Prodat zlato u XTB

Zbytek roku bude zajímavý jak na trzích, tak i v rámci novinek u XTB, říká Vladimír Holovka
25.07.2024 Léto je, podobně jako pro většinu z nás, i pro mnohé firmy uvolněnějším obdobím, ve kterém se zhodnocuje úspěšnost prvního pololetí a plánují se aktivity na zbytek roku. Při této příležitosti jsme zpovídali Vladimíra Holovku, obchodního ředitele české a slovenské pobočky XTB, který se s námi podělil nejen o obecná data ze světa investic, ale dal nám i náhled do plánů a statistik samotné společnosti.

TOP 3 edukační materiály XTB na léto 2024
09.07.2024 Letní sezóna začala a s ní i čas dovolených a odpočinku. Léto bývá klidnějším obdobím s přebytkem volného času, ale kromě možností relaxu také skýtá možnost rozšířit si své znalosti z oblastí, které vás zajímají. Pokud se chcete soustředit na svět investic a tradingu, máme pro vás tři bezplatné materiály, které vám pomohou zdokonalit se a stát se zběhlým investorem či traderem.
Další články k tématu Prodat zlato u XTB

Jak investovat do zlata v roce 2023?
02.03.2023 Zlato se dlouhodobě v České republice řadí hned vedle nemovitostí jako jeden z nejpopulárnějších instrumentů. Od začátku února tento drahý kov zaznamenal propad o 7 %, jedná se o dobrý čas k nákupu nebo se podíváme na nová minima? A jakými způsoby můžeme vlastně do zlata investovat?

Je zlato lepší investicí než S&P 500?
18.02.2025 Když se řekne dlouhodobé investování, většina lidí si představí americký akciový index S&P 500 – a není divu. Americké akcie dlouhodobě rostou jako málokterý instrument, a nabízejí tak velmi zajímavé výnosy. Data nicméně ukazují, že zlato v posledních desetiletích překonalo index S&P 500 o stovky procent. Může tento trend pokračovat, nebo zlato čeká cenová stagnace?

🔴Stříbro klesá o více než 2 %
20.06.2023 Stříbro se dnes obchoduje o více než 2 % níže, přičemž tento pohyb je způsoben výrazným posílením amerického dolaru, které vyvolaly lepší než očekávané údaje o trhu s bydlením v USA za květen. Solidní údaje vyvolávají na trhu dojem, že vzhledem k nedávnému jestřábímu postoji Federálního rezervního systému se v červenci může blížit další zvýšení úrokových sazeb.

🟡 Zlato je opět na vzestupné vlně
25.10.2023 Ještě před necelým měsícem dávala otázka, zda zlato dosáhne 2 000 dolarů za unci, jednoznačný smysl. V té době zlato testovalo oblast 1 800 USD a bylo nejníže od března letošního roku. Nečekaná geopolitická událost v podobě konfliktu na Blízkém východě vrátila zlato pod bedlivý dohled investorů a v jednu chvíli se přiblížilo ke zmiňované psychologické úrovni. Teoreticky bychom si měli klást otázku nikoli zda, ale kdy zlato dosáhne 2 000 USD za unci, i když v nejbližší době může být odpověď na tuto otázku komplikovaná. Bude zlato schopno dosáhnout úrovně výrazně nad 2 100 USD až Fed rozvolní svou politiku a dojde tak k poklesům výnosů?

Zlato zaznamenává největší týdenní pokles od listopadu: Co dál?
28.02.2025 Zlato zažilo svůj nejhorší týden od druhého listopadového týdne, když ztráty dosáhly přibližně 3 %, ve srovnání se 4,5% propadem v listopadu. Ačkoli tento pokles není nejvýraznější v rámci celého komoditního trhu, pro sektor zlata je jeho rozsah významný. Tento propad zpochybňuje pokračující růstový trend ceny zlata a narušuje nedávné prognózy, které předpovídaly dosažení 3 000 USD, a dokonce 3 100–3 300 USD za unci. Jaké faktory ovlivňují trh se zlatem?

⏬Zlato ztrácí více než 5 %
21.10.2025 V posledních týdnech cena zlata stabilně rostla, stanovovala nová rekordní maxima a přitahovala rostoucí pozornost investorů po celém světě. Růst ceny byl tažen řadou fundamentálních faktorů, především obavami z rostoucí inflace, očekáváním dalšího uvolnění měnové politiky ze strany hlavních centrálních bank a rostoucí geopolitickou nejistotou. Zlato tak posílilo svou pozici jako jeden z klíčových bezpečných přístavů.

Tři trhy, které sledovat příští týden (11. 7. 2025)
11.07.2025 Příští týden bude velmi zajímavý z hlediska makroekonomických událostí. Jen v USA se očekávají data o inflaci (CPI), maloobchodní tržby a statistiky z realitního sektoru. Klíčovým bude i vývoj v oblasti regulace kryptoměn, a v pozadí je vhodné sledovat také začátek sezóny firemních tržeb za 2. čtvrtletí a obchodní jednání. Doporučujeme věnovat pozornost zejména těmto instrumentům: US500, Bitcoin a ZLATO.

Páteční propad trhů 🚨
14.11.2025 Pátek 14. listopadu se ukázal být dnem hlubokého vystřízlivění na globálních finančních trzích. S tím, jak se zhoršila investorská nálada, sledujeme masivní výprodej prakticky všech tříd aktiv – od akcií přes komodity až po kryptoměny, což signalizuje významný posun v přístupu investorů k riziku.

⏬Cena zlata klesla o další 2 %
28.10.2025 Ztráty od začátku korekce nyní přesáhly 11 %, zatímco zisk dosažený v říjnu se výrazně snížil z 13 % na pouhých 1,5 %. To znamená, že říjen by se mohl stát prvním ztrátovým měsícem od července, pokud se korekce rozšíří na úroveň 3 857 USD za unci. Za zmínku také stojí, že výprodej v červenci byl minimální a činil méně než půl procenta. Významnější korekce nastala mezi listopadem a prosincem 2024, kdy zlato kumulativně oslabilo o více než 4 %.

Drahé kovy na rekordních hodnotách: Zlato a stříbro září, protože Fed ukončuje cyklus zpřísňování
15.10.2025 Drahé kovy dnes opět vykazují silné zisky. Zlato překonalo hranici 4 200 USD za unci, zatímco stříbro se blíží k 52 USD. Znehodnocování fiat měn pokračuje a aktiva s omezenou nabídkou opět přitahují silný zájem investorů.
Související klíčová slova:
Pobočky XTB | Zkušenosti | Psychologie v obchodování | eWallet | Okurková sezóna | Základní finanční ukazatele | Kurz Trading pro začátečníky | Trend | Zdroje informací | Investiční plány | Diverzifikace | ETF na zlato | Kurz Trading | Tvorba obchodního plánu | Investování do akcií a ETF | Pumpování likvidity | 2FA | Úročení neinvestovaných prostředků | Akcie vs. ETF | Životní příležitost | Významnější korekce | Vysoké riziko | Co se stane se zlatem | Zájem o investování | Dlouhodobé investování | Zlato u XTB | Možnost obchodovat | Zvýšení sazeb | Pozornost | Růst | Příležitosti | Použití finanční páky | Výhled | Investiční portfolio | YTD | Analýzy | Investujte zodpovědně | Jak zlato reaguje | Obchodovat | MSCI | Rozdílové smlouvy | Covid | Vladimír Holovka | S&P | Akciové indexy | Hlavní akciové indexy | Bezpečnostní funkce | Léto | Vládní podpory | Prodat zlato | Volatilní období | Technické analýzy | Vývoj zlata | Finanční gramotnost | Obchodování komodit | Edukační materiály | Kakao | Bitcoin | Firma | Společnosti | Edukační materiály XTB | Jak koupit či prodat zlato | Jak se účastnit trhu | Vice | Aktivní obchodování | Materiály XTB | Kov | TOP 3 edukační materiály | ETF | Jak řídit riziko | Fundamentální analýzy | Nákup akcií | Netradiční zdroje informací | Trading a investování | Dluhopisy | Investování do akcií | Vývoj | Základní znalosti | Finanční ukazatele | Tomáš Vranka | Ropa | Volatilní | Riziko ztráty | Další vývoj | Jak obchodovat | Základy fundamentální analýzy | 3М | Jednotlivé akcie | Investovat | Videokurz | Firmy | Trading | Zájem investorů | Investování | Jak koupit či prodat zlato u XTB | Magnificent | Trhy | Fond | Tvorba akciového portfolia | Americké akciové indexy | ETF na bitcoin | Tradeři | Řídit riziko | Riziko | Portfolio | Plyn | ČEZ | CFD | Obchodování | Vzdělání | MSCI World | Nasdaq | Technologické společnosti | Drahý kov | Portfólia | Zemní plyn | Tržní situace | Situace | Psychologie | Vyšší úroveň | Ztráty | Akcie | Klienti XTB | Kurz | Výsledky | Investice | Investujte | Zhodnocení | Pro tradery | Dlouhodobý horizont | Technická analýza | Plány | TIM | Investiční | Prodej | Rok 2024 | Finanční trhy | Korekce | Výkonnost | S&P 500 | JDE | Pasivní investování | Zlato | Indikátory | Nákup zlata | Instrumenty | Analýza | XTB | Frakční akcie | Portfolia | Kvartální výsledky | Služby | Magnificent 7 | Investoři | Vzdělávání | Úročení | Investovat do ETF | CZ | Krátkodobé obchodování | Finanční ztráty | Indexy | DIP | Makro | ROCE | Materiály | Trading pro začátečníky | Ukazatele
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Výhled | Index | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Pokles | Banka | Trading | 3М | Reuters | Indikátor | Banky | ČTK | Cena | Pivot




