Ticker Tape by TradingView
Magnum se připravuje na samostatnou jízdu: Unilever vyčleňuje zmrzlinovou divizi
Společnost Unilever představila investorům dlouho očekávanou strategii pro chystané oddělení své zmrzlinové divize, v jejímž čele stojí značka Magnum. IPO je naplánováno na listopad 2025 a má vytvořit novou samostatnou firmu, která se bude snažit o vyšší růst, efektivitu a rozšíření produktového portfolia.
Co investory čeká?
Nově vzniklá Magnum Ice Cream Company, která zahrnuje značky jako Magnum, Ben & Jerry’s, Wall’s a Cornetto, míří na:
- Organický růst tržeb o 3–5 % ročně od roku 2026, což odpovídá celkovému výhledu Unileveru, ale překračuje historický průměr divize (3 %).
- Produktivitu vyšší o 500 milionů EUR, díky snížení režijních nákladů, sjednocení "studených" dodavatelských řetězců a důrazu na technologie.
- Zachování globálního tržního podílu přes 20 %, před konkurenty jako je Froneri (vlastněný Nestlé), který drží zhruba 11 %.
Magnum očekává, že trh se zmrzlinou poroste z 88 miliard USD na 106 miliard USD do roku 2029. To představuje atraktivní prostředí i pro nově samostatné firmy, které se budou moci lépe specializovat a inovovat.
Finanční výchozí pozice
- Tržby za rok 2024 dosáhly 7,9 miliardy EUR, s upraveným EBITDA 1,3 miliardy EUR.
- Očekávaný poměr čistého dluhu k EBITDA je 2,4×, což značí zdravou rozvahu.
- V Q2 2025 byla zmrzlina nejrychleji rostoucím segmentem Unileveru s růstem 7,1 %, ale zároveň vykazuje nižší marže než jiné segmenty jako osobní péče či výživa.
Unilever si ponechá méně než 20% podíl ve společnosti a CEO Fernando Fernandez tak tímto krokem sleduje cíl zefektivnit portfolio a zvýšit ziskovost skupiny.
Výzvy a příležitosti
Odštěpení přichází v době, kdy:
- Další FMCG giganti jako Kraft Heinz nebo Keurig Dr Pepper rovněž plánují rozdělení portfolia kvůli růstu a vyšším valuacím.
- Roste tlak na zdravější životní styl, a to i kvůli nástupu léků na hubnutí (GLP-1), které mění nákupní chování. Magnum však tvrdí, že dopad těchto trendů bude „omezený“.
Navzdory aktuálně mírně klesající akcii Unileveru (–0,3 %) analytici považují krok za strategicky důležitý test trhu, který může odemknout skrytý růstový potenciál této chutné, ale složité kategorie.
Shrnutí pro investory
- IPO plánované na listopad 2025
- Silné globální značky + 21% podíl na trhu
- Ambice vyššího růstu než v minulosti
- Výrazný potenciál úspor a provozní efektivity
- Rizika: nízké marže, tlak na zdravější produkty, konkurenční prostředí
Pro investory může být IPO Magnum příležitostí k účasti na globálně rozpoznatelné značce s růstovým potenciálem, která má po letech stagnace ambici stát se dynamickým samostatným hráčem v lukrativním odvětví zmrzliny.
Graf UL.US (D1)
Akcie společnosti Unilever aktuálně obchodují na ceně 62,87 USD a vykazují pozitivní technické nastavení. Cena prorazila nad klouzavé průměry EMA 50 (62,04 USD) i SMA 100 (62,12 USD), což potvrzuje obrat k růstovému trendu.
Po několikaměsíčním konsolidačním období se cena dostala nad důležitou zónu rezistence kolem 62 USD, kterou nyní může využít jako novou podporu. Pokud si akcie udrží tuto úroveň, další cílové hladiny by mohly být v pásmu 64–65 USD, kde se nachází předchozí maxima.

Zdroj: xStation5
Zaujalo Vás toto téma? U XTB můžete obchodovat více než 2000 CFD na akcie!
- Konkurenční spready
- Nízké swapové body, díky kterým můžete držet pozice déle
- Minimální velikost transakce již od 0 EUR
Kromě široké nabídky instrumentů od nás získáte také vzdělávací materiály – články, e-booky a kurzy zdarma:
- Trading pro začátečníky
- TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana
- Kurz tradingu vs. investování
- Investování do akcií – Co je to obchodování s akciemi?
- Testovací účet u XTB? Procvičte si obchodování zdarma!
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 71 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Investování je rizikové. Investujte zodpovědně. Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.
Klíčová slova: Rizika | Spready | Akcie | Transakce | CEO | CFD | EMA | IPO | Investování | Kurz | MIFID | Marže | Portfolio | Pozice | Rezistence | Riziko | Trading | Výkonnost | Analytici | Doporučení | EUR | USD | Obchodování | XTB | EU | Klouzavé průměry | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Investiční strategie | Cena | Graf | Investiční | Investiční doporučení | Investování do akcií | Kurzy | Portfolia | Pro investory | Trh | Předpověď | EBITDA | Tržby | Komise | Podnikání | Firmy | Ztráty | Stagnace | MiFID II | Podnikání na kapitálovém trhu | Akcie společnosti | Použití finanční páky | Rozdílové smlouvy | CFD na akcie | Finanční situace | Investujte zodpovědně | Vysoké riziko | Miliardy | SMA | Finanční ztráty | Investujte | xStation5 | Kraft Heinz | Ziskovost | Miliardy eur | Poradenství | Komunikace | Situace | Unilever | Růst | Potenciál | Vzdělávací materiály | Společnost Unilever | Swapové body | Podíl na trhu | Životní styl | SMA 100 | CL | JDE | Nestlé | Růst tržeb | Společnost XTB | Nařízení | Zvýšit ziskovost | Riziko ztráty | Příležitosti | Technologie | Odvětví | Divize | Chování | Společnosti | Kurz tradingu | Minulá výkonnost | Společnost | 3М | Rozšíření | Akcie společnosti Unilever | Marketingová komunikace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Růstový potenciál | Technické nastavení | Trading pro začátečníky | Vice | Hubnutí | Testovací účet | Portfólia | D1 | ICE | 256/2004 | Materiály | Odpovědnost | Směrnice | Body | Výrazný potenciál | Investování je rizikové | Rok 2024 | Výzvy | Účet u XTB | TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana | Nařízení Evropského parlamentu | Testovací účet u XTB | Trading PRO |
Čtěte více
-
Maersk omezuje služby a konflikt na Blízkém východě dál narušuje dopravu 🚢
Společnost Maersk dočasně pozastaví další dvě kontejnerové linky kvůli bezpečnostním rizikům na Blízkém východě a v oblasti Perského zálivu. Jde o službu FM1, která spojuje Dálný východ s Blízkým východem, a linku ME11 mezi Blízkým východem a Evropou. Firma krok označila za preventivní opatření na ochranu zaměstnanců po novém vyhodnocení rizik. -
Maersk prudce zvýšil zisk, hlásí nedostatek kontejnerů
Dánská společnost A.P. Moller-Maersk ve čtvrtém čtvrtletí zvýšila zisk před úroky, daní a odpisy (EBITDA) o 85 procent na 2,71 miliardy dolarů (57,8 miliardy Kč). Mírně tak překonala odhady. Šéf podniku Sören Skou dnes také upozornil, že citelný nárůst poptávky vedl k nedostatku kontejnerů. Maersk je největším kontejnerovým dopravcem po moři a hospodářské výsledky tohoto podniku se považují za ukazatel vývoje globálního obchodu. -
Maersk se blíží víceletým minimům uprostřed logistických problémů a napětí v Rudém moři 🚢
Největší světový provozovatel kontejnerových lodí, dánský Maersk (MAERSKA.DK), čelí řadě logistických výzev, kvůli kterým společnost nedávno vydala zvláštní varování o narušení dodavatelských řetězců. Maersk varoval před překážkami v dodavatelském řetězci a bezprecedentními logistickými problémy souvisejícími se zálivem Bab-el Mandeb a Rudým mořem v širším měřítku a také s kongescí, která se vytvořila na západním pobřeží USA (Oakland, Kalifornie) prostřednictvím které lodě nemohou plout pro zboží z Číny uspokojivým tempem. -
Maersk ztrácí téměř 5 % 📉Lodní skupiny pod tlakem scénáře příměří v Gaze
Akcie významných světových provozovatelů kontejnerových lodí, jako jsou Hapag Lloyd (HLAG.DE), ZIM (ZIM.US) a Maersk (MAERSKA.DK), se dnes dostaly pod tlak. Největší světový kontejnerový přepravce Maersk dnes klesl o 5 % a pod tlakem byl již několik dní poté, co Deutsche Bank snížila rating společnosti. -
Má euro a akciové trhy nyní potenciál?
Od začátku tohoto týdne se podařilo euru prorazit rezistentní linii kratšího kanálu a doputovat až k naznačené delš... -
Má EUR/USD našlápnuto k dalšímu poklesu?
EUR/USD dnes čeká několik důležitých makroekonomických událostí. V dopoledních hodinách zveřejní Německo Ifo index podnikatelského prostředí... -
Má Figma po těžkém vstupu na burzu šanci na růst?
Dokáže softwarový nástroj, který byl kdysi téměř pohlcen gigantem Adobe za 20 miliard USD, obhájit svou samostatnou existenci v éře, kdy umělá inteligence postupně mění paradigma tvorby designu? Nejnovější kvartální výsledky naznačují, že Figma pod vedením zakladatele Dylana Fielda prochází klíčovou transformací, která po rozpačitém vstupu na burzu opět vrací tuto technologickou ikonu do centra pozornosti investorů. -
MAGA, nebo MEGA? Evropské akcie nabízejí příležitost pro hodnotové investory
„Ty máš opravdu v portfoliu české akcie? To jako fakt?“ zeptal se mě nedávno kamarád, s nímž jsme před čtvrt stoletím kupovali naše první akcie ČEZu. „Já už mám jen Ameriku a nic jiného tam mít ani nechci,“ dodal. Výkonnost amerických indexů je v posledním desetiletí skutečně mimořádná a důvodů, proč mít nakoupeno něco jiného, asi opravdu mnoho nebylo. Bude tomu tak ale i nadále? -
Magazín TIME na sebe letos upozornil prodejem NFT tokenů. Stal se tak prvním velkým mediálním domem, který bude vlastnit kryptoměnu Ethereum (ETH).
TIME potvrdil, že Ethery (ETH), bude spravovat společnost Galaxy Digital, za kterou stojí miliardář Michael Novogratz. Zajímavé je, že TIME tyto Ethery získal jako formu platidla od Galaxy Digital, která skrze ně bude financovat novou kampaň týkající se fenoménu metaverse. -
Magnificent 7 je navzdory výborným výsledkům letos v minusu. Došla investorům trpělivost?
Máme za sebou prakticky celou výsledkovou sezónu, což znamená, že výsledky už zveřejnily všechny technologické společnosti. Podrobněji jsme se na ně i na jejich výsledky podívali v našem aktualizovaném e-booku. -
Má Guyana šanci stát se novou destinací pro těžbu ropy?
Guyana přilákala minimálně 10 společností, včetně společností Shell, Petrobras a Chevron s cílem přemýšlení o této nejžhavější ropné oblasti desetiletí. -
Mailstep posiluje vedení. Novým provozním ředitelem se stal David Vantuch, bývalý manažer Rohlíku
Do klíčové role provozního ředitele (Chief Operating Officer) ve společnosti Mailstep nastupuje David Vantuch. Svou více než pětiletou zkušenost z logistiky, fulfillmentu a procesního řízení přináší z Rohlik.cz, kde vedl provozy včetně moderních distribučních center, podílel se na strategických změnách a stál u zásadních inovací provozu. -
MAIRISOVO DALŠÍ VÍTĚZSTVÍ V TURNAJI BIGGER´S BETTER
Po svém pátečním večerním vítězství v Řecku, udělal Mair Briedis ještě více pro historii lotyšského box... -
Majetek Čechů v podílových fondech loni historicky rekordně narostl, sedminásobně v porovnání s průměrem let 2010 až 2019. Inflace Čechy donutila celkem výrazně investovat, většině burz a trhů se navíc dařilo
Objem majetku, který mají Češi uložený v podílových fondech, loni narostl historicky rekordně, a to o 187,1 miliardy korun na 938,6 miliardy. Je to teprve podruhé v historii novodobé České republiky, kdy se majetek ve fondech navýšil během jediného roku o více než 100 miliard korun. -
Majetkový úřad prodal pražský dům U Hybernů za 447 milionů korun
Aukce pražského domu U Hybernů u Prašné brány má vítěze, za nemovitost nabídl vyvolávací cenu 447 milionů korun. Oznámil to dnes Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), který dražbu vypsal. Znamená to druhý nejúspěšnější prodej v historii úřadu, vyšší částku získal stát pouze z prodeje sousedního areálu na náměstí Republiky, který se vydražil za 790 milionů korun. Dům U Hybernů podle serveru Seznam Zprávy koupil - stejně jako před několika lety vedlejší areál - slovenský miliardář Milan Fiľo. Jeho společnost Eco-Investment si dům U Hybernů dlouhodobě pronajímá, provozuje v něm muzikálové divadlo. -
Mají akcie tentokrát pravdu?
Dostane se globální ekonomika do fáze zotavení a tím k růstu zisků? Nebo jsme svědky největšího rozporu, co kdy pamatujeme? To se pokusím zodpovědět v dnešním komentáři. Věnovat se budu také masivnímu substitučnímu efektu směrem od dluhopisů k akciím s minimální volatilitou. -
Mají čeští centrální bankéři v době koronaviru jinou možnost než úrokové sazby dramaticky snižovat? Levné peníze vedou k úpadku
Tuzemští centrální bankéři jinou možnost neměli a v rámci daných podmínek učinili správně, že šli s úroky razantně dolů. Ony „dané podmínky“ jsou určeny zejména světově významnými centrálními bankami a také pomýlenými ekonomy, často ověnčenými mnoha tituly a cenami. Tito ekonomové schválně kladou až přílišný důraz na problémy strany poptávky. Je to pro ně z hlediska jejich vlastního živobytí pohodlnější. -
Mají ještě akcie Intelu kam padat, nebo má už to nejhorší za sebou?
Americká společnost Intel kdysi patřila z hlediska zisků mezi největší světové firmy a v tom co dělala byla dominantní. Posledních zhruba 10 let se ale množí problémy, které vyústily ve velký propad akcií ak tomu, že Intel přestal vydělávat. Nyní ale přišlo několik menších pozitivních zpráv, které by mohly Intel nakopnout konečce k růstu, i když bude jeho cesta ještě hodně složitá. -
Mají komodity stále právo být zastoupené v investičních portfoliích?
Globální akcie od začátku roku stouply o 6,1 procenta. Oproti srovnatelnému období loňského roku to bylo až o 10,9 procenta, což je... -
Mají kroky Fedu zabránit bitcoinu v pádu? Bitcoin usiluje o stabilitu
Podle některý analytiků by současná měnová politika Federálního rezervního systému – zejména rozhodnutí držet úrokové sazby na stabilní úrovni a zpomalit kvantitativní zpřísňování (QT) – mohla bitcoinu poskytnout významnou podporu. Největší kryptoměna na světě se podle tohoto názoru už nemusí obávat, že by klesla na dno. Ne všichni však s tímto hodnocením souhlasí.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Platformy a datové feedy v prop tradingu (proč někdy mění výsledek?)
10× větší zisky díky této trading strategii! Likvidita + Supply/Demand zóny + Gann Box
Smart Money Trading: Fraktály (44. díl)
FXstreet.cz a eToro spouštějí společnou akci: Získejte 6měsíční členství ve VIP zóně zdarma
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (únor 2026)
Únor 2026 byl velmi ziskový měsíc pro všechny klienty VIP zóny FXstreet.cz
Akcie technologických gigantů na hraně. Přijde brzy korekce?
Švýcarský frank Asie. V superbohatém Singapuru mají svůj dolar, populární je i na forexu
Jak číst mikrostrukturu trhu: Nejlepší lednové obchody Fintokei traderů na zlatě
Nizozemské akciové indexy: Malá země, globální kapitál (14. díl)
Platformy a datové feedy v prop tradingu (proč někdy mění výsledek?)
10× větší zisky díky této trading strategii! Likvidita + Supply/Demand zóny + Gann Box
Smart Money Trading: Fraktály (44. díl)
FXstreet.cz a eToro spouštějí společnou akci: Získejte 6měsíční členství ve VIP zóně zdarma
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (únor 2026)
Únor 2026 byl velmi ziskový měsíc pro všechny klienty VIP zóny FXstreet.cz
Akcie technologických gigantů na hraně. Přijde brzy korekce?
Švýcarský frank Asie. V superbohatém Singapuru mají svůj dolar, populární je i na forexu
Jak číst mikrostrukturu trhu: Nejlepší lednové obchody Fintokei traderů na zlatě
Nizozemské akciové indexy: Malá země, globální kapitál (14. díl)
Denní kalendář událostí
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA nová pracovní místa JOLTS
V USA HDP cenový index
V USA objednávky zboží dlouhodobé spotřeby
V USA hrubý domácí produkt (HDP)
V USA cenový index PCE
V Kanadě míra nezaměstnanosti
V Británii hrubý domácí produkt (HDP)
V USA aukce 30letých dluhopisů
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA nová pracovní místa JOLTS
V USA HDP cenový index
V USA objednávky zboží dlouhodobé spotřeby
V USA hrubý domácí produkt (HDP)
V USA cenový index PCE
V Kanadě míra nezaměstnanosti
V Británii hrubý domácí produkt (HDP)
V USA aukce 30letých dluhopisů
Tradingové analýzy a zprávy
Růst cen ropy vyvolává obavy z inflace a z oslabení hospodářského růstu
Komodity: Ceny ropy kvůli eskalaci války na Blízkém východě stouply nad 100 USD
Sentix: Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny kvůli válce s Íránem výrazně klesla
Cena plynu pro evropský trh vzrostla kvůli válce na Blízkém východě
Evropské akcie kvůli drahé ropě výrazně klesly, pak ale většinu ztrát smazaly
Komodity: Ceny ropy kvůli eskalaci války na Blízkém východě stouply nad 100 USD
Forex: Americký dolar posiluje, těží z konfliktu na Blízkém východě
Pražská burza oslabila k úrovním z loňského prosince, ztratila většina titulů
Forex: Koruna mírně oslabila k euru a stagnovala k dolaru
Forex sentiment 9.3.2026
Růst cen ropy vyvolává obavy z inflace a z oslabení hospodářského růstu
Komodity: Ceny ropy kvůli eskalaci války na Blízkém východě stouply nad 100 USD
Sentix: Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny kvůli válce s Íránem výrazně klesla
Cena plynu pro evropský trh vzrostla kvůli válce na Blízkém východě
Evropské akcie kvůli drahé ropě výrazně klesly, pak ale většinu ztrát smazaly
Komodity: Ceny ropy kvůli eskalaci války na Blízkém východě stouply nad 100 USD
Forex: Americký dolar posiluje, těží z konfliktu na Blízkém východě
Pražská burza oslabila k úrovním z loňského prosince, ztratila většina titulů
Forex: Koruna mírně oslabila k euru a stagnovala k dolaru
Forex sentiment 9.3.2026
Blogy uživatelů
INVESTIČNÍ GLOSA: Jen hlupáky by znepokojil růst ceny ropy, hřímá Trump. G7 hledá řešení
Napätie na trhu: Prečo USD dominuje a EUR padá?
Past příliš mnoha možností
Účastníci forexového trhu: Kdo jsou největší hráči?
Rok 2025 byl ve Fintokei z hlediska payoutů rekordním, co za to může?
Podíl žen mezi investory v Česku i na Slovensku raketově roste
Výhled na indexu S&P 500: Geopolitický vývoj bude rozhodující
Nedělní příprava: Fundament a příležitosti na GBP/USD a GBP/JPY
Praktické okénko: Dolar opět v hledáčku obchodníků
Payout Ľubomíra z Česka: +6 % profit
INVESTIČNÍ GLOSA: Jen hlupáky by znepokojil růst ceny ropy, hřímá Trump. G7 hledá řešení
Napätie na trhu: Prečo USD dominuje a EUR padá?
Past příliš mnoha možností
Účastníci forexového trhu: Kdo jsou největší hráči?
Rok 2025 byl ve Fintokei z hlediska payoutů rekordním, co za to může?
Podíl žen mezi investory v Česku i na Slovensku raketově roste
Výhled na indexu S&P 500: Geopolitický vývoj bude rozhodující
Nedělní příprava: Fundament a příležitosti na GBP/USD a GBP/JPY
Praktické okénko: Dolar opět v hledáčku obchodníků
Payout Ľubomíra z Česka: +6 % profit
Forexové online zpravodajství
Proč by měli drobní investoři věnovat pozornost poplatkům a maržím
Komunity a data: jak se mění svět retail tradingu i online her
Denní shrnutí: Blízký východ rozhýbal ropný trh
OpenAI kupuje Promptfoo 🛡️ a posílí bezpečnostní testování AI agentů pro firmy
Coinbase spouští regulované krypto futures ve 26 evropských zemích 📈
Cyničtí investoři? Tři věci, kterých se trhy skutečně bojí v případě konfliktu s Íránem
Live Nation roste po antimonopolní dohodě
Frankfurtská burza dnes oslabila
Vydáváme novou analýzu na akcie Moneta Money Bank s cílovou cenou 188 Kč a doporučením „Držet“
Pražská burza opět klesá s negativním zahraničním sentimentem
Proč by měli drobní investoři věnovat pozornost poplatkům a maržím
Komunity a data: jak se mění svět retail tradingu i online her
Denní shrnutí: Blízký východ rozhýbal ropný trh
OpenAI kupuje Promptfoo 🛡️ a posílí bezpečnostní testování AI agentů pro firmy
Coinbase spouští regulované krypto futures ve 26 evropských zemích 📈
Cyničtí investoři? Tři věci, kterých se trhy skutečně bojí v případě konfliktu s Íránem
Live Nation roste po antimonopolní dohodě
Frankfurtská burza dnes oslabila
Vydáváme novou analýzu na akcie Moneta Money Bank s cílovou cenou 188 Kč a doporučením „Držet“
Pražská burza opět klesá s negativním zahraničním sentimentem
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
USA a EU údajně blízko dohodě o 15% clech – Financial Times
FX Sumarizácia Ázia
Průmysl v Německu zpomalil
Roche investuje 50 miliard dolarů v USA
Forex: Inflace nepřekvapila, koruna končí týden jen nepatrně slabší
Hypotéky mírně zlevňují již pět měsíců v řadě
Německo: Podnikové objednávky v lednu meziročně vzrostly o 3,7 % při očekávání růstu o 13,2 %
Technická analýza páru BTC/USD na 22. listopadu 2022
Banky snížily sazby spořicích vkladů, většina má úroky do čtyř procent
USDJPY maže všechny počáteční zisky
USA a EU údajně blízko dohodě o 15% clech – Financial Times
FX Sumarizácia Ázia
Průmysl v Německu zpomalil
Roche investuje 50 miliard dolarů v USA
Forex: Inflace nepřekvapila, koruna končí týden jen nepatrně slabší
Hypotéky mírně zlevňují již pět měsíců v řadě
Německo: Podnikové objednávky v lednu meziročně vzrostly o 3,7 % při očekávání růstu o 13,2 %
Technická analýza páru BTC/USD na 22. listopadu 2022
Banky snížily sazby spořicích vkladů, většina má úroky do čtyř procent
USDJPY maže všechny počáteční zisky
Blogy uživatelů
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (13. 2. 2026)
Praktické okénko – Obchodní příprava pro hlavní měnové páry
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 9.–15. února
Rozhoduje Vaša nálada o Vašom prístupe?
4 nejhorší časy pro obchodování na forexu
Energetická krize ustupuje? Cenové limity musí zbavit obyvatelstvo strachu, ale unesou to akcionáři ČEZu?
Věčný prorok krize: Peter Schiff
Nejhorší měna letošního roku
Indexy proti zlatu: Jak obchodovat relativní sílu trhů pomocí jediného instrumentu?
Praktické okénko: Pozor na fundamenty během otevřeného obchodu
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (13. 2. 2026)
Praktické okénko – Obchodní příprava pro hlavní měnové páry
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 9.–15. února
Rozhoduje Vaša nálada o Vašom prístupe?
4 nejhorší časy pro obchodování na forexu
Energetická krize ustupuje? Cenové limity musí zbavit obyvatelstvo strachu, ale unesou to akcionáři ČEZu?
Věčný prorok krize: Peter Schiff
Nejhorší měna letošního roku
Indexy proti zlatu: Jak obchodovat relativní sílu trhů pomocí jediného instrumentu?
Praktické okénko: Pozor na fundamenty během otevřeného obchodu
Vzdělávací články
Obchodník robotických systémů
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (leden 2026)
MetaTrader 5: Nová verze FOREX platformy (2/2)
Proč tradeři neustále selhávají?
Proč skončila prop firma My Forex Funds (MFF) a přichází její comeback?
10× větší zisky díky této trading strategii! Likvidita + Supply/Demand zóny + Gann Box
O psychologii spekulativního obchodování
Čím se platí v KLDR? Severokorejský won si prošel reformou, která skončila popravou
5 tipů, jak přežít obrovské pohyby na trzích
Obchodní deník tradera - proč a jak?
Obchodník robotických systémů
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (leden 2026)
MetaTrader 5: Nová verze FOREX platformy (2/2)
Proč tradeři neustále selhávají?
Proč skončila prop firma My Forex Funds (MFF) a přichází její comeback?
10× větší zisky díky této trading strategii! Likvidita + Supply/Demand zóny + Gann Box
O psychologii spekulativního obchodování
Čím se platí v KLDR? Severokorejský won si prošel reformou, která skončila popravou
5 tipů, jak přežít obrovské pohyby na trzích
Obchodní deník tradera - proč a jak?
Tradingové analýzy a zprávy
Nejsilnější a nejslabší měny 19.7.2017
Letošní rozpočet Německa počítá s růstem deficitu až na 138,9 miliardy eur
Svaz: Evropě hrozí nekonkurenceschopnost
EUR/GBP - Intradenní výhled 10.2.2026
EUR/USD - Intradenní výhled 29.12.2015
Nejsilnější a nejslabší měny 30.3.2021
Ropa WTI - Intradenní výhled 25.2.2026
USD/CHF - Intradenní výhled 11.2.2026
Forex: EUR/GBP se odráží od supportu obchodního pásma
Forex: Vítězové a poražení 20.12.2019
Nejsilnější a nejslabší měny 19.7.2017
Letošní rozpočet Německa počítá s růstem deficitu až na 138,9 miliardy eur
Svaz: Evropě hrozí nekonkurenceschopnost
EUR/GBP - Intradenní výhled 10.2.2026
EUR/USD - Intradenní výhled 29.12.2015
Nejsilnější a nejslabší měny 30.3.2021
Ropa WTI - Intradenní výhled 25.2.2026
USD/CHF - Intradenní výhled 11.2.2026
Forex: EUR/GBP se odráží od supportu obchodního pásma
Forex: Vítězové a poražení 20.12.2019
Témata v diskusním fóru
Historická meta 40 000 bodů pokořena na indexu Dow Jones
RebelsFunding
News pro FX
Akciové trhy v útlumu, komodity v akci: Co sledovat v roce 2025
Pozor, pozor! Bitcoin futures kontrakty prichádzajú
Celospolečenské zaměření na chyby a problémy v tradingu z něj plynoucí
Price Action a Homma Munehisa – „Boh“ trhov
EUR/USD
Eurodolar - Chat
Praktický příklad: Kvantitativní analýza na Forexu
Historická meta 40 000 bodů pokořena na indexu Dow Jones
RebelsFunding
News pro FX
Akciové trhy v útlumu, komodity v akci: Co sledovat v roce 2025
Pozor, pozor! Bitcoin futures kontrakty prichádzajú
Celospolečenské zaměření na chyby a problémy v tradingu z něj plynoucí
Price Action a Homma Munehisa – „Boh“ trhov
EUR/USD
Eurodolar - Chat
Praktický příklad: Kvantitativní analýza na Forexu



