Středa 29. května 2024 16:32
reklama
Dukascopy new
reklama
Swissquote Bank
reklama
InstaForex ebook vzdelavaci
reklama
Fintokei ProTrader

Jak se stát prop obchodníkem?

10.04.2024  Autor: Tým FXstreet.cz  Sekce: Prop Trading   Tisk


V minulé kapitole jsme si sepsali výhody a nevýhody prop tradingu, což jsou velmi důležité faktory ve volbě toho, zda se vůbec prop tradingem zabývat, což jak jsme si řekli, tak tato volba je pro každého tradera individuální a záleží na mnoha okolnostech. Pokud jste si zvolili ano, tak tato kapitola bude přímo pro vás, dnes si totiž řekneme, jak se stát prop obchodníkem a ideálně i tím ziskovým, co vše je potřeba dodržovat a jaká je hlavní cesta k úspěchu. Celou kapitolu pojmeme ve stylu jednotlivých bodů, které je dobré si uvědomit a následně po celou dobu dodržovat a aplikovat, jelikož i na těchto bodech je postaven budoucí úspěch vás jako prop obchodníka.

Co je nutné si uvědomit

Nyní si rozebereme osm základních a důležitých bodů, aby váš trading u prop firmy nebyla jednorázová a krátkodobá záležitost, ale dlouhodobá konzistentní cesta, která už nejednomu člověku změnila život.

1.     Berte to jako seriózní business

První důležitý bod je to, abyste si uvědomili, že z tradingu nevyděláte pořádné peníze ani se jim neuživíte, pokud to nebudete brát jako seriózní business. První otázka, kterou byste si měli položit je ta, jak chcete vydělávat peníze na trhu, kde je 80 - 90 % lidí dlouhodobě ztrátových a stojí proti vám celé analytické oddělení bank, obchodníci, kteří mají desítky let zkušeností a manažeři velkých fondů? Zdá se to až nemožné, ale rozhodně víme, že těch 10 - 20 % dlouhodobě ziskových obchodníků berou trading jako business, rozhodně to pro ně není žádný koníček, hobby nebo aktivita na odreagování.

2.     Stále se vzdělávejte

Jen tak nadarmo se neříká neusni na vavřínech a toto přísloví platí mnohonásobně více v tradingu než v jakýchkoli jiných odvětvích. Ať už obchodujete čistě podle technické analýzy nebo váš trading kombinujete i s fundamentální či makroekonomickou analýzou, rozhodně se shodneme na tom, že finanční trhy jsou velmi dynamické odvětví, kde se situace může změnit z minuty na minutu. Proto je více než nutné udržovat určitou úroveň vzdělání, aby vám takzvaně neujel vlak a abyste vždy věděli, co se na grafu děje a měli prvotřídní know-how. I když roky obchodujete podle stejné strategie, tak se může stát, že z důvodu nenadále události, například důležitého makroekonomického faktoru, se změní market conditions neboli tržní podmínky. Tato změna může být způsobena například vládní politikou, změnou chováním spotřebitelů, nečekanou globální událostí a spoustou dalších faktorů. Pokud se taková situace stane, je potřeba mít informace k tomu, co dál očekávat. Dalším faktorem je vývoj nových systémů či konfluencí v průběhu času, proto se o novinky, informace a celkově vzdělání nikdy nepřestávejte zajímat, jelikož v průběhu let se může stát, že na trh přijdou noví hráči, nové podmínky, nové systémy a vaše stará strategie či know-how nemusí být přizpůsobena pro aktuální situaci na trhu.

3.     Nastavení obchodní strategie

Zisková strategie je alfa a omega celého tradingu, pokud budete mít zvládnutou disciplínu či psychologii nebo jakékoli jiné důležité aspekty tradingu, ale vaše strategie nebude zisková, nevyděláte ani korunu. Ze začátku je velmi důležité mít zbacktestovaná data vašeho obchodního systému a na těchto datech stavět parametry vaší strategie jako je například počet reentry na jeden setup, procentuální risk a spousta dalších proměnných. Jakmile máte tyto parametry určeny a vaše strategie je zisková, tak je vždy nutné tyto parametry upravit tak, aby byly přijatelné v prop tradingu, jelikož prop firma má jasně dána pravidla, které musíte dodržovat, jako například celkový limit ztráty či denní limit ztráty. Jestliže je vaše strategie nastavena tak, že vám nevadí otevřený drawdown 10 % denně, jelikož váš obchod stejně pravděpodobně skončí v zisku nebo daný den i s tímto drawdownem nakonec uzavřete v zisku, tak u prop firmy to nemůže takto fungovat, jelikož do tak velkého denního drawdownu by vás prop firma nepustila a přišli byste o účet. A takové úpravy nemusí být pouze u drawdownu, ale i u profit targetu, například pokud je vaše strategie nastavena na cíl vydělat v průměru 1 až 2 procenta měsíčně, tak s těmito výsledky nemáte šanci zvládnout výzvu dané prop firmy, jelikož po vás většinou tyto firmy požadují 8 % a více v první fázi a ve druhé je to většinou 5 %, tedy po dobu výzvy jste nuceni zvýšit svůj risk. Z toho důvodu se nebojte upravit nastavení vaší obchodní strategie minimálně po dobu výzvy u prop firmy.

4.     Dodržujte svá pravidla i pravidla prop firmy

Tento bod se pojí částečně i s předchozím bodem a zároveň s disciplínou. Disciplína v tradingu se částečně pojí i s psychologií, velmi totiž záleží, jakou máte vůli dodržovat vaše obchodní pravidla. Pokud někdy máte problém dodržovat i svá pravidla na vlastním obchodním účtu, tak nemáte šanci uspět v tradingu pro prop firmy, jelikož vedle vašich obchodních pravidel zde přihází i navíc pravidla prop firmy, které vám ještě více svazují ruce, máte menší volnost v obchodování a je na vás vyvíjen větší tlak na výkonost. Proto ani není dobré se pouštět do prop tradingu pokud nemáte zvládnutou disciplínu při svém vlastním obchodování a jste pouze ovlivněn a namotivován velkými potencionálními výdělky, jelikož disciplína není to samé jako být motivován. Krásným příkladem je situace, kdy vám jsou představovány výsledky od traderů na sociální síti, kolik peněz si vydělali z prop tradingu, v tu chvíli jste velmi motivováni a jste schopni pro tento úspěch a výsledky obětovat vše, jenže po pár dnech je tato motivace menší a menší, jelikož motivace je jako kofein, je to pouze externí faktor, který vás nakopne v daném okamžiku, kdežto disciplína musí přijít přímo z vás a není ničím vyvolána. Krásně si to můžeme znázornit na následujícím obrázku.


Obrázek znázorňující motivaci a disciplínu

5.     Striktně řiďte money management

Jak už jsme si řekli, money management či risk management je neodmyslitelná součást tradingu. V prop tradingu má ještě daleko větší význam než u klasického obchodování u brokera na vlastní účet, protože prop firma po vás přímo požaduje plnění těchto kritérii jako je maximální denní či celkový drawdown, dá se tedy říci, že vás nutí do toho používat stop-loss, což by měla být automaticky součást každého obchodu, jenže většina lidí stop-loss ani nepoužívá, a proto nejsou schopni konzistentně dosahovat zisku, jelikož jejich ztráty v určitou dobu přejdou do extrémních rozměrů, ten bod může být například při špatné predikci obchodu, přičemž zrovna chytíte silný trend proti vám.

6.     Mějte praxi s obchodováním na vlastní účet

Rozhodně není ideální hned po zpětném testování dat (backtestingu) na grafu přejít rovnou k prop tradingu bez jakýchkoliv zkušeností s live tradingem. Ani demo trading není to samé jako prop trading, jelikož u prop tradingu alespoň něco riskujete, a to je váš vstupní poplatek, kdežto u demo tradingu nejste svázání pravidly a ani nic neriskujete, tedy efekt na psychiku či jakákoli psychická zátěž je zde nulová. Proto je důležité prvně otestovat vaši hlavu a její reakce na nepříznivé situace na live účtu a až následně po nějaké době začít uvažovat o koupení výzvy u prop firmy.

7.     Pokud jste začátečník s prop tradingem, pokuste se na začátku ztratit co nejméně

Toto je jeden z nejdůležitějších bodů a zároveň vám říká to, že jestliže jste s obchodováním neměli doposud zkušenosti, tak skoro jistě na začátku ztratíte peníze. Proto jako začátečník si vždy kupujte ty nejmenší výzvy u prop firmy, jelikož na pozici začátečníka by bylo hloupé si koupit nejdražší výzvu s motivací toho, že dosáhnete velkého zisku a zároveň by bylo i naivní, že z pozice začátečníka si tento účet udržíte či dokonce docílíte výplaty od prop firmy. Je nutné si uvědomit, že i někteří lidé, kteří obchodují pár let, tak stále nemusejí být konzistentně ziskoví a nemusejí být schopni dosáhnout výplaty, více se o těchto statistikách dozvíte v minulé kapitole na téma, jak fungují prop firmy, kde jsou popsána zajímavá čísla ohledně úspěšnosti obchodníků. Z toho důvodu na začátku minimalizujte ztráty z obchodování, ztráty berte spíše jako investici do vaší psychiky, kde reálně uvidíte, co s vámi obchodování dělá a jaké ve vás vyvolává emoce. A naopak peníze především utrácejte za kvalitní vzdělání.

8.     Mějte hodně silný důvod proč

Proč začít s tradingem? Na tuto otázku byste měli rozhodně odpovědět jinak, než že chcete mít drahé auto nebo mít hromadu peněz. Toto nejsou silné důvody, které vám zajistí to, že tradingu budete věnovat několik let pozornost v řádech jednotek hodin denně. I přesto že materiální cíle jsou velmi důležité a budou to právě tyto věci, za které utratíte první vydělané peníze z tradingu, tak by to neměl být převážně tento cíl a důvod proč s tradingem začínáte. Každý člověk bude mít tyto důvody jiné, každopádně pokud budou vaše cíle pouze materiální nebo to, že chcete být bohatí, tak tento cíl je z pozice začátečníka extrémně vzdálený a po nějaké době neuvidíte váš progres a trading vás začne přinejmenším nudit. Je to stejné jako s motivací, postupně se vytratí vaše chuť něčeho dosáhnout, jelikož neuvidíte konkrétní kroky, jak se v tradingu či prop tradingu posunujete. Proto je důležité si zvolit konkrétní menší cíle, nakreslit si i časovou osu s konkrétními položkami, které ale nebudou extrémně vzdálené a nereálné ve vaší situaci, kde se právě nacházíte.

Závěr

Toto bylo osm důležitých bodů, které je potřeba brát v úvahu pro to, abyste se stali úspěšnými obchodníky ať už u brokera nebo u prop firmy. Pokud si to shrneme do hlavních bodů, tak se tomu věnujte jako reálnému podnikání, vzdělávejte se, dodržujte pravidla, mějte disciplínu, soustřeďte se na celý proces a nikoli na výsledek. Tyto slova byste měli mít stále v hlavě. Trading je především vaše sólová hra za grafem, nikdo ji za vás nezahraje, proto se ji snažte hrát nejlépe jak umíte, jinak prohrajete. V další kapitole se podíváme na základní strategie prop tradingu a s tím i jak jednoduše a efektivně splnit obchodní výzvu u prop firmy.

Radek Zalubil
Tým FXstreet.cz

Klíčová slova: FXstreet | Money management | Obchodní strategie | Peníze | Disciplína | Daně | Bod | Drawdown | Finanční trhy | Risk | Poplatek | Pozice | Stop-Loss | Trading | Trend | Obchodování | Business | Zkušenosti | Výsledky | Emoce | Obchodníci | Analýzy | FXstreet.cz | Management | Market | Risk Management | Trh | Obchodní pravidla | Omega | Know-how | Vzdělání | Úspěch | Podnikání | Firmy | Ztráty | Dosahovat zisku | Vydělávat peníze | Vstupní poplatek | Demo trading | Bohatí | Tým FXstreet.cz | Obchod | Firma | Technické analýzy | PROP Trading | Váš trading | Trhy | Situace | Uspět v tradingu | Vývoj | Tržní podmínky | Aspekty tradingu | Manažeři | Progres | Silný trend | Výdělky | Cíle | Odvětví | Zisková strategie | Začátečník | ANO | Pozornost | TIM | | Nastavení obchodní strategie | Motivace | Novinky | CZ | Prop firma | Začít s tradingem | Vice | Cesta k úspěchu | Prop firmy | Celkový drawdown | Vydělané peníze | Drahé auto | Radek Zalubil | Jak fungují prop firmy | Výhody | Výhody a nevýhody | Výhody a nevýhody prop tradingu | Nevýhody prop tradingu | Efekt na psychiku | Jak se stát prop obchodníkem | Hlavní cesta k úspěchu | Budoucí úspěch | Trading u prop firmy | Seriózní business | Market conditions | Trading jako business | Vývoj nových systémů | Nové podmínky | Nové systémy | Stará strategie | Důležité aspekty tradingu | Reentry | Procentuální risk | Celkový limit ztráty | Limit ztráty | Denní limit ztráty | Otevřený drawdown | Výzvy u prop firmy | Pravidla prop firmy | Volnost v obchodování | Tlak na výkonost | Výsledky od traderů | Obchodování u brokera | Psychická zátěž | Nepříznivé situace | Situace na live účtu | Koupení výzvy u prop firmy | Koupení výzvy | Výplaty od prop firmy | Ztráty z obchodování | Kvalitní vzdělání | Proč začít s tradingem? | Peníze z tradingu | Vydělané peníze z tradingu | První vydělané peníze | První vydělané peníze z tradingu | Materiální cíle | Proč s tradingem začínáte | Chuť něčeho dosáhnout | Strategie prop tradingu | Splnit obchodní výzvu | Analytické oddělení bank | Manažeři velkých fondů | Koníček | Aktivita na odreagování | Odreagování | Hobby | Úroveň vzdělání | Vlastní účet | Obchodování u brokera na vlastní účet |
Sdílení článku: 
   

 

Související články

  C:\fakepath\prop-trading-29032024-uvod.jpg
  Výhody a nevýhody Prop Tradingu
  V minulé kapitole jsme si rozebrali to, jak prop firmy fungují, konkrétně jejich business model. V dnešním světě je prop trading velké téma a snad každý obchodník si četl minimálně jednu nabídku od jakékoli prop firmy, proto se v dnešní kapitole podíváme na to, jaké jsou vůbec výhody, a hlavně nevýhody obchodování pro prop firmy. Je to lepší než obchodovat takzvaně sám na sebe na svém účtu u brokera nebo jaká strana pomyslné váhy výhod a nevýhod převažuje nad druhou? Na tyto prvky se podíváme v dnešním článku a na závěr si je všechny zhodnotíme.
  C:\fakepath\prop-trading-22042024-1.png
  Jak fungují prop firmy?
  V minulé kapitole jsme se zaměřili na to, abychom pochopili, co je to prop trading a jak se rozděluje. Nyní pojďme naši pozornost více posunout k moderním prop firmám, a to konkrétně jak vůbec fungují, je vůbec legální poskytovat investiční kapitál lidem, bez ekonomického vzdělání a na čem vůbec vydělávají? Na to všechno se podíváme v dnešním článku včetně statistik úspěšnosti u daných prop firem, které své statistiky zveřejnily, lehce se budeme věnovat matematice, a nakonec si odhalíme business model těchto prop firem.
  C:\fakepath\prop-trading-08032024-1.png
  Co je to proprietární obchodování (prop trading)?
  Prop trading aktuálně zažívá nebývalý rozmach a vyvíjí se neskutečně rychlým tempem. Mezi tradery se stal prop trading doslova fenoménem. FXstreet.cz proto dnes zahajuje nový a rozsáhlý seriál, kde se budeme velmi detailně věnovat právě prop tradingu. Můžete se tedy těšit na opravdu detailní a propracované články, ve kterých se budeme velmi detailně věnovat tomuto novému tradingovému odvětví. Připravte se tedy na vzrušující pohled do světa prop tradingu.
  C:\fakepath\prop-trading-12022024-1.png
  Jak funguje Prop Trading?
  V posledních letech se prop trading stává stále výraznějším pojmem ve světě online obchodování. Tento fenomén nabírá na popularitě a přitahuje pozornost obchodníků po celém světě, kteří hledají nové cesty, jak více benefitovat ze svých obchodních dovedností a využít možnosti, které jim jejich klasické obchodní účty nemohou nabídnout. Prop trading tak přichází jako příležitost pro všechny obchodníky, kteří chtějí vstoupit do světa finančních trhů s takovým kapitálem, který překračuje běžné možnosti retailových obchodníků.
  C:\fakepath\prop-trading-03012024.png
  Prop trading společnosti (FTMO, Fintokei, atd.) - Jak získat milionový kapitál pro obchodování?
  V tomto vzdělávacím videu se budeme věnovat prop tradingu (neboli proprietary tradingu), který hlavně v posledních měsících zažívá obrovský boom. Představíme si prop trading se všemi jeho výhodami, ale i nevýhodami.
  C:\fakepath\Fintokei-FXstreet-HP-26112023.jpg
  Milionový kapitál bez rizika. Je prop trading revoluce v obchodování?
  Odvětví tzv. prop tradingu zažívá aktuálně nebývalý boom a vyvíjí se neskutečným tempem. Úplnou novinkou v tomto odvětví je navíc tzv. instant funding, o kterém si také povíme v dnešním článku.

Čtěte více

 • Co a kdo je za úspěchem FTMO
  Určitě jste slyšeli o tom, že Americká firma NortonLifeLock nedávno převzala českou antivirovou firmu Avast za 8,6 miliardy dolarů (přes 186 miliard korun). Je jasné, že i v Čechách mohou vznikat kvalitní technologické firmy, které se stanou lídry na svém trhu, i když jich není mnoho. Za jednoho z lídrů ve svém oboru, a to na mezinárodní úrovni, dnes může být považována také Prop Trading firma FTMO, která poskytuje své obchodní účty obchodníkům po celém světě.
 • Co je to proprietární obchodování (prop trading)?
  Prop trading aktuálně zažívá nebývalý rozmach a vyvíjí se neskutečně rychlým tempem. Mezi tradery se stal prop trading doslova fenoménem. FXstreet.cz proto dnes zahajuje nový a rozsáhlý seriál, kde se budeme velmi detailně věnovat právě prop tradingu. Můžete se tedy těšit na opravdu detailní a propracované články, ve kterých se budeme velmi detailně věnovat tomuto novému tradingovému odvětví. Připravte se tedy na vzrušující pohled do světa prop tradingu.
 • FTMO - PŘIPOJTE SE K REVOLUCI V TRADINGU
  Od dob, kdy byl finanční trh exkluzivní doménou velkých bank a investorů, jsme ušli dlouhou cestu. Není tomu tak dlouho, kdy díky inovacím a technologickému pokroku, se svět tradingu otevřel i pro drobné retailové investory a tradery. Další podobně významnou novou éru finanční trhy zažily s příchodem společnosti FTMO, která přinesla revoluci jménem prop trading.
 • Jaké strategie jsou vhodné pro moderní Prop Tradingové výzvy?
  Prop trading se stává mezi obchodníky stále lákavějším tématem, ale jaké strategie skutečně obstojí v jeho dynamickém světě? Představujeme vám exkluzivní webinář, kde spolu s Jakubem Hodanem prozkoumáme klíčové strategie pro zvládnutí moderních výzev v prop tradingu.
 • Jak funguje Prop Trading?
  V posledních letech se prop trading stává stále výraznějším pojmem ve světě online obchodování. Tento fenomén nabírá na popularitě a přitahuje pozornost obchodníků po celém světě, kteří hledají nové cesty, jak více benefitovat ze svých obchodních dovedností a využít možnosti, které jim jejich klasické obchodní účty nemohou nabídnout. Prop trading tak přichází jako příležitost pro všechny obchodníky, kteří chtějí vstoupit do světa finančních trhů s takovým kapitálem, který překračuje běžné možnosti retailových obchodníků.
 • Jak fungují prop firmy?
  V minulé kapitole jsme se zaměřili na to, abychom pochopili, co je to prop trading a jak se rozděluje. Nyní pojďme naši pozornost více posunout k moderním prop firmám, a to konkrétně jak vůbec fungují, je vůbec legální poskytovat investiční kapitál lidem, bez ekonomického vzdělání a na čem vůbec vydělávají? Na to všechno se podíváme v dnešním článku včetně statistik úspěšnosti u daných prop firem, které své statistiky zveřejnily, lehce se budeme věnovat matematice, a nakonec si odhalíme business model těchto prop firem.
 • Milionový kapitál bez rizika. Je prop trading revoluce v obchodování?
  Odvětví tzv. prop tradingu zažívá aktuálně nebývalý boom a vyvíjí se neskutečným tempem. Úplnou novinkou v tomto odvětví je navíc tzv. instant funding, o kterém si také povíme v dnešním článku.
 • Na co si dát pozor při výběru Prop Trading firmy
  Prop trading zažívá v posledních letech obrovský boom, a to jak v České republice a na Slovensku, tak po celém světě. Hlavním důvodem je výhoda, že po zaplacení vstupního poplatku a projití tradingové challenge, můžete začít obchodovat s kapitálem například až 4 000 000 Kč, ponechat si až 90 % zisků, a to vše bez riskování jediné koruny vašeho vlastního obchodního kapitálu.
 • Práce v FTMO? A proč ne?
  V prvním díle našeho miniseriálu o společnosti FTMO jsme si řekli něco o historii společnosti a o tom, jak důležití jsou pro zdravý vývoj Prop Trading firmy nejenom dobří tradeři, kteří pro ni obchodují, ale také kvalitní a loajální zaměstnanci. V dnešní druhé části se podíváme na dění ve společnosti FTMO očima jednoho z jejich nových kolegů.
 • Prop Trading nebo obchodování na vlastní účet u brokera?
  Moderní prop trading dnes mění svět obchodování na finančních trzích. Ještě před několika málo lety musel potenciální trader disponovat poměrně velkým objemem finančních prostředků, aby jeho obchodování dávalo alespoň nějaký smysl. Dnes je situace diametrálně odlišná, protože na trhu působí moderní prop tradingové firmy. Ty nabízí prakticky všem obchodníkům možnosti, o jakých se jim před pár lety ani nesnilo. To, co bylo dříve doménou investorů a obchodníků, kteří disponovali velkým objemem investičních prostředků, je dnes díky prop tradingu dostupné prakticky všem.
 • Prop Trading: Pouhý Trend, nebo Budoucnost Tradingu?
  Prop trading je všudypřítomný a v dnešní době asi už nemá smysl jej představovat. Obchodování na velkých účtech a pobírání odpovídajících zisků je opravdu lákavé, jenže jaká je vlastně realita? O tom si povíme na webináři s Ondřejem Hartmanem, který můžete sledovat přímo z tohoto článku.
 • Prop trading společnosti (FTMO, Fintokei, atd.) - Jak získat milionový kapitál pro obchodování?
  V tomto vzdělávacím videu se budeme věnovat prop tradingu (neboli proprietary tradingu), který hlavně v posledních měsících zažívá obrovský boom. Představíme si prop trading se všemi jeho výhodami, ale i nevýhodami.
 • Přichází éra Psychologie Prop tradingu?
  Obchodování na finančních trzích si vybírá stále více lidí v touze po finanční nezávislosti nebo prostě kvůli vzrušení z obchodu. A zatímco mnozí začínají s vlastními úsporami na osobních účtech, prop trading představuje zcela odlišnou cestu.
 • Psychologie v Prop Tradingu a jak moc se liší od klasického obchodování?
  V minulém článku jsme si rozebrali risk-management v prop tradingu včetně pravděpodobnosti neúspěchu v evaluační výzvě. V dnešním článku se podíváme na jeden ze základních aspektů tradingu a to na psychologii, konkrétně se zaměřením na prop trading, i když v dost případech je psychologie prop obchodování stejná jako při obchodování na vlastním účtu, tak jsou zde odlišnosti, které je potřeba brát v potaz, jelikož každý, kdo si zkusil obchodovat jak na vlastním účtu, tak i na účtu prop firmy ví, že hlava vám funguje malinko jinak a v dost případech ještě malinko hůře než při klasickém tradingu. Dnešní téma si rozdělíme na body a každý si popíšeme. První si ale řekneme, co to vůbec psychologie v tradingu je.
 • Recenze FTMO – průkopník ve světě Prop Tradingu
  FTMO je jedním z průkopníků proprietárního tradingu nejen na našem území, ale i ve světě. Tato česká technologická společnost působí na trhu již od roku 2014, dříve ještě pod názvem „Získejúčet“. Cílem společnosti je především vyhledávat šikovné obchodníky na finančních trzích a nabídnout jim kapitál, na jehož zhodnocení se následně obě strany podělí.
 • Risk-Management v Prop Tradingu
  V minulé kapitole jsme se podívali na základní strategie Prop Tradingu, konkrétně jsme si v ní popisovali to, jak jednoduše a rychle splnit obchodní výzvu (challenge - evaluace), což je právě to, co vás dělí od toho obchodovat na účtu, ze kterého už můžete mít reálně nárok na výplatu, nicméně na to, abyste této výplaty dosáhli, je i po splnění výzvy ještě dost dlouhá a obtížná cesta, což nám potvrzují i data. Každopádně hlavním kamenem, který vám může pomoci a taky pomůže v tom, abyste získali peníze právě z Prop Tradingu, je skvěle zvládnutý risk management či money management. V dnešní kapitole se proto podíváme na to, jak co nejlépe řídit risk, jaké faktory brát v potaz a jak se chovat v případě plnění výzvy nebo ve fázi získaného účtu.

 


Diskuse ke článku

Diskuse je přístupná pouze pro registrované uživatele.
Přihlásit se | Nová registrace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster