji využila ve svém obchodování, a tak předchozí článek byl pro ně spíše rekapitulací. Ovšem informace v tomto článku už budou nové pro všechny obchodníky.

Dnešní vzdělávací článek je věnován popisu potenciálu tohoto nástroje a využití tickINSIDER predikce v praxi tak, aby traderovi přinesla maximální možný užitek. Ten, kdo si prohlédl historii analýz zde, velmi rychle zjistil, jak analýza vypadá a jaký komentář ji doprovází. Pokud jste tak ještě neučinili, doporučuji ze všeho nejdříve přečíst první vzdělávací článek zde a až poté pokračovat ve čtení tohoto článku.

A. Nejúčinnější využití a primární funkce analýzy tickINSIDER - Jedná se o vstupy do trhu na korekčních pohybech ve směru trendu. Jak již bylo řečeno, cenové zóny tickINSIDERu jsou oblastmi čistého sentimentu, který je nakloněn na stranu short či long. V bezprostřední hloubce trhu kolem těchto zón je tedy vysoká pravděpodobnost, že cena na trhu nabere opět původní směr trendu.

V analýzách zveřejňujeme pouze levely, které mají čistý sentiment alespoň nad 65 - 70% jednoduše proto, že zde má jedna strana trhu minimálně 2násobnou převahu (např. 70% short level znamená, že zbývajících 30% zde je long sentiment), tedy:

    70/30 = 2,33 : 1 / v prospěchu prodejců.


Na grafu výše můžeme vidět tickINSIDER analýzu na den 20.11.2015, dle dat z 19.11.2015, tedy z minulého týdne. V této situaci jsme byli svědky velmi pěkné příležitosti ke vstupům do trhu na stranu short. Reakce trhu zde byly naprosto ukázkové.

“Pokud znáte skutečnou strukturu ceny na trhu, pak korekce jsou velmi zajímavým discontem, neboli zvýhodněním - v klesajícím trendu vám dovolí prodat za vyšší cenu a v rostoucím trendu naopak, lépe přikoupit. Jednoduché pravidlo, které dalo za vznik swingovému obchodování, dodržujeme i my.“


Reakce z tickINSIDER analýzy na grafu výše je z 6.11.2015, kdy vyšla veřejně poslední analýza na stránkách Axiory zde. Dolar silně posílil po pozitivních výsledcích NFP reportu. Z grafu je patrné, jak první svíce prolomila zónu 87% short levelu a druhá pak před dalším propadem udělala korekci přesně do 2,3 pipu úzké short zóny vyznačené tickINSIDERem.

Nespočet klientů Axiory, se kterými jsem aktivně ve spojení, obchodovalo právě v těchto cenových hladinách po velmi přesné reakci trhu. Reakce trhu na vyznačený short level nabídla příležitosti k realizaci zajímavých zisků.

“Pozor! Možná vás to překvapí, ale cenové zóny tickINSIDERu, které se po výpočtu algoritmu nacházejí v oblastech běžných S/R zón technické analýzy rovnou mažeme. Je to proto, že tyto cenové zóny vidí všichni účastníci trhu a my neobchodujeme tam, kde ostatní. Jelikož to je statisticky neefektivní.?

Pro zvýšení úspěšnosti ziskových obchodů založených na tickINSIDER analýze doporučujeme po zasažení zveřejněné cenové zóny vyčkat na potvrzení reakce trhem - více o tom jaké reakce sledovat zmíníme na webináři, o kterém se dočtete níže.

B. tickINSIDER nabízí možnost přehledně zmapovat trh: Potenciální cenové pohyby a reakce lze dopředu vyhodnotit dle rozestupu jednotlivých cenových zón a jejich procentuálních hodnot, tedy můžeme určit, kde se například ještě zdá rozumné předpokládat short / long pohyby trhu a kde už nikoliv. Jak bylo často v analýze zmíněno, nejprve vždy stanovíme hlavní sentiment, kterého se držíme, což dále podkládá význam bodu A tohoto článku. Jinak řečeno, dopředu vyhodnotíme kam až jsme schopni zajít při korekci současného trendu trhu - tuto důležitou informaci je mimo jiné také možné z tickINSIDER analýzy získat.

Následující příklad ukazuje, jak se měnovému páru EUR/USD v pondělí 26.10.2015 podaří prorazit 2 short levely (označeno zelenou linií na grafu níže), i když předchozí seance byla ve znamení silného klesajícího pohybu trhu. Tento pohyb vám napoví, že kupci sílí a musíte proto přehodnotit původně shortový plán nebo alespoň snížit plánovanou lotáž, protože short obchody mohou představovat zvýšené riziko.

Situace, která je vyznačena červeným kruhem, byla ukázkovou příležitostí ke vstupu do shortu, která by přinesla ziskový obchod, avšak dle běžně dostupné technické analýzy byste nejspíš tento short obchod otevřít neměli kvůli předchozí aktivitě kupců. To, jaký pohyb trhu měnového páru EUR/USD následoval, je patrné z grafu. Další zajímavá příležitost byl později možný long obchod na short levelu 85% (zelený kruh na grafu níže).


Proč právě long obchod na shortovém levelu? Spekulujeme totiž na původní pohyb, kde byli aktivnější kupci. Jen tím však k průrazu prodejních levelů nedojde. Aktivita, která k tomu vede, je skutečně významná - více o nákupech na short levelech najdete v bodu C níže.

Původní analýzu tickINSIDER na měnový pár EUR/USD pro den 23.10.2015 můžete najít zde.

Věděli jste, že falešný “break-out? (průraz) je pouze knížní klišé? Jde o jev, ke kterému vede aktivace Stop-Lossů nahromaděných v tzv. hloubce trhu, kde se proti těmto Stop-Lossům exekuují objednávky tzv. velkých hráčů tak, aby u jejich gigantického objemu eliminovali slippage neboli skluz na minimum. Jedna z vlastností tickINSIDERu je, že tyto zóny lze velmi účinně v trhu vyhledat.

C. Konec trendu - příchod korekce: Věčné téma, které se bohužel často stává zkázou obchodních účtů neúspěšných obchodníků. Spekulovat na to, kdy přijde korekce v silném trendu, je základní traderský zlozvyk. Takové obchody má na svědomí obvykle naše ego, které nás neustále přesvědčuje o tom, že se díváme do křišťálové koule a že nyní se již trh určitě otočí. Důležité je říct, že tickINSIDER není svatý grál, ale díky obratné práci s několikanásobně větším množstvím dat než jsme schopní pouhým traderským okem v obchodní platformě sledovat (více o tom v článku zde), nám dává obrovskou výhodu rozpoznat, kde se současný růst či propad ceny může s vysokou pravděpodobností zastavit.

Z grafu níže je patrné, že cenový propad trhu se několikrát přesně zastavil v oblasti vyznačené short zóny. Proč? Odpověď zní jednoduše, pokud by se cena dostala výrazněji pod tento short level, pak by se zóna short ocitla nad cenou a tím dala signál chytrým účastníkům trhu, že na tomto levelu lze alokovat čekající příkazy typu sell-limit či počkat na obchodní příkaz za tržní cenu, což by způsobilo další pokles trhu, který by nezapadl do scénáře druhé strany trhu, v tomto případě kupců. Na grafu níže můžete vidět další z dostupné historie analýz (tickINSIDER pro den 27.10.2015 můžete najít zde), kde jsme právě short zónu udávali jako důležité pásmo, které kupci nebudou chtít opustit.


Vážení obchodníci a obchodnice, uvedli jsme řadu příkladů, jak bylo v minulosti možné analýzy tickINSIDER zužitkovat ke zpřesnění realizovaných obchodů a vylepšení obchodních výsledků. Všechny příklady pochází z doby, kdy byl tickINSIDER veřejně dostupný na našich stránkách www.axiory.cz a prostřednictvím RSS kanálu také v FX zpravodajství portálu FXstreet.cz. Šířka pásma zveřejňovaných levelů se obvykle pohybuje v rozmezí od 1 do 5 pipů a poskytují komplexní informace o aktuální situaci na trhu.

Nadále tickINSIDER analýza bude vycházet občasně na stránkách www.axiory.cz a také na portálu FXstreet.cz vždy pro jediný měnový pár, komoditu či akciový index.

Máte-li zájem analýzy tickINSIDER obdržet každý obchodní den v týdnu přímo do vaší MT4 platformy, pak si u Axiory založte obchodní demo účet na stránkách www.axiory.cz. Všechny demo účty založené do neděle 13.12.2015 obdrží právě od tohoto dne 30ti denní přístup k softwaru zakreslující v obchodní platformě MT4 analýzu tickINSIDER zdarma, pokud o ní požádáte prostřednictvím emailu či telefonicky. Propojíme váš demo účet s naším serverem a ten vám denně vykreslí hladiny tickINSIDER analýzy automaticky do grafu.

Od února 2016 pak budou mít po splnění kritérií přístup k softwaru tickINSIDER analýzy pouze klienti s aktivním reálným obchodním účtem Axiory. Tito klienti zároveň mohou získat přístup k tickINSIDER analýze pro majors měnové páry (EUR/USD, GBP/USD, USD/JPY a další), komodity (ropa, zlato a další) a akciové indexy včetně oblíbeného německého akciového indexu DAX30 či amerického akciového indexu S&P 500.

Závěrem si vás dovoluji pozvat na webinář na téma tickINSIDER, který bude odvysílán v pátek 4.12.2015 od 16:30.

Na webináři budeme detailně probírat, jak využít 30denní verzi zdarma na maximum tak, aby jste skutečne otestovali, jakou hodnotu pro vás tickINSIDER představuje. Webinář je zdarma a pro registraci je potřebný pouze platný email, kam po registraci obdržíte heslo pro přihlášení na webinář. Bez předchozí registrace nebude možné webinář absolvovat.

Více informací najdete v jedinečném tickINSIDER webináři ZDE.

V případě jakýchkoli otázek či nejasností mě neváhejte kontaktovat přes email lnemec@axiory.eu nebo nás navštivte v pražské kanceláři Axiory Europe v ulici Revoluční 7, Praha 1.

Axiory Europe je brokerská značka, vlastněná a provozovaná společností R Capital Solutions Ltd., Markou Botsari 3, 3040 Limassol, licencovaným kyperským obchodníkem s cennými papíry, regulovaným CySEC, číslo licence: 246/14.

Hodnocení článku:
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Testování Parabolic Expert Advisor (EA)
  Dnes se seznámíme s obchodním algoritmem založeným na Parabolic SAR, ale s jednodušším systémem. Parabolic EA je jednoduchý robot, který obchoduje pouze na základě signálů indikátoru Parabolic.
 • Test Stochastic Expert Advisor
  Dnes vás seznámíme s robotem, který je založený na signálech standardního matematického indikátoru. Stochastic Expert Advisor (EA) je algoritmus, který využívá překoupené a přeprodané oblasti indikátoru se stejným názvem. Má však originální nádech.
 • Tether zamiešla karty. Budeme svedkami pumpy na kryptomenách?
  Ahojte traderi. Tento článok bude odo mňa trochu iný. Nepozrieme sa totiž klasicky na technickú analýzu, ale pozrieme sa na jeden zaujímavý fundament o ktorom sa až tak nehovorí, ale môže mať obrovský dopad na trh. Jedná sa o Tether a jeho obrovský nárast.
 • Těžba ropy klesá, ale stačí to na růst cen?
  Ropný kartel OPEC a přidružené země v čele s Ruskem by již od začátku května měly aplikovat bezprecedentní těžební škrty ve výši 9,7 mil. barelů denně. K tomu mohutným tempem klesají dodávky ropy na trh ze zemí, jako jsou Spojené státy, Kanada a Norsko, protože tam se stává řada těžebních polí při aktuálních cenách nerentabilní.
 • Těžce předpovídatelný NFP report
  USDINX, GBPJPY, EURNZD, EURGBP
 • Těžký život tradera aneb 14 dní bez obchodu
  Zamyšlení na rukou sedícího si učně tradingu
 • TFP analýza Bitcoinu
  Vždy používám více faktorovou analýzu. Ve zkratce by se dalo říci, že je to mix technické, fundamentální a psychologické analýzy s mikro i makro pohledem na dané aktivum se špetkou vlastního vhledu/úsudku/názoru.
 • The Turtles
  Velice mě zaujal jistý člověk jménem Richard Dennis, úspěšný komoditní obchodník s jeho experimentem který vstoupil do dějin obchodování.
 • Thinkpad F-X1 Carbon
  V týdnu jsem mentoroval klienta a spojovali jsme se do cizí země. Na závěr mi řekl, že si nemyslel, že forex na kruháku je pravda, ale chodí takhle okolo bazénu v oné cizí zemi a všimne si ženy, která se tam opaluje na lehátku a na klíně má notebook a v něm platformu s grafy a nejmenovanou stránku o forexu v českém jazyce (asi můj web – úsměv). Řekl: „Narazil jsem tady na ženskou – traderku. A ještě k tomu je to pěkná baba.“ Václav je velmi solidní muž a pokud toto řekl, asi musela být vážně kus (smích). „Teď už vím, že stát se může všechno – to nevymyslíš.“ Měl pravdu. A nepravděpodobné se stalo zase. Nepřipomíná vám to něco? Také máte pocit, že se nám v životě a na trhu až příliš často děje nepravděpodobné? Mimochodem, zeptal jsem se Václava, jestli byla večeře a tak (smích), a on mi na to řekl, že je na dovolené s rodinou, takže večeře (a tak..) při svíčkách a svíčkových formacích se nekonala.. (velký smích). Asi takové ambivalentní pocity, jako když se vaše tchýně zabije ve vašem novém autě.
 • TickINSIDER: Nový přístup k predikci trhů (část 1.)
  V Axiory dlouhodobě usilujeme o vylepšení podmínek pro každého tradera, který s námi má zájem obchodovat. Je potřeba si uvědomit, že Axiory není jen brokerský dům s mezibankovní realizací obchodních příkazů, ale také velký tým místních i zahraničních obchodních specialistů. Zamyslíte-li se, není pro tradera nic lepšího, než mít kvalitního partnera, který pokryje veškeré klientské požadavky a přání, ať už jsou to věci procesní či technologické.
 • Ti, kteří to umí...
  Osobně znám tři full-time tradery...
 • Tip jak použít indikátor ATR
  Všichni se čas od času ve své strategii trápíme otázkami, pro jak velké RRR si chodit, kam nastavit Take-Profit (TP) a kam Stop-Loss (SL). Upřímně, není jednoduché tyto hodnoty najít, tím spíše, že trh se neustále mění a to, co platilo před časem, už nemusí platit dnes. Stejný problém jsem pochopitelně řešil i já ve své strategii a tak vám zkusím dát tip, jak si toto trápení vyřešit.
 • Tipy a triky jak se svézt na dokonalém trendu
  Představa svézt se na vlně trendu je něco, co tradery většinou k samotnému obchodování přivádí. Na forexu se však trendy neformují tak často.
 • Tipy jak zbavit vaší obchodní seanci špatných návyků
  Jedním z hlavních úkolů každého obchodníka by mělo být zbavení se špatných obchodních návyků, které jsou brzdou pro dosažení tolik zmiňovaného obchodníkova „svatého grálu“.
 • Tipy nejlepších obchodníků na světě
  Pokud máte problém uspět ve světě tradingu, akcií a investování rozhodně není hanba vrátit se k základům a inspirovat se několika radami od investorských velikánů jako jsou Warren Buffett, či George Soros.
 • Tisková konference Tricheta rozhodne o krátkodobém osudu eura
  Čtvrtek přinese několik velmi důležitých dat a událostí, které budou mít velký vliv na vývoj na měnovém trhu. Pro Sterling bude důležitý Halifax HPI, tedy indikátor trhu s realitami, který se očekává na 0,6% po minulém pádu o -1,5% a změna v průmyslové výrobě, která se čeká na 0,7% po minulém pádu o -0,9%. Sterling je na tom proti USD v poslední době překvapivě dobře, což můžeme přičítat obrovskému pádu na páru EURGBP. Pokud výsledky těchto indikátorů zklamou, lze očekávat výrazný pád páru GBPUSD. Dalšími kriticky důležitými ukazateleli jsou indikátor ukazující množství kvantitativního uvolňování, který by měl být 200 miliard a míra úrokových sazeb, která zůstane na 0,5%. Zvýšení množství kvantitativního uvolňování by mělo drastický dopad na vývoj GBP proti všem měnám. Žádné zvýšení se ale ve čtvrtek nečeká.
 • TMA NA FOREXU
  Obchodování na forexu je ta nejjednodušší nejtěžší práce, jakou znám. K forexu se dostanete tak, že uvidíte velké pohyby a velké možnosti a řeknete si, že to bude jednoduché: koupíte a počkáte si až to bude zisk. Tučný zisk. A pak se vydáte za svými sny. Klasický scénář předkládaný internetovými prodejci. Koupíte. Počkáte si. A něco se pokazí. Je to tučný pohyb. Ale to znaménko mínus zabíjí původní euforii a vyvolává stres. Je to jako by vám na záda naložili pytel plný cementu a vy ho nosili celý boží den. Někdy to trvá déle. Hodně dlouho. A vy jste úplně vystresovaní, totálně unavení a uvědomujete si, že ty bannery na internetu vám lhaly a že tohle je vážně dřina. A rozhodnete se skončit. Hodně lidí se často také rozhodne jít na všemožné diskuse a pod rouškou anonymity pustit ven co nejvíce své frustrace a závisti vůči několika vyvoleným, kterým se daří tuhle dřinu zvládat, a veškeré výsledky a vliv si zaslouží každým coulem. Jednoduše jsme takoví: Češi (smích).
 • Tomu prostě nelze odolat
  Právě jsem si otevřel jeden informační server a vidím nadpis týkající se kryptoměn. Asi vteřinu jsem se bránil, ale znáte můj názor na kryptoměny, takže nebylo možné odolat a musím k tomu něco napsat.
 • Too big to fail?
  Trocha odľahčenia nezaškodí, a tak to bude dnes na inú tému, ale predsa len myslím, že to bude stáť za zamyslenie. Tak niečo málo z môjho pohľadu na svet.
 • Top Down Trading
  Psal o tom už Elder v knize, která byla tady u nás před 10 lety povinnou četbou pro každého, kdo chtěl o obchodování něco vědět. On to nazýval Triple Screen. Vlastně ani nevím, jestli to bylo stejné jako to, co obchoduji, ale podobné to asi bylo. Už jsem na to dávno zapomněl. Ale dnes si říkám, že ten chlápek měl pravdu. Není nad to mít přehled o trhu shora až dolů. Signál je potom jenom spouštěč, nic víc a nic míň.
 •  


  Diskuse ke článku

  Diskuse je přístupná pouze pro registrované uživatele.
  Přihlásit se | Nová registrace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Capital.com euro