Středa 05. srpen 2020 21:56
reklama
Purple Trading letni strategie
reklama
RoboMarkets copyfx
reklama
Admiral spread new

Analýza vybraných akcií

Napsal:   Sekce: Akcie

V tomto článku Vám přinášíme analýzu akcií, jejímž autorem je hlavní analytik společnosti RoboMarkets, Dmitriy Gurkovskiy.

Macerich (MAC)

Společnost Macerich je součástí indexu S&P 500. Zabývá se především akvizicemi, prodejem, správou, vývojem a přestavbou nákupních center napříč USA. V současné chvíli Macerich vlastní přibližně 4,9 mil. metrů čtverečních obchodních nemovitostí zahrnujících 48 maloobchodních nákupních center.

Akcie společnosti Macerich spadají do sektoru maloobchodních financí a v průběhu minulého týdne oslabily o 0,55 %.

Z technického hlediska se akcie pokusily prolomit 200denní jednoduchý klouzavý průměr a zformovat klesající trend. Hodnota 60 $ představuje silnou rezistenci a jejím prolomením by mohl klesající trend skutečně započít. Support se nachází na hodnotě 57 $ a první hlavní cenový cíl se nachází o 10 $ výše, na ceně 67 $.


Tok investic jasně dokazuje, že trh začíná mít o akcie zájem, a i když podíl nákupních pozic je stále přibližně 0,29 %, neměli bychom zapomínat na skutečnost, že společnost Macerich nebyla dříve považována za hodnotnou, a i takto malé nákupní objemy by mohly vylepšit budoucí výkon akcií.

Během posledních dvou měsíců akcie oslabovaly, ale počet otevřených prodejních pozic není nijak závratný, pouze okolo 4,87 %. Proto propad nepřilákal mnoho obchodníků, dokonce naopak, a společnost Macerich se tak stala poměrně atraktivní.

Dicerna Pharmaceuticals, Inc. (DRNA)

Společnost Dicerna Pharmaceuticals byla založena v roce 2006. Jde o biofarmaceutickou společnost, která se specializuje na výrobu léků pro léčbu chronických jaterních a kardiovaskulárních onemocnění.

Společnost spadá do sektoru zdravotní péče/biotechnologie.

V minulém týdnu vzrostla hodnota jejích akcií o výrazných 12,88 %, a to hlavně díky vyřešení sporu s Alnylam Pharmaceuticals. Dicerna Pharmaceuticals nakonec souhlasila s vyplacením 2 mil. $ a poskytnutím společnosti Alnylam 983 208 akcií (jejichž hodnota je přibližně 12 mil. $) a s vyplacením dalších 13 mil. $ v následujících čtyřech letech.

V roce 2017 byl čistý zisk společnosti 114 mil. $ a předběžná platba 2 mil. $ (méně než 2 % zisku) nebude mít tedy na společnost výrazný vliv. Dohoda na postupném vyplácení během následujících čtyř let je také velice pozitivní, jelikož pro společnost by bylo mnohem horší, kdyby k vyřešení sporu nedošlo.

Členové rady během soudního procesu neučinili žádné výrazné kroky, tzn. neprodali ani nekoupili žádné akcie. Fondy snížily podíl akcií o 2,3 %, ale vzhledem ke skutečnosti, že 84 % stále zůstává, taktéž nejde o výraznou změnu. Kromě toho byl spor vyřešen v pátek a reakce trhu nás tak čekají v tomto týdnu.

Procento otevřených prodejních pozic (2,74 %) dokazuje, že investoři nemají o prodej akcií společnosti Dicerna výrazný zájem a mnoho prodejců si pojistilo své páteční výnosy, během čehož akcie vzrostly až o 17,86 %.

Z technického hlediska se formuje rostoucí trend a cena se nachází nad 200denním jednoduchým klouzavým průměrem. „Pokud se ceně podaří prolomit hodnotu 11 $ a uzavřít nad ní, trend může pokračovat a existuje možnost otestování 17 $ za akcii“, tvrdí analytici.


Comcast (CMCSA)

Společnost Comcast je celosvětový telekomunikační obr a z hlediska výnosů vedoucí společnost v oblasti vysílání. Zároveň je to druhý největší poskytovatel placených kabelových televizí a internetu. Kromě toho se Comcast od roku 2011 zapojil do tvorby televizních pořadů a filmů.

Společnost spadá do sektoru služeb (zábava – různé). V minulém týdnu její akcie vzrostly o 0,58 %.

Celému sektoru se obecně v minulém týdnu nedařilo, vzrostl o pouhých 2,1 %, což dokazuje celkově nepříznivé podmínky.

Z technického hlediska převládá klesající trend a cena se nachází pod 200denním jednoduchým klouzavým průměrem. Support se v současné chvíli nachází na ceně 33 $ a pokud dojde k jeho prolomení, cena by mohla spadnout až na 30 $.

Členové rady v nedávné době snížili svůj podíl o 4,95 % a investiční fondy nemají o společnost valný zájem s podílem nákupních pozic pouhých 0,1 %. Počet otevřených prodejních pozic je na druhou stranu také velice nízký, 1,33 % a společnost má tak dostatečný prostor k růstu. K růstu však může dojít pouze po prolomení hodnoty 35 $, poté mohou akcie zamířit na 36 $.


Steven Madden, Ltd. (SHOO)

Společnost Steven Madden byla založena v roce 1990 a pojmenována po svém zakladateli, který je nejen podnikatelem, ale také módním návrhářem. Společnost vyrábí a prodává obuv a módní doplňky pro muže, ženy a děti.

Steven Madden Ltd spadá do sektoru spotřebního zboží (textil – oděvy, obuv a doplňky). V minulém týdnu hodnota akcií společnosti vzrostla o 2,05 %.

Sektoru spotřebního zboží se v minulém týdnu celkově dařilo nejhůře, oslabil o 3,4 %. Vzhledem k této skutečnosti se společnosti Steven Madden poměrně daří a mohlo by to znamenat, že růst bude pokračovat.

Dlouhé pozice investiční fondů jsou velice nízké, přibližně 0,33 %, ale jde o celkem samozřejmý fakt, jelikož jejich podíl už dosáhl 95,6 %.

Z technického hlediska se formuje rostoucí trend a cena se nachází nad 200denním jednoduchým klouzavým průměrem. Prolomení hodnoty 48 $ by mohlo vést k dalšímu růstu cen akcií.


Mnoho analytiků zastává názor, že akcie společnosti Steven Madden by mohly dosáhnout hodnot 53 $ nebo 58 $ za akcii.


Abeona Therapeutics Inc. (ABEO)

Biofarmaceutická společnost Abeona Therapeutics byla založena v roce 1974 a vyvíjí metody léčby vzácných a životu ohrožujících genetických nemocí.

Společnost spadá do sektoru zdravotní péče/biotechnologie. V minulém týdnu cena akcií vzrostla o 5,82 %.

Sektor zdravotní péče v minulém týdnu celkově oslabil o 0,1 % a to dělá z ABEO poměrně atraktivní aktivum.

Procento otevřených prodejních pozic je velice vysoké (37,11 %), a to by mohlo vést k výraznému růstu ceny. Hodnota akcií společnosti již vzrostla ze 14 $, jelikož mnoho obchodníků uzavíralo své pozice po nesprávném odhadu analytiků čtvrtletních výnosů.

I přes takto výrazné procento prodejních pozic investiční fondy navýšily svůj podíl o 1,14 % na celkových 63,20 %.

Z technického hlediska se formuje rostoucí trend a cena se nachází nad 200denním jednoduchým klouzavým průměrem. Klíčový support na hodnotě 20 $ je již prolomen a cesta k cenovému cíli 26 $ je tak volná.


Analytici zastávají názor, že akcie společnosti ABEO by mohly dosáhnout hodnot 26 $ nebo dokonce 36 $ za akcii.


Tým RoboMarkets

Zřeknutí se odpovědnosti
Veškeré předpovědi jsou založeny na individuálním názoru autora. Na tuto analýzu by nemělo být nahlíženo jako na obchodní doporučení. RoboForex nenese žádnou zodpovědnost za výsledky obchodních aktivit založených na doporučeních a shrnutích v této analýze.

Hodnocení článku:
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Analýza od tradera: EUR/USD a ropa WTI
  Měnový pár EUR/USD dále posiluje a obchoduje se nyní nejvýše za téměř dva roky. EUR/USD vůbec nejeví snahu svůj skoro 500 pipový růst od začátku června korigovat (alespoň o 100 pipů) a využívá jakékoliv zprávy či přesněji i jen pouhého náznaku o možném budoucí změně politiky ECB k dalšímu a dalšímu posílení. Jakékoliv snahy prezidenta ECB Maria Draghiho o zastavení posilování eura v posledních týdnech se absolutně míjí účinkem. Na reportovaná pozitivní data z USA naopak tento měnový pár vůbec nereaguje.
 • Analýza od tradera: EUR/USD, USD/JPY a káva
  Měnový pár EUR/USD se nám v průběhu týdne vydal nahoru a nenaplnil tak mnohými očekávané pokračování poklesů. Euru pomáhají v posledních dnech lepší data z eurozóny a také zatím občasné problesknutí neveřejných informací o prý již připravené dohodě k brexitu, což jistě podpoří kromě eura i libru.
 • Analýza od tradera: Index S&P 500, EUR/USD a ropa WTI
  Americké akciové indexy (s výjimkou technologického Nasdaqu) zatím udržují úrovně poblíž svých historických maxim. Dow Jones je dokázal v posledních dnech ještě i navýšit. Ani další zvýšení úrokových sazeb a oznámení redukce bilance Fedu přibližně na podzim nevneslo na finanční trhy obavy o další vývoj.
 • Analýza od tradera: Pohled na EUR/USD, EUR/CZK a ropa WTI
  Měnový pár EUR/USD dále drží svůj zarputilý střednědobý růstový trend a ne a ne výrazněji zkorigovat. Ani středeční další náznak zvýšení amerických úrokových sazeb dolaru nikterak nepomohlo, euro se nadále dokáže držet na několikaletých maximech.
 • Analýza PAMM účtů
  PAMM účet - důkaz ziskovosti?
 • Analýza S&P 500 a EUR/USD
  V týdnu měly americké akciové indexy tendenci většinou oslabovat a korigovat tak pomakrozprávový růst z minulého pátku (americká nezaměstnanost). Ve středu trhy příliš nepotěšil Donald Trump ve svém prvním prezidentském projevu. Ve čtvrtek to již vypadalo velmi nadějně, indexy se několik desítek minut řítily prudce dolů, aby nakonec opět, jak bývá poslední rok zvykem, mávnutím kouzelného proutku zcela bez důvodů prudce otočily a veškeré intradenní ztráty umazaly. V pátek oznámily 4Q výsledky důležité americké banky, které dopadly poměrně dobře. Indexy to však na nové maximum poslat nedokázalo.
 • Analýza S&P 500 indexu a EUR/USD
  Na důležitých globálních akciových indexech vidíme po dlouhé době swing korekci dolů z předchozích all-time (US indexy) či střednědobých maxim (DAX30). I když technicky jsou korekční targety poměrně jasné (graf S&P 500 indexu), těžko ale na ně, s ohledem na nelogický vývoj trhů v posledních měsících, plně spoléhat. Důležité však nyní je, že se nenaplnil technický býčí scénář možného breakupu z konsolidačního trojúhelníku.
 • Analýza trhů: S&P 500, EUR/USD a USD/JPY
  Po náznacích korekce, přesněji po swing konsolidaci, v první polovině týdne se na americké trhy vrátila pozitivní nálada a indexy se dále posunují k úrovním historickým maxim.
 • Analýza USDCHF
  Menový pár USDCHF sa po odrazení z historického minima na .8275 vyšplhal až k .8526 a po vytvorení bearish hidden divergence som uskutočnil short na .849 a pokles pokračoval až k .8364
 • Analýza více časových rámců
  Jedna ze základních rad, jak se stát úspěšným forex obchodníkem zní "obchoduj do směru trendu". Když jsem začínal s obchodováním, mohl jsem se tuto větu dočíst snad v každém článku o diskusních fórech nemluvě. Bohužel jsem už nenašel žádnou jednoduchou radu, jak toho dosáhnout když se, jak víme, trend mění každou chvíli. Nejčastěji ve chvíli, když vstoupíme do obchodu. Dnešní blog se však nebude týkat Murphyho zákona, který tento problém objasňuje :-) ale technice, která nám může pomoci zvýšit šance na úspěšné otevírání obchodů do směru trendu. Jak už název napovídá trader provádí před otevřením obchodu analýzu několika časových rámců a na základě získaných informací plánuje vstup.
 • Analýza zasadnutia BOC a ako obchodovať CAD
  Trhovým konsenzom je, že BOC zvýši úrokové sadzby z 0.5 % na 0.75 %. V prípade zvýšenia bude pre trh najdôležitejšie zodpovedať dve otázky: Bude chcieť BOC pokračovať v utesňovaní politiky len dovtedy, kým neodstráni dve zníženia sadzieb z roku 2015 alebo počíta s agresívnejším tempom utesňovania a viacerými zvýšeniami sadzieb. Druhou otázkou by bolo, ako rýchlo príde k ďalšiemu zvyšovaniu sadzieb.
 • Analýza 1.10.2018: USD/CAD, AUD/CHF - pullback príležitosti
  V dnešnom blogu sa zamerám na analýzu 2 menových párov a to konkrétne USD/CAD a AUD/CHF z čoho je jeden major menový pár a jeden pár krížový. Jedná sa o príležitosti na SHORT obchody a to konkrétne po pullbacku.
 • Analýza 2.10.2018: EUR/USD - veľký obľúbenec
  Menový pár EUR/USD ako najoblúbenejší a najobchodovanejší menový pár na menovom trhu forex denne zobchodujú milióny traderov či už na inštitucionálnej úrovni alebo takých ako sme my sami. Každý z týchto traderov sa snaží odhadnúť budúci vývoj tohoto favorita na menových trhoch. Niektorý v krátkodobom horizonte na ktorý veľmi radi špekulujú a niektorý v horizonte dlhodobom. Možnosť rastu tohoto menového páru v strednedobom až dlhodobom horizonte preferujú mnohý tradery a k tomúto možnému budúcemu scenáru sa priklaňám aj ja.
 • Analýza 3.10.2018: AUD/CAD - obchodná príležitosť
  Menový pár AUD/CAD asi nebude v top 10 menových párov väčšiny traderov. Nie je tak populárny ako napríklad EUR/USD alebo USD/JPY, no to neznamená, že nemôže poskytovať veľmi pravdepodobné a veľmi kvalitné obchodné príležitosti. Obchodná príležitosť na ktorú by som Vás chcel upozorniť je aktuálna a "horúca". Táto príležitosť ponúka veľmi dobrý pomer potencionálneho zisku voči riziku. To je v dlhodobo ziskovom tradingu z môjho pohľadu žiadúce.
 • Analýza 4.10.2018: AUD/USD - možná korekcia?
  Menový pár AUD/USD je dlhodobo v downtrende a každý kto prikladal do short obchodov na obchodných signáloch nemohol v tomto trhu spraviť lepšie. Downtrend je jasný a špekulovať voči takto jasným trendom sa väčšinou nevypláca. Momentálne sa cena nachádza v klesajúcom klíne a sedí na spodnej strane tohoto klínu a supporte. Tento support ak vydrží, je možná korekcia tohoto menového páru smerom nahor.
 • Analýza 9.10.2018: Dvakrát zaujímavé RRR
  V dnešnej analýze by som chcel poukázať na potencionálne možné vstupy do trhu. Jedna sa o vstupy do trhu s priestorom pre vyšší takeprofit. Konkrétne sa jedná o potencionálny obchod na akciovom indexe DAX30 a na blýskajúcej sa komodite - ZLATO. RRR z týchto potencionálnych obchodov je v prvom prípade 1:3,7 ,čo je super pomer rizika a zisku. V druhom prípade ide o pomer 1:2,5. Riskovať 1 a chcieť vziať podstatne viac, mne osobne príde ako veľmi rozumná špekulácia a dobré obchodné nastavenie.
 • Analýzy - S&P 500, DAX a EUR/USD
  Americký akciový index S&P 500 počátkem týdne vyrazil z konsolidační formace nahoru a uzavřel nad 2.100 body. Hned následující den však trhy korigovaly, když ropa výrazně oslabovala a stahovala energetický sektor významně dolů. Ovšem velký pokles přišel včera, když ECB nesplnila očekávané a avizované podpůrné akce pro evropskou ekonomiku. Americké i evropské trhy celý den oslabovaly a uzavíraly na hodnotách zpřed dvou týdnů.
 • Analýzy – S&P 500 + DAX + EUR/USD
  Americký akciový index S&P 500 se v předchozím týdnu posunul až nad 2.100 bodů, poté ovšem započal, na avizovaném prodejním signálu, swing korekci dolů. Cílem této korekce byla oblast 2.050 - 2.060 bodů. Včerejší závěr činil 2.046 bodů.
 • Analýzy - S&P 500, EUR/USD a ropa
  Swing konsolidace a býčí prapor na indexu S&P 500 z minulého týdne nakonec nevedly k posunu výše, ale k poklesu, který byl tradičně rychle vystřídán růstem a posunem k úrovním na dohled platných maxim.
 • Andrea Unger: Světový šampion v tradingu
  Andrea Unger je výkonný ředitel společnosti Unger Trading S.r.l., ale také je to soukromý full-time trader se světovými úspěchy a mentor. Andrea Unger je považován za jednoho z nejlepších obchodníků na světě.
 •  


  Diskuse ke článku

  Diskuse je přístupná pouze pro registrované uživatele.
  Přihlásit se | Nová registrace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy