Nizozemský regulátor

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
16.06.2023 1) Americká společnost BlackRock, která je největším správcem aktiv na světě, zažádala o povolení zřídit bitcoinový burzovně obchodovaný fond (ETF). Ten má investorům umožnit vložit peníze do třídy aktiv, která se v posledních měsících dostala pod tlak regulátorů. Firma plánuje používat jako uschovatele společnost Coinbase. Podle agentury Reuters to vyplývá z dokumentů určených americké Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC).

Kryptoměnová burza Binance opouští nizozemský trh, nemohla se tam registrovat
16.06.2023 Největší kryptoměnová burza Binance opouští nizozemský trh, protože se u místního regulačního orgánu nemohla zaregistrovat jako poskytovatel služeb v oblasti virtuálních aktiv. Firma to dnes oznámila v tiskové zprávě. Nizozemský regulátor na žádost agentury Reuters o komentář zatím nereagoval. Ve středu kyperská divize firmy Binance požádala o vyřazení z kyperského registru poskytovatelů služeb v oblasti kryptoaktiv.

Regulátor: Evropský trh s plynem funguje dobře, cenový strop by mohl uškodit
03.11.2022 Nizozemský úřad pro regulaci finančních trhů AFM, který dohlíží i na hlavní evropský trh s termínovými kontrakty na zemní plyn, varoval před snahou zavádět u nich cenové stropy. To by mohlo mít podle něj negativní dopady, včetně nedostatku plynu. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Určujícím trhem pro velkoobchodní ceny plynu v Evropské unii je virtuální obchodní uzel Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku.

Technická analýza páru ETH/USD na 19. května 2022
19.05.2022 Nizozemský regulátor uvedl, že trh s kryptoměnovými deriváty by měl být omezen na velkoobchodní obchodování. Důvody jsou jasné – nedostatečná transparentnost, manipulace s trhem a "další formy trestné činnosti".
Další články k tématu Nizozemský regulátor

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
26.01.2017 1) Asijské akciové trhy dnes uzavřely v zelených číslech, když je povzbudila středeční rekordní seance na Wall Street. Index Dow Jones Industrial Average totiž překonal psychologickou hranici 20 000 bodů. V Austrálii se kvůli státnímu svátku dnes neobchodovalo.

Tesla získala pro FSD Supervised nizozemské povolení, čímž se otevírá cesta k širšímu rolloutu v EU
13.04.2026 Systém FSD Supervised od Tesly získal schválení v Nizozemsku, což představuje první povolení tohoto softwaru v Evropě a umožňuje využívat tuto funkci asistovaného řízení na nizozemských dálnicích i v městském provozu. Nizozemský úřad RDW navíc v pondělí uvedl, že informoval Evropskou komisi o svém záměru usilovat o schválení v celé EU, což znamená další regulační krok k širšímu nasazení. Akcie Tesly v americkém obchodování rostly přibližně o 0,6 % na 351,17 USD.

Evropské akcie nadále rostou
17.03.2022 Na konci středečního obchodování se hlavní akciové indexy v EU v souvislosti s rostoucím rizikovým apetitem pohybovaly směrem vzhůru. Kromě toho účastníci trhu čekali na výsledky zasedání FOMC. Nadále také sledovali zprávy o rusko-ukrajinském konfliktu.

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2021
31.12.2021 1. - Automobilku Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) v Kolíně plánovaně převzala Toyota. Kolínský závod byl přejmenován na Toyota Motor Manufacturing Czech Republic. Jde o osmý závod Toyoty v Evropské unii.
Související klíčová slova:
Ceny plynu v Evropě | Dlouhodobější řešení EK | ETH/USD | Evropská komise | EUR | Trend | Volatility | Aktiva | Sandbox | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Výkyvy | Cenné papíry a burzy | Domácnosti | Title Transfer Facility | Británie | Medvědí výhled | Burza | Výhled tvorby zisku | Investing | Nizozemský úřad pro regulaci finančních trhů | Tvorby zisku | Technický výhled trhu | Peníze | Řešení EK | Růst | Itálie | Výhled | Obchodovat | Kontrakty | Největší kryptoměnová burza | Trh | Index | Evropský trh s plynem | Komise | Kryptoměnová burza | Coinbase | Celoroční výhled | Inflace | Agentura Reuters | Evropský statistický úřad Eurostat | Zprávy z krypto průmyslu | Řízení rizika | Klesající trend | Praní špinavých peněz | Hanzo van Beusekom | Firma | Cena plynu | Ceny plynu | Title Transfer Facility (TTF) | Nizozemský trh | Společnosti | Cenový index | Burzovně obchodovaný fond (ETF) | Pozornost | Derivátové trhy | ETF | Vice | Momentum | Transakce s deriváty | Německý kancléř Olaf Scholz | Výkyvy cen | Intervence | Financial Conduct Authority | Zprávy z krypto | EUR/MWh | Statistický úřad | FCA | Americká Komise pro cenné papíry | Komisí pro cenné papíry a burzy | 3М | Společnost Binance | Velkoobchodní ceny plynu | AFM | Evropský statistický úřad | Inflace v Evropské unii | Regulátor | Firmy | Miliardy dolarů | Trhy | Společnost BlackRock | Rizika | Fond | Kancléř Olaf Scholz | Pivotní body | Nizozemský úřad pro regulaci | Vysoké ceny | Komise pro cenné papíry | Společnost | EK | Pivot | Binance | Šéf společnosti | Cenový strop | Transakce | Plyn | STAR | Ceny | ETH | Financování | Manipulace s trhem | Burza Binance | Shooting Star | Burzovně obchodovaný fond | Vklady | Obchodování | Eurostat | Management | Zprávy | Francie | Swingové minimum | Financial Conduct Authority (FCA) | Obchody | Růst spotřebitelských cen | Zemní plyn | Tržby | Zkapalněný zemní plyn | ČTK | Technický výhled | Podniky | Týdenní pivot | Obchodní výhled | Reuters | Míra inflace | Traders | Rally | Společnost Coinbase | Bod | Deriváty | Burzy | Rusko | Technická analýza | Typ obchodování | Týdenní pivotní body | Evropská komise (EK) | Bloomberg | Finanční trhy | Míra | Divize | Korekce | LNG | MWh | Cena | Etherea | Medvědi | Podnik | SEC | BlackRock | Analýza | TTF | Binance.US | Komise pro cenné papíry a burzy | Cenné papíry | Support | Amsterdam | Transparentnost | Soud | Míra inflace v Evropské unii | Kryptoměnová burza Binance | Cenové stropy | USD | Tesco | Investing.com | Statistický úřad Eurostat | Tlak medvědů | Americká společnost | Evropský trh | Krypto | Spekulace | Zemní plyn (LNG) | EU | Miliardy | Olaf Scholz | Německý kancléř
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | Výhled | USA | Index | Rezistence | Trh | Růst | Obchodování | Pokles | 3М | Banka | Trading | Reuters | Indikátor | Banky | ČTK | Cena | Pivot



