Tom Barkin

USD ignoruje nový signál Fedu
07.01.2026 Americký dolar ve středu vůči euru a britské libře mírně posílil, a prakticky ignoroval výroky člena Fedu Stevena Mirana. Miran uvedl, že centrální banka bude v roce 2026 pravděpodobně muset snížit úrokové sazby o více než jeden procentní bod, protože současná politika utahuje ekonomiku.

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 7.1.2026
07.01.2026 Akcie ve Spojených státech včera posílily a index Dow Jones stoupl na nový rekord. K růstu přispěly převážně výrobci čipů díky obnovenému optimismu kolem umělé inteligence (AI) a farmaceutická společnost Moderna.
Další články k tématu Tom Barkin

Fed Musalem komentuje ekonomiku USA a politiku Fedu💵EURUSD ztrácí 0,3 %
04.12.2024 Ředitel Federal Reserve Bank of St. Louis Alberto G. Musalem dnes komentoval ekonomiku USA a politiku úrokových sazeb. Poukázal na rostoucí inflační riziko, zatímco americký trh práce se ochlazuje; měnová politika je podle jeho prohlášení stále mírně restriktivní. Také Tom Barkin z Federálního rezervního systému dnes komentoval ekonomiku USA. Zde jsou nejdůležitější z obou projevů.

Dolar dál marně hledá oporu. Výsledky dnes dodají velké banky
13.01.2023 Do dnešního dne hlavní trhy vstoupily ještě s podporou včerejších dat. Inflace byla nakonec přijata pozitivně akciovými i dluhopisovými trhy a zasloužili se o to svým dílem také bankéři z Fedu, kteří do své obvyklé rétoriky nepřidali nic jestřábího navíc. Sice prezentovali jiné názory, než převažují na trhu, ale z komentářů nebyla znát velká snaha je nějak napravovat. Z pohledu obchodování tak komentáře postupně ztrácejí na potenciálu hýbat s očekáváními.

Denní shrnutí: Pokles dolaru podporuje zisky akcií! 💲
03.11.2023 Konec týdne přináší prodloužení lepší nálady na akciovém trhu. US500 vzrostl o 1,30 %, zatímco US100 zaznamenal solidní zisk 1,70 %.

Poptávka po USD je i nadále stabilní
09.05.2024 Po pátečním prudkém růstu euro a libra ztrácejí na dynamice, protože postupně dochází palivo potřebné k růstu rizikových aktiv a zároveň se neobjevují žádné nové fundamentální údaje.

Odraz akcií v zámoří nabírá na síle, zatímco dluhopisy ztrácejí
21.06.2022 Krátkodobý odraz vzhůru na hlavních akciových trzích nabírá až překvapivou sílu. V zámoří, kde trhy dohánějí včerejší svátek, vidíme silný růst na S&P 500 (+2,7 pct) i obvykle volatilnějším Nasdaqu (+3,3 pct). Tomu se daří i přes nárůst dluhopisových výnosů, jenže v tomto případě vidíme hlavně přesun peněz z bezpečí za výnosem. Dluhopisy jsou tak spíše ve vleku stahování peněz než lídrem dnešního tržního vývoje. Evropské akcie na tom nejsou špatně, ale po pozitivním včerejšku už tolik síly nemají a klíčové indexy přidávají většinou jen do jednoho procenta.

US Open: Trhy sází na ukončení zvyšování sazeb📌
03.11.2023 Konec týdne přináší prodloužení lepšího sentimentu na akciovém trhu. Říjnová data z trhu práce posilují mezi investory přesvědčení, že Fed již ukončil cyklus zvyšování úrokových sazeb. Dalšími argumenty pro konec zdražování by mohly být dnešní komentáře Toma Barkina z Richmondského Fedu. Je reakce trhu oprávněná?

Trhy netěší výhled Macy´s ani táhnoucí se spor o rozpočet. Dolar mírně posiluje, směr může ukázat Powell
10.01.2019 Hlavní akciové trhy si dnes vybírají oddechový čas po několikadenním růstu. Vývoj ale není vysloveně špatný. Evropské indexy dokázaly z ranních ztrát v řadě případů vybruslit a v zámoří vidíme snahu o totéž. Dluhopisy jsou na tom celkem dobře a především v Evropě sledujeme pokles výnosů. Ropa přerušila růst a poslední zisky koriguje.

Slabost amerického dolaru
02.02.2022 Hodnota amerického dolaru dál klesá z nedávných maxim. Členové Federálního rezervního systému nemají pro další zvyšování sazeb jasný plán.

Zpomalování Evropy se promítá do čísel a akcie míří opět dolů
23.06.2022 Včerejší vystoupení Jeroma Powella v Kongresu nakonec nepřineslo zásadní překvapení. Jeho kolegové následně potvrdili, že měnová politika Fedu směřuje k rychlému utažení, ovšem s trhy příliš nehýbali.

Forex: Dolar dnes posiluje díky spekulacím o sazbách, euro oslabuje kvůli inflaci
06.01.2026 Americký dolar dnes posiluje ke koši předních světových měn. Americkou měnu podporují spekulace o vývoji úrokových sazeb v USA. Euro klesá v reakci na slabší údaje o inflaci. Pohyby měn jsou však nevýrazné, protože pozornost investorů se zaměřila na komodity a akcie.
Související klíčová slova:
EUR | Širší index | Western Digital | Micron Technology | SanDisk | Výkon amerického dolaru | USA | Úrokové sazby | Snížení úrokových sazeb | Dolarový index | Ranní zpráva pro tradery | Hlasovací právo | Stephen Miran | Vývoj měnového páru | Standard & Poor's | Global Research | Akcie firmy Moderna | Akcie firmy | Standard & Poor's 500 | Farmaceutická společnost | Prezident pobočky Fedu | Prezident Fedu | Micron | Pozornost | Moderna | Centrální banky USA (Fed) | Index | Výkon | Agentura Reuters | Zpráva | Akcie ve Spojených státech včera | Centrální banky | Společnost Moderna | Farmaceutická společnost Moderna | Nový rekord | Federální vlády | Graf | Research | Společnosti | Akcie ve Spojených státech | Nvidia Jensen Huang | Ředitel společnosti | Guvernér Fedu | Vývoj | Euro vůči americkému dolaru | Dow Jones | EUR/USD | AI | 3М | Sazby | Generální ředitel | Firmy | Dolar včera | Fed | Trhy | Jensen Huang | Komodity | Společnost | Dolar k japonskému jenu | Riziko | Právo | JPY | USDX | Americký dolar k japonskému jenu | EUR/JPY | Index DOW | Akcie ropných společností | Vývoj měnového páru EUR/USD | Index technologického trhu | Funkční období | Prezident | Nasdaq | ProCent | Zpráva pro tradery | Guvernér | Technology | Rozhodování | Dolar | Euro | ČTK | Akcie | Reuters | Technologie | Neel Kashkari | Pozornost investorů | Rekord | Zisky | Index Standard & Poor's | Pro tradery | Ranní zpráva | Umělé inteligence (AI) | Umělé inteligence | Míra | Zpráva o zaměstnanosti | MT4 | Ekonomická data | Akcie společnosti | Ekonomika | Centrální banky USA | Banky | Výrobci čipů | Vlády | Vývoj měnového páru USD/JPY | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Americký dolar včera | Index Dow Jones | BofA Global Research | Ropy | Vývoj měnového páru EUR/JPY | USD | Vývoj dolarového indexu | Co se děje na finančních trzích | Nvidia | BofA | Americký dolar | Spekulace | Vysoké zisky | USD/JPY | Index technologického trhu Nasdaq
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Výhled | Index | Rezistence | Trh | Růst | Obchodování | Pokles | Banka | Trading | 3М | Reuters | Indikátor | Banky | ČTK | Cena | Pivot



