Úterý 25. srpna 2026 17:11
reklama
RebelsFunding Summer Sale
reklama
RebelsFunding Summer Sale
reklama
RebelsFunding Summer Sale
reklama
RebelsFunding Summer Sale

Ropa klesá pod 90 USD 🛢️ 📉

25.08.2026 16:15  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Futures na ropu Brent (OIL) klesají přibližně o 3 % a propadají se pod psychologickou hranici 90 USD za barel do pásma 87–88 USD. Ropa WTI (OIL.WTI) rovněž oslabuje, a to o 3,4 % na 82 USD. Třetí poklesová seance v řadě přišla po zprávách, že USA se při tlaku na Írán pravděpodobně budou spoléhat spíše na sankce než na další vojenské kroky.

USA oznamují sankce: Co zatím víme

Nejnovějším zvratem v konfliktu na Blízkém východě bylo ukončení 60denního vyjednávacího období, po kterém Trump oznámil plány na „ekonomický den D“ proti Íránu. Americký prezident na sociálních sítích pohrozil jakékoli zemi, jejíž subjekty budou Írán jakýmkoli způsobem podporovat, a slíbil jeho úplnou izolaci. Jak ale budou tato opatření vypadat v praxi?

Klíčová oznámení amerického ministerstva financí

  • Přímé sankce na subjekty a plavidla: Americký ministr financí Scott Bessent oznámil přímé sankce proti více než 70 subjektům, jednotlivcům a plavidlům napojeným na Írán. Seznam zahrnuje 26 subjektů a osob z pevninské Číny a Hongkongu, opatření proti íránskému bankovnímu sektoru včetně Bank Melli a také postupné ukončení stávajících sankčních výjimek.
  • Zaměření na pět klíčových sektorů: Nový sankční balíček míří na pět hlavních ekonomických pilířů Teheránu: lodní dopravu, letectví, digitální aktiva, technologie a obchod se zlatem. Trumpova směrnice požaduje okamžitý zásah proti pašování ropy, hotovostním převodům, směnárnám, nastrčeným společnostem, lodním registrům a swapovým linkám.
  • Sekundární sankce: Washington varoval zahraniční vlády, že pokud dovolí místním firmám, letištím nebo finančním institucím podporovat Írán, mohou čelit americkým odvetným sankcím. Údajně byly stanoveny přísné termíny pro přerušení vazeb a Bessent navíc pohrozil sankcemi proti jedné významné finanční instituci do konce týdne kvůli jejím vztahům s Íránem.

Sankce snižují riziko eskalace... a zatím mají omezený dopad

Na první pohled mohou sankce působit jako další fáze nekonečného konfliktu. Pro trhy však výrazně snižují vnímané geopolitické riziko a současná strategie Washingtonu vytváří prostor pro další pokles cen ropy. Proč?

Zaprvé, změna tónu Washingtonu snižuje pravděpodobnost další vojenské eskalace.

Zadruhé, Čína zůstává hlavním odběratelem íránské ropy, takže bez přímého ekonomického zásahu proti Pekingu by se globální toky ropy neměly výrazně zhoršit oproti současnému stavu.

Zatřetí, trh vnímá nový postoj Washingtonu spíše jako „více slov než činů“. Bez sekundárních sankcí proti klíčovým partnerům Íránu pravděpodobně „ekonomický den D“ ropný trh výrazně nenaruší. Skutečný dopad sankcí navíc může zůstat omezený, pokud Trumpova administrativa bude současně pokračovat v „tichých jednáních“.

Začtvrté, ani druhá strana konfliktu nezůstává pasivní. Írán varoval, že USA a jejich spojenci by se měli připravit na protiútok. Čína pohrozila omezením přístupu k farmaceutickým produktům a kritickým surovinám/vzácným zeminám. Katar označil sankce za jednostranné. Pákistán údajně připravuje další mírový návrh pro USA a americké diplomaty se mají chystat k návratu na Blízký východ.

To vše snižuje práh bolesti pro USA, a proto trh současnou situaci vnímá jako příležitost k návratu cen ropy z lokálních maxim.

Technická analýza: OIL (D1)

Futures na ropu Brent (OIL) zůstávají pod výrazným prodejním tlakem a aktuálně testují klíčovou supportní zónu na denním grafu. Hlavní support tvoří souběh dvou významných exponenciálních klouzavých průměrů: 30denní EMA na 87,52 USD a 100denní EMA na 87,01 USD, přičemž oblast poblíž 86,40 USD dále posiluje 50% Fibonacciho retracement.

Indikátor RSI za 14 dní se nachází na neutrálních 50,3 bodech. Absence přeprodaných signálů ponechává prodávajícím dostatek prostoru pro další tlak. Proražení této supportní oblasti by otevřelo cestu k hlubšímu poklesu směrem k 61,8% Fibonacciho úrovni kolem 84,43 USD.

Zdroj: xStation5

 

Další články o komoditách a jejich obchodování:

  • Investování do kávy formou CFD
  • Obchodování zlata – Investování do zlata pro začátečníky
  • Obchodování stříbra – Jak investovat do stříbra?
  • Šest věcí, které potřebujete vědět o obchodování ropy
  • Základy obchodování komodit
  • Obchodování s plynem – Jak investovat do NATGAS?
  • Historie a budoucnost zemního plynu (NATGAS)
 

Zaujalo Vás toto téma? U XTB můžete obchodovat více než 25 CFD na komodity z různých sektorů!

  • Konkurenční spready
  • Nízké swapové body, díky kterým můžete držet pozice déle
  • Možnost obchodovat už od 0,01 lotu a pár desítek EUR
 

Kromě široké nabídky instrumentů od nás získáte také vzdělávací materiály – články, e-booky a kurzy zdarma:

  • Trading pro začátečníky
  • TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana
  • Obchodování s komoditami – jak investovat do komodit?
  • Obchodování zlata – Investování do zlata pro začátečníky
  • Obchodování s plynem – Jak investovat do NATGAS?

 


Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 77 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Investování je rizikové. Investujte zodpovědně. Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

 

Klíčová slova: Technická analýza | Čína | USA | Ropa WTI | Spready | Aktiva | Analýza | CFD | EMA | Futures | Indikátor | Investování | Komodity | MIFID | Pozice | RSI | Retracement | Riziko | Ropa | Support | Trading | Výkonnost | Doporučení | EUR | USD | Obchodování | Americký prezident | XTB | EU | Pravděpodobnost | Ropný trh | Obchodovat | Investovat | Investiční strategie | Brent | Investiční | Investiční doporučení | Investování do zlata | Jak investovat | Kurzy | Obchodování komodit | Obchodování s komoditami | Ropy | Trh | WTI | Předpověď | Komise | Podnikání | Ministr financí | Jak investovat do komodit | Den D | Americký ministr financí | Ztráty | Obchodování ropy | MiFID II | Podnikání na kapitálovém trhu | Použití finanční páky | Pokles cen ropy | Rozdílové smlouvy | NATGAS | Základy obchodování | Pokles cen | Digitální aktiva | CFD na komodity | Finanční situace | Obchodování zlata | Geopolitické riziko | Investujte zodpovědně | Obchod | Vysoké riziko | Finanční ztráty | Investujte | Trumpova administrativa | xStation5 | Washington | Írán | Budoucnost | Poradenství | Komunikace | Trump | Prezident | Trhy | Pokles | Situace | Indikátor RSI | OIL.WTI | Letectví | Historie | Další pokles | Katar | Vzdělávací materiály | Swapové body | Pákistán | USD za barel | Blízký východ | CL | JDE | Společnost XTB | Nařízení | Futures na ropu | Proražení | Brent (OIL) | Riziko ztráty | Plány | Technologie | Obchodování stříbra | Opatření | Minulá výkonnost | Společnost | Supportní oblasti | | Fibonacciho retracement | Sankce | Marketingová komunikace | Prime | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Administrativa | Přerušení vazeb | Trading pro začátečníky | Vice | WTI (OIL.WTI) | Eskalace | Možnost obchodovat | D1 | Zahraniční vlády | Vlády | Oznámení | 256/2004 | Materiály | Odpovědnost | Směrnice | Body | Investování je rizikové | Trumpová | Scott Bessent | TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana | Obchodování s plynem | Jak investovat do NATGAS? | Investovat do NATGAS | Investování do zlata pro začátečníky | Jak investovat do komodit? | Nařízení Evropského parlamentu | Trading PRO | Komodity z různých sektorů |
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Ropa klesá o 3 % 📉 Spadne cena pod 80 USD?
    Ropa Brent (OIL) dnes klesá téměř o 3 % a obchoduje se kolem 81 USD za barel. Pokud současná slabost přetrvá, trh by se mohl přirozeně posunout k testu pásma 73–76 USD. Tedy k úrovním z konce února a začátku března, ještě před izraelskými a americkými útoky na Írán. Na denním časovém rámci se RSI nachází na hodnotě 31,2, což je velmi nízký údaj a naznačuje, že se trh blíží přeprodanému pásmu. To by však nemělo být zaměňováno se signálem obratu trendu. Indikátor MACD zatím nenaznačuje slábnutí sestupného momenta. Zdá se, že příměří v Perském zálivu přišlo v klíčový moment a odstranilo z trhu riziko výrazného narušení dodávek. Pozornost investorů se tak znovu přesouvá spíše k dynamice produkce než k fyzickým omezením toků ropy.
  • Ropa klesá o 4,80 % 🔴
    Po sérii izraelských úderů na klíčové cíle oznámil Teherán připravenost jednat o jaderné dohodě. Írán usiluje o deeskalaci konfliktu a podle agentury Reuters hledá podporu Kataru, Saúdské Arábie a Ománu, aby přiměly USA k tlaku na Izrael k příměří. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu však uvedl, že útoky budou pokračovat, dokud nebude zničena jaderná infrastruktura a balistické rakety Íránu. Tento postoj by se nicméně mohl změnit, pokud USA zesílí diplomatický tlak v reakci na možný návrat Íránu k jaderné dohodě.
  • 🛢Ropa klesá o 5 % z denních maxim!
    Známý reportér sledující vývoj trhu s ropou na Blízkém východě, Reza Zandi, napsal na Twitter, že bylo dosaženo íránské jaderné dohody a očekává se, že bude podepsána během příštích 72 hodin. Dohoda bude podepsána ve Vídni, kde se jednalo. Zandi řekl, že i když nebude přesně dodržena 72hodinová lhůta, dohody bylo dosaženo a bude podepsána.
  • Ropa klesá o 7 %
    Cena ropy Brent klesla v prvních minutách asijského obchodování o více než 7 % pod 90 USD za barel, než snížila ztráty a obchodovala se kolem 92 USD. Cena ropy WTI s dodáním v září klesla o 8 % na 82,70 USD. Klesla i cena evropského zemního plynu. Od začátku měsíce však referenční třída stále vzrostla o více než čtvrtinu, protože nepřátelské akce na Blízkém východě se rozšířily do Rudého moře a Íránem podporovaní Hútíové hrozili blokádou saúdských přístavů.
  • 🚩Ropa klesá o 7 %, když Trump signalizuje jednání s Íránem tento víkend
    Ceny ropy (OIL) klesají o více než 7 % k úrovni 90 USD za barel poté, co americký prezident Donald Trump naznačil, že jednání mezi Washingtonem a Teheránem by mohla být obnovena už tento víkend. Příměří mezi Izraelem a Libanonem se podle všeho dodržuje, což trhům dává prostor pro opatrný optimismus. Současné příměří mezi USA a Íránem má vypršet 21. dubna.
  • Ropa klesá pod tlakem vysokých zásob
    Ceny ropy během čtvrteční seance výrazně klesají a navazují na včerejší pohyb. Důvodem je mimo jiné prudký nárůst zásob v USA, teoretický pokrok v mírových jednáních týkajících se Hormuzského průlivu a obavy ze zpomalení globální poptávky. Pokles geopolitické rizikové prémie, omezení dlouhých pozic v kontraktech a silný dolar stlačily cenu ropy Brent pod 88 USD za barel a WTI pod 82 USD za barel.
  • 📌Ropa klesá pod 100 USD
    Futures na ropu Brent (OIL) v pátek mírně klesají po silném odrazu z počátku týdne, který začal 20. dubna, kdy ceny vzrostly z přibližně 83 USD na téměř 101 USD za barel. Tento pohyb následoval po neúspěšné první fázi jednání mezi USA a Íránem v Islámábádu. Trh však nyní obdržel signály, že rozhovory mohou pokračovat. Očekává se, že američtí představitelé budou o víkendu jednat s íránskými protějšky, a objevují se náznaky, že diskuse by mohly vést alespoň k částečnému výsledku. Zdá se nepravděpodobné, že by Steve Witkoff a Jared Kushner do Pákistánu cestovali jinak.
  • Ropa klesá pod 60 USD 🚨 Přichází výprodej?
    Ropa dnes klesá o více než 1 %, testuje minima z počátku ledna a je pod tlakem kvůli vysokým zásobám benzínu ve zprávě EIA, dlouhodobému dopadu americké operace ve Venezuele a obecně slabé tržní struktuře.
  • Ropa klesá pod 64 USD po datech EIA📌 NATGAS oslabuje navzdory příznivé zprávě o zásobách
    Dnešní údaje z amerického energetického trhu ukázaly solidní nárůst zásob ropy a zároveň vyšší než očekávaný pokles zásob zemního plynu. Ceny ropy v reakci mírně klesly směrem k úrovni 64 USD za barel. Zpráva o plynu, přestože byla „podpůrná,“ vyvolala částečné vybírání zisků – základním scénářem však zůstává pokračování silného uptrendu.
  • Ropa klesá pod 80 dolarů❗
    Brent a WTI se dnes obchodují téměř o 1 % níže. Cena ropy Brent (OIL) poprvé od 31. března 2023 klesla pod 80 dolarů za barel. To znamená, že cena konečně uzavřela masivní býčí cenový gap, který vyvolal nečekané snížení produkce OPEC+ v čele se Saúdskou Arábií a Ruskem. Panuje značná nejistota ohledně toho, zda toto snížení těžby bylo "skutečné", neboť řada členů OPEC+ již těžila pod dohodnutými kvótami. Kromě toho sílí také obavy o globální hospodářský růst a následně o poptávku po ropě:
  • 🛢 Ropa klesá po komentároch CEO Moderna 🔬
    Generálny riaditeľ spoločnosti Moderna počas dnešného ázijského obchodovania uviedol, že je pravdepodobné, že v súčasnosti dostupné vakcíny sa stanú neúčinnými proti novému variantu koronavírusu – Omicron. Predchádzajúce komentáre generálneho riaditeľa spoločnosti Pfizer naznačili, že posúdenie, či bude súčasná vakcína užitočná v boji proti novým variantom, potrvá približne 2 týždne. Ohľadom koronavírusu Omicron je veľa neistoty. Takmer každý súhlasí s tým, že je prenosnejší ako predchádzajúci variant. Existujú však určité nezhody týkajúce sa závažnosti s niektorými výskumníkmi, ktorí tvrdia, že sa zdá, že spôsobuje len mierne príznaky.
  • Ropa klesá po vyšších hodnotách, než v očekávané zprávě o inventurách EIA 📉
    Zásoby ropy v Cushingu klesly za poslední týden na nejnižší úroveň od července 2022, ale zároveň se zásoby ropy zvýšily na 10 176 milionů oproti očekávanému poklesu na -1,4 milionu z -2,22 milionu před týdnem.
  • Ropa klesá po zprávách o příměří. Uleví se i centrálním bankám?
    Dohoda mezi USA a Íránem o znovuotevření Hormuzského průlivu poslala ceny ropy k $83, na nejnižší cenu od začátku března. Příměří přichází na začátku rušného týdne zasedání centrálních bank i k summitu G7.
  • Ropa klesá, protože detaily dohody OPEC+ zklamaly
    Ceny ropy se propadly o více než 4 % od chvíle, kdy OPEC+ na dnešním zasedání oznámil, že dosáhl dohody o dalším snížení produkce ropy. Zatímco snížení produkce by mělo být pro ceny pozitivní, oznámená velikost mimořádného snížení produkce (1 milion bpd) byla trhy očekávána a naznačena zprávami médií. Podrobnosti dohody se však ukázaly jako obrovské zklamání. Zdá se totiž, že OPEC+ se nedohodl na úrovních produkce pro jednotlivé země a že členské země oznámí velikost snížení produkce samy. Navíc bylo řečeno, že všechny škrty navíc budou dobrovolně. To ve skutečnosti znamená, že OPEC+ se nedokázal dohodnout na ničem definitivním. Dobrovolné škrty lze kdykoli zrušit, jejich zrušení nevyžaduje souhlas OPEC+ a skutečnost, že jsou dobrovolné, znamená, že nemusí činit 1 milion barelů denně. Vypadá to, že dnešní oznámení mohlo být učiněno s jediným cílem, nedávat více paliva spekulacím o neshodách mezi členskými zeměmi OPEC+.
  • Ropa klesá, protože EU zvažuje zastropování ruských cen na 65-70 dolarů
    Ropa dnes v evropském obchodování klesá v důsledku zpráv, že Evropská unie zvažuje stanovení cenového limitu pro ruskou ropu v rozmezí 65-70 dolarů za barel. Takové rozhodnutí by bylo v souladu se včerejšími zprávami v médiích, podle kterých by cenový strop mohl být stanoven na 60 nebo dokonce až na 70 dolarů za barel. Mezi členskými zeměmi EU však přetrvávají neshody a rozhodnutí o cenovém stropu musí být jednomyslné, pokud jej má EU přijmout. Zajímavé je, že omezení cen na 65-70 dolarů za barel by neomezilo ceny ruské ropy, protože ruská benchmarková cena ropy Urals se v současné době obchoduje se slevou více než 20 dolarů za barel ve srovnání s benchmarkem ropy Brent. Pokud by však bylo zavedeno, omezilo by cenu ruské ropy v případě možného růstu cen.
  • Ropa klesá, Saúdové oznámili částečné příměří v Jemenu
    Po poledni jsme se dočkali citelného poklesu cen ropy v reakci na zprávu, že Saúdská Arábie oznámila částečné příměří v Jemenu. Rozhodnutí přišlo poté, co jednostranné příměří vyhlásili jemenští Húsíové v minulém týdnu. Húsíové se jen krátce před vyhlášením příměří přihlásili k zodpovědnosti za útok na saúdskou ropnou infrastrukturu.
  • Ropa klesá s tím, jak investoři zvažují ukrajinskou krizi a vyhlídky dodávek
    Ropa ustoupila z nejvyšší hodnoty od roku 2014, když obchodníci zvážili zjevné uklidnění ukrajinské krize a vyhlídky na zvýšení nabídky.
  • Ropa klesá s tím, jak se blíží uvolnění sankcí na íránskou ropu
    Květnový futures kontrakt ropy WTI klesá 2,4 % d/d na 47,5 s očekáváním přijetí dohody atomového programu Íránu vým...
  • Ropa klesá téměř o 5% uprostřed rostoucí produkce v Libyi 📉
    Brent Crude (OIL) klesá téměř o 5%, protože libyjská NOC informovala o rostoucí produkci (na 1,13 milionu barelů denně, poprvé od srpna), zatímco napětí na Blízkém východě oslabilo, protože Izrael ještě nereagoval na útok Íránu. Investoři očekávají, že politická patová situace, která zastavila produkci v Libyi na více než měsíc, je nyní ukončena.
  • 🛢Ropa klesá téměř 7%!
    Ceny ropy znovu začaly velmi silně klesat po silné korekci na konci minulého týdne. Ropa ztrácí téměř 7 % a WTI poprvé od konce prosince klesá pod 100denní průměr. Navíc většina zisků způsobených válkou na Ukrajině již byla vymazána. Ropa ztrácí kvůli obavám z recese a plánům americké administrativy, která zvažuje pozastavit daně z pohonných hmot na 3 měsíce, což by povzbudilo producenty ke zvýšení produkce a zpracování ropy. V tuto chvíli však ropný sektor není s dočasnými řešeními příliš spokojen a chce deklarace, které zajistí existenci sektoru v dlouhodobém horizontu. Připomeňme, že to byla především rozhodnutí administrativy, která vedla k výraznému poklesu zpracovatelské kapacity v USA (přes 1 mbd).
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
MB Trading
LYNX
NAGA
reklama
Purple trading patterns