Neděle 14. července 2024 04:34
reklama
FTMO férovost
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei Payout
reklama
FTMO férovost

BREAKING: Německá průmyslová výroba mnohem slabší, než se očekávalo

05.07.2024 08:11  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Německá průmyslová výroba (sezónně očištěná) v Německu meziročně klesla o -6,7 % oproti -4,3 % očekávání a -3,86 % předtím.

 • Průmyslová výroba meziměsíčně klesla o -2,5 % oproti 0,1 % oček. a -0,1 % předch.

EUR/USD na opět velmi slabé údaje z německého průmyslového sektoru téměř nereagoval.

Zdroj: xStation5

 


Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 77 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Investování je rizikové. Investujte zodpovědně. Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

 

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • BREAKING: Nejvyšší počáteční nároky v nezaměstnanosti od srpna loňského roku
  Dosud na tento tisk přihazujeme 100 USD. Jedno čtení samozřejmě přesně nevystihuje probíhající změny na trhu práce, ale když to porovnáme s daty NFP, získáme obrázek poněkud napjatější situace v USA.
 • BREAKING: Německá ekonomika klesla ve 2020 o 5,0 %
  První odhad vývoje německého HDP v minulém roce byl zveřejněn v 10:00. Dle německého statistického úřadu klesla domácí ekonomika v roce 2020 o 5 % ve srovnání s výsledkem za rok 2019. Odhad analytiků byl na úrovni -5,1 %. DE30 v reakci na data klesl. Pár EURUSD zaznamenal pouze minimální reakci.
 • BREAKING: Německá inflace pozitivně překvapuje!
  Zpráva podle očekávání naznačovala výrazné zpomalení inflace v Německu. Údaje na státní úrovni zveřejněné dnes ráno to potvrdily. Měnový pár EUR/USD se krátce po zveřejnění nepohnul.
 • BREAKING: Německá inflace v listopadu výrazně vzrostla
  Meziroční tempo inflace v Německu dosáhlo v listopadu na 5,2 %. Jedná se o nejvyšší růst cen od roku 1993 a zároveň vzestup oproti předcházejícím měsícům. V říjnu dosáhl index spotřebitelských cen na 5,0 % YoY. Za zvýšeným tempem inflace stojí několik faktorů. Kromě globálních důvodů je příčinou cenového růstu také nízká základna z minulého roku, která hraje v Německu kvůli dočasnému snížení DPH ještě výraznější roli než v případě ostatních zemí.
 • BREAKING: Německá inflace v září vzrostla meziročně o 10 %
  Roční míra inflace v Německu v září meziročně vzrostla na 10,0 % ze 7,9 % v předchozím měsíci a nad tržní odhady 9,4 %.
 • BREAKING: Nemecká inflácia CPI prekonala očakávania, EURUSD bez zmeny
  Údaje o nemeckej inflácii CPI za október boli zverejnené dnes o 14:00 a boli vyššie ako sa očakávalo. Celková inflácia dosiahla 10,4% medziročne, zatiaľ čo trh očakával medziročne 10,1%. Ide o citeľné zrýchlenie z 10,0 % medziročne vykázaných za september. Na medzimesačnej báze CPI dosiahol 0,9 % medzimesačne (oč. 0,6 % medzimesačne).
 • BREAKING: Nemecká inflácia je najvyššia za takmer 30 rokov
  Rozhodnutie ECB dopadlo podľa očakávaní, keďže banka ponechala nastavenia menovej politiky nezmenené a vo vyhlásení došlo len k malým zmenám. Po oznámení bolo možné na trhoch zaznamenať len menšie pohyby. Pozornosť obchodníkov s EUR sa teraz obracia na nemecké predbežné vydanie CPI za október. Správa zo Španielska zverejnená dnes ráno ukázala masívne zrýchlenie zo 4,0 % na 5,5 % medziročne (oč. 5,4 % medziročne). Údaje CPI z nemeckých krajín tiež ukázali zrýchlenie, aj keď nie také výrazné ako španielske údaje. Vo väčšine prípadov ukázali, že rast cien sa medziročne zrýchlil nad 4,5 %. Napriek tomu sa odhad mediánu pre nemeckú hodnotu na úrovni 4,4 % medziročne začal javiť ako konzervatívny.
 • BREAKING: Nemecká inflácia prekonala očakávania
  O 14:00 bola zverejnená inflácie CPI z Nemecka za apríl. Očakáva sa, že sa celkový medziročný rast cien na trhu zrýchli z 1,7% v marci na 1,9% v apríli. Skutočné údaje ukázali zrýchlenie na 2% YoY. V medzimesačnom vyjadrení sa očakávalo, že CPI dosiahne 0,5% MoM, zatiaľ čo skutočný rast cien dosiahol 0,7% MoM.
 • BREAKING: Nemecká inflácia v máji prudko vzrástla!
  Medziročná miera inflácie v Nemecku v máji medziročne vzrástla na 7,90 %, čo je najviac od roku 1952 a prekonala trhové odhady vo výške 7,6 %. Na medzimesačnej báze sa inflácia zvýšila na 0,9 % z 0,8 % v apríli, čo bolo nad trhovými odhadmi vo výške 0,5 %. Harmonizovaná miera inflácie sa medziročne zvýšila na 8,7 %.
 • BREAKING: Německá průmyslová produkce zrychluje
  Průmyslová výroba v Německu zrychluje, jak dokazuje nejnovější zpráva Destatis (německý statistický úřad). Údaje z průzkumu naznačovaly, že produkce vzrostla o 2,0 % m/m, ve srovnání s dřívějšími údaji o 3,5 % a předpovědí analytiků o poklesu o 0,1 %.
 • BREAKING: Německá průmyslová výroba slabší, než se očekávalo
  Průmyslová výroba v Německu po sezónním očištění (za leden) dosáhla -5,5 % r/r oproti -4,8 % oček. a -3,13 % dříve (m/m 1 % oproti 0,6 % oček. a -2 % dříve).
 • BREAKING: Německé a francouzské PMI ve službách vzrostly nad očekávání
  Flash PMI indexy nákupních manažerů za prosinec v hlavních evropských ekonomikách byly právě zveřejněny. Francouzská data (9:15) ukázaly růst výroby z 49,6 na 51,1 bodů (oček. 50,1 bodů) a růst služeb z 38,8 bodů na 49,2 bodů (oček. 40,0 bodů). Německá data (9:30) ukázala růst výroby z 57,8 bodů na 58,6 bodů (oček. 56,4 bodů) a růst služeb z 46,0 bodů na 47,7 bodů (oček. 44,0 bodů).
 • BREAKING: Nemecké dáta podporili DE30, keďže prekonali očakávania
  Predbežné PMI indexy za máj z Francúzska a Nemecka boli zverejnené dnes ráno o 9:15 a 9:30. Údaje boli zverejnené po tom, čo PMI z Austrálie a Japonska v máji ukázali zhoršujúcu sa situáciu vo výrobnom sektore. To isté sa očakávalo od európskych zverejnení. Zatiaľ čo to bol prípad francúzskych dát, nemecké výrobné údaje nielenže prekonali očakávania, ale dokázali sa v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom aj zlepšiť. Napriek tomu francúzske aj nemecké údaje nesplnili očakávania vo sfére služieb. To celkom dobre odráža súčasný stav globálnej ekonomiky – zatiaľ čo služby už nie sú obmedzované pandemickými obmedzeniami, problémy dodávateľského reťazca naďalej negatívne ovplyvňujú výrobu. Mali by sme však pamätať na to, že francúzske aj nemecké PMI zostávajú na území expanzie.
 • BREAKING: Německé HDP kleslo více, než se čekalo
  V 10. hodin bylo zveřejněno německé HDP za Q2. Report ukázal kvartální pokles o 10,1 % místo očekávaných -9 %. Meziroční pokles tak dosáhl na 11,7 % (oček. -11,5 %). Zveřejnění dat nezpůsobilo žádnou výraznou reakci na trzích. Pár EURUSD zůstal v poklidu v blízkosti 1,1760 a DE30 se krátce po zveřejnění obchodoval v blízkosti 12 630 bodů.
 • BREAKING: Německé IFO splnily odhady, DE30 v útlumu
  Německý institut IFO dnes v 10:00 zveřejnil nejnovější údaje z průzkumu za únor. Údaje byly většinou v souladu s očekáváním trhu, když hlavní index podnikatelského klimatu dosáhl hodnoty 91,1 (oček. 91,2). Dílčí index současných podmínek poměrně výrazně zaostal za odhady, zatímco dílčí index očekávání dopadl o něco lépe, než se čekalo. Jelikož však rozsah odchylek od mediánu odhadů byl malý, nedošlo na trhu k výraznějším reakcím. EURUSD po zveřejnění indexu klesl, zatímco DE30 se pohyboval beze změny.
 • BREAKING: Nemecké maloobchodné tržby zaznamenali v máji oživenie
  O 8:00 boli zverejnené dáta o maloobchodných predajoch z Nemecka. Maloobchodné tržby zaznamenali v máji nárast o 3,8%, čo výrazne prekonalo očakávania analytikov. V porovnaní s predchádzajúcim mesiacom vzrástli aj tržby o 13,9%. Zverejňovanie údajov signalizuje, že nemecké spotrebiteľské výdavky sa môžu zotavovať rýchlejšie, ako sa očakávalo, a že hospodárske škody v Q2 2020 môžu byť menej závažné.
 • BREAKING: Německé podnikatelské klima se v květnu zlepšilo
  Ifo Business Climate Index v Německu vzrostl v květnu na 99,2 z dubnových 96,8. Trh očekával vzestup jen na 98,2 bodů. Subindex současných očekávání vzrostl na 95,7 (oček. 95,5). V dubnu dosáhl index na 94,1. Dnešní výsledky potvrdily optimistickou náladu v německé ekonomice, která má našlápnuto k solidnímu růstu v Q2 letošního roku.
 • BREAKING: Německé průmyslové objednávky mnohem slabší, než se očekávalo
  Německé průmyslové objednávky dosáhly -1,6 % m/m oproti 0,5 % exp. a -0,2 % předtím.
 • BREAKING: Německé tovární objednávky nižší, než se očekávalo 📌
  Slabší údaje o německých továrních objednávkách ukazují na dlouhodobou slabost průmyslu v Evropě. Meziměsíční údaje vykázaly pokles namísto předpokládaného nárůstu. Údaje mohou také naznačovat negativní překvapení ohledně zítřejší zprávy o průmyslové výrobě.
 • BREAKING: Německé tovární objednávky v lednu prudce klesly
  Dnes ráno v 8:00 byly zveřejněny údaje o německých továrních objednávkách za leden. Očekávalo se, že zpráva ukáže hluboký meziměsíční propad objednávek o 6 % v prvním měsíci roku 2024. Po velkém nárůstu v prosinci 2023 se však očekával pokles.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Odborné kurzy a semináře
Juniorská škola tradingu - Forex I-II
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept