TickINSIDER - objevte pravou strukturu finančních trhů (část 2.)

Napsal:   Sekce: TickINSIDER

V předchozím vzdělávacím článku jsme vás seznámili s tickINSIDER analýzou a objasnili jsme její hlavní výhody oproti ostatním veřejně běžně dostupným typům analýz založených na technické analýze. Řada obchodníků se již s tickINSIDER analýzou setkala či ji využila ve svém obchodování, a tak předchozí článek byl pro ně spíše rekapitulací. Ovšem informace v tomto článku už budou nové pro všechny obchodníky.

Dnešní vzdělávací článek je věnován popisu potenciálu tohoto nástroje a využití tickINSIDER predikce v praxi tak, aby traderovi přinesla maximální možný užitek. Ten, kdo si prohlédl historii analýz zde, velmi rychle zjistil, jak analýza vypadá a jaký komentář ji doprovází. Pokud jste tak ještě neučinili, doporučuji ze všeho nejdříve přečíst první vzdělávací článek zde a až poté pokračovat ve čtení tohoto článku.

A. Nejúčinnější využití a primární funkce analýzy tickINSIDER - Jedná se o vstupy do trhu na korekčních pohybech ve směru trendu. Jak již bylo řečeno, cenové zóny tickINSIDERu jsou oblastmi čistého sentimentu, který je nakloněn na stranu short či long. V bezprostřední hloubce trhu kolem těchto zón je tedy vysoká pravděpodobnost, že cena na trhu nabere opět původní směr trendu.

V analýzách zveřejňujeme pouze levely, které mají čistý sentiment alespoň nad 65 - 70% jednoduše proto, že zde má jedna strana trhu minimálně 2násobnou převahu (např. 70% short level znamená, že zbývajících 30% zde je long sentiment), tedy:

    70/30 = 2,33 : 1 / v prospěchu prodejců.


Na grafu výše můžeme vidět tickINSIDER analýzu na den 20.11.2015, dle dat z 19.11.2015, tedy z minulého týdne. V této situaci jsme byli svědky velmi pěkné příležitosti ke vstupům do trhu na stranu short. Reakce trhu zde byly naprosto ukázkové.

“Pokud znáte skutečnou strukturu ceny na trhu, pak korekce jsou velmi zajímavým discontem, neboli zvýhodněním - v klesajícím trendu vám dovolí prodat za vyšší cenu a v rostoucím trendu naopak, lépe přikoupit. Jednoduché pravidlo, které dalo za vznik swingovému obchodování, dodržujeme i my.“


Reakce z tickINSIDER analýzy na grafu výše je z 6.11.2015, kdy vyšla veřejně poslední analýza na stránkách Axiory zde. Dolar silně posílil po pozitivních výsledcích NFP reportu. Z grafu je patrné, jak první svíce prolomila zónu 87% short levelu a druhá pak před dalším propadem udělala korekci přesně do 2,3 pipu úzké short zóny vyznačené tickINSIDERem.

Nespočet klientů Axiory, se kterými jsem aktivně ve spojení, obchodovalo právě v těchto cenových hladinách po velmi přesné reakci trhu. Reakce trhu na vyznačený short level nabídla příležitosti k realizaci zajímavých zisků.

“Pozor! Možná vás to překvapí, ale cenové zóny tickINSIDERu, které se po výpočtu algoritmu nacházejí v oblastech běžných S/R zón technické analýzy rovnou mažeme. Je to proto, že tyto cenové zóny vidí všichni účastníci trhu a my neobchodujeme tam, kde ostatní. Jelikož to je statisticky neefektivní.?

Pro zvýšení úspěšnosti ziskových obchodů založených na tickINSIDER analýze doporučujeme po zasažení zveřejněné cenové zóny vyčkat na potvrzení reakce trhem - více o tom jaké reakce sledovat zmíníme na webináři, o kterém se dočtete níže.

B. tickINSIDER nabízí možnost přehledně zmapovat trh: Potenciální cenové pohyby a reakce lze dopředu vyhodnotit dle rozestupu jednotlivých cenových zón a jejich procentuálních hodnot, tedy můžeme určit, kde se například ještě zdá rozumné předpokládat short / long pohyby trhu a kde už nikoliv. Jak bylo často v analýze zmíněno, nejprve vždy stanovíme hlavní sentiment, kterého se držíme, což dále podkládá význam bodu A tohoto článku. Jinak řečeno, dopředu vyhodnotíme kam až jsme schopni zajít při korekci současného trendu trhu - tuto důležitou informaci je mimo jiné také možné z tickINSIDER analýzy získat.

Následující příklad ukazuje, jak se měnovému páru EUR/USD v pondělí 26.10.2015 podaří prorazit 2 short levely (označeno zelenou linií na grafu níže), i když předchozí seance byla ve znamení silného klesajícího pohybu trhu. Tento pohyb vám napoví, že kupci sílí a musíte proto přehodnotit původně shortový plán nebo alespoň snížit plánovanou lotáž, protože short obchody mohou představovat zvýšené riziko.

Situace, která je vyznačena červeným kruhem, byla ukázkovou příležitostí ke vstupu do shortu, která by přinesla ziskový obchod, avšak dle běžně dostupné technické analýzy byste nejspíš tento short obchod otevřít neměli kvůli předchozí aktivitě kupců. To, jaký pohyb trhu měnového páru EUR/USD následoval, je patrné z grafu. Další zajímavá příležitost byl později možný long obchod na short levelu 85% (zelený kruh na grafu níže).


Proč právě long obchod na shortovém levelu? Spekulujeme totiž na původní pohyb, kde byli aktivnější kupci. Jen tím však k průrazu prodejních levelů nedojde. Aktivita, která k tomu vede, je skutečně významná - více o nákupech na short levelech najdete v bodu C níže.

Původní analýzu tickINSIDER na měnový pár EUR/USD pro den 23.10.2015 můžete najít zde.

Věděli jste, že falešný “break-out? (průraz) je pouze knížní klišé? Jde o jev, ke kterému vede aktivace Stop-Lossů nahromaděných v tzv. hloubce trhu, kde se proti těmto Stop-Lossům exekuují objednávky tzv. velkých hráčů tak, aby u jejich gigantického objemu eliminovali slippage neboli skluz na minimum. Jedna z vlastností tickINSIDERu je, že tyto zóny lze velmi účinně v trhu vyhledat.

C. Konec trendu - příchod korekce: Věčné téma, které se bohužel často stává zkázou obchodních účtů neúspěšných obchodníků. Spekulovat na to, kdy přijde korekce v silném trendu, je základní traderský zlozvyk. Takové obchody má na svědomí obvykle naše ego, které nás neustále přesvědčuje o tom, že se díváme do křišťálové koule a že nyní se již trh určitě otočí. Důležité je říct, že tickINSIDER není svatý grál, ale díky obratné práci s několikanásobně větším množstvím dat než jsme schopní pouhým traderským okem v obchodní platformě sledovat (více o tom v článku zde), nám dává obrovskou výhodu rozpoznat, kde se současný růst či propad ceny může s vysokou pravděpodobností zastavit.

Z grafu níže je patrné, že cenový propad trhu se několikrát přesně zastavil v oblasti vyznačené short zóny. Proč? Odpověď zní jednoduše, pokud by se cena dostala výrazněji pod tento short level, pak by se zóna short ocitla nad cenou a tím dala signál chytrým účastníkům trhu, že na tomto levelu lze alokovat čekající příkazy typu sell-limit či počkat na obchodní příkaz za tržní cenu, což by způsobilo další pokles trhu, který by nezapadl do scénáře druhé strany trhu, v tomto případě kupců. Na grafu níže můžete vidět další z dostupné historie analýz (tickINSIDER pro den 27.10.2015 můžete najít zde), kde jsme právě short zónu udávali jako důležité pásmo, které kupci nebudou chtít opustit.


Vážení obchodníci a obchodnice, uvedli jsme řadu příkladů, jak bylo v minulosti možné analýzy tickINSIDER zužitkovat ke zpřesnění realizovaných obchodů a vylepšení obchodních výsledků. Všechny příklady pochází z doby, kdy byl tickINSIDER veřejně dostupný na našich stránkách www.axiory.cz a prostřednictvím RSS kanálu také v FX zpravodajství portálu FXstreet.cz. Šířka pásma zveřejňovaných levelů se obvykle pohybuje v rozmezí od 1 do 5 pipů a poskytují komplexní informace o aktuální situaci na trhu.

Nadále tickINSIDER analýza bude vycházet občasně na stránkách www.axiory.cz a také na portálu FXstreet.cz vždy pro jediný měnový pár, komoditu či akciový index.

Máte-li zájem analýzy tickINSIDER obdržet každý obchodní den v týdnu přímo do vaší MT4 platformy, pak si u Axiory založte obchodní demo účet na stránkách www.axiory.cz. Všechny demo účty založené do neděle 13.12.2015 obdrží právě od tohoto dne 30ti denní přístup k softwaru zakreslující v obchodní platformě MT4 analýzu tickINSIDER zdarma, pokud o ní požádáte prostřednictvím emailu či telefonicky. Propojíme váš demo účet s naším serverem a ten vám denně vykreslí hladiny tickINSIDER analýzy automaticky do grafu.

Od února 2016 pak budou mít po splnění kritérií přístup k softwaru tickINSIDER analýzy pouze klienti s aktivním reálným obchodním účtem Axiory. Tito klienti zároveň mohou získat přístup k tickINSIDER analýze pro majors měnové páry (EUR/USD, GBP/USD, USD/JPY a další), komodity (ropa, zlato a další) a akciové indexy včetně oblíbeného německého akciového indexu DAX30 či amerického akciového indexu S&P 500.

Závěrem si vás dovoluji pozvat na webinář na téma tickINSIDER, který bude odvysílán v pátek 4.12.2015 od 16:30.

Na webináři budeme detailně probírat, jak využít 30denní verzi zdarma na maximum tak, aby jste skutečne otestovali, jakou hodnotu pro vás tickINSIDER představuje. Webinář je zdarma a pro registraci je potřebný pouze platný email, kam po registraci obdržíte heslo pro přihlášení na webinář. Bez předchozí registrace nebude možné webinář absolvovat.

Více informací najdete v jedinečném tickINSIDER webináři ZDE.

V případě jakýchkoli otázek či nejasností mě neváhejte kontaktovat přes email lnemec@axiory.eu nebo nás navštivte v pražské kanceláři Axiory Europe v ulici Revoluční 7, Praha 1.

Axiory Europe je brokerská značka, vlastněná a provozovaná společností R Capital Solutions Ltd., Markou Botsari 3, 3040 Limassol, licencovaným kyperským obchodníkem s cennými papíry, regulovaným CySEC, číslo licence: 246/14.

Hodnocení článku:
Sdílení článku:
Facebook

Čtěte více

 • Teorie aukce - otevírací typy
  Minulý týden jsme se zabývali reakční a iniciativní aktivitou, která vysvětluje pohyby zejména po otevření obchodní seance. Reakční aktivitu jsme definovali jako návrat do předchozí rovnovážné oblasti a iniciativní aktivitu naopak jako pohyby směrem od rovnovážné oblasti. Ale jak můžeme zjistit, kterou aktivitu máme očekávat? Jestli máme očekávat spíše reakční či iniciativní aktivitu nám napoví otevírací typy seancí, které si probereme v dnešním článku.
 • Teorie aukce – princip pohybu trhu
  V prvním díle o teorii aukce jsme si řekli základní princip, na kterém tento koncept funguje. Jen pro zopakování, teorie aukce nám poskytuje logiku za pohybem ceny. Porovnává aktivitu kupců a prodejců a vysvětluje jednotlivé tržní pohyby. V dnešním díle se zaměříme na základní princip pohybu trhu a cenového vývoje.
 • Teorie aukce – reakční, iniciativní aktivita
  Základní pojmy profilu trhu jako jsou LVN, HVN, POC nebo rovnovážnou oblast již známe z minulého dílu našeho seriálu o teorii aukce. O rovnovážné oblasti se budeme bavit i v tomto díle, a to z důvodu reakční a iniciativní aktivity.
 • Teorie aukce - základní pojmy profilů
  V minulém díle seriálu o teorii aukce jsme se zaměřili na zobrazení informací teorie aukce pomocí tzv. profilů trhu. Profily jsme představili objemové, založené na počtu zobchodovaných kontraktů a Market Profile, které jsou založené na 30min úsecích TPO. Dnes se podíváme na jednotlivé cenové hladiny, na které nás teorie aukce a profily upozorňují.
 • Test brokera - Admiral Markets
  Tříměsíční zkušenosti s účtem - AM Pro.
 • Těžce předpovídatelný NFP report
  USDINX, GBPJPY, EURNZD, EURGBP
 • Těžký život tradera aneb 14 dní bez obchodu
  Zamyšlení na rukou sedícího si učně tradingu
 • The Turtles
  Velice mě zaujal jistý člověk jménem Richard Dennis, úspěšný komoditní obchodník s jeho experimentem který vstoupil do dějin obchodování.
 • Thinkpad F-X1 Carbon
  V týdnu jsem mentoroval klienta a spojovali jsme se do cizí země. Na závěr mi řekl, že si nemyslel, že forex na kruháku je pravda, ale chodí takhle okolo bazénu v oné cizí zemi a všimne si ženy, která se tam opaluje na lehátku a na klíně má notebook a v něm platformu s grafy a nejmenovanou stránku o forexu v českém jazyce (asi můj web – úsměv). Řekl: „Narazil jsem tady na ženskou – traderku. A ještě k tomu je to pěkná baba.“ Václav je velmi solidní muž a pokud toto řekl, asi musela být vážně kus (smích). „Teď už vím, že stát se může všechno – to nevymyslíš.“ Měl pravdu. A nepravděpodobné se stalo zase. Nepřipomíná vám to něco? Také máte pocit, že se nám v životě a na trhu až příliš často děje nepravděpodobné? Mimochodem, zeptal jsem se Václava, jestli byla večeře a tak (smích), a on mi na to řekl, že je na dovolené s rodinou, takže večeře (a tak..) při svíčkách a svíčkových formacích se nekonala.. (velký smích). Asi takové ambivalentní pocity, jako když se vaše tchýně zabije ve vašem novém autě.
 • TickINSIDER: Nový přístup k predikci trhů (část 1.)
  V Axiory dlouhodobě usilujeme o vylepšení podmínek pro každého tradera, který s námi má zájem obchodovat. Je potřeba si uvědomit, že Axiory není jen brokerský dům s mezibankovní realizací obchodních příkazů, ale také velký tým místních i zahraničních obchodních specialistů. Zamyslíte-li se, není pro tradera nic lepšího, než mít kvalitního partnera, který pokryje veškeré klientské požadavky a přání, ať už jsou to věci procesní či technologické.
 • 9. MQL4 - Moje první strategie (1/2)
  V tomto díle si společně napíšeme vlastní strategii. Začneme nejprve vytvořením knihovny s pomocnými funkcemi pro obchodování.
 • 8 pips
  Dnes mi dorazila zpráva od mého dobrého přítele. Napsal mi v ní: "Tak dneska jsem vydělal jen 8 pips". Trh EUR/USD se dnes do této chvíle pohyboval v rozmezí High a Low asi 80 pips. Nabízí se zde otázka: Je 8 pips profitu za jeden den skutečně tak málo?
 • 8. MQL4 - Tester strategií
  V tomto díle se v rychlosti seznámíme s testerem strategií, který nám pak poslouží k testování a ladění naší strategie.
 • 7 tipů pro efektivní skalpování
  Dozvíte se, na co byste si měli dát pozor, co si důkladně promyslet a v jakých oblastech na sobě pracovat, abyste se stali ziskovým skalperem.
 • 7. MQL4 - Funkce pro obchodování
  V tomto díle si představíme poslední oblast jazyka MQL4 tak, abychom byli schopni napsat svoji vlastni strategii pro automatizované obchodování a tím jsou funkce pro práci s pokyny.
 • 6. MQL4 - Technické indikátory
  V tomto díle se podíváme funkce, které vracejí data jednotlivých indikátorů.
 • 5 velkých mýtů o obchodování forexu
  Pokud jste ve světě obchodování forexu nováček a hledáte informace, jak vůbec začít, vězte, že v tomto odvětví platí, že je propleteno spoustou balastu a zkreslených informací. Po čas celé své tradingové kariéry se budete neustále zdokonalovat a nejspíš vyhledávat nové informace a rady na internetu.
 • 5 rozdielov v tradingu kryptomien a forexu
  Dnes vám opíšem 5 zásadných rozdielov pri tradingu krypto trhu a forexových mien. Každá je v niečom lepšia a v niečom horšia a idem na tie rozdiely poukázať. Aj keď je tu kryptosvet iba necelých 10 rokov a forex niekoľkonásobne viac, tak popularita týchto trhov je celkom podobná.
 • 5 rozdielov v tradingu kryptomien a akcii
  V dnešnom blogu Vám vysvetlím zásadných 5 rozdielov pri tradingu a akciach. Každé má svoje pro a proti, no jeden trh je regulovaný a druhý nie je a tam začínajú všetky problémy aj príležitosti. Veľa začiatočníkov verí, že kupovanie kryptomeny cez krypto burzu je ako kupovať akcie cez brokera, no pravda je inde.
 • 5 nejsilnějších emocí tradera
  Psychologie obchodování je nedílnou součástí každého z nás. Trhy jsou jakýmsi živým organismem, u kterého se snažíme racionálním přístupem zanalyzovat jeho vývoj, což vytváří rozpor mezi očekáváním a konečným výsledkem.
 •  


  Diskuse ke článku

  Diskuse je přístupná pouze pro registrované uživatele.
  Přihlásit se | Nová registrace

avatar

Autor:

Lukáš Němec - Axiory

Hodnocení autora:
BUSINESS DEVELOPMENT / AXIORY EUROPE. Aktivní intradenní obchodník s hlavními forex páry. Za jeho konzistentními výsledky stojí především řada vlastních, profesionálních nástrojů, které kontinuálně vyvíjí a následně programuje. Mezi další zkušenosti patří nejen mentoringy menších skupin obchodníků, ale také praxe z prostředí nadnárodního brokerského domu. Neustálé vzdělávání považuje za nejdůležitější aspekt obchodování. Díky tomu je schopen vysvětlit klientovi i ty nejmenší technické detaily, tak málo komunikované, přitom tak důležité pro každého obchodníka.
Bližší informace o autorovi >>
reklama
Bernstein Bank - seminar

Kurzy obchodování

Bře
23

Juniorská škola tradingu - Forex I-II (Praha)

Juniorská škola tradingu - Forex I-II je určena pro začínající tradery. Pokud chcete vyzkoušet něco nového, vymanit se z davu a být úspěšný v obchodování na finančních trzích, tak je tento seminář určen právě vám.

Dub
13

Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy na FOREXu

FXstreet.cz představuje unikátní seminář s hostem - Patrikem Urbanem, který působil jako profesionální trader na Wall Streetu. Praktické použití technické analýzy, Price Action a obchodní systémy ziskových traderů. Kromě Patrika Urbana na semináři jako host vystoupí také full-time trader Jakub Hodan.

Kvě
18

Exkluzivní VIP seminář: Obchodujte jako bankovní trader!

Představujeme vám exkluzivní seminář, který účastníky semináře posouvá mezi tradingovou elitu. V průběhu semináře se dozvíte veřejně nedostupné informace o tom, jak ve skutečnosti funguje forex, pravdu o retailových brokerech a další veřejně nedostupné informace z obchodování bank a tradingu na institucionální úrovni.

Literatura

titulka_smallsize.jpg

Novinka! Kniha "Jak se stát forexovým obchodníkem" Ondřeje Hartmana vychází ve druhém a výrazně rozšířeném vydání!

Kniha vychází již ve druhém, ale tentokrát výrazně upraveném a rozšířeném vydání. Kniha je koncipována tak, aby byla užitečným průvodcem jak začínajícím obchodníkům bez zkušeností, tak i těm, kdo na forexu již obchodují a potřebují si prohloubit své znalosti.

Day_Trading_obalka_78x110.jpg

Kniha "FOREX – Ziskové intradenní a swingové obchodní strategie" od Kathy Lien vychází v češtině!

Je nám velikou ctí, že můžeme obohatit český a slovenský forexový trh světově uznávanou knihou číslo 1 pro každého, kdo chce do hloubky pochopit fungování největšího světového finančního trhu.

C:\fakepath\kathy-lien-08112017.jpg

Světový bestseller o tradingu v češtině! Úspěšní obchodníci: Jak běžní lidé porážejí Wall Street v jeho vlastní hře

Jedna z nejprodávanějších knih od Kathy Lien právě vychází v českém překladu! Obsahuje sérii rozhovorů Kathy Lien s nejúspěšnějšími tradery. Tato kniha se stala inspirací pro tisíce čtenářů po celém světě. Setkáte se v ní s příběhy obyčejných lidí, kteří dokázali zbohatnout díky systematickému dodržování konkrétních pravidel v tradingu. Bez ohledu na jejich povolání jsou dnes úspěšnými obchodníky a investory. V této knize vám budou představeny jejich obchodní přístupy a strategie, které vám pomohou pochopit, jak lze pomocí vlastní píle dosáhnout úspěchu ve zdánlivě složitém světě tradingu.

Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:


FXstreet.cz - forex, komodity, kryptoměny, trading, zpravodajství

Nezávislý investiční server zaměřený na forex, komodity, kryptoměny, trading a zpravodajství. Vzdělávací články, cenové grafy, cizí měny, semináře, ekonomické a forex zprávy.
reklama
Bossa mentoring
reklama
LYNX Cesta Tradera
reklama
LYNX Cesta Tradera
reklama
Admiral Markets SE